Пристрій подачі для подачі відновника

 

Винахід відноситься до пристрою подачі для подачі відновника з бака в пристрій очищення відпрацьованих газів (ОГ), яке пристосоване для нейтралізації ВГ від двигуна внутрішнього згоряння (ДВЗ).

Процеси очищення ОГ, в яких в ОГ вводиться відновник, останнім часом застосовуються все більш широко. Насамперед, досі часто застосовується процес селективного каталітичного відновлення (процес ВКВ). За допомогою цього процесу з'єднання оксидів азоту в ОГ відновлюються з допомогою відновника. Наприклад, процес використовується для нейтралізації ВГ автомобілів і, насамперед вантажних автомобілів. Для цієї мети в якості відновника використовується, насамперед, аміак. Відновник часто вводиться в ОГ не прямо, а у вигляді попередника відновника, який в ОГ вступає в реакцію для утворення відновника як такого. Водний розчин сечовини є попередником відновника, який найчастіше використовується замість аміаку. Водний розчин сечовини з вмістом сечовини 32,5% широкодоступен під торговою назвою AdBlue®. Нижче, для спрощення, термін «відновник» буде використовуватися для позначення попередника відновить� бути забезпечено, щоб подача відновника була як можна більш надійною і як можна більш точно дозованим, так щоб, наскільки це можливо, в ОГ вводилося точну кількість відновника, необхідний для відновлення містяться в ньому сполук оксидів азоту. Проблема полягає в тому, що водні відновники можуть замерзати, коли вони використовуються при низьких температурах. Наприклад, зазначений вище 32,5%-ний водний розчин сечовини замерзає при температурах -11°C. Такі температури можуть легко мати місце, насамперед, в пристроях очищення ОГ в автомобілях, наприклад, під час простоїв взимку. У цьому контексті поняття «замерзати» описує фазовий перехід відновника з рідкого стану у тверде. Коли відновник замерзає, обсяг збільшується, якщо відновник є водним відновником. Тому у випадку з пристроєм для подачі відновника повинно бути забезпечено, щоб це збільшення обсягу не руйнувало пристрій подачі. Крім того, пристрій подачі має бути готовим до відновлення роботи якомога швидше після того, як міститься в пристрої подачі відновник замерз.

Виходячи з вищевикладеного, мета винаходу полягає в тому, щоб подолати бути запропоновано пристрій для подачі відновника, яке є особливо надійним і економічним, причому, насамперед, пристрій подачі має бути морозостійким.

Ці цілі досягнуті за допомогою пристрою подачі, має ознаки п. 1 формули винаходу. Інші сприятливі конфігурації пристрою подачі розкриті в залежних пунктах формули. Ознаки, зазначені окремо у формулі винаходу, можуть бути скомбіновані в будь-технологічно можливим і можуть бути доповнені пояснювальними фактами з опису, причому ілюструються додаткові варіанти здійснення винаходу.

Винахід відноситься до пристрою подачі для подачі відновника з бака в пристрій очищення ОГ для нейтралізації ВГ від ДВС, причому пристрій подачі містить фланець, обмежений, щонайменше, першою стороною і другою стороною, причому перша сторона і друга сторона розташовані так, щоб бути, щонайменше частково, взаємно протилежними, причому на першій стороні розташований щонайменше один з наступних компонентів:

- фільтр,

- зміщене засіб компенсації тиску льоду

- гнучке засіб компенсації тиску льоду, і принаймні один з наступних компонентів розташований на другій сѵтся пристроєм подачі, яке розташоване зовні або зовні бака для відновника, і відновник відбирається з бака через забірну трубку. Перш за все, пристрій подачі не розташоване в баку або безпосередньо на баку. Переважно, є відстань щонайменше 20 см (сантиметрів), переважно навіть щонайменше 50 см, і особливо переважно щонайменше 1 м (метр) між пристроєм подачі і баком для відновника. Відстань перекривається забірної трубкою. Тоді тиск відновника підвищується до певного тиску в пристрої подачі. Який знаходиться під тиском відновник може подаватися з пристрою подачі в інжектор за інжекторної трубці. Інжектор може бути пристосований для подачі відновника в пристрій очищення ОГ.

Переважно, на пристрої подачі є впускний штуцер і випускний штуцер. Забірна трубка може бути приєднана до впускного штуцера. Інжекторна трубка пристосована для з'єднання з випускним штуцером. Шлях подачі може бути забезпечений в пристрої подачі між впускним штуцером і випускним штуцером. Відновник подається уздовж цього шляху подання від впускного патрубка до випускного штуцера і в процесі, проходить (прекомпоненти разом визначають обсяг, заповнений відновником в пристрої подачі.

Центральним елементом пристрою подачі є фланець. Поняття «фланець» означає, насамперед, пластинчасте освіта. Переважно, фланець виготовлений з металу, особливо переважно з алюмінію і має високу теплопровідність. Таким чином тепло в пристрої подачі або фланці може бути швидко розподілено, і тому пристрій подачі може нагріватися особливо ефективно. Канали для відновника, які з'єднують між собою окремі компоненти пристрою подачі, переважно передбачені під фланці. Наприклад, під фланці можуть бути передбачені канали, які з'єднують фільтр з насосом і насос з датчиком тиску. Ці канали, щонайменше частково, утворюють шлях подачі через пристрій подачі.

