Композиційні частинки, композиції і способи

 

Перехресне посилання на споріднені заявки

Дана заявка претендує на пріоритет попередньої патентної заявки США № 61/296348, поданої 19 січня 2010, і попередньої патентної заявки США № 61/357809, поданої 23 червня 2010.

Область техніки

Винахід відноситься до області порошкоподібних матеріалів та їх застосування в косметичних композиціях з удосконаленим зовнішнім виглядом на кератинових поверхнях.

Передумови до створення винаходу

Висока процентна частка жінок використовує основу гриму. Сучасні комерційні продукти мають чудову якість і доступні у відтінках, які правильно узгоджуються з кольором шкіри. Однак користувачі основи залишаються незадоволеними. Наприклад, висока процентна частка етнічних жінок використовує основу, однак, вони бувають не задоволені землистим, мертвотно блідим тоном, який вона часто надає шкірі. Часто ці продукти містять значні кількості діоксиду титану, який забезпечує чудову криючу здатність, але може створювати вигляд, подібний масці. Це відбувається, ймовірно, частково з-за відтінків кольору шкіри, які забезпечують зовнішній вигляд теплоти або холодності у доповненнями, внесе�сто стає причиною того, що фасциальная шкіра здається неприродною, тому що вона приховує природна різноманітність якісних характеристик шкіри. Існує велика потреба в продуктах гриму, таких як основи, які забезпечували б криючу здатність без маскування відтінків шкіри, яке надає їй небажаний зовнішній вигляд, подібний масці.

Інша причина важливості складання рецептур таких основ - необхідність зниження SKU ("одиниця обліку запасів"). Щоб відповідати потребам всіх користувачів косметичні компанії повинні розробляти рецептуру для широкого вибору кольору основи, щоб задовольняти потреби їх контингенту замовників. Багато з цих відтінків продаються дуже погано або не продаються взагалі. Велике число одиниць SKU означає більш високі витрати для виробника косметики. Таким чином, існує інтерес до приготування складів продуктів основ гриму, які будуть відповідати широкому ряду відтінків шкіри. Зниження SKU вигідно як косметичної компанії, так і споживачеві. Додатково, це усуває деякий збентеження, пов'язане з вибором кольору споживачем, який ніколи не буває легким. До того ж більше одиниць SKU означає підвищену вартість п�ой ціною для споживачів.

Виявлено, що, коли кольорову косметику готують з конкретними типами композиційних частинок, які мають частку з прозорого або просвічує термопластичного матеріалу в частці, то кольорова косметика буде мати вдосконалений зовнішній вид на шкірі, включаючи вдосконалене прояв ряду якісних характеристик, глибини і відтінків шкіри, а також зменшення землистого, мертвотно бліде або подібного масці виду кольоровий косметики, такий як основа гриму. На додаток, композиційні частинки полегшують зменшення числа відтінків кольорової косметики, які необхідні, щоб відповідати всім відтінкам шкіри в тональної лінії.

Мета винаходу - надати кольорові косметичні композиції, які є більш "універсальними", що означає, що конкретний колір буде відповідати більшому числу кольорових відтінків у тональної категорії. Наприклад, основа, яка може вважатися більш універсальною за її властивостями узгодження відтінків, може бути позначена як Color # 1, і вона може відповідати відтінкам кольору шкіри 1, 2 і 3 в оттеночной категорії "Світла" в протилежність необхідності в трьох різних відтінках у світлій категорії з традиційною расители і прозору або просвічує термопластичную частку.

Додаткова мета винаходу - надати композицію для нанесення на кератинові поверхні, такі як шкіра, волосся або нігті, що містить композиційні частинки.

Додаткова мета винаходу - надати спосіб удосконалення зовнішнього вигляду глибини, ряду якісних характеристик і відтінків шкіри шляхом надання кольоровий косметики природного виду, яка містить композиційні частинки.

Додаткова мета винаходу - надати спосіб зменшення попелястого, мертвотно бліде або подібного масці зовнішнього вигляду композицій, таких як основа гриму, на шкірі шляхом приготування композиції з композиційними частками.

Додаткова мета винаходу - надати спосіб зменшення числа одиниць SKU в асортименті відтінків кольорової косметики шляхом приготування кольорової косметики з композиційними частками.

Сутність винаходу

Винахід відноситься до композиції для нанесення на кератинові поверхні, що містить композиційні частки у формі сплавленого агломерату, що має частку, що містить щонайменше один барвник, і частку, що містить щонайменше один прозорий або напівпрозорий термопластичний мате�ло 1 до 99,9 частин частки барвника і від близько 0,1 до 100 частин частки прозорого або просвічує термопластичного матеріалу, і де щонайменше деякі композиційні частинки, присутні в композиції, мають частку барвника.

Винахід додатково відноситься до композиційної частці у формі сплавленого агломерату, що має частку, що містить щонайменше один барвник, і частку, що містить щонайменше один прозорий або напівпрозорий термопластичний матеріал, де композиційні частинки містять по масі всього композиційного матеріалу, від близько 1 до 99,9 частин частки барвника і від близько 0,1 до 100 частин частки прозорого або просвічує термопластичного матеріалу, і де щонайменше певну кількість термопластичного матеріалу в порошкоподібному матеріалі знаходиться у формі суцільних або порожнистих, часткових або повних сфер.

Винахід відноситься до способу додання кольору шкірі при удосконаленні виду ряду якісних характеристик, глибини або відтінків шкіри шляхом нанесення композиції, що містить композиційні частинки, що мають частку, що містить щонайменше один барвник, і частку, що містить щонайменше один прозорий або напівпрозорий термопластичний матеріал.

Спосіб зниження ефекту пепельности, мертвій блідості або схожості з маскою кольоровий�керівника, присутнього в композиції, і композиційними частинками, мають частку, що містить щонайменше один барвник, і частку, що містить щонайменше один прозорий або напівпрозорий термопластичний матеріал, де композиційні частинки містять по масі всього композиційного матеріалу, від близько 1 до 99,9 частин частки барвника і від близько 0,1 до 100 частин частки прозорого або просвічує термопластичного матеріалу.

Спосіб зниження числа одиниць SKU в асортименті відтінків для косметичного продукту, що містить надання косметичного продукту, де від 0,1-99%, переважно 10-90% по масі всього компонента барвника, складають композиційні частинки.

ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС ВИНАХОДУ

I. Опис фігур

Фіг.1:Зображує типи композиційних частинок, які можуть бути використані в композиціях і способи щодо винаходу, де прозора площа всередині чорних ліній зображує частку прозорого термопластичного матеріалу композиційної частинки і сплощная чорна частина зображує частку барвника композиційної частинки.

1(А): являє композиційну частку у формі сплавленого агломерату, де термопластичний матеріал знаходиться у формі порожнистих позиційної частинки, щонайменше певну кількість частки термопластичного матеріалу залишається у формі цілісних або часткових сфер.

1(В): являє композиційну частку в инкапсулированной формі, де частки барвника інкапсульовані всередині частки термопластичного матеріалу і де композиційна частка є по суті сферичної форми.

1(С): являє композиційну частку в инкапсулированной формі, має несферическую форму - зображену як по суті восьмикутна - і де частка барвника є відкладенням неправильної форми, забитих у частку термопластичного матеріалу.

1(D): являє композиційну частку в инкапсулированной формі, має неправильну форму і має частку барвника, инкапсулированную всередині.

Фіг.2:Зображує композиційну частку у формі стислої мікросфери. Сфера, яка більше, зображує необроблену прозору або просвічує порожнисту мікросферу з деформівного полімерною оболонкою і укладеної всередині неї здатна збільшуватися в обсязі текучої середовищем. Менша сфера праворуч зображує стислу полімерну оболонку з ув'язненими всередині твердими частинками барвника і з непроникним для рідини покриттям.

Фії основ, приготовлених з композиційними частками по винаходу (11 відтінків, які узгоджуються з усіма відтінками шкіри), порівняно з палітрою відтінків MAC Studio Fix Fluid SPF 15 (19 відтінків необхідних для відповідності всіх відтінків шкіри). Таким чином, 42% зниження (8 відтінків) в одиницях SKU.

II. Визначення

У використовуваних у даному описі термінах єдине число включає множину і навпаки.

Всі вказані у даному описі відносні частки є процентами по масі, якщо не зазначено інше.

Термін "агломерат" означає, коли ставиться до композиційної частці, кластер барвників і прозорого термопластичного матеріалу, де кластери сплавлені, наприклад хімічно або фізично пов'язані один з одним.

Термін "землистий" або "мертвотно блідий" означає білястий подібний попелу вигляд, який косметика, така як основа, може виявляти на шкірі, особливо на більш темній шкірі.

Термін "прозорий" означає те ж саме, що і "просвічуючий", і що термопластичний матеріал робить можливим проходження світла і до того ж досить вільний від каламутності або замутненности, щоб забезпечувати ясний вид того, що лежить за ним. У деяких випадках термопластичні матеріали, ирических частинок, однак, коли їх бачать в об'ємній масі, вони можуть виглядати білястим або сіруватим порошком. У цьому випадку визначальним є вигляд окремої частинки.

Термін "стисла мікросфера" означає спочатку порожнисту мікросферу, яка в процесі виробництва має сформовані канали і щілини, в яких барвники виявляються захопленими і діспергированнимі по всьому об'єму. Кожна окрема мікросфера з діспергированнимі і захопленими барвниками утворює свою власну закриту систему. Навпаки, в єдине агломератах відкладення барвника знаходиться в агломератах, які сплавлені з агломератами, утвореними з прозорого термопластичного матеріалу.

Використовуваний в даному описі термін "барвник" означає пофарбовані пігменти або незабарвлені або білі частинки, які іноді використовують в якості наповнювачів або щоб приглушити колір в косметичних композиціях. Як правило, термін "барвник" виключає прозорі або просвічують термопластичні матеріали у формі частинок.

Термін "компонент барвника" означає загальну кількість барвників, які описані в розділі II нижчою, які присутні в композиції.

Термін "композиційна частка" ознаѼеньшей мірі один прозорий або напівпрозорий термопластичний матеріал, де дві частки сплавлені разом, тобто не присутні як проста непрореагировавшая суміш.

Термін "инкапсулированная частка" означає тип композиційної частинки, де компонент барвника инкапсулирован в прозорому термопластичном матеріалі.

Термін "сплавлений агломерат" означає по відношенню до композиційної частці, що це зосередження барвника і прозорого або просвічує термопластичного матеріалу, де агломерати сплавлені, наприклад, хімічно пов'язані один з одним. У разі, коли прозора термопластичная частка сплавленого агломерату знаходиться у формі порожнистих або суцільних сферичних частинок, сплавлений агломерат може містити термопластичную частку, що містить агломеровані часткові або повні суцільні або порожнисті сфери.

Термін "подібний масці" означає вид кольоровий косметичної композиції, такий як основа, на фасциальной шкірі, коли композиція маскує відтінки шкіри до такої міри, що надає їй візуально неприродний вигляд.

Термін "кімнатна температура" означає температуру близько 25°С.

Термін "SKU" означає одиницю складського обліку, яка є найменшою асортиментної одиницею. Числа SKU, в основному, знаходяться у ф�на - код відтінку. Наприклад, номер SKU 1234-56 означає, наприклад, що лінія "х" продукту основи гриму позначено числом 1234 і цифри "56" відносяться до одного конкретного відтінку основи гриму.

Термін "просвічуючий" означає по відношенню до термопластичному матеріалу, що він робить можливим проходження світла, але має достатню каламутність або замутненность, щоб перешкоджати ясному увазі того, що лежить за ним. У деяких випадках, коли термопластичний матеріал знаходиться у формі окремих частинок, частинки можуть бути прозорими, але коли їх бачать в об'ємній масі, такі просвічують частинки можуть виглядати як білуватий або сіруватий порошок. У цьому випадку визначальним є вигляд окремих частинок.

III. Композиційна частинка

А. Опис

Композиційна частка може бути у формі агломерату, переважно сплавленого агломерату, стислій мікросфери або инкапсулированной частинки.

Коду композиційна частинка знаходиться у формі сплавленого агломерату, її зазвичай отримують пластицированием суміші однієї чи декількох барвників і одного або декількох прозорих або просвічують термопластичних синтетичних або натуральних полімерних матеріалів, щоб �сители і прозорий або напівпрозорий термопластичний матеріал, використовуються для отримання композиційної частинки, що знаходяться в порошкоподібної формі.

Композиційна частинка є твердою при кімнатній температурі і має розмір частки у межах від близько 0,01 до 200, переважно від близько 0,1 до 150, більш переважно від близько 1 до 100 мікрометрів. Композиційна частинка може мати різноманітні форми, включаючи сферичну і інші типу неправильних форм. Композиційна частка переважно містить частку барвника в межах від близько 0,1 до 99%, переважно від 0,5 до 90%, більш переважно від близько 0,5-80%, та прозору або просвічує термопластичную частку в межах від близько 0,1 до 100%, переважно від 0,5 до 90%, більш переважно від 0,5 до 80%, щодо всіх відсотків по масі всього композиційного порошкоподібного матеріалу.

Ст. Компоненти композиційної частинки

1. Барвники

Барвники, придатні для використання для отримання композиційної частинки, включають органічні пігменти, які зазвичай називають як барвник D&C і FD&C, такі як сині, коричневі, зелені, помаранчеві, червоні, жовті і т. д. Такі органічні пігменти можуть також включати нерозчинні металлЂели також включають неорганічні пігменти, такі як оксиди заліза, ультрамарин, барвники на основі хрому або оксиду хрому і їх суміші. Оксиди заліза червоні, сині, жовті, коричневі, чорні та їх суміші є придатними.

Додаткові приклади відповідних барвників включають забарвлені або незабарвлені (наприклад білі) непигментированние порошки. Приклади включають непрозорі або непросвечивающие частинки, такі як оксихлорид вісмуту, титанатная слюда, коллоидальний діоксид кремнію, сферичний діоксид кремнію, поліметилметакрилат, мікронізований тефлон, нітрид бору, акрилатні сополімери, силікат алюмінію, алюміній крохмаль октенилсукцинат, бентоніт, силікат кальцію, целюлоза, крейда, кукурудзяний крохмаль, диатомовая земля, сукновальная глина, глицерил крохмаль, гекторіт, гідратований діоксид кремнію, каолін, змішаний силікат магнію-алюмінію, трисиликат магнію, мальтодекстрин, монтмориллонит, мікрокристалічна целюлоза, рисовий крохмаль, діоксид кремнію, тальк, слюда, діоксид титану, цинк лаурати, цинк мірістат, цинк розинат, оксид алюмінію, атапульгіт, карбонат кальцію, силікат кальцію, декстран, каолін, найлон, силилат діоксиду кремнію, порошок шовку, серицит, соєве борошно, оксид олова, гідроксид титану, часток у межах від близько 0,001 до 150 мікрометрів, переважно від близько 0,005 до 100 мікрометрів, більш переважно від близько 0,1 до 50 мікрометрів.

