Комбінований сошник

 

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування і може бути використане в сівалках для посіву просапних культур з одночасним внесенням добрив та меліорантів.

Відомий сошник пневматичної сівалки, що включає полоз, напрямну повітряну трубу і сполучене з нею вибросное пристрій, виконаний у вигляді вигнутого каналу, з метою підвищення надійності роботи він забезпечений двуплечим важелем, шарнірно встановлені на полоза, а канал вибросного пристрою зігнутий по кривій, яка має змінну кривизну, його передня стінка закріплена на полоза і на виході каналу розташована горизонтально, а задня стінка каналу підвішена на шарнірі двоплечого важеля і забезпечена вигнутими по радіусу жалюзями з отворами, шарнірно встановленими на ній в П-образному пазу, зробленому в цій стінці, причому жалюзі забезпечені повідцями, послідовно з'єднаними між собою за допомогою кулісних механізмів, при цьому один з повідків з'єднаний тягою регульованої довжини з двуплечим важелем (SU, авторське свідоцтво №904541, М. Кл3A01C 7/20).

До недоліків сошника відносяться складність конструкції, низька надійність роботи, відсутність можливості внесення вологого гидроге�стосуються, тому при такій конструкції семяпровода внесення зволоженого гідрогелю неможливо.

Відомий сошник пневматичної сівалки, що включає наральник і вигнуту по спіралі трубку з отворами в стінці і вихідним отвором на кінці, з метою забезпечення ґрунтової прошарку між насінням і добривами трубка оснащена рухомим еластичним патрубком, а отвори в її стінці виконані по лінії, описаної мінімальним радіусом кривизни спіралі, площа поперечного перерізу трубки виконана збільшується в бік вихідного отвору, а на вихідному торці трубки встановлений рухомий відносно осі обертання циліндр, усередині якого розміщено еластична перегородка, верхнім кінцем сполучена з трубкою, а нижнім - з циліндром (SU, авторське свідоцтво №1416076, A01C 7/20).

До недоліків сошника відноситься складна конфігурація семяпровода, що призводить до прилипання вологих гранул до стінок семяпровода і відсутність можливості внесення гідрогелю.

Відомий сошник пневматичної сівалки, що містить наральник, на задній частині якого виконаний насіннєвий канал, що має вертикальний і горизонтальний прямолінійні ділянки і між ними - вигнутий ділянку, що закриває канал стінку переріз насіннєвого каналу на вигнутому ділянці має форму прямокутної трапеції з утворенням її похилою стороною передньої стінки каналу, при цьому передня стінка каналу виконана по колах різного радіусу, які касательни вертикальному і горизонтальному ділянках каналу (SU, авторське свідоцтво №1402277, A01C 7/20).

До недоліків даного сошника пневматичної сівалки відносяться вигин каналу семяпровода, про який відбувається удар насіння і їх прилипання. Крім того, сошник не забезпечує фіксованою укладання насіння на дно борозни заданого профілю та укриття їх вологим шаром ґрунту.

Відомий сошник для разбросного посіву, що включає полозовидную стійку, змонтований на ній дугоподібний сем'япровід і лапу з розсіювачем, з метою підвищення рівномірності розподілу висеваемого матеріалу і зменшення його механічного пошкодження сошник забезпечений дугоподібної трубкою подачі газу, яка введена в нижню частину семяпровода під кутом до його осі, а розсіювач виконаний у вигляді пов'язаних між собою горизонтальною і криволінійної частин, остання з яких своєю опуклою в бік внутрішньої порожнини семяпровода частиною пов'язана, у свою чергу, з передньою стінкою семяпровода, при цьому до задньої стінки семяпровода прикріплена закриває подлаповое простір кришка з прямою задньою кромкою, а з мета�єм в плані горизонтальної частини розсіювача (SU, авторське свідоцтво №982561, М. Кл3A01C 7/20).

До недоліків даного сошника належать наявність вигину нижній частині семяпровода, що призводить до прилипання насіння в зігнутої частини, також конструкція сошника не забезпечує фіксованою укладання насіння в борозенку заданої форми і їх укриття вологим шаром ґрунту, відсутня можливість внесення гідрогелю.