Окремі компоненти, які можуть бути розташовані на фланці в пристрої подачі згідно винаходу будуть описані нижче.

Фільтр для відновника передбачено, щоб затримувати забруднювачі в відновник. Забруднювачі можуть викликати пошкодження в подальших компонентах пристрою подачі і в інжекторі для подачі відновника в пристрій очищення ОГ. Тому в пристрої подачі расположиви) всередині впускного патрубка і/або всередині випускного патрубка може бути передбачено сито, з допомогою якого щонайменше один компонент пристрою подачі та/або наступний за пристроєм подачі (тобто інжектор) захищений від (великих) забруднень. Тому інтервали між технічними обслуговуваннями для цих компонентів можуть бути збільшені та/або ризик засмічення інжектора може бути зменшений.

З-за ризику замерзання в пристрої подачі переважно передбачати різні засоби компенсації для компенсації розширення відновника під час замерзання за рахунок збільшення об'єму пристрою подачі, заповненого відновником. Елементи компенсації тиску льоду цього типу виконані, наприклад, у вигляді пружних елементів, які можуть збільшувати області пристрою подачі, заповнені відновником, коли відбувається замерзання. Проводиться відмінність між смещаемими засобами компенсації тиску льоду і гнучкими засобами компенсації тиску льоду. Смещаемие засоби компенсації тиску льоду лише забезпечують можливість збільшення обсягу пристрої подачі, коли перевищується конкретне граничне тиск. Засоби компенсації тиску льоду цього типу можуть бути виконані, наприклад, у вигляді ковзних елементів, які зміщені до упору з допомогою �транство пристрою подачі, коли тиск у внутрішньому просторі безперервно збільшується. Гнучкі засоби компенсації тиску льоду цього типу можуть бути виконані, наприклад, у вигляді гумових вставок в трубках пристрою подачі.

Насос використовується для збільшення тиску для подачі у пристрої подачі. Переважно, використовується поршневий насос або діафрагмовий насос, який в основному відрізняється тим, що він містить камеру насоса, яка регулярно збільшується і зменшується, коли відбувається подача відновника. Переважно, щонайменше один впускний клапан і щонайменше один випускний клапан розташовані на камері насоса. Напрямок подачі насоса визначається конфігурацією клапанів. Відновник може текти в камеру насоса (тільки) через впускний клапан. Відновник може випливати з камери насоса тільки через випускний клапан.

В якості ще одного компонента в пристрої подачі переважно передбачений датчик тиску. Напір подачі, створюваний насосом, може контролюватися датчиком тиску. Насос може бути відрегульований таким чином, що виміряне датчиком тиску тиск досягає певної величини. Датчик тиску предпочтительне може контролюватися датчиком тиску.

В якості ще одного компонента може бути передбачений датчик температури. Наприклад, датчик температури може контролювати, є відновник у пристрої подачі рідким або замерзлим. Таким чином може бути відрегульований нагрівання пристрою подачі. Датчик температури переважно визначає температуру області фланця, так що можуть бути зроблені висновки про температурі відновника і/або компонентів.

Фільтр зазвичай передбачено, по-перше, вздовж шляху подання від впускного патрубка пристрою подачі до випускного штуцера пристрою подачі. Далі слід насос. Переважно, датчик тиску і, факультативно, датчик температури розташовані після насоса в шляху подання. Зміщене засіб компенсації тиску льоду і гнучке засіб компенсації тиску льоду переважно розташовані в точці, де вироблене під час замерзання відновника в пристрої подачі тиск льоду є особливо високим. Крім того, уздовж шляху подання повинно бути реалізовано сприятливе розташування насоса і компонентів пристрою подачі, так щоб повітряні бульбашки в відновник могли бути легко зменшені, могли бути зібрані в заданих місцях і/або могли бути вивед�туцеру був передбачений по суті прямим (насамперед, вирівняним) та/або шлях подачі був передбачений вертикально вгору (проти сили тяжіння) в змонтованому стані.

У пристрої подачі згідно винаходу розташування компонентів на першій і на другій стороні фланця переважно розділене таким чином, що компоненти без електричної арматури розташовані на першій стороні, а компоненти з електричною арматурою розташовані на другій стороні. Компонентами з електричною арматурою є, наприклад, насос і датчики. Ці компоненти взаємодіють, наприклад, з керуючим пристроєм пристрою подачі. Тому не обов'язково, щоб електричні лінії або сигнальні лінії простягалися через фланець і/або навколо фланця. Пристрій подачі згідно винаходу переважно не містить поворотну трубку від пристрою подачі до баку для відновника.

В одному особливо сприятливому удосконалення пристрій подачі згідно винаходу містить фільтр, виконаний у вигляді фільтруючого патрона, що містить щонайменше один з наступних ознак:

- щонайменше, кришку-засувку, яка може фіксувати фільтруючий патрон щодо пристрою подачі,

- щонайменше, отвір, ко�з зняття з пристрою подачі, і

- щонайменше, гнучке засіб компенсації тиску льоду.

Переважно, фільтруючий патрон містить всі вищевказані ознаки.

