Ділильна головка пневматичної сівалки з змінним діаметром вихідного отвору

 

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування, а саме до пневматичних сівалок.

Відома конструкція розподільної головки пневмоцентробежного висівного апарату, що містить корпус з розподільними патрубками, ротор із закріпленим на ньому материалопроводом, на якому встановлено напівсферичні решето з кільцевими жалюзі (див. патент СРСР №725596, кл. А01С 7/00, опубл. 10.04.80).

Недоліком конструкції є неможливість регулювання площі вихідного отвору головки і нерівномірність подачі насіння.

Мета винаходу - підвищення точності і рівномірності висіву насіння.

Зазначена мета досягається за рахунок зміни площі вихідного отвору ділильної головки допомогою встановлення рухомих пластин.

На фіг. 1 показана ділильна головка; на фіг. 2 - переріз А-А на фіг. 1; на фіг. 3 - кільце; на фіг. 4 - переріз Б-Б на фіг. 3.

Ділильна головка складається з корпусу 1 з штуцером 2 вхідного трубопроводу, кришки 3 з конусним дільником потоку насіння 4 і розподільних патрубків (не показано), забезпечена кільцем. Уздовж зовнішнього діаметра корпуса 1 і кришки 3 виконані пази 5 (фіг. 1 і 2).

Кільце складається з обода 6 з довгастими отворами�а виконана у вигляді вигнутих пластин 12 з довгастими отворами 13 і призначена для регулювання площі вихідних отворів розподільних патрубків. Вигнуті пластини 12 встановлені в направляючих 11 з можливістю переміщення за допомогою приводу у вигляді електромагніту 14 і поворотної пружини 15.

Ділильна головка працює наступним чином.

Потік повітря з насінням через магістральний трубопровід (не показаний) поступає через приймальний штуцер 2 в корпус головки 1, вдаряючись об конусний дільник 4 кришки 3, потік ділиться на вісім частин і направляється в отвори 7 обода 6, далі через штуцер 10 розподільними патрубків до трубопроводу сошника.

Система реєстрації насіння на виході сигналізує про зменшення або збільшення кількості висіяних насінин на конкретному сошнике. У відповідь подається напруга на електромагніт 14 головки, коректує отвір даного сошника. Заслінка у вигляді вигнутих пластин 12 переміщається по напрямній 11 між ободами 6 і 8 і площа вихідного отвору змінюється.

Таким чином, змінюється обсяг вступника з насінням повітря до сошника і, як наслідок, кількість висіяних насіння.

Використання запропонованої конструкції ділильної головки пневматичної сівалки з змінним діаметром вихідного отвору підвищує точність і рівномірність висіву насіння.

Ділильна р�лем потоку насіння і заслінку з приводом для регулювання площі вихідних отворів розподільних патрубків, відрізняється тим, що забезпечена кільцем, а вздовж зовнішнього діаметра корпуса і кришки виконані пази, при цьому кільце складається з обода з довгастими отворами і обода з отворами для кріплення штуцерів, утворюють напрямні для заслінки, причому заслінка виконана у вигляді вигнутих пластин з довгастими отворами, які встановлені в направляючих з можливістю переміщення за допомогою приводу у вигляді електромагніту і поворотної пружини. 

Схожі патенти:

Висіваючий апарат

Винахід відноситься до висіваючи апаратів сівалок точного висіву дражованого насіння просапних культур. Висіваючий апарат містить бункер, розташовані під ним розподільну камеру і корпус. У корпусі на горизонтальній осі обертання встановлено диск з жолобник, осередками з фасками і сводоразрушителями. На корпусі закріплено розподільна камера з похилим дном з вікном. У днище розташована частина бічної поверхні диска. Всередині розподільної камери на бічних стінках на горизонтальній осі встановлений счесивающий ролик із зазором щодо галтелі диска. При цьому горизонтальні осі диска і ролика розташовані в одній вертикальній площині. Винахід дозволить забезпечити підвищення рівномірності розподілу дражованого насіння в рядку за рахунок дозованого поштучного заповнення всіх комірок з рухомого організованого ряду, сформованого в розподільній камері. 4 іл.

Розподільна головка пневматичної зернової сівалки

Розподільна головка пневматичної зернової сівалки складається з розподільника з відвідними патрубками і турбулізатора, встановленого у вхідному трубопроводі. Турбулизатор виконаний у вигляді чотирьох відбивачів з тягарцями. Відбивачі з тягарцями закріплені на трубі шарнірно у двох взаємно перпендикулярних площинах. Відбивач, що знаходиться на зовнішній стороні коленообразного патрубка, має попередній нахил від вертикального положення в бік центральної осі труби на кут β. Винахід дозволить підвищити рівномірність розподілу насіння при роботі на схилах. 3 іл.

