Пристрій для ін'єкції встановленої дози рідкого лікарського засобу

 

Область техніки

Винахід відноситься до инъекционному пристрою для ін'єкції встановленої дози рідкого лікарського засобу (далі - препарату), наприклад для ін'єкції однакових, фіксованих доз препарату або для ін'єкції обмеженої кількості різних доз препарату. Більш конкретно, винахід відноситься до инъекционному пристрою, мінімізує кількість операцій, які повинні виконуватися користувачем. Дане ін'єкційне пристрій особливо ефективно при здійсненні користувачем самоинъекции рідкого препарату, наприклад інсуліну при захворюванні на діабет.

Рівень техніки

У деяких областях терапії готовність пацієнта дотримуватися запропонованого курсу лікування залежить від простоти конкретного режиму лікування. Наприклад, у багатьох хворих діабетом 2-го типу хвороба діагностується у відносно літньому віці, коли вони менш схильні погодитися на курс лікування, який занадто сильно втручається в їх нормальний спосіб життя. Більшості цих людей не хочеться, щоб їм постійно нагадували про їхні хвороби; як наслідок, вони не хочуть стикатися зі складними схемами лікування або витрачати час на навчання користуванню незручними сист�имизировать ці коливання. Добре відомим агентом для зниження рівня глюкози є інсулін, який, для забезпечення ефективної дії, повинен вводитися парентерально. В даний час найпоширенішим методом введення інсуліну є підшкірні ін'єкції. Такі ін'єкції раніше вироблялися за допомогою пробірки і шприца; однак, все більшу частку ринку займають так звані ін'єкційні пристрою, або ручки-ін'єктори. Це обумовлено, зокрема, тим, що для багатьох людей користування такими ін'єкційними пристроями є більш легким, особливо тому, що вони не вимагають від користувача виконувати окрему операцію наповнення перед кожною ін'єкцією.

В деяких відомих ін'єкційних пристроях, придатних для самоинъекций, користувач повинен встановити бажану дозу за допомогою механізму встановлення дози ін'єкційного пристрою, а потім ін'єктувати раніше встановлену дозу, використовуючи механізм ін'єкції ін'єкційного пристрою. У таких пристроях доза є змінною, тобто перед кожною ін'єкцією користувач повинен встановити дозу, яка підходить в даній ситуації.

Інші відомі ін'єкційні пристрої виконані з можливістю ін'єктувати при кожному срабат� фіксовану дозу за допомогою механізму встановлення дози або механізму зведення пристрою, а потім ввести цю дозу за допомогою механізму ін'єкції.

В US 4973318 описаний одноразовий шприц, що містить захисний ковпачок, який встановлюється знімним чином на перший корпусних елемент шприца. Ковпачок налаштований з можливістю упору, будучи встановленим на перший корпусних елемент, у другій корпусних елемент. Захисний ковпачок взаємодіє з першим корпусним елементом таким чином, що обертання ковпачка щодо другого корпусного елемента викликає обертання першого корпусного елемента щодо другого корпусного елемента. Це відносне обертання забезпечує варіювання встановлюється дози, тобто захисний ковпачок використовується при встановленні дози. Однак при цьому користувач, поряд з операцією введення встановленої дози, повинен також виконувати операцію її установки.

В US 5674204 описана ручка-ін'єктор для введення ліки, має картридж для ліків, сайт корпусу і ковпачок. Сайт корпусу містить механізм встановлення дози і механізм доставки дози, які селективно рассоединяются і з'єднуються шляхом відповідно встановлення і зняття ковпачка з даною, ручки-ін'єктора. Коли ковпачок прикріплений до ін'єктору, користувач може легко запозичень чином, установка/видалення ковпачка призводить до спрацьовування механізму, який забезпечує перемикання ручки-ін'єктора між режимом установки дози і режимом ін'єкції. Стосовно до цього пристрою користувачеві також необхідно виконати операцію встановлення дози, так і операцію введення встановленої дози.

В US 7302948 описаний приклад з іншої області медицини, аплікатор для носа. В даному аплікатори контейнер з препаратом може переміщатися вперед і назад в залежності від зведення і спрацьовування пружини. Контейнер з препаратом відсунутий назад, коли до даного аппликатору прикріплений ковпачок. Різка зупинка під час руху контейнера з препаратом вперед викликає переміщення поршня, вибрасивающего дозу препарату через випускний сопло.

В US 6056728 описано ін'єкційне пристрій, що забезпечує автоматичне введення голки. Воно містить проміжну камеру між резервуаром з препаратом і ін'єкційним виходом для прийому певного об'єму препарату під час підготовки пристрою до ін'єкції. Пристрій має досить громіздку конструкцію, що знижує його привабливість для носіння з собою, наприклад в жіночій сумочці.

Представляється бажаним ство�ься інтуїтивно і легко. Бажано, зокрема, створити ін'єкційне пристрій, що дозволяє ввести велику кількість доз рідкого препарату і в той же час вимагає виконання користувачем мінімальної кількості операцій. Бажано також створити ін'єкційне пристрій, яке ясно показує користувачу, коли воно готове до ін'єкції і коли залишився в резервуарі кількості препарату недостатньо для ін'єкції повної дози, після чого пристрій автоматично робить неможливим подальше активація механізму ін'єкції. Крім того, бажано створити ін'єкційне пристрій, що має компактну конструкцію, щоб у користувача не виникало бажання залишити його вдома, замість того, щоб носити з собою протягом дня.

Деякі відомі ін'єкційні пристрої пропонують так зване автоматичне введення препарату. Такі пристрої для забезпечення подачі поршня в резервуарі використовують енергію від внутрішнього джерела (як правило пружини). Автоматичні ін'єкційні пристрою спрямовані на зменшення зусилля, необхідного від користувача для виведення препарату з резервуара. Приклад подібного пристрою представлений в US 5104380.

У забезпеченому пружиною автоматичному инъек�ного зубцями штока поршня, необхідно гарантувати, що пружина зведіть і заблокована від спрацювання одночасно з входом сполучного компонента в зачеплення з заданим зубцем на штоку поршня. Якщо даний компонент увійшов в зачеплення із зазначеним зубцем, але пружина не була заблокована від спрацювання, пристрій зробить видачу дози в небажаний момент. З іншого боку, якщо пружина була зведіть і заблокована без того, що сопрягающий компонент увійшов в зачеплення з зубцем на штоку поршня, при активації механізму ін'єкції жодної дози видано не буде.

Тому представляється бажаним створити автоматичне ін'єкційне пристрій, при використанні якого користувачеві гарантується, що доза або встановлена правильно, з гарантією, що вона не буде виведена, поки користувач не активує механізм ін'єкції, або взагалі не встановлена.

В US 6193698 використовується пружина, щоб докласти зусилля до кнопки і утримувати приводний механізм ін'єкційного пристрою в проксимальному положенні. При проведенні ін'єкції дозуюча кнопка і приводний механізм віджимаються в дистальне положення. Щоб запобігти неконтрольовані ін'єкції, блокуючий елемент перешкоджає зворотному двить дозирующую кнопку, користувач повинен натиснути на спускову кнопку, яка стає доступною тільки після установки вручну двох втулок в "нульове" положення відносно одна одної.

З урахуванням цього представляється бажаним створити ін'єкційне пристрій, який після проведення ін'єкції блокує дозирующую кнопку в дистальному положенні і що автоматично звільняє цю кнопку і переміщує її вздовж осі назад в проксимальное положення, коли пристрій підготовляється для ін'єкції, так що користувач може переконатися в правильному поводженні з пристроєм.

В ЕР 1304129 описано ін'єкційне пристрій, яке містить механізм для автоматичного блокування шкали завдання дози від ненавмисного проведення ін'єкції після того, як ця шкала була відведена назад для встановлення дози. Механізм блокування передбачає блокуючий зв'язок між гнучкими пальцями, сформованими на шкалі, і канавкою в корпусі пристрою. Ці пальці повинні бути здатні витримувати великі стискаючі зусилля, щоб запобігти зсув шкали у разі неправильного або випадкового використання пристрою.

В US 2007/0135767 описаний ще один приклад ін'єкційного пристрою, яке содионное пристрій, яке вільне від ризику випадкового приведення в дію користувачем для виведення дози препарату при наявності на пристрої захисного ковпачка і яке в той же час не вимагає механічного блокування, здатної витримувати великі навантаження.

Крім того, бажано створити ін'єкційне пристрій, який можна безпечно і ефективно використовувати і безпечно носити з собою.

У загальному випадку при виготовленні ін'єкційних пристроїв, які містять шток поршня, виконаний з можливістю переміщати поршень в резервуарі для виведення з резервуара препарату, потрібно, щоб шток поршня перебував у сполученні з поршнем протягом усієї ін'єкції. В іншому випадку виникає ризик того, що кількість препарату, ін'єкційного користувачем, буде менше заданого. Однак з кількох причин небажано, щоб препарат піддавався тиску в резервуарі, коли користувач використовує ін'єкційне пристрій в перший раз. Тому ін'єкційні пристрої часто виготовляють, спеціально залишаючи невеликий зазор між штоком поршня і поршнем, щоб у штока під час транспортування був вільний хід. Стосовно до ін'єкційним пристроїв з варійованою дообеспечивает первинну підготовку ("прайминг") пристрою, так що при встановленні наступної дози користувач впевнений в ін'єкції необхідної кількості препарату, оскільки шток поршня і поршень тепер з'єднані. У деяких ін'єкційних пристроях з фіксованою дозою шток поршня проходить значну відстань при кожній ін'єкції. Якщо і в цьому випадку користувач спочатку встановить дозу та виведе її в повітря, щоб справити прайминг пристрою, може бути втрачено значну кількість препарату. Це особливо небажано, коли препарат є дорогим.

У зв'язку з викладеним бажано створити ін'єкційне пристрій з фіксованою дозою, прайминг якого користувач може виробити, не витрачаючи практично повну дозу препарату.

Розкриття винаходу

Винахід спрямовано на створення ін'єкційного пристрою, для якого кількість операцій, виконуваних користувачем, зменшено порівняно з аналогічними відомими ін'єкційними пристроями.

Іншим завданням, розв'язуваної винаходом, є створення ін'єкційного пристрою, користування яким пацієнт міг би навчитися інтуїтивно і легко.

Наступне завдання полягає у створенні ін'єкційного пристрою, в якому процедура установки �ється у створенні ін'єкційного пристрою, яке видає користувачеві ясні сигнали про свою готовність до проведення ін'єкції.

Подальшим завданням є створення ін'єкційного пристрою, який видає користувачеві ясні сигнали, коли залишився в резервуарі кількості препарату недостатньо для забезпечення повної дози, яка автоматично робить подальше використання пристрою неможливим.

Наступне завдання полягає у створенні ін'єкційного пристрою, в якому ін'єкційне засіб автоматично деактивується, коли на пристрої є захисний ковпачок, і автоматично переходить в робочий стан, коли захисний ковпачок знято. Тим самим надійно усувається ризик того, що користувач мимоволі виведе дозу ліків всередину ковпачка, наприклад, коли він носить пристрій у своїй сумці.

Ще одне завдання полягає у створенні ін'єкційного пристрою, який автоматично встановлює правильну дозу, усуваючи ризик невірної установки користувачем дози.

Подальшим завданням є створення ін'єкційного пристрою, здатного зробити ін'єкцію заданої дози і здійснити прайминг, що дозволяє користувачеві зробити перше виведення препарату з ін'єкційного �приховані різні аспекти і варіанти винаходу, забезпечують вирішення наведених завдань або завдань, які стануть зрозумілі з опису, в тому числі з розгляду конкретних варіантів.

Відповідно до першого аспекту винаходу пропонується механічне ін'єкційне пристрій для ін'єкції встановлених доз рідкого лікарського препарату. Даний пристрій містить засіб для встановлення дози, що забезпечує установку дози, ін'єкційне засіб, що забезпечує проведення ін'єкції встановленої дози, знімний ковпачок і приймаючу деталь, виконану з можливістю упору в ковпачок або сполучення з ним при його установці на ін'єкційне пристрій. При цьому засіб для встановлення дози функціонально пов'язане з приймаючою деталлю таким чином, що установка ковпачка на ін'єкційне пристрій та/або його зняття з вказаного пристрою забезпечують встановлення єдиної дози засобом для встановлення дози.

Ін'єкційне пристрій може, наприклад, ставитися до типу пристроїв, що забезпечують багаторазову установку і доставку заданої дози.

У контексті винаходу термін "механічне ін'єкційне пристрій" повинен інтерпретуватися, як охоплює ін'єкційні пристрої, що приводяться в дію механическиерпретироваться, як охоплює різні ліки (лікарські засоби) в рідкому стані, наприклад у вигляді розчину або суспензії.

Термін "задана доза" означає, що при спрацьовуванні кошти для встановлення дози буде встановлена конкретна фіксована доза, без можливості встановити довільну дозу. Однак задану дозу можна варіювати в тому сенсі, що є можливість спочатку налаштувати ін'єкційне пристрій на обрану дозу, і засіб для встановлення дози буде потім встановлювати обрану дозу при кожному своєму спрацювання. Слід зазначити також, що термін "задана доза" не виключає наявності у ін'єкційного пристрою функції праймингу перед першим використанням.

Ін'єкційне пристрій переважно здатна до багаторазового виведення доз рідкого препарату.

Засіб для встановлення дози є частиною ін'єкційного пристрою, що приводиться в дію в процесі установки дози. Аналогічно, ін'єкційне засіб є частиною ін'єкційного пристрою, приведення якої в дію забезпечує проведення ін'єкції встановленої дози. Ін'єкційне засіб часто містить рухливий шток поршня, виконаний з можливістю взаимодействоного засобу викликає переміщення штока поршня таким чином, що поршень рухається усередині картриджа в напрямі, який забезпечує витиснення рідкого препарату з картриджа через голку, здатну проникати через оболонку картриджа.

Ін'єкційне пристрій має знімний ковпачок, який може бути виконаний з можливістю закривати частину ін'єкційного пристрою, несучу голку, коли пристрій не використовується. Таким чином, знімний ковпачок може захищати голку, встановлену у відповідній частині пристрою, усуваючи небезпеку уколів голкою і запобігаючи випадкове виведення рідкого препарату. Коли бажано ін'єктувати дозу, ковпачок можна зняти і відкрити частину, що несе голку.

Приймаюча деталь є частиною ін'єкційного пристрою, виконаної з можливістю прийому та утримання знімного ковпачка, коли він встановлений на ін'єкційне пристрій. Вона може містити засіб для утримування ковпачка, наприклад байонетний роз'єм, різьбовий ділянку або замок з клямкою. Приймаюча деталь може приймати ковпачок, коли він встановлюється на ін'єкційне пристрій, щоб закрити дистальну частину цього пристрою. Альтернативно, яка деталь може бути виконана з можливістю приймати ковпачок, устансвязано з приймаючою деталлю, тобто виконання приймаючої деталлю певних операцій впливає на засіб для встановлення дози. Більш конкретно, засіб для встановлення дози і приймаюча деталь пов'язані таким чином, що встановлення та/або зняття ковпачка призводять до встановлення дози засобом для встановлення дози. Засіб для встановлення дози і приймаюча деталь можуть бути пов'язані механічно, безпосередньо або через одну або більше проміжних деталей, або будь-яким іншим придатним чином за умови, що визначені операції, що виконуються приймаючої деталлю, що впливають на засіб для встановлення дози, приводячи до встановлення дози. Так, доза може встановлюватися при установці ковпачка або при його знятті. Альтернативно, частина процесу встановлення дози може виконуватися, коли ковпачок встановлюється, а інша частина процесу - пізніше, коли знімається ковпачок. У будь-якому випадку цикл операцій, охоплюють установку і зняття ковпачка, призводить до того, що доза буде встановлена засобом для встановлення дози, переважно автоматично.

Як правило, поки ін'єкційне пристрій не використовується, знімний ковпачок введений в приймаючу деталь, переважно закриваючи частину пристрою, несучу голку або сопловое отверстисле того як доза була ін'єктовані, ковпачок знову встановлюється на приймаючу деталь. Отже, кожна нова ін'єкція, наступна за попередній, супроводжується встановленням та зняттям ковпачка. Оскільки засіб для встановлення дози і приймаюча деталь пов'язані описаним вище чином, такий цикл установки/зняття ковпачка автоматично призводить до того, що доза буде встановлена. Тому, коли користувач видаляє ковпачок, щоб ін'єктувати дозу, доза вже встановлена і користувачеві не потрібно виконувати додаткові операції по установці дози. Тим самим скорочується кількість операцій, виконуваних користувачем. Крім того, оскільки доза встановлюється автоматично, знижується ризик виникнення помилок під час встановлення дози.

Відповідно до одного конкретного варіанту винаходу створено ін'єкційне пристрій для ін'єкції встановленої дози рідкого препарату, що містить засіб для встановлення дози, ін'єкційне засіб, що забезпечує проведення ін'єкції встановленої дози, знімний ковпачок і приймаючу деталь, виконану з можливістю упору в ковпачок або сполучення з ним при його установці на ін'єкційне пристрій. При цьому засіб для встановлення дози функціонально пов'язане з принимающ�ройства забезпечує встановлення єдиної дози засобом для встановлення дози.

У контексті винаходу термін "встановлення єдиної дози" повинен інтерпретуватися у відповідності з наведеним вище поясненням, тобто при установці ковпачка на ін'єкційне пристрій та/або його зняття з вказаного пристрою засіб для встановлення дози встановлює одну дозу, яка може бути виведена при спрацьовуванні ін'єкційного кошти. Завдяки такому виконанню неможливо послідовно ін'єктувати дві дози, не виконавши цикл установки і зняття ковпачка. Це надає пристрою властивість безпеки, оскільки при можливості багаторазового введення дози, наприклад тієї ж самої дози, без виконання циклу установки/зняття ковпачка, користувачу довелося б вести підрахунок кількості спрацьовувань ін'єкційного кошти. Це могло б призводити до плутанини і невизначеності у відношенні реально введеної дози.

Засіб для встановлення дози може встановлювати дозу у відповідь на, по суті, лінійне (поступальний) рух ковпачка, тобто для спрацьовування кошти для встановлення дози рух ковпачка може мати, по суті, лінійну складову. Згідно з цим варіантом ковпачок встановлюється і/або знімається за допомогою, по суті, лінійного руху. В�го на узгодження розмірів деталей, байонетного замку або аналогічного засобу. В даному варіанті ковпачок при своєму русі в процесі установки або зняття може переміщати, по суті, в осьовому напрямку, відповідний елемент, переміщення якого може призводити до встановлення дози, наприклад під дією енергії, запасеної в пружинному компоненті, та/або за рахунок осьового переміщення спусковий кнопки.

Альтернативно або додатково, засіб для встановлення дози може встановлювати дозу у відповідь на обертальний рух ковпачка, тобто для спрацьовування кошти для встановлення дози рух ковпачка може мати обертальну складову. Згідно з цим варіантом ковпачок встановлюється і/або знімається за допомогою руху, є, щонайменше, частково обертальним, наприклад чисто обертального або спіральним рухом. У цьому випадку ковпачок може утримуватися на приймаючій деталі за допомогою різьбового з'єднання, байонетного замку або аналогічного засобу. За встановлення дози може відповідати тільки обертальна складова руху, наприклад, змушує обертатися відповідний елемент ін'єкційного пристрою. Так, обертальна компонента операції установки або зняття ковпачка мож�а. Можливий також варіант, коли ковпачок встановлюється за допомогою, по суті, лінійного руху, з його проведенням за різьбовий ділянку, а при його знятті ковпачок потрібно обертати для проходу через різьбовий ділянку. У цьому випадку саме обертальна компонента цього руху може ефективно використовуватися для встановлення дози. Перевага такого виконання у тому, що доза буде встановлена тільки безпосередньо перед її навмисним ін'єктуванням, тобто не потрібно буде носити в кишені або в сумочці взведенное ін'єкційне пристрій. Тим самим буде мінімізований ризик випадкового, дострокового виведення встановленої дози ковпачок. Однак той же ефект може бути досягнутий за допомогою відповідного блокуючого механізму, що перешкоджає проведенню ін'єкції встановленої дози, поки ковпачок не буде видалений.

Альтернативою чисто обертальному руху може служити поєднання лінійного і обертального рухів, тобто встановлення дози засобом для встановлення дози може ініціюватися спіральним рухом.

У конкретному варіанті винаходу встановлення ковпачка на ін'єкційне обладнання змушує взаємодіє з ним елемент переміщатися уздовж осі щодо штаждой встановленні дози установкою ковпачка на ін'єкційне пристрій даний компонент пов'язаний все далі зсувається вздовж штока поршня до його проксимального кінця.

