Спосіб і пристрій для захисту кінця натяжного троса

 

Даний винахід стосується області конструкційних тросів, що використовуються в будівництві. Особливо воно стосується анкерного кріплення попередньо напружених канатних або тросових розтяжок.

Ці конструкційні троси часто складаються з безлічі паралельних канатів, наприклад стренг. Їх кінцеві частини анкерно закріплені з допомогою блоків, через які проходять отвори, де канати індивідуально закріплені з допомогою затискних кулаків у формі усіченого конуса. Канати мають зайву довжину, що виходить за анкерні блоки, що дозволяє утримувати їх при натягу і анкерном кріплення троса. Зайву довжину зазвичай зберігають, щоб при необхідності можна було послабити трос.

В якості прикладу, ця зайва довжина може становити 3 міліметри на метр троса. Для тросів великої довжини (наприклад, в кілька сотень метрів) зайва довжина може досягати значних величин.

Постійною турботою персоналу, який монтує такі конструкційні троси, є захист металу канатів від корозії. В даний час використовуються різні прийоми антикорозійного захисту лінійної частини троса і в області анкерних кріплень (див., наприклад, WO 01/20098 А1).

Зви�х, який виходить з передньої поверхні системи анкерного кріплення, а всередину кожуха нагнітається наповнювач, такий як віск, жир, полімер, смола, або також будівельний розчин. Довжина кожуха повинна перевищувати зайву довжину канатів, які виходять за межі системи анкерного кріплення. Кожух, таким чином, є громіздким у разі відносно довгих тросів.

Габаритні розміри обладнання з передньої сторони анкерного кріплення можуть викликати проблеми в певних конструкціях. Прикладом такої конструкції є анкерне кріплення розтяжок на пілонах підвісного моста. Розтяжки 12 утворюють зазвичай полотно похилих тросів з обох сторін пілона 14, як зображено на фіг.1. Коли анкерні кріплення 15 знаходяться один навпроти одного у пілоні 14, габаритні розміри кожухів можуть призвести до геометричних проблем, як у випадку кожухів 16, позначених пунктирною лінією на фіг.2.

Вирішення цієї проблеми полягає у виконанні кожухів зігнутої форми. Тим не менш, це рішення не є задовільним. Енергія, необхідна для вигину пучка канатів і утримання їх в цьому положенні, є досить значною. Кріплення кожуха повинні в цьому випадку бути особливо жорстким того, кожух зігнутої форми може зробити неможливим встановлення силового циліндра, службовця для маніпулювання канатами тросів.

Таким чином, існує необхідність в концепції захисту зайвої довжини канатів закріпленого троса, що обмежує вплив проблем, пов'язаних із згаданими вище габаритними проблемами.

Запропоновано пристрій для захисту прикінцевої частини троса, що складається з збірки канатів, утримуваних індивідуально в системі анкерного кріплення, при цьому канати мають відповідні кінцеві частини, які виходять на зовнішню сторону системи анкерного кріплення. Це пристрій містить:

- спідницю, що проходить з боку передньої частини системи анкерного кріплення та розташовану навколо збірки кінців;

- безліч чохлів, при цьому кожен чохол розташований щонайменше навколо одного відповідного каната троса і закривається за кінцевою частиною цього каната;

- з'єднання між спідницею і чохлами для закривання камери, обмеженою передньою стороною системи анкерного кріплення, спідницею і чохлами;

- наповнювач для заповнення об'єму камери. Габаритні розміри пристрою зменшені, так як більше немає необхідності передбачати більш широкий цняя довжина цих канатів, тобто спеціально розраховані для захисного кожуха спереду системи анкерного кріплення. Більша частина ділянки зайвої довжини каната знаходиться в простому чохлі з поперечним перерізом, по суті, меншому ніж спідниця і містить обмежену кількість канатів троса, переважно один канат. Ці чохли, мають власну зменшене переріз, можуть залишити між собою місце для прийому інших елементів, зокрема чохлів для такого захисту, якої забезпечена інша система анкерного кріплення, розташована поблизу.

Переважно, чохли є менш жорсткими, ніж тросові канати, що дозволяє згинати канати, вкриті чохлами, якщо це необхідно для обслуговування або для перехрещення двох закінчень тросів. Зазвичай чохли виконують також менш жорсткими, ніж спідниця.

З'єднання між спідницею і чохлами може бути виконано склеюванням або зварюванням. В іншому варіанті з'єднання між спідницею і чохлами містить активну систему типу сальника. Ця система може, зокрема, містити три паралельні пластини, в яких виконані отвори для проходу чохлів, серед яких жорсткі пластини затискають між собою одну деформируемую пластину. Одна з жорстких пластин за своєю пе�х пластин між собою і стиснення, таким чином, деформується пластини для забезпечення герметичності уздовж проходу чохлів.

