Вертикальне пристрій електричного з'єднання

 

Область техніки, до якої належить винахід

Винахід відноситься до пристрою електричного з'єднання, призначеного для подачі живлення на горизонтальні ряди електричних пристроїв електричного щитка.

Зокрема, воно відноситься до пристрою з'єднання, що містить ряд паралельних вертикальних проводять планок, з яких дві бічні проводять планки розташовані на кінцях цього ряду, при цьому кожна з них містить, щонайменше, один електричний з'єднувач для електричного з'єднання зазначених електричних пристроїв з електричною мережею.

Рівень техніки

Зокрема, з документів US 20070109733, GB 2351852 і FR 2693848 відомі вертикальні пристрої електричного з'єднання вищевказаного типу, що містять безліч електричних з'єднувачів на кожній з своїх провідних планок. Ці електричні з'єднувачі встановлені горизонтально в лінію, утворюючи ряди з'єднувачів, що містять один електричний з'єднувач кожної провідної планки.

Зазвичай кожен електричний з'єднувач накладають зверху на відповідну провідну планку таким чином, що він розташовується по обидві сторони від цієї провідної планки, і в цьому випадку вбк.

Таким чином, відомі пристрої з'єднання мають велику ширину, зокрема, у разі чотирьохполюсних з'єднувальних пристроїв, і їх необхідно встановлювати на дні щитка і з'єднувати з рядами електричних пристроїв, що встановлюються перед цим пристроєм в щитку.

Підключення електричних пристроїв є незручним для користувача і вимагає відносно великих витрат часу. Крім того, проводи живлення, необхідні для з'єднання цих пристроїв, мають дуже велику довжину.

Розкриття винаходу Завдання винаходу полягає в усунення вищевказаних недоліків, властивих відомим технічним рішенням, за рахунок створення нового пристрою електричного з'єднання з більш легким доступом і з більш простим підключенням проводів.

Поставлена задача вирішена в пристрої електричного з'єднання, призначеному для подачі живлення на горизонтальні ряди електричних пристроїв електричного щитка, містить ряд вертикальних проводять планок, паралельних поздовжньої осі і містять центральну площину,

в якому кожна провідна планка виконана у вигляді тонкої і витягнутою металевої пластинки, містить дві протилежні голо�про один одному і перпендикулярно до центральної площини цього ряду,

в якому дві бічні проводять планки розташовані на кінцях цього ряду і містять, кожна, щонайменше, один електричний з'єднувач для електричного з'єднання зазначених електричних пристроїв з електричною мережею, при цьому всі електричні з'єднувачі проводять планок зазначеного ряду розташовані в просторі, укладеному між зазначеними двома боковими провідними планками,

і в якому вказаний пристрій містить, щонайменше, один з'єднувальний блок, який містить електричні з'єднувачі, розташовані в лінію поруч один з одним в поперечному напрямку, перпендикулярному до поздовжньої осі в центральній площині ряду.

Таким чином, загальна ширина пристрою дорівнює відстані між двома бічними провідними планками.

Отже, ця ширина зменшилася, і пристрій можна розташувати в електричному щитку збоку від рядів електричних пристроїв, а не позаду них. За рахунок цього доступ до нього полегшується.

Крім того, це розташування вивільняє місце для установки додаткових електричних пристроїв в щитку і для прокладки проводів живлення ззаду електричних пристроїв.

Нарешті, розташування електричних з'єднай�единителей, є в пристрої. Таким чином, ще більше полегшується підключення електричних пристроїв в рядах.

З'єднувальний блок дозволяє, зокрема, згрупувати в невеликому просторі кілька електричних з'єднувачів таким чином, щоб забезпечити легкий доступ до них для підключення електричних пристроїв знаходиться поблизу ряду.

Згідно з іншим кращим і не обмежує ознаками пристрою у відповідності з цим винаходом:

- кожен електричний з'єднувач, щонайменше, однієї з провідних планок зміщений уздовж поздовжньої осі зазначеної провідної планки відносно електричних з'єднувачів всіх інших провідних планок;

- зазначений з'єднувальний блок містить електричний з'єднувач кожної планки, за винятком зазначеної провідної планки, електричні з'єднувачі якої зміщені в поздовжньому напрямку щодо інших електричних з'єднувачів;

- зазначений з'єднувальний блок містить виключно електричні з'єднувачі зазначеної провідної планки, електричні з'єднувачі якої зміщені в поздовжньому напрямку щодо інших електричних з'єднувачів;

- зазначена провЂрических з'єднувачів, є однією з двох бічних провідних планок зазначеного ряду провідних планок;

- кожна провідна планка містить:

щонайменше, один кінцевий електричний з'єднувач, що перебуває, щонайменше, на одному з вільних кінців проводить планки, і

- щонайменше, один проміжний електричний з'єднувач, що знаходиться між двома вільними кінцями зазначеної провідної планки;

- кожен кінцевий електричний з'єднувач містить гвинтовий контакт, і кожен проміжний електричний з'єднувач містить автоматичний пружинний контакт;

- кожен проміжний електричний з'єднувач розташований спереду відповідної проводить планки;

- всі проміжні електричні з'єднувачі знаходяться на однаковій відстані відповідної проводить планки;

- кінцеві електричні з'єднувачі всіх провідних планок, за винятком планки, електричні з'єднувачі якої зміщені в поздовжньому напрямку щодо інших електричних з'єднувачів, розташовані спереду щодо проводять планок;

- кінцеві електричні з'єднувачі зазначеної провідної планки, електричні з'єднувачі якої зміщені в продов�вих електричних з'єднувачів інших провідних планок;

- зазначені проміжні електричні з'єднувачі, що знаходяться між вільними кінцями кожної провідної планки, оточені ізолюючими кришками, встановленими на провідних планках;

- передбачений зовнішній ізолюючий кожух, що закриває зазначені проводять планки, причому цей зовнішній ізолюючий кожух містить вікна, через які виступають зазначені ізолюючі кришки;

- зазначений зовнішній ізолюючий кожух містить безліч модульних елементів, кожен з яких містить засоби монтажу, щонайменше, з одним іншим модульним елементом.

Короткий опис креслень

Винахід і його здійснення будуть більш очевидні з нижченаведеного опису, представленого в якості неограничивающего прикладу, з посиланнями на прикладені креслення.

На фіг.1 показана передня сторона проводять планок пристрою у відповідності з цим винаходом;

на фіг.2 показана задня сторона проводять планок пристрою у відповідності з цим винаходом;

на фіг.3 показані проводять планки, зображені на фіг.1, вигляд у перспективі;

на фіг.4 - збільшений вигляд зони А фіг.2;

на фіг.5 показаний один з вільних кінців однією з провідних план� пристрою у відповідності з цим винаходом, вигляд у перспективі;

на фіг.7 показано проводять планки, зображені на фіг.1, частково закриті ізолюючими кришками, вигляд у перспективі;

на фіг.8 показана нижня частина зовнішнього ізолюючого кожуха пристрою згідно винаходу, вигляд у перспективі;

на фіг.9 показаний частковий вид у перспективі в напрямку стрілки F фіг.7;

на фіг.10 показаний вільний кінець пристрою згідно винаходу;

на фіг.11А і 11В показана збірка декількох модульних елементів для виконання зовнішнього ізолюючого кожуха згідно двома варіантами здійснення пристрою згідно винаходу;

на фіг.12 і 13 показано пристрій згідно винаходу, встановлений вертикально з лівої сторони або з правого боку горизонтальних рядів електричних пристроїв електричного щитка, вигляд у перспективі;

на фіг.14 показаний детальний вигляд, відповідний фіг.12, відсутність електричних пристроїв;

на фіг.15 показаний детальний вигляд пристрою у відповідності з цим винаходом, встановленого в електричному щитку, геометрична форма яких відрізняється від щитка, показаного на фіг.12-14.

