Вихрова форсунка кочетова

 

Винахід відноситься до засобів розпилювання рідин і розчинів.

Найбільш близьким технічним рішенням до заявляється об'єкту є форсунка за патентом РФ №2480295, F02C 7/24, що містить корпус з шнеком, співвісно розташованих в нижній частині корпусу, і розташований у верхній частині корпусу, штуцер з циліндричним отвором для підведення рідини, сполученим з дифузором, вісесиметричним корпусу і штуцера (прототип).

Недоліком відомої форсунки є порівняно невисока ступінь розпилу і складність конструкції.

Технічний результат - підвищення ефективності розпилення рідини.

Це досягається тим, що в вихровий форсунки, що містить корпус із шнеком, співвісно розташованих в нижній частині корпусу, і розташований у верхній частині корпусу штуцер з циліндричним отвором для підведення рідини, сполученим з дифузором, вісесиметричним корпусу і штуцера, шнек запресований в корпус з утворенням конічної камери, розташованої над шнеком, співвісно дифузору, і з'єднаної з ним послідовно, причому шнек виконаний суцільним, а зовнішня поверхня шнека являє собою дві послідовно з'єднаних поверхні, одна з яких представляє са, а друга поверхня виконана гладкої у вигляді тіла обертання, осесиметричних сполученого з розпилювальний диском, розташованим перпендикулярно осі корпусу, і виступає за торцеву поверхню нижньої частини корпусу, причому в якості лінії, що утворює цю поверхню, може бути як пряма лінія, так і крива лінія n-го порядку, а поверхня розпилювального диска, виступаюча за торцеву поверхню нижньої частини корпусу, виконана відігнутою в бік нижньої частини корпусу і має на периферійній частині радіальні розрізи, чергуються з суцільною частиною поверхні розпилювального диска.

На фіг. 1 зображено загальний вигляд форсунки, на фіг. 2 - варіант форсунки з висунутим за торець корпусу шнеком, мають дві різні зовнішні поверхні.

Вихрова форсунка (фіг. 1) містить корпус 1 з шнеком 7, співвісно розташованих в нижній частині корпусу, і розташований у верхній частині корпусу штуцер 2 з циліндричним отвором 3 для підведення рідини, сполученим з дифузором 4, вісесиметричним корпусу 1 і штуцера 2. Для герметичного з'єднання корпуса 1 з штуцером 2 передбачена ущільнююча прокладка 5. Шнек 7 запресований в корпус з утворенням конічної камери 6, розташованої над шнеком 7, соосноека 7 являє собою дві послідовно з'єднаних поверхні, одна з яких представляє собою, принаймні, однозаходную гвинтову канавку 8 з правої або лівої нарізкою і розташована всередині корпусу 1, а друга поверхню 10 виконана гладкої у вигляді тіла обертання, осесиметричних сполученого з розпилювальний диском 11, розташованим перпендикулярно осі корпусу, і виступає за торцеву поверхню нижньої частини корпусу, причому в якості лінії, що утворює цю поверхню, може бути як пряма лінія, так і крива лінія n-го порядку, наприклад сферична, еліптична, параболічна та ін. (фіг. 2). Шнек 7 у цьому разі може фіксуватися на корпусі додатково допомогою гвинтів 9. Шнек 7 форсунки виконаний з твердих матеріалів: карбіду вольфраму, рубіну, сапфіру.

Поверхня розпилювального диска 11, виступаюча за торцеву поверхню нижньої частини корпусу 1, виконана відігнутою в бік нижньої частини корпусу і має на периферійній частині радіальні вирізи (на кресленні не показано), що чергуються з суцільною частиною поверхні розпилювального диска 11.

До поверхні розпилювального диска 11, яка виступає за торцеву поверхню нижньої частини корпусу 1, прикріплений розсікач, виконаний у вигляді вертикального, осесиметричного корпусу 1 фонцах яких, звернених у бік розпилювального диска 11, встановлені крильчатки 14 з можливістю обертання навколо осей спиць 13.

Вихрова форсунка для розпилювання рідин працює наступним чином.

