Світлодіодний джерело світла

 

ОБЛАСТЬ ТЕХНІКИ ВИНАХОДУ

Дане винахід відноситься в основному до технології освітлення, а більш точно до світлодіодним (LED) джерелами світла.

РІВЕНЬ ТЕХНІКИ

В області СВІТЛОДІОДНИХ джерел світла теплий білий має колірну температуру від 2700K до 3000K (скорочено "2700/3000K" в наступних абзацах), може бути отриманий від змішування синього світла, жовтого/зеленого світла і величезної кількості червоного світла. В одному підході, за допомогою покриття нитридним червоним флуоресцентним порошком і люмінофором, наприклад, алюмоиттриевого граната (YAG) на галій нітрідние (GaN) сині СІД чіпи, наприклад, теплий білий світ може бути зроблений від змішування жовтого/зеленого світла, червоного світла, що генерується активуванням нитридного червоного флуоресцентного порошку і люмінофора з порцією синього світла, випромінюваного від синього СІД, з непоглощенним синім світлом, яке проходить через нитридний червоний флуоресцентний порошок і люмінофор. Однак у даному підході може виникати велика частка серйозних втрат у процесі переходу від синього до червоного, і тому світлова ефективність такого типу теплих білих СВІТЛОДІОДНИХ джерел світла низька.

З метою підвищення світлової ефективності теплих білих З� компонування масиву покритих люмінофором синіх СВД, наприклад масиву покритих YAG заснованих на GaN синіх СВД, з масивом червоних СІД, наприклад масив СІД на алюмоиттриевом фосфиде галію (AlInGaP). Порівняно з попереднім підходом, що складається в переході синього світла в червоний, світлова ефективність даного підходу значно вище, оскільки масив червоних СІД безпосередньо випромінює червоне світло, і якість змішаного теплого білого світла вище.

Однак оскільки синій СІД має іншу температурну залежність вихідних люменів порівняно з червоними СІД, то падіння люменів червоних СІД значно сильніше, ніж синіх СВД при зростанні температури переходу. Таким чином, коли СІД джерело світла працює, тобто температура переходу досягає високого рівня, кольорова точка теплого білого світла, змішаного з холодного білого світла, випромінюваного від масиву покритих люмінофором синіх СВД, і червоного світла, випромінюваного від масиву червоних СІД, може зміститися. Коли кольорова точка зміщується від 5 еліпсів Макадаму від колірної температури 2700/3000K на місці абсолютно чорного тіла, глядач може спостерігати, що колір теплого білого світла зелений або червоний.

Зазвичай, коли СІД джерело світла в робочому стані, і якщо відношення ви�апазона від 4,8:1 до 3,8:1, кольорова точка теплого білого світла, змішаного з холодного білого світла, випромінюваного масивом покритих люмінофором синіх СВД, і червоного світла, випромінюваного від масиву червоних СІД, може знаходитися в межах 5-ти еліпсів Макадаму від колірної температури 2700/3000K на місці абсолютно чорного тіла.

Зазвичай, теплий білий СІД джерело світла утворюється за допомогою компонування масиву покритих люмінофором синіх СВД з масивом червоних СІД, керованих двоканальним керуючим пристроєм. Крім двоканального керуючого пристрою освітлювальна система, що має СІД джерело світла, зазвичай додатково оснащується датчиком температури. Коли СІД джерело світла в робочому стані, сенсор температури вимірює контактну температуру масиву СІД і посилає інформацію про температурі до двоканальному керуючого пристрою. Ґрунтуючись на отриманій інформації про температуру, двоканальне керуючий пристрій регулює сили струму, що поставляються до масиву покритих люмінофором синіх СВД і масиву червоних СІД, відповідно, таким чином, співвідношення вихідних люменів залишається в діапазоні від 4,8:1 до 3,8:1

Теплий білий СІД джерело світла, керований двоканальним керуючим вус�до виходу люменів масиву червоних СІД знаходиться всередині діапазону від 4,8:1 до 3,8:1 в процесі його роботи, однак, оскільки даний тип адаптуються освітлювальних СІД систем включає температурні датчики і двоканальне керуючий пристрій, він складний за структурою і його вартість вище.

СУТНІСТЬ ВИНАХОДУ

З метою спрощення дизайну і зниження вартості буде переважно використовувати одноканальне керуючий пристрій для управління масивом покритих люмінофором синіх світлодіодів і масивом червоних світлодіодів, тобто масив покритих люмінофором синіх світлодіодів і масив червоних світлодіодів управляється однаковою силою струму.

Для кращої зв'язку з цією проблемою в одному з варіантів здійснення цього винаходу представлений світлодіодний джерело світла. Джерело світла містить:

масив червоних світлодіодів;

масив покритих люмінофором синіх світлодіодів, кольорову точку від змішаного світла, що виходить від масиву покритих люмінофором синіх світлодіодів, потрапляє в чотирикутник діаграми кольоровості CIE, при цьому координатами чотирьох вершин чотирикутника є: (0,375, 0,427), (0,390, 0,456), (0,366, 0,430), (0,38, 0,46);

при якому температура переходу світлодіодів масиву покритих люмінофором синіх світлодіодів і масиву червоних світлодіодів пракѴиодов по відношенню до виходу люменів масиву червоних світлодіодів знаходиться в діапазоні від 4:1 до 1,5:1.

