Обв'язувальна машина

 

Область техніки, до якої належить винахід

Винахід відноситься до пристрою, що встановлюється на борту судна для обв'язки щонайменше одного кабелю з трубопроводом, розмір якого в нормальних умовах перевищує розмір кабелю, під час безперервної і відбувається одночасно з обв'язкою прокладки обвязанного пучка труб і/або кабелів (так званого комбінованого пучка) у море, і відповідного способу обв'язки.

Рівень техніки

У рівні техніки відомо обв'язування менших труб з більшою трубою, наприклад рішення, розкриту в US 2003/0103811 А1 (Grimseth) і зображена на фіг.1 цього документа. Це рішення показує меншу трубу 11 для інгібітора гідратоутворення, що лежить на седлообразной опорі 12, яка, в свою чергу, лежить на більшій трубопровідній системі, і вони обв'язані стрічкою 17.

Іншим документом, що показує обв'язку кабелю з більшою трубою, є NO 323381 (Statoil/Nexans). В даному випадку показаний високовольтний кабель, обв'язаний зі збірним підводним трубопроводом. Кабель являє собою кабель прямого електронагріву. Використані подовжені седлообразние опорні елементи, покладені один за іншим в поздовжньому напрямку. Крім дії кньший канал для створення безперервної захисної оболонки, всередині якої лежить кабель прямого електронагріву. Обв'язувальні елементи з інтервалами спрямовані навколо труб і захисту так, як показано на фіг.2 зазначеного документа. Весь процес укладання переривають для кожної пакувальної операції, яка є дуже тривалої і трудомісткої, з-за чого значно знижується швидкість укладання. Яким чином це здійснюється і виконується автором зазначеного документа (Grimseth), не відомо автору цього документа.

Ще один приклад рівня техніки показаний в патенті US 5553,666.

Розкриття винаходу

Однією завданням цього винаходу є створення пристрою для обв'язки щонайменше двох труб і/або кабелів, яка може виконуватися безперервно під час операції укладання труб і може виконуватися швидко і ефективно, без великого ризику вимушеної зупинки укладання з-за недоліків використовуваних способу або обладнання. Компоненти, які в рішенні згідно NO 323381 збільшують тривалість обв'язувальної операції і створюють проблеми, - це седлообразние опорні елементи, всередину яких укладаються кабелі, і захисні елементи, що укладаються поверх кабелю, які разом повністю захищають кабель, як показано на фіг.2 указанноладивают на велику трубу, після чого встановлюють кабель, закривають його зверху захисними елементами і тільки після цього виконують каркасну операцію. Очевидно, було б значним удосконаленням усунення седлообразних опор і захисних огороджень, а також усунення всій ручної роботи, а замість цього створення можливості безперервного виконання обв'язки, але щоб при цьому пучок труб і/або кабелів прокладався в море неослабленним. У цьому випадку швидкість прокладки трубопроводу визначається іншими передумовами, а не швидкістю обв'язки. В цьому випадку економія часу являє собою значну економію витрат.

Ще одним завданням цього винаходу є створення кабелю з власної або інтегрованим захистом, такий, що окрему захист, описану вище, можна не використовувати. Такий захист не повинна перешкоджати намативанию кабелю довжиною 20-40 км на велику котушку і не повинна сприяти склеюванню витків.

Також важливо запобігти проблеми пошкоджень кабелю під час маніпуляцій з ним, його встановлення і його обв'язки з трубою.

Ще одним завданням винаходу є запобігання обриву кабелю і його місцевих прогинів з підняттям і т. п. з-за теплового розширення�па, містить щонайменше одну каркасну машину, виконану з можливістю переміщення вперед разом з кабелем і трубопроводом для виконання обв'язувальної операції узгоджено з їх просуванням вперед і з можливістю переміщення назад щодо кабелю і трубопроводу для повторного позиціонування для наступної обв'язувальної операції так, що накладення обв'язки або обв'язок виконується періодично при безперервній укладанні обвязанного пучка; і засоби для безперервного механізованого просування відповідних труб і кабелів до пакувальної машині і далі в море.