Рідина подається по циліндричному отвору 3 в дифузор 4, а з нього в конічну камеру 6, з якої під тиском надходить у гвинтову зовнішню порожнину шнека 7. Обертовий потік рідини у зовнішній гвинтовий порожнини шнека утворює вихровий рух, при цьому відбувається додаткове дроблення крапель рідини за рахунок турбулізації потоку на виході, дрібнодисперсний обертовий потік виходить з форсунки з широким обертовим факелом распиляющейся рідини (розчину) і зустрічає на своєму шляху поверхню розпилювального диска 11, у якої на периферійній частині, відігнутою в бік нижньої частини корпусу, виконані радіальні розрізи, чергуються з суцільною частиною поверхні розпилювального диска 11, що дозволяє збільшити поверхню розпилювання рідини з одночасним додатковим подрібненням крапель рідини.

Вихрова форсунка, що містить корпус з шнеком, співвісно розташованих в нижній частині корпусу, і розташований у верхній частині корпусу штуцер з циліндричним отвв корпус з утворенням конічної камери, розташованої над шнеком, співвісно дифузору, і з'єднаної з ним послідовно, причому шнек виконаний суцільним, а зовнішня поверхня шнека являє собою дві послідовно з'єднаних поверхні, одна з яких представляє собою, принаймні, однозаходную гвинтову канавку з правої або лівої нарізкою і розташована всередині корпусу, а друга поверхня виконана гладкої у вигляді тіла обертання, осесиметричних сполученого з розпилювальний диском, розташованим перпендикулярно осі корпусу, і виступає за торцеву поверхню нижньої частини корпусу, причому в якості лінії, що утворює цю поверхню, може бути як пряма лінія, так і крива лінія n-го порядку, що відрізняється тим, що поверхня розпилювального диска, виступаюча за торцеву поверхню нижньої частини корпусу, виконана відігнутою в бік нижньої частини корпусу і має на периферійній частині радіальні розрізи, чергуються з суцільною частиною поверхні розпилювального диска, при цьому до поверхні розпилювального диска, яка виступає за торцеву поверхню нижньої частини корпусу, прикріплений розсікач, виконаний у вигляді вертикального, осесиметричного корпусу форсунки стрижня, до нижньої частини якого прЌного диска, встановлені крильчатки з можливістю обертання навколо осей спиць. 

Схожі патенти:

Відцентрова форсунка кочетова

Винахід відноситься до засобів розпилювання рідин і розчинів і може застосовуватися в двигунобудуванні, хімічної і харчової промисловості. Відцентрова форсунка містить корпус, в який запресований шнек, і штуцер для підведення рідини, корпус складається з двох співвісних, пов'язаних між собою циліндричних втулок: втулки більшого діаметру і втулки меншого діаметра, при цьому усередині втулки меншого діаметру, співвісно їй, розташований шнек, жорстко пов'язаний з її внутрішньою поверхнею, причому зовнішня поверхня шнека являє собою гвинтову канавку, а всередині шнека виконано, принаймні два концентрично розташованих по колах ряди наскрізних отворів, при цьому в кожному ряду виконано не менше трьох отворів, а величини діаметрів отворів зменшуються від осі шнека до периферійних отворів, а у втулці більшого діаметру, співвісно їй, розташований штуцер, жорстко закріплений в ній через герметизуючу прокладку, при цьому усередині штуцера співвісно виконано циліндричний отвір, що переходить в осесиметричних розташований дифузор, який з'єднаний з циліндричною камерою, утвореної внутрішньою поверхнею втулки меншого діаметру, і торцевою поверхнею шцо його торцевій поверхні, зверненої до штуцера, а на іншому, вільному кінці стрижня, перпендикулярно його осі закріплені принаймні два рівномірно розташованих по довжині стрижня диска, діаметри яких збільшуються в бік вільного кінця стержня. На вільному кінці стрижня встановлений перфорований розпилювач, виконаний у вигляді сферичного сегмента, увігнута частина якого звернена в бік останнього по довжині стрижня диска, а до периферійної частини сферичного сегмента прикріплена перфорована конічна обичайка, інша частина якої жорстко пов'язана з торцевою поверхнею циліндричної втулки меншого діаметру корпуса форсунки. Технічний результат - підвищення ефективності розпилення. 2 з.п. ф-ли, 1 іл.