Згідно варіанту здійснення коли світлодіодний джерело світла в робочому стані, тобто температура переходу світлодіодів з масиву покритих люмінофором синіх світлодіодів і світлодіодів з масиву червоних світлодіодів, наприклад, знаходиться між 70°C і 100°C, і ставлення виходу люменів масиву покритих люмінофором синіх світлодіодів до виходу люменів масиву червоних світлодіодів може бути в діапазоні від 4,8:1 до 3,8:1, таким чином, що кольорова точка теплого білого світла, змішана з холодного білого світла, випромінюваного від масиву покритих люмінофором синіх світлодіодів, і червоного світла, випромінюваного від масиву червоних світлодіодів, може знаходитися в межах 5 еліпсів Макадаму від колірної температури 2700/3000K на місці абсолютно чорного тіла, таким чином, якість теплого білого світла, випромінюваного світлодіодним джерелом світла, ефективно поліпшується.

Переважно, кількісне співвідношення і/або співвідношення площ світлодіодів з масиву покритих люмінофором синіх світлодіодів до світлодіодів з масиву червоних світлодіодів налаштовується таким чином, що значення виходу люменів масиву покритих люмінофором синіх світлодіодів по відношенню до масиву червоних світло�минофора налаштовується таким чином, що кольорова точка змішаного світла, що виходить від масиву покритих люмінофором світлодіодів, потрапляє в чотирикутник.

Переважно, довжина хвилі піку випромінювання масиву покритих люмінофором синіх світлодіодів встановлена в межах діапазону від 440 нм до 460 нм. Переважно, масив синіх світлодіодів є масивом синіх світлодіодів, заснованих на нітриду галію.

Переважно, довжина хвилі піку випромінювання масиву (110) червоних світлодіодів встановлена в межах діапазону від 600 нм до 620 нм. Переважно, масив червоних світлодіодів є масивом AlInGaP світлодіодів.

Переважно, люмінофор містить YAG або TAG.

Згідно з іншим варіантом здійснення цього винаходу представлено освітлювальний пристрій. Освітлювальний пристрій включає в себе одноканальне керуючий пристрій і будь світлодіодних джерел світла, що описані вище, при цьому світлодіодний джерело світла управляється одноканальним керуючим пристроєм.

КОРОТКИЙ ОПИС КРЕСЛЕНЬ

Для більш повного розуміння цього винаходу і його переваг посилання виконані на опис в поєднанні з доданими кресленнями, на яких:

Фіг.1 являє собою схе�>�іг.2 являє собою схематичний вигляд освітлювального пристрою 10 згідно з варіантом здійснення цього винаходу;

Фіг.3 являє діаграми кольоровості CIE згідно з варіантом здійснення цього винаходу;

Фіг.4 показує зовнішній вигляд передбачуваних світлодіодів світлодіодного джерела світла 100 згідно з варіантом здійснення цього винаходу.

Відповідні номери і символи на різних фігурах в основному відносяться до відповідних частин, якщо не зазначено інше.

ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС ІЛЮСТРАТИВНИХ ВАРІАНТІВ ЗДІЙСНЕННЯ

Варіанти здійснення цього винаходу описані в деталях далі з посиланнями на супровідні креслення.

Фіг.1 являє собою схематичний вигляд світлодіодного джерела світла 100 згідно з варіантом здійснення цього винаходу.

Фіг.2 являє собою схематичний вигляд освітлювального пристрою 10 згідно з варіантом здійснення цього винаходу. Освітлювальний пристрій 10 включає в себе одноканальне керуючий пристрій 200 і світлодіодний джерело світла 100 з Фіг.1.

Як показано на Фіг.1 і 2, світлодіодний джерело 100 світла містить масив 110 червоних світлодіодів і ма�олее червоних світлодіодів, і схожим чином масив 120 синіх світлодіодів може включати один або більше червоних світлодіодів.

У варіанті реалізації довжина хвилі піку випромінювання масиву 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів встановлена в межах діапазону від 440 нм до 460 нм. Переважно, масив 120 синіх світлодіодів містить масив заснованих на нітриду галію синіх світлодіодів.

Масив заснованих на нітриду галію синіх світлодіодів включає, але без обмеження, масив GaN синіх світлодіодів, масив GaAlN синіх світлодіодів, масив InGaN світлодіодів, або масив InAlGaN синіх світлодіодів.

У варіанті реалізації довжина хвилі піку випромінювання масиву 110 червоних світлодіодів встановлена в межах діапазону від 600 нм до 620 нм. Переважно, масив 110 червоних світлодіодів містить масив AlInGaP світлодіодів.

У варіанті реалізації люмінофор містить YAG (Алюмоиттриевий гранат). В іншому варіанті реалізації люмінофор містить TAG (Алюмотербиевий гранат).

Як показано на Фіг.2, масив 110 червоних світлодіодів і масив 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів об'єднані в серії, і робочий струм живлення поставляється за допомогою одноканального керуючого пристрою 200.

