Композиції у вигляді пюре, мають специфічні вуглеводні співвідношення і способи їх застосування

 

Даний винахід в основному відноситься до харчування і здоров'я. Конкретно даний винахід відноситься до поживним композиціям у вигляді пюре для поліпшення виступу на змаганнях і способів їх застосування.

В даний час на ринку представлено безліч типів поживних композицій. Поживні композиції можуть бути орієнтовані на певні типи споживачів, наприклад, молодь, літніх людей, спортсменів тощо, виходячи з конкретних інгредієнтів живильної композиції. Наприклад, як добре встановлено, проковтування вуглеводів під час або до виконання фізичних вправ покращує виступ з точки зору витривалості, а також виконання фізичних вправ протягом коротких періодів часу. Однак поживні композиції, що характеризуються належною кількістю вуглеводів, необхідне для запитивания організму під час виконання фізичних вправ, можуть володіти непривабливими характеристиками, які відбивають у спортсменів бажання вживати композицію. Композиції для поліпшення виступу можуть виявитися важкими для споживання під час виконання фізичних вправ або можуть виявитися надмірно пметь вапняний присмак або бути позбавленими смаку. В результаті індивідууми можуть бути меншою мірою спокушатися смаком або зовнішнім виглядом композицій для поліпшення виступу і як результат можуть споживати менші кількості поживних продуктів, що містять необхідні вуглеводи, для належного запитивания організму під час виступу. На додаток до цього, форма продукту може перешкодити споживання індивідуумами належних кількостей поживного продукту, що в результаті призведе до індивідуального споживання неналежних кількостей вуглеводів, необхідних для індивідуальної активності при виступі.

Тому одна з задач живильної підтримки полягає в реченні поживних композицій у вигляді пюре, які можуть виключно ефективно забезпечувати індивідуумів вуглеводами при одночасному отриманні в той же самий час фізично дуже привабливого продукту.

Сутність винаходу

Пропонуються поживні композиції або продукти. Також пропонуються і способи використання поживних композицій або продуктів. В одному варіанті передбачається здійснення поживна композиція у вигляді пюре. Композиція включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктоЀопа, чи їх комбінації і пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій. Композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1.

Пропонуються поживні композиції або продукти. Також пропонуються і способи використання поживних композицій або продуктів. В одному варіанті передбачається здійснення поживна композиція у вигляді пюре. Композиція включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп, інші сиропи із зерна/горіхів, включають рисовий сироп, сироп агави, пальмовий сироп, або їх комбінації і пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного ко�тозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1: 1 до близько 5:1.

В одному варіанті здійснення пюре в поживних композиціях може бути передбачено в кількостях, що знаходяться в діапазоні від близько 30% до близько 100% у розрахунку на масу живильного композиції, або близько 40% до близько 90%, або близько 50% до близько 70%, або близько 60% до близько 70% або становлять близько 65%, у розрахунку на масу живильного композиції. В одному варіанті здійснення пюре може представляти собою концентрат пюре.

В одному варіанті здійснення фруктове пюре вибирають із групи, що складається з яблука, апельсина, груші, персика, полуниці, банана, вишні, ананаси, ківі, винограду, чорниці, малини, манго, гуайяви, журавлини, ожини, тропічних фруктів, амазонських фруктів або їх комбінацій.

В одному варіанті здійснення овочеве пюре вибирають із групи, що складається з артишоку, руколи, спаржі, авокадо, боби, зелені буряків, брокколі, брюссельської капусти, капусти, моркви, селери, цикорію, листової капусти, огірка, баклажана, цикорію, кучерявої капусти, латуку, цибулі, гороху, перцю, картоплі, гарбуза, радикни або їх комбінацій.

В одному варіанті передбачається здійснення поживна композиція у вигляді пюре, яка включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп або інші сиропи із зерна/горіхів, що складаються з рисового сиропу, сиропу агави, пальмової сиропу, або їх комбінації, щонайменше, один інгредієнт молочного продукту і пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій. Композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1.

В одному варіанті передбачається здійснення поживна композиція у вигляді пюре, яка включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп або інші сиропи із зерна/горіхів, включають рисовий сироп, сироп агави, пальмовий сироп, або їх комбінації� щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій. Композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1.

В одному варіанті передбачається здійснення поживна композиція у вигляді пюре, яка включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп або інші сиропи із зерна/горіхів, що складаються з рисового сиропу, сиропу агави, пальмової сиропу, або їх комбінації, щонайменше, один молочний продукт і, щонайменше, один інгредієнт замінника молочного продукту і пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій. Композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глю здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1.

В одному варіанті передбачається здійснення поживна композиція у вигляді пюре, яка включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп або інші сиропи із зерна/горіхів, включають рисовий сироп, сироп агави, пальмовий сироп, або їх комбінації, щонайменше, один молочний продукт і, щонайменше, один інгредієнт замінника молочного продукту і пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій. Композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1.

В одному варіанті здійснення композиція у вигляді пюре включає, щонайменше, одного представника, обраного з: молочного продукту; або замініть з будь-якого молочного продукту або інгредієнта замінника молочного продукту, зазвичай відомих на сучасному рівні техніки.

В одному варіанті здійснення інгредієнт молочного продукту вибирають із групи, що включає нижченаведене, але не необмеженої тільки цим: молоко, сухе молоко, сквашене молоко незбиране молоко, знежирене молоко, кефір, пахта, молочна сироватка, концентрований молочний жир, згущене молоко, згущене стерилізоване молоко, казеїнати, сироваткові білки, гидролизованное молоко і молочні білки чи їх комбінації.

В одному варіанті здійснення інгредієнт замінника молочного продукту вибирають із групи, що включає нижченаведене, але не необмеженої тільки цим: рисове молоко, соєве молоко, соєві білки, рослинні вершки, кокосове молоко, мигдальне молоко, арахісове молоко, кокосове молоко, молоко, не містить білків клейковини, штучні вершки, порошкове кокосове молоко і білки рису або їх комбінації.

В одному варіанті здійснення композиція на основі молочного продукту включає тільки зустрічається в природі кількість лактози.

В одному варіанті здійснення композиція на основі молочного продукту є по суті вільної від відновлюючих цукрів. Пісні сахаров.

В одному варіанті здійснення композиція на основі молочного продукту являє собою продукт, подібний йогурту.

В одному варіанті передбачається здійснення поживна композиція у вигляді пюре, яка включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп або інші сиропи із зерна/горіхів, що складаються з рисового сиропу, сиропу агави, пальмової сиропу, або їх комбінації, щонайменше, один йогурт і пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій. Композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1.

В одному варіанті передбачається здійснення поживна композиція у вигляді пюре, яка включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп або один�ї міру, один йогурт і пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій. Композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1.

В одному варіанті здійснення композиція у вигляді пюре включає йогурт, обираний з будь-якого йогурту, зазвичай відомого на сучасному рівні техніки.

В одному варіанті здійснення йогурт вибирають із групи, що включає нижченаведене, але не необмеженої тільки цим: полножирний йогурт, маложирний йогурт знежирений або нежирний йогурт, підсолоджений йогурт, йогурт з смаковими наповнювачем, грецький йогурт, соєвий йогурт, йогурт із заварним кремом, рідкий йогурт, європейський йогурт, порошковий йогурт або їх комбінації.

В одному варіанті здійснення композиція у вигляді пюре включає горіхову пасту, обирану горіхову пасту вибирають із групи, включає нижченаведене, але не необмеженої тільки цим: арахісова паста, мигдальний паста, паста з насіння соняшника, паста з горіхів кешью, паста з горіхів фундук, паста з горіхів макадамія, паста з волоського горіха, паста з горіха пекан, паста з фісташок, паста з гарбузового насіння, паста з насіння кунжуту, соєва паста або їх комбінації.

В одному варіанті здійснення композиція у вигляді пюре включає арахісову пасту.

В одному варіанті здійснення вуглеводна фракція, крім того, включає мальтодекстрин.

В одному варіанті здійснення композиція у вигляді пюре включає приготовані вівсяні пластівці, толокно або їх комбінації.

В одному варіанті здійснення поживна композиція включає зерно. Зерно вибирають з будь-якого зерна, зазвичай відомого на сучасному рівні техніки. В одному варіанті здійснення зерно вибирають із групи, що включає нижченаведене, але не необмеженої тільки цим: пшениця, овес, рис, ячмінь, амарант, фаро, тэфф, квіноа, спельта, камут, гречка, жито, просо, пшеничні висівки, подорожник або їх комбінації.

В одному варіанті здійснення поживна композиція включає функціональні спеції. Функціональну спецію вибирають з любо�иональную спецію вибирають із групи, включає нижченаведене, але не необмеженої тільки цим: кориця, куркумін, куркума, мускатний горіх, червоний стручковий перець, орегано, розмарин, імбир, м'ята, базилік, часник або їх комбінації.

В одному варіанті здійснення вуглеводна фракція у розрахунку на одну порцію може бути в кількостях, що надають живильним композиціям вуглеводи у кількості, що знаходиться в діапазоні від близько 10 м до близько 45 г, або близько 12,5 м до близько 40 г, або близько 15 м до близько 35 м, або біля 20 м до близько 30 г, або становить близько 25 г вуглеводів.

В одному варіанті здійснення розмір однієї порції живильної композиції перебуває в діапазоні від близько 1 до близько 5 унцій (близько 28,3 м до близько 141,7 р) або близько від 2 до близько 4 унцій (близько 56,7 м до близько 113,4 р) або складає близько 3 унції (85,0 г).

В одному варіанті здійснення поживна композиція включає, щонайменше, одне з'єднання, вибирається з групи, що складається з ароматичних сполук, волокна, консервантів, гуарани, підкислювачів, сполучних, гелеутворюючої речовини матеріалу, смакового наповнювача, барвника або їх комбінацій. Волокно може бути присутнім у кількості, меншій ніж близько 3 г у розрахунку на живильне композицію раз� перебуває в діапазоні від близько 100 мг до 300 мг у розрахунку на розмір однієї порції. Композиція також може включати натрій у кількості, яка є меншим, ніж близько 200 мг у розрахунку на розмір однієї порції.

В одному варіанті здійснення поживну композицію не ферментують.

В одному варіанті здійснення поживна композиція включає по суті всі натуральні інгредієнти.

В одному варіанті здійснення поживна композиція включає по суті всі органічні інгредієнти.

В одному варіанті здійснення поживна композиція не включає будь-яких штучних інгредієнтів.

В одному варіанті здійснення поживна композиція включає, щонайменше, один штучний підсолоджувач.

В одному варіанті здійснення поживна композиція включає високоінтенсивні підсолоджувачі.

В одному варіанті здійснення поживна композиція не включає будь-яких штучних консервантів.

В одному варіанті здійснення поживна композиція не включає кукурудзяного сиропу з високим вмістом фруктози.

В одному варіанті здійснення поживна композиція не включає будь-яких забруднюючих речовин, заборонених згідно з кодексом Всесвітнього антидопінгового агентства («ВАДА»).

В одному вари� композиція включає какао.

В одному варіанті здійснення поживна композиція включає шматочки фруктів.

У ще одному іншому варіанті здійснення поживна композиція включає фрукт, перемішаний з крупою.

В одному варіанті здійснення поживна композиція включає нітрати. Джерело нітрату вибирають з будь-якого джерела, зазвичай відомого на сучасному рівні техніки. В одному варіанті здійснення нітрат виробляють з фруктів, овочів, інших природних джерел або їх комбінацій. В одному варіанті здійснення джерело нітрату вибирають із групи, що включає нижченаведене, але не необмеженої тільки цим: буряк, морква, латук, овочева квасоля, шпинат, петрушка, капуста, редиска, селера, листова капуста, полуниця, смородина, аґрус, малина, вишня, яблуко або їх комбінації.

В одному варіанті здійснення поживна композиція являє собою закуску. В альтернативному варіанті поживна композиція являє собою частину прийому їжі.

В одному варіанті здійснення поживна композиція передбачається в багатокамерній упаковці, де багатокамерна упаковка має 2 і більше камери. В одному варіанті здійснення поживна композиція предусь 2 і більше різних смакових наповнювачів. В одному варіанті здійснення багатокамерна упаковка може включати 2 і більше частини. В одному варіанті здійснення багатокамерна упаковка може включати 1 частина, поділену на більш ніж 1 камеру. В одному варіанті здійснення багатокамерна упаковка може містити рецептуру для прийому до, під час, в кінці і після виконання фізичних вправ. В одному варіанті здійснення багатокамерну упаковку розробляють для занять спортом або фізичною активністю. Спорт або фізичну активність вибирають з будь-яких видів спорту або фізичної активності, зазвичай відомих на сучасному рівні техніки. В одному варіанті здійснення спорт або фізичну активність вибирають із групи, що включає нижченаведене, але не необмеженої тільки цим: біг, велоспорт, тренування на витривалість, набір м'язової маси, марафон, триатлон, змагання «залізна людина» або їх комбінації.

У ще одному іншому варіанті здійснення поживна композиція передбачається у вигляді 4-пакувальної системи. 4-пакувальна система може містити рецептуру для прийому до, під час, в кінці і після виконання фізичних вправ.

Ще В одному варіанті здійснення 4-пакувальну систему раЂрати на стадії до виконання фізичних вправ, глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1 або близько від 1:1 до близько 5:1 спільно з кофеїном на стадії під час виконання фізичних вправ, кофеїном на стадії близько кінця виконання фізичних вправ і білком на стадії після виконання фізичних вправ. 4-пакувальна система може бути продана у вигляді комплекту і розроблена для занять спортом або фізичною активністю в результаті варіювання кількості продукту, специфічного для певної стадії і що міститься в комплекті.

В одному варіанті здійснення поживна композиція являє собою упаковку, що включає 1 частина. В одному варіанті здійснення упаковку, що включає 1 частина, розробляють для конкретних потреб заняття спортом або фізичною активністю. Спорт або фізичну активність вибирають з будь-яких видів спорту або фізичної активності, зазвичай відомих на сучасному рівні техніки. В одному варіанті здійснення спорт або фізичну активність вибирають із групи, що включає нижченаведене, але не необмеженої тільки цим: біг, велоспорт, тренування на витривалість, набір м'язової маси, марафон, триатлон, змагання «залізна людина» і�ь вжиті в замороженої формі.

В одному варіанті здійснення поживна композиція включає розчинник, обираний з будь-якого розріджувача, зазвичай відомого на сучасному рівні техніки. В одному варіанті здійснення поживна композиція, передбачена у формі з консистенцією соку, включає розчинник, обираний з будь-якого розріджувача, зазвичай відомого в сучасному рівні техніки.

В одному варіанті здійснення розчинник вибирають із групи, що включає нижченаведене, але не необмеженої тільки цим: фруктовий сік, овочевий сік, кокосове молоко, вода, молоко або їх комбінації.

