Еластична замкнута гусенична стрічка амфибийного транспортного засобу

 

Винахід відноситься до транспортним засобам, здатним пересуватися як по суші, так і по воді, зокрема до плаваючим гусеничним всюдиходам.

З рівня техніки відомі конструкції, які пропонують різні рішення збільшення опору руху гусениці у водному середовищі, тим самим збільшуючи швидкість руху транспортного засобу у воді.

Відомий гусеничний рушій амфибийного транспортного засобу, гусенична ланцюг якого забезпечена гребними елементами у вигляді порожнин, змонтованих на бічній поверхні до гусеничного ланцюга з допомогою кронштейнів за патентом РФ №882810 (B62D 55/08, публ. 23.11.81).

Відомий трак гусениці амфібії по АС РФ №1057332 (B62D 55/18, публ. 33.11.83), що містить плицу, на внутрішній стороні якої розміщена гребний лопатка з наскрізним отвором і перекриває отвір клапаном з пружним елементом для притиснення клапана до отвору. Пружний елемент виконаний у вигляді торсиона. При русі амфібії по грунту клапан додатково притискається до плице, закриваючи наскрізний отвір. На плаву амфібії виникає тиск води, яка створює силу, відхиляючу клапан, що підсилює потік води і збільшує упор гусеничного рушія у воді.

Недостатащающихся зчленувань, що ускладнює конструкцію і впливає на надійність її роботи.

Найбільш близьким до заявленого рішенням, на думку заявника, є пристрій руху амфібії за допомогою гусеничної стрічки з убирающимися лопатками по американській заявці US 2009/0298360 (публ. 03.12.2009), яке розглядається в якості прототипу. Аналогами цього рішення є патенти США US7980097 (19.06.2011) і US 8277267 (02.10.2012) того ж заявника Louis Н. Chippas.

Пристрій включає в себе протяжну замкнуту стрічку (доріжку), має лопаті, шарнірно встановлені на траку з можливістю відхилення на 90 градусів при переміщенні транспортного засобу у воді. Доріжка переміщається з допомогою зірчастої передачі механізму обертання. При переміщенні по суші лопаті зберігають положення, паралельне доріжці, при русі по воді лопаті можуть відхилятися в перпендикулярне положення. Доріжка трака виконана у вигляді подовженої замкнутої стрічки з еластичного матеріалу, заданої довжини і ширини і встановлена з можливістю переміщення з допомогою зубчастого барабана. На доріжці змонтована серія валків на заданій відстані один від одного, при цьому округлі виступи по зовнішньому периметру стрічки виконують функцію грунтозацепов, а виступи пі крок, як виїмки зубчастого барабана. При цьому конфігурація валків забезпечує можливість шарнірного кріплення на стрічці лопатей. Чергуються цілісні валки, довжина яких співпадає з шириною стрічки, та валки, розділені на окремі секції, проміжки між якими кріпляться вузли відхилення лопаток.

Технічним результатом, на досягнення якого спрямовано заявляється пристрій, є спрощення конструкції кріплення і відхилення лопатевих елементів, що впливає на експлуатаційну надійність транспортного засобу. При цьому збільшення площі гусениць, що перешкоджає руху останніх у водному середовищі, відбувається тільки за рахунок використання еластичних властивостей матеріалу гусеничної стрічки, що збільшує зносостійкість гусениці, в тому числі за рахунок відмови від використання механічних обертових зчленувань і оригінальних деталей.

Зазначений технічний результат досягається тим, що еластична замкнута гусенична стрічка амфибийного транспортного засобу, установлена з можливістю переміщення за допомогою ведучого колеса, з розташованими по зовнішньому периметру стрічки чергуються довгими і короткими грунтозацепами і убирающимися лопатевими елементами, ле�возние, виконані один під іншим, поздовжні, протилежно спрямовані П-подібні розрізи, з можливістю утворення відкриваються в різні сторони пелюсток, з'єднаних по торцях пружною перемичкою з матеріалу стрічки, по довжині і ширині дорівнює розмірам вирізів, формують лопатеві елементи, при цьому П-подібний виріз нижньої смуги спрямований проти напрямку руху «вперед» транспортного засобу, а лопатеві елементи формуються в зоні стрічки, вільної від контактів з колесами візків підвіски.

Конструкція заявляється технічне рішення і принцип її дії пояснюється доданими графічними матеріалами, де на Фіг.1 представлена схема розташування елементів гусеничної стрічки, а на Фіг.2 показаний принцип роботи лопатевих елементів.