Попередній абзац описує пристрій в найпростішій формі. За допомогою такого пристрою використання окремих седлообразних опор і окремих охоплюють захисних елементів повністю усунуто. Кабель обв'язується безпосередньо з трубопроводом. Кабель може також мати найпростішу форму без великої кількості захисних конструкцій. При простій формі пристрою кабель укладається прямолінійно і приблизно паралельно трубопроводу.

У кращому варіанті здійснення пристрій включає засоби для надання кілька S-подібної форми у вигляді «змійки» кожному кабелю, який лежить нного теплового розширення або стиснення, з тим щоб запобігти розривне пошкодження в кабелі. Довжина трубопроводу може також змінюватися з-за змін тиску всередині цього трубопроводу.

В одному варіанті здійснення засоби для надання кілька S-подібної форми (форми «змійки») кожному кабелю можуть включати робочий циліндр, діючий на ролики, сполучені з кабелем, причому робочий циліндр, що приводиться в дію в прямому і зворотному напрямках з певною амплітудою для додання кабелю S-подібної форми у вигляді пологої синусоїди.

При звичайних умовах кошти для додання кілька S-подібної форми у вигляді «змійки» кожному кабелю нерухомі по відношенню до судна в напрямі просування зазначеного пучка.

Є зручним, якщо обв'язувальна машина (обв'язувальні машини) розташований (розташовані) на рамі, яка, в свою чергу, прикріплена до судна, при цьому обв'язувальна машина (обв'язувальні машини) виконана (виконані) з можливістю переміщення назад і вперед вздовж направляючих рейок щодо рами.

Кожна обв'язувальна машина включає засоби натягу обв'язки і відповідну нескінченну напрямну обв'язки, що проходить в окружному напрямку навколо кабелів і трубопроводу і на расстоянполнением операції натягу обв'язки.

Переважно, кошти для безперервного механізованого просування відповідних кабелів і трубопроводу до пакувальної машині (обв'язувальним машин) мають форму декількох гусеничних стрічок, діючих безпосередньо на поверхні кабелю і трубопроводу.

Згідно з цим винаходу також пропонується спосіб з'єднання в пучок допомогою обв'язки щонайменше одного кабелі і трубопроводи, що прокладаються в море безперервним чином з трубоукладочного судна. Відмітними особливостями способу є те, що кожен кабель і зазначений трубопровід, розміри якого не перевищують розміри кабелю, подають або просувають узгоджено і в контакті один з одним у напрямку до пакувальної машині, активують каркасну машину з інтервалами для виконання обв'язувальної операції, в процесі якої каркасну машину переміщують узгоджено з обвязиваемим пучком, повторно розміщують каркасну машину щодо зазначеного пучка для підготовки до чергової обв'язувальної операції, причому на кабель поблизу пакувальної машини впливають поперечно для створення незначних зсувів у вигляді «змійки» таким чином, що він залишається лежачим в пологій синусоїдальної конфіг�шанобливо, спосіб можуть виконувати таким чином, що поверхня контакту між великим трубопроводом і кожним кабелем деформується для створення природних седлообразних опорних заглиблень в області обв'язки. Це додатково сприяє стабілізації кабелю, коли його обв'язують з головним трубопроводом. Це може бути забезпечено за рахунок зовнішньої оболонки трубопроводу (наприклад, з бітумної мастики) та/або за рахунок пружної зовнішньої оболонки кабелю. Величина деформації залежить від властивостей матеріалів оболонок. Якщо трубопровід виконаний з безуглеродистой сталі або має облицювання з бетону, деформація буде відбуватися тільки в зовнішній оболонці кабелю, яка зазвичай виконана з поліетилену.

Обв'язку виконують з інтервалами від 2 до 10 метрів, переважно-приблизно 6 метрів.

Зазначену обв'язку можуть виконувати двома обв'язувальними машинами, при цьому обв'язки розміщують на відстані від 50 до 500 мм один від одного, на вигляді в поздовжньому напрямку зазначеного пучка.

