Пристрій для відбору проби фізіологічної рідини і спосіб його використання

 

Винахід стосується пристрою для відбору проби фізіологічної рідини, зокрема крові, а також способу його використання.

Коли пацієнт (людина або тварина) піддається перфузії, може виникнути необхідність у відборі проби з організму пацієнта, такий як проба крові для аналізу. У цьому випадку уповноважена особа (лікар, фахівець із середньою медичною освітою або ветеринар) виконує:

- або відбір проби незалежно від перфузії, при цьому пацієнт піддається першого введення голки для встановлення контуру перфузії, а потім другого введення голки для відбору проби;

- або відбір проби в момент, коли катетер встановлюється на місці (або замінюється), при безпосередньому з'єднанні з катетером, до установки перфузійної магістралі на місці;

- або відбір проби, використовуючи шприц, з рамки запірного крана консольного подовження (зазвичай довжиною кілька десятків сантиметрів), вставленого між перфузійної трубкою і катетером. У цьому випадку необхідно провести першу операцію «прочищення» (аспірацію від 1 до 7,5 мл в залежності від лікарської практики та виду аналізу крові, який потрібно виконати), а потім виконати сам забір проби крові. Зворотне введення забр�гемолізу.

Винахід стосується головним чином, але не виключно,

перфузії через центральну або периферичну вену.

Як відомо, система для перфузії через периферичну вену встановлюється на місці наступним чином.

Після виявлення периферичної вени через шкіру вводять голку, на яку надітий катетер (такий пристрій відомо під маркою Cathlon®). Коли голка розташована у відні, дистальний кінець катетера просовують у вену, голку видаляють, а проксимальний кінець катетера закріплюють на шкірі пацієнта, використовуючи стерильну пов'язку. Існують різні діаметри катетера, які зазвичай виражаються калібром (G). Діаметр використовуваного катетера залежить від стану пацієнта, від операції, яку необхідно виконати (забір проби або ін'єкційне введення), а також від віку пацієнта. Наприклад, будуть обрані наступні катетери: 22-24-го калібру - для новонароджених, 22-го калібру - для дітей у віці від 1 місяця до трьох років, 20-го калібру - для більш старших дітей. Для дорослих можуть бути обрані катетери від 18-го калібру (тобто з зовнішнім діаметром від 1,1 мм до 1,3 мм) до 14-го калібру (тобто з зовнішнім діаметром від 1,8 мм до 2,2 мм).

Нижче наведена таблиця для перекладу «калібру» в метричну з�ково пристрій, наприклад люэровского типу, а на своєму дистальному кінці - перфузійні трубку. Дане з'єднувальний пристрій може бути таким, що при від'єднаному катетері його проксимальний кінець закритий і витік крові неможлива.

У загальному випадку після приєднання катетера утворюють запобіжну петлю за допомогою трубки, що закріплюється на шкірі пацієнта за допомогою стрічки. Ця запобіжна петля не дозволяє катетеру негайно видернуться у разі натягу перфузійної трубки.

Проксимальний кінець трубки повідомляється з текучої середовищі з розширювальним посудиною, сполученим з жорстким або гнучким пакетом з перфузионним продуктом, закріплених на стійці. Остання повинна бути достатньо високою щодо катетера пацієнта, так щоб перфузионний продукт перетікав просто під дією сили тяжіння в напрямку катетера і далі в судинну систему пацієнта.

Трубка переважно містить зубчасте колесо для керування швидкістю перфузійного потоку або іншу систему управління.

Відомий спосіб перевірки того, що катетер правильно введений в судинну систему, шляхом від'єднання перфузійного пакету від стійки і опускання його до висоти нижче катетера пацієнта. Можна спостерігати зворотний струм крові в перфузійні трубку.

Щоб уникнути введення другої голки пацієнту, якому вже

проведена перфузія, в документі WO 2006/088771 запропоновано оснастити традиційну схему перфузії реверсивної помпою, пов'язаної із засобом управління. Останнє виконано з можливістю періодичного переривання роботи перфузійної помпи у поступальному напрямку (тобто від пакета з перфузионним продуктом у напрямку до пацієнта), щоб помпа працювала в зворотному напрямку (тобто від пацієнта до контуру для відбору проби). Таким чином, з'являється можливість відбору проби крові пацієнта через перфузионний катетер.

Однак даний пристрій вимагає ретельного контролю роботи помпи і наявності складного рідинного контуру, до складу якого входить безліч клапанів.

Крім цього, така система може створювати шум (внаслідок роботи помпи), при цьому потрібно джерело енергії для відбору проби крові для введення перфузійного продукту.

Перша задача винаходу полягає в тому, щоб запропонувати просте, ефективне і володіє низьким енергоспоживанням пристрій, який надасть можливість легко здійснити відбір фізіологічної рідини, не вдаючись до додаткового втручання в органиЇеловек або тварина) піддається перфузії, наприклад з терапевтичного використання продукту (сольового розчину, розчину антибіотика і т. д.) може виникнути необхідність у проведенні пацієнту другий перфузії з використанням іншого продукту, такого як кров, після розпізнавання лікарем конкретної клінічної ситуації

(захворювання, травми, кровотечі тощо). В описаному прикладі потрібна кров.

У цьому випадку уповноважена особа (лікар, фахівець із середньою медичною освітою або ветеринар) має встановити другий перфузионний контур, конкретно для переливання крові.

Традиційно для доступу в периферичну вену другий перфузионний контур встановлюється на протилежній руці. Таким чином, пацієнт піддається введення першої голки для встановлення першої перфузії, а потім введення другої голки для встановлення другої перфузії.

Перед наданням можливості надходження потоку продукту другої перфузії принципово важливо провести остаточну перевірку відповідності лікування, призначеного раніше лікарем, лікування, яке передбачається провести пацієнту допомогою другої перфузії.

Наприклад, при переливанні крові, коли лікар призначив пацієнту переливання певної групи кровс кров'ю відповідають групі крові пацієнта, оскільки можливі помилки при розміщенні пакетів з кров'ю або при ідентифікації пацієнта або самих пакетів з кров'ю.

Зазвичай фахівець із середньою медичною освітою використовує пачку карток, просоченої реагентом анти-А і реагентом анти-В, на які він завдає кров пацієнта (зібрану шляхом проколювання кінчика пальця або вени), а також зразок крові з

трансфузионного мішка. Для цієї мети трансфузійні мішки мають основний контейнер для переливання крові та додаткові пробоотборние контейнери, які можуть відділятися від основного контейнера.

Далі фахівець із середньою медичною освітою визначає наявність агглютинатов на пачці карт і порівнює результати реакцій з кров'ю пацієнта і кров'ю зразка. Потім фахівець із середньою медичною освітою застосовує правила сумісності, освоєні ним, для інтерпретації результатів тесту. Інтерпретація може виявитися скрутною, особливо при наявності слабких антигенів або при деяких патологіях.

Таким чином, відзначено, що у процесі інтерпретації тестів за раніше існує багато помилок, пов'язаних з втомою, наявністю екстреної ситуації або неуважністю, а також у процеѵно, що продукт для проведення другої перфузії занадто часто не той, що був призначений лікарем.

Такі помилки можуть просто уповільнити одужання пацієнта, наприклад, якщо доза вводиться за допомогою перфузії продукту нижче призначеної лікарем для лікування пацієнта. Вони також можуть призвести до смерті пацієнта, наприклад, якщо перфузируемая кров несумісна з групою крові пацієнта (А, В, АВ або Про), або коли перфузируемий антибіотик викликає у пацієнта алергії, в той час як спочатку призначений антибіотик алергію у пацієнта не викликав.

Можливі також помилки виконання, які представляють

небезпека для середнього медичного персоналу, якщо є прямий контакт з кров'ю пацієнта.

Для подолання цієї проблеми сучасні рішення націлені на те, щоб забезпечити збіг письмовій інформації на трансфузионном мішку з письмовою інформацією на штативі пацієнта. Дані технологічні рішення головним чином полягають у використанні систем контролю, побудованих на застосування штрихового коду або RFID-міток. Однак помилки виконання і раніше існують, особливо внаслідок помилок при присвоєнні міток перфузионним мішків або помилок ідентифікації пациеионную систему, забезпечує можливість просто, ефективно і з низьким енергоспоживанням проводити заключну перевірку

сумісності лікування, раніше призначеного лікарем, станом пацієнта та/або клінічної ситуацією, раніше діагностованою лікарем.

Для цієї мети у винаході запропоновано створити перфузійні систему, в якій заключна перевірка виконується на тій же перфузійної магістралі, приєднаної до пацієнта.

