Штучна приманка для лову риби

 

Винахід відноситься до галузі спортивного і любительського рибальства, а саме до штучних принадам для лову риби, переважно спінінгом.

Відома штучна приманка для лову риби, захищена патентом РФ на корисну модель №1107, МПК A01K 85/00, опубл. 16.09.1999 р.

Приманка містить корпус, виконаний у вигляді рибки, два отвори, розташовані на корпусі рибки, пристосування для вібрації, многоподдевний гачок, заводне кільце. Корпус рибки зігнутий у верхній частині по двом равноотстоящим напрямних від осі симетрії корпусу і розташованим паралельно їй. Введено грузило, що одночасно є пристосуванням для вібрації. Встановлена підтримуюча грузило планка, прикріплена до головної частини корпусу рибки, розташована перпендикулярно осі симетрії рибки і вставлена в паз, розташований в нижній частині грузила.

Корпус рибки в робочому стані виконаний, наприклад, у вигляді циліндра, або прямокутника, або трапеції будь-якого забарвлення.

Недоліком штучної приманки є неефективність лову більшості нехищних порід риб із-за обмеженого відтворення рухів представників водної фауни.

Відома штучна приманка дса та м'якого хвоста. Твердий корпус містить один або кілька гачків. М'який хвіст прикріплений до твердого корпусу. Кріплення м'якого хвоста виконано шляхом його накручування на спиралевидное пристосування. Спиралевидное пристосування встановлено в петлі на твердому корпусі приманки.

Така конструкція дозволить підвищити рухливість приманки і зменшити пересади хвоста за гачки. Однак її недоліком є неефективність лову більшості нехищних порід риб із-за обмеженого відтворення рухів представників водної фауни (тільки хвостом).

Найбільш близьким до заявляється, обраної в якості прототипу, є штучна приманка для лову риби, захищена патентом РФ на корисну модель №129362, МПК А01К 85/00, опубл. 27.06.2013 р.

У штучної приманки для лову риби, що містить корпус з м'якого пластику, що складається із суцільної головної частини, центральної частини та хвостовій частині, центральна частина виконана у формі спіральної пружини, а хвостова частина має суцільне підставу.

Недоліком штучної приманки є недостатня ефективність лову більшості порід риб у зимовий (кисневе голодування) і жаркий літній періоди.

Завданням винаходу є�т від використання винаходу полягає в підвищенні ефективності лову більшості порід риб у зимовий (кисневе голодування) і жаркий літній періоди за рахунок відтворення приманкою різних рухів дрібних безхребетних (мотиль, каретра, трубочник, хробак і т. д.).

Зазначений результат досягається тим, що в штучної приманки для лову риби, що містить корпус з м'якого пластику, що складається із суцільної головної частини, центральної і хвостової частини, центральна і хвостова частини об'єднані і виконані у формі суцільний спіралі, зібраної в диск, у вигляді витків в одній площині.

Пропонована штучна приманка зображена на фіг.1, загальний вигляд; на фіг.2 - принада в робочому стані; на фіг.3 - схема напрямку руху приманки при коливальних рухах у воді; на фіг.4 - схема напрямку руху приманки при зворотно-поступальному русі у воді; на фіг.5 - принада у воді врівноваженою формі диска; на фіг.6 - схема напрямку руху приманки при кругових обертальних рухах у воді.

У спекотну літню погоду і в зимовий період, коли лід особливо товстий, а тала вода ще не проникла під лід, риба малоактивна. В основному В цей період головним кормом служать малорухомі личинки комах і черв'яків.

Штучна приманка для лову риби містить корпус з м'якого пластику, що складається із суцільної головної частини 1, об'єднаних центральної частини 2 і хвостової частини 3, виконаних у формі сплош�ска але центру і служить для кріплення до неї гачка.

Штучна приманка для лову риби працює наступним чином.

Через приманку у суцільну головну частину 1 пропускають гачок. Закидають з допомогою додаткового вантажу у воду. При дії води на витки спіралі, що складається з об'єднаних центральної частини 2 і хвостової частини 3, вона розправляється (фіг.2) здійснює коливальні (фіг.3), а також зворотно-поступальні рухи (фіг.4.), шляхом витягування в хвилясту лінію та повернення в спіраль у формі диска (фіг.5).

При ловлі риби з допомогою відвідного повідця під час прагнення суцільний спіралі приманки з робочого положення до врівноваженою формі диска виникають і кругові обертальні рухи (фіг.6).

Сукупність даних рухів дуже схожі з натуральними рухами багатьох безхребетних, особливо черв'яків, каретри, мотиля, трубочника та ін. Перераховані представники водної фауни служать улюбленим кормом риби.

Крім візуальних подразників, що викликаються рухами приманки, виникають механічні та акустичні хвилі, що діє на активізацію клювання як хижих (окунь, судак, щука, жерех, сом тощо), так і мирних порід (короп, сазан, лящ, плотва, червоноперка, густера і т. д.).

Дану приманку мож виготовляють з допомогою форми з м'якого пластику, наприклад силікону.

Таким чином, застосування запропонованого винаходу дозволяє підвищити ефективність в зимовий (кисневе голодування) і жаркий літній періоди за рахунок відтворення приманкою різних рухів дрібних безхребетних (мотиль, каретра, трубочник, хробак і т. д.). є улюбленим кормом для всіх видів риб.

