Пристрій для ущільнення гребного валу і спосіб ущільнення гребного валу

 

Винахід відноситься до пристрою для ущільнення гребного валу судна згідно з преамбулою пункту 1 формули винаходу і способу ущільнення гребного валу судна згідно з преамбулою пункту 5 формули винаходу.

Вал корабля або відповідного великого судна підтримується підшипниками на корпусі судна або силової установки. Гребний вал має ущільнювачі валу, розташовані між корпусом і валом для запобігання попадання навколишнього води всередину корпусу, і ущільнювачі підшипників з обох сторін підшипників для запобігання витікання змащення підшипників у воду або всередину корпусу. Ущільнювачі вала повинні зберігати свої ущільнювальні властивості як можна довше, оскільки їх надійність має першорядне значення для роботи системи привода в русі і надійності підшипників, на яких утримується вал. Ущільнювачі валу розташовані нижче поверхні води, що означає, що гідростатичний тиск направлено на них. Ущільнювачі валу складаються з декількох манжетних ущільнень, які герметизують камери між ними. Таке виконання спрямоване на розподіл загальної різниці тиску на частини, використовуючи додатковий спосіб регулированияержания тиску у ущільнювальної камері на заданому рівні шляхом додатка гідростатичного тиску масла на основі сили тяжіння. Зокрема, в електричних винторулевих системах, в яких доступне простір дуже обмежена, розміщення всіх додаткових пристроїв, що відносяться до системи ущільнення вала, що призводить до суттєвих проблем, пов'язаних з місцем розміщення, при використанні існуючих систем ущільнення валу.

На термін служби ущільнювача валу впливає безліч факторів, всі з яких повинні бути переведені на найкращий можливий рівень. Найбільш важливі фактори, що впливають на робочі характеристики і термін служби ущільнювача, являють собою різницю тисків через манжетний ущільнювач, температуру поверхні контакту між ущільнювачем і валом, швидкість зовнішньої окружності на зовнішній поверхні вала і хімічний вплив мастила, що впливає на ущільнювальний матеріал. Ефект об'єднання цих факторів має бути адекватною і допустимому рівні для забезпечення для ущільнювача можливості досягнення його максимального строку служби у відповідності з його конструкцією.

Використання не завдають шкоди для навколишнього середовища масел, тобто біорозкладаних масел, встановлює додаткові вимоги щодо їх властивостей, і вони більш чутливі до таких факторів, каользуется для регулювання тиску в камерах між ущільнювачами.

Завдання винаходу полягає у формуванні нової системи ущільнення вала, зокрема, придатною для роботи в обмеженому просторі, яка підтримує оптимальні умови на манжетном ущільнювачі і забезпечує максимальний термін служби ущільнювачів. Пристрій згідно з винаходом характеризується властивостями, зазначеними в відмітної частини пункту 1 формули винаходу. Спосіб у відповідності з винаходом характеризується властивостями, зазначеними в відмітної частини пункту 5 формули винаходу. Інші бажані варіанти здійснення у відповідності з винаходом характеризуються властивостями, певними в залежних пунктах формули винаходу.

Варіант здійснення у відповідності з винаходом продовжує термін служби ущільнювача завдяки оптимізації робочих умов. Регулювання тиску у внутрішніх камерах системи ущільнення підтримує різниця тисків на манжетних ущільнювачах на якомога нижчому рівні, що робить оптимальним термін служби під час всього терміну роботи системи. Тепловий вихід, який формується на ущільнювачі, передається циркулюючим маслом в раму пристрою рульового гвинта і додатково в морську воду, подЀенней камері, охолоджує кордон переходу ущільнювача до діапазону температур, який є оптимальним для робочих характеристик ущільнювача. Ефект охолодження частково підвищує ефективність використання біорозкладаних масел, оскільки їх властивості особливо чутливі до високих температур. Таким чином, дане рішення пропонує кращі умови для використання не завдають шкоди навколишньому середовищу масел.

У варіантах застосування, в яких ущільнення валу розташована всередині корпусу судна або силової установки, за межами місця безпосередній близькості до валу і корпусу, вода, навколишнє судно, не обов'язково адекватно охолоджує ущільнювач. Варіант здійснення у відповідності з винаходом забезпечує охолодження до адекватного рівня і при низьких витратах.

