Модульна багатомісний корабельна пускова установка вертикального пуску

 

Винахід відноситься до військової техніки, зокрема до корабельним пускових установок (ПУ) вертикального пуску, і може бути використане при створенні зразків ракетного озброєння надводних кораблів (ПК).

До пускових установках надводних кораблів пред'являються досить високі вимоги щодо забезпечення пожежовибухобезпеки встановлених на пускову установку споряджених транспортно-пускових контейнерів (ТПК) при впливі артилерійських осколків і куль стрілецької зброї. Пускова установка повинна забезпечувати таку ступінь захисту від вражаючих факторів, яка виключала б можливість порушення в ТПК вибухових перетворень в бойових зарядах і паливах ракет, а також - займання легкозаймистих рідин. Багатомісні корабельні ПУ вертикального пуску мають компонування, при якій основні елементи ПУ і її боєкомплект розташовані під палубою корабля і захищені його корпусом і надбудовами і тільки верхня платформа ПУ з поворотними захисними кришками, які закривають комірки з ТПК, розташована на верхній палубі або надбудові корабля. У відомих ПУ завдання захисту від осколків і куль вирішується тим, що верхній лист верхньої платформи ПУ і зах�everal десятків міліметрів в залежності від параметрів вражаючих чинників (маси і швидкості осколків і куль). По суті, захист ТПК від вражаючих факторів вирішується шляхом зниження підлітний швидкості вражаючих елементів до нуля. Таким чином, бронювання верхній (надпалубной) частини ПУ і відносно невеликі розміри верхньої частини ПУ дозволяють знизити ймовірність ураження пускової установки та боєзапасу.

Для запобігання утворення конденсату всередині ПУ і забезпечення необхідного температурно-вологісного режиму броньовий панель (верхній лист верхньої платформи ПУ) і захисні кришки зсередини облицьовують теплоізоляційним матеріалом необхідної товщини і параметрів.

Також одним з вимог, що пред'являються до многоместним корабельним ПУ вертикального пуску, є забезпечення високого темпу стрілянини, що передбачає, зокрема, забезпечення високої швидкості відкривання важких захисних броньованих кришок осередків ПУ. Збільшення швидкості відкривання захисної кришки призводить до зростання моментів інерції при відкриванні кришки осередку ПУ, динамічного впливу на елементи приводу відкривання та інші частини ПУ при розгоні і зупинці кришки, а також до збільшення потужності приводу відкривання і зростанням масогабаритних показників останнього.

Для многоместниѸе зберігання, пуску, а також захисту від впливу вражаючих факторів все більшої кількості об'єктів, що запускаються, пуск яких необхідно забезпечувати засобами ПУ з забезпеченням все більш високого темпу стрілянини.

Відома модульна багатомісний корабельна пускова установка вертикального пуску за патентом RU 44175 U1 (F41F 3/04, В63G 1/00, 2005). ПУ містить верхню і нижню основи, виконані з можливістю закріплення відповідно на верхній палубі і фундаменті корабля, і встановлені між ними циліндричні склянки, вздовж яких на внутрішній поверхні розміщені направляючі для завантаження та закріплення ТПК. На верхньому підставі встановлені захисні кришки з гідравлічним приводом відкривання. Стакани виконані герметичними та обладнані системою пожежогасіння, що включає датчики температури, розташовані по довжині склянок, і патрубки системи зрошення, розташовані у верхній частині стакана. При виникненні нештатної ситуації спрацьовують датчики температури, сигнал від них подається на корабельну систему пожежогасіння, яка включає систему зрошення, з'єднану з ПУ через патрубки. Таким чином забезпечується пожежовибухобезпечність.

Відома багатомісний корабеЋполненную з можливістю закріплення на палубі корабля, представляє собою зварну металоконструкцію, що включає чотири клітинки, забезпечені кришками, з приводом відкриття останніх. В якості приводу відкриття осередку ПУ містить гідромеханічний привід. Останній включає виконавчий гідроциліндр подвійної дії з важільним механізмом і гідроциліндри-льодоруби. Для зниження теплообміну між корабельним погребом та зовнішнім середовищем внутрішні поверхні платформи і кришок ПУ покриті теплоізоляцією.

Відома модульна багатомісний корабельна пускова установка вертикального пуску за патентом RU 2393409 C1 (F41F 3/04, 2010). Відома ПУ містить верхню платформу і нижня основа, закріплені відповідно на палубі і фундаменті корабля, і встановлений між ними ферменний каркас. Ферменний каркас спільно з верхньої платформою утворює осередки ПУ для установки транспортно-пускових контейнерів, кожна з яких забезпечена закріпленої на верхній платформі індивідуальної захисною кришкою комірки з механізмом її відкривання.