Коли світлодіодний джерело 100 світла знаходиться в ечет через масив 110 червоних світлодіодів і масив 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів, таким чином, масиви 110 і 120, відповідно, активуються для випромінювання світла. Частка синього світла, випромінюваного масивом 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів, активує люмінофорне покриття для випромінювання, жовтий/зелений світло жовтий/зелений світло змішується з непоглощенним синім світлом, що проходить через люмінофор для генерації холодного білого світла. Потім холодне біле світло, що випромінюється від масиву 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів, змішується з червоним світлом, випромінюваним від масиву червоних світлодіодів, для формування теплого білого світла.

У варіантах реалізації, по Фіг.1 і 2, кольорова точка від змішаного світла, що виходить від масиву 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів, потрапляє в межі чотирикутника діаграми кольоровості CIE, де координатами чотирьох вершин чотирикутника є(0,375, 0,427), (0,390, 0,456), (0,366, 0,430), (0,38, 0,46).

У варіанті реалізації компонентне співвідношення люмінофора може бути налаштована таким чином, що кольорова точка змішаного світла, що виходить від масиву 120 покритих люмінофором світлодіодів, потрапляє в межі чотирикутника.

В іншому варіанті реалізації розмір зерна люмінофора може бути відрегульований таким чином, що Ѱдает в межі чотирикутника.

У додатковому варіанті здійснення і компонентне співвідношення, і розмір зерна люмінофора можуть бути відрегульовані таким чином, що кольорова точка змішаного світла, що виходить від масиву покритих люмінофором світлодіодів, потрапляє в межі чотирикутника.

Крім того, у варіантах Фіг.1 і 2, коли температура переходу світлодіодів масиву 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів і масиву 110 червоних світлодіодів практично дорівнює кімнатній температурі, ставлення виходу люменів масиву 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів до виходу люменів масиву 110 червоних світлодіодів знаходиться в діапазоні від 4:1 до 1,5:1.

Переважно, кімнатна температура 25°C.

Слід зазначити, що допускається незначне відхилення кімнатної температури для цього винаходу від 25°C.

У варіанті здійснення зумовлена тривалість подачі керуючого струму до масиву 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів і до масиву 110 червоних світлодіодів відбувається у формі імпульсів, і співвідношення виходу люменів масиву 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів до виходу люменів масиву 110 червоних світлодіодів вимірюється. Потім кількісне співвідношення синіх светод�иодов може бути налаштована таким чином, що ставлення виходу люменів масиву 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів до виходу люменів масиву 110 червоних світлодіодів знаходиться в діапазоні від 4:1 до 1,5:1.

Оскільки встановлена тривалість робочого струму живлення масиву 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів і масиву 110 червоних світлодіодів у формі імпульсів, температура переходу світлодіодів практично рівна кімнатній температурі, то точність змінених вихідних значень люменів забезпечена і так само забезпечена точність наступних коригувань співвідношень виходу люменів.

Додатково, зумовлена тривалість становить від 5 до 100 мс, та переважно зумовлена тривалість становить 25 мс.

Додатково, коефіцієнт заповнення керуючого струму, що подається у вигляді імпульсів, в діапазоні від 1% до 20%.

В іншому варіанті здійснення області співвідношення/ співвідношення загальної області синіх світлодіодів з масиву 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів до червоних світлодіодів з масиву 110 червоних світлодіодів може бути налаштована таким чином, що відношення виходу люменів з масиву 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів до виходу люменів масиву 110 червоних світлодіодів находитсй синіх світлодіодів з масиву 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів до червоних світлодіодів з масиву 110 червоних світлодіодів може бути змінено таким чином, що ставлення виходу люменів з масиву 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів до виходу люменів масиву 110 червоних світлодіодів знаходиться в діапазоні від 4:1 до 1,5:1.

Коли температура переходу світлодіодів з масиву 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів і масиву 110 червоних світлодіодів фактично дорівнює кімнатній температурі, ставлення виходу люменів масиву 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів до виходу люменів масиву 110 червоних світлодіодів знаходиться в діапазоні від 4:1 до 1,5:1. Таким чином, коли світлодіодний джерело світла в робочому стані, тобто температура переходу світлодіодів з масиву 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів і масиву 110 червоних світлодіодів, наприклад, знаходиться між 70°C і 100°C, ставлення виходу люменів масиву 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів до виходу люменів масиву 110 червоних світлодіодів знаходиться в діапазоні від 4,8:1 до 3,8:1, таким чином, точка теплого білого світла, змішана з холодного білого світла, випромінюваного від масиву 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів, і червоного світла, випромінюваного від масиву 110 червоних світлодіодів, може знаходитися в межах 5 еліпсів MacAdam колірної температури 2700/3000K на місці абсолютно чорного тіла, �ів 100 світла згідно з варіантом здійснення цього винаходу. Масив 110 червоних світлодіодів з світлодіодів джерел 100 світла включає в себе перший червоний світлодіод 1101 і другий червоний світлодіод 1102, і масив 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів включає в себе перший покритий люмінофором синій світлодіод 1201 і другий покритий люмінофором синій світлодіод 1202.