В одному варіанті здійснення поживна композиція передбачається у формі консистенції згущеного соку. В одному варіанті здійснення поживна композиція є стійкою при зберіганні протягом, щонайменше, 12 місяців в умовах навколишнього середовища.

В одному варіанті здійснення поживна композиція передбачається у формі питного продукту.

У ще одному іншому варіанті здійснення поживну композицію додають до разбавителю.

В одному варіанті здійснення розчинник використовують для цілей гідратації.

В одному варіанті здійснення поживна композиція явл�рианте здійснення поживна композиція є стійкою при зберіганні протягом, щонайменше 18 місяців в умовах навколишнього середовища.

Ще В одному варіанті здійснення передбачається спосіб забезпечення спортсмена харчуванням. Спосіб включає забезпечення живильної композиції у вигляді пюре, включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп, інші сиропи із зерна/горіхів, що складаються з рисового сиропу, сиропу агави, пальмової сиропу, або їх комбінації і пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре або їх комбінацій, де поживна композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1.

Спосіб, крім того, включає прийом спортсменом живильної композиції у вигляді пюре.

Ще В одному варіанті здійснення передбачається спосіб забезпечення спортсмена харчуванням. Спосіб включає забезпечення живильної композиції у вигляді пюре, включає декстрозу, декстрозние полімери, кристаллическусироп, чи їх комбінації і пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре або їх комбінацій, де поживна композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1.

Спосіб, крім того, включає прийом спортсменом живильної композиції у вигляді пюре.

У ще одному іншому варіанті здійснення передбачається спосіб поліпшення виступу індивідуума, нужденного в цьому. Спосіб включає забезпечення живильної композиції у вигляді пюре, включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп, інші сиропи із зерна/горіхів, що складаються з рисового сиропу, сиропу агави, пальмової сиропу, або їх комбінації і пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх ки масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1. Спосіб, крім того, включає прийом індивідуумом живильної композиції у вигляді пюре.

У ще одному іншому варіанті здійснення передбачається спосіб поліпшення виступу індивідуума, нужденного в цьому. Спосіб включає забезпечення живильної композиції у вигляді пюре, включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп, інші сиропи із зерна/горіхів, включають рисовий сироп, сироп агави, пальмовий сироп, або їх комбінації і пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій. Поживна композиція, крім того, включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в дипюре.

У ще одному додатковому варіанті здійснення передбачається спосіб забезпечення належної вуглеводної навантаженням спортсмена, нужденного в цьому. Спосіб включає забезпечення живильної композиції у вигляді пюре, включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп, інші сиропи із зерна/горіхів, що складаються з рисового сиропу, сиропу агави, пальмової сиропу, або їх комбінації і пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій. Поживна композиція, крім того, включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1. Спосіб, крім того, включає прийом індивідуумом живильної композиції у вигляді пюре.

У ще одному додатковому варіанті здійснення передбачається спосіб забезпечення належної углево�ре, включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп, інші сиропи із зерна/горіхів, включають рисовий сироп, сироп агави, пальмовий сироп, або їх комбінації і пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій. Поживна композиція, крім того, включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1. Спосіб, крім того, включає прийом індивідуумом живильної композиції у вигляді пюре.

Ще В одному варіанті передбачається здійснення поживна композиція у вигляді пюре, яка включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп, інші сиропи із зерна/горіхів, що складаються з рисового сиропу, сиропу агави, пальмової сиропу, або їх комбінації, пюре, вибирається з групи, що складається з, �рата фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій, і функціональний інгредієнт, обраний із групи, що складається з електроліту, кофеїну, вітаміну, мінералу, пробіотика, пребіотика, симбиотика, фітодобавки, женьшеню, нуклеотиду, амінокислоти, антиоксиданти, джерела омега-3-жирних кислот або їх комбінацій. Поживна композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1.

Ще В одному варіанті передбачається здійснення поживна композиція у вигляді пюре, яка включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп, інші сиропи із зерна/горіхів, включають рисовий сироп, сироп агави, пальмовий сироп, або їх комбінації, пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій, і функциональн�тика, симбиотика, фітодобавки, женьшеню, нуклеотиду, амінокислоти, антиоксиданти, джерела омега-3-жирних кислот або їх комбінацій. Поживна композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1.

В одному варіанті здійснення пюре в поживних композиціях може бути передбачено в кількостях, що знаходяться в діапазоні від близько 30% до близько 100% у розрахунку на масу живильного композиції, або близько 40% до близько 90%, або близько 50% до близько 70%, або близько 60% до близько 70%, або становлять близько 65%, у розрахунку на масу живильного композиції.

В одному варіанті здійснення пюре може представляти собою концентрат пюре.

В одному варіанті здійснення фруктове пюре вибирають із групи, що складається з яблука, апельсина, груші, персика, полуниці, банана, вишні, ананаси, ківі, винограду, чорниці, малини, манго, гуайяви, журавлини, ожини, тропічних фруктів, амазонських фруктів або їх комбінацій.

В одному варіанті здійснення овочеве пѻьской капусти, капусти, моркви, селери, цикорію, листової капусти, огірка, баклажана, цикорію, кучерявої капусти, латуку, цибулі, гороху, перцю, картоплі, гарбуза, радіккіо, шпинату, кабачка, солодкої картоплі, листової буряка, помідорів, зелені ріпи, садового хрону, батату, цукіні або їх комбінацій.

В одному варіанті здійснення вуглеводна фракція, крім того, включає мальтодекстрин.

В одному варіанті здійснення вуглеводна фракція може бути в кількостях, що надають живильним композиціям вуглеводи у кількості, що знаходиться в діапазоні від близько 10 м до близько 45 г, або близько 15 м до близько 35 м, або біля 20 м до близько 30 г, або становить близько 25 г вуглеводів в розрахунку на одну порцію.

В одному варіанті здійснення розмір порції живильної композиції перебуває в діапазоні від близько 1 до близько 5 унцій (близько 28,3 м до близько 141,7 р) або близько від 2 до близько 4 унцій (близько 56,7 м до близько 113,4 р) або складає близько 3 унції (85,0 г).

В одному варіанті здійснення поживна композиція включає, щонайменше, одне з'єднання, вибирається з групи, що складається з ароматичних сполук, волокна, консервантів, гуарани, підкислювачів, сполучних, гелеутворюючої речовини матеріалу, смакового напете на живильне композицію розміром в одну порцію.

В одному варіанті здійснення поживна композиція містить натрій у кількості, що знаходиться в діапазоні від близько 100 мг до 300 мг у розрахунку на розмір однієї порції. Поживна композиція також може включати натрій у кількості, що є меншим ніж близько 200 мг у розрахунку на розмір однієї порції.

В одному варіанті здійснення поживну композицію не ферментують.

В одному варіанті здійснення поживна композиція включає по суті всі натуральні інгредієнти.

В одному варіанті здійснення поживна композиція включає по суті всі органічні інгредієнти.

В одному варіанті здійснення поживна композиція не включає будь-яких штучних інгредієнтів.

В одному варіанті здійснення поживна композиція включає, щонайменше, один штучний підсолоджувач.

В одному варіанті здійснення поживна композиція включає високоінтенсивні підсолоджувачі.

В одному варіанті здійснення поживна композиція не включає будь-яких штучних консервантів.

В одному варіанті здійснення поживна композиція не включає кукурудзяного сиропу з високим вмістом фруктози.

В одному вари з кодексом Всесвітнього антидопінгового агентства («ВАДА»).

В одному варіанті здійснення поживна композиція включає шоколад.

В одному варіанті здійснення поживна композиція включає какао.

В одному варіанті здійснення поживна композиція включає шматочки фруктів.

У ще одному іншому варіанті здійснення поживна композиція включає фрукт, перемішаний з крупою.

В одному варіанті здійснення поживна композиція являє собою закуску. В альтернативному варіанті поживна композиція являє собою частину прийому їжі.

В одному варіанті здійснення поживні композицію або продукт використовують для поповнення електроліту, відновлення білка, отримання швидкої енергії, отримання довготривалої енергії або їх комбінацій.

У ще одному іншому варіанті здійснення поживні композицію або продукт використовують у комбінації з іншими поживними композиціями або продуктами у вигляді частині прийому їжі. Поживні композицію або продукт додають до іншим поживним композиціям або продуктам, таким як крупа, толокно, йогурт, млинці, вафлі, бублики або хліб. В одному варіанті здійснення поживні композицію або продукт використовують подібно джему або желе на крупі, толокомпозиция є стійкою при зберіганні протягом, щонайменше, 12 місяців в умовах навколишнього середовища.

В одному варіанті здійснення поживна композиція передбачається у формі питного продукту.

У ще одному іншому варіанті здійснення поживну композицію додають до разбавителю.

В одному варіанті здійснення поживна композиція включає джерело білка, обраний із групи, що складається з білків на основі молочних продуктів, білків на рослинній основі, білків на тваринній основі, штучних білків, сконструйованих білків, синтезованих білків або їх комбінацій. Білки на основі молочних продуктів можуть бути обрані з групи, що складається з казеїну, казеїнатів, казеїнового гідролізату, молочної сироватки, гідролізатів молочної сироватки, концентратів молочної сироватки, ізолятів молочної сироватки, концентрат молочного білка, ізоляту білка, сухого знежиреного молочного порошку, сухого знежиреного молока або їх комбінацій. Білки на рослинній основі можуть бути обрані з групи, що складається з соєвого білка, білка камута, білка спельти, білка амаранту, білка проса, білка чіі, білка сорго, білка квіноа, білка тэффа, білку ячменю, білків сімейства бобових, білків лісового оре, �елков рису, білків вівса, білків картоплі, білків арахисових горіхів, порошкоподібного зеленого горошку, спіруліни, білків, зроблених з овочів, бобів, гречки, сочевиці, зернобобових культур, білків одноклітинних організмів або їх комбінацій.

В одному варіанті здійснення пребіотик вибирають із групи, що складається з аравійської камеді, альфа-глюкану, арабиногалактанов, бета-глюкану, декстранів, фруктоолігосахаридів, фукозиллактози, галактоолігосахаридів, галактоманнанов, гентиоолигосахаридов, глюкоолигосахаридов, гуарової камеді, інуліну, изомальтоолигосахаридов, лактонеотетраози, лактосахарози, лактулози, левана, мальтодекстринов, олігосахаридів молока, частково гідролізовані гуарової камеді, пектиктиолигосахаридов, резистентних крохмалів, деградованого крохмалю, сиалоолигосахаридов, сиалиллактози, соєвих олігосахаридів, цукрових спиртів, ксилоолигосахаридов, їх гідролізатів або їх комбінацій.

В одному варіанті здійснення пробіотик вибирають із групи, що складається з пробіотиків, які включають Aerococcus, Aspergillus, Bacteroides, Bifidobacterium, Candida, Clostridium, Debaromyces, Enterococcus, Fusobacterium, Lactobacillus, Lactococcus, Leuconostoc, Melissococcus, Micrococcus, Mucor, Oenococcus, Pedіococcus, Penicillium, Peptostrepococcus, Pichia, Propionibacterium, Pseudocat�слоту вибирають із групи, складається з аланіну, аргініну, аспарагіну, аспарагінату, цитруліну, цистеїну, глутамината, глутаміну, гліцину, гістидину, гідроксипроліну, гидроксисерина, гидрокситирозина, гидроксилизина, ізолейцину, лейцину, лізину, метіоніну, фенілаланіну, проліну, серину, таурину, треоніна, триптофану, тирозину, валіну або їх комбінацій.

В одному варіанті здійснення джерело ω-3-жирних кислот вибирають із групи, що складається з риб'ячого жиру, кріля, рослинних джерел, що містять ω-3-жирні кислоти лляного насіння, волоських горіхів, морських водоростей або їх комбінацій, ω-3-жирні кислоти можуть бути обрані з групи, що складається з α-ліноленової кислоти («АЛК»), докозагексаєнової кислоти («ДГК»), ейкозапентаєнової кислоти («ЕПК») або їх комбінацій.

В одному варіанті здійснення фитодобавку вибирають із групи, що складається з флаваноїдів, родинних фенольних сполук, поліфенольних сполук, терпеноїдів, алкалоїдів, сірковмісних сполук або їх комбінацій. Фітодобавка може бути обрана з групи, що складається з каротиноїдів, стеринів рослинного походження, кверцетину, куркумину, лимонина або їх комбінацій.

В одному варіанті здійснення нуклеотид вибирають із групи, �орм ДНК і РНК або їх комбінацій. Нуклеотид може бути екзогенних нуклеотидом.

В одному варіанті здійснення антиоксидант вибирають із групи, що складається з астаксантина, каротиноїдів, коферменту Q10 («CoQ10»), флавоноїдів, глутатіону, ягід годжі (дерези), гесперидину, молочної композиції ягід годжі, лигнана, лютеїну, лікопену, поліфенолів, селену, вітамінів A, вітаміну C, вітаміну E, зеаксантину, кокосового молока або їх комбінацій.

В одному варіанті здійснення вітамін вибирають із групи, що складається з вітаміну A, вітаміну B1 (тіаміну), вітаміну В2 (рибофлавіну), вітаміну B3 (ніацину або ниацинамида), вітаміну B5 (пантотенової кислоти, вітаміну В6 (піридоксину, піридоксаля або пиридоксамина або піридоксину гідрохлориду), вітаміну B7 (біотин), вітаміну В9 (фолієвої кислоти) і вітаміну B12 (різних кобаламинов; зазвичай ціанокобаламіну в вітамінних добавках), вітаміну C, вітаміну D, вітаміну Е, вітаміну K, K1 і K2 (тобто, МК-4, МХ-7), фолієвої кислоти, біотину або їх комбінацій.

В одному варіанті здійснення мінерал вибирають із групи, що складається з бору, кальцію, хрому, міді, йоду, заліза, магнію, марганцю, молібдену, нікелю, фосфору, калію, селену, кремнію, олова, вольфраму, цинку або їх комбінацій. Тоді, коли мінерал являє собою на розмір однієї порції, або у кількості, яка є меншим ніж близько 200 мг у розрахунку на розмір однієї порції.

В одному варіанті здійснення калій передбачається у формі кокосового молока.

У ще одному іншому варіанті здійснення передбачається спосіб забезпечення спортсмена харчуванням. Спосіб включає забезпечення живильної композиції у вигляді пюре, включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп, інші сиропи із зерна/горіхів, що складаються з рисового сиропу, сиропу агави, пальмової сиропу, або їх комбінації, пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій, і функціональний інгредієнт, обираний з групи, складається з електроліту, кофеїну, вітаміну, мінералу, пробіотика, пребіотика, симбиотика, фітодобавки, женьшеню, нуклеотиду, амінокислоти, антиоксиданти, джерела омега-3-жирних кислот або їх комбінацій. Поживна композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. У однЂозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1. Спосіб, крім того, включає прийом спортсменом живильної композиції у вигляді пюре.