Відома модульна багатомісний корабельна ПУ за патентом RU 2213925 С1 (F41F 3/04, 63G 1/00, 2003). Відома корабельна ПУ включає верхню і нижню основи, виконані з можливістю закріплення відпо�новки транспортно-пускових контейнерів з запускаються об'єктами. Верхнє підставу виконано у вигляді коробчатого корпусу з перегородками, що відділяють осередку ПУ одну від іншої. Кожна осередок ПУ забезпечена закріпленої на верхньому підставі захисною кришкою з приводом відкриття останньої.

Відома модульна багатомісний корабельна пускова установка вертикального пуску за патентом RU 2382314 C1 (F41F 3/04, 2010). Відома ПУ містить верхню і нижню основи, виконані з можливістю закріплення відповідно на палубі і фундаменті корабля, і встановлену між ними огороджувальну конструкцію, службовці для установки ТПК різних типів. Згадані підстави виконані з осередками для ТПК, кожна з яких забезпечена закріпленої на верхньому підставі індивідуальної захисною кришкою з приводом відкривання. Верхнє і нижнє підставу і захисна конструкція виконані з можливістю розміщення усередині їх корпусів обладнання і апаратури ПУ. У варіанті виконання ПУ являє собою модуль, що має чотири клітинки для ТПК. Подібний модуль забезпечує можливість створення модульної стартової системи, легко модифікується в залежності від конкретних параметрів корабля. В іншому варіанті ПУ являє собою модуль, що має вісім клітинок дечивается можливість локалізації цієї ситуації в межах замкнутого внутрішнього об'єму ПУ, що підвищує безпеку експлуатації ПУ.

Конструкції вищенаведених багатомісних корабельних подпалубних ПУ вертикального пуску передбачають прийняття конструктивних заходів щодо забезпечення пожежовибухобезпеки встановлених на пускову установку споряджених транспортно-пускових контейнерів при впливі артилерійських осколків і куль стрілецької зброї. Однак у відомих пристроях рішення цієї задачі не розкрито.

Також відома корабельна пускова установка за патентом RU 2502935 С2 (F41F 3/08, 2013). Відома ПУ містить підставу, виконане з можливістю закріплення на фундаменті корабля, опорну раму, встановлену на згаданому підставі з можливістю установки на ній ТПК і захисний бронєвой кожух, який встановлений з можливістю захисту зон ТПК, небезпечних з точки зору пожежовибухобезпеки (наприклад, зони розташування бойового заряду), від куль і осколків шляхом перекривання внутрішнього об'єму захисного кожуха. У варіанті виконання захисний бронєвой кожух має багатошарову оболонку, яка включає в себе послідовно розміщені в напрямку вражаючої дії шар з склотканини, високотвердих шар з керамічних елементів, опн�ащитний кожух включає дві стулки, які шарнірно встановлені на опорній рамі з можливістю синхронного їх розкриття-закривання допомогою змонтованого на опорній рамі ручного приводу розкриття-закривання кожуха. Відомий пристрій дозволяє, зокрема, підвищити надійність, безпеку і експлуатаційні характеристики ПУ при забезпеченні пристосовності до одно - і багаторівневим модулів ТПК.

Проте відома ПУ має специфічні характеристики, які не відповідають цільовим характеристиками корабельної ПУ вертикального пуску. Пристрій має обмежену область використання і призначене для зброї типу торпеди.

Найбільш близькою за сукупністю суттєвих ознак до заявляється винаходу є модульна багатомісний корабельна ПУ вертикального пуску, охарактеризована в описі винаходу за патентом RU 2362958 C1 (F41F 3/04, 2009). Відома ПУ містить верхню і нижню основи, виконані з можливістю закріплення відповідно на палубі і фундаменті корабля, і встановлений між ними ферменний каркас, утворюють щонайменше один ряд комірок для установки транспортно-пускових контейнерів з запускаються об'єктами. У варіанті виконання ПУ має вісім клітинок, оиде коробчатого корпусу з перегородками, відділяють осередку ПУ одну від іншої з утворенням камер. Кожна осередок ПУ забезпечена закріпленої на верхньому підставі індивідуальної захисною кришкою з приводом відкриття останньої. Захисна кришка встановлена за допомогою встановленого по периметру кришки герметизуючого ущільнення. Внутрішня поверхня кришки облицьована теплоізоляцією. Привід відкривання кришки містить важільний механізм.

