Опорний пристрій сідельно-зчіпного пристрою

 

Винахід відноситься до опорного пристрою з опорним кронштейном сідельно-зчіпного пристрою у відповідності з обмежувальної частини пункту 1 формули винаходу.

Сідельно-зчіпні пристрої на транспортних засобах, що використовуються в якості тягачів, з можливістю повертання встановлюються на двох опорних кронштейнах, які закріплені на обох паралельних елементах рами транспортного засобу, використовуваного в якості тягача. Передаються від приєднаного напівпричепа зусилля з вертикальними і горизонтальними компонентами через сідельно-зчіпний пристрій передаються на опорні кронштейни, а звідти на елементи рами, причому місця закріплення опорних кронштейнів піддаються значному навантаженні.

Відомі варіанти виконання транспортних засобів, які розробляються з метою зменшення загальної маси, причому опорні кронштейни сідельно-зчіпного пристрою нагвинчені безпосередньо на елементи рами транспортного засобу залежно від варіанта виконання з'єднані один з одним за допомогою траверс. Болтове з'єднання виконує передачу робочих зусиль сідельно-зчіпного пристрою на раму транспортного засобу як у вертикальному спрямований�оответственно, виявляється сильно завантаженим. Тому повинні використовуватися високоякісні гвинти в достатній кількості.

Під опорним кронштейном змонтовані, як правило, інші конструктивні елементи або компоненти шасі, приміром кронштейн стабілізатора стабілізуючого пристрою задньої осі транспортного засобу, використовуваного в якості тягача.

У документі EP 1233901 B1 описаний зчіпний механізм для розміщення на транспортному засобі, що використовується в якості тягача, причому опорні кронштейни мають проходить у вертикальному напрямку кріпильний фланець, який з'єднаний з зовнішньою стороною вертикального ділянки відповідного елемента рами. При цьому мова йде про болтовом з'єднанні, в якому болти розташовані горизонтально. Введені вертикальні компоненти сили в якості зрізних зусиль перпендикулярно поздовжньої осі болта впливають на болти, які відповідно до цього повинні бути виконані стабільними і високоякісними.

З документа EP 0694467 A2 відомі опорні кронштейни, які мають проходить в горизонтальному напрямку кріпильний фланець, який з'єднаний з прикрученою на зовнішній стороні вертикального ділянки елемента рами L-подібної вспомог�ділянці елемента рами, причому на це болтове з'єднання впливають ті ж зрізні зусилля, що і в пристрої згідно з документом EP 1233901 B1.

Для запобігання впливу зрізних зусиль на болтове з'єднання монтажного фланця з горизонтальним плечем L-подібної допоміжної рами отвори, через які проходять болти, повинні бути виконані з діаметром такого розміру, щоб болти увійшли до них з натягом. Завдяки цьому домагаються того, що таке болтове з'єднання повинно сприймати лише вертикальні розтягуючі зусилля і таким чином в основному, не піддається впливу зрізувальних зусиль. Ці вертикальні розтягуючі зусилля, відповідно, передаються далі на болтове з'єднання допоміжної рами і елемента рами.

Щоб, при необхідності, мати можливість запобігти то обставина, що утворюються в процесі роботи трактора напівпричепа розтягуючі і зрушують зусилля впливають на болтове з'єднання в якості зрізувальних зусиль, у напрямку руху перед і за опорними кронштейнами на елементи допоміжної рами можуть бути нагвинчені рухають листи. Ці рухають листи своїми наполегливими поверхнями з геометричним замиканням прилеемие від них зусилля.

У відповідності з наступним варіантом виконання винаходу елементи допоміжної рами можуть бути виконані як єдине ціле з опорним кронштейном.

Завданням винаходу є створення простого і тим самим економічного варіанту болтового з'єднання опорного кронштейна і елемента рами.

Поставлена задача вирішена за допомогою опорного пристрою, охарактеризованого ознаками пункту 1 формули винаходу.

В опорному пристрої на вертикальній ділянці закріплений конструктивний елемент, на який вертикальний кріпильний фланець спирається, по меншою мірою, у вертикальному напрямку.

Внаслідок того, що опір вертикального монтажного фланця відбувається на додатковий або вже наявний конструктивний елемент, який розташований на елементі рами транспортного засобу, використовуваного в якості тягача, з болтового з'єднання знімається частина введених зусиль, зокрема, від вертикальних зусиль. Перевага полягає в тому, що для реалізації болтового з'єднання не повинні бути використані ніякі технічно дорогі і високоточні болти у великій кількості. Кріплення опори, яке не передбачає ніяких додаткових витрат на монтаж,гаться яких-небудь змін.

