Спосіб виготовлення часткового знімного нейлонового протеза з зубодесневими кламерами

 

Винахід відноситься до галузі медицини, а саме до ортопедичної стоматології, і може бути використано для підвищення ефективності ортопедичного лікування хворих із частковою втратою зубів при використанні нейлонових протезів.

В даний час відзначається значний інтерес до виробництва знімних протезів з нейлонових матеріалів, що пояснюється фізико-механічними властивостями матеріалів, завдяки яким розширюються естетичні і функціональні можливості ортопедичного лікування дефектів зубних рядів (Трезубов Ст. Ст., Косенко Р. А. Якісна характеристика знімних пластинкових протезів з термопластичною базисами // Інститут стоматології. - 2011. - №1. - С. 58-59).

Відомий спосіб виготовлення часткового знімного нейлонового протеза з фіксуючими елементами у вигляді зубоясневих кламерів, які є частиною базису протеза, складаються з дентальної і альвеолярної частин, безпосередньо переходять одна в одну, і прилежат до поверхні слизової оболонки альвеолярного відростка (див. І. Д. Трегубов з співавт. Застосування термопластичних матеріалів в стоматології. - М., 2007, стор 53-68).

Основною перевагою нейлонового зубодесневого кламмеральвеолярная частина якого розташовується на альвеолярної частини щелепи в області опорного зуба і доходить до ясенного краю, повторює конфігурацію альвеолярної частини і безпосередньо прилягає до слизової оболонки, а дентальна частина йде від краю ясен і спирається на пришийкову частину зуба, завдяки чому кламмер залишається практично непомітним, навіть в естетично значущою зоні (Рубленко С. С. із співавт. Вибір опорних зубів при протезуванні частковими знімними зубними протезами // Проблеми стоматології. - 2012. - №4. - С. 72-73).

Відомий спосіб виготовлення часткового знімного нейлонового протеза з зубодесневими кламерами є прототипом пропонованого.

Сутність відомого способу полягає в наступному. Спочатку отримують анатомічний відбиток, за яким з супергіпса виготовляють модель. Далі на моделі відзначають межі протеза, готують її до дублювання, після виробляють процес дублювання і відливають модель з супергіпса IV класу. На моделі-дублікаті також відзначають межі протеза і виготовляють його воскову композицію. При моделюванні зубодесневого кламмера розм'якшену пластинку воску накладають на модель в області опорного зуба, обжимають її і обрізають по зазначеним кордонів (фіг. 1). Далі модель гипсуют в спеціальну кювету, встановлюють ливникову систему, після чє впорскування термопласту. Після завершення процесу, кювету розкривають, виробляють обробку, полірування протеза, та накладення нейлонового протеза в порожнині рота.

На кресленні, представленим фіг. 1, зображений поперечний розріз гіпсової моделі-дубліката опорного зуба, де:

1. коронкова частина зуба

2. альвеолярна частина щелепи

3. воскова конструкція зубодесневого кламмера, де (а) - дентальна частина кламмера, (б) - альвеолярна частина кламмера

4. рівень опори дентальної частини зубодесневого кламмера, де (а) - пришийкова частина зуба, (б) - ясенний край.

Як видно з креслення фіг. 1, конструкція кламмера, виготовлена відомим способом, така, що альвеолярна частина кламмера (3б) повторює конфігурацію альвеолярної частини щелепи (2) в області опорного зуба і безпосередньо прилягає до слизової оболонки ясен, а рівень опори дентальної частини (3а) розташовується в області пришийковій частини зуба (4а) і прилягає до десневому краю (4б).

Недоліком даного способу є те, що частковий знімний нейлоновий протез з зубодесневими кламерами, виготовлений за даним способом, надає травматичне вплив на слизову оболонку ясен в області опорних зубів, що виникає в процесі функционир�ої частини щелепи в області опорного зуба і прилягає до слизової оболонки ясен, а рівень опори дентальної частини кламмера розташовується в області пришийковій частини зуба і прилягає до десневому краю. Оскільки в процесі функціонування протез здійснює микроэкскурсии у вертикальному напрямку, що зумовлено піддатливість слизової оболонки, тобто її здатність до пасивної вертикальної рухливості. Величина податливості слизової оболонки в різних ділянках складає від 0,5 мм до 1,9 мм (Гаврилов Е. І., Оксман В. М. Ортопедична стоматологія. - М: Медицина, 1978. - 464 с.).

Завданням, на вирішення якої спрямовано винахід, є запобігання травматичної дії часткового знімного нейлонового протеза з зубодесневими кламерами на слизову оболонку ясен в області опорних зубів.

