Конструкція для виконання точки теплового розчеплення

 

Область техніки, до якої належить винахід

Винахід відноситься до пристрою для виконання точки теплового розчеплення, що складається з розділової смуги, яка піддається впливу сили попереднього натягу, з електричного засоби, що виробляє теплову енергію, з контактною поверхнею, зокрема, виконаного як елемент захисту від перенапруги або як складова частина такого елемента, а також з текучого сполучного засобу, при певному нагріванні змінює свій агрегатний стан, зокрема, з припою, згідно з обмежувальної частини пункту 1 формули винаходу.

Рівень техніки

З патентного документа DE 202007006934 U1 відомий знімний розрядник захисту від перенапруг з корпусом, в який поміщається елемент розрядника. Між додатковим елементом розрядника і відповідним з'єднувачем утворена точка теплового розчеплення припою, що знаходиться під дією напруженою пружини. Крім того, є розділювальна стійка з індикатором стану, яка впливає на місце поділу припою, передаючи силу попереднього натягу.

Одне з електропровідних сполук включає в себе переключлектрическому струму місце запрограмованого поділу і сам володіє чутливістю до електричного струму.

При цьому рішення з рівня техніки з'єднувач, який являє собою як би розділову смугу, безпосередньо над пайкою, тобто неразъемно, з'єднаний із зовнішнім виводом заданої ділянки. Тому процес пайки може відбуватися тільки після монтажу власне розрядника захисту від перенапруг у відповідній вставляється деталі, причому незалежно від того, що між місцем пайки контакту і елементом розрядника захисту від перенапруг знаходиться ще і теплопровідність комутаційна плата, яка має згаданий виступ для пайки. При цьому рішенні рівня техніки вдається виконувати паяное з'єднання лише з невеликою кількістю припою, однак неможливо виконувати паяное з'єднання між перемикаючим язичком і комутаційної платою в рамках окремої робочої операції, виробленої попередньо. Крім того, комутаційна плата має досить великою теплоємністю, яка являє собою недолік в тому відношенні, що при процесі пайки це призводить до перегріву припою, в результаті чого погіршуються електричні та механічні властивості самого припою або реалізованого за допомогою припою нероз'ємного з'єднання.

У пристрої захисту від перенапряженииспользуются дискові варістори причому кожному шляху розряду відповідає щонайменше один варистор, і точки теплового розчеплення розташовані послідовно по відношенню до відповідних варисторам.

Кожна з точок теплового розчеплення включає в себе перебуває в напруженому стані пружну перемичку, яка за допомогою легкоплавкого припою електрично і механічно сполучена з відповідним варистором. Знаходяться в напруженому стані пружні перемички утворені гнутої штампованої деталлю, яка має пальцеподібні виступи, що відходять від загальної сполучної ніжки. На сполучної ніжці передбачений щонайменше один піновий роз'єм. Пальцеподібні виступи мають в області своїх вільних кінців виїмки у формі щілин, в кожну з яких безпосередньо запаюються дротяний висновок та контактний висновок варистора.

При цьому варіанті виконання, відповідному рівню техніки, для виконання нероз'ємних з'єднань між варистором і ніжкою дисковидні варистори також повинні спочатку вставлятися у відповідні приймальні камери, що знаходяться в корпусі пристрою.

В розділяючому пристрої для знімних розрядників захисту від перенапруг по патентному докуве пайки, а саме з'єднання між зовнішнім вивідним контактом розрядника і місцем підключення щонайменше одного елемента розрядника. Крім того, на паяное з'єднання діє в напрямку поділу сила попереднього натягу.

Згідно з наведеним там рішенням зовнішній вивідний контакт виконаний як металева профільна деталь, що має вбудовану подовжуючу ніжку, кінець якої, звернений до паяному з'єднанню, має U-подібну форму. Крім того, місце підключення елемента розрядника виконано як плоский елемент, який прилягає до ділянки U-образного кінця профільної деталі і скріплений з останнім допомогою пайки. Металева профільна деталь знаходиться в стані попереднього пружної напруги і взаємодіє в закритому просторі, утвореному U-подібною формою профільного ділянки, з пальцем, що знаходяться на напрямній, під дією сили попереднього натягу пружини, щоб при спрацьовуванні викликати швидке, надійне електричне розділення паяного з'єднання як шляхом сприяння розділяє руху профільної деталі, так і шляхом витіснення матеріалу припою.