З цією метою перша задача винаходу полягає в створенні пристрою для відбору проби фізіологічної рідини, такої як кров, призначеного для вбудовування в рідинний контур перфузії пацієнта, забезпеченого перфузионним катетером, і містить трубчасту конструкцію для з'єднання з рідинним контуром перфузії пацієнта, оснащену:

зоною введення за допомогою трубки каналу для відбору проб, що містить дистальний кінець; а також

засобом для утримування в трубчастій конструкції ділянки каналу для відбору проб, що містить дистальний кінець, так що згаданий дистальний кінець звернений до перфузионному катетеру, в напрямку потоку перфузійного продукту, від контейнера з перфузионним продуктом до перфузионному катетеру. Згідно зафіксований в трубчастій конструкції, а ділянку, що містить проксимальний кінець каналу для відбору проб, виступає за межі трубчастої конструкції на рівні зони введення з допомогою трубки;

зона введення за допомогою трубки може містити засіб для введення, виконане з можливістю забезпечення введення в трубчасту конструкцію ділянки каналу для відбору проб, що містить дистальний кінець;

зона введення за допомогою трубки може бути виконана так, що вона розташовується на заданому максимальному вертикальному відстані від проксимального кінця катетера;

задане максимальне вертикальне відстань може залишати від 0 см до 50 см;

засіб для введення може вибиратися з наступного ряду:

- мембрана, виконана з герметичного матеріалу, що зберігає свою герметичність після проколювання; а також

- герметичний з'єднувач;

герметичний матеріал, що зберігає свою герметичність після

проколювання, може представляти собою силіконовий полімер, такий як полідиметилсилоксан (PDMS), поліметилметакрилат (РММА), полівінілхлорид (PVC), а також Tygon;

пристрій для відбору проб додатково може містити:

- засіб з'єднання з проксимальним кінцем перфузійного катетера, а також

�ому катетеру, містить:

- дистальний кінець, призначений для введення в організм пацієнта;

- проксимальний кінець, призначений для з'єднання з дистальним кінцем перфузійної трубки;

а також розташоване між дистальним кінцем і проксимальним кінцем згаданий пристрій для відбору проби фізіологічної рідини, виконане так, що зона введення за допомогою трубки розташовується на заданому максимальному вертикальному відстані від проксимального кінця катетера.

Винахід відноситься до перфузійної трубці, що містить:

- проксимальний кінець, призначений для з'єднання з контейнером з першим перфузионним продуктом;

- дистальний кінець, призначений для з'єднання з проксимальним кінцем перфузійного катетера, введеного в організм пацієнта;

а також розташоване між дистальним кінцем і

проксимальним кінцем згаданий пристрій для відбору проби фізіологічної рідини, виконане так, що зона введення за допомогою трубки розташовується на заданому максимальному вертикальному відстані від проксимального кінця катетера.

Винахід відноситься до комплекту для відбору проби фізіологічної рідини, що містить:

- канароб, і дистальний кінець, а також

- згаданий пристрій для відбору проб. Згідно з іншими варіантами здійснення:

в комплекті відношення внутрішнього діаметра каналу для відбору проб до зовнішнього діаметру трубчастої конструкції пристрою для відбору проб переважно може становити менше 1, звичайно від 1/20 до 1/3;

канал для відбору проб може мати довжину між двома кінцями, складову від 10 см до 100 см, переважно від 20 см до 50 см;

крім того, комплект може містити засіб для аналізу відібраної фізіологічної рідини;

засіб для аналізу також може бути виконано з можливістю аналізу зразка заданого продукту і порівняння відібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту;

засіб для аналізу може містити реакційну камеру і засіб детектування;

крім того, комплект може містити засіб для управління

потоком другий перфузії, при цьому засіб для аналізу здатне передавати засобу керування потоком інформацію щодо відібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту;

комплект може містити засіб для відображення інформації порівняння щодо відібраної физиологичес�виготовлення засобом управління потоком, так що воно блокує потік продукту другої перфузії, якщо фізіологічна рідина і продукт другий перфузії несумісні, а також дозволяє потік продукту другої перфузії, якщо фізіологічна рідина і продукт другий перфузії сумісні;

засіб для аналізу може бути виконано з можливістю керування засобом управління потоком, так, що воно автоматично генерує потік продукту другої перфузії, якщо фізіологічна рідина і продукт другий перфузії сумісні, і не генерує потік продукту другої перфузії, якщо фізіологічна рідина і продукт другий перфузії несумісні;

крім того, комплект може містити контейнер для відбору проб, при необхідності містить засіб для антикоагуляції крові;

контейнер для відбору проб може представляти собою контейнер, що має два відділення, розділених системою односторонньої дії, такої як клапан, засувка, кульова засувка, поплавковий вентиль і т. д.;

контейнер для відбору проб може представляти собою

контейнер, який може деформуватися і активуватися механічно, наприклад, вручну, як наприклад балон для евакуації-аспірації;

контейнер для відбору проб може бути заздалегідь вакуѸонний катетер, обладнаний пристроєм для відбору проб; та/або

комплект може містити згадану перфузійні трубку, обладнану пристроєм для відбирання проб.

Винахід також стосується способу використання зазначеного комплекту для відбору проб, містить наступні етапи:

- вбудовують пристрій для відбору проб рідинний контур перфузії, раніше приєднаний до пацієнта, з перфузионним катетером, у зовнішній ділянку рідинного контуру відносно тіла пацієнта;

- утримують всередині трубчастої конструкції ділянка каналу для відбору проб, що містить дистальний кінець, так що згаданий дистальний кінець звернений до перфузионному катетеру, в напрямку потоку перфузійного продукту, від контейнера з перфузионним продуктом до перфузионному катетеру;

- встановлюють контейнер для відбору проб на висоті, яка нижче висоти розташування катетера пацієнта, так щоб фізіологічна рідина потрапляла в канал для відбору проб з протилежним напрямком течії по відношенню до перфузионному продукту, а далі по напрямку до контейнеру для відбору проб; а також

- утримують контейнер для відбору проб на висоті, яка

нижче висоти розташування катетеролучения проби фізіологічної рідини.

Даний спосіб дозволяє здійснити відбір фізіологічної рідини, не вдаючись до додаткового введення голки пацієнту, якому вже проведено перфузія.

Позиціонування перфузійного катетера в організмі пацієнта не становить частину цього винаходу. Навпаки, винахід дозволяє використовувати перевагу в тому, що перфузионний контур вже приєднаний до пацієнта для відбору проби фізіологічної рідини, зокрема крові, і уникнути додаткового введення голки в тіло пацієнта.

Згідно з іншими варіантами здійснення:

спосіб може містити етап введення, використовуючи засіб для введення, дистального кінця каналу для відбору проб в трубчасту конструкцію пристрою для відбору проб, так що згаданий дистальний кінець звернений до перфузионному катетеру, в напрямку потоку перфузійного продукту;

пристрій для відбору проб може бути виконано так, що зона введення за допомогою трубки розташовується на заданому максимальному вертикальному відстані від проксимального кінця катетера;

задане максимальне вертикальне відстань може залишати від 0 см до 50 см;

дистальний кінець каналу для відбору проб може бути розташований на заданому равочним відстанню» і складає від 0 см до 20 см, переважно від 0 см до 3 см;

спосіб може додатково містити етап установки повідомлення з текучого середовища між контейнером для відбору проб і засобом для аналізу відібраної фізіологічної рідини, а також етап аналізу відібраної фізіологічної рідини;

спосіб може додатково містити етап аналізу і порівняння заданого зразка продукту і відібраної фізіологічної рідини;

спосіб може додатково містити етап вироблення порівняння інформації щодо відібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту;

спосіб може додатково містити етап установки повідомлення з текучого середовища між контуром другий перфузії заданого продукту і рідинним контуром першої перфузії;

спосіб може додатково містити етап передачі інформації порівняння щодо відібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту на засіб для управління потоком продукту другої перфузії;

спосіб може додатково містити етап відображення інформації порівняння щодо відібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту;

спосіб може додатково містити етап дозволу потоку продукту вт�овместими, а також блокування потоку продукту для другої

перфузії, якщо інформація порівняння вказує, що фізіологічна рідина і продукт другий перфузії несумісні; та/або

спосіб може додатково містити етап автоматичного генерування потоку продукту другої перфузії, якщо інформація порівняння вказує, що фізіологічна рідина і продукт другий перфузії сумісні, а також блокування потоку продукту другої перфузії, якщо інформація порівняння вказує, що фізіологічна рідина і продукт другий перфузії несумісні.