Конструктивний елемент може бути в кращому варіанті виконання приварений або пригвинчений. У найпростішому випадку конструктивним елементом може бути вертикально розташована пластина або планка, на яку спирається вертикальний кріпильний фланець.

Особливо кращий варіант виконання винаходу полягає в тому, щоб використовувати для обпирання конструктивний елемент, який і так вже з іншою метою закріплений на елементі рами. У кращому варіанті виконання конструктивним елементом є кронштейн стабілізатора стабілізуючого пристрою осі транспортного засобу. Завдяки тому що кронштейн стабілізатора в зоні сідельно-зчіпного пристрою також закріплений на вертикальній ділянці елемента рами, цей кронштейн стабілізатора може бути використаний для опори. Вертикальна протяжність вертикального монтажного фланця і кронштейна стабілізатора слід узгодити один з одним, щоб спирання могло бути здійснено.

Цей варіант виконання винаходу має перевагу, що полягає в тому, що немає необхідності в установці додаткового конструктивного елемента, завдяки чому загальна вага транспортного средствйна стабілізатора на елементі рами, не є необхідною умовою, так як введені в результаті додаткової ваги напівпричепа вертикальні зусилля спрямовані проти динамічних зусиль, введених в стабілізуючий кронштейн від осі транспортного засобу. Таким чином, введені зусилля, щонайменше частково, компенсуються.

У кращому варіанті виконання конструктивний елемент закріплений під вертикальним кріпильним фланцем на вертикальній ділянці.

Нижня торцева поверхня вертикального монтажного фланця прилягає, в кращому варіанті виконання, на верхній торцевій поверхні конструктивного елемента.

Обидві прилеглі один до одного, або розташовані один на одному торцеві поверхні можуть бути виконані однаковими або різними за величиною. Кріпильний фланець і конструктивний елемент можуть бути розташовані в поздовжньому напрямку елемента рами в тому ж положенні або ж зі зміщенням відносно один одного. Якщо, приміром, конструктивний елемент має велику поздовжню протяжність, ніж кріпильний фланець, опорний кронштейн може бути зміщений в поздовжньому напрямку, завдяки чому в автопоїзді у складі сідельного тягача з напівпричепом може бути реализованпежний фланець на зовнішній поверхні має, щонайменше, один горизонтальний фланець, який прилягає до торцевої поверхні конструктивного елемента. Такий горизонтальний фланець у кращому варіанті сформований на кріпильному фланці.

При відповідній товщині конструктивного елемента опорна поверхня, тобто загальна поверхня контакту обох торцевих поверхонь, збільшується. Завдяки цьому відкривається можливість для того, щоб передбачити додаткове з'єднання, зокрема болтове з'єднання конструктивного елемента і вертикального монтажного фланця або горизонтального фланця в зоні торцевих поверхонь.

Горизонтальний фланець розташований у кращому варіанті на нижньому кінці вертикального монтажного фланця і, таким чином, урівень з торцевою поверхнею монтажного фланця.

У відповідності з наступним варіантом виконання винаходу горизонтальний фланець може бути розташований також зі зміщенням у напрямку вгору. В цьому випадку верхня торцева поверхня конструктивного елемента має в кращому варіанті відповідний щабель. Така щабель має перевагу в тому, що може бути отримана додаткова, зокрема з геометрич�у напрямку елемента рами.

У кращому варіанті конструктивний елемент або вертикальний кріпильний фланець мають паз, який, щонайменше частково, захоплює вертикальний кріпильний фланець або конструктивний елемент. За рахунок паза з обох боків утворюються два виступаючих плеча на конструктивному елементі чи виступаючих плеча на вертикальному кріпильному фланці, так що може бути забезпечено також опір вертикального монтажного фланця або конструктивного елемента в напрямку руху або проти напряму руху, тобто поздовжнього напрямку елемента рами.

У кращому варіанті виконання поздовжня довжина паза в поздовжньому напрямку елемента рами більше або дорівнює поздовжньої протяжності монтажного фланця або конструктивного елемента. За допомогою цього може бути вироблено зміщення опорного кронштейна щодо конструктивного елемента, наприклад, для регулювання загальної довжини транспортного засобу.

Вертикальний кріпильний фланець з геометричним замиканням з'єднаний з конструктивним елементом. Завдяки цьому робочі зусилля можуть сприйматися в напрямку руху і перпендикулярно напрямку руху.