Винахід забезпечує створення оптимальних умов для ущільнювача при змінних навколишніх умовах роботи. По мірі зміни дрейфу судна тиск в ущільнювальних камерах регулюється так, щоб різниця тисків, що впливає на кожен манжетний ущільнювач, була настільки малою, наскільки можливо. Оскільки температура навколишнього середовища, зокрема температура води, навколишнього пристрій п�здогадатися настільки малою, наскільки можливо. Крім того, тиск в камерах може регулюватися у відповідності з тиском навколишнього води, при варіаціях тиску з-за роботи судна. Це, в основному, відноситься до приводів CRP (ВПВ, приводи з гвинтами протилежного обертання), в яких тиск, що впливає на трансмісійний вал, змінюється відповідно до умов роботи судна.

Варіант здійснення у відповідності з винаходом забезпечує переваги, що відносяться до галузі виготовлення і виробництва. Одна і та ж система задовольняє безлічі, і навіть всіх типів водних суден. У варіанті здійснення у відповідності з винаходом можна використовувати стандартні ущільнювачі, що гарантує доступність і якість. Кількість компонентів, необхідних згідно з рішенням, мало, в результаті чого забезпечуються низькі витрати і більш просте розміщення в обмеженому просторі винторулевого пристрою. Система може бути розроблена у вигляді модульної композиції, забезпечуючи переваги на фазах складання і технічного обслуговування та придбання вихідних матеріалів. Система також включає в себе пристрої вимірювання і регулювання, які сприяють більш ефективному отслеживан�більш докладно описано з використанням в якості прикладу певних варіантів здійснення з посиланням на додані креслення, де

на фіг.1 ілюструється система гвинта, в якій застосовується пристрій для ущільнення згідно з винаходом,

на фіг.2 ілюструється система ущільнення згідно з винаходом.

На фіг.1 показана схематично частина силової установки 2 судна, що містить силову установку з додатком пристрою у відповідності з винаходом. Силова установка являє собою винторулевое пристрій, встановлений на корпусі судна, використовуючи поворотні підшипники. Таке винторулевое пристрій відомо, наприклад, як продукт під назвою AZIPOD®, що являє собою товарний знак, що належить компанії ABB Oy. Електродвигун 8, приводить у рух гвинт 6, встановлений усередині кожуха 4 силової установки 2. У цьому варіанті здійснення електродвигун 8 являє собою синхронний електродвигун з збудником 12, встановленим на гребному валу 10 добре відомим способом. Гребний вал 10 утримується на кожусі 4 силової установки 2 на обох кінцях. На фіг.1 ілюструється тільки підшипник 14 на кінці гвинта 6, що містить роликовий підшипник. На іншому кінці електродвигуна 8 використовуються інші підшипники відомим чином.

Кожух 4 силової установки містить пр стінку 18 на стороні гвинта, зовнішній контур 20 на стороні силової установки і опорну структуру 22 підшипника 14. Гребний вал 10 проходить через проміжний відсік 16 в його центрі. На кінці підшипника проміжного відсіку 16 розташований зовнішній масляний ущільнювач 24 підшипника, запобігає витік масла для змащення підшипника за межі корпусу підшипника. Відповідно, на стороні електродвигуна підшипника 14 розташований внутрішній масляний ущільнювач 25 підшипника. Ущільнення 26 валу встановлено на кінці валу проміжного відсіку 16, і запобігає потраплянню навколишнього води у проміжний відсік 16. Проміжний відсік 16, таким чином, повністю герметизований, і при нормальних робочих умовах у ньому також не міститься рідина. Ущільнення 26 вала розташоване всередині замкнутого проміжного відсіку, що забезпечує можливість заміни ущільнення всередині цього відсіку.

