Система і спосіб управління інтерактивним освітленням

 

ОБЛАСТЬ ТЕХНІКИ

Винахід відноситься до управління інтерактивним освітленням, конкретно до управління і створення світлових ефектів, таких як регулювання світлових сцен, грунтуючись на індикації місцезнаходження, одержуваної від пристрою введення, і більш конкретно до системи і способу управління інтерактивним освітленням для управління і створення світлових ефектів з використанням пристрою індикації місцезнаходження.

ПЕРЕДУМОВИ

Сучасні професійні середовища і середовище будинки майбутнього повинні містити велику кількість джерел світла різної природи і типу: лампи розжарювання, галогенні, розрядні лампи або лампи на основі СІД (світловипромінюючий діод) для навколишнього, атмосферного, акцентує або робочого освітлення. Кожне джерело світла має різні можливості управління, такі як рівень затемнення, холодна/тепле освітлення, RGB або інші способи, які змінюють ефект, що надається джерелом світла на середу.

Майже всі парадигми управління в освітленні засновані на управлінні лампами: користувач вибирає лампу і діє безпосередньо на пристрій управління лампи допомогою зміни значення затемнення або діє на RGB (червоний, зеледственно місцеположення і не обтяжувати себе пошуком ламп, які відповідають за ефект у певному розташуванні.

Коли кількість джерел світла складає більш ніж 20, може бути складним назад відстежити ефект джерела світла, що надається на місце. Крім того, ефект може бути результатом комбінації різних світлових ефектів від джерел світла різної природи (наприклад, лампи Ambient TL (робочого освітлення) і СІД лампи омиває освітлення стін). У цьому випадку користувач повинен експериментувати з пристроями керування освітленням різних ламп і оцінювати ефект їх зміни. У деяких випадках цей ефект є скоріше глобальним (наприклад, для навколишнього освітлення), в деяких випадках цей ефект є дуже локальним (наприклад, точковий світло). Тому користувачеві доводиться з'ясовувати, який пристрій управління пов'язано з тим чи іншим ефектом, а також доводиться з'ясовувати величину ефекту для того, щоб наблизитися до бажаних параметрів світла.

СУТНІСТЬ ВИНАХОДУ

Мета винаходу полягає в тому, щоб удосконалити управління інфраструктурою освітлення.

Мета досягають за допомогою предмета винаходу згідно незалежними пунктами формули винаходу. Додаткові варіанти у тому, щоб надати управління інтерактивним освітленням за допомогою комбінування пристрою індикації місцезнаходження з керованим світловим ефектом підходом до управління освітленням для того, щоб удосконалити створення світлових ефектів, таких як регулювання світлових сцен, зокрема, у великих і різнорідних інфраструктурах освітлення. Керований ефектом підхід в управлінні освітленням можна реалізувати за допомогою комп'ютерної моделі, що містить віртуальне представлення реального середовища з інфраструктурою освітлення. Віртуальний вигляд можна використовувати для проектування реального місця розташування на віртуальне місце у віртуальному середовищі. Ефекти освітлення, доступні в реальному місцезнаходження, можна виявляти і моделювати у віртуальному вигляді. Тоді як віртуальне місце, так і наявні світлові ефекти можна використовувати для індикації світлових ефектів користувачеві для вибору і для обчислення параметрів керування для інфраструктури освітлення. Цей автоматизований і керований світловим ефектом підхід може вдосконалити управління, зокрема, складною інфраструктурою освітлення і пропонує більш природне взаимодейс�нитка світловий ефект, створюваний за допомогою інфраструктури освітлення.

Один з варіантів здійснення винаходу належить до системи управління інтерактивним освітленням, що містить

- інтерфейс для отримання даних, що відображають реальне розташування в реальному середовищі, від пристрою введення, яке адаптоване до того, щоб виявляти місце розташування в реальному середовищі за допомогою вказівки на місце розташування, і для отримання даних, пов'язаних зі світловим ефектом, який бажають отримати в реальному місцезнаходження,

- контролер світлових ефектів для перетворення реального розташування віртуальне місце розташування віртуального виду реального середовища та визначення світлових ефектів, доступних в віртуальному місцезнаходження.

Система може додатково містити формувач світлових ефектів для обчислення параметрів керування для інфраструктури освітлення для створення бажаного світлового ефекту в реальному місцезнаходження, грунтуючись на світлових ефектах, доступних у віртуальному місцезнаходження. Формувач світлових ефектів можна реалізувати, наприклад, у вигляді модуля програмного забезпечення, який переводить світлові ефекти, вибрані у віртуальному вигляді, в свою середовищі для зміни світлового ефекту і змінює світловий ефект допомогою віртуального виду, формувач світлових ефектів може автоматично обробляти змінений світловий ефект у віртуальному вигляді за допомогою обчислення відповідних налаштувань управління для створення світлового ефекту в реальному середовищі. Формувач світлових ефектів також може враховувати будь-які обмеження інфраструктури освітлення в реальному середовищі при створенні світлового ефекту.

