Ножовий штамп для вирізки деталей з гуми товстостінної

 

Винахід відноситься до галузей машинобудування, де використовуються деталі та вузли з товстостінної гуми більше 20 мм різного профілю, і може бути використано, наприклад, у виробництві ракетних двигунів.

Деталі з товстостінної гуми повинні мати вертикальні стінки зрізу і профіль з жорсткими вимогами щодо геометрії. При товщині гуми більше 20 мм вирізка деталей звичайним ножовим штампом супроводжується утяжкой стінок, в результаті чого поверхня зрізу не перпендикулярна площині аркуша гуми. Крім того, ніж штампа в кінці ходу впирається в тверду підкладку, що призводить до затуплению і викришування ріжучої кромки ножа (Зубців М. Е. Листовий штампування, Л: Машинобудування, 1980, с. 338).

Щоб піти від утяжки стінок, на практиці вирізку деталей з товстої гуми виготовляють на верстатах для механічної обробки металів. Така технологія має серйозні недоліки: низька продуктивність і великі відходи матеріалу.

Технічним результатом, на досягнення якого спрямоване дане винахід, є висока чистота зрізу вирізаних деталей, зменшення кута заточування ножів з 16÷18° до 6÷8°, виключення поломки і викришування різальних кромок елементів, отримання де�оизводительности. До заявляється технічного рішення для вирізки неметалічних матеріалів рекомендується приймати значення кута α 16÷18° (РТМ 34-65 Штампи для холодного листового штампування. Розрахунки і конструювання. М: Видавництво стандартів, 1966, с. 49-50).

Даний технічний результат досягається за рахунок конструкції ножового штампа для вирізки деталей з товстостінної гуми. Ножовий штамп містить штамповую плиту, закріплений на ній ріжучий елемент, виконаний у вигляді ножового блоку, штовхач, який приводить в дію знімач для видалення вирізаних деталей і відходу. При цьому ножовий штамп забезпечений додатково нижнім ножовим блоком для вирізки деталей із двох сторін і розташований з відповідної сторони верхнього ножового блоку. Наявність у штампі 2-х жорстких упорів гарантує зазор, що забезпечує виключення контакту різальних кромок ножів, що контактують тільки з вирезаемим матеріалом. Кут загострення ножа визначають за формулою:

tgα=bH, де

b - товщина ножа, мм;

H - висота заточеної частини ножа, мм;

H=S2+X�онструкция ножового штампа складається з 2-х ножових блоків - верхнього 1 і нижнього 2, закріплених відповідно на плитах 3 і 4 гвинтами 5 і штифтами 6. Ріжучі крайки блоків центруються за допомогою 2-х рейках пар - колонок 7 і втулок 8. Так як різання матеріалу проводять з 2-х сторін одночасно, то зіткнення ріжучих кромок повинно бути виключено, що забезпечується наявністю в ножовому штампі 2-х жорстких упорів 9, які гарантують зазор між кромками ножів 1,5-0,2 мм. Видалення вирізаною деталі і відходу забезпечують знімачами 10 і 11 і штовхачами 12 і 13.

На кресленні зображений ножовий штамп для вирізки деталей з товстостінної гуми.

Штамп працює наступним чином.

Ножовий штамп для вирізки деталей з товстостінної гуми працює на гидропрессе П-311. У відкритому положенні повзуна преса заготівлю укладають на ріжучі кромки нижнього ножового блоку. Після ходу повзуна преса, із закріпленим на ньому верхнім ножовим блоком, відбувається вирізка деталі з 2-х сторін одночасно. Обмеженням ходу повзуна є жорсткі упори 9, встановлені на 2-х колонках 7.

Після вирізки деталі і ходу повзуна вгору, траверсою преса через штовхачі 12 і траверсу ножового штампа 14 съеока виробляють гидроподушкой преса через штовхачі 13 знімачем 11.