2. Прозорий або напівпрозорий термопластичний матеріал

Прозорий або напівпрозорий термопластичний матеріал є переважно синтетичним полімером. Як правило, щоб забезпечити бажану прозорість або напівпрозорість, коефіцієнт заломлення полімерного матеріалу, використовуваного для одержання композиту, знаходиться в межах від близько 1,3 до 1,8 або від 1,4 до 1,6. На додаток, прозорий або напівпрозорий полімер зазвичай є твердим при кімнатній температурі і може мати щільність в межах від 0,5 до 5 г/см3. Полімер переважно має температуру плавлення близько від 50° до 200°С.

Матеріал, використовуваний для отримання композиту, може бути у формі порожнистих або суцільних сфер. Або він може бути у формі твердого блоку або плівки, які можуть бути подрібнені до утворення частинок абсолютно різноманітних розмірів і форм. В одному варіанті здійснення винаходу, прозорий або напівпрозорий термопластичний матеріал знаходиться у формі частинок, які можуть бути порожніми або суцільними сферичними частинками, предпочтительнов, ще більш переважно від 0,5 до 75 мікрометрів.

Відповідні полімери для отримання прозорого або просвічує термопластичного матеріалу, використовуваного у виробництві композиційних частинок, включають ті, які наведені в даному описі, але не обмежуються ними.

(а) Гомо - або сополімери ненасичених за типом етилену мономерів

(i) Акрилова кислота метакрилова кислота або їх елементарні складні ефіри

Відповідні полімери включають гомо - або сополімери ненасичених за типом етилену мономерів, таких як акрилова кислота метакрилова кислота або їх елементарні1-20аліфатичні або ароматичні складні ефіри. Приклади таких мономерів включають метил акрилат, метил метакрилат, акрилат, етил акрилат, етил метакрилат, бутил акрилат, бутил метакрилат, гексил акрилат, гексил метакрилат і т. д.

Можливо, щоб полімер був несшитим або частково зшитий. Якщо він зшитий, дивиниловие зшиваючі агенти у формі альфа-омега дієнів можуть бути придатними, наприклад, агенти, що мають від 2 до 10 атомів вуглецю. Приклади включають этен, пропілен, бутен і т. д. Якщо зшитий полімер, ймовірно, що в контакті з розчинником полімер буде мати тенденцію швидше до�нечную композиційну частинку, де термопластичная частка, яка присутня, може містити або часткові або повні сфери. Ймовірно, що коли композиційна частка містить сферичні частини, це вносить свій внесок в унікальний візуальний ефект, створюваний композиційної частинкою.

Одним кращим полімером є поліметилметакрилат (РММА) у сферичній формі, що має питому масу в межах від близько 1,100 до 1,250 г/мл, розмір часток у межах від близько 4,5 до 8,5 мікрометрів та щільність в межах від 1 до 1,5 г/см3. Такі частки можуть бути придбані від SEPPIC Corporation під торговою назвою Sepimat P і від Tomen American під торговою назвою Microsphere M-100.

Інші типи включають стиролсодержащие акрилати (сополімери стиролу і акрилової кислоти метакрилової кислоти або їх елементарних C1-10складних ефірів), полімери стиролу з акрилонітрилом ("SAN"), сополімери акрилонітрил-бутадієн-стирол ("ABS").

(ii) Гомо - або сополімери алкенів

Також придатними є гомо - або сополімери З2-10алкенів, такі як поліетилен, поліпропілен, полібутен тощо, які можуть бути також зшитими. Одним відповідним алкеном є незшитий гомополімер етилену, який продається під торговою назвою Регликарбонати

Також придатними як термопластичного матеріалу, використовуваного для одержання композиту, є різні типи полікарбонатів. Термін "полікарбонат" означає полімери, що мають функціональні групи, пов'язані разом карбонатними (-О-С(О)-О-) групами, і вони можуть бути полиароматическими карбонатами або полиалифатическими карбонатами. Полікарбонати можуть бути у формі суцільних або порожнистих сферичних частинок, подрібнених частинок або у формі плівки або блоку.

3. Розчинники

Відповідні розчинники для набухання або сольватації прозорого або просвічує термопластичного матеріалу можуть бути визначені шляхом з'ясування їх параметра розчинності Гильдебранда, який є квадратним коренем з густини енергії когезії розчинника. Формула для параметра розчинності Гильдебранда (δ):

δ=((HvRT)/Vm

вираженого в калоріях/см3)1/2,

де Hv= теплота випаровування

R = газова постійна

T = температура

Vm= м�бразного матеріалу, може бути встановлений за його параметра розчинності Гильдебранда. У цьому випадку, розчинники, що мають параметр розчинності Гильдебранда в межах від близько 1 до 16, більш конкретно 3-15, більш переважно 5-10 (калорій/см3)1/2можуть бути добрими розчинниками для застосування при отриманні композиційного порошкоподібного матеріалу.

Ідентифікація відповідних розчинників для обраних термопластичних матеріалів може бути також проведена процедурами, викладеними в "A Simple Solvent Selection Method for Accelerated Solvent Extraction of Additives from Polymers",Analyst.Volume 124, pages 1707-1719 - The Royal Society of Chemistry, 1999, включеному в даний опис посиланням у всій повноті.

Інші типи бажаних розчинників включають аліфатичні, ароматичні або гетероциклічні, насичені чи ненасичені вуглеводні ланцюги в межах від близько 1 до 12, переважно від близько 1 до 10 атомів вуглецю, більш переважно від ~ 2 до 8 атомів вуглецю. Такі вуглецеві ланцюги можуть мати одну або декілька зв'язків, таких як карбонільна, гидроксильная, аминная, галогенова, ефірна, або амідні групи, заміщені на вуглеводневої ланцюга. Приклади таких розчинників включають ацетон, ксилол, метилетилкетон (МО�илацетат, толуол, бензол, циклогексан, амілацетат, тетрахлорид вуглецю, тетрагідрофуран, диацетоновий спирт, этилендихлорид, метиленхлорид, ДМСО, морфолин, целлозольв, піридин, пропанол, або З1-4моно - або діалкіловие прості ефіри етиленгліколю тощо. Найбільш переважні етанол, ацетон, ксилол або МЕК. Найбільш кращий ацетон.

С. Методика отримання

Композиційна частка у формі сплавленого агломерату може бути отримана об'єднанням термопластичного матеріалу і барвника при змішуванні з кількістю розчинника, достатнім, щоб викликати розбухання термопластичного матеріалу (наприклад, розширення) або сольватацию. Співвідношення термопластичного матеріалу, барвника і розчинника може бути знайдена шляхом визначення конкретного термопластичного матеріалу, кількості, в якому він присутній, і того, який розчинник буде найбільш підходящим для розбухання або сольватації термопластичного матеріалу. Зазвичай відповідні співвідношення барвника, термопластичного матеріалу і розчинника можуть бути в межах від близько 0,1-50 частин барвника до 0,1-100 частин термопластичного матеріалу і 0,1-100 частин розчинника. Переважно, процес пров�ермопластичний матеріал об'єднують на час, достатнє, щоб дати можливість термопластичному матеріалу розбухнути від розчинника або сольватироваться. Період часу може бути в межах від 1 до 72 годин або від 10 до 50 годин. Після відповідного часу суміш видаляють з посудини і розподіляють на скляній підкладці, щоб сформувати плоску поверхню, потім дають можливість висохнути протягом 12-72 годин, переважно від 24 до 48 годин, або до затвердіння. Затверділу суміш потім видаляють з підкладки і руйнують руками на дрібні шматочки. Отримані шматочки піддають різними процедурами, таким як розмелювання і просіювання, щоб отримати композиційні частинки, які мають бажану форму і розмір.

Частку барвника і частку термопластичного матеріалу композиційної частинки сплавляють, так що цілісний композит знаходиться у формі частки. У кращому варіанті здійснення композиційна частинка може виглядати як сплавлений агломерат компонента барвника і компонента термопластичного матеріалу, і де останній буде виявляти частини, які знаходяться в спошной або порожнистої часткової сферичній формі, тобто сферах, які розбухли, але не повністю сольватировались в процесі вироб�їх більш гідрофобними або гідрофільними за бажанням. Відповідні покриття включають, але без обмеження перерахованих, масла, структурують агенти і який-небудь один або кілька інгредієнтів, додатково перерахованих в даному описі, як підходять для застосування в косметичних композиціях щодо винаходу. Додаткові приклади включають силіконові еластомери, силіконові смоли, силіконові камеді, синтетичні або натуральні воски тощо. Якщо композиційні частинки покривають, покриття становить, переважно, від близько 0,1 до 45%, більш переважно від близько 0,1 до 30%, найбільш переважно від близько 1 до 10% по масі цілісної композиційної частинки. Одним особливо кращим покриттям є трисилоксан/диметикон силилат.

D. Інший варіант здійснення композиційної частинки

Також підходящою є композиційна частка у формі стислої мікросфери. Такі частинки розкриті в патентній публікації США № 2009/0155371, включеної в даний опис посиланням у всій своїй повноті. У цьому випадку, прозорий або напівпрозорий термопластичний матеріал знаходиться у формі стислої мікросфери, що має барвник, швидше повністю укладений в мікросфері, ніж утворює частина агломерату. Стисла мЕплавленного агломерату композиційної частинки. Такі композиційні частки у формі стислих мікросфер можуть бути отримані шляхом:

(а) формування жельованого суміші шляхом змішування або одночасно, або послідовно в будь-якому порядку: (1) прозорих або просвічують порожнистих мікросфер, які мають внутрішні канали, переважно у формі відкритої клітинки, які мають деформируемую полімерну оболонку, яка має укладену в ній здатну збільшуватися в обсязі текуче середовище, (2) полярного органічного розчинника, здатного викликати розбухання, але не розчинення полімерних оболонок порожнистих мікросфер, і (3) барвників, де мікроканали формують в набряклих полімерних оболонках, щоб зробити можливим доступ барвників в порожнисті мікросфери і вихід з них здатна збільшуватися в обсязі текучого середовища, тим самим створюючи мікросфери, кожна з яких містить стислу полімерну оболонку в желированном стані і має один або кілька зазначених барвників, укладених в ній;

(b) видалення здатна збільшуватися в обсязі текучого середовища і полярного органічного розчинника з жельованого суміші і

(с) покриття мікросфер плівкотвірних матеріалом для формування на них непроникного для рідини покриття.

<рх, барвник, який використовують, може бути у формі частинок субмикронного розміру, в такому випадку стислі мікросфери можуть мати середній розмір частинок, який може бути щонайменше в 10 разів, переважно в 20 разів, більш переважно у 50 разів і найбільш переважно в 100 разів більше, ніж середній розмір частинок барвника, що використовуються для одержання композиційних частинок.

Захоплення пігментних частинок досягається в цьому винаході насамперед наданням прозорою або просвічує порожнистої мікросфери, яка має деформируемую полімерну оболонку і яка може мати або не мати здатну збільшуватися в обсязі текуче середовище всередині порожнистої частини мікросфери. Мікросфери потім змішують або послідовно в будь-якому порядку, або одночасно з полярним органічним розчинником, здатним викликати розбухання, але не розчинення полімерних оболонок порожнистих мікросфер, і з твердими частинками, які повинні бути захоплені. Тим самим утворюють желированную суміш, яка містить мікросфери з полімерними оболонками в желированном стані, які є досить разбухшими настільки, щоб мати мікроканали або наскрізні отвори, що сформувалися в них, щоб дих полімерних оболонках мікросфер дають також можливість для виходу здатна збільшуватися в обсязі текучого середовища з мікросфер, тим самим викликаючи негайне стиснення або скорочення полімерних оболонок і загарбання частинок барвника всередині мікросфер. Після цього здатну збільшуватися в обсязі текуче середовище і полярний органічний розчинник видаляють з жельованого суміші. Бажано, але необов'язково, плівкоутворювальний матеріал наносять поверх стислих полімерних оболонок, щоб сформувати на них непроникну для рідини мембрану, яка служить для ізоляції стислих полімерних оболонок мікросфер від будь-якого розчинника в навколишньому середовищі, який може викликати розбухання або іншим чином впливати на структурну цілісність таких полімерних оболонок. Таким чином, тверді частинки можуть бути надійно захоплені всередині мікросфер з невеликим ризиком або без ризику просочування назовні.

Порожнисті мікросфери, які використовуються в якості прозорого або просвічує термопластичного матеріалу, у своєму первісному вигляді (тобто до змішування з твердими частинками і полярним органічним розчинником) є переважно здатними до розширення порожнистими полімерними мікросферами, кожна з яких містить деформируемую полімерну оболонку, яка є непроникною для газу і має�включена або инкапсулированная текуча середовище може збільшуватися в обсязі, створюючи тиск на внутрішню стінку деформівного полімерної оболонки. У той же час підвищена температура може викликати розм'якшення полімерної оболонки, тим самим створюючи можливість розширення повної мікросфери подібно балону.

Деформуємі полімерні оболонки порожнистих мікросфер можуть бути сформовані з будь-якого синтетическиго або натурального зшитого або несшитого полімеру. Якщо зшитий полімер, бажано, щоб він був слабо зшитим. Бажано, але необов'язково, полімерні оболонки порожнистих мікросфер містять щонайменше один синтетичний полімер, одержаний полімеризацією одного або декількох ненасичених за типом етилену мономерів до утворення гомополімерів або співполімерів ненасичених за типом етилену мономерів або кополімерів ненасичених за типом етилену мономерів і однієї або декількох органічних груп. Приклади ненасичених за типом етилену мономерів, які можуть бути придатними, включають, наприклад, винилиденхлорид, вінілхлорид, акрилонітрил, акрилову кислоту та її відповідні120аліфатичні або ароматичні складні ефіри, метакрилової кислоти і її відповідні120аліфатичні або илен, бутилен, метилпентен, 1,3-бутадієн тощо. Полімерні оболонки порожнистих мікросфер можуть бути також сформовані з відповідних синтетичних полімерів, таких як складні поліефіри, поліаміди, полифталамиди, полііміди, полікарбонати, поликетони, ацетат целюлози, полісульфони, полифениленсульфиди, поліфеніленоксіди, полимолочние кислоти, полівінілпіролідон, полістирол, полиакрилонитрил, поліакриламід, поліакрилату і сополімери вказаних полімерів. В особливо кращому варіанті здійснення, деформуються полімерні оболонки порожнистих мікросфер сформовані з сополімеру винилиденхлорида, акрилонітрилу та/або метилметакрилату.