Відомий сошник, що включає полозовидную стійку, змонтований на ній сем'япровід, у верхній частині семяпровода виконана розширювальна камера для прийому насіння, що надходять від висівного апарату, розширювальну камеру введено сопло для подачі газу, виконане у вигляді циліндричної трубки з косим зрізом вихідного отвору, при цьому скошена частина трубки розташована з протилежного боку вхідної частини розширювальної камери, крім того, сем'япровід на сошнике встановлений вертикально і має у нижній частині розширення з випускними отворами для газу, а нижній кінець семяпровода має косий зріз, причому полозовидная стійка має на нижній частині бороздообразователь, складається з криволінійного ножа, пов'язаного зі щоками, що охоплюють розширення нижньої частини семяпровода і звужуються до нижньої частини бороздотрена клиноподібна п'ята з заданою формою клина, передня частина якої виконана загостреною і криволінійною, а нижня частина щік бороздообразователя пов'язана з верхнім обрізом клиноподібної п'яти, крім того, в задній частині бороздообразователя передбачені загортачи у вигляді ножів, встановлених під гострим кутом до напрямку руху і відхилених від верхнього обріза щік (SU, авторське свідоцтво №2380881, A01C 7/20).

До недоліків даного сошника відноситься неможливість внесення зволоженого гідрогелю та його прилипання до стінок. Крім того, відсутня можливість загортання насіння і гідрогелю на різній глибині

Дана конструкція сошника прийнята нами в якості найближчого аналога.

Завданням заявленого винаходу є наступне: освіта борозенки заданого профілю, укриття насіння і гранул гідрогелю вологим шаром ґрунту, забезпечення можливості внесення зволожених гранул гідрогелю.

Технічний результат - запобігання прилипання гранул гідрогелю до стінок тукопровода, отримання високоякісних сходів і ранньої продукції.

Зазначений технічний результат досягається тим, що у відомому сошнике сівалки, що містить полозовидную стійку, змонтований на ній сем'япровід і тукопровод, згідно з�до закріпленого шнека лівосторонньої спрямованості, включає опору, до якої кріпиться вісь, на осі розташований гвинтовий лівобічний направитель, через завихрювач змонтований розпилювач, з'єднаний шлангом з напірної порожниною насоса для подачі розчинених у воді добрив NPK, що містить циліндричний корпус з нарізаною в задній частині різьбленням, у внутрішній порожнині циліндричного корпусу встановлений гвинтовий направитель потоку з лівобічною навивкою витків, розміщених на осі, в передній частині полозовидной стійки встановлений риджер для видалення сухого шару ґрунту, а в нижній частині полозовидной стійки передбачені п'яти для освіти борозенок заданого профілю, при цьому висота п'ятки для добрив більше висоти п'яти для насіння, за полозовидной стійкою встановлені загортачи, над семяпроводом встановлений пневматичний висіваючий апарат.

Винахід пояснюється кресленнями.

На фіг. 1 зображено вигляд знаряддя збоку.

На фіг. 2 - розпилювач.

На фіг. 3 - завихрювач.

Комбінований сошник включає полозовидную стійку 1, змонтований на ній в задній частині сем'япровід 2 і в передній тукопровод 3. Тукопровод 3 з'єднаний патрубком 4 з напірної порожнини вентилятора. У верхній частині тукопровода 3 змонтований завихрителрений, з'єднаний шлангом 7 з напірної порожнини насоса. У передній частині полозовидной стійки 1 встановлений риджер 8 для видалення сухого шару ґрунту, а в нижній частині полозовидной стійки 1 передбачені п'ята 9 для добрив і п'ятка 10 для насіння, при цьому висота п'ятки 9 більше висоти п'яти 10. За полозовидной стійкою 1 встановлені загортачи 11. Над семяпроводом 2 встановлений пневматичний висіваючий апарат 12. Розпилювач 6 містить циліндричний корпус 13, з нарізаною в задній частині різьбленням 14. У внутрішній порожнині циліндричного корпусу 13 встановлено гвинтовий направитель 15 потоку з лівобічною навивкою витків, розміщених на осі 16. Гвинтові лопаті 17 розміщені на конусі 18. Завихритель 5 включає опору 19, до якої кріпиться вісь 20. На осі 20 розташований гвинтовий лівобічний направитель 21.

Комбінований сошник працює наступним чином.

При русі полозовидной стійки 1 в заглибленому положенні риджер 8 зрушує верхній сухий шар ґрунту, а п'ята 9 утворює борозенку заданого профілю для укладання гідрогелю, що надходить під напором від туковисівного апарата по патрубку 4. При цьому у верхній частині тукопровода 3 туковоздушная суміш взаємодіє з завихрювач 5 і набуває вращат�реній, що забезпечує змочування частинок гідрогелю. Змочені частинки гідрогелю подаються у борозенку, утворену п'ятою 9 полозовидной стійки 1. Під впливом напору від вентилятора змочені частинки гідрогелю рівномірно розподіляються по стінках борозенки утвореної п'ятою 9. Перед семяпроводом 2 передбачена п'ята 10 для укладання насіння, глибина закладення яких менше глибини загортання гідрогелю. Укриття насіння вологим шаром ґрунту забезпечується загортачами 11.

