Спосіб нероз'ємного муфтового з'єднання металевих труб

 

Винахід відноситься до галузі будівництва високонапірних трубопроводів з металевих труб у всіх галузях промисловості, включаючи нафтовидобувну промисловість.

Відомий спосіб нероз'ємного з'єднання металевих труб, що включає насадку труб на герметизуючу циліндричну втулку з кільцеподібним фланцем, установку на труби з зовнішньої сторони обжимний циліндричної муфти з кільцевою проточкою на зовнішній поверхні з перетином у вигляді трапеції, розташування бічних сторін трапеції по різні сторони від стику, а редукування муфти виробляють від одного торця до іншого, направляючи редуцирующую силу під кутом 70-84° до зовнішньої поверхні обжимний муфти (патент UA №2016338, заявка №4855725/29 від 31.07.1990).

Недоліком даного способу з'єднання труб є низька надійність по міцності для труб, що використовуються при будівництві трубопроводів на робочий тиск Рр≥20 МПа (200 кгс/см2), де гідравлічне випробування трубопроводів на міцність проводять з коефіцієнтом, рівним 1,25 Ррабо 1,5 Pp. Міцність з'єднання забезпечується тільки муфтою, де потовщені кінці муфти утворюють з кінцями труб замки, але на трубах великого діаметру не забезпечено�руб, який взято за прототип (патент UA №2155291, заявка №99102444/06 від 09.02.1999), де муфта має на зовнішній поверхні кільцеву проточку в перерізі у вигляді трапеції, утворюючи на кінцях потовщення, а навпаки потовщень муфти на внутрішній поверхні нарізають різьбу, наносять антикорозійне покриття на внутрішню поверхню муфти, заповнюють западини різьби герметизуючим матеріалом і деформують муфту до затікання металу труб під западини різьби муфти. Додатково нарізають різьблення на кінцях труб на довжині не більше, ніж половина довжини кільцевої проточки муфти, завдаючи при цьому на внутрішню поверхню муфти антикорозійне покриття товщиною, що перевищує висоту профілю різьби, нарізаних на зовнішній поверхні кінців труб в процесі деформації муфти відбувається затікання частини матеріалу антикорозійного покриття муфти під западини різьби кінців труб.

Недоліком даного способу з'єднання є також низька міцність з'єднання для труб, що використовуються при будівництві нафтопромислових трубопроводів високого тиску. У цьому способі з'єднання метал труби не повністю врізається у западини різьби муфти, так як не дуже-то велика відстань між сусідніми гребенями різьблення.

виконання кільцевих проточек на зовнішній поверхні кінців труб з утворенням між ними кільцевих гребенів з гострою кромкою, розміщення герметика між зовнішньою поверхнею кінців труб муфтою, установку вкладиша всередині кінців труб та муфт з зовнішньої кільцевою проточкою зовні кінців труб з'єднання труб шляхом редукування муфти від одного кінця до іншого до отримання замкового з'єднання з кінцями труб з натягом і герметизацією внутрішньої поверхні кінців труб вкладишем, де на зовнішній поверхні кінців труб на відстані від торців не менше, ніж товщина стінки труб і на довжині меншою, ніж половина довжини муфти, роблять кільцеві проточки глибиною до 4 мм і шириною, що перевищує товщину стінки труб, залишаючи між ними кільцеві виступи шириною меншою, ніж товщина стінки труб, встановлюють одну або кілька кільцевих проточек кожної з труб ущільнювальні кільця, а на зовнішній поверхні кінців муфти роблять кільцеві проточки, ширина яких перевищує товщину стінки труб, встановлюють муфту на кінцях труб, при якій кільцеві проточки муфти частково охоплюють крайні внутрішні кільцеві проточки труб, і редукують муфту до затікання металу муфти в кільцеві проточки труб з одночасною врізкою кільцевих виступів труб в метал муфти і з освітою кільцевими проточками муф�45478, МПК кл. F16L 13/00, заявлено 11.03.2003 р., опубліковано 27.01.2005 р.).

