Насос тертя для перекачування масел

 

Винахід відноситься до гідравлічної техніки, зокрема до роторних насосів, в яких витіснення рідини проводиться з переміщуються робочих камер в результаті обертального руху робочих органів - витеснителей. Пропонований насос тертя для перекачування олій може бути використаний для змащування підшипникових вузлів, при цьому він може бути елементом конструкції валів, на яких ці підшипникові вузли розташовані.

Найбільш близьким технічним рішенням до винаходу є насос тертя, а саме шнековий насос, що включає в себе ротор з гвинтовою поверхнею, розташований в корпусі з вхідними та вихідними каналами для перекачування однорідних і неоднорідних рідин або мас (Схіртладзе А. Р., Іванов в. І., Карєєв Ст. Н. Гідравлічні та пневматичні системи. Видання 2-е, доповнене. - М.: ІЦ МГТУ «Станкин», «Янус-К», 2003, 544 с.).

Недоліком шнекового насоса для перекачування однорідних і неоднорідних рідин або мас є те, що він не призначений для здійснення примусової мастила підшипників.

Технічний результат - отримання конструкції насоса для перекачування масел, володіє простотою і малими габаритами, деталями якого можуть бути �ться тим, що в насосі тертя для перекачування масел, містить ротор з гвинтовою поверхнею, розташований в корпусі з вхідними та вихідними каналами для підведення і відведення масла, згідно винаходу зовнішня поверхня ротора виконана у вигляді гвинтового або прямого паза, утворює поверхню зі спіральним профілем перерізу, а канал підведення масла проходить через ротор і виконаний у вигляді осьового і радіального отворів.

Порівняння насоса тертя для перекачування масел не тільки з прототипом, але і з іншими технічними рішеннями в даній і суміжній галузях дозволило виявити технічні рішення, що містять ознаки, схожі з ознаками, що відрізняють описуваний насос від прототипу. Відомий спіральний насос, який складається з двох спіралі Архімеда, розташованих зі зміщенням 180°, утворюючи, таким чином, області з різними обсягами. При роботі рухома спіраль здійснює орбітальне обертання, при цьому утворилися порожнини зменшуються, стискаючи газ від периферії до центру. Такі насоси відносяться до об'ємним і служать для перекачування газів (http://www.msht.ru). В описуваному насосі робочий об'єм насоса, утворений пазом, не змінюється, а масло переміщується від вхідного каналу до вихідного за рахунок різниці давмасел, володіє простотою і малими габаритами, деталями якого можуть бути деталі типу валів, змащення підшипників яких здійснює цей насос.

Суть винаходу пояснюється кресленнями, де

на фіг. 1 зображена схема насоса тертя для перекачування масел з гвинтовим пазом;

на фіг.2 - переріз А-А на фіг.1;

на фіг.3 - схема насоса тертя для перекачування масел з прямим пазом;

на фіг.4 - переріз Б-Б на фіг.3 при виконанні насоса з одним прямим пазом;

на фіг.5 - переріз Б-Б на фіг.3 при виконанні насоса з двома прямими пазами.

Заявляемое пристрій містить ротор 1, розташований в корпусі 2, причому зовнішня поверхня ротора 1 може бути виконана у вигляді гвинтового (фіг. 1-2) або прямого паза 5 (фіг. 3-5), утворює поверхню зі спіральним профілем перерізу, канал 3 підведення масла, що проходить через ротор 1, виконаний у вигляді осьового і радіального отворів, канал 4 відведення масла, виконаний в бічній поверхні корпуса 2.

Насос тертя для перекачування масел працює наступним чином.

При обертанні ротора 1 у напрямі збільшення глибини гвинтового або прямого паза 5 виникають сили тертя в зміщаються щодо шарах олії. Так як паз 5 має спіралеподібний профіль сксимальним, а в більш глибокій частині мінімальним, що призведе до витіснення масла у вихідний канал 4 корпусу 2 і відповідно до всмоктування олії через канал 3 підведення масла, т. до. ці канали при роботі насоса постійно повідомляються через гвинтовий (фіг. 1-2) або прямий паз 5 (фіг. 3-5). Процес перекачування масла циклічний і нерівномірний. Якщо канал 3 підведення масла при повороті ротора 1 знаходиться навпроти вихідного каналу 4 корпуси 2, то перекачування масла не відбувається, оскільки тиск в них практично однакова. Далі по мірі зростання різниці тисків зростає і обсяг перекачується олії. Подібним же чином відбувається додаткове витіснення мастильної рідини через отвір з підшипника ковзання, якщо припинити її подачу.