Приклад

Вибираємо гумову пластину 2Ф-1-МБС-С по ГОСТ 263-75.

1. Товщина гуми S=30 мм;

Товщина ножа b=2,5 мм. Ця величина приймається конструктивно і залежить від товщини гуми S.

H=S2+X, де X - припуск на переточку ножа, мм, конструктивно прийнятий 3÷5 мм Приймаємо X=5 мм.

H=S2+X=302+5=20мм;

tgα=bH=2,520=710'

2. Товщина гуми S=40 мм;

Товщина ножа b=3,0 мм.

H=S2+X=402+5=25мм;

tgα=bH=3,025=

H=S2+X=502+5=30мм;

tgα=bH=3,430=627'

Таким чином, пропонована конструкція ножового штампа для вирізки деталей з товстостінної гуми така, що ножі контактують тільки з вирезаемим матеріалом, що дозволяє зменшити кут заточування ножів з 16÷18° до 6÷8°, виключає поломку і викришування різальних кромок елементів і їх інтенсивне затупление, а також дозволяє підвищити точність і якість вирізаних деталей.

Ножовий штамп для вирізки деталей з товстостінної гуми, що містить штамповую плиту, закріплений на ній ріжучий елемент, виконаний у вигляді верхнього ножового блоку, штовхач, який приводить в дію знімач для видалення вирізаних деталей і відходу, який відрізняється тим, що він додатково оснащений нижнім ножовим блоком, розташованим з відповідної сторони верхнього ножового блоку для вирізки де�ня ріжучих кромок ножових блоків та контакту їх з вирезаемим матеріалом, а кут загострення ріжучої кромки ножових блоків визначений за формулою:
, де
b - товщина ножового блоку, мм;
H - висота заточеної частини ножового блоку, мм;
, де
S - товщина гуми, мм;
X - припуск на переточку ножового блоку, мм 

Схожі патенти:

Портативний вальцьовий прес

Винахід відноситься до портативного вальцовому пресу. Прес містить несучу раму з двома протилежними стійками, вузол подаючих вальців, що містить верхній і нижній вальці, що проходять між стійками і приєднані до них з можливістю обертання, дві противолежащие стулки, які з'єднані шарнірно з несучою рамою і які можна вибірково переміщати між закритим і відкритим положеннями. Також прес містить направляючий ролик, встановлений на кожній із стулок з можливістю обертання. У стулках є поглиблені частини, які разом охоплюють вузол подаючих вальців, коли стулки знаходяться в закритому положенні. Крім того, коли стулки знаходяться в закритому положенні, напрямні ролики поміщаються у вільному просторі між верхнім і нижнім вальцями. В результаті забезпечується спрощення зберігання і транспортування за рахунок зменшення габаритних розмірів і підвищення стійкості преса. 2 н. і 23 з.п. ф-ли, 5 іл.

Несуча плита для штанцевальной форми

Винахід відноситься до конструкцій плит, використовуваних у штанцевальних штампах. Несуча плита містить два зовнішніх шари і розташований між ними середній шар, який утворений серцевиною з ущільнених волокон. Зовнішні шари утворені шпоном. Кожен зовнішній шар складається з двох шарів шпону, склеєних між собою поперечно один щодо одного. Досягається висока стабільність розмірів, низьке водопоглинання, висока твердість і опірність стискаючим навантажень. 10 з.п. ф-ли, 2 іл.