Здатна збільшуватися в обсязі текучої середовищем всередині порожнистих мікросфер з даного винаходу може бути будь-який газ (наприклад, повітря або азот) або рідкі леткі вуглеводні (наприклад, ізобутан або ізопентан). Переважно, здатна збільшуватися в обсязі текуча середовище обрана з групи, що складається з повітря, азоту, ізобутану і изопентана. Більш переважно, здатної збільшуватися в обсязі текучої середовищем є або ізобутан, або ізопентан.

Порожнисті мікросфери, що мають деформуються полімерні оболонки, содер�учей середовищем, містить ізобутан або ізопентан, комерційно доступні під торговою назвою EXPANCEL® від Expancel, Inc. at Duluth, Georgia. Порожнисті мікросфери EXPANCEL® доступні в різних формах, наприклад, сухі, вологі, нерозтягнуті або попередньо розтягнуті. Як сухі нерозтягнуті мікросфери (EXPANCEL® DU), так і сухі розтягнуті мікросфери (EXPANCEL® DE) можуть бути використані у цьому винаході для захоплювання і стабилизирования твердих частинок. Мікросфери EXPANCEL® DU мають середній розмір часток у межах від 6 до близько 40 мікрометрів і щільність близько 1-1,3 г/см3. Мікросфери EXPANCEL® DE мають середній розмір часток у межах від близько 20% до близько 150 мікрометрів і щільність близько 0,03-0,07 г/см3.

Відповідними розчинниками для отримання композиційних частинок у формі стислих мікросфер, які мають дисперговані у них барвники, є ті, які вказані по відношенню до сплавлених агломерированним композиційним частинкам, які описані вище, і в тих же самих звичайних кількостях.

При змішуванні з необробленими порожнистими мікросферами полярний органічний розчинник може викликати значне розбухання полімерних оболонок порожнистих мікросфер і тим самим перекладати непроникні для газу полімерні про�бразовавшимися в них.

Барвники, що використовуються при створенні стислій мікросфери є такими ж, як ті, які вказані по відношенню до сплавленному агломерату і в тих же самих звичайних кількостях.

Можливо вводити в мікросферу два або більше різних типів барвників для створення унікальних візуальних ефектів. В одному специфічному варіанті здійснення композиційної частинки, два або більше різних типів пігментних частинок вводять в мікросфери.

Переважно, коли композиційні частинки знаходяться у формі стислих мікросфер, то середній розмір частинок використовуваних барвників має бути значно меншим, ніж розмір порожнистих мікросфер, так щоб барвники могли легко увійти і стати захопленими порожнистими мікросферами, які утворюють прозорий, термопластичний матеріал. Переважно, середній розмір частинок барвника менш ніж близько 1 мікрометра, більш переважно від близько 0,001 мікрометра до близько 0,1 мікрометра і найбільш переважно від близько 0,01 до близько 0,05 мікрометра.

Порожнисті мікросфери, розчинник і барвник, які вказані у даному описі, змішують разом або одночасно, або послідовно до утворення жельованого суміші. Якщо змішують послідовно, і�єсте порожнисті мікросфери і барвник з подальшим додаванням розчинника до утворення суспензії. Ще наприклад, спочатку барвник може бути розподілений в розчиннику і потім змішаний з порожніми мікросферами. Ще один приклад, спочатку порожнисті мікросфери можуть бути додані до органічного розчинника для утворення гелю, і потім барвники додають в гель. У будь-якому разі, всі інгредієнти добре перемішують, поки не утворюється гомогенна суміш. Масове відношення між порожнистими мікросферами і полярним органічним розчинником становить переважно від близько 1:3 до близько 1:100 і більш переважно від близько 1:20 до близько 1:50, так що полімерні оболонки порожнистих мікросфер можуть бути значно набряклими допомогою розчинника. Масове відношення між барвниками і порожнистими мікросферами може перебувати в широких межах від близько 1:10 до близько 100:1, переважно від близько 2:3 до близько 10:1 і більш переважно від близько 1:1 до близько 2:1.

Так як полімерні оболонки порожнистих мікросфер складаються з несшитого або слабо зшитого полімеру, молекули розчинника, які досить малі в порівнянні з полімерними молекулами, можуть проникати між полімерними ланцюгами, руйнувати міжмолекулярні зв'язки між сусідніми полімерними ланцюгами і розтягувати полімерні ланцюги одну від іншої. Тому позуют желированную суміш, яка містить пористі мережі несоединенних полімерних ланцюгів, що знаходяться в об'ємі розчинника або диспергованих у ньому. Полімерні оболонки порожнистих мікросфер в такому желированном стані не є більше непроникними для газу, але стають пористими, тобто з досить великими микроканалами в них, через які барвник має можливість доступу в досить набряклі мікросфери. В той же час здатна збільшуватися в обсязі текуча середовище виходить з таких мікросфер через мікроканали, змушуючи жельовані полімерні оболонки стискатися або скорочуватися і приводячи в результаті до дав усадку мікросфери зі значно зменшеним загальним об'ємом. Таким чином, барвники виявляються захопленими всередині стислих полімерних оболонок дали усадку мікросфер.

Такі дали усадку мікросфери можуть мати середній розмір часток у межах від близько 1 до 15 мікрометрів і краще від близько 5 мікрометрів до близько 8 мікрометрів. Дали усадку мікросфери значно менше за розміром, ніж необроблені порожнисті мікросфери. Крім того, дали усадку мікросфери вже більше не є порожніми, але вони тепер заповнені пігментними частинками з залишаються невеликими порожнинами або без м полярного органічного розчинника. Важливо відзначити, що дали усадку мікросфери з даного винаходу, хоча і модифіковані морфологічно і об'ємно процесом желювання, залишаються в жельованого суміші як окремі частинки з невеликою коалесценцией або без неї. Подальша сушка жельованого суміші дає тому сипучі порошки, які містять мікросфери з чітко визначеними поверхневими кордонами і мінімальним утворенням грудок або агломерацією.

Описаний в даній заявці процес желювання ґрунтовно відрізняється від добре відомого процесу золь-гель. У типовому процесі золь-гель попередники алкоксида металу і хлориду металу спочатку солюбілізують до утворення розчину (золь) і потім піддають реакцій гідролізу і поліконденсації для формування коллоидальной системи, що складається з твердих частинок, диспергованих у розчиннику, з подальшим розгортанням в напрямку освіти неорганічної сітки, що містить рідку фазу (гель), яка може бути висушена, щоб видалити рідку фазу з гелю, формуючи таким чином пористий матеріал. Навпаки, процес желювання з даного винаходу не передбачає реакції гідролізу або поліконденсації, а він утворює сітку нера�суміш, яка описана вище, може бути піддана дегазації, під час якої желированную суміш поміщають в умови зниженого тиску або вакууму, з тим щоб видалити здатну збільшуватися в обсязі текуче середовище з жельованого суміші. Після цього другий розчинник, який є смешивающимся з полярним органічним розчинником, попередньо використаним для набухання/желювання мікросфер, може бути доданий в дегазированную желированную суміш з достатнім перемішуванням, так щоб "погасити" желированную суміш шляхом відділення набряклих мікросфер один від одного. Наприклад, коли полярним органічним розчинником є ацетон, другим розчинником може бути вода, яка є смешивающейся з ацетоном. Завдяки змішуваності між полярним органічним розчинником і другим розчинником, мікросфери стають просторово більш відокремленими один від одного і, отже, більш диспегированними. Таке додаткове диспергування зводить до мінімуму ризик коалесценции під час подальшої сушки жельованого суміші. Додатковий поділ мікросфер може бути досягнуто стадією фільтрування або центрифугування, яка є неоий розчинник, так і другий розчинник переважно видаляють з жельованого суміші, щоб отримати сухі сипучі порошки, що містять мікросфери з твердими частинками, укладеними в них. Видалення полярного органічного розчинника і другого розчинника легко може бути досягнуто різними технічними прийомами поділу та/або сушіння, добре відомими в техніці, такими як декантация, центрифугування, фільтрування, екстрагування розчинником, повітряна сушка, вакуумна сушка, сушка виморожуванням, сушка при розпиленні, сушка у псевдозрідженому шарі, сушка надкритической текучої середовищем тощо. Полімерні оболонки, які попередньо піддавалися набухання полярним органічним розчинником і стали пористими з микроканалами, що проходять наскрізь, дають значну усадку і втрачають свою пористість після висушування. Іншими словами, мікроканали, що утворилися через набряклі полімерні оболонки мікросфер під час стадії желювання, закриваються після стадії сушіння, тим самим надійно захоплюючи пігментні частинки всередині мікросфер. Щоб звести до мінімуму агломерацію між сухими мікросферами, отримані порошки можуть бути додатково піддані розмелювання і п�приклеювання захоплених пігментних частинок з висушених мікросфер, отримані композиційні частинки можуть бути покриті або піддані інший поверхневій обробці. Відповідні криючі інгредієнти включають ті, які вказані у даному описі, такі як силікони, віск, масла тощо, які описані щодо інгредієнтів, придатних для застосування в композиціях щодо винаходу. Коли композиційна частинка знаходиться у формі стислої мікросфери, бажано, щоб покриття було непроникним для рідини, щоб запобігти надходження якоїсь рідини в мікросферу і, як наслідок, просочування назовні присутніх пігментів.

Отримані композиційні частинки можуть мати середній розмір часток у межах від близько 1 до близько 50 мікрометрів, більш переважно від близько 1 до близько 15 мікрометрів і найбільш переважно від близько 5 до близько 8 мікрометрів, як визначено за допомогою пристрою для аналізу розмірів частинок Malvern, доступного від Malvern Instrument at Worcestershire, UK. Захоплені барвники можуть становити від 10% до близько 90% від загальної маси композиційних частинок, 30% до близько 75% від загальної маси і найбільш переважно від близько 40% до близько 60% від загальної маси.

Фіг.2 зображує схематичні види необробленої порожнистої микросфЀаботкой необробленої порожнистої мікросфери 10 згідно способу, описаним вище. Конкретно, необроблена порожниста мікросфера 10 включає непроникну для газу і деформируемую полімерну оболонку 12 з укладеної всередині неї здатна збільшуватися в обсязі текучої середовищем 14. Діаметр необробленої порожнистої мікросфери 10 приблизно 20 мікрометрів. Навпаки, мікросфера 20 з даного винаходу включає стислу полімерну оболонку 22 з ув'язненими всередині пігментними частками 24 та з непроникною для рідини мембраною 24, нанесеною на поверхню. Діаметр мікросфери 20 значно менше, ніж діаметр необробленої порожнистої мікросфери 10 і приблизно знаходиться в межах від приблизно 5 до близько 8 мікрометрів.

Також придатними є композиційні частки у формі інкапсульованих барвників, такі як частинки, які розкриті в патентах США № 5223250, 5531985, 5587148 і 5733531, всі вони включені в даний опис посиланням у всій своїй повноті.

IV. Косметичні композиції

Композиційні частинки можуть бути використані для приготування різноманітних композицій, що підходять для нанесення на кератинові поверхні, включаючи, але без обмеження перерахованих, креми, лосьйони, креми, основу макіяжу, тональний крем, тіні для повік, ру�с, такі як шампунь, кондиціонер, продукти для укладання волосся, і так далі. Композиції можуть бути у формі водних гелів або дисперсій, емульсій або безводних композицій і в рідкій, напівтвердої або твердій формі. Відповідні водні гелі містять від близько 0,1 до 99% води і близько 1-99,9% інших косметичних інгредієнтів. Емульсії можуть бути типу масло у воді або вода в маслі і зазвичай містять від близько 0,1 до 99% води і від близько 1 до 99% олії. Безводні композиції зазвичай містять менше ніж близько 1% води на додаток до 0,1 до 90% масел і необов'язково інші інгредієнти. Такі композиції можуть містити один або кілька наступних інгредієнтів.

Як правило, композиції, де загальний компонент барвника містить близько 30-70 частин, переважно 40-60, найбільш переважно близько 50 частин оксиду заліза до близько 70-30, переважно 60-40, найбільш переважно близько 50 частин термопластичного матеріалу, забезпечують бажаний кольоровий ефект, результатом якого є природний вигляд нанесеного шару. Виражений іншим чином сприятливий кольоровий ефект може бути досягнутий об'єднанням близько 50-80 частин композиційних частинок, більш переважно близько 2/3 композиційних частинок і близько 20-50, бе ефіри, рослинні масла, синтетичні олії, включаючи, але без обмеження, ті, які вказані у даному описі. Зразковими кількостями є близько 0,1 до 99%, переважно від 0,5 до 95%, більш переважно від близько 1 до 80%. Масла можуть бути летючими або нелетучими і при кімнатній температурі переважно знаходяться у вигляді здатної литися рідини. Термін "летючий" означає, що масло має піддається вимірюванню тиск парів або тиск парів щонайменше близько 2 мм ртутного стовпа при 20°С. Термін "нелетучее" означає, що масло має тиск пари менше ніж близько 2 мм ртутного стовпа при 20°С.

I. Летючі масла

Відповідні летючі масла зазвичай мають в'язкість в межах від 0,5 до 5 сантистоксу при 25°С і включають лінійні або циклічні силікони, парафінові вуглеводні або їх суміші.

(а) Леткі силікони

Циклічні силікони є одним типом летючого силікону, які можуть бути використані в композиції, включаючи ті, які мають наступну формулу:

де n=3-6, переважно 4, 5 або 6.