Сем'япровід пневматичної сівалки

Сем'япровід пневматичної сівалки містить трубопровід і встановлений вертикально гаситель повітряного потоку. Гаситель повітряного потоку виконаний у вигляді труби з віконцями. Поверх труби закріплена воронка з фіксатором для запобігання втрат зерна через віконця і регулювання кількості випускається повітря. Винахід дозволить підвищити якість посіву шляхом зменшення виносу насіння на поверхню ґрунту з-під лапи сошника сівалки за рахунок зменшення дії повітряної струменя в подлаповом просторі і рівномірність розподілу насіння по ширині дна борозни за рахунок збереження досить високої швидкості польоту насіння. 1 іл.

Висіваючий апарат

Пристрій відноситься до сільськогосподарського машинобудування, зокрема до апаратів точного висіву насіння сільськогосподарських культур. Висіваючий апарат містить корпус і бункер для насіння. У корпусі на горизонтальній осі встановлений дозуючий вертикальний однорядний ніздрюватий диск. Останній закріплений за допомогою болтів на пластмасовій шестірні. Апарат має також ролик-відбивач, виштовхувач насіння, пульсатор і обвідний повітропровід. Останній встановлений на подовженій голівці горизонтальній осі за допомогою утримувача. Пульсатор має вилку з опорними роликами і круглу стяжную муфту. Ніздрюватий диск виконаний хвилястим, з хвилями однакової довжини і висоти, розташованими по окружності по внутрішній порожнині, причому кількість хвиль дорівнює кількості насіннєвих осередків. Вершини хвиль з'єднані з центрами денця осередків сопловими отворами. Виштовхування насіння здійснюється стисненим повітрям, що надходять періодично через ці отвори допомогою обвідного воздуховода і пульсатора від пневмосистеми трактора або сівалки в момент підходу насіння до виштовхування їх в борозну. Виштовхувач насіння зміщений на діаметр комірки від вибросного вікна і виштовхує застряглі насіння, восстанавл�ервого контакту у вузьку борозенку з ущільненим ложе без прокатування по ній. Винахід забезпечує посів насіння сівалками типу ССТ-12В на швидкості 11-12 км/год і більше, рівномірне розташування насіння в борозні, підвищує продуктивність праці у 1,5-2 рази. 5 з.п. ф-ли, 5 іл.

Пристрій для рециркуляції повітря в сільськогосподарській машині

Винахід відноситься до сільськогосподарської машини, а саме до сівалці для висіву насіння, яка містить дозуюче насіння пристрій для дозування насіння. Дозуюче насіння пристрій містить стінку, яка виконана з можливістю обертання. Дозуюче насіння пристрій також виконано з можливістю повідомлення із засобом додатки тиску для забезпечення різниці тисків на стінках між приймаючою насіння стороною, стороною високого тиску, стінки і стороною, стороною низького тиску, стінки, яка є протилежною приймаючої насіння стороні. Стінка виконана з безліччю наскрізних утримують отворів для прийому на приймаючій насіння стороні стінки, за допомогою різниці тисків на стінках, насіння в утримуючих отворах. Потім насіння переміщаються через обертання стінки на відстань переміщення стінки, при цьому вони вивільняються із стінки. Засіб додатки тиску містить пневматичний пристрій, підключений до воздухопроводу і забезпечує основну повітряну струмінь через повітропровід в напрямку приймаючої насіння боку стінки. Трубопровід поворотний приєднаний між стороною стінки, яка є противополвной повітряного струменя переноситься назад у повітропровід та/або до впускний стороні пневматичного пристрою, а частина основної повітряного струменя прямує вниз в грунт через випускний трубопровід. Винахід дозволяє зменшити випуск забрудненого повітря, який проходить через висівається насіння. 9 з.п. ф-ли, 6 іл.

Дозуюче насіння пристрій на сільськогосподарській машині

Сільськогосподарська машина відноситься до області посівних машин. Машина містить, щонайменше, одну висіваючу секцію, що включає, щонайменше, дозуюче насіння пристрій. Останнє містить дозуючий насіння елемент (803), який за допомогою приводного пристрою виконаний з можливістю транспортування насіння в один або більше дозуючих семяпроводов (812). Дозуюче насіння пристрій містить також камеру (882) для насіння, виконану з можливістю подачі в неї позитивного тиску створює тиск елемента, встановленого на сільськогосподарській машині. Дозуючий насіння елемент (803) являє собою стінку, яка обмежує камеру (882), в якій виконані отвори або заглибини. При цьому отвори або заглибини дозуючого насіння елемента (803) з'єднують камеру (882) з навколишнім середовищем для створення різниці тисків для прикріплення до них і транспортування в них насіння. Дозуючий сем'япровід (812) складається із зовнішнього семяпровода (816) і розташованого в ньому з можливістю зняття внутрішнього семяпровода (826) і має впуск (814) в камері (882) для повітряного потоку для транспортування насіння з камери (882) через дозуючий сем'япровід (812) у посівну борозну. Винахід дзвінок�і руху машини. 13 з.п. ф-ли, 10 іл.