У ще одному іншому варіанті здійснення передбачається спосіб забезпечення спортсмена харчуванням. Спосіб включає забезпечення живильної композиції у вигляді пюре, включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп, інші сиропи із зерна/горіхів, включають рисовий сироп, сироп агави, пальмовий сироп, або їх комбінації, пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій, і функціональний інгредієнт, обраний із групи, що складається з електроліту, кофеїну, вітаміну, мінералу, пробіотика, пребіотика, симбиотика, фітодобавки, женьшеню, нуклеотиду, амінокислоти, антиоксиданти, джерела омега-3-жирних кислот або їх комбінацій. Поживна композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу �тсменом живильної композиції у вигляді пюре.

У ще одному додатковому варіанті здійснення передбачається спосіб поліпшення виступу індивідуума, нужденного в цьому. Спосіб включає забезпечення живильної композиції у вигляді пюре, включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп, інші сиропи із зерна/горіхів, що складаються з рисового сиропу, сиропу агави, пальмової сиропу, або їх комбінації, пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій, і функціональний інгредієнт, обираний з групи, складається з електроліту, кофеїну, вітаміну, мінералу, пробіотика, пребіотика, симбиотика, фітодобавки, женьшеню, нуклеотиду, амінокислоти, антиоксиданти, джерела омега-3-жирних кислот або їх комбінацій. Поживна композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в проводить�p>

У ще одному іншому варіанті здійснення передбачається спосіб поліпшення виступу індивідуума, нужденного в цьому. Спосіб включає забезпечення живильної композиції у вигляді пюре, включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп, інші сиропи із зерна/горіхів, включають рисовий сироп, сироп агави, пальмовий сироп, або їх комбінації, пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій, і функціональний інгредієнт, обраний із групи, що складається з електроліту, кофеїну, вітаміну, мінералу, пробіотика, пребіотика, симбиотика, фітодобавки, женьшеню, нуклеотиду, амінокислоти, антиоксиданти, джерела омега-3-жирних кислот або їх комбінацій. Поживна композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до �ополнительном варіанті здійснення передбачається спосіб забезпечення належної вуглеводної навантаженням спортсмена, нужденного в цьому. Спосіб включає забезпечення живильної композиції у вигляді пюре, включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп, інші сиропи із зерна/горіхів, що складаються з рисового сиропу, сиропу агави, пальмової сиропу, або їх комбінації, пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій, і функціональний інгредієнт, обираний з групи, складається з електроліту, кофеїну, вітаміну, мінералу, пробіотика, пребіотика, симбиотика, фітодобавки, женьшеню, нуклеотиду, амінокислоти, антиоксиданти, джерела омега-3-жирних кислот або їх комбінацій. Поживна композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1. Спосіб, крім того, включає прийом індивідуумом живильної композиції у вигляді пюре.

У еѾй спортсмена, нужденного в цьому. Спосіб включає забезпечення живильної композиції у вигляді пюре, включає декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп, інші сиропи із зерна/горіхів, включають рисовий сироп, сироп агави, пальмовий сироп, або їх комбінації, пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій, і функціональний інгредієнт, обраний із групи, що складається з електроліту, кофеїну, вітаміну, мінералу, пробіотика, пребіотика, симбиотика, фітодобавки, женьшеню, нуклеотиду, амінокислоти, антиоксиданти, джерела омега-3-жирних кислот або їх комбінацій. Поживна композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1. Спосіб, крім того, включає прийом індивідуумом живильної композиції у вигляді пюре. Одне преимущесущество цього винаходу полягає в забезпеченні поживних композицій у вигляді пюре для спортивних виступів.

Ще одне інша перевага цього винаходу полягає в забезпеченні поживних композицій у вигляді пюре, характеризуються специфічними вуглеводними співвідношеннями.

Ще одне інша перевага цього винаходу полягає в забезпеченні поживних композицій у вигляді пюре, характеризуються специфічними білковими співвідношеннями.

Ще одна додаткова перевага цього винаходу полягає в забезпеченні поживних композицій у вигляді пюре, які містять декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп, інші сиропи із зерна/горіхів, що складаються з рисового сиропу, сиропу агави, пальмової сиропу, або їх комбінації.

Ще одна додаткова перевага цього винаходу полягає в забезпеченні поживних композицій у вигляді пюре, які містять декстрозу, декстрозние полімери, кристалічну фруктозу, кукурудзяний сироп, інші сиропи із зерна/горіхів, включають рисовий сироп, сироп агави, пальмовий сироп, або їх комбінації.

Ще одна перевага цього винаходу полягає в забезпеченні всіх натуральних поживних композицій у вигляді пюре, включають фруктове та/або овочеве пюре.

Ще одн�ля спортивних виступів.

Додаткові ознаки і переваги описано в цьому документі і будуть з очевидністю слідувати виходячи з наступного далі докладного винаходу.

Розкриття винаходу

Відповідно з використанням в цьому документі форми слів однини включають відповідності у множині, якщо тільки контекст не буде однозначно диктувати іншого. Таким чином, наприклад, посилання на «один поліпептид» включає суміш з двох і більше поліпептидів і тому подібне.

Відповідно з використанням в цьому документі «близько» розуміється як позначення чисел у діапазоні числівників. Крім того, всі числові діапазони у цьому документі повинні розумітися як такі, що включають всі цілі числа, недробние або дробові числа в межах даного діапазону.

Відповідно з використанням в цьому документі фраза «амінокислота» розуміється як включає одну або кілька амінокислот. Амінокислота може являти собою, наприклад, аланін, аргінін, аспарагін, аспарагінат, цитрулін, цистеїн, глутамінат, глутамін, гліцин, гістидин, гідроксипролін, гидроксисерин, гидрокситирозин, гидроксилизин, ізолейцин, лейцин, лізин, метіонін, фенілаланін, пѼ в цьому документі «тварина» включає нижченаведене, але не обмежується тільки цим: ссавці, які включають нижченаведене, але не обмежуються тільки цим: гризуни, водні ссавці, домашні тварини, такі як собаки і кішки, сільськогосподарські тварини, такі як вівці, свині, корови і коні, і люди. Тоді, коли використовують терміни «тварина» або «ссавець» або їх відповідності у множині, передбачається, що вони також використовуються і по відношенню до будь-яким тваринам, які здатні реалізувати проявляється або передбачуваний для прояву ефект в контексті фрагмента тексту.

Відповідно з використанням в цьому документі термін «антиоксидант» розуміється як такий, що охоплює будь-які одна чи декілька різних речовин, таких як бета-каротин (попередник вітаміну А), вітамін C, вітамін е і селен, які інгібують або окислення реакції, промотируемие активними формами кисню (АФК«) і іншими радикальними і нерадикальними частинками. На додаток до цього, антиоксиданти являють собою молекули, здатні сповільнювати або запобігати окислення інших молекул. Неограничивающие приклади антиоксидантів містять каротиноїди, кофермент Q10 («CoQ10»), флавоноїди, глутатіон, ягоди годжі (ден B1вітамін B6вітамін B12, вітамін C, вітамін D, вітамін E, зеаксантин, кокосове молоко або їх комбінації.

Відповідно з використанням в цьому документі «вуглевод (вуглеводи)» передбачає включення моносахаридів, які включають триози (такі як кетотриоза (дігідроксіацетон); альдотриоза (глицеральдегид)); тетрози, які включають кетотриозу (таку як еритрулоза) і альдотетрози (такі як эритроза, треоза); пентози, які включають кетопентозу (таку як рибулоза, ксилулоза), альдопентозу (таку як рибоза, арабіноза, ксилоза, ликсоза), дезоксисахар (такий як дезоксирибоза); гексози, які включають: кетогексозу (таку як псикоза, фруктоза, сорбоза, тагатоза), альдогексозу (таку як аллоза, альтроза, глюкоза, маноза, гулоза, идоза, галактоза, талоза), дезоксисахар (такий як фукоза, фукулоза, рамноза); гептоза (така як седогептулоза); октоза; ноноза (нейраминовая кислота); дисахаридів, які містять сахарозу; лактозу; мальтозу; трегалозу; туранозу; целлобиозу; койибиозу; нигерозу; изомальтозу; і палатинозу; трисахаридов, які включають мелецитозу; і мальтотриозу; олігосахаридів, які включають кукурудзяні сиропи і мальтодекстрин; і полісахаридів, ко�ак ті, які отримують з кукурудзи, пшениці, тапіока, рису і картоплі, включаючи амилозу і амілопектин. Крохмалі можуть бути натуральними або модифікованими або клейстеризованними); або їх комбінацій. Вуглеводи також включають джерело підсолоджувачів, такий як мед, кленовий сироп, глюкоза (декстроза), кукурудзяний сироп, тверді речовини кукурудзяного сиропу, кукурудзяні сиропи з високим вмістом фруктози, кристалічна фруктоза, концентровані соки, декстрозние полімери, мальтозная патока, тверді речовини рисового сиропу, сорговий сироп, рідкий коричневий цукор, кристалічна фруктоза, жовтий або інвертований цукру, меляси або інші сиропи зерна/горіхів, що складаються з рисового сиропу, сиропу агави, пальмової сиропу, і закристаллизованний сік.

«Молочний продукт» визначають як продукт харчування, виготовлений з молока ссавців.

«Замінник молочного продукту» визначають як замінник молока.

Відповідно з використанням в цьому документі «ефективна кількість» є кількістю, яка запобігає виникненню дефіциту, виліковує захворювання або медичний стан в індивідуума або в більш загальному випадку послаблює симптоми, під�гічних або медичних позитивних результатів. Лікування може бути визначена для конкретного пацієнта або лікаря.

У той час як терміни «індивід» і «пацієнт» часто використовуються в цьому документі для позначення людини, винахід таким чином не обмежується. У відповідності з цим терміни «індивід» і «пацієнт» ставляться до будь тварині, ссавцю або людині, що перебуває в медичному стані або ризикують потрапити в медичний стан, який може отримати позитивний результат від лікування.

Відповідно з використанням в цьому документі неограничивающие приклади джерел омега-3-жирних кислот, таких як α-ліноленова кислота («АЛК»), докозагексаєнова кислота («ДГК») і ейкозапентаєнова кислота («ЕПК»), включають риб'ячий жир, кріль, птицю, яйця або інші рослинні або горіхові джерела, такі як лляне насіння, волоські горіхи, горіхи, мигдаль, морські водорості, модифіковані рослини тощо.

Відповідно з використанням в цьому документі «харчові мікроорганізми» позначають мікроорганізми, які використовуються і в загальному випадку вважаються безпечними для використання в їжі.

У той час як терміни «індивід» і «пацієнт» часто використовують�іі з цим терміни «індивід» і «пацієнт» ставляться до будь тварині, ссавцю або людині, що перебуває в медичному стані або ризикують потрапити в медичний стан, який може отримати позитивний результат від лікування.

Відповідно з використанням в цьому документі неограничивающие приклади джерел омега-3-жирних кислот, таких як α-ліноленова кислота («АЛК»), докозагексаєнова кислота («ДГК») і ейкозапентаєнова кислота («ЕПК»), включають риб'ячий жир, кріль, птицю, яйця або інші рослинні або горіхові джерела, такі як лляне насіння, волоські горіхи, горіхи, мигдаль, морські водорості, модифіковані рослини тощо.

Термін «мікроорганізм» передбачає включення бактерій, дріжджів та/або грибків, середовища для росту клітин спільно з мікроорганізмом або середовища для росту клітин, в якій мікроорганізм культивували.

Відповідно з використанням в цьому документі термін «мінерали» розуміється як включає бор, кальцій, хром, мідь, йод, залізо, магній, марганець, молібден, нікель, фосфор, калій, селен, кремній, олово, ванадій, цинк або їхні комбінації.

Відповідно з використанням в цьому документі «інактивований» мікроорганізм позначає те, що за класичним способам культив�ассические способи культивування узагальнено представлені в книзі по мікробіології: James Monroe Jay, et al., «Modern food microbiology», 7th edition, Springer Science, New York, N. Y. p.790 (2005). Зазвичай відсутність життєздатних клітин може бути продемонстровано наступним далі чином: відсутність видимої колонії на агарових пластинках або відсутність зростання каламутності в рідкому середовищі для росту після инокулирования при різних концентраціях бактеріальних препаратів («інактивованих» зразків) і інкубування в належних умовах (аеробна і/або анаеробна атмосфера протягом щонайменше 24 годин). Наприклад, інактивованими в результаті проведення теплової обробки, зокрема, теплової обробки при низькій температурі/в протягом тривалого періоду часу, можуть бути зроблені біфідобактерії, такі як Bifidobacterium longum, Bifidobacterium lactis і Bifidobacterium breve, або молочнокислі бактерії, такі як Lactobacillus paracasei або Lactobacillus rhamnosus.

Відповідно з використанням в цьому документі «нуклеотид» розуміється як позначення субодиниці дезоксирибонуклеїнової кислоти (ДНК) або рибонуклеїнової кислоти («РНК»). Він являє собою органічну сполуку, утворену з азотистого підстави, молекули фосфату молекули цукру (дезоксирибози в ДНК і рибози в РНК). Індивідуальні нуклеотидні моно�еотиди конкретно забезпечуються в результаті введення з їжею. Екзогенний нуклеотид може перебувати в мономерної формі, так як у випадку, наприклад, 5'-аденозинмонофосфату ("5'-АМР"), 5'-гуанозинмонофосфату ("5'-GMP"), 5'-цитозинмонофосфата ("5'-БМР"), 5'-урацилмонофосфата ("5'-UMP"), 5'-инозинмонофосфата ("5'-IMP"), 5'-тиминмонофосфата ("5'-ТМР") або їх комбінацій. Екзогенний нуклеотид також може знаходитися і в полімерній формі, так як у випадку, наприклад, інтактної РНК. Може бути кілька джерел полімерної форми, так, як у випадку, наприклад, дріжджової РНК.

«Горіхову пасту» визначають як намазиваемий харчовий продукт, отриманий в результаті подрібнення горіхів до отримання пасти або за способом, відомому в промисловості.

«Поживні композиції» або «поживні продукти» відповідно з використанням в цьому документі розуміються як такі, що включають будь-яку кількість інгредієнтів здорової їжі і можливо необов'язкових додаткових інгредієнтів на основі функціональної потреби в продукті і виходячи з повної відповідності з усіма чинними приписами. Додаткові інгредієнти можуть включати наступне, але не обмежуються тільки цим: звичайні харчові добавки, наприклад, один або кілька представитния pH, хелатообразователей, барвників, емульгаторів, інертного наповнювача, смакового наповнювача, мінералу, речовин, що змінюють осмотичний тиск, фармацевтично прийнятного носія, консервантів, стабілізаторів, цукру, підсолоджувачів, текстуризаторов та/або вітамінів. Додаткові інгредієнти можуть бути додані в будь-якому зручному для використання кількості.