Пристрій введення розташування може містити одне або кілька з наступних пристроїв:

- перший пристрій введення, яке адаптоване до того, щоб отримувати місцезнаходження виявленої положення інфрачервоних СІД;

- другий пристрій введення, яке адаптоване до того, щоб отримувати місцезнаходження виявленої положення кодованих маяків;

- світловий ліхтар, який виявляють за допомогою камери;

- лазерний покажчик, який виявляють за допомогою камери.

Типово підходяще пристрій введення в контексті винаходу являє собою вказівний пристрій, тобто пристрій для виявлення місця розташування, в яке користувач вказує пристроєм.

Система може додатково містити камеру і блок обробки відео, який адаптований для обробки даойство введення, і виведення виявляється реального місця розташування на блок перетворення для подальшої обробки.

Інтерфейс може бути адаптований для отримання даних, пов'язаних зі світловим ефектом, який бажають отримати в реальному місцезнаходження, від пристрою введення світлових ефектів.

Контролер світлових ефектів може бути адаптований для індикації світлових ефектів, доступних в реальному місцезнаходження, грунтуючись на віртуальному місцезнаходження у віртуальному вигляді, і для передачі доступних світлових ефектів на пристрій введення, пристрій відображення і/або звукове пристрій для індикації користувачеві.

Пристроєм відображення можна керувати так, щоб відображати статичний або динамічний вміст зі світловими ефектами для вибору з використанням пристрою введення світлових ефектів.

Дані, пов'язані зі світловим ефектом, який бажають отримати в реальному місцезнаходження, можуть містити одне або кілька з наступного:

- дані про розмір реального місця розташування, в якому буде створено бажаний світловий ефект;

- дані про світловий ефект у першому реальному місцезнаходження, перетягувані пристроєм введення в друге реальне місце,, �еретаскиваемие пристроєм введення в друге реальне місце, в яке буде переміщений світловий ефект;

- дані про ефект розподілу або загасання в конкретній області або плямі.

Формувач світлових ефектів може бути адаптований для зворотного відстеження ламп, які впливають на світло в реальному місцезнаходження, в інфраструктурі освітлення, грунтуючись на віртуальному місцезнаходження, і для обчислення параметрів керування для ламп, які були відстежені.

Додатковий варіант здійснення винаходу відноситься до пристрою для введення системи у відповідності з винаходом і як описано вище, де пристрій введення містить

- датчик вказівки місця розташування для виявлення місця розташування в реальному середовищі, на яке вказує пристрій введення, і

- передавач для передачі даних, які відображають те місце.

Пристрій введення може додатково містити

- засіб введення світлових ефектів для введення світлового ефекту, бажаного розташування, яке вказує пристрій введення, де дані, пов'язані з бажаним вводиться світловим ефектом, передають за допомогою передавача.

Ще один додатковий варіант осу отримання даних, відображають реальне розташування в реальному середовищі, від пристрою введення, яке адаптоване для виявлення місця розташування в реальному середовищі за допомогою вказівки на місце розташування, і отримання даних, пов'язаних зі світловим ефектом, який бажають отримати в реальному розташування,

- перетворення реального розташування віртуальне місце у віртуальний вид реальної середовища та визначення світлових ефектів, доступних в віртуальному місцезнаходження.

Варіант здійснення винаходу відноситься до комп'ютерної програми, що дозволяє процесору здійснювати спосіб у відповідності з винаходом і як описано вище. Процесор може бути реалізований, наприклад, у системі управління освітленням, наприклад, в центральному контролері системи освітлення.

Згідно додаткового варіанту здійснення винаходу може бути передбачений носій записів, на якому зберігається комп'ютерна програма згідно з винаходом, наприклад, CD-ROM, DVD, карта пам'яті, дискета, інтернет-пристрій пам'яті або схожий носій даних, придатних для зберігання комп'ютерної програми для оптичного або електронного доступу.

Додатковий варіант здійснення изобреому як ПК (персональний комп'ютер). Наприклад, в комп'ютері може бути реалізований контролер інфраструктури освітлення.

Ці та інші аспекти винаходи будуть видні з варіантів здійснення, описаних далі в цьому документі, і роз'яснені з посиланням на них.

Далі в цьому документі винахід описано більш докладно з посиланням на зразкові варіанти здійснення. Однак винахід не обмежена цими зразковими варіантами здійснення.

