Теплоізоляційно-конструкційний матеріал на основі магнезито-карналітової в'яжучого

 

Винахід відноситься до виробництва будівельних матеріалів і може бути використане для виготовлення теплоізоляційних конструкційно-теплоізоляційних і конструкційних бетонів для житлового і цивільного будівництва.

Найбільш близькою за технічною сутністю і призначенням до пропонованого винаходу є пінобетон, що включає порошкоподібний відхід випалу магнезиту, водний розчин хлористого магнію, в якості наповнювача тонкомолотий бій керамічної цегли, а також піноутворювач і стабілізатор піни (Заявка на патент №97112152/03 Виноградов А. А., Воронін В. Н., Мякишев А. Н., Погребинський Р. М., Сизиков A. M., Студенікін Е. А., Тіль А. Р., Хамаза Ст. Ст., Хлестунов В. М.; Килессо С. В., Іванова А. В. Пеномагнезит, його властивості і технологія виробництва. Вид-во Міністерства комунального господарства РРФСР. - М., 1947, с. 19-21, 25).

Завданням, на вирішення якої спрямовано заявляється технічне рішення, що є здешевлення виробництва стінового матеріалу.

При здійсненні заявляється технічного рішення поставлена задача вирішується за рахунок досягнення технічного результату, який полягає у можливості отримання стінових матеріалів із застосуванням спрощеної технолом матеріалі, включає в'яжучий, перліт, піноутворювач «ПБ-2000», особливістю є те, що в якості в'яжучого містить магнезито-карналлитовое в'яжучий, затворяемое водою, при наступному співвідношенні компонентів, мас. %: магнезито-карналлитовое в'яжуче - 56-62, перліт - 18-24, вода - 19,75-19,65, піноутворювач «ПБ-2000» - 0,25-0,35.

В якості заповнювача використовується перліт за ГОСТ 10832-91 - Пісок і щебінь перлітові спучених. Технічні умови.

Мінералізацію піни здійснюється сухим методом і шляхом змішування піни з щільною магнезито-карналлитовой бетонною сумішшю. Отримання піни та її мінералізацію, тобто отримання пінобетонної суміші, ведуть в одному і тому ж апараті пеногенераторе-змішувачі, забезпеченому активатором. Склад магнезито-карналлитовой бетонної суміші наступний, % мас.:

Магнезито-карналлитовое в'яжучий56-62
Перліт18-24
Вода19,75-19,65
Піноутворювач «ПБ-2000»0,25-0,35

Виріб після сушіння протягом 8 годин при тим�гени в таблиці 1.

Таблиця 1
Найменування показниківПінобетон на магнезиальном в'яжучомуПінобетон на магнезито-карналлитовом в'яжучому з перлітом
Середня щільність, кг/м3500-1200200-500
Міцність при стиску, МПа3,5-18,05,0-18,5
Водопоглинання, % мас.30-10518-58
Теплопровідність Вт/(м·K)0,167-0,540,094-0,193
Морозостійкість, не менше, цикли3515-35

Композиційний будівельний матеріал, що включає в'яжучий, перліт, піноутворювач «ПБ-2000», відрізняється тим, що в якості в'яжучого містить магнезито-карналлитовое в'яжучий, затворяемое водою, при наступному співвідношенні компонентів, мас.%:

Перліт
18-24
Вода19,75-19,65
Піноутворювач «ПБ-2000»0,25-0,35 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до виробництва будівельних матеріалів і може бути використане для виготовлення теплоізоляційних конструкційно-теплоізоляційних і конструкційних бетонів, призначених для житлового будівництва. Теплоізоляційний матеріал на основі магнезито-карналітової в'яжучого отриманий із суміші, що містить, мас.%: магнезито-карналлитовое в'яжучий 47-53, тирса 27-33, піноутворювач 0,25-0,35, воду 19,65-19,75. Технічний результат - отримання теплоізоляційного матеріалу необхідної міцності при зниженні його теплопровідності. 3 табл.

