Масляний фільтр в зборі

 

Область техніки, до якої належить винахід

Даний винахід відноситься до фільтру в зборі для фільтрації мастила двигуна внутрішнього згоряння автотранспортного засобу, переважно мастила, яке подається в турбонагнітач двигуна внутрішнього згоряння з турбонаддувом.

Передумови створення винаходу

Як відомо, двигуни внутрішнього згоряння мають контур мастила для змащування обертових або ковзних компонентів двигуна.

Зазвичай цей контур мастила містить масляний насос з приводом від двигуна, який всмоктує мастило маслозбірника і під тиском подає його головному мастильного каналу, який виконаний в блоці циліндрів.

Головний мастильний канал відповідними трубопроводами з'єднаний з безліччю вихідних отворів для змащування підшипників колінчастого валу (корінних підшипників та підшипників великої головки шатуна), підшипників розподільного вала, які керують клапанами, штовхачів і т. п.

Контур змащення двигунів внутрішнього згоряння з турбонаддувом також містить живлячий трубопровід, що з'єднує головний мастильний канал з турбонагнітачем, для змазування подѷазора між обертовим валом і його підшипниками мастило, подається в турбонагнітач, повинно переважно не містити забруднювачів щоб уникнути заклинювання підшипників.

З цієї причини в живильному трубопроводі, що з'єднує головний мастильний канал з турбонагнітачем, зазвичай встановлюють додатковий масляний фільтр.

Масляний фільтр цього роду являє собою невеликий фільтруючий елемент, вбудований безпосередньо в болт типу "банджо", який застосовується для з'єднання живильного трубопроводу турбонагнітача з головним мастильним каналом блоку циліндрів.

Цей фільтруючий елемент сконструйований в розрахунку на весь термін служби двигуна внутрішнього згорання з метою забезпечення "вічного фільтра".

Тим не менше в будь-якому випадку може відбуватися забивання фільтруючого елемента, наприклад, незвично великими частками забруднювачів, що надходять з контуру мастила.

Забивання фільтруючого елемента дуже небезпечно, оскільки із-за цього знижується інтенсивність подачі мастила турбонагнітач і тим самим підвищується ймовірність заклинювання підшипника.

Згадане рішення на основі болта типу "банджо" не здатне запобігати забивання фільтруючого елементу, в результаті чого турбонагнетат�рез фільтр в зборі, зазвичай використовується перепускний клапан, який вибірково пропускає жидкотекучую середу в обхід фільтруючого елемента, коли він забитий.

Один з прикладів цього рішення запропонований в російському патенті №2064594, в якому описаний фільтр в зборі, має зовнішній корпус, з впускним отвором, випускним отвором, камерою для розміщення фільтруючого елемента, центральним трубопроводом, який проходить в обхід фільтруючого елемента, і клапаном, розташованим в трубопроводі і забезпечує потік мастила в залежності від тиску жидкотекучей середовища на впуску.

Тим не менш фільтр в зборі цього роду неможливо миниатюризировать до такої міри, щоб його можна було розмістити в прямій трубі турбонагнітача, і навіть якщо б це було можливо, заміна фільтруючого елемента була вкрай складною.

З огляду на вищесказаного в основу цього винаходу покладено завдання усунення цього недоліку за рахунок простого, раціонального і досить недорого рішення.

Розкриття винаходу

Вирішення цих та(або) інших задачі забезпечується за рахунок ознак варіантів здійснення, що утримуються в незалежних пунктах формули винаходу. В залежних пунктах оществления винаходу запропоновано масляний фільтр в зборі двигуна внутрішнього згоряння, має корпус, забезпечений:

масловпускним отвором,

масловипускним отвором,

трубопроводом, який з'єднує масловпускное отвір з масловипускним отвором, і

камерою для розміщення фільтруючого елемента, яка сполучається з масловпускним отвором і масловипускним отвором.

Масляний фільтр в зборі додатково містить рухливий клапанний елемент і пружину.

Рухливий клапанний елемент розташований в трубопроводі і під дією тиску мастила в масловпускном отворі переміщається в положення відкриття, в якому клапанний елемент відкриває трубопровід.

Пружина виконана таким чином, щоб штовхати клапанний елемент в напрямку положення закриття, в якому клапанний елемент перекриває трубопровід.

За рахунок цього рішення у разі забивання фільтруючого елемента підвищується тиск мастила в масловпускном отворі, змушуючи клапанний елемент відкрити трубопровід, що з'єднує масловпускное отвір з масловипускним отвором, в результаті чого мастило надходить в обхід фільтруючого елемента і тим самим досягає пристроїв, розташованих після масляного фільтра в зборі.

Масляний фільмі впускним отвором і випускним отвором, сполученими з внутрішньою камерою.

У внутрішній камері кожуха розміщений фільтруючий елемент таким чином, щоб гідравлічно відокремлювати впускний отвір від випускного отвору.

Кожух розміщений всередині корпусу камери таким чином, що масловпускное отвір корпусу повідомляється з впускним отвором кожуха, масловипускное отвір корпусу повідомляється з випускним отвором кожуха.

Перевагою цього рішення є те, що кожух і фільтруючий елемент розташовані таким чином, що утворюють змінний картридж, який може бути легко демонтовано з корпусу, за рахунок чого забезпечується проста заміна фільтруючого елемента.

В одному з варіантів здійснення винаходу згаданий трубопровід виконаний в обхід камери корпусу.

За рахунок цього рішення спрощується реалізація корпусу масляного фільтра в зборі і забезпечується можливість вилучення фільтруючого елемента незалежно від клапанного елемента і пружини.

В одному з альтернативних варіантів здійснення внутрішня камера кожуха може бути розташована в трубопроводі, а клапанним елементом може бути фільтруючий елемент, що поміщається в камері і здатний переміщатися між положення�са, та положенням відкриття, в якому він відкриває канал, безпосередньо з'єднує масловпускное отвір з масловипускним отверстим.

Це рішення дозволяє вигідно зменшити розміри корпусу, так і кожуха і тим самим спростити компонування всього масляного фільтра в зборі.

