Безобжиговий теплоізоляційний матеріал на основі трепелу сухоложского родовища свердловської області

 

Винахід відноситься до виробництва будівельних матеріалів і може бути використане для виготовлення теплоізоляційних конструкційно-теплоізоляційних і конструкційних бетонів для житлового і цивільного будівництва.

Найбільш близьким за технічною сутністю і призначенням до пропонованого винаходу є «Силаст» (Михеенков М. А. Новий клас заливних ефективних утеплювачів на силікатній основі. - Будівельні матеріали, №12, 1997. С. 32-33), що включає рідке скло, піноутворювач і кремнефтористую кислоту.

Недоліком відомої композиції є необхідність використання кремнефтористой кислоти.

Завданням, на вирішення якої спрямовано заявляється технічне рішення, що є здешевлення виробництва стінового матеріалу.

При здійсненні заявляється технічного рішення поставлена задача вирішується за рахунок досягнення технічного результату, який полягає у можливості отримання стінових матеріалів із застосуванням спрощеної технології та місцевого сировини.

Зазначений технічний результат досягається тим, що безобжиговий теплоізоляційний матеріал отримують з суміші, що включає в'яжучий, піноутворювач ПБ-2000 і воду, де серхности 2000 м2/р, 40%-ного розчину їдкого натру і води у ваговому співвідношенні 1:1,34:3,10, витримкою при 95°с протягом 4 год і охолодженням, і додатково - кремнефтористий натрій і мікрокремнезем, при наступному співвідношенні компонентів, мас. %: зазначена суспензія 68,0-74,0, кремнефтористий натрій 5,2-6,0, піноутворювач ПБ-2000 0,38-0,42, мікрокремнезем 3,6-4,8, вода - решта.

Як жидкостекольного затворітеля використовується суспензія, одержувана гідротермальним вилуговуванням трепелу Сухоложского родовища Свердловської області розчином лугу при 95°C. При цьому виключаються енергоємні операції - отримання силікат-брили і її автоклавного розчинення, характерні для виробництва рідкого скла за традиційним сухим способом. В процесі гідротермального вилуговування трепелу утвориться рідке скло і нерозчинні глинисті домішки, супутні опалової породі.

Для отримання в'яжучого використовують трепел Сухоложского родовища Свердловської області з вмістом аморфного SiO261,0 мас. % наступного хімічного складу, мас. %: SiO2заг76,76; СаО 0,70; Al2O37,74; MgO 1,17; Fe2O34,75; FeO 0,99; MnO 1,17; TiO20,30; Na2O+K2O 0,98; SO30,15; 40%-ний розчин технічні�емешивают розмелений до питомої поверхні 2000 м2/р трепел, розчин лугу і воду у ваговому співвідношенні 1:1,34:3,10 відповідно, після чого витримують у закритій посудині протягом чотирьох годин при 95°C. Рідка фаза отриманої суспензії представлена рідким склом з наступними показниками: концентрація SiO2160 г/л, силікатний модуль m=1,37, щільність 1200 кг/м3. Охолоджений до кімнатної температури продукт змішують з кремнефтористим натрієм, мікрокремнезема, піноутворювачем і водою в турбулентному бетонозмішувачі при наступному співвідношенні компонентів, мас. %:

Суспензія рідкого скла68,0-74,0
Кремнефтористий натрій5,2-6,0
Мікрокремнезем3,6-4,8
Піноутворювач ПБ-20000,38-0,42
Вода16,82-20,78

Технічні характеристики піноутворювача представлені в таблиці 1.

З отриманої маси формують вироби з наступною витримкою в формах протягом 4 годин. Отримані�том наведені в таблиці 2. Характеристики безобжіговим теплоізоляційного матеріалу наведені в таблиці 3.

Безобжиговий теплоізоляційний матеріал, отриманий із суміші, що включає в'яжучий, піноутворювач ПБ-2000 і воду, відрізняється тим, що суміш містить в якості в'яжучого суспензію, отриману перемішуванням трепелу, розмеленої до питомої поверхні 2000 м2/р, 40%-ного розчину їдкого натру і води у ваговому співвідношенні 1:1,34:3,10, витримкою при 95°с протягом 4 год і охолодженням, і додатково - кремнефтористий натрій і мікрокремнезем, при наступному співвідношенні компонентів, мас. %:

зазначена суспензія68,0-74,0
кремнефтористий натрій5,2-6,0
піноутворювач ПБ-20000,38-0,42
мікрокремнезем3,6-4,8
водаінше 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до галузі будівельних матеріалів і може бути використане для виготовлення неавтоклавного композиційного пористого бетону природного твердіння. Суха суміш для виробництва ніздрюватого бетону містить, %: портландцемент 20,0-75,198, мінеральний наповнювач 10,0-70,0, мікрокремнезем 3,0-8,0, суперпластифікатор 0,4-0,7, гідрофобізатор 0,1-1,0, модифицирующую цеолітове добавку, що складається з комбінації цеоліту та багатошарових та одношарових нанотрубок, 2,0-6,0, комплексний пороутворювач, що складається із сухих і газоутворювача піноутворювача, 0,002-0,65, фібру поліпропіленову 0,7-1,5 кг на 1 м3. Суха суміш включає комплексний пороутворювач, містить, %: сухий газоутворювач 50, сухий піноутворювач 50, причому газоутворювач складається з пудр алюмінієвих марок ПАП-1 30% і ПАП-2 70%, а в якості сухого піноутворювача використовують сухий піноутворювач типу ОСБ, білковий піноутворювач «Биопор», технічну абиетиновую смолу, сульфанол хлорний. Технічний результат - отримання сухої суміші з більш тривалим терміном зберігання, одержання ніздрюватого бетону з вказаної суміші з поліпшеними фізико-механічними характеристиками по міцності, морозостійкості і теплопроводнос�

Білковий піноутворювач та спосіб його одержання

Винахід відноситься до галузі виробництва пористих будівельних матеріалів, зокрема до пенообразователям, отриманим на основі органічних матеріалів і неорганічних промислових відходів. Білковий піноутворювач для виробництва пористих будівельних матеріалів містить, мас.%: протеинсодержащее речовина мікробіологічного синтезу - відпрацьовану біомасу гриба Aspergillus niger виробництва лимонної кислоти 16, лужний реагент - суміш вапна гашеного 2-4 і пилу електрофільтрів, що утворюється при очищенні газів, що відходять випалювальних печей цементного виробництва, 0-2, стабілізуючу добавку у вигляді 15%-ного розчину солі металу, воду - інше. Спосіб отримання зазначеного вище білкового піноутворювача включає змішання протеинсодержащего речовини мікробіологічного синтезу, лужного реагенту, попередньо суспендованих у воді, гідроліз в НВЧ-полі з частотою 2450 Гц і потужністю 700 Вт протягом 20 хвилин, охолодження суміші до кімнатної температури, фільтрування, розбавлення отриманого гідролізату до необхідної пенообразующей активності і стабілізацію розчином солі металу. Технічний результат - скорочення тривалості лужного гідролізу, утилізація відходів.

Поризована гіпсовий матеріал з додаванням фотокаталізатора-діоксиду титану

Винахід відноситься до будівельних декоративно-акустичним матеріалах і може бути використане при влаштуванні елементів підвісних стель і облицювання інших будівельних систем (стін та підлог). Технічний результат полягає в підвищенні звукопоглинання, зниження щільності і ваги виробів, зниження концентрації шкідливих речовин у повітрі приміщень за рахунок введення фотокаталізатора. Поризована гіпсовий матеріал містить гіпсове в'яжуче, діоксид титану, воду і поверхнево-активна речовина при наступному співвідношенні компонентів, мас.%: гіпсове в'яжуче 60-82, діоксид титану 0,1-25, ПАР 0,05-0,6 від води замішування, вода - решта. 1 табл.
Винахід відноситься до виробництва будівельних матеріалів і може бути використане для виготовлення теплоізоляційних конструкційно-теплоізоляційних і конструкційних бетонів, призначених для житлового будівництва. Теплоізоляційний матеріал на основі магнезито-карналітової в'яжучого отриманий із суміші, що містить, мас.%: магнезито-карналлитовое в'яжучий 47-53, тирса 27-33, піноутворювач 0,25-0,35, воду 19,65-19,75. Технічний результат - отримання теплоізоляційного матеріалу необхідної міцності при зниженні його теплопровідності. 3 табл.