Теплоізоляційний матеріал на основі магнезито-карналітової в'яжучого

Винахід відноситься до виробництва будівельних матеріалів і може бути використане для виготовлення теплоізоляційних конструкційно-теплоізоляційних і конструкційних бетонів, призначених для житлового будівництва. Теплоізоляційний матеріал на основі магнезито-карналітової в'яжучого отриманий із суміші, що містить, мас.%: магнезито-карналлитовое в'яжучий 42-48, мелений до питомої поверхні 1000-1500 см2/г обпалений діатоміт 32-38, піноутворювач 0,25-0,35, воду 19,65-19,75. Технічний результат - отримання теплоізоляційного матеріалу необхідної міцності при зниженні його теплопровідності. 3 табл.
Винахід відноситься до виробництва будівельних матеріалів і може бути використане для виготовлення теплоізоляційних конструкційно-теплоізоляційних і конструкційних бетонів, призначених насамперед для житлового будівництва. Технічний результат полягає у збільшенні міцності, водостійкості, зниження теплопровідності. Теплоізоляційний матеріал на основі магнезито-карналітової в'яжучого, що включає магнезито-карналлитовое в'яжучий, керамзитовий пісок фракції 0-1,25 мм, воду і піноутворювач, відрізняється тим, що містить не магнезіальній, а магнезито-карналлитовое в'яжучий, затворяемое водою, а не розчином хлористого магнію. 2 табл.
Винахід відноситься до виробництва теплоізоляційного матеріалу з відходів металургійного, деревопереробного виробництва, побутових відходів і може бути використане в промисловому і цивільному будівництві. Спосіб отримання вогнезахисного теплоізоляційного будівельного матеріалу включає обробку нагріванням до 150-220°С целюлозної вати або розпущеного деревного опіла, змішування з меленим шламом карналлитових хлораторов, охолодження суміші до 40°С, подання її на формування зазначеного матеріалу розпиленням повітрям через воздуховод зі змочуванням її водою на виході з повітропровода при наступному співвідношенні компонентів суміші, мас. %: целюлозна вата або розпущений деревне опил 30-70, зазначений шлам карналлитових хлораторов 30-70. Технічний результат - створення екологічно чистого матеріалу за спрощеною технологією виготовлення.
Винахід відноситься до промисловості будівельних матеріалів і може бути використане для виготовлення зносостійких водоустойчивих нагрівальних покриттів типу самовирівнюються теплих безожогових наливних підлог житлових і виробничих приміщень, спортивних, торгових, виставкових залів, обледеняющихся майданчиків, сходів, пандусів, для виготовлення естетичних литих радиоэкранирующих виробів і конструкцій, а також рекомендується в якості оздоблювального матеріалу лікувально-оздоровчих установ. Технічний результат полягає в підвищенні коефіцієнта водостійкості, тріщиностійкості, міцності, зниження водопоглинання, стиранності, підвищення адгезії до різних поверхонь. Суха композиція на основі шунгита для отримання матеріалів з унікальним поєднанням властивостей (Шунгилит) містить, мас.%: порошок магнезитовий каустичний - 20,3-32,2; порошок бруситовий каустичний - 8,7-13,8; порошок полікарбоксилату - 0,5-1,5; порошок сополімеру вінілацетат/етилен - 0,5-3,0; порошок стеарату цинку - 0,6-1,8; шунгіт полидисперсний - інше. 1 табл.
Винахід відноситься до отримання будівельних виробів, у тому числі покриттів, і може бути використане для утилізації великотоннажних відходів виробництва лісової, хімічної та металургійної промисловості. Склад для одержання будівельного покриття і виробів містить наповнювач і магнезіальній сполучна - шлам карналлитових хлоратів. Згідно винаходу для забезпечення можливості швидкого нанесення складу, змішаного з водою, на покриваєму поверхню в якості наповнювача використовують распушенную целюлозу та/або розпушений деревне опил щодо наповнювач до сполучній від 30/70 до 80/20%. Запропоновано спосіб нанесення складу на поверхню, що включає змішування складу з водою в процесі розпилення води через повітряну суміш наповнювача й сполучного, утворюють склад. Для приготування складу целюлозну вату або розпушений деревне опил у сухому вигляді змішують з подрібненим шламом карналлитових хлоратів. На місці монтажу видувної машиною суміш повітрям подається по шлангу, на вихідному кінці якого розташована насадка з форсунками, распиляющими під високим тиском воду. Змочуючи, суміш прилипає до будь-якої поверхні за рахунок відмінної адгезії вяжущ�я реакції сполучного, а при більш 150% нанесене покриття занадто довго сохне. Винахід дозволяє розширити сировинну базу та знизити витрати на виготовлення. 2 н.п. ф-ли.