Відповідно до одного з варіантів винаходу забезпечується створення ін'єкційного пристрою для ін'єкції встановленої дози рідкого препарату, що містить проксимальну частину і противолежащую їй дистальну частину, картридж, призначений для приміщення в нього рідкого препарату містить рухомий поршень, засіб для встановлення дози, ін'єкційне засіб, що забезпечує проведення ін'єкції встановленої дози і містить шток поршня, що забезпечує дискретне переміщення поршня усередині картриджа, причому кожне дискретне переміщення відповідає встановленій дозі, знімний ковпачок, виконаний з можливістю закривати дистальну частину ін'єкційного пристрою, і приймаючу деталь, виконану з можливістю упору в ковпачок або сполучення з ним при його установці на ін'єкційне пристрій. При цьому засіб для встановлення дози функціонально пов'язане з приймаючою деталлю таким чином, що установка ковпачка на ін'єкційне пристрій та/або його зняття з вказаного пристрою забезпечує встановлення дози засобом для встановлення дози. Оскільки препарат виводиться з резервуара саме в дистальній частині ін'єкційного пристрою, знімний ковпачок здатний закрения енергією, пов'язане із засобом для встановлення дози і з ін'єкційним засобом таким чином, що енергія запасається в засобі постачання енергією під час установки дози, а запасена енергія вивільняється ним при проведенні ін'єкції дози, забезпечуючи тим самим здійснення ін'єкції. Засіб постачання енергією може бути пружинним компонентом, виконаним з можливістю взводиться при осьовому впливі, наприклад шляхом стиснення або розтягування пружини. Пружинний компонент може бути стисливої або торсіонної пружиною. Якщо він являє собою стисливу пружину, ін'єкційне пристрій може ефективно функціонувати наступним чином. При введенні ковпачка в приймаючу деталь або при знятті з неї компонент, що стискає пружину, приводиться в рух (переважно вздовж осі) і стискає пружину. Після цього зазначений компонент блокується в даному положенні, утримуючи пружину в стислому стані. Коли ін'єкційна голка буде введена в обрану зони ін'єкції, натискають на спускову кнопку. Це змушує компонент, що стискає пружину, вийти з блокуючого положення, і енергія, запасена в пружині, вивільняється таким чином, що викликає переміщення штока поршня, який наж�нъекционную голку.

Відповідно до другого аспекту винаходу пропонується ін'єкційне пристрій, що містить корпус, засіб для встановлення дози, ін'єкційне засіб, що забезпечує проведення ін'єкції встановленої дози і містить шток з зубцями, щонайменше, на одній своїй частині, приводний компонент, виконаний з можливістю переміщення щодо зазначеного штока під час установки дози, а також передавання приводного зусилля на вказаний шток при проведенні ін'єкції і містить сопрягающий елемент, призначений для сполучення з зазначеним штоком, направляюче засіб, виконаний з можливістю направляти переміщення приводного компонента та/або зазначеного штока, і засіб постачання енергією, функціонально пов'язане із засобом для встановлення дози і з ін'єкційним засобом і призначений для зберігання і вивільнення енергії для забезпечення поступального і обертального руху.

Приводний компонент може бути пов'язаний із засобом постачання енергією таким чином, що в результаті руху приводного компонента засіб постачання енергією запасає та/або вивільняє енергію і, навпаки, вивільнення енергії засобом постачання енергією призводить приводний ко створюється обертальний напруга, щоб впливати на приводний компонент для додання йому обертання в певному напрямку.

Коли засіб для встановлення дози приводиться в дію, забезпечуючи встановлення дози, приводний компонент буде переміщатися щодо штока поршня, в результаті чого сопрягающий елемент буде виведений із зачеплення з зубцем на штоку і просунуть вздовж нього з проходом за наступний в проксимальному напрямку зубець. Це відносне переміщення направляється напрямних засобом, який може становити частину корпусу або бути окремим елементом, пов'язаним з корпусом. Коли слідом за цим буде приведено в дію ін'єкційне засіб, щоб зробити ін'єкцію встановленої дози, сопрягающий елемент вступить в зачеплення з зубцем, за який він тільки що пройшов, а приводний компонент буде переміщатися дистально щодо корпусу, примусово переміщаючи шток. Це переміщення також направляється напрямних засобом.

У контексті винаходу вираз "засіб для встановлення дози приводиться в дію, забезпечуючи встановлення дози" слід інтерпретувати, як таке, що наведене в дію засіб для встановлення дози, дійсно, встановить �риводит до встановлення дози.

Далі, в контексті винаходу термін "зубець" повинен інтерпретуватися, як такий, що означає будь-нерегулярний в поперечному напрямку конструктивний елемент штока (у тому числі як виступ, так і поглиблення), здатний зачіпатися з сполучаються елементом і допускає взаємну осьове переміщення штока і сполучного елемента.

В одному з варіантів винаходу направляюче засіб містить конструкцію, що дозволяє провідного компоненту і штоку, постаченому зубцями, здійснювати чисто поступальний відносне переміщення під час однієї частини їх відносного переміщення і комбіноване поступально/обертальний відносне переміщення під час іншої частини цього переміщення. В цьому конкретному варіанті направляюче засіб забезпечене першої, поздовжньої направляючої поверхнею, по суті, паралельною вказаною штоку і забезпечує чисто поступальний відносне переміщення приводного компонента і штока. Направляюче засіб додатково забезпечено другий, похилій направляючій поверхнею, яка з'єднується з першою направляючої поверхнею у перехідній точки і яка забезпечує комбіноване поступально/обертальний щодо�азуют кут в інтервалі між 180° і 270°, переважно між 225° і 270°, більш переважно між 240° і 270°. У будь-якому випадку кут між першою і другою направляючими поверхнями і розмір другої направляючої поверхні, в межах якого можливо зазначене переміщення, складають два параметри, які необхідно узгодити так, щоб, коли приводний компонент проходить другий напрямної поверхні в процесі установки дози, цей компонент і шток здійснювали комбіноване поступально/обертальний відносне переміщення, під час якого сопрягающий елемент проходить повз зубця на штоку.

Засіб постачання енергією може містити стисливу пружину, в якій попередньо створено обертальний напругу, щоб забезпечити додаток до провідного компоненту постійного зусилля, що прагне обертати його в певному напрямі. В пружині може бути також створено напругу шляхом її осьового стиснення, щоб вона постійно впливала на приводний компонент в дистальному напрямку. В результаті, коли приводний компонент проходить по першій напрямної поверхні направляє кошти, на нього в осьовому напрямку діє зусилля з боку пружини, прагне змістити його дистальн�ь по першій напрямної поверхні, долаючи зусилля пружини, тоді як при проведенні ін'єкції він може проходити по цій поверхні під дією пружини. При цьому, коли приводний компонент проходить по першій напрямної поверхні, на нього може діяти обертальний зусилля пружини. Однак під час проходження по першій напрямної поверхні приводний компонент не може обертатися під дією цього зусилля завдяки тому, що перша направляюча поверхня орієнтована поздовжньо і, по суті, паралельно штоку.

Перехідна точка визначає місце, в якому зустрічаються перша і друга напрямні поверхні, тобто точку, в якій приводний компонент переходить від руху по першій напрямної поверхні до руху по другій напрямної поверхні або навпаки. Коли приводний компонент проходить другий напрямної поверхні, на нього можуть діяти осьове і обертальний зусилля, створювані пружиною. Оскільки друга направляюча поверхня є похилій, ці зусилля роблять можливим комбіноване поступально/обертальний рух приводного компонента щодо штока. Під час установки дози приводний компонент може проходити з другої направляючої поверхн�ъекционного кошти приводний компонент може проходити з другої направляючої поверхні, долаючи обертальний зусилля пружини.

Параметри пружини і кут нахилу другої направляючої поверхні переважно узгоджені так, що обертальний зусилля пружини здатне переміщати приводний компонент другої направляючої поверхні з подоланням створюваного нею осьового зусилля.

Направляюче засіб переважно забезпечений наполегливої поверхнею, виконаної з можливістю зупиняти комбіноване поступально/обертальний рух приводного компонента, коли він приходить в стан, в якому сопрягающий елемент тільки що пройшов зубець на забезпеченому зубцями штоку. У цьому положенні пружина зведіть і зафіксована від спрацювання, оскільки створюване нею обертальний зусилля здатне подолати її осьове зусилля і тим самим утримати приводний компонент в стабільному стаціонарному стані.

Направляюче засіб переважно забезпечено також наполегливої поверхнею, виконаної з можливістю зупиняти поступальний рух приводного компонента при проведенні ін'єкції, тим самим вказуючи на закінчення доставки дози, тобто на положення приводного компонента, відповідне кінця виведення встановленої дози. Фактично вихід�севое переміщення приводного компонента уздовж першої напрямної поверхні направляє кошти, але менше повного осьового переміщення приводного компонента після активації ін'єкційного кошти, тобто менше, ніж сумарний осьовий розмір першої та другої направляючих поверхонь. Альтернативно, фактично виведена доза може визначатися повним осьовою відстанню, яке приводний компонент проходить після активації ін'єкційного кошти.

Описаний варіант особливо ефективний, оскільки, коли користувач наводить в дію засіб для встановлення дози, щоб встановити дозу, остання частина операції установки дози може виконуватися ін'єкційним пристроєм автоматично. Це досягається тим, що під час першої частини установки дози користувач вручну приводить в дію засіб для встановлення дози, щоб перемістити приводний компонент проксимально вздовж першої напрямної поверхні, долаючи лінійне зусилля пружини. Якщо пружині попередньо надано обертальний напруга, вона створює зусилля, що постійно діє на приводний компонент і тому здатне притиснути його до першої напрямної поверхні. Отже, поки приводний компонент прямує першої направляючої поверхнею, він не може обертатися і тому здійснює чиѵместит приводний компонент проксимально настільки, що він досягне перехідною точки в місці з'єднання першої і другої направляючих поверхонь, обертальний зусилля пружини може почати розгортати приводний компонент і змушувати його проходити з другої направляючої поверхні, поки він не зупиниться, досягнувши упорної поверхні. Оскільки друга направляюча поверхня є похилій, приводний компонент буде здійснювати комбіноване обертально/поступальний рух щодо штока. Конфігурації першої та другої направляючих поверхонь можуть бути такими, що відстань вздовж осі, яке приводний компонент проходить перехідною від точки до зупинки у впертій поверхні, забезпечує переміщення сполучного елемента з положення безпосередньо нижче (дистально) щодо певного зубця на штоку до положення безпосередньо вище (проксимально) щодо даного зубця. Це гарантує, що при приведенні в дію ін'єкційного кошти сопрягающий елемент буде здатний увійти в зачеплення з даними зубцем і забезпечити тим самим примусове осьове переміщення штока по напрямку до дистальному кінця ін'єкційного пристрою. Під час руху приводного компонента по другій наую енергію. В цьому випадку, коли приводний компонент зупиняється у впертій поверхні, пружина буде зведіть і зафіксована від вивільнення енергії до наступної активації ін'єкційного кошти.

Засіб для встановлення дози переважно функціонує таким чином, що, поки приводний компонент проходить по першій напрямної поверхні, доза не встановлена, так що якщо користувач припинить вплив на засіб для встановлення дози до того, як приводний компонент досягне перехідною точки, поступальний зусилля пружини може повернути приводний компонент у вихідну точку, тобто в положення кінця виведення дози. Однак, якщо засіб для встановлення дози переміщено настільки, що приводний компонент досяг перехідною точки, частина установки дози може контролюватися пружиною, яка гарантує, що доза буде встановлена фактично, т. е. що сопрягающий елемент фактично пройде за необхідний зубець на штоку і що приводний компонент буде зафіксований в стані, з якого він не може бути виведений до тих пір, поки не буде приведено в дію ін'єкційне засіб. Таким чином, остання частина процесу встановлення дози виконується ін'єкційним пристрою�ялина приводить в дію ін'єкційне засіб, щоб зробити ін'єкцію встановленої дози, приводний компонент спочатку може бути змушений переміщатися уздовж другої направляючої поверхні, долаючи обертальний зусилля пружини. В деякій точці під час цього руху сопрягающий елемент увійде в зачеплення з зубцем на штоку. Коли приводний компонент досягне перехідною точки, поступальний зусилля пружини може переміщати приводний компонент і шток дистально вздовж осі, поки приводний компонент не прийде в контакт з наполегливою поверхнею.

З зубцями шток може бути функціонально пов'язаний з препарат містить резервуаром ін'єкційного пристрою таким чином, що відстань вздовж осі, яка проходить шток, корелює з дозою, фактично виводиться з резервуара. Даний резервуар може бути виконаний жорстким, наприклад у вигляді картриджа, що містить рухливий вздовж осі поршень, а зазначений шток може бути функціонально пов'язаний з резервуаром через поршень. Альтернативно, даний резервуар може бути гнучким, тобто здатним піддаватися контрольованої деформації, коли шток переміщується вздовж осі ін'єкційного пристрою. У будь-якому випадку осьове переміщення штока може призводити до зменшення обсягу резерться в дію шляхом висунення дозуючої кнопки з корпусу в проксимальному напрямку. Альтернативно, цей засіб може приводитися в дію наступним чином.

Ін'єкційне пристрій може додатково містити знімний ковпачок і приймаючу деталь, виконану з можливістю контактувати або сполучатися з ковпачком, коли він встановлюється на ін'єкційне пристрій. Засіб для встановлення дози може бути функціонально пов'язане з приймаючою деталлю таким чином, що установка ковпачка на ін'єкційне пристрій змусить приводний компонент рухатися вздовж осі штока, причому в цьому русі він буде направлятися засобом постачання енергією і геометрією направляє кошти, як це було описано вище. В даному конкретному варіанті установка ковпачка на ін'єкційне пристрій забезпечує автоматичну установку дози. Направляюче засіб може бути налаштовано так, що при кожній установці ковпачка на ін'єкційне пристрій приводний компонент переміщається проксимально на одне і те ж відстань, а при кожній активації ін'єкційного кошти - на ту ж відстань дистально. У такому разі ін'єкційне пристрій з фіксованою дозою. Однак, альтернативно або додатково, направляюче засіб та/або �оложения, відповідного нульовою дозі. Це дозволить реалізувати пристрій, що видає варьируемую дозу, здатне видавати обмежена кількість різних варіантів дози препарату. Даний варіант може бути здійснено, наприклад, введенням засоби для регулювання осьового розміру першої напрямної поверхні.

Засіб постачання енергією може містити стисливу пружину, в якій попередньо створено обертальний напруга, як це було описано вище. Проте можна використовувати й інший підходящий засіб постачання енергією, наприклад у вигляді двох або більше пружин, кожна з яких здатна забезпечити енергію, необхідну для поступального і обертального руху. Так, можна використовувати стисливу пружину, щоб забезпечити енергію для здійснення поступального руху, і торсіонну пружину, щоб забезпечити енергію для здійснення обертального руху, торсіонний стрижень, стискається в осьовому напрямку, або пристрій на основі пружини розтягування.

Згідно третього аспекту винаходу пропонується ін'єкційне пристрій для ін'єктованість заданих доз рідкого препарату, що містить засіб для встановлення дози, ін'єкційне засіб, обеспечисти, і приводний компонент, виконаний з можливістю переміщення щодо зазначеного штока під час установки дози і передавання приводного зусилля на вказаний шток при проведенні ін'єкції. При цьому ін'єкційне пристрій забезпечений засобом праймингу, що дає користувачеві можливість проводити прайминг ін'єкційного пристрою виведення, по суті, повної заданої дози.

Засіб праймингу може бути реалізовано при застосуванні направляє кошти, описаного в контексті другого аспекту винаходу і містить другу поздовжню напрямну поверхню. Ця друга поздовжня направляюча поверхня може бути ідентичною упорної поверхні, виконаної з можливістю зупиняти рух приводного компонента вздовж похилої направляючої полиці під час установки дози. Альтернативно, вона може бути інший поздовжньої поверхнею, фізично з'єднаної з похилій направляючій поверхнею. У будь-якому випадку друга поздовжня направляюча поверхня переважно з'єднана з опорною полицею таким чином, що до першого практичного застосування ін'єкційного пристрою користувачем, наприклад коли ін'єкційне пристрій надходить від ізгот�дію ін'єкційне засіб, забезпечується автоматичне переміщення приводного компонента уздовж другої поздовжньої напрямної поверхні з приходом в положення на похилій направляючій полиці. Якщо ін'єкційне пристрій додатково містить засіб постачання енергією, функціонально пов'язане із засобом для встановлення дози і з ін'єкційним засобом і призначений для зберігання і вивільнення енергії для забезпечення поступального і обертального руху, то, коли користувач вперше приводить в дію ін'єкційне засіб, засіб постачання енергією може бути активовано, щоб здійснити початковий рух приводного компонента.

Поздовжній розмір другої поздовжньої напрямної поверхні менше, ніж поздовжній розмір першої напрямної поверхні, яка направляє приводний компонент між перехідною точкою та положенням кінця дози. Це означає, що початкове осьове переміщення приводного компонента буде менше його осьового переміщення під час нормальної ін'єкції. Іншими словами, оскільки приводний компонент примусово переміщує шток при проведенні ін'єкції, при першому активуванні ін'єкційного кошти шток переміщується вздовж осі на меншу ра� чином, забезпечується можливість здійснення праймингу ін'єкційного пристрою без витрачання препарату в кількості, приблизно рівній заданій дозі.

Ін'єкційне пристрій може бути забезпечене стрічкою безпеки, яку користувач може зняти, щоб зробити прайминг. Стрічка безпеки може, наприклад, перебувати на дистальному кінці корпусу або просто дистально по відношенню до спусковій кнопці. Альтернативно активуванню праймингу натисканням на спусковий кнопки, прайминг можна активувати поворотом спусковий кнопки за годинниковою стрілкою або проти годинникової стрілки на певний кут, щоб відвести повзун (слайдер) від початкового положення на полиці.

Згідно з четвертого аспекту винаходу пропонується механічне ін'єкційне пристрій для ін'єкції встановлених доз рідкого препарату, що містить засіб для встановлення дози, що забезпечує установку дози, ін'єкційне засіб, що забезпечує проведення ін'єкції встановленої дози, спускову кнопку, функціонально пов'язану із засобом для встановлення дози і з ін'єкційним засобом і виконану з можливістю осьового переміщення між першим положенням, відповідним встановленій дозі, і другим поло� дози, і утримує засіб для утримування спускової кнопки у другому положенні при приведенні ін'єкційного кошти в дію з метою зробити ін'єкцію встановленої дози. В результаті, коли користувач відводить палець від спусковий кнопки після проведення ін'єкції, вона залишається у другому положенні. Це буде вказувати користувачеві, що ін'єкційне пристрій ще не готове для проведення наступної ін'єкції.

У цьому контексті вираз "друге положення, відповідне приведення в дію ін'єкційного кошти для проведення ін'єкції встановленої дози" повинно тлумачитися, як таке положення, в якому ін'єкційне засіб було активовано в мірі, достатній для завершення ін'єкції встановленої дози.

Ін'єкційне пристрій містить проксимальну частину і противолежащую їй дистальну частину і переважно має видовжену форму, задаючу вісь, віртуально зв'язує проксимальну і дистальну частини. В даному контексті вирази типу "елемент, рухливий вздовж осі" або "елемент переміщається уздовж осі" повинні інтерпретуватися, як характеризують елемент, який виконаний з можливістю переміщення саме вздовж зазначеної осі инъки дози таким чином, що при приведенні в дію засоби для встановлення дози з метою встановлення дози утримує засіб автоматично деактивується. Це дозволить спусковій кнопці переміститися з другого положення назад в перше положення. У конкретному варіанті при приведенні в дію засоби для встановлення дози з метою встановлення дози спускова кнопка автоматично переміщається з другого в перше положення. В результаті користувач отримує вказівку, що ін'єкційне пристрій готовий до проведення ін'єкції.

Друге положення може відповідати положенням, в якому спускова кнопка повністю втоплена в корпус або притиснута до нього і в якому тільки верхня частина або натискна поверхню спусковий кнопки видно і/або доступна для натискання користувачем. Навпаки, перше положення може бути становищем, в якому спускова кнопка явно виступає з корпусу. Осьова відстань, яке вона проходить між першим і другим положеннями, достатньо велика, щоб можна було легко розрізнити, чи готове ін'єкційне пристрій для ін'єкції чи ні.

Коли засіб для встановлення дози приводиться в дію, забезпечуючи встановлення дози, спускова кнопка може бути переведена з другого в м чином, що поступальний, обертальний або спіральне рух даного компонента викликає переміщення спусковий кнопки. Спускова кнопка може рухатися між першим і другим положеннями, по суті, лінійно (поступально), тобто без обертання. Альтернативно або додатково, це переміщення може включати обертання спусковий кнопки.

Утримує засіб, що фіксує спускову кнопку у другому положенні при приведенні ін'єкційного кошти в дію з метою зробити ін'єкцію встановленої дози, може створювати просте фрикційне сполучення між спусковий кнопкою і корпусом або передає зусилля компонентом, наприклад між зовнішньою поверхнею спусковий кнопки і внутрішньою поверхнею корпусу. Альтернативно або додатково, утримує засіб може забезпечувати зв'язок між спусковий кнопкою і корпусом або передає зусилля компонентом за рахунок узгодження розмірів сполучуваних компонентів. Спускова кнопка може містити засувку, що забезпечує сполучення з замикаючої конструкцією на корпусі, наприклад на його внутрішній поверхні. Альтернативно, корпус може містити засувку, що забезпечує сполучення з замикаючої конструкцією на спусковойжение з замикаючої конструкцією і утримує спускову кнопку від зворотного руху. При приведенні в дію засоби для встановлення дози сполучення може бути ліквідовано іншим передає зусилля компонентом, відвідним засувку від замикаючої конструкції.

Засіб постачання енергією може впливати на спускову кнопку, прагнучи повалити її до першого положення. У цьому випадку деактивація утримуючого засобу може призводити до автоматичного вивільнення енергії засобом постачання енергією для перекладу спусковий кнопки в перше положення. В одному з варіантів засіб постачання енергією містить пружину, стисливу при проведенні ін'єкції в результаті переходу спусковий кнопки з першого в друге положення. Деактивація утримуючого кошти при приведенні в дію засоби для встановлення дози з метою встановлення дози змушує пружину виштовхнути спускову кнопку назад в перше положення. Це буде вказувати, що доза встановлена належним чином і що ін'єкційне пристрій готовий для проведення ін'єкції.