Короткий опис креслень

Інші завдання, ознаки і переваги стануть зрозумілі з нижченаведеного опису кращих варіантів здійснення винаходу, яке наведене в цілях опису та з посиланням �бретению в його найпростішому варіанті здійснення,

фіг.2 показує перспективний вид пристрою згідно винаходу з додаванням коштів для надання S-подібної форми,

фіг.3 показує те ж, що фігура 2, але з обв'язувальної машиною в іншій позиції,

фіг.4 показує те ж, що фігура 2, але з обв'язувальної машиною в ще одній іншій позиції,

фіг.5 показує каркасну машину більш детально, фіг.6 показує те ж, що фігура 5, але з обв'язувальної машиною в іншій позиції,

фіг.7 показує те ж, що фігура 5, але з обв'язувальної машиною в ще одній іншій позиції.

Здійснення винаходу

Тепер розглянемо фігури, на яких фіг.1 показує всі пристрій 1 згідно винаходу в його найпростішій формі, яке адаптоване для обв'язки щонайменше одного кабелю 2 і, зазвичай, більшою труби 3, або більшого трубопроводу 3. Передбачається, що це здійснюється під час безперервної і відбувається одночасно з обв'язкою укладання або прокладки обвязанного пучка 4 в море. Пристрій включає кілька частин, які розташовані на трубоукладочном судні, причому показана лише мала область палуби 5 судна. В подальшому описі з міркувань простоти мова йде лише про одному кабелі 2, однак кабелів може бути кілька, хоча стандаещает кабель 2 або використовується в якості доповнення.

Пристрій 1 включає щонайменше одну каркасну 6 машину, яка виконана з можливістю переміщення вперед разом з кабелем 2 і трубопроводом 3 для виконання обв'язувальної операції паралельно, чи узгоджено, з їх просуванням і виконана з можливістю переміщення назад щодо кабелю 2 і трубопроводу 3 для підготовки та повторного позиціонування для наступної обв'язувальної операції. Завдяки цьому накладення обв'язки або обв'язок 7 буде виконуватися періодично під час безперервної укладання обвязанного пучка 4.

Пристрій 1 також включає засоби 8 для безперервної механізованої подачі, або безперервного механізованого просування, відповідних труб 3 і кабелів 2 до пакувальної машині 6, які (засоби 8) також забезпечують подальшу їх подачу вздовж виводить пристосування, яке виводить пучок 4 з трубоукладочного судна в море.

Засоби 8 для безперервної механізованої подачі відповідних кабелів 2 і труб 3 до пакувальної машині 6 зазвичай мають форму декількох гусеничних стрічок 9, діючих безпосередньо на поверхню труби 3 і, альтернативно, також на кабель 2.

Фігури 2-7 показують більш складний пристрій 1, яке також має виводй міст 11 може підніматися від моря і спускатися до моря з допомогою потужних робочих циліндрів 11а. Пучок 4 входить у море в одному напрямку - до лівій стороні фігури. Порівняно з фігурою 1, пристрій додатково включає засоби 12 для додання кабелю 2 злегка S-подібної форми. В результаті кабель 2 проходить хвилясто («змійкою») вздовж трубопроводу 3, коли вони міцно обв'язані в так званий комбінований пучок 4 труб і/або кабелів.

В одному варіанті здійснення засоби 12 для додання злегка S-подібної форми (форми «змійки») кожному кабелю 2 можуть мати форму декількох роликів 13, діючих безпосередньо на кабель 2 (див. фігури 6 та 7, де це видно краще). Як показано, ролики 13 можуть переміщатися за допомогою робочого циліндра 14 вперед і назад поперечно по відношенню до подовжньому напрямку трубопроводу 3 і тим самим можуть вносити зміщення певної амплітуди кабель 2. Ролики 13 розташовані на утримувачах 15, розходяться над кабелем 2, а власники 15, в свою чергу, зафіксовані на спрямовуючий стержні 16, поєднаному з напрямних каналом 17. Ролики 13 діють на кабель 2 і тим самим надають йому форму пологою синусоїди («змійки») спільно з обв'язувальної операцією. Засоби 12 для додання злегка S-подібної форми розташовані нижче пакувальної машини 6 по напрямку подачі трубоения з певною амплітудою роликів 13.