На фіг.2 схематично показані деталі ущільнення 26 вала, а також система підвищення тиску і система мастила. Ущільнення 26 валу складається з чотирьох манжетних ущільнень 30, 32, 34 і 36, які встановлені послідовно в напрямку валу 10 так, що камери 38, 40 і 42 залишаються між сусідніми манжетними ущільнювачами. Тиск з зовнішньої�єр 0,4-1,0 бар. Перша камера 38, розташована ближче всього до гвинта 6, обмежена манжетними ущільнювачами 30 і 32. Тиск з обох сторін контактної поверхні радіального ущільнювача 30 по суті однаково. Тиск у першій камері 38 постійно вимірюється з допомогою датчика 44. Дані тиску поступають в модуль 78 управління. Програма модуля 78 управління включає в себе контролер 66 PI, змінне значення 64 помилки управління та обробку 46 даних вимірювання опорного тиску. Модуль управління використовує програмне втілення, яке являє собою недороге рішення без окремих компонентів. Перша камера заповнена водою або маслом, і її тиск, по суті, відповідає тискові води на лінії валу. Друга камера 42 ущільнення 26 валу, розташована далі від гвинта, знаходиться між манжетними ущільнювачами 34 і 36. Тиск у другій камері декілька вище, ніж тиск повітря в розташованому поруч з нею відсіку 16. Тиск у другій камері, наприклад, становить близько 0,1 бар, і різниця тисків, таким чином, є по поверхні контакту радіального ущільнювача 36. Друга камера 42 з'єднана з допомогою труби 48 з масляним баком 50, в якому використовується сила тяжес�рой камерами присутня третя камера 40, обмежена між манжетними ущільнювачами 32 і 34, і їх поверхні контакту звернені до валу. Третя камера 40 з'єднана з масляним баком 50 труби 52, насоса 54 і труби 56. Тиск у третій камері 40 постійно регулюється електродвигуном 58, від якого працює насос 54. Електродвигуном керують за допомогою перетворювача частоти 60. Пристрої регулювання тиску використовуються для підтримки тиску в третій камері 40 на значенні, яке відповідає різниці тисків між першою і другою камерами таким чином, що різниці тисків на поверхнях контакту манжетних ущільнень 32 і 34 встановлюються приблизно однаковими. Якщо тиск у камері 42, наприклад, становить 0,1 бар тиск в першій камері 38, залежно від тяги, становить 0,7 бар тиск в третій камері 40 регулюється на рівні приблизно 0,4 бару, використовуючи насос 54.

Тиск у третій камері 40 вимірюють з допомогою датчика 62. Дані вимірювання поступають в модуль 78 управління. Контролер 66 PI модуля керування розраховує інструкцію швидкості обертання, яку подають в перетворювач частоти 60, на основі даних 62 і 44 вимірювання тиску. Друга і третя камери з'єднані з резервуаром з �ка. Заслінка виконана з можливістю роботи при максимальній температурі ущільнювальної камери. Пристрої регулювання тиску у відповідності з даним варіантом здійснення, таким чином, складаються з насоса 54 і заслінки 74 регулювання потоку. Робота пристроїв регулювання тиску заснована на втраті тиску, утвореною заслінкою 74 або іншим клапаном потоку з-за швидкості потоку, виробленої регульованим насосом 54. Втрата тиску, утворена заслінкою, залежить від швидкості потоку масла. Необхідний тиск в камері 40, таким чином, може бути досягнуто шляхом регулювання швидкості обертання насоса з використанням перетворювача частоти. Після насоса 54 потік масла проходить через теплообмінник 76, який забезпечує функцію ефективного охолодження, що досягається як побічний продукт при регулюванні тиску з використанням простої компонування. Коли масло нагрівається і має низьку в'язкість, необхідний тиск в камері 40 може бути досягнуто тільки при високій швидкості потоку. З-за високої швидкості потоку охолоджуюча здатність також виходить найкращою. Коли масло холодне, необхідний тиск може бути досягнуто при істотно низькій швидкості потоку. ку, яка встановлена на рамі пристрою двигуна, яка передає тепло безпосередньо в навколишнє морську воду. В якості альтернативи, масляний резервуар може бути розташований у руховому пристрої переважно так, щоб резервуар перебував у контакті з навколишньою водою.

Описана регулююча система ефективно підтримує тиск і температуру ущільнювальних камер валу в межах їх номінальних значень, забезпечуючи найтриваліший з можливих термін служби.

Одночасно, використання біорозкладаних масел стає можливим без порушення функції ущільнення.