Переважно, верхня тепежного фланця має додаткове, друге, профілювання. Таке профілювання може бути реалізовано, наприклад, за допомогою виступів, ребер та/або жолобів.

Таке профілювання є перевагою, зокрема, тоді, коли, приміром, паз виконаний більше, ніж відповідно вставленими в нього компоненти, тобто кріпильний фланець або конструктивний елемент, і фіксація повинна бути проведена в поздовжньому напрямку.

Винахід пояснюється кресленнями, на яких представлено наступне:

фіг.1 - схематичне зображення опорного пристрою в розрізі перпендикулярно подовжньому напрямку елемента рами,

фіг.2 - вигляд зверху представленого на фіг.1 варіанти виконання винаходу,

фіг.3 - розріз опорного пристрою у відповідності з наступним варіантом виконання винаходу,

фіг.4 - вид зверху опорного пристрою у відповідності з наступним варіантом виконання винаходу,

фіг.5 - розріз опорного пристрою у відповідності з наступним варіантом виконання винаходу,

фіг.6 - вигляд зверху опорного пристрою у відповідності з наступним варіантом виконання винаходу.

На фіг.1 опорний пристрій представлено в розрізі перпендикулярно напрямку руху, тобто перпендикудва горизонтальних плеча 21a, b, а також з'єднує плечі 21a, b вертикальний ділянка 22.

На зовнішній стороні 23 вертикального ділянки 22 елементу 20 рами закріплений конструктивний елемент 40, яким, наприклад, як показано на фіг.2, може бути вертикально розташована пластина.

Вище 20 елемента рами розташований опорний кронштейн 1, який на верхньому кінці має елемент 2 опори, наприклад, у формі опорної втулки, а на нижньому кінці має вертикальний кріпильний фланець 3. В елементі 2 опори розташований опорний болт 12 лише схематично і частково зображеного сідельно-зчіпного пристрою 10 тягача.

Вертикальний кріпильний фланець 3 опорного кронштейна 1 за допомогою болтового з'єднання 60 за допомогою болта 62 закріплений на вертикальній ділянці 22 елементу 20 рами. Вертикальний кріпильний фланець 3 має нижню торцеву поверхню 6, яка прилягає до верхньої торцевої поверхні 42 конструктивного елемента 40. Завдяки цьому вертикальний кріпильний фланець 3 спирається на конструктивний елемент 40.

Передані від сідельно-зчіпного пристрою 10 в опорний кронштейн 1 вертикальні зусилля, щонайменше частково, сприймаються конструктивним елементом 40, так що впливають на болти 62 зрізують зусилля умене болти 62.

Елемент 20 рами є складовою частиною рами транспортного засобу або шасі і є також на протилежній стороні транспортного засобу. Так як сідельно-зчіпний пристрій 10 з обох сторін з можливістю повороту розташовується в такому опорному кронштейні 1, то таке ж опорний пристрій знаходиться і на протилежному боці (не зображено). Обидва опорних кронштейна 1 додатково з'єднані один з одним поперечної траверсою 14.

На фіг.2 представлений вид зверху зображеного на фіг.1 опорного пристрою. Конструктивний елемент 40 виконаний у вигляді пластини, причому поздовжня протяжність конструктивного елемента 40 більше, ніж поздовжня довжина опорного кронштейна 1 або його вертикального монтажного фланця 3. Завдяки цьому можливо зміщувати опорний кронштейн 1 в обох напрямках по стрілках і закріплювати його на елементі 20 рами у бажаному положенні, причому спирання на конструктивний елемент 40 забезпечується в різних положеннях. Верхня торцева поверхня 42 в даному варіанті виконання винаходу більше, ніж нижня торцева поверхня 6 вертикального монтажного фланця 3.

На фіг.3 представлений наступний варіант виконання винаходу. У той час як який, наприклад, може бути приварений або пригвинчений, представленим на фіг.3 конструктивним елементом 40 є кронштейн 50 стабілізатора стабілізуючого пристрою осі транспортного засобу (не зображено). На нижньому кінці кронштейна 50 стабілізатора з можливістю повороту розташований повідець 52. Інші елементи стабілізуючого пристрою не представлені.

Кронштейн 50 стабілізатора, як представлено, наприклад, на фіг.4, за допомогою болтового з'єднання 54 за допомогою болтів 56 закріплений на зовнішній стороні 23 вертикального ділянки 22 елементу 20 рами.