Фільтр є компонентом пристрою подачі, який повинен найчастіше обслуговуватися або замінюватися, так як саме тут накопичуються забруднення відновник. Тому особливо сприятливою є кришка-засувка для фіксації фільтрувального патрону на пристрої подачі. Кришка-засувка може бути швидко відкрита і закрита. Відновник може бути видалений з фільтрувального патрона через отвір з кришкою-засувкою, перед тим як весь фільтруючий патрон буде знятий з пристрою подачі. Таким чином може бути відвернена неконтрольований витік відновника з пристрою подачі, коли фільтруючий патрон буде знято. Фільтруючий патрон може бути виконаний у вигляді одноразового компонента, який викидається, коли фільтр більше не є функціональним. Як правило, фільтруючий патрон фіксується на фланці опосередковано. На фланці може бути зафіксований тримач фільтра або утримувач патрона, в якому (держателі) фільтрувальний патрон може бути зафіксований через зазначену кришку-засувку.

У ще одному благоприятнрий простягається шлях подачі, причому утворений щонайменше один байпас для обходу фільтра і закритий повітропроникною діафрагмою.

Ця ідея також може бути застосована незалежно від інших ознак цього винаходу. Перш за все, також пропонується пристрій подачі для подачі відновника з бака в пристрій очищення ОГ для нейтралізації ВГ від ДВС, причому пристрій подачі містить шлях подачі від впускного патрубка до випускного патрубка, який проходить через фільтр, причому передбачено щонайменше один байпас для обходу фільтра і закритий повітропроникною діафрагмою.

Виявилося проблематичним, якщо у фільтрі під час роботи накопичуються повітряні бульбашки. Повітряний міхур цього типу часто не може бути залучений насосом через геометрії фільтра, і замість цього залишається перед фільтром. Щодо великий простір, яке забезпечує, щоб відновник розподілявся по всій площі фільтра, як правило, розташоване перед фільтром. Певний перепускний канал для обходу фільтра дозволяє забезпечувати, щоб повітряний міхур цього типу не залишався перед фільтром, а транспортувався від фільтра або простору, навколишнього фільтр. Діафрагма не дає восстановителю теѹшие компоненти пристрою подачі. Повітряний перепускний канал цього типу може бути складовою частиною замінного фільтруючого патрона. Однак перепускний канал цього типу може бути виконаний у тримачі фільтра.

Переважно, щонайменше один перепускний канал розташований над фільтром. Це може бути забезпечено за рахунок відповідної конфігурації пристрою подачі і відповідної збірки пристрою подачі. Повітряні бульбашки зазвичай збираються у вищій точці простору перед фільтром. Тому особливо сприятливо передбачати перепускний канал саме тут.

Крім того, може бути передбачений клапан прокачування або еквівалентне засіб вентиляції, з допомогою якого шлях подачі в пристрої подачі може бути (принаймні частково) провентилирован, перш за все, засіб вентиляції розташоване поруч з фільтром. Таким чином може бути забезпечено, щоб у випадку підготовки до обслуговування або заміни фільтра відновник продовжує текти (тобто з бака), коли пристрій подачі відкрито.

У ще одному сприятливому удосконалення пристрій подачі згідно винаходу містить, щонайменше, зміщене засіб компенсації тиску льоду, що містить рухливий елемент, ккольцом V-образного перетину. Ущільнювальне кільце V-образного перерізу зазвичай стримає дві бічні сторони, розташованих під кутом один до одного. Кут стає більш гострим, коли сторони стискаються. Кут збільшується, коли сторони звільняються від натиску. Особливо гарне (осьове) ущільнення між рухомими елементами може бути досягнуто з допомогою ущільнювального кільця V-образного перетину цього типу, так як сторони ущільнювального кільця V-образного перетину можуть слідувати руху рухомого елемента, щонайменше частково.

У ще одному сприятливому удосконалення пристрою подачі згідно винаходу пристрій подачі містить датчик тиску і насос, причому датчик тиску розташований після насоса вздовж шляху подання через пристрій подачі, а гнучке засіб компенсації тиску льоду розташоване на датчику тиску на першому відстані менш ніж 20 мм, переважно менш ніж 10 мм, і особливо переважно від 2 мм до 6 мм від датчика тиску.

Ця ідея також може бути застосована незалежно від інших ознак цього винаходу. Насамперед, тому також пропонується пристрій подачі для подачі відновника з бака в пристрій очищення ОГ для нейтралізації ВГ від ДВС, причеЃти подачі через пристрій подачі, а гнучке засіб компенсації тиску льоду розташоване на датчику тиску на першому відстані менше ніж 20 мм (міліметрів).

Це гнучке засіб компенсації тиску льоду має об'єм переважно менш ніж 500 мм3особливо переважно менш ніж 200 мм3і, перш за все, менше ніж 100 мм3, при тиску навколишнього середовища.

Для того щоб досягти високої точності дозування пристроєм подачі, як правило, є сприятливим, якщо тільки смещаемие засоби компенсації тиску льоду передбачені після насоса вздовж шляху подання через пристрій подачі. При смещаемом засобі компенсації тиску льоду об'єм, заповнений відновником в пристрої подачі, не змінюється при коливаннях тиску в діапазоні нормального робочого тиску. Таким чином, бажано, щоб обсяг був дуже малим (майже 0 мм3) при звичайному робочому тиску і при звичайній робочій температурі. Завдяки цьому зміщення засіб компенсації тиску льоду не рухається під час звичайної роботи, так що може бути припинено тертя і знос. Це сприятливо для точності дозування. Це не так у випадку з гнучкими засобами компенсації тиску, які змінюють об'є� робочого тиску. Однак було виявлено, що датчик тиску особливо чутливий до тиску льоду. Тому сприятливо передбачити гнучкий засіб компенсації тиску льоду на дуже короткій відстані від датчика тиску. Особливо сприятливо, якщо не передбачено ніяких інших гнучких засобів компенсації тиску льоду на додаток до цього (окремим) гнучкого засобу компенсації тиску льоду після насоса вздовж шляху подання.