Як краще видно на фігурах 5-7, кожна обв'язувальна машина 6 включає натягивающие обв'язку кошти 6b і відповідну нескінченну напрямну 6а обв'язки, що проходить в окружному напрямку навколо кабелів 2 і труб 3 і на відстані від них. Напрямна 6а обв'язки здатна направляти обв'язку 7 по деякій кривій навколо пучка 4 перед проведенням операції натягу обв'язки. Зокрема, див. фігуру 6, де обв'язка 7 знаходиться в стані перед сходженням з направляючою 6а обв'язки. Основний принцип для таких обв'язувальних машин є по суті відомим. Звичайним вибором матеріалу для обв'язки 7 є нержавіючі матеріали, такі як інконель, але можуть також використовуватися армовані волокном композитні матеріали. В якості прикладу, який не є обмеженням, обв'язка може бути у формі металевих смуг, що мають ширину 30-40 мм, товщину 1 мм і межа міцності при розтягуванні 2000 кг.

Обв'язувальна машина 6 може бути розташована на рамі 10, яка, у свою чергу, закріплена на палубі 5 судна. Обв'язувальна машина 6 виконана з можливістю зміщення назад і вперед вздовж направляючих коштів 10а щодо рами 10. Цей вузол механізований і з'єднаний з керуючими системами, які обесли в узгодженні, зі швидкістю просування трубопроводу 3.

Фігури 2-4 показують різні позиції, які обв'язувальна машина займає 6 під час її роботи. Їх можна побачити по відношенню до засобів 12 для додання злегка S-подібної форми, які нерухомі (в напрямку просування трубопроводу і кабелю) щодо влаштування 1 і судна. Фігура 2 показує ситуацію, в якій обв'язувальна машина 6 знаходиться в стані перед синхронізацією з трубопроводом 3 для просування з ним.

Постать 3 показує ситуацію, в якій обв'язувальна машина 6 просувається з трубопроводом 3 і виконується обв'язка. В цей же час кошти 12 для додання злегка S-подібної форми приведені в дію, змістилися на максимальну амплітуду і повертаються до мінімальної амплітуді. См. також фігуру 7, яка показує зміщення приблизно максимальної амплітуди засобів 12 для додання злегка S-подібної форми.

Фігура 4 показує ситуацію, в якій обв'язувальна машина 6 повернулася у вихідну позицію, готова до наступного зворотно-поступального проходу, як показано на малюнку 2. Засоби 12 для додання злегка S-подібної форми повернулися до зміщення з мінімальною амплітудою.

1. Пристрій (1), яке встановлюється на борту су�менно з обв'язкою укладання обвязанного пучка (4) в море, містить щонайменше одну каркасну машину (6), виконану з можливістю переміщення вперед разом з кабелем (2) і трубопроводом (3) для виконання обв'язувальної операції узгоджено з їх просуванням вперед і з можливістю переміщення назад щодо кабелю і трубопроводу для повторного позиціонування для наступної обв'язувальної операції так, що накладення обв'язки або обв'язок (7) виконується періодично при безперервній укладанні обвязанного пучка; і засоби (8) для безперервного механізованого просування відповідних труб і кабелів до пакувальної машині (6) і далі в море, відмінне тим, що додатково містить засоби для надання кілька S-подібної форми у вигляді «змійки» кожному кабелю, який лежить на трубопроводі, розмір якого в звичайних умовах перевищує розмір кабелю.

2. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що кошти для додання кілька S-подібної форми у вигляді «змійки» кожному кабелю включають робочий циліндр, діючий на сполучені з кабелем ролики, причому зазначений робочий циліндр, що приводиться в дію в прямому і зворотному напрямках з амплітудою для додання кабелю S-подібної форми у вигляді пологої синусоїди.

3. Пристрій п. 1, отлиѿо відношенню до судна в напрямі просування зазначеного пучка.

4. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що обв'язувальна машина або обв'язувальні машини розташована або розташовані на рамі, яка, в свою чергу, прикріплена до судна, при цьому обв'язувальна машина або обв'язувальні машини виконана або виконані з можливістю переміщення назад і вперед вздовж направляючих рейок щодо рами.

5. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що кожна обв'язувальна машина включає засоби натягу обв'язки і відповідну нескінченну напрямну обв'язки, що проходить в окружному напрямку навколо кабелів і трубопроводу і на відстані від них, причому напрямна обв'язки здатна направляти обв'язку по деякій кривій навколо зазначеного пучка перед виконанням операції натягу обв'язки.

6. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що кошти для безперервного механізованого просування відповідних кабелів і трубопроводів до пакувальної машині або каркасних машин виконані у вигляді гусеничних стрічок, діючих безпосередньо на поверхні кабелю і трубопроводу.

7. Спосіб з'єднання в пучок допомогою обв'язки щонайменше одного кабелі і трубопроводи, що прокладаються в море безперервним чином з трубоукладочного судна, в якому поїння до пакувальної машині, активують каркасну машину з інтервалами для виконання обв'язувальної операції, в процесі якої каркасну машину переміщують узгоджено з обвязиваемим пучком, повторно розміщують каркасну машину щодо зазначеного пучка для підготовки до чергової обв'язувальної операції, відрізняється тим, що кабель поблизу пакувальної машини впливають поперечно для створення незначних зсувів у вигляді «змійки» таким чином, що він залишається лежачим в пологій синусоїдальної конфігурації після обв'язки і надалі, коли обв'язаний пучок входить у море і опускається на морське дно.

8. Спосіб за п. 7, який відрізняється тим, що поверхня контакту між кабелем і трубопроводом, розмір якого в звичайних умовах перевищує розмір кабелю, деформують для створення природних седлообразних опорних заглиблень в області обв'язки.

9. Спосіб за п. 7, який відрізняється тим, що обв'язку виконують з інтервалами від 2 до 10 метрів, переважно близько 6 метрів.

10. Спосіб за п. 7, який відрізняється тим, що обв'язку виконують двома обв'язувальними машинами, при цьому обв'язки розміщують на відстані від 50 до 500 мм один від одного, на вигляді в поздовжньому напрямку зазначеного пучка. 

Схожі патенти:

Спосіб ремонту трубопроводу з використанням герметизуючої камери

Винахід відноситься до галузі будівництва і ремонту трубопроводів, що проходять через водні перешкоди. Спосіб включає установку нижній поворачиваемой частини герметизуючої камери (далі - камери) з'єднувальним роз'ємом до контакту з трубопроводом, кріплення її хомутами до трубопроводу, провертання на 180°, розпірку і замив. Далі виробляють установку верхній частині камери на нижню і з'єднують їх один з одним болтами через герметизуючі прокладки. Фіксують камеру в зборі на ґрунті за допомогою баластних пригрузов і підсипання. На верхню частину камери встановлюють шахту вертикально з урахуванням поздовжнього нахилу трубопроводу на дільниці монтажу шахти. Необхідна кількість і довжину секцій шахти вибирають з урахуванням можливого підйому рівня води. Далі ущільнюють стінки камери по фланцю, ущільнюють зазори в кільцевих отворах, очищають від ґрунту, відкачують воду з камери заглибним насосом. Відкачування води здійснюють протягом усього часу виконання робіт. Заявляється спосіб забезпечує підвищену зручність і безпека при проведенні ремонтних робіт на трубопроводах, що розміщуються у водному середовищі, скорочує загальний час проведення робіт. 3 іл.

Підводний трубопровід

Винахід відноситься до будівництва трубопроводів і може бути використано при спорудженні переходів трубопроводів через водні перешкоди. Підводний трубопровід типу "труба в трубі" для переходу через водну перешкоду включає забалластированний на дні циліндричний кожух з виведеними за межі берегових водоохоронних зон торцями і прокладений усередині нього напірний продуктопровід. На придонному ділянці продуктопровід покладений на клинових антифрикційних підкладках із зазором над нижньої твірної внутрішньої поверхні кожуха, а на берегових ділянках - змонтований коаксіально з ним, утворюючи змінна за формою міжтрубний простір. Підводна частина міжтрубному простору заповнена водою або антифризом, а берегові ділянки вільні від рідини і сполучаються з атмосферою з допомогою витяжних свічок, виконаних на кожусі біля його торців. Між торцями зовнішнього кожуха і внутрішнім паливопроводом герметично закріплені конічні еластичні сильфони. Підводний трубопровід на обох берегах оснащений газоаналізаторами міжтрубному простору і покажчиками рівня рідини в ньому. На нижньому березі водної перешкоди може здійснюватись злив рідини з міжтрубному простору�безпеки переходу трубопроводу. 6 з.п. ф-ли, 8 іл.