Також придатними є лінійні летючі силікони, наприклад, мають загальну формулу:

(СН3)3Si-O-[Si(CH<ие і лінійні летючі силікони доступні від різних комерційних джерел, включаючи Dow Corning Corporation і General Electric. Лінійні летючі силікони Dow Corning продаються під торговими назвами Dow Corning 244, 245, 344 і 200 fluids. Ці рідини включають гексаметилдисилоксан (в'язкість 0,65 сантистоксу (скорочено сСт)), октаметилтрисилоксан (1,0 сСт), декаметилтетрасилоксан (1,5 сСт), додекаметилпентасилоксан (2 сСт) та їх суміші, всі вимірювання в'язкості зроблені при 25°С.

Відповідні розгалужені летючі силікони включають алкилтриметикони, такі як метилтриметикон, этилтриметикон, пропилтриметикон, бутилтриметикон тощо. Метилтриметикон може бути придбаний у Shin-Etsu Silicones і має торгова назва TMF 1,5, маючи в'язкість 1,5 сантистоксу при 25°С. Такі силікони мають загальну формулу:

де кожен R незалежно означає1-4алкіл, переважно метил.

(b) Леткі парафінові вуглеводні

Також придатними як летких олій є різні лінійні або розгалужені парафінові вуглеводні, що мають 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 або 20 атомів вуглецю, більш переважно 8-16 атомів вуглецю. Відповідні вуглеводні включають пентан, гексан, гептан, декан, додекан, тетрадекан, тридекан і З8-20изопарафини, які розкриті �ступни від EXXON під товарним знаком ISOPARS і від Permethyl Corporation. Відповідні12изопарафини виробляє Permethyl Corporation під торговою назвою Permethyl 99А. Комерційно доступні різні16изопарафини, такі як изогексадекан (має торгова назва Permethyl R), також є придатними.

2. Нелеткі олії

Різноманітні нелеткі олії також є придатними для застосування в композиціях щодо винаходу. Нелеткі олії зазвичай мають в'язкість більш ніж близько 5 до 10 сантистоксу при 25°С і можуть мати межу в'язкості аж до близько 1000000 сантистоксу при 25°С. Приклади нелетких масел включають, але без обмеження:

1. Складні ефіри

Відповідні складні ефіри є моно-, ді - і триэфирами. Композиція може містити один або кілька складних ефірів, вибраних з групи, або їх суміші.

Складні моноефіри характеризують як складні ефіри, отримані при взаємодії монокарбонові кислоти, що має формулу R-COOH, де R означає насичений або ненасичений алкіл з лінійною або розгалуженим ланцюгом, який має від 2 до 45 атомів вуглецю, або феніл, і спирту, що має формулу R-OH, де R означає насичений або ненасичений алкіл з лінійною або розгалуженим ланцюгом, який має 2-30 атомів вуглецю, або феніл. Як спирт, так і кислота можуть �ть "жирними" кислотою або спиртом і можуть мати від 6 до 30 атомів вуглецю, більш переважно 12, 14, 16, 18 або 22 атома вуглецю в лінійній або розгалуженій ланцюга, насиченою або ненасиченої формі. Приклади моноэфирних масел, які можуть бути використані в композиціях щодо винаходу, включають гексил лаурати, бутил изостеарат, гексадецил изостеарат, цетил пальмітат, изостеарил неопентаноат, стеарил гептаноат, изостеарил изононаноат, стеарил лактат, стеарил октаноат, стеарил стеарат, изононил изононаноат і так далі.

Відповідні складні диэфири є продуктом реакції дикарбоновой кислоти та аліфатичного або ароматичного спирту або аліфатичного або ароматичного спирту, що має щонайменше дві заміщені гідроксильні групи, і монокарбонові кислоти. Дикарбонова кислота може містити від 2 до 30 атомів вуглецю і може бути насиченою або ненасиченої формі з прямою або розгалуженим ланцюгом. Дикарбонова кислота може бути заміщена однією або кількома гідроксильними групами. Аліфатичний або ароматичний спирт також може містити від 2 до 30 атомів вуглецю і може бути насиченою або ненасиченої формі з прямою або розгалуженим ланцюгом. Переважно, один або кислоти або спирту є жирною кислотою або �ий ефір може бути також у формі димера або тримера. Приклади диэфирних масел, які можуть бути використані в композиціях щодо винаходу, включають олії, мають більш низьку в'язкість, наприклад, диизостеарил малат, неопентилгликоль диоктаноат, дибутил себацинат, дицетеарил димер дилинолеат, дицетил адипінат, диизоцетил адипінат, диизононил адипінат, диизостеарил димер дилинолеат, диизостеарил фумарат, диизостеарил малат, диоктил малат і так далі.

Відповідні складні триэфири містять продукт реакції трикарбоновой кислоти та аліфатичного або ароматичного спирту або, як варіант, продукт реакції аліфатичного або ароматичного спирту, що має три або більше заміщені гідроксильні групи, з монокарбонові кислоти. Як і у випадку з зазначеними вище моно - і диэфирами, кислота і спирт містять від 2 до 30 атомів вуглецю і можуть бути насиченими або ненасиченими з прямою або розгалуженим ланцюгом і можуть бути заміщеними однією або кількома гідроксильними групами. Переважно, один або кислоти або спирту є жирною кислотою або спиртом, містять 12-22 атома вуглецю. Приклади складних триэфиров включають ефіри арахідонової, лимонної або бегенової кислоти, такі як триарахидин, трибутил цитрат, Ѹлдодецил цитрат, тридецил бегенат або тридецил кокоат, тридецил изононаноат і так далі.

Складними ефірами, придатними для застосування в композиції, додатково є описані в C. T. F. A. Cosmetic Ingredient Dictionary and Handbook, Eleven Edition, 2006, у рубриці "Складні ефіри", текст якої включений в даний опис посиланням у всій своїй повноті.

2. Вуглеводневі масла

Може бути бажаним вводити в композицію одне або кілька нелетких вуглеводневих масел. Відповідні нелеткі вуглеводневі масла включають парафінові вуглеводні і олефіни, переважно ті, які мають більш ніж близько 20 атомів вуглецю. Приклади таких углеводродних масел включають24-28олефіни, З30-45олефіни, З20-40изопарафини, гидрогенизированний полиизобутен, полиизобутен, полидецен, гидрогенизированний полидецен, мінеральне масло, пентагидросквален, сквален, сквалан і їх суміші. У кращому варіанті здійснення такі вуглеводні мають молекулярну масу від близько 300 до 1000 Дальтон.

3. Глицериловие складні ефіри жирних кислот

Синтетичні або зустрічаються у природі глицериловие складні ефіри жирних кислот або тригліцериди також підходять для застосування в композиціях. І растиѽовое масло, 10-18тригліцериди, каприловие/каприновие/тригліцериди, масло солодкого мигдалю, масло абрикосове кісточкове, кунжутне масло, рижієва олія, олія насіння олександрійського лавра (таману), кокосове масло, кукурудзяна олія, олія з насіння бавовнику, лляне масло, масляні чорнила, оливкова олія, пальмова олія, олія горіха бассия, рапсова олія, соєва олія, виноградне масло, соняшникова олія, масло волоського горіха тощо.

Також придатними є синтетичні або напівсинтетичні глицериловие складні ефіри, такі як моно-, ди - і тригліцериди жирних кислот, які є натуральними жирами або маслами, які були модифіковані, наприклад, складні моно-, ди - або триэфири поліолів, таких як гліцерин. У прикладі, жирна (З12-22) карбонова кислота піддається реакції з однією або кількома повторюваними глицерильними групами: глицерил стеарат, диглицерил диизостеарат, полиглицерил-3-изостеарат, полиглицерил-4-изостеарат, полиглицерил-6-ріцінолеат, диглицерил диолеат, глицерил диизостеарат, глицерил тетраизостеарат, глицерил триоктаноат, диглицерил дистеарат, глицерил линолеат, глицерил мірістат, глицерил изостеарат, PEG касторовие ма�p>

Нелеткі силіконові масла, як розчинні у воді, так і нерозчинні у воді, також є придатними для застосування в композиції. Такі силікони переважно мають в'язкість в межах від близько більше ніж 5 до 800000 сСт, переважно від 20 до 200000 сСт при 25°С. Відповідні розчинні у воді силікони включають силікони з функціональними аміногрупами, такі як амодиметикон.

Наприклад, такі нелеткі силікони можуть мати таку загальну формулу:

де кожен R і R' незалежний, означає З1-30насичений або ненасичений алкіл з прямою або розгалуженим ланцюгом, феніл або арил, триалкилсилилокси, і кожен х і y незалежно означає 1-1000000 за умови, що присутня щонайменше один з двох або х, або y, А являє кінцеве ланка алкилсилокси.

Переважно, коли є кінцеве ланка метилсилокси, особливо триметилсилокси, і кожен R і R' незалежно означає1-30алкіл з прямою або розгалуженим ланцюгом, феніл або триметилсилилокси, більш переважно З1-22алкіл, феніл або триметилсилилокси, найбільш переважно метил, феніл або триметилсилилокси, і отриманим силіконом є диметикон, фют алкилдиметикони, такі як цетилдиметикон тощо, де щонайменше один R являє жирний алкіл (12З14З16З18З20або З22), та іншої R являє метил, А являє кінцеве ланка триметилсилокси за умови, що такий алкилдиметикон є ллється рідиною при кімнатній температурі. Фенилтриметикон може бути придбаний від Dow Corning Corporation під торговою назвою 556 Fluid. Триметилсилоксифенилдиметикон може бути придбаний від Wacker-Chemie під торговою назвою PDM-1000. Цетилдиметикон, згадується також як рідкий силіконовий віск, може бути придбаний від Dow Corning Corporation як Fluid 2502 або від DeGassa Care & Surface Specialities під торговими назвами Abil Wax 9801 або 9814.

Ст. Зволожувачі

Композиції з винаходу можуть також містити один або кілька зволожувачів. Якщо вони присутні, примірними межами є близько від 0,001 до 50%, переважно від близько 0,01 до 45%, більш переважно від близько 0,05 до 40% по масі всієї композиції. Приклади відповідних зволожувачів включають гліколі, цукру тощо. Відповідні гліколі знаходяться в мономерної або полімерній формі і включають поліетилен і полипропиленгликоли, такі як PEG 4-200, які є поліетиленовою� як пропіленгліколь, бутиленгліколь, пентиленгликоль тощо. Відповідні цукру, деякі з яких є також багатоатомними спиртами, також є придатними зволожувачами. Приклади таких цукрів включають глюкозу, фруктозу, мед, гидрогенизированний мед, інозит, мальтозу, маніт, мальтит, сорбіт, сахарозу, ксиліт, ксилозу, трегалозу і так далі. Також придатними є похідні сечовини або цукру, наприклад, етілгексілгліцерін. У кращому варіанті здійснення зволожувачами, використовуваними в композиції з винаходу, є З1-6, переважно З2-4алкиленгликоли, найбільш переважно бутиленгліколь.

С. Поверхнево-активні речовини

Якщо бажано, композиції з винаходу можуть містити одне або кілька поверхнево-активних речовин. Це особливо бажано, коли композиція знаходиться у формі водного гелю або емульсії. Якщо присутній, поверхнево-активна речовина може бути в межах від близько 0,001 до 50%, переважно від близько 0,005 до 40%, більш переважно від близько 0,01 до 35% по масі всієї композиції. Слушними поверхнево-активними речовинами можуть бути силіконові або органічні, неіоногенні, анионогенние, а�казани в даному описі.

1. Силіконові поверхнево-активні речовини

Відповідні силіконові поверхнево-активні речовини включають полиорганосилоксановие полімери, які мають амфифильние властивості, наприклад, містять гідрофільні радикали і ліпофільні радикали. Такі силіконові поверхнево-активні речовини можуть бути рідинами або твердими речовинами при кімнатній температурі.

(а) Диметиконовие сополиоли або алкилдиметиконовие сополиоли

Одним типом силіконового поверхнево-активної речовини, який може бути використаний, є так званий диметиконовий сополиол або алкилдиметиконовий сополиол. Це може бути поверхнево-активна речовина типу вода в маслі або олії у воді, має гидрофольний/ліпофільний баланс (HLB) в межах від ~ 2 до 18. Переважно, силіконове поверхнево-активна речовина є неіоногенним поверхнево-активною речовиною, що має HLB в межах від ~ 2 до 12, переважно близько від 2 до 10, найвпевненіше близько 4 до 6. Термін "гідрофільний радикал" означає радикал, який, коли підставлений на органосилоксановую полімерну основну ланцюг, надає гідрофільні властивості замісної частини полімеру. ПримерЂи і їх суміші. Термін "ліпофільний радикал" означає органічний радикал, який, коли підставлений на органосилоксановую полімерну основну ланцюг, надає ліпофільні властивості замісної частини полімеру. Прикладами органічних радикалів, які будуть надавати ліпофільність, є З1-40алкіл з прямою або розгалуженим ланцюгом, фтор, арил, арилокси, З1-40гидрокарбилацил, гідрокси-полипропиленокси або їх суміші.

Один тип відповідного силіконового поверхнево-активної речовини має загальну формулу:

де р означає 0-40 (діапазон, що включає всі числа в проміжку і піддіапазони, такі як 2, 3, 4, 13, 14, 15, 16, 17, 18 тощо), і РЕ означає (- 2Н4О)a- (- 3Н6О)b-H, де а означає 0-25, b означає 0-25, за умови, що а і b не можуть бути одночасно дорівнюють 0, кожен х і y незалежно знаходиться в межах від 0 до 1 мільйона за умови, що обидва не можуть бути рівні 0 одночасно. В одному варіанті здійснення, х, y, z, a та b є такими, що молекулярна маса полімеру знаходиться в межах від близько 5000 до близько 500000, більш переважно від близько 10000 до 100000 і найбільш переважно приблизно близько 50000, і полимеся таким, в якому р має таку величину, що длинноцепочечним алкилом є цетил або лаурил, і поверхнево-активна речовина в загальному називають як цетил диметикон сополиол або лаурил диметикон сополиол, відповідно.

У деяких випадках число повторюваних ланок етиленоксиду або пропиленоксида в полімері також специфіковано, наприклад, як диметикон сополиол, який також згадується як диметикон PEG-15/PPG-10, що відноситься до диметикону, має заступники, містять 15 ланок етиленгліколю і 10 ланок пропіленгліколю на головній ланцюга силоксани. Можливо також, щоб одна або кілька метильних груп у зазначеній загальній структурі були заміщені алкилом з більш довгим ланцюгом (наприклад, этилом, пропилом, бутилом і так далі) або простим ефіром, таким як метиловий простий ефір, простий ефір етиловий, пропіловий простий ефір, бутиловий простий ефір тощо.