Розкриття винаходу

На фіг.12-15 показано пристрій 500 електричного з'єднання в соотрических пристроїв електричного щитка 600; 800.

Ці ряди 601, 602, 603 електричних пристроїв містять, кожен, декілька електричних пристроїв. На фіг.12 і 13 показані тільки електричні пристрої головної частини рядів.

Ці електричні пристрої встановлені на направляючих 611, 612, 613; 811, 812, проходять горизонтально і паралельно один одному у відповідному щитку 600; 800.

Як показано на фіг.6, 7 і 8, де пристрій 500 електричного з'єднання представлено в розібраному вигляді, воно містить ряд 100 паралельних провідних планок 110, 120, 130, 140, призначених для установки у вертикальному положенні у відповідному електричному щитку 600; 800, встановлених в зовнішньому изолирующем кожусі 300.

Кожна провідна планка 110, 120, 130, 140 проходить паралельно подовжньої осі Х з'єднувального пристрою 500. Ряд 100 провідних планок 110, 120, 130, 140 містить центральну площину Р, паралельну цієї поздовжньої осі Х (фіг.1, 2, 3 і 7).

У цьому випадку корпус кожної провідної планки 110, 120, 130, 140 виконаний у вигляді тонкої і витягнутою металевої пластинки 115, 125, 135, 145, проходить уздовж поздовжньої осі Х і містить дві головні протилежні сторони, сполучені кромкою 116,126, 136,146 (фіг.1) цієї платівки 115, 125, 135, 145.

В даному випадку пластинки 115, 125,щие планки 110, 120, 130, 140 встановлені так, що головні протилежні сторони пластинок 115, 125, 135, 145 розташовані паралельно один одному, перпендикулярно до центральної площини Р ряду 100.

Таким чином, для користувача є доступною кромка 116, 126, 136, 146 проводять планок 110, 120, 130, 140, спрямована до передньої частини з'єднувального пристрою 500.

За рахунок цього зменшується габарит проводять планок 110, 120, 130, 140.

У варіанті одна або кілька провідних планок можуть бути зміщені відносно центральної площини Р інших провідних планок або мати ширину або товщину, відмінну від інших поводящих планок.

У прикладі, представленому на фігурах, пристрій 500 електричного з'єднання є четирехполюсним. Отже, ряд 100 містить чотири провідні планки 110, 120, 130, 140.

Разом з тим, можна передбачити пристрій електричного з'єднання у відповідності з цим винаходом, що містить дві або три провідні планки або більше чотирьох провідних планок.

Цей ряд 100 провідних планок 110, 120, 130, 140 містить дві бічні проводять планки 110, 140, розташовані на кінцях цього ряду 100 і називаються в подальшому «бічними провідними планками 110, 140».

Класично кожна з пр�132, 141А, 141В, 142 для електричного з'єднання зазначених електричних пристроїв з електричною мережею.

В даному випадку переважно кожна провідна планка 110, 120, 130, 140 містить безліч електричних з'єднувачів 111, 112, 121А, 121В, 122, 131А, 131В, 132, 141А, 141В, 142.

Зокрема, кожна провідна планка 110, 120, 130, 140 містить, щонайменше, один електричний з'єднувач 111, 121А, 121В, 131А, 131В, 141А, 141 для з'єднання цієї провідної планки з одним з лав електричних пристроїв 601, 602, 603 щитка 600; 800, в якому встановлено з'єднувальний пристрій 500.

Кожен з цих електричних з'єднувачів 111, 121А, 121, 131А, 131, 141А, 141 В розташований між двома вільними кінцями кожної провідної планки 110, 120, 130, 140 і буде надалі називатися «проміжним електричним з'єднувачем».

Переважно кожна провідна планка 110, 120, 130, 140 містить безліч проміжних електричних з'єднувачів 111, 121А, 121В, 131А, 131В, 141А, 141В.

Всі проміжні електричні з'єднувачі 111, 121А, 121В, 131А, 131В, 141А, 141В розташовані спереду відповідних проводять планок 110, 120, 130, 140. Інакше кажучи, пластинки 115, 125, 135, 145 проводять планок 110, 120, 130, 140 знаходяться позаду цих проміжних електричних з'єднувачів в устронитель 112, 122, 132, 142 для свого з'єднання з електричною мережею.

Кожен з електричних з'єднувачів 112, 122, 132, 142 знаходиться на одному з кінців кожної провідної планки 110, 120, 130, 140 і надалі буде називатися «кінцевим електричним з'єднувачем».

Кожна провідна планка 110, 120, 130, 140 ряду 100 переважно містить два кінцевих електричних з'єднувача 112, 122, 132, 142, кожен з яких знаходиться на одному з її вільних кінців.

Таким чином, з'єднувальний пристрій 500 можна з'єднати його двома вільними кінцями з проводами живлення електричної мережі (на фігурах не показана).

Ці дроти живлення, як правило, заходять у відповідний електричний щиток 600; 800 через одне або кілька отворів доступу, виконаних у верхній 620 або нижній 630 бічній стінці щитка 600; 800 (див. фіг.12 і 13).

Тому переважно дроти живлення електричної мережі з'єднують з тим з вільних кінців пристрою 500, який направлений до верхньої 620 або нижній 630 бічній стінці щитка 600; 800, яка містить зазначене отвір доступу.

Всі електричні з'єднувачі 111, 112, 121А, 121В, 122, 131А, 131В, 132, 141А, 141В, 142 проводять планок 110, 120, 130, 140 зазначеного ряду 100 розташовані в просторі, укладеному між боречном напрямку Y, перпендикулярному до поздовжньої осі Х (фіг.1, 2, 3 і 7) у центральній площині Р провідних планок 110, 120, 130, 140, є мінімальною. Дійсно, вона дорівнює проміжку між бічними провідними планками 110, 140.

Це стало можливим, завдяки тому, що кожен проміжний і кінцевий електричний з'єднувач 111, 112, щонайменше, однієї 110 з провідних планок 110, 120, 130, 140 зміщений уздовж поздовжньої осі Х зазначеної провідної планки 110 щодо проміжних і кінцевих електричних з'єднувачів 121А, 121В, 122, 131А, 131В, 132, 141А, 141В, 142 всіх інших провідних планок 120, 130, 140 (фіг.1, 2 і 3).

Як показано на фіг.1, 2 і 3, в даному випадку мова йде про проміжних і кінцевих електричних з'єднувачах 111, 112 однієї 110 з бічних провідних планок 110, 140.

Таким чином, проміжні та кінцеві електричні з'єднувачі 111, 112 цієї провідної планки 110 зміщені і ніколи не знаходяться на одній лінії в поперечному напрямку з одним або кількома проміжними або кінцевими електричними з'єднувачами інших провідних планок 120, 130, 140 (фіг.1 і 3).

Ця провідна планка 110, проміжні та кінцеві електричні з'єднувачі 111, 112 якої зміщені, в даному випадку відповідає проводить планці, через�йтрали».

Три інші провідні планки 120, 130, 140 в даному разі відповідають провідним планок, через які проходить струм фази. Надалі вони будуть називатися виразом «проводять планки 120, 130, 140 фази».

У варіанті провідна планка, електричні з'єднувачі якої зміщені в поздовжньому напрямку, може бути однією з провідних планок фази.