Теплоізоляційний матеріал на основі магнезито-карналітової в'яжучого

Винахід відноситься до виробництва будівельних матеріалів і може бути використане для виготовлення теплоізоляційних конструкційно-теплоізоляційних і конструкційних бетонів, призначених для житлового будівництва. Теплоізоляційний матеріал на основі магнезито-карналітової в'яжучого отриманий із суміші, що містить, мас.%: магнезито-карналлитовое в'яжучий 42-48, мелений до питомої поверхні 1000-1500 см2/г обпалений діатоміт 32-38, піноутворювач 0,25-0,35, воду 19,65-19,75. Технічний результат - отримання теплоізоляційного матеріалу необхідної міцності при зниженні його теплопровідності. 3 табл.
Винахід відноситься до галузі будівельних матеріалів і може бути використане для виготовлення неавтоклавного композиційного пористого бетону природного твердіння. У способі приготування суміші для виробництва композиційного пористого бетону, що включає подачу в змішувач компонентів складу і їх перемішування для отримання однорідної маси, введення в отриманий склад сухий порообразующей суміші і подальше спільне перемішування, отриманий склад додатково вводять цеолітове добавку, приготовану шляхом попереднього перемішування одно - або багатошарових нанотрубок у воді за допомогою атомайзери в розпиленому вигляді з подальшим їх перемішуванням з цеолітом у змішувачі циклічної дії, а також вводять попередньо приготовлену суху пороутворюючими суміш, що складається з сухого піноутворювача, алюмінієвої пудри ПАП-2 і алюмінієвої пудри ПАП-1, після чого в загальний змішувач подають компоненти сухої суміші при наступному співвідношенні, кг: цемент 600, зола-винесення ТЕЦ 400, мікрокремнезем МКУ 50, суперпластифікатор С-3 9, олеат натрію 3, глюконат натрію 1,5, адимент СТ-2 2, биоцидная добавка Ластонокс 2, фібра 1,5, полімерна добавка 5, зазначена суха порообра�ченний в результаті спільного перемішування загальний склад піддають ударної механоактивации на УДА-установках. Технічний результат - отримання однорідної сухої суміші, зниження об'ємної ваги, підвищення міцності і морозостійкості неавтоклавного пористого бетону, отриманого з заявленої сухої суміші. 1 пр.
Винахід відноситься до галузі будівельних матеріалів, зокрема до комірчастим бетонів автоклавного твердіння. Сировинна суміш для автоклавного пінобетону містить, мас.%: портландцемент 24,97-25,18, відсів вторинного щебеню, отриманий відсівом на ситі №5 будівельних відходів від розбирання будівель і споруд, що містить, мас.%: бій важкого бетону, представлений низкоосновними гидросиликатами - 80%, бій цегли - 16%, тріска, полістирол, асфальтобетон, склобій - 4%, мелений до питомої поверхні 430 м2/кг 42,68-43,58, вапно негашене мелене 1,54-2,59, пенообразующую добавку на протеїнової основі 0,23-0,24, воду - інше. Технічний результат - зниження коефіцієнта теплопровідності автоклавного пінобетону, отриманого з сировинної суміші, утилізація відходів. 1 табл., 1 пр.

Сировинна суміш для виготовлення теплоізоляційного пінобетону

Винахід відноситься до промисловості будівельних матеріалів, зокрема до виробництва ніздрюватих бетонів. Сировинна суміш для виготовлення теплоізоляційного пінобетону містить, мас.%: портландцемент або шлакопортландцемент 24,0-26,0, спучений перлітовий пісок 40,4-44,65, смолу воздухововлекающую екстракційно-каніфольний 0,13-0,17, карбоксиметилцелюлозу 0,13-0,17, суперпластифікатор С-3 1,0-1,2, кремнегель 0,05-0,1, воду 30,0-32,0. Технічний результат - зниження витрати цементу без втрати міцності пінобетону. 1 табл.
Винахід відноситься до промисловості будівельних матеріалів, зокрема до виробництва ніздрюватих бетонів. Сировинна суміш для виготовлення пінобетону містить, мас.%: портландцемент 28,0-30,0, рідке калієве та/або натрієве скло з щільністю 1300-1500 кг/м3 і силікатним модулем 3,2-4,0 0,4-0,6, піноутворювач ПБ-2000 0,4-0,6, нарізане на відрізки 2-7 мм скляне волокно 36,0-40,0, воду 31,0-33,0. Технічний результат - підвищення міцності пінобетону, отриманого з сировинної суміші. 1 табл.