При обертанні ротора 1 з гвинтовим пазом 5 (фіг. 1-2) зменшення глибини паза 5 поєднується зі зменшенням його ширини, що сприяє більш ефективному витіснення оливи при більшій частоті обертання ротора. В цілому ефективність витіснення масла буде вирішальною мірою залежати від геометричних пропорцій елементів конструкції насоса і в'язкості масла.

Форма ротора 1 з прямим пазом 5, утворює поверхню зі спіральним профілем перерізу, більш технолоЇеской системи і здійснювати змащення підшипників цього валу.

Таким чином, описуване технічне рішення дозволяє отримати нову конструкцію насоса для перекачування масел, що володіє простотою і малими габаритами і призначену для змащення підшипників.

Насос тертя для перекачування масел, містить ротор з гвинтовою поверхнею, розташований в корпусі з вхідними та вихідними каналами для підведення і відведення масла, відрізняється тим, що зовнішня поверхня ротора виконана у вигляді гвинтового або прямого паза, утворює поверхню зі спіральним профілем перерізу, канал підведення масла проходить через ротор і виконаний у вигляді осьового і радіального отворів. 

Схожі патенти:

Насосний агрегат з пристроєм контролю герметичності подвійного торцевого ущільнення з перепускний трубкою

Винахід відноситься до насосостроению і може бути використане для насосів, що перекачують рідини, в тому числі взривопожарние середовища з присутністю абразивних механічних домішок. Насосний агрегат складається з двигуна, опорної плити, валопроводу, камери з затворної рідиною, розташованої між двома торцевими ущільненнями, пристрої контролю затворної рідини. Ємність пристрою контролю рівня затворної рідини встановлена безпосередньо на опорній плиті насосного агрегату і містить перепускного трубку, верхній зріз якої розташований вище нормального рівня і через яку відбувається скидання зайвого об'єму рідини. Наявність встановленого всередині ємності пристрою контролю герметичності подвійного торцевого ущільнення з перепускний трубкою, що проходить через опорну плиту, забезпечує циркуляцію рідини і зниження тиску перед верхнім торцевим ущільненням при втраті герметичності нижнього торцевого ущільнення. 1 іл.

Занурювальний насос

Винахід стосується насоса для відкачування стічних вод з частинками твердих речовин. Насос має розташоване в корпусі насоса робоче колесо (8). Робоче колесо (8) ущільнений відносно нерухомої частини корпусу насоса. Ущільнення має розташоване з боку робочого колеса (8) ущільнювальне кільце (24), яке входить в зачеплення з розташованим з боку корпусу другим ущільнювальним кільцем (26). Для відводу частинок твердих речовин з робочого колеса (8) розташоване з боку корпусу ущільнювальне кільце (26) має, щонайменше, одну виїмку (28). Винахід спрямовано на зменшення шуму, викликаного обертанням колеса, і захист ущільнення від частинок твердих речовин. 10 з.п. ф-ли, 6 іл.

Пристрій для перекачування газових суспензій, зокрема волокнистих суспензій

Винахід відноситься до пристрою для перекачування газосодержащих суспензій, зокрема волокнистих суспензій. Пристрій включає псевдоожижающий ротор (2) з однієї або більше лопатями (5), робоче колесо насоса і напірний патрубок (7). Псевдоожижающий ротор (2) розміщений у всмоктуючому патрубку (6) насоса (1) і має маточину (3). Центр вхідного кінця (4) псевдоожіжающего ротора (2) виконаний порожнистим, а лопаті (5) працюють вільно, без взаємного посилення або взаємної зв'язку. Відношення вільної довжини (FI) псевдоожіжающего ротора (2) до діаметру (Dr) псевдоожіжающего ротора становить від 0% до 75%. Завдяки цьому може бути забезпечена необхідна стійкість практично для всіх областей застосування. 2 н. і 8 з.п. ф-ли, 3 іл.