Відповідно з використанням в цьому документі термін «пацієнт» розуміється як включає тварина, особливо ссавець, а говорячи більш конкретно, людини, яка отримує або передбачає отримувати лікування згідно з визначенням у цьому документі.

Відповідно з використанням в цьому документі «фітохімічних з'єднання» або «фітодобавки» являють собою не мають харчового значення сполуки, що зустрічаються у безлічі продуктів харчування. Фітохімічні сполуки являють собою функціональні харчові продукти, які демонструють позитивний результат для здоров'я за межами базового харчування, і з'єднання, які зміцнюють здоров'я, які отримують з рослинних джерел. «Фітохімічних з'єднання» і «фітодобавки» ставляться до будь-якого загальноосвітніх результатів для здоров'я. Неограничивающие приклади фітохімічних з'єднань і фитодобавок включають ті, які являють собою:

i) фенольні сполуки, які включають монофеноли (такі як, наприклад, апиол, карнозол, карвакрол, диллалиол, розмаринол); флавоноїди (поліфеноли), що включають флавоноли (такі як, наприклад, кверцетин, фингерол, кемпферол, мірицетин, рутин, ізорамнетин), флаванони (такі як, наприклад, фесперидин, нарингенин, силібін, эриодиктиол), флавони (такі як, наприклад, апігенін, тангеритин, лутеолин), флаван-3-оли (такі як, наприклад, катехіни, (+)-катехін, (+)-галлокатехин, (-)-епікатехін, (-)-епігаллокатехін, (-)-епігаллокатехінгаллат (ЕГКГ), (-)-епікатехін-3-галлат, теафлавин, теафлавин-3-галлат, тефлавин-3'-галлат, теафлавин-3,3'-дигаллат, теарубігіни), антоцианіни (флавонали) і антоцианідіни (такі як, наприклад, пеларгонидин, пеонидин, ціанідин, дельфінідін, мальвідин, петунидин), ізофлавони (фітоестрогени) (такі як, наприклад, дайдзеін (формононетин), геністеїн (биоханин А), глицитеин), дигидрофлавоноли, халькони, куместани (фітоестрогени) і куместрол; фенольні кислоти (такі як елагова кислота, галова кислота, дигалловая кислота, ванілін, куркумін); гідроксикоричні кислоти (такі як, на�естрогени), силімарин, секоизоларицирезинол, пинорезинол і ларицирезинол); тирозольние складні ефіри (такі як, наприклад, тирозол, гидроситирозол, олеокантал, олеуропеин); стильбеноиди (такі як, наприклад, ресвератрол, птеростильбен, пицеатаннол) і пуникалагини;

ii) терпени (ізопреноїди), які містять каротиноїди (тетратерпеноиди), що включають каротини (такі як, наприклад, альфа-каротин, бета-каротин, гамма-каротин, δ-каротин, лікопен, нейроспорин, фитофлуен, фитоен) і ксантофіли (такі як, наприклад, кантаксантин, криптоксантин, аэаксантин астаксантин, лютеїн, рубіксантін); монотерпени (такі як, наприклад, лімонен, периллиловий спирт); сапоніни; ліпіди, що включають фітостерини (такі як, наприклад, кампестерін, бета-ситостерин, гамма-ситостерин, стигмастерин), токофероли (вітамін Е) і ω-3-, -6 - й-9-жирні кислоти (такі як, наприклад, гамма-ліноленова кислота); тритерпеноид (такий як, наприклад, олеанолова кислота, урсолова кислота, бетулиновая кислота, мороновая кислота;

iii) беталаини, які включають бетацианини (такі як бетанін, изобетанин, пробетанин, необетанин); і бетаксантини (негликозидние варіанти) (такі як, наприклад, индикаксантин і вульгаксантин);

iv) органосульфіди, кото�ві з'єднання) (такі як, наприклад, аллилметилтрисульфид і диаллилсульфид), індоли, глюкозиноляти, які включають, наприклад, індол-3-карбінол; сульфорафан; 3,3'-дііндолілметан; синігрин; алліцин; алліін; аллилизотиоцианат; пиперин; сін-пропантиаль-S-оксид;

v) інгібітори білків, які включають інгібітори протеази;

vi) інші органічні кислоти, які містять щавлеву кислоту, фитиновую кислоту (инозитолгексафосфат); винну кислоту; і анакардиновую кислоту; або

vii) їх комбінації.

Відповідно з використанням в цьому документі «пребіотик» являє собою харчовий продукт, який селективно промотує зростання корисних бактерій або пригнічує ріст або адгезію на слизових оболонках патогенних бактерій в кишечнику. Він не дезактивується в шлунку і/або верхньому відділі товстого кишечника і не поглинається у шлунково-кишковому тракті особи, проглативающего його, але він ферментується під впливом шлунково-кишкової мікрофлори та/або пробіотиків. Пребіотики, наприклад, визначаються публікації Glenn R. Gibson and Marcel Ст. Roberfroid, «Dietary Modulation of the Human Colonic Microbiota: Introducing the Concept of Prebiotics», J. Nutr., 1995 125: 1401-1412. Неограничивающие приклади пребіотиків включають аравійську камедь, альфа-глюкан, арабиногалактани, �игосахариди, глюкоолигосахариди, гуарова камідь, інулін, изомальтоолигосахариди, лактонеотетраозу, лактосахарозу, лактулозу, леван, мальтодекстрини, олігосахариди молока, частково гидролизованную гуарова камідь, пектиколигосахариди, резистентні крохмалі, ретроградний крохмаль, сиалоолигосахариди, сиалиллактозу, соєві олігосахариди, цукрові спирти, ксілоолігосахариди, або їх гідролізати, або їх комбінації.

Відповідно з використанням в цьому документі пробіотичні мікроорганізми (далі в цьому документі «пробіотики») є харчовими мікроорганізмами (живими, в тому числі полужизнеспособними або ослабленими та/або інактивованими), метаболітами, мікробіологічними клітинними препаратами або компонентами мікробіологічних клітин, які могли б забезпечити одержання позитивного результату для здоров'я організму-господаря при прийомі в належних кількостях, кажучи більш конкретно, що могли б забезпечити одержання позитивного результату для організму-господаря в результаті поліпшення його кишкового мікробного балансу, що впливає на здоров'я чи самопочуття організму-господаря. Дивіться публікацію Salminen S., Ouwehand A., Benno Y. et al., «Probiotics: how should they be de та/або метаболізм патогенних бактерій в кишковому тракті або впливають на них. Пробіотики також можуть активувати імунну функцію організму-господаря. З цієї причини було безліч різних підходів щодо включення пробіотиків у харчові продукти. Неограничивающие приклади пробіотиків включають Aerococcus, Aspergillus, Bacillus, Bacteroides, Bifidobacterium, Candida, Clostridium, Debaromyces, Enterococcus, Fusobacterium, Lactobacillus, Lactococcus, Leuconostoc, Melissococcus, Micrococcus, Mucor, Oenococcus, Pedіococcus, Penicillium, Peptostrepococcus, Pichia, Propionibacterium, Pseudocatenulatum, Rhizopus, Saccharomyces, Staphylococcus, Streptococcus, Torulopsis, Weissella або їх комбінації.

Терміни «білок», «пептид», «олігопептиди» або «поліпептид» відповідно з використанням в цьому документі розуміються як позначення будь-якої композиції, яка включає індивідуальні амінокислоти (мономери), дві і більше амінокислоти, сполучені один з одним пептидного зв'язком (дипептид, трипептид або поліпептид), колаген, попередника, гомолог, аналог, миметик, сіль, пролекарственний препарат, метаболіт, або їх фрагмент, або їх комбінації. Заради ясності слід сказати, що використання будь-яких з вищезазначених термінів є взаємозамінним, якщо не зазначено іншого. Необхідно розуміти те, що поліпептиди (або пептиди, або білки, або олігопептиди) часто включають амінокислоти, відмінні від 20 амінокисло�нцевие амінокислоти, можуть бути модифіковані заданому полипептиде або за натуральним засобам, таким як глікозилювання та інші посттрансляционние модифікування, або за методиками хімічного модифікування, які добре відомі на сучасному рівні техніки. У число відомих модифицирований, які можуть бути присутніми в полипептидах цього винаходу, включається нижченаведене, але не обмежуючись цим: ацетилювання, ацилювання, АДФ-рибозилирование, амідування, ковалентное приєднання флаваноида або гемового фрагмента, ковалентное приєднання полинуклеотида або полинуклеотидного похідного, ковалентное приєднання ліпіду або ліпідного похідного, ковалентное приєднання фосфатидилинозитола, зшивання, циклізація, освіта дисульфидной зв'язку, деметилювання, утворення ковалентних зшивок, освіта цистину, освіта пироглутамината, формилирование, гамма-карбоксилирование, гликирование, глікозилювання, освіта гликозилфосфатидилинозитольного («ДФІ») мембранного якоря, гідроксилювання, иодинирование, метилювання, миристоилирование, окислення, протеолітичний процесинг, фосфорилювання, пренилирование, рацемиздам, таке як аргинилирование, і убиквитинирование. Термін «білок» також включає «штучні білки», які позначають лінійні або нелінійні поліпептиди, що складаються з чергуються повторюваних ланок пептиду, сконструйовані білки і синтезовані білки.

Неограничивающие приклади білків включають білки на основі молочних продуктів, білки на рослинній основі, білки на тваринній основі, штучні білки, побудовані білки і синтезовані білки. Білки на основі молочних продуктів включають, наприклад, казеїн, казеїнати (наприклад, всі форми, в тому числі казеїнати, натрію, кальцію, калію), казеїнові гідролізати, молочну сироватку (наприклад, всі форми, в тому числі концентрат, ізолят, демінералізовану молочну сироватку), гідролізати молочної сироватки, концентрат молочного білка, сухий знежирений молочний порошок, сухе знежирене молоко і ізолят молочного білка. Білки на рослинній основі включають, наприклад, соєвий білок (наприклад, всі форми, в тому числі концентрат і ізолят), білок гороху (наприклад, всі форми, в тому числі концентрат і ізолят), білок каноли (наприклад, всі форми, в тому числі концентрат і ізолят), інші білки рослинного походження, до�ающие зеїн, рис, овес, картоплю, арахісові горіхи, порошкоподібний зелений горошок, порошкоподібну овочеву зеленостручкову квасоля і будь-які білки, вироблені з бобів, сочевиці, камута, спельти, льону, проса, чіі, сорго, квіноа, тэффа, ячменю, сімейства бобових, лісового горіха та зернобобових культур. Білки на тваринній основі можуть бути обрані з групи, що складається з яловичини, птиці, риби, баранини, морепродуктів або їх комбінацій.

Відповідно з використанням в цьому документі фраза «композиція у вигляді пюре» розуміється як включає продукт, поживну композицію у вигляді пюре, композицію і поживну композицію.

Відповідно з використанням в цьому документі термін «концентрат пюре» позначає концентрат для використання при виготовленні продуктів, що містять фруктове пюре, який отримують в результаті фізичного видалення води з фруктового пюре в кількості, достатній для збільшення рівня градуси щільності Брикса до значення, щонайменше, на 50% більше, ніж значення градуси щільності Брикса, встановлене для відновленого соку з тих же самих фрукта і/або овочу.

Відповідно з використанням в цьому документі термін «стійкий при �коло 25°C) протягом тривалих періодів часу (наприклад, більш ніж 3 місяці) без виникнення зіпсованості або гниття. Типові підкислені молочні продукти і/або продукти, подібні молочним продуктам, зазвичай повинні зберігатися охолодженими, але стійкі при зберіганні підкислені молочні продукти і/або продукти, подібні молочним продуктам, у варіантах здійснення цього винаходу переробляли таким чином, щоб їх можна було б безпечно зберігати в герметичному контейнері при кімнатній температурі або температури навколишнього середовища протягом придатного для використання тривалого терміну придатності при зберіганні без виникнення неприйнятного зміни їх смаку або текстури. Отримані підкислені молочний продукт та/або продукт, подібний молочному продукту, можуть бути стійкими при зберіганні, наприклад, протягом більш ніж 3 місяців, 6 місяців, 9 місяців, 12 місяців, 18 місяців і тому подібного.

Відповідно з використанням в цьому документі «симбиотик» являє собою добавку, яка містить як пребіотик, так і пробіотик, що діють спільно для поліпшення мікрофлори кишечника.

Відповідно з використанням в цьому документі терміни «лікування», «лікувати» і «полегшувати» включаютлогических стану або розлади), так і радикальне, оздоровче або модифікуючий перебіг захворювання лікування, в тому числі терапевтичні заходи, які виліковують, уповільнюють, зменшують симптоми і/або зупиняють поступальний розвиток діагностованих патологічних стану або розлади; і лікування пацієнтів, які ризикують підхопити захворювання або імовірно підхопили захворювання, а також пацієнтів, які є хворими або згідно діагностиці страждають від захворювання або медичного стану. Даний термін необов'язково має на увазі лікування суб'єкта дослідження аж до повного зцілення. Терміни «лікування» і «лікувати» також відносяться до підтримання та/або зміцнення здоров'я індивідуума, не страждає від захворювання, але того, що, можливо, схильний розвитку нездорового стану, такого як азотний дисбаланс або дистрофія м'язової тканини. Терміни «лікування», «лікувати» і «полегшувати» також передбачають включення потенціювання або іншого поліпшення одного або кількох первинних профілактичних або терапевтичних заходів. Терміни «лікування», «лікувати» і «полегшувати», крім того, передбачають включення дієтотерапії захворювання або стану або дієтотерапія�астоящем документі термін «вітамін» розуміється як такий, що охоплює будь-які з різноманітних жиророзчинних або водорозчинних органічних речовин (неограничивающие приклади включають вітамін A, вітамін B1 (тіамін), вітамін В2 (рибофлавін), вітамін В3 (ніацин або ніацинамід), вітамін B5 (пантотенова кислота), вітамін B6 (піридоксин, піридоксаль або піридоксамін або піридоксину гідрохлорид), вітамін B7 (біотин), вітамін B9 (фолієва кислота) і вітамін B12 (різні кобаламини; зазвичай ціанокобаламін у вітамінних добавках), вітамін C, вітамін D, вітамін е, вітамін До, фолієву кислоту і біотин), суттєвих в нікчемних кількостях для нормального росту і діяльності організму і природним чином одержуваних продуктів харчування рослинного і тваринного походження або отримують синтетично, провітамінів, похідних та аналогів.