Відцентрова форсунка кочетова

Винахід відноситься до засобів розпилювання рідин і розчинів і може застосовуватися в двигунобудуванні, хімічної і харчової промисловості. Відцентрова форсунка містить корпус, в який запресований шнек, і штуцер для підведення рідини, корпус складається з двох співвісних, пов'язаних між собою, циліндричних втулок: втулки більшого діаметру і втулки меншого діаметра, при цьому усередині втулки меншого діаметру, співвісно їй, розташований шнек, жорстко пов'язаний з її внутрішньою поверхнею, причому зовнішня поверхня шнека являє собою гвинтову канавку, а всередині шнека виконано, принаймні, два, концентрично розташованих по колах, ряди наскрізних отворів, при цьому в кожному ряду виконано не менше трьох отворів, а величини діаметрів отворів зменшуються від осі шнека до периферійних отворів, а у втулці більшого діаметру, співвісно їй, розташований штуцер, жорстко закріплений в ній через герметизуючу прокладку, при цьому усередині штуцера співвісно виконано циліндричний отвір, що переходить в осесиметричних розташований дифузор, який з'єднаний з циліндричною камерою, утвореної внутрішньою поверхнею втулки меншого діаметру, і торцевої поверхню�обличчя його торцевою поверхнею, зверненої до штуцера, а на іншому, вільному кінці стрижня, перпендикулярно його осі закріплені, принаймні, два, рівномірно розташованих по довжині стрижня диска, діаметри яких збільшуються в бік вільного кінця стержня. Рівномірно розташовані по довжині стрижня диски, діаметри яких збільшуються в бік вільного кінця стержня, виконані перфорованими. Технічний результат - підвищення ефективності розпилення. 2 з.п. ф-ли, 1 іл.

Відцентрова форсунка кочетова

Винахід відноситься до засобів розпилювання рідин і розчинів і може застосовуватися в двигунобудуванні, хімічної і харчової промисловості. Відцентрова форсунка містить корпус, в який запресований шнек, і штуцер для підведення рідини, корпус складається з двох співвісних, пов'язаних між собою, циліндричних втулок: втулки більшого діаметру і втулки меншого діаметра, при цьому усередині втулки меншого діаметру, співвісно їй, розташований шнек, жорстко пов'язаний з її внутрішньою поверхнею, причому зовнішня поверхня шнека являє собою гвинтову канавку, а всередині шнека виконано, принаймні, два, концентрично розташованих по колах, ряди наскрізних отворів, при цьому в кожному ряду виконано не менше трьох отворів, а величини діаметрів отворів зменшуються від осі шнека до периферійних отворів, а у втулці більшого діаметру, співвісно їй, розташований штуцер, жорстко закріплений в ній, при цьому усередині штуцера співвісно виконано циліндричний отвір, що переходить в осесиметричних розташований дифузор, який з'єднаний з циліндричною камерою, утвореної внутрішньою поверхнею втулки меншого діаметру, і торцевою поверхнею шнека, а всередині шнека, співвісно і про�ращенной до штуцера, а на іншому, вільному кінці стрижня, перпендикулярно його осі закріплені, принаймні, два, рівномірно розташованих по довжині стрижня диска, діаметри яких збільшуються в бік вільного кінця стержня, на вільному кінці стрижня встановлений перфорований розпилювач, виконаний у вигляді сферичного сегмента, увігнута частина якого звернена в бік останнього по довжині стрижня диска. Технічний результат - підвищення ефективності розпилення. 2 з.п. ф-ли, 1 іл.

Відцентрова широкофакельная форсунка

Винахід відноситься до засобів розпилювання рідин, розчинів. Це досягається тим, що в широкофакельной відцентрової форсунки, що містить корпус з камерою завихрення і сопловий вкладиш, корпус виконаний з впускним патрубком, які мають отвір, співвісної з ним вхідний циліндричної камери, камери завихрення, розташованої коаксіально по відношенню до вхідних камері і виконаної у вигляді циліндричного склянки, має на бічній поверхні, принаймні, три тангенціально розташованих отвори, осі яких розташовані відносно по відношенню до камери завихрення, т. е. має місце мгогоканальний тангенціальний введення, а співвісно камері завихрення розташований сопловий вкладиш із зовнішнім діаметром D1, а всередині вкладиша виконані послідовно розташовані і співвісні один одному і циліндричної поверхні камери завихрення три каліброваного отвору: конічний отвір з діаметром D нижньої основи конуса, центральне циліндричний отвір діаметром d2 і вихідна конічний отвір. На поверхні конічного отвору діаметром D нижньої основи конуса, зверненого у бік камері завихрення, виконана гвинтова нарізка. Технічні�

Широкофакельная відцентрова форсунка

Винахід відноситься до засобів розпилювання рідин, розчинів. Широкофакельная відцентрова форсунка містить корпус з камерою завихрення і сопловий вкладиш, при цьому корпус виконаний з впускним патрубком, які мають отвір, співвісної з ним вхідний циліндричної камери, камери завихрення, розташованої коаксіально по відношенню до вхідних камері і виконаної у вигляді циліндричного склянки, має на бічній поверхні, принаймні, три тангенціально розташованих отвори, осі яких розташовані відносно по відношенню до камери завихрення, а співвісно камері завихрення розташований сопловий вкладиш виконаний з твердих матеріалів, а всередині вкладиша виконані послідовно розташовані і співвісні один одному і циліндричної поверхні камери завихрення два каліброваного отвору: циліндричний отвір і конічний отвір, що виконує функції дифузора, що збільшує кут конуса при вершині факела розпилювання рідини, до днища циліндричного склянки камери завихрення з боку соплового вкладиша, осесиметричних і коаксіально, прикріплений шнек з гвинтовими лопатями, напрямок яких назад напрямку крутки потоку в камері завихрення. Технич�

Відцентрова широкофакельная форсунка

Винахід відноситься до засобів розпилювання рідин, розчинів. Широкофакельная відцентрова форсунка містить корпус з камерою завихрення і сопловий вкладиш, при цьому корпус виконаний з впускним патрубком, які мають отвір, співвісної з ним вхідний циліндричною камерою, камерою завихрення, розташованої коаксіально по відношенню до вхідних камері і виконаної у вигляді циліндричного склянки, має на бічній поверхні, принаймні, три тангенціально розташованих отвори, осі яких розташовані відносно по відношенню до камери завихрення, т. е. має місце багатоканальний тангенціальний введення, а співвісно камері завихрення розташований сопловий вкладиш із зовнішнім діаметром D1, всередині вкладиша виконані послідовно розташовані і співвісні один одному і циліндричної поверхні камери завихрення три каліброваного отвору: конічний отвір діаметром D нижньої основи конуса, центральне циліндричний отвір діаметром d2 і вихідна конічний отвір діаметром d3 нижньої основи конуса, при цьому діаметр d2 центрального циліндричного отвору соплового вкладиша дорівнює діаметру верхнього підстави усіченого конуса конічних�нительно забезпечена фільтром очищення води від механічних домішок, який виконаний у вигляді кільця і коаксіально розташований циліндричної поверхні камери завихрення і прилягає без зазорів до її зовнішньої циліндричної поверхні, перекриваючи тангенціально розташованих в камері завихрення отвори, при цьому кріплення може здійснюватися за допомогою хомута або фільтр виконаний по формі у вигляді склянки, надітого без зазорів на зовнішню поверхню камери завихрення. Технічний результат - підвищення ефективності розпилення. 2 іл.

Відцентрова форсунка кочетова з активним розпилювачем

Винахід відноситься до засобів розпилювання рідин і розчинів і може застосовуватися в двигунобудуванні, хімічної і харчової промисловості. Відцентрова форсунка з активним розпилювачем містить корпус, в який запресований шнек, і штуцер для підведення рідини, корпус складається з двох співвісних, пов'язаних між собою, циліндричних втулок: втулки більшого діаметру і втулки меншого діаметра, при цьому усередині втулки меншого діаметру, співвісно їй, розташований шнек, жорстко пов'язаний з її внутрішньою поверхнею, наприклад запресований в неї, причому зовнішня поверхня шнека являє собою гвинтову канавку, а всередині шнека виконано отвір з гвинтовою нарізкою, а у втулці більшого діаметру, співвісно їй, розташований штуцер, жорстко закріплений в ній, наприклад, за допомогою різьбового з'єднання, через герметизуючу прокладку, при цьому усередині штуцера співвісно виконано циліндричний отвір, що переходить в осесиметричних розташований дифузор, який з'єднаний з циліндричною камерою, утвореної внутрішньою поверхнею втулки меншого діаметру, і торцевою поверхнею шнека, а до торцевої поверхні втулки меншого діаметру прикріплений активний розпилювач стержнЂулки меншого діаметру, ребрами якого є стрижні з закріпленими на них лопатями з упорами таким чином, щоб була можливість їх обертання від вихрових потоків, що виходять із шнека форсунки, при цьому ребра основи тетраедра також з'єднані стрижнями із закріпленими на них лопатями і упорами. Технічний результат - підвищення ефективності розпилення. 1 іл.