Однак у відомому пристрої не розкрито рішення задачі забезпечення пожежовибухобезпеки встановлених на пускову установку споряджених ТПК при впливі артилерійських осколків і куль стрілецької зброї. Вимоги щодо забезпечення пожежовибухобезпеки істотною мірою визначають конструкцію захисної кришки осередку ПУ. З іншого боку, конструкція захисної кришки, в свою чергу, диктує вимоги до конструкції приводу відкривання, найбільше залежить від масогабаритних показників кришки. Відоме пристрій не передбачає прийняття конструктивних заходів по зниженню маси захисної кришки, які дозволили б зменшити її інерційність, що істотно для забезпечення високого темпу стрілянини.

Завданням, розв'язуваної винаходом, є створення �вобезопасность встановлених на пускову установку споряджених ТПК при впливі артилерійських осколків і куль стрілецької зброї (т. е. захист від вражаючих факторів), забезпечувала б достатньо високий темп стрільби.

Ця задача вирішується завдяки тому, що запропонована модульна багатомісний корабельна пускова установка вертикального пуску, що містить виконане з можливістю закріплення на палубі корабля броньоване основу, яка включає в себе броньовий панель виконана з отворами для установки транспортно-пускових контейнерів, причому кожна з комірок забезпечена шарнірно встановленої на броньовий панелі захисною кришкою з приводом її відкривання. При цьому захисна кришка містить коробчастий корпус з листової високоміцної сталі і зсередини забезпечена облицюванням, яка включає послідовно розміщені в напрямку вражаючої дії шар теплоізоляції і шар з склотканини. Причому захисна кришка забезпечена встановленим з боку склотканини захисним екраном, що містить шар, утворений елементами з бронекерамики, які з допомогою високоеластичного сполучного зафіксовані на прилеглій підкладці з склотекстоліти. При цьому захисний екран закріплений на корпусі захисної кришки за допомогою різьбових елементів.

Разом з цим захисний екран встановлений з зазором від� містить елементи, виконані з карбідокремнієвому кераміки.

В іншому варіанті виконання захисний екран в якості елементів з бронекерамики містить елементи, виконані з корундової кераміки.

Можливий варіант виконання, коли виконання захисний екран в якості елементів з бронекерамики містить елементи, виконані з алюмооксидной кераміки.

Також можливий варіант виконання, коли захисний екран в якості елементів з бронекерамики містить елементи, виконані з кераміки на основі карбіду бору.

У варіанті виконання захисний екран в якості підкладки містить підкладку з склотекстоліти.

В іншому варіанті захисний екран в якості підкладки містить підкладку з алюмінієво-магнієвого сплаву.

Крім того, броньова панель броньованого підстави зсередини останнього забезпечена відповідною облицюванням, яка включає послідовно розміщені шар теплоізоляції і шар з склотканини.

Технічний результат від використання винаходу полягає в тому, що воно дозволяє забезпечити високий темп стрільби за рахунок забезпечення можливості зниження маси захисних кришок осередків пускової установки при збереженні захисних властивостей кришок і, таким образой багатомісної корабельної ПУ вертикального пуску (варіант виконання), загальний вигляд збоку (корабель показаний в розрізі); на фіг.2 - верхнє підставу ПУ, коли відкрита захисна кришка однієї із осередків ПУ, загальний вигляд; на фіг.3 - захисна кришка з приводом відкривання, поздовжній розріз в закритому положенні кришки; на фіг.4 - облицювання і захисний екран захисної кришки осередку ПУ, поперечний розріз по А-А на фіг.3; на фіг.5 - облицювання бронєвой панелі верхнього підстави ПУ, поперечний розріз по Б-Б на фіг.3.