Імпульсний пневматичний висіваючий апарат

Висіваючий апарат містить корпус, сопло надлишкового тиску, забірний пристрій і висіваючий диск, що має робочу кромку з коефіцієнтом тертя про насіння більше 0,7. Висіваючий диск закріплений на приводному валу в кільцевій проточці корпусу і виконаний у вигляді усіченого прямого кругового конуса, менша основа якого звернена до корпусу. Кільцева проточка корпусу також виготовлена у вигляді конічної поверхні, зверненої великим підставою до висевающему диску. Кути нахилу твірних висівного диска та кільцевої проточки корпусу до площини підстави висівного диска однакові. Корпус має профіль у вигляді усіченої колу. У верхній зоні переходу циліндричної частини корпусу в плоску, з боку, що прилягає до висевающему диску, виконано отвір для сопла генератора пневматичних імпульсів. Даний отвір має діаметр менше половини мінімального розміру насіння. Крім того, на плоскій поверхні корпусу, перпендикулярній площині висівного диска, на відстані не менше двох максимальних розмірів насіння від отвору сопла генератора пневматичних імпульсів, з боку робочої частини висівного диска прикріплений патрубок семяпровода. Перетин патрувисить якість висіву насіння за рахунок забезпечення рівномірної поштучної подачі насіння. 2 іл.

Пневматичний висіваючий апарат

Пневматичний висіваючий апарат містить корпус, сопло надлишкового тиску і висівний диск. Робоча кромка висівного диска має коефіцієнт тертя про насіння більше 0,7. У верхній частині корпуса з боку, що прилягає до висевающему диску, встановлений з можливістю обертання дозуючий диск. Робоча поверхня дозуючого диска має коефіцієнт тертя більше 0,7. На плоскій поверхні корпусу з боку, що прилягає до висевающему диску, закріплений патрубок семяпровода, переріз якого має форму прямокутника зі сторонами більше півтора максимального розміру насіння. Патрубок семяпровода у корпусі встановлений таким чином, що його верхня кромка розташована вище рівня насіння у насіннєвій камері. Винахід дозволить підвищити якість висіву насіння за рахунок забезпечення рівномірної поштучної подачі насіння. 1 іл.

Конфігурація пристрою дозування насіння на сільськогосподарській машині

Сільськогосподарська машина включає в себе, щонайменше, один висіваючий апарат, пристрій дозування насіння з дозуючим насіння елементом (803) з приводним пристроєм і камерою для насіння і трубопровід (812) для дозування насіння. Камера виконана з можливістю нагнітання в неї позитивного тиску створює тиск ланки. Дозуючий насіння елемент (803) утворює стінку з отворами або пазами (804), що обмежує камеру. Отвори/пази (804) з'єднують камеру з навколишнім середовищем для створення різниці тисків для прикріплення і переміщення насіння в них. Впускний отвір (814) трубопроводу (812) для дозування насіння розташована в камері без входження в контакт з несучою насіння стороною дозуючого насіння елемента (803) прямо навпроти кошти (808) вирівнювання тиску, розташованого на протилежному боці до несучої насіння стороні дозуючого насіння елемента (803). Впускний отвір(814) трубопроводу для дозування насіння розташоване в безпосередній близькості з приймаючою областю (818) на несучій насіння стороні (803a) дозуючого насіння елемента (803). Трубопровід (812) для дозування насіння має впускний напрямок, який має третій кут (V3) до площини у межах інт�ного насіння елемента в середині приймаючої області (818). Використання винаходу дозволить підвищити якість розподілу насіння. 14 з.п. ф-ли, 8 іл.

Магнітний висіваючий апарат

Магнітний висіваючий апарат містить корпус з діелектричних матеріалів, насіннєвий ящик, семяподводящий і семяотводящий канали, лопатевий семясбрасиватель і висівний диск. На ободі висівного диска закріплені кріпильними деталями пластини постійного магніту з кроком, рівним відстані між насінням, що укладаються в борозенки залежно від агротехнічних вимог до посіву для окремо взятої сільськогосподарської культури. На шляху руху насіння від насіннєвого ящика до семяподводящему каналу встановлено електромагнітне зарядний пристрій для зарядки насіння, яке живиться електричним струмом, вироблюваним з використанням електрообладнання трактора через перетворювач напруги 12-24 В на 220 В. Використання винаходу дозволить забезпечити підвищення точності та ефективності висіву. 2 іл.