Форсунка кочетова з розпилювальний диском

Винахід відноситься до засобів розпилювання рідин і розчинів і може застосовуватися в двигунобудуванні, хімічної і харчової промисловості. Форсунка містить циліндричний корпус з штуцером, жорстко пов'язаних з корпусом, і співвісно розташованих у верхній частині корпусу, і мають циліндричний отвір для підведення рідини, поєднане з дифузором, вісесиметричним корпусу і штуцера до корпусу, в його нижній частині, за допомогою принаймні трьох спиць приєднаний розпилювач, розташований перпендикулярно осі корпусу і виконаний у вигляді суцільного диска, в циліндричному отворі для підведення рідини, співвісно йому, розташований елемент крутки потоку, який фіксується стопорними шайбами і виконаний у вигляді гвинтової циліндричної пружини, витки якої мають прямокутний переріз, причому більша сторона прямокутника розташована перпендикулярно осі отвору. Технічний результат - підвищення ефективності розпилення і спрощення конструкції. 4 з.п. ф-ли, 3 іл.

Вихрова форсунка кочетова

Винахід відноситься до засобів розпилювання рідин і розчинів і може застосовуватися в двигунобудуванні, хімічної і харчової промисловості. Вихрова форсунка містить корпус з шнеком, співвісно розташованих в нижній частині корпусу, і розташований у верхній частині корпусу штуцер з циліндричним отвором для підведення рідини, сполученим з дифузором, вісесиметричним корпусу і штуцера, шнек запресований в корпус з утворенням конічної камери, розташованої над шнеком, співвісно дифузору, і з'єднаної з ним послідовно, причому шнек виконаний суцільним, а зовнішня поверхня шнека являє собою дві послідовно з'єднані поверхні, одна з яких представляє собою, принаймні, однозаходную гвинтову канавку з правої або лівої нарізкою і розташована всередині корпусу, а друга поверхня виконана гладкої у вигляді тіла обертання, осесиметричних сполученого з розпилювальний диском, розташованим перпендикулярно осі корпусу, і виступає за торцеву поверхню нижньої частини корпусу, причому в якості лінії, що утворює цю поверхню, може бути як пряма лінія, так і крива лінія n-го порядку, а поверхня розпилювального диска, виступаюча за торцевѽой частини радіальні розрізи, чергуються з суцільною частиною поверхні розпилювального диска. Технічний результат - підвищення ефективності розпилення рідини. 2 іл.

Відцентрова форсунка кочетова з зустрічно-закрученими потоками типу взп

Винахід відноситься до засобів розпилювання рідин, розчинів. Відцентрова форсунка із зустрічно-закрученими потоками типу ВЗП містить корпус з камерами завихрення і сопло, корпус виконаний у вигляді штуцера з отвором для підведення рідини з магістралі, і жорстко з'єднаної з ним циліндричної, співвісної гільзою з зовнішньою різьбою, в якій послідовно розташовані конічна і циліндрична порожнини, співвісні з отвором для підведення рідини, а співвісно корпусу, в його нижній частині, підключено сопло, виконане у вигляді двоступінчастого відцентрового циліндричного завихрювача, сполученого з вихідною конічної камерою сопла і відокремленого від отвори для підведення рідини перфорованою перегородкою, закріпленої на торцевій поверхні корпусу завихрювача, зверненої в бік підведення рідини, при цьому перша щабель завихрювача розташована в його верхній частині і включає циліндричну камеру, з співвісно розміщених в ній штоком, і з закріпленою на ньому гвинтовою пластиною, при цьому шток закріплений в центрі перфорованої перегородки, а друга ступінь завихрювача розташована співвісно з першої і утворена кільцевої циліндричною камерою, з'єднаної последоода рідини через циліндричну кільцеву порожнину, утворену корпусом завихрювача і циліндричною порожниною гільзи, а на конічній поверхні вихідний конічної камери сопла виконана гвинтова нарізка з напрямком крутки потоку, протилежним напрямку двоступінчастого відцентрового циліндричного завихрювача. 2 іл.