При цьому рішенні, відповідному рівню техніки, необходимного розрядника захисту від перенапруг. При цьому існує небезпека того, що необхідні для процесу пайки присадки потраплять на чутливі до цього області розрядника або що в процесі пайки утворюються нашарування припою на небажаних місцях або ділянках.

В рішенні по патентного документу DE 29519313 U1 ідея виходить з розрядника захисту від перенапруг з нижньою частиною, яка з'єднана електричними висновками і підводами з захищається установкою. Крім того, є деталь вставляється, що включає в себе щонайменше один варистор, який з'єднується з нижньою частиною допомогою роз'ємного механічного і в той же час електричного з'єднання.

У вставляється деталі передбачено пристрій теплового спрацьовування у разі неприпустимого нагрівання варистора. Деталь вставляється забезпечена несучої стінкою, так, що варистор знаходиться на одній бічній поверхні несучої стіни, а пристрій теплового спрацьовування, як і відносяться до нього засоби комутації, що знаходяться на іншій бічній поверхні несучої стінки, причому пристрій теплового спрацьовування розташоване навпроти варистора. Зокрема, деталь вставляється виконана у формі ванни, причому дно ванни утворює вищезгадану несучу стінку.<� на несучу частину. Крім того, вимагається високий витрата енергії, так як при процесі пайки доводиться також досить сильно нагрівати варистор з його висновком.

Розкриття винаходу

Завдання винаходу полягає у створенні вдосконаленого пристрою для виконання точки теплового розчеплення, при якому забезпечується досить високе і відтворюване якість нероз'ємного з'єднання, зокрема, паяного з'єднання. Крім того, повинна бути можливість виконувати нероз'ємне з'єднання, зокрема, паяное з'єднання, в якості окремої операції, для якої не потрібно знаходження місця поділу вже всередині, наприклад, що вставляється деталі розрядника захисту від перенапруг.

Рішення завдання винаходу досягнуто сукупністю ознак за пунктом 1 формули винаходу, причому залежні пункти формули винаходу містять щонайменше доцільні варіанти здійснення і варіанти удосконалення винаходу.

У відповідності з цим ідея виходить з пристрою, призначеного для виконання точки теплового розчеплення і складається з розділової смуги, що піддається впливу сили попереднього натягу. Далі, є електричне засіб, енапряжения або як складова частина такого елемента. Крім того, для функціонування істотним є сполучне засіб, що утворює єдиний масив матеріалу, яке при певному нагріванні змінює свій агрегатний стан, зокрема, припій. Згідно винаходу між розділювальною смугою і контактною поверхнею електричного кошти є деталь-адаптер, причому деталь-адаптер однією стороною з чисто геометричним та/або силовим замиканням з'єднується з контактною поверхнею, а з іншого боку утворює з'єднання з розділювальною смугою у вигляді єдиного масиву матеріалу, поділюване термічним шляхом.

За виконанням деталь-адаптер складається з матеріалу з високою тепло - і електропровідністю. Деталь-адаптер переважно з'єднана з розділювальною смугою допомогою пайки і має оптимальний для цього складу матеріалу і/або поверхню припаивания.

Згідно винаходу розділову смугу разом з деталлю-адаптером виготовляють у процесі першої операції. Після утворення нероз'ємного з'єднання з розділювальною смугою в процесі другий окремою операції здійснюють механічним способом з'єднання з чисто геометричним та/або силовим замиканням.

Ця міра дозволяє� оптимальне поєднання з цими варисторами, не виробляючи операцію паяння в тісному просторі.

Таким чином, можливо також приміщення створеного відокремлює пристосування всередині модуля захисту від перенапруги, тобто використання його там, де немає доступу для інструменту - наприклад, паяльника. Отже, стає можливим позиціонування пристосування в модулі захисту від перенапруги, оптимізоване щодо характеристик спрацьовування, без необхідності обліку технологічних обмежень.

Отже, можливе застосування в окремому місці такої обробки, яка критична як з точки зору необхідної кількості підводиться теплової енергії, так і з точки зору утворення парів, обумовлених флюсами. Вироблений при цьому проміжний продукт, що включає в себе щонайменше вищезгадану розділову смугу і деталь-адаптер, можна зберегти для подальшої роботи з ним, почистивши його, при необхідності обробивши його поверхню і перевіривши якість паяного з'єднання.