КОРОТКИЙ ОПИС МАЛЮНКІВ

На фіг.1 представлений варіант здійснення системи управління інтерактивним освітленням згідно з винаходом;

на фіг.2 представлений перший сценарій використання системи управління інтерактивним освітленням згідно з винаходом, де світловий ефект перетягують з одного місця в інше місце пристроєм введення в відповідності з винаходом;

на фіг.3 представлений другий сценарій використання системи управління інтерактивним освітленням згідно з винаходом, де пляма з лампи, допускає перенаправлення, перетягують з одного місця в інше місце пристроєм введення в відповідності з винаходом;

на фіг.4 представлений третій сценарій использованиртуальном вигляді для розширення взаємодій у відповідності з винаходом;

на фіг.5 представлений четвертий сценарій використання системи управління інтерактивним освітленням згідно з винаходом, де передбачені точки тяжіння розташування;

на фіг.6 представлений перший варіант здійснення п'ятого сценарію використання системи управління інтерактивним освітленням згідно з винаходом, де пристрій відображення показує статичну колірну палітру;

на фіг.7 представлений другий варіант здійснення п'ятого сценарію використання системи управління інтерактивним освітленням згідно з винаходом, де пристрій відображення показує динамічну колірну палітру.

ОПИС ВАРІАНТІВ ЗДІЙСНЕННЯ

Надалі функціонально схожі або ідентичні елементи можуть мати однакові номери позицій. Терміни «лампа», «світло» і «джерело світла» описують одне і те ж.

На фіг.1 представлена система управління інтерактивним освітленням 10, яка містить інтерфейс 12, наприклад, бездротовий приймач, адаптований для бездротового отримання даних від пристрою введення 18, контролер світлових ефектів 20, формувач світлових ефектів 22 і блок обробки відео 26 для обробки відео даних�им освітленням 10 передбачена для управління інфраструктурою освітлення 34, містить кілька ламп 36, встановлених в реальному середовищі, такий як приміщення зі стіною 30. Систему 10 можна реалізувати за допомогою комп'ютера, виконуючого програмне забезпечення, що реалізує модулі 20, 22 і 26 системи 10. Тоді інтерфейс 12 може являти собою, наприклад, приймач Bluetooth™ або WiFi комп'ютера. Система 10 може бути додатково з'єднана з пристроєм відображення 28, таким як монітор комп'ютера або телевізор.

Інтерактивне управління освітленням, створюваним з використанням інфраструктури освітлення 34, можна здійснювати за допомогою використання пристрою вводу 18, яке може тримати користувач 38. Користувач 38, який бажає створити певний ефект освітлення в реальному місцезнаходження 16 на стіні 30, просто вказує пристроєм вводу 18 на місце 16. Для того щоб виявити місцезнаходження 16, на яке показує користувач 38, пристрій вводу 18 адаптовано до виявлення місцезнаходження 16.

Пристрій введення 18 може являти собою, наприклад, інтуїтивний покажчик uWand™ і тривимірне пристрій керування від заявника. Пристрій управління uWand™ містить ІК (інфрачервоний приймач, який виявляє сигнали від кодирний маяків пристрій управління uWand™ може отримувати його положення вказівки і передавати отримане положення вказівки через безпровідний 2,4 ГГц канал зв'язку інтерфейсу 12. Пристрій управління uWand™ робить можливим виявлення двомірного і тривимірного положення. Наприклад, також може відбуватися виявлення повороту пристрою введення.

Для цілей цього винаходу можна також використовувати пристрій введення WiiMote™ компанії Nintendo Co., Ltd. Пристрій введення WiiMote™ робить можливим виявлення двомірного положення вказівки допомогою захоплення ІЧ випромінювання від ІК СІД вбудованою камерою і отримання положення вказівки з виявленої положення ІК СІД. Передача даних, пов'язаних з видимий положенням вказівки, відбувається через з'єднання Bluetooth™, наприклад, з використанням інтерфейсу 12.

Крім того, в якості пристрою введення можна застосовувати лазерний покажчик або світловий ліхтар, коли його комбінують з камерою для виявлення стану вказівки в реальному середовищі, наприклад, на стіні 30. Дані, пов'язані з видимий положенням вказівки, генерують за допомогою обробки зображень, зроблених камерою. Камера може бути вбудована в пристрій введення, схоже з пристроєм вводу WiiMote™. Альтернативно, камера може представляти собою зовнішнє пристрій, комбіноване з блоком обробки відео, для виявлення положеивним освітленням 10 або вбудоване у нього, наприклад, камера 24 і блок обробки відео системи 26 10.

Пристрій введення 18 бездротовим способом передає дані 14, відображають розташування 16, на який воно вказує в реальному середовищі 30, інтерфейсу 12 системи управління інтерактивним освітленням 10.

Контролер світлових ефектів 20 системи управління інтерактивним освітленням 10 обробляє дані, що приймаються 14 наступним чином: реальний стан місцезнаходження 16 перетворять у віртуальне місце розташування віртуального виду реального середовища. Віртуальний вигляд може представляти собою двовимірне представлення реального середовища, такий як стіна 30, представлена на фіг.1. Віртуальний вигляд може бути створений, наприклад, через захоплення реального середовища з використанням камери 24. Також віртуальний вигляд може вже зберігатися в системі управління інтерактивним освітленням 10, наприклад, через отримання зображення стіни 30 з використанням цифрової фотокамери і перенесення отриманого зображення в систему 10.