У варіанті здійснення винаходу модульна багатомісний корабельна пускова установка вертикального пуску містить броньоване верхнє підставу 1, нижнє підставу 2, виконані з можливістю закріплення відповідно на верхній палубі 3 і фундаменті 4 корабля, і встановлений між ними ферменний каркас 5, утворюють клітинки «а» для транспортно-пускових контейнерів (ТПК) 6 запускаються з об'єктами (на кресленні не показано). У варіанті здійснення винаходу корабельна ПУ має, наприклад, вісім клітинок, що утворюють в плані (тобто на вигляді зверху) два ряди по чотири клітинки в кожнім ряді. Можливі варіанти виконання ПУ з іншою кількістю осередків. Кількість осередків визначається класом і призначенням об'єкта-носія. Броньоване підстава 1 виконано у вигляді корамер. Кожна осередок ПУ забезпечена шарнірно встановленої на броньовий панелі 8 індивідуальної захисною кришкою 9 з приводом 10 відкривання (повороту) останньої. Керування приводом 10 проводиться за командами корабельної системи управління стрільбою. Захисна кришка 9 встановлена на броньовий панелі допомогою встановленого по периметру кришки герметизуючого ущільнення (на кресленні не показано) з упругоэластичного матеріалу. Згадане ущільнення забезпечує захист знаходиться всередині осередку ПУ обладнання і ТПК від впливу зовнішніх кліматичних факторів (дощу, снігу, надлишкового тиску водяного напору морської хвилі, тиску потоку газів від об'єкта, що стартує з сусідньої комірки ПУ).

У варіанті здійснення винаходу ПУ в якості приводу 10 відкривання захисної кришки 9 містить, наприклад, гідромеханічний привід. Можливий варіант, при якому ПУ в якості приводу відкриття захисної кришки містить електромеханічний привід (на кресленні не показано).

Захисна кришка 9 містить коробчастий корпус 11 з листової високоміцної сталі і зсередини забезпечена шаруватої облицюванням, яка включає послідовно розміщені в напрямку вражаючої дії шар �встановлено захисний екран 14, містить високотвердих шар 15 з керамічних елементів (наприклад, карбідокремнієвому кераміки), які з допомогою високоеластичного сполучного зафіксовані на прилеглій до високотвердому шару 15 амортизуючою (енергопоглинаючий) підкладці 16, наприклад, з склотекстоліти. При цьому підкладка 16 виконує функцію особового елементу захисної кришки. У варіанті здійснення винаходу високотвердих 15 шар виконаний з керамічної плитки ККК-1 ТУ АДІ 533-2002 на основі самосвязанного карбіду кремнію. В якості підкладки (опорного шару) 16 захисний екран 14 містить, наприклад, склотекстоліт марки КАСТ ГОСТ 10292-74. При цьому захисний екран 14 закріплений (встановлено) на корпусі 11 захисної кришки 9 допомогою різьбових елементів, наприклад гвинтів 17. У варіанті виконання між захисним екраном 14 шаром 13 з склотканини (тобто між захисним екраном і облицюванням захисної кришки) передбачено технологічний зазор «b».

Можливий варіант виконання підкладки 16, наприклад, з алюмінієво-магнієвого сплаву.

Броньова панель 8 броньованого верхнього підстави 1 зсередини останнього забезпечена шаруватої облицюванням 18, яка включає послідовно розміщені шар 19 шар теплоізоляції і 20 з стек�ого зменшення товщини листа коробчатого корпусу захисної кришки (наприклад, у 3 рази). При цьому в порівнянні з щільністю броньової сталі високої твердості матеріалу бронєвой панелі 8) щільність високотвердого шару 15 з карбідокремнієвому кераміки менше приблизно у 2,5 рази, а щільність матеріалу підкладки 16 із склотекстоліту - приблизно в 4 рази. Таким чином, завдяки особливості виконання захисної кришки 9 досягається можливість зниження маси кришки приблизно на 40%, тобто забезпечується суттєвий виграш в масі на одиницю об'єму при тому ж рівні стійкості до впливу вражаючих факторів.

Використання модульної багатомісної корабельної пускової установки вертикального пуску здійснюється наступним чином.

Попередньо ПУ, виконану у вигляді самостійного сайту - модуля, завантажують в льох корабля. Потім нижнє і верхнє підстави 2 і 1 закріплюють у заданому положенні на фундаменті 4 корабля і на верхній палубі 3. При навантаженні ТПК на корабель з допомогою приводу 10 відкривають захисну кришку 9 завантажуваної осередку «а» ПУ. Транспортно-пусковий контейнер 6, попередньо доставлений до місця проведення робіт, за допомогою вантажопідйомного засобу (на кресленні не показано) опускають в отвір клітинки і встановлюють на штатне місце. При установці ТП�управління пуском (на кресленні не показано). Осередок ПУ закривають захисною кришкою 9. У такому вигляді ТПК з запускається об'єктом може перебувати в ПУ корабля, не вимагаючи обслуговування. Вивантаження ТПК з осередку ПУ здійснюють у зворотній послідовності.

