Спосіб обробки сировини коллагенсодержащего

 

Винахід відноситься до м'ясопереробної промисловості, зокрема до попередньої обробки коллагенсодержащего сировини (жилки, сухожилля, рубець, вуха, губи) у виробництві ковбас та м'ясних напівфабрикатів.

Відомий спосіб обробки коллагенсодержащего сировини, що передбачає термічну обробку сировини у воді, відділення рідкої фракції для гідратування білкового компонента, змішування його з обробленим сировиною і бактеріальної закваскою, перемішування і термостатування (SU 1311696, A23J 1/06). Однак даний спосіб вимагає досить високих енерговитрат на термічну обробку сировини, а отриманий кінцевий продукт містить недостатня кількість білка і надлишок жиру, має неоднорідну консистенцію, володіє залишковим запахом сировини (рубця).

Найбільш близьким до пропонованого способу є спосіб обробки коллагенсодержащего сировини - шквари, жилок, сухожиль, рубця (UA 2204910, A23J 3/04, A23J 1/10, A23J 1/02, A23J 1/14 A23L 1/314, A23L 1/317, A23B 4/00, заявл. 11.07.2001, опубл. 27.05.2003). Спосіб полягає в тому, що коллагенсодержащее сировину (шквару, жилки і сухожилля, рубець) промивають, подрібнюють і обробляють ультразвуковими коливаннями, відокремлюють рідку фракцію і оброблену сировину змішують з гидратировтвенним недоліком даного способу є використання термічної і ультразвукової обробки сировини, що вимагає спеціального технічного оснащення і досить високих енерговитрат на виробництво кінцевого продукту, який містить недостатня кількість білка.

Завдання заявляється способу полягає у створенні кінцевого продукту з підвищеним вмістом білка, збагаченої харчовими волокнами, володіє поліпшеними органолептичними властивостями при одночасному зниженні енергетичних витрат на попередню обробку сировини.

Для рішення зазначеної задачі в способі обробки коллагенсодержащего сировини, що передбачає підготовку і подрібнення сировини, змішування його з активізованим бактеріальним концентратом і білково-вуглеводної добавкою, перемішування до однорідної консистенції і витримку, згідно винаходу, як білково-вуглеводної добавки використовують складу з порошку топінамбура, вівсяного борошна і сухого знежиреного молока, взятих у рівному співвідношенні, у кількості 4-6% до масі подрібненої сировини, активізований бактеріальний концентрат - Бифилакт-Про вносять у кількості 8-10% до маси подрібненого сировини, а витримку проводять при температурі 2-4°с протягом 12-24 годин.

Використання білково-вуглеводної добавки суміші порош�лка і харчових волокон. В порошку топінамбура у великій кількості міститься інулін, який володіє біфідогенний дією і сприяє зростанню біфідобактерій. Вівсяна мука є джерелом рослинного білка, і її введення дозволяє оптимізувати амінокислотний склад добавки. Крім того, в порошку топінамбура і вівсяному борошні міститься велика кількість харчових волокон, які також мають пребіотичним дією. Зростання молочнокислих і біфідобактерій також сприяє молочний цукор, що входить до складу сухого знежиреного молока, а вміст білка в ньому досягає 30%. Харчові волокна не тільки сприяють зростанню бактерій, що входять до складу бактеріального концентрату, але і позитивно впливають на перистальтику кишечника. Таким чином, додавання до суміші коллагенсодержащего сировини білково-вуглеводної добавки заданого складу дозволяє підвищити вміст повноцінного білка і харчових волокон, інтенсифікувати зростання молочнокислих, пропіоновокислих та біфідобактерій, надати готовому продукту профілактичну спрямованість.

Концентрат Бифилакт-Про, що випускається ФГУП «Експериментальна біофабрика» Россільгоспакадемії (р. Углич), являє собою концентрат, що складається з мо�, ifidobacterium Bifidum, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium adolescentis. Вхідні до складу концентрату біфідобактерій молочнокислі і пропіоновокислі бактерії володіють протеолітичною активністю, що сприяє розщепленню неусвояемих колагенових білків, накопичення вільних амінокислот, розпушуванню колагенових волокон. Все це позитивно впливає на консистенцію сировини і одержуваних з нього продуктів, поліпшення функціонально-технологічних показників і підвищення харчової і біологічної цінності коллагенсодержащего сировини. Крім того, входять до складу бакконцентрата бактерії володіють антагонистическим дією по відношенню до патогенної та умовно-патогенної мікрофлори, що покращує санітарно-мікробіологічного стану використовуваного сировини і дозволяє проводити його тривале витримування. Обробка бактеріальним концентратом таких видів сировини, як рубець, вуха і губи, дозволяє значно поліпшити органолептичні показники: не відчувається їх специфічний запах, запах отриманої після обробки суміші приємний кисломолочний.