Згідно винаходу деталь-адаптер має щонайменше один обтиснений або гнутий ділянку, який механічно приймає в себе щонайменше один прапорець або язичок для підключення електричного кошти. Можливо.

У варіанті винаходу деталь-адаптер має пакет обжатих або гнутих ділянок, електрично з'єднаних один з одним, причому на поверхні пакета виконана область сполуки, що утворює єдиний масив матеріалу.

Ще В одному варіанті винаходу передбачені щонайменше два обжатих або гнутих ділянки, розташованих в одній площині навпроти один одного, для прийому з двох сторін щонайменше по одному прапорця або язичку для підключення електричного кошти.

Можливе виконання деталі-адаптера, що утворює нероз'ємне з'єднання з розділовою смугою, з дуже незначною теплоємність, плавлення і для виконання процесу пайки не потрібно занадто багато теплової енергії.

Короткий опис графічних матеріалів

Нижче винахід більш детально роз'яснюється на основі варіанту здійснення, а також із залученням фігур.

На них показані:

Фіг.1 - принципова виконання роздільної смуги, а також приблизний вигляд деталі-адаптера, в положенні, ще окремому один від одного, тобто не з'єднаних у вигляді єдиного масиву матеріалу;

фіг.2 - зображення нероз'ємного з'єднання, зокрема, паяного з'єднання, між роздільник�ражение розділювальної смуги, з'єднаної за допомогою пайки з деталлю-адаптером, причому деталь-адаптер сформована у вигляді плоского штекерного гнізда, щоб приймати в нього висновок дискового варистора;

фіг.4 - стан після повного насунення приєднувального прапорця або язичка варистора щодо деталі-адаптера, що має форму плоского штекерного гнізда;

фіг.5 - зображення деталі-адаптера, вже сполученого неразъемним чином з розділовою смугою, причому деталь-адаптер виконана таким чином, що можливо механічне приєднання і тим самим електричне контактування шляхом насунення відповідно по одному прапорця або язичку відповідного дискового варистора на кожній з протилежних сторін;

фіг.6 - зображення, яке показує результат процесу механічного з'єднання виходячи з фіг.5;

фіг.7 - варіант виконання з багатомісної деталлю-адаптером, яка дає можливість приймати три виведення трьох дискових варисторів, здійснюючи механічне і разом з тим електричне приєднання;

фіг.8 - зображення процесу механічного з'єднання, виходячи з фіг.7;

фіг.9 - ще одне зображення, аналогічне зображення з фіг.8, причому, проте, тут у відповідн� варистора.

Здійснення винаходу

Зображення по фіг.1 виходить з конструкції розділювальної смуги 1, яка виконана, наприклад, загнутої під кутом і сама володіє пружними пружними властивостями, або з'єднується з (не показана) попередньо натягнутою пружиною.

Ділянка 5, загнутий під кутом, утворює поверхню для виконання з'єднання, зокрема, паяного з'єднання, яке при подальшому використанні являє собою точку теплового розчеплення.

Деталь-адаптер 2 згідно винаходу має також поверхню 6 для з'єднання, утвореного єдиним масивом матеріалу, яка для виконання паяного з'єднання звернена до поверхні 5 розділювальної смуги 1.

На поверхні, протилежної поверхні 6, виконані два обжатих або гнутих ділянки 7, які служать для прийому в них контактного язичка 8, що належить, наприклад, дискового варистору 9 (фіг.3).

Можливе виготовлення деталі-адаптера 2 з оптимальною для процесу пайки поверхнею і виконання її з розрахунком на цей процес.

На фіг.2 показано, як виглядає результат паяного з'єднання між деталлю-адаптером 2 і розділювальною смугою 1. Припій показаний тут символічно і позначений пь залишки флюсу, і він буде знаходитися в розпорядженні користувача для подальшої обробки.

Фігури 3 і 4 в їх сукупності дозволяють побачити операцію механічного контактування і з'єднання між запаяним вузлом 3 і приєднувальним язичком 8 варистора 9. В результаті цього кроку виникає наступний попередньо зібраний вузол, який включає в себе тепер вже розділову смугу, точку теплового розчеплення і варистор.

У таких фігурах 5-9 знову-таки використовується описаний вище принцип створення нероз'ємного з'єднання між розділювальною смугою 1 і деталлю-адаптером 2, при цьому, однак, на відміну від зображень з фігур 1-4 деталь-адаптер має кілька обжатих або гнутих ділянок 7, так що можливий прийом у неї кілька прапорців або язичків від 8 відповідним чином розташованих варисторів 9.