У конкретному варіанті пропонується ін'єкційне пристрій для ін'єкції встановленої дози рідкого препарату, що містить резервуар, призначений для приміщення в нього рідкого препарату містить рухливий порш�ження ін'єкції встановленої дози і містить шток поршня, забезпечує дискретне переміщення поршня усередині резервуара, причому кожне дискретне переміщення відповідає встановленій дозі, і спускову кнопку, функціонально пов'язану із засобом для встановлення дози і з ін'єкційним засобом і виконану з можливістю осьового переміщення між першим положенням, відповідним встановленій дозі (і готовності ін'єкційного пристрою до проведення ін'єкції), і другим положенням, відповідним приведення в дію ін'єкційного кошти для проведення ін'єкції встановленої дози. Пристрій містить також утримує засіб для утримування натискної кнопки у другому положенні при приведенні ін'єкційного кошти в дію з метою зробити ін'єкцію встановленої дози, знімний ковпачок і приймаючу деталь, виконану з можливістю упору в ковпачок або сполучення з ним при його установці на ін'єкційне пристрій. При цьому засіб для встановлення дози функціонально пов'язане з приймаючою деталлю таким чином, що установка ковпачка на ін'єкційне пристрій та/або його зняття з зазначеного пристрою змушують засіб для встановлення дози, по суті, одночасно з установкою дози, деактивувати удерживающЕтройство містить резервуар змінного об'єму, засіб для встановлення дози, ін'єкційне засіб, що забезпечує проведення ін'єкції встановленої дози і містить шток з зубцями, щонайменше, на одній своїй частині, виконаний з можливістю зменшувати обсяг резервуара, приводний компонент, виконаний з можливістю переміщення щодо зазначеного штока під час установки дози і передавання приводного зусилля на вказаний шток при проведенні ін'єкції, знімний ковпачок, приймаючу деталь, виконану з можливістю упору в ковпачок або сполучення з ним при його установці на ін'єкційне пристрій, спускову кнопку, функціонально пов'язану із засобом для встановлення дози і з ін'єкційним засобом і виконану з можливістю осьового переміщення між першим положенням, відповідним встановленій дозі (і готовності ін'єкційного пристрою до проведення ін'єкції), і другим положенням, відповідним приведення в дію ін'єкційного кошти для проведення ін'єкції встановленої дози. Пристрій містить також засіб постачання енергією, функціонально пов'язане із засобом для встановлення дози і з ін'єкційним засобом і призначений для зберігання і вивільнення енергії для забезпечення поступате�опряжения з приводним компонентом, щоб запобігти обертання приводного компонента при приведенні в дію засоби для встановлення дози, коли кількість препарату, що залишився в резервуарі, недостатньо для забезпечення повної дози. Тим самим забезпечується вказівку на вичерпання вмісту пристрою.

При такому виконанні, коли поршень при своєму переміщенні досягне положення, при якому в резервуарі залишається незначна або недостатня кількість препарату, приводний компонент буде все ще здатний рухатися по осі уздовж штока поршня під час установки дози, але заблокований від обертання по відношенню до штоку поршня. У тому випадку, якщо установка ковпачка на ін'єкційне пристрій впливає на засіб для встановлення дози, викликаючи переміщення приводного компонента щодо штока поршня, встановлення ковпачка на ін'єкційне пристрій залишається можливою. Однак тільки поступальний переміщення не призведе до встановлення дози, так що пристрій буде неможливо використовувати для подальших ін'єкцій.

Як було описано вище, спускова кнопка може автоматично переводитися з другого в перше положення при приведенні в дію засоби для встановлення дози з метою встановлення дози. Одйдет у перше положення, і ця ситуація вкаже користувачеві, що встановлює ковпачок на приймаючу деталь після ін'єктованість останньої дози, що в ін'єкційному пристрої більше не залишилося доз.

Конструктивний елемент на штоку поршня може представляти собою виступ, наприклад у формі головки молотка або іншої форми, придатний для сполучення з приводним компонентом, щоб запобігти обертання приводного компонента по відношенню до штоку поршня. Якщо шток поршня забезпечений зубцями, даний елемент переважно знаходиться на проксимальному кінці штока, щоб зафіксувати приводний компонент від обертання після проходження та активування крайнього в проксимальному напрямку зубця на штоку поршня.

Згідно п'ятого аспекту винаходу пропонується ін'єкційне пристрій, що містить блокуючий механізм, що перешкоджає проведенню ін'єкції встановленої дози. Такий механізм використовується переважно, щоб запобігати випадкове, дострокове виведення встановленої дози, наприклад, до того, як голка або випускна сопло буде правильним чином позиціонована (позиціоновано) в бажаною зоні ін'єкції. Таке виконання особливо ефективно у випадку, коли встановлення ковпачка змушує см пройде деякий час, протягом якого може знадобитися носити ін'єкційне пристрій, наприклад в кишені або в сумочці.

Блокуючий механізм може запускатися автоматично при установці ковпачка на ін'єкційне пристрій. Згідно з цим варіантом бажано, щоб установка ковпачка призводила і до встановлення дози, і до активуванню блокуючого механізму. Альтернативно, цей механізм може приводитися в дію вручну і/або незалежним чином. Наприклад, він може автоматично вмикатиметься іншими діями, а не установкою ковпачка.

Так, відповідно до одного варіанту пропонується ін'єкційне пристрій для ін'єкції встановленої дози рідкого препарату, що містить резервуар змінного об'єму, який може бути поміщений рідкий препарат, засіб для встановлення дози, ін'єкційне засіб, що забезпечує проведення ін'єкції встановленої дози, знімний ковпачок і приймаючу деталь, виконану з можливістю упору в ковпачок або сполучення з ним при його установці на ін'єкційне пристрій. При цьому ін'єкційне засіб функціонально пов'язане з приймаючою деталлю таким чином, що воно деактивується установкою ковпачка на ін'єкційне пристрій, перешкоджаючи тим са�ого активування користувачем ін'єкційного кошти, наприклад, при його носінні в кишені або в сумочці.

Відповідно до одного варіанту перед проведенням ін'єкції блокуючий механізм повинен бути переключений в неблокирующее стан. Це перемикання може бути здійснено вручну і/або як окрема операція. Альтернативно, блокуючий механізм автоматично деактивується за зняття ковпачка з ін'єкційного пристрою. Якщо установка ковпачка активує блокуючий механізм, а зняття ковпачка перемикає його в неблокирующее стан, ковпачок може розглядатися як частина блокуючого механізму. Цей варіант володіє високою безпекою, оскільки блокуючий механізм активується і автоматично деактивується, так що користувачеві не потрібно думати про це, тобто про те, щоб не забути активувати/деактивувати блокуючий механізм.

Резервуар може бути жорстким картриджем, що містить поршень, рухливий вздовж осі, або він може бути гнучким резервуаром, що забезпечує можливість контрольованого зменшення обсягу. Ін'єкційне засіб може містити рухливий вздовж осі шток поршня, здатний впливати на резервуар безпосередньо або через пов'язаний з ним компонент, щоб зменшувати обсяг резервуарЂвовать на ін'єкційне засіб безпосередньо або опосередковано, через асоційований з ним елемент. У будь-якому випадку ковпачок, переважно його край, механічно впливає на ін'єкційне засіб таким чином, що його не можна буде активувати навіть при додатку користувачем дуже великого зусилля до инъекционному пристрою.

Ін'єкційне пристрій може містити приводний компонент, здатний примусово перемістити шток поршня під час свого осьового переміщення вперед, тобто в напрямку дистального кінця ін'єкційного пристрою. У такому разі ковпачок, будучи встановленим на приймаючу деталь, може фізично блокувати приводний компонент відносно осьового переміщення вперед, наприклад з допомогою опорних поверхонь. У той же час, ковпачок може допускати обертальний рух приводного компонента.

У конкретному варіанті ін'єкційне пристрій додатково містить направляюче засіб, виконаний з можливістю направляти переміщення приводного компонента та/або зазначеного штока, і спускову кнопку, функціонально пов'язану із засобом для встановлення дози і з ін'єкційним засобом і виконану з можливістю осьового переміщення між першим положенням, відповідним встановленій дозі, і Ђановленной дози. При цьому спускова кнопка здатна, по суті, безперешкодно переходити з першого в друге положення і назад у перше положення, коли ковпачок встановлений на ін'єкційне пристрій. Іншими словами, при ковпачку, встановленому на пристрій, спусковий кнопкою можна маніпулювати, наприклад утапливать її в корпус. Таке виконання дозволяє отримати ін'єкційне пристрій, гарантоване від передчасного спрацювання механізму ін'єкції, без вбудовування механічного блокування, здатної витримувати значні зусилля, що прикладаються до спусковій кнопці, наприклад, якщо користувач грає з ним, неправильно звертається або упускає.

Якщо направляюче засіб містить першу, поздовжню напрямну поверхню і другу, похилу напрямну поверхню, як це було описано в контексті другого аспекту винаходу, цей засіб може бути реалізовано виконанням приводного компонента таким чином, що його частина впирається в край ковпачка, коли він встановлений на ін'єкційне пристрій. В результаті ковпачок блокує приводний компонент від переміщення вздовж осі, перешкоджаючи тим самим також осьового переміщення штока поршня, тобто виведення дози з ре�рилагаемие креслення.

На фіг.1 в поздовжньому розрізі представлено, в невзведенном стані, ін'єкційне пристрій згідно першого варіанту винаходу.

На фіг.2 ін'єкційне пристрій по фіг.1 представлено в поздовжньому розрізі, у зведеному стані.

На фіг.3 в перспективному зображенні представлено ін'єкційне пристрій згідно другого варіанту винаходу.

На фіг.4 в перспективному зображенні представлено ін'єкційне пристрій по фіг.3, деякі частини якого видалені.

На фіг.5 показана частина ін'єкційного пристрою по фіг.3 і 4.

На фіг.6 в поздовжньому розрізі представлено ін'єкційне пристрій згідно з третім варіантом винаходу.

На фіг.7 в поздовжньому розрізі представлено ін'єкційне пристрій згідно з четвертим варіантом винаходу.

На фіг.8 в перспективному зображенні, у поздовжньому розрізі представлений корпус ін'єкційного пристрою, щоб детально показати направляюче засіб.

На фіг.9 корпус представлений в перспективному зображенні, щоб проілюструвати положення направляючого кошти в корпусі.

На фіг.10а і 10b показані відповідно перша і друга сторони штока поршня ін'єкційного пристрою.

На фіг.11 у перспективному явище направляючого кошти і приводного компонента, причому приводний компонент показаний в двох різних положеннях по відношенню до напрямного засобу.

На фіг.13 наведено двовимірне подання направляє кошти, що містить опорну полку, що забезпечує можливість праймингу.

На фіг.14 в перспективному зображенні представлена натискна кнопка ін'єкційного пристрою.

На фіг.15 в перспективному зображенні представлений сопрягающий елемент ін'єкційного пристрою.

На фіг.16 в перспективному зображенні представлено засіб для закріплення пружини ін'єкційного пристрою.

На фіг.17 в перспективному зображенні представлений вузол, що містить приводний компонент, пружину й засіб для закріплення пружини.

На фіг.18 приведено перспективне зображення, що ілюструє функціональний зв'язок між натискною кнопкою і приводним компонентом.

На фіг.19 в перспективному зображенні представлено ін'єкційне пристрій зі знятим корпусом, що ілюструє взаємодію між приводним компонентом і захисним ковпачком.

На фіг.20 в поздовжньому розрізі представлено механізм, що спрацьовує при вичерпанні вмісту в ін'єкційному пристрої.

На фіг.21 у поздовжньому розрізі представлено инъекционноеказано направляюче засіб.

На фіг.23 направляюче засіб показано в перспективному зображенні, на вигляді з дистального кінця.

На фіг.24 в перспективному зображенні показаний приводний компонент.

На фіг.25 в перспективному зображенні показана натискна кнопка.

На фіг.26 представлено перспективне зображення, що ілюструє функціональний зв'язок між натискною кнопкою і приводним компонентом.

На фіг.27 представлено перспективне зображення, що ілюструє зв'язок між приводним компонентом і штоком поршня.

На фіг.28 в перспективному зображенні показаний вузол, що містить шток поршня, приводний компонент, направляюче засіб і пружину, в ситуації, коли приводний компонент спирається на дозуючі полиці направляє кошти, що відповідає взведенному станом ін'єкційного пристрою.

На фіг.29 в перспективному зображенні представлено механізм ін'єкційного пристрою, що спрацьовує при вичерпанні вмісту пристрою.

На фіг.30 в перспективному зображенні представлено ін'єкційне пристрій зі знятим корпусом, щоб проілюструвати взаємодія між приводним компонентом і захисним ковпачком.

На фіг.31 у поздовжньому розрізі представлено ін'єкційне у�ения натискної кнопки ін'єкційного пристрою.

Схожі елементи на кресленнях, як правило, мають схожі позначення.

Здійснення винаходу

На фіг.1 в поздовжньому розрізі представлено ін'єкційне пристрій 1 згідно першого варіанту винаходу. На фіг.1 це пристрій показано в невзведенном стані, коли доза ще не встановлена.

Ін'єкційне пристрій 1 містить корпус 2, тримач 3 картриджа з встановленими в нього картриджем 4 і спускову (зокрема натискну кнопку 5. На дистальному кінці держателя 3 картриджа закріплена ін'єкційна голка 6. Шток 7 поршня встановлений з упором в знаходиться всередині картриджа 3 поршень 8, так що рух штока 7 поршня в дистальному напрямку викликає рух поршня 8 також в дистальному напрямку, що призводить до виштовхування рідкого препарату з картриджа 4 через ін'єкційну голку 6.

Після того, як користувач завершить ін'єкцію, на ін'єкційне пристрій 1 встановлюють ковпачок (на фіг.1 не зображено), вводячи його в приймаючу деталь 9, щоб закрити ін'єкційну голку 6. Коли ковпачок встановлюється на приймаючу деталь 9, він натискає на повзун (слайдер) 10, зміщуючи його в проксимальному напрямку. Це призводить до стискання пружини 11 і до запасанию, тим самим, в ній енергії, а �відмінність виступів 13 забезпечує утримування засувок 12 в цьому положенні.

Повзун 10 пов'язаний зі штоком 7 поршня за допомогою зубців (не зображені), виконаних на штоку 7 поршня, і взаємодіє з ними ділянки 14, сформованого на повзун. Дані зубці і взаємодіє з ними ділянка 14 виконані таким чином, що ділянка 14 може проходити повз зубців, коли повзун 10 переміщається щодо штока 7 поршня в проксимальному напрямку. Однак, коли повзун 10 рухається в зворотному напрямку, шток 7 поршня повинен рухатися разом з ним. Отже, при згаданому русі повзуна 10 в проксимальному напрямку повзун 10 повинен переміщатися щодо штока 7 поршня, причому величина цього переміщення відповідає заданій дозі, оскільки при подальшому русі повзуна 10 в зворотному напрямку шток 7 поршня і, отже, поршень 8 перемістяться на ту ж відстань.

Описане рух повзуна 10 в проксимальному напрямку, крім того, змусить зміститися в проксимальному напрямку спускову кнопку 5, так що вона буде виступати з корпусу 2. Це буде вказувати користувачеві, що ін'єкційне пристрій 1 взведено, тобто встановлена доза.

На фіг.2 у поздовжньому розрізі показано ін'єкційне пристрій 1 по фіг.1 у зведеному стані. На �а кнопка 5 змістилася в проксимальному напрямку порівняно з становищем, показаним на фіг.1. Видно також, що засувки 12 зрушили в проксимальному напрямку через виступи 13 і що виступи 13 утримують засувки 12 в цьому положенні.

Користувач, що бажає зробити ін'єкцію встановленої дози, видаляє ковпачок 15, відкриваючи ін'єкційну голку 6, і вводить її в обрану зони ін'єкції. Потім він віджимає спускову кнопку 5 в дистальному напрямку, тобто в бік корпусу 2 (положення, показане на фіг.1). Це змушує натискні поверхні 16 віджати засувки 12 до осі ін'єкційного пристрою 1, знявши їх тим самим з виступів 13. Відповідно, повзун 10 зможе рухатися в дистальному напрямку, і енергія, запасена в пружині 11 під час установки дози, забезпечить здійснення цього руху. Завдяки зчепленню зубця штока 7 поршня і взаємодіючого з ним ділянки 14 повзуна 10 шток 7 поршня рухається разом з повзуном. В результаті поршень 8 також рухається в дистальному напрямку, забезпечуючи виведення заданої дози з картриджа 4 через ін'єкційну голку 6.

По завершенні ін'єкції ковпачок 15 знову поміщають на приймаючу деталь 9 ін'єкційного пристрою 1, забезпечуючи встановлення нової дози, як описано вище. Слід зазначити, що оскільки повзун 10 щоразу пе�вливається та ж сама, фіксована задана доза.

На фіг.3 в перспективному зображенні представлено ін'єкційне пристрій 100 згідно другого варіанту винаходу. Можна бачити корпус 102 і спускову кнопку 105, а також ковпачок 115, поміщений на ін'єкційне пристрій 100. Спускова кнопка 105 знаходиться відносно близько до корпусу 102. Це означає, що ін'єкційне пристрій 100 не взведено, тобто доза не встановлена.

На фіг.4 представлено ін'єкційне пристрій 100 по фіг.3, також у перспективному зображенні. Для ясності деякі частини, а саме ковпачок і корпус, видалені. Це дозволяє бачити тримач 103 картриджа і спускову кнопку 105. Ін'єкційне пристрій 100 по фіг.3, 4 переважно працює наступним чином. Коли бажано ін'єктувати дозу, ковпачок 115 видаляють з ін'єкційного пристрою 100 обертанням ковпачка 115 відносно корпусу 102, відкриваючи тим самим ін'єкційну голку (не зображена). Ковпачок 115 пов'язаний з держателем 103 картриджа за допомогою зубців 117, виконаних на приймаючій деталі 109 таким чином, що при обертанні ковпачка 115 обертається тримач 103 картриджа. Таке обертання держателя 103 картриджа змушує обертатися ділянку 118 з гвинтовою направляючої, який фактично обпом (не зображено), сформованим на внутрішній частині корпусу, так що обертання ділянки 118 змушує його рухатися відносно корпусу в проксимальному напрямку вздовж осі.

Крім того, обертання держателя 103 картриджа змушує обертатися шток 107 поршня. Спускова кнопка 105 пов'язана з різьбленням, наявної на штоку 107 поршня, так що обертання даного штока призводить до подовження вузла шток 107 поршня/спускова кнопка 105. Оскільки шток 107 поршня заблокований від рухи в дистальному напрямку, це подовження змушує спускову кнопку 105 рухатися в проксимальному напрямку, тобто з корпусу. В результаті ін'єкційне пристрій 100 виявляється зведеним.

Нарешті, осьове переміщення веденої ділянки 118 призводить до виштовхування ковпачка 115 з ін'єкційного пристрою 100.

Після того як ковпачок 115 був видалений, а ін'єкційне пристрій 100 взведено (як описано вище), ін'єкційну голку встановлюють на відповідну зону ін'єкції. Потім натискають на спускову кнопку 105 в дистальному напрямку, тобто в бік корпусу 102. Оскільки спускова кнопка 105 і шток 107 поршня заблоковані від взаємного осьового переміщення, переміщення кнопки приводить до руху штока 107 поршня і, тим самим, до здійснення инъекциЂройство 100, по суті, в осьовому напрямку. Щоб ковпачок 115 точно встановився на ін'єкційному пристрої 100, потрібно віджати спускову кнопку 105 в дистальному напрямку.

На фіг.5 у збільшеному масштабі представлена частина пристрою по фіг.4, щоб ясніше показати приймаючу деталь 109, зубці 117 і ведений ділянку 118.

На фіг.6 в поздовжньому розрізі показано ін'єкційне пристрій 200 згідно з третім варіантом винаходу, представлене у зведеному стані. Ін'єкційне пристрій 200 функціонує аналогічно инъекционному пристрою 1 по фіг.1 і 2. Однак у цьому варіанті немає пружини для запасания енергії, так що, щоб вивести встановлену дозу, користувач повинен вручну віджимати спускову кнопку 205 у вихідне положення.

По завершенні ін'єкції ковпачок 215 вводиться в приймаючу деталь 209 ін'єкційного пристрою 200. При цьому ковпачок натискає на повзун 210, переміщаючи його в проксимальному напрямку, так що повзун 210 штовхає в проксимальному напрямі (тобто від корпусу 202, положення, показане на фіг.6) спускову кнопку 205.

Повзун 210 і шток 207 поршня пов'язані один з одним зубцями 219, сформованими на штоку 207 поршня і взаємодіючими з цими зубцями ділянками 214,�щие з зубцями ділянки 214 можуть проходити повз зубців 219, коли повзун 210 переміщається щодо штока 207 поршня в проксимальному напрямку. Однак, коли повзун 210 рухається в зворотному напрямку, шток 207 поршня повинен рухатися разом з ним. Отже, при згаданому русі повзуна 210 в проксимальному напрямку повзун 210 повинен переміщатися щодо штока 207 поршня, причому величина цього переміщення відповідає заданій дозі, як це було описано вище.

Користувач, що бажає зробити ін'єкцію встановленої дози, видаляє ковпачок 215, відкриваючи ін'єкційну голку 206, і вводить її в обрану зони ін'єкції. Потім він зрушує спускову кнопку 205 в дистальному напрямку, тобто в бік корпусу 202. Це змушує повзун 210 також рухатися в дистальному напрямку, причому, внаслідок взаємодії між зубцями 219 та взаємодіючими з ними ділянками 214, разом з ним рухається шток 207 поршня. В результаті поршень 208 також рухається в дистальному напрямку, забезпечуючи виведення заданої дози через ін'єкційну голку 206.