Дослідним шляхом доведена висока протеолітична активність бактеріального концентрату по накопиченню амінного азоту. Через 12 год витримки обробленого до�работанного коллагенсодержащего сировини спостерігалося набухання і розпушення колагенових волокон. Активність закваски через 24 год витримки склала 10 КУО в 1 р. Крім того, в сировину до кінця витримки (через 24 год) не виявлені патогенні та умовно-патогенні мікроорганізми, що підтверджує антагоністичну дію по відношенню до них бактерій, що входять до складу концентрату.

У пропонованому способі обробки коллагенсодержащего сировини витрати енергії припадають лише на активізацію бактеріального концентрату, тобто на термостатування протягом 4 год при температурі 37°C. Сировина обробляється бактеріальним концентратом в сирому вигляді, тобто без попередньої термічної обробки, а витримка проводиться при температурі 2-4°C, що відповідає температурі в камерах дозрівання ковбасного виробництва.

Спосіб здійснюють наступним чином.

Приклад 1.

Спосіб обробки коллагенсодержащего вторинної сировини - жилки, сухожилля, рубець, вуха, губи передбачає підготовку, при якій сировина зачищають від прирезей м'язової і жирової тканин, промивають у проточній воді з температурою 30-35°с протягом 5-10 хв. Підготовлену сировину подрібнюють на вовчку з діаметром отворів решітки 2-3 мм Активізацію бактеріального концентрату проводять у стерилізованому молоці термостатировниях порошку топінамбура, вівсяного борошна і сухого знежиреного молока.

Подрібнене коллагенсодержащее сировину змішують з попередньо активізованим бактеріальним концентратом Бифилакт-Про і підготовленої білково-вуглеводної добавкою і перемішують компоненти в куттері протягом 2 хв до однорідної консистенції. Білково-вуглеводну добавку використовують в кількості 4% до масі подрібненої сировини, а бактеріальний концентрат Бифилакт-Про вносять у кількості 8% до маси суміші подрібненої сировини. Отриману суміш витримують при температурі 4°C протягом 16 годин.

Приклад 2.

Спосіб обробки коллагенсодержащего вторинної сировини - жилки, сухожилля, рубець, вуха, губи передбачає підготовку, при якій сировина зачищають від прирезей м'язової і жирової тканин, промивають у проточній воді з температурою 30-35°с протягом 5-10 хв. Підготовлену сировину подрібнюють на вовчку з діаметром отворів решітки 2-3 мм Активізацію бактеріального концентрату проводять у стерилізованому молоці термостатуванням протягом 4 год при температурі 37°C.

Білково-вуглеводну добавку готують змішуванням в рівних співвідношеннях порошку топінамбура, вівсяного борошна і сухого знежиреного молока.

Подрібнене коллагенсодержаще�ой білково-вуглеводної добавкою і перемішують компоненти в куттері протягом 2 хв до однорідної консистенції. Білково-вуглеводну добавку використовують в кількості 5% до масі подрібненої сировини, а бактеріальний концентрат Бифилакт-Про вносять у кількості 9% до маси суміші подрібненої сировини. Отриману суміш витримують при температурі 4°с протягом 12 годин.

Приклад 3.

Спосіб обробки коллагенсодержащего вторинної сировини - жилки, сухожилля, рубець, вуха, губи передбачає підготовку, при якій сировина зачищають від прирезей м'язової і жирової тканин, промивають у проточній воді з температурою 30-35°с протягом 5-10 хв. Підготовлену сировину подрібнюють на вовчку з діаметром отворів решітки 2-3 мм

Активізацію бактеріального концентрату проводять у стерилізованому молоці термостатуванням протягом 4 год при температурі 37°C.

Білково-вуглеводну добавку готують змішуванням в рівних співвідношеннях порошку топінамбура, вівсяного борошна і сухого знежиреного молока.