Пристрій для вирубки пластику

Винахід відноситься до пристроїв для вирубки пластику, насамперед для вирубки інтегрованих в чіп-карти вставок

Вирубний пуансон (варіанти)

Винахід відноситься до обробки матеріалів тиском і може бути використане для вирубування отворів у листових матеріалах в різних галузях промисловості, зокрема при виготовленні упаковки з картону, гофрокартону, листових пластиків різних видів тощо, з допомогою штанцформ

Вирубний пуансон (варіанти)

Винахід відноситься до обробки матеріалів тиском і може бути використане для вирубування отворів у листових матеріалах в різних галузях промисловості, зокрема при виготовленні упаковки з картону, гофрокартону, листових пластиків різних видів тощо, з допомогою штанцформ

Вирубний штамп

Винахід відноситься до абразивної промисловості, зокрема до виробництва кільцевих заготовок абразивних кругів на вулканітовій зв'язці для подальшого отримання відрізних, шліфувальних і полірувальних абразивних кругів

Штамп для вирубки пазів у смугових заготовках

Винахід відноситься до обробки матеріалів тиском і може бути використане для вирубки пазів у смугових заготовках ножів і біговальних лінійок вирубних штанцевих форм, застосовуваних при виготовленні упаковки, етикеток

Спосіб послідовної багаторядної вирубки та штамп для його здійснення

Винахід відноситься до обробки металів тиском і може бути використане при виготовленні деталей складної форми

Спосіб перфорірованія деталей верху взуття

Винахід відноситься до взуттєвої промисловості, а саме до технологічного процесу перфорірованія деталей верху взуття, і може бути використано в інших галузях промисловості у разі необхідності отримання наскрізних отворів у виробах з натуральних, штучних і синтетичних шкір

Пристрій для відділення вузьких смуг розділеної в поздовжньому напрямку смуги, зокрема смуги металу

Винахід відноситься до пристрою для відділення вузьких смуг розділеної в поздовжньому напрямку смуги, зокрема смуги металу, за допомогою розділових дисків. Пристрій містить вбудований в розподільчий вал механізм для автоматичного позиціонування розділових дисків на нерухомому розподільчому валу у відповідності з програмою різання. Також пристрій містить щонайменше одну транспортний візок, виконану з можливістю переміщення в спрямовуючий пазу розподільчого вала за допомогою електричного приводу паралельно осі розподільчого валу. Зазначена каретка містить захоплення, виконаний з можливістю радіального висунення з розподільчого вала і втягування в розподільчий вал для захоплювання розділового диска, що транспортується за допомогою транспортуючої каретки у позицію на розподільчому валу, попередньо задану програмою різання, і для відпускання позиційованого розділового диска. В результаті за рахунок автоматичного позиціонування розділових дисків на розподільчому валу забезпечується відділення смуг металу без використання додаткових пристроїв. 7 з.п. ф-ли, 2 іл.

Спосіб виготовлення шини з зрощених смужок

Винахід відноситься до способу виготовлення шини з зрощених смужок. Першу смужку відрізають і кладуть на розвантажувальний конвеєр. Після відрізання першої смужки відрізують другу смужку і поміщають на розвантажувальний конвеєр. Після цього перша і друга смужки зрощуються. Між відрізанням першої смужки і приміщенням другої смужки на розвантажувальний конвеєр друга смужка утримується на розвантажувальному конвеєрі, вимірюється передбачуваний зазор між кінцем першої смужки і кінцем другий смужки, сращиваемим з згаданим кінцем першої смужки, і в залежності від замеренного зазору першу смужку переміщують щодо другої смужки таким чином, щоб кінець першої смужки перебував у потрібному положенні щодо другої смужки. Після чого другу смужку поміщають на розвантажувальний конвеєр. В результаті забезпечується висока точність зрощування смужок гумового матеріалу. 16 іл.

Пристрій для остаточного формування довгомірних гнучких друкованих кабелів з ізоляцією термопластичної

Винахід відноситься до області виробництва електричних кабелів різного призначення, зокрема виготовлення гнучких друкованих кабелів. Пристрій містить підставу, ріжучі дроту, каретку з механізмом подачі і забезпечений вузлом позиціонування заготовки друкованого кабелю. Вузол позиціонування заготовки друкованого кабелю містить два фіксатори, встановлених на підставі, причому один з них - з можливістю поздовжнього переміщення. Ріжучі дроту закріплені з натягом на пружинних скобах, змонтованих на важелях, стягнутих пружиною і встановлених на каретці з можливістю розведення і сходження допомогою роликів, взаємодіючих з копірами на початку і в кінці різання. Важелі оснащені регулювальними гвинтами, контактуючими в процесі різання з упором, закріпленим на каретці. В результаті забезпечується висока точність різання і поліпшення якісних характеристик одержуваного кабелю. 2 з.п. ф-ли, 5 іл.