Як видно на фіг.5, з лівого і з правого боку розташований посередині запаяний вузол 3 вдвигаются по одному язичку 8, тобто відповідно по одному варистору 9, і в результаті цього механічно і електрично з'єднуються з ним. У кінцевому положенні виходить конструкція згідно зображенню з фіг.6.

Якщо деталь-адаптер виконана відповідним чином, то, як показу�ьними прапорцями або язичками 8 без відходу від основного принципу винаходу.

Внаслідок того, що вузол 3 виготовляється окремо, до виготовлення розрядника захисту від перенапруг у цілому, разом з його корпусом, можливе застосування таких технології пайки, які, як, наприклад, індукційна пайка, не тільки високопроизводительни, але і, крім того, не роблять негативного впливу на довговічність збереження якості матеріалу припою.

Узагальнюючи, згідно винаходу отримані наступні переваги.

Можливо оптимальне пристосування деталі-адаптера з її виконання до відповідного процесу пайки і оформлення її у відповідності з цим. Представляється можливість виготовляти власне теплове відділяє пристосування у рамках окремої операції, причому з меншими по відношенню до рівня техніки і завжди однаковими, відтворюваними витратами енергії на процес пайки. В результаті цього створюється можливість в значній мірі автоматизувати процес пайки.

Як легко побачити, зокрема, із варіантів здійснення, можливе досягнення високого ступеня стандартизації по відношенню до складеним отделяющему пристосування, що спрощує роботу складського господарства. Домішки флюсів, залишки паяльної пасти або аналогу захисту від перенапруги і в його корпусі, виключаються, оскільки процес пайки здійснюється поза межами закінченого виробу.

1. Пристрій для виконання точки теплового розчеплення, що містить розділову смугу, яка піддається впливу сили попереднього натягу, електричний засіб, що виробляє теплову енергію і має контактну поверхню, зокрема, виконане як елемент захисту від перенапруги або як складова частина такого елемента, а також сполучне засіб, що утворює єдиний масив матеріалу, змінює, при певному нагріванні, свій агрегатний стан і представляє собою, зокрема, припій, що відрізняється тим, що між розділювальною смугою і контактною поверхнею електричного кошти передбачена деталь-адаптер, яка однією стороною з чисто геометричним та/або силовим замиканням з'єднується з контактною поверхнею, а з іншого боку утворює з'єднання з розділювальною смугою у вигляді єдиного масиву матеріалу, поділюване термічним шляхом.

2. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що деталь-адаптер виконана з матеріалу з високою теплопровідністю.

3. Пристрій п. 1 або 2, який відрізняється тим, що деталь-адаптер з'єднана з рапаивания.

4. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що розділювальна смуга разом з деталлю-адаптером виготовлені в процесі першої операції, а з'єднання з геометричним та/або силовим замиканням виконано механічним способом у процесі другий окремою операцією після утворення зазначеного з'єднання з розділовою смугою.

5. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що деталь-адаптер має щонайменше один обтиснений або гнутий ділянку, який механічно приймає в себе щонайменше один прапорець або язичок для підключення електричного кошти.

6. Пристрій п. 5, що відрізняється тим, що деталь-адаптер виконана у вигляді одномісного або багатомісного плоского штекерного гнізда.

7. Пристрій п. 5, що відрізняється тим, що деталь-адаптер має пакет обжатих або гнутих ділянок, електрично з'єднаних один з одним, причому на одній з поверхонь пакету виконана область сполуки, що утворює єдиний масив матеріалу.

8. Пристрій по одному з пп.5-7, відмінне тим, що передбачені щонайменше два обжатих або гнутих ділянки, розташованих в одній площині навпроти один одного, для прийому з двох сторін щонайменше по одному прапорця або язичку для подклй теплоємністю порівняно з теплоємністю зазначеного з'єднання з розділовою смугою. 

Схожі патенти:

Розрядник захисту від перенапруг з ізолюючою оболонкою формованою

Винахід відноситься до импедансному пристрою з першою (1) і другою (2) арматурними тілами, які з'єднані між собою через импедансное тіло, затиснуте між арматурними тілами (1, 2) за допомогою запобіжного елемента (4). Запобіжний елемент (4) має на кінці радіально розширений ділянка, обмежена обмежувачем (12)розширення. Технічний результат - підвищення надійності з'єднання між собою арматурних тіл і імпедансного тіла за рахунок обмеження глибини занурення запобіжного елемента при його вставки в виїмку арматурного тіла. 12 з.п. ф-ли, 4 іл.