Згідно з іншим варіантом здійснення винаходу трубопровід може перебувати в кожусі і проходити в обхід його внутрішньої камери.

Перевагою цього рішення є те, що кожух, фільтруючий елемент, клапанний елемент і пружина виконані таким чином, що вони утворюють єдиний змінний картридж, який може бути повністю демонтований з кожуха, за рахунок чого спрощується обслуговування масляного фільтра в зборі.

Згідно з однією з особливостей винаходу, кожух може містити чашевидний корпус і ковпак, який прикріплений до чашеобразному корпусу і закриває кожух.

Це рішення в цілому спрощує реалізацію згаданого корпусу.

Згідно з однією з особливостей винаходу кожух містить ділянку, який виступає з корпусу.

Це рішення спрощує демонтаж і повторний монтаж знімного картриджа.

Згідно з іншою з особливостей цього варіанту здійснення кожух може представлом, з допомогою якого простим і економічним способом може бути реалізований змінний картридж.

Масляний фільтр в зборі відповідно до будь-якого з попередніх варіантів здійснення може додатково містити датчик для виявлення положення відкриття рухомого клапанного елемента.

Цей датчик може бути з'єднаний з блоком управління двигуном (ECU) транспортного засобу, на якому встановлений масляний фільтр в зборі, щоб вказувати ECU і(або) водієві, що фільтруючий елемент забитий.

Згідно з іншим варіантом здійснення винаходу описаний масляний фільтр в зборі додатково містить фільтруючий елемент, що поміщається в камері корпусу і гідравлічно відокремлює масловпускное отвір від масловипускного отвори.

Ще В одному варіанті здійснення винаходу запропоновано двигун внутрішнього згоряння, що містить контур мастила і описаний масляний фільтр в зборі, який розташований в контурі мастила.

Таким чином, масляний фільтр в зборі може ефективно використовуватися для фільтрації мастила до місцезнаходження критичного пристрою двигуна внутрішнього згоряння.

Згідно з однією з особливостей цього варіанту здійснення масляла в турбонагнітач.

Ця особливість дозволяє вигідно захищати турбонагнітач від заклинювання підшипників.

Згідно з іншою з особливостей цього варіанту здійснення масляний фільтр в зборі прикріплено до блока циліндрів двигуна внутрішнього згоряння.

Перевагою цієї особливості є збереження вихідної компонування двигуна внутрішнього згоряння.

В якості альтернативи, масляний фільтр в зборі може бути прикріплений до кожуха турбонагнітача.

Перевагою цієї особливості є можливість застосування масляного фільтра в зборі одного типу в двигунах внутрішнього згоряння різних типів.

Короткий опис креслень

Далі даний винахід в порядку прикладу буде описано з посиланням на супроводжуючі його креслення.

На фіг. 1 показаний частковий вид двигуна внутрішнього згоряння з турбонаддувом, оснащеного масляним фільтром в зборі відповідно до одного з варіантів здійснення винаходу,

на фіг. 2 показано перетин по лінії II-II на фіг. 1,

на фіг. 3 показаний частковий вид двигуна внутрішнього згоряння з турбонаддувом, оснащеного масляним фільтром в зборі згідно з іншим варіантом здійснення винаходу,

на фіг. 4 показано перетин понного масляним фільтром в зборі згідно додаткового варіанту здійснення винаходу,

на фіг. 6 показано перетин по лінії VI-VI на фіг. 5,

на фіг. 7 показано перетин по лінії VII-VII на фіг. 6,

на фіг. 8 показаний частковий вид двигуна внутрішнього згоряння з турбонаддувом, оснащеного масляним фільтром в зборі згідно ще одному варіанту здійснення винаходу,

на фіг. 9 показано перетин по лінії IX-IX на фіг. 8.

Детальний опис

На фіг. 1 показаний звичайний двигун 10 внутрішнього згоряння, оснащений турбонагнітачем 20.

Крім того, двигун 10 внутрішнього згоряння зазвичай оснащений контуром 30 змащення, який тільки частково видно на фіг. 1.

Контур 30 мастила зазвичай має масляний насос з приводом від двигуна 10 внутрішнього згоряння, який всмоктує мастило з маслозбірника і під тиском подає його головному мастильного каналу, який виконаний у блоці 11 циліндрів двигуна 10 внутрішнього згоряння.

Головний мастильний канал відповідними трубопроводами з'єднаний з безліччю вихідних отворів для змащування підшипників колінчастого валу (корінних підшипників та підшипників великої головки шатуна), підшипників розподільного вала, керуючих клапанів, штовхачів і т. п.

Масляний насос, маслосбірник, головний мастильний канаЋ, оскільки вони є звичайними і, отже, добре відомі фахівцям.

Контур змащення також містить подводящую лінію 31, гідравлічно з'єднує головний мастильний канал блоку 11 циліндрів з турбонагнітачем 20, для змазування підшипників обертового вала, що з'єднує компресор і турбіна турбонагнітача.

Компресор, турбіна, що обертається вал, а також згадані підшипники турбонагнітача 20 не показані, оскільки вони є звичайними і, отже, добре відомі фахівцям.

Для фільтрації мастильного олії, подаваного в турбонагнітач 20, масляний фільтр в зборі 40 розташований на підвідної лінії 31.

Масляний фільтр в зборі 40 містить корпус 50 і знімний патрон 60 фільтра, пов'язаний з корпусом 50.

Як показано на фіг. 2, корпус 50 виконаний у вигляді моноблочної виливки, має масловпускное отвір 51, масловипускное отвір 52 і внутрішню циліндричну камеру 53.

Верхня сторона камери 53 виходить назовні корпусу 50, а її бічна сторона має внутрішню різьбу.

Масловпускное отвір 51 повідомляється з камерою 53 допомогою обробленого каналу 54, який веде до нижньої боці камери 53.

Масловипускное отвір 52 повідомляється з камеро має кожух 61, в якому поміщається фільтруючий елемент 62.

Кожух 61 утворений звичайним болтом типу "банджо", мають головну частину 63, різьбове тіло 64 і внутрішню камеру 65, що сполучається з зовнішньою стороною кожуха 61 допомогою впускного отвору 66, виконаного на нижній стороні тіла 64, і випускного отвору 67, виконаного на бічній стороні тіла 64.