Завданням винаходу є спрощення виготовлення труб для їх з'єднання муфтою і зниження вартості з'єднання труб з одночасним збереженням міцності з'єднання труб при будівництві нафтопромислових трубопроводів високого тиску.

Поставлена задача досягається тим, що в способі нероз'ємного муфтового з'єднання металевих труб, що включає розміщення на зовнішній поверхні кінців труб ущільнень, встановлення всередині кінців труб втулки, а зовні кінців труб муфти та з'єднання труб шляхом обтиснення муфти редукуванням, де новим є те, що на зовнішній поверхні втулки виконують кільцеві виступи з гострою кромкою, між якими залишають широкі кільцеві проточки і обжимають муфту шляхом редукування разом з кінцями труб до зменшення внутрішнього діаметру кінців труб до величини меншої, ніж зовнішній діаметр кільцевих проточек втулки, при якому кільцеві виступи втулки з гострими кромками врізаються в метал кінців труб. Новим є те, що між втулкою і кінцями труб встановлюють ущільнювальні елементи. Новим є те, що склеюють між собою контактіруемие поверхні втуЂалла труб.

Завдяки зазначеним відмітним ознаками, спрощується виготовлення труб для їх з'єднання муфтою і знижується вартість з'єднання труб з одночасним збереженням міцності з'єднання труб при будівництві нафтопромислових трубопроводів високого тиску.

На кресленні зображений загальний вид з'єднання труб, отриманого пропонованим способом нероз'ємного муфтового з'єднання металевих труб, де 1 - металеві труби; 2 - втулка; 3 - кільцеві виступи з гострими крайками; 4 - кільцеві ущільнювальні елементи; 5 - ущільнювальні кільця; 6 - муфта, яка по кінцях потовщення; 7 - замкові з'єднання муфти 6 з кінцями металевих труб 1.

Спосіб здійснюють наступним чином. На зовнішній поверхні втулки 2 виконують кільцеві виступи з гострою кромкою 3, між якими залишають широкі кільцеві проточки. В кільцеві проточки встановлюють кільцеві ущільнювальні елементи 4. На зовнішній поверхні кінців металевих труб 1 розміщують ущільнювальні кільця 5, виготовлені з гуми, мають в поперечному перерізі форму прямокутника. Надягають муфту 6 на одну з металевих труб 1. Встановлюють всередині кінця цієї металевої труби 1 втулку 2. При цьому втулка 2 упира�що упирається в торець першої металевої труби 1. Переміщають муфту 6 на другу металеву трубу 1. При цьому муфта 6 однаково охоплює кінці металевих труб 1. За допомогою гідравлічної установки, має роз'ємні фільєру і упор, обжимають муфту 6 шляхом редукування разом з кінцями металевих труб 1 до зменшення внутрішнього діаметру кінців металевих труб 1 до величини, меншої, ніж зовнішній діаметр кільцевих проточек втулки. При цьому кільцеві виступи втулки 3 2 своїми гострими крайками врізаються в метал кінців металевих труб 1. Потовщення муфти 6 утворюють з кінцями металевих труб 1 замкові з'єднання 7. Крім того, для збільшення міцності з'єднання склеюють між собою контактіруемие поверхні втулки 2 і кінці металевих труб 1. Також втулку 2 виготовляють з металу, твердість якого не нижче, ніж у металевих труб 1.

Як видно з опису, що відпадає необхідність робити кільцеві виступи на кінцях металевих труб, що спрощує виготовлення труб для їх з'єднання муфтою і знижує вартість з'єднання труб з одночасним збереженням міцності з'єднання труб при будівництві нафтопромислових трубопроводів високого тиску.

1. Спосіб нероз'ємного муфтового з'єднання металлЂри кінців труб втулки, а зовні кінців труб муфти та з'єднання труб шляхом обтиснення муфти редукуванням, відрізняється тим, що на зовнішній поверхні втулки виконують кільцеві виступи з гострою кромкою, між якими залишають широкі кільцеві проточки і обжимають муфту шляхом редукування разом з кінцями труб до зменшення внутрішнього діаметру кінців труб до величини, меншої, ніж зовнішній діаметр кільцевих проточек втулки, при якому кільцеві виступи втулки з гострими кромками врізаються в метал кінців труб.