В одному особливо сприятливому удосконалення пристрою подачі згідно винаходу датчик тиску розташований на ответвительном каналі, який відходить від шляху подання через пристрій подачі, а гнучке засіб компенсації тиску льоду простягається в ответвительний канал. Конфігурація цього типу дозволяє розташовувати гнучке засіб компенсації тиску льоду особливо близько до датчика тиску. Зміщене засіб компенсації тиску льоду також переважно передбачено поблизу від датчика тиску. Це засіб також може бути виконано у вигляді діафрагми, яка зміщена до упору пружним елементом. Особливо сприятливо, якщо ця діафрагма зроблена з гуми, пластичного матеріалу або натурального каучуку. Діафрагма цього типу може бути дуже тонкою, та�іі тиску льоду, може бути інтегрально формовано або відлито локально на діафрагмі. Однак, також можливо, що подовження буде окремим компонентом і буде виготовлено з іншого матеріалу.

У ще одному сприятливому удосконалення пристрій подачі згідно винаходу містить нагрівач, який простягається в фільтр пристрою подачі. Нагрівач цього типу може працювати на охолоджуючої рідини ДВЗ або на електричній енергії. Нагрівач цього типу переважно є складовою частиною тримача фільтра для фільтруючого патрона. Цей нагрівач переважно є єдиним нагрівачем в пристрої подачі згідно винаходу. Між нагрівачем і фланцем може бути передбачена теплопровідна структура, через яку випускається нагрівачем тепло може бути введено у фланець, від якого тепло може бути розподілене на окремі компоненти пристрою подачі.

Далі винахід і технічний контекст будуть описані більш детально з посиланням на фігури. На фігурах показані особливо бажані варіанти здійснення, хоча ними винахід не обмежена. Перш за все, наголошується, що фігури і, насамперед, розміри показані лише схематично. Пок�ржатель фільтра для пристрою подачі,

Фіг.4: перший варіант смещаемого елемента компенсації тиску льоду,

Фіг.5: другий варіант смещаемого елемента компенсації тиску льоду,

Фіг.6: деталь фланця пристрою подачі,

Фіг.7: автомобіль, що містить пристрій подачі,

Фіг.8: розріз через пристрій подачі,

Фіг.9: деталь виду згідно фіг.8,

Фіг.10: перший покомпонентний вид фіг.8,

Фіг.11: другий покомпонентний вид фіг.8,

Фіг.12: ще один розріз через пристрій подачі,

Фіг.13: деталь фіг.12,

Фіг.14: ще одна деталь фіг.12,

Фіг.15: перший покомпонентний вид фіг.12,

Фіг.16: другий покомпонентний вид фіг.12.

На кожній з фіг.1 і 2 показано пристрій 1 подання, яке містить фланець 8, з фільтром 12, передбачених на першій стороні 10 зазначеного фланця, і насосом 15, передбачених на другій стороні 11 зазначеного фланця. Шлях 7 подачі простягається через пристрій 1 подання від впускного патрубка 5 до випускного штуцера 6. Фільтр 12 переважно розташований на знімному фільтруючому патроні 18. Насос 15 розташований у головній частині 40 насоса. Насос 15 подає відновник вздовж шляху 7 подачі. Фільтруючий патрон 18 з фільтром 12 вставлений в утримувач 41 фільтра, який приєднаний до фланця 8 на першій стороні 10. Таким � (Електричний) нагрівач 34 простягається у фільтр 12. Теплопровідна структура 36 простягається від нагрівача 34 до фланця 8.

Показаний на фіг.2 варіант в основному відповідає ознакам варіанти, показаного на фіг.1. На фіг.2 на першій стороні 10 передбачено, щонайменше, зміщене засіб 13 компенсації тиску льоду і гнучке засіб 14 компенсації тиску льоду в якості додаткових компонентів. Датчик 16 тиску і датчик 17 температури передбачені на другій стороні 11. Датчик 16 тиску і датчик 17 температури переважно розташовані на другій стороні 11 таким чином, що вони закриті головною частиною 40 насоса. Вся електронна система, яка потрібна для оцінки сигналів від датчика 16 тиску і датчика 17 температури і для управління насосом 15, таким чином може бути захищена головною частиною 40 насоса. Головна частина 40 насоса переважно має форму оболонки і містить отвір, яке розташоване проти фланця 8. Між головною частиною 40 насоса і фланцем 8 передбачено ущільнення, тому отвір у головній частині 40 насоса може бути щільно закрита фланцем 8.

На фіг.3 показаний тримач 41 фільтра для пристрою подачі. Фільтруючий патрон 18 вставлений в утримувач фільтра 41 з допомогою кришки-засувки 19. Фільтр 12,н у фільтруючому патроні 18. Фільтруючий патрон 18 переважно вставлений в утримувач 41 фільтра за допомогою ущільнень 42 фільтра таким чином, що відновник, поточний вздовж шляху 7 подачі, не може текти навколо фільтра 12, і відновник не випливає з пристрою 1 подання. Ущільнення 42 фільтра можуть бути ущільнювальними кільцями круглого перерізу або ущільнювальними кільцями V-образного перетину. У фільтруючому патроні 18 також передбачений перепускний канал 22 для повітря і закритий проникною діафрагмою 23. Повітряний фільтр може бути оточений перепускним каналом 22. Нагрівач 34 простягається у фільтр 12. Нагрівач 34 переважно є складовою частиною держателя 41 фільтра.