Фільтруючий елемент 62 має циліндричну форму і розташований у внутрішній камері 65 кожуха 61 таким чином, щоб гідравлічно відокремлювати впускний отвір 66 від випускного отвору 67 з допомогою прокладки 68.

Тіло 64 кожуха 61 угвинчують в камеру 53 корпусу 50, при цьому головна частина 63 виступає з корпусу 50.

Між головною частиною 63 і корпусом 50 встановлена прокладка 69, щоб гарантувати герметичне ущільнення камери 53.

Коли знімний патрон 60 фільтра з'єднаний з корпусом 50, масловпускное отвір 51 корпусу 50 повідомляється з впускним отвором 66 кожуха 61, а масловипускное отвір 52 корпусу 50 повідомляється з випускним отвором 67 кожуха 61.

Крім того, корпус має 50 внутрішній трубопровід 56, з'єднує масловпускное отвір 51 з масловипускним отвором 52 і виконаний в обхід камера 53.

Крім цього, у корпусі 50 поміщається �що притискає клапанний елемент 57 до клапанного сідла 59, щоб герметично перекривати трубопровід 56.

Клапанний елемент 57, пружина 58 клапанне сідло 59 виконані таким чином, що під тиском мастила в масловпускном отворі 51 клапанний елемент 57 притискається до пружині 58, в результаті чого трубопровід 56 відкривається.

Пружина 58 має попередній натяг за рахунок заглушки 49, яка додана в різьбовий отвір, за допомогою якого клапанний елемент 57 і пружину 58 встановлюють у трубопроводі 56.

Як показано на фіг. 1, корпус 50 масляного фільтра в зборі 40 прикріплений до кожуха 21 компресора турбонагнітача 20 з допомогою кронштейна 22.

Підводить лінія 31 містить першу жорстку трубу 32, що сполучає головний мастильний канал блоку 11 циліндрів з масловпускним отвором 51 корпусу 50, і другу жорстку трубу 33, сполучає масловипускное отвір 52 корпусу 50 з масловпускним отвором турбонагнітача 20.

Більш детально, один кінець першої жорсткої труби 32 з'єднаний з головним мастильним каналом блоку 11 циліндрів за допомогою звичайного з'єднання 34 типу "банджо", а протилежний кінець першої жорсткої труби 32 впаяний в масловпускное отвір 51 корпусу 50 (див. фіг. 2).

Аналогічним чином, один кінець другої жорсткої труби 33 �впускним отвором турбонагнітача 20 з допомогою іншого звичайного з'єднання 35 типу "банджо".

В процесі роботи двигуна 10 внутрішнього згоряння мастило подається з підвідної лінії 31 з головного мастильного каналу блоку 11 циліндрів в напрямку турбонагнітача 20 і надходить в масляний фільтр в зборі 40.

Поки фільтруючий елемент 62 є достатньо чистим, тиск мастила в масловпускном отворі 51 не здатне долати попередній натяг пружини 58, і клапанний елемент 57 перекриває трубопровід 56.

Відповідно, мастило примусово подається через фільтруючий елемент 62.

Навпаки, при забиванні фільтруючого елемента 62 тиск мастила в масловпускном отворі 51 підвищується, змушуючи клапанний елемент 57 відкрити трубопровід 56, в результаті чого мастило подається в обхід фільтруючого елемента 62 і в будь-якому випадку досягає турбонагнітача 20.

По суті, клапанний елемент 57 відкриває трубопровід 56, як тільки тиск мастила в масловпускном отворі 51 долає попередній натяг пружини 58.

Для виявлення положення відкриття клапанного елемента 57 передбачений датчик 80.

Згодом знімний патрон 60 фільтра може бути вивинчен з корпусу 50, щоб здійснити заміну заб� здійснення винаходу, розрахований на безпосередньо кріплення до блоку 11 циліндрів двигуна 10 внутрішнього згоряння.

По суті, цей масляний фільтр в зборі 40 відрізняється від попереднього тільки тим, що корпус має 50 порожнисту виступаючу носову частину 70, яка утворює масловпускное отвір 51 і за рахунок своєї форми може безпосередньо вставлятися в отвір блоку 11 12 циліндрів, яке веде в головний мастильний канал.

Між виступаючою носовою частиною 70 і отвором 12 встановлена прокладка 71, щоб гарантувати герметичне ущільнення головного мастильного каналу.

У розглянутому варіанті здійснення підводить лінія 31 утворена однією жорсткої трубою 36, один кінець якої впаяний в масловипускное отвір 52 корпусу 50, а другий кінець з'єднаний з масловпускним отвором турбонагнітача 20 з допомогою звичайного з'єднання 37 типу "банджо".

В процесі експлуатації масляний фільтр в зборі 40 згідно розглянутого варіанту здійснення винаходу діє таким же чином, як і раніше описаний фільтр.

На фіг. 6 показаний масляний фільтр в зборі 240 згідно з іншим варіантом здійснення винаходу.

Масляний фільтр в зборі 240 має зовнішній кожух 250, в якому поміщається�зному корпусу 251, в результаті чого утворюється закрита внутрішня камера 253, в якій міститься знімний патрон 260 фільтра.

У чашоподібною корпусі 251 виконано випускний отвір 254, а в ковпаку 252 виконано впускний отвір 255, розташований на одній осі з випускним отвором 254.

Як впускний отвір 255, так і випускний отвір 254 повідомляються з внутрішньою камерою 253.

Змінний патрон 260 фільтра має корпус 261 і фільтруючий елемент 262, пов'язаний з корпусом 261.

Корпус 261 має циліндричну форму з виступаючою кромкою 263, виконаної на першому кінці.

Корпус 261 додатково має внутрішню камеру 264, що сполучається з зовнішньою стороною корпусу 261 допомогою масловпускного отвори 265 на першому кінці корпусу 261 і масловипускного отвори 266 на протилежному кінці корпусу 261, як ясно показано на фіг. 7.