Інший аспект цього винаходу відноситься до способу захисту кінця троса, що містить збірку канатів, утримуваних індивідуально в системі анкерного кріплення, при цьому канати мають відповідні кінцеві частини, які виходять на передній стороні системи анкерного кріплення. Спосіб включає в себе:

- встановлення спідниці з передньої сторони системи анкерного кріплення шляхом її розміщення навколо збірки канатів;

- встановлення безлічі чохлів, при цьому кожен чохол розміщений навколо, щонайменше, одного відповідного каната троса і закладається за межами прикінцевій частині цього каната;

- з'єднання чохлів з спідницею для закривання камери, обмеженою передньою стороною системи анкерного кріплення, спідницею і чохлами;

- впорскування наповнювача для заповнення об'єму камери.

У варіанті виконання способу чохли містять м'який наповнювач перед їх установкою на кінцеві частини тросових канатів.

В подальшому винахід пояснюється нижченаведеним описом, не є обмежувальним, з посиланнями на супроводжують креслення, на яких:

- фіг.1, раніше упомян� анкерного кріплення двох протилежних розтяжок на пілоні навісного мосту по фіг.1;

- фіг.3 зображує в осьовому розрізі вигляд прикладу пристрої для захисту винаходу;

- фіг.4 зображує схему кінців двох конструкційних тросів, забезпечених пристроями для захисту винаходу.

Запропонований пристрій для захисту виконано у формі кожуха, що складається з двох частин:

- загальна жорстка частина, розташована з боку системи анкерного кріплення троса;

- окрема частина, більш м'яка, розміщена з найбільш віддаленої сторони анкерного кріплення.

На фіг.3 схематично зображена кінцева зона троса, утворюють канати 20 якого утримуються в блоці 22 анкерного кріплення з допомогою затискних кулаков 24 у формі усіченого конуса.

Блок 22 є частиною системи анкерного кріплення, що має, крім того, опорну поверхню конструкції, оснащену тросом, в яку безпосередньо чи опосередковано впирається блок. Система в необхідному випадку може містити також одну або кілька проміжних опорних пластин, гайку для здійснення регулювання натягу троса і т. д.

Кількість паралельних канатів 20, з яких складається трос, може бути різним. Для того щоб не перевантажувати креслення, на фіг.3 зображені тільки два каната.

Блок 22 анкерного кщения канатів 20 троса. Такий канал розширюється до передньої поверхні 22b блоку для розміщення кулаков 24 навколо каната 20. Кулак 24, таким чином, фіксує канат 20 допомогою кутового ефекту в каналі при натягненні троса.

Зайва довжина кожного каната 20 виступає з передньої сторони системи анкерного кріплення. Зайва довжина може становити кілька десятків сантиметрів.

Загальна частина складається з двох частин кожуха містить спідницю 26, яка проходить від передньої сторони системи анкерного кріплення. Спідниця 26 виконана, наприклад, з металу або пластичного матеріалу. Вона з'єднана з системою анкерного кріплення з допомогою коштів, не представлених на фіг.3, які можуть містити, наприклад, фланець фіксуючий, навинченний на блок 22 або інший елемент системи анкерного кріплення, або кручені різьблення на внутрішній стороні спідниці, взаємодіючої з додатковою гвинтовою різьбою, виконаною на периферії блоку 22.

Між задньою стороною спідниці 36 і передньою стороною системи анкерного кріплення є ущільнення для виключення витоків наповнювача, який буде вприснут всередину спідниці. У прикладі по фіг.3 спідниця 26 встановлена на передній стороні 22b блоку 22 анкерного кріплення через прокладку 28. Понятн�ням герметичності по колу опорної зони. Достатньо, щоб спідниця, встановлена на конструкцію і закрита зі своєї передньої сторони, по суті, герметично обмежувала камеру, закриваючи ділянки зайвої довжини канатів 20. Як варіант, спідниця 26 може бути виконана у вигляді єдиної деталі з деталлю системи анкерного кріплення.

Індивідуальна частина кожуха з двох частин складається з двох чохлів 30, кожен з яких містить кінцеву частина 21 одного з канатів 20 троса. Їх поперечний переріз злегка перевищує поперечний переріз канатів 20. У прикладі, зображеному на фіг.3, кожен чохол 30 на кінці герметично закритий пробкою 32, яка надівається на цей кінець.

Чохли 30 переважно менш жорсткі, ніж спідниця 26. Їх можна також індивідуально згинати без деформації спідниці 26. Вони можуть також бути виконані менш жорсткими, ніж канати 20 троса, щоб, по суті, не зменшувати здатність до вигину крайових частин 21, які вони містять. Чохли 30 можуть бути виконані з такого пластичного матеріалу, як, наприклад, поліолефін. Підходящим матеріалом є поліетилен низького тиску PEHD).