Контролер світлових ефектів 20 визначає світлові ефекти, доступні у віртуальному місцезнаходження. Це можна здійснювати, наприклад, за допомогою моделі інфраструктури освітлення 34, встановленої в реальному середовищі, де модель�ртуальном вигляді реального середовища.

Модель можна створити так званим способом калібрування в темному приміщенні (DRC), в якому вимірюють ефект та місцезнаходження кожного пристрою керування освітленням, наприклад, каналу DMX. Потім світлові ефекти, які виявляються з використанням DRC, можна присвоїти віртуальним местоположениям у віртуальному вигляді, щоб сформувати модель. Наприклад, поширення цільового освітлення можна виразити у вигляді цільового набору в дискретних точках, наприклад, 500 лк в деяких точках робочої поверхні, у вигляді барвистого поширення у плоскому вигляді, наприклад, поширення, виміряного на стіні, або розповсюдження, що приймають допомогою камери або колориметричного пристрою, або, більш абстрактно, у вигляді функції, яка пов'язує світловий ефект за місцем розташування.

Світлові ефекти, які визначають за допомогою контролера світлових ефектів 20 в якості доступних місцезнаходження 16, можна відображати на пристрої відображення 28 або передавати через інтерфейс 12 пристрою вводу 18 або окремого пристрою вводу світлових ефектів 40, яка може бути, наприклад, реалізовано, наприклад, за допомогою PDA (персональний цифровий помічник), смартфона, клавіатури, П�ибор бажаного світлового ефекту передають з пристрою вводу 18 або пристрою вводу світлових ефектів 40 системі 10 і через інтерфейс 12 контролеру світлових ефектів 20, який передає вибраний світловий ефект і місцезнаходження 16 формирователю світлових ефектів 22. Формувач 22 відстежує лампи 36 інфраструктури освітлення 34, які впливають на світ місцезнаходження 16, обчислює параметри управління для відстеження ламп 36 і передає обчислені параметри управління інфраструктури освітлення 34 з тим, щоб місцезнаходження 16 створити бажаний користувачем світловий ефект 32 допомогою ламп 36.

Далі пояснений вибір користувачем 38 світлових ефектів за допомогою декількох сценаріїв використання. У запропонованих сценаріях використання хрест позначає положення вказівки пристрої введення 18, а штрихові стрілки зображують руху, що виконуються пристроєм введення-18, тобто рух вказівки місця розташування пристрою введення 18 з одного місця в інше у віртуальному вигляді, який представляє собою двовимірне представлення реального середовища, наприклад, стіни 30.

На фіг.2-7 представлені деякі можливі взаємодії між пристроєм введення-18 і ефектами, присутніми у віртуальному вигляді. Оскільки вміст віртуального виду можна розглядати в якості цільового поширення світлових ефектів, видача освітлення може меняѸвести до иммерсивному тонкому регулювання атмосфери освітлення, створюваного за допомогою інфраструктури освітлення 34.

На фіг.2 представлений сценарій використання, де світловий ефект вибирають в одному місцезнаходження 161 і перетягують в інше місце 162. Бажаний світловий ефект, такий як пляма світла, спочатку знаходиться в місці розташування 161. Користувач 38 може вибрати бажаний світловий ефект допомогою вказівки пристроєм вводу 18 на місце розташування 161 і натискання на певну кнопку на пристрої вводу 18 і перетягнути вибраний таким чином світловий ефект на нове місце 162, де він повинен бути створений. У новому місці 162, вміщеному хрестом, користувач 38 відпускає все ще натиснуту кнопку або натискає кнопку знову. Пристрій введення 18 може записувати місце розташування 161 при натисканні першої кнопки і місце розташування 162 при відпусканні кнопки натиснутою або натисканні другої кнопки і передавати обидва розташування 161 і 162 в якості даних, що відображають реальне місце розташування, разом з даними, пов'язаними зі світловим ефектом, тобто перетягування світлового ефекту від місця розташування 161 місце 162, в системі 10, яка потім створює пляма світла розташування 161 у новому місці 162. Цей технічний процес для обнаи даних, пов'язаних з цим вибором, також здійснюють з наступними сценаріями використання, описаними далі.

На фіг.3 представлений сценарій використання, де світловий ефект, такий як пляма світла, створене лампою, допускає перенаправлення, або рухомий головкою місцеположення 161 вибирають і перетягують в інше місце 162. Взаємодія аналогічно тому, як викладено щодо сценарію використання, представленого на фіг.2. У цьому сценарії використання може бути простіше помістити світловий ефект точно в бажане користувачем нове розташування 162.

На фіг.4 представлений сценарій використання з функціями у віртуальному вигляді для розширення взаємодії. У деяких випадках необхідно створювати більш складне цільове освітлення (таке як градієнти). У цьому випадку зелений ефект 163 може бути вставлений в градієнт від червоного до синього 164. Розташування зеленого ефекту впливає на утворення переходу червоний->зелений і зелений->синій. Розташування зеленої плями можна змінити з допомогою описаного взаємодії перетягуванням. В цілому, функції (такі як створення градієнта) можна реалізувати в такому вигляді, що можна надати більш багате взаимоде�складати більш складна взаємодія.