У разі зовнішнього впливу на захисну кришку 9, наприклад, артилерійських осколків і куль стрілецької зброї відбувається руйнування високотвердого шару 15 з керамічних елементів (карбідокремнієвому кераміки), при цьому руйнуються самі кулі і осколки, втрачаючи кінетичну енергію. Об'єднаний потік осколків і високотвердого шару розподіляє тиск по площі опорного шару (підкладки) 16, який має енергоємністю, визначається його характеристиками міцності та упруговязкопластическими характеристиками, достатній для прояву здатності врівноважувати роботою своєї деформації енергію потоку уламків. Таким чином, пускова установка забезпечує захист небезпечних з точки зору пожежовибухобезпеки зон ТПК від вражаючих факторів в бойових умовах.

При пуску запущеного об'єкта з ТПК, завантаженого в клітинку ПУ, по команді від корабельної системи управління стрільбою допомогою привода 10 відкривають захисну кришку 9 відповідної клітинки ПУ з забезпеченням заду�ї швидкості відкривання захисних кришок осередків ПУ. Висока швидкість досягається завдяки можливості зниження маси захисної кришки і зменшення за рахунок цього при розгоні і гальмуванні кришки її інерційності і динамічного впливу як на саму кришку з вузлами її кріплення, так і на елементи приводу 10 відкривання. Зниження навантажень на привід 10 відкривання дозволяє знизити необхідні потужність і масогабаритні показники останнього, а також енергоспоживання. Таким чином, забезпечується можливість зниження масогабаритних показників і енергоспоживання ПУ в цілому. З іншого боку, при збереженні колишнього рівня енергоспоживання забезпечується можливість збільшення кількості осередків (тобто ракетомест) ПУ.

Таким чином, завдяки особливості виконання модульної багатомісної корабельної пускової установки вертикального пуску винахід дозволяє підвищити темп стрільби, забезпечує надійність і безпеку при дії вражаючих факторів і забезпечує виграш по масі і енергоспоживанню ПУ, що, в кінцевому рахунку, дозволяє підвищити експлуатаційні характеристики ПУ.

1. Модульна багатомісний корабельна пускова установка вертикального пуску, що містить виконане з можливістю закреплми для установки транспортно-пускових контейнерів, причому кожна з комірок забезпечена шарнірно встановленої на броньовий панелі захисною кришкою з приводом її відкривання, при цьому захисна кришка містить коробчастий корпус з листової високоміцної сталі і зсередини забезпечена облицюванням, яка включає послідовно розміщені в напрямку вражаючої дії шар теплоізоляції і шар з склотканини, причому захисна кришка забезпечена встановленим з боку склотканини захисним екраном, що містить шар, утворений елементами з бронекерамики, які з допомогою високоеластичного сполучного зафіксовані на прилеглій підкладці, при цьому захисний екран закріплений на корпусі захисної кришки за допомогою різьбових елементів.

2. Пускова установка за п. 1, яка відрізняється тим, що захисний екран встановлений з зазором щодо облицювання кришки.

3. Пускова установка за п. 1, яка відрізняється тим, що захисний екран в якості елементів з бронекерамики містить елементи, виконані з карбідокремнієвому кераміки.

4. Пускова установка за п. 1, яка відрізняється тим, що захисний екран в якості елементів з бронекерамики містить елементи, виконані з корундової кераміки.

5. Пускова установка за п. 1, відрізняється �ої кераміки.

6. Пускова установка за п. 1, яка відрізняється тим, що захисний екран в якості елементів з бронекерамики містить елементи, виконані з кераміки на основі карбіду бору.

7. Пускова установка за п. 1, яка відрізняється тим, що захисний екран в якості підкладки містить підкладку з склотекстоліти.

8. Пускова установка за п. 1, яка відрізняється тим, що захисний екран в якості підкладки містить підкладку з алюмінієво-магнієвого сплаву.

9. Пускова установка по кожному з пп.1-8, відрізняється тим, що броньова панель броньованого підстави зсередини останнього забезпечена відповідною облицюванням, яка включає послідовно розміщені шар теплоізоляції і шар з склотканини. 