Гусениця амфибийного гусеничного транспортного засобу являє собою замкнуту (з'єднану по торцях) стрічку 1, виготовлену з двох смуг транспортерної стрічки одна поверх іншої 2 і 3. Наприклад, транспортерної стрічки загального призначення ТК200 (ГОСТ 20-85) для експлуатації при температурі навколишнього повітря від -45 до +60 градусів за Цельсієм, що відрізняється високою міцністю і зносостійкістю при достатній еластичності та гнучкості. роткие 5, розташовані впоперек гусеничної стрічки. При цьому з внутрішньої сторони над грунтозацепами встановлені обмежувачі 6 у вигляді металевих куточків, орієнтованих площиною уздовж лінії руху гусеничної стрічки, що перешкоджають зісковзуванню гусениці з підвіски і є також наполегливою елементом останньої, що забезпечує рух амфибийного гусеничного транспортного засобу разом з ведучим колесом. Ці елементи кріпляться співвісно єдиним кріпленням і з'єднують дві смуги гусеничної стрічки разом. На внутрішній поверхні гусениці можна виділити зони 7 (доріжки), по яких рухаються колеса візків підвіски, і вільну від контакту з колесами область між ними. У цій зоні вільної 8 кратно відстані між грунтозацепами 4 в двох стрічках симетрично один під іншим робляться протилежно спрямовані П-образні наскрізні розрізи, причому в нижній стрічці П-подібний розріз спрямований проти напрямку руху «вперед» транспортного засобу. Утворені пелюстки 9 і 10 по торцевих поперечин П-подібних вирізів з'єднані перемичкою 11, також виконаній з матеріалу транспортерної стрічки, при цьому довжина і ширина перемички дорівнює розмірам вирізів (фіг.2). З'єднання осущестлической захистом 13, перешкоджає руйнуванню останнього при русі по твердому грунту і є своєрідним тягарем, що забезпечує початкове відхилення вниз нижнього пелюстки 9 у водному середовищі.

При переході амфибийного гусеничного транспортного засобу з суші у водне середовище нижній пелюстка 9, не зустрічаючи опору ґрунту, під дією сили ваги опускається вниз і опором водного середовища відхиляється, при цьому наростаючий водний потік уздовж перемички піднімає пелюстка 10 верхньої смуги, створюючи своєрідний плавець або лопатевої елемент, площа якого дорівнює площі перемички 11. Конструкція кріплення перемички не дозволяє лопатевого елементу загорнутися і забезпечує його жорсткість. Потік води тисне на перемичку і проходить вгору крізь гусеницю, виходячи через бічні пазухи між перемичкою 11 і пелюсткою 10 верхнього шару. При русі по твердому грунту лопатевої елемент не розкривається.

1. Еластична замкнута гусенична стрічка амфибийного транспортного засобу, установлена з можливістю переміщення за допомогою ведучого колеса, що містить розташовані по зовнішньому периметру стрічки грунтозацепи, конфігурація і відстань між якими забезпечують возможносѸметру стрічки співвісно грунтозацепам упорні елементи, відрізняється тим, що стрічка складається з двох розташованих одна поверх іншої однакових смуг, з'єднаних в точках розташування грунтозацевов, при цьому уздовж кожної зі смуг гусеничної стрічки між грунтозацепами виконані один під іншим наскрізні протилежно спрямовані П-подібні розрізи з можливістю утворення відкриваються в різні сторони пелюсток, з'єднаних в торцевих частинах пружною перемичкою, виконаній з матеріалу стрічки, по довжині і ширині дорівнює розмірам пелюсток, спільно формують лопатеві елементи в зоні стрічки, вільної від контактів з колесами візків підвіски, при цьому П-подібний розріз нижньої смуги спрямований проти напрямку руху «вперед» транспортного засобу.

2. Еластична замкнута гусенична стрічка амфибийного транспортного засобу за п. 1, яка відрізняється тим, що з'єднання лопатей нижньої стрічки з пружною перемичкою захищається з торця П-образної металевим захистом. 

Схожі патенти:

Шарнір гусеничного ланцюга

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування і може бути використано в конструкціях швидкохідних гусеничних машин. Шарнір гусеничного ланцюга включає гумове облицювання і привулканизированную всередині облицювання силову арматуру, виконану у вигляді з'єднувальних пальців, пов'язаних жорстко сталевими пластинами з пружинної сталі. Кінці пластин розміщені в пазових отворах пальців і закріплені в них за допомогою штифтів з кінцевими заглушками. Заглушки виконані у вигляді циліндричних втулок з пластичної сталі і запресовані в циліндричні заглиблення пальців зусиллям, що перевищують межу текучості матеріалу заглушки. На циліндричних поверхнях штифтів і поглиблень в пальцях, що контактують з заглушками, виконані кільцеві поглиблення, які можуть бути заповнені матеріалом заглушок при їх запресовуванні. Досягається підвищення жорсткості гумово-металевого шарніра гусеничного ланцюга. 1 з.п. ф-ли, 3 іл.