З'єднувальний пристрій 500 у відповідності з цим винаходом містить сполучні блоки 150А, 150В, 160, об'єднують проміжні електричні з'єднувачі 111, 121А, 121В, 131А, 131В, 141А, 141В проводять планок 110, 120, 130, 140, розташовані в лінію поруч один з одним в поперечному напрямку Y до зазначених проводять планок.

Переважно встановлюють, щонайменше, один з'єднувальний блок 150А, 150В фази, що містить проміжний електричний з'єднувач 121А, 121В, 131А, 131В, 141А, 141В кожної провідної планки 120, 130, 140, але не містить жодного проміжного електричного з'єднувача 111 зазначеної бічної планки 110 нейтралі.

У прикладі, представленому на фіг.1, 2, 3 і 7, є, зокрема, чотири з'єднувальних блоку 150А, 150B фази.

Переважно ці сполучні блоки 150А, 150В фази згруповані парами 150 уздовж поздовжньої осі Х 1В, 131А, 131В, 141А, 141В кожної з провідних планок 120, 130, 140 фази, що належать до однієї пари з'єднувальних блоків 150А, 150В фази, з'єднані з відповідною проводить планкою 120, 130, 140 фази за допомогою єдиної лапки 123, 133, 143.

В даному випадку ця лапка 123, 133, 143 виконана у вигляді єдиної деталі з платівкою 125, 135, 145, утворює корпус відповідної проводить планки 120, 130, 140, у продовженні цієї платівки 125, 135, 145 і проходить у напрямку передній частині пристрою 500, починаючи від кромки 126, 136, 146 пластинки 125, 135, 145 відповідної проводить планки 120, 130, 140.

Ця лапка 123, 133, 143 містить два бічних виступу 124, 134, 144, які проходять під прямим кутом щодо пластинки 125, 135, 145, утворює корпус відповідної проводить планки 120, 130, 140, над кромкою 126, 136, 146 цієї платівки (фіг.3, 4 і 5).

Ці два бічних виступу 124, 134, 144 виконані шляхом вирізання двох вирізів на підставі вказаної лапки 123, 133, 143 вздовж кромки 126, 136, 146 пластинки 125, 135, 145 і шляхом згинання вирізаних таким чином країв цієї лапки 123, 133, 143 (фіг.3, 4 і 5).

В даному випадку бічні виступи 124, 134, 144 кожної лапки 123, 133, 143 кожної провідної планки 120, 130, 140 проходять в просторі, укладеному між пластинкою, що утворює корпус проводить планки, з ктва 500 (фіг.1, 2, 3 і 4).

Таким чином, лапка 123, 133, 143 і її два бічних виступу 124, 134, 144 мають U-подібний профіль, всередині якого знаходяться дві пластинчасті пружини 127, 137, 147, утворюють два класичних пружинних контакту автоматичного сполуки, в яких один з двох бокових виступів 124, 134, 144 виконує функцію провідної пластинки.

Кожен бічний виступ 124, 134, 144 містить передній вільний кінець 124А, 134А, 144А, нахилений до переднього вільного кінця 124А, 134А, 144А іншого бічного виступу.

Кожна пластинчаста пружина 127, 137, 147 утворює петлю, одна гілка якого містить отвір, через яке виступає цей вільний кінець 124А, 134А, 144А відповідного бічного виступу 124, 134, 144 (див. фіг.3 і 4).

Інша гілка пластинчастої пружини 127, 137, 147 спирається на внутрішню сторону відповідного бічного виступу 124, 134, 144. Ця гілка блокується на цій внутрішній стороні похилим вільним кінцем 124А, 134А, 144А відповідного бічного виступу.

Нахил вільного кінця 124А, 134А, 144А полегшує також введення провідника у відповідний проміжний електричний з'єднувач 121А, 121В, 131А, 131В, 141А, 141В.

Це розташування двох пластинчастих пружин 127, 137, 147 в U-подібному профілі дозволяє отримати два прьно число проміжних електричних з'єднувачів фази вздовж пристрою 500 можна збільшити.

Лапки 123, 133, 143 трьох провідних планок 120, 130, 140 фази, що підтримують проміжні електричні з'єднувачі однієї пари 150 з'єднувальних блоків 150А, 150В, розташовані паралельно один одному і в лінію вздовж напрямку поперечної осі Y таким чином, щоб електричні з'єднувачі кожного відповідного з'єднувального блок 150А, 150В теж були розташовані в лінію уздовж цього напрямку.

Є також з'єднувальні блоки 160 нейтралі, що містять тільки проміжні електричні з'єднувачі 111 зазначеної бічній проводить планки 110 нейтралі, проміжні та кінцеві електричні з'єднувачі 111, 112 якої зміщені в поздовжньому напрямку щодо проміжних і кінцевих електричних з'єднувачів 121А, 121В, 122, 131А, 131В, 132, 141А, 141В, 142 інших провідних планок 120, 130, 140.

Зокрема, в даному випадку кожен з'єднувальний блок 160 містить три проміжних електричних з'єднувача 111, пов'язаних з провідної планкою 110 нейтралі.

Як показано на фіг.1, 2 і 3, три проміжних електричних з'єднувача 111 цієї провідної планки 110 нейтралі пов'язані з нею за допомогою лапки 113, аналогічно проміжним електричним зєднувачів фази.

В даному випадку ця лапка 113 виполнентрали.

В даному випадку ця лапка 113 містить тільки один бічний виступ 114, виконаний шляхом вирізання вирізу на підставі вказаної лапки 113 вздовж кромки 116 пластинки 115, утворює корпус проводить планки 110 нейтралі, і шляхом згинання частини цієї лапки 113 в площині, перпендикулярній до подовжньої осі Х провідних планок 110, 120, 130, 140 ряду 100.

Цей бічний виступ 114 проходить над кромками 116, 126, 136, 146 пластинок 115, 125, 135, 145 проводять планок 110, 120, 130, 140 в просторі, укладеному між бічною проводить планкою 110 нейтралі та іншої бічної проводить планкою 140 (фіг.2 і 3).

Починаючи від переднього краю цього виступу 114 лапки 113 виконані три похилих язичка 114А, які відіграють роль похилих вільних кінців 124А, 134А, 144А бічних виступів 124, 134, 144 лапок 123, 133, 143, містять пластинчасті пружини 127, 137, 147, інших проміжних електричних з'єднувачів 121А, 121В, 131А, 131В, 141А, 141В.

Пластинчаста пружина 117 у вигляді петлі скріплена з кожним з трьох похилих язичків 114А. Кожен похилий язичок 114А проходить через отвір однієї з гілок відповідної пластинчастої пружини 117, тоді як інша гілка цієї пластинчастої пружини 117 притискається до сторони виступу 144, зверненої до відповідної лапці 113, і блокоответствующий проміжний електричний з'єднувач 111.

Три пластинчасті пружини 127, 137, 147, пов'язані з виступом 114 кожної лапки 113 проводить планки 110 нейтралі, розташовані паралельно один одному і на одній прямій вздовж напрямку поперечної осі Y.

У кінцевому рахунку, три проміжних електричних з'єднувача 111, утворюють кожен з'єднувальний блок 160 нейтралі, розташовані в ряд, по суті паралельно проміжним електричним зєднувачів 121А, 121В, 131А, 131В, 141А, 141В проводять планок 120, 130, 140 фази, утворюють блоки 150А, 150В фази.

Крім того, кожний проміжний електричний з'єднувач 111 проводить планки 110 нейтралі по суті розташований у лінію з проміжними електричними з'єднувачами 121А, 121В, 131А, 131В, 141А, 141В однією з провідних планок 120, 130, 140 фази (фіг.1).

Переважно проміжні електричні з'єднувачі 111, 121А, 121В, 131А, 131В, 141А, 141В всіх провідних планок 110, 120, 130, 140 розташовані на однаковій відстані проводить планки, з якою вони пов'язані, тому отвори відповідних автоматичних пружинних контактів знаходяться по суті в одній площині.