Схожі патенти:

Пускова установка для транспортування і мінометного старту ракети з транспортно-пускового контейнера

Винахід відноситься до пускових установок (ПУ) для транспортування та мінометного старту ракети з транспортно-пускового контейнера (ТПК). ПУ містить підставу, закріплене на самохідному шасі чи напівпричепі, стрілу, шарнірно встановлену на підставі і забезпечену кареткою з жорстко закріпленими на ній штангами з торцевими упорами і встановленими з можливістю поздовжнього переміщення у жорстко закріплених на стрілі опорах. Стріла обладнана механізмом кріплення каретки і механізмом кріплення стріли до основи у вертикальному положенні. На стрілі нерухомо встановлені напрямні. ТПК встановлений з можливістю поздовжнього переміщення по напрямних штангах. Корпус гідроциліндра підйому шарнірно закріплений на підставі, а шток шарнірно закріплена на каретці. При вертикальному положенні стріли, гідроциліндр підйому паралельний площині, утвореної штангами і направляючими. При закріпленні стріли з підставою і раскреплении каретки від стріли з допомогою наявних механізмів кріплення опускання ТПК на грунт або підйом ТПК з грунту проводиться втягуванням або висуненням штока гідроциліндра підйому відповідно. Технічним результатом винаходу є

Ракета в транспортно-пусковому контейнері

Винахід відноситься до галузі ракетної техніки, а конкретно до ракет в транспортно-пускових контейнерів (ТПК), що розміщуються на кораблях, підводних човнах і наземних стаціонарних і рухомих пускових установках. Ракета (1) розташована в ТПК (2), що має циліндричну (3) і конічну (4) частини напрямної поверхні. Опорні елементи передньої частини маршової ступені ракети виконані у вигляді єдиної конічної поверхні з кутом конуса, що забезпечує максимальну довжину контакту конічної опорної поверхні ракети з конічною поверхнею передньої направляючої частини ТПК. Досягається зниження навантажень на ракету і ТПК при старті, зменшення аеродинамічного опору маршової ступені ракети в польоті і збільшення міделю ракети в межах внутрішнього діаметра ТПК. 2 іл.

Пристрій керування захопленням цілі і пуском ракети

Винахід відноситься до оборонної техніки, а саме до пристрою керування захопленням цілі і пуском ракети переносного зенітного комплексу з оптичною головкою самонаведення (ОГС). Пристрій включає в себе блок розгону ротора гирокоординатора, виявителі сигналу ОГС, пристрій прийому команд управління від оператора, блок сигналізації оператору, реле часу аналізу, програмне пристрій запуску ракети. Також пристрій введені перебудовується вузькосмуговий вимірювач вектора вхідного сигналу, система синхронізації генератор сканування, генератор сигналу спрямованого відведення, подають сигнали в контур стеження ОГС, коли ракета знаходиться на пусковій установці. Проводиться оцінка факту стеження ОГС за джерелом випромінювання і відключення цих генераторів після прийняття рішення на пуск ракети. Досягається підвищення надійності запуску ракети і спрощення роботи оператора. 7 іл.

Модульна багатомісний корабельна пускова установка вертикального пуску

Винахід відноситься до корабельним пусковим установкам і може бути використане при створенні ракетного озброєння надводних кораблів. Пускова установка містить виконане з можливістю закріплення на палубі корабля основа з отворами для установки транспортно-пускових контейнерів. Кожна з осередків забезпечена захисною кришкою з приводом її відкривання. Кришка встановлена на підставі допомогою закріпленого за її периметру герметизуючого ущільнення з упругоэластичного матеріалу. Привід відкривання містить важільний механізм, що включає коромисло, що проходить в процесі відкривання-закривання захисної кришки через першу і другу мертві точки. Коромисло своїм загальним шарніром з'єднаний з шатуном першим плечем двоплечого важеля, друге плече якого шарнірно з'єднаний з тягою, інший кінець якої утворює обертальну пару з опорним елементом, який за допомогою різьбового елемента, пропущеного через захисну кришку, рознімної з'єднаний з останньою з можливістю регулювання його положення по вертикалі. Тяга по довжині виконана з рознімної з'єднуються частин з можливістю завершення останніх під дією головної частини запущеного об'єкта при аварійному в�зм виконаний з можливістю забезпечення в закритому положенні захисної кришки автоматичного відчинення останньої, коли тиск у подкришечном обсязі перевищує задану величину, і подальшого автоматичного повернення захисної кришки в початкове положення при вирівнюванні згаданого тиску з атмосферним. Винахід спрямовано на підвищення надійності і безпеки пускової установки. 9 з.п. ф-ли, 6 іл.