Відцентрова форсунка кочетова з зустрічно-закрученими потоками типу взп

Винахід відноситься до засобів розпилювання рідин, розчинів. Відцентрова форсунка із зустрічно-закрученими потоками типу ВЗП містить корпус з камерами завихрення і сопло. Корпус виконаний у вигляді штуцера з отвором для підведення рідини з магістралі і жорстко з'єднаної з ним циліндричної співвісної гільзою з зовнішньою різьбою. В гільзі послідовно розташовані конічна і циліндрична порожнини, співвісні з отвором для підведення рідини. Співвісно корпусу, в його нижній частині, підключено сопло, виконане у вигляді двоступінчастого відцентрового циліндричного завихрювача, сполученого з вихідною конічної камерою сопла і відокремленого від отвори для підведення рідини перфорованою перегородкою, закріпленої на торцевій поверхні корпусу завихрювача. Перегородка звернена в бік підведення рідини, при цьому перша щабель завихрювача розташована в його верхній частині і включає циліндричну камеру з співвісно розміщених в ній штоком і з закріпленою на ньому гвинтовою пластиною. При цьому шток закріплений в центрі перфорованої перегородки. Друга щабель завихрювача розташована співвісно з першої і утворена кільцевої циліндричною камерою, з'єднаної посл�вода рідини через циліндричну кільцеву порожнину, утворену корпусом завихрювача і циліндричною порожниною гільзи. На конічній поверхні вихідний конічної камери сопла виконана гвинтова нарізка з напрямком крутки потоку, протилежним напрямку двоступінчастого відцентрового циліндричного завихрювача. Винахід дозволяє підвищити ефективність розпилення шляхом збільшення факела розпилу і мелкодисперсность розпилюючого рідини. 2 іл.

Високочастотна форсунка

Винахід відноситься до галузі машинобудування, технічного обслуговування і ремонту машин та деталей завдяки високій інтенсивності кавітаційного насичення струменя рідини. Винахід дозволяє забезпечити високу якість очищення поверхонь без застосування миючих засобів. Технічний результат досягається тим, що в високочастотної форсунки, що містить корпус, що має камеру змішування, сопло, повідомлене з камерою змішування, елементи закрутки потоку, завихритель, проставки з осьовими спіральними каналами, на вихідному соплі встановлений динамічний кавітатор, насичує струмінь, що виходить з сопла форсунки, кавітаційними утвореннями. Динамічний кавітатор виконаний у вигляді пружної пластини, встановленої перпендикулярно осі сопла на висоті ≈0,3 діаметра сопла, що має задану власну частоту коливань близько 120 Гц. Сумарний тиск на виході з сопла форсунки призначається не менше величини порогу кавітації. 1 іл.

Дощувальний насадок-активатор

Винахід відноситься до техніки поливу дрібнодисперсним і крапельним дощуванням і може бути використане в мобільних установках для отримання дощу з розмірами крапель, допустимими для зрошення широкого спектру вирощуваних сільськогосподарських культур. Дощувальний насадок-активатор включає корпус і закріплений на гвинтовий стійці дефлектор. Дефлектор виконаний у вигляді лопатевого диска, лопаті якого виконані по еліптичних кривих, вихідні кромки яких спрямовані по дотичній до зовнішньої поверхні диска. Висота лопаті відповідає необхідному витраті через дощувальний насадок-активатор. У межлопастном просторі закріплені спіралі лівосторонньої спрямованості. Кріплення дефлектора до корпусу виконано з допомогою болтів, для цього на диску дефлектора передбачені виступи з отворами. Висота виступів дорівнює висоті лопатей, а форма виступів відповідає криволінійній формі лопатей. У центральній частині лопатевого диска закріплений за допомогою гвинта дільник потоку, виконаний у вигляді поверхні обертання параболи z2=рх близько осі z. Технічним результатом винаходу є поліпшення структури дощу, рівномірності його розподілу за зрошуваного �

Каскадно-хвильовий дощувальний насадок

Винахід відноситься до техніки поливу дрібнодисперсним і крапельним дощуванням і може бути використане в мобільних установках для отримання дощу з розмірами крапель, допустимими для зрошення широкого спектру вирощуваних сільськогосподарських культур. У каскадно-хвильовому дождевальном насадці корпус виконаний роз'ємним, з'єднуються з двох половин ребрами з допомогою болтових з'єднань. У внутрішній порожнині корпуса встановлена конічним загостренням вгору стійка дефлектора. Дефлектор складається з дугоподібних кріплень до внутрішньої стінки корпусу хвилеподібних лопатей, з'єднаних з корпусом гвинтовими кріпленнями. Хвилеподібні лопаті виконані сегментними і закріплені до стінки корпусу каскадно. Кріплення лопатей до стінки корпусу виконано по гвинтовій лінії лівосторонньої спрямованості. До нижньої частини корпусу за допомогою фланців закріплений конічний змінний дощуватель з водозахватними козирками. Водозахватние козирки відхилені від стінки конічного змінного дощовиків під кутом. Задня напрямна стінка виконана з кривою функції y=arctgx, де y - координати точки кривої по вертикалі, x - координати точки кривої по горизонталі. Водозахватние козирки направленскних отворів виконана під кутом до стінки конічного змінного дощовиків. Верхня кромка водозахватних козирків має зріз, паралельний стінці змінного конічного дощовиків. Технічним результатом винаходу є забезпечення можливості підбору оптимальних параметрів дощу, підвищення надійності роботи, спрощення конструкції, підвищення врожайності. 3 іл.