Рішення з проміжним відсіком забезпечує можливість заміни всіх ущільнювачів без необхідності переведення водного судна в сухий док, що забезпечує більш просте виконання робіт по технічному обслуговуванню і ремонту.

Різниці тисків на манжетних ущільнювачах підтримують на найнижчому можливому рівні керованим чином при зміні тяги водного судна і погодних умов. Оскільки фактичне тиск навколишнього води також постійно вимірюють, зміна тиску з-за руху і водного судна також враховується, що є важливим чинником для приводу �про може застосовуватися для більшості пристроїв для ущільнення вала. Пристрій підходить для різних типів суден і всіх рівнів тяги без необхідності регулювання висоти масляного резервуара при зміні тяги.

Загалом, даний пристрій вимагає меншої кількості труб, резервуарів, детекторів рівня і клапанів управління, які разом з простою механічною структурою знижують витрати, необхідні для звичайної системи.

Пристрій включає в себе вбудовані вимірювання рівня тиску та моніторинг, які можуть використовуватися для відстеження умов.

В альтернативному варіанті здійснення аналогічна система також може бути виконана таким чином, що насос формує фіксовану швидкість потоку, і тиск у ущільнювальної камері 40 регулюють так, щоб контролер 66 PI керував електричним клапаном швидкості потоку (не показаний) замість перетворювача частоти.

Представлене вище винахід було описано з використанням певного варіанту здійснення. Однак опис не слід розглядати як обмеження обсягу патентного захисту; варіанти здійснення винаходу можуть змінюватися в межах обсягу наступної формули винаходу.

1. Пристрій для ущільнення гребного валу (10) для судна з використанням�ників (14), при цьому ущільнення (26) містить групу манжетних ущільнень(30, 32, 34, 36), розміщених послідовно в напрямку гребного валу (10) так, що утворюється ущільнювальна камера (38, 40, 42) між сусідніми манжетними ущільнювачами, в результаті чого тиск першої ущільнювальної камери (38) на стороні гвинти (6), по суті, близько до тискові води на рівні гребного валу (10), і тиск у другій ущільнювальної камері (42), розташованої далі всього від гвинта (6), регулюють до фіксованого значення, яке, по суті, нижче, ніж тиск у першій ущільнювальної камері (38) на стороні гвинта, що відрізняється тим, що пристрій містить пристрої для регулювання тиску, з допомогою яких тиск у третій камері (40), розташованої між камерою (38) на стороні гвинта і другою камерою (42), розташованої далі всього від гвинта, регулюють до значення між значеннями тиску першої (38) і другий (42) камер шляхом регулювання втрати тиску, викликаного швидкістю потоку рідини, що діє як середовище, причому пристрої для регулювання тиску засновані на втрати тиску, утвореною заслінкою (74) або іншим клапаном керування потоку, при цьому втрата тиску виникає з-за швидкості регулювання тиску засновані на втрати тиску, утвореної на окремому клапані регулювання тиску, використовуючи фіксований потік, що формується фіксованим поршневим насосом.

3. Пристрій п. 1 або 2, який відрізняється тим, що одна і та ж середовище від одного масляного резервуара (50) циркулює через дві або більше камер ущільнювальних(38, 40, 42).

4. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що середовище, яке використовується для регулювання тиску, проходить через теплообмінник (76), використовуючи потік з метою охолодження.

5. Спосіб ущільнення гребного валу (10) для судна з використанням ущільнення (26) гребного валу, що утримується на корпусі судна або силової установки з використанням підшипників (14), причому ущільнення (26) містить групи манжетних ущільнень(30, 32, 34, 36), які розміщені послідовно в напрямку гребного валу (10) так, що утворюється ущільнювальна камера (38, 40, 42) між сусідніми манжетними ущільнювачами(30, 32, 34, 36), в результаті чого тиск першої ущільнювальної камери (38) на стороні гвинти (6) підтримують, по суті, близько до тискові води на рівні гребного валу, і тиск у другій ущільнювальної камері (42), яка розташована далі від гвинта, підтримують на фіксованому значенні, яке, за існуючою камері (40), розташованої між камерою (38) на стороні гвинта і другою камерою (42), розташованої далі всього від гвинта, постійно регулюють до значення між значеннями тиску першої (38) і другий (42) камер. 