На фіг.5 представлений додатковий сценарій використання з точками тяжіння розташування 165. Оскільки система 10 знає розташування ефектів і максимуми ефектів, вона може використовувати ці місця розташування 165 в якості «точок тяжіння ефектів». При перетягуванні світлового ефекту 166 він буде перестрибувати від точки тяжіння до точки тяжіння. Це спрощує для користувача розташування ефекту, оскільки ефекти поміщають тільки у відповідні місця. Також це розширює иммерсивную зворотний зв'язок з користувачем, оскільки через розташування можуть пройти зміни самого освітлення. Визначення точки тяжіння не обмежена максимумом ефекту; також релевантними можуть бути місця чутливого для введення функцій.

На фіг.6 і 7 представлені додаткові сценарії використання, об'єднують пристрій відображення з колірною палітрою 167. Як описано у відношенні фіг.1, в реальному середовищі може бути пристрій відображення 28, яке може відображати кольорову палітру 167 світлових ефектів. Палітрою і розташуванням на екрані можна керувати за допомогою системи управління інтерактивним освітленням 10. Місце розташування пристрою відображення 2�бнаружено у віртуальному вигляді, і у вигляді відсутня різниця між колірною краплею на пристрої відображення та світловим ефектом. Це робить можливим взаємодію, схоже на сценарій використання, представлений на фіг.2 і разъясненний вище: вибрати ефект і перетягнути його в інше місце. Колірний ефект перетягують з пристрою відображення в середу, як якщо б це був світловий ефект. Замість пристрою відображення зі статичною колірною палітрою це також може бути пристрій відображення з деяким динамічним вмістом, як показано на фіг.7. Динамічний вміст може містити кілька пікселів 169, і кожен піксель може змінюватися з часом. Пікселі в динамічному вмісті також можна перетворити в точки тяжіння розташування у віртуальному вигляді. Замість окремого пристрою відображення колірну палітру і цільової колір також можна відображати і вибирати на пристрої вводу 18 або пристрої введення світлового ефекту 40.

Коли вказують на місце розташування, пристрій відображення може давати деяку зворотний зв'язок на можливості в цих містах. Наприклад, трикутник квітів, який може бути змальований у цьому місцезнаходження, може бути показаний на пристрої �нтерактивним освітленням 10 може вибирати найбільш впливовий ефект місцезнаходження, в яке вказує користувач. Також можна впливати на набір ефектів.

Нарешті, як у відомому взаємодії з мишею і покажчиком, користувач 38 також може вказувати область у віртуальному вигляді. Таким чином, вибирають набір ефектів, які переважно присутні у певній галузі. Потім здійснюють операції регулювання для набору ефектів.

Операції регулювання, можливі в обраній галузі, можуть являти собою, наприклад,

зміна колірної температури, відтінку, насиченості та інтенсивності;

згладжування або підвищення різкості ефектів: послаблюють або посилюють граничні значення відтінку/насиченості/інтенсивності.

Щоб відобразити розмір виділеної області, лампи, які створюють внесок у певну галузь, можуть почати блимати або можуть бути налаштовані за допомогою системи управління інтерактивним освітленням 10 на контрастний світловий ефект. Це надає користувачеві 38 зворотний зв'язок у вибраній області.

На пристрої вводу 18 можна використовувати кілька способів взаємодії для зміни світлового ефекту:

Кнопки для зміни відтінку, насиченості та інтенсивності (набору) ефекту(ів), на який указиваюством використання датчиків прискорення для виявлення цього руху.

Кнопки або інші способи введення можна використовувати для здійснення операції «перетягнути» (необхідна для переміщення ефектів або для вибору області).

Колірний круг чутливої до дотиків екрану або інша компоновка, яка показує відтінок, насиченість та інтенсивність зазначеного світлового ефекту і яка дозволяє привести відтінок, насиченість та інтенсивність до значення, яке задовольняє користувача.

Коли вибирають область, показані значення відтінку, насиченості та інтенсивності можуть представляти собою середні значення, а також мінімуми і максимуми. В останньому випадку взаємодія робить можливим зміну крайніх значень. Також можна послаблювати чи посилювати поширення крайніх значень для того, щоб згладити або підвищити різкість ефекту.

Винахід можна використовувати в середовищах, де присутня велика кількість, наприклад, більше 20 джерел світла, в будинках майбутнього зі складною і різнорідної інфраструктурою освітлення, в магазинах, громадських просторах, вестибюлях, де створюють світлові сцени, для ланцюгів магазинів (можна придумати один еталонний магазин, де світлові сцени створюються для всіх магазинів; коли развопользовать для регулювання розташування плями, допускає перенаправлення. Ці плями в основному використовують в магазинах (манекени), художніх галереях, театрах і концертних сценах.

Типові застосування винаходу полягають, наприклад, у створення світлових сцен на порожньому місці розміщують області і посилюють ефекти від нуля до бажаного значення) і иммерсивном тонкому регулюванні світлових сцен, які створені за допомогою інших способів генерації.