На кожній з фіг.4 і 5 показано зміщене засіб 13 компенсації тиску льоду, виконане з рухомим елементом 24, який зміщений до упору підпружиненим елементом 25. Рухливий елемент 24 ущільнений щодо фланця 8 за допомогою ущільнення. На фіг.4 це ущільнення є ущільнювальним кільцем 30 V-образного перетину. На фіг.5 це ущільнення є ущільнювальним кільцем 43 круглого перерізу. Ущільнювальне кільце 30 V-образного перерізу має ту перевагу, що воно деформується, коли рухається рухливий елемент 24. Таким чином �чекаю ущільнювальним кільцем 30 V-образного перерізу і рухливим елементом 24. Положення цього лінійного контакту не змінюється, коли рухається рухливий елемент 24, так як ущільнювальне кільце 30 V-образного перерізу може деформуватися, щоб компенсувати рух рухомого елемента 24.

На відміну від цього, ущільнювальне кільце 43 круглого перерізу згідно фіг.5 рухається відносно фланця 8, коли рухається рухливий елемент 24, таким чином, що ущільнювальне кільце 43 круглого перерізу ковзає по поверхні фланця 8. Це може погіршити ущільнювальний ефект у варіанті згідно фіг.5. Тому сприятливо також передбачати ущільнювальні кільця 30 V-образного перерізу в підходящих місцях, насамперед для ущільнень на рухомих елементах.

В якості додаткового ознаки засіб компенсації згідно фіг.5 містить отвір у утримує структурі 44 для пружного елемента 25, причому отвір безпосередньо з'єднує зовнішню поверхню 28 рухомого елемента 24 з навколишнім середовищем 29. Таким чином може бути припинено зміна дії пружного елемента 25 тиском у камері між зовнішньою поверхнею 28 і утримує структурою 44. Інакше, як наслідок різних температур навколишнього середовища, між рухомим елементом 24 і �нного елемента 25.

На фіг.6 показана деталь фланця 8 пристрою 1 подання. Шлях 7 подачі простягається через фланець 8 в каналі 45. Датчик 16 тиску передбачений на другій стороні 11 фланця 8. Смещаемий елемент 13 компенсації тиску льоду розташований на першій стороні 10 фланця 8 навпроти датчика 16 тиску. Смещаемий елемент 13 компенсації тиску льоду виконаний з першої діафрагмою 32, яка зміщена до упору підпружиненим елементом 25 і утримує структурою 44. Інтегрально формованное або лите подовження розташоване на першій мембрані 32 і утворює гнучкий елемент 14 компенсації тиску льоду. Цей гнучкий елемент 14 компенсації тиску льоду простягається в ответвительний 33 канал, який відходить від каналу 45 або 7 шляху подання і веде до датчика 16 тиску. Згідно фіг.6 гнучкий елемент 14 компенсації тиску льоду розташований на дуже короткій відстані від 31 датчика 16 тиску. Згідно фіг.6 усі пристрій розташований після насоса 15 вздовж шляху 7 подачі.

На фіг.7 показаний автомобіль 35, містить ДВС 4 та устрій 3 очищення ОГ для нейтралізації ВГ від ДВС 4. Автомобіль 35 містить бак 2 для зберігання відновника, насамперед, водного розчину сечовини. Відновник може подаватися через забірну трубку 39 з ба�пристрій 3 очищення ОГ.

На фіг.8 показаний фланець 8 для пристрою подачі згідно винаходу з деякими пристосуваннями. Наприклад, можна бачити випускний штуцер 6.

На фіг.9 показана деталь з фіг.8, яка позначена цифрою IX. У цьому прикладі можна бачити канал 45, по якому проходить шлях 7 подачі пристрою 1 подання. На каналі 45 розташований датчик 16 тиску. Навпаки датчика 16 тиску розташоване зміщене засіб 13 компенсації тиску льоду. На фіг.9 по суті показана технічна конфігурація, описана з посиланням на фіг.6.

Фіг.10 являє собою покомпонентний вид фланця 8 згідно фіг.8. Можна бачити, як зміщене засіб 13 компенсації тиску льоду встановлено на фланці допомогою першої діафрагми 32. На фіг.10 також показаний випускний штуцер 6 в цілях орієнтації. На фіг.10 також можна бачити, що канал 45 у фланці 8 також може бути розташований на поверхні фланця 8, причому канал є площин пристосуванням 46, який ущільнений щодо фланця 8 ущільнювальним кільцем 43 круглого перетину.

На фіг.11 можна бачити, як датчик 17 температури і датчик 16 тиску приєднані до фланця 8. На фланці 8 додатково передбачено ущільнювальне кільце 43 круглого перерізу, що оточує дат�між фланцем 8 і кришкою. Кришка може бути утворена головною частиною насоса (не показана). На фіг.11 також можна бачити камеру 9 насоса. Камера 9 насоса є складовою частиною фланця 8. Діафрагма (не показана) може бути розташована над камерою 9 насоса. Ця діафрагма може приводитися в рух приводом (також не показаний) для подачі відновника. Привід переважно розташований у головній частині насоса (не показана).

