Спосіб поперечної пересування прогонової будови моста на розширений ригель

 

Винахід відноситься до мостобудування, а саме до способів і пристроїв для послідовного переміщення моста або його секцій, і може бути використано при реконструкції мостів.

Відомо винахід №1793031, МПК Е04 G 23/00 «Спосіб реконструкції споруди». Дане винахід відноситься до будівництва, а саме до способів реконструкції будівель і споруд. Суть винаходу: установка додаткових поперечних ригелів і поздовжніх балок з катучими пристроями. З використанням для їх прикріплення стінок суміжних блоків старого покриття збірка секцій нового покриття, встановлення цих секцій на балки з катучими пристроями, з'єднання їх в блоки з подальшою їх рухом у проектне положення, об'єднання блоків системою зв'язків між собою, укладання профнастилу, обрізка стінок блоку старого покриття з одночасним посиленням місць кріплення поперечних ригелів, демонтаж старого покриття, посилення залишилися несучих конструкцій.

Найбільш близьким до заявляється винаходу є винахід №815111, МПК Е01D 21/00 «Спосіб поперечної пересування важких вантажів». Винахід відноситься до мостобудування і може бути використано переважно для поперечної пересування прол� встановлення батареї гідравлічних домкратів на опору моста під домкратную балку і циклічний підйом і переміщення прогонової будови, перед початком чергового циклу між верхніми опорними гранями домкратів і домкратної балкою, нижніми опорними гранями домкратів і опорою мосту розміщують кососимметрично з ексцентриситетом відносно вертикальної осі кожного з домкратів опорні листи.

Недоліком даного способу є значна трудомісткість операцій і недостатня стійкість мосту, пов'язана з установкою опорних листів, а також незручності, пов'язані з зупиненням експлуатації мосту.

Технічним завданням цього винаходу є реконструкція прогонової будови з мінімальною трудомісткістю операцій в максимально короткі терміни і забезпечення можливості експлуатації мостового споруди під час реконструкції.

Технічний результат досягається за рахунок того, що спосіб поперечної пересування прогонової будови моста на розширений ригель полягає в тому, що: попередньо розширюють ригель з двох сторін опор. Після цього підсилюють нижній пояс існуючої прольотної будови, піднімають його і під нижній пояс встановлюють катки. Потім встановлюють домкрати і домкратами пересувають існуюче прогонову будову в напрямку поперек опор мосту. Після чого знімають ка�енной частини опор з розширеним ригелем, поряд з пересунутим існуючим пролетним будовою встановлюють блок головної балки першої частини нового прогонової будови, потім встановлюють наступний блок і об'єднують блоки першої частини нового прогонової будови. Після чого встановлюють консольну ортотропную плиту і облаштовують першу частину нового прогонової будови дорожнім одягом. Потім переключають рух транспорту на першу частину нового прогонової будови. Після цього демонтують існуюче прогонову будову. Демонтаж існуючої прольотної будови проходить у кілька етапів: спочатку демонтують консолі, після чого розрізають і демонтують залізобетонні плити, потім демонтують окремо кожну балку. На місці демонтованого існуючої прольотної будови встановлюють блок головної балки другий частини нового прогонової будови, потім встановлюють наступний блок і об'єднують блоки другий частини нового прогонової будови, після чого встановлюють консольну ортотропную плиту. Об'єднують першу частину нового прогонової будови з другою частиною нового прогонової будови залізобетонною плитою і облаштовують дорожнім одягом та огородженнями.

Заявлений винахід поясн>�а фіг. 2 зображено існуюче прогонову будову мосту на уширенном ригелі (поперечний переріз).

На фіг. 3 зображено існуюче прогонову будову мосту на уширенном ригелі з встановленими під нижній пояс катками і домкратом (поперечний переріз).

На фіг. 4 зображено передвинутое існуюче прогонову будову мосту на уширенном ригелі (поперечний переріз).

На фіг. 5 зображено передвинутое існуюче прогонову будову мосту на уширенном ригелі з встановленим блоком головної балки нового прогонової будови (поперечний переріз).

На фіг. 6 зображено передвинутое існуюче прогонову будову мосту на уширенном ригелі з встановленими та об'єднаними блоками головної балки нового прогонової будови та встановленої на них ортотропної плитою (поперечний переріз).