Фільтруючий елемент 262 має циліндричну форму і розташований в камері 264 корпусу 261 таким чином, щоб гідравлічно відокремлювати масловпускное отвір 265 від масловипускного отвори 266 з допомогою прокладки 267.

Корпус 261 має додатковий трубопровід 268, з'єднує масловпускное отвір 265 з масловипускним отвором 266.

Корпус 261 додатково має рухливий рижимает клапанний елемент 269 до клапанного сідла 271, щоб герметично перекривати трубопровід 268.

Клапанний елемент 269, пружина 270 і клапанне сідло 271 виконані таким чином, що тиск мастила в масловпускном отворі 265 притискає клапанний елемент 269 до пружині 270, в результаті чого трубопровід 268 відкривається.

Пружина 270 має попередній натяг за рахунок заглушки 272, яка додана в різьбовий отвір корпусу 261, за допомогою якого клапанний елемент 269 і пружину 270 встановлюють у трубопроводі 268.

Корпус 261 вставлений в чашевидний корпус 251 кожуха 250 таким чином, що повністю поміщається у внутрішній камері 253, при цьому виступає кромка 263 впирається в периметральний край отвору келихоподібний корпусу 251.

Поки знімний патрон 260 фільтра з'єднаний з кожухом 250, впускний отвір 255 кожуха 250 повідомляється з масловпускним отвором 265 корпусу 261, а випускний отвір 254 кожуха 250 повідомляється з масловипускним отвором 266 корпусу 261.

Як показано на фіг. 5, кожух 250 масляного фільтра в зборі 240 прикріплений до кожуха 21 компресора турбонагнітача 20 з допомогою кронштейна 222.

Підводить лінія 31 містить першу жорстку трубу 232, що з'єднує головний мастильний канал блоку 11 циліндрів з впускним отвором 2 турбонагнітача 20.

Більш детально, один кінець першої жорсткої труби 232 з'єднаний з головним мастильним каналом блоку 11 циліндрів за допомогою звичайного з'єднання 234 типу "банджо", а протилежний кінець першої жорсткої труби 232 вставлений у впускний отвір 255 кожуха 250.

Як показано на фіг. 6, цей протилежний кінець першої жорсткої труби 232 має крайку 235, яка розташована між внутрішнім заплечиком 273 ковпака 252 і виступаючою кромкою 263 корпусу 261 знімного патрона 260 фільтра.

Перша жорстка труба 232 вставлена у впускний отвір 255 кожуха 250 з певним зазором, щоб ковпак 252 був здатний переміщатися в осьовому напрямку вздовж першої жорсткої труби 232.

Коли ковпак 252 пригвинчений до чашеобразному корпусу 251, заплечик 273 затискає виступаючу крайку 263 корпусу 261 знімного патрона 260 фільтра між кромкою 235 першої жорсткої труби 232 і краєм отвору келихоподібний корпусу 251, щоб гарантувати герметичне ущільнення кожуха 250 згодом з допомогою прокладки.

На противагу цьому, один кінець другої жорсткої труби 233 впаяний у випускний отвір 254 кожуха 250, а протилежний кінець з'єднаний з масловпускним отвором турбонагнітача 20 з допомогою іншого звичайного з'єднання 236 типу "б�але чистим, тиск мастила у впускному отворі 255 не здатне долати попередній натяг пружини 270, і клапанний елемент 269 перекриває трубопровід 268.

Відповідно, мастило примусово подається через фільтруючий елемент 262.

На противагу цьому, якщо відбувається забивання фільтруючого елемента 262, тиск мастила у впускному отворі 255 підвищується і змушує клапанний елемент 269 відкрити трубопровід 268, в результаті чого мастило подається в обхід фільтруючого елемента 262 і в будь-якому випадку досягає турбонагнітача 20.

По суті, клапанний елемент 269 відкриває трубопровід 268, як тільки тиск мастила у впускному отворі 255 долає попередній натяг пружини 270.

Для виявлення положення відкриття клапанного елемента 269 передбачений датчик 280.

Потім ковпак 252 кожуха 250 може бути отвинчен від келихоподібний корпусу 251, щоб можна було витягти знімний патрон 260 фільтра і замінити забившийся фільтруючий елемент 262 чистим елементом.

На фіг. 8 і 9 показаний масляний фільтр в зборі 240 згідно з іншим варіантом здійснення винаходу, який відрізняється від попереднього тільки тим, що змінний патрон 2трон 360 фільтра має корпус 361, в якому поміщається фільтруючий елемент 362.

Корпус 361 має циліндричну форму з виступаючою кромкою 363 на першому кінці.

Корпус 361 також містить внутрішню камеру 364, сполучається з зовнішньою стороною корпусу 361 допомогою масловпускного отвори 365 на першому кінці корпусу 361 і масловипускного отвори 366 на протилежному кінці корпусу 361.

Камера 364, масловпускное отвір 365 і масловипускное отвір 366 утворюють єдиний трубопровід, в цілому позначений позицією 368.

Пружина 367 притискає фільтруючий елемент 362, який поміщається в камері 364 корпусу 361, до клапанного сідла 369, щоб гідравлічно перекривати масловпускное отвір 365 щодо масловипускного отвори 366.

Фільтруючий елемент 362, пружина 367 і клапанне сідло 369 виконані таким чином, що під тиском мастила в масловпускном отворі 365 фільтруючий елемент 362 притискається до пружині 367, в результаті чого відкривається канал 370, який гідравлічно з'єднує масловпускное отвір 365 масловипускним отвором 366.

Зокрема, цей канал 370 утворений зазором між бічною стороною фільтруючого елемента 362 і бічною поверхнею камери 364.

Корпус 361 вставлений в чашеобразнѺа 363 впирається в периметральний край отвору келихоподібний корпусу 251.

Поки знімний патрон 360 фільтра з'єднаний з кожухом 250, впускний отвір 255 кожуха 250 повідомляється з масловпускним отвором 365 корпусу 361, а випускний отвір 254 кожуха 250 повідомляється з масловипускним отвором 366 корпусу 261.