Технічний результат, що досягається при реалізації запропонованого способу полягає в тому, що рівень опори дентальної частини кламмера зміщується в бік екватора зуба, а альвеолярна частина кламмера відхиляється назовні і подовжується відповідно величині зсуву дентальної частини кламмера, завдяки чому під зубодесневим кламером формується вільний простір, найбільша величина якого розташовується в області пришийковій частини зуба і�нною завдання і досягнення зазначеного технічного результату на етапі підготовки гіпсової моделі до дублювання, в області ясенного краю опорних зубів, де в подальшому будуть розташовуватися зубоясневі кламмери, прокладають стандартну пластинку базисного воску товщиною 1,8-2 мм. Зменшення товщини пластини базисного воску не дозволяє запобігти травматизацію слизової оболонки ясен в області опорного зуба, а збільшення її товщини призводить до надмірного виступанию альвеолярної частини зубодесневого кламмера в бік м'яких тканин порожнини рота, що є причиною дискомфорту в процесі експлуатації протеза. Спосіб проілюстрований кресленнями, представленими фіг. 2 і фіг. 3.

На фіг. 2. представлений поперечний розріз гіпсової моделі у сфері опорного зуба, де:

1. коронкова частина зуба

2. альвеолярна частина щелепи

5. платівка базисного воску товщиною 1,8-2 мм, де пунктирною лінією позначена форма базисної пластинки після моделювання.

На фіг. 3. представлений поперечний розріз гіпсової моделі-дубліката в області опорного зуба де:

1. коронкова частина зуба

2. альвеолярна частина щелепи

3. воскова конструкція зубодесневого кламмера, де (а) - дентальна частина кламмера, (б) - альвеолярна частина кламмера

4. рівень опори дентальної частини зубодесневого кламме

7. сформоване штучне потовщення альвеолярної частини щелепи, максимальна величина якого розташовується в області пришийковій частини зуба і поступово сходить на «ні» по ходу альвеолярної частини щелепи.

Спосіб виготовлення часткового знімного нейлонового протеза з зубодесневими кламерами полягає в наступному. Отримують анатомічний відбиток, за яким з супергіпса виготовляють модель. Далі зазначають межі протеза, готують гіпсову модель до дублювання, після чого в області опорних зубів у ясенного краю, де в подальшому будуть розташовуватися зубоясневі кламмери, прокладають пластинку базисного воску (5), товщиною 1,8-2 мм, і її розташовують таким чином, щоб прилягала до пришийковій частини зуба і альвеолярної частини щелепи, відповідно зазначеним кордонів кламери. Потім моделюють її поверхню, створюють плавний скіс від пришийковій частини зуба у напрямку до слизової оболонки, формуючи найбільшу товщину пластини в області пришийковій частини зуба і, поступово зводячи її на «ні», по ходу альвеолярної частини щелепи (на кресленні відмічено пунктирною лінією). Далі здійснюють процес дублювання, після чого відливають модель-дублікат з суперги�6) і штучне потовщення альвеолярної частини щелепи (7) (завдяки підкладеною платівці базисного воску), максимальна величина якого розташовується в області пришийковій частини зуба і поступово сходить на «ні» по ходу альвеолярної частини щелепи. На моделі-дублікаті відзначають межі протеза і виготовляють його воскову композицію. При моделюванні зубодесневого кламмера, конструкційно рівень опори дентальної частини кламмера зміщується в бік екватора зуба (4), на величину штучно створеного завищення рівня ясенного краю (6) і, як наслідок, альвеолярна частина кламмера подовжується на відповідну величину і відхиляється назовні на величину штучно створеного потовщення в області альвеолярної частини щелепи (7), завдяки чому згодом під кламером формується вільний простір. Наступні етапи виготовлення протеза не відрізняються від відомого способу.

Перевага даного способу виготовлення часткового знімного нейлонового протеза з зубодесневими кламерами полягає в тому, що під зубодесневим кламером формується вільний простір, що сприяє запобіганню травмування слизової оболонки ясен в області опорного зуба. В результаті знижуються терміни адаптації і створюються більш комфортні умови користування протезом, що �ів.

Спосіб виготовлення часткового знімного нейлонового протеза з зубодесневими кламерами, що включає отримання анатомічного відбитку, виготовлення гіпсової робочої моделі, підготовку гіпсової моделі до дублювання, дублювання, отримання гіпсової моделі-дубліката, виготовлення воскової конструкції протеза, заміну воску на термопласт, відрізняється тим, що на етапі підготовки гіпсової моделі до дублювання в області опорних зубів, у ясенного краю, прокладають пластинку базисного воску, товщиною 1,8-2 мм, таким чином, щоб прилягала до пришийковій частини зуба і альвеолярної частини щелепи, відповідно кордонів кламмера, створюють плавний скіс від пришийковій частини зуба у напрямку до слизової оболонки, формуючи найбільшу товщину пластини в області пришийковій частини зуба і, поступово зводячи її на «ні», по ходу альвеолярної частини щелепи. 