Гусениця з автономним шарніром

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування. Гусениця включає резино-металеві шарніри з пальцями, клемні сережки, стяжні болти сережок, сталеві ланки (траки), гумові елементи бігової доріжки. Автономні резино-металеві шарніри закріплені нерухомо на траках допомогою клемних сережок, забезпечених кільцевим циліндричним виступом, розміщеним в отворі вушка трака. Стяжні болти сережок з'єднані з різьбовим отвором вушок, виконаних в серединах траків на їх бічних сторонах. Ширина бігової доріжки гусениці, утвореної автономними шарнірами, перевищує ширину шин опорних катків. Досягається підвищення ремонтопридатності, поздовжньої жорсткості і ККД. 5 іл.

Гусенична ланцюг з гнучким шарніром

Винахід відноситься до області гусеничної техніки і може бути використано в конструкціях транспортних машин

Колісно-гусеничне шасі н.п. дядченко

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування, переважно до засобів пересування на колісно-гусеничному ходу

Всюдихід на гусеничному ходу

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування

Зонах колісно-гусеничне засіб пересування

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування

Гусенична ланцюг транспортного засобу

Винахід відноситься до області машинобудування, а саме до конструкції гусеничного ланцюга транспортних засобів

Уширенная гусениця з паралельним гумово шарніром (варіанти)

Винахід відноситься до гусеницях військово-гусеничних машин (ВГМ)

Гусениця транспортного засобу

Винахід відноситься до транспортного машинобудування, зокрема до гусеничних транспортних засобів

Гусенична ланцюг транспортного засобу для експлуатації в холодних кліматичних умовах

Винахід відноситься до транспортного машинобудування, а саме до транспортних засобів з гусеничним рушієм
Винахід відноситься до способів забезпечення живучості плаваючих машин. Спосіб включає установку зовні машини кожухів, з'єднаних з її корпусом з можливістю утворення відкритих знизу порожнин з можливістю регулювання подачі в них вихлопних газів силової установки. При прямолінійному русі плаваючої машини і відсутності хитавиці подачу вихлопних газів у порожнині кожухів виробляють рівномірно. При прямолінійному русі і хитавиці вимірюють амплітуду нахилу машини і пропорційно її значення збільшують і зменшують подачу вихлопних газів у порожнині зі сторони відповідно до нахилу і протилежної сторони. При повороті подачу вихлопних газів у порожнині зі сторони повороту припиняють, а з протилежного боку збільшують пропорційно квадрату швидкості машини і назад пропорційно радіусу її повороту. На зовнішніх поверхнях кожухів забезпечують розміщення водонепроникних ємностей змінного об'єму, наприклад хутра, з можливістю збільшення їх обсягу в залежності від необхідного підвищення плавучості і остійності як при рівномірному русі, так і при поворотах. Підвищується плавучість і безпека плаваючої машини.

Амфібія

Амфібія // 2555253
Винахід відноситься до двоколісної гліссірующей амфібії. Двоколісна гліссірующая амфібія (10) має корпус (20), носову частину (24), переднє колесо (30) і заднє колесо (40). Передня підвіска (32) і задня підвіска (42) є відвідними, окремо або одночасно. Переднє колесо (30) відводиться вертикально або з обертанням. Управління відбувається за допомогою керма (50), сполучної штанги (54) і вилок (36). Переднє колесо (20) може бути розташоване за межами корпусу як у висунутому, так і у відведеному положеннях. Нижня частина корпусу (20) може бути безперервної як в режимі роботи на землі, так і в режимі роботи на воді вздовж і поперек своєї центральної лінії від носової частини до задньої точки нижній частині на корпусі уздовж центральної лінії або від самої передньої точки нижній частині на корпусі, коли амфібія глиссирует зі своєю самої низькою швидкістю тому. Для забезпечення можливості відведення заднього колеса може бути передбачений колісний відсік (22), відкритий зі своєї верхньої сторони. Забезпечується зменшення маси та підвищення стійкості. 6 н. і 10 з.п. ф-ли, 5 іл.