Як показано на фіг.3, кронштейн 50 стабілізатора виконаний більш широким, ніж вертикальний кріпильний фланець 3. Він має горизонтальний фланець 8 на нижньому кінці, який приведений у відповідність з товщиною кронштейна 50 стабілізатора. Завдяки цьому, нижня торцева поверхня 6 монтажного фланця 3 збільшується і приводиться у відповідність з верхньої торцевою поверхнею 42 конструктивного елемента 40 або кронштейна 50 стабілізатора. Це дозволяє здійснити додаткове з'єднання монтажного фланця 3 і кронштейна 50 стабілізатора допомогою вертикально розташованих болтів 9, які входять в зачеплення з горизонтальним фланцеа має паз 43. Цей паз розташовується на верхньому кінці кронштейна стабілізатора, внаслідок чого формується U-образна конструкція, при якій два виступаючих плеча 44a і 44b обмежують паз 43. В представленому тут варіанті виконання винаходу поздовжня довжина паза більше, ніж поздовжня довжина вертикального монтажного фланця 3, так що опорний кронштейн може бути позиціонований у різних положеннях всередині паза 43. Наступне положення опорного кронштейна пояснено за допомогою означеного пунктирною лінією варіанту 1' виконання винаходу. Обидва опорних кронштейна 1 і відповідно 1' примикають або до плеча 44a, або до плеча 44b, завдяки чому створюється додаткова опора в напрямку руху або проти напряму руху.

На фіг.5 представлений наступний варіант виконання винаходу, при якому горизонтальний фланець 8 розташовується зі зсувом вгору відносно нижньої торцевої поверхні 6 монтажного фланця 3. І тут передбачена додаткова фіксація за допомогою болтів 9. В результаті такого зміщення горизонтального фланця 8 верхня торцева поверхня 42 кронштейна 50 стабілізатора має ступінь 46. Верхня торцева поверхня 42 має два дільниц� 3 розташовується таким чином між ступенем 46 і зовнішньою стороною 23 вертикального ділянки 22 елементу 20 рами, в результаті чого домагаються фіксації в поперечному напрямку, тобто в напрямку перпендикулярно поздовжньої протяжності елемента 20 рами.

На фіг.6 представлений наступний варіант виконання винаходу, який відповідає варіанту виконання винаходу з фіг.4, причому верхня торцева поверхня 42 в зоні паза 43 кронштейна 50 стабілізатора має перше профілювання. Це перше профілювання складається з розташованих на відстані один від одного виступаючих вгору 45 ребер, які з геометричним замиканням входять в зачеплення у відповідні виїмки 7 на нижній торцевій поверхні 6 вертикального монтажного фланця 3. Якщо опорний кронштейн 1 не має контакту з плечима 44a або 44b, то має місце фіксація в напрямку руху або проти напряму руху за рахунок взаємного зачеплення обох профільованих поверхонь. Такого роду профілювання торцевих поверхонь можуть бути передбачені також у представленому на фіг.2 варіанті виконання винаходу.

1. Опорний пристрій з опорним кронштейном (1, 1') сідельно-зчіпного пристрою (10), який містить щонайменше один вертикальний кріпильний фланець (3),
- з елементом (20) рами транспортного засобу, �ням (60), за допомогою якого вертикальний кріпильний фланець (3) з'єднаний з зовнішньою стороною (23) вертикального ділянки (22),
відрізняється тим, що на вертикальній ділянці (22) закріплений конструктивний елемент (40), на який вертикальний кріпильний фланець (3) спирається, по меншою мірою, у вертикальному напрямку.

2. Опорний пристрій за п. 1, яке відрізняється тим, що конструктивний елемент (40) закріплений під вертикальним кріпильним фланцем (3) на вертикальній ділянці (22).

3. Опорний пристрій за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що нижня торцева поверхня (6) вертикального монтажного фланця (3) прилягає до верхньої торцевій поверхні (42) конструктивного елемента (40).

4. Опорний пристрій за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що вертикальний кріпильний фланець (3) на зовнішній поверхні (4) містить принаймні один горизонтальний фланець (8), який прилягає до верхньої торцевій поверхні (42) конструктивного елемента (40).

5. Опорний пристрій за п. 4, який відрізняється тим, що горизонтальний фланець (8) розташований на відстані від торцевої поверхні (6) вертикального монтажного фланця (3).

6. Опорний пристрій за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що конструктивний елемент (40) на своїй торцевій поверхні (42) з�инен з конструктивним елементом (40).