Інші ознаки винаходу будуть викладені нижче докладного опису, наведеному з посиланням на додані креслення, на яких:

- на Фіг. 1 показаний схематичний вигляд зверху першого варіанту здійснення пристрої для відбору проб щодо винаходу, встановленого за першим способом в рідинному контурі перфузії пацієнта;

- на Фіг. 2, збільшеному фрагменті Фіг. 1, докладно показано пристрій для відбору проб по винаходу;

- на Фіг. 3 показаний схематичний вигляд зверху другого варіанту здійснення пристрої для відбору проб щодо винаходу, встановленого в рідинному контурі перфузії пацієнта;

- на Фіг. 4, збільшеному фрагид зверху першого варіанту здійснення пристрої для відбору проб щодо винаходу, встановленого за другим способом в рідинному контурі перфузії пацієнта;

- на Фіг. 6, збільшеному фрагменті Фіг. 3, докладно показано пристрій для відбору проб відповідно Фіг. 5;

- на Фіг. 7 та 8 показано схематичні види зверху двох варіантів здійснення перфузійного катетера по винаходу;

- на Фіг. 9 і 10 показані схематичні види зверху двох варіантів здійснення перфузійної трубки винаходу;

- на Фіг. 11 показаний схематичний вигляд зверху іншого варіанту здійснення пристрої для відбору проб по винаходу, в якому трубчаста конструкція включає в себе ділянку каналу для відбору проб;

- на Фіг. 12 і 13 показано схематичні види в розрізі варіанту здійснення, представленого на Фіг. 11;

- на Фіг. 14 частково показаний схематичний вигляд зверху варіанту здійснення каналу для відбору проб;

- на Фіг. 15 і 16 показано схематичні види двох варіантів здійснення контейнера для відбору проб по винаходу;

- на Фіг. 17 показаний схематичний вигляд зверху першого варіанту здійснення одного конкретного застосування пристрою для відбору проб по винаходу;

- на Фіг. 18 показаний схематичний вигляд зверху другого варіанту здійснення одного конкретного применента здійснення одного конкретного застосування пристрою для відбору проб по винаходу.

Даний винахід стосується відбору проби крові. Однак може бути зібрана будь-яка фізіологічна рідина, після того

як контур перфузії приєднаний до пацієнта (сеча, спинномозкова рідина, плевральна рідина, асцитна рідина, перитонеальна рідина тощо).

На Фіг. 1 показана рука У пацієнта, до якої приєднаний контур перфузії 100. Такий контур перфузії традиційно утворений контейнером 101 з перфузионним продуктом 102, сполучених з текучої середовищі з перфузионним катетером 104 допомогою трубки 106. Як правило, в рідинному контурі перфузії передбачені фільтр 108 і розширювальний посудину 110. Передбачено також зубчасте колесо 112 для регулювання швидкості потоку перфузійного продукту 102.

У всіх конструкціях, описаних далі, можуть бути передбачені запірні крани і затиски, щоб дозволити або заборонити створювати потік різних продуктів.

Позиціонування перфузійного катетера в організмі пацієнта і налагодження перфузії, загалом, не становить частину цього винаходу.

Насправді, пристрій для відбору рідких проб по винаходу не призначене для «вбудовування» в організм пацієнта, а призначене для введення в рідинний асток рідинного контуру відносно тіла пацієнта.

Пристрій 200 по винаходу містить трубчасту конструкцію 202, що сполучається з текучої середовищі з рідинним контуром перфузії 100. Ця трубчаста конструкція 202 обладнана зоною Zi введення за допомогою трубки каналу 300 для відбору проб,

містить дистальний кінець 301.

Трубчаста конструкція також обладнана утримує засобом 203. Воно придатне для забезпечення при використанні утримування всередині трубчастої конструкції ділянки каналу 300 для відбору проб, що містить дистальний кінець 301, так що дистальний кінець 301 каналу 300 для відбору проб звернений до перфузионному катетеру 104, в напрямку F1 потоку перфузійного продукту 102, від контейнера 101 з перфузионним продуктом до перфузионному катетеру 104.

Термін «утримання» слід розуміти в широкому сенсі. З одного боку, він відноситься до утримування знімним чином ділянки каналу для відбору проб, введеного в трубчасту конструкцію. У цьому випадку пристрій винаходу не містить каналу для відбору проб. Він повинен бути введений користувачем в трубчасту конструкцію під час відбору проб (див. Фіг. 1-6 і 17-19).

Термін «утримання» також відноситься до постійного утримування ділянки каналу для відбору проб в трубчастій конструкції, такбора проб розташований у трубчастої конструкції так, що дистальний кінець 301 каналу 300 для відбору проб направлений до перфузионному катетеру 104, в напрямку F1 потоку перфузійного продукту 102, від контейнера 101 з перфузионним продуктом до перфузионному катетеру 104 (див. Фіг. 11-13).

У варіантах здійснення на Фіг. 1-6 і 17-19 зона Zi введення за допомогою трубки містить засіб 204 для введення.

У варіанті здійснення на Фіг. 1 трубчаста конструкція 202 являє собою Y-подібну сполучну систему, що має гілку, призначену для повідомлення текучого середовища з трубкою 106 для перфузії 100, а також гілка, оснащену зоною Zi введення за допомогою трубки, що містить утримує засіб 203 і мембрану 204 для герметичного введення каналу 300. Дана мембрана виконана з герметичного матеріалу, який зберігає свою герметичність після проколювання.

Альтернативним варіантом конструкція мембрани (товщина і/або жорсткість) і її розташування в Y-подібної системи можуть бути такими, що канал для відбору проб одночасно введений і утримується в експлуатаційному положенні, тобто всередині трубчастої конструкції 202. У цьому випадку мембрана виконує роль утримуючого засоби та засоби для введення.

Герметичний матеріал, що зберігає свою герм�DMS), поліметилметакрилат (РММА), полівінілхлорид (PVC), а також Tygon® (вироблений компанією Saint-Gobain) та ін

Канал 300 для відбору проб містить дистальний кінець 301, що має жорсткість, достатню для проколювання мембрани 204, а також проксимальний кінець 302, призначений для сполучення з текучої середовищі з контейнером 303 для відбору проб. У всьому подальшому описі контейнери для відбору проб переважно мають закривається повітряне вхідний отвір.

Згідно одному варіанту, який не показаний, утримує засіб являє собою герметичний з'єднувач, наприклад

типу люэровского замку. У цьому випадку канал 300 обладнаний відповідним люеровскім з'єднувачем, який проходить, зберігаючи герметичність, ділянка каналу, що містить дистальний кінець 301. Об'єднання люэровских з'єднувачів забезпечує введення каналу для відбору проб в трубчасту конструкцію і утримує ділянку каналу, що містить дистальний кінець 301, зверненим у напрямку до перфузионному катетеру 104, в напрямку F1 потоку перфузійного продукту 102, від контейнера 101 з перфузионним продуктом до перфузионному катетеру 104.

Таким чином, дистальний кінець 301 каналу 300 для відбору проб залишається расположvivo установка каналу для відбору проб в рідинному контурі перфузії, виконується поза організму пацієнта. Вона не є in vivo установкою, тобто встановленням в тілі пацієнта.

Далі буде описано спосіб використання.

Другий варіант здійснення 400 пристрої для відбору рідких проб по винаходу, представлений на Фіг. 2, містить трубчасту конструкцію 402 для з'єднання з рідинним контуром перфузії 100, оснащену зоною Zi введення за допомогою трубки, що містить засіб 404 для введення в трубчасту конструкцію 402 ділянки каналу 300 для відбору проб.

В даному варіанті здійснення засіб 404 для введення являє собою мембрану, виконану з герметичного матеріалу, який зберігає свою герметичність після проколювання. Ця мембрана 404 може займати всю стінку

трубчастій конструкції 402 або її частину. Дана мембрана 404 має конструкційні характеристики (товщину і/або жорсткість, та/або матеріал, та/або схему розташування), що дозволяють їй виконувати роль стримуючого кошти, так і кошти для введення. Іншими словами, канал 300 для відбору проб введений і утримується в експлуатаційному положенні, тобто всередині трубчастої конструкції 402, при цьому дистальний кінець 301 каналу 300 для відбору проб звернений у напрямку до перфузионному катетер�му катетеру 104. Альтернативним варіантом трубчаста конструкція може містити утримує засіб, незалежне від мембрани, яка у цьому випадку використовується тільки для введення.

Герметичний матеріал, що зберігає свою герметичність після проколювання, може представляти собою силіконовий полімер, такий як полідиметилсилоксан (PDMS), поліметилметакрилат (РММА), полівінілхлорид (PVC), а також Tygon (вироблений компанією Saint-Gobain) та ін

Відбір проби фізіологічної рідини, показаний на Фіг. 1-6 і 17-19, виконується наступним чином.

Коли потрібно провести відбір проби фізіологічної рідини, в даному випадку крові, пристрій 200-400 для відбору проб по винаходу вбудовується в рідинний контур перфузії 100, раніше приєднаний до пацієнта Ст.