Щонайменше деяку функціональність винаходу можна здійснювати за допомогою апаратного або програмного забезпечення. У разі реалізації в програмному забезпеченні можна використовувати один або кілька стандартних мікропроцесорів або мікроконтролерів для обробки одного або декількох алгоритмів, що реалізують винахід.

Слід зазначити, що слово «містить» не виключає інші елементи або стадії і що форми однини не виключають множинність. Крім того, будь-які посилання позиції у формулі винаходу не слід тлумачити як обмеження обсягу винаходу.

1. Система (10) управління інтерактивним освітленням, що містить
- інтерфейс (12) для прийому даних (14), що вказують на реальне місце розташування (16) в реальному се�ожения в реальному середовищі за допомогою вказівки на згадане місце розташування, і причому згаданий інтерфейс виконаний з можливістю прийому даних, пов'язаних зі світловим ефектом (32), бажаним в реальному розташування та
- контролер (20) світлових ефектів для перетворення реального місця розташування, як визначено згаданим пристроєм введення, віртуальне місце розташування віртуального виду реального середовища та визначення світлових ефектів, доступних в віртуальному місцезнаходження.

2. Система п. 1, яка додатково містить формувач (22) світлових ефектів для обчислення параметрів керування для інфраструктури (34) освітлення для створення бажаного світлового ефекту в реальному місцезнаходження, на основі світлових ефектів, доступних в віртуальному місцезнаходження.

3. Система п. 1 або 2, в якому пристрій введення містить камеру, виконану з можливістю отримання вказує положення, що визначається за допомогою світлового ліхтаря або лазерного покажчика, або положення інфрачервоних СІД, при цьому вказує положення отримують шляхом обробки зображень, зроблених згаданої камерою.

4. Система п. 1 або 2, яка додатково містить камеру (24) і блок (26) обробки відео, виконаний з можливістю обробки та�про введення, і виводу виявленого реального місця розташування на контролер світлових ефектів для подальшої обробки.

5. Система п. 1 або 2, в якій інтерфейс (12) виконаний з можливістю прийому даних, що відносяться до світлового ефекту, бажаного в реальному місцезнаходження, від пристрою (40) введення світлових ефектів.

6. Система п. 1 або 2, в якій контролер (20) світлових ефектів виконаний з можливістю індикації світлових ефектів, доступних в реальному місцезнаходження, на основі віртуального розташування у віртуальному вигляді, і передачі доступних світлових ефектів на пристрій введення, пристрій (28) відображення і/або звукове пристрій для індикації користувачеві.

7. Система п. 6, в якій пристроєм відображення керують так, щоб відображати статичний або динамічний вміст зі світловими ефектами для вибору з використанням пристрою введення світлових ефектів.

8. Система п. 1 або 2, в якій дані, що відносяться до світлового ефекту, бажаного в реальному місцезнаходження, містять одне або кілька з наступного:
- дані про розмір реального місця розташування, в якому буде створено бажаний світловий ефект;
- дані про світловий ефект у першому реальному розташування�овою ефект;
дані про світловий ефект у першому реальному місцезнаходження, перетаскиваемом пристроєм введення в друге реальне місце, в яке буде переміщений світловий ефект;
- дані про ефект розподілу або загасання в конкретній області або плямі.

9. Система п. 2, в якій формувач (22) світлових ефектів виконаний з можливістю відстеження ламп (36), які впливають на світло в реальному місцезнаходження, в інфраструктурі освітлення, на основі віртуального розташування і обчислення параметрів керування для ламп, які відслідковані.

10. Пристрій введення (18) для системи з будь-якого з попередніх пунктів, що містить
- датчик вказівки місця розташування для виявлення місця розташування в реальному середовищі, на яке вказує пристрій введення, і
- передавач для передачі даних, що вказують те місце.

11. Пристрій п. 10, яка додатково містить
- засіб введення світлових ефектів для введення бажаного світлового ефекту місцеположення, на яке вказує пристрій введення, при цьому дані, пов'язані з бажаним введеним світловим ефектом, передають за допомогою передавача.

12. Спосіб управління інтерактивним освітленням, содЀойства введення, причому зазначене пристрій введення виконано з можливістю виявлення місцеположення в реальному середовищі за допомогою вказівки на згадане місце розташування, і при цьому згаданий інтерфейс виконаний з можливістю прийому даних, що відносяться до світлового ефекту, бажаного в реальному розташування та
- перетворення реального місця розташування, як визначено згаданим пристроєм введення, віртуальне місце розташування віртуального виду реального середовища та визначення світлових ефектів, доступних в віртуальному місцезнаходження.

13. Комп'ютер, виконаний з можливістю здійснення способу п. 12 і містить інтерфейс для управління інфраструктурою освітлення.

14. Носій запису, що зберігає комп'ютерну програму, що дає процесору можливість здійснювати спосіб за п. 12. 