8. Опорний пристрій за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що конструктивний елемент (40) або вертикальний кріпильний фланець (3) містить паз (43), який, щонайменше, частково захоплює вертикальний кріпильний фланець (3) або конструктивний елемент (40).

9. Опорний пристрій за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що поздовжня довжина паза (43) в поздовжньому напрямку елемента рами більше або дорівнює поздовжньої протяжності монтажного фланця (3) або конструктивного елемента (40).

10. Опорний пристрій за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що вертикальний кріпильний фланець (3) і конструктивний елемент (40) з геометричним замиканням з'єднані один з одним.

11. Опорний пристрій за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що верхня торцева поверхня (42) конструктивного елемента (40) має перше профілювання, а нижня торцева поверхня (6) монтажного фланця (3) має друге профілювання.

12. Опорний пристрій за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що конструктивний елемент (40) виконаний у вигляді кронштейна (50) стабілізатора. 

Схожі патенти:

Сідельно-зчіпний пристрій

(57) Винахід відноситься до сідельно-сцепному пристрою для зчеплення сідельного тягача з сідельним причепом. Сідельно-зчіпний пристрій (1) має опорну плиту (2) для монтажу на седельном тягачі і зацепляющий елемент (3) для монтажу на седельном причепі. Опорна плита (2) виконана для прийому зацепляющего елемента (3). Зацепляющий елемент (3) включає в себе зчіпний шар (31). Опорна плита (2) має сферичне гніздо (21) і включає в себе притискної елемент (23), який виконаний з можливістю переміщення звільняє положення (230) в утримує положення (231). Притискної елемент (23) включає в себе контактну область (232) для забезпечення контакту з зчіпним кулею (31), розташованим у утримуючих положенні (231) в сферичному гнізді (21). Виконавчий пристрій (7) передбачено для маніпулювання фіксуючим елементом (4) і виконано з можливістю установки в фіксує положення, відпускаюче положення та положення готовності. При цьому передбачено пристрій (8) для приведення виконавчого пристрою (7) з отпускающего стану в стан готовності при приведенні притискного елемента (23) з утримуючого положення (231) в звільняє положення (230). Досягається підвищення проходять тренін

Сідельно-зчіпний пристрій

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування. Сідельно-зчіпний пристрій містить плиту, в якій виконано отвір для введення шкворня, запірний пристрій для фіксації шворня і виконаний з можливістю впливу на запірний пристрій і переміщення з замикаючого положення в отпирающее положення і назад фіксатор. Зчіпний пристрій містить запобіжний пристрій зі стопорним елементом, встановленим з можливістю переміщення з вихідного положення в замикаючий положення і назад. Стопорний елемент в замикаючому положенні направлений в отвір для введення. Стопорний елемент встановлений з можливістю фіксації в замикаючому положенні, якщо фіксатор знаходиться в отпирающем положенні. Досягається підвищення рівня захисту від несанкціонованого отцепления причепа. 39 з.п. ф-ли, 14 іл.

Автотракторний двовісний причіп

(57) Винахід відноситься до області безрейковим транспортним засобам. Автотракторний двовісний причіп містить кузов і шасі з підкатною візком, між якими розташований поворотний круг. Поворотний круг складається з верхнього і нижнього кілець, кульового погона і запірного кільця. На внутрішній вертикальної твірної поверхні верхнього кільця поворотного кола виконаний виступ, який взаємодіє при кутових поворотах підкатний візки з дугоподібної форми пружною пластиною, що має змінну кривизну. Пластина у своїй середній частині жорстко приєднана до кронштейна, також жорстко встановленим на вертикальній стінці нижнього кільця згаданого поворотного кола. Досягається підвищення надійності і спрощення конструкції причепа. 3 іл.

Причіп

Причіп // 2489294
Винахід відноситься до області безрейковим транспортним засобам

Спосіб і система для регулювання лінійного положення сідельно-зчіпного пристрою

Винахід відноситься до області автопоїздів і призначене для регулювання лінійного положення сідельно-зчіпного пристрою трактора під час руху транспортного засобу

Зчіпний пристрій для транспортних засобів

Винахід відноситься до сцепному пристрою для транспортних засобів, що містить корпус зчіпного пристрою і, щонайменше, один розташований на ньому конструктивний елемент, а також спосіб виготовлення зчіпного пристрою для транспортних засобів

Причіп

Причіп // 2465166
Винахід відноситься до області безрейковим транспортним засобам

Опорно-зчіпний пристрій автопоїзда

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування

Причіп

Причіп // 2428345
Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування
Up!