На фіг.7 в поздовжньому розрізі показано ін'єкційне пристрій 300 згідно з четвертим варіантом винаходу. Даний пристрій містить корпус 302 і утримувач 303 картриджа з встановленими в нього картриджем 304, осьовому напрямку, трубчастої стінкою 340 картриджа і самоуплотняющейся перегородкою 342, що перекриває випускний канал 341, через який повинен витікати рідкий препарат при витесняющем його переміщенні поршня усередині картриджа 304 за умови, що ін'єкційна голка (не зображена) прикріплена до випускного каналу 341 через інтерфейс 343 для голки. Ковпачок 315 введений в приймаючу деталь 309, закріплену в корпусі 302, і захищає картридж 304 і випускний канал 341. Спускова кнопка 305, виконана з можливістю зворотно-поступального осьового переміщення відносно корпусу 302, показана в положенні, в якому вона виступає з дистального кінця корпусу. Це вказує на те, що ін'єкційне пристрій 300 знаходиться у зведеному стані, т. е. що доза встановлена і що ін'єкційне пристрій 300 готове до проведення ін'єкції (після зняття ковпачка 315), як це буде більш детально пояснено далі.

Шток 307 поршня прикріплений до поршня 308 через ніжку 347 штока і функціонально пов'язаний зі спусковою кнопкою 305. Тому коли ковпачок 315 знятий, ін'єкційна голка прикріплена до інтерфейсу 343 для голки, а спускова кнопка 305 відтиснута в напрямку корпусу 302, шток 307 поршня переміститься на певну відстань в осьовому напрямку �кцию бажаної кількості препарату через випускний канал 341.

Рух штока 307 поршня забезпечується завдяки взаємодії з'єднувального кільця 330, взаємодіє зі спіральною доріжкою 351, виконаної у спусковій кнопці 305, і приводного компонента 310, який пов'язаний із сполучним кільцем 330 і виконаний з можливістю взаємодіяти зі штоком 307 поршня і передавати йому приводний зусилля. Приводний компонент 310 отримує енергію від попередньо напруженою пружини 311, здатної накопичувати й вивільняти енергію як для поступального, так і для обертального руху.

Один кінець пружини 311 утримується в її підставі 360, а інший пов'язаний з приводним компонентом 310 таким чином, що пружина 311 і приводний компонент 310 можуть обмінюватися зусиллями і крутящими моментами. Завдяки цьому приводний компонент 310 здатний здійснювати як поступальний, так і обертальний рухи відносно корпусу 302. Зокрема, в процесі складання ін'єкційного пристрою 300 в пружині 311 може бути створено торсіонне напруга, наприклад за допомогою взаємного розвороту її кінцевих ділянок на половину обороту або на повний оборот. Коли з ін'єкційного пристрою 300 буде знято ковпачок 315, траєкторія руху приводного компонента 310 61, в кожну з яких можна ввести наявний на підставі 360 пружини гачок 362, щоб утримувати це підстава від поступального і обертального рухів відносно корпусу 302. Корпус 302 забезпечений також вікном 399, через яке можна відслідковувати поточне положення приводного компонента 310 в ін'єкційному пристрої 300.

На фіг.8 корпус 302 представлений в перспективному зображенні, у поздовжньому розрізі, щоб більш детально показати направляючий компонент 320. Для більшої ясності проксимальний кінець 344 держателя 303 картриджа не зображено. Направляючий компонент 320 містить дозирующую полку 323, виконану з можливістю підтримувати і направляти приводний компонент 310 під час другої частини установки дози і першій частині проведення ін'єкції. Поздовжня направляюча поверхня 324 проходить від дозуючої полиці 323 до стопору 325, заданому кінець дози (далі - стопор кінця дози). Дозуюча полку 323 має форму спірального направляючого сегмента, який проходить уздовж бічної поверхні від місця з'єднання з поздовжньою направляючої поверхнею 324 до обмежувача 322 поздовжнього переміщення. На спрямовуючий компоненті є собачка 326, кінчик 327 якої призначений для взаємодії з штоПоказано положення направляючого компонента 320 всередині корпусу 302. Для більшої ясності проксимальний кінець 344 держателя 303 картриджа знову не зображено. Направляючий компонент 320, має, по суті, трубчасту конструкцію, розташований співвісно з корпусом 302 і пов'язаний з ним через проставок 386. Така зв'язок з корпусом 302 забезпечує наявність трубчастого зазору 389 між зовнішньою стінкою 329 направляючого компонента 320 і внутрішньою поверхнею корпуса 302. При цьому частина вказаного зазору зайнята трубчастим проксимальним кінцем 344 держателя 303 картриджа. Приймаюча деталь 309 перекриває іншу частину трубчастого зазору 389 та дистальний край 385 корпусу. Є також центральний канал 380, забезпечує прохід штока 307 поршня через направляючий компонент 320 і служить направляючої для осьових переміщень даного штока.

На фіг.10а показана перша сторона штока 307 поршня, по довжині якого розташовані зубці 319. Відстань між двома сусідніми зубцями 319 є постійним по всій довжині ділянки, їх розташування. Зубці 319 здатні взаємодіяти з приводним компонентом 310 під час ін'єкції заданої дози, коли приводний компонент 310 впливає на зубці 319 і змушує шток 307 поршня рухатися вперед. На своєму проксимальному кінці шток 307 поршня має стоержимого пристрою.

На фіг.10b показана друга сторона штока 307 поршня. Уздовж цієї сторони розподілені зубці 396 меншого розміру. Відстань між двома сусідніми зубцями 396 дорівнює відстані між двома сусідніми зубцями 319 на першій стороні штока 307 поршня. Між двома сусідніми зубцями 396 розташовані ще більш дрібні зубці 395, причому відстань між двома сусідніми зубцями 395 постійно на всій ділянці їх розташування. Зубці 395 і 396 виконані такими, що при просуванні штока 307 поршня через центральний канал 380 кінчик 327 собачки 326 проскакує по ним. На своєму проксимальному кінці шток 307 поршня забезпечений поздовжньої доріжкою 394, виконаної з можливістю обмежити, переважно спільно зі стопорною гранню 393, рух приводного компонента 310 в ситуації вичерпання вмісту пристрою.

На фіг.11 в перспективному зображенні показаний приводний компонент 310, має, по суті, трубчасте тіло 370 з двома радіально протилежними поздовжніми канавками 371, відходять від його проксимального кінця, і з парою перемичок 377, з'єднують трубчасте тіло 370 з дистальною частиною, яка містить різні елементи для взаємодії з іншими компонентами. З перемичок 377 виступають дві ніжки 372, які мобразует контактну грань 374. Дистальна частина приводного компонента 310 містить також два полозков 373, виконані з можливістю ковзати по напрямних поверхонь направляючого компонента 320. Один полозок 373 забезпечений засувкою 375. Елемент 376 для зачеплення із зубцями розташований на одній окружності з двома полозками 373, між ними. Даний елемент жорстко пов'язаний з полозками, так що він робить ті ж поступальні та/або обертальні переміщення, що і полозки 373, і навпаки. В процесі установки дози елемент 376 для зачеплення із зубцями здатний переміщатися в осьовому напрямку щодо штока 307 поршня, тоді як при проведенні ін'єкції даний елемент може вступати в контакт з зубцем 319 на штоку 307 поршня і перемістити шток 307 поршня в осьовому напрямку вздовж корпусу 302. Перемички 377 діють в якості опорної площини для пружини 311 і, отже, утворюють інтерфейс для обміну осьовими зусиллями між пружиною 311 і приводним компонентом 310. До однієї з перемичок 377 примикає опорна поверхня 378, яка може впиратися в дистальний кінець пружини 311 для обміну крутящими моментами між пружиною 311 і приводним компонентом 310.

На фіг.12 наведено двовимірне подання направляючого компонента 320 та наводить�потрібно бути зрозуміло, що направляючий компонент 320 містить дві групи направляючих поверхонь, по яких одночасно проходять два полозков 373. Однак, оскільки руху полозков 373 за відповідним напрямних поверхонь ідентичні, представлений тільки один з них. Дозуюча полку 323 і поздовжня направляюча поверхня 324 сходяться одна до іншої під кутом 6. З'єднання дозуючої полиці 323 та поздовжньої напрямної поверхні 324 (кромка 328 напрямної поверхні) утворює місце переходу між ковзними рухами полозков 373 уздовж поздовжньої напрямної поверхні 324 і вздовж похилої дозуючої полиці 323. Рух полозков 373 по спіралі уздовж дозуючої полиці 323 обмежується обмежувачем 322, а осьовий рух полозков 373 уздовж поздовжньої напрямної поверхні 324 обмежена кінцем стопора 325 кінця дози. Довжина поздовжньої напрямної поверхні 324 по осі дорівнює Н, так що коли полозок 373 розташований точно на кромці 328, він знаходиться на відстані М від кінця стопора 325 кінця дози. Внаслідок нахилу дозуючої полиці 323 полозок 373, рухається по дозуючої полиці 323 від кромки 328 до обмежувача 322, в додаток до обертальному руху, переміщується вздовж осі на відстань D. Таким чином, �D. Осьова відстань H+D істотно більше відстані між двома сусідніми зубцями 319 на штоку 307 поршня, яке перевищує осьовий розмір Н або дорівнює йому.

Внаслідок торсіонного натягу попередньо напруженою пружини 311 полозок 373 притиснутий з зусиллям до обмежувача 322, коли він знаходиться на дозуючої полиці 323, і до поздовжньої напрямної поверхні 324, коли він знаходиться у кінця стопора 325 кінця дози (фактично він притиснутий до поздовжньої напрямної поверхні 324 в будь-якому своєму положенні нижче кромки 328). Пружина 311 попередньо напружена також в осьовому напрямку, тому що вона віджимає полозок 373 до кінця стопора 325 кінця дози. Характеристики пружини 311 і нахил дозуючої полиці 323, однак, підібрані такими, що коли полозок 373 знаходиться вище кромки 328, крутний момент, створюваний пружиною 311, може подолати створюване нею осьове зусилля, так що полозок 373 буде притиснутий до обмежувача 322.

На фіг.13 наведено двовимірне подання направляючого компонента 320 та приводного компонента 310 у варіанті, коли направляючий компонент 320 додатково містить опорну полку 321 для підтримування полозков 373 до першого використання ін'єкційного пристрою 300. Під дією крутного м�ва. Полозок 373 здатний до переміщення з ковзанням вздовж опорної полиці 321 і обмежувача 322 з переходом на дозирующую полку 323 аналогічно свого руху від дозуючої полиці 323 до кінця стопора 325 кінця дози. Однак полозок 373 не може переміститися від дозуючої полиці 323 назад до опорної полиці 321. Таким чином, після того як полозок 373 був відведений від опорної полиці 321, він може рухатися тільки між дозуючої полицею 323 і кінцем стопора 325 кінця дози. Довжина обмежувача 322 вздовж осі дорівнює Р, тобто полозок 373, переміщаючись від опорної полиці 321 до дозуючої полиці 323, проходить відстань Р. істотно менше Значення Р Н; крім того, при поставці ін'єкційного пристрою 300 виробником може бути невеликий осьовий зазор між штоком 307 поршня і поршнем 308. Тому, коли ін'єкційне пристрій 300 використовується перший раз, осьове переміщення штока 307 поршня буде набагато меншим, ніж при наступних застосуваннях. Це дозволяє здійснити пробну видачу рідкого препарату без витрачання повної його дози.

На фіг.14 в перспективному зображенні представлена спускова (натискна кнопка 305, має натискну поверхню 352 для впливу на неї з боку оператора ін'єкційного пристрою 300. Спускові боку 354.

На фіг.15 в перспективному зображенні представлено сполучне кільце 330, пов'язане зі спусковою кнопкою 305 та з приводним компонентом 310. У цього кільця є проксимальна і дистальна боку 331, 332 і два радіально протилежних язичка 333 для взаємодії з канавками 371 в трубчастому тілі 370 приводного компонента 310, щоб забезпечити спільне обертання з'єднувального кільця 330 і приводного компонента 310. Язички 333 можуть сполучатися з підставою 360 пружини, щоб заблокувати сполучне кільце 330 від поступального переміщення щодо заснування 360 пружини. Сполучне кільце 330 і приводний компонент 310 здатні до взаємного поступального переміщення, обмеженої довжиною канавок 371. Передбачено також два виступи 334 для введення в спіральні доріжки 351 і для переміщення всередині цих доріжок, щоб перетворювати обертовий рух з'єднувального кільця 330 в поступальний рух спусковий кнопки 305 і навпаки.

На фіг.16 в перспективному зображенні представлено підстава 360 пружини, виконане з можливістю утримувати один кінець пружини 311 у фіксованому положенні відносно корпусу 302. У підстави 360 пружини є дві радіально проти 361 в корпусі 302, і дві контактні боку 365, виконані з можливістю упору в бічні сторони 354 сегментів, що запобігає обертання спусковий кнопки 305 щодо заснування 360 пружини. В результаті взаємодії між гачками 362 і отворами 361 підстава 360 пружини жорстко зафіксовано відносно корпусу 302, тобто воно заблоковане як від обертального і поступального руху відносно корпусу. Для фіксації проксимального кінця пружини 311 передбачена канавка 366. У підстави 360 пружини є також проксимальна сторона 363, виконана з можливістю упору в дистальну бік 332 з'єднувального кільця 330, і дві периферійні виточки 367, виконані з можливістю взаємодії з язичками 333 і їх фіксації від осьового переміщення. Таким чином, сполучне кільце 330 жорстко пов'язано з підставою 360 пружини відносно осьового переміщення, але здатне повертатися щодо нього в межах, обмежених довжиною периферійних виточек 367 по колу.

На фіг.17 в перспективному зображенні представлений в зборі вузол, що містить приводний компонент 310, пружину 311 та підстава 360 пружини. Проксимальний кінець 397 пружини закріплений на підставі 360 пружини, а її дистальний кінець 398 �еремещаться, торсіонний натяг, доданого пружині 311, прагне повернути приводний компонент 310 проти годинникової стрілки (якщо дивитися від підстави 360 пружини).

На фіг.18 приведено перспективне зображення, що ілюструє функціональний зв'язок між спусковий кнопкою 305 і приводним компонентом 310. Натискання на натискну поверхню 352 змусить спускову кнопку 305 опуститися в сторону підстави 360 пружини. Оскільки спускова кнопка 305 заблокована від обертання відносно даної підстави, її рух вниз є чисто поступальним. При поступальному русі спусковий кнопки 305 виступи 334 рухаються по спіральним доріжках 351. Це перетворює рух спусковий кнопки 305 в обертальний рух з'єднувального кільця 330, і оскільки сполучне кільце 330 зафіксовано від обертального руху відносно приводного компонента 310, він також буде обертатися. Спіральні доріжки 351 виконані такими, що при отжатии спусковий кнопки 305 в сторону підстави 360 пружини сполучне кільце 330 і, отже, приводний компонент 310 будуть обертатися за годинниковою стрілкою (якщо дивитися від підстави 360 пружини), тобто протилежно зусилля, створюваного пружиною 311.

На фіг.19 в перспективноействие між приводним компонентом 310 і ковпачком 315, коли ковпачок встановлений на ін'єкційне пристрій 300 з метою закрити і захистити його дистальну частину. Для більшої ясності проксимальний кінець 344 держателя 303 картриджа не зображено. Коли ковпачок 315 повністю введений в приймаючу деталь 309, наполеглива кільцева поверхню 381 на ковпачку 315 впирається в дистальний край 385 корпусу, а край 382 ковпачка впирається в контактні межі 374 приводного компонента 310. Це відповідає ситуації, коли ін'єкційне пристрій 300 взведено, тобто встановлена доза. До тих пір поки ін'єкційне пристрій 300 містить достатню кількість рідкого препарату, щоб видати повну його дозу, спускова кнопка 305 буде в такій ситуації виступати з проксимального отвори 384 корпусу. Однак на фіг.19 спускова кнопка 305 притиснута до основи 360 пружини. Це ілюструє ситуацію, коли користувач спробував активувати механізм ін'єкції, щоб вивести встановлену дозу картриджа 304 при встановленому на ін'єкційне пристрій 300 ковпачку 315. У цьому разі натискання на спускову кнопку 305 також призведе до обертання приводного компонента 310 з подоланням зусилля пружини 311. Однак, оскільки край 382 ковпачка запобігає поступальний рух приводного ком�ніякого виведення препарату не піде. Коли користувач зніме нажимний зусилля зі спускової кнопки 305, крутний момент, створюваний пружиною 311, змусить приводний компонент 310 обертатися в протилежному напрямку, поки полозки 373 не прийдуть в контакт з відповідними обмежувачами 322 (не видно). Під час цього руху контактні межі 374 будуть ковзати по краю 382 ковпачка, повертаючись у свої вихідні положення на цьому краю, так що спускова кнопка 305 буде змушена висуватися з проксимального отвори 384 корпусу як наслідок її відповідного сполучення з сполучним кільцем 330. Отвори 383 в ковпачку 315 розраховані на прийом відповідних виступів (не зображені) на тримачі 303 картриджа, щоб гарантувати здатність ковпачка 315 витримувати певне навантаження з боку контактних граней 374, обумовлену зусиллям, прикладеним пружиною 311, коли приводний компонент 310 повертається у положення, що відповідає проходженню полозков 373 за кромки 328 напрямної поверхні (не видно).

На фіг.20 в поздовжньому розрізі представлено механізм, що спрацьовує при вичерпанні вмісту в ін'єкційному пристрої 300. У положенні по фіг.20 елемент 376 для зачеплення із зубцями пройшов за крайній проксималь� у картриджі 304. При цьому приводний компонент 310 прореагував на повторну установку ковпачка 315 своїм переміщенням в проксимальному напрямку щодо штока 307 поршня. Поки у картриджі 304 залишаються дози препарату, введення ковпачка 315 в приймаючу деталь 309 буде призводити як до поступального, так і обертальному руху приводного компонента 310, як це буде більш детально описано далі. Однак після того як була ін'єктовані остання повна доза, така установка ковпачка 315 призведе тільки до поступального руху приводного компонента 310 завдяки відповідній конструкції проксимального кінця штока 307 поршня і дистальної частини полозков 373. Стопорная грань 393 на проксимальному кінці штока 307 поршня може впиратися в засувку 375, щоб запобігати обертання приводного компонента 310 щодо штока 307 поршня проти годинникової стрілки. Крім того, щоб запобігати обертання приводного компонента 310 щодо штока 307 поршня, поздовжня доріжка 394 (не видно) виконана з можливістю приймати виступ 379. Виступ 379 входить в поздовжню доріжку 394 одночасно з приходом засувки 375 в контакт зі стопорною гранню 393, так що стопорная грань 393 і поздовжня доріжка 394 підсилюють индивидуале ін'єкційного пристрою по фіг.7-20 Далі буде описано використання ін'єкційного пристрою згідно з четвертим варіантом винаходу, проиллюстрированному на фіг.7-20. На фіг.7 ін'єкційне пристрій 300 показано в неробочому стані, з встановленим на нього ковпачком 315. Коли користувачеві потрібно зробити ін'єкцію, він знімає ковпачок 315 з ін'єкційного пристрою 300 і прикріплює ін'єкційну голку до інтерфейсу 343 для голки. Ін'єкційне пристрій 300 вже взведено і готове провести ін'єкцію встановленої дози, так що користувач просто вибирає зону ін'єкції, вводить ін'єкційну голку в шкіру й натиснув на спускову кнопку 305, яка виступає з отвору 384 на проксимальному кінці корпусу 302. Натискання на спускову кнопку 305 в дистальному напрямку, в бік корпусу 302 викликає, по суті, чисто поступальний зміщення спусковий кнопки 305 відносно корпусу 302, оскільки контактні боку 365 спусковий кнопки 305 перешкоджають її обертання, сопрягаясь зі сторонами 354 сегментів. Поступальний зміщення спусковий кнопки 305 змушує виступи 334 рухатися по спіральним доріжках 351. Сполучне кільце 330 зафіксовано в осьовому напрямку відносно корпусу 302 (у результаті входу язичків 333 периферійні виточки 367 на підставі 360 пружини, яке жорстко зафіксовано відносно корпусу 302). Тому, коли висѰтельное рух з'єднувального кільця 330 відносно корпусу 302. Сполучення між язичками 333 і поздовжніми канавками 371 в трубчастому тілі 370 змушує приводний компонент 310 обертатися разом із сполучним кільцем 330.

Обертання приводного компонента 310, викликане натисненням на спускову кнопку 305, відбувається з подоланням крутного моменту пружини 311. У ситуації, коли користувач ще не натиснув на спускову кнопку 305, полозки 373 спираються на відповідні дозуючі полиці 323, будучи притиснуті до обмежниками 322 крутним моментом пружини. При приведення в обертання приводного компонента 310 в результаті натискання на спускову кнопку 305 полозки 373 будуть ковзати вниз по дозуючим полкам 323 у бік кромок 328. Коли спускова кнопка 305 виявляється практично повністю введеної в корпус 302, полозки 373 досягають перехідною точки у крайки 328, в якій пружина 311 вивільняє запасені в ній енергію поступального переміщення і змушує полозки 373, впливаючи на них через перемички 377 на приводному компоненті 310, опускатися вниз уздовж поздовжніх направляючих поверхонь 324 до кінця стопора 325 кінця дози. При такому русі полозков 373 вздовж зазначених поверхонь 324 елемент 376 для зачеплення із зубцями, що знаходиться в зачепленні з зубцем 319 штока 307 по�і вперед по центральному каналу 380. Оскільки шток 307 поршня з'єднано з поршнем 308, такий рух штока 307 поршня викличе відповідне рух поршня 308 у картриджі 304, приводить до виведення встановленої дози з картриджа. Таким чином, в результаті, по суті, повного утоплення спусковий кнопки 305 пружина 311 автоматично виведе рідкий препарат з ін'єкційного пристрою 300 незалежно від того, чи продовжує користувач натискати на натискну поверхню 352 чи ні.