Тим самим, поки фільтруючий елемент 362 є достатньо чистим, тиск мастила у впускному отворі 255 не здатне долати попередній натяг пружини 367, і фільтруючий елемент 362 перекриває масловпускное отвір 365.

Відповідно, мастило примусово подається через фільтруючий елемент 362.

На противагу цьому, якщо відбувається забивання фільтруючого елемента 362, тиск мастила в масловпускном отворі 355 підвищується і змушує фільтруючий елемент 362 відкрити масловпускное отвір 365, в результаті чого мастило подається в обхід фільтруючого елемента 362 і в будь-якому випадку досягає турбонагнітача 20.

По суті, фільтруючий елемент 362 також діє як клапанний елемент, який забезпечує пряме сполучення першого отвори 355 з другим отвором 356, як тільки тиск мастила в масловпускном отворі 355 долає попередній натяг пружини 367.

Для обнар викладі і докладному описі розглянуто, принаймні, один приклад здійснення, слід врахувати, що існує велика кількість їх різновидів. Також слід врахувати, що приклад або приклади здійснення служать лише прикладами і не мають на меті яким-небудь чином обмежити обсяг, придатність або конфігурацію винаходу. Точніше, вищевикладене служить для фахівця в даній області техніки зручним планом дій з реалізації, принаймні, одного прикладу здійснення, при цьому мається на увазі, що функції і розташування елементів, описаних у прикладі здійснення, можуть бути внесені різні зміни, що не виходять за межі обсягу винаходу, обмеженого додається формулою винаходу і її допустимими законом еквівалентами.

Посилальні позиції

10 двигун внутрішнього згоряння

11 блок циліндрів

12 отвір

20 турбонагнітач

21 кожух компресора

22 кронштейн

30 контур мастила

31 підводить лінія

32 перша жорстка труба

33 друга жорстка труба

34 з'єднання типу "банджо"

35 з'єднання типу "банджо"

36 жорстка труба

37 з'єднання типу "банджо"

40 масляний фільтр в зборі

49 заглушка

50 корпус

51 масловпускное отвір

52 масловип�анний елемент

58 пружина

59 клапанне сідло

60 знімний патрон фільтра

61 кожух

62 фільтруючий елемент

63 головна частина

64 тіло

65 внутрішня камера

66 впускний отвір

67 випускний отвір

68 прокладка

69 прокладка

70 виступає носова частина

80 датчик

71 прокладка

222 кронштейн

232 перша жорстка труба

233 друга жорстка труба

234 з'єднання типу "банджо"

235 кромка

236 з'єднання типу "банджо"

240 масляний фільтр в зборі

250 кожух

251 чашевидний корпус

252 ковпак

253 внутрішня камера

254 випускний отвір

255 впускний отвір

260 знімний патрон фільтра

261 корпус

262 фільтруючий елемент

263 виступає кромка

264 камера

265 масловпускное отвір

266 масловипускное отвір

267 прокладка

268 трубопровід

269 клапанний елемент

270 пружина

271 клапанне сідло

272 заглушка

273 внутрішній заплечик

280 датчик

360 знімний патрон фільтра

361 корпус

362 фільтруючий елемент/клапанний елемент

363 виступає кромка

364 камера

365 масловпускное отвір

366 масловипускное отвір

367 пружина

368 трубопровід

369 клапанне сідломасловпускним отвором (51, 255),
масловипускним отвором (52, 254),
трубопроводом (56, 268, 368), що з'єднує масловпускное отвір (51, 255) масловипускное отвір (52, 254) та
камерою (53, 264, 364) для розміщення фільтруючого елемента (62, 262, 362), яка сполучається з масловпускним отвором (51, 265, 365) і масловипускним отвором (52, 266, 366),
клапаном в зборі(57, 269, 362, 58, 270, 367), розташованим в трубопроводі (56, 268, 368) забезпечує потік мастила в залежності від тиску мастила в масловпускном отворі (51, 265, 365),
кожухом (61, 261, 361) фільтруючого елемента (62, 262, 362), при цьому кожух (61, 261, 361) має внутрішню камеру (65, 264, 364), впускний отвір (66, 265, 365) і випускний отвір (67, 266, 366), сполучені з внутрішньою камерою (65, 264, 364), фільтруючий елемент (62, 262, 362) поміщається у внутрішній камері (65, 264, 364) кожуха (61, 261, 361) і гідравлічно відокремлює впускний отвір (66, 265, 365) від випускного отвору (67, 266, 366), кожух (61, 261, 361) поміщається в камері (53, 253) корпусу (50, 251) таким чином, що масловпускное отвір (51, 255) корпусу (50, 251) сполучається з впускним отвором (66, 265, 365) кожуха (61, 261, 361), а масловипускное отвір (52, 254) корпусу (50, 251) повідомляється з випускним отвором (67, 266, 366) кожуха (61).< (57, 269, 362) та пружини (58, 270, 367), при цьому рухливий клапанний елемент (57, 269, 362) розташований в трубопроводі (56, 268, 368), в результаті чого під тиском мастила в масловпускном отворі (51, 255) клапанний елемент (57, 269, 362) переміщується в положення відкриття, в якому клапанний елемент (57, 269, 362) відкриває трубопровід (56, 268, 368), а пружина (58, 270, 367) штовхає клапанний елемент (57, 269, 362) в положення закриття, в якому клапанний елемент (57, 269, 362) перекриває трубопровід(56, 268, 368).

3. Масляний фільтр в зборі (40, 240) по п. 1 або 2, в якому трубопровід (56)виконаний в обхід камери (53) корпусу (50).

4. Масляний фільтр в зборі (240) по п. 1 або 2, в якому в трубопроводі (368) розташована внутрішня камера (364) кожуха (361), а клапанним елементом є фільтруючий елемент (362), що поміщається в камері (364) і здатний переміщатися між положенням закриття, в якому він гідравлічно відокремлює масловпускное отвір (365) від масловипускного отвори (366) корпусу (361), та положенням відкриття, в якому він відкриває канал (370), безпосередньо з'єднує масловпускное отвір (365) з масловипускним отвором (366).