Як ілюструє на Фіг.4, чотири світлодіода світлодіодного джерела 100 світла встановлені асиметрично на підкладці. Перший покритий люмінофором синій світлодіод 1201 встановлений на лівій стороні підкладки, перший червоний світлодіод 1101 і другий червоний світлодіод 1102 симетрично встановлені відповідно на верхній стороні і нижній стороні підкладки, і другий покритий люмінофором синій світлодіод 1202 встановлений на правій стороні підкладки.

Зазначимо, що розташування на Фіг.4 є ілюструє прикладом, і буде прийнято до уваги, що розташування світлодіодів світлодіодного джерела 100 світла не обмежується розташуванням, описаним вище.

У варіанті здійснення масив 120 покритих люмінофором синіх світлодіодів і масив 110 червоних світлодіодів упаковані в основу-носій, наприклад керамічну підкладку з одиночної силіконової инкапсулированной лінзою на всі ці два ма червоних світлодіодів упаковані в основу-носій, наприклад керамічну підкладку з силіконовою инкапсулированной лінзою на кожному окремому світлодіоді.

Так само, як описано в попередніх варіантах здійснення, світлодіодний джерело 100 світла згідно варіантів здійснення цього винаходу управляється одноканальним керуючим пристроєм, світлодіодний джерело світла не обмежується управлінням тільки одноканальним керуючим пристроєм, він може також управлятися двоканальним керуючим пристроєм. Як зазначено вище, коли світлодіодний джерело світла управляється двоканальним керуючим пристроєм, він відносно складний конструктивно, і його вартість вище. Світлодіодний джерело світла згідно варіантів здійснення цього винаходу управляється одноканальним пристроєм управління, має таку ж ефективність освітлення, додатково знижує вартість і спрощує структуру.

Хоча даний винахід було описано вище в деталях і з посиланнями на що додаються креслення, повинно бути зрозуміло, що такі описи є лише ілюстративними і не повинні розглядатися в обмежувальному сенсі; тому даний винахід не обмежується такими варіантами реалізації.

Буде�ритих варіантів здійснення за допомогою вивчення опису, розкритого змісту, доданих креслень і додається формули винаходу. У формулі винаходу дієслово «бути» і його відмінювання не виключає інші елементи або етапи, а форма однини не виключає множинності. У практичному застосуванні цього винаходу функціональність безлічі технічних характеристик у формулі винаходу може бути реалізована одним компонентом. Повинно бути зрозуміло, що будь-які номери посилань у доданих кресленнях і в формулі винаходу не обмежують обсяг цього винаходу.

1. Світлодіодний джерело (100) світла, що містить
масив (110) червоних світлодіодів та
масив (120) покритих люмінофором синіх світлодіодів;
відрізняється тим, що колірна точка від змішаного світла, що виходить від масиву (120) покритих люмінофором синіх світлодіодів, потрапляє в межі чотирикутника діаграми кольоровості CIE, при цьому координатами чотирьох вершин чотирикутника є(0,375, 0,427), (0,390, 0,456), (0,366, 0,430), (0,38, 0,46);
при цьому, коли температура переходу світлодіодів з масиву (120) покритих люмінофором синіх світлодіодів і світлодіодів з масиву (110) червоних світлодіодів по суті дорівнює кімнатній температурі, співвідношення виходу люме�одиодов знаходиться в діапазоні від 4:1 до 1,5:1.

2. Світлодіодний джерело (100) світла по п. 1, в якому кількісне співвідношення і/або співвідношення площ світлодіодів з масиву (120) покритих люмінофором синіх світлодіодів до світлодіодів з масиву (110) червоних світлодіодів налаштовується таким чином, що співвідношення виходу люменів масиву (120) покритих люмінофором синіх світлодіодів по відношенню до виходу люменів масиву (110) червоних світлодіодів знаходиться в діапазоні від 4:1 до 1,5:1.

3. Світлодіодний джерело (100) світла по п. 1, в якому компонентне співвідношення та/або розмір гранул люмінофора налаштовується таким чином, що кольорова точка змішаного світла, що виходить від масиву (120) покритих люмінофором синіх світлодіодів, потрапляє в межі чотирикутника.

4. Світлодіодний джерело (100) світла по п. 1, в якому довжина хвилі піку випромінювання масиву (120) покритих люмінофором синіх світлодіодів встановлена в межах діапазону від 440 нм до 460 нм.

5. Світлодіодний джерело (100) світла по п. 4, в якому масив (120) синіх світлодіодів містить масив заснованих на нітриду галію синіх світлодіодах.

6. Світлодіодний джерело (100) світла по п. 1, в якому довжина хвилі піку випромінювання масиву (110) червоних світлодіодів встановлена в межах діапазону від 600 нм� AlInGaP світлодіодів.

8. Світлодіодний джерело (100) світла по п. 1, в якому люмінофор являє собою YAG або TAG.

9. Світлодіодний джерело (100) світла по п. 5, в якому масив світлодіодів на основі нітриду галію містить масив GaN синіх світлодіодів, масив GaAlN синіх світлодіодів, масив InGaN світлодіодів або масив InAlGaN синіх світлодіодів.

10. Освітлювальний пристрій (10), що містить одноканальний драйвер (200) і світлодіодний джерело (100) світла по кожному з пп.1-9, в якому світлодіодний джерело (100) світла управляється за допомогою одноканального драйвера (200). 