Схожі патенти:

Щіткове ущільнення

Винахід відноситься до області турбомашиностроения, а саме до щітковим ущільнень, призначеним для ущільнення ротора відносно статора. Технічним результатом є підвищення зносостійкості і надійності щіткового ущільнення. Щіткове ущільнення містить кільцевої пучок щіток, розташований в зазорі між валом і корпусом турбомашини і одним кінцем жорстко закріплений в корпусі щіток. Ущільнення забезпечене розрізним кільцевим елементом і упорним кільцем, при цьому поверхня кільцевого пучка щіток виконана конічної відносно осі обертання вала. Корпус щіток встановлений на валу турбомашини і жорстко зафіксований на ньому. Завзяте кільце встановлено на валу турбомашини з боку гострого кута, утвореного віссю обертання вала турбомашини і кільцевим пучком щіток, і контактує з корпусом щіток по торцевих поверхнях. Розрізної кільцевий елемент встановлений між упорним кільцем і кільцевим пучком щіток і контактує одним торцем з торцем упорного кільця, а іншим торцем, виконаним конічним, - з поверхнею кільцевого пучка щіток. 1 з.п. ф-ли, 1 іл.

Збірний клапанний затвор для застосування з гідравлічними клапанами(варіанти)

Описані ущільнювальні комплекти для застосування з гідравлічними клапанами. Пропонований варіант клапанного затвору, призначений для застосування з гідравлічними клапанами, включає клітку (328) і ущільнювальний комплект (330), який слід помістити, по меншій мірі, або у клітці, або у фіксаторі клітини (326), або в плунжере (322). Ущільнювальний комплект містить перше ущільнення і перший грязесъемник. Перше ущільнення повинно підтискати перший грязесъемник для запобігання проникнення забруднень до динамічної герметизуючої поверхні, до якої кріпиться перше ущільнення. Додатково ущільнювальний комплект містить друге ущільнення і другий грязесъемник. Друге ущільнення повинно підтискати другий грязесъемник. Крім того, ущільнювальний комплект містить розділову прокладку між першим і другим ущільненнями. 3 н. і 15 з.п. ф-ли, 16 іл.

Щіткове ущільнення (варіанти) і турбомашин

Група винаходів відноситься до щітковим ущільнень, зберігають працездатність в умовах зворотного потоку і призначеним для обмеження міграції знаходиться під тиском текучого середовища між першою і другою камерами рухається вздовж валу. Протилежні обмежувальні пластини призначені для запобігання вигину щетинок на рухомому валу. У залежності від перепаду тиску між камерами, шляхом подпружинивания, ковзне щіткове ущільнення переміщається в осьовому напрямку з забезпеченням розташування з упором на одну з протилежних обмежувальних пластин, перешкоджаючи вигину щетинок, для збереження заданого зазору з уплотняемим валом. Винахід підвищує надійність ущільнення при зміні напрямку потоку. 3 н. і 17 з.п. ф-ли, 12 іл.

Магнитожидкостное ущільнення валу

Винахід відноситься до ущільнювальної техніки і може бути використана для герметизації рухомих один щодо одного деталей. Магнитожидкостное ущільнення валу забезпечує підвищення надійності ущільнення за рахунок зменшення тертя між обертовим валом і щітками. Ущільнення містить кільцевої немагнітний корпус, магнітну систему, що складається з постійного магніту, немагнітної кільцевої втулки, що розділяє дві полюсні приставки, кільцевого складеного магнітопровода і магнітної рідини, що утворюють замкнутий магнітне кільце, що створює магнітні пробки в зазорі. Полюсні приставки, звернені до валу, виконані у вигляді щіток, зволікання яких є концентраторами напруженості магнітного поля. Для поділу полюсних приставок використовується кільцева немагнітна втулка, всередині якої виконані заправні канали. Температура магнітної рідини знижується системою охолодження. Частина корпусу ущільнення і складеного магнітопровода зроблена знімною, забезпечуючи без повного розбирання ущільнення вільний доступ до постійного магніту, щіток та каналу заправки ущільнення магнітною рідиною, що дозволяє підвищити технологічність заправки магнітної рідина