Прикладами силіконових поверхнево-активних речовин є продаються Dow Corning з торговою назвою 5225С Formulation Aid, що має назву згідно CTFA циклопентасилоксан (і) PEG/PPG-18/18 диметикон; або поверхнево-активна речовина Dow Corning 190, має назву згідно CTFA PEG/PPG-18/18 диметикон; або Dow Corning 193 Fluid, Dow Corning 5200, що ма�н, продається Goldschmidt; або Abil EM 97, має назву згідно CTFA біс-цетил PEG/PPG-14/14 диметикон, продаваний Goldschmidt; або Abil WE 09, має назву згідно CTFA цетил PEG/PPG-10/1 диметикон в суміші, також містить полиглицерил-4 изостеарат і гексил лаурати; або KF-6011, що продається Shin-Etsu Silicones, що має назву згідно CTFA PEG-11 метил ефір диметикон; KF-6012, що продається Shin-Etsu Silicones, що має назву згідно CTFA PEG/PPG-20/22 бутил ефір диметикон; або KF-6013, що продається Shin-Etsu Silicones, що має назву згідно CTFA PEG-9 диметикон; або KF-6015, що продається Shin-Etsu Silicones, що має назву згідно CTFA PEG-3 диметикон; або KF-6016, що продається Shin-Etsu Silicones, що має назву згідно CTFA PEG-9 метил ефір диметикон; або KF-6017, що продається Shin-Etsu Silicones, що має назву згідно CTFA PEG-10 диметикон; або KF-6038, що продається Shin-Etsu Silicones, має назву згідно CTFA лаурил PEG-9 полидиметилсилоксиэтил диметикон.

(b) Зшиті силіконові поверхнево-активні речовини

Зшиті силіконові поверхнево-активні речовини, які часто згадуються як емульгуючі еластомери, є слушними. Зазвичай ці полиоксиалкиленированние силіконові еластомери є зшитими органополисилоксанами, які можуть бути отримані реакцією приєднання з обр�ї з кремнієм, і полиоксиалкилена, що містить щонайменше дві ненасичені за типом етилену групи. Щонайменше в одному варіанті здійснення, полиоксиалкиленированние зшиті органополисилоксани отримують реакцією приєднання з утворенням поперечних зв'язків диорганополисилоксана, що містить щонайменше два атоми водню, кожен з яких пов'язаний з кремнієм, і полиоксиалкилена, що містить щонайменше дві ненасичені за типом етилену групи, необов'язково в присутності платинового каталізатора, як описано, наприклад, у патенті США № 5236986 і патенті США № 5412004, патенті США № 5837793 і патенті США № 5811487, зміст яких включено в даний опис посиланням.

Полиоксиалкиленированние силіконові еластомери, які можуть бути використані, включають продаються Shin-Etsu Silicones під торговими назвами KSG-21, KSG-20, KSG-30, KSG-31, KSG-32, KSG-33; KSG-210, який є зшитою полімером диметикон/PEG-10/15, дисперговані у диметиконе; KSG-310, який є зшитою полімером PEG-15 лаурил диметикон; KSG-320, який є зшитою полімером PEG-15 лаурил диметикон, дисперговані у изододекане; KSG-330 (вказаний вище, диспергованих у триэтилгексаноине), KSG-340, який є сумішшю зшитого полімеру Вані силіконові еластомери, подібні тим, які розкриті в PCT/WO 2004/024798, ця публікація включена в даний опис посиланням у всій своїй повноті. Такі еластомери включають Shin-Etsu's KSG серії, такі як KSG-710, який є зшитою полімером диметикон/полиглицерин-3, дисперговані у диметиконе, або зшиті полімери лаурил диметикон/полиглицерин-3, дисперговані в різноманітних розчинниках, таких як изододекан, диметикон, триэтилгексаноин, що продаються під Shin-Etsu торговими назвами KSG-810, KSG-820, KSG-830 або KSG-840. Також придатними є силікони, що продаються Dow Corning під торговими назвами 9010 і DC9011.

Одним кращим емульгатором на основі зшитого силіконового еластомеру є зшитий полімер диметикон/PEG-10/15, який забезпечує відмінні естетичні якості, завдяки своїй еластомірної головною ланцюга, а також поверхнево-активні властивості.

2. Органічні неіоногенні поверхнево-активні речовини

Композиція може містити одне або кілька неіоногенних органічних поверхнево-активних речовин. Відповідні неіоногенні поверхнево-активні речовини включають алкоксилированние спирти або прості ефіри, утворені при взаємодії спирту з алкиленоксидом, омов вуглецю. Приклади таких інгредієнтів включають Steareth 2-100, який отримують при взаємодії стеарилового спирту і етиленоксиду, і число ланок етиленоксиду знаходиться в межах від 2 до 100; Beheneth 5-30, який отримують при взаємодії бегенилового спирту і етиленоксиду, де число повторюваних ланок етиленоксиду становить від 5 до 30; Ceteareth 2-100, одержуваний при взаємодії суміші цетилового і стеарилового спирту з етиленоксидом, де число повторюваних ланок етиленоксиду в молекулі складає від 2 до 100; Ceteth 1-45, який отримують при взаємодії цетилового спирту з етиленоксидом, і число повторюваних ланок етиленоксиду становить від 1 до 45; Laureth 2-100, одержуваний при взаємодії лаурилового спирту з етиленоксидом, де число повторюваних ланок етиленоксиду становить від 2 до 100, і так далі.

Інші алкоксилированние спирти отримують при взаємодії жирних кислот і моно-, ди - або багатоатомних спиртів з алкиленоксидом. Наприклад, продукти реакції З6-30жирних карбонових кислот і багатоатомних спиртів, які є моносахаридами, такими як глюкоза, галактоза, метил глюкоза тощо, з алкоксилированним спиртом. Приклади включають полімерні алкиленгликоли, проре полигидроксиалканоати, такі як PEG диполигидроксистеарат, де число повторюваних ланок етиленгліколю знаходиться в межах від 3 до 1000. Також придатними є этоксилированние пропоксилированние похідні С6-30 насичених або ненасичених жирних кислот, наприклад, наприклад, ді-PPG-2 мирет-1 адипінат, ді-PPG-2 цетет-4 адипінат, ді-PPG миристиловий ефір адипінової кислоти.

Інші неіоногенні поверхнево-активні речовини, які можуть бути використані, отримують при взаємодії карбонової кислоти з алкиленоксидом або з полімерним простим ефіром, або з мономерними, гомополимерними або блоксополимерними простими ефірами, або алкоксилированним сорбитаном і похідними алкоксилированного сорбитана. Наприклад, алкоксилирование, зокрема, етоксілірованіе, сорбитана дає полиалкоксилированние похідні сорбитана. Етерифікація полиалкоксилированного сорбитана дає складні ефіри сорбитана, такі як полісорбати. Наприклад, полиалкоксилированний сорбитан може бути этерифицирован С6-30, переважно С12-22 жирними кислотами. Приклади таких інгредієнтів включають полісорбати 20-85, олеат сорбитана, сесквиолеат сорбитана, пальмітат сорбитана, сесквиизостеарат сорбитана, стеарат сорбитана і таксколько структурирующих агентів. Структурують агенти будуть збільшувати в'язкість, отже структуру, композиції. Структурують агенти можуть бути ліпофільними або гідрофільними і утворювати частина водному або неводному фази композиції. Якщо присутній, структурирующий агент може перебувати в межах від близько 0,1 до 60%, переважно від 0,5 до 50%, більш переважно від близько 1 до 45% композиції.

Бажані структурують агенти включають силіконові еластомери, силіконові камеді або віск, натуральні або синтетичні воски, поліаміди, силіконові поліаміди тощо.

1. Силіконові еластомери

Силіконові еластомери включають ті, які отримують шляхом реакції приєднання-затвердіння при взаємодії SiH-містить диорганосилоксана і органополисилоксана, що має кінцеву олефиновую ненасиченість, або альфа-омега дієнового вуглеводню в присутності платинового металевого каталізатора. Такі еластомери можуть бути також отримані шляхом інших методів реакції, таких як конденсація-затвердіння органополисилоксанових композицій в присутності оловоорганического з'єднання через реакцію дегидрогенизации між диорганополисилоксаном, мають кінці�верждения органополисилоксанових композицій в присутності оловоорганического з'єднання або складного ефіру титанату з використанням реакції конденсації між диорганополисилоксаном, мають кінцеві гідроксильні групи, і гидролизуемим органосилоксаном; затвердіння пероксидом органополисилоксанових композицій, які термічно отверждаются в присутності органопероксидного каталізатора.

Один тип еластомеру, який може бути підходящим, отримують шляхом реакції приєднання-затвердіння органополисилоксана, має щонайменше 2 нижчі алкенильние групи в кожній молекулі, або альфа-омега дієна, і органополисилоксана, має щонайменше 2 пов'язані з кремнієм атома водню в кожній молекулі, і платинового каталізатора типу. Хоча нижчі алкенильние групи, такі як вініл, можуть перебувати в будь-якому положенні в молекулі, краща кінцева олефиновая ненасиченість на одному або обох кінцях молекули. Молекулярна структура цього компонента може бути прямим ланцюгом, розгалуженою ланцюгом, циклічної або сітчастої. Прикладами таких органополисилоксанов є метилвинилсилоксани, сополімери метилвинилсилоксан-диметилсилоксан, диметилполисилоксани з кінцевими диметилвинилсилоксигруппами, сополімери диметилсилоксана з кінцевими диметилвинилсилоксигруппами і метилфенилсилоксана, сополімери диметилсилоксана з кінцевими дімі� триметилсилоксигруппами і метилвинилсилоксана, сополімери диметилсилоксана з кінцевими триметилсилоксигруппами і метилфенилсилоксана і метилвинилсилоксана, метил(3,3,3-трифторпропил)полисилоксани з кінцевими диметилвинилсилоксигруппами і сополімери диметилсилоксана з кінцевими диметилвинилсилоксигруппами і метил(3,3,3-трифторпропил)силоксани, декадиен, октадиен, гептадиен, гексадиен, пентадиен або тетрадиен або тридиен.

Затвердіння відбувається шляхом реакції приєднання пов'язаних з кремнієм атомів водню в диметил метилгидроген силоксане з силоксаном або альфа-омега дієнів при каталізі із застосуванням зазначеного вище каталізатора. Щоб отримати структуру з високим ступенем зшивання, метилгидроген силоксан повинен містити щонайменше 2 пов'язаних з кремнієм атома водню в кожній молекулі для оптимізації його функції як зшиваючого агента.

Каталізатор, який використовується у реакції приєднання пов'язаних з кремнієм атомів водню і алкенильних груп, конкретно представлений такими прикладами, як платинохлористоводородная кислота, необов'язково розчинна в спирті або кетоне, причому цей розчин необов'язково витриманий, комплекси платінохлорістоводородной кислоти з олефинами, комплекси платинохлор�тиновая чернь і платина на носії.

Приклади відповідних силіконових еластомерів для застосування в композиціях щодо винаходу можуть бути в порошкоподібної формі або діспергированнимі або солюбилизированними в розчинниках, таких як летючі або нелеткі силікони або сумісні з силіконом носії, такі як парафінові вуглеводні або складні ефіри. Приклади порошків силіконового еластомеру включають зшиті полімери винилдиметикон/метикон силсесквиоксан, такі як KSP-100, KSP-101, KSP-102, KSP-103, KSP-104, KSP-105 від Shin-Etsu, гібридні силіконові порошки, які містять фторалкильную групу, такі як KSP-200 від Shin-Etsu, який є фтор-силіконових еластомерів, і гібридні силіконові порошки, які містять фенильную групу, такі як KSP-300 від Shin-Etsu, який є феніл-заміщених силіконових еластомерів, і DC 9506 від Dow Corning. Приклади порошків силіконового еластомеру, диспергованого у сумісному з силіконом носії, включають зшиті полімери диметикон/винилдиметикон, що поставляються різними постачальниками, включаючи Dow Corning Corporation під торговими назвами 9040 або 9041, GE Silicones під торговою назвою SPE 839 або Shin-Etsu Silicones під торговими назвами KSG-15, 16, 18. KSG-15 має назву згідно CTFA зшитий полімер циклопентасилоксан/диметикон/ві�Силіконові еластомери можуть бути також придбані від Grant Indusries під товарним знаком Gransil. Також придатними є силіконові еластомери, які мають довголанцюгові алкільні заміщення, такі як зшиті полімери лаурил диметикон/винилдиметикон, що поставляються Shin-Etsu під торговими назвами KSG-31, KSG-32, KSG-41, KSG-42, KSG-43 і KSG-44. Зшиті органополисилоксановие еластомери, застосовні з даного винаходу, і способи їх одержання додатково описані в патенті США № 4970252, Sakuta et al., виданому 13 листопада 1990, патенті США № 5760116, Kilgour et al., виданому 2 січня 1998, патенті США № 5654362, Schulz, Jr. et al., виданому 5 серпня 1997, та японської патентній заявці JP 61-18708, права на яку передано Pola Kasei Kogyo KK, зазначені публікації включені в даний опис посиланням у всій своїй повноті.

2. Силіконові камеді

Силіконові камеді також є придатними структурують агентами. Термін "камедь" відноситься до силіконового полімеру, має ступінь полімеризації, достатню, щоб забезпечити силікон, має камедеобразную текстуру. У деяких випадках силіконовий полімер утворює камедь, може бути пошитим. Силіконова камедь зазвичай має в'язкість в межах від близько 500000 до 100 мільйонів сСт при 25°С, переважно від близько 600000 до 20 мільйонів, більш переважно від близько 600000 до 12 мільйонів сСт�е силіконові камеді можуть бути придбані в чистій формі від різних виробників силікону, включаючи Wacker-Chemie або Dow Corning тощо. Такі силіконові камеді включають камеді, продавані Wacker-Belsil під торговими назвами СМ3092, Wacker-Belsil 1000 або Wacker-Belsil DM3096. Силіконова камедь, де Х означає ВІН, також звана як диметиконол, доступна від Dow Corning Corporation під торговою назвою 1401. Силіконова камедь може бути також придбана у формі розчину чи дисперсії в сумісному з силіконом носії, такому як летючий або нелетких силікон. Зразок такої суміші, що має назву згідно INCI диметикон, може бути придбаний від Barnet Silicones під торговою назвою HL-88.