Схожі патенти:

Запускає пристрій для твердотільної лампи

Винахід відноситься до галузі освітлення. Електронне запускає пристрій (100) для запуску твердотільної лампи, виконане з можливістю: прийому напруги живлення змінного струму з відсіченням фази; отримання з напруги живлення змінного струму з відсіченням фази інформації про регулювання світла, що визначає необхідний рівень регулювання світла на виході лампи; запуску твердотільної лампи в режимі регулювання світла на рівні регулювання світла, що відповідає необхідному рівню регулювання світла, отриманого з напруги живлення змінного струму з відсіченням фази. Запускає пристрій реєструє вхідний струм і містить: керований генератор (130) струму лампи; пристрій управління, що управляє генератором струму лампи, випрямляч (110), випрямляючий прийняте напруга живлення змінного струму з відсіченням фази; датчик (150) струму, реєструючий вихідний струм випрямляча; процесор (160) сигналу, обробний вихідний сигнал датчика струму і генерує вхідний сигнал для пристрою (140) управління. Технічним результатом є регулювання сили світла. 3 н. і 6 з.п. ф-ли, 13 іл.

Модуль освітлення

Винахід відноситься до модуля освітлення для електричного і термічного з'єднання з силовою інфраструктурою, що має, щонайменше, одне джерело живлення, причому кожен джерело живлення містить два електрода. Модуль освітлення містить джерело світла для випромінювання світла, в якому джерело світла є джерелом тепла при випромінюванні світла, два електричних контакту для здійснення контакту з електродами, щонайменше, одного джерела живлення, за допомогою чого встановлюється електричне з'єднання між модулем освітлення і силового інфраструктурою, систему управління, розташовану між джерелом світла і електричними контактами для управління подачею живлення до джерела світла, в якому модуль освітлення містить систему вимірювання для вимірювання термічного опору термічного з'єднання між модулем освітлення і силового інфраструктурою при встановленні електричного з'єднання і в якому система управління виконана з можливістю скорочувати подачу живлення до джерела світла, коли термічний опір знаходиться вище заздалегідь заданого значення, для захисту модуля освітлення від перегріву. Винахід відноситься до спосо3 з.п. ф-ли, 5 іл.

Спосіб і пристрій для збільшення діапазону регулювання освітленості твердотільних освітлювальних приладів

Винахід відноситься до пристроїв освітлення та управління роботою пристроїв освітлення. Технічний результат полягає в зменшенні світловіддачі в твердотільної освітлювальної навантаження при низькій встановленні відповідного регулятора освітленості. Результат досягається тим, що система для управління рівнем світловіддачі твердотільної освітлювальної навантаження, керованої регулятором освітленості, включає в себе детектор фазових кутів і перетворювач живлення. Детектор фазових кутів виконаний з можливістю вимірювання фазового кута регулятора освітленості на основі випрямленої напруги з регулятора освітленості і визначення сигналу керування потужністю на основі порівняння вимірюваного фазового кута з заданим першим порогом. Перетворювач живлення виконаний з можливістю подачі вихідної напруги в твердотільну освітлювальну навантаження, причому перетворювач живлення працює в режимі без зворотного зв'язку на основі випрямленої напруги з регулятора освітленості, коли вимірюється фазовий кут більше першого порога, і працює в режимі з зворотним зв'язком на основі випрямленої напруги з регулятора освітленості і певного сигналу управління мо�

Багатоканальний освітлювальний блок і збудник для подачі струму на джерела світла в багатоканальному освітлювальному блоці

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Освітлювальний блок включає в себе щонайменше два канали джерел світла і збудник для джерел світла. Збудник включає в себе перетворювач напруги постійного струму і систему управління для управління струмом, що надходять на щонайменше один з двох каналів, у відповідь на сигнал управління, вироблений перетворювачем напруги постійного струму. Переважно контур зворотного зв'язку управляє пристроєм перемикання в перетворювачі напруги постійного струму для підтримки рівня світла, виробленого джерелами світла, на потрібному рівні незалежно від змін напруги джерела живлення і навантаження. Технічний результат - підвищення ефективності управління джерелом світла для досягнення бажаного ефекту освітлення. 3 н. і 15 з.п. ф-ли, 5 іл.

Спосіб і пристрій регулювання діапазону виведення світла твердотільного освітлення на підставі максимальної і мінімальної налаштувань регулятора освітленості

Винахід відноситься до пристроїв освітлення та управління роботою пристроїв освітлення. Технічним результатом є управління перетворювачем потужності для забезпечення рівномірного діапазону регулювання освітленості в навантаження твердотільного освітлення незалежно від типу регулятора освітленості. Результат досягається визначенням максимального і мінімального кутів фази регулятора (204) освітленості, сполученого з перетворювачем (220) потужності, під час роботи навантаження (240) твердотільного освітлення; і динамічним регулюванням вихідної потужності перетворювача потужності на основі виявлених мінімального і максимального кутів фази регулятора освітленості. Відрегульована вихідна потужність перетворювача потужності регулює верхній рівень виведення світла навантаженням твердотільного освітлення при максимальному куті фази, щоб відповідати заздалегідь заданому верхньому значенню, і регулює нижній рівень виведення світла навантаженням твердотільного освітлення при мінімальному куті фази, щоб відповідати заздалегідь заданому нижньому значенню. 3 н. і 15 з.п. ф-ли, 12 іл., 2 табл.