Коли шток 307 поршня рухається в осьовому напрямку, щоб вивести встановлену дозу, кінчик 327 собачки 326 проскакує по зубцях 395 штока 307 поршня, що знаходяться між двома сусідніми зубцями 396 більшого розміру, забезпечуючи тим самим звуковий механізм зворотного зв'язку, що вказує користувачу, за допомогою звукових клацань, на продовження процесу видачі дози. Коли шток 307 поршня припинить свій рух вперед, полозки 373 будуть перебувати у кінця стопора 325 кінця дози, а кінчик 327 собачки пройде над зубцем 396 більшого розміру, забезпечуючи помітний звуковий сигнал (наприклад, більш гучний клацання), який вказує, що рух поршня 308 зупинилося, тобто видача дози, по суті, завершено. Коли полозки 373 знаходяться біля кінця стопора 325 кінця дози, прЂем самим візуальний сигнал про завершення видачі дози. Потім користувач може почекати кілька секунд перед витяганням ін'єкційної голки зі шкіри. Після цього все, що потрібно зробити користувачеві, щоб підготувати ін'єкційне пристрій 300 до наступної ін'єкції, - це знову ввести ковпачок 315 в приймаючу деталь 309, тобто знову встановити ковпачок 315 на ін'єкційне пристрій 300.

Повторне введення ковпачка 315 в приймаючу деталь 309 після ін'єкції призведе до встановлення наступної дози, як це буде описано далі. Завдяки відповідному сполученню між спусковий кнопкою 305 і сполучним кільцем 330 спускова кнопка 305 буде залишатися віджатою всередину корпусу 302 при знятті користувачем тиску на натискну поверхню 352 після активації механізму ін'єкції. Це вказує користувачеві, що механізм ін'єкції був активований і що доза з картриджа 304 або виводиться, або вже виведено. Коли ковпачок 315 вводиться в приймаючу деталь 309 після ін'єкції, його край 382 упреться в контактні межі 374 на ніжках 372 приводного компонента 310. При поступовому просуванні краю 382 ковпачка 315, у процесі його повторної установки, до проксимального кінця ін'єкційного пристрою 300 (і просування наполегливої кільцевої поверхні 381 в положення упору в дистаа полозки 373 рухаються вздовж поздовжніх направляючих поверхонь 324 в бік кромок 328, приводний компонент 310 зміщується вздовж осі, долаючи відповідне зусилля пружини 311. Коли край 382 ковпачка змістить приводний компонент 310 в проксимальному напрямку настільки, що полозки 373 досягнутий кромки 328 напрямної поверхні, торсіонне напруження пружини 311, збільшилася в процесі здійснення ін'єкції, змусить полозки 373 рухатися вгору по дозуючим полкам 323 до обмежниками 322, повертаючи тим самим приводний компонент 310 щодо штока 307 поршня і корпусу 302. Внаслідок нахилу дозуючих полиць 323 це рух полозков 373 змусить приводний компонент 310 зробити невелике додаткове переміщення вздовж осі. Таке переміщення приводного компонента 310 викличе ідентичне комбіноване (поступальний і обертальний) переміщення елемента 376 для зачеплення із зубцями, в результаті чого він виводиться з зачеплення з зубцем 391 на штоку 307 поршня, щоб перейти до наступного (в проксимальному напрямку) зубця 392.

Оскільки осьове переміщення (рівне H+D) приводного компонента 310 при русі полозков 373 від кінця стопора 325 кінця дози до обмежниками 322 перевищує відстань між двома сусідніми зубцями 319 на штоку 307 поршня, елемент 376 для зачеплення з зубц в приймаючу деталь 309 настільки, що його край 382 ще не перемістив приводний компонент 310 проксимально в положення, в якому полозки 373 проходять за кромки 328 направляючих поверхонь, елемент 376 для зачеплення із зубцями не заходить за наступний зубець 392. Тому якщо в такій ситуації ковпачок 315 буде знятий з ін'єкційного пристрою 300, осьове зусилля пружини 311 перемістить полозки 373 назад, до кінця стопора 325 кінця дози. В результаті приводний компонент 310 повернеться в положення, яке він займав за завершення ін'єкції, а елемент 376 для зачеплення із зубцями знову набуде зачеплення з зубцем 391. Іншими словами, механізм ін'єкції не активується. Однак, якщо ковпачок 315 прийде в приймаючій деталі 309 у таке становище, що його край 382 змістить приводний компонент 310 проксимально настільки, що полозки 373 пройдуть перехідну крапку у крайок 328 направляючих поверхонь, запасена обертальна енергія пружини 311 вивільниться і перемістить полозки 373 вздовж дозуючих полиць 323 до положення у обмежувачів 322. Таке обертальний рух здійсниться з подоланням осьового зусилля пружини 311. Для цього нахил дозуючих полиць 323 повинен перебувати в певних межах, щоб забезпечити можливість кутового переміщення приводний компонент 310 обертається в результаті переміщення полозков 373 з дозуючим полкам 323, елемент 376 для зачеплення із зубцями переміщується, за рахунок комбінованого, поступального і обертального руху, з положення безпосередньо нижче зубця 392 (відповідного положення полозков 373 безпосередньо під кромками 328 направляючих поверхонь) в положення над зубцем 392. Таке комбіноване рух забезпечується пружиною 311, висвобождающей свою заготовлену обертальну енергію, коли полозки 373 проходять кромки 328 направляючих поверхонь. Таким чином, при досягненні даної перехідною точки користувач більше не контролює процес встановлення дози, яка буде встановлена, навіть якщо користувач зніме ковпачок 315 з ін'єкційного пристрою 300 або спробує якимись іншими діями перервати установку. При цьому попередній торсіонний натяг пружини 311 гарантує стабільне положення полозков 373 на дозуючих полицях 323 у обмежувачів 322, так що ін'єкційне пристрій 300 гарантовано від спрацювання, поки користувач не активує механізм ін'єкції, щоб зробити ін'єкцію встановленої дози.

Оскільки приводний компонент 310 і сполучне кільце 330 заблоковані від взаємного обертання, обертання приводного компонента 310 при устаноЕпиральним доріжках 351 у спусковій кнопці 305, змушуючи її поступально переміщатися, висуваючись з проксимального отвори 384 корпусу. У той час як приводний компонент 310 здійснює тільки обертальний рух після того, як полозки 373 пройшли за кромки 328 направляючих поверхонь і доза фактично встановлено, спускова кнопка 305 почне виступати з корпусу 302 тільки після установки дози. Це дозволяє користувачеві легко визначати, що доза не встановлена або що встановлена доза та ін'єкційне пристрій готовий до проведення ін'єкції. Іншими словами, коли ковпачок 315 правильно встановлений на ін'єкційне пристрій 300, ін'єкційне пристрій 300 автоматично встановлює дозу, а спускова кнопка 305 автоматично висувається з корпусу 302, вказуючи тим самим на готовність пристрою до спрацьовування.

Як буде пояснено далі, коли ковпачок 315 встановлений на ін'єкційне пристрій 300, активувати механізм ін'єкції для виведення дози з картриджа 304 неможливо. Вже згадувалося, що при позиціонуванні ковпачка 315 в приймаючій деталі 309 край 382 ковпачка буде впиратися в контактні межі 374 і проксимально переміщати приводний компонент 310 в корпусі 302. Це буде відводити приводний компонент 310 від вікна 399. Тому, кной компонент 310 через вікно 399. До тих пір поки ковпачок 315 знаходиться на ін'єкційному пристрої 300, край 382 ковпачка впирається в контактні межі 374. Спроба користувача активувати механізм ін'єкції, віджимаючи спускову кнопку 305 в бік корпусу 302, виявиться безуспішною, оскільки край 382 ковпачка перешкоджає будь-якого переміщення штока 307 поршня в корпусі 302. У той же час спускова кнопка 305 може вільно зміщуватися до корпусу 302. Коли ця кнопка рухається до свого утопленному положення, сполучне кільце 330 буде обертатися, приводячи в обертання привідної компонент 310 з подоланням зусилля пружини 311, як це було описано вище при розгляді процедури ін'єкції. Однак, замість руху полозков 373 вниз по дозуючим полкам 323, буде мати місце тільки їх обертання при незмінному положенні вздовж осі. Це викликано тим, що контактні межі 374 будуть ковзати по краю 382 ковпачка і не зможуть переміщатися в осьовому напрямку. До моменту, коли спускова кнопка 305 повністю втоплена в корпус 302, приводний компонент 310 здійснить кутове переміщення, відповідне зміщення полозков 373 з положення на дозуючих полицях 323 у обмежувачів 322 до положення за кромками цих полиць, на висоті H+D над кінцем стопора 325 кінця дози.

Єс приводний компонент 310 здійснити зворотне обертання. Воно буде можливо, оскільки полозки 373 розташовані вище кромок 328 направляючих поверхонь, так що приводний компонент 310 буде обертатися разом із сполучним кільцем 330. Зворотне обертання з'єднувального кільця 330 змусить спускову кнопку 305 висунутися з отвору 384 корпусу і повернутися в крайнє проксимальное положення, яке вказує, що встановлена доза та ін'єкційне пристрій 300 готове до проведення ін'єкції. Іншими словами, коли ковпачок 315 встановлений на ін'єкційне пристрій 300, користувач може натискати на спускову кнопку 305 в напрямку корпусу 302, але препарат з картриджа 304 виводитися не буде, причому коли користувач зніме тиск зі спускової кнопки, ін'єкційне пристрій 300 автоматично висуне її з корпусу 302 за рахунок енергії, що вивільняється пружиною 311 для надання зворотного обертання приводного компоненту 310. Коли полозки 373 знаходяться вище кінця стопора 325 кінця дози, тобто на іншій стороні кромок 328 направляючих поверхонь, зусилля, що створюється пружиною 311 в осьовому напрямку, буде прагнути перемістити приводний компонент 310 в дистальному напрямку вздовж осі, діючи проти контактного зусилля, створюваного краєм 382 ковпачка. Однак прѾй деталлю. Крім того, виступи (не зображені) на тримачі 303 картриджа введені в отвори 383 в ковпачку 315, щоб підсилити цю пару. Таким чином, розроблено ін'єкційне пристрій, здатну вивести препарат з картриджа, будучи закрита ковпачком, але допускає вільне переміщення спусковий кнопки всередину корпусу і з нього.

Після того як ін'єкційне пристрій 300 разів використано для ін'єкцій, як тільки з картриджа 304 виведена остання повна доза, елемент 376 для зачеплення із зубцями знаходиться в зачепленні з крайнім проксимальним зубцем 390 на штоку 307 поршня. Якщо користувач поверне ковпачок 315 на ін'єкційне пристрій 300, край 382 ковпачка, як описано вище, перемістить приводний компонент 310 проксимально всередині корпусу 302, так що елемент 376 для зачеплення із зубцями буде виведений із зачеплення з зубцем 390. При цьому, коли полозки 373 наблизяться до перехідної точці в крайок 328 направляючих поверхонь, засувка 375 вступить у взаємодію зі стопорною гранню 393, а виступ 379 увійде з ковзанням в поздовжню канавку 394. Це зробить неможливим обертання приводного компонента 310 щодо штока 307 поршня. Оскільки шток 307 поршня заблокований від обертання в цент�обен обертатися відносно корпусу 302. Сполучне кільце 330, зафіксоване від обертання приводного компонента 310, також не зможе обертатися, так що спускова кнопка 305 не висунеться з отвору 384 корпусу. Тим самим користувачеві буде поданий ясний сигнал про те, що була ін'єктовані остання доза і що ін'єкційне пристрій 300 спустошено.

З наведеного опису ясно, що перехідна точка у крайок 328 направляючих поверхонь утворює кордон між ручними і автоматичними операціями при встановленні дози: все, що відбувається до підходу полозков 373 до крайок 328 направляючих поверхонь, що знаходиться в руках користувача, тоді як після проходження полозками 373 цих країв 328 управління переходить до инъекционному пристрою 300, який автоматично встановлює дозу і блокує механізм ін'єкції. Аналогічно, при виробництві ін'єкції все, що відбувається, поки полозки 373 знаходяться на дозуючих полицях, знаходиться в руках користувача, але після того, як полозки 373 пройдуть кромки 328 направляючих поверхонь, ін'єкційне пристрій 300 автоматично зробить ін'єкцію, яка не може бути перервана.

На фіг.21-30 представлено ін'єкційне пристрій 400 згідно п'ятого варіанту винаходу. Воно фу двома варіантами є певні відмінності, які стануть зрозумілі з подальшого опису.

На фіг.21 ін'єкційне пристрій 400 представлено у поздовжньому розрізі. Воно містить корпус 402, картридж 404, в якому знаходиться рідкий препарат, тримач 403 картриджа, приймаючу деталь 409 і ковпачок 415. Рідкий препарат знаходиться між поршнем 408, здатним переміщатися всередині картриджа 404 в осьовому напрямку, трубчастої стінкою 440 картриджа і самоуплотняющейся перегородкою 442, перекриває випускний канал 441. Ін'єкційна голка 406 прикріплена до инъекционному пристрою 400 через інтерфейс 443 для голки. Шток 407 поршня, рухливий в осьовому напрямку, прикріплений до поршня 408 через ніжку 447 штока. Шток 407 поршня може переміщатися уздовж осі за допомогою приводного компонента 410. Рух приводного компонента 410 і штока 407 поршня направляється напрямних компонентом 420. Енергія для роботи ін'єкційного пристрою 400 забезпечується пружиною 411, якій надано попереднє обертальний напруга. Ця пружина прикріплена до корпусу 402 у свого проксимального кінця через підставу 460 пружини і пов'язана з приводним компонентом 410 у його дистального кінця. На підставі 460 пружини закріплений також дистальний кінець пружини 450 кнопки, віджимати спускетально показаний направляючий компонент 420. Він містить дозирующую полку 423, виконану з можливістю підтримувати і направляти приводний компонент 410 під час другої частини процесу установки дози і першої частини процесу ін'єктованість. Поздовжня направляюча поверхня 424 проходить від дозуючої полиці 423 до кінця стопора 425 кінця дози. Дозуюча полку 423 має форму спірального сегмента, який проходить уздовж бічної поверхні від місця з'єднання з поздовжньою направляючої поверхнею 424 до обмежувача 422 поздовжнього переміщення. Повинно бути зрозуміло, що радіально протилежно цього комплекту направляючих поверхонь знаходиться аналогічний комплект таких поверхонь (який на кресленнях не видно). На спрямовуючий компоненті 420 є собачка 426 для взаємодії зі штоком 407 поршня. Між зовнішньою стінкою 429 внутрішньої трубчастої частини направляючого компонента 420 і стінкою цього компонента є трубчастий зазор 489. Два радіально протилежних направляючих елемента 436 виконані з можливістю взаємодіяти з проходять через даний компонент штоком 407 поршня (не зображено), направляючи його осьові переміщення і запобігаючи його обертання відносно корпусу 402. Дистальний край 485 направляючого компонприводной компонент 410, має трубчасту тіло 470, пару натискних граней 469, два полозков 473, виконані з можливістю переміщатися по напрямних поверхонь направляючого компонента 420, дві контактні межі 474 і елемент 476 для зачеплення із зубцями, здатний вступати в зачеплення із зубцями на штоку 407 поршня, щоб примусово перемістити шток 407 поршня вперед, до дистальному кінця ін'єкційного пристрою 400. Є також засувка 475 для сполучення з проксимальним кінцем штока 407 поршня після того, як з картриджа 404 буде виведена остання доза.

На фіг.25 показана спускова кнопка 405, має натискну поверхню 452 для впливу на неї з боку оператора ін'єкційного пристрою 400. Спускова кнопка 405 містить також дві групи сегментів 453, 455, кожен з яких забезпечений натискними гранями 416, здатними входити з ковзанням в пару з натискними гранями 469 на приводному компоненті 410. Кожен із сегментів 455 забезпечений гачком 456, який при активації механізму ін'єкції для проведення ін'єкції встановленої дози може взаємодіяти з засувками (не зображені) в корпусі 402 для утримування спускової кнопки 405, втопленою в корпус 402, з подоланням протидії пружини 450 кнопки. Кожен сегменлненним в корпусі 402, щоб заблокувати спускову кнопку 405 від повороту відносно корпусу 402. Зазначені виступи (не зображені) можуть переміщатися в осьовому напрямку всередині прорізів 457, так що спускова кнопка 405 здатна переміщатися по осі відносно корпусу 402 на відстань, що визначається осьовим розміром поздовжніх прорізів 457.

На фіг.26 ілюструється функціональна зв'язок між спусковий кнопкою 405 і приводним компонентом 410. Для наочності збірка з цих компонентів відокремлена від іншої частини ін'єкційного пристрою. Коли користувач впливає на спускову кнопку 405, натискаючи на її натискну поверхню 452, натискні межі 416 входять у сполучення з натискними гранями 469 на приводному компоненті 410. Чисто поступальний рух спусковий кнопки 405 змушує натискні межі 469 ковзати вздовж натискних граней 416, в результаті чого приводний компонент 410 обертається (повертається) за годинниковою стрілкою щодо спусковий кнопки 405 (і корпусу 402). У ситуації ін'єкції це призведе до того, що елемент 476 для зачеплення із зубцями увійде в зачеплення з зубцем на штоку 407 поршня і, коли полозки 473 пройдуть перехідну крапку у крайок 428 направляючих поверхонь, пружина 411 змусить приводний комп�му напрямку, щоб зробити ін'єкцію встановленої дози. Сполучення між спусковий кнопкою 405 і приводним компонентом 410 працює в обох напрямках. Так, якщо приводний компонент 410 обертається проти годинникової стрілки (наприклад, при встановленні дози), натискні межі 469 будуть ковзати вздовж натискних граней 416 на сегментах 453, 455, завдяки чому спускова кнопка 405 буде виведена з положення, в якому вона утримувалася, і висуватиметься в осьовому напрямку з корпусу 402 під дією пружини 450.

На фіг.27 представлена ситуація, коли елемент 476 для зачеплення із зубцями був переведений в процесі установки дози від зубця 491 до наступного в проксимальному напрямку зубця 492. Для наочності представлена збірка відокремлена від іншої частини ін'єкційного пристрою. Тому видно проксимальний кінець 497 пружини, який реально закріплений на підставі 460 пружини.

На фіг.28 представлена ситуація, коли полозки 473 знаходяться на дозуючих полицях 423 у обмежувачів 422 (не видно), а ін'єкційне пристрій готовий для ін'єкції. Для наочності представлена збірка відокремлена від іншої частини ін'єкційного пристрою. Натискання на спускову кнопку 405 (не зображена) змусить приводний компонент 410 обертатися по ча�м пружини 411. Після проходження через кромки 428 направляючих поверхонь полозки 473 будуть змушені рухатися вздовж поздовжніх направляючих поверхонь 424 до кінця стопора 425 кінця дози.

На фіг.29 ілюструється ситуація вичерпання вмісту. Після того як з ін'єкційного пристрою 400 була виведена остання повна доза і користувач знову ввів ковпачок 415 в приймаючу деталь 409, щоб перемістити приводний компонент 410 в проксимальному напрямку аналогічно тому, як це було описано стосовно инъекционному пристрою 300, елемент 476 для зачеплення із зубцями буде виведений із зачеплення з проксимальним зубцем 490 і зміститься уздовж штока 407 поршня вгору. Це рух відбудеться синхронно з рухом полозков 473 вгору вздовж поздовжніх направляючих поверхонь 424. При цьому, коли полозки 473 наблизяться до перехідної точці в крайок 428 направляючих поверхонь, засувка 475 вступить у взаємодію зі стопорною гранню 493, зробивши неможливим обертання приводного компонента 410 щодо штока 407 поршня. Оскільки шток 407 поршня заблокований від обертання в корпусі 402, приводний компонент 410 в цій ситуації здатний обертатися відносно корпусу 402. У всіх попередніх випадках, коли пользонт 410 зміщувався проксимально так, що полозки 473 проходили кромки 428 направляючих поверхонь, забезпечуючи встановлення дози, заключна частина установки дози проводилася автоматично пружиною 411, висвобождавшей запасені в ній енергію для здійснення обертального руху приводного компонента 410. Це обертання приводного компонента 410 викликало одночасне поступальне переміщення спусковий кнопки 405, оскільки взаємодія між натискними гранями 469, 416 виводило гачки 456 з сполучення з засувками (не зображені) в корпусі 402. В результаті звільнялася пружина 450 кнопки, що висуває спускову кнопку 405 з корпусу 402. Це вказувало користувачеві, що доза встановлена та що пристрій готовий до наступної ін'єкції.

Оскільки приводний компонент 410 буде здатний обертатися, якщо ковпачок 415 встановлений на ін'єкційне пристрій 400 після ін'єкції останньої повної дози, пружина 450 кнопки не буде звільнена і, отже, спускова кнопка 405 не висунеться з корпусу 402. Це буде сигналом користувачеві, що ін'єкційне пристрій 400 спустошено.