Амфібія

Амфібія // 2555051
Винахід відноситься до амфібії, здатна переміщатися по воді і по землі. Амфібія для переміщення по землі і по воді включає: кузов і глиссирующий корпус, два передніх дорожніх колеса і одне заднє дорожнє колесо, що встановлені на втягується підвісці, сидіння, два водометних рушія. Втягуємося підвіска виконана з можливістю висунення коліс для використання на дорозі або втягування коліс для використання на воді. Сидіння забезпечує можливість сидіння, щонайменше, одного вершника верхи на кузові. Тяга на воді забезпечується допомогою, щонайменше, двох водометних рушіїв. Досягається компактний розмір, простота в управлінні і швидкість підйому на площину на воді, стабільність на дорозі. 16 з.п. ф-ли, 3 іл.

Амфібія

Амфібія // 2554708
Винахід відноситься до амфібії, здатна переміщатися по воді і по землі. Амфібія містить корпус, що має глиссирующую поверхню, яка контактує з водою, коли амфібія глиссирует на воді, пристрій втягується підвіски, яке виконано з можливістю переміщення з положення підтримування транспортного засобу під втянутое положення. Пристрій втягується підвіски містить для кожного колеса нижній і верхній важелі підвіски, які шарнірно приєднані у внутрішніх кінців до опорного елемента всередині корпусу і шарнірно приєднані у зовнішніх кінців до стійки підвіски. Верхній важіль підвіски шарнірно приєднаний до стійки підвіски за допомогою першого, верхнього шарнірного з'єднання. Нижній важіль підвіски шарнірно приєднаний до стійки підвіски допомогою другого, нижнього шарнірного з'єднання. Стійка підвіски простягається з другого сполуки в напрямку від першого з'єднання до місця установки маточини колеса, в якому маточина колеса встановлена з можливістю повороту на стійці підвіски місцезнаходження, віддаленому від першого і другого шарнірних з'єднань. Стійка підвіски, будучи висунутої при використанні на землі, простягається в поперю гліссірующей поверхні на всьому протязі використання амфібії на землі. Досягається підвищення швидкості і маневреності амфібії на воді за рахунок відсутності виїмок в гліссірующей поверхні. 24 з.п. ф-ли, 5 іл.
Винахід відноситься до військової техніки і стосується способу управління плаваючим засобом (ПС), призначеним для використання в бойових діях. Зовні ПС встановлюють кожухи, сполучені з його корпусом з можливістю утворення відкритих знизу порожнин і подачі в ці порожнини вихлопних газів (ВГ) силової установки (СУ). Під час прямолінійного руху і качки вимірюють амплітуду нахилу ПС і пропорційно її значення збільшують і зменшують подачу ВГ в порожнині зі сторони відповідно до нахилу і їй протилежної. У випадку обертання припиняють подачу ВГ у порожнину з боку повороту, а з протилежного боку - її збільшують пропорційно квадрату швидкості ПС і назад пропорційно радіусу його повороту. На зовнішніх поверхнях бічних кожухів розміщують пластини з м'якого еластичного матеріалу і закріплюють їх по периметру до кожуха з можливістю утворення між ними і кожухами симетричних водонепроникних ємностей, до яких забезпечують незалежне і регульоване їх заповнення ВГ СУ. При поворотах з необхідністю додаткового зміни радіуса повороту, змінюють відносне заповнення ВГ водонепроникних ємностей зі сторони повороту і прплавучести, керованості та безпеки, як при прямолінійному русі, так і маневруванні в умовах великого завантаження.

Машина забезпечення переправ

Винахід відноситься до засобів подолання руйнувань і перешкод, а більш конкретно до інженерних дорожніх машин. Машина забезпечення переправ включає корпус, силову установку, трансмісію, ходову частину, водоходний рушій, экскаваторное і бульдозерное обладнання, лебідку і пристрій для пуску димових гранат. У машині встановлені чотири гідроопори, що включають кожна гідроциліндр і знімну опорну плиту, притому в носовій частині корпусу попереду ходової частини в нішах правого і лівого бортів врівень встановлені два гідроциліндра, а в кормовій частині корпусу за ходовою частиною в нішах правого і лівого бортів аналогічно встановлені теж два гідроциліндра. В транспортному положенні машини шарніри штоків гідроциліндрів не виступають за її габаритні обриси, а висота кожної гідроопори з висунутим штоком гідроциліндра більше висоти машини по надводному борту на 1...1,2 м. Досягається збільшення темпів обладнання виїздів та з'їздів техніки на протилежному березі річки. 5 іл.