Пристрій освітлення

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Пристрій (1) висвітлення містить, щонайменше, одне джерело (50) світла низької потужності; вхідний каскад (20) харчування, придатний для прийому низького змінного напруги від електронного трансформатора (ET); буферний каскад (30) харчування, що має вхід (31), з'єднаний з виходом (29) вхідного каскаду харчування; схему (40) збудження для порушення джерела світла і прийому електроживлення від буферного каскаду харчування. Вхідний каскад живлення формує вихідні імпульси струму, щоб зарядити буферний каскад харчування, на відносно низькій частоті, і під час кожного вихідного імпульсу струму вхідний каскад харчування споживає вхідний струм, вхідний потік завжди має величину струму вище, ніж мінімальна необхідна навантаження електронного трансформатора. Технічний результат - зниження мерехтіння світла шляхом поліпшення сумісності між світлодіодними джерелами світла і електронним трансформатором. 4 н. і 11 з.п. ф-ли, 8 іл.

Підтримання сталості кольору в світлодіодному освітлювальному пристрої, що містить різні типи світлодіодів

Винахід відноситься до освітлення. Технічним результатом є запобігання зміни співвідношення виходу світлового потоку світлодіодів різного типу у складі одного освітлювального пристрою. Результат досягається тим, що освітлювальний пристрій має безліч світлодіодів, підключені послідовно. В освітлювальному обладнанні перша збірка світлодіодів має світлодіоди першого типу, що мають перший вихід світлового потоку, зменшується у вигляді першої функції їх температури переходу. Друга збірка світлодіодів має світлодіоди другого типу, що мають другий вихід світлового потоку, зменшується у вигляді другої функції їх температури переходу, відмінної від першої функції. Щонайменше, один з світлодіодів першого типу і світлодіодів другого типу підключені паралельно до резисторним збірці, має залежне від температури опір. Температурна залежність опору стабілізує відношення першого виходу світлового потоку до другого виходу світлового потоку при різних температурах переходу першої збірки світлодіодів і другої збірки світлодіодів. 3 н. і 10 з.п. ф-ли, 11 іл.

Регульований по силі світла джерело світла зі зміщенням по колірній температурі

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Пристрій (1) висвітлення містить вхідні висновки (2) для зв'язку з мережею змінного струму (AC); ланцюжок (10) світловипромінюючих діодів (LED), з'єднаних послідовно з вхідними висновками; випрямляч (30), який має вхідні висновки (31, 32), з'єднані послідовно з ланцюжком LED, кероване джерело (40) напруги, що має вхідні висновки, пов'язані з вихідними висновками випрямляча; послідовну компонування щонайменше одного допоміжного LED (51) і другого баластного резистора (52), з'єднану з вихідними висновками керованого джерела напруги. Джерело напруги містить послідовну компонування регульованого першого резистора (46) і другого резистора (47), з'єднану паралельно з вхідними висновками; регульований напівпровідниковий стабілітрон (49), з'єднаний паралельно з вихідними висновками, що має керуючий вхідний висновок (48), з'єднаний з точкою з'єднання між двома резисторами; при цьому позитивний вихідний висновок з'єднаний з позитивним вхідним висновком, а негативний вихідний висновок з'єднаний з негативним вхідним висновком. Технічний результат - спрощення регулювання пристрою по силі світла і зміщення све�

Світлодіодна ланцюг

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. У світлодіодних ланцюгах (1), що містить послідовно з'єднані першу і другу ланцюга (11, 12) з першими і другими світлодіодами, треті ланцюга (13) з'єднані паралельно з другими ланцюгами (12) для управління першими світлодіодами в перших колах (11) та/або третіми світлодіодами в четверте ланцюгах (14). Світлодіодна ланцюг (1) приймає напруга джерела живлення від джерела (2, 3) для живлення світлодіодного ланцюга (1). Третя ланцюг (13) приймає напруга живлення від другого ланцюга (12) для живлення третьої ланцюга (13). Напруга живлення може представляти собою напруга на другий ланцюга (12). Третя ланцюг (13) може додатково управляти другими світлодіодами у другій ланцюга (12). Згадане управління може містити управління струмом, поточним через згадані світлодіоди, з метою приглушення світла, придушення мерехтіння, регулювання кольору і/або захисту від перегріву. Технічний результат - підвищення ефективності управління. 2 н. і 11 з.п. ф-ли, 5 іл.