Комбінований сошник, що включає полозовидную стійку, змонтований на ній сем'япровід і тукопровод, відрізняється тим, що тукопровод з'єднаний з напірної порожнини вентилятора і має у верхній частині завихритель у вигляді жорстко закріпленого шнека лівосторонньої спрямованості, що включає опору, до якої кріпиться вісь, на осі розташований гвинтовий лівобічний направитель, через завихрювач змонтований розпилювач, з'єднаний шлангом з напірної порожниною насоса для подачі розчинених у воді добрив NPK, що містить циліндричний корпус з нарізаною в задній частині різьбленням, у внутрішній порожнині циліндричного корпусу встановлений гвинтовий направитель потоку з лівобічною навивкою витків, розміщених на осі, у передй стійки передбачені п'яти для освіти борозенок заданого профілю для добрив і насіння, при цьому висота п'ятки для добрив більше висоти п'яти для насіння, за полозовидной стійкою встановлені загортачи, над семяпроводом встановлений пневматичний висіваючий апарат. 

Схожі патенти:

Сем'япровід пневматичної сівалки

Сем'япровід пневматичної сівалки містить трубопровід і встановлений вертикально гаситель повітряного потоку. Гаситель повітряного потоку виконаний у вигляді труби з віконцями. Поверх труби закріплена воронка з фіксатором для запобігання втрат зерна через віконця і регулювання кількості випускається повітря. Винахід дозволить підвищити якість посіву шляхом зменшення виносу насіння на поверхню ґрунту з-під лапи сошника сівалки за рахунок зменшення дії повітряної струменя в подлаповом просторі і рівномірність розподілу насіння по ширині дна борозни за рахунок збереження досить високої швидкості польоту насіння. 1 іл.

Сошник для рівномірного широкосмугового посіву насіння

Винахід відноситься до галузі сільськогосподарського машинобудування, зокрема до знарядь для посіву. Сошник для рівномірного широкосмугового посіву насіння містить активний розсіювач, двокрилих клиноподібний ложеобразователь, загортачи, прикативающий каток. Розсіювач виконаний у формі двосхилим перфорованої пластини і розміщений над поверхнею грунту під семяпроводом. Розсіювач приводиться в коливальний рух від вала прикативающего ковзанки через ланцюгову передачу допомогою кривошипно-шатунного механізму. Загортачи виконані у вигляді двох плужком з гвинтовим отвальчиком і встановлені під регульованим кутом проти руху і попереду прикативающего ковзанки. Таке конструктивне рішення спрямоване на виключення заклинювання розсіює пластини, підвищення рівномірності висіву. 1 з.п. ф-ли, 2 іл.

Сошник для посіву разбросного

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування, зокрема до сошникам для висіву насіння на підготовлене ложе. Сошник здобуде розсіювач, виконаний у вигляді посівного лотка з перфорацією. Сошник має порожнистий корпус з плоским днищем. Для забезпечення коливань посівної лоток змонтований на пружній сталевій пластині, яка періодично притягається до электромагнитам з електроприводом. Електромагніти встановлені на дно всередині корпусу. Таке конструктивне виконання дозволить підвищити польову схожість і вировненность вирощуваних культур. 2 іл.

Комбінований агрегат для обробки грунту та посіву (варіанти)