У варіанті, якщо ширина пластинок, що утворюють провідні планки, змінюється або якщо деякі провідні планки зміщені відносно центральної плооответствующей проводить планки так, щоб отвори автоматичних контактів цих електричних з'єднувачів знаходилися в одній площині.

Переважно встановлено безліч пар 150 з'єднувальних блоків 150А, 150В фази і з'єднувальних блоків 160 нейтралі, розміщених у поздовжньому напрямку по довжині проводять планок 110, 120, 130, 140.

Зокрема, зверху вниз пристрою 500 передбачено чергування пар 150 з'єднувальних блоків 150А, 150В фази і з'єднувальних блоків 160 нейтралі (фіг.3).

З'єднувальний блок 160 нейтралі розташований поблизу кожної пари 150 з'єднувальних блоків 150А, 150В фази, і весь вузол розташований таким чином, щоб знаходитися поблизу ряду електричних пристроїв в щитку: ці вузли відстоять один від одного в пристрої 500 на відстань, по суті дорівнює проміжку між двома рядами електричних пристроїв в електричному щитку 600; 800.

Так, передбачена одна пара 150 з'єднувальних блоків 150А, 150В фази і один з'єднувальний блок 160 нейтралі для кожного ряду електричних пристроїв щитка, питомого пристроєм 500.

Кінцеві електричні з'єднувачі 112, 122, 132, 142 кожної провідної пари 110, 120, 130, 140 теж утворюють з'єднувальний блок 170 на кожному вільному кінці ряду 100 провідних планок 110, 120, 130, 140.

Ка22, 132, 142 пов'язаний з платівкою 115, 125, 135, 145, утворює корпус відповідної проводить планки 110, 120, 130, 140, за допомогою проводить плеча 118, 128, 138, 148 з металу, закріпленого клепкою на кінці зазначеної пластинки.

Перевагою кріплення клепкою цього провідного плеча 118, 128, 138, 148 є можливість обмеження вартості виготовлення за рахунок скорочення браку у порівнянні з виконанням плеча і відповідної платівки шляхом вирізання у вигляді єдиної деталі.

Кінцеві електричні з'єднувачі 112, 122, 132, 142 всіх провідних планок 110, 120, 130, 140 аналогічні концевому соединителю 142 проводить планки 140 фази, показаної на фіг.5. Тому далі з посиланнями на фіг.5 буде описаний тільки цей окремий кінцевий з'єднувач 142.

Класично кожен кінцевий з'єднувач 142 містить гніздо 142А, закріплене на кінці плеча 148, що з'єднує його з провідної планкою 140.

Це гніздо 142А містить отвір 142С, відкрите уздовж поздовжньої осі Х провідної планки 140 таким чином, щоб проводи живлення для електричного з'єднання з'єднувального пристрою 500 з електричною мережею можна було вводити уздовж поздовжньої осі Х пристрою 500.

З передньої сторони у гніздо 142А заходить гвинт 142, який пос�го кінця 148А плеча 148, призахідного в це гніздо 142А.

Таким чином, до гвинта 142 У є доступ для користувача з передньої сторони з'єднувального пристрою 500.

Плечі 128, 138, 148, з'єднують кінцеві електричні з'єднувачі 122, 132, 142 з провідними планками 120, 130, 140 фази, виконані в даному випадку вигнутими таким чином, щоб кінцеві електричні з'єднувачі 122, 132, 142 цих проводять планок 120, 130, 140 фази розташовувалися спереду щодо проводять планок 120, 130, 140 фази.

Як і всі електричні з'єднувачі планки 110 нейтралі, кінцеві електричні з'єднувачі 112 проводить планки 110 нейтралі зміщені в поздовжньому напрямку щодо коневих електричних з'єднувачів 122, 132, 142 проводять планок 120, 130, 140 фази.

Крім того, вони розташовані з відступом відносно кінцевих електричних з'єднувачів 122, 132, 142 проводять планок 120, 130, 140 фази, як показано, зокрема, на фіг.9.

В даному випадку плече 118, з'єднує кінцеві електричні з'єднувачі 112 з провідної планкою 110 нейтралі, проходить у центральній площині Р ряду 100 провідних планок 110, 120, 130, 140.

У варіанті це плече може проходити трохи спереду або ззаду центральній площині ряду.

В даному випадку це плече 118 изогнуподвести кінцевий електричний з'єднувач 112 проводить планки 110 нейтралі під плечі 128, 138, з'єднують кінцеві електричні з'єднувачі 122, 132 з сусідніми провідними планками фази (див. фіг.9).

Зокрема, кожен кінцевий електричний з'єднувач 112 проводить планки 110 нейтралі розташовують навпроти вільного простору, залишається між двома плечима 128, 138, що з'єднують сусідні кінцеві електричні з'єднувачі 122, 132 з пластинками 125, 135, утворюють корпус відповідних проводять планок 120, 130 фази.

Таким чином, користувач отримує доступ до гвинта гнізда кінцевого електричного з'єднувача 112 проводить планки 110 нейтралі між плечима 128, 138, що з'єднують сусідні кінцеві електричні з'єднувачі 122, 132 з відповідними провідними планками 120, 130 фази.

В даному випадку не всі кінцеві електричні з'єднувачі 122, 132, 142 проводять планок 120, 130, 140 фази знаходяться на одній прямій в напрямку, перпендикулярному до поздовжньої осі відповідних проводять планок.

Зрозуміло, у варіанті можна передбачити, щоб усі вони були розташовані на одній прямій або щоб всі були зміщені відносно один одного.

Як показано на фіг.6, 7, 8 і 12-15, частина ряду 100 провідних планок 110, 120, 130, 140 оточена ізолюючими кришками 201, 202, а інша частина це�повністю електрично ізольований і щоб користувач міг працювати з ним в умовах повної безпеки.

Зокрема, ізолюючі кришки 201, 202 є ковпаками, закриваючими проміжні електричні з'єднувачі 111, 121A, 121, 131А, 131В, 141А, 141 У всіх провідних планок 110, 120, 130, 140.

Ці ізолюючі кришки 201, 202 виконані, наприклад, шляхом формування з термопластичного матеріалу.

Кожна ізолююча кришка 201, 202 має стандартну форму для закривання або з'єднувального блоку 160 нейтралі, або пари 150 з'єднувальних блоків 150А, 150В фази.

В даному випадку, є, наприклад, ізолююча кришка 201, форма якої адаптована для монтажу навколо кожного з'єднувального блоку 160 нейтралі, і ізолююча кришка 202, форма якої адаптована для її монтажу навколо кожної пари 150 з'єднувальних блоків 150А, 150В фази (фіг.7).

Ці ізолюючі кришки 201, 202 містять на передній стороні отвори, призначені для проходження сполучних проводів і розташовані навпроти пластинчастих пружин 117, 127, 137, 147 проміжних електричних з'єднувачів 111, 121A, 121, 131А, 131В, 141А, 141В пристрою 500.

Ці сполучні дроти дозволяють електрично з'єднувати головні електричні пристрої кожного ряду електричних пристроїв 601, 602, 603 з з'єднувальним пристроєм 500.

Монтаж цих изолиру�регулюють кришки 201, 202 можна також просто встановити на ряди під час складання пристрою 500 і утримувати на місці зовнішнім ізолюючим кожухом 300.

У будь-якому випадку цей монтаж ізолюючих кришок є швидким і легким.