Регулювання яскравості схеми воздуждения світловипромінюючих діодів

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Схема збудження LED з регульованою яскравістю містить резонансний перетворювач постійного струму в постійний, підключений до резонансної схемою. Перетворювач містить однополупериодную або двухполупериодную перемикає схему, підключену до резонансної схемою. Вихідний сигнал резонансної схеми випрямляється і подається на вихідну схему. Вихідна схема може містити щонайменше один послідовний або шунтувальний перемикач LED для включення і виключення блоку LED. Керуюча схема управляє перемикачами перемикає схеми із змінною частотою перемикання і налаштована для управління перемикає схемою для амплітудної модуляції перетворювача і для широтно-імпульсної модуляції перетворювача з першої частотою широтно-імпульсної модуляції, меншою, ніж частота перемикання. Керуюча схема може бути налаштована для управління перемиканням перемикача LED з другої частотою широтно-імпульсної модуляції, меншою, ніж частота перемикання. Технічний результат - забезпечення глибокого регулювання яскравості зі стабільним керуванням робочим циклом широтно-імпульсно

Світлодіодна лампа з широкою діаграмою випромінювання (варіанти)

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Технічним результатом є поліпшення оптичних характеристик і підвищення ефективності освітлення за рахунок створення оптимальної системи тепловідведення, а також підвищення рівня захисту від впливу негативних факторів навколишнього середовища. Світлодіодна лампа містить світлодіодний модуль, виконаний у вигляді СОВ (chip-on-board) модуля, що містить герметизовані компаундом світлодіодні кристали, встановлених на друковану плату, і має електричне з'єднання з друкованою платою, або світлодіодний модуль виконаний у виді друкованої плати з встановленими на ній методом поверхневого монтажу дискретними світлодіодами, що мають електричне з'єднання з друкованою платою. Світлодіодний модуль встановлений поверх радіатора, всередині якого розміщено перетворювач напруги, електрично з'єднаний зі світлодіодним модулем і лампи з цоколем. Оптика світлодіодного модуля виконана на основі усіченої історичної лінзової матриці, прикріпленою до друкованій платі і має поднутренія, в яких розташовуються або герметизований компаундом світлодіодний кристал, або дискретні світлодіоди. Лінзова матриця може мати доповніть�нею частини історичної лінзи, а також у вигляді елемента в області поднутренія, забезпечує повне внутрішнє відбиття падаючого на нього бічного випромінювання світлодіода. Матеріал лінзової матриці може містити светорассеивающей матеріал (диспергатор). Конструкція світлодіодної лампи сприяє формуванню ширококутної діаграми випромінювання. 2 н. і 19 з.п. ф-ли, 12 іл.

Малобликующий світлодіодний освітлювальний модуль

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Технічним результатом є підвищення ефективності освітлення. Світлодіодний освітлювальний модуль (110) має вертикально триваючу опорну конструкцію (120) для світлодіодів, зовнішню оболонку (103), навколишнє згадану опорну конструкцію (120) для світлодіодів, і матрицю індивідуально спрямованих світлодіодів (133), з'єднану з вертикально триваючої опорною конструкцією (120) для світлодіодів, і безліч оптичних елементів (134). Безліч згаданих світлодіодів (133) мають вісь (А) світлового виходу, спрямовану в області освітлення, при цьому кожен з безлічі оптичних елементів (134) змонтований і розташований на відстані від відповідно до одного із згаданих світлодіодів (133), перетинає його згадану А вісь світлового виходу, змінюючи при цьому розподіл світлового виходу одного із згаданих світлодіодів (133). Пристрій забезпечений щонайменше однієї вертикально триваючої світловій внутрішньої лінзою (150/260), розміщеної між безліччю оптичних елементів (134) і зовнішньою оболонкою (103) і перетинає вісь (A) світлового виходу світлодіодів (133) згаданого безлічі світлодіодів під прямим кутом.13 з.п

Універсальне освітлювальний пристрій з твердотільними джерелами світла

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Технічним результатом є розширення арсеналу технічних засобів. Освітлювальний пристрій 1100 містить колбу 18, корпус 16, з'єднаний з колбою 18, і цоколь 14, з'єднаний з колбою 18, і першу друковану плату 30, розташовану всередині корпусу 16. На першій друкованій платі 30 розташовані джерела 32 світла. З джерелами 32 світла термічно пов'язано теплопоглинальне пристрій 210. Теплопоглинальне пристрій 210 містить рознесені пластини 1140, що мають зовнішні краї і наскрізні отвори. Кожен із зовнішніх країв 1144 знаходиться в контакті з корпусом 16. Освітлювальний пристрій містить також подовжений вузол 1110 друкованої плати схеми управління, електрично з'єднаний з джерелами 32 світла першої друкованої плати 30 і з цоколем 14. Друкована плата 1110 схеми управління проходить через отвори 1170. На друкованій платі 1110 схеми управління розташовані електричні компоненти 1112 для управління джерелами 32 світла. 10 н. і 172 з.п. ф-ли, 28 іл.

Светоизлучающее пристрій і освітлювальний прилад

Винахід відноситься до освітлювальних пристроїв. У светоизлучающем пристрої джерело світла має вузьке або обмежене розподіл інтенсивності світла. Пристрій скомпоновано так, що світло від джерела виводиться з більш широким просторовим розподілом інтенсивності світла через периферійну поверхню на ділянці виведення світла у вигляді воронки. Светоизлучающее пристрій додатково містить ділянку змішування світла, випромінюваного з джерела. 2 н. і 11 з.п. ф-ли, 8 іл.