Фіг.12 являє собою ще один вид в розрізі через пристрій 1 подачі з фланцем 8. Деталі XIII і XIV показані тут і представлені в збільшеному масштабі на фіг.13 і 14.

На кожній з фіг.13 і 14 показана деталь з фіг.12. На фіг.13 можна бачити клапани 47 пристрою подачі насоса, які вставлені через прохід під фланець 8. Клапани 47 зміщені в проході виконаним у вигляді пружини пружним елементом. Таким чином, клапани є рухомими, коли тиск у пристрої подачі перевищує граничне тиск. Таким чином утворюється смещаемий елемент 13 компенсації тиску льоду. Клапани 47 повідомляються з камерою 9 насоса каналом.

На фіг.14 показаний випускний штуцер 6, який також зафіксовано підпружиненим елементом, виконаним у вигляді пружини в проході під фланці 8. Таким чином, випускний штуце�, �мещаемий елемент 13 компенсації тиску льоду утворений і на випускному штуцері 6.

Фіг.15 і 16 являють собою відповідні покомпонентние види, що показують, як клапани 47 або випускний штуцер вставлені під фланець 8. Також можна бачити камеру 9 насоса, утворену на фланці 8.

Таким чином, вищевикладене опис відноситься до пристрою подачі для подачі відновника з бака в пристрій очищення ОГ для нейтралізації ВГ від ДВС, причому пристрій подачі містить фланець, обмежений, щонайменше, першою стороною і другою стороною. Перша сторона і друга сторона розташовані так, щоб бути, щонайменше частково, взаємно протилежними. Щонайменше, фільтр, зміщене засіб компенсації тиску льоду розташований(-о)/розташовані на першій стороні. Щонайменше, насос, датчик тиску та/або датчик температури розташований/розташовані на другій стороні.

�ал
1Пристрій подачі
2Бак
3Пристрій очищення ОГ
46Випускний штуцер
7Шлях подачі
8Фланець
9Камера насоса
10Перша сторона
11Друга сторона
12Фільтр
13Зміщене засіб компенсації тиску льоду
14Гнучке засіб компенсації тиску льоду
15Насос
16Датчик тиску
17Датчик температури
18Фільтруючий патрон
19Кришка-засувка
20Отвір
21
23Проникна діафрагма
24Рухливий елемент
25Пружний елемент
26Упор
27Внутрішня поверхня
28Зовнішня поверхня
29Навколишнє середовище
30Ущільнювальне кільце V-образного перерізу

31Перше відстань
32Перша діафрагма
33Ответвительний канал
34Нагрівач
35Автомобіль
36Теплопровідна структураІнжекторна трубка
39Забірна трубка
40Головна частина насоса
41Тримач фільтра
42Ущільнення фільтра
43Ущільнювальне кільце
44Утримує структура
45Канал
46Пристосування
47Клапан

1. Пристрій (1) подання для подачі відновника з бака (2) пристрій (3) очищення відпрацьованих газів для нейтралізації відпрацьованих газів від двигуна внутрішнього згоряння (4), причому пристрій (1) подання містить фланець (8), обмежений, щонайменше, першою стороною (10) і другою стороною (11), причому перша сторона (10) і друга сторона (11) розташовані так, щоб бути, щонайменше частково, взаємно протилежними, причому з меншою �омпенсации тиску льоду, і
- гнучке засіб (14) компенсації тиску льоду, і принаймні один з наступних компонентів розташований на другій стороні (11):
- насос (15),
- датчик (16) тиску та
- датчик (17) температури.

2. Пристрій (1) подання за п. 1, причому пристрій (1) подання містить фільтр (12), виконаний у вигляді знімного фільтруючого патрона (18), який містить принаймні один з наступних ознак:
- щонайменше, кришку-засувку (19), яка може фіксувати фільтруючий патрон (18) на пристрої (1) подачі,
- щонайменше, отвір (20), яке може бути закритий кришкою (21) і через яке фільтруючий патрон (18) може бути спорожнений без зняття з пристрою (1) подання та
- щонайменше, гнучке засіб (14) компенсації тиску льоду.

3. Пристрій (1) подання за п. 1 або 2, причому пристрій (1) подання містить фільтр (12), через який пролягає шлях (7) подання, причому щонайменше один перепускний клапан (22) передбачений для обходу фільтра (12) і закритий повітропроникною діафрагмою (23).

4. Пристрій (1) подання за п. 1 або 2, причому пристрій (1) подання містить, щонайменше, зміщене засіб (13) компенсації тиску льоду, що містить рухомий елемент (24), який зміщений до упору (26) підп

5. Пристрій (1) подання за п. 1 або 2, причому пристрій (1) подання містить датчик (16) тиску і насос (15), причому датчик (16) тиску розташований після насоса (15) вздовж шляху (7) подання через пристрій (1) подачі, і гнучке засіб (14) компенсації тиску льоду розташоване на датчику (16) тиску на першому відстані (31) менше ніж 20 мм (міліметрів) від датчика (16) тиску.

6. Пристрій (1) подання за п. 1 або 2, причому датчик (16) тиску розташований на ответвительном каналі (33), який відходить від шляху (7) подання через пристрій (1) подачі, а гнучке засіб (14) компенсації тиску льоду простягається в ответвительний канал (33). 