В одному варіанті здійснення джерело вітамінів або мінералів може включати, щонайменше, двох представників, вибраних з джерел або форм конкретного поживної речовини. Це являє собою суміш з джерел вітамінів і мінералів, що зустрічається в змішаній дієті. Крім того, суміш також може відповідати щадить дієті в разі наявності труднощів у індивідуума з поглинанням конкретної форми, суміш може збільшувати засвоєння завдяки використанню різних переносників (наприклад, у випадку цинку, селену) або може забе�то існує кілька форм вітаміну E, при цьому найбільш часто вживаними і досліджуваними є токофероли (альфа, бета, гамма, дельта), а менш часто - токотрієноли (альфа, бета, гамма, дельта), всі з яких варіюються по своїй біологічній активності. Має місце структурний відмінність, яка полягає в тому, що токотрієноли можуть більш вільно обходити клітинну мембрану; у кількох дослідженнях повідомляють про різноманітні позитивні результати для здоров'я, пов'язаних з рівнями вмісту холестерину, про здоровий імунітет і зменшеному ризик розвитку раку. Певний діапазон біологічної активності покривала б суміш токоферолів і токотрієноли.

«Йогурт» визначають як молочний продукт, що виготовляється в результаті бактеріальної ферментації молока, в тому числі напіврідкий харчовий продукт, що володіє терпким смаком, який може не містити смакових наповнювачів, бути підсолодженим та/або містити смакові наповнювачі, відповідно з використанням в цьому документі йогурт передбачає включення порошкоподібного, твердого, напіврідкого і рідкого речовини.

В даний час промисловість забезпечення енергією для поліпшення виступу забезпечує доставку енергії споѽошении батончиків щодо забезпечення енергією для поліпшення виступу включають, наприклад, те, що батончики є надмірно щільними або важкими з точки зору споживання до або під час виконання фізичних вправ, або те, що батончики мають вапняний присмак або є позбавленими смаку.

Типові проблеми, пов'язані з гелями, включають, наприклад, те, що вони неприємні в обігу, є не дуже апетитними і важко видавлюється з пакетного контейнера в рот, оскільки значна частина продукту щодо забезпечення енергією все ще залишається пов'язаної з пакетом, що в результаті призводить до втрати належного споживання енергії, яке спортсмен розрахував для свого конкретного виступу в спорті. Спортсмени, що розвивають витривалість, також скаржаться на те, що сучасні гелі створюють смакове відчуття клейкості внаслідок включення сиропів, важкі для споживання в різних кількостях внаслідок відсутності кришки на упаковці, вимагають використання води для вимивання гелю, з упаковкою неприємно мати справу після використання, гелі містять штучні та/або хімічні інгредієнти, і гелі не є органолептично привабливими.

У відповідності з цим, даний винахід пропонує поживні композиції у вигляді пюре, ки, інші сиропи із зерна/горіхів, що складаються з рисового сиропу, сиропу агави, пальмової сиропу, або їх комбінації, і можуть бути представлені на ринку і використано в якості продуктів-замінників спортивних батончиків або гелів для поліпшення виступу у зв'язку з функціями, які відносяться до видів спорту, що розвивають витривалість, і видів спорту, пов'язаних з виступами. Говорячи конкретно, в одному варіанті здійснення поживні композиції у вигляді пюре цього винаходу включають пюре на основі натуральних фруктів, в тому числі кілька транспортуються джерел вуглеводів (тобто, співвідношення глюкоза : фруктоза в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1). Всі натуральні поліпшені пюре забезпечують доставку енергії в м'язи при цільовий і специфічної вуглеводної суміші глюкоза : фруктоза, яка, як було встановлено заявником, забезпечує збільшений поглинання у видах спорту, що розвивають витривалість, що призводить до кращих виступів для спортсменів у зіставленні з тим, що має місце для спортсменів, які вживали продукти, що містять тільки глюкозу або фруктозу. Тому поживні композиції цього винаходу є унікальними не лише в присутств�ортивних виступах для спортсменів, беруть участь у виступі, завдяки використанню натуральних фруктових та/або овочевих пюре.

Крім того, поживні композиції у вигляді пюре цього винаходу можуть бути стійкими при зберіганні протягом, щонайменше, близько 12 місяців в умовах навколишнього середовища і можуть являти собою неферментированние молочні продукти. В одному варіанті здійснення, наприклад, живильне композиція цього винаходу є стійкою при зберіганні, густий і створює смакове відчуття консистенції вершків молочної закускою, яка не є ферментованої.

Ще В одному варіанті здійснення поживні композиції цього винаходу можуть бути по суті всі натуральні та/або органічні. У даному відношенні поживні композиції можуть включати по суті всі натуральні інгредієнти, або не містити будь-яких штучних барвників, підсолоджувачів чи смакових наповнювачів. В одному варіанті здійснення поживна композиція включає шоколад. В одному варіанті здійснення поживна композиція включає какао. В одному варіанті здійснення поживна композиція включає шматочки фруктів. У ще одному іншому варіанті здійснення пі�лення поживні композиції включають штучні підсолоджувачі, які можуть сприяти збільшенню використання цукру спортсменом, який бере участь у виступі. Ще В одному варіанті здійснення поживні композиції не включають будь-яких кукурудзяного сиропу з високим вмістом фруктози. У ще одному іншому варіанті здійснення поживні композиції не містять штучних консервантів, таких як наведені нижче, але не обмежуючись цим: бензоат натрію або сорбат калію. Замість цього поживні композиції можуть виявитися мікробіологічно стійкими протягом усього терміну придатності при зберіганні продукту. У ще одному додатковому варіанті здійснення поживні композиції можуть бути вільними від забруднювачів, заборонених згідно з кодексом Всесвітнього антидопінгового агентства («ВАДА»).

Поживними композиціями є поживні композиції у вигляді пюре, які включають, щонайменше, одне пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій. Пюре в поживних композиціях може бути передбачено в кількості�0% до близько 90%, або від близько 50% до близько 70%, або близько 60% до близько 70%, або становлять близько 65%, у розрахунку на масу живильного композиції. В альтернативному варіанті, поживні композиції можуть включати цілісні фрукт і/або овочі.

Фруктове пюре може включати наступне, але не обмежується тільки цим: яблуко, апельсин, груша, персик, полуниця, банан, полуниця, ананас, ківі, виноград, чорниця, малина, манго, гуайява, журавлина, ожина або їх комбінація. Овочеве пюре може включати наступне, але не обмежується тільки цим: артишок, рукола, спаржа, авокадо, боби, зелень буряка, брокколі, брюссельська капуста, капуста, морква, селера, цикорій, листова капуста, огірок, баклажан, ендивій, кучерява капуста, латук, цибуля, горох, перець, картопля, гарбуз, радіккіо, шпинат, кабачки, солодкий картопля, помідор, зелень ріпи, садовий хрін, батат, цукіні або їх комбінації. Фрукти і/або овочі можуть бути по суті всі натуральні та/або всі органічні.

Що стосується співвідношень глюкогенность : фруктогенность цього винаходу, то, як на подив було встановлено, співвідношення глюкогенні вуглеводи : фруктогенние вуглеводи в діапазоні, що знаходиться близько від 1:1 до 5:1, є оптимальним. Як було уста�еводов) для м'язів оптимізується. Глюцидние джерела енергії швидко поглинаються через травний тракт і транспортуються до м'язів. Як можна собі уявити без зв'язування себе теорією, таке співвідношення забезпечує оптимальне використання рецепторів і переносників глюкози (відповідно, фруктози). При оптимальному використанні обох каналів (глюкози і фруктози) спостерігається сприятливий вплив на доступність джерел енергії для м'язів. Крім того, як можна собі уявити, порівняно зменшується енергія, необхідна для поглинання і транспортування молекул до м'язів.

В одному варіанті здійснення співвідношення глюкогенні вуглеводи : фруктогенние вуглеводи перебуває в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1. В інших варіантах здійснення співвідношення глюкогенні вуглеводи : фруктогенние вуглеводи знаходиться в діапазоні від 2:1 до 4:1 або становить близько 1:1, або 2:1 або 3:1 або 4:1, або 5:1 і тому подібне. Всі посилання на рівні процентного вмісту відповідають рівням масового процентного вмісту (сухої речовини), якщо не зазначено іншого.

Співвідношення глюкогенні вуглеводи : фруктогенние вуглеводи є співвідношенням, отриманими в результаті ділення сукупного до доступних вуглеводів, присутніх в живильному композиції. Наприклад, для суміші, що містить 80% чистої глюкози і 20% чистого фруктози, співвідношення глюкоза/фруктоза = 80/20=4. Для 100%-ного кукурудзяного сиропу з високим вмістом фруктози (кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози містить 45% глюкози і 55% фруктози) співвідношення глюкоза/фруктоза = 45/55=0,8. Для 100%-ї сахарози (= сахаробиози = 50% фруктогенного вуглеводу і 50% глюкогенного вуглеводу) співвідношення глюкоза/фруктоза = 50/50=1. Для 50%-ї сахарози і 50%-ного кукурудзяного сиропу [100%-ний глюкогенний вуглевод] співвідношення глюкоза/фруктоза= (50+100)/50=3.

Визначення рівня вмісту вуглеводів глюкози і фруктози може бути проведено за будь-яким підходящим для використання звичайним методам. Наприклад, кількість сукупного цукру може бути визначено в результаті проведення кислотного гідролізу з наступним аналізом складу цукрів при використанні хроматографії.

Глюкоза та/або фруктоза можуть бути передбачені у формі фруктогенних та/або глюкогенних вуглеводів. В даному описі винаходу фруктогенними вуглеводами є вуглеводи, які теоретично при повному гідролізі вивільняють, щонайменше, одну молекулу фруктози. Глюкогенними вуглеводами явлкулу глюкози. Отже, вуглевод може бути як глюкогенним, так і фруктогенним (наприклад, сахароза).

Вуглеводи справжніх поживних композицій можуть містити нижченаведене або складатися з нього: моносахариди, такі як глюкоза або фруктоза, в якості основних вуглеводних ланок. Моносахариди можуть являти собою частину дисахаридів, таких як сахароза, лактоза, мальтоза або целлобиоза. Моносахариди, такі як глюкоза або фруктоза, також можуть являти собою частину олігосахаридів або полісахаридів. Переважні джерела вуглеводів для цього винаходу являють собою мальтодекстрини та/або декстрозу.

Як вважає заявник, засвоєння навіть 90 грамів вуглеводів («СНТ») в годину у формі рідкого живильного композиції, а також 30-60 г СНТ/год згідно з рекомендаціями Американської колегії спортивної медицини є цілком стерпним при проковтуванні матеріалу у вигляді вуглеводної суміші, що містить глюкозу і фруктозу при співвідношенні, що знаходиться в діапазоні від 0,5:1 до близько 5:1, від 1:1 до близько 5:1 або, кажучи більш конкретно, що становить 2:1. На додаток до цього, має місце шлункова переносимість рідкому поживному композиції, що доставляє суміш з глюкози � при заняттях велоспортом поза приміщенням.

Крім того, заявник вважає, проковтування 90 грам/год вищезгаданої вуглеводної суміші буде забезпечувати збереження мінімального розлади шлунково-кишкового тракту у спортсменів і при частці близько 15% від суб'єктів дослідження. Крім того, як можна собі уявити, мінімальне шлунково-кишковий розлад не буде збільшуватися в порівнянні з засвоєнням 60 грамів вуглеводної суміші, що містить глюкозу і фруктозу при співвідношенні, що знаходиться в діапазоні від 0,5:1 до близько 5:1, від 1:1 до близько 5:1 або, кажучи більш конкретно, що становить 2:1, в годину.

Отже, один варіант здійснення цього винаходу являє собою живильне композицію, що містить вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. Поживні композиції цього винаходу являють собою харчові продукти у вигляді пюре, які включають принаймні одне джерело вуглеводів, а переважно джерело декількох вуглеводів, такий як комбінація з глюкози і фруктози або мальтодекстрину і фруктози.

Вуглеводна фракція поживних композицій може містити, щонайменше, 30% глюкози і фруктози, предпочтитеном варіанті здійснення цього винаходу вуглеводна фракція поживних композицій забезпечує, щонайменше, 50%, переважно, щонайменше, 70%, від живильної енергії композиції.

В одному варіанті здійснення вуглеводна фракція у розрахунку на одну порцію може бути в кількостях, що надають живильним композиціям вуглеводи у кількості, що знаходиться в діапазоні від близько 10 м до близько 45 г, або близько 12,5 м до близько 40 г, або близько 15 м до близько 35 м, або біля 20 м до близько 30 г, або становить близько 25 г вуглеводів.

Поживні композиції цього винаходу необов'язково можуть включати білкову фракцію і/або жирову фракцію. Присутність білків і/або жирів в поживних композиціях цього винаходу своїм перевагою є те, що таким чином стає можливим забезпечення спортсмена більш збалансованим харчуванням під час виступу. Крім того, присутність білків робить можливим отримання живильної композиції, що володіє модифікованим смаком.

В одному варіанті здійснення білкова фракція може бути в кількостях, що надають живильним композиціям білок у кількості, що знаходиться в діапазоні від близько 5 м до близько 35 р. В одному варіанті здійснення білкова фракція може бути присутнім в кількостях, придающ�нте здійснення білкова фракція може бути присутнім в кількостях, додають живильним композиціям білок у кількості, що знаходиться в діапазоні від близько 15 м до близько 25 р. В одному варіанті здійснення білкова фракція може бути в кількостях, що надають живильним композиціям білок у кількості, що становить близько 20 г білка в розрахунку на розмір однієї порції.

В якості джерела білка може бути застосований будь-який підходящий для використання харчової білок, наприклад, тваринні білки (такі як молочні білки, м'ясні білки і яєчні білки); рослинні білки (такі як соєвий білок, білок пшениці, білок рису і білок гороху); суміші із вільних амінокислот; або їх комбінації. В одному варіанті здійснення поживні композиції включають молочні білки, такі як казеїн і молочна сироватка, і соєві білки.

Білки можуть бути інтактними або гидролизованними або представляти собою суміш з інтактних і гідролізовані білків. Бажаною може виявитися поставка частково гідролізовані білків (ступінь гідролізу в діапазоні від 2 до 20%), наприклад, для спортсменів, імовірно ризикують піддатися розвитку алергії до коров'ячого молока. На додаток до цього, у загальному випадку, щонайменше, частково гидролизованние білки легше і бѾго, предпочитается, щоб поживні композиції цього винаходу містили б індивідуальні амінокислоти. Однак, в одному варіанті здійснення поживні композиції включаються незамінні амінокислоти. В одному варіанті здійснення поживні композиції цього винаходу містять амінокислоти, такі як L-лейцин, L-валін і/або L-ізолейцин.