Система пуску ракет і допоміжна апаратура

Винахід відноситься до системи доставки різних видів корисної навантаження у верхні шари атмосфери і вище. Система пуску ракет (1) включає трубчасту візок пуску ракет (2) з фрикційними приводами кабельного/тросового шляху (26), переміщувану нижче двохосьового шарніра (63), прикріпленого до землі, яка піднімається в коаксіальну переносну трубу (124, 143), що веде до трьом основним прив'язним кабелях/тросах (27), вага яких компенсується аеростатами (164). Візок потім переміщається на стикувальну станцію (166), що утримується над землею в стратосфері парою вторинних кабелів/тросів (184), підвішених під кріпильної рамою (162) для натягу аеростатів. Візок утримується кінцевим захопленням візки (196), які направляються за двома вторинним і двом третинним кабелях/тросах (186), і порушуваних нижнім підйомником (198), які направляються вторинними кабелями. Цей нижній підйомник утримується верхнім підйомником (168), підвішеним на кріпильної рами натяжних аеростатів. Візок, зацепляющаяся за підйомне кільце (183), що прямує за двома вторинним кабелях/тросах, піднімається далі, обертається в необхідному напрямку, зі скиданням ракети і практично безвідкатним викидом під час вільного падіння візки вниз і зажигаологически чистої відправки корисних вантажів у космос. 49 з.п. ф-ли, 67 іл.
Винахід відноситься до озброєння і може бути використане в гранатометах. Система управління гранатометом містить лазерний далекомір, процесор або блок пам'яті, гранату з таймером, запрограмованим на вибух після закінчення часу самоліквідації і з введеною різницею між часом самоліквідації і часом вибуху, транзистор, керуючий підривником. Винахід дозволяє підвищити точність стрільби гранатою.

Літальний апарат (варіанти)

Група винаходів відноситься до пристроїв для пуску літальних апаратів (ЛА). ЛА містить корпус з силовою обшивкою, силові рами, прикріплені до обшивці, і агрегати, закріплені на силових рамах, включаючи початкову рухову установку з реактивним соплом, прикріплену до корпусу пристроєм, виконаним з можливістю розфіксації кріплення, і систему управління. У першому варіанті стартова рухова установка розміщена в передній частині корпусу літального апарату, а її реактивне сопло виконано у вигляді соплового блоку, що містить реактивні сопла, розташовані на її бічній поверхні з нахилом поздовжньої осі кожного реактивного сопла під кутом 10-30° до поздовжньої осі корпусу. До стартової руховій установці під її реактивними соплами прикріплений захисний обтічник передній частині корпусу, виконаний з термостійкого матеріалу. У другому варіанті ЛА розміщений в транспортно-пусковому склянці (ТПС), обладнаному пристроєм часткового висування ЛА з виходом соплового блока з його порожнини. У третьому варіанті кришка ТПС виконана у вигляді захисного обтічника передньої частини корпусу з термостійкого матеріалу і прикріплена до стартової руховій установці під 4 іл.

Спосіб старту літального апарату (варіанти)

Винахід відноситься до реактивної техніки і може бути використане при старті літальних апаратів (ЛА). Розміщують ЛА в пускової установки (ПУ), або транспортно-пусковому склянці ПУ, або частково в ТПС ПУ із зовнішнім розташуванням реактивних сопел, або транспортно-пусковому контейнері (ТПК), або ТПК шахтної ПУ, закріплюють стартову рухову установку (СДУ) у носовій частині ЛА, частково висувають ЛА, запускають СДУ, формують тягу двома реактивними соплами, розташованими на бічній поверхні СДУ під кутом до поздовжньої осі ЛА, захищають в процесі розгону передню частину ЛА обтічником, закріпленим на СДУ, відокремлюють СДУ з допомогою сили тяги. Винахід дозволяє зменшити масу конструкції ЛА, стартову навантаження ПУ і спростити конструкцію ПУ. 3 н. і 4 з.п. ф-ли, 4 іл.

Пристрій для запуску ракет

Винахід відноситься до ракетної техніки і може бути використаний для запуску ракет з проточних пускових труб. Пристрій для запуску ракет містить пов'язану з носієм проточну пускову трубу, має передній і задній торці, відбивач, закріплений шарнірно на задньому торці проточною пускової труби, і приводний механізм відбивача. Відбивач виконаний складовим з дугоподібних трапецієподібних пластин, шарнірно закріплених на пусковий трубі і встановлених з перекриттям одна щодо іншої, утворюючи опуклий напівсферичний екран. Пластини забезпечені приводним механізмом. Досягається підвищення надійності роботи пристрою шляхом зниження газодинамічного впливу стікала струменя на відбивач і пускову трубу при зниженні силового впливу на носій при старті ракет. 3 іл.