Пристрій з розрядником захисту від перенапруг

Пристрій захисту містить розрядник (1, 1a) для захисту від перенапруг, який містить перший (4) і другий (5) приєднувальні термінали. Щонайменше, один приєднувальний термінал (4, 5) з'єднаний з електропровідною приєднувальної струмового ланцюгом (6), яка встановлена карданно. Карданний шарнір (7, 7а) утримується другим приєднувальним терміналом (5) і містить першу скобу (8) і другу скобу (9), що входять один в одного. Перша скоба (8) прикріплена до другого терміналу (5). До другої скобі (9) під жорстко встановленим кутом прикріплено пристрій (11) для роз'єднання приєднувальної струмового ланцюга (6) у разі несправності пристрою. Технічний результат - зменшення необхідного конструктивного простору за винятком додатка до пристрою зовнішніх зусиль, які можуть викликати механічні пошкодження пристрою. 9 з.п. ф-ли, 2 іл.

Пристрій захисту від перенапруг

Пристрій захисту від перенапруг має корпус (1) і щонайменше два електричних провідника (2), підведених до корпусу (1) для електричного приєднання до пристрою захисту від перенапруг, теплової перемикач (14), іскровий розрядник (15) і запальник (16). В корпусі (1) розташовані розрядник (3) для захисту від перенапруг для обмеження перенапруги електричних провідників (2), а також реагує на тиск перемикач (4) для замикання накоротко електричних провідників (2). Тепловий перемикач (14) термічно з'єднаний з розрядником (3) для захисту від перенапруг і виконаний таким чином, щоб запалювати іскровий розрядник (15) за допомогою запальника (16). Технічний результат - можливість надійно і безпечно відсікати струм ушкодження, замикаючи накоротко електричні провідники (2) навіть у разі несправного розрядника (3) для захисту від перенапруг, коли в корпусі (1) виникає дуга. 14 з.п. ф-ли, 5 іл.

Пристрій для обмеження перенапруги

Винахід може знайти застосування в енергетиці, в апаратах захисту високовольтних електричних мереж від перенапруг - обмежувачі перенапруг нелінійні. Для підвищення достовірності технічного стану таких пристроїв необхідно розподіл струмів по поверхні пристрою і струму колонки варисторів. Це розділення забезпечується ізолюванням висновку від металевого фланця. У сучасних компактних пристроях для обмеження перенапруги з полімерними корпусами ізолювання виведення при одночасному забезпеченні належної герметизації пристрою утруднено. Технічним результатом цього винаходу є підвищення експлуатаційної надійності пристрою для обмеження перенапруги шляхом забезпечення умов та спрощення герметизації пристрою при виконанні ізольованого виводу. З цією метою його вивідний циліндричний контакт і технологічне отвір для нагнітання компаунда виконані у вигляді порожнистої металевої трубки, наприклад, сталевий циліндричної, при цьому зовнішній діаметр трубки вивідного контакту повинен бути не менше D = 4 S H / π + d 2 , де SH - нормована площа перерізу заземлювального провідника; d - прийнятий діаметр технолог

Ізоляторна система

Винахід відноситься до ізоляторної системі

Розрядник для захисту від перенапруг

Винахід відноситься до разрядникам для захисту від перенапруг Розрядник для захисту від перенапруг містить серцевина, що складається з стовпчика варисторних блоків (1), двох приєднувальних блоків, між якими закріплений стовпчик варисторних блоків (1), безлічі армуючих елементів, розташованих між приєднувальними блоками (3) і закріплених на них, причому армуючі елементи охоплюють стовпчик варисторних блоків, і, щонайменше, одного стабілізуючого диска (25), розташованого на ділянці одного з ребер (7), а також зовнішній корпус (5) з ребрами, в якому розташований сердечник щонайменше частково

Обмежувач перенапруги

Винахід відноситься до обмежниками перенапруження і, зокрема, відноситься до обмежниками середнього і високого напруги, мають скорочену кількість складових елементів для полегшення їх складання

Пристрої захисту від перенапруг, що містять пластину з варисторного матеріалу

Винахід відноситься до пристроїв захисту від стрибків напруги

Пристрій для захисту від перенапруг

Винахід відноситься до електротехніки
Up!