На фіг. 7 зображено передвинутое існуюче прогонову будову мосту на уширенном ригелі з встановленими та об'єднаними блоками головної балки нового прогонової будови, встановленої на них ортотропної плитою, дорожнім одягом і огорожею, і організованим рухом готової частини нового прогонової будови (поперечний переріз).

На фіг. 8 зображено нове пролітна ладі розширений ригель 2 полягає в тому, що:

Попередньо розширюють ригель 2 з двох сторін опор 3. Після цього підсилюють нижній пояс 4 існуючої прольотної будови 1, піднімають його і під нижній пояс 4 встановлюють катки 5 (див. фіг. 1, 2, 3).

Потім встановлюють домкрати 6 і домкратами 6 пересувають існуюче прогонову будову 1 в напрямку поперек опор 3 мосту. Після чого знімають катки 5, встановлюють огорожі 7 і організовують рух транспорту на 8 передвинутом існуючому пролетном будові 1 (див. фіг. 3, 4).

Потім на визволеній частині 9 опор 3 з розширеним ригелем 2, поруч з пересунутим існуючим пролетним будовою 1 встановлюють блок 10 головної балки першої частини 11 нового прогонової будови 12, потім встановлюють наступний блок 10 і об'єднують блоки 10 частини першої 11 нового прогонової будови 12. Після чого встановлюють консольну ортотропную плиту 13 і облаштовують першу частину 11 нового прогонової будови 12 дорожнім одягом 14. Потім переключають рух транспорту 8 на першу частину 11 нового прогонової будови 12 (див. фіг. 5, 6, 7).

Після цього демонтують існуюче прогонову будову 1. Демонтаж існуючої прольотної будови 1 проходить у кілька етапів: спочатку демонтують консолі 7 (див. фіг. 7, 8).

На місці демонтованого існуючої прольотної будови 1 встановлюють блок 10 головної балки другий частини 18 нового прогонової будови 12, потім встановлюють наступний блок 10 і об'єднують блоки 10 другій частині 18 нового прогонової будови 12, після чого встановлюють консольну ортотропную плиту 13. Об'єднують першу частину 11 нового прогонової будови 12 з другою частиною 18 нового прогонової будови 12 залізобетонною плитою 19 і облаштовують дорожнім одягом 14 і огорожами 7 (див. фіг. 8).

Суть винаходу полягає в тому, що:

1. Спочатку розширюють ригель 2.

2. Підсилюють нижній пояс 4 існуючої прольотної будови 1 (зону домкратної балки).

3. Піднімають існуюче прогонову будову 1 і під його нижній пояс 4 встановлюють катки 5.

4. Встановлюють домкрати 6 і пересувають існуюче прогонову будову 1.

5. Встановлюють огорожі 7 і організовують руху транспорту 8.

6. На визволеній частині 9 опор 3 з розширеним ригелем 2 встановлюють по черзі блоки 10 головної балки першої частини 11 нового прогонової будови 12 і об'єднують блоки 10 і встановлюють на них ортотропную плиту 13 і облаштовують дорожню одежу 14.

7. Перемикають де будову 1: демонтують консолі 15, ріжуть і демонтують залізобетонні плити 16, демонтують балки 17.

9. На місці демонтованого існуючої прольотної будови 1 встановлюють по черзі блоки 10 головної балки другий частини 18 нового прогонової будови 12 і об'єднують блоки 10 і встановлюють на них ортотропную плиту 13 і облаштовують дорожню одежу 14.

10. Об'єднують першу 11 і другу частину 18 нового прогонової будови 12, облаштовують дорожнім одягом 14.