На фіг.30 в перспективному зображенні представлено ін'єкційне пристрій 400 зі знятим корпусом 402, щоб проілюструвати взаємодія між пририджа 404 (не видно) при встановленому на ін'єкційне пристрій 400 ковпачку 415. Порядок основних переміщень аналогічний описаному з посиланням на фіг.19, і єдина істотна відмінність полягає в дії пружини 450 кнопки, яка забезпечує рух спусковий кнопки 405 в проксимальному напрямку. Край 482 ковпачка впирається в контактні межі 474 і перешкоджає переміщенню приводного компонента 410 уздовж осі до дистальному кінця ін'єкційного пристрою 400. Утоплення спусковий кнопки 405 змушує контактні межі 474 ковзати по краю 482 ковпачка, так що елемент 476 для зачеплення із зубцями не може переміститися і увійти в контакт з зубцем 419 на штоку 407 поршня. Обертальний напруження пружини 411 створює крутний момент, прикладений до провідного компоненту 410, який зніме блокування пружини 450 кнопки в результаті взаємодії між натискними гранями 469 і сегментами 453, 455. Коли ковпачок 415 правильно позиціонується в приймаючій деталі 409, наполеглива кільцева поверхню 481 впирається в дистальний край 485 направляючого компонента 420 (див. фіг.23). Пара виступів 488 на ковпачку 415 розрахована на введення в приймаючу доріжку на внутрішній стінці направляючого компонента 420, щоб направляти ковпачок 415 при установці на ін'єкційне пристрій 400.

На фіг.31 про�му стані, коли доза вже встановлена. Ін'єкційне пристрій 500 містить корпус 502, картридж 504 з поршнем 508, ковпачок 515, шток 507 поршня і приводний компонент 510, містить елемент 576 для зачеплення із зубцями. Даний елемент знаходиться в зачепленні з зубцем 519 на штоку 507 поршня, що забезпечує примусове переміщення штока 507 поршня до кінця ін'єкційного пристрою 500, несе голку. Приводний компонент 510 містить також засувки 512, здатні відхилятися в радіальному напрямку і розраховані на взаємодію з виступами 587 на корпусі 502. Засувки 512 пружно відтиснуті до внутрішньої стінки корпусу 502. Є також головна пружина 511 для передачі енергії провідного компоненту 510 при проведенні ін'єкції і допоміжна пружина 550 для віджимання спусковий кнопки 505 в положення, в якому вона виступає з проксимального кінця корпусу 502. У спускової кнопки 505 є поздовжньо орієнтовані лапки 558, що закінчуються гачками 556, які можуть взаємодіяти з виступаючими в радіальному напрямку засувками 546, щоб утримувати спускову кнопку 505 у втопленому в корпус 502 положенні, протидіючи зусилля з боку допоміжної пружини 550. До инъекционному пристрою 500 прикріплена инъекционна�ройства 500. На фіг.32а спускова кнопка 505 втоплена в корпус 502, тобто представлена ситуація, коли користувач зробив ін'єкцію. Спускова кнопка 505 утримується в цьому положенні (незважаючи на протидіючий зусилля з боку допоміжної пружини 550) у результаті сполучення між гачками 556 і засувками 546.

На фіг.32b приводний компонент 510 зміщений проксимально в корпус 502, оскільки користувач встановив на ін'єкційне пристрій 500 ковпачок 515. Це змусило похилі натискні поверхні 548 засувок 512 ковзати вздовж відповідних їм похилих поверхонь 549 виступів 587 з приходом в контакт з відповідними натискними поверхнями 559 гачків 556. Подальший рух у проксимальному напрямку приводного компонента 510 і, отже, засувок 512 змусить похилі натискні поверхні 548 засувок 512 ковзати по похилим поверхням 559 гачків 556, в результаті чого гачки 556 будуть виведені зі сполучення з засувками 546. Коли гачки 556 будуть повністю виведені з зазначеного сполучення, одночасно відбудуться три дії. Допоміжна пружина 550 вивільнить запасені в ній енергію і висуне спускову кнопку 505 з корпусу 502 в проксимальному напрямку, а засувки 512 відхиляться в511, як це показано на фіг.32с. Крім того, елемент 576 для зачеплення із зубцями пройде за проксимальний зубець 519 на штоку 507 поршня, завершуючи встановлення дози.

Коли користувач натискає на спускову кнопку 505, щоб зробити ін'єкцію встановленої дози, лапки 558 зміщуються дистально в корпусі 502, одночасно відхиляючись радіально назовні внаслідок змінного сполучення з засувками 546. В результаті похилі натискні поверхні 559 гачків 556 входять у сполучення з похилими натискними поверхнями 548 засувок 512. Коли спускова кнопка 505 буде повністю втоплена в корпус 502, лапки 558 змусять похилі натискні поверхні 548 засувок 512 ковзати вздовж похилих натискних поверхонь 559 гачків 556 до положення, в якому засувки 512 виводяться з спряження з виступами 587. Це призведе до того, що головна пружина 511 вивільнить запасені в ній енергію і перемістить приводний компонент 510 дистально всередині корпусу 502, щоб вивести дозу препарату через ін'єкційну голку 506. Одночасно пружність лапок 558 змусить гачки 556 увійти в пару з засувками 546, зводячи тим самим допоміжну пружину 550 і утримуючи спускову кнопку 505 всередині корпусу 502.

Приклади

Далі наводяться різні пжащее:

- резервуар змінного об'єму, який має вихідний канал,

- засіб для встановлення дози,

- ін'єкційне засіб, що забезпечує проведення ін'єкції встановленої дози і містить шток з зубцями, щонайменше, на одній своїй частині, виконаний з можливістю зменшувати обсяг резервуара,

- приводний компонент, виконаний з можливістю переміщення щодо зазначеного штока під час установки дози і передавання приводного зусилля на вказаний шток при проведенні ін'єкції і містить сопрягающий елемент, призначений для сполучення з зазначеним штоком,

- направляюче засіб, виконаний з можливістю направляти переміщення приводного компонента та/або зазначеного штока, і

- засіб постачання енергією, функціонально пов'язане із засобом для встановлення дози і з ін'єкційним засобом і призначений для зберігання і вивільнення енергії для забезпечення поступального і обертального руху,

при цьому при приведенні в дію засоби для встановлення дози з метою встановлення дози сопрягающий елемент проходить за зубець на зазначеному штоку допомогою комбінованого поступально/обертального руху.

2. Ін'єкційне пристрій, як в �бжения енергією вивільняє енергію для обертального руху.

3. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 1 або 2, в якому, при приведенні в дію засоби для встановлення дози з метою встановлення дози, засіб постачання енергією запасає енергію для поступального руху.

4. Ін'єкційне пристрій, як в будь-якому з попередніх прикладів, в якому при приведенні в дію ін'єкційного кошти з метою зробити ін'єкцію встановленої дози засіб постачання енергією запасає енергію для обертального руху.

5. Ін'єкційне пристрій, як в будь-якому з попередніх прикладів, в якому при приведенні в дію ін'єкційного кошти з метою зробити ін'єкцію встановленої дози засіб постачання енергією вивільняє енергію для поступального руху.

6. Ін'єкційне пристрій, як в будь-якому з попередніх прикладів, в якому направляюче засіб містить похилу напрямну поверхню.

7. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 6, в якому направляюче засіб додатково містить, по суті, плоску поздовжню напрямну поверхню, з'єднану з похилій направляючій поверхнею у її кромки, що утворює перехідну точку між чисто поступальним рухом і комбінованим поступально/вращпродольной направляючої поверхнею і похилій направляючій поверхнею становить від 180° до 270°, переважно від 225° до 270°, особливо переважно від 240° до 270°.

9. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 7, в якому приводний компонент прямує, по суті, плоскої поздовжньої направляючої поверхнею під час першої частини установки дози і похилій направляючій поверхнею під час другої частини установки дози.

10. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 9, у якому друга частина установки дози виконується ін'єкційним пристроєм автоматично.

11. Ін'єкційне пристрій, як в будь-якому з попередніх прикладів, в якому направляюче засіб містить фіксатор для утримування засоби постачання енергією в стабільному стані.

12. Ін'єкційне пристрій, як в будь-якому з попередніх прикладів, в якому засіб постачання енергією містить стисливу пружину, виконану з можливістю заздалегідь створити в ній обертальний напруга.

13. Ін'єкційне пристрій, як в будь-якому з попередніх прикладів, в якому засіб постачання енергією містить стисливу пружину і торсіонну пружину.

14. Ін'єкційне пристрій, як в будь-якому з попередніх прикладів, додатково містить знімний ковпачок і приймаючу деталь, виконану з можливістю упор�кционально пов'язана із засобом для встановлення дози таким чином, що установка ковпачка на ін'єкційне пристрій приводить в дію засіб для встановлення дози, змушуючи сопрягающий елемент пройти за зубець на зазначеному штоку допомогою комбінованого поступально/обертального руху.

15. Ін'єкційне пристрій, що містить:

- резервуар змінного об'єму, який має вихідний канал,

- засіб для встановлення дози,

- ін'єкційне засіб, що забезпечує проведення ін'єкції встановленої дози і містить шток з зубцями, щонайменше, на одній своїй частині, виконаний з можливістю зменшувати обсяг резервуара,

- приводний компонент, виконаний з можливістю переміщення щодо зазначеного штока під час установки дози і передавання приводного зусилля на вказаний шток при проведенні ін'єкції і містить сопрягающий елемент, призначений для сполучення з зазначеним штоком,

- направляюче засіб, виконаний з можливістю направляти переміщення приводного компонента та/або зазначеного штока,

- натискну кнопку, функціонально пов'язану із засобом для встановлення дози і з ін'єкційним засобом і виконану з можливістю осьового переміщення між першим положенням, відповідним встановленому�ъекции встановленої дози, і

- засіб постачання енергією, функціонально пов'язане із засобом для встановлення дози і з ін'єкційним засобом і призначений для зберігання і вивільнення енергії для забезпечення поступального і обертального руху,

при цьому приведення в дію засоби для встановлення дози з метою встановлення дози викликає наступні дії:

- сопрягающий елемент проходить за зубець на зазначеному штоку допомогою комбінованого поступально/обертального руху,

- засіб постачання енергією запасає енергію для поступального руху, вивільняється лише при спрацьовуванні ін'єкційного кошти, і

- натискна кнопка переходить з другого в перше положення.

16. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 15, додатково містить знімний ковпачок і приймаючу деталь, виконану з можливістю упору в ковпачок або сполучення з ним при його установці на ін'єкційне пристрій, причому приймаюча деталь функціонально пов'язана із засобом для встановлення дози таким чином, що установка ковпачка на ін'єкційне пристрій приводить в дію засіб для встановлення дози з метою встановлення дози.

Далі наводяться різні приклади здійснення�еременного обсягу, має вихідний канал,

- засіб для встановлення дози,

- ін'єкційне засіб, що забезпечує проведення ін'єкції встановленої дози і містить шток з зубцями, щонайменше, на одній своїй частині, виконаний з можливістю зменшувати обсяг резервуара,

- приводний компонент, виконаний з можливістю переміщення щодо зазначеного штока під час установки дози і передавання приводного зусилля на вказаний шток при проведенні ін'єкції і містить сопрягающий елемент, призначений для сполучення з зазначеним штоком, і

- направляюче засіб, виконаний з можливістю направляти переміщення приводного компонента та/або зазначеного штока,

при цьому направляє засіб містить першу, по суті, плоску поздовжню напрямну поверхню і, другу, по суті, плоску поздовжню напрямну поверхню з меншим поздовжнім розміром, ніж у зазначеній першої поздовжньої напрямної поверхні.

2. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 1, в якому направляюче засіб додатково містить кутову поверхню, що сполучає першу і другу, по суті, плоскі поздовжні напрямні поверхні.

3. Ін'єкційне пристрій, як при�ство, як у прикладі 2, в якому кутова поверхня з'єднана з першої, по суті, плоскої поздовжньої направляючої поверхнею і з другої, по суті, плоскої поздовжньої направляючої поверхнею під прямими кутами.

5. Ін'єкційне пристрій, як в будь-якому з попередніх прикладів, в якому приводний компонент прямує, при проведенні ін'єкції, першої, по суті, плоскої поздовжньої направляючої поверхнею.

6. Ін'єкційне пристрій, як в будь-якому з попередніх прикладів, в якому направляюче засіб додатково містить опорну полку, виконану з можливістю підтримувати приводний компонент до приведення ін'єкційного кошти в дію в перший раз.

7. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 6, в якому опорна полку з'єднана у своїй кромки з другої, по суті, плоскої поздовжньої направляючої поверхнею.

8. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 7, в якому при приведенні ін'єкційного кошти в дію в перший раз приводний компонент переміщується із свого початкового положення, в якому він підтримується опорної полицею, уздовж другий, по суті, плоскої поздовжньої напрямної поверхні до стану, в якому він спирається на кутову пЂвующее проведення ін'єкції встановленої дози.

9. Ін'єкційне пристрій, як в прикладі 8, додатково містить засіб постачання енергією, функціонально пов'язане із засобом для встановлення дози і з ін'єкційним засобом і призначений для зберігання і вивільнення енергії для забезпечення поступального і обертального руху.

10. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 9, в якому найперше приведення ін'єкційного кошти в дію змушує засіб постачання енергією перемістити приводний компонент із свого початкового положення, в якому він підтримується опорної полицею, уздовж другий, по суті, плоскої поздовжньої напрямної поверхні до стану, в якому він спирається на кутову поверхню.

Далі наводяться різні приклади здійснення винаходу відповідно до його четвертим аспектом.

1. Ін'єкційне пристрій для ін'єкції встановленої дози рідкого препарату, що містить:

- корпус,

- резервуар для препарату,

- поршень, виконаний з можливістю осьового переміщення в резервуарі,

- засіб для встановлення дози,

- ін'єкційне засіб, що забезпечує проведення ін'єкції встановленої дози і містить шток поршня для здійснення дискретної під�я подача відповідає встановленій дозі,

- натискну кнопку, функціонально пов'язану із засобом для встановлення дози і з ін'єкційним засобом і виконану з можливістю осьового переміщення між першим положенням, відповідним встановленій дозі, і другим положенням, відповідним приведення в дію ін'єкційного кошти для проведення ін'єкції встановленої дози, і

- утримує засіб для утримування натискної кнопки у другому положенні при приведенні ін'єкційного кошти в дію з метою зробити ін'єкцію встановленої дози,

при цьому утримує засіб функціонально пов'язане із засобом для встановлення дози таким чином, що при приведенні в дію засоби для встановлення дози з метою встановлення дози утримує засіб автоматично деактивується.

2. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 1, в якому при приведенні в дію засоби для встановлення дози з метою встановлення дози натискна кнопка автоматично переміщається з другого в перше положення.

3. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 2, в якому натискна кнопка переміщується з другого в перше положення передає зусилля компонентом, активує натискну кнопку допомогою поступального і/або вращате� засіб постачання енергією, впливає на натискну кнопку, прагнучи повалити її до першого положення.

5. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 4, в якому засіб постачання енергією містить пружину.

6. Ін'єкційне пристрій, як в будь-якому з попередніх прикладів, в якому переміщення натискної кнопки з другого в перше положення є чисто поступальним.

7. Ін'єкційне пристрій, як в будь-якому з попередніх прикладів, в якому переміщення натискної кнопки з першого в друге положення є чисто поступальним.

8. Ін'єкційне пристрій, як в будь-якому з попередніх прикладів, в якому утримує засіб забезпечує фіксацію натискної кнопки за рахунок узгодження її розмірів з розмірами корпусу.

9. Ін'єкційне пристрій, як в прикладі 8, в якому натискна кнопка містить засувку, призначену для сполучення з виступом на корпусі.

10. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 9, у якому зазначена фіксація натискної кнопки деактивується передає зусилля компонентом, мають стійку поверхню, виконану з можливістю сполучення, при переміщенні з ковзанням, з наполегливою поверхнею на засувці для виведення засувки з сполучення з зазначеним виступом.

11. ИнѼежду натискний кнопкою і корпусом.

12. Ін'єкційне пристрій, як в будь-якому з попередніх прикладів, додатково містить приводний компонент, виконаний з можливістю переміщення щодо штока поршня під час установки дози і передавання приводного зусилля на штоку поршня при проведенні ін'єкції, при цьому приводний компонент містить засіб для передачі зусилля.

13. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 12, в якому натискна кнопка і приводний компонент функціонально пов'язані таким чином, що обертальний або спіральне рух приводного компонента викликає осьове переміщення натискної кнопки і навпаки.

14. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 12 або 13, додатково містить сопрягающий елемент, призначений для сполучення з приводним компонентом і натискної кнопки.

15. Ін'єкційне пристрій, як в прикладі 14, в якому натискна кнопка і сопрягающий елемент пов'язані за допомогою з'єднання з гвинтовою направляючої.

16. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 15, в якому натискна кнопка містить сегмент зі спіральною доріжкою, а сопрягающий елемент містить виступ, виконаний з можливістю з'єднання з зазначеним сегментом і переміщення вздовж нього.

17. Ін'єкційне пристроїв�спільним елементом.

18. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 13, в якому шток поршня містить конструктивний елемент, призначений для сполучення з приводним компонентом, щоб запобігати обертання приводного компонента, коли кількість препарату, що залишився в резервуарі, недостатньо для забезпечення повної дози, і тим самим запобігати встановлення дози засобом для встановлення дози.

19. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 13, в якому шток поршня містить конструктивний елемент, призначений для сполучення з приводним компонентом, щоб запобігати обертання приводного компонента, коли кількість препарату, що залишився в резервуарі, недостатньо для забезпечення повної дози, і тим самим запобігати переміщення натискної кнопки з другого в перше положення.

20. Ін'єкційне пристрій, як в будь-якому з попередніх прикладів, додатково містить:

- знімний ковпачок і

- приймаючу деталь, виконану з можливістю упору в ковпачок або сполучення з ним при його установці на ін'єкційне пристрій,

при цьому приймаюча деталь функціонально пов'язана із засобом для встановлення дози таким чином, що установка ковпачка на ін'єкційне пристрій автоматичним�ок в ток.

Далі наводяться різні приклади здійснення винаходу відповідно до його п'ятим аспектом.

1. Ін'єкційне пристрій для ін'єкції встановленої дози рідкого препарату, що містить:

- резервуар, здатний утримувати препарат,

- поршень, виконаний з можливістю переміщення уздовж осі в резервуарі,

- засіб для встановлення дози,

- ін'єкційне засіб, що забезпечує проведення ін'єкції встановленої дози і містить шток поршня для здійснення дискретної подачі поршня в резервуарі вперед з метою виведення заданого обсягу рідкого препарату, причому кожна дискретна подача відповідає встановленій дозі,

- знімний ковпачок і

- приймаючу деталь, виконану з можливістю упору в ковпачок або сполучення з ним при його установці на ін'єкційне пристрій,

при цьому ін'єкційне засіб функціонально пов'язане з приймаючою деталлю таким чином, що воно деактивується установкою ковпачка на ін'єкційне пристрій, перешкоджаючи тим самим виведенню препарату з резервуара.

2. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 1, в якому зняття ковпачка з ін'єкційного пристрою активує ін'єкційне засіб, забезпечуючи тим сами�м ковпачок встановлюється на ін'єкційне пристрій та/або знімається з нього за допомогою, по суті, лінійного руху.

4. Ін'єкційне пристрій, як в будь-якому з попередніх прикладів, в якому ковпачок встановлюється на ін'єкційне пристрій та/або знімається з нього за допомогою обертального або спірального руху.

5. Ін'єкційне пристрій, як в будь-якому з попередніх прикладів, в якому при встановленому на ін'єкційне пристрій ковпачку шток поршня заблокований від осьового переміщення.

6. Ін'єкційне пристрій, як в будь-якому з попередніх прикладів, додатково містить приводний компонент, виконаний з можливістю передавання приводного зусилля на шток поршня при проведенні ін'єкції, причому при встановленому на ін'єкційне пристрій ковпачку шток поршня здатний здійснювати обертальний рух, але заблокований від поступального переміщення відносно ковпачка.

7. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 6, в якому при встановленому на ін'єкційне пристрій ковпачку приводний компонент впирається в ковпачок.

8. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 6 або 7, додатково містить засіб для утримування ковпачка на ін'єкційному пристрої з подоланням лінійного зусилля з боку приводного компонента.

9. Инъекцион�вом для встановлення дози і з ін'єкційним засобом і виконану з можливістю осьового переміщення між першим положенням, відповідним встановленій дозі, і другим положенням, відповідним приведення в дію ін'єкційного кошти для проведення ін'єкції встановленої дози, при цьому при встановленому на ін'єкційне пристрій ковпачку спускова кнопка здатна переміщатися між першим і другим положеннями.

10. Ін'єкційне пристрій, як у прикладі 9, додатково містить засіб постачання енергією, функціонально пов'язане із засобом для встановлення дози і з ін'єкційним засобом і призначений для зберігання і вивільнення енергії для забезпечення поступального і обертального руху.

11. Ін'єкційне пристрій, як в прикладі 10, в якому зусилля, прикладене для переміщення спусковий кнопки з першого в друге положення при встановленому на ін'єкційне пристрій ковпачку, викликає обертання приводного компонента, при цьому засіб постачання енергією запасає енергію для забезпечення обертального руху.

12. Ін'єкційне пристрій, як в прикладі 11, в якому зняття зусилля, прикладеного до спусковій кнопці при встановленому на ін'єкційне пристрій ковпачку, викликає обертання приводного компонента, при цьому засіб постачання енергією вивільняє�і зняття зазначеного зусилля спускова кнопка автоматично переміщається з другого в перше положення.

14. Ін'єкційне пристрій, як в будь-якому з попередніх прикладів, в якому засіб для встановлення дози функціонально пов'язане з приймаючою деталлю таким чином, що установка ковпачка на ін'єкційне пристрій призводить до встановлення дози засобом для встановлення дози.