5. Масляний фільтр в зборі (240) по п. 1 або 2, в якому в кожусі (261) знаходиться трубопровід (268), що проходить в обхід його вн) і ковпак (252), прикріплений до чашеобразному корпусу (251) і закриває корпус (261, 361).

7. Масляний фільтр в зборі (40) за п. 1, в якому кожух (61) має ділянку (63), який виступає з корпусу (50).

8. Масляний фільтр в зборі (40) за п. 1, в якому кожухом (61) є болт типу "банджо".

9. Масляний фільтр в зборі (40, 240) по п. 1, що містить датчик (80, 280, 380) для виявлення положення відкриття рухомого клапанного елемента(57, 269, 362).

10. Двигун (10) внутрішнього згоряння, що має контур (30) мастила і масляний фільтр в зборі (40, 240), який розташований в контурі (30) мастила.

11. Двигун (10) внутрішнього згоряння з п. 10, в якому масляний фільтр в зборі (40, 240) розташований на підвідної лінії (31) контуру (30) мастила, що служить для подачі мастила в турбонагнітач (20).

12. Двигун (10) внутрішнього згоряння з п. 10, в якому масляний фільтр в зборі (40) прикріплено до блока циліндрів (11) двигуна (10) внутрішнього згоряння.

13. Двигун (10) внутрішнього згоряння з п. 10, в якому масляний фільтр в зборі (40, 240) прикріплений до кожуха (21) турбонагнітача (20).



 

Схожі патенти:

Спосіб оцінювання в'язкості масла в двигуні внутрішнього згоряння, спосіб експлуатації двигуна внутрішнього згорання і двигстель внутрішнього згоряння

Винахід відноситься до мастила двигунів внутрішнього згоряння. Спосіб оцінювання в'язкості масла в двигуні внутрішнього згоряння, який здійснюють вторинні вприски палива з метою приведення в дію процесів відновлення сажового фільтра і в якому відбуваються випаровування вуглеводнів (УВ) палива, що впливають на в'язкість масла, що включає стадії, на яких визначають, чи відбувається процес відновлення сажового фільтра, і, якщо це так, обчислюють зниження в'язкості масла на протязі процесу відновлення сажового фільтра в залежності від швидкості розрідження масла, обчислюють підвищення в'язкості масла після процесу відновлення в залежності від швидкості випаровування вуглеводнів (УВ) і часу, протягом якого відбувається випаровування вуглеводнів (УВ) палива, при цьому час випаровування визначають залежно від часу випаровування вуглеводнів палива з олії в двигуні протягом попереднього події випаровування вуглеводнів палива. Винахід забезпечує збільшення строку служби двигуна і підвищення надійності систем двигуна. 4 н. і 5 з.п. ф-ли, 5 іл., 1 табл.

Система мастила для чотиритактного двигуна

Винахід відноситься до області машинобудування. Система змащення має канал для підведення масла для з'єднання масляного резервуара і внутрішньої порожнини картера і для передачі масла, що зберігається в рідкому вигляді в масляному резервуарі, у внутрішню порожнину картера під дією негативного тиску у внутрішній порожнині картера, з'єднувальний канал для з'єднання внутрішньої порожнини картера і масляного резервуара і передачі масляного туману, утвореного у внутрішній порожнині картера, масляний резервуар, під дією позитивного тиску внутрішньої порожнини картера, засіб для скраплення в масляному резервуарі для скраплення масляного туману, переданого з з'єднувального каналу в масляний резервуар, для зменшення концентрації масляного туману, і перспективний канал для подачі масляного туману з масляного резервуара в клапанну робочу камеру за допомогою засобу для скраплення. Винахід забезпечує змащення внутрішньої порожнини картера і інших приводних систем концентраціями масла без збільшення його витрати, а також запобігання виникнення накопичення масла в клапанної робочій камері. 2 н. і 8 з.п. ф-ли, 8 іл.

Система мастила для переносного чотиритактного двигуна

Система мастила для переносного чотиритактного двигуна включає в себе відкривається кінець вентиляційного каналу, розташований, по суті, в центрі клапанної робочої камери, і клапанну робочу камеру, утворену шляхом прикріплення кожуха клапанної робочої камери. Внутрішній кожух прикріплений до внутрішньої поверхні кожуха клапанної робочої камери таким чином, щоб бути забезпеченим вздовж і в контакті з внутрішньою поверхнею кожуха клапанної робочої камери. Всмоктувальний канал утворений у вигляді зазору між периферійним краєм верхньої пластинчастої частини і внутрішнім кожухом. Три або більше всмоктувальні трубки, які знаходяться у взаємодії з всмоктувальним каналом, забезпечені у внутрішньому кожусі, при цьому кожна з всмоктуючих трубок має відкривається кінець. Щонайменше, один із відкриваються решт всмоктувальних трубок забезпечений нижче, ніж відкривається кінець вентиляційного каналу в положенні чотиритактного двигуна під час використання. 3 з.п. ф-ли, 10 іл.

Снігохід

Снігохід // 2517918
Група винаходів відноситься до транспортних засобів, а саме до різним системам для снігохода. Рама включає тунель і передню частину рами, що складається з литих половин. Система підвіски складається з верхніх і нижніх хитних важелів, з'єднаних з передньою частиною рами. Деякі з вузлів рами прикріплені один до одного клеєм. Спосіб складання рами снігохода містить етапи розташування одного елемента рами відносно іншого. Масляний бачок для двотактного двигуна складається з двох частин відстійника і основної ємності. Силова передача утримується рамою і складається з двигуна і варіатора. Варіатор включає огорожу варіатора, утримуюче масляний бачок. Двигун має систему випуску, яка проходить через передню частину рами. Снігохід також має відбивач задній снігу. Підвищується надійність підвіски, жорсткість конструкції транспортного засобу і знижується витрата масла. 12 н. і 67 з.п. ф-ли, 62 іл.