Система об'ємного дозування з секційною заслінкою

Система об'ємного дозування призначена для дозування продукту в посівної машині з бункером для продукту і розподільчою системою дозованого продукту, яка має безліч окремих продуктових каналів. Система дозування включає барабан дозатора, корпус дозатора, безліч вставок і виконавчих механізмів. Барабан дозатора має безліч барабанних сегментів, вирівняних вздовж його осі для дозування продукту з бункера в розподільну систему. Корпус дозатора по суті оточує барабан дозатора і утворює випуск для проходження через нього дозованого продукту. Вставки розташовані в корпусі і утворюють виступ, через який продукт проходить до випуску. Крім того, вставки рухомо встановлені в корпусі для переміщення між відкритим становищем, в якому продукт може проходити через виступ, і закритим становищем, в якому вставки тривають поперек випуску для блокування проходження продукту. Кожен з виконавчих механізмів встановлений для виборчого переміщення однієї чи більше вставок з відкритого стану в закрите положення. Винахід дозволить зменшити час простою машини при відключенні одного або декількох доз

Система об'ємного дозування з секційною заслінкою

Система об'ємного дозування для дозування продукту в посівної машині містить бункер для продукту і розподільну систему для розподілу дозованого продукту, що має безліч окремих продуктових каналів. Система також має барабан дозатора з безліччю барабанних сегментів, вирівняних уздовж осі барабана для дозування продукту з бункера в розподільну систему. Уздовж барабана дозатора між барабаном дозатора і розподільчою системою встановлені заслінки, розташовані в осьовому напрямку. Заслінки виконані з можливістю переміщення між відкритим положенням, в якому забезпечується проходження продукту з барабана дозатора в розподільну систему, і закритим положенням, в якому запобігається проходження продукту з барабана дозатора в розподільну систему. Заслінки мають виконавчі механізми, кожен з яких встановлений з можливістю виборчого переміщення однієї чи більше заслінок з відкритого на закрите положення. Винахід дозволить зменшити час простою посівної машини при відключенні одного або декількох дозаторів. 20 з.п. ф-ли, 12 іл.

Секційний відсікач дозатора і сільськогосподарський агрегат, що містить його

Сільськогосподарський агрегат для внесення в грунт матеріалу, що представляє собою насіння, добриво, або насіння і добриво містить центральну раму і безліч подовжених монтажних важелів, прикріплених до центральної рами. Кожен з монтажних важелів виконаний з можливістю переміщення з піднятого транспортного положення в опущене робоче положення коштів розпушування грунту, закріплених на кожному з монтажних важелів, пристосованих для розпушування грунту, коли монтажні важелі знаходяться в робочому положенні. Кошти видачі матеріалу на кожному з монтажних важелів розташовані поблизу засобів розпушування грунту, внесення матеріалу в грунт. Засіб видачі матеріалу пов'язане із засобом дозування матеріалу, пристосованим для розподілу та дозування матеріалу кошти видачі матеріалу на кожному з монтажних важелів. Додатково агрегат містить засіб картографування супутникової навігаційної системи GPS або Глонасс і засіб для перекриття потоку матеріалу із вибраного засобу видачі матеріалу в процесі роботи агрегату, що реагує на вхідний сигнал, одержуваний від засобу картографування супутникової навігаційної системи GPS або ГЛОНАСС. При � зазначеного агрегату проходить над ділянкою грунту, в яку раніше даними агрегатом вносився матеріал, зазначене засіб для перекриття потоку матеріалу перекриває видачу матеріалу з обраного засобу видачі матеріалу в засіб для автоматичного підйому в зазначене підняте положення вибраних із зазначених монтажних важелів, до яких була перекрита видача матеріалу з зазначеного засобу видачі матеріалу, коли зазначене засіб картографування навігаційної системи GPS або ГЛОНАСС визначає ділянки, по яких раніше проходив даний сільськогосподарський агрегат і в які вносилися зазначені матеріали. Винахід дозволить запобігти дублювання посіву і руйнування вже засіяних грядок. 4 н. і 13 з.п. ф-ли, 20 іл.

Пневматична сівалка з центрально-дозуючою системою

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування, зокрема до пневматичним сівалок, реалізує принцип центрального дозування насіння з пневматичним транспортуванням насіння в сошники або інші робочі органи для заробки насіння в грунт

Розподільник пневматичної зернової сівалки

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування, зокрема до пневматичним розподільниках насіння і мінеральних добрив зернових сівалок

Розподільна головка пневматичної сівалки для висіву сипучих матеріалів

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування, зокрема до розподільчих пристроїв для висіву сипучих матеріалів - насіння або розкидання мінеральних добрив

Повітряний колектор-розподільник насіння

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування і може бути використане для пневматичної розподілу насіння по сошникам сівалки

Пневматичний розподільник для сівалки

Винахід відноситься до галузі сільського господарства і може бути використане для пневматичної розподілу висіваються матеріалів
Up!