Схожі патенти:

Спосіб і пристрій, що відносяться до охолодження дозаторів системи scr

Винахід відноситься до системи SCR для очищення вихлопних газів. Спосіб охолодження дозатора (250) реагенту-відновника, після зупинки потоку вихлопних газів, здійснюється за допомогою подається в нього реагенту-відновника. Спосіб також містить етап роботи подаючого пристрою для подачі вищезазначеного охолоджуючого реагенту-відновника з зменшеною потужністю в порівнянні з функціонуванням в нормальному режимі. Винахід відноситься до комп'ютерного програмного продукту, що містить програмний код (P) для комп'ютера (200; 210) для реалізації способу згідно з винаходом. Винахід відноситься до системи SCR і механічному транспортному засобу, яке обладнане системою SCR. Технічним результатом є більш ефективне охолодження дозатора системи SCR після зупинки потоку вихлопних газів у системі SCR. 5 н. і 12 з.п. ф-ли, 5 іл.

Поліпшене зниження викидів

Винахід відноситься до зниження викидів дизельних двигунів. Система доочистки для дизельного двигуна містить дизельний двигун з випускним колектором і підкладку фільтра, безпосередньо з'єднану з випускним колектором без будь-яких проміжних каталізаторів. Підкладка фільтра на впускний стороні містить каталізатор селективного каталітичного відновлення (SCR), що включає неспекающееся молекулярне сито. Технічним результатом винаходу є підвищення регенерації фільтра. 2 н. і 21 з.п. ф-ли.

Пристрій для очищення відпрацьованого газу

Винахід може бути використано в пристроях для очищення відпрацьованих газів автомобільних двигунів внутрішнього згоряння. Пристрій (1) для очищення відпрацьованого газу (ОГ) має компонент (2) очищення ОГ, який виконаний проточним в напрямку (3) потоку від сторони (4) набігаючого потоку стороні (5) стікає потоку. У напрямку (3) потоку за стороною (5) стікає потоку передбачено пристрій (6) подання для відновника в пристрій (1) для очищення ОГ. Пристрій (6) подання має напрям (7) подання, яке, принаймні, частково проходить протилежно напрямку (3) потоку. Сторона (5) стікає потоку компонента (2) очищення ОГ, щонайменше, частково перекрита пористим шаром (8). Між пристроєм (6) подання і компонентом (2) очищення ОГ є відстань (9), яке вибрано так, що вприскиваемий відновник (10) досягає пористого пласта (8). Пористий пласт (8) містить металеву тканину або металевий нетканий матеріал. Розкрито автомобіль, що має двигун внутрішнього згоряння з пристроєм (1) для очищення ОГ. Технічний результат полягає в спрощенні монтажу пристрою і поліпшення накопичення і розподілу відновника щодо прохідного перерізу по�

Спосіб спостереження і регулювання системи доочистки вихлопних газів

Винахід відноситься до способу регулювання системи доочистки вихлопних газів для двигуна внутрішнього згоряння. Спосіб спостереження і регулювання функціонування системи доочистки вихлопних газів для двигуна внутрішнього згоряння на основі вимірювання сигналу від датчика на величину параметра, що відноситься до оксидам азоту (NOx) у вихлопних газах, що випливають з пристрою очистки вихлопних газів, який становить частину системи доочистки вихлопних газів, з виявленням значень амплітуди видається датчиком сигналу виміру за певний період вимірювання і додаванням відновника до вихлопним газам, що протікає в пристрій очищення вихлопних газів. Спосіб додатково містить: зміна доданого кількості відновника у відповідності із заданим режимом за період вимірювання; виявлення варіацій амплітуди NOx у вихлопних газах після влаштування доочищення вихлопних газів; виявлення і збереження значень додається кількості відновника, коли варіації амплітуди NOx, виявлені у вихлопних газах після влаштування доочищення вихлопних газів, що задовольняють заданим критеріям оптимального регулювання додається кількості. Винахід також оа регулювання дозування відновника для оптимізації функціонування каталітичного нейтралізатора. 2 н. і 23 з.п. ф-ли, 5 іл.

З'єднання один з одним двох пристроїв для обробки відпрацьованого газу

Винахід відноситься до пристрою для обробки відпрацьованих газів у випускному трубопроводі. Структура (1) містить два розташованих один за одним пристрою (2, 3) для очищення відпрацьованого газу (ОГ) у випускному трубопроводі (4). Перше пристрій (2) для очищення ОГ першої часткової областю (5) через щонайменше один опорний елемент (6) з'єднане з другої часткової областю (7) другого пристрою (3) для очищення ОГ. Опорний елемент (6) має противолежащие кінці (9) і на кінцях (9) через приєднувальні точки (8) з'єднаний з відповідно однієї часткової областю (5, 7). Друга часткова область (7) утворена за допомогою металевих компонентів (10), які за допомогою взаємного контактування утворюють контактні поверхні (11). Максимально 20% площі контактних поверхонь (11) мають щонайменше паяні з'єднання (12) або дифузійні з'єднання (13). Технічним результатом винаходу є стійкість до підвищених механічних вимог при експлуатації. 8 з.п. ф-ли, 7 іл.