3. Поліаміди або силіконові поліаміди

Також придатними як структурирующих агентів масляної фази є різні типи полімерних сполук, такі як поліаміди або силіконові поліаміди.

Термін "силіконовий поліамід" означає полімер, що містить силіконові мономери і мономери, що містять амидогруппи, які описані далі. Силіконовий поліамід переважно містить фрагменти загальної формули:

де Х означає лінійний або розгалужене алкилен, має від близько 1 до 30 атомів вуглецю, кожен R1, R2, R3і R4незалежно являє со�ксильними групами або атомами галогену; феніл, який може бути заміщений однієї або декількома З1-30алкільних групами, атомами галогену, гідроксильними або алкоксигруппами; або силоксановую ланцюг, що має загальну формулу:

де Y означає:

(а) лінійний або розгалужене алкилен, має від близько 1 до 40 атомів вуглецю, який може бути заміщений (i) однією або кількома амидогруппами, що мають загальну формулу R1CONR1, або (ii) З5-6циклічним кільцем, або (iii) фениленом, який може бути заміщений однієї або декількома З1-10алкільних групами, або (iv) гідрокси, або (v)3-8циклоалканом, або (vi)1-20алкилом, який може бути заміщений однієї або декількома гидроксигруппами, або (vii) З1-10алкиламинами, або

(b) TR5R6R7,

де кожен R5, R6і R7незалежно являє собою1-10лінійні або розгалужені алкилени, і Т означає CR8, де R8означає водень, тривалентний атом N, P або Al, або З1-30алкіл з лінійною або розгалуженим ланцюгом, який може бути заміщений однієї або декількома гідроксильними групами або групами галогену; феніл, який може бути заміщений однієї або декількома З�ющую загальну формулу:

.

Переважно, коли R1, R2, R3і R4означають1-10, переважно метил, і Х і Y представляють собою лінійний або розгалужене алкилен. Кращі силіконові поліаміди, що мають загальну формулу:

де а і b незалежно є достатніми, щоб забезпечити силіконовий поліамідний полімер, що має температуру плавлення в межах від близько 60 до 120°С і молекулярну масу в межах від близько 40000 до 500000 Дальтон. Один тип силіконового поліаміду, який може бути використаний в композиціях щодо винаходу, може бути придбаний від Dow Corning Corporation під торговою назвою Dow Corning 2-8178 gellant, що має назву згідно CTFA сополімер найлон-611/диметикон, який продають у композиції, що містить PPG-3 миристиловий простий ефір.

Також придатними є поліаміди, які набувають від Arizona Chemical під торговими назвами Uniclear і Sylvaclear. Такі поліаміди можуть закінчуватися групами складного ефіру або аміду. Приклади поліамідів з кінцевими групами складного ефіру включають, але без обмеження зазначеним, поліаміди, що мають загальну формулу:

де n означає число амідних�вого ефіру і аміда; кожен R1незалежно являє собою алкільних або алкенильную групу, що містить щонайменше 4 атома вуглецю; кожен R2незалежно являє собою4-42вуглеводневу групу за умови, що принаймні 50% груп R2являють собою30-42вуглеводень; кожен R3незалежно являє собою органічну групу, що містить щонайменше 2 атома вуглецю, атоми водню і необов'язково один або кілька атомів кисню або азоту; і кожен R4незалежно являє собою атом водню, З1-10алкільних груп або безпосередній зв'язок з R3або іншим R4, так що атом азоту, до якого обидва R3і R4приєднані, утворює частину гетероциклической структури, позначеної як R4-N-R3, причому щонайменше 50% груп R4являють собою атом водню.

Поліаміди з кінцевими групами складного ефіру і аміду, які можуть бути використані, включають поліаміди, що продаються Arizona Chemical під торговими назвами Sylvaclear A200V або A2614V, обидва мають назву відповідно CTFA етилендіамін/гидрогенизированний димерний дилинолеат сополімер/біс-ді-14-18алкиламид; Sylvaclear AF1900V; Sylvaclear C75V, маю�линолеат сополімер; Sylvaclear PA1200V, що має назву згідно CTFA Поліамід-3; Sylvaclear PE400V; Sylvaclear WF1500V, або Uniclear, такий як Uniclear 100 VG, що має назву згідно INCI сополімер етилендіамін/стеарил димер дилинолеат, або сополімер етилендіамін/стеарил димер диталлат. Інші приклади відповідних поліамідів включають поліаміди, що продаються Henkel під товарним знаком Versamid (такий як Versamid 930, 744, 1655), або Olin Mathieson Chemical Corp. під товарним знаком Onamid S або Onamid С.

4. Натуральні або синтетичні органічні воски

Також придатними як структурирующих агентів можуть бути один або декілька натуральних або синтетичних восків, таких як тварини, рослинні або мінеральні воски. Переважно, такі воски повинні мати більш високу температуру плавлення, таку як близько 60 до 150°С, більш переважно від близько 65 до 100°С. Приклади таких восків включають воски, отримані синтезом Фішера-Тропша, такі як поліетилен або синтетичний віск, або різні рослинні воски, такі як віск восковници, канделильский віск, озокерит, камедь акації, бджолиний віск, церезин, цетиловие складні ефіри, квітковий віск, цитрусовий віск, карнаубський віск, віск жожоба, японський віск, поліетилен, мікрокристалічний, рисові оафин, віск авокадо, яблучний віск, шелачний віск, віск шавлії, віск з барди, виноградний віск та їх похідні з полиалкиленгликолем, такі як PEG6-20 бджолиний віск або PEG-12 карнаубський віск, або жирні кислоти, жирні спирти, включаючи їх складні ефіри, такі як гидроксистеариновие кислоти (наприклад, 12-гидроксистеариновая кислота), тристеарин, трибегенин, олеїнова кислота, стеаринова кислота і так далі.

5. Монтморіллонітові мінерали

Один тип структурує агента, який може бути використаний, містить натуральні або синтетичні монтморіллонітові мінерали, такі як гекторіт, бентоніт і їх кватернизованние похідні, які отримують при взаємодії мінералів із з'єднанням четвертинного амонію, такі як стеаралконий бентоніт, гекторити, кватернизованние гекторити, такі як гекторіт Quaternium-18, атапульгіт, карбонати, такі як пропиленкарбонат, бентони тощо.

6. Кремнеземи і силікати

До іншого типу структурує агента, який може бути використаний, відносяться кремнезем, силікати або силилат кремнезему та їх похідні з лужними або лужно-земельними металами. Такі кремнеземи і силікати зазвичай знаходяться в порошкообразТакже підходящими як структурирующих агентів є різні типи полісахаридів, наприклад, ксантанова камедь.

Е. Сонцезахисні засоби

Може бути бажаним також включати в композиції з винаходу одне або кілька сонцезахисних засобів. Такі сонцезахисні засоби містять хімічні блокуючі UVA або UVB сонцезахисні засоби або фізичні сонцезахисні засоби у формі частинок.

Блокуючі UVA хімічні сонцезахисні засоби

Якщо бажано, композиція може містити одне або кілька блокуючих UVA сонцезахисних засобів. Термін "блокуючий UVA" означає хімічна сполука, що блокує UV випромінювання в діапазоні довжин хвиль від близько 320 до 400 нм. Переважними блокуючими UVA сонцезахисними засобами є з'єднання дибензоилметана, що мають загальну формулу:

де R1n означає, OR і NRR, де кожен R незалежно означає Н, С1-20алкіл з прямою або розгалуженим ланцюгом; R2n означає або ВІН; і R3означає Н, С1-20алкіл з прямою або розгалуженим ланцюгом.

Переважно, коли R1означає OR; де R означає1-20алкіл з прямою або розгалуженим ланцюгом, переважно метил; R2означає Н; і R3означає1-20алкіл з�щитних сполук зазначеної загальної формули включають 4-метилдибензоилметан, 2-метилдибензоилметан, 4-изопропилдибензоилметан, 4-трет-бутилдибензоилметан, 2,4-диметилдибензоилметан, 2,5-диметилдибензоилметан, 4,4'-диизопропилбензоилметан, 4-трет-бутил-4'-метоксидибензоилметан, 2-метил-5-ізопропіл-4'-метоксидибензоилметан, 2-метил-5-трет-бутил-4'-метоксидибензоилметан і так далі. Особливо кращий 4-трет-бутил-4'-метоксидибензоилметан, також відомий як авобензон. Авобензон комерційно доступний від Givaudan-Roure під товарним знаком Parsol 1789 і Merck & Co. під товарним знаком Eusolex 9020.

Інші типи блокуючих UVA сонцезахисних засобів включають похідні дикамфорсульфокислоти, такі як экамсул, сонцезахисний засіб, що продається під тоговим назвою Mexoryl™, яке є терефталиден дикамфорсульфокислотой, що має формулу:

.

Композиція може містити близько від 0,001 до 20%, переважно 0,005-5%, більш переважно близько 0,005-3% маси композиції, блокуючого UVA сонцезахисного засобу. У кращому варіанті здійснення винаходу блокуючим UVA сонцезахисним засобом є авобензон, і він становить не більше ніж близько 3% по масі всієї композиції.

2. Блокуючі UVB хімічні сонцезахисні засоби<�ло 290 до 320 нм. Існують різноманітні блокуючіUVBхімічні сонцезахисні засоби, включаючи альфа-ціано-бета -, бета-дифениловие ефіри акрилової кислоти, які розкриті в патенті США № 3215724, який включений в даний опис посиланням у всій своїй повноті. Одним конкретним прикладом альфа-ціано-бета -, бета-дифенилового ефіру акрилової кислоти є октокрилен, який є 2-этилгексил 2-ціано-3,3-дифенилакрилатом. У деяких випадках композиція може містити не більше ніж близько 110% по масі всієї композиції октокрилена. Відповідні кількості знаходяться в межах близько 0,001-10% по масі. Октокрилен може бути придбаний від BASF під торговою назвою Uvinul N-539.

Інші відповідні сонцезахисні засоби включають бензилиден камфорние похідні, які розкриті в патенті США № 3781417, який включений в даний опис посиланням у всій своїй повноті. Такі бензилиден камфорние похідні мають загальну формулу:

де R означає п-толил або стирил, переважно стирил. Особливо краща 4-метилбензилиден камфора, яка є розчинним у жирах блокуючим UVB сонцезахисним з'єднанням, продаваним Merck під торговою назвою Eusolex 6300.

де кожен R і R1незалежно являє собою1-20алкіл з прямою або розгалуженим ланцюгом. Переважно, коли R-метил, і R1являє собою1-10алкіл з прямою або розгалуженим ланцюгом, переважно З8алкіл. Кращим з'єднанням є этилгексил метоксициннамат, також відомий як октоксинат або октил метоксициннамат. З'єднання може бути придбано від Givaudan Corporation під торговою назвою Parsol MCX або від BASF під торговою назвою Uvinul MC 80. Також придатними є похідні моно-, ді - і триэтаноламинов таких метокси циннаматов, включаючи діетаноламін метоксициннамат. Також прийнятний циноксат, який є ароматичним простих ефірів зазначеного з'єднання. Якщо присутній, циноксат повинен перебувати у кількості не більше ніж близько 3% по масі всієї композиції.

Також придатними як блокуючих UVB сонцезахисних агентів є різні похідні бензофенону, що мають загальну формулу:

де кожен R-R9незалежно являє собою Н, ВІН, NaO3S, SO3H, SO3Na, Cl, R", OR', де R" означає1-20алкіл з прямою або розгалуженим ланцюгом. Приклади таких со� є бензофенони 3 (званий також як оксибензон), бензофенони 4 (званий також як силизобензон), бензофенони 5 (силизобензон натрій) тощо. Найбільш кращий бензофенони 3.

Також придатними є деякі похідні метилсаліцилату, що мають загальну формулу:

де кожен R1, R2, R3і R4незалежно являє собою H, OH, NH2або З1-20алкіл з прямою або розгалуженим ланцюгом. Особливо доцільним є поєднання, де R1, R2і R3представляють метил, і R4є гідроксил або NH2, що має назву гомоментил саліцилат (відоме також як Homosalate) або мєнти антранилат. Homosalate комерційно доступний від Merck під торговою назвою Eusolex HMS і мєнти антранилат комерційно доступний від Haarmann & Reimer під торговою назвою Heliopan. Якщо присутній Homosalate повинен становити не більше ніж близько 15% по масі всієї композиції.

Різні похідні аміно бензойної кислоти є придатними поглиначами UVB, включаючи похідні, що мають загальну формулу:

де кожен R1, R2і R3незалежно являє собою H1-20алкіл з прямою або розгалуженим ланцюгом, який моЏет Н собою або З1-8алкіл з прямою або розгалуженим ланцюгом, і R2і R3являють собою Н або З1-8алкіл з прямою або розгалуженим ланцюгом. Особливо переважні РАВА, етил гексил диметил РАВА (Padimate O), этилдигидроксипропил РАВА тощо. Якщо присутній, Padimate O повинен становити не більше ніж близько 8% по масі всієї композиції.

Салицилатние похідні також є прийнятними поглиначами UVB. Такі сполуки мають загальну формулу: де R являє алкіл з прямою або розгалуженим ланцюгом, включаючи похідні зазначеного сполуки, утворені з моно-, ди - або триэтаноламинами. Особливо бажаними є октилсалицилат, ТЕА-саліцилат, DEA-саліцилат і їх суміші.

Зазвичай кількість присутнього блокуючого UVB хімічного сонцезахисного засобу може перебувати в межах від близько 0,001 до 45%, переважно 0,005-40%, більш переважно 0,01-35% по масі всієї композиції.

Якщо бажано, композиції з винаходу можуть бути складені так, щоб мати конкретні величини SPF (сонцезахисного фактора), що знаходяться в межах від близько 1-100, переважно близько 10-75 з відносинами UVA і UVB в межах 1-3:1.

F. Плівкоутворювачі

Може бути бажано�удут покращувати плівку, формовану косметикою, наноситься на шкіру, і, в деяких випадках, посилювати водостійкість або опір переміщенню. Якщо присутні, такі плівкоутворювачі можуть знаходитися в межах від близько 0,1 до 50%, переважно від 0,5 до 40%, більш переважно від близько 1 до 35% по масі всієї композиції.