На фронтальній стороні пристрою чохли 30 пов'язані з спідницею 26 з'єднанням, виконаним з можливістю приймати різні форми.

Є возможностчехли 30 вставляються в отвори і приварюються по їх периферії. Таке виконання підходить, зокрема, якщо спідниця 26 і чохли 30 призначені для формування попередньо виготовленої кришки.

Є також представлена на фіг.3 можливість здійснювати з'єднання між спідницею 26 і чохлами 30 з допомогою активної системи типу сальника.

Зображена на фіг.3 сальникове система містить дві жорсткі пластини 40, 42, одна з яких, наприклад внутрішня пластина 40, жорстко з'єднана за своєю периферії з внутрішньою поверхнею спідниці 26, а інша є рухомою. Ці пластини 40, 42 мають отвори, переріз яких злегка перевищує поперечний переріз чохла 30, і вирівняні по положенню канатів 20, виступаючих з передньої поверхні блоку 22 анкерного кріплення. У ці отвори пропущені чохли 30, розміщені на кінцевих частинах 21 канатів 20. Між двома жорсткими пластинами 40, 42 затиснута інша пластина 44 тієї ж форми. Ця пластина 44 виконана з деформівного матеріалу, такого як еластомер.

Приводний механізм, утворений, наприклад, декількома стержнями 46 з гвинтовою різьбою, розподіленими по периметру пластин 40, 42, 44 та сполученими з відповідними гайками 48, використовується для стягування жорстких пластин 40, 42 між собою. Таким чином, деформи�тержень 46 з гвинтовою різьбою встановлений у нарізній отворі, виконаному в жорсткій внутрішній пластині 40, і проходить через отвори, виконані на одній лінії в інших пластинах 44 і 42. Щільне загвинчування гайки 48 зі стрижнем 46 з гвинтовою різьбою з передньої сторони системи з передньої поверхні пластини 42 здійснює, таким чином, реверсивний привід сальника.

Операції монтажу пристрою полягають спочатку в установці спідниці 26 на передню сторону системи анкерного кріплення та у її забезпеченні пластинами 40, 42, 44, з'єднують спідницю з чохлами, без їх стягування. Чохли 30 далі надіваються на кінцеві частини 21 канатів 20. Бажано спочатку вводити в чохли 30 м'який наповнювач, наприклад жир, для запобігання ризику наявності незаповнених щілин в кінці операції. Далі сальник стискається для герметичного закривання камери 50, обмеженою передньою стороною системи анкерного кріплення, спідницею 26 і внутрішньої пластиною 40.

Після установки спідниці 26, чохлів 30 та їх сполуки на голівку анкерного кріплення в об'єм камери 50 впорскується наповнювач 52.

Цей наповнювач 52 має властивості захисту металу від корозії. Це, наприклад, парафін, жир, пластмаса, полімер і т. д. Він вприскується в рідкому вигляді через нагнітальні отвір (не нама�душина для видалення повітря, який в ній знаходився при нагнітанні. Як тільки наповнювач 52 починає виходити з віддушини, її і отвір нагнітання закривають.

Фіг.4 схематично зображує сусідні анкерного кріплення головки двох канатів, розташування яких аналогічно фіг.2. Видно, що, будучи захищеними, ділянки зайвої довжини 20 двох тросів можуть перехрещуватися між собою, що полегшує изгибаемость чохлів 30. У прикладі по фіг.2 вирішені геометричні проблеми, з якими стикаються при класичних способах захисту.

Описані вище варіанти здійснення є ілюстраціями цього винаходу. Можуть бути привнесені різні модифікації без виходу за рамки винаходи, які встановлені прикладеної формулою винаходу.

1. Пристрій для захисту прикінцевої частини троса, що складається з збірки канатів (20), утримуються окремо у системі анкерного кріплення, при цьому канати мають відповідні кінцеві частини (21), що виходять на передню сторону системи анкерного кріплення, що містить:
- спідницю (26), що проходить від передньої частини системи анкерного кріплення та розміщену навколо збірки канатів;
- безліч чохлів (30), кожен з яких розміщений, щонайменше, навколо одного соответствдля закривання камери (50), обмеженою передньою стороною системи анкерного кріплення, спідницею і чохлами;
- наповнювач (52), заповнює об'єм камери.

2. Пристрій п. 1, в якому кожен чохол (30) містить один канат (20) троса.

3. Пристрій п. 1, в якому чохли (30) є менш жорсткими, ніж канати (20) троса.

4. Пристрій п. 1, в якому чохли (30) є менш жорсткими, ніж спідниця (26).

5. Пристрій по одному з попередніх пунктів, в якому з'єднання між спідницею (26) і чохлами (30) виконано склеюванням або зварюванням.

6. Пристрій по одному з пп.1-4, в якому з'єднання між спідницею (26) і чохлами (30) містить активну систему типу сальника.