Крім того, присутність цих ізолюючих кришок зменшує запропоноване мінімальну безпечну відстань між електричними з'єднувачами та дозволяє наблизити їх одне до одного, наприклад, щоб утворити пари з'єднувальних блоків фази або щоб збільшити число електричних з'єднувачів кожної провідної планки.

Крім того, проводять планки укладені в зовнішній ізолюючий кожух 300.

Цей кожух містить вікна 360 (фіг.6), через які виступають ізолюючі кришки 201, 202, закривають сполучні блоки 150А, 150В, 160.

В даному випадку цей зовнішній ізолюючий кожух 300 виконаний з двох частин: передньої 300А і задній 300В, показаних відповідно на фіг.6 і 8, що містять засоби з'єднання один з одним.

В даному випадку мова йде про засоби загвинчування, засобах з'єднання в паз або засобах замикання.

Ці передню 300А і задню 300В частини виконують, наприклад, шляхом формування з термопластичного матеріалу.

Передня частина 300А зовнішнього ізолюючого до�вального пристрою 500 (фіг.6).

На кожному зі своїх вільних кінців передня стінка 320 пристрою 500 містить отвори 321, 322 доступу до гвинтів 142С гвинтових контактів кінцевих електричних з'єднувачів 112, 122, 132, 142 (фіг.6 і 10).

Оскільки кінцевий електричний з'єднувач 112 проводить планки 110 нейтралі відступає від інших кінцевих електричних з'єднувачів 122, 132, 142 та зміщений у подовжньому напрямку щодо інших кінцевих з'єднувачів 122, 132, 142, введення відповідного проводу живлення в цей з'єднувач є більш складним, ніж для інших кінцевих з'єднувачів.

Для полегшення цього введення, крім отвори 322 доступу до гвинта кінцевого з'єднувача 112, виконано також отвір 323 (фіг.6, 10 і 14), що дозволяє користувачеві спостерігати за оголеною частиною проводу живлення, коли вона наближається до отвору корпусу цього кінцевого електричного з'єднувача 112.

Задня частина 300 До зовнішнього ізолюючого кожуха 300 утворює верхню 310 і нижню 311 стінки пристрою 500, що знаходяться на вільних кінцях пристрою 500, задню стінку 340 і крайні частини 330 В бічних стінок 330 з'єднувального пристрою 500 (фіг.8).

В даному випадку верхня стінка 310 пристрою 500 є стінкою вільного кінця пристрою 500, рнтажа електричних пристроїв в щитку (фіг.12).

Верхня 310 і нижня 311 стінки містять отвори 312 (фіг.8 і 10), розташовані напроти отворів 142С гнізд 142А кінцевих електричних з'єднувачів 112, 122, 132, 142 і дозволяє вводити дроти живлення пристрою 500 в ці кінцеві електричні з'єднувачі 112, 122, 132, 142 проводять планок 110, 120, 130, 140.

Крім того, задня стінка 300 До зовнішнього ізолюючого кожуха 300 утворює три ізолюючі перегородки 370 між чотирма провідними планками 110, 120, 130, 140 для забезпечення електричної безпеки пристрою 500 (фіг.8).

Ці перегородки 370 піднімаються перпендикулярно до задньої частини 340 задній частині 300 До зовнішнього ізолюючого кожуха 300. Висота цих перегородок 370 менше ширини пластинок 115, 125, 135, 145, утворюють корпус проводять планок 110, 120, 130, 140, тобто менше відстані між передньою і задньою частинами кромки 116, 126, 136, 146 цієї платівки.

Крім того, центральна і крайні частини 330А, 330В однієї з двох поздовжніх бічних стінок 330 зазначеного зовнішнього ізолюючого кожуха 300 містять на своїй зовнішній стороні кулісні кошти 331 А, 331В установки елементів 350 (показані на фіг.6, 14 і 15) кріплення з'єднувального пристрою 500 у відповідному щитку 600; 800.

Ці кошти 331А, 331В установки пристрою 500 �ок 330 передній частині 300А цього кожуха 300, тобто на поздовжній бічній стінці, зверненої до напрямних 611, 612, 613; 811, 812 монтажу електричних пристроїв 601, 602, 603 щитка 600, 800.

У цьому випадку поздовжню бічну стінку 330 пристрою 500, не містить засобів 331А, 331В установки, можна притиснути до суміжної поздовжньої бічній стінці 640, 650 (фіг.12 і 13) щитка 600; 800, в якому встановлюють пристрій 500.

Це було б неможливо, якби зовнішні сторони двох поздовжніх бічних стінок 330 пристрою 500 містили кошти 311А, 311В установки, так як ці засоби мають певну товщину.

Таким чином, габаритна ширина пристрою 500 зменшується, що полегшує його установку збоку від рядів електричних пристроїв.

У цьому випадку пристрій 500 необхідно повернути на 180 градусів, щоб перемістити його з лівого боку від рядів електричних пристроїв 601, 602, 603 (фіг.12) в праву сторону (фіг.13).

Цей поворот можна зробити теж легко, оскільки пристрій 500 можна з'єднувати з електричною мережею будь-яким з його вільних кінців через верхню 310 або нижню 311 стінки.

Кожне засіб 331А, 331В установки містить дві стійки 332, спрямовані перпендикулярно до передньої 320 та задній 340 стінок зовнішнього ізолюючого кожуха 300 і мають, * стійками 332 кожного засобу 331А, 331В установки, відкриті в напрямку один до одного (фіг.6, 14 і 15).

Між двома стійками 332 є кріпильний зуб 333, на якому замикається відповідний кріпильний елемент 350.

Кріпильний елемент 350 показано, зокрема, на фіг.14 і 15.

Він містить кронштейн 351, бічні краї якого входять в пази, утворені стійками 332 кожного кулісного кошти 331А, 331В установки.

Цей кронштейн 351 проходить паралельно подовжньої бічній стінці пристрою 330 500 і містить відповідні кошти замикання на кріпильному зубі 333.

Перпендикулярно до цього кронштейна 351 виконаний язичок 352, який містить три прийомних отвори 353, 354 для проходження кріпильного гвинта з метою кріплення загвинчуванням цього язичка 352 на дні щитка 600; 800 (фіг.14 і 15).

Два перших прийомних отвори 353 розташовані вздовж осі, паралельної кронштейна 351, поблизу від останнього.

Третє приймальне отвір 354 розташоване на вільному кінці зазначеного язичка 352 далі від кронштейна 351, ніж два перших прийомних отвори 353. Крім того, язичок 351 утворює сходинку між двома першими приймальними отворами 353 і третім прийомним отвором 354, знаходяться в площині, розташованої трохи спереду площині, в якій н кріпити загвинчуванням язичок 352 на дні щитків 600; 800 різної геометричної форми, використовуючи або два перших прийомних отвори 353 (фіг.14), або третє приймальне отвір 354 (фіг.15).

Зокрема, язичок 352 кріплять на стійках 620, 820 (фіг.14 і 15), виконаних на дні щитка 600; 800, на яких закріплені направляючі монтажу електричних пристроїв.

При першій геометричній формі дна щитка 600, показаного на фіг.12, 13 та 14, два перших прийомних отвори 353 язичка 352 розташовують навпроти відкритої щілини в стійці 620 щитка 600, що дозволяє загвинчувати два гвинти 353А в цю щілину. Ця щілина проходить паралельно подовжньої осі Х з'єднувального пристрою 500.

При другій геометричній формі дна щитка 800, показаного на фіг.15, третє приймальне отвір 354 язичка 352 розташовують навпроти отвору опорної стійки направляючих 811, 812 цього щитка 800, що дозволяє загвинчувати гвинт 354А через цей отвір і третє приймальне отвір 354.