Відповідні плівкоутворювачі можуть бути на основі силікону або органічних полімерів. Особливо переважні зшиті силоксанові смоли, зазвичай звані як смоли МТ або MQ. Приклади таких смол включають смолу MQ триметилсилоксисиликат смолу або МТ, звану як полиметилсилсесквиоксан. Триметилсилоксисиликат може бути придбаний від Dow Corning під торговою назвою 749 Fluid, яка є сумішшю приблизно 50/50 триметилсилоксисиликата і циклометикона, або від General Electric під торговою назвою SR 1000. Полиметилсилсесквиоксан може бути придбаний від Wacker-Chemie під торговою назвою смола МК.

Композиція може містити інші інгредієнти, включаючи консерванти, рослинні екстракти, вітаміни, антиоксиданти тощо.

V. Спосіб і продукт

Винахід відноситься до способу додання кольору кератиновим поверхонь з удосконаленням зовнішнього вигляду ращей композиційні частинки, мають частку, що містить щонайменше один барвник, і частку, що містить щонайменше один прозорий або напівпрозорий термопластичний матеріал.

Виявлено, що якщо принаймні частина всього компонента барвника, присутнього в композиції, замінюють композиційними частками, барвник, що наноситься на шкіру, забезпечує більш природний вигляд з глибиною і рядом якісних характеристик, дозволяючи в той же час бачити крізь нього природні отенки шкіри. Композиція може бути у формі основ гриму, рум'ян, тіней для повік і тому подібного. Переважно, коли близько 0,1-90%, переважно 10-90% всього компонента барвника замінюють композиційними частками, результатом буде вдосконалена криюча здатність і вдосконалений зовнішній вигляд.

Винахід відноситься до способу зменшення землистого, мертвотно бліде або схожого на маску зовнішнього вигляду косметичної композиції на шкірі шляхом нанесення композиції, в якій щонайменше частина всього кольорового компонента замінена композиційними частинками. Як правило, коли від близько 0,1-99%, переважно 10-90% всього компонента барвника замінюють композиційними частками, землистий, мерѾсится до способу зменшення одиниць складського обліку в асортименті відтінків кольорової косметики і до отриманого асортименту відтінків кольорової косметики. Вираз "кольорова косметика" означає композицію, що наноситься на кератіновую поверхню, таку як шкіра, волосся або нігті, з метою додання кольору. Приклади включають основу гриму, рум'яна, тіні для повік тощо, причому основа гриму найбільш краща. Термін "асортимент відтінків" означає асортимент відтінків, пропонованих виробником косметики для однієї конкретної SKU кольоровий косметики. Для прикладу, основа гриму "Продукт Х" має SKU № 1234, яка ідентифікує продукт Х і має 25 різних кольорових відтінків, коди відтінків позначені двозначними числами, наприклад від 01 до 25, тобто 1234-01 і т. д. Або в іншому прикладі, рум'яна "Продукт Y" ідентифікований SKU № 4567 і має шість різних кольорових відтінків в лінії, коди відтінків позначені двозначними числами, наприклад від 01 до 06.

У способі щодо винаходу, кількість відтінків у рядку відтінків для кольорової косметики, такий як основа гриму, рум'яна тощо, може бути зменшено на 10-80% при використанні композиційних частинок для приготування кольорової косметичної композиції. При готуванні косметичних композицій композиційні частинки можуть бути заміщають 100% всього компонента барвника композиції. В якості варіанту, композичтительном варіанті здійснення винаходу, коли близько 30-80%, більш переважно від близько 40-60% усього компонента барвника замінюють композиційними частинками. Іншими відповідними межами можуть бути від близько 1-99%, переважно від близько 20-80%, більш переважно від близько 30-70% по масі всього компонента барвника, заміненого композиційними частками.

В одному варіанті здійснення спосіб передбачає ряд відтінків основи гриму, який показує 10-60% зниження числа відтінків. Більш конкретно, винахід відноситься до лінії продукту, а саме основі гриму, має вихідний ряд відтінків, складається з 15-30 індивідуальних різних відтінків, де кількість відтінків у рядку відтінків може бути зменшено на 0,1-99%, переважно приблизно на 10-90%, коли основи гриму готують з композиційними частками, як викладено в даному описі. У кращому варіанті здійснення, в якості прикладу, вихідний ряд основ гриму мав 19 відтінків. Коли суміш для основи гриму готували з заміною близько 40-60% усього компонента барвника композиційними частками, стало можливим зменшити кількість відтінків до 11, і все ще забезпечувати їх відповідність всіх відтінків шкіри в тих самих кольорах, які узгоджувалися з 19 відтінками, таким�имерами, які наведені тільки для ілюстрації.

Приклад 1

Кольорову суміш готували спочатку змішуванням в співвідношенні 50/50 250 грамів сферичних частинок поліметилметакрилату (РММА) (Microsphere М-100, Tomen America, або Sepimat P від SEPPIC) та 250 грамів червоного оксиду заліза (Unipure Red LC 381EM, Sensient Technologies, South Plainfield, NJ) при кімнатній температурі в контейнері СВМ для змішування в лабораторних масштабах (Model Labmaster HC-1A, Teledyne Special Equipment, Readco Products, York, PA), має обертову лопать або імпелер, який обертається при близько 7000 оборотах на хвилину зі швидкістю перекидання, встановленої при 35 оборотах на хвилину, і при тривалості процесу 2 хвилини. При кімнатній температурі під витяжним ковпаком 250 грам барвника додавали в стакан з нержавіючої сталі і розбавляли 625 грамами ацетону з перемішуванням пропелерної мішалки, підходящою для перемішування без розбризкування. Суміші давали можливість відстоятися в склянці близько 3-5 хвилин до утворення консистенції ллється густого сиропу. Вміст склянки виливали у піддон із скла Pyrex і розподіляли до однорідної товщини близько від 0,25 до 0,5 дюймів. Суміші давали можливість висохнути протягом 24-36 годин або до тих пір, поки суміш не ставала твердою і крихкою і л� на дрібні шматочки руками в рукавичках до розмірів, підходять для молоткового дроблення через сито 0,20 дюйма.

Шматочки суміші барвника пропускали потім через молоткову дробарку (Retsch Corporation, Model SR300, Haan Germany) з ситом 0,02 дюйма, так що шматочки зменшували до розмірів частинок, придатних для розмелювання в струминного млина (зазвичай близько 600 мікрометрів або менше).

Шматочки суміші барвника потім піддавали струйного розмелювання, використовуючи струменевий млин модель 4, що постачається Sturtevant. Inc., 348 Circuit Street, Hanover, MA. Повітряний тиск на вході підтримували при 105 psi (724 КПа) і тиск подрібнення при 100 psi (689 КПа). Швидкість подачі матеріалу була встановлена при 40 грам на хвилину. Розмелювання здійснювали при кімнатній температурі протягом 1 години. Після подрібнення частинок суміші барвника їх збирали для сушіння при розпиленні.

Після струминного розмелювання частинки суміші барвника просівали, щоб видалити будь-які великі частинки (наприклад, ті, які більше ніж 45 мікрометрів) перед сушкою при розпиленні, використовуючи лабораторну вібраційну просеивающую машину модель Octagon Ce Digital (Endicotts Limited, Lombard Road, London SW19 England). Частинки суміші барвника, які пройшли через сито 45 мікрометрів, збирали для сушіння при розпиленні. Частинки суміші барвника, які �ашине для сушіння при розпиленні (Glatt Model GPCG-1 Spray Drying Unit, Glatt Technologies, Inc.). В установку завантажували від близько 500 грамів до 1 кілограма частинок суміші барвника. Машину регулювали за такими параметрами: інтервал фільтруючого вібратора вібрацію встановлювали при 5 секундних інтервалах; клапан скидання повітря - встановлювали при 0,4 бар; тиск атомизационного розпилення - встановлювали при 2,5 бар; швидкість рідкого розпилового потоку встановлювали при 25 мл на хвилину. До 500 грамам частинок суміші барвника додавали 94,09 грамів Dow Corning 7-4404 Fluid (суміш близько 35-45 частин трисилоксана і близько 40-70 частин диметикон силилата), яку сушили при розпиленні на частинках суміші барвника. Це давало порошкоподібну суміш приблизно з 7% за масою покритих частинок суміші барвника. Після завершення сушіння при розпиленні частинки збирали і сушили протягом ночі в печі (Cascade TEK Model VO-2) при температурі 70-80°С.

Кінцеву стадію просіювання проводили після сушіння при розпиленні, щоб видалити агломерати. Висушені при розпиленні вкриті частинки суміші барвника просівали, як зазначено вище, через сито 45 мікрометрів. Отримані вкриті частинки суміші барвника були вільно сипучими і мали середній розмір частинок близько 10 мікрометрів.

Зазначений процес повторялgies) і діоксидом титану (AFDC 200, Kemora Pigments Oy, Finland). Отримані висушені при розпиленні вкриті композиційні частинки жовтого оксиду заліза мали розміри частинок близько 15 мікрометрів. Отримані висушені при розпиленні вкриті чорні оксиди заліза суміші барвника мали розміри частинок близько 10,6 мікрометрів; композиційні частинки червоного оксиду заліза близько 15 мікрометрів; і композиційні частинки діоксиду титану близько 15 мікрометрів. Склад композиційних частинок був:

КолірБарвник% по масіТермопластичний матеріал% по масіПокриття% по масі
білийTiO246,5РММА46,5трисилоксан диметикон силилат7
червонийчервоні оксиди заліза46,5РММА46,5чорні оксиди заліза46,5РММА46,5трисилоксан диметикон силилат7
жовтийжовті оксиди заліза46,5РММА46,5трисилоксан диметикон силилат7

Отримані композиційні частинки використовували для приготування композицій основ гриму.

Приклад 2

Основи композиції гриму були приготовані наступні:

інгредієнт% по масі
рецептура 1(М)рецептура 2
циклопентасилоксан/PEG/PPG-18/18 диметикон (90:10)5,005,00
сесквиолеат сорбитана0,200,20
циклопентасилоксан3,253,25
лецитин0,0010,001
пентаэритритил тетра-ди-трет-бутил гидроксигидроциннамат0,050,05
діоксид титану/триэтоксикаприлилсилан7,213,61
жовті оксиди заліза/триэтоксикаприлилсилан2,421,21
червоні оксиди заліза/триэтоксикаприлилсилан0,650,32
чорні оксиди заліза/триэтоксикаприлилсилан0,220,11
кремнезем/діоксид титану/диметикон0,02-
діоксид титану-3,63
композиційний барвник щодо винаходу (жовті оксиди заліза/червоні оксиди заліза, кремнезем/чорні оксиди железаtr>кремнезем/діоксид титану/диметикон0,02
гидрогенизированний лецитин0,100,10
кремнезем/метоксиамодиметикон/силсесквиоксан сополімер1,00
діоксид титану/триэтоксикаприлилсилан1,041,04
триметилсилоксисиликат2,502,50
токоферил ацетат0,050,05
циклопентасилоксан/дистеардимоний гекторіт/пропілен карбонат (75/20/5)2,25
циклометикон/диметикон/PEG-10 зшитий полімер (KSG-24)2,502,50
циклометикон/диметикон зшитий полімер3,503,50
диметleft">етілгексілметоксіціннамат2,502,50
водаq.s. 100q.s. 100
бутиленгліколь3,004,00
сорбінова кислота0,200,20
феноксіетанол/хлорксиленол1,001,00
ксантанова камедь0,200,20
Laureth-70,250,25
сульфат магнію1,501,50
гіалуронова кислота (1% водний розчин)2,002,00

Композицію отримували шляхом об'єднання інгредієнтів водної фази і масляної фази і гарного перемішування до емульгування. Отримані основи були емульсіями типу вода в маслі.

Приклад 3

Рецептуру 1 і рецепт> типи шкіри від нормальної до жирного,

- користувачі рідкої основи з універсального магазину або престижного бренду,

- використовували основу щонайменше п'ять днів у тиждень і

- воліли розподіл покриття від повного до повного-до-середнього і природну остаточну обробку.

Проводили п'ятиденна неидентифицируемое перехресне дослідження, і на початку всі учасниці були акцептантами випробуваного відтінку. Термін "неидентифицируемое" означає, що учасниці випробування не були обізнані про те, яка косметична компанія проводить випробування. Термін "перехресне" означає, що учасниці випробування були розділені на дві групи по 15. Термін "акцептанти випробуваного відтінку" означає, що кожна з учасниць випробування знаходила випробуваний відтінок основи, щоб він був прийнятним. Кожна група з 15 учасниць відчувала першу з випробуваних основ гриму протягом двох днів. На 3 день учасниці випробування поверталися на місце випробування і отримували другу випробувану основу гриму для останніх двох днів дослідження.

Учасниць постачали основою гриму рецептури 1 або рецептури 2 в скляній банці, позначеної як "основа гриму" і інструктували про нанесення основи �часточки випробування були попереджені про те, щоб не вводити ніяких нових продуктів в свій макіяж або в режим догляду за шкірою під час періоду випробування. Учасниці випробування самостійно заповнювали анкету з питаннями після кожного дводенного періоду застосування, і на завершення дослідження безпосередньо ставили порівняльні питання.

Учасниць випробування опитували про те, яку основу гриму, рецептури 1 або рецептури 2, вони воліли порівняно з зазвичай використовуваної основою. Результати були наступні:

порівняннярецептура 1рецептура 2 (винахід)
кількість учасниць, яким сподобалося набагато/дещо більше/також як регулярно використовується основа2322
кількість учасниць, яким сподобалося набагато/дещо більше, ніж регулярно використовується основа1012
кількість учасниць, яким сподобалося набагато більше, ніж регулярно використовується основа278

Приклад 4

Одинадцять додаткових композицій основи гриму щодо винаходу були приготовані таким чином з композиційних частинок, отриманих у прикладі 1:

інгредієнт% по масі
деіонізована водаQS100
циклопентасилоксан19,17
циклопентасилоксан/PEG/PPG-18/18 диметикон5,00
всі композиційні частинки**
діоксид титану/триэтоксикаприлилсилан4,24
циклометикон/диметикон зшитий полімер3,50
PEG-10 диметикон3,25
бутиленгліколь3,00
этилгексил метоксициннамат2,50
циклопент�н/диметикон/PEG-10/15 зшитий полімер2,50
сульфат магнію1,50
циклопентасилоксан/дистеардимоний гекторіт/пропілен карбонат1,13
діоксид титану/триэтоксикаприлилсилан1,04
феноксіетанол/хлороксиленол1,00
жовті оксиди заліза/триэтоксикаприлилсилан0,85
кремнезем/метоксиамодиметикон/силсесквиоксан сополімер0,50
Laureth-70,25
сесквиолеат сорбитана0,20
сорбінова кислота0,20
ксантанова камедь0,20
червоні оксиди заліза/триэтоксикаприлилсилан0,13
гидрогенизированний лецитин0,10
токоферил асигидроциннамат0,05
чорні оксиди заліза/триэтоксикаприлилсилан0,03
гіалуронат натрію0,02
кремнезем/діоксид титану/метикон0,02
феноксіетанол0,02

Кількості композиційних частинок в % по масі загальних рецептур SG1-11 були наступні:

Композиційні частинки: W = білі, B = чорні, R = червоні, Y = жовті.