Збірне освітлювальний пристрій на основі сід для загального освітлення

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Технічним результатом є збільшення ефективності освітлення. Освітлювальний пристрій містить корпус з неелектропровідного матеріалу, розташовані в ньому джерело світла на основі світлодіодів, що містить принаймні один перший світлодіод, що генерує перше випромінювання, має перший спектр, і принаймні другий світлодіод, що генерує друге випромінювання з другим спектром, відмінним від першого, оптику, з'єднану з джерелом світла, теплопоглинальне пристрій, а також базу для з'єднання із гніздом і електричну схему з перетворювачем потужності. Технічний результат досягається за рахунок того, що воно забезпечений датчиком температури, розташованим у безпосередній близькості до джерела світла, а перетворювач потужності є перемикаючим джерелом живлення, отримують температурний сигнал для керування струмами, що протікають через перший і/або щонайменше один другий світлодіод так, що перший струм може відрізнятися від другого. 9 з.п. ф-ли, 22 іл., 2 табл.

Освітлювальний прилад

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Освітлювальний прилад і світловипромінюючий елемент для прискорення росту рослин. Прилад містить одиночний джерело випромінювання у вигляді світлодіода, який забезпечує щонайменше два піки випромінювання в інтервалі довжин хвиль 300-800 нм, при цьому принаймні один із зазначених піків випромінювання має ширину на полувисоте, рівну щонайменше 50 нм. Зазначені піки випромінювання світлодіода добре збігаються зі спектром реакцій фотосинтезу рослин. Технічний результат - підвищення ефективності опромінення рослин. 2 н. і 9 з.п. ф-ли, 6 іл.

Електрична лампа

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Технічним результатом є підвищення ефективності освітлення шляхом розподілу світла у вигляді подвійного пучка або однорідного всеспрямованого розподілу світла. Електрична лампа (1) містить цоколь (2), колбу (4) лампи, встановлену на цоколь, в якій розташований щонайменше один напівпровідниковий джерело (5) світла. Кошти (6) охолодження містять щонайменше два звернених один до одного ребра (7, 8) охолодження, які розділені по меншій мірі одним проміжком (9), що розділяє колбу лампи на щонайменше дві розрізняються частини колби. Згаданий проміжок відкритий в навколишнє середовище і проходить від центру колби лампи до зовнішньої поверхні колби. Лампа включає в себе світлопропускаючих стінку (13) для перерозподілу світу. Світлопроникна стінка (13) може містити дві окремі частини (14, 15) стінки для перерозподілу світла під час роботи. Кожна помітна частина колби може бути виконана у формі поверхні половини витягнутого або половини сплющенного еліпса. 15 з.п. ф-ли, 18 іл.

Освітлювальний блок

Освітлювальний блок для освітлення великих поверхонь містить несе пристрій (11), на якому кілька світлодіодів (13) закріплені в двомірній конфігурації. Між світлодіодами на несучому пристрої закріплені кілька окремих відбиваючих елементів (17, які через несе пристрій з'єднані зі світлодіодами з забезпеченням теплопровідності, так що відбивні елементи виступають для світлодіодів в якості охолоджувального пристрою, відбивні елементи виконані з металу або пластмаси з металлопокритием. Освітлювальний пристрій містить кілька освітлювальних блоків, які встановлені поруч один з одним в одному напрямку або в двох взаємно перпендикулярних напрямках. Модульна система освітлювального блоку включає несе пристрій і різні комплекти відбиваючих елементів. Технічним результатом є зменшення енергоспоживання. 3 н. і 30 з.п. ф-ли, 10 іл.

Освітлювальний пристрій з корпусом, що укладає в собі джерело світла

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Технічним результатом є збільшення ефективності тепловідведення, який досягається за рахунок того, що освітлювальний пристрій, що містить корпус, розташований в ньому джерело світла, переважно світлодіод, та люмінесцентний матеріал. Корпус містить пропускає частину, яка містить пропускає керамічний матеріал і виконану з можливістю пропускання, щонайменше, частини світла джерела світла або, щонайменше, частини світу люмінесцентного матеріалу, і відображає частину, в якій відображає частина містить керамічний відображає матеріал і виконана з можливістю відображення, щонайменше, частини світла джерела світла. 2 н і 13 з.п. ф-ли, 15 іл.

Джерело світла, що містить випромінювач світла, скомпонований всередині прозорої зовнішньої колби

Винахід відноситься до галузі світлотехніки. Технічним результатом є підвищення якості освітлення за рахунок збільшення просторового профілю випромінювання джерела світла. Джерело (10, 12) світла містить випромінювач (20) світла, встановлений всередині прозорої зовнішньої колби (30, 32), що включає светоизлучающее пристрій (40) і містить прозору внутрішню колбу (50), щонайменше, частково навколишнє светоизлучающее пристрій. Прозора внутрішня колба має розсіювач, що містить люмінесцентний матеріал, призначений для перетворення світла з більшою довжиною хвилі. Діаметр (di) прозорої внутрішньої колби менше діаметра (do) прозорою зовнішньої колби. Прозора зовнішня колба з'єднана з непрозорим підставою (60) і забезпечена додатковим розсіювачем. Прозора зовнішня колба має вісь симетрії (S). Уявна площина (P) визначено підстави, по суті, перпендикулярно осі (S) симетрії і перетинається з крапкою (C) сполуки, яка є частиною зовнішньої прозорої колби. Випромінювач світла скомпонований всередині прозорої зовнішньої колби на відстані від уявної площини підстави далеко від підстави. 18 з.п. ф-ли, 8 іл.
Up!