Як показано на фіг.6 і 8, в даному випадку переважно зовнішній ізолюючий кожух 300 виконаний з декількох модульних елементів 301, 302.

У прикладі, показаному на фіг.6-8, пристрій 500 призначений для живлення двох рядів електричних пристроїв. У цьому випадку зовнішній ізолюючий кожух 300 складається з двох модульних елементів �т передній модульний елемент 301А, 302А і задній модульний елемент 302А, 302В.

Передній 301 А, 302А і задній 301В, 302В модульні елементи утворюють відповідно передню 300А і задню 300В частини зовнішнього ізолюючого кожуха 300 і мають відповідні характеристики для цих передній 300А і задній 300В частин зовнішнього ізолюючого кожуха 300 пристрою 500.

Кожен передній елемент 301А, 302А містить вікно 360 для проходження ізолюючої кришки 201, закриває з'єднувальний блок 160 нейтралі, і вікно 360 для проходження ізолюючої кришки 202, закриває пару 150 з'єднувальних блоків 150А, 150В фази.

Передній 301А, 302А і задній 301В, 302В модульні елементи містять, кожен, засоби з'єднання, щонайменше, з одним іншим переднім 301А, 302А або заднім 301В, 302В модульним елементом, утворюючи після складання передню 300А і задню 300 В частині зовнішнього ізолюючого кожуха 300.

Мова може йти про засоби з'єднання в паз, замикання або загвинчування для з'єднання двох передніх елементів 301А, 302А або двох задніх елементів 301В, 302В.

Оскільки зовнішній ізолюючий кожух 300 містить тільки два модульних елемента 301, 302, в даному випадку два передніх 301А, 302А і задніх 301В, 302В елемента призначені для закривання одного з кінців ряду 100 провідних пла� переднім або заднім елементом тільки на одному зі своїх кінців.

Якщо пристрій 500 має більш значну довжину, крім кінцевих модульних елементів, показаних на фіг.6 і 8, встановлюють центральні модульні елементи, закривають центральну частину пристрою 500, тобто частина пристрою 500, не містить вільного кінця.

Приклади виконання двох ізолюючих кожухів 400, 700 більшої довжини показані на фіг.11А і 11В.

Кінцеві модульні елементи 401, 402 аналогічні модульним елементам 301, 302, показаним на фіг.6 і 8. Вони містять передні 401А, 402А і задні 401В, 402 В модульні елементи.

В даному випадку один або два центральних модульних елемента 403 подовжують зовнішній ізолюючий кожух 400, 700 (фіг.11А і 11В). Ці центральні модульні елементи 403 утворені переднім 403А і заднім 403 В модульними елементами.

Ці передній 403А і задній 403В модульні елементи призначені для закривання центральній частині пристрою 500 і містять для цього на двох вільних кінцях засоби з'єднання з іншим центральним переднім 403А або заднім 403В модульним елементом або з кінцевим переднім 401 А, 402А або заднім 401, 402 У елементом.

Передній модульний елемент 403А містить тільки вікна 360 для проходження ізолюючих кришок 201, 202, закривають з'єднувальний блок 160 нейтралину, визначається в залежності від проміжку між двома рядами електричних пристроїв в електричному щитку таким чином, щоб кожен центральний модульний елемент 403 закривав частину з'єднувального пристрою 500, забезпечує з'єднання одного ряду електричних пристроїв.

Виготовлення з'єднувальних пристроїв у відповідності з цим винаходом для живлення різного кількості рядів електричних пристроїв спрощується, так як досить з'єднати відповідне число центральних модульних елементів кожуха з кінцевими модульними елементами кожуха.

Таким чином, залишається тільки виготовити три різних типи модульних елементів для отримання всіх можливих довжин з'єднувального пристрою 500: два кінцевих модульних елемента і центральний модульний елемент.

1. Пристрій (500) електричного з'єднання, призначене для подачі живлення на горизонтальні ряди електричних пристроїв (601, 602, 603) електричного щитка (600; 800), містить ряд (100) вертикальних проводять планок(110, 120, 130, 140), паралельних поздовжньої осі (X) і містять центральну площину (Р), при цьому кожна провідна планка виконана у вигляді тонкої і витягнутою металевої пластинки (115, 125, 135, 145, 45) проводять планок (110, 120, 130, 140) ряду розташовані паралельно один одному і перпендикулярно до центральної площини (Р) ряду (100), причому дві бічні проводять планки (110, 140) розташовані на кінцях цього ряду (100) і містять кожна по меншій мірі один електричний з'єднувач (111, 112, 121А, 121В, 122, 131А, 131В, 132, 141А, 141В, 142) для електричного з'єднання зазначених електричних пристроїв (601, 602, 603) з електричною мережею, при цьому всі електричні з'єднувачі (111, 112, 121А, 121В, 122, 131А, 131В, 132, 141А, 141, 142) проводять планок (110, 120, 130, 140) зазначеного ряду (100) розташовані в просторі, укладеному між зазначеними двома боковими провідними планками (110, 140), відрізняється тим, що зазначений пристрій містить щонайменше один з'єднувальний блок (150А, 150В, 160), що містить електричні з'єднувачі (121А, 131А, 141А, 121В, 131В, 141В, 111), розташовані на одній прямій поруч один з одним в поперечному напрямку (Y), перпендикулярному до поздовжньої осі (X) у центральній площині (Р) ряду (100).

2. Пристрій (500) електричного з'єднання з п. 1, в якому кожен електричний з'єднувач (111, 112) щонайменше однієї (110) з провідних планок (110, 120, 130, 140) зміщений уздовж поздовжньої осі (X) зазначеної провідної планки (110) относитйство (500) за п. 2, в якому зазначений з'єднувальний блок (150А, 150 В) містить електричний з'єднувач (121А, 131А, 141А, 121В, 131В, 141В) кожної планки (120, 130, 140), за винятком зазначеної провідної планки (110), електричні з'єднувачі (111, 112) якої зміщені в поздовжньому напрямку щодо інших електричних з'єднувачів (121А, 131А, 141А, 121В, 131В, 141В).

4. Пристрій (500) за п. 2, в якому зазначений з'єднувальний блок (160) містить електричні з'єднувачі (111) зазначеної провідної планки (110), електричні з'єднувачі (111) якої зміщені в поздовжньому напрямку щодо інших електричних з'єднувачів (121А, 121В, 131А, 131В, 141А, 141В).

5. Пристрій (500) за п. 2, в якому зазначена провідна планка (110), електричні з'єднувачі (111, 112) якої зміщені в поздовжньому напрямку щодо інших електричних з'єднувачів (121А, 121В, 131А, 131В, 141А, 141В), є бічний проводить планкою (110, 140) зазначеного ряду (100) проводять планок(110, 120, 130, 140).

6. Пристрій (500) за п. 1, в якому кожна провідна планка (110, 120, 130, 140) містить принаймні один кінцевий електричний з'єднувач(112, 122, 132, 142), розташований щонайменше на одному з вільних кінців проводить планки(110, 120, 130, 140), і щонайменше один проміжок�азанной проводить планки (110, 120, 130, 140).

7. Пристрій (500) за п. 6, в якому кожен кінцевий електричний з'єднувач (112, 122, 132, 142) містить гвинтовий контакт, і кожен проміжний електричний з'єднувач (111, 121А, 121В, 131А, 131В, 141А, 141В) містить автоматичний пружинний контакт.

8. Пристрій (500) за п. 6, в якому кожен проміжний електричний з'єднувач (111, 121А, 121В, 131А, 131В, 141А, 141В) розташований спереду відповідної проводить планки.