Спосіб виготовлення будівельних виробів з пінобетону

Винахід відноситься до галузі виготовлення будівельних виробів з теплоізоляційного й конструкційно-теплоізоляційного пінобетону. Технічний результат полягає в поліпшенні характеристик міцності пінобетону. Спосіб виготовлення будівельних виробів з пінобетону включає в себе приготування пінобетонної суміші з цементу, фракціонованого кварцового піску, піноутворювача і води в турбулентному змішувачі, завантаження отриманої суміші в форми з діелектричного матеріалу, на бічних поверхнях яких розташовані металеві електроди, вплив на пінобетонну суміш електричним полем змінного струму заданої частоти і напруженості. Обробку свежеотформованних виробів електричним полем виробляють при напруженості поля 1,5-4,5 В/см протягом 0,5-5 хв. Ефективність впливу на пінобетонну суміш електричним полем змінного струму залежить від гранулометричного складу кварцового піску і максимальна при використанні фракції піску 0,16-0,315 мм 2 з.п. ф-ли, 6 табл.

Сировинна суміш для виготовлення пеносіліката

Винахід відноситься до промисловості будівельних матеріалів, а саме до складів для виготовлення теплоізоляційного й конструкційно-теплоізоляційного пеносіліката з покращеними функціональними властивостями. Технічний результат - стабілізація комірчастої структури пеносіліката, підвищення міцності при стисненні готового продукту і зниження його вартості. Сировинна суміш для виготовлення пеносіліката містить, мас.%: керамічну пил з циклонів з розміром частинок до 150 мкм - 45-50, алюмінієву пудру - 1,5-2,5, рідке натрієве скло - 37-40, 33%-ний розчин гідрату окису натрію - 6-7, фільтраційний осад цукрового виробництва - дефекат - 3,5-4,5, стабілізатор комірчастої структури у вигляді лушпиння соняшника з розмірами частинок до 1 мм - 0,5-1,0. 6 табл., 2 іл.
Сировинна суміш для виготовлення теплоізоляційного шару містить, вага.ч.: подрібнений на відрізки 3-7 мм волокнистий наповнювач 0,1-1; подрібнений на частинки 3-7 мм картон 100; рідке скло 50-100. 1 табл.

Композиційний матеріал на основі трепелу сухоложского родовища свердловської області і рубаною соломи

Винахід відноситься до виробництва будівельних матеріалів і може бути використане для виготовлення теплоізоляційних конструкційно-теплоізоляційних і конструкційних бетонів для житлового і цивільного будівництва. Композиційний будівельний матеріал, отриманий із суміші, що включає кремнефтористий натрій, січену солому, суспензію, отриману перемішуванням розмеленого до питомої поверхні 2000 м2/г трепелу Сухоложского родовища з 40%-им розчином їдкого натру і води при їх ваговому співвідношенні 1:1,34:3,1 відповідно, витримкою при 95°С протягом 4 год і охолодженням, при наступному співвідношенні компонентів, мас. %: зазначена суспензія 57-65, кремнефтористий натрій 7-9, рубана солома 28-34. Технічний результат - забезпечення отримання стінових матеріалів із застосуванням спрощеної технології та місцевого сировини. 1 табл.

Алюмосилікатні кислотостійкий в'яжучу та спосіб його одержання

Винахід відноситься до виробництва будівельних матеріалів і може бути використане в промисловому будівництві при виготовленні виробів і конструкцій з кислотостійких бетонів. Технічний результат - підвищення кислотостійкості в'яжучого при одночасному спрощенні процесу його отримання. В способі отримання кислотостійкого алюмосилікатного в'яжучого, що включає мокрий помел гранітного відсіву до питомої поверхні 1500-7300 м2/кг з отриманням суспензії вологістю 14-22% і вмістом частинок менше 5 мкм 30-50%, перемішування її з кремнефтористим натрієм протягом 5 хв з наступним перемішуванням з рідким склом з силікатним модулем 2,6-3,0 протягом 3 хв при наступному співвідношенні компонентів, мас. %: зазначене рідке скло 25-30, зазначена суспензія (на суху речовину) 62-71, кремнефтористий натрій 4-8. Алюмосилікатні кислотостійкий в'яжучий, характеризується тим, що воно отримано зазначеним вище способом. 2 н. п. ф-ли, 1 пр, 2 іл., 3 табл.