Пристрій масляної ванни

Винахід відноситься до двигунобудування

Механізм трансмісії

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування, зокрема до елемента трансмісії транспортного засобу

Спосіб і система контролю стану масла в двигуні внутрішнього згоряння

Винахід відноситься до двигунів і, зокрема, до мастила двигунів внутрішнього згоряння і спрямовано на контроль стану масла в ньому

Система мастила двигуна внутрішнього згоряння

Винахід відноситься до двигунобудування і може бути використано в системах змащення ДВС

Картер двигуна внутрішнього згоряння з вбудованими елементами очищення масла

Винахід може бути використано в пристроях системи змащення двигуна внутрішнього згоряння. Картер (1) двигуна внутрішнього згоряння з вбудованими елементами очищення масла містить піддон (2), в якому розміщена забірна масляна ванна (3), фільтр (5), що відокремлює забірну масляну ванну (3) від порожнини картера (1). Масляний насос (6) і забірник (7) масла для масляного насоса (6) розміщені в забірній масляній ванні (3). Забірна масляна ванна (3) виконана у вигляді вертикального склянки (4) з відкритим верхнім торцем, розташованим нижче рівня масла в піддоні (2). Стакан (4) встановлений з зазором відносно дна піддону (2). Фільтр (5), що відокремлює забірну масляну ванну (3) від порожнини картера (1), перекриває нижній торець картера (1). Масляний насос (6) і забірник (7) масла розміщені всередині склянки (4) над фільтром (5) з зазором відносно стінки склянки (4). Технічний результат полягає в поліпшенні очищення масла в картері двигуна. 2 з.п. ф-ли, 2 іл.

Модуль масляного насоса з корпусом модуля масляного насоса

Винахід відноситься до системи змащення двигуна внутрішнього згоряння. Модуль масляного насоса (1) встановлений в масляному піддоні (4) двигуна (5) внутрішнього згоряння під колінчастим валом (6). В корпусі (1) модуля масляного насоса встановлені всі рухомі деталі масляного насоса (7) і компенсуючого момент імпульсу валу (8). Ротор (9) масляного насоса (7) встановлений в корпусі (3) модуля масляного насоса на валу (10) ротора, відокремленому від компенсуючого валу (8). Вал (10) ротора в корпусі (3) модуля масляного насоса механічно з'єднаний з компенсуючим валом (8) за допомогою циліндричної зубчастої передачі (11). Винахід забезпечує синхронність між компенсуючим валом (8) і колінчастим валом (6) двигуна внутрішнього згоряння. 10 з.п. ф-ли, 4 іл.

Відцентровий масляний фільтр

Винахід відноситься до вузлів і агрегатів двигунів внутрішнього згоряння, і може бути використане в тракторної та автомобільної промисловості. Відцентровий масляний фільтр, що містить корпус, вісь, на якій обертається ротор з остовом, верхньою кришкою, внутрішнім склянкою, зовнішнім склянкою, при цьому в виконане в остові ротора отвір з різьбою встановлено контактний пристрій, що складається з втулки, виготовленої з електроізолюючі матеріалу у каналі якої з боку осі розміщений внутрішній упор з закріпленими на ньому шпилькою, опорної втулкою і микровиключателем, а з боку зовнішнього склянки ротора - підпружинений зовнішній рухливий упор, має контактну поверхню, виконану по сфері, зі шпилькою і опорної втулкою; на осі ротора закріплене кільце, виготовлене з електроізолюючі матеріалу, на якому встановлено контактне кільце, з'єднане провідником, мають ізолюючу оплітку, з системою сигналізації граничного забруднення ротора. Винахід забезпечує визначення моменту досягнення граничної товщини осаду на внутрішній стінці ротора відцентрового масляного фільтра і контроль працездатності центробіжного масляного фільтрів

Двигун внутрішнього згоряння

Винахід може бути використаний у двигунах внутрішнього згорання. Двигун (1) внутрішнього згоряння містить блок (2) циліндрів, масляний картер (5), колінчастий вал (3), шестерню (4) колінчастого вала, а проміжну шестерню, встановлену на проміжній осі, паралельної осі колінчастого вала, що знаходиться в зачепленні з шестірнею (4) колінчастого вала, і шестерневий масляний насос (7) з внутрішнім зачепленням шестерень, Масляний насос (7) має закріплений на торці блоку (2) циліндрів корпус шестерень, в якому встановлені з можливістю вільного обертання зовнішня шестерня і ексцентрично їй вал, вісь якого паралельна осі колінчастого вала (3), жорстко пов'язані з валом внутрішню шестерню і шестерню привода, що знаходиться в зачепленні з проміжною шестірнею, порожнину всмоктування і порожнину нагнітання, розташовану безпосередньо на вході в нагнітати масляну магістраль, що проходить в блоці (2) циліндрів, і маслозаборную трубу. Корпус шестерень масляного насоса має зовнішню циліндричну поверхню, соосную зовнішньої шестірні нагнітання. Торець блоку циліндрів має розточування, в якій з упором в її днище встановлений корпус шестерень масляного насоса своєї зовнішньої цилиндрич�є отвір, в якому встановлена проміжна вісь, що має співвісний вільний циліндричний хвостовик, а на торці блоку циліндрів виконана додаткова розточування, в якій проміжна вісь встановлена вільним циліндричним хвостовиком. Технічний результат полягає в зменшенні габаритів масляного насоса і спрощення системи виконання масляних каналів. 5 з.п. ф-ли, 14 іл.

Электроцентрифуга для очищення картерного масла локомотивного двигуна

Винахід відноситься до двигунобудування і може бути використано для очищення картерного масла локомотивного двигуна. Электроцентрифуга для сепарації картерного масла містить корпус, шламовую камеру, порожнистий вал, ротор з подвійним дном і отворами для вивантаження осаду, а також вертикально-рухливий скребок для очищення забруднень з поверхні ротора. Вертикально-рухливий скребок герметично закриває верхню частину ротора. Відведення масла з ротора здійснюється через отвори, розташовані у верхній частині порожнього вала. Інерційні фіксатори, встановлені на вертикально-рухомому скребке і рухомому дні, забезпечують герметичність ротора. Відсепароване забруднення скидаються в змінний мішок, поміщений в обечайку з отворами, при цьому надлишки масла з дна шламової камери відкачуються насосом. Технічний результат заявленого винаходу полягає в підвищенні ефективності і якості сепарації, збільшення продуктивності центрифуги без збільшення потужності на привід, а також у значному зменшенні весогабаритних показників. 1 іл.