Спосіб утилізації демонтованих магістральних труб і установка для його здійснення

Винахід відноситься до галузі металургії і може бути використане при утилізації труб магістральних трубопроводів з переробкою їх в дрібносортний прокат, переважно катанку, з використанням мобільної установки. Демонтовану трубу нагрівають до температури 970÷1150°С при її транспортуванні через прохідний індуктор зі швидкістю 30÷150°С/с і при виході з індуктора розрізають по гвинтовій лінії, В результаті отримують смугову заготовку. Різання ведуть в відрізних калібрі між двох валків, осі обертання яких розгорнуті на кут по відношенню до поздовжньої осі труби. Величину цього кута попередньо визначають з наведеного виразу в залежності від радіуса труби і заданої ширини смуговий заготовки. Потім заготовку охолоджують в направляючої проводці зі швидкістю 15÷45°С/с до температури 950÷860°С і ставлять у безперервний прокатний стан. Виробляють прокатку заготовки на катанку діаметром 5,0÷12,0 мм з температурою закінчення прокатки 830÷910°С. Далі катанку охолоджують в лінії прискореного охолодження до температури 320÷560°С і змотують в бунт. В результаті забезпечується можливість виробництва з демонтованих магістральних труб катанки в бунтах вагою понад 2,0 тонн з висо�

Спосіб обробки заготовок з капролона

Винахід відноситься до обробки матеріалів різанням і може бути використане при механічній обробці заготовок з пластмас, переважно з капролона. Винахід забезпечує підвищення продуктивності обробки заготовки і фізико-механічних властивостей виробів. Спосіб включає обробку заготовок з капролона. Заготівлі і різального інструменту повідомляють відносний рух формоутворення, а подачу здійснюють дискретно. Одночасно з різанням виробляють процес термообробки заготовки. В якості нагрівального елемента використовують кільце, встановлене рухомо перед різцем з можливістю копіювання внутрішньою поверхнею рельєфу заготовки. 1 з.п. ф-ли, 1 іл.

Пристрій для обробки заготовок з капролона

Винахід відноситься до обробки матеріалів різанням і може бути використане при механічній обробці заготовок з пластмас, переважно з капролона. Технічним завданням, на вирішення якої спрямовано винахід, є підвищення продуктивності обробки заготовки і фізико-механічних властивостей виробів. Вказана задача вирішується тим, що в пристрої для обробки заготовок з капролона, що включає заготівлю, токарний верстат з ріжучим інструментом, привід обертання заготовки і пристрій подачі інструмента, згідно винаходу, токарний верстат обладнаний генератором опромінення заготовки з можливістю обробки заготовки при різанні наносекундними електромагнітними імпульсами, пов'язаних електродами з різальним інструментом і ковзаючим елементом, які контактують із заготівлею з капролона та ізольовані від металевих частин верстата. 1 іл.

Спосіб різання, застосовуване пристрій і ріжучий інструмент для екструдованого пластикового профілю

Винахід відноситься до області обробки екструдованих пластикових профілів. У процесі різання застосовується дисковий ніж без зубів. Ніж складається з полотна на внутрішньому колі і ріжучої кромки на зовнішньому колі. Ріжуча кромка дискового ножа без зубів виконана з кутом профілю β=2°-6º для ножа однокромочного типу або з кутом профілю α=4°-12º для ножа двухкромочного типу. Ніж здійснює рух з лінійною швидкістю 20-100 м/хв при швидкості подачі 0,3-0,7 м/хв. Під час процесу різання на дискової ніж розприскують мастило з расприскивающей форсунки. В результаті забезпечується безшумна і безпилова різання екструдованого пластикового профілю, збільшення терміну служби дискового ножа без зубів і поліпшення якості різання профілю. 3 н. і 7 з.п. ф-ли, 4 іл.