У разі включення в живильне композицію джерела жиру джерела жиру буде властиво ту перевагу, що, наприклад, може бути досягнуто покращене смакове відчуття. Підходящим для використання є будь джерело жиру. Наприклад, можуть бути використані жири тваринного або рослинного походження. Для збільшення харчової цінності джерело жиру може містити джерела омега-3-ненасичених жирних кислот омега-3-ненасичені жирні кислоти. Джерело жиру також може містити довголанцюгові жирні кислоти і/або середньоланцюгові жирні кислоти. Наприклад, можуть бути використані молочний жир, масло каноли, мигдальне олія, арахісова олія, кукурудзяна олія та/або соняшникову олію з високим вмістом олеїнової кислоти.

Поживні композиції також можуть містити мінерали та поживні ганів, такими як Рекомендовані добові норми Сполучених Штатів Америки («РСН США»).

Поживні композиції можуть містити вітаміни, такі як вітамін C, вітамін е, вітамін В12, ніацин, вітамін В6, фолієва кислота, біотин, пантотенова кислота, вітамін B2 та/або вітамін B6, переважно в кількостях, які відповідають щонайменше 10% від рекомендованої добової дози. Присутність вітамінів може вносити свій внесок в ефективність живильної композиції і може, крім того, захищати спортсмена. Наприклад, присутність вітаміну C сприятиме захисту від захворювання застудою.

Поживні композиції також можуть включати електроліти і/або мінерали, такі як натрій, калій, кальцій, залізо, магній або цинк. Дані поживні сполуки можуть виявитися корисними для заповнення в організмі з'єднань, які особа постійно втрачає внаслідок утворення поту під час виконання фізичних вправ. Вони також можуть сприяти запобіганню виникнення хворобливості м'язів після виконання фізичних вправ.

Поживні композиції цього винаходу можуть, крім того, містити одне або кілька функціональних сполук, обираних з груп�елеобразующего матеріалу, води, фруктового соку, фруктів, смакових наповнювачів і барвників. Дані добавки можуть покращувати поживні композиції цього винаходу стосовно багатьох властивостей, таких як смак, консистенція, колір і стійкість під час зберігання, перетравність і багато іншого, що відомо фахівцям у відповідній галузі техніки.

В одному варіанті здійснення, в якому поживні композиції включають волокно або джерело волокна, волокно буде присутній в поживних композиціях у кількості, яка є меншим, ніж близько 3 г у розрахунку на розмір однієї порції. Як відомо на сучасному рівні техніки, волокно володіє природними проносними властивостями, що з очевидних причин є небажаною для спортсменів, які приймають участь у змаганнях з видів спорту, пов'язаних з виступами великої тривалості. Дійсно, відомі композиції для поліпшення виступу, які включають збільшені кількості волокон, мають тенденцію до стимулювання спортсменів скористатися вбиральнею, що само по собі знижує ефективність виступу спортсменів.

Для забезпечення легкості у використанні, наприклад, під час соре�невеликим. Наприклад, поживні композиції можуть мати розмір порції, яка перебуває в діапазоні від близько 1 до близько 5 унцій (близько 28,3 м до близько 141,7 р), або близько від 2 до близько 4 унцій (близько 56,7 м до близько 113,4 р), або становить близько 3 унції (85,0 г). В одному варіанті здійснення поживні композиції мають розмір порції в діапазоні від близько 2 до близько 4 рідинних унцій (близько 56,7 м до близько 113,4 р).

Поживні композиції цього винаходу можуть бути використані, наприклад, в якості харчового продукту, в якості живильної добавки або як нутрицевтика. В одному варіанті здійснення цього винаходу поживні композиції цього винаходу використовують для одержання харчового продукту або в якості харчового продукту для отримання збільшеної ефективності виступу, зокрема, виступи, вимагає наявності витривалості.

Рецептура поживних композицій цього винаходу також може бути використана для забезпечення збільшеної доставки вуглеводів без появи яких-небудь збільшених шлунково-кишкових розладів і/або для лікування або запобігання виникнення проблем з шлунково-кишковим трактом. Дійсно, поєднання глюкози і�му високого рівня вмісту вуглеводів в поживних композиціях, так що поява проблем з шлунково-кишковим трактом, які зазвичай можна було б очікувати після високого рівня засвоювання вуглеводів під час виконання фізичних вправ, щонайменше, частково уникають. Крім того, буде збільшено шлунково-кишкова переносимість вуглеводів, зокрема, суміші глюкоза/фруктоза цього винаходу.

Вищезазначені проблеми з шлунково-кишковим трактом конкретним чином не обмежуються, але переважно вибирають із групи, що складається з проблем з верхнім відділом черевної порожнини, таких як рефлюкс, печія, спучування, кольки в верхньому відділі черевної порожнини, блювання, нудота; проблем з нижнім відділом черевної порожнини, таких як кишкові коліки, метеоризм, позив на дефекацію, біль в лівій частині живота, біль у правій частині живота, рідкі випорожнення, діарея; або системних проблем, таких як запаморочення, головний біль, м'язові судоми або позив на сечовипускання.

Для виконання фізичних вправ у загальному випадку, але, зокрема, для змагального виконання фізичних вправ істотною є доступність цукру крові для спалювання його в м'язах організму в будь-який момент часу. Зокрема, відповідної ситуацирошо підходить для запобігання цього. Згідно з одним варіантом здійснення цього винаходу поживні композиції цього винаходу можуть бути використані для забезпечення поліпшеного підтримки рівня цукру в крові на пізній стадії виконання фізичних вправ.

Крім того, справжні поживні композиції можуть бути використані для забезпечення прискореної доставки енергії, зокрема, в працюючі м'язи, і/або для забезпечення більш стійкою подачі енергії в м'язи. Обидва ефекти будуть вносити свій внесок у оптимальне виступ спортсмена. Як виявив заявник, вищеперелічені варіанти використання можуть бути успішно реалізовані при використанні будь-яких кількостей вуглеводів, містять глюкозу і фруктозу при співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1. Однак, як вважає заявник, найкращі результати можуть бути отримані при використанні поживних композицій у кількості, що відповідає проковтування композицій, що характеризуються співвідношенням глюкогенность : фруктогеннос�ь будь-яку амінокислоту. Неограничивающие приклади амінокислот включають ізолейцин, аланін, лейцин, аспарагін, лізин, аспарагінат, метіонін, цистеїн, фенілаланін, глутамінат, треонін, глутамін, триптофан, гліцин, валін, пролін, серин, тирозин, аргінін, цитрулін, гістидин або їх комбінації. В одному варіанті здійснення амінокислота являє собою бета-аланін. Справжні поживні композиції та продукти також можуть включати біологічний джерело амінокислоти. Наприклад, поживні композиції можуть включати біологічний джерело бета-аланіну, в тому числі, наприклад, карнозин, ансерин, баланін та їх солі та хімічні похідні. Амінокислоти або їх біологічні джерела можуть бути передбачені в будь-якій формі, що включає, наприклад, порошкоподібну, кристалічну і тому подібне.

Справжні поживні композиції також можуть включати благотворні або функціональні інгредієнти. Наприклад, харчові продукти можуть включати джерело білка, що включає нижченаведене, але не обмежується тільки цим: білок тваринного походження (такий як м'ясний білок або яєчний білок), молочний білок (казеїн, казеїнати (наприклад, всі форми, в тому числі казеїнати натрію, кальцію, калію), казеїнові гідро�иворотку), гідролізати молочної сироватки, концентрат молочного білка, сухий знежирений молочний порошок, сухе знежирене молоко і ізолят молочного білка), білок рослинного походження (такий як соєвий білок, білок пшениці, білок рису і білок гороху) або їх комбінації. В одному варіанті здійснення джерело білка вибирають із групи, що складається з казеината кальцію, молочносивороточного білка, ізолятів соєвого білка, молочних білків, сухого знежиреного молочного порошку, сухого знежиреного молока або їх комбінацій. Білок може мати формат порошку.

В одному варіанті здійснення поживні композиції включають один або кілька пребіотиків. Пребіотики можуть бути обрані з групи, що складається з аравійської камеді, альфа-глюкану, арабиногалактанов, бета-глюкану, декстранів, фруктоолігосахаридів, галактоолігосахаридів, галактоманнанов, гентиоолигосахаридов, глюкоолигосахаридов, гуарової камеді, інуліну, изомальтоолигосахаридов, лактосахарози, лактулози, левана, мальтодекстринов, частково гідролізовані гуарової камеді, пектиктиолигосахаридов, ретроградного крохмалю, соєвих олігосахаридів, цукрових спиртів, ксилоолигосахаридов або їх комбінацій.

В одному вариЕтоящей з Aerococcus, Aspergillus, Bacteroides, Bifidobacterium, Candida, Clostridium, Debaromyces, Enterococcus, Fusobacterium, Lactobacillus, Lactococcus, Leuconostoc, Melissococcus, Micrococcus, Mucor, Oenococcus, Pedіococcus, Penicillium, Peptostrepococcus, Pichia, Propionibacterium, Pseudocatenulatum, Rhizopus, Saccharomyces, Staphylococcus, Streptococcus, Torulopsis, Weissella або їх комбінацій.

Поживні композиції також можуть включати джерело волокна, волокно або суміш з різних видів волокна. Суміш з волокон може містити суміш з розчинних і нерозчинних волокон. Розчинні волокна можуть включати, наприклад, фруктоолігосахариди, аравійську камедь, інулін тощо. Нерозчинні волокна можуть включати, наприклад, волокно зовнішньої оболонки гороху. Проте в одному варіанті здійснення волокно в поживних композиціях присутній в кількості, що є меншим ніж близько 3 м у розрахунку на одну порцію.

В одному варіанті здійснення поживні композиції включають який обговорювався вище джерело вуглеводів. У цих поживних композиціях може бути застосований будь-який підходящий для використання вуглевод, що включає нижченаведене, але не обмежується тільки цим: сахароза, лактоза, глюкоза, фруктоза, тверді речовини кукурудзяного сиропу, мальтодекстрин, модифікований крохмаль, високоамилозний крохмаль, маниоковий кра�альтодекстрин для стимулювання доведення кількості сукупних вуглеводів аж до близько 20 м, аж до близько 30 г, аж до близько 40 г або аж до близько 50 м, в розрахунку на розмір однієї порції. Використання мальтодекстрину робить можливим додавання вуглеводів без збільшення солодкого смаку у поживних композицій. Це може виявитися важливим, оскільки спортсмени мають тенденцію до придбання чутливості до солодкого смаку після закінчення близько 30-60 хвилин спортивного виступу.

В одному варіанті здійснення поживні композиції включають джерело жиру. Джерело жиру може включати будь-які придатні для використання жир або суміш з жирів. Наприклад, жир може включати наступне, але не обмежуючись цим: рослинний жир (такий як оливкове масло, кукурудзяна олія, соняшникова олія, ріпакова олія, олія з виноградних кісточок, масло лісового горіха, соєве масло, пальмове масло, кокосове масло, масло каноли, лецитини тощо) та тваринні жири (такі як молочний жир).

В одному варіанті здійснення поживні композиції включають одного або декількох представників, вибраних з симбиотиков, фитодобавок та/або антиоксидантів. Антиоксиданти можуть бути обрані з групи, що складається з каротиноїдів, коферменту Q10 («CoQ10»), флавоноїдів, глута�в, селену, вітаміну А, вітаміну B1, вітаміну B6, вітаміну B12, вітаміну C, вітаміну D, вітаміну E, зеаксантину, кокосового молока або їх комбінацій.

В одному варіанті здійснення поживні композиції включають одного або декількох представників, вибраних з вітамінів і мінералів. Неограничивающие приклади вітамінів містять вітаміни A, B-комплекс (такий як B1, B2, B6 і B12), C, D, E і K, ніацин і кислотні вітаміни, такі як пантотенова кислота фолієва кислота, біотин або їх комбінації. Неограничивающие приклади мінералів містять кальцій, залізо, цинк, магній, йод, мідь, фосфор, марганець, калій, хром, молібден, селен, нікель, олово, кремній, ванадій, бор або їх комбінації. В одному варіанті здійснення поживні композиції включають натрій у кількості, що є більшим ніж близько 100 мг у розрахунку на розмір однієї порції, або більшим ніж близько 150 мг в розрахунку на розмір однієї порції, або більшим ніж близько 200 мг у розрахунку на розмір однієї порції, або більшим ніж близько 250 мг у розрахунку на розмір однієї порції. В одному варіанті здійснення поживні композиції включають близько від 100 мг до 300 мг натрію в розрахунку на розмір однієї порції. Кількість натрію може бути використано функціонально в � виступу.

В одному варіанті здійснення поживні композиції включають принаймні одне джерело ω-3-жирних кислот. Джерела, наприклад, можуть представляти собою риб'ячий жир, кріль, рослинні джерела ω-3-жирних кислот, лляне насіння, волоські горіхи і морські водорості. Приклади ω-3-жирних кислот включають, наприклад, α-ліноленову кислоту («АЛК»), докозагексаеновую кислоту («ДГК»), ейкозапентаєнову кислоту («ЕПК») або їх комбінації.

Ще В одному варіанті здійснення харчові продукти можуть включати, щонайменше, один нуклеотид. Нуклеотид може бути обраний із групи, що складається з субодиниці дезоксирибонуклеїнової кислоти, субодиниці рибонуклеїнової кислоти, полімерних форм ДНК і РНК або їх комбінацій. Нуклеотид може бути екзогенних нуклеотидом.

Для додання харчовим продуктам достатньої апетитності можуть бути додані і інші додаткові інгредієнти. Наприклад, харчові продукти цього винаходу необов'язково можуть включати звичайні харчові добавки, такі як будь-які з підкислювачів, додаткових загусників, буферів або агентів для регулювання значення рн, хелатообразователей, барвників, емульгаторів, інертних наповнювачів, смакових наповнювачів, Ђабилизаторов, сахаров, підсолоджувачів, текстуризаторов та/або їх комбінацій. Додаткові інгредієнти можуть бути додані в будь-якому зручному для використання кількості. В одному варіанті здійснення в поживних композиціях присутня комбінація стабілізаторів для того, щоб створити густу, створює смакове відчуття консистенції вершків молочну закуску, яка не є ферментованої.

Поживні композиції цього винаходу забезпечують отримання зручного, унікального, портативного і легкого у використанні способу задоволення відповідних потреб у їжі для спортсменів, що беруть участь у виступах. На додаток до цього, поживні композиції можуть бути розроблені за індивідуальними вимогами замовника в цілях забезпечення точних харчування та/або вуглеводної навантаження, необхідних для кожного конкретного споживача.

На додаток до цього, поживні композиції цього винаходу забезпечують отримання поліпшеного смаку при тих же або кращих позитивних результатах у виступах в зіставленні з відомими поживними композиціями, оскільки справжні поживні композиції містять натуральні фруктові та/або овочеві смако�окремих композицій у зменшених упаковках, які при споживанні поживних композицій легше повністю спорожняються. У даному відношенні споживач може більш точно розрахувати кількість вуглеводів, споживане для забезпечення належного засвоювання поживних речовин в ході діяльності при виступі.