Сировинна суміш для приготування корозійностійкого золощелочного бетону

Винахід відноситься до промисловості будівельних матеріалів і може бути використане при виготовленні будівельних виробів і конструкцій. Технічний результат - підвищення корозійної стійкості. Сировинна суміш для приготування корозійностійкого золощелочного бетону, що включає в'яжучу, що складається з рідкого скла з силікатним модулем n=0,8-1,2 і щільністю ρ=1,36-1,40 г/см3 і виготовляється з відходів феросплавного виробництва - мікрокремнезема, містить 13 мас.% домішок, що характеризується істинною густиною ρи=2200-2430 кг/м3 і втратами після прожарювання 1,5-3,1%, золи-винесення I поля, отриманої при спалюванні бурого вугілля КАТЭКа на ТЕЦ-7 р. Братська та характеризується істинною густиною ρи=2120-2290 кг/м3 і залишком на ситі № 008 - 8-10,5%, і в якості заповнювача - немолотую отвальную золошлаковую суміш, що складається на 9% з відвальної золи з розміром частинок 0,14 мм і менше і на 91% - з шлаку, з розміром зерен, характеризується модулем крупності Мк=3,5 при співвідношенні зерен фракцій, %: фр. 5 13,0 мм, фр. 2,5 мм 21,5, фр. 1,25 мм 16,0, фр. 0,63 мм 27,5, фр. 0,315 мм 13,0, фр. 0,14 мм і менше 9,0, з дійсною густиною ρи=2520-2730 кг/м3, п. п. п. 7,3-10,4% і міцністю за подрібнюваністю 15% при наступному співвідношенні компонентів сировинної суміші, мас.%: кк�

Сировинна суміш для приготування бетону золощелочного

Винахід відноситься до промисловості будівельних матеріалів і може бути використане для виготовлення конструкцій і виробів. Сировинна суміш для приготування золощелочного бетону, що включає в'яжучу, що складається з золи-винесення II поля з істинною густиною ρи = 2590-2800 кг/м3 і втратами після прожарювання 3,1-4,9%, отриманої від спалювання бурого вугілля КАТЭКа на Іркутської ТЕЦ-7, та рідкого скла з силікатним модулем n = 0,9-1,4 і щільністю ρ = 1,36-1,38 г/см3, виготовленого із техногенного відходу Братського феросплавного заводу - мікрокремнезема з істинною густиною ρи = 2120-2280 г/см3, і в якості заповнювача - відсів від дроблення діабазових мас на щебінь з істинною густиною ρи = 2850-3120 кг/м3, міцністю за подрібнюваністю 10,4-13,1% при співвідношенні зерен фракцій, мас.%: фр. 5 55,0 мм, фр. 2,5 мм 27,3, фр. 1,25 мм 2,75, фр. 0,63 мм 4,64, фр. 0,315 мм 3,62, фр. 0,14 мм 6,69 і модулем крупності 4,47 при наступному співвідношенні компонентів сировинної суміші, мас.%: зазначена зола-винесення II поля 21,74-22,22, зазначене рідке скло 11,12-13,04, зазначений відсів від дроблення діабазу 65,22-66,66. Технічний результат - підвищення міцності. 5 табл.
Винахід відноситься до промисловості будівельних матеріалів і може бути використане для виготовлення конструкцій і виробів. Технічний результат - підвищення міцності. Сировинна суміш для приготування золощелочного бетону, що містить в'яжучу, що складається з рідкого скла з силікатним модулем n = 0,8-1,2 і щільністю ρ = 1,37-1,39 г/см3, що виготовляється з техногенного відходу виробництва феросиліцію Братського феросплавного заводу - мікрокремнезема з насипною щільністю ρ н = 270-290 кг/м3 і п. п. п. 1,1-3,8%, золи-винесення II поля, що утворюється при спалюванні бурого Кансько-Ачинського вугілля на ТЕЦ-7 р. Братська, з насипною щільністю ρ н = 980-1050 кг/м3 і залишком на ситі № 008 7,3-9,8%, і заповнювач - відхід Братського заводи нерудних будівельних матеріалів - відсів від дроблення діабазу з насипною щільністю ρ н = 1560-1690 кг/м3, міцністю за подрібнюваністю 9,8-12,6%, при співвідношенні зерен фракцій, мас.%: фр. 5 45,0 мм, фр. 2,5 мм 21,3, фр. 1,25 мм 10,7, фр. 0,63 мм 7,6, фр. 0,315 мм 8,7, фр. 0,14 мм 6,7 і містить 0-15% глинистих домішок, при наступному співвідношенні компонентів сировинної суміші, мас.%: зазначена зола-винесення II поля 21,1-22,7, зазначене рідке скло 9,2-15,6, зазначений відсів від дроблення діабазу 63,3-68,1. 5 табл.
Винахід відноситься до промисловості будівельних матеріалів і може бути використане для виготовлення конструкцій і виробів. Сировинна суміш для приготування золошлакового бетону, що включає в'яжучу, що складається з рідкого скла, що характеризується силікатним модулем n=1 і щільністю ρ=1,36-1,40 г/см3 і виготовленого з техногенного відходу виробництва феросиліцію Братського феросплавного заводу - мікрокремнезема з істинною густиною ρи=2270-2510 кг/м3, і золу-винесення I поля, що характеризується насипною щільністю ρ н=995-1175 кг/м3, залишком на ситі №008 13,1% і втратами після прожарювання 0,21-1,14%, в якості заповнювача - отвальную золошлаковую суміш, утворюється після спалювання бурого вугілля КАТЭКа на ТЕЦ-6 р. Братська Іркутської області і характеризується насипною щільністю ρ н=1070-1190 кг/м3, складається з золи з розміром зерен 0,14 мм і менше і шлаку з розміром зерен 0,315-5 мм при співвідношенні зерен фракцій, %: фр. 5 мм 9,1, фр. 2,5 мм 26,7, фр. 1,25 мм 18,3, фр. 0,63 мм 24,2, фр. 0,315 мм 9,8, фр. 0,14 мм і менше 11,9, міцністю за подрібнюваністю 13,2-16,8% і модулем крупності 3,6 при наступному співвідношенні компонентів сировинної суміші, мас.%: зазначена зола-винесення I поля 20,0-20,8, зазначене рідке скло 16,8-20,0, зазначена золошлакова суміш 60,0-62,4. Технічні