1. Ін'єкційне пристрій для ін'єкції встановленої дози рідкого препарату, що містить:
- корпус,
- резервуар для препарату,
- поршень, виконаний з можливістю осьового переміщення в резервуарі,
- засіб для встановлення дози,
- ін'єкційне засіб, що забезпечує проведення ін'єкції встановленої дози і містить шток поршня для здійснення дискретної подачі поршня в резервуарі вперед з метою виведення заданого обсягу рідкого препарату,
- натискну кнопку, функціонально пов'язану із засобом для встановлення дози і з ін'єкційним засобом і виконану з можливістю осьового переміщення між першим положенням, відповідним встановленій дозі, і другим положенням, відповідним приведення в дію ін'єкційного кошти для проведення ін'єкції встановленої дози,
- утримує засіб для утримування натискної кнопки у другому положенні при приведенні ін'єкційного ср�про пов'язано із засобом для встановлення дози таким чином, що при приведенні в дію засоби для встановлення дози з метою встановлення дози утримує засіб автоматично деактивується,
- знімний ковпачок і
- приймаючу деталь, виконану з можливістю упору в ковпачок або сполучення з ним при його установці на ін'єкційне пристрій,
при цьому приймаюча деталь функціонально пов'язана із засобом для встановлення дози із забезпеченням, при установці ковпачка на ін'єкційне пристрій автоматичного деактивація утримуючого кошти і переміщення натискної кнопки з другого в перше положення.

2. Ін'єкційне пристрій за п. 1, яке відрізняється тим, що натискна кнопка переміщується з другого в перше положення передає зусилля компонентом, активує натискну кнопку допомогою поступального і/або обертального рухів.

3. Ін'єкційне пристрій за п. 1 або 2, додатково містить засіб постачання енергією, що впливає на натискну кнопку, прагнучи повалити її до першого положення.

4. Ін'єкційне пристрій за п. 3, відрізняється тим, що засіб постачання енергією містить пружину.

5. Ін'єкційне пристрій за п. 1, яке відрізняється тим, що переміщення натискної кнопки з другого на перше поие натискної кнопки з першого в друге положення є чисто поступальним.

7. Ін'єкційне пристрій за п. 1, яке відрізняється тим, що утримує засіб забезпечує фіксацію натискної кнопки за рахунок узгодження її розмірів з розмірами корпусу.

8. Ін'єкційне пристрій за п. 7, відмінне тим, що натискна кнопка містить засувку, призначену для сполучення з виступом на корпусі.

9. Ін'єкційне пристрій за п. 8, відмінне тим, що зазначена фіксація натискної кнопки деактивується передає зусилля компонентом, мають стійку поверхню, виконану з можливістю сполучення, при переміщенні з ковзанням, з наполегливою поверхнею на засувці для виведення засувки з сполучення з зазначеним виступом.

10. Ін'єкційне пристрій за п. 2, відмінне тим, що утримує засіб забезпечує фрикційне сполучення між натискною кнопкою і корпусом.

11. Ін'єкційне пристрій за п. 1, яке відрізняється тим, що додатково містить приводний компонент, виконаний з можливістю переміщення щодо штока поршня під час установки дози і передавання приводного зусилля на штоку поршня при проведенні ін'єкції, при цьому приводний компонент містить засіб для передачі зусилля.

12. Ін'єкційне пристрій за п. 11, відмінне ральное рух приводного компонента викликає осьове переміщення натискної кнопки і навпаки.

13. Ін'єкційне пристрій за п. 11 або 12, відрізняється тим, що додатково містить сопрягающий елемент, призначений для сполучення з приводним компонентом і натискної кнопки.

14. Ін'єкційне пристрій за п. 13, відмінне тим, що натискна кнопка і сопрягающий елемент пов'язані за допомогою з'єднання з гвинтовою направляючої.

15. Ін'єкційне пристрій за п. 14, відмінне тим, що натискна кнопка містить сегмент зі спіральною доріжкою, а сопрягающий елемент містить виступ, виконаний з можливістю з'єднання з зазначеним сегментом і переміщення вздовж нього.

16. Ін'єкційне пристрій за п. 15, відмінне тим, що утримує засіб забезпечує сполучення між натискною кнопкою і сполучаються елементом.

17. Ін'єкційне пристрій за п. 12, відмінне тим, що шток поршня містить конструктивний елемент, призначений для сполучення з приводним компонентом, щоб запобігати обертання приводного компонента, коли кількість препарату, що залишився в резервуарі, недостатньо для забезпечення повної дози, і тим самим запобігати переміщення натискної кнопки з другого в перше положення. 

Схожі патенти:

Внутрішній корпус пристрою для доставки лікарського засобу, який має паз спіральний

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до задає дозу механізмів для пристроїв для доставки лікарського засобу. Задає дозу механізм містить: зовнішній корпус, внутрішній корпус і гільзу зі шкалою. Внутрішній корпус має зовнішню канавку і виконаний з можливістю направляти привід для розподілу дози, заданої зазначеним задає дозу механізмом. Гільза зі шкалою розташована між зовнішнім корпусом і внутрішнім корпусом і знаходиться в поворотному зачепленні з зазначеної зовнішньої канавкою внутрішнього корпусу. При цьому гільза зі шкалою виконана з можливістю обертання по відношенню як до зовнішнього корпусу, так і до внутрішнього корпусу під час установки дози і виконана з можливістю переміщення як від зовнішнього корпусу, так і внутрішнього корпусу. Внутрішній корпус містить внутрішній спіральний паз. Використання винаходу дозволяє спростити стадію скидання задаючого дозу механізму. При цьому зменшено кількість складових частин пристрою для доставки лікарських засобів, що робить пристрій менш складним і більш компактним, знижена вартість та складності збірки і виробництва. 2 н. і 18 з.п. ф-ли, 19 іл.

Безигольное ін'єкційне пристрій

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до безголковим ін'єкційним пристроїв. Ін'єктор має зовнішній корпус, внутрішній корпус, пускову кнопку фіксатор корпусу. Зазначений внутрішній корпус вміщує безигольний шприц з одного кінця, і виконаний з можливістю переміщення всередині зовнішнього корпусу між положенням завантаження шприца та положенням спрацювання. Пускова кнопка оперативно з'єднана з внутрішнім і зовнішнім корпусом. Фіксатор корпусу задіюється за допомогою пускової кнопки, з метою не допустити переміщення внутрішнього корпусу з положення завантаження шприца в положення спрацьовування при активації пускової кнопки в положенні завантаження шприца. Також розкриваються способи роботи даного безигольного ін'єкційного пристрою. Використання винаходу дозволяє звести до мінімуму ризик забруднення шприца або травми оператора. 2 н. і 14 з.п. ф-ли, 14 іл.

Пристрій для автоматичної ін'єкції двох доз лікарського речовини

Винахід відноситься до медичної техніки і стосується пристроїв для ін'єкційного введення лікарських речовин, точніше, стосується пристрою для автоматичної ін'єкції лікарських речовин, особливості лікарської речовини при гострих алергічних реакціях, такого як епінефрин або адреналін, згідно необхідній послідовності в часі, зокрема, винахід відноситься до пристрою для автоматичної ін'єкції двох доз лікарського речовини в два послідовних моментів часу. Пристрій для ін'єкції лікарського речовини містить шприцевий вузол, що містить инъецируемое лікарську речовину, засіб для зведення пристрою з нейтрального положення у взведенное положення для ін'єкції першої дози і взведенное положення для ін'єкції другої дози, а також засіб приводу пристрою, передбачене для управління ковзанням шприцевого вузла з взведенних положень для введення голки у місце ін'єкції та доставки першої дози, і, в разі необхідності, доставки другої дози у заданий наступний момент часу. Шприцевий вузол розташований коаксіально і з можливістю ковзання в зовнішньому корпусі, продовжується вздовж поздовжньої осі. Засіб � вузлом і засобом зведення. Перше пружне засіб знаходиться в стислому стані, коли пристрій знаходиться в нейтральному положенні. Шприцевий вузол містить ковзне засіб, що перебуває в зачепленні в ступінчастому спрямовуючий засобі. Направляюче засіб виконано похилим, але не пересічним, щодо напрямку поздовжньої осі, і становлять єдине ціле з зовнішнім корпусом в аксіальному напрямку. Ковзне засіб і направляє засіб виконані з можливістю повороту щодо один одного навколо поздовжньої осі. При цьому приводний засіб здатне аксіально ковзати в результаті окремих послідовних тисків на місце ін'єкції, щоб викликати перше відносне зміщення ковзного кошти з взведенного положення для ін'єкції першої дози положення вирівнювання з напрямних засобом. При цьому ковзне засіб може вільно переміщатися уздовж направляючого кошти до першого положення зупинки, а також друге-відносне зміщення ковзного кошти з взведенного положення для ін'єкції другої дози в положення вирівнювання з напрямних засобом. При цьому ковзне засіб може вільно переміщатися уздовж направляючого кошти до втлекарственного речовини найбільш простим способом, позбавляє пацієнта від необхідності виконувати потенційно небезпечні і складні дії по демонтажу/повторного взведению. 17 з.п.ф-ли, 22 іл.

Приводний вузол, шток плунжера, пристрій для доставки лікарського препарату і застосування пружини

Група винаходів відноситься до медичної техніки, а саме до провідного вузла пристрою для доставки лікарського препарату та пристрій для доставки лікарського препарату. Приводний вузол для пристрою для доставки лікарського препарату містить корпус, шток плунжера, приводний елемент і поворотний смещающий елемент. Корпус має проксимальний кінець і дистальний кінець. Шток виконаний з можливістю зміщення в аксіальному напрямку і з можливістю повороту щодо корпусу між першим кутовим положенням та другим кутовим положенням. Приводний елемент виконаний з можливістю зміщення в аксіальному напрямку. Поворотний смещающий елемент виконаний з можливістю приведення в дію для передачі пружного смещающего зусилля штоку плунжера. При цьому приводний вузол виконаний з такою конфігурацією, що для завдання дози приводний елемент може бути зміщений в проксимальному аксіальному напрямку відносно корпусу і штока плунжера з вихідного положення в положення завдання дози; при завданні дози шток плунжера повертається в першому напрямку повороту і після повороту в першому напрямку повороту повертається в другому напрямку повороту відно�анія переміщення приводного елемента в проксимальному аксіальному напрямку щодо корпусу в обертальний рух/поворот штока плунжера в першому напрямку повороту по напрямку до другого кутового положення проти пружного смещающего зусилля; і поворотний смещающий елемент взаємодіє зі штоком плунжера так, що шток плунжера повертається в другому напрямку повороту в напрямку до першого кутового положення щодо приводного елемента і корпуса під дією пружної смещающего зусилля. Пристрій для доставки лікарського препарату містить корпус, картридж, при цьому плунжер утримується всередині картриджа, шток плунжера, приводний елемент і пружину. Корпус має проксимальний кінець і дистальний кінець. Шток плунжера призначений для зміщення плунжера в дистальному напрямку щодо картриджа для видачі дози. Приводний елемент призначений для повороту штока плунжера в першому напрямку повороту відносно корпусу при завданні дози. Пружина виконана з можливістю накопичення енергії для забезпечення повороту штока плунжера в другому напрямку повороту відносно корпусу за рахунок взаємодії зі штоком плунжера для зміщення/підтискання штока плунжера в другому напрямку повороту під час завдання дози, накопичення енергії для забезпечення зміщення в аксіальному напрямку для зменшення тиску, що діє з боку штока плунжера на плунжер, за рахунок взаємодії з штоко�забезпечує отримання надійно функціонуючого пристрою, має дуже мале число пружних деталей. 2 н. і 12 з.п. ф-ли, 16 іл.

Поршень для картриджа і поршневий шток для пристрою доставки лікарських засобів

Група винаходів відноситься до медичної техніки, а саме до пристроїв для доставки лікарських засобів. Поршень для картриджа для пристрою доставки лікарських засобів містить щонайменше одну кільцеву ущільнюючу поверхню, радіально стикається з внутрішньою бічною стінкою картриджа, дистальну поверхню для обмеження обсягу картриджа, приймає лікарський засіб, і приймаючу осьове зусилля поверхню, виконану з можливістю прийому прикладивающего осьове зусилля плунжера пристрої доставки лікарських засобів для переміщення поршня в дистальному напрямку відносно бічної стінки. Приймаюча осьове зусилля поверхня містить безліч центруючих елементів, які виступають з приймаючої осьове зусилля поверхні в бік плунжера. Центруючі елементи мають зовнішню форму і геометрію, які збігаються з відповідним прийомним гніздом плунжера. Центруючі елементи, що мають дугоподібну форму в площині, паралельній приймаючої осьове зусилля поверхні, розташовані і вирівняні по колу уявної кільцевої або секторної структури. Щонайменше один центруючий елемент має шишкообразную форму�олненную з можливістю зіткнення з приймаючою осьове зусилля поверхнею вищевказаного поршня, ковзаючим чином розташованого у картриджі, що містить лікарський засіб. Торцева поверхня містить принаймні одне приймальне гніздо, виконане з можливістю прийому безлічі центруючих елементів, які виступають з приймаючої осьове зусилля поверхні поршня. Приймальне гніздо має круглу або кільцеву форму, відповідну вирівнювання по одній лінії центруючих елементів, розташованих по колу уявної кільцевої або секторної структури на приймаючій осьове зусилля поверхні поршня. Форма і геометрія приймального гнізда збігаються з формою і геометрією центруючого елемента поршня таким чином, що торцева поверхня майже повністю впирається в приймаючу осьове зусилля поверхню поршня. Картридж для пристрою доставки лікарських засобів містить по суті циліндричний корпус картриджа, надає обсяг прийому лікарського засобу, і, принаймні, частково наповнений лікарським препаратом, і герметизируемий допомогою вищевказаного поршня. Пристрій доставки лікарських засобів для розподілу попередньо встановленої кількості рідкого лікарського засобу, виконане з возможнолунжер. Група винаходів спрямована на запобігання передачі зусилля, спрямованого не по центру, в бік поршня картриджа, а також націлена на надання покращеного точності дозування. 4 н. і 8 з.п. ф-ли, 8 іл.

Приводний вузол, шток плунжера, пристрій для доставки лікарського препарату і застосування пружини

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до провідного вузла пристрою для доставки лікарського препарату, пристрою для доставки лікарського препарату і до застосування пружини в пристрої для доставки лікарського препарату. Виконаний з можливістю повернення у вихідне положення приводний вузол для пристрою для доставки лікарського препарату містить корпус, шток плунжера, приводний елемент, призначений для зміщення штока плунжера в дистальному напрямку до кінцевого положення при видачі дози, і ступор. Корпус має проксимальний кінець і дистальний кінець. Шток плунжера виконаний з можливістю повороту щодо корпусу і з можливістю зміщення в аксіальному напрямку відносно корпусу між проксимальним вихідним положенням і дистальним кінцевим положенням. Приводний елемент виконаний з можливістю приведення його у дію для введення його у взаємодію зі штоком плунжера для утворення першого блокувального кошти, виконаного з можливістю розблокування. Перше блокувальний засіб може бути приведено в дію для блокування переміщення штока плунжера в проксимальному напрямку щодо приводно�лунжера для утворення другого блокувального кошти, виконаного з можливістю розблокування. Друге блокувальний засіб може бути приведено в дію для блокування переміщення штока плунжера в проксимальному напрямку відносно корпусу. Коли приводний вузол знаходиться в режимі приводу, перше і друге блокувальні кошти заблоковані так, що перше блокувальний засіб і друге блокувальний засіб запобігають переміщення штока плунжера в проксимальному напрямку з кінцевого положення у вихідне положення. Для перекладу приводного вузла з режиму приводу в режим повернення у вихідне положення шток плунжера може бути повернений щодо приводного елемента для розблокування першого блокувального кошти. Стопор і шток плунжера можуть бути повернені один щодо одного для розблокування другого блокувального кошти. Коли приводний вузол знаходиться в режимі повернення у вихідне положення, перше блокувальний засіб і друге блокувальний засіб розблоковані, так що забезпечується можливість переміщення штока плунжера в проксимальному напрямку у вихідне положення. Пристрій для доставки лікарського препарату, що містить вищевказаний приводний вузол і отсоединяеми, �чи утримувач картриджа. Знімний елемент виконаний з можливістю приведення його у дію для введення його у взаємодію з елементом, призначеним для забезпечення повернення у вихідне положення так, що при з'єднанні отсоединяемого елемента з корпусом контактна взаємодія/зчеплення елемента, призначеного для забезпечення повернення у вихідне положення, з корпусом, що усувається при подоланні пружного смещающего зусилля, що діє на елемент, призначений для забезпечення повернення в вихідне положення. При від'єднанні отсоединяемого елемента від корпусу елемент, призначений для забезпечення повернення в початкове положення, вводиться в контактну взаємодію з корпусом під дією пружної смещающего зусилля, що діє на елемент, призначений для забезпечення повернення в вихідне положення. При цьому пружину використовують для накопичення енергії для забезпечення повороту штока плунжера в другому напрямку повороту, протилежному по відношенню до першого напрямку повороту, відносно корпусу за рахунок взаємодії зі штоком плунжера для зміщення/підтискання штока плунжера в другому напрямку повороту при завданні дози; для накопичення энЏ зміщення стопора в другому напрямку повороту, коли блокувальний засіб заблоковано; для передачі зусилля стопору для забезпечення повороту стопора в першому напрямку повороту відносно корпусу і штока плунжера за рахунок взаємодії зі стопором для зміщення/підтискання стопора в першому напрямку повороту при розблокуванні блокувального кошти. 3 н. і 17 з.п. ф-ли, 16 іл.

Пристрій для ін'єкції встановленої дози рідкого лікарського засобу

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до ін'єкційним пристроїв для ін'єкції встановленої дози рідкого препарату. Ін'єкційне пристрій містить резервуар, здатний утримувати препарат, поршень, засіб для встановлення дози, ін'єкційне засіб, приводний компонент, знімний ковпачок і приймаючу деталь. Поршень виконаний з можливістю переміщення уздовж осі в резервуарі. Ін'єкційне засіб забезпечує проведення ін'єкції встановленої дози і містить шток поршня для здійснення дискретної подачі поршня в резервуарі вперед з метою виведення заданого обсягу рідкого препарату. Приводний компонент виконаний з можливістю передавання приводного зусилля на шток поршня при проведенні ін'єкції шляхом примусового переміщення штока поршня під час свого осьового переміщення вперед. Приймаюча деталь виконана з можливістю упору в ковпачок або сполучення з ним при його установці на ін'єкційне пристрій. При цьому ін'єкційне засіб функціонально пов'язане з приймаючою деталлю таким чином, що воно деактивується установкою ковпачка на ін'єкційне пристрій, перешкоджаючи тим самим виведенню препарату з резервуара, а при встановленому на �ован від поступального переміщення відносно ковпачка в результаті його фізичного блокування ковпачком відносно осьового переміщення вперед. Використання винаходу забезпечує автоматичне встановлення правильної дози препарату під час циклу установки/зняття ковпачка, що скорочує кількість операцій, які необхідно виконати користувачеві. 12 з.п. ф-ли, 32 іл.
Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до пристроїв доставки лікарського засобу для видачі однієї або більше доз лікарського засобу. Пристрій доставки лікарського засобу має поздовжню вісь і виконано з можливістю видачі дози лікарського засобу під час операції видачі дози, а також підготовки до наступної операції видачі дози під час операції установки дози, при цьому пристрій містить: приводний елемент для приведення в дію штока поршня при операції видачі дози пристрої доставки лікарського засобу та дозуючий елемент для запуску приводного елемента, шток поршня, з'єднаний з приводним елементом так, щоб забезпечувалося відносне поступальне переміщення приводного елемента і штока поршня і не допускалося відносне поворотне переміщення, при цьому приводний елемент виконаний з можливістю приведення в рух з допомогою дозуючого елемента навколо повздовжньої осі в першому і другому напрямках повороту, протилежних один одному. Використання винаходу дозволяє забезпечити надійність установки і видачі дози медикаменту. 2 н. і 23 з.п. ф-ли, 17 іл.
Група винаходів відноситься до галузі медичної техніки, призначена для доставки лікарського засобу і характеризує задає дозу механізм і пристрій для доставки лікарського засобу. Задає дозу механізм для використання з сбрасиваемим пристроєм доставки лікарського засобу містить шпиндель для приведення в рух пробки картриджа, привід для приведення в рух зазначеного шпинделя і тіло для доставки лікарського засобу. Зазначений шпиндель містить: в цілому круглу ручку, першу і другу спіральні канавки. Кругла рукоятка має зовнішню поверхню і проходить від дистального кінця до проксимального кінця. Перша спіральна канавка передбачена вздовж першої частини зовнішньої поверхні в цілому круглої рукоятки і має перший крок. Друга спіральна канавка передбачена вздовж другої частини зовнішньої поверхні в цілому круглої рукоятки. Друга спіральна канавка перекривається з першої спіральної канавкою і має другий крок. Привід для приведення в рух зазначеного шпинделя містить профіль спіральної канавки, який входить в зачеплення з першої спіральної канавкою шпинделя. Тіло для доставки лікарського засобу з профілем� осьовий рух приводу зумовлює обертання шпинделя. Пристрій доставки лікарського засобу містить задаючий дозу механізм, тримач картриджа, рознімної з'єднаний з задає дозу механізмом. Тримач картриджа містить картридж з ліками. Винаходи дозволяють самостійно вводити лікарський продукт з катриджа з кількома дозами і дозволяють користувачеві задавати що доставляються дозу. 2 н. і 12 з.п. ф-ли, 29 іл.