Дане з'єднання відбувається поблизу проксимального кінця 104а перфузійного катетера 104, а значить не безпосередньо в організмі пацієнта, а на зовнішньому ділянці контуру текучого середовища

щодо тіла пацієнта.

Таким чином, немає потреби в додатковому введенні голки пацієнту. Не потрібно ніякого прямого хірургічного втручання ні для установки на своєму місці пристрою щодо винаходу, ні для його введення в дію� 301 каналу 300 для відбору проб вводиться в трубчасту конструкцію 202-402 пристрої для відбору проб, так що згаданий дистальний кінець 301 звернений у напрямку до перфузионному катетеру 104, в напрямку F1 потоку перфузійного продукту. Дистальний кінець 301 каналу 300 для відбору проб залишається розташованим за межами перфузійного катетера 104, а значить поза організму пацієнта.

Потім перфузионая трубка 106 затискається, після чого канал 300 для відбору проб розблокується і контейнер 303 для відбору проб поміщається на висоту Нзнижче висоти Hcatкатетера пацієнта. Переважно в каналі для відбору проб і контейнері створюється атмосферний тиск завдяки закриваемому повітряному вхідного отвору контейнера.

Як не дивно, це забезпечує створення потоку крові в каналі 300 для відбору проб, має зворотний напрямок струму по стрілці F2 щодо перфузійного продукту, розташованого між катетером і затиском трубки 106. Перфузионний продукт, розташований вище каналу для відбору проб і нижче затиску трубки 106 не збирається одночасно з кров'ю.

Крім того, помічено, що немає необхідності в опусканні

перфузійного контейнера 101, щоб кров затікала в канал для відбору проб.

Коли кров надходить у канал 300 для відбору проб, контейнер 303 для відбору одержати необхідний обсяг 304 зібраної проби.

Щоб отримати потік крові в хороших умовах (з точки зору швидкості потоку, комфорту для пацієнта тощо), зона Zi введення за допомогою трубки пристрої для відбору проб встановлена так, що в експлуатаційному положенні вона розташована на заданому максимальному вертикальному відстані DVmaxвід проксимального кінця катетера 104. Вертикальний напрям - напрям гравітаційного поля.

Вертикальне відстань DVвизначається як відстань між висотою HZiзони Zi введення за допомогою трубки і висотою Hcatперфузійного катетера за шкалою висот Н.

Максимальне вертикальне відстань DVmaxстановить менше 50 див. Переважно воно лежить у діапазоні від -50 до 50 см (знак мінус означає, що зона введення за допомогою трубки розташована нижче проксимального кінця катетера).

На Фіг. 1 і 3 зона Zi введення за допомогою трубки розташована нижче кінця перфузійного катетера 104. Вертикальне відстань, позначене відповідно як DV1і DV2таким чином, є негативним. Дана схема оптимальна для створення потоку крові.

Однак на практиці може статися, що перфузионний катетер 104 розташований нижче зони Zi введення за допомогою трубки. Д�щення розташоване в запобіжної петлі. У цьому випадку відстань DV5є позитивним.

Щоб отримати потік крові, відстань DV5повинно залишатися менше заданого максимального вертикального відстані DVmax.

На практиці в більшості випадків пристрій для відбору проб вбудовується в рідинний контур перфузії поблизу перфузійного катетера, тобто так, що зона введення за допомогою трубки розташована на відстані від 0 до 50 см, переважно від 5 см до 15 див.

Таким чином, в процесі роботи невеликий ризик того, що зона введення за допомогою трубки виявиться вище проксимального кінця катетера, на вертикальному відстані, що перевищує задане максимальне вертикальне відстань DVmax.

На самому початку відбору проби (перехідний стан) зібрана рідина утворена сумішшю крові і перфузійного продукту, розташованого між судинною системою пацієнта і дистальним кінцем 301 каналу 300 для відбору проб.

Отже, переважно під'єднати контейнер 303 для відбору проб тільки коли з'явиться чиста кров (визначається візуально або з допомогою аналізу).

За альтернативного варіанту обсяг перфузійного продукту, що знаходиться між судинною системою пацієнта і дистальнстояния dc1, званого «стикувальним відстанню» між проксимальним кінцем

104а катетера 104 (визначає початкову точку d0для оцінки D дальності на Фіг. 1 і 2) і дистальним кінцем 301 каналу 300. Таким чином, можна розрахувати ступінь розведення крові, зібраної в контейнер 303.

Згідно з іншим варіантом здійснення може бути запропонований контейнер 2000, має два відділення 2010 і 2020, розділених системою односторонньої дії, такої як клапан 2030, затвор, кульова засувка, поплавковий вентиль і т. д. (див. Фіг. 15).

По одному варіанту два відділення 3010 і 3020 контейнера 3000 встановлені незалежно в послідовному порядку і розділені системою 3030 односторонньої дії (див. Фіг. 16). У двох проілюстрованих прикладах відділення 2020 або відділення 3020, далекі по ходу, повинні дозволяти запасати кількість фізіологічної рідини, що дорівнює об'єму перфузійного продукту, розташованого між судинною системою пацієнта і дистальним кінцем 301 каналу 300 для відбору проб, або незначно перевищує його. В ході такого запасания повітря виводиться за допомогою випускного клапана 2040-3040.

Коли відділення 2020 або відділення 3020, далеке по ходу, заповнено, заповнюється відділення 2010 або від рідини, розташованої в далекому по ходу відділенні, змішуватися з «чистою» рідиною, запасеної в близькому по ходу відділенні.

Подальший аналіз, таким чином, переважно може виконуватися на «чистій» рідини. Для цієї мети контейнери на Фіг. 15 і 16 мають клапани 2050-3050 для скидання повітря і для

приєднання до засобу для аналізу відібраної фізіологічної рідини (не показаному на цих фігурах).

Дистальний кінець 301 каналу 300 для відбору проб введений на заданий стикувальний відстань від проксимального кінця перфузійного катетера.

Щоб дізнатися це відстань і оптимізувати відбір проб, трубчаста конструкція пристрою для відбору проб по винаходу переважно має градуювання шкали відстаней.

Переважно ця градуювання може бути виконана безпосередньо у величинах об'єму при відліку від дистального кінця катетера, що знаходиться в контакті з судинною системою пацієнта. Це полегшує розрахунок ступеня розведення крові у зібраній пробі.

Експериментально визначено, що оптимальне стикувальний відстань dCoptстановить від 0 до 20 см, переважно від 0 до 3 див.

Таким чином, при стикувальному відстані dC2відбір проб іме�ного відстані, діаметра DCі довжини каналу для відбору проб можна домогтися оптимальної якості відбору проб, забезпечивши тривалість відбору проби не більш приблизно однієї хвилини, переважно десяти секунд. Вважається, що цей час є максимальним, щоб пацієнт не відчував дискомфорт.

У варіантах здійснення, представлених на Фіг. 1-6 і 17-19, коли кількість відібраної проби є достатнім,

є можливість деактивувати утримує засіб, витягти канал для відбору проб і закрити засіб для введення герметичним чином (автоматично або вручну).

Щоб уникнути, наприклад в ході невмілого поводження, повернення крові з каналу для відбору проб в напрямку рідинного контуру перфузії дистальний кінець 301 контуру 300 для відбору проб переважно оснащений засобом 305 односторонньої дії, таким як безповоротний клапан хитного типу або тристулковий безповоротний клапан. Альтернативним варіантом засіб односторонньої дії може також розташовуватися на проксимальному кінці каналу 300 для відбору проб.

Пристрій для відбору проб по винаходу може вбудовуватися в рідинний контур перфузії між перфузионним катетером і перфузионцом перфузійного катетера, а також

- засіб для з'єднання з дистальним кінцем перфузійної трубки.

Для встановлення цього пристрою оператор приєднує пристрій до дистальному кінця перфузійної трубки, продуває повітрям трубку і з'єднує пристрій з проксимальним кінцем перфузійного катетера.

Засіб з'єднання може бути люэровского типу.

Може знадобитися передбачити катетер або перфузійні трубку, заздалегідь обладнані на етапі виготовлення пристроєм для відбору проб по винаходу.

Таким чином, як показано на Фіг. 7 та 8, перфузионний катетер по 500 винаходу містить:

- дистальний кінець 502, призначений для введення в організм пацієнта;

- проксимальний кінець 504, призначений для з'єднання через люэровского з'єднувача 505, з дистальним кінцем перфузійної трубки; а також

- розташоване між дистальним кінцем 502 і проксимальним кінцем 504 пристрій 506-509 для відбору проб фізіологічної рідини по винаходу, встановлене так, що зона Zi введення за допомогою трубки розташовується на заданому максимальному вертикальному відстані DVmaxвід проксимального кінця катетера.