9. Пристрій (500) за п. 6, в якому всі проміжні електричні з'єднувачі (111, 121А, 121В, 131А, 131В, 141А, 141В) знаходяться на однаковій відстані по відношенню до відповідної проводить планці(110, 120, 130, 140).

10. Пристрій (500) за п. 6, в якому кінцеві електричні з'єднувачі (112, 122, 132, 142) всіх провідних планок(110, 120, 130, 140), за винятком планки (110), електричні з'єднувачі (111, 112) якої зміщені в поздовжньому напрямку щодо інших електричних з'єднувачів (121А, 121В, 122, 131А, 131В, 132, 141А, 141В, 142), розташовані спереду щодо проводять планок(110, 120, 130, 140).

11. Пристрій (500) за п. 6, в якому кінцеві електричні з'єднувачі (112) зазначеної провідної планки (110), електричні з'єднувачі (111, 112) якої зміщені в поздовжньому напрямку щодо інших електричних з'єднувачів (122, 132, 142) інших провідних планок(120, 130, 140).

12. Пристрій (500) за п. 6, в якому зазначені проміжні електричні з'єднувачі (111, 121A, 121В, 131А, 131В, 141А, 141В), розташовані між двома поздовжніми кінцями кожної провідної планки(110, 120, 130, 140), оточені ізолюючими кришками (201, 202), встановленими на провідних планках.

13. Пристрій (500) за п. 12, в якому є зовнішній ізолюючий кожух (300), закриває зазначені проводять планки(110, 120, 130, 140), причому цей зовнішній ізолюючий кожух (300) містить вікна, через які виступають зазначені ізолюючі кришки (201, 202).

14. Пристрій (500) за п. 13, в якому зазначений зовнішній ізолюючий кожух (300) містить безліч модульних елементів(301, 302; 401, 402, 403), кожен з яких містить засоби збирання щонайменше з одним іншим елементом модульним(301, 302; 401, 402, 403). 

Схожі патенти:

Блок обчислювача

Винахід може бути використано в апаратурі системи залізничної автоматики, до якої пред'являються високі вимоги по захисту від вологи і пилу. Технічний результат - підвищення надійності захисту блока від електромагнітного випромінювання, впливу зовнішніх вібрацій, проникнення вологи і пилу і забезпечення ефективного тепловідводу від найбільш тепловиділяючих електронних компонентів. Досягається тим, що блок обчислювача містить функціональні комірки у вигляді друкованих плат з електронними елементами, що встановлюються по напрямних і з'єднуються за допомогою електричних з'єднувачів на їх торцях з об'єднавчою платою і захищені корпусом. Корпус складається з бічних стінок, передній і задній рам, які в зборі утворюють каркас, до якого кріпиться кришка, підстава, передня і задня панелі. На внутрішній стороні бічних стінок є ребра жорсткості, уздовж верхніх країв яких виконані канавки, з торців - отвори для кріплення передньої і задньої рам, а збоку до них примикають виступи, до яких кріпляться рейки, а перпендикулярно до них напрямні. По внутрішньому периметру передній і задній рам виконані стикувальні поверхні, на яких з зовнішньої сторони�к, а з внутрішнього боку вздовж верхнього та нижнього країв горизонтальні виступи, утворюють канавки, які при збірці каркаса утворюють замкнутий контур з канавок на його верхній і нижній поверхнях під еластичні прокладки. Функціональні осередку вставляються в каркас і одним торцем закріплюються за стикувальну поверхню передньої рами, а іншим підключаються до об'єднавчої плати, установленої поперек каркаса і прикріпленою до заднім рейках. На функціональні комірки з високою тепловіддачею встановлені радіатори. Передня панель виконана з радіаторами і функціональні комірки з теплоотводами встановлюються під радіатори. З внутрішньої сторони передньої панелі по контуру отворів під з'єднувачі виконані канавки під еластичні прокладки. 2 з.п. ф-ли, 4 іл.

Діелектрична ізоляційна середа

Винахід відноситься до діелектричної ізоляційної середовищі, що містить гидрофтормоноэфир, при цьому гидрофтормоноэфир включає в себе, щонайменше, три атома вуглецю і має точку кипіння нижче 55°C. Винахід відноситься до застосування вищевказаного гидрофтормоноэфира в діелектричної ізоляційної середовищі для електричного пристрою (2) для генерації, розподілу та/або використання електричної енергії; а також до використання діелектричної ізоляційної середовища для діелектричної ізоляції в електричному пристрої (2) для генерації, розподілу та/або використання електричної енергії. У винаході також розкривається пристрій (2) для генерації, розподілу та/або використання електричної енергії, причому вказаний пристрій (2) включає в себе корпус (4), визначає ізолююче простір (6), і електрично активну частину (8), розташовану всередині ізолюючого простору (6), причому зазначене ізолююче простір (6) включає в себе ізоляційну середовище, причому вона є діелектричної ізоляційної середовищем. Ізоляційна середовище з даного винаходу має високі ізоляційні властивості, зокрема високу діелектричну міцність і жстойчива також до температур вище 140°С, яка нетоксична або має низький рівень токсичності і яка, крім того, некоррозийна і невзривоопасна. 4 н. і 68 з.п. ф-ли, 3 іл.

Електричний шафа розподільного пристрою

Винахід відноситься до електротехніки і може бути використане в електричних шафах низьковольтних розподільних пристроїв для застосування з напругою до 500 В і струмом до 63 А. Технічний результат полягає у спрощенні виготовлення і експлуатації. Шафа розподільного пристрою виконаний як шафа для навішування або вбудовування або як вертикальний шафа, виконаний з задньої стінки і пов'язаних з нею частин (12, 14) бічних стінок, а також, при необхідності, щонайменше, однієї рухомої передньої двері. Шафа забезпечений вбудованими елементами для підключення розміщених в шафі розподільного пристрою комутаційних апаратів. Частини (12, 14) бічних стінок, а також задня стінка виконані модульними і жорстко пов'язані один з одним. В якості клейового з'єднання частин (12, 14) бічних стінок, а також задньої стінки і/або з'єднання петель або пазів щонайменше однієї рухомої передньої двері з відповідними частинами (12, 14) бічних стінок використана високостійка клейка стрічка, в якості несучого матеріалу (26) якої використаний піноматеріал з закритими осередками, покритий з обох боків акриловим клеючим матеріалом. 2 н. і 9 з.п. ф-ли, 3 іл.

Автоматизована система контролю та діагностики

Винахід відноситься до конструктивного виконання автоматизованих систем контролю і діагностики (АСКД), призначених для застосування в технологічних приміщеннях мобільних ремонтно-діагностичних комплексів (РДК) і стаціонарних ремонтних центрів з кондиціонуванням повітря. Технічний результат - зниження навантаження на апаратуру кондиціонування повітря технологічного відсіку РДК, зниження ударних і вібраційних навантажень на розміщується в шафі РЕА, особливо - при транспортуванні АСКД у складі мобільних РДК. Досягається тим, що основою конструкції АСКД є каркас, що складається з чотирьох вертикальних опорних стійок, жорстко закріплених на підставі і у верхній кришці каркаса. До бічних стійок каркаса кріпляться напрямні, які встановлюються висувні полиці з можливістю жорсткої фіксації. На полиці встановлені блоки функціональної апаратури АСКД з жорсткою фіксацією блоків до полиць. Направляючі і полиці розташовуються по висоті з змінними відстанями - в залежності від висоти встановлюються на полиці блоків. До бічних стійок кріпляться зовні плоскі бічні панелі. Бічними стійками, розташованими на одній стороні каркаса, укомплектованнийо приміщення здійснено з допомогою амортизаторів. Блоки функціональної апаратури АСКД мають вбудовані засоби охолодження. На додаткових висувних полицях основного варіанту АСКД розміщені: об'єкт контролю, підключений до каналів апаратури тестових впливів і апаратури вимірювань параметрів сигналів відгуку об'єкта контролю, а також клавіатура комп'ютера АСКД. Варіант конструкції АСКД передбачає установку передній і задній дверей каркаса, які в робочому положенні розкриті і розгорнуті по стіні технологічного приміщення. 9 з.п. ф-ли, 10 іл.