7. Пристрій п. 6, в якому система типу сальника містить три паралельні пластини (40, 42, 44) з отворами для пропускання чохлів (30), з яких дві жорсткі пластини (40, 42) затискають між собою одну деформируемую пластину (44), причому одна з жорстких пластин з'єднана по периферії з спідницею (26), а сальникове система містить, крім того, приводний механізм (46, 48) для стягування двох жорстких пластин між собою і стиснення, таким чином, деформівного пластини для забезпечення герметичності уздовж проходу чохлів.

8. Спосіб захисту прикінцевої частини троса, що містить з�ующие кінцеві частини (21), які виступають з передньої сторони системи анкерного кріплення, причому спосіб містить етапи:
- встановлюють спідницю (26) проти передньої сторони системи анкерного кріплення, розміщуючи спідницю навколо збірки канатів;
- встановлюють безліч чохлів (30), при цьому кожен чохол розташований щонайменше навколо одного відповідного каната троса і закритий за кінцевою частиною цього каната;
- з'єднують чохли з спідницею для закривання камери (50), обмеженою передньою стороною системи анкерного кріплення, спідницею і чохлами;
- впорскують наповнювач (52) для заповнення об'єму камери.

9. Спосіб за п. 8, в якому кожен чохол (30) розміщують навколо одного каната (20) троса.

10. Спосіб за п. 8, в якому чохли (30) містять м'який наповнювач перед установкою на кінцеві частини (21) канатів троса.

11. Спосіб по одному з пп.8-10, в якому чохли (30) є менш жорсткими, ніж канати (20) троса і/або спідниця (26).

12. Спосіб по одному з пп.8-10, в якому з'єднання чохлів (30) з спідницею (26) здійснюють активною системою сальникового типу. 

Схожі патенти:

Анкери для підйому залізобетонного елемента

Противосдвиговий пруток крайового підйомного анкера для збірної стінової панелі, при цьому противосдвиговий пруток виконаний у формі прутка, має центральну частину, що входить в зачеплення з верхньою кромкою підйомного анкера при установці в стінової панелі, і ніжки, нахилені у напрямку униз від кожного кінця центральної частини, при цьому нижня частина кожної ніжки спрофільована таким чином, щоб забезпечувалося її міцне зчеплення з бетоном, який вона забита, при цьому профілювання виконано у вигляді ряду розташованих в поздовжньому напрямку на певній відстані один від одного конструктивних елементів, кожен з яких має в основному пилкоподібну форму, при цьому передня кромка кожного конструктивного елемента повернута в бік центральної частини таким чином, щоб при додатку сдвиговой навантаження до противосдвиговому прутку забезпечувалося зчеплення ніжок з бетоном в основному з стискаючим навантаженням, прикладеним до бетону в зоні між двома ніжками. 2 н. і 4 з.п. ф-ли, 7 іл.

Опорний пристрій анкера для підйому бетонних елементів

Запропоновано опорний пристрій, що створює опору для кромочного підйомного анкера, призначеного для підйому бетонних деталей. Анкер включає головну частину, що входить в зачеплення з вантажним захопленням підйомного пристрою, і корпус для його закладення в матеріал бетонного елемента. Опорний пристрій забезпечений поверхнями для підтримування кромочного підйомного анкера по відношенню до поверхні бетону заливається в процесі лиття бетонного елемента. 2 н. і 15 з.п. ф-ли, 21 іл.

Хомут анкера для підйому бетонних елементів

Винахід відноситься до хомута анкера, призначеного для підйому бетонного елемента, і включає пристрій кріплення для приєднання хомута до підйомного анкеру і упор, призначений для створення опорної поверхні вантажного захоплення для обмеження повороту вантажного захоплення щодо підйомного анкера. 3 н і 12 з.п. ф-ли, 7 іл.

Пристрій для фіксації арматурного стрижня

Винахід відноситься до кріпильних пристроїв

Анкер для закріплення пучка напрягаемих канатів

Винахід відноситься до галузі будівництва попередньо напружених залізобетонних конструкцій, а саме захисних залізобетонних оболонок атомних електростанцій, і може бути використане для контролю роботи напружених пучків канатів в період експлуатації атомної електростанції

Складовою анкерний болт (варіанти) і спосіб монтажу анкерного болта

Винахід відноситься до кріпильних елементів

Напрягаемий арматурний елемент

Винахід відноситься до попередньо напруженим бетонним конструкціям

Пристрій для анкерування арматурних канатів

Винахід відноситься до галузі виготовлення залізобетонних конструкцій з використанням арматурних елементів з сталевих канатів

Пристрій для кріплення одного кінця відтяжки до основи і спосіб його виготовлення

Винахід відноситься до пристрою, призначеного для кріплення одного кінця відтяжки до основи, і способу його виготовлення
Up!