Пристрій сідла клапана для застосування в гідравлічних клапанах

Пропонується пристрій сідла клапана для застосування в гідравлічних клапанах. Варіант сідла клапана містить ущільнення, розташоване між склянкою (316) і корпусом клапана (306), так що, коли клапан знаходиться в положенні закриття, зовнішня посадкова поверхню запірного елемента (344), поєднана з можливістю ковзання зі склянкою, прилягає з можливістю ковзання до пружної прокладки, перериваючи потік текучого середовища через корпус клапана, а торець запірного елемента (344) не вводиться в з'єднання впритул з іншого посадковою поверхнею. Зазначене ущільнення містить С-образну прокладку і має відкриту частину (364), звернену до нагнітається технологічної текучого середовища, що протікає через корпус клапана, причому тиск технологічної текучого середовища притискає до ущільнення посадкової поверхні(366). 3 н. і 13 з.п. ф-ли, 8 іл.

Двосторонній ущільнювальний вузол двонаправленого дії для використання з клапанами

Ущільнювальний вузол для використання з клапанами. Представлений тут варіант ущільнювального вузла містить перше ущільнення (412) і друге ущільнення (414), розташоване навпроти першого ущільнення. Перше і друге ущільнення щільно стикаються з запірним елементом (316) клапана і ущільнювальної поверхнею, розташованої на протилежному боці запірного елемента. Перше ущільнення або друге ущільнення містить пружину (418), розташовану всередині оболонки (420) для притиснення оболонки до ущільнюючої поверхні і запірного елемента. Розпірне кільце (416) розташована між першим і другим ущільненнями для запобігання контакту між ними. Додатково розпірне кільце (416) підігнано таким чином, що не стосується запірного елемента або ущільнюючої поверхні. 3 м. і 16 з.п. ф-ли, 5 іл.

Ущільнювальна манжета

Винахід відноситься до пристроїв ущільнення. Ущільнювальна манжета, призначена для установки між двома елементами, розташованими на встановленою радіальному відстані один від одного при зворотно-поступальному русі, містить жорстке кільцеве підстава прямокутного поперечного перерізу, внутрішню і зовнішню гнучкі ущільнюючі кромки, внутрішній і зовнішній кільцеві торці, розташовані на протилежному краю від зазначеного жорсткого кільцевого підстави, що становлять єдину конструкцію з жорстким кільцевим підставою і утворюють кільцеву порожнину, відкриту з боку внутрішнього та зовнішнього кільцевих торців, внутрішню і зовнішню гнучкі ущільнюючі кромки, а також містить еластичне разжимное кільце, розміщене у зазначеній кільцевої порожнини між гнучкими ущільнювальними кромками і жорстким кільцевим підставою. Описана форма і взаємозв'язок елементів ущільнювальної манжети. Винахід підвищує надійність ущільнювальної манжети. 4 з.п. ф-ли, 6 іл.

Щіткове ущільнення роторів, спосіб і пристрій для його виготовлення

Група винаходів відноситься до ущільнювальної техніки. Щіткове ущільнення роторів виконано у вигляді притискної щоки і послідовно стикованих з нею елементів - кільцевій дротяної щітки і опорної щоки. Пристрій забезпечений технологічним кільцем. Притискна щока виконана з торцевим виступом в якості стикувального елемента. При виготовленні по сторонах оправки розміщують опорні щоки, намотують дріт, потім дротяну намотування обжимають притискними щоками, обрізають дротяну намотування, а потім зварюють зістиковані елементи і проводять остаточну механічну обробку. На зовнішні циліндричні поверхні стикованих елементів накладають металеву смугу, з'єднують кінці аргонодугового зварюванням у технологічне кільце, а зварювання стикованих елементів здійснюють електронним променем через технологічне кільце. Пристрій для виготовлення щіткового ущільнення роторів містить оправлення у вигляді кілець, скріплених по колу гвинтами. Пристрій забезпечений центруючими обоймами з маточинами, а оправлення розміщена на згаданих маточинах. Між кільцями оправки встановлено середнє кільце, а гвинтове кріплення крайніх кілець здійснено шляхом