Штучна приманка для лову риби, що містить корпус з м'якого пластику, що складається із суцільної головної частини, центральної і хвостовій частині, відрізняється тим, що центральна і хвостова частини об'єднані і виконані у формі суцільний спіралі, зібраної в диск, у вигляді витків в одній площині. 

Схожі патенти:

Балансир рибальський

Балансир рибальський містить довгастий корпус, як мінімум два крила, кріплення на корпусі для волосіні і гачки. Крила підвішені на бічних поверхнях корпусу з допомогою жорстко закріплених на ньому елементів, що можуть відкриватися в бік кріплення для волосіні і виконані з забезпеченням планування балансира при зануренні у воду. Відношення ширини крила до його довжини становить ≥1. На корпусі та/або на крилах виконані обмежувачі розкриття крил. Винахід забезпечує підвищення ефективності рибного лову за рахунок регульованого планування балансира при зануренні його у воду. 12 з.п. ф-ли, 5 іл.

Рибальська принада

Винахід відноситься до області любительського і спортивного рибальства. Рибальська принада має довгастий корпус і розташовані вздовж нього не менше ніж три лопаті. Кожна лопать складається як мінімум з двох взаємопов'язаних частин: плоскою і спірально закрученою навколо поздовжньої осі приманки. Плоска частина лопаті розташована з одного торця корпусу приманки або з обох. Довжина плоскої частини лопаті менше або дорівнює довжині спірально закрученою частини. Винахід дозволяє підвищити уловистость приманки. 9 з.п. ф-ли, 8 іл.

Рибальська принада

Винахід відноситься до штучних принадам для рибної ловлі. Приманка містить гачок, предхвостье, корпус, плавно переходить в предхвостье, і хвіст. На бічних сторонах корпусу виконана зовнішня канавка. Гачок встановлений у зовнішній канавці, а предхвостье забезпечено кільцеподібними виїмками. Винахід забезпечує можливість багаторазового використання приманки без її руйнування з одночасним поліпшенням її гри. 5 з.п. ф-ли, 4 іл.

Поверхнева блешня

Винахід відноситься до штучних принадам для рибної ловлі. Блешня включає пластину і металевий вантаж. В передній і задній частинах пластини на її поздовжньої осі, яка є також і її віссю симетрії, виконані отвори. Бічні частини пластини симетрично вигнуті вниз щодо її поздовжньої осі. Металевий вантаж виконаний поздовжньо подовженим, сплюснутим у вертикальній площині, з звуженої прямолінійною або увігнутою в середній частині верхньої кромкою. Спереду і ззаду металевого вантажу виконані два стрижня, виступаючих вгору у вертикальній площині над верхньою кромкою вантажу і продетих з зазором в отвори поздовжньо подовженою вигнуті пластини, розміщеної зверху вантажу. Кінці стрижнів поздовжньо розведені нарізно або спрямовані назустріч один одному. Пристосування для кріплення волосіні виконано у вигляді вушка або плоского вертикального виступу спереду вантажу з отвором, причому отвір чи вушко винесені вперед щодо центру ваги блешні і розміщені попереду металевого вантажу у його нижньої кромки з відступом вниз відносно поздовжньої осі пластини. Винахід забезпечує підвищення результативності рибної ловлі, обумовлене високими 4 з.п. ф-ли, 8 іл.

Штучна приманка для ярусного лову риби

Приманка включає носій, в якості якого використовують шматочок роговий губки, просочений наповнювачем. В якості наповнювача використовують густий відвар з голів тріски з желатином в поєднанні 1:100 і екстракт з органів і тканин ісландського гребінця концентрацією 10-2 М. Винахід забезпечує залучення тріскових порід риб і відлякування скатів. 1 табл., 1 іл.
Приманка містить разнофракционную суміш розмоловши зернових культур - від 65 до 99%, бентонітових глин - від 0,05 до 34,5% і висушених і розмелених до 50 мкм комах родини Огнівка - від 0,05 до 0,5% від загального обсягу. Винахід забезпечує інтенсивне залучення риби без нанесення шкоди навколишньому середовищу.

Вібруюча блешня (варіанти)

Винахід відноситься до штучних принадам для рибної ловлі. Блешня складається з тримача, передня і задня частини якого просмикнуті з проміжком у два отвори поздовжньої подовженою пластини. В одному варіанті тримач виконаний з вигнутого металевого стрижня, в іншому - тримач в середній частині виконаний об'ємним і вузьким у поперечному перерізі або плоским. В обох варіантах вантаж, прикріплений до передньої частини держателя, а на задній частині є петля для гачка. У тримачі виконані отвори для кріплення волосіні, зміщені відносно центру ваги блешні тому. Пластина, розташована своєї поздовжньої віссю поздовжньо до держателя, виконана з можливістю повороту навколо своєї поздовжньої осі в обидві сторони і наближення порушених бічних частин гранично поверненою в кожну сторону пластини на однакову відстань до вертикальної площини, що проходить через вісь повороту пластини і подовжню вісь держателя без досягнення бічними частинами пластини цієї вертикальній площині. Винахід забезпечує підвищення результативності рибної ловлі обумовлене високими польотні характеристики при забросе, здатністю до самозаглублению і ефективними коливаннями блесн

Штучна приманка для лову риби

Винахід відноситься до галузі спортивного і любительського рибальства, а саме до штучних принадам для лову хижої риби, переважно спінінгом

Пристрій приманки

Винахід відноситься до принадам для рибної ловлі

Коливальна блешня

Винахід відноситься до штучних принадам
Up!