2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що між втулкою і кінцями труб встановлюють кільцеві ущільнювальні елементи.

3. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що склеюють між собою контактіруемие поверхні втулки і кінців труб.

4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що втулку виготовляють з металу, твердість якого не нижче, ніж у металу труб. 

Схожі патенти:

З'єднання металевих труб

Винахід відноситься до з'єднання металевих труб. З'єднання складається з двох зварених між собою труб та розміщеною всередині них металевої втулки з циліндричною проточкою в центральній частині і кільцевими канавками на торцевих зонах і антикорозійним покриттям на поверхні за винятком циліндричної проточки, з теплоізоляційним матеріалом і установочними упорами в циліндричній проточці, з ущільнювальними елементами в кільцевих канавках і герметизуючим матеріалом в зазорі між трубами і втулкою. В якості теплоізоляційного матеріалу використано разрезное кільце з вогнетривкого теплоізоляційного матеріалу. Як настановних упорів використано разрезное металеве кільце з виступами у вигляді півсфери і повітряним об'ємом під виступами. Разрезное металеве кільце встановлено на разрезное кільце з вогнетривкого теплоізоляційного матеріалу і його кінці з'єднані точкової зварюванням між собою. В якості ущільнювальних елементів в кільцевих канавках використані гумові кільця, мають торцеві поверхні і виступаючі гребені різної висоти. Зварний шов, що з'єднує металеві труби і разрезное металеве кільце. Соотношен�тупов розрізного металевого кільця перевищує його товщину. Винахід підвищує надійність з'єднання. 4 іл.

Спосіб нероз'ємного муфтового з'єднання труб

Винахід відноситься до технології прокладання, монтажу та ремонту трубопроводів різного призначення з труб з будь-яким видом внутрішнього антикорозійного покриття або без нього

Трубне пристрій

Винахід відноситься до трубному пристрою

Спосіб нероз'ємного з'єднання труб

Винахід відноситься до області машинобудування і може бути використане у нероз'ємних з'єднаннях металевих кінцівок труб та труб з композиційних матеріалів, наприклад в трубопроводах і паливних баках ракети-носія

Вузол з'єднання трубопроводу з нержавіючої сталі з посудиною з титанового сплаву і спосіб його виготовлення

Винахід відноситься до металургії, зокрема до зварюванні і паянні металів, і може бути використане для виготовлення різних виробів в ядерній енергетиці та інших галузях машинобудування

Вузол з'єднання трубопроводу з нержавіючої сталі з посудиною з титанового сплаву і спосіб його виготовлення

Винахід відноситься до металургії, зокрема до зварюванні і паянні металів, і може бути використане для виготовлення різних виробів в ядерній енергетиці та інших галузях машинобудування

Спосіб з'єднання сталевих труб з внутрішнім полімерним покриттям

Винахід відноситься до трубопровідного транспорту і може бути використане для нероз'ємного з'єднання сталевих труб з внутрішнім полімерним покриттям методом обкатки

Спосіб вирівнювання кромок труб у стику і пристрій для здійснення способу

Винахід відноситься до способів і пристроїв для вирівнювання неповоротних і поворотних кромок при зварюванні стиків труб, і може бути використане у внутрішньому центраторе, при будівництві трубопроводів

Нероз'ємне з'єднання труб з внутрішнім антикорозійним покриттям

Винахід відноситься до механічного неразъемному з'єднання труб, а саме до з'єднання труб з внутрішнім антикорозійним покриттям для транспортування хімічно активних рідин

Спосіб зварювання полімерних труб

Винахід відноситься до галузі зварювання полімерних труб встик оплавленням і може використовуватися для зварювання поліетиленових труб при низьких температурах навколишнього повітря
Up!