Група винаходів відноситься до галузі сільськогосподарського машинобудування, зокрема до знарядь для обробітку грунту та посіву. Комбінований агрегат для обробки грунту та посіву містить колісний тягове засіб (1), бункер (12) для насіння, прикочуючі катки (16), раму (4) знаряддя. На рамі (4) знаряддя розміщені порожнисті стійки з дисковими сошниками (7). Сошники (7) розміщені послідовно один за одним на двох брусках (5) і з нахилом в подовжній і поперечній площинах. Бруски (5) закріплені передніми кінцями на рамі (4) на вертикальних осях (8) з можливістю повороту в горизонтальній площині. Сошники (7) закріплені на порожнистих стійках з можливістю часткового перекриття кожним попереднім з них сошника (7) наступного. Знаряддя може бути з'єднане з тяговим засобом (1) за допомогою навісного обладнання (2) і кріпиться на задні півосі (13) тягового засобу або з допомогою гидронавесного пристрою і при цьому містити встановлені під кутом один до одного прикочуючі катки (16). Рама (4) знаряддя може бути розділена поздовжніми осями (18) на центральну секцію (19) і крайні секції (20), а задні кінці суміжних брусків (5) різних секцій з'єднані шарнірно між собою і повзунами (22) з подовжніми осями (18). Т�ти, з забезпечуваної при цьому оптимізацією завантаження тягового засобу. 3 н. і 1 з.п. ф-ли, 7 іл.
Винахід відноситься до галузі сільськогосподарського машинобудування, зокрема до знарядь для обробітку грунту та посіву насіння. Дисковий знаряддя містить порожнисті стійки. Порожнисті стійки закріплені на рамі (1) на двох брусках (2). Бруски (2) встановлені на рамі (1) і з'єднані передніми кінцями з нею за допомогою вертикальних шарнірів (7). Між собою бруски (2) з'єднані за допомогою гідроциліндра (8). Порожнисті стійки встановлені під нахилом в подовжній і поперечній площинах з можливістю повороту в підшипниках (5). На кінцях порожнистих стійок послідовно один за одним встановлені дискові сошники (4). Кожен попередній дисковий сошник (4) частково перекриває наступний дисковий сошник (4) і встановлений з зазором над ним. Таке конструктивне рішення спрямоване на зниження рівня енерговитрат, а також на поліпшення якості обробітку грунту і сівби зернових. 3 іл.

Вузол регулювання притискного зусилля дискового сошника сільськогосподарського знаряддя

Група винаходів відноситься до галузі сільськогосподарського машинобудування, зокрема знаряддям для посіву. Знаряддя містить сошниковий вузол з пристроєм для програми притискного зусилля дискового сошника. Сошниковий вузол містить допоміжний кронштейн з встановленим на нього дисковим сошником, параллелограммний важільний механізм. Параллелограммний важільний механізм з'єднує допоміжний кронштейн з брусом для навішування робочих органів знаряддя і має верхня ланка і нижня ланка, хитний вал. Хитний вал виконаний з можливістю з'єднання з брусом для навішування робочих органів і має важіль. Притискний пристрій одним кінцем з'єднана з важелем хитного валу, а другим кінцем - з допоміжним кронштейном. Виконавчий механізм виконаний з можливістю повороту хитного валу. Верхня ланка параллелограммного важільного механізму одним кінцем з'єднана з можливістю повороту з кронштейном бруса для навішування робочих органів, а другим кінцем з'єднана з можливістю повороту з допоміжним кронштейном. Нижня ланка параллелограммного важільного механізму з'єднане одним кінцем з можливістю повороту з хитним валом, а другим авлено на забезпечення підняття і опускання вузлів дискових сошників, а також регулювання притискного зусилля вузла дискового сошника. 3 н. і 9 з.п. ф-ли, 6 іл.

Дисково-анкерний сошник

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування, зокрема до сошникам сівалок для посіву сільськогосподарських культур. Сошник містить корпус з вузлом кріплення його до повідця, плоский диск, анкер-ложеобразователь, семятуконаправитель, розподільник, козирок-відбивач і загортач. Диск встановлений під кутом до напрямку руху. Анкер-ложеобразователь виконаний з зовнішньої і внутрішньої боковинами. Розподільник виконаний у вигляді розтруба. Загортач має підпружинений повідець і почвонаправитель. Анкер-ложеобразователь забезпечений знімною заслінкою-перегородкою, встановленої між його боковинами, і обмежувачами-направляючими. Заслінка-перегородка прикріплена до низу розтруба розподільника. Заслінка-перегородка виконана у вигляді зігнутої пружною пластини, нижня частина якої паралельна нижніх крайках боковин. Обмежувачі-напрямні розміщені в нижній частині стінок боковин. Загортач прикріплений до семятуконаправителю з допомогою кронштейна з вертикальною прорізом для його повідця і виконаний у вигляді горизонтально розташованої дугоподібної скоби. Ширина скоби не перевищує відстані між осями сошників. Повідець загортача забезпечений вертикальної натискний �тоянием між їх внутрішніми кінцями в поздовжньому напрямку 3...10 див. Таке конструктивне виконання дозволить підвищити надійність смугового посіву та якість загортання насіння в різних грунтово-кліматичних умовах, у тому числі на перезволожених грунтах. 1 з.п. ф-ли, 2 іл.