Спосіб укладання трубопроводу з укладочного судна на дно водойми і укладочное судно

Група винаходів відноситься до будівництва підводних трубопроводів. Спосіб укладання трубопроводу з укладочного судна у водойму включає стадії: напрямки трубопроводу (2) вздовж несучої конструкції (13) спусковий апарелі (6) за допомогою направляючих пристроїв (14); отримання зображень трубопроводу (2) у площині реєстрації, поперечної осі трубопроводу (2), на вільному кінці спусковий апарелі (6); визначення, чи є отримане зображення в межах допустимого діапазону (AR), попередньо заданого у вигляді функції конфігурації несучої конструкції (13) і розміру трубопроводу (2); і подачі сигналу (Е) помилки, коли отримане зображення не знаходиться в межах допустимого діапазону (AR). 2 н. і 20 з.п. ф-ли, 4 іл.

Спосіб ремонту потенційно небезпечної ділянки газопроводу

Винахід відноситься до ремонту підземних магістральних газопроводів. У способі ремонту розкривають потенційно небезпечна ділянка газопроводу і роблять оцінку технічного стану потенційно небезпечного ділянки газопроводу з підвищеним рівнем напружено-деформованого стану. Потім, збільшуючи локальну щільність ґрунту під цією ділянкою газопроводу і перерозподіляючи навантаження, коригують його висотне положення, що призводить до збільшення радіуса вигину і, отже, зниження згинальних напружень. Технічний результат: зниження рівня напружено-деформованого стану ремонтованої ділянки газопроводу з малими матеріальними і трудовими витратами без стравлювання газу. 4 іл.

Трубоукладочное судно і спосіб укладання трубопроводу з судна (варіанти)

Винахід відноситься до галузі суднобудування, зокрема до судів, призначеним для укладання трубопроводів. Запропоновано трубоукладочное судно, що включає групу робочих майданчиків, розташованих уздовж траєкторії трубопроводу, забезпечених верхнім ділянкою, віддаленим від першого краю судна, і групою мостів, розташованих у зоні першого краю судна. Містки включають перші містки, що знаходяться на траєкторії трубопроводу з можливістю регулювання нахилу містків і мають перший верхній край і другий нижній край, і другі містки, що знаходяться на траєкторії трубопроводу нижче перших містків з можливістю регулювання нахилу друге містків і мають перший верхній край і другий нижній край. Нижній край перше містків знаходиться на борту судна в зоні першого краю судна і вище дна судна, і верхній край друге містків знаходиться на борту судна в зоні першого краю судна і вище дна судна. Також запропоновано спосіб укладання трубопроводу з судна. Технічний результат полягає в підвищенні ефективності виконання трубоукладальних операцій, розширення експлуатаційних можливостей трубоукладочного судна. 3 н. і 17 з.п. ф-ли, 13 іл.

Випробувальний полігон

Винахід відноситься до трубопровідного транспорту. Випробувальний полігон містить з'єднані між собою насосну станцію, замерно-регулювальний пункт, технологічні трубопроводи з запірною арматурою, вузол прийому/пуску/пропуску засобів очищення і діагностики трубопроводів, перший, другий і третій кільцевої трубопроводи різного діаметру, резервуар для зберігання робочої рідини, допоміжні електронасосні агрегати, дренажні та допоміжні трубопроводи. По всій протяжності першого, другого і третього кільцевого трубопроводів на тілі труби виконані штучні дефекти, а також різні перешкоди: звуження, засувки, трійники, відводи різного радіусу, кільцеві зварні стики і стики на підкладних кілець. Технічний результат: можливість проведення калібрування і сертифікацію засобів очищення і діагностики трубопроводів, перевірка відповідності між показаннями приладів і фактичними розмірами дефектів. 1 іл.

Спосіб ремонту регіонального газопроводу

Винахід відноситься до ремонту трубопроводів, зокрема до ремонту регіональних магістральних газопроводів з підкладними кільцями. Метою винаходу є економія матеріалу (трубної сталі) при проведенні ремонтних робіт з вирізкою зварних стиків, мають підкладні кільця, за рахунок технічно обґрунтованого розміру вирізаючої котушки. Мета досягається тим, що ширину вирізаючої котушки з кожного боку від осі стику обмежують шириною, що включає половину ширини подкладного кільця з додаванням 0,3 ширини подкладного кільця, плюс 0,6 товщини стінки труби з боку різу. 1 іл.