Ущільнювальне пристрій для камери зубчастої передачі

Винахід відноситься до ущільнювальних пристроїв камери зубчастої передачі ручних приводних інструментів. Ущільнювальне пристрій для запобігання витоку мастила із камери зубчастої передачі, що вміщує знижувальну зубчасту передачу, що містить мастило для змазування понижувальної зубчастої передачі і заниженою обертання електричного двигуна, що містить розділову стінку, яка відокремлює згадану камеру зубчастої передачі від електричного двигуна і підтримуючу обертальний вал через підшипник. Обертання електричного двигуна передається на знижувальну зубчасту передачу через обертальний вал, ущільнювальний елемент, приєднаний до обертальному валу з можливістю обертання разом з обертовим валом, і повертає мастило частина, передбачену на ущільнювальному елементі на стороні камери зубчастої передачі, що мастило може зміщуватися в напрямку від підшипника під дією відцентрової сили, що виникає від обертання обертового вала. Технічний результат полягає в поліпшенні ущільнення камери зубчастої передачі і запобігання витоку мастила з шарикопідшипника. 12 з.п. ф-ли, 5 іл.

Спосіб виготовлення щіткових ущільнювачів

Винахід відноситься до області машинобудування, зокрема до способу виготовлення щіткових ущільнювачів. Спосіб виготовлення щіткового ущільнення включає намотування матеріалу щетини на фіксуючі елементи, розташовані на плоскій поверхні елементів оправки. Намотування матеріалу щетини виробляють під потрібним кутом, збільшеним на 3°...5° до діаметру оправки, і необхідним натягом, по черзі, обходячи фіксуючі елементи внутрішнього і зовнішнього елемента оправки, рухаючись по колу. Ведеться облік необхідної кількості рядів матеріалу щетини. Потім стискають матеріал щетини другий накладкою, причому у міру стиснення виробляють поступове ослаблення натягу матеріалу щетини шляхом повороту зовнішнього елемента на кут 3°-5° для кращого ущільнення і остаточно затискають весь матеріал щетини кріпильними елементами. Намотаний матеріал щетини обрізають по зовнішній окружності і видаляють зовнішній елемент оправки. Далі скріплюють в місці зрізу матеріал щетини з накладками, наприклад, зварюванням. Розбирають оправлення, отримане щіткове ущільнення обробляють по внутрішньому діаметру. Винахід підвищує надійність щіткового ущільнення. 1 з.п. ф-ли, 5 іл.

Пристрій, вузол ущільнення, закриває фланець і прокладка для ущільнення вала гвинта морського судна

Винахід відноситься до пристрою для ущільнення вала гвинта морського судна. Пристрій ущільнення вала гвинта морського судна включає вузол ущільнення, закриває фланець для вузла ущільнення, прокладку для установки між вузлом ущільнення і для ущільнення вала гвинта. Закриває фланець для вузла ущільнення і для ущільнення вала гвинта містить отвори для кріплення вузла ущільнення до дейдвудной трубі або ахтерштевню і в його настановної поверхні додаткову, щонайменше, одну продовжується по колу канальну секцію. Прокладка для установки між вузлом ущільнення і для ущільнення вала гвинта і дейдвудной труби або ахтерштевня має отвори для кріплення вузла ущільнення до дейдвудной трубі або ахтерштевню і, щонайменше, одну продовжується по колу канальну секцію. Застосування вузла ущільнення, який закриває фланець або прокладку, які забезпечені канальної секцією, має периферійне/кутове продовження. Зазначена канальна секція є частиною лінії контролю просачиваемой текучого середовища і розташована в, щонайменше, однієї з настановних поверхонь, які використовуються для встановлення вузла ущільнення на кормовому кінці дейдвудной трубкция ущільнення вала гвинта. 5 н. і 13 з.п. ф-ли, 4 іл.

Підшипник, що містить планки з пазами

Винахід відноситься до підшипників, призначеним для використання в якості змащуються водою несучих опор валів гребних гвинтів

Переборочний сальник суднового валопроводу

Винахід відноситься до суднобудуванню , зокрема до суднових валопроводам, і може бути також використано в машинобудуванні і гідротехнічному будівництві
Up!