Схожі патенти:

Портативний пристрій освітлення

Винахід відноситься до електротехніки і може бути використане в портативних енергозберігаючих пристроях з безперервною підзарядкою акумуляторних батарей для промислового, військового, медичного використання, а також у місцях, віддалених від зовнішніх електромереж (в лісі, на риболовлі тощо), в похідних умовах. Технічний результат: створення універсального мобільного портативного довговічного пристрої енергозберігаючого освітлення з високим часом (не менше 8 годин) його безперервної роботи. Пристрій освітлення містить металевий елемент 1, світловипромінюючий прилад 2, вимикач 3, джерело 4 низьковольтного живлення (акумулятор), резистор 5, перший і другий діоди 6, 7. Анод першого діода 6 і катод другого діода 7 об'єднані і з'єднані з металевим елементом 1. Бажано металевий елемент 1 виконати з жерсті з площею поверхні не менше 20 квадратних сантиметрів. Підзарядка акумуляторів джерела 4 низьковольтного живлення, що живлять світловипромінюючий прилад 2, здійснюється енергією, отриманою в результаті випрямлення електричних коливань, що виникли в результаті теплового руху частинок металевого елемента 1. 4 з.п. ф-ли, 1 іл.

Інтелектуальні керовані мережі освітлення та схеми для них

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Описуються системи, мережі, пристрої та способи для розробки, реалізації та спільного використання схем освітлення між керованими мережами освітлення. Мережа(101, 601, 701, 801, 808) згідно винаходу зберігає схеми освітлення, розроблені для мережі, у віддаленому сховищі (802) даних. Інші мережі (301) звертаються до віддаленого сховища даних для вибору існуючих схем для реалізації. Також описуються системи, мережі, пристрої та способи для спільного використання переваг користувача між керованими мережами освітлення. Мережі згідно винаходу можуть отримати доступ до спільно використовуваного віддаленого сховища (112) даних для визначення переваг користувача при виявленні допомогою датчиків присутності в мережі користувача. По суті, індивідуальні мережі освітлення можуть використовувати відомі переваги користувача або навчені поведінки і умови навколишнього середовища для більш ефективної адаптації до такої поведінки, переваг або умовам. Технічний результат - підвищення ефективності управління освітленням. 2 н і 13 з.п. ф-ли, 13 іл., 1 табл.,1 прогр.

Спосіб і пристрій використання групи вузлів освітлювальних приладів

Винахід відноситься до пристроїв освітлення та управління роботою пристроїв освітлення. Технічним результатом є забезпечення вибіркового використання групи вузлів освітлювальних приладів при зменшеному рівні потужності для запобігання перевантаження ланцюга живлення і/або перевантаження одного або більше вузлів освітлювальних приладів в групі вузлів освітлювальних приладів. Результат досягається тим, що кожний з безлічі вузлів освітлювальних приладів в групі електрично з'єднаних вузлів освітлювальних приладів може використовуватися при номінальному рівні потужності приладу; може бути виявлено споживання струму, щонайменше, у випробуваному сайті освітлювальних приладів з вузлів освітлювальних приладів; і ступінь, до якої слід зменшувати потужність кожного вузла освітлювальних приладів, може бути визначена як функція споживання струму у випробуваному сайті освітлювальних приладів. 3 н. і 18 з.п. ф-ли, 3 іл.

Система і спосіб освітлення з поліпшеним відношенням сигнал-шум

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Освітлювальна система (100) містить безліч освітлювальних приладів (101a-d). Кожен з освітлювальних приладів виконаний з можливістю передавати в излученном світлі ідентифікаційний код ID. Щоб гарантувати достатню реєстрації ідентифікаційних кодів в ході вибору з допомогою пристрої (120) вибору, система додатково містить блок (130) управління, виконаний з можливістю ідентифікувати будь-який освітлювальний прилад, номінальне значення порушення якого дорівнює або менше мінімального наперед встановленого значення або дорівнює або більше максимального наперед встановленого значення. Блок управління встановлює (або наказує схемою збудження встановити) номінальне значення порушення такого ідентифікованого освітлювального приладу на задане значення для досягнення відповідного заданого світлового виходу з освітлювального приладу, що гарантує достатній сигнал для передачі ідентифікаційного коду ID. Технічний результат - підвищення ефективності управління джерелами світла. 2 н. і 9 з.п. ф-ли, 7 іл.