Однак, у той час як поживні композиції цього винаходу описуються як відповідні для використання при вживанні спортсменами, ясно і те, що поживні композиції цього винаходу можуть бути використані будь-якою особою, що потребує постачання вуглеводів. Наприклад, поживні композиції цього винаходу можуть бути дуже добре використані в якості транспортованого харчового продукту для людей, які не бажають носити надмірно важкий провіант, наприклад, протягом довготривалих подорожей. Поживні композиції цього винаходу настільки ж добре можуть бути використані людьми для забезпечення організму вуглеводами, наприклад, до або під час проведення іспитів у школі чи в університеті.

Також пропонуються і способи використання поживних композицій у вигляді пюре цього винаходу. Наприклад, в одному варіанті здійснення пропонується спосіб � декстрозу, декстрозние полімери, інші сиропи із зерна/горіхів, що складаються з рисового сиропу, сиропу агави, пальмової сиропу, або їх комбінації і пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій, де поживна композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1. Спосіб, крім того, включає прийом спортсменом живильної композиції у вигляді пюре.

Ще В одному варіанті здійснення пропонується спосіб поліпшення виступу для індивідуума, нужденного в цьому. Спосіб включає забезпечення живильної композиції у вигляді пюре, включає декстрозу, декстрозние полімери, інші сиропи із зерна/горіхів, що складаються з рисового сиропу, сиропу агави, пальмової сиропу, або їх комбінації і пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фрук�ьшей міру, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій. Поживна композиція, крім того, включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1. Спосіб, крім того, включає прийом індивідуумом живильної композиції у вигляді пюре.

У ще одному іншому варіанті здійснення пропонується спосіб забезпечення належної вуглеводної навантаженням спортсмена, нужденного в цьому. Спосіб включає забезпечення живильної композиції у вигляді пюре, включає декстрозу, декстрозние полімери, інші сиропи із зерна/горіхів, що складаються з рисового сиропу, сиропу агави, пальмової сиропу, або їх комбінації і пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій. Поживна композиція, крім того, включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні�леводную фракцію, містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1. Спосіб, крім того, включає прийом індивідуумом живильної композиції у вигляді пюре.

Ще В одному варіанті здійснення пропонується спосіб забезпечення спортсмена харчуванням. Спосіб включає забезпечення живильної композиції у вигляді пюре, включає декстрозу, декстрозние полімери, інші сиропи із зерна/горіхів, що складаються з рисового сиропу, сиропу агави, пальмової сиропу, або їх комбінації, пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій, і функціональний інгредієнт, обраний із групи, що складається з електроліту, кофеїну, вітаміну, мінералу, пробіотика, пребіотика, симбиотика, фітодобавки, женьшеню, нуклеотиду, амінокислоти, антиоксиданти, джерела омега-3-жирних кислот або їх комбінацій. Поживна композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включае�5:1. Спосіб, крім того, включає прийом спортсменом живильної композиції у вигляді пюре.

У ще одному іншому варіанті здійснення пропонується спосіб поліпшення виступу для індивідуума, нужденного в цьому. Спосіб включає забезпечення живильної композиції у вигляді пюре, включає декстрозу, декстрозние полімери, інші сиропи із зерна/горіхів, що складаються з рисового сиропу, сиропу агави, пальмової сиропу, або їх комбінації, пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій, і функціональний інгредієнт, обраний із групи, що складається з електроліту, кофеїну, вітаміну, мінералу, пробіотика, пребіотика, симбиотика, фітодобавки, женьшеню, нуклеотиду, амінокислоти, антиоксиданти, джерела омега-3-жирних кислот або їх комбінацій. Поживна композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при ма�ьной композиції у вигляді пюре.

У ще одному додатковому варіанті здійснення пропонується спосіб забезпечення належної вуглеводної навантаженням спортсмена, нужденного в цьому. Спосіб включає забезпечення живильної композиції у вигляді пюре, включає декстрозу, декстрозние полімери, інші сиропи із зерна/горіхів, що складаються з рисового сиропу, сиропу агави, пальмової сиропу, або їх комбінації, пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре або їх комбінацій, і функціональний інгредієнт, обраний із групи, що складається з електроліту, кофеїну, вітаміну, мінералу, пробіотика, пребіотика, симбиотика, фітодобавки, женьшеню, нуклеотиду, амінокислоти, антиоксиданти, джерела омега-3-жирних кислот або їх комбінацій. Поживна композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1. В одному додатковому варіанті здійснення композиція включає вуглеводну фракцію, що містить глюкозу і фруктозу при масовому співвідношенні в діапазоні від близько 1:1 до близько 5:1. Споѳраничения наступні нижче приклади ілюструють різні варіанти здійснення цього винаходу. Наведені нижче рецептури та способи представлені тільки в якості прикладів, і вони можуть бути в необхідній мірі модифіковані фахівцем у відповідній галузі техніки в залежності від спеціальних ознак, які є бажаними.

ПРИЕРи

Приклад 1 - Композиція полуниця-яблуко-манго

ТАБЛИЦЯ 1
ПозиціяКількість (г/100 г)
Фруктоза7,4
Глюкоза2,5
Сахароза1,6
Лактоза0
Мальтоза0
Галактоза0
Волокна1,5
Вуглеводи загальні26,1
Загальна фруктоза8,2
Загальна глюкогенность

Приклад 2 - Композиція банан-чорниця

ТАБЛИЦЯ 2
ПозиціяКількість (г/100 г)
Фруктоза4,7
Глюкоза4,2
Сахароза8,2
Лактоза0
Мальтоза0
Галактоза0
Волокна1,09
Вуглеводи загальні27,5
Загальна фруктоза8,8
Загальна глюкогенность17,61

Як продемонстровано у п� співвідношення глюкогенность : фруктогенность, становить близько 2:1. На додаток до перерахованих вище вуглеводів, даний приклад живильної композиції, крім того, включає пюре з банана, пюре з чорниці, лимонну кислоту, аскорбінову кислоту і альфа-токоферилацетат.

Необхідно розуміти те, що для фахівців у відповідній галузі техніки будуть очевидними і різноманітні зміни та модифікації основних в даний час варіантів здійснення, описаних у цьому документі. Такі зміни та модифікації можуть бути зроблені без відхилення від обсягу і сутності цього винаходу і без зменшення його передбачуваних переваг. Тому, імовірно, такі зміни і модифікації включаються в прикладену формулу винаходу.

1. Поживна композиція у вигляді пюре, містить:
пюре, вибирається з групи, що складається з, щонайменше, одного фруктового пюре, щонайменше, одного овочевого пюре, щонайменше, одного концентрату фруктового пюре, щонайменше, одного концентрату овочевого пюре і їх комбінацій;
інгредієнт, обраний із групи, що складається з декстрози, декстрозних полімерів, інших сиропів із зерна/горіхів, включають рисовий сироп, сироп агави, пальмовий сироп, і їх комассовом співвідношенні в діапазоні від близько 0,5:1 до близько 5:1,
при цьому пюре в живильному композиції присутня в кількості, що знаходиться в діапазоні від близько 30% до близько 100% та
при цьому вуглеводна фракція присутній в кількості, що знаходиться в діапазоні від близько 10 м до близько 45 г у розрахунку на розмір однієї порції живильної композиції.

2. Поживна композиція за п. 1, де фруктове пюре вибирають із групи, що складається з яблука, апельсина, груші, персика, полуниці, банана, вишні, ананаси, ківі, винограду, чорниці, малини, манго, гуайяви, журавлини, ожини, тропічних фруктів, амазонських фруктів і їх комбінацій.

3. Поживна композиція за п. 1, де овочеве пюре вибирають із групи, що складається з артишоку, руколи, спаржі, авокадо, боби, зелені буряків, брокколі, брюссельської капусти, капусти, моркви, селери, цикорію, листової капусти, огірка, баклажана, цикорію, кучерявої капусти, латуку, цибулі, гороху, перцю, картоплі, гарбуза, радіккіо, шпинату, кабачка, солодкої картоплі, листової буряка, помідорів, зелені ріпи, садового хрону, батату, цукіні і їх комбінацій.

4. Поживна композиція за п. 1, додатково містить, щонайменше, одну білкову фракцію, де білкова фракція присутній в кількості, що знаходиться в діапазоні від близько 5 г до�щодо містить, щонайменше, одне з'єднання, вибирається з групи, що складається з ароматичних сполук, волокна, консервантів, гуарани, кофеїну, нітратів, підкислювачів, сполучних, гелеутворюючої речовини матеріалу, смакового наповнювача, барвника і їх комбінацій.

6. Поживна композиція за п. 1, додатково містить, щонайменше, одне волокно, де волокно присутній в кількості, меншій ніж близько 3 г у розрахунку на розмір однієї порції живильної композиції.

7. Поживна композиція за п. 1, додатково містить, щонайменше, одного представника, обраного з:
a) щонайменше одного виду зерна, яку вибирають із групи, що складається з пшениці, вівса, рису, ячменю, льону, фаро, тэффа, квіноа, спельти, камута, гречки, жита, проса, пшеничних висівок, подорожника і їх комбінацій;
b) вівса, яку вибирають із групи, що складається з приготованих вівсяних пластівців, толокна і їх комбінацій;
c) їх комбінацій.

8. Поживна композиція за п. 1, додатково містить натрій, де присутній натрій у кількості, що знаходиться в діапазоні від близько 100 мг до 300 мг у розрахунку на розмір однієї порції живильної композиції.

9. Поживна композиція за п. 1, додатково містить, по м�ного горіха, червоного стручкового перцю, материнки, розмарину, імбиру, м'яти, базиліка, часнику і їх комбінацій.

10. Поживна композиція за п. 1, додатково містить підсолоджувач, обраний із групи, що складається з, щонайменше, одного штучного підсолоджувача, щонайменше, одного високоінтенсивного підсолоджувача та їх комбінацій.

11. Поживна композиція за п. 1, додатково містить, щонайменше, один функціональний інгредієнт, обраний із групи, що складається з електроліту, вітаміну, мінералу, пробіотика, пребіотика, симбиотика, фітодобавки, женьшеню, нуклеотиду, амінокислоти, антиоксиданти, джерела омега-3-жирних кислот і їх комбінацій.

12. Поживна композиція за п. 1, додатково містить джерело білка, обраний із групи, що складається з білків на основі молочних продуктів, білків на рослинній основі, білків на тваринній основі, штучних білків, сконструйованих білків, синтезованих білків і їх комбінацій.

13. Поживна композиція за п. 1, де по суті всі інгредієнти живильної композиції є натуральними інгредієнтами.

14. Поживна композиція за п. 1, де по суті всі інгредієнти живильної композиції є ор�мають упаковку, розроблену для конкретних потреб індивідуума, обумовлених заняттями спортом або фізичною активністю.

16. Поживна композиція за п. 15, де спорт або фізичну активність вибирають із групи, що складається з бігу, велоспорту, тренувань на витривалість, набору м'язової маси, марафону, триатлону, змагання «залізна людина» та їх комбінацій.

17. Поживна композиція за п. 15, яка додатково містить нітрати у рецептурі композиції, складеної для використання до виконання фізичних вправ.

18. Поживна композиція за п. 15, додатково містить кофеїн в рецептурі композиції, складеної для використання під час виконання фізичних вправ, в кінці або біля кінця виконання фізичних вправ або під час виконання фізичних вправ і в кінці і біля кінця виконання фізичних вправ.

19. Поживна композиція за п. 15, додатково містить білок в рецептурі композиції, складеної для використання після виконання фізичних вправ.

20. Поживна композиція за п. 1, яка забезпечується в багатокамерній упаковці, що має дві і більше камери.

21. Поживна композиція за п. 20, де многокамер�чає одну частину, поділену на дві і більше камери.

23. Поживна композиція за п. 1, яка забезпечується в багатокамерній упаковці, що містить склад, обраний із групи, що складається з, щонайменше, однієї рецептури для використання до виконання фізичних вправ, щонайменше, однієї рецептури для використання під час виконання фізичних вправ, щонайменше, однієї рецептури для використання біля кінця виконання фізичних вправ, щонайменше, однієї рецептури для використання після виконання фізичних вправ та їх комбінацій.

24. Поживна композиція за п. 23, яка забезпечується в багатокамерній упаковці, розробленої для конкретних занять спортом або фізичною активністю.

25. Поживна композиція за п. 1, яку вживають у замороженої або майже замороженої формі.

26. Поживна композиція за п. 1, яка включає розчинник, обраний із групи, що складається з фруктового соку, овочевого соку, кокосового молока, води, молока і їх комбінацій.

27. Поживна композиція за п. 1, додатково містить розчинник, який використовують для гідратації.

28. Поживна композиція за п. 1, яка додатково містить, мо

 

Схожі патенти:

Напій, підсолоджений ребаудиозидом а і підсолоджувальних кількістю ребаудиозида d

Група винаходів відноситься до харчової промисловості. Напої з підсолоджувачем являють собою готові до вживання напої. Підсолоджувач включає ребаудиозид A і підсолоджувальних кількість ребаудиозида D. Кавовий напій містить підсолоджувач і кавовий ароматизатор, обраний із групи, що включає: тверді частинки кави, водний екстракт кави, будь-які їх поєднання; при цьому вказаний напій має менше ніж близько 8,4% сухої речовини менш ніж близько 110 кал на 8 унцій. Чайний напій з підсолоджувачем містить підсолоджувач і, щонайменше, один чайний ароматизатор, обраний із групи, що включає: тверді частинки чаю, чайний екстракт, ароматизатор на основі чаю, суміш будь-яких з них. Газований содовий напій містить підсолоджувач, газовану воду і, щонайменше, один содовий ароматизатор. Напій з підсолоджувачем, має менше 5 кал на 8 унцій і містить воду і підсолоджувач. Напій з підсолоджувачем на основі соку, має показник менше ніж близько 7°Bx містить близько 10% соку по вазі і підсолоджувач. Концентрат, з якого при змішуванні з водою отримують напій. Група винаходів спрямована на продукти, що володіють бажаними смаковими властивостями, удосконалення�

Микрокапсулированние цитрусові фитохимикалии та їх застосування в спортивних напоях

Винахід відноситься до напоїв, збагаченим цитрусовими фитохимикалиями. Напій містить воду, щонайменше одна речовина, що покращує гідратацію, і щонайменше одну микрокапсулированную цитрусову фитохимическую композицію, що містить перший цитрусовий фитохимикалий. При цьому цитрусовий фитохимикалий становить щонайменше 60% за вагою від загальної кількості цитрусового фитохимикалия в микрокапсулированной цитрусової фитохимической композиції. Запропоновано також концентрат напою і спосіб приготування напою. Винахід дозволяє отримати поліпшені напої з одним і більше цитрусовими фитохимикалиями, не мають гіркий смак, характерний для цих сполук. 4 н. і 37 з.п. ф-ли, 1 табл.
Винахід відноситься до харчової промисловості, а саме до сухим безалкогольним напоям з підвищеною біологічною цінністю, збагаченим вітамінами і мінеральними речовинами. Напій містить вітамін В1, вітамін С (аскорбінова кислота), вітамін РР (нікотинова кислота), вітамін В6, вітамін В5, лимонну кислоту, пантогематоген, екстракт левзеї, екстракт плодовий, цитрат магнію, цитрат натрію, цитрат калію, цукор, мальтодекстрин, ароматизатор при відповідному співвідношенні компонентів. При цьому в якості плодового екстракту може бути використаний екстракт калини, або екстракт обліпихи, або екстракт чорноплідної горобини. Це забезпечує підтримання енергозабезпечення і збереження оптимального водно-електролітного балансу. Крім того, забезпечує імунопрофілактику вторинного (спортивного) імунодефіциту і підвищення працездатності спортсменів в період інтенсивних тренувань і змагань. 1 з.п. ф-ли, 1 пр.