Система мастила для чотиритактного двигуна

Винахід відноситься до області машинобудування. Система змащення має канал для підведення масла для з'єднання масляного резервуара і внутрішньої порожнини картера і для передачі масла, що зберігається в рідкому вигляді в масляному резервуарі, у внутрішню порожнину картера під дією негативного тиску у внутрішній порожнині картера, з'єднувальний канал для з'єднання внутрішньої порожнини картера і масляного резервуара і передачі масляного туману, утвореного у внутрішній порожнині картера, масляний резервуар, під дією позитивного тиску внутрішньої порожнини картера, засіб для скраплення в масляному резервуарі для скраплення масляного туману, переданого з з'єднувального каналу в масляний резервуар, для зменшення концентрації масляного туману, і перспективний канал для подачі масляного туману з масляного резервуара в клапанну робочу камеру за допомогою засобу для скраплення. Винахід забезпечує змащення внутрішньої порожнини картера і інших приводних систем концентраціями масла без збільшення його витрати, а також запобігання виникнення накопичення масла в клапанної робочій камері. 2 н. і 8 з.п. ф-ли, 8 іл.

Система мастила для переносного чотиритактного двигуна

Система мастила для переносного чотиритактного двигуна включає в себе відкривається кінець вентиляційного каналу, розташований, по суті, в центрі клапанної робочої камери, і клапанну робочу камеру, утворену шляхом прикріплення кожуха клапанної робочої камери. Внутрішній кожух прикріплений до внутрішньої поверхні кожуха клапанної робочої камери таким чином, щоб бути забезпеченим вздовж і в контакті з внутрішньою поверхнею кожуха клапанної робочої камери. Всмоктувальний канал утворений у вигляді зазору між периферійним краєм верхньої пластинчастої частини і внутрішнім кожухом. Три або більше всмоктувальні трубки, які знаходяться у взаємодії з всмоктувальним каналом, забезпечені у внутрішньому кожусі, при цьому кожна з всмоктуючих трубок має відкривається кінець. Щонайменше, один із відкриваються решт всмоктувальних трубок забезпечений нижче, ніж відкривається кінець вентиляційного каналу в положенні чотиритактного двигуна під час використання. 3 з.п. ф-ли, 10 іл.

Спосіб мобільного очищення і модуль мобільного очищення текучих середовищ

Винахід призначений для очищення текучих середовищ. Спосіб очищення включає: на першому етапі модуль мобільного очищення приєднують до контуру текучого середовища за допомогою сполучних елементів, на наступному етапі текуче середовище, щонайменше частково, переважно повністю, витягують з контуру текучого середовища, далі текуче середовище нагрівають або охолоджують до заздалегідь визначеної температури, а після досягнення визначеної температури направляють через фільтрувальний блок, вище та/або нижче по потоку від фільтруючого блоку визначають фізичні і хімічні властивості текучого середовища і на останньому етапі очищену текуче середовище подають назад в контур текучого середовища мобільного пристрою. Модуль мобільного очищення для здійснення способу має щонайменше одну точку з'єднання для приєднання до щонайменше однієї точки з'єднання мобільного пристрою, що регулює температуру елемент, щонайменше одне вимірювальний засіб для визначення щонайменше однієї фізичної властивості і/або щонайменше одного хімічного властивості текучого середовища і фільтруючий блок, який з'єднаний із щонайменше однією точкою з'єднання за допомогою трубопроводно�

Система змащення турбокомпресора двигуна внутрішнього згоряння

Винахід відноситься до систем змащування машин і двигунів, зокрема до систем змащення під тиском, і призначена для змащення підшипника турбокомпресора дизельних двигунів внутрішнього згоряння. Система змащення турбокомпресора двигуна внутрішнього згоряння містить головну масляну магістраль, напірний трубопровід, який з'єднує магістраль з підшипником турбокомпресора, гідроакумулятор з підпружиненим поршнем, підключений вхідним патрубком через трійники і зворотний трубопровід до головної масляної магістралі, а через трійник вихідним патрубком з напірним трубопроводом, між турбокомпресором і двигуном внутрішнього згоряння в повітряному патрубку, що з'єднує турбокомпресор і всмоктуючий патрубок двигуна внутрішнього згоряння, додатково встановлено гальмівний пристрій з поворотною заслінкою, привід якого здійснюється від головної масляної магістралі за допомогою гідроциліндра і пружного важеля. Винахід забезпечує підвищення експлуатаційної надійності турбокомпресора і збільшення його строку служби. 1 з.п. ф-ли, 1 іл.

Мастильний система і несучий гвинт вертольота, що містить цю мастильну систему

Винахід відноситься до мастильної системі, зокрема, для турбіни або приводу повітряного судна. Мастильна система містить привід для приведення в дію несучого гвинта вертольота, мастильний насос, бак з мастильною рідиною, корпус, в якому поміщений смазиваемий елемент приводу. Мастильний насос містить першу і другу сходинки. Перша ступінь виконана з можливістю стиснення мастильної рідини з резервуара для подачі до зазначеного елементу, вміщеного в зазначеному корпусі. Друга щабель виконана з можливістю подачі мастильної рідини з корпуса назад в резервуар. Друга щабель містить перший і другий ротори, які приводяться в дію першої щаблем. Перша щабель містить, щонайменше, третій ротор і четвертий ротор, сполучені, відповідно, з першим і другим роторами. Корпус, в якому містяться перша і друга ступені, містить першу і другу корпусні деталі, які утворюють відповідні осьові кінцеві частини насоса. Корпус містить першу і другу пластини, які розташовані співвісно між першою і другою корпусними деталями і герметично поділяють першу і другу корпусні деталі. Перша корпусні деталь утворює порожнину, до якої оь, до якої звернена друга пластина і в якій поміщені третій і четвертий ротори. Винахід спрямовано на забезпечення можливості легкої заміни роторів при одночасно компактній конструкції насоса з меншими розмірами. 2 н. і 9 з.п. ф-ли, 7 іл.
Up!