Схожі патенти:

Знімний резекционний протез верхньої щелепи з миогимнастическим елементом

Винахід відноситься до галузі медицини, зокрема до стоматології, і може бути використано в ортопедичній стоматології для онкологічних хворих. Знімний резекционний протез верхньої щелепи з миогимнастическим елементом містить фіксуючу і резекційну частини і знімний миогимнастический елемент. Фіксуюча частина виконана у вигляді фіксуючої пластинки, що має систему кламмерной фіксації на зуби, що залишилися. Резекційних частина виконана з штучними зубами з пластмаси з можливістю її розміщення в прямому контакті з рештою тканинами верхньої щелепи і формування протезного ложа для постійного протеза. Миогимнастический елемент виконаний у вигляді індивідуально зігнутої для кожного пацієнта ортодонтичного дроту різного перерізу з бусинкою регульованої діаметра, встановленої з можливістю ковзання по ортодонтичного дроту. В базисі в місцях фіксації миогимнастического елемента виконані напливи з пластмаси. Ортодонтична дріт шляхом напруги зафіксована в сліпі канали. Винахід дозволяє забезпечити можливість поєднання зубного протезування і корекції післяопераційних дисфункцій мови у онкологічних біль�

Пристрій для виготовлення ідентичних експериментальних конструкцій тимчасових незнімних зубних протезів

Винахід відноситься до медицини, а саме до ортопедичної стоматології, і призначений для вивчення міцнісних характеристик часових незнімних зубних протезів. Пристрій для виготовлення ідентичних експериментальних конструкцій тимчасових незнімних зубних протезів складається з двох зіставляються об'ємних блоків прямокутної форми і штампу. Об'ємні блоки виконані з легкоплавкого металу, і на внутрішній поверхні кожного є рельєф, що відповідає негативному відображення конструкції незнімного зубного протеза в поздовжньому перерізі, і пропили трикутної форми, що відходять від оклюзійних поверхонь негативного відображення кожної штучної коронки, переходять на торцеву поверхню об'ємних блоків. На внутрішніх поверхнях об'ємних блоків є ретенційні напрямні у вигляді шипиків трикутної форми на одному і поглиблень, відповідних формі трикутників, на іншому. Кожна з торцевих поверхонь блоків, проекція поверхні опорних зубів, має рельєф, що відповідає позитивному відображення кукс препарованих зубів. Штамп виконаний з легкоплавкого металу і має рельєф, що відповідає позитивному відображення кул�протези різної протяжності з різних конструкційних матеріалів. 1 іл.

Спосіб реєстрації максимальної оклюзії у пацієнтів з глоссодинией

Винахід відноситься до медицини, зокрема до стоматології, і призначений для використання при визначенні максимальної оклюзії у пацієнтів з глоссодинией. Спочатку проводять виготовлення на зубний ряд однієї з щелеп шини-реєстратора положення нижньої щелепи відносно верхньої із жорсткого матеріалу. Потім здійснюють корекцію поверхні шини-реєстратора до поверхні зубного ряду інший щелепи. Після чого пацієнт адаптується до оптимального положення щелеп, щонайменше, два місяці, до досягнення симетричного положення головок скронево-нижньощелепних суглобів. Після чого проводять загипсовку моделей щелеп в регульований артикулятор з використанням оклюзійної шини-реєстратора щелеп з подальшим витяганням і освітою проміжку для моделювання ортопедичних конструкцій. Оптимальне положення суглобових головок нижньої щелепи, скронево-нижньощелепних суглобів визначають за даними мультиспіральному комп'ютерної томографії, щонайменше, два рази. Перший - до ортопедичного лікування, другий і наступні - по закінченні оптимізації положення нижньої щелепи по відношенню до верхньої і наступні - після тимчасової фім суглобових головок нижньої щелепи у скронево-нижньощелепних суглобах за рахунок використання оклюзійної шини як реєстратора максимальної оклюзії. 3 з.п. ф-ли, 1 пр., 10 іл.

Спосіб перебазировки знімного зубного протеза

Винахід відноситься до галузі медицини, а саме ортопедичної стоматології, і призначене для реставрації знімних зубних протезів. На базисі протеза, з внутрішньої поверхні грушовидним штихелем діаметром 2 мм моделюють желобобразние пази глибиною 1 мм, що розходяться від центру радіально і переходять на вестибулярну поверхню протеза в зоні перехідною солодкі і формують уступ під кутом у дев'яносто градусів, виконаний по всьому периметру протеза. Потім на внутрішню поверхню протеза наносять тісто самотвердіючий пластмаси у другій стадії набухання і фіксують в порожнині рота пацієнта в положенні центрального співвідношення щелеп. Видаляють надлишки і полірують протез. Спосіб дозволяє підвищити якість фіксації знімного базисного протеза в порожнині рота у пацієнтів з різним коефіцієнтом податливості слизової оболонки протезного ложа за рахунок внутрішньоротовою перебазировки. 1 іл.
Up!