Така компоновка забезпечує хороший струм физиол�здійснює від 0 см до 50 см

На цих фігурах голка для перфорації катетера не показана.

У варіанті здійснення на Фіг. 7 пристрій 506 має трубчасту конструкцію 507, що представляє собою Y-подібну сполучну систему, що містить утримує засіб 503, оснащений мембраною 508 для введення, виконаної з герметичного матеріалу, який зберігає свою герметичність після проколювання. Дана трубчаста конструкція схожа з тією, що описана у зв'язку з Фіг. 1 і 2.

У варіанті здійснення на Фіг. 8 пристрій 509 має трубчасту конструкцію 501, обладнану мембраною 510, виконаної з герметичного матеріалу, який зберігає свою герметичність після проколювання. Дана мембрана 510 має

конструкційні характеристики (товщину і/або жорсткість, та/або матеріал, та/або схему розташування), що дозволяють їй виконувати роль стримуючого кошти, так і кошти для введення. Дана мембрана 510 схожа з тією, що описана у зв'язку з Фіг. 3 і 4.

Таким чином, коли контур перфузії встановлюється на місці з використанням катетера щодо винаходу, пристрій для відбору проб по винаходу вбудовується в рідинний контур перфузії між перфузионним катетером і перфузійної трубкою.

Аналогонец 602, призначений для з'єднання з контейнером з першим перфузионним продуктом;

- дистальний кінець 604, призначений для з'єднання через люэровского з'єднувача 605, з проксимальним кінцем перфузійного катетера, введеного в організм пацієнта; а також

- розташоване між проксимальним кінцем 602 і дистальним кінцем 604 пристрій 606-609 для відбору проб фізіологічної рідини по винаходу, встановлене так, що в роботі зона введення за допомогою трубки розташовується на заданому максимальному вертикальному відстані DVmaxвід проксимального кінця перфузійного катетера.

Дане пристрій для відбору проб переважно розташоване як можна ближче до дистальному кінця 604, так щоб в експлуатаційному положенні зона введення за допомогою трубки

розташовувалася на відстані від 0 см до 50 см, переважно від 5 см до 15 див.

У варіанті здійснення на Фіг. 9 пристрій 606 має трубчасту конструкцію 607, що представляє собою Y-подібну сполучну систему, що містить утримує засіб 603, оснащений мембраною 608 для введення, виконаної з герметичного матеріалу, який зберігає свою герметичність після проколювання. Дана трубчаста конубчатую конструкцію 601, обладнану мембраною 610, виконаної з герметичного матеріалу, який зберігає свою герметичність після проколювання. Дана мембрана 610 має конструкційні характеристики (товщину і/або жорсткість, та/або матеріал, та/або схему розташування), що дозволяють їй виконувати роль стримуючого кошти, так і кошти для введення. Дана мембрана 610 схожа з тією, що описана у зв'язку з Фіг. 3.

Таким чином, коли контур перфузії встановлюється на місці з використанням даної трубки по винаходу, пристрій для відбору проб по винаходу вбудовується в рідинний контур перфузії між перфузионним катетером і перфузійної трубкою.

При використанні катетера або трубки, що включають в свій склад з моменту виготовлення пристрій для відбору проб щодо винаходу, немає необхідності в тимчасовій зупинці перфузії, щоб приєднати пристрій для відбору проб по винаходу.

Реалізація раніше описаного способу може виконуватися з використанням комплекту для відбору проби фізіологічної

організму, що містить пристрій для відбору проб, представлене на Фіг. 1-6, а також канал 300 для відбору проб, має дистальний кінець і проксимальний кінець, призначений * відбору проб.

У першому варіанті здійснення комплект для відбору проб по винаходу може містити канал для відбору проб, а також перфузионний катетер, обладнаний пристроєм для відбору проб, наприклад, як на Фіг. 7 та 8. Завдяки такому комплекту процедури установки перфузійного контуру не зазнають змін.

У другому варіанті здійснення комплект для відбору проб по винаходу може містити канал для відбору проб, а також перфузійні трубку, обладнану пристроєм для відбору проб щодо винаходу, наприклад, як на Фіг. 9 і 10. Завдяки такому комплекту процедури установки перфузійного контуру не зазнають змін.

Інший варіант здійснення пристрою 1000 для відбору проб по винаходу показано на Фіг. 11. Він містить трубчасту конструкцію 1002 для з'єднання з рідинним контуром перфузії, представленим на даній Фіг. 11 катетером 104 і ластами 106. Для цієї мети трубчаста конструкція 1002, катетер 104 і трубка переважно мають люэровские замкові з'єднання, відповідно 1002а, 1002b, 104а і 106а.

Пристрій 1000 для відбору проб також містить утримує засіб 1004, придатне для забезпечення при використанні утримування всередині трубчастої конструкції 1002 учас� каналу 1100 для відбору проб направлений до перфузионному катетеру 104, у напрямку F1 потоку перфузійного продукту.

Ділянка каналу 1100 для відбору проб, що містить дистальний кінець 1101, таким чином, безпосередньо вбудований в трубчасту конструкцію 1002, при цьому ділянка 1003 каналу 1100 для відбору проб, що містить проксимальний кінець, виступає за межі трубчастої конструкції врівень з зоною Zi введення за допомогою трубки.

Утримує засіб 1004 в даному випадку утворено механічним з'єднанням між каналом 1100 і трубчастої конструкцією. Як показано на Фіг. 12 і 13, що ілюструють поперечний переріз по Фіг. 11 канал 1100 і трубчаста конструкція 1002 утворюють єдиний ділянку. Утримує засіб може представляти собою поздовжнє зварне з'єднання.

Дистальний кінець каналу для відбору проб розташований на заданому стикувальному відстані від проксимального кінця перфузійного катетера, що становить від 0 см до 20 см, переважно від 0 см до 3 див. Ця відстань не може регулюватися середнім медичним персоналом, а задається в процесі виготовлення пристрою. Це спрощує застосування і не вимагає від середнього медичного персоналу додаткових технічних дій.

На Фіг. 11 утримує засіб при необхідності містить тверду частину 1�ь створює можливість частково підтримувати ділянку 1003, виступаючий з трубчастого ділянки 1002, і тим самим уникнути перегину каналу 1100. Ця тверда частина може розташовуватися над або під каналом для відбору проб, або по всій його окружності.

Пристрій для відбору проб по винаходу, який безпосередньо включає в свій склад ділянка каналу для відбору проб, позбавляє користувача від необхідності введення каналу в трубчасту конструкцію. Зокрема, таке введення являє собою лікарське дія, яка може виконуватися незадовільно, наприклад, якщо стикувальний відстань занадто велика. Крім того, введення може призвести до перегину каналу, що завадить вступу фізіологічної рідини в контейнер 303.

Щоб уникнути такого явища перегину, канал 1100 для відбору проб може містити, щонайменше, одну гофровану конструкцію (див. Фіг. 14) забезпечує вигин без освіти перегинів.

Такий гофрованої конструкцією може бути оснащений канал для відбору проб у всіх варіантах здійснення пристрою по винаходу.

У всіх попередніх пристроях для відбору проб або комплектах відношення діаметра Dc каналу для відбору проб до діаметру Dt трубчастої конструкції пристрою для відбору проб предпочт�одукта, незважаючи на відбір проби крові.

Аналогічним чином зовнішній діаметр перфузійного катетера

переважно становить від 14 G (калібр) до 24 G, переважно від 14 G до 18 G.

Чим більше цей діаметр, тим вище може бути швидкість потоку при відборі проби. Змінюючи висоту контейнера щодо катетера пацієнта, можна відрегулювати швидкість потоку і збільшити пропускну здатність. Відбір проби, таким чином, може виконуватися на відрізку часу, комфортний для пацієнта, протягом однієї хвилини або менше, переважно протягом приблизно 10 секунд.

Переважно довжина каналу для відбору проб між його двома кінцями становить від 10 см до 100 см, переважно від 20 см до 50 см

Пристрій для відбору проб по винаходу переважно може бути використано для створення системи безпечного перфузії, наприклад, безпечного переливання крові.

Така система і її реалізація показані на Фіг. 17-19, описаних нижче.

Таким чином, спосіб використання пристрою по винаходу в додаток може містити етап установки повідомлення з текучої середовищі, за допомогою магістралі 305, між контейнером 303 для відбору проб і засобом 700 для аналізу відібраної фізіологічної жид�до комплекту для відбору проби фізіологічної рідини по винаходу.

У варіанті здійснення на Фіг. 17 засіб 700 для аналізу містить реакційну камеру 710 і засіб 720 детектування.

Реакційна камера 710 може мати будь-яку форму, придатну для проведення реакції, яку потрібно детектувати.

В одному прикладі варіанти здійсненні реакційна камера являє собою касету, що містить біочіп, передбачений в рідинному контурі.