Пневматична форсунка вихрова

Винахід відноситься до засобів розпилювання рідин і розчинів і може застосовуватися в двигунобудуванні, хімічної і харчової промисловості. Пневматична вихрова форсунка містить корпус, в який запресований шнек, і елементи для підведення рідини і повітря, корпус складається з двох співвісних, пов'язаних між собою, циліндричних втулок: втулки більшого діаметру і втулки меншого діаметра, а всередині втулки меншого діаметру, співвісно їй, розташований шнек, жорстко пов'язаний з її внутрішньою поверхнею, причому зовнішня поверхня шнека являє собою гвинтову канавку з правої або лівої нарізкою, при цьому між внутрішньою поверхнею втулки меншого діаметру і зовнішньою поверхнею шнека утворена гвинтові зовнішня порожнина, з'єднана за допомогою трубки з джерелом стиснутого повітря, а всередині шнека виконано отвір з лівої або правої гвинтовою нарізкою, поєднане з трубкою для підведення рідини під тиском, при цьому напрямок гвинтової нарізки отвори, виконаного всередині шнека, протилежно напрямку зовнішньої гвинтової канавки шнека, а у втулці більшого діаметру, співвісно їй, розташована фасонна втулка, внутрішня поверхня якої утворена коническ�ющую прокладку з утворенням циліндричної камери, виконує функції демпферної ємності для рівномірної подачі стисненого повітря в гвинтову зовнішню порожнину, причому в фасонної циліндричної порожнини втулки розташований вільний кінець трубки для підведення рідини, розміщений в коаксіальному пружному кільці, що служить для демпфування гідравлічних ударів у випадках нерівномірної подачі рідини. До торцевої частини втулки меншого діаметру корпусу прикріплений дифузор, на зрізі якого встановлено розсікачі потоку рідини, виконаний у вигляді перфорованого кільця, співвісного з дифузором. Технічний результат - підвищення ефективності розпилення рідини. 2 з.п. ф-ли, 1 іл.

Відцентрова форсунка кочетова

Винахід відноситься до засобів розпилювання рідин і розчинів і може застосовуватися в двигунобудуванні, хімічної і харчової промисловості. Відцентрова форсунка містить корпус, в який запресований шнек, і штуцер для підведення рідини, корпус складається з двох співвісних, пов'язаних між собою циліндричних втулок: втулки більшого діаметру і втулки меншого діаметра, при цьому усередині втулки меншого діаметру, співвісно їй, розташований шнек, жорстко пов'язаний з її внутрішньою поверхнею, причому зовнішня поверхня шнека являє собою гвинтову канавку, а всередині шнека виконано, принаймні два концентрично розташованих по колах ряди наскрізних отворів, при цьому в кожному ряду виконано не менше трьох отворів, а величини діаметрів отворів зменшуються від осі шнека до периферійних отворів, а у втулці більшого діаметру, співвісно їй, розташований штуцер, жорстко закріплений в ній через герметизуючу прокладку, при цьому усередині штуцера співвісно виконано циліндричний отвір, що переходить в осесиметричних розташований дифузор, який з'єднаний з циліндричною камерою, утвореної внутрішньою поверхнею втулки меншого діаметру, і торцевою поверхнею шцо його торцевій поверхні, зверненої до штуцера, а на іншому, вільному кінці стрижня, перпендикулярно його осі закріплені принаймні два рівномірно розташованих по довжині стрижня диска, діаметри яких збільшуються в бік вільного кінця стержня. На вільному кінці стрижня встановлений перфорований розпилювач, виконаний у вигляді сферичного сегмента, увігнута частина якого звернена в бік останнього по довжині стрижня диска, а до периферійної частини сферичного сегмента прикріплена перфорована конічна обичайка, інша частина якої жорстко пов'язана з торцевою поверхнею циліндричної втулки меншого діаметру корпуса форсунки. Технічний результат - підвищення ефективності розпилення. 2 з.п. ф-ли, 1 іл.