Подрібнене коллагенсодержащее сировину змішують з попередньо активізованим бактеріальним концентратом Бифилакт-Про і підготовленої білково-вуглеводної добавкою і перемішують компоненти в куттері протягом 2 хв до однорідної консистенції. Білково-вуглеводну добавку використовують в кількості 6% до масі подрібненої ченную суміш витримують при температурі 2°C протягом 24 годин.

Отримана суміш по кожному з наведених прикладів володіє однорідною консистенцією, приємним запахом, колір - світло-коричневий, з високим вмістом білка (підвищується на ~ 16%).

У таблиці приведені порівняльні показники за хімічним складом кінцевого продукту, одержуваного за заявляється винаходу і прототипу.

Таким чином, пропоноване винахід може бути застосовано у виробництві м'ясопродуктів. Коллагенсодержащее сировину, оброблене пропонованим способом, використовується як білково-вуглеводної добавки і заміни основного м'ясного сировини в рецептурах ковбасних виробів і січених напівфабрикатів, в тому числі як альтернатива застосування соєвих білкових препаратів. Крім того, пропонований спосіб дозволяє раціонально використовувати малоцінне в харчовому відношенні коллагенсодержащее сировину.

Спосіб обробки коллагенсодержащего сировини, що передбачає підготовку і подрібнення сировини, змішування його з бактеріальним концентратом і білково-вуглеводної добавкою, перемішування до однорідної консистенції і витримку, який відрізняється тим, що як білково-вуглеводної добавки використовують складу з порошку топінамбура,�ченного сировини, бактеріальний концентрат Бифилакт-Про вносять у кількості 8-10% до маси суміші подрібненої сировини, а витримку проводять при 2-4°с протягом 12-24 ч. 

Схожі патенти:

Спосіб виділення білка і жиру з коллагенсодержащего сировини

Винахід відноситься до переробної промисловості. Заморожують коллагенсодержащее сировину до температури не вище -10°C і не нижче -18°C. сировину Подрібнюють до розміру сторін 2-7 мм, зневоднюють і знежирюють диметилэфиром під тиском шляхом розміщення сировини в экстракторе. Коефіцієнт заповнення екстрактора повинен бути не більш 70% від його обсягу. Сировина в экстракторе вакуумируют глибиною не менше 0,1 атмосфери, після чого в екстрактор закачується диметилэфир до створення в системі тиску не менше 1 атмосфери і не більше 10 атмосфер. Екстракція триває 60-120 хв. Після чого видаляють диметилэфир, зливають жир і воду, які відправляють на сепарування для поділу компонентів. Залишився в экстракторе знежирене і зневоднена сировину пропарюють протягом 30-70 хв гострою парою з температурою 105-115°C. При цьому температура сировини після закінчення пропарювання не повинна бути більше 40°C. Потім знежирене і зневоднена сировину подають на подрібнення до порошкоподібного стану. Винахід забезпечує отримання білка і жиру з коллагенсодержащего сировини, де отримана білкова композиція без сторонніх запахів, з запахом і кольором, властивими даними видами продуктів, що володіє високими значевивали міцні і стійкі гелі. 1 табл., 4 пр.
Винахід відноситься до харчової промисловості, а саме до технології виробництва функціональних харчових добавок, зокрема збагачених йодом. Спосіб отримання функціонального йодованого харчового продукту передбачає приготування суміші препарату з колагенового білка Промил-С95, йодиду калію, питної води у певному рецептурному співвідношенні. При цьому спочатку порошок йодиду калію розчиняють у воді, перемішують при швидкості обертання робочого органу мішалки 24 с-1 протягом 5 хв. Потім у цю суміш вносять препарат колагенового білка Промил-С95, перемішують при цій швидкості протягом 10 хв. Після чого отриману суміш витримують у темному місці протягом 20 год при температурі 0-4°С для здійснення процесу йодування. Готують йодований функціональний продукт при наступному рецептурному змісті компонентів, на 100 кг готового продукту, г: білок Промил-С95 - 9100, вода питна - 90899,09, калій йодистий - 0,91. Отриманий продукт аналізують і відправляють на розфасовку. Винахід дозволяє інтенсифікувати і спростити технологічний процес отримання функціонального йодованого харчового продукту, отримати готовий продукт з підвищеним вмістом зв'язаного в ор