В одному особливо кращому прикладі в контексті безпечної системи для переливання крові використовуються биофункциональние біочіпи 710 на основі золота в поєднанні з пристроєм 720 детектування на основі оптичних перетворень (такі як комерційно реалізовані компанією GE Healthcare під маркою «BIAcore system).

На базі поверхневого плазмонного резонансу даний тип пристроїв вимірює зміна резонансного кута відсічки (залежного від зміни коефіцієнта заломлення на межі розділу золото/діелектрик), який може бути пов'язаний з зміною маси.

Функціоналізація, що реалізується на скляній підкладці, забезпеченою тонким шаром золота, виконується у два етапи. Перший етап забезпечує відновлення тонкої органічної плівки, що має певні активуються хімічні фууется і відбувається іммобілізація антитіл, поміщених на його поверхню.

Автори винаходу виявили, що після хімічної обробки золотий поверхні іммобілізація анти-А і анти-В антитіл IgM типу значно поліпшувалася при рівні pH, приблизно рівному 4,65.

В даних pH-умовах «ступінь підсадки» досягає в середньому 1500 IgM/мкм2що створює можливість залучити до 100000 антитіл на одне захоплене червоне кров'яне тільце.

Це призводить до сильного взаємодії між еритроцитами і иммуносенсором, мають поверхню, функционализированную анти-А і анти-IgM, навіть після кількох промивань.

Таким чином, засіб 700 здатне проводити аналіз зібраної крові 304 шляхом інтерпретації інформації з детектування, отриманої засобом 720 детектування, що відноситься до взаємодії між кров'яними тільцями і антитілами, присутніми на биочипе.

Така взаємодія має високу чутливість і дозволяє проводити аналіз на сумісність крові навіть при наявності патології або у випадку слабких антигенів.

Можуть використовуватися інші види взаємодії та інші засоби детектування крім тих, що описані раніше, для аналізу крові (розпізнавання вірусів, протеїнів, циркулюючих ред�ривает етап проведення аналізу зразка 810 заданого продукту, а також етап проведення порівняння відібраної фізіологічної рідини 304 зразка 810 заданого продукту.

Наприклад, у разі переливання крові заданий продукт являє собою кров, заготовлену в одному з додаткових пробоотборних контейнерів 810, відокремлюваних від основного контейнера 820 трансфузионного мішка 800.

Переважно засіб 700 для аналізу здатне також провести аналіз зразка заданого продукту 810, а також провести порівняння з відібраної фізіологічної рідиною 304.

Спосіб за винаходом також передбачає етап відображення інформації порівняння щодо відібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту. Для цієї мети комплект для відбору проб по винаходу містить засіб відображення інформації порівняння щодо відібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту.

У варіанті здійснення, показаному на Фіг. 17, контейнер 303 для відбору проб за допомогою магістралі 306 повідомляється з текучої середовищі з реакційною камерою 712.

Магістраль 306 має достатню довжину, щоб дозволити оператору, коли реакційна камера готова для виконання аналізу і порівняння, помістити камеру 710 на засіб (не показано) д�му 721 для детектування та аналізу, а також засобом 741 відображення інформації ICпорівняння (не показано), переданої засобом 721.

Кріпильний засіб може представляти собою фіксатор, розєм реакційну камеру 710, так щоб положення камери було оптимальним для детектування і аналізу з допомогою кошти 721.

Даний варіант здійснення не вимагає від'єднання камери від магістралі 306. Таким чином, ризик прямого контакту оператора з зібраної рідиною знижується.

Крім цього, детектування та аналіз проводяться на одній перфузійної магістралі. Оскільки від'єднання між камерою 710 і пацієнтом (за допомогою пристрою 200-400 для відбору зразків, каналу 300, контейнера 303 і магістралі 306) не відбувається, неможливо допустити помилку з'єднання між камерою і засобом 731 управління потоком; неможлива «інверсія» камери між одним пацієнтом та іншим пацієнтом.

У варіанті здійснення, показаному на Фіг. 18, детектирующее засіб 720 кошти 700 для аналізу, розташоване поблизу реакційної камери 710, передає інформацію ICпорівняння на засіб 730 управління потоком для другої перфузії (в даному випадку контур для переливання крові). Засіб 730 управління потоком переважно облад�рианте здійснення розташоване нижче катетера пацієнта, в околиці контейнера 303 для відбору проб.

Такий варіант здійснення має перевагу в тому, що потрібні лише короткі рідинні магістралі (канал 300 і магістраль 306). Однак загальний обсяг простору, потрібного для системи, може бути великим, оскільки містить засіб 700 для аналізу і незалежний засіб 730 управління потоком.

У варіанті здійснення, показаному на Фіг. 19, реакційна камера 710, як і на Фіг. 18, з'єднана з контейнером 303 із зібраною рідиною, а також зі зразком 810 заданого продукту.

Коли реакційна камера готова для проведення аналізу та порівняння, оператор затискає магістраль 305 (для цієї мети

переважно передбачено запірний зубчасте колесо, яке тут не показано) і приєднує реакційну камеру 710 до засобу для аналізу й до засобу 731 управління потоком. Останнім обладнано засобом 721 детектування і проведення аналізу, а також засобом 741 відображення інформації 1порівняння (не показано), що видається засобом 721. З'єднання камери 710 з керуючим засобом 731 може виконуватися з допомогою кріпильного кошти (не показано).

Кріпильний засіб може представляти собою фіксатор, розєм реакційну кДанний варіант здійснення має перевагу в тому, що більш компактний, ніж той, що представлений на Фіг. 18. Однак він вимагає проведення етапу від'єднання реакційної камери 710 по текучого середовища, що може нести ризик контакту оператора з відібраної рідиною.

У трьох попередніх варіантах здійснення, коли аналіз виконується за допомогою засобу 700-720-721 для аналізу, останнім передає на засіб 730-731 управління потоком для другої перфузії інформацію ICпорівняння щодо відібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту.

Дана інформація далі відображається з допомогою кошти 740-741 відображення.

Після цього середній медичний персонал знає, чи сумісний продукт для другої перфузії з організмом пацієнта та/або діагностованою клінічною ситуацією. У прикладі з

переливанням крові середній медичний персонал знає, чи належить кров у трансфузионном мішку до групи АВО, сумісної з групою АВО пацієнта.

В іншому прикладі середній медичний персонал зможе визначити, що антибіотик, присутній в перфузійному мішку, не викликає алергічну реакцію у пацієнта.

Коли інформація порівняння вказує, що продукт для другої трансфузії сумісний з організмом пацієнта, середн�приватним контуром для першої перфузії.

Таке встановлення повідомлення з текучої середовищі переважно виконується за допомогою засобу для керування потоком.

Даний варіант здійснення створює можливість приєднання мішка з продуктом для другої перфузії, тільки якщо він сумісний з пацієнтом. Це дозволяє уникнути втрати мішка з продуктом, оскільки дана система дозволяє повернути в ужиток мішок, визнаний несумісним.

Проте може також знадобитися, щоб мішок для другої перфузії був приєднаний до керуючого засобу, коли виконуються аналіз і порівняння.

Далі середній медичний персонал вручну активує засіб 900 для створення потоку згаданого продукту.

Відповідно до одного кращого варіанту здійснення спосіб за винаходом містить етап блокування потоку продукту для другої перфузії, якщо інформація порівняння вказує, що

фізіологічна рідина і продукт для другої перфузії несумісні, а також дозволу потоку продукту для другої перфузії, якщо інформація порівняння вказує, що фізіологічна рідина і продукт для другої перфузії сумісні.

Таким чином, якщо середній медичний персонал випадково вирішить вручну створити потік пут�редство управління потоком містить соленоїдний клапан, знаходиться в повідомленні з текучої середовищі з контуром для другої перфузії.

Можна також припустити, що в деяких випадках практичного застосування може знадобитися, щоб засіб для аналізу також володіло можливістю керування засобом управління потоком, так щоб воно автоматично генерувало потік продукту для другої перфузії, якщо фізіологічна рідина і продукт для другої перфузії сумісні, і не генерувало потік продукту для другої перфузії, якщо фізіологічна рідина і продукт для другої перфузії несумісні.

Згідно з іншим варіантом здійснення, який не показаний, пристрій для відбору проб містить контейнер, переважно обладнаний площин повітряним вхідним отвором, з'єднаний з трубкою, яка може бути на своєму дистальному кінці з допомогою з'єднання люэровского типу. Така система може встановлюватися на місці на трехходовом запірному

крані, який вже встановлений на місці, розташовуючись на консольній частині або на рамі запірного крана, з'єднаної, з одного боку, з катетером, встановленим на пацієнта, а з іншого боку, - з перфузійної трубкою. У цьому випадку відбір проби виконується шляхом опуск�Однак він призводить до отримання розведеного обсягу (крові і перфузійної рідини), при цьому час заповнення збільшується порівняно з раніше описаними варіантами здійснення.