У даному способі реконструкції мосту пропонуємо відмовитися від оббудови опор і демонтажу ригелів, а використовувати більш ефективну технологію розширення ригелів опор (Винахід РФ №2205914): і провести подовження ригелів за рахунок збільшення консолей ригелів, де для формування додаткових консольних елементів здійснюють буріння в головній частині кожної існуючої опори щодо її поздовжньої осі, принаймні, одного наскрізного каналу і глухих отворів в головній частині і тілі існуючих опор, потім закріплюють у наскрізних каналах співвісно з ними з однієї або з обох сторін кожної опори порожнисті каналообразователи, виступаюча частина яких виконана довжиною, що відповідає довжині формуються додаткових консольних елементів, після чє�між собою додатковими стержнями арматури в єдиний каркас додаткових консольних елементів, після чого до полому каналообразователю монтують анкерний пристрій і виробляють формування додаткових консольних елементів шляхом обетонирования в опалубці створеного каркаса з порожніми каналообразователями пристроями і після відповідної витримки бетону в каналообразователи через анкерні пристрої заводять високоміцну арматуру, потім здійснюють її натяг з подальшим ін " єктування матеріалами наскрізного каналу твердеющим матеріалом.

Використання такої технології уширення ригеля значно скорочує терміни, трудовитрати.

Алмазна різка, яку пропонуємо використовувати в даному способі, швидкий, зручний і безпечний спосіб. Завдяки цьому способу проводиться точна різання (буріння) навіть у важкодоступних місцях і під кутом, без зовнішніх і внутрішніх пошкоджень з мінімальними витратами часу, при відсутності коливань, шуму і пилу. Природна порода або бетон при традиційних способах різання руйнується крихко внаслідок зростання тріщин. Будь ударний вплив на породу або бетон викликає появу растягивающихся напруг, що генерує і фіксує дефекти, і в кінцевому підсумку може призвести до зародження тріщин і подальшому руйнуванню пороЋми дисками (свердлами і т. д.), різання алмазним канатом забезпечує збереження міцності масиву, підвищення продуктивності при мінімальній енергоємності і безпеку виконуваних робіт.

Встановлювати батарею домкратів для поперечної пересування прогонової будови можна як зі сторони, в яку буде проводитися пересувка, так і з іншого боку.

Це дозволяє вибирати більш зручне місце для встановлення домкратів і не робити додаткових прибудов або пристосувань.

Демонтаж існуючої прольотної будови також проводити з використанням алмазного різання, що значно підвищить продуктивність і безпеку виконуваних робіт за мінімальної енергоємності.

Все вищевикладене свідчить про рішення поставленої задачі, а саме: реконструкція прогонової будови з мінімальною трудомісткістю операцій в максимально короткі терміни і забезпечення можливості експлуатації мостового споруди під час реконструкції.

Промислова придатність полягає в тому, що для здійснення заявляється способу використовують відоме обладнання, що застосовується у різних областях і не вимагає додаткового виготовлення та доопрацювання.

Перелік позицій:

1. Сго будови

5. Катки

6. Домкрати

7. Огорожі

8. Транспорт

9. Звільнена частина опор

10. Блок

11. Перша частина нового прогонової будови

12. Нове пролітна будова

13. Ортотропна плит

14. Дорожня одяг

15. Консоль

16. Залізобетонні плити

17. Балки

18. Друга частина нового прогонової будови

19. Залізобетонна плита нового прогонової будови

1. Спосіб поперечної пересування прогонової будови моста на розширений ригель, що включає в себе: підйом існуючої прольотної будови, опускання існуючої прольотної будови, встановлення домкратів і пересувку існуючої прольотної будови,
відрізняється тим, що
попередньо розширюють ригель з двох сторін опор, після цього підсилюють нижній пояс існуючої прольотної будови, після чого під нижній пояс існуючої прольотної будови встановлюють катки, потім домкратами пересувають існуюче прогонову будову в напрямку поперек опор мосту, після чого знімають катки і організовують рух транспорту на передвинутом існуючому пролетном будову, потім на звільненій частини опор з розширеним ригелем, поруч з пересунутим існуючим пролетним стрункий� блок і об'єднують блоки першої частини нового прогонової будови, після чого встановлюють консольну ортотропную плиту і облаштовують першу частину нового прогонової будови дорожнім одягом, потім переключають рух транспорту на першу частину нового прогонової будови, після цього демонтують існуюче прогонову будову, потім на місці демонтованого існуючої прольотної будови встановлюють блок головної балки другий частини нового прогонової будови, потім встановлюють наступний блок і об'єднують блоки другий частини нового прогонової будови, після чого встановлюють консольну ортотропную плиту і об'єднують першу частину нового прогонової будови з другою частиною нового прогонової будови залізобетонною плитою і облаштовують дорожнім одягом та огородженнями.