Електронасосний агрегат вертикального типу (варіанти)

Винахід відноситься до пульповим электронасосним агрегатів вертикального типу. Агрегат містить електродвигун, відцентровий насос і перехідник з опорними фланцями і корпусом, в якому укладено силовий вузол у вигляді муфти. Насос виконаний консольним, полупогружним, містить корпуси ходової та проточної частини насоса. Корпус ходової частини оснащений корпусами підшипників і корпусом подовжує вставки. Корпуси ходової частини виконані охоплюють більшу частину довжини валу і разом з останнім утворюють ходову стійку насоса. Корпус проточної частини містить всмоктуючий осьової і напірний тангенціальний патрубки і проточну порожнину з розміщеним в ній робочим колесом. Колесо охоплено по контуру спіральним відведенням. Напірний патрубок виконаний у вигляді дифузора, що забезпечує зниження швидкості нагнітається потоку на виході. Вал ротора обпертий на дві підшипникові опори з утворенням роторної ходової частини стійки насоса і забезпечений верхній і нижній консолями, виведеними за межі підшипникових опор. Довжина нижньої консолі виконана перевищує довжину верхній консолі. Робоче колесо відкритого типу оснащене системою прикріплених до диска лопаток, криволінійних, щонайменше, в проекффективности перекачування рідких абразивних середовищ. 2 н. і 22 з.п. ф-ли, 7 іл.

Направляючий апарат багатоступеневого відцентрового насоса

Винахід відноситься до відцентровим багатоступінчастим насосів і може бути використане для підйому рідини з свердловин з високим вмістом механічних домішок. Направляючий апарат містить циліндричний корпус, верхній диск з виступами на зовнішній боковій поверхні, що примикають до стінки корпусу, нижній диск і лопатки, розміщені між дисками. Виступи виконані плоскими з зменшується від стінки корпусу площею перерізу, при цьому бічні кромки виступів розташовані перпендикулярно поверхні верхнього диска. Технічний результат - підвищення гідроабразивної стійкості направляючого апарату. 2 з.п. ф-ли, 4 іл.

Спосіб виготовлення електронасосні агрегати модельного ряду і модельний ряд електронасосних агрегатів, виготовлених цим способом

Винахід відноситься до способу виготовлення пульпового електронасосні агрегати вертикального типу і його конструкції. Спосіб виготовлення агрегату включає зборку насоса. Насос включає корпуси ходової та проточної частини. Робоче колесо виготовляють у вигляді крильчатки закритого типу з дисками і системою розміщених між дисками криволінійних лопаток. Напірний патрубок виконаний у вигляді дифузора. Виробляють складання перехідника, що містить корпус, опорні фланці і силовий вузол у вигляді муфти, що складається з двох напівмуфт. Нижній опорний фланець перехідника виконують у вигляді опорної плити. Об'єднують корпус ходової частини з корпусами підшипників, монтують підшипники, встановлюють вал ротора і приєднують до корпусу ходової частини корпус проточної частини насоса. Виконують монтаж складальних одиниць агрегату. Жорстко фіксоване встановлюють на зустрічних консольних краях валів електродвигуна і насоса напівмуфти силового вузла перехідника і жорстко приєднують до відповідних опорних фланців перехідника насос і електродвигун. Після складання виробляють попередню наладку і випробування агрегату. Винахід направлено на спрощення конструкції, виготовлення і сборкдких середовищ. 2 н. і 14 з.п. ф-ли, 9 іл.

Вертикальний пульповий насос з робочим колесом відкритого типу (варіанти)

Винахід відноситься до пульповим насосів вертикального типу. Насос виконаний відцентровим, консольним, полупогружним, містить корпусу ходової та проточної частини. Корпус ходової частини оснащений корпусами підшипників і корпусом подовжує вставки. Корпусу ходової частини виконані спільно охоплюють принаймні, більшу частину довжини валу ротора і разом з останнім утворюють ходову стійку насоса. Корпус проточної частини містить корпус відводу, тильну стінку, всмоктуючий осьової і напірний тангенціальний патрубки і проточну порожнину з розміщеним в ній робочим колесом. Колесо охоплено по контуру спіральним відведенням. Напірний патрубок виконаний у вигляді дифузора, що забезпечує зниження швидкості нагнітається потоку на його виході. Вал насоса обпертий, щонайменше, на дві підшипникові опори з утворенням роторної ходової частини стійки насоса і забезпечений верхній і нижній консолями, виведеними за межі згаданих підшипникових опор. Довжина нижньої консолі перевищує довжину верхній консолі. Робоче колесо оснащене системою жорстко прикріплених до диска лопаток, криволінійних, щонайменше, в проекції на умовну площину, нормальну до осі вала. Винахід спрямовано на підв і 21 з.п. ф-ли, 5 іл.