Відцентрова форсунка кочетова

Винахід відноситься до засобів розпилювання рідин і розчинів і може застосовуватися в двигунобудуванні, хімічної і харчової промисловості. Відцентрова форсунка містить корпус, в який запресований шнек, і штуцер для підведення рідини, корпус складається з двох співвісних, пов'язаних між собою, циліндричних втулок: втулки більшого діаметру і втулки меншого діаметра, при цьому усередині втулки меншого діаметру, співвісно їй, розташований шнек, жорстко пов'язаний з її внутрішньою поверхнею, причому зовнішня поверхня шнека являє собою гвинтову канавку, а всередині шнека виконано, принаймні, два, концентрично розташованих по колах, ряди наскрізних отворів, при цьому в кожному ряду виконано не менше трьох отворів, а величини діаметрів отворів зменшуються від осі шнека до периферійних отворів, а у втулці більшого діаметру, співвісно їй, розташований штуцер, жорстко закріплений в ній через герметизуючу прокладку, при цьому усередині штуцера співвісно виконано циліндричний отвір, що переходить в осесиметричних розташований дифузор, який з'єднаний з циліндричною камерою, утвореної внутрішньою поверхнею втулки меншого діаметру, і торцевої поверхню�обличчя його торцевою поверхнею, зверненої до штуцера, а на іншому, вільному кінці стрижня, перпендикулярно його осі закріплені, принаймні, два, рівномірно розташованих по довжині стрижня диска, діаметри яких збільшуються в бік вільного кінця стержня. Рівномірно розташовані по довжині стрижня диски, діаметри яких збільшуються в бік вільного кінця стержня, виконані перфорованими. Технічний результат - підвищення ефективності розпилення. 2 з.п. ф-ли, 1 іл.

Насадок

Насадок // 2551289
Винахід відноситься до пристроїв розгону газодинамічного (стисливого) потоку до надзвукових швидкостей в різних галузях техніки (для пескоструек, пилососів, пиловловлювачів, газоуловителей, фазових роздільників, крекінгу нафти та ін. апаратури хімічної технології і побутової техніки). В насадці не менше ніж одне сопло виконано у вигляді звужується частини з критичним перетином. Критичний перетин з зазором, сумісним з порожниною, входить у розширюється частина. Розширюється частина виконана всередині насадка, починаючи від першого до передостаннього сопла, у вигляді розширюється обичайки. На виході з насадка в останньому соплі розширюється частина виконана у вигляді розширюється обичайки або у вигляді увігнутого або опуклого козирка. Технічним результатом винаходу є зниження енергетичних витрат на режимі запуску і робочому режимі, створення більш сталого режиму роботи, а також розширення області застосування. 3 з.п. ф-ли, 5 іл.

Активний розсікач кочетова для форсунки

Винахід відноситься до техніки розпилення рідини. В активному рассекателе для форсунки розсікачі потоку рідини прикріплений до торцевої поверхні накидної гайки. Розсікач виконаний стрижневого типу у вигляді усіченого тетраедра, закріпленого до торцевої поверхні накидної гайки. Ребрами тетраедра є стрижні з закріпленими на них лопатями з упорами. Таким чином забезпечується можливість обертання лопатей від потоків, що виходять з дросельної шайби з жиклером форсунки. Ребра основи тетраедра також з'єднані стрижнями із закріпленими на них лопатями і упорами. Технічним результатом винаходу є підвищення ефективності дрібнодисперсного розпилювання рідини. 1 іл.

Спринклерний зрошувач кочетова пінного типу

Винахід відноситься до протипожежної техніки і може бути використане в промислових та цивільних об'єктах з підвищеною пожежною небезпекою для локалізації осередків загоряння, а також для ефективного пожежогасіння у виробничих приміщеннях із застосуванням автоматичних систем пожежогасіння. У спринклерне оросителе пінного типу корпус штуцера жорстко з'єднаний зі склянкою. У днище склянки виконані співвісно з отвором штуцера циліндричне наскрізний отвір. В отворі встановлений тарілчастий клапан зі скляною колбою. У днище склянки виконано принаймні три похилих отвори, що сполучають порожнину склянки з атмосферою. Технічним результатом винаходу є підвищення ефективності пожежогасіння за рахунок введення розпилювального пристрою, що виключає турбулізації потоку вогнегасної рідини або розчину піноутворювача. 1 іл.
Up!