Спосіб і пристрій, що відносяться до охолодження дозуючих модулів scr-систем

Винахід відноситься до способу, що належить до SCR-систем для очищення вихлопних газів. Спосіб, що відноситься до SCR-систем для очищення вихлопних газів, містить етапи прийняття рішення щодо потреби, після припинення потоку вихлопних газів, охолоджувати дозуючий модуль (250) для відновлюючого агента, який є частиною SCR-системи, за допомогою відновлюючого агента, подається в нього, і прогнозування температурного профілю згаданого дозуючого модуля (250) в якості основи для прийняття рішення щодо згаданої потреби і прогнозування відповідним чином того, досягається або попередньо визначена температура дозуючого модуля (250) після згаданого припинення потоку вихлопних газів. Винахід відноситься також до комп'ютерного програмного продукту, що містить програмний код (P) для комп'ютера (200; 210) для реалізації способу згідно винаходу. Винахід відноситься також до SCR-системи і автомобіля, що оснащується SCR-системою. Технічним результатом винаходу є підвищення ефективності SCR-системи і зниження ризику перегріву дозуючого модуля в SCR-системі після припинення потоку вихлопних газів. 4 н. і 15

Резервуар і бак, обладнані саморегулівним нагрівальним елементом

Винахід відноситься до резервуарів для утримання текучого середовища, обладнаним резистивними елементами. Резервуар для утримання певної кількості текучого середовища в баку. Зазначений резервуар обладнаний першим резистивним елементом (R1), призначеним для нагрівання першій частині зазначеного бака, і другим резистивним елементом (R2), призначеним для нагрівання другий частини зазначеного бака. Зазначений другий резистивний елемент має позитивний температурний коефіцієнт. Зазначений резервуар містить також третій резистивний елемент (R3), призначений для нагрівання зазначеної другий частини зазначеного бака. Зазначений другий резистивний елемент і зазначений перший резистивний елемент утворюють паралельну схему, і зазначений перший резистивний елемент послідовно з'єднаний з зазначеної паралельною схемою. У винаході також розкрито бак для текучого середовища для транспортного засобу, який містить резервуар, і застосування схем в баку для текучого середовища для транспортного засобу. Технічним результатом винаходу є додавання ступеня свободи в конструкцію, що забезпечує кількість енергії, яка розсіюється в різних частинах бака. 3 н. і 6 з.п. ф-ли, 4 і�

Пристрій для забезпечення рідкого відновника для пристрою очищення відпрацьованих газів

Винахід відноситься до пристрою для забезпечення рідкого відновника для пристрою очищення відпрацьованих газів. Пристрій (1) для забезпечення рідкого відновника, має бак (2) із внутрішнім простором (3) і, принаймні, частково розміщений у внутрішньому просторі (3) бака (2) контейнер (4). Контейнер (4) зовні, щонайменше, частково оточений фільтром (5) з площею (6) фільтрування і глибиною (7) фільтрування, а в контейнері (4) знаходиться система (8) подачі, яка виконана для того, щоб подавати відновник з бака (2) через фільтр (5) до місця (9) для прийому відновника. Зберігається в баку (2) відновник перед входженням у внутрішню область контейнера (4), насамперед перед проходженням через добірне отвір (16) в систему (8) подання, спочатку проходить через фільтр (5). Також автомобіль, що містить пристрій (1) для забезпечення рідкого відновника. Технічним результатом винаходу є підвищення надійності подачі рідкого відновника. 2 н. і 7 з.п. ф-ли, 9 іл.

Спосіб, що відноситься до видалення повітря з системи дозування scr-системі і до scr-системі

Винахід відноситься до системи дозування SCR-системі. Спосіб відноситься до SCR-системі, за допомогою якого відновлюючий агент в рідкій формі подається подає пристрій (230), через яке відновлює агент подається в щонайменше одну точку (250) споживання з контейнера (205). Спосіб містить етап, на якому безперервно (s340) визначають тиск (Р) подання, яке забезпечується спеціальним пристроєм (230). Спосіб також містить етап керування (s360) роботою подаючого пристрою (230) на основі змін (Р') тиску (Р) подачі, з метою зменшення небажаного впливу підведення повітря у вхідному пристрої (230). Винахід відноситься також до SCR-системи і автомобіля, що оснащується SCR-системою. Винахід відноситься також до машиночитаемому носія, на якому збережена комп'ютерна програма, що відноситься до SCR-системі. Технічним результатом винаходу є зниження величини небажаних викидів в SCR-системі. 4 н. і 17 з.п. ф-ли, 7 іл.

Спосіб і пристрій для охолодження дозаторів систем scr

Винахід відноситься до способу охолодження дозаторів системи SCR. Спосіб охолодження дозатора (250), що відноситься до систем SCR для очищення вихлопних газів, при якому після зупинки потоку вихлопних газів охолоджують дозатор (250) реагенту-відновника допомогою подається в нього реагенту-відновника. Періодично експлуатують обладнання, що подає (230) для подачі охолоджуючого реагенту-відновника і експлуатують обладнання, що подає (230) із зменшеною потужністю в порівнянні з функціонуванням в нормальному режимі. Винахід відноситься до системи SCR і транспортному засобу (100; 110), яке обладнане системою SCR. Також відноситься до машиночитаемому носія, що містить комп'ютерну програму, яка містить програмний код для реалізації способу згідно з винаходом. Технічним результатом винаходу є ефективний спосіб здійснення охолодження дозатора системи SCR після зупинки в ньому потоку вихлопних газів. 4 н. і 11 з.п. ф-ли, 7 іл.
Up!