2. Спосіб поперечної пересування прогонової будови моста на розширений ригель по п. 1, який відрізняється тим, що демонтаж існуючої прольотної будови проходить у кілька етапів: спочатку демонтують консолі, після чого розрізають і демонтують залізобетонні плити, потім демонтують окремо кожну балку. 

Схожі патенти:

Спосіб уширення подмостового габариту з використанням вантової системи

Винахід відноситься до мостобудування, а саме до способу ремонту існуючого мостового споруди. Спосіб уширення подмостового габариту з використанням вантової системи, в ході якого разрезное прогонову будову переводять в неразрезное прогонову будову, характеризується тим, що встановлюють додаткові елементи, а саме тяги, металеві пластини, потім встановлюють пілони з вантами, причому тяги встановлюють між сусідніми балками розрізного прогонової будови і фіксують їх, далі встановлюють металеві пластини в місцях стику сусідніх балок і ригеля опори і об'єднують їх з сусідніми балками і ригелями опор за допомогою анкерного кріплення. Потім споруджують пілони з протилежних сторін прогонової будови, з опорою на подмостовой ділянку землі, після цього встановлюють ванти, натягують їх і виробляють демонтаж опор. 5 з.п. ф-ли, 5 іл.

Спосіб уширення мостового споруди з використанням вантової системи

Винахід відноситься до мостобудування і може бути використано при реконструкції мостів. Винахід забезпечує можливість розширення і посилення мостового споруди без припинення його експлуатації за рахунок того, що включає в себе установку додаткових елементів: підсилювальних ригелів, пілонів, додаткових поперечних і поздовжніх балок і вант; які об'єднують з елементами існуючого мостового споруди. Спочатку верхню частину кожної опори підсилюють підсилювальним ригелем, після чого на бічні, виступаючі частини нижніх частин опор, в районі головних вертикальних балок встановлюють попарно пілони з поперечками у верхній частині пілонів. Потім встановлюють додаткові поперечні балки і накривають їх додатковими поздовжніми балками, далі виробляють установку пристроїв кріплення вант, після цього натягують і кріплять ванти, а потім кладуть дорожній настил і встановлюють огородження. 1 з.п. ф-ли, 7 іл.

Пристрій для підсилення будівельних конструкцій за допомогою композиційної напружуваної арматури

Винахід відноситься до галузі будівництва, а саме до посилення будівельних конструкцій, переважно залізобетонних, при їх ремонті та реконструкції. Завданням винаходу є розробка пристрою для посилення будівельної конструкції арматурою з полімерного композиційного матеріалу на основі високоміцних штучних волокон, що забезпечує зменшення витрат на монтаж та експлуатацію, що володіє підвищеною надійністю в роботі, збільшеним терміном служби. Поставлена задача досягається тим, що в пристрої підсилення конструкцій за допомогою стрічок із композиційного матеріалу, що містить стрічку з композиційного матеріалу, кінці якої пов'язані з анкерними вузлами, що містять опорні пластини, закріплені на залізобетонній балці, накладні пластини для затискання кінців стрічки, при цьому один з анкерних вузлів виконаний з можливістю під'єднання до системи натягу довгомірної стрічки в поздовжньому напрямку, стрічка з композиційного матеріалу забезпечена встановленими на ній кінцевиками, пов'язаними з кронштейнами, встановленими на опорних пластинах анкерних вузлів, а зв'язок кінцевиків з кронштейнами виконана у вигляді шарнірних з'єднань, що допускають повЈиной, несучої кардан, приєднана одним кінцем до вушка кронштейна одного анкерного вузла, а інший кінцевик виконаний з різьбовим отвором під різьбовий стрижень, що проходить із зазором через отвір кронштейна іншого анкерного сайту, при цьому різьбовий стрижень одним кінцем ввінчен в різьбовий отвір кінцевика, а на іншому кінці несе шайби, гайку і контргайку для фіксації його щодо кронштейна. Більш того, кінцевики виконані з плоскими майданчиками і забезпечені накладними пластинами для закріплення на стрічці за допомогою болтів, при цьому на затискних поверхнях накладних пластин і плоских майданчиків відповідно виконані борозенки, що проходять в напрямку, перпендикулярному до поздовжньої лінії довгомірної стрічки і розташовані паралельно один одному і переважно з однаковим кроком між ними. 1 з.п. ф-ли, 5 іл.