Спосіб укладання трубопроводу з судна (варіанти) і судно для укладання трубопроводу (варіанти)

Винахід відноситься до галузі суднобудування і стосується укладання трубопроводу з судна. Запропоновано спосіб укладання трубопроводу з судна, що включає напрям трубопроводу вздовж траєкторії укладання трубопроводу і розміщення групи робочих майданчиків вздовж зазначеної траєкторії і характеризується першим режимом роботи з відносно малою кривизною траєкторії укладання трубопроводу вздовж судна, з виходом трубопроводу судна під відносно малим кутом і з розташуванням нижньої робочої площадки з вищевказаної групи робочих майданчиків у зоні виходу трубопроводу з судна і другим режимом роботи з відносно великою кривизною траєкторії укладання трубопроводу вздовж судна, з виходом трубопроводу судна під відносно великим кутом в обхід зони розташування нижньої робочої площадки. Передбачено регулювання нахилу мостів, по яких направляють трубопровід, а також регулювання і переміщення робочої платформи робочої площадки щодо містків. Запропоновано також судно для укладання трубопроводу, що забезпечує реалізацію зазначеного способу укладання трубопроводу. Технічний результат полягає в підвищенні ефективності виконання трубоукладальних операцій, розширено�

Трубопровід випробувального полігону з вузлом прийому/пуску/пропуску засобів очищення і діагностики трубопроводу

Винахід відноситься до трубопровідного транспорту. Трубопровід випробувального полігону містить вузол прийому/пуску/пропуску засобів очищення і діагностики (далі СОД), який є самостійною одиницею, включеної до кільцевої випробувальний трубопровід і становить в сумі з ним його довжину. Вузол прийому/пуску/пропуску СОД трубопроводу виконано у вигляді камери, обладнаної швидкороз'ємними фланцями, змонтованими відповідною частиною на трубопроводі. Для забезпечення швидкого знімання камери на трубопроводі випробувального полігону у відповідних фланців змонтовані швидкороз'ємні хомутові стяжки. Трубопровід випробувального полігону з вузлом прийому/пуску/пропуску СОД трубопроводу містить перший ділянку кільцевого трубопроводу з камерою прийому/пуску/пропуску, другий ділянку кільцевого трубопроводу з камерою прийому/пуску/пропуску, третій ділянку кільцевого трубопроводу з камерою прийому/пуску/пропуску, які виконані різного внутрішнього діаметра, а також містить технологічні, дренажні та допоміжні трубопроводи, запірно-регулюючу арматуру. Розширює арсенал технічних засобів. 3 іл.

Спосіб підйому і підйомний пристрій для спуску та/або підйому підводного трубопроводу з плавучого засобу для прокладки трубопроводів і плавучий засіб для прокладки трубопроводів, забезпечене таким підйомним пристроєм

Група винаходів відноситься до будівництва підводних трубопроводів. Спосіб включає в себе наступні етапи: утворення петлі з першого троса (10) навколо шківа (22), сполученого з вільним кінцем трубопроводу (2), фіксація кінця першого троса (10) з однієї сторони в плавучому засобі (1) для прокладки трубопроводів і змотування або розмотування першого троса (10) з іншого боку допомогою першого блоку (8), розташованого на плавучому засобі (1) для прокладки трубопроводів і має першу вантажопідйомність. При цьому перший трос (10) приєднують з одного боку до другого тросу (11), що приводиться в рух другим блоком (9), встановленим на плавучому засобі (1) для прокладки трубопроводів і мають другу вантажопідйомність, яка менше першої вантажопідйомності. Спосіб також включає етапи виборчого фіксування кінця першого троса (10) в плавучому засобі (1) і виборчого звільнення першого троса (10) з плавучого засобу (1) для спуску або підйому трубопроводу (2), спільно використовуючи перший і другий троси (10, 11), шляхом розмотування або змотування першого і другого тросів (10, 11) за допомогою першого і другого блоків (8, 9). 3 н. і 14 з.п. ф-ли, 10 іл.
Up!