Винахід дозволяє провести заключну перевірку на тій же перфузійної магістралі, приєднаної до пацієнта. Отже, більше не існує небезпеки виникнення помилки між проведенням аналізу для заключної перевірки і дійсним проведенням самого лікування, оскільки перевірка і санкціонування лікування безпосередньо пов'язані з пацієнтом, без участі середнього медичного персоналу, здатного робити помилки.

В задачі способу винаходу не входять діагностика клінічної ситуації (захворювання, травми, кровотечі тощо) та/або вибір лікування для конкретного випадку, оскільки ці етапи були раніше реалізовані лікарем з урахуванням клінічної картини та стану пацієнта.

Спосіб ставить метою забезпечення проведення лікування в суворій відповідності з вказівкою лікаря. Наприклад, лікар визначив клінічну ситуацію X і прийняв рішення про лікування пацієнта Y за допомогою продукту Z, сумісного з клінічною ситуацією X і

організмом пацієнта Y. Після постановки такого діагнозу спосіб за винаходом забезпечує можливість виконати заключительну�овместимий з клінічною ситуацією X і організмом пацієнта Y.

У прикладі з кров'ю спосіб за винаходом забезпечує можливість виконати заключну перевірку в процесі реалізації трансфузії шляхом підтвердження того, що кров у трансфузионном мішку, необхідна для лікування в раніше продиагностированной клінічної ситуації X, сумісна з АВО групою крові пацієнта Y.

Цей спосіб, таким чином, не ставить метою діагностику клінічної ситуації, що вимагає переливання крові, або запобігання клінічної ситуації, що вимагає переливання крові.

Даний спосіб націлений на те, щоб уникнути медичних ускладнень і помилок, пов'язаних з несумісністю між терапевтичним продуктом і організмом пацієнта), але не на лікування патологічного стану.

1. Пристрій(200, 400, 506, 509, 606, 609, 1000) для відбору проб, призначене для відбору проби фізіологічної рідини, такої як кров, виконане з можливістю вбудовування в рідинний контур перфузії (100) пацієнта, з перфузионним катетером (104, 504), і містить трубчасту конструкцію(202, 402, 501, 507, 601, 607, 1002) для з'єднання з рідинним контуром перфузії, забезпечену:
зоною (Zi) введення каналу (300, 1100) для відбору проб, що містить дистальний кінець (301);
засобом(203, 503, 603, 610, 10 кінець (301, 1101), так що згаданий дистальний кінець (301, 1101) спрямований до перфузионному катетеру (104), напрямку (F1) потоку перфузійного продукту (102), від контейнера (101) з перфузионним продуктом до перфузионному катетеру (104).

2. Пристрій (1000) для відбору проб по п. 1, в якому ділянка, що містить дистальний кінець (1101) каналу (1100) для відбору проб, зафіксований в трубчастій конструкції (1002), при цьому ділянка (1003), що містить проксимальний кінець каналу (1100) для відбору проб, виступає за межі трубчастої конструкції (1002) на рівні зони (Zi) введення.

3. Пристрій(200, 400, 506, 509, 606, 609) для відбору проб з п. 1, в якому зона введення містить засіб (204, 404) для введення, виконане з можливістю забезпечення введення в трубчасту конструкцію ділянки каналу (300) для відбору проб, що містить дистальний кінець (301).

4. Пристрій для відбору проб по п. 1, в якому зона введення виконана так, що при використанні вона розташовується на заданому максимальному вертикальному відстані (DVmax) від проксимального кінця катетера.

5. Пристрій для відбору проб по п. 4, в якому задане максимальне вертикальне відстань (DVmax) становить від 0 см до 50 см

6. Пристрій для відбору проб по п. 3, в якому засіб для введенгерметичность після проколювання; і
- герметичний з'єднувач.

7. Пристрій для відбору проб по п. 6, в якому герметичний матеріал, що зберігає свою герметичність після проколювання, вибирається з силіконового полімеру, такого як полідиметилсилоксан (PDMS), поліметилметакрилат (РММА) і полівінілхлорид (PVC).

8. Пристрій для відбору проб по п. 1, додатково містить:
- засіб з'єднання з проксимальним кінцем перфузійного катетера, а також
- засіб з'єднання з дистальним кінцем перфузійної трубки.

9. Перфузионний катетер (500), що містить:
- дистальний кінець (502), призначений для введення в організм пацієнта;
- проксимальний кінець (504), призначений для з'єднання з дистальним кінцем перфузійної трубки,
відрізняється тим, що він містить розташоване між дистальним кінцем (502) і проксимальним кінцем (504) пристрій (506-509) для відбору проби фізіологічної рідини по кожному з пп. 1-8, виконаний так, що при використанні зона введення розташовується на заданому максимальному вертикальному відстані (DVmax) від проксимального кінця катетера.

10. Перфузійна трубка (600), що містить:
- проксимальний кінець (602), призначений для з'єднання з контейнером з першим перфузионним прод�а, введеного в організм пацієнта,
відрізняється тим, що вона містить розташоване між проксимальним кінцем (602) і дистальним кінцем (604) пристрій (606-609) для відбору проби фізіологічної рідини по кожному з пп. 1-8, виконаний так, що при використанні зона введення розташовується на заданому максимальному вертикальному відстані (DVmax) від проксимального кінця катетера.

11. Комплект для відбору проби фізіологічної рідини, відрізняється тим, що він містить:
- канал (300) для відбору проб, що містить проксимальний кінець (302), призначений для з'єднання з контейнером (303) для відбору проб, і дистальний кінець (301), а також
- пристрій для відбору проб по кожному з пп. 1-8.

12. Комплект для відбору проби фізіологічної рідини по п. 11, в якому відношення внутрішнього діаметра (Dc) каналу для відбору проб до зовнішнього діаметру (Dt) трубчастої конструкції пристрою для відбору проб переважно становить менше 1, звичайно від 1/20 до 1/3.

13. Комплект для відбору проби фізіологічної рідини по п. 11, в якому канал (300) для відбору проб має довжину між двома кінцями, складову від 10 см до 100 см, переважно від 20 см до 50 см

14. Комплект для відбору проби фізіологічної рідини кт для відбору проби фізіологічної рідини по п. 14, в якому засіб (700) для аналізу також виконано з можливістю аналізу зразка заданого продукту і порівняння відібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту.

16. Комплект для відбору проби фізіологічної рідини по п. 14, в якому засіб (700) для аналізу містить реакційну камеру (710) і засіб (720, 721) детектування.

17. Комплект для відбору проби фізіологічної рідини по п. 14, додатково містить засіб (730, 731) для управління потоком продукту другої перфузії, при цьому засіб (700, 720) для аналізу виконано з можливістю передачі засобу (730, 731) управління потоком інформацію порівняння (IC) щодо відібраної фізіологічної рідини (304) і зразка заданого продукту (810).

18. Комплект для відбору проби фізіологічної рідини по п. 17, містить засіб (740, 741) для відображення інформації (IC) порівняння щодо відібраної фізіологічної рідини (304) і зразка заданого продукту (810).

19. Комплект для відбору проби фізіологічної рідини по п. 17, в якому засіб (700, 720) для аналізу виконано з можливістю керування засобом (730, 731) управління потоком, так, що воно блокує потік продукту другої перфузії, якщо фізіологічна жидкическая рідину і продукт другий перфузії сумісні.

20. Комплект для відбору проби фізіологічної рідини по п. 17, в якому засіб (700, 720) для аналізу виконано з можливістю керування засобом (730, 731) управління потоком, так, що воно автоматично генерує потік продукту другої перфузії, якщо фізіологічна рідина і продукт другий перфузії сумісні, і не генерує потік продукту другої перфузії, якщо фізіологічна рідина і продукт другий перфузії несумісні.

21. Комплект для відбору проби фізіологічної рідини по п. 11, додатково містить контейнер (303) для відбору проб.

22. Комплект для відбору проби фізіологічної рідини з попереднім пунктом, в якому контейнер для відбору проб містить засіб для антикоагуляції крові.

23. Комплект для відбору проби фізіологічної рідини по п. 21, в якому контейнер для відбору проб являє собою контейнер (2000-3000), що має два відділення (2010-2020, 3010-3020), розділених системою (2030, 3030) односторонньої дії.

24. Комплект для відбору проби фізіологічної рідини по п. 21, в якому контейнер для відбору проб може представляти собою контейнер, виконаний з можливістю деформуватися і активуватися механічно.

25. Комплект для відбору проби фЍтом стані з допомогою затискача.