Спосіб розбирання т-образної рами прогонової будови мосту та монтажна балка для здійснення цього способу

Спосіб розбирання Т-образної рами прогонової будови моста, утвореної зібраними внавес і прикріпленими до оголовку опори пучками преднапряженной арматури коробчатими; блоками, полягає в попередньому демонтаж мостового полотна, почерговому кріплення до крана і випилюванні коробчатих блоків консолей Т-образної рами і їх видалення з будівельного майданчика. На консолях Т-образної рами встановлюють автономні монтажні балки з траверсами, заанкеривают один кінець автономних монтажних балок на пролетном будову і спирають допомогою опор на верхню плиту прогонової будови. Після цього прикріплюють до траверсах кінцеві коробчаті блоки консолей і відрізають їх по осі стикування з сусідніми коробчатими; блоками, а потім один з відрізаних блоків стропуют до крана і видаляють з будівельного майданчика. Вільну автономну монтажну балку пересувають на нову стоянку, прикріплюють до її траверсе наступний коробчатий блок, стропуют другий відрізаний блок до крана і видаляють його з будівельного майданчика, після чого звільнилася автономну монтажну балку пересувають на нову стоянку, прикріплюють до траверсі наступний коробчатий блок. Процес розбирання прогонової будови прод�нци автономних монтажних балок об'єднують між собою, утворюючи єдину монтажну балку, і анкер її до опори, потім процес розбирання прогонової будови продовжують аналогічним чином. Попередньо до прикріплення коробчатих блоків до траверсах і відрізки блоків прогонової будови виробляють посилення стиків блоків прогонової будови на зсув шляхом висвердлювання в цих стиках отворів, введення в їх порожнини клейового складу і забивання в ці отвори металевих шпонок. Монтажна балка для здійснення даного способу включає пересувні підмостки, траверсу з тягами, анкер, закріплений на пролетном будові, і опори. Монтажна балка виконана складений з двох автономних монтажних балок, кожна з них має подмостями, траверсою з тягами, анкером, закріпленим на пролетном будові, і опорами, причому автономні монтажні балки об'єднані в єдину монтажну балку в процесі розбирання прогонової будови при досягненні вільними кінцями автономних монтажних балок осі опори мосту. Анкери єдиної монтажної балки закріплені на опорі моста. 2 н. і 2 з.п. ф-ли, 6 іл.

Спосіб розбирання прогонової будови мосту та пристрій для здійснення цього способу

Спосіб розбирання прогонової будови моста, утвореного із зібраних внавес блоків Т-образних рам з замикаючими елементами, полягає в попередньому демонтаж елементів мостового полотна, почерговому кріпленні блоків до вантажопідйомного пристрою і відрізання блоків на консолях Т-образної рами і їх опусканні і видаленні з будівельного майданчика. Попередньо надопорние блоки Т-образних рам жорстко об'єднують з оголовками опор, на верхній плиті прогонової будови влаштовують накаточний шлях, а по осі моста збирають пристрій для розбирання прогонової будови, що складається з несучої балки з аванбеком, гнучких підвісок і домкратів з гнучким штоком. Потім пристрій для розбирання прогонової будови пересувають по накочувальних колій, перекриваючи прольоти не менше двох примикають один до одного Т-образних рам, після чого прикріплюють за допомогою гнучких підвісок до несучої балки блоки однією з Т-образних рам і замикаючий елемент, який кріплять до гнучким штокам домкратів, вирізають і опускають його з допомогою домкратів. До гнучким штокам домкрата кріплять крайні блоки консолей Т-образної рами і виробляють відрізку цих блоків і опускання з допомогою домкратів, а потім домкрати переставляють на нову пози�ї рами продовжують аналогічним чином, при цьому після розбирання блоків першої по ходу розбирання Т-образної рами несучу балку пристрою пересувають в наступний проліт і здійснюють аналогічним чином розбирання наступній Т-образної рами. Запропоновано пристрій для здійснення способу. 2 н. і 2 з.п. ф-ли, 10 іл.