Пристрій для запуску ракет

Винахід відноситься до ракетної техніки і може бути використаний для запуску ракет з проточних пускових труб. Пристрій для запуску ракет містить пов'язану з носієм проточну пускову трубу з переднім і заднім торцями, газоотражатель, розташований біля заднього торця проточною пускової труби і пов'язаний з нею. Газоотражатель виконаний у вигляді кільцевого заряду твердого палива з джерелом займання, розміщеного в кільцевому корпусі з зовнішньої сторони проточною пускової труби. У донної частини кільцевого корпусу з боку заднього торця проточною пускової труби виконаний кільцевої ряд вихідних отворів. Досягається підвищення надійності роботи шляхом зниження силового впливу ударної хвилі на носій при старті ракети з пускової труби за рахунок взаємодії ударної хвилі з пороховими струменями газу, стікаючи з кільцевого корпусу. 3 іл.
Винахід відноситься до військової галузі, зокрема до способів управління корабельним комплексом зброї сторожових кораблів. Спосіб управління корабельним комплексом зброї полягає у вимірюванні шляховий швидкості, кутів курсу і качок корабля, кутів і кутових швидкостей повороту платформи наведення, вимірюванні відстані між підйомно-поворотними платформами наведення і зброї по курсу і висоті, дальності до цілі і площини захоплення, подають їх значення на входи обчислювача, уточнюють необхідне кутове положення променя управління, разъюстируют його з лінією візування в момент старту ракети і суміщають з уточненими становищем на час некерованого польоту ракети, після її захоплення повертають промінь управління в съюстированное з лінією візування положення. Корабельний комплекс зброї містить керовані ракети з блоками управління і гармату, автомат супроводу цілей, блок відображення інформації, блок вимірювання параметрів качок, пульт управління, обчислювач і підйомно-поворотну платформу наведення. Керовані ракети з блоками управління і гармата встановлені на підйомно-поворотній платформі зброї з приводами. Підйомно-поворотна платформа наведення встановлена на ма�, лазерно-променевої блок і приймач випромінювання. Приймач випромінювання електрично з'єднаний з входом блоку управління і оптично - з виходом лазерно-променевого блоку. Досягаються підвищення ефективності стрільби і зменшення витрати боєприпасів.

Принцип інтеграції, проти асиметричних загроз, систем ракетного зброї на стаціонарній установці для надводних кораблів-невидимок

Винахід відноситься до пристрою для запуску ракети з корабля і до корабля, обладнаного таким пристроєм. Пристрій для запуску ракет з корабля містить щонайменше одну ракетну пускову установку (9, 9'). Пристрій містить шахту (4), обмежену бічними стінками, щонайменше дві (7, 8) з яких утворюють щити, що проходять по периферії корабля. Шахта є відкритою над зовнішньою палубою корабля. Пускова установка (9, 9') розташована в шахті таким чином, щоб вона могла служити для запуску ракети над бічним щитом (7, 8) шахти, що проходять по периферії корабля. Пристрій містить засіб (14, 14') відведення реактивних газів ракети, що містить канал (19, 19'), що відкривається в отвір (20), передбачене в бічному щиті (7) шахти, що проходить по периферії корабля. Бічні щити (7, 8) шахти мають висоту, адаптовану для маскування ракет, розташованих на установці, для нахилу, близького до горизонталі корабля. Забезпечується задовільна захист ракет від асиметричних загроз, забезпечується мінімізована радіолокаційна та візуальна сигнатура. 2 н. і 7 з.п. ф-ли, 2 іл.

Пристрій моделювання функціонування корабельного артилерійського комплексу

Винахід відноситься до військової техніки, а саме до пристроїв моделювання функціонування арткомплекса, і може бути використане для оцінки впливу різних факторів на результативність стрільби корабельного арткомплекса з різним цілям

Корабельна пускова установка

Винахід відноситься до пускових установок

Переміщувана по повітрю збройова платформа

Винахід відноситься до плаваючих по повітрю збройовим платформ

Надводне транспортно-пусковий пристрій

Винахід відноситься до ракетної техніки, зокрема до надводним ракетних систем

Багатомісна корабельна пускова установка для ракет

Винахід відноситься до військової техніки, зокрема до корабельним пускових установок

Корабельна пускова установка

Винахід відноситься до ракетного озброєння, зокрема до зенітно-ракетних комплексів надводних кораблів

Пускова корабельна установка для ракет і спосіб її розгортання

Винахід відноситься до галузі ракетної техніки і може бути використане в пускових установках (ПУ) на кораблях, що мають вертолітний палубу

Модульна багатомісне корабельна пускова установка вертикального пуску

Винахід відноситься до військової техніки, зокрема до корабельним пускових установок (ПУ) вертикального пуску
Up!