Спосіб виробництва рослинно-м'ясного екструдата

Винахід відноситься до харчоконцентратній промисловості, зокрема до способів виробництва екструдованих продуктів. Спосіб передбачає змішування вихідних продуктів і пресування отриманої суміші. В якості вихідних продуктів використовують люпин, сочевицю, сублимированное м'ясо яловичини і сублимированное м'ясо свинини. Люпин і сочевицю подрібнюють до розміру частинок від 0,6 до 0,8 мм змішують в пропорції 66% люпину і 24% сочевиці і зволожують до 16-18%. Отриману суміш піддають екструзії при температурі продукту 413-418 До і тиску 6,5-7,2 МПа, далі в отриманий розплав вводять 5% сублімованого м'яса свинини і 5% сублімованого м'яса яловичини. Температуру экструдируемой рослинно-м'ясній суміші підтримують рівній 393-395 К, а тиск - 6,5-6,8 МПа. Винахід забезпечує отримання рослинно-м'ясного екструдата високої якості, збалансованого по білкового складу, підвищеної харчової та біологічної цінності, а також розширення асортименту рослинно-м'ясних екструдатів при використанні в м'ясний, хлібопекарській, макаронній та інших галузях харчової промисловості. 2 іл.
Винахід відноситься до м'ясопереробної промисловості, зокрема до виробництва білкових збагачувачів для виробництва ковбасних виробів і січених напівфабрикатів. Композиція містить вторинну сировину, що включає попередньо подрібнені війну зв'язку, губи і вуха великої рогатої худоби, взяті в співвідношенні 1:1:1, бактеріальну закваску Probio-Tec BB-12 і Propionic Culture PS-4, взяті в співвідношенні 2:1, і вівсяну муку. Вихідні компоненти використовують при наступному змісті, мас.%: вийная зв'язка, губи і вуха 72-75, бактеріальна закваска Probio-Tec BB-12 і Propionic Culture PS-4 18-21, борошно вівсяна інше. Винахід спрямовано на отримання профілактичного продукту для харчування, як здорових людей, так і з захворюваннями шлунково-кишкового тракту, із збереженням високої харчової і біологічної цінності. 4 табл.
Винахід відноситься до медицини, зокрема до способів одержання колагену з біологічного матеріалу

Спосіб одержання білково-вітамінно-мінерального концентрату

Винахід відноситься до м'ясної промисловості, зокрема до способів отримання м'ясо-рослинних харчових концентратів з використанням сої
Винахід відноситься до харчової промисловості, зокрема масложирової промисловості

Спосіб отримання водорозчинного поліпептидного комплексу з печінки риб лососевих порід

Винахід відноситься до харчової промисловості, а саме до способів одержання біологічно активних на основі водорозчинних білків печінки лососевих риб