Джерело світла з уніфікованим світлодіодним модулем

Винахід відноситься до освітлювальних приладів. Джерело світла 1 містить світлодіодний модуль 2, щонайменше, з однієї послідовної ланцюгом світлодіодів. Висновки модуля 2 підключені до висновків джерела електроживлення 5, який стабілізований по вихідному струму. Потужність модуля 2 більше потужності джерела світла, і на окремі світлодіоди встановлюють шунтувальні перемички 6. Світлодіоди можуть бути розміщені на поверхні модуля і з'єднані в кілька послідовних ланцюгів, сполучених між собою паралельно, таким чином, що кожному світлодіоду одного ланцюга відповідають симетричні йому світлодіоди в інших ланцюгах, їх однойменні висновки є однопотенциальними і можуть бути з'єднані між собою. Потужність джерела світла регулюється шляхом комутації на готовому світлодіодному модулі, без інших змін в джерелі світла. Технічний результат - спрощення регулювання потужності джерела світла. 4 з.п. ф-ли, 4 іл.
Винахід відноситься до управління рівнем світла у висвітленні будівель. Технічним результатом є забезпечення автоматичної енергозберігаючої системи керування освітленням будівель. Результат досягається тим, що рівень світла управляється системою (2) управління, функціонально пов'язаної щонайменше з одним датчиком (3) інтер'єру для виявлення рівня світла інтер'єру; щонайменше з одним пристроєм (4) управління електричним світлом; щонайменше з одним пристроєм (5) управління віконними драпіровками для управління допустимого рівня денного світла; і обробляють блоком (7) для обробки заданих значень управління, що включають в себе задане значення рівня світла інтер'єру. Рівень електричного світла і допустимий рівень денного світла управляються паралельно з допомогою роботи пристрою керування електричним світлом і пристрою управління віконними драпіровками. 9 з.п. ф-ли, 10 іл.

Освітлювальний пристрій

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Освітлювальний пристрій (2) виконано з можливістю вбудовування даних про якість світла в світло, випромінюване освітлювальним пристроєм. Дані про якість світла ставляться до стану освітлювального пристрою (2), наприклад до закінчення його терміну служби. Світло може детектувати пристроєм (3) контролю, зовнішнім по відношенню до осветительному пристрою (2). Пристрій (3) контролю може допомогти у визначенні стану освітлювального пристрою (2), за рахунок чого можуть бути виконані операції технічного обслуговування освітлювального пристрою (2). Обслуговуючий персонал може, таким чином, замінити освітлювальні пристрої та/або джерела світла, які потребують обслуговування, згідно індикації стану кожного освітлювального пристрою, перш ніж будь-який освітлювальний пристрій в системі досягне закінчення свого терміну служби. Технічний результат - підвищення якості випромінюваного світла за рахунок більш точного визначення стану джерела світла.3 н. і 5 з.п. ф-ли, 5 іл.

Світлодіодний випромінювач

Винахід відноситься до пристроїв електричного освітлення, а саме до схем пристроїв для живлення джерел світла, не віднесених до інших підкласами. Технічний результат - підвищення надійності світлодіодного випромінювача та зменшення його вартості. В схему світлодіодного випромінювача введені N ключів та кільцевої генератор імпульсів, що має N виходів, кожен з яких підключений до керуючих входів ключів, а катоди кожного з N світлодіодів через силові електроди ключів з'єднані з негативним вихідним полюсом драйвера. Застосування ключів 4.1, 4.2, ... 4.N і кільцевого генератора імпульсів 3 забезпечує надійну роботу пропонованого світлодіодного випромінювача при використанні лише одного драйвера, що істотно знизить його вартість. 1 іл.

Система освітлення для посилення зовнішнього вигляду об'єкта і спосіб посилення

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Система для посилення зовнішнього вигляду об'єкта містить освітлювальний пристрій (5) для забезпечення підсилення освітлення і пристрій (1) реєстрації світла для реєстрації відображення об'єктом освітлення на об'єкті. Опорне освітлення змішують (8) з посилюючим освітленням. Інформація у відбитому світлі фільтрується (9) для фільтрації даних відображення (1) внаслідок опорного освітлення. Ці дані використовуються для обчислення підсилюючого освітлення в процесорі (3). Технічний результат - підвищення ефективності системи освітлення. 2 н. і 11 з.п. ф-ли, 17 іл.

Регульований по силі світла джерело світла зі зміщенням по колірній температурі

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Пристрій (1) висвітлення містить вхідні висновки (2) для зв'язку з мережею змінного струму (AC); ланцюжок (10) світловипромінюючих діодів (LED), з'єднаних послідовно з вхідними висновками; випрямляч (30), який має вхідні висновки (31, 32), з'єднані послідовно з ланцюжком LED, кероване джерело (40) напруги, що має вхідні висновки, пов'язані з вихідними висновками випрямляча; послідовну компонування щонайменше одного допоміжного LED (51) і другого баластного резистора (52), з'єднану з вихідними висновками керованого джерела напруги. Джерело напруги містить послідовну компонування регульованого першого резистора (46) і другого резистора (47), з'єднану паралельно з вхідними висновками; регульований напівпровідниковий стабілітрон (49), з'єднаний паралельно з вихідними висновками, що має керуючий вхідний висновок (48), з'єднаний з точкою з'єднання між двома резисторами; при цьому позитивний вихідний висновок з'єднаний з позитивним вхідним висновком, а негативний вихідний висновок з'єднаний з негативним вхідним висновком. Технічний результат - спрощення регулювання пристрою по силі світла і зміщення све�
Up!