Транспортний засіб

Винахід відноситься до транспортних засобів з гвинтовими рушіями. Запропоновано транспортний засіб, що містить корпус, головку, двигун, кермова комплекс, при цьому по периметру всього корпусу з можливістю обертання навколо корпусу і власної осі змонтована порожниста циліндрична гвинтова сорочка з зовнішніми напусками у вигляді гвинтових лопатей по всій довжині гвинтовий сорочки, виготовлені з трьох або більше прямокутних смуг однакових по ширині і по довжині увігнутою або опуклою форми відносно осі обертання гвинтової сорочки, згорнутих у вертикальній площині в поздовжньому напрямку і вигнутих по гвинтових лініях в поперечному напрямку на циліндричній оправці, або гвинтові сорочка може бути виготовлена з трьох і більше гвинтових смуг криволінійної форми різного порядку та ступеня кривизни з центрами, розташованими зовні або всередині поперечного перерізу гвинтовий сорочки, при цьому смуги з'єднані між собою з утворенням по периметру гвинтовий сорочки напуску у вигляді гвинтових лопатей по всій довжині гвинтовий сорочки, гвинтових ліній і гвинтових криволінійних поверхонь у вигляді гвинтових канавок увігнутою або опуклою форми відносно осі вращебашки. Досягається розширення експлуатаційних можливостей транспортного засобу. 11 іл.

Всюдихід

Всюдихід // 2549300
Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування, а саме до транспортних засобів високої прохідності, використовуваним в якості пасажирського або вантажного транспорту при русі в умовах бездоріжжя. Всюдихід містить корпус (1) катери, всередині якого розміщена силова рама (5), на якій розташований багатопаливний дизельний двигун з гідравлічною насосною станцією, силові агрегати і водомет (6). Зовні лівого і правого бортів корпусу (1) встановлені та закріплені до силової рами (5) передні і задні механізми (8) радіального підйому колісних блоків, що приводяться в дію гідромоторами (7) для опускання і підйому колісних блоків. Лівий і правий колісні блоки складаються з несучих траверс (9), шарнірно закріплених на механізмах (8) радіального підйому. На кожній траверсі (9) встановлено чотири незалежні пружинно-гідравлічні підвіски коліс, що складаються із системи важелів (11, 13), розташованих паралельно траверсі (9). На підставі нижнього важеля (13) закріплений корпус (19) відцентрового гідромотора (10), має маточину (24) колеса (3). Силова передача обертального моменту здійснюється гідравлічною рідиною по системі трубопроводів до гідромоторів (10) всіх коліс (3), гід�одачи потоку гідравлічної рідини до гідромоторів виконавчих механізмів здійснюється системою управління з комп'ютерним програмуванням. Досягається підвищення маневреності за рахунок поліпшення компонування ходової частини, розташування колісних підвісок на траверсах, мають механізми підйому як синхронного, так і роздільного їх управління і бортового управління поворотами. 2 з.п. ф-ли, 8 іл.

Судно на повітряній подушці

Винахід відноситься до суднобудування і стосується суден на повітряній подушці (СПП). СПП містить корпус, движительную і нагнітальні установки, огорожа області повітряної подушки з носовими і кормовими рухомими елементами, з бортовими скегами і середнім скегом, секционирующим область повітряної подушки на ліву і праву окремі камери. Нагнітальна установка виконана з рульовим пристроєм, регулюючим нагнітання повітря в камери. Бортові скеги і середній скег виконані з двох корпусів кожен. При цьому в кожній порожнини між двох корпусів встановлено висувні роторні рушії. Досягається розширення функціональних можливостей. 4 іл.

Рушій транспортного засобу

Винахід відноситься до рушіїв машин високої прохідності, призначеним для пересування по пересіченій місцевості, і грунтах з низькою несучою здатністю. Рушій транспортного засобу містить несучу раму, що спирається своїми котками на подовжену торообразную капсулу з гнучкого матеріалу, що має внутрішню поздовжню гвинтоподібно закручену гілку, в каналі якій розташована гілка приводний нескінченного ланцюга, по всій довжині якої встановлені з можливістю повороту тіла обертання. Торообразная капсула заповнена пружним циліндричним вкладишем з центральним отвором по осі діаметром, що перевищує діаметр гвинтоподібно закрученої осьової гілки капсули. Вся поверхня вкладиша покрита антифрикційної мастилом. Сам вкладиш виконаний з двошаровим упругосжимаемого зовнішнього шару і жорсткого трубчастого внутрішнього шару, який формує внутрішнє недеформируемое центральне отвір вкладиша. Досягається підвищення надійності рушія в роботі. 2 іл.
Up!