Спосіб виділення білка і жиру з коллагенсодержащего сировини

Винахід відноситься до переробної промисловості. Заморожують коллагенсодержащее сировину до температури не вище -10°C і не нижче -18°C. сировину Подрібнюють до розміру сторін 2-7 мм, зневоднюють і знежирюють диметилэфиром під тиском шляхом розміщення сировини в экстракторе. Коефіцієнт заповнення екстрактора повинен бути не більш 70% від його обсягу. Сировина в экстракторе вакуумируют глибиною не менше 0,1 атмосфери, після чого в екстрактор закачується диметилэфир до створення в системі тиску не менше 1 атмосфери і не більше 10 атмосфер. Екстракція триває 60-120 хв. Після чого видаляють диметилэфир, зливають жир і воду, які відправляють на сепарування для поділу компонентів. Залишився в экстракторе знежирене і зневоднена сировину пропарюють протягом 30-70 хв гострою парою з температурою 105-115°C. При цьому температура сировини після закінчення пропарювання не повинна бути більше 40°C. Потім знежирене і зневоднена сировину подають на подрібнення до порошкоподібного стану. Винахід забезпечує отримання білка і жиру з коллагенсодержащего сировини, де отримана білкова композиція без сторонніх запахів, з запахом і кольором, властивими даними видами продуктів, що володіє високими значевивали міцні і стійкі гелі. 1 табл., 4 пр.
Винахід відноситься до біохімії. Спосіб передбачає вилучення клітин кісткового мозку, їх суспендирование, фільтрування суспензії і центрифугування фільтрату. Осідання разом з надосадочними рідинами піддають гомогенізації. Потім вміст центрифугальних пробірок фільтрують через капронові фільтри. Білки розчину висаливают з допомогою сульфату амонію при нагріванні до 60°С, відстоюють 12 год при температурі 4°C і центрифугують при 2000 об/хв протягом 5 хв. До надосадової рідини додають 1% розчин трихлороцтової кислоти, потім також осад від розчину відокремлюють центрифугуванням при 2000 об/хв протягом 5 хв. Отримані опади змивають спиртом і ефіром і висушують на годинному склі. До отриманого порошку додають 0,9% розчину хлориду натрію, ретельно перемішують, потім розчин білка піддають діалізу проточною водою протягом 1-2 діб та дистильованою водою протягом 1 ч. Розчин центрифугують при 2000 об/хв протягом 5 хв, отримані опади змивають спиртом і ефіром, висушують на годинному склі. Винахід забезпечує спрощення способу виділення загального білка, підвищення чистоти цільового продукту, скорочення часу екстракції білка, використання нових технології
Група винаходів включає способи отримання колагенової субстанції у вигляді сухої субстанції або в рідкій формі. Винаходи належать до біотехнології і можуть використовуватися для отримання колагенового субстрату. Спосіб передбачає наступне. Проводять обрядку шкури, її підстриганням і мездріння. Голье обробляють пероксидно-лужним розчином, що містить від 1% до 10% гідроксиду натрію і від 0,05% до 0,8% пероксиду водню при температурі від 5°C до 20°C. Голье знежирюють з боку міздрі до вмісту в ньому жирових речовин 0,05-1% і промивають проточною водою до нейтральних значень pH. Витримують протягом 6-24 годин при температурі від -20°C до -30°C і подрібнюють при температурі -10°C -20°C до розміру частинок 2-5 мм. При цьому для одержання сухої порошкоподібної колагенової субстанції подрібнене голье зневоднюють шляхом сублімації до вмісту вологи 1-10% з подальшим підвищенням температури до 20-40°C і подрібненням її до порошкоподібного стану з отриманням кінцевого продукту. При отриманні рідкої колагенової субстанції подрібнене голье обробляють харчовими кислотами і фільтрують з отриманням кінцевого продукту. Винахід дозволяє підвищити якість одержуваного продукту і скоротиться�
Винахід відноситься до м'ясопереробної промисловості, зокрема до виробництва білкових збагачувачів для виробництва ковбасних виробів і січених напівфабрикатів. Композиція містить вторинну сировину, що включає попередньо подрібнені війну зв'язку, губи і вуха великої рогатої худоби, взяті в співвідношенні 1:1:1, бактеріальну закваску Probio-Tec BB-12 і Propionic Culture PS-4, взяті в співвідношенні 2:1, і вівсяну муку. Вихідні компоненти використовують при наступному змісті, мас.%: вийная зв'язка, губи і вуха 72-75, бактеріальна закваска Probio-Tec BB-12 і Propionic Culture PS-4 18-21, борошно вівсяна інше. Винахід спрямовано на отримання профілактичного продукту для харчування, як здорових людей, так і з захворюваннями шлунково-кишкового тракту, із збереженням високої харчової і біологічної цінності. 4 табл.
Винахід відноситься до шкіряної промисловості і може бути використано при обробці сировинних відходів для отримання екологічно чистого білкового гідролізату та використання в медицині, при виробництві косметичних продуктів і в якості кормової добавки в раціоні худоби
Винахід відноситься до виробництва біологічно активних добавок (БАД) на основі денатурованих колагенових білків і може бути використане як функціональна БАД до їжі для зміцнення сполучних тканин

Спосіб виробництва желатину

Винахід відноситься до харчової промисловості та може бути використано для отримання желатину з коллагенсодержащего рибного сировини
Винахід відноситься до шкіряної промисловості і може бути використано при обробці сировинних відходів з метою отримання екологічно чистого білкового гідролізату, збагаченого макро - і мікроелементами бішофіту, для застосування у медицині, при виробництві косметичних продуктів, в якості кормової добавки в раціоні худоби і органоминеральной добавки для позакореневого підживлення рослин

Спосіб отримання коллагенсодержащей матриці для іммобілізації біологічно активних речовин

Винахід відноситься до переробки вторинної сировини тваринного походження, зокрема до виробництва інгредієнтів для м'ясопереробної промисловості
Винахід відноситься до м'ясної промисловості
Up!