26. Комплект для відбору проби фізіологічної рідини по п. 11, що містить перфузионний катетер (500) за п. 9, обладнаний пристроєм для відбирання проб.

27. Комплект для відбору проби фізіологічної рідини по п. 11, що містить перфузійні трубку (600) по п. 10, обладнану пристроєм для відбирання проб.

28. Спосіб використання комплекту для відбору проби фізіологічної рідини по п. 11, відрізняється тим, що він містить наступні етапи:
- вбудовують пристрій (200, 400, 500, 600) для відбору проб рідинний контур перфузії (100), попередньо приєднаний до пацієнта, з перфузионним катетером (104), у зовнішній ділянку рідинного контуру відносно тіла пацієнта (В);
- утримують всередині трубчастої конструкції ділянка каналу (300) для відбору проб, що містить дистальний кінець (301), так що згаданий дистальний кінець (301) спрямований до перфузионному катетеру (104), в напрямку потоку (F1) перфузійного продукту (102), від контейнера (101) з перфузионним продуктом до перфузионному катетеру (104);
- встановлюють контейнер (303) для відбору проб на висоті (Нз), яка нижче висоти (Hcat) розташування катетера пацієнта, так щоб фізіологічна рідина потрапляла в канал (300) для відбір�ю до контейнера для відбору проб; а також
- утримують контейнер для відбору проб на висоті, яка нижче висоти розташування катетера пацієнта, протягом достатнього часу для збирання у контейнері для відбору проб обсягу, достатнього для отримання проби фізіологічної рідини.

29. Спосіб за п. 28 використання комплекту для відбору проби фізіологічної рідини по кожному з пп. 9-20, що містить пристрій для відбору проб по кожному з пп. 3-8, що містить етап введення, використовуючи засіб (202, 404) для введення, дистального кінця (301) каналу (300) для відбору проб в трубчасту конструкцію (202, 402) пристрої для відбору проб, так що згаданий дистальний кінець (301) спрямований до перфузионному катетеру (104), напрямку (F1) потоку перфузійного продукту.

30. Спосіб за п. 28, в якому пристрій (200, 400, 500, 600) для відбору проб виконано так, що при використанні зона введення розташовується на заданому максимальному вертикальному відстані (DVmax) від проксимального кінця катетера.

31. Спосіб за п. 30, в якому задане максимальне вертикальне відстань (DVmax) становить від 0 см до 50 см

32. Спосіб за п. 28, в якому дистальний кінець каналу для відбору проб розташований на заданій відстані від проксимального кінця перфузійного каті�тельно від 0 см до 3 см

33. Спосіб за п. 28, додатково містить етап установки повідомлення з текучого середовища між контейнером для відбору проб і засобом для аналізу відібраної фізіологічної рідини, а також етап аналізу відібраної фізіологічної рідини.

34. Спосіб за п. 33, додатково містить етап аналізу і порівняння заданого зразка продукту і відібраної фізіологічної рідини.

35. Спосіб за п. 34, додатково містить етап створення порівняння інформації щодо відібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту.

36. Спосіб за п. 35, додатково містить етап установки повідомлення з текучого середовища між контуром другий перфузії заданого продукту і рідинним контуром для раніше встановленої перфузії.

37. Спосіб за п. 36, додатково містить етап передачі інформації порівняння щодо відібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту на засіб для управління потоком продукту другої перфузії.

38. Спосіб за п. 37, додатково містить етап відображення інформації порівняння щодо відібраної фізіологічної рідини і зразка заданого продукту.

39. Спосіб за п. 37, додатково містить етап дозволу пото�рой перфузії сумісні, а також блокування потоку продукту другої перфузії, якщо інформація порівняння вказує, що фізіологічна рідина і продукт другий перфузії несумісні.

40. Спосіб за п. 37, додатково містить етап автоматичного генерування потоку продукту другої перфузії, якщо інформація порівняння вказує, що фізіологічна рідина і продукт другий перфузії сумісні, а також блокування потоку продукту другої перфузії, якщо інформація порівняння вказує, що фізіологічна рідина і продукт другий перфузії несумісні. 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до медицини, а саме внутрішніх хвороб. Визначають клініко-анамнестичний дані: індекс маси тіла (ІМТ, кг/м2; окружність талії (ОТ), окружність стегон (ПРО), відношення ВІД/ПРО, наявність цукрового діабету 2 типу у близьких родичів, наявність артеріальної гіпертензії (АГ). Визначають лабораторні дані: рівень інгібітора активатора плазміногену-1 (ИАПГ-1), нмоль/л; метаболіти оксиду азоту (NO), %; резистин, нг/мл; інсулінорезистентність (ІР), ммо/мл; тригліцериди (ТГ), ммоль/л; холестерин ліпопротеїнів високої щільності (ХС ЛПВЩ), ммоль/л; фібриноген, мг/дл; порушення глюкози натще (НГП), ммоль/л; глікований гемоглобін (HbAlc), %; порушення толерантності до глюкози (НТГ), ммоль/л; гомоцистеїн (ГЦ), мкмоль/л; ФНП-α, пг/мл; С-реактивний білок, мг/л; ендотелін і фібриноген. Отриманим значенням присвоюють бальні оцінки. На підставі значення суми балів визначають ступінь ризику розвитку атеросклерозу у хворих на ЦД 2 типу: дуже високий, високий, середній і низький. З урахуванням виявленої мірою визначають дози аспірину та статинів, а також режим моніторингу ліпідного спектру крові, екскреції альбуміну з сечею та показники креатиніну крові. Спосіб дозволяє визначити ступінь рисЌную патогенетично терапію для пацієнта, що призводить до зменшення розвитку серцево-судинних ускладнень. 4 табл., 1 пр.

Пристрій і система для отримання проби рідини тіла та її аналізу

Винахід відноситься до галузі медицини, а саме до збору проб рідини тіла для проведення їх аналізу, тобто визначення в них концентрації досліджуваного речовини. Зокрема, воно відноситься до пристроїв і систем для одержання невеликої проби рідини тіла шляхом проколювання шкіри суб'єкта (людини або тварини), використовуючи одноразовий елемент для проколювання, має наконечник для проколювання шкіри, придатний для створення невеликої ранки, з якої береться проба. Пристрій для отримання проби рідини тіла для аналізу за допомогою проколювання шкіри елементом для проколювання, мають наконечник для проколювання шкіри. Згаданий пристрій має корпус, привід для проколювання, нажимний кільце і пристрій керування силою натискання. Привід для проколювання розташований всередині корпусу для приєднання до елемента для проколювання і для приводу елемента для проколювання, приєднаного до нього, при прокаливающем рух, при якому елемент для проколювання після запуску прокаливающего руху рухається в напрямку проколювання, поки він не досягне точки максимального зсуву, і в зворотному напрямку після того, як він досяг точки максимального смещенЕтие для контакту з шкірою має площу отвору, відповідну колі з діаметром щонайменше 1,5 мм, але не більш 4 мм, Пристрій керування силою натискання для керування силою натискання між натискним кільцем і шкірою під час запуску прокаливающего руху, яка повинна бути дорівнює, щонайменше, 3 М, переважно, щонайменше, 4 М, і, найбільш переважно, щонайменше, 5 М. У другому варіанті виконання пристрій для отримання проби рідини тіла має нажимний кільце, має поверхневу область у формі вузького кільця, навколишнього отвір для контакту з шкірою і передавальної під час практичного застосування пристрою, щонайменше, 70% сил, що діють між пристроєм і шкірою. Кільце має ширину на, щонайменше, частині своєї довжини окружності, не більше 1,5 мм, переважно, не більше 1,2 мм, найбільш переважно, не більше 1 мм Система для отримання проби рідини тіла для аналізу за допомогою проколювання шкіри містить одне з вищевказаних ручних пристроїв багаторазового використання і елемент для проколювання, виконаний з можливістю приєднання з можливістю заміни до приводу пристрою. Технічний результат винаходу полягає в простоті використання, мінімальної хворобливості

Інструмент і система для взяття проби рідини тіла та її аналізу

Винахід відноситься до збору проб рідини тіла для проведення їх аналізу, тобто, визначення концентрації речовин при їх аналізі

Катетер

Катетер // 2457871
Винахід відноситься до медицини, а саме до онкології, і може бути використане при лікуванні пацієнтів з недрібноклітинний рак легені (НМРЛ) III стадії

Спосіб визначення реперфузионного пошкодження міокарда після ішемії

Винахід відноситься до експериментальної біології, переважно кардіології, і може бути використане для скринінгу речовин, попереджають реперфузионние та ішемічні порушення в міокарді

Пристрій для забору крові у дрібних лабораторних тварин

Винахід відноситься до медицини і може бути використане для забору крові у дрібних лабораторних тварин
Up!