Поверхневий заземлювач

Переносний поверхневий заземлювач приєднаний до джерела електроживлення мобільного електроустановки і має заземлюючий резервуар з контактним болтом, в центрі якого розташований вантаж. Заземлювач має электрогреющие електроди-заземлювачі коаксіальної конструкції, зовнішні обкладки яких ізольовані шаром термовлагостойкого лаку, які розміщені в герметичному теплоізольованому поліуретановим покриттям корпусі, який захищений склопластикової оболонкою. Корпус забезпечений концентратором тепла і датчиком опору, сполученим з електронним стабілізатором опору розтіканню струму в ґрунті. Технічний результат - зниження і стабілізація опору розтіканню струму в грунті і забезпечення надійної і безпечної роботи електроустаткування і обслуговуючого персоналу в зимовий період в умовах екстремально низьких температур і багаторічномерзлих грунтів. 1 іл.

Конденсаційний шафа реа

Винахід відноситься до систем відведення тепла від комп'ютерного обладнання, змонтованого всередині серверних або монтажних шаф, зокрема до конденсаційному шафі. Технічний результат - забезпечення ефективності відведення тепла з обсягу шафи. Досягається тим, що в конденсаційному шафі, що складається з: захисного кожуха; двох і більше форсунок, службовців для впорскування суміші у внутрішню порожнину шафи; високотеплопроводящих пластин з встановленою тепловиділяючої апаратурою; термоелектричних батарей (ПЕБ); теплових містків; голчастого радіатора; блоку вентиляторів; блоку управління (БУ); жолоби для стікання конденсату; насоса, службовця для подачі конденсату в форсунки; датчика температури, діє випарно-конденсаційний принцип охолодження. При цьому рідина через форсунки, розташовані на стелі шафи, впорскується у внутрішню порожнину шафи, після осідання на тепловиділяючих елементах відбувається процес випаровування її, тим самим охолоджуючи тепловиділяючі елементи. Пари рідини конденсуються на стелі (верхня частина шафи), який технічно виконаний під похилому до задньої стінки шафи для спрямованого стікання конденсату. Для посилення конденѵрхней кришкою шафи, а встановлений голчастий радіатор, знаходиться також у щільному контакті з спаями ТЕБ, але вже з гарячою боку, здійснює зняття тепла. Теплові містки розташовані між ТЕБ (чергуються в шаховому порядку з ТЕБ) і служать для охолодження верхній поверхні даху допомогою голчастого радіатора і блоків вентиляторів без включення ТЕБ для економії електроенергії. Блок вентиляторів, що складається з чотирьох вентиляторів, контролюється блоком управління (БУ), який дає можливість попарно включати їх для економії електроенергії, охолоджуючи радіатор. Харчування ТЕБ здійснюється через БУ. Сконденсована суміш на верхній кришці стікає через задню стінку, потрапляючи на спеціальний жолоб, розташований по всій довжині задньої стінки. Звідти вона рідинному каналу потрапляє в БУ, в якому встановлений насос. Під дією насоса суміш через рідинні канали потрапляє назад в форсунки. 1 іл.

Електричний комутаційний і розподільчу шафу

Винахід відноситься до електротехніки, електричних комутаційним і/або розподільних шафах (10) з передбаченими в них панелями лічильників і розподілу. Технічний результат полягає в зменшенні витрат при монтажі апаратури за рахунок забезпечення перестановки приймального елемента в шафі. Шафа містить несучі профілі (18) для закріплення електричних та/або електронних компонентів, як, наприклад, електричних лічильників та автоматичних вимикачів. Несучі профілі (18) виконані у вигляді С-подібних профілів або у вигляді U-подібних профілів. Шафа містить напрямну (12) у поєднанні із, щонайменше, одним приймальним пристроєм (14, 16) для прийому несучих профілів (18), що розрізняються формою, профілюванням та розмірами. Напрямна (12) нерухомо на попередньо визначених позиціях з'єднана з відповідною стінкою (20) шафи (10). Відповідне приймальний пристрій (14, 16) виконано з можливістю локальної фіксації на направляючої (12). 12 з.п. ф-ли, 9 іл.

Адаптер збірних шин з несучою шиною для закріплення комутаційного апарата

Винахід відноситься до електротехніки, до адаптерам збірних шин з несучою шиною для закріплення комутаційного апарата на них. Несуча шина виконана з можливістю закріплення на адаптері збірних шин в різних положеннях і має ніжки. Технічний результат полягає у спрощенні фіксації за рахунок виключення використання допоміжних засобів. Адаптер збірних шин має прохідні отвори, через які відповідно одна з ніжок несучої шини з клямкою виступає від першої обмежуючої поверхні прохідних отворів, до якої прилягає несуча шина, до другої обмежуючої поверхні прохідних отворів так далеко, що відповідна засувка ніжки з утримуючою поверхнею розташована на відстані від другої обмежуючої поверхні, яке відповідає розміру засувки, яка є вдвигаемой з геометричним замиканням між утримує поверхнею засувки і другий обмежує поверхнею. 8 з.п. ф-ли, 4 іл.

Камера для обладнання

Винахід відноситься до вентиляції та управління температурою в камерах для електронного обладнання, зокрема до пристроїв і способів управління повітряним потоком всередині таких камер. Технічний результат - підвищення ефективності охолодження шляхом направлення тепла, що виробляється електричним обладнанням усередині приміщення, в зовнішнє навколишнє середовище, що знижує витрати електроенергії і частоту технічного обслуговування і витрати на нього, - досягається тим, що камера (110) для обладнання з управлінням температурою містить: воздуховпускное отвір (113) з припливним вентилятором (228) для подачі повітря в камеру з зовнішньої навколишнього середовища через воздуховпускное отвір, створюючи надмірний тиск повітря всередині камери, коли він включений; воздуховипускное отвір (150); повітропровід (125), що проходить у внутрішньому обсязі (115) камери між шафою (121) з обладнанням та випускним отвором; і витяжний вентилятор (127) для нагнітання повітря через шафа і повітровод по напрямку до випускного отвору. При цьому повітропровід містить засіб (240) перепуску повітря, що з'єднує внутрішній об'єм камери з внутрішнім об'ємом воздуховода, так що при вимкненому припливному вентамери, а при включеному припливному вентиляторі повітря випускається з камери через воздуховипускное отвір. 2 н. і 10 з.п. ф-ли, 4 іл.

Розподільний шафу зі збірною шиною з можливістю з'єднання штекерного

Винахід відноситься до електротехніки і може бути використане в розподільних шафах. Розподільний шафу для розміщення електричних і електронних компонентів містить щонайменше одну струмопровідну збірну шину (8) з контактним елементом (10, 10') для з'єднання з іншою збірною шиною (9) іншого розподільного шафи. Причому цей контактний елемент (10, 10') відходить від поздовжнього кінця (11) збірної шини (8) і включає засоби (12, 12') захоплення для двостороннього охоплення іншого поздовжнього кінця (13) іншої збірної шини (9). Технічний результат полягає в забезпеченні надійного і швидкого струмопровідного з'єднання збірної шини зі збірною шиною (9) іншого розподільного шафи при малих витратах на монтаж. 3 н. і 14 з.п. ф-ли, 5 іл.
Up!