Пристрій для виготовлення пластикових мішків

Винахід відноситься до пристрою для послідовного виготовлення пластикових мішків. Заявлене пристрій містить механізм подачі, за допомогою якого полімерну плівку переривчасто подають в напрямку довжини плівки. Різак Томсона, приводиться в контакт з полімерною плівкою на одній з її протилежних сторін, при тимчасовій зупинці подачі полімерної плівки. Елемент кочення, встановлений з можливістю контакту з полімерною плівкою і кочення вздовж неї і різака Томсона з іншого боку плівки, при тимчасовій зупинці подачі полімерної плівки так, що полімерна плівка розташована між різаком Томсона і зазначеним елементом кочення для її розрізання спільним впливом елемента кочення і різака Томсона при послідовному виготовленні пластикових мішків. 13 з.п. ф-ли, 8 іл.

Термонож постійного нагрівання пакувальної машини (варіанти)

Група винаходів відноситься до пакувальних машин для упаковки продуктів в термоусаживаемую плівку. Термонож постійного нагрівання містить раму 1, в контурі якої рухомо у вертикальному напрямку встановлена рамка, утворена верхній 2 і нижньої 3 планками, з'єднаними між собою компенсаторами зусиль переміщення термоножа 7. На верхній 2 планки закріплений тримач 6 термоножа 7, має губки з затиснутим між ними нагрівальним елементом, електрично з'єднаний з контактами живлячої електропроводи. Між губками нижче нагрівального елемента затиснута металева смуга 11, а під термоножом розташований упор 12, закріплений на столі 14 пакувальної машини з можливістю його контакту з металевою смугою 11. У поперечному перерізі упор 12 має П-подібну форму і між бортами упору 12 зафіксована діелектрична накладка 13 з пористого пружного матеріалу. Губки термоножа 7 покриті тефлонової тканиною, причому тримач 6, з закріпленим в ньому термоножом 7, нерухомо встановлений на верхній 2 планки рамки допомогою направляючих кріпильних 15 елементів. На верхній 2 планки рамки щодо неї подпружинен обмежувальний кронштейн 16, з'єднаний з направляючими шпильками �нце, і верхньою поверхнею обмежувального кронштейна 16. За іншим варіантом термонож містить раму, в контурі якої рухомо у вертикальному напрямку встановлена верхня планка з жорстко закріпленим на ній держателем термоножа допомогою направляючих кріпильних елементів. Верхня планка з'єднана з компенсаторами зусиль переміщення термоножа. Термонож виконаний так само, як і в першому варіанті. При цьому на верхній планці встановлений підпружинений захисний кожух, з'єднаний з її напрямними шпильками, на яких розташовані пружини. Кожна пружина розташована між гайкою, навінченной на шпильку, і верхньою поверхнею захисного кожуха. Група винаходів забезпечує спрощення конструкції і підвищення надійності її роботи. 2 н.п. ф-ли, 6 іл.

Спосіб різання пластичних металів високоміцної ниткою

Винахід відноситься до галузі технології машинобудування, зокрема до способів різання заготовок з пластичних металів. Спосіб включає різання вироби допомогою впливу на нього ріжучого інструменту. Різання здійснюють ниткою при відносно температури нагріву до температури плавлення металу оброблюваного виробу T0=0,7-0,8. Нитка виконана з нержавіючої сталі або вольфраму. В результаті забезпечується підвищення якості поверхні зрізу та виключення втрат металу у відхід. 2 іл., 1 табл.
Up!