Спосіб ліквідації деформацій засад мостових переходів

Винахід відноситься до галузі експлуатації автомобільних і залізничних мостових переходів і може бути використане для ліквідації деформацій їх засад

Конструкція посилення надопорного ділянки арочного прогонової будови моста

Винахід відноситься до мостобудування і може бути використане в конструкції посилення надопорного ділянки арочного прогонової будови

Спосіб формування сферичної контактної поверхні опорної частини мостового споруди

Винахід відноситься до галузі будівництва, а саме до способів споруди та формоутворення опор і опорних частин протяжних об'єктів, наприклад, мостів, кранових естакад, трубопровідних переходів, транспортних галерей і т.д

Спосіб заміни опорних частин моста

Винахід відноситься до області реконструкції існуючих мостів з залізобетонним пролетним будовою нерозрізний конструкції

Спосіб демонтажу об'ємними блоками гратчастого прогонової будови моста

Винахід відноситься до мостобудування, а саме до способів демонтажу металевих пролітних будівель моста (ферм), і може бути використане при капітальному ремонті моста, що будуються чи діють магістралях

Спосіб реконструкції мосту з використанням поперечної пересування існуючого залізобетонного монолітного прогонової будови

Спосіб реконструкції прогонової будови з використанням поперечної пересування існуючого залізобетонного монолітного прогонової будови полягає в наступному: попередньо розширюють ригель з однією з сторін існуючих опор існуючого прогонової будови, після цього відрізають частину існуючої прольотної будови (уздовж всього прогонової будови), потім піднімають існуюче пролітна будова і під його нижній пояс встановлюють катки, після чого встановлюють домкрати і домкратами пересувають існуюче прогонову будову поперек існуючих опор мосту в напрямку уширенного ригеля, потім знімають катки і організовують рух транспорту на передвинутом існуючому пролетном будову, після чого встановлюють нові опори, які в плані не збігаються з існуючими опорами, після цього встановлюють нове прогонову будову на нові опори, потім демонтують існуюче пролітна будова та існуючі опори і облаштовують дорожнє полотно нового прогонової будови моста. 6 іл.

Пристрій для поздовжнього насування прогонових будов мостів

Пристрій для поздовжнього насування прогонових будов мостів включає накаточний шлях з бічними упорами, який штовхає пристрій і накаточное пристрій, що складається з роликових кареток з опорними листами, гумових прокладок і перехідною балки, взаємодіючої з нижнім поясом насуваємо прогонової будови. Новим є те, що перехідна балка уздовж осі моста забезпечена симетрично розташованими опорними консолями, до яких за допомогою пружинних підвісок прикріплені силові домкрати, а в поперечному від осі моста напрямку перехідна балка має з двох сторін упори з вбудованими в них регулюючими пристроями, які взаємодіють з опорними листами роликових кареток. Регулюючі пристрої виконані у вигляді системи гвинт-гайка, гвинт яких взаємодіє з опорними листами роликових кареток. Опорні листи забезпечені направляючими пазами, у яких закріплені роликові каретки. Силові домкрати виконані гідравлічними з приводом від ручної насосної станції. 3 з.п. ф-ли, 3 іл.

Штовхає пристрій для насування прогонових будов мостів

Винахід відноситься до галузі мостобудування і може бути застосоване для поздовжнього насування металевих коробчатих або балкових польотних будівель із суцільною стінкою

Пристрій струнно-роликової насування балок

Винахід відноситься до області мостобудування, зокрема до технологічних пристроїв, використовуваних для встановлення балок на основні опори мостів балкових систем

Пристрій для поздовжнього насування прогонової будови моста

Винахід відноситься до мостобудування і може бути використане в пристроях для поздовжнього насування прогонової будови моста

Спосіб монтажу прогонової будови мосту та вантажопідйомний пристрій для його здійснення

Винахід відноситься до мостобудування і, зокрема, до способу монтажу прогонової будови мосту та пристрою для здійснення даного способу
Up!