Винахід відноситься до галузі виробництва будівельних матеріалів і може бути використане для виробництва облицювальних плит (для внутрішньої і зовнішньої обробки будівель) черепиці, підлог, монолітних будівельних елементів. Технічний результат полягає в покращенні фізико-механічних характеристик будівельних виробів при полегшенні ваги конструкційних будівельних елементів, поліпшення декоративних якостей готових виробів (відсутність висолів і стабілізація яскравості кольору). Спосіб виготовлення будівельних матеріалів на магнезиальном в'яжучому включає активацію магнезиального в'яжучого, модифікованого заповнювача, пластифікатора, пігменту методом механохімічної модифікації в твердому стані в умовах спільного впливу тиску та зсувних деформацій. В активовану суміш додають водний розчин хлориду магнію (водний розчин бішофіту) і заповнювач. Як магнезиального в'яжучого використовують каустичний магнезит з додаванням електропічного магнезиту. В якості модифікованого заповнювача сировинна суміш містить комплексний алюмосилікатний заповнювач, що включає SiO2, Al2O3, CaO, MgO, Fe2O3, FeO, SO3 в різних комбінаціях і співвідношеннях, мод�іі в умовах спільного впливу тиску та зсувних деформацій, а також сировинна суміш може містити додатково слюду і фібри (натуральні, полімерні, металеві, скляні), причому затвердіння суміші ведуть при температурі 10-90°C протягом 1÷14 год, а макромолекулярні структури готових виробів піддають дифузійному процесу введення емульсії масло/вода в присутності поверхнево-активної речовини. 2 табл.
Винахід відноситься до будівельної індустрії, зокрема до виготовлення деталей, що використовуються при будівництві будівель і споруд, в тому числі цегли, блоків, перемичок для віконних перекриттів і дверних прорізів і т.д. Технічний результат полягає в розширенні асортименту матеріалів для несучих будівельних конструкцій, зниженні питомої маси, збільшення міцності, теплопровідності, звукоізоляції, перерізу половинного поглинання для гамма - і рентгенівського випромінювання. Запропоновано будівельний матеріал, отриманий затвердінням суміші каустичної магнезиту і спученого вермикуліту з насипною щільністю від 90 до 250 кг/м3 ефективним кількістю водного розчину хлориду магнію щільністю 1120÷1290 кг/м3, при цьому кількість спученого вермикуліту становить 38,4÷217 кг у розрахунку на 1 м3, кількість каустичної магнезиту становить 128÷217 кг у розрахунку на 1 м3, а об'ємне співвідношення каустичної магнезиту і спученого вермикуліту становить 1:3÷4:5. 6 з.п. ф-ли, 2 табл.
Винахід відноситься до промисловості будівельних матеріалів і може бути використане при виготовленні плит і панелей, призначених для внутрішньої і зовнішньої облицювання промислових і цивільних будівель, підвіконних плит, сходів і малих архітектурних форм. Технічний результат полягає в отриманні будівельної плити із зниженою корозійною активністю при збереженні оптимальних експлуатаційних характеристик, екологічної безпеки та біологічної стійкості. Спосіб виготовлення будівельних плит універсального призначення включає перемішування магнезиального в'яжучого, органічного наповнювача, мінерального наповнювача і водного розчину хлориду магнію, формування виробів, їх затвердіння і сушку. Мінеральний наповнювач складається з двох або більше компонентів, одним з яких є спільно обложений кальцієво-магнієвий компонент, а другим - перліт. Водний розчин хлориду магнію перед додаванням у суміш змішують з інгібітором корозії, при цьому співвідношення компонентів у загальній суміші становить, мас.%: магнезіальній в'яжучий 10-40, водний розчин хлористого магнію щільністю 1,1-1,3 г/см3 40-70, органічний наповнювач 4-15, мінеральний напов�перерахунку на суху речовину) від загальної маси. 10 з.п. ф-ли.
Винахід відноситься до галузі виробництва будівельних матеріалів і може бути використане для виробництва вогнетривких панелей, перегородок, стель, дверей та інших конструктивних елементів, використовуваних при будівництві цивільних і промислових будівель, в яких вимагається забезпечення пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності людини. Технічний результат полягає в підвищенні міцності теплоізоляційного вогнестійкого матеріалу, спрощення апаратурного оформлення процесу і зниження його енергоємності. Спосіб виготовлення теплоізоляційного вогнестійкого матеріалу, що включає перемішування магнезиального в'яжучого, наповнювача і водного розчину хлориду магнію, причому до магнезиальному в'яжучому в якості наповнювача додають спучений вермикуліт і, можливо, органічний та/або мінеральний наповнювач і здійснюють перемішування для приготування однорідної суміші сухих компонентів, з наступним перемішуванням з водним розчином хлориду магнію і, можливо, пластифікатором, формуванням виробів, сушінням і фінішної обрізанням при наступному співвідношенні компонентів, % мас.: магнезіальній в'яжучий 20-40, спучений вермикуліт 1,5-15, водний розчин �тор 0-0,5. 7 з.п. ф-ли.
Up!