Електронасосний агрегат вертикального типу (варіанти)

Винахід відноситься до насосостроению, а саме до электронасосним агрегатів для перекачування абразивних рідин. Електронасосний агрегат містить електродвигун, відцентровий насос і перехідник з опорними фланцями і корпусом, в якому міститься муфта. Відцентровий насос виконаний консольним, полупогружним, містить корпусу ходової та проточної частини. Корпус ходової частини оснащений корпусами підшипників. Корпус ходової частини виконаний з базовою або підвищеної довжиною ходової стійки шляхом включення подовжує вставки, вмонтованою між нижнім торцем основного корпусу ходової частини і корпусом проточної частини. Довжина нижньої консольній частині вала перевищує довжину верхньої консольній частині не менше ніж 2,25 рази. Робоче колесо виконане у вигляді крильчатки закритого типу, містить основний і покривний диски і розташовану між ними многозаходную систему лопаток з кутовою закруткою. Лопатки розділені діффузорним межлопаточними каналами. Активний обсяг динамічного заповнення сукупності каналів включає можливість викиду на проток за один оборот робочого колеса певного об'єму середовища. Напірний патрубок виконаний у вигляді дифузора, обидві�адежности та ефективності перекачування середовищ з високим вмістом твердих частинок. 2 н. і 23 з.п. ф-ли, 7 іл.

Вертикальний пульповий насос з робочим колесом відкритого типу

Винахід відноситься до насосостроению, а саме до конструкцій пульпових відцентрових насосів вертикального типу. Насос містить корпус, ротор з валом і робоче колесо відкритого типу. Робоче колесо містить основний диск з системою криволінійних лопаток, розділених межлопаточними каналами. Внутрішня поверхня проточній порожнині корпуса насоса і поверхні робочого колеса покриті захисним шаром полімерного зносостійкого матеріалу. Диск і лопатки робочого колеса виконані комбінованої конструкції, що складається з формотворного, переважно, пластинчастого силового каркаса і зазначеного захисного шару. Захисний шар нанесений з двох сторін на згадані елементи каркаса з можливістю взаємної попарної самоанкеровки опозитних ділянок каркаса і лопаток. Каркас диска і лопатки забезпечені перфорацією з певним ставленням сумарних площ поперечного перерізу перфорації і заповнюють її полімерних перемичок, взаємно анкерами захисні шари, до неперфоровані площі каркаса. Діаметром силовий каркас диска прийнятий менше проектного діаметра робочого колеса мінімум на дві початкові контурні товщини захисного шару. Висота каркаса лопаток прийнята менш песурса, надійності роботи пульпового насоса, ефективності перекачування абразивних рідких середовищ. 11 з.п. ф-ли, 2 іл.

Спосіб виготовлення електронасосні агрегати модельного ряду і модельний ряд електронасосних агрегатів, виготовлених цим способом

Винахід відноситься до насосостроению, а саме до способу виготовлення та до конструкцій електронасосних агрегатів вертикального типу для перекачування абразивних рідких середовищ. Спосіб виготовлення агрегат включає зборку насоса. Насос містить корпусу ходової та проточної частини і робоче колесо у вигляді крильчатки відкритого типу з системою криволінійних лопаток. Напірний патрубок насоса виконаний у вигляді дифузора, що забезпечує зниження швидкості нагнітається потоку на виході. Виробляють складання перехідника, що містить корпус, опорні фланці і силовий вузол у вигляді муфти з двох напівмуфт. Нижній опорний фланець перехідника виконують у вигляді опорної плити. Здійснюють зборку насоса, об'єднуючи корпус ходової частини з корпусами підшипників, монтують підшипники, встановлюють вал ротора і приєднують до корпусу ходової частини корпус проточної частини насоса. Виконують монтаж складальних одиниць агрегату. Жорстко фіксоване встановлюють на зустрічних консольних краях валів електродвигуна і насоса напівмуфти і жорстко приєднують до відповідних опорних фланців перехідника насос і електродвигун. Після складання виробляють попередню наладку і випробування агрегату. Изобднего, підвищення довговічності, ресурсу, надійності та ефективності роботи агрегату. 2 н. і 14 з.п. ф-ли, 8 іл.

Лопатевий насос

Винахід відноситься до галузі насособудування і може знайти застосування у всіх галузях промисловості і сільського господарства, де потрібно перекачування як однорідних, так і неоднорідних рідин

Насос для перекачування рідин різної в'язкості

Винахід відноситься до галузі насособудування і може бути використане для перекачування рідини різної в'язкості, переважно для перекачування рідини, де температурні або технологічні умови вимагають перекачування структурованих високов'язких рідин

Відцентрова машина гідропневматична

Винахід відноситься до області машинобудування і може бути використане в компресорах, пневматичних і парових двигунах, в комбінованих газопарових двигунах, відцентрових насосах
Up!