Композиційний матеріал на основі трепелу сухоложского родовища свердловської області і торфу гусевський родовища тюменської області

Винахід відноситься до виробництва будівельних матеріалів і може бути використане для виготовлення теплоізоляційних конструкційно-теплоізоляційних і конструкційних бетонів для житлового і цивільного будівництва. Композиційний будівельний матеріал, отриманий із суміші, що включає кремнефтористий натрій, торф Гусевський родовища і суспензію, отриману перемішуванням розмеленого до питомої поверхні 2000 м2/г трепелу Сухоложского родовища з 40%-им розчином їдкого натру і води при їх ваговому співвідношенні 1:1,34:3,10 відповідно, витримкою при 95°С протягом 4 год і охолодженням, при наступному співвідношенні компонентів, мас.%: кремнефтористий натрій 7-9, зазначений торф 33-39, зазначена суспензія 52-60. Технічний результат - отримання стінових матеріалів із застосуванням спрощеної технологи та місцевого сировини. 1 табл.

Композиційний матеріал на основі трепелу сухоложского родовища свердловської області і рубаною соломи

Винахід відноситься до виробництва будівельних матеріалів і може бути використане для виготовлення теплоізоляційних конструкційно-теплоізоляційних і конструкційних бетонів для житлового і цивільного будівництва. Композиційний будівельний матеріал, отриманий із суміші, що включає кремнефтористий натрій, січену солому, мікрокремнезем і суспензію, отриману перемішуванням розмеленого до питомої поверхні 2000 м2/г трепелу Сухоложского родовища з 40%-им розчином їдкого натру і води при їх ваговому співвідношенні 1:1,34:3,1 відповідно, витримкою при 95°С протягом 4 годин і охолодженням, при наступному співвідношенні компонентів, мас. %: кремнефтористий натрій 7-9, рубана солома 20-24, мікрокремнезем 8-10, зазначена суспензія 57-65. Технічний результат - забезпечення отримання стінових матеріалів із застосуванням спрощеної технології та місцевого сировини. 1 табл.

Сировинна суміш для виготовлення пеносіліката

Винахід відноситься до промисловості будівельних матеріалів, а саме до складів для виготовлення теплоізоляційного й конструкційно-теплоізоляційного пеносіліката з покращеними функціональними властивостями. Технічний результат - стабілізація комірчастої структури пеносіліката, підвищення міцності при стисненні готового продукту і зниження його вартості. Сировинна суміш для виготовлення пеносіліката містить, мас.%: керамічну пил з циклонів з розміром частинок до 150 мкм - 45-50, алюмінієву пудру - 1,5-2,5, рідке натрієве скло - 37-40, 33%-ний розчин гідрату окису натрію - 6-7, фільтраційний осад цукрового виробництва - дефекат - 3,5-4,5, стабілізатор комірчастої структури у вигляді лушпиння соняшника з розмірами частинок до 1 мм - 0,5-1,0. 6 табл., 2 іл.
Up!