Сошник для посіву двустрочного

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування, зокрема до сошникам для дрібної і рівномірною по глибині загортання в грунт насіння овочевих культур при двустрочном посіві. Сошник складається з порожнистого корпусу з плоскою робочою поверхнею несучої щоки.Сошник має також ущільнювальну п'яту, семянаправитель і бороздообразователь. Бороздообразователь виконаний у вигляді долота, встановленого в лобовій частині сошника. Щоки від місця кріплення до долоту і до вихідних кромок зближуються. Таке конструктивне виконання дозволить підвищити рівномірність загортання насіння по глибині. 1 іл.

Сошниковая секція сівалки для просапних та баштанних культур

Сошниковая секція сівалки містить встановлений на повідку вільно обертається плоский ніж з ребордами, нерухомо закріплені семянаправитель і бороздообразующий робочий орган. Бороздообразующий робочий орган має передню загострену частину, пов'язану по радіусу окружності між вертикальною частиною і нижньою горизонтальною частиною. Кут загострення щік бороздообразующего робочого органу виконаний меншим кута тертя грунту про сталь. Семянаправитель пов'язаний з задньою частиною бороздообразующего робочого органу, виконаний змінного перерізу і має звуження в нижній частині, ширина якого дорівнює ширині борозенки, утвореної бороздообразующим робочим органом. Передня стінка семянаправителя має більшу довжину, ніж задня, що утворює носок семянаправителя. За семянаправителем на регульованій по висоті стійки, виконаної вилкообразной, встановлений прикативающе-заделивающий каток у вигляді двох оппозитно встановлених малими підставами усічених конусів. Ширина котка більше ширини борозенки. За прикативающе-заделивающим котком з допомогою тяги встановлений мульчуючий загортач у вигляді сітчастої боронками. Сошниковая секція змонтована на грядиле, що має параллелограммную н

Підпружинений скребок для дискового розпушувача

Сільськогосподарське пристосування має робочий брус і безліч вузлів для розпушування грунту, сполучених з робочим брусом. Робочий брус пристосований для з'єднання з тягачем. Кожен вузол для розпушування ґрунту містить допоміжну опору, диск, скребок і тримач для прикріплення його суміжно з диском, висівну трубу і пружину. Допоміжна опора виконана з можливістю з'єднання з робочим брусом. Диск встановлений з можливістю обертання на допоміжної опори для формування борозни в грунті. Скребок має кромку для скобления поверхні диска, установчу область, віддалену від кромки скребка, і виконаний з можливістю сприяння підтримці відкритого стану борозни. Висівна труба розташована суміжно з поверхнею диска для скидання насіння у борозну, сформовану диском. Висівна труба утримується від допоміжної опори за допомогою кронштейна. Тримач скребка прикріплений до висівній трубі. Пружина зміщує скребок до диска. Вузол сільськогосподарської сівалки містить з'єднувальний елемент, диск, скребковий вузол, тримач скребка для прикріплення скребка суміжно з диском, висівну трубу і смещающий елемент. З'єднувальний елемент прикріплений до рами приспосое. Скребковий вузол включає шкребок, має кромку для входження в контакт з поверхнею диска і її скобления. Скребок має установчу область, віддалену від кромки скребка, і виконаний з можливістю сприяння підтримці відкритого стану борозни. Висівна труба розташована суміжно з поверхнею диска для скидання насіння у борозну, сформовану диском. Висівна труба утримується від з'єднувального елемента за допомогою кронштейна, а держатель скребка прикріплений до висівній трубі. Смещающий елемент притискає скребок до диска. Скребковий вузол має раму, диск, а також містить шкребок, тримач скребка, пару рознесених один від одного кріпильних елементів і смещающий вузол. Диск встановлений на рамі і виконаний з можливістю нарізання борозни в ґрунті. Скребок має кромку для входження в контакт з диском і його скобления, установчу область і виконаний з можливістю сприяння підтримці відкритого стану борозни. Настановна область віддалена від кромки скребка. Тримач скребка розташований суміжно з настановної областю. Кріпильні елементи для прикріплення скребка до держателя скребка проходять через установчу область. Смещающий вузол включає штифт для з'єднання держий сайт містить смещающий компонент програми смещающей сили до скребку таким чином, що скребок зберігає контакт з диском при відхиленні диска. Заявлена група винаходів дозволить швидке і легке регулювання скребка, допускаючи його відхилення на нерівності диска або відхилення диска в ході виконання операцій розпушування грунту та посіву, забезпечуючи при цьому надійну очистку диска. 3 н. і 15 з.п. ф-ли, 5 іл.
Up!