Застосування нових вуглеводів і вуглеводних сумішей для отримання спортивних напоїв з підвищеною абсорбцією

Винахід відноситься до харчової промисловості, зокрема до виробництва напоїв

Композиція напою і спосіб зменшення деградації монатина

Винахід відноситься до монатинсодержащему напою і до способу запобігання деградації монатина в напої

Композиція та спосіб підвищення швидкості ресинтезу м'язового глікогену після фізичного навантаження

Винахід відноситься до застосування поживної композиції для перорального введення, що містить кофеїн і вуглевод для збільшення швидкості ресинтезу м'язового глікогену

Спосіб кількісного визначення термічного стресу, якому піддавався фруктовий сік

Винахід відноситься до способу кількісного визначення термічного стресу, якому піддається фруктовий сік, а саме при пастеризації або заморожування. Спосіб включає визначення співвідношення изолимонина до лимонину, причому знижене співвідношення вказує на менший термічний стрес, а підвищена - на більший термічний стрес. Винахід забезпечує регулювання смаку фруктового соку. 3 н. і 4 з.п. ф-ли, 8 іл., 2 табл., 5 пр.
Заявлена група винаходів, що відносяться до харчової і бродильної промисловості: культури чайного гриба Fungi Tea, Medusomyces gisevii alfa та Medusomyces gisevii, а також спосіб отримання сброженной основи для виробництва квасу, спосіб отримання культуральної рідини чайного гриба і спосіб отримання напоїв з овочевого соку або зброджених овочів. Культури чайного гриба Fungi Tea, Medusomyces gisevii alfa та Medusomyces gisevii депоновані в Всеросійської Колекції Промислових Мікроорганізмів під реєстраційними номерами МКПМ Sa-14, МКПМ Sa-10 і МКПМ Sa-12 відповідно. Спосіб отримання сброженной основи передбачає послідовне зброджування основи з допомогою культур хлібопекарських дріжджів або культури Zygosacсharomyces bisporus МКПМ Y-3399 протягом 24-48 годин. Додають свіжу сировину і культуру хлібопекарських дріжджів або культуру Zygosacсharomyces bisporus МКПМ Y-3399 і продовжують бродіння близько 48 годин. Додають культуру Gluconoacetobacter hansenii G-001 МКПМ B-9519 або Medusomyces gisevii alfa МКПМ Sa-10 і продовжують бродіння протягом 24 годин з подальшим додаванням углеводосодержащего сировини і цукру до досягнення рецептурної норми і продовжують ферментацію до досягнення кислотності 25 КЕ. Спосіб отримання культуральної рідини чайного гриба передбачає насищим зброджуванням углеводосодержащего сировини з допомогою культури чайного гриба, в якості якого використовують культуру Fungi Tea МКПМ Sa-14, Medusomyces gisevii alfa МКПМ Sa-10 або Medusomyces gisevii МКПМ Sa-12. Живильне середовище піддається додатковому перемішуванню з допомогою циркуляції. Спосіб отримання напоїв з овочевого соку передбачає зброджування живильного середовища, що складається з овочів або овочевих соків зі спеціями і сіллю, з допомогою культуральної рідини Medusomyces gisevii МКПМ Sa-12, Fungi Tea МКПМ Sa-14, Medusomyces gisevii alfa МКПМ Sa-10. Група винаходів дозволяє прискорити процес отримання напоїв, що володіють різноманітним смаком. 6 н. і 2 з.п. ф-ли, 4 ін.
Винахід відноситься до безалкогольної промисловості. Напій містить наступні інгредієнти на 100 см3 готового продукту: сік виноградний концентрований білий - 5,5-6,5 м, висококонцентрований гідрофільний екстракт з шроту червоних листя, отриманий після СО2-екстракції - 3,5-4,5 г, цукор-пісок - 2,5-3,5 г, лимонну кислоту - 0,05-0,15 г, бензоат натрію - 0,15-0,17 г, решта - підготовлену воду. Це дозволяє отримати стабільний за якістю безалкогольний напій з підвищеною біологічною цінністю незалежно від сезону переробки винограду, а також забезпечує розширення асортименту продуктів здорового харчування на споживчому ринку.
Винахід відноситься до безалкогольної промисловості, а саме до виробництва замутнених безалкогольних напоїв з тонізуючою дією на основі рослинної сировини. Спосіб характеризується тим, що попередньо готують вихідні компоненти: спиртовий настій сушених ягід лимонника китайського та суміш листового зеленого байхового чаю і листя м'яти перцевої. Подрібнені до розміру частинок 0,09-4,1 мм ягоди лимоннику китайського заливають 50-60% етиловим спиртом у співвідношенні 1:(9-11) і витримують протягом не менше 15 діб, а суміш листового зеленого байхового чаю і листя м'яти перцевої готують у співвідношенні по масі (10-30):1. Далі здійснюють первинну екстракцію приготовленої суміші водою з температурою 85-95°C при співвідношенні 1:(15-19) протягом 1-15 хв з наступним поділом на фільтрат і осад, після чого проводять екстракцію осаду водою з температурою 85-95°C при співвідношенні 1:(20-25) протягом 1-10 хв. Після чого здійснюють поділ на фільтрат і осад. Отримані фільтрати об'єднують до масового вмісту сухих речовин в екстракті 0,5-1,0% і масового вмісту кофеїну 300-500 мг/дм3. Далі з вихідних компонентів готують купаж. При цьому напій містить, кг/100 дав: фруктовий сік - 150-550, з масовою часткою пектинових речовин 3,5-4,5% - 96-106, спиртовий настій лимоннику китайського - 0,6-1,1. Винахід дозволяє отримати тонізуючий напій з радіопротекторними та адаптогенні властивості. 3пр.

Переробка свіжих фруктів і овочів, переробка побічних інгредієнтів з овочів і фруктів та застосування перероблених фруктів і овочів в напиткових і харчових продуктах

Винахід відноситься до харчової промисловості, а саме до нового фруктового або овочевого продукту, що містить підсумки або, щонайменше, один фруктовий або овочевий продукт, напою, що містить воду і зазначений продукт, способом переробки вичавок, способом обробки, щонайменше, одного цільного фрукта або овоча і способом поліпшення діспергіруемие вичавок в напоях. Перероблений продукт має розмір частинок менше 250 мікрон. Спосіб переробки вичавок передбачає отримання вичавок шляхом екстрагування соку з цільного фрукта чи овоча, заморожування вичавок, причому вичавки містять шкірку і пульпу. Спосіб поліпшення діспергіруемие вичавок в напоях включає зменшення розміру частинок вичавок до менш 250 мікрон шляхом заморожування вичавок та зменшення розміру частинок вичавок до менш 250 мікрон або до менш 125 мікрон. Продукт має гладку текстуру і хорошу диспергованість, слабку зернистість або не має зернистість. 5 н. і 18 з.п. ф-ли, 9 пр.
Винахід відноситься до консервної промисловості. Спосіб виробництва багатофункціонального продукту передбачає одержання соку з яблук сорту Самородок, пюре з айви японської, пюре кребов, пюре обліпихи і яблучного сиропу. Причому при отриманні пюре з айви японської здійснюють обробку ферментним препаратом Фруктоцим П6-Л концентрації 10%, а при отриманні пюре обліпихи - обробку ферментним препаратом Тренолин Маш ДФ в концентрації 15%. При цьому всі компоненти взяті при наступному співвідношенні, мас.%: сік 40-60, пюре кребов 5-20, пюре айви японської 5-15, пюре обліпихи 5-10, яблучний сироп 20-30. Винахід дозволяє поліпшити органолептичні властивості, розширити гаму смакових відтінків і посилити харчову цінність готового продукту. 2 табл., 4 пр.

Пробіотичний соковмісний напій

Винахід відноситься до пробиотическому напою. Пробіотичний плодовий соковмісний напій складається з щонайменше одного виду пробіотичних бактерій, виділених з Lactobacillus, і щонайменше одного агента, знижує газоутворення, вибраного з ацероли, граната, журавлини, аронії, чорної смородини, крушини або ягід бузини і будь-якої їх комбінації, і основного плодового соку, вибраного з цитрусового плодового соку або соку зерняткових/кісточкових плодів. Пробіотичний соковмісний напій може містити другий плодовий сік і воду. Винахід дозволяє отримати напій, що забезпечує виживання пробіотичних бактерій і сприятливий вплив на шлунково-кишковий тракт. При цьому напій має хороший смак і тривалий термін зберігання. 2 н. і 20 з.п. ф-ли, 5 іл., 8 табл.

Ненасичені кислоти для захисту від знебарвлення барвників, отримані з натуральних джерел, використовуваних в напоях

Винахід відноситься до напоїв та інших продуктів типу напою. Продукт типу напою включає воду, барвник, отриманий з натуральних джерел, і з'єднання в кількості, ефективному для інгібування знебарвлення. При цьому барвник отримано, щонайменше, з одного натурального джерела, а з'єднання вибирають із групи, що складається з альфа, бета-ненасиченої дикарбоновой кислоти, кислоти, виділеної з групи, що складається з цис-аконитовой кислоти і транс-аконитовой кислоти та їх комбінації, і воно присутнє в концентрації від близько 30 частин на мільйон до близько 1000 частин на мільйон. З'єднання може бути використано для інгібування знебарвлення барвника в продукті типу напою при термічному стресі. Барвник, отриманий з натуральних джерел, вибирають із групи, що складається з антоцианінів, халконов, таких як картамин, та/або барвника, отриманого реакцією иридоида і амінокислот, та їх комбінацій. Продукт по другому варіанту містить воду, барвник, ненасичену кислоту аскорбінову кислоту. З'єднання може ефективно запобігати знебарвлення барвника навіть у присутності аскорбінової кислоти, яка сприяє знебарвлення барвника, підлозі�ветом під час зберігання. 3 н. і 15 з.п. ф-ли, 5 іл., 6 табл., 7 пр.
Винахід відноситься до харчової промисловості та може бути використано для підвищення біологічної цінності продукту. Харчовий продукт містить мед бджолиний, свіжий сік буряка столового або моркви, настоянку м'яти перцевої і лимонну кислоту при наступному співвідношенні інгредієнтів, мас.%: свіжий сік буряка столового або моркви 29,5-30,5; настоянка м'яти перцевої 0,05-0,15; лимонна кислота 0,3-0,7; мед натуральний бджолиний - інше. Винахід забезпечує отримання біологічно цінної харчової продукції у вигляді сиропу з овочевим смаком, гармонійним медово-овочевим м'ятним ароматом та освіжаючим ефектом. 2 пр.
Винахід відноситься до системи стабілізатора для готового до вживання цільнозернового напою. Система стабілізатора для використання в цельнозерновом напій містить карбоксиметилцелюлозу (CMC), ксантанова камедь і геллановую камедь. При цьому система стабілізатора включає близько від 5 до 10% геллановой камеді, від близько 1 до 10% ксантанової камеді і від близько 80 до 90% CMC. Запропонований напій, що містить цільнозернове борошно, воду і систему стабілізатора. Причому система стабілізатора присутня в напої у кількості близько 0,05% до приблизно 3% від загальної ваги напою. Винахід дозволяє отримати оптимальну систему стабілізатора для цільнозернових напоїв, запобігає гелеутворення, а також осадження частинок цільнозерновий борошна в напої. 2 н. і 10 з.п. ф-ли, 3 табл., 1 пр.

Спосіб ранньої ентеральної терапії і нутриційної підтримки хворих після панкреатодуоденальної резекції

Винахід відноситься до медицини, а саме до хірургії, інтенсивної терапії, і може бути використане при проведенні ранньої ентеральної терапії і нутриційної підтримки при лікуванні хворих після панкреатодуоденальної резекції. Для цього энтеральную терапію починають інтраопераційно за допомогою встановленого за гастроэнтеро - або дуоденоэнтероанастомоз силіконового зонда в обсязі 100 мл глюкозо-електролітної суміші. У першу добу післяопераційного періоду збільшують обсяг фракційного введення ГЕС зі швидкістю 60 мл/годину в обсязі 300,0 мл з подальшим пасивним відтоком кишкового вмісту. При нормальному відновлення кишкової перистальтики з другої доби післяопераційного періоду в нутритивну зондовую терапію додають 498 мл изокалорической суміші Нутрізон Эдванст Диазон, що відповідає 10,0 ккал/кг, зі швидкістю 60 мл/год, з наступним пасивним відтоком кишкового вмісту. При цьому якщо скидання по зонду становить понад 50% введеного за 1 годину обсягу живильної суміші, то зберігають колишній темп інтестинального інфузій в режимі лаважу. Потім при засвоєнні живильної суміші на наступну добу кількість введеної изокалорической суміші Нутрізон Эдванст Диазон увеличиваслеоперационного періоду обсяг зондового харчування збільшують в обсязі до 1398 мл суміші Нутрізон Стандарт, відповідному 15,0 ккал/кг, з одночасним підвищенням швидкості інфузії до 90 мл/год. На п'яту добу післяопераційного періоду при гарній переносимості зондового харчування переходять на введення гиперкалорической гипернитрогенной полімерної живильної суміші Нутрізон Енергія з харчовими волокнами в обсязі 1000,0 мл, що відповідає 20,0 ккал/кг із збереженням колишньої швидкості інфузії. На шосту добу пацієнта переводять на самостійне ентеральне харчування з нутриційної підтримкою гиперкалорической живильною сумішшю Нутридринк по 200,0 мл 2-3 рази на добу методом сипинга. Спосіб забезпечує поліпшення показників трофологического статусу, що обумовлює зниження кількості післяопераційних ускладнень, летальності та термінів стаціонарного лікування за рахунок оптимального режиму проведення терапії. 6 табл.
Up!