Пристрій доставки лікарського засобу

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до пристрою доставки лікарського засобу і зокрема до пристрою доставки лікарського засобу, влаштованого для того, щоб звертатися з контейнерами для лікарського засобу, що мають щонайменше дві камери для розміщення коштів, змішуються вручну перед доставкою. Пристрій доставки лікарського засобу для отримання і доставки відновленого лікарського засобу містить проксимальну частину корпусу, дистальну частину корпусу, приєднану до проксимальної частини корпусу, блок приводу доставки лікарського засобу, розміщений в дистальній частині корпусу, і засіб приведення в дію, забезпечене на дистальній частині корпусу. Проксимальна частина корпусу пристосована для вміщення багатокамерного контейнера, що містить щонайменше два агента. Проксимальна і дистальна частини корпусу виконані з можливістю переміщення по відношенню один до одного з висунутого положення під втянутое положення допомогою чого блок приводу впливає на контейнер для змішування щонайменше двох агентів і, тим самим, отримання відновленого лікарського засобу. Засіб приведени�ялина використовує для доставки відновленого лікарського засобу. Блок приводу встановлений в дистальній частині корпуса так, щоб переміщатися за допомогою проксимальної частини корпусу, коли проксимальна і дистальна частини корпусу переміщені з висунутого положення під втянутое положення, з першого положення, рознесеного від виконавчого механізму в друге положення, в якому зазначений блок приводу входити в зачеплення з виконавчим механізмом. Засіб приведення в дію містить активує елемент, який виконаний з можливістю зміщення між неактивним положенням, де запобігається зачеплення виконавчого механізму з блоком приводу, і активним положенням, де виконавчий механізм здатний увійти у зачеплення з приводом доставки лікарського засобу. Виконавчий механізм здатний взаємодіяти з блоком приводу для здійснення доставки відновленого лікарського засобу тільки в активному стані активуючого елемента і в другому положенні блоку приводу. Винахід забезпечує отримання і доставку відновленого лікарського засобу безпечним і надійним шляхом, уникаючи ненавмисної доставки відновленого лікарського засобу, поки стадія змішування не виконана підлога�

Приводний вузол, шток плунжера, пристрій для доставки лікарського препарату і застосування пружини

Група винаходів відноситься до медичної техніки, а саме до провідного вузла пристрою для доставки лікарського препарату та пристрій для доставки лікарського препарату. Приводний вузол для пристрою для доставки лікарського препарату містить корпус, шток плунжера, приводний елемент і поворотний смещающий елемент. Корпус має проксимальний кінець і дистальний кінець. Шток виконаний з можливістю зміщення в аксіальному напрямку і з можливістю повороту щодо корпусу між першим кутовим положенням та другим кутовим положенням. Приводний елемент виконаний з можливістю зміщення в аксіальному напрямку. Поворотний смещающий елемент виконаний з можливістю приведення в дію для передачі пружного смещающего зусилля штоку плунжера. При цьому приводний вузол виконаний з такою конфігурацією, що для завдання дози приводний елемент може бути зміщений в проксимальному аксіальному напрямку відносно корпусу і штока плунжера з вихідного положення в положення завдання дози; при завданні дози шток плунжера повертається в першому напрямку повороту і після повороту в першому напрямку повороту повертається в другому напрямку повороту відно�анія переміщення приводного елемента в проксимальному аксіальному напрямку щодо корпусу в обертальний рух/поворот штока плунжера в першому напрямку повороту по напрямку до другого кутового положення проти пружного смещающего зусилля; і поворотний смещающий елемент взаємодіє зі штоком плунжера так, що шток плунжера повертається в другому напрямку повороту в напрямку до першого кутового положення щодо приводного елемента і корпуса під дією пружної смещающего зусилля. Пристрій для доставки лікарського препарату містить корпус, картридж, при цьому плунжер утримується всередині картриджа, шток плунжера, приводний елемент і пружину. Корпус має проксимальний кінець і дистальний кінець. Шток плунжера призначений для зміщення плунжера в дистальному напрямку щодо картриджа для видачі дози. Приводний елемент призначений для повороту штока плунжера в першому напрямку повороту відносно корпусу при завданні дози. Пружина виконана з можливістю накопичення енергії для забезпечення повороту штока плунжера в другому напрямку повороту відносно корпусу за рахунок взаємодії зі штоком плунжера для зміщення/підтискання штока плунжера в другому напрямку повороту під час завдання дози, накопичення енергії для забезпечення зміщення в аксіальному напрямку для зменшення тиску, що діє з боку штока плунжера на плунжер, за рахунок взаємодії з штоко�забезпечує отримання надійно функціонуючого пристрою, має дуже мале число пружних деталей. 2 н. і 12 з.п. ф-ли, 16 іл.

Поршень для картриджа і поршневий шток для пристрою доставки лікарських засобів

Група винаходів відноситься до медичної техніки, а саме до пристроїв для доставки лікарських засобів. Поршень для картриджа для пристрою доставки лікарських засобів містить щонайменше одну кільцеву ущільнюючу поверхню, радіально стикається з внутрішньою бічною стінкою картриджа, дистальну поверхню для обмеження обсягу картриджа, приймає лікарський засіб, і приймаючу осьове зусилля поверхню, виконану з можливістю прийому прикладивающего осьове зусилля плунжера пристрої доставки лікарських засобів для переміщення поршня в дистальному напрямку відносно бічної стінки. Приймаюча осьове зусилля поверхня містить безліч центруючих елементів, які виступають з приймаючої осьове зусилля поверхні в бік плунжера. Центруючі елементи мають зовнішню форму і геометрію, які збігаються з відповідним прийомним гніздом плунжера. Центруючі елементи, що мають дугоподібну форму в площині, паралельній приймаючої осьове зусилля поверхні, розташовані і вирівняні по колу уявної кільцевої або секторної структури. Щонайменше один центруючий елемент має шишкообразную форму�олненную з можливістю зіткнення з приймаючою осьове зусилля поверхнею вищевказаного поршня, ковзаючим чином розташованого у картриджі, що містить лікарський засіб. Торцева поверхня містить принаймні одне приймальне гніздо, виконане з можливістю прийому безлічі центруючих елементів, які виступають з приймаючої осьове зусилля поверхні поршня. Приймальне гніздо має круглу або кільцеву форму, відповідну вирівнювання по одній лінії центруючих елементів, розташованих по колу уявної кільцевої або секторної структури на приймаючій осьове зусилля поверхні поршня. Форма і геометрія приймального гнізда збігаються з формою і геометрією центруючого елемента поршня таким чином, що торцева поверхня майже повністю впирається в приймаючу осьове зусилля поверхню поршня. Картридж для пристрою доставки лікарських засобів містить по суті циліндричний корпус картриджа, надає обсяг прийому лікарського засобу, і, принаймні, частково наповнений лікарським препаратом, і герметизируемий допомогою вищевказаного поршня. Пристрій доставки лікарських засобів для розподілу попередньо встановленої кількості рідкого лікарського засобу, виконане з возможнолунжер. Група винаходів спрямована на запобігання передачі зусилля, спрямованого не по центру, в бік поршня картриджа, а також націлена на надання покращеного точності дозування. 4 н. і 8 з.п. ф-ли, 8 іл.

Приводний вузол, шток плунжера, пристрій для доставки лікарського препарату і застосування пружини

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до провідного вузла пристрою для доставки лікарського препарату, пристрою для доставки лікарського препарату і до застосування пружини в пристрої для доставки лікарського препарату. Виконаний з можливістю повернення у вихідне положення приводний вузол для пристрою для доставки лікарського препарату містить корпус, шток плунжера, приводний елемент, призначений для зміщення штока плунжера в дистальному напрямку до кінцевого положення при видачі дози, і ступор. Корпус має проксимальний кінець і дистальний кінець. Шток плунжера виконаний з можливістю повороту щодо корпусу і з можливістю зміщення в аксіальному напрямку відносно корпусу між проксимальним вихідним положенням і дистальним кінцевим положенням. Приводний елемент виконаний з можливістю приведення його у дію для введення його у взаємодію зі штоком плунжера для утворення першого блокувального кошти, виконаного з можливістю розблокування. Перше блокувальний засіб може бути приведено в дію для блокування переміщення штока плунжера в проксимальному напрямку щодо приводно�лунжера для утворення другого блокувального кошти, виконаного з можливістю розблокування. Друге блокувальний засіб може бути приведено в дію для блокування переміщення штока плунжера в проксимальному напрямку відносно корпусу. Коли приводний вузол знаходиться в режимі приводу, перше і друге блокувальні кошти заблоковані так, що перше блокувальний засіб і друге блокувальний засіб запобігають переміщення штока плунжера в проксимальному напрямку з кінцевого положення у вихідне положення. Для перекладу приводного вузла з режиму приводу в режим повернення у вихідне положення шток плунжера може бути повернений щодо приводного елемента для розблокування першого блокувального кошти. Стопор і шток плунжера можуть бути повернені один щодо одного для розблокування другого блокувального кошти. Коли приводний вузол знаходиться в режимі повернення у вихідне положення, перше блокувальний засіб і друге блокувальний засіб розблоковані, так що забезпечується можливість переміщення штока плунжера в проксимальному напрямку у вихідне положення. Пристрій для доставки лікарського препарату, що містить вищевказаний приводний вузол і отсоединяеми, �чи утримувач картриджа. Знімний елемент виконаний з можливістю приведення його у дію для введення його у взаємодію з елементом, призначеним для забезпечення повернення у вихідне положення так, що при з'єднанні отсоединяемого елемента з корпусом контактна взаємодія/зчеплення елемента, призначеного для забезпечення повернення у вихідне положення, з корпусом, що усувається при подоланні пружного смещающего зусилля, що діє на елемент, призначений для забезпечення повернення в вихідне положення. При від'єднанні отсоединяемого елемента від корпусу елемент, призначений для забезпечення повернення в початкове положення, вводиться в контактну взаємодію з корпусом під дією пружної смещающего зусилля, що діє на елемент, призначений для забезпечення повернення в вихідне положення. При цьому пружину використовують для накопичення енергії для забезпечення повороту штока плунжера в другому напрямку повороту, протилежному по відношенню до першого напрямку повороту, відносно корпусу за рахунок взаємодії зі штоком плунжера для зміщення/підтискання штока плунжера в другому напрямку повороту при завданні дози; для накопичення энЏ зміщення стопора в другому напрямку повороту, коли блокувальний засіб заблоковано; для передачі зусилля стопору для забезпечення повороту стопора в першому напрямку повороту відносно корпусу і штока плунжера за рахунок взаємодії зі стопором для зміщення/підтискання стопора в першому напрямку повороту при розблокуванні блокувального кошти. 3 н. і 17 з.п. ф-ли, 16 іл.

Система для доставки лікарських засобів

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до пристроїв для доставки медичних препаратів, а в конкретних варіантах здійснення - до ін'єкційним пристроїв, виконаним з можливістю черезшкірного введення заданого кількості лікарського засобу. Система для доставки лікарських засобів містить два пристрої для введення лікарських засобів. Перше пристрій містить першу основну частину і перший ковпачок. Перша основна частина містить перший резервуар з лікарським засобом першого типу, перше випускний отвір для лікарського засобу і перше пристосування для виведення лікарського засобу з першого резервуара через перше випускний отвір. Перший ковпачок придатний для установки, з можливістю зняття, на першу основну частину, щоб перекрити перше випускний отвір для лікарського засобу, і забезпечений першої маркуванням, помітною для користувача і позначає перший тип лікарського засобу. Друге пристрій для введення лікарського засобу містить другу основну частину і другий ковпачок. Друга основна частина містить другий резервуар з лікарським засобом другого типу, друге випускно�орого резервуара через друге випускний отвір. Другий ковпачок придатний для установки, з можливістю зняття, на другу основну частину, щоб закрити друге випускний отвір для лікарського засобу, і забезпечений другий маркуванням, помітною для користувача і позначає другий тип лікарського засобу. Ковпачок і основна частина кожного пристрою для доставки лікарського засобу забезпечені парою взаємно сполучуваних ключових конструкцій, що запобігають встановлення першого ковпачка на другу основну частину та встановлення другого ковпачка на першу основну частину. Вхідні в систему пристрої для введення лікарських засобів мають у своїй основі одну і ту ж технологічну платформу, так що містять щонайменше 50% взаємозамінних деталей. Винахід простим і економічним чином знижує ймовірність помилкового вибору лікарського засобу. 9 з.п. ф-ли, 5 іл.

Пристрій доставки лікарського засобу

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до пристрою доставки лікарського засобу і зокрема до пристрою доставки лікарського засобу, влаштованого для того, щоб звертатися з контейнерами для лікарського засобу, що мають щонайменше дві камери для розміщення коштів, змішуються вручну перед доставкою. Пристрій доставки лікарського засобу для отримання і доставки відновленого лікарського засобу містить проксимальну частину корпусу, дистальну частину корпусу, приєднану до проксимальної частини корпусу, блок приводу доставки лікарського засобу, розміщений в дистальній частині корпусу, і засіб приведення в дію, забезпечене на дистальній частині корпусу. Проксимальна частина корпусу пристосована для вміщення багатокамерного контейнера, що містить щонайменше два агента. Проксимальна і дистальна частини корпусу виконані з можливістю переміщення по відношенню один до одного з висунутого положення під втянутое положення допомогою чого блок приводу впливає на контейнер для змішування щонайменше двох агентів і, тим самим, отримання відновленого лікарського засобу. Засіб приведени�ялина використовує для доставки відновленого лікарського засобу. Блок приводу встановлений в дистальній частині корпуса так, щоб переміщатися за допомогою проксимальної частини корпусу, коли проксимальна і дистальна частини корпусу переміщені з висунутого положення під втянутое положення, з першого положення, рознесеного від виконавчого механізму в друге положення, в якому зазначений блок приводу входити в зачеплення з виконавчим механізмом. Засіб приведення в дію містить активує елемент, який виконаний з можливістю зміщення між неактивним положенням, де запобігається зачеплення виконавчого механізму з блоком приводу, і активним положенням, де виконавчий механізм здатний увійти у зачеплення з приводом доставки лікарського засобу. Виконавчий механізм здатний взаємодіяти з блоком приводу для здійснення доставки відновленого лікарського засобу тільки в активному стані активуючого елемента і в другому положенні блоку приводу. Винахід забезпечує отримання і доставку відновленого лікарського засобу безпечним і надійним шляхом, уникаючи ненавмисної доставки відновленого лікарського засобу, поки стадія змішування не виконана підлога�

Пристрій малобактериальной подачі текучого середовища

Група винаходів відноситься до медицини. Спосіб відбору текучого середовища з резервуара включає забезпечення пристрою відбору з закритим, виконаним з можливістю стерилізації внутрішнім простором. У внутрішньому просторі розташований голчастий елемент. Внутрішній простір закрито виконаним з можливістю перфорації ущільнювальним елементом. Крім того, забезпечують містить текуче середовище резервуар, що має стінку резервуара з виконаним з можливістю перфорації ділянкою. З'єднують пристрій відбору і резервуар. Виконані з можливістю перфорації ділянку і ущільнювальний елемент з'єднують один з одним таким чином, що між ділянкою і ущільнювальним елементом виникає захищена область, передусім довготривало захищена область, яка за рахунок непроникного для мікроорганізмів з'єднання закривається від навколишнього середовища. Перфорують виконані з можливістю перфорації ущільнювальний елемент і ділянку з допомогою голчастого елемента, який при цьому проникає через захищену область. Операції з'єднання пристрою відбору і резервуара і перфорації виконують з часовим проміжком, що становить тиждень, та перед виконанням операції�роной ділянки поміщають проміжний елемент, виконаний для забезпечення бактерицидної бар'єру для захищеної області після виконання операції з'єднання. Розкрито пристрій подачі текучого середовища, яке використовується при здійсненні способу. Технічний результат полягає в забезпеченні стерильного з'єднання і тривалого низкобактериального зберігання. 2 н. і 22 з.п. ф-ли, 7 іл.

Сбрасиваемое пристрій для доставки лікарського засобу

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до сбрасиваемим дозуючим механізмів пристрою для доставки лікарських засобів. Скида дозуючий механізм містить кнопку дози та захоплення шкали, функціонально пов'язаний з кнопкою дози. Шпиндель діє на корок картриджа, а привід утворює функціональну зв'язок між кнопкою дози і шпинделем. Під час ін'єкції дози кнопку дози переміщують в осьовому напрямку, щоб змусити шпиндель ввести дозу. Під час скидання задаючого дозу механізму шпиндель відводять назад всередину задаючого дозу механізму. Захоплення шкали витягають в проксимальному напрямку для того, щоб активізувати скидає механізм. Описано ефективний скидає механізм. Використання винаходу дозволяє забезпечити міцні і прямі шляхи навантаженні пластмасових конструктивних елементів пристрою, які при цьому не піддаються навантаженням протягом тривалого часу. 3 н. і 12 з.п. ф-ли, 13 іл.

Шприц-ручка

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до пристроїв для введення лікарських препаратів типу шприц-ручка. Пристрій містить корпус, на внутрішній поверхні якого нанесена різьблення для забезпечення руху дозатора; тримач картриджа, виконаний з можливістю з'єднання з корпусом; механізм дозування; приводний механізм; муфту штока і захисний ковпачок. Розроблений механізм дозування також включає в себе: a) втулку дозатора, b) сердечник дозатора і c) пружний елемент. Використання винаходу дозволяє підвищити точність дозування ліків, знизити зусилля натискання на кнопку, тим самим забезпечуючи більш м'яке введення інсуліну, зменшити кількість деталей механізму, що дозволяє зменшити вартість витрат на виготовлення, а також робить шприц-ручку легше, знизити ймовірність похибки та помилки у виробництві деталей; а також зменшити ризик заклинювання механізму в процесі експлуатації. 2 з.п. ф-ли, 6 іл.

Пристрій для доставки лікарського препарату і спосіб виготовлення пристрою для доставки лікарського препарату

Група винаходів відноситься до медичної техніки, а саме до пристрою для доставки лікарського препарату і способу виготовлення пристрою для доставки лікарського препарату. Пристрій для доставки лікарського препарату містить корпус, що має проксимальний кінець і дистальний кінець, картридж, пристосований вміщати лікарський препарат, фіксуючий елемент картриджа, пристосований утримувати картридж, і пружинну шайбу. Фіксуючий елемент картриджа прикріплений до корпусу. Пружинна шайба розміщена всередині корпусу для докладання зусиль до картриджу і фіксації картриджа, запобігає зміщення картриджа щодо фіксуючого елемента картриджа. Пружинна шайба зігнута в аксіальному та/або радіальному напрямку. Спосіб виготовлення вищевказаного пристрої доставки лікарського препарату містить забезпечення корпусу, забезпечення картриджа, забезпечення фіксуючого елемента картриджа, пристосованого утримувати картридж, розміщення пружинної шайби всередині корпусу, і прикріплення фіксуючого елемента картриджа до корпусу, тим самим навантажуючи пружинну шайбу для докладання зусиль до картриджу і фіксації картриджа, що запобігає його смещЂь щодо контролю дозування та/або збільшити повторюваність дозування у зв'язку з використанням різних картриджів. 3 н. і 18 з.п. ф-ли, 6 іл.

Аксіально регульоване з'єднання стрижня поршня з поршнем для приводного механізму пристрої доставки лікарської речовини

Винахід відноситься до медичної техніки, і стосується приводного механізму, призначеного для пристрою доставки лікарської речовини, що дозволяє користувачеві вибрати одиничну дозу або безліч доз инъецируемого медичного препарату, видати встановлені дози препарату і запровадити згаданий препарат пацієнту, переважно шляхом ін'єкції. Приводний механізм пристрою для доставки лікарської речовини, призначеної для видачі дози медичного препарату, містить тримач для картриджа, що містить препарат; стрижень поршня, виконаний з можливістю зачеплення з поршнем картриджа для видачі дози медичного препарату; принаймні одне регулювальне ланка; і блокувальний засіб. Картридж має поршень, розташований в ньому з можливістю переміщення в осьовому напрямку. Щонайменше одне регулювальне ланка розташоване з можливістю ковзання в осьовому напрямку відносно поршня та/або щодо стрижня поршня для усунення осьового зазору між поршнем і стрижнем поршня. Регулювальне ланка кріпиться до проксимального торця поршня або попередньо зібрано з дистальним ділянкою стрижня поршня і додатково содержитмодействия з регулювальним ланкою для блокування на своєму місці дистальної ділянки стрижня поршня в довільному положенні всередині гнізда регулювального ланки для установки механічного з'єднання, є жорстким при роботі на стиск, стрижня поршня і поршня, незалежно від відносної відстані між поршнем і стрижнем поршня. Пристрій доставки лікарської речовини, призначений для видачі дози медичного препарату, що містить корпус і картридж, що містить медичний препарат. Картридж додатково містить поршень, розташований з можливістю ковзання в осьовому напрямку. Пристрій додатково містить вищевказаний приводний механізм. Спосіб усунення зазору між поршнем і стрижнем поршня в приводному механізмі пристрої доставки лікарської речовини протягом або після складання приводного механізму містить наступні етапи. Аксіально переміщення стрижня поршня щодо регулювального ланки та/або аксіально переміщення регулювального ланки щодо поршня для усунення аксіального зазору між поршнем і стрижнем поршня. Блокування дистального ділянки стрижня поршня на своєму місці в довільному положенні всередині гнізда регулювального ланки з допомогою блокувального кошти, виконаного з можливістю взаємодії з регулювальним ланкою. У другому варіанті виконання приводного механізму гніздо регуарианте виконання пристрій доставки лікарської речовини додатково містить приводний механізм по другому варіанту виконання. Винахід характеризується більш досконалим усуненням зазору і технологічного допуску; робить зайвою процедуру прогонки, виконувану кінцевим користувачем; є безпечним для пацієнта; направлено на спрощення маніпулювання пристроєм в цілому; є недорогі у виробництві і простим при збірці. 5 н. і 14 з.п. ф-ли, 25 іл.
Up!