Приклад 5

Дослідження з 200 учасниками проводили, щоб визначити, забезпечувала чи основа гриму за технологією згідно винаходу вдосконалене універсальне узгодження відтінку, достатню, щоб узгоджуватися з різними відтінками шкіри в одній тональної категорії і таким чином внести свій внесок у зниження SKU.

Набрали 200 учасників випробування. Професійний художник-гример вибрав основу з лінії основ гриму MAC Stud�нові MAC Studio Fix були наступні:

Тональна категоріяНомери відтінків MAC Studio Fix Fluid SPF15
світлаNC15,NW15
світла/середняNC20, NW20, NC25, NW25, NC30
середняNC35, NC37, NW30, NC40, NC42
середня/темнаNC44, NW35, NW40, NW43, NC45
темнаNW45, NC50, NW47
глибока/темнаNW50, NW55, NC55

Список інгредієнтів в основах MAC Studio Fix Fluid SPF15, які були використані, наступний:

АКТИВНІ ІНГРЕДІЄНТИ: ОКТИНОКСАТ 2,50% [] ДІОКСИД ТИТАНУ 1,00%

ІНГРЕДІЄНТИ: ВОДА [] ЦИКЛОПЕНТАСИЛОКСАН [] PEG-10 ДИМЕТИКОН [] БУТИЛЕНГЛІКОЛЬ [] ТРИМЕТИЛСИЛОКСИСИЛИКАТ [] ДИМЕТИКОН [] СУЛЬФАТ МАГНІЮ [] ДИМЕТИКОН/PEG-10/15 ЗШИТИЙ ПОЛІМЕР [] ЕКСТРАКТ LAMINARIA SACCARINA [] ЕКСТРАКТ ВОДОРОСТІ [] ТОКОФЕРИЛ АЦЕТАТ [] ГІАЛУРОНАТ НАТРІЮ [] ТОКОФЕРОЛ [] ЛЕЦИТИН [] ГИДРОГЕНИЗИРОВАННиЙ ЛЕЦИТИН [] КСАНТАНОВА КАМЕДЬ [] СЕСКВИОЛЕАТ СОРБИТАНА [] МЕТОКСИ АМОДИМЕТИКОН/СИЛСЕСКВИОК�РИЭТОКСИКАПРИЛИЛСИЛАН [] ПРОПІЛЕН КАРБОНАТ [] ПЕНТАЭРИТРИТИЛ ТЕТРА-ДИ-ТРЕТ-БУТИЛ ГИДРОКСИГИДРОЦИННАМАТ [] СОРБІНОВА КИСЛОТА [] ХЛОРКСИЛЕНОЛ [] ФЕНОКСІЕТАНОЛ [] [+/- ДІОКСИД ТИТАНУ (CI 77891) [] ОКСИДИ ЗАЛІЗА (CI 77491, CI 77492, CI 77499) [] ХРОМОКСИДНиЕ ЗЕЛЕНІ (CI 77288)]

Відтінок продукту Studio Fix, який якнайкраще відповідав шкірі кожного учасника випробування був обраний професійним художником-гримером і використовувався кожним учасником випробування. І професійний художник-гример, і учасник випробування погодилися, що нанесений колір відповідав шкірі.

Основу MAC Studio Fix потім видаляли з шкіри учасника випробування, і професійний художник-гример вибирав основу з відтінків від SG1 до SG11 і завдавав кожному з учасників випробування. Після завершення нанесення обидва, професійний художник-гример і учасник випробування, погодилися, що нанесена основа відповідала шкірі.

Результати показали, що основи у відтінках від SG1 до SG11 (11 відтінків) всі відповідали відтінків шкіри, відображеним повним тональним поруч (19 відтінків) для продуктів MAC Studio Fix, таким чином маючи результатом:

Тональна категоріяВідтінки MAC Studio FixВідповідні SG відтінки (винахід)Коментарі
світлаNC15 NC15 і NW15 основи MAC Studio Fix в світлій тональної категорії.
світла середняNC20, NW20, NC25, NW25, NC30SG2, SG3Два відтінки, SG2 і SG3, відповідали п'яти відтінків основи MAC Studio Fix в світлій/середньої тональної категорії.. SG2 відповідав NC20, NW20, NC25. SG2 відповідав NW25, NC30.
середняNC35, NC37, NW30, NC40, NC42SG4, SG5Два відтінки, SG4 і SG5, відповідали п'яти відтінків основи MAC Studio Fix в середній тональної категорії. SG4 відповідав NC35, NC37, NW30. SG5 відповідав NC40, NC42.
середня темнаNC44, NW35, NW40, NW43, NC45SG6, SG7Два відтінки, SG6 і SG7, відповідали п'яти відтінків основи MAC Studio Fix в середній/темній тональної категорії. SG6 відповідав NC44, NW35, NW40. SG7 відповідав NW43, NC45.
темнаNW45, NC50, NW47SG8, SG9Два відтінки, SG8 і SG9, відповідали трьом відтінкам основи MAC Studio Fix в темній тональної категорії, SG8 відповідав NW45, NC50. SG9 відповідав NW45, NW50, NW47..
Два відтінки, SG10 і SG11, відповідали трьом відтінкам основи MAC Studio Fix в глибокій темній тональної категорії. SG10 відповідав NW50, NW55. SG11 відповідав NW50, NW55, NC55.

Зазначені результати відображені на прикладеній фігурі 1 і показують, що основи композиції, що містять композиційні частинки по винаходу, є значно більш універсальними в узгодженні відтінків основи, роблячи таким чином свій внесок у зменшення SKU. Зокрема, було можливо зменшити кількість відтінків до 11 від вихідних 19 за рахунок застосування композиційних частинок винаходу для приготування композиції основи.

Приклад 6

Композиційні частки у формі стислих мікросфер отримували, використовуючи Expancel 551 DE 20d 60 (DE 20 встановлює середній розмір частинок 20 мікрометрів). Близько 800 грамів поміщали в змішувальну камеру. Ацетон в кількості близько 4000 мл додавали при 20 оборотах в хвилину. Отримували гель і близько 343 р ультратонкого діоксиду титану (DE 50 2 мікрометра) додавали до гелю. Сукупність діоксиду титану і гелю змішували до гомогенності. Ацетон видаляли нагріванням суміші в вакуумній камері. Частинки діоксиду титану залучалися до мікросфери, і зовнішній шар мікросфери покривали зверху приблизно/sub> вимірювали за допомогою аналізатора розмірів частинок Malvern, доступного від Malvern Instrument Scirocco 200 at Worcestershire, UK, і результат був 5-8 мікрометрів.

Приклад 7

Композиційні частки у формі стислих мікросфер отримують, використовуючи Expancel 551 DE 20 d 60 (DE 20 встановлює середній розмір частинок 20 мікрометрів). Близько 800 грам поміщають в змішувальну камеру. Ацетон в кількості близько 4000 мл додають при 20 оборотах в хвилину. Отримують гель і близько 343 р ультратонкого діоксиду титану (DE 50 2 мікрометра) додають до гелю. Сукупність червоних оксидів заліза і гелю змішують до гомогенності. Ацетон видаляють нагріванням суміші в вакуумній камері. Частинки червоних оксидів заліза залучаються до мікросфери, і зовнішній шар мікросфери покривали зверху приблизно 14 відсотками по масі силіконового полімеру Dow Corning 1107. Кінцевий розмір частинок мікросфер з захопленим TiO2вимірюють з допомогою аналізатора розмірів частинок Malvern, доступного від Malvern Instrument Scirocco 200 at Worcestershire, UK, і отримують результат 5-8 мікрометрів.

Приклад 8

1 кг сферичних частинок РММА (Sepitmat від SEPPIC) і 1 кг червоного оксиду заліза (Unipure Red LC381 EM, Sensient Technologies, South Plainfield, NJ) поміщали в антистатичний мішок (Anti-Static Bags, Champion Plastics, 220 Clifton Blvd, Clifton, NJ) і поміщали в барабализительно протягом 1 години. Суміш видаляли з барабана і поміщали в поліфазний реактор LittleFord DVT з внутрішнім об'ємом 5 галон (LittleFord Day Inc., Florence, KY) і нагрівали до 72°С при змішуванні зі швидкістю на кінцях лопатей 0,3-0,5 фут/с. В окремій посудині 1,42 кг етанолу (безводний чистий для аналізу спирт 200 - Grad ACS, Sigma Aldrich) нагрівали до 72°С і додавали в установку LittleFord. Желированний матеріал змішували до однорідності при швидкості на кінцях лопатей 0,3-0,5 фут/с. Етанол видаляли у вакуумі та нагріванням до 75°С. Сухий порошок подрібнювали в молотковій дробарці з решетом 0,01 дюйма Hosokawa Hammermill 1HP (Hosokawa Col, Osaka, Japan). До 2 кг кольорових змішаних частинок додавали 376,36 грамів Dow Corning 7-44-4 Cosmetic Fluid (суміш близько 35-45 частин трисилоксана і близько 4-70 частин диметикон силилата) і перемішували в установці LittleFord до однорідності.

Систему обробляли теплом при 75°С у вакуумі і потоком азоту до сухості. Це давало порошкову суміш приблизно з 7% за масою покритих кольорових змішаних частинок. Кінцеву стадію подрібнення в молотковій дробарці здійснювали після сушки, щоб видалити агломерати.

Зазначений процес повторювали, використовуючи жовтий оксид заліза (Unipure Yellow LC 182 EM, Sensient Cosmetic Technologies), оксид заліза чорний (Unipure Black LC 989 EM, Sensient Cosmetic Technologies) і діоксид титану (AFDC 200икрометров. Отримані висушені, що містять оксид заліза чорний вкриті частинки мали розмір частинок близько 8 мікрометрів. Містять червоний оксид заліза частинки мали розмір частинок близько 8 мікрометрів. Композиція композиційних частинок була такою, як зазначено нижче:

Колір композиційних частинокВикористовуваний барвникБарвник % по масі в композиційних частинкахРММА % по масі в композиційних частинкахПокриття* % по масі в композиційних частинках
білийTiO246,546,57
червонийчервоний оксид заліза46,546,57
чорнийчорний оксид заліза46,546,57
жовтий
*Трисилоксан/диметикон силилат

Приклад 9

Композицію губної помади отримують наступним чином:

Інгредієнт%мас./мас.
екстракт Aloe barbadensis/мінеральне масло0,50
триметоксифенилдиметикон (PDM 1000)1,00
октил додецил стеаролил стеарат3,05
церезиновий віск6,50
вазелін32,05
гідрогенізовані рослинні олії14,00
полібутен0,25
озокерит16,25
этилгексил метоксициннамат7,50
пропіл парабен0,15
фенилтриметиконtd align="left">цетиловие складні ефіриq.s.
этилгексил саліцилат3,50
токоферил ацетат0,25
пігменти прикладу 84,00

Композицію отримують подрібненням пігментів в порції цетилових складних ефірів. Воски та олії окремо об'єднували при нагріванні і добре перемішували. Подрібнений пігмент додавали до суміші і добре перемішували. Суміш виливали у форми і давали можливість охолонути до кімнатної температури.

Приклад 10

Порошкові композиції для повік і композиції рум'ян отримують наступним чином:

Інгредієнт%мас./мас.
тіні для повікрум'яна
гідроксид алюмінію0,003
сесквиолеат сорбитана0,001
0,0005
екстракт соєвих бобів2,47
ЗНО0,700,05
лецитин0,0004
канделильский віск5,85
карнаубський віск1,76
рицинова оліяq.s.
полиглицерил-3 бджолиний віск3,23
симетикон0,05
дипентаэритритил гексагидроксистеарат2,50
изодецил неопентаноат0,05
каприловие/каприновие тригл�gn="center">4,75
олеил олеат6,70
октил пальмітат7,00
полібутенq.s
гидрогенизированний полиизобутен30,13
декстрин пальмітат11,00
озокерит2,35
синтетичний віск4,95
диизостеарил малат8,70
біс-диглицерил полиациладипинат-21,47
полидецен2,100,35
слюда/діоксид титану0,10
діоксид титану3,10
токоферил ацетат0,04
оксиди заліза5,11
FD&C синій № 1 алюмінієвий барвистий лак0,100,002
D&C червоний № 60,01
D&C червоний № 7 кальцієвий барвистий лак0,360,25
віддушка0,50
суміш пігментів прикладу 81,001,15

Композицію отримують подрібненням пігментів в порції масла. Окремо масла і віск і об'єднували при нагріванні і добре перемішували. Подрібнений пігмент додавали. Композиції ущільнювали в стаканчиках.

Приклад 11

Емульсійні типу масло у воді композиції туші для вій і нгредиенти%мас./мас.водаq.s.100q.s.100q.s.100бутиленгліколь5,003,003,00этилгексил гліцерин0,30вода/акрилати сополімер10,00полиглицерил-3 диизостеарат, рідина0,50оксиди заліза6,003,003,00суміш пігментів прикладу 86,003,003,00Каолін, порошок4,003,006,00стать="left">акрилати/октилакриламид сополімер5,00метил метакрилат зшитий полімер, дисперсія6,009,00слюда2,00слюда/метилметакрилат зшитий полімер3,00кремнезем1,00поликватерний-100,70Steareth-100/Disteareth-100 IPDI сополімер, в'язка рідина1,003,002,25поліімід-112,00натрій полістирол сульфонат (FF полімер0,100,100,10биосахаридная камедь (засіб для догляду за шкірою)0,10натрій дегидроацетат0,100,100,10бентоніт (згущувач)1,251,25динатрий EDTA (консервант)0,100,100,10гідрогенізована рицинова масло (тверде)5,00Steareth-2 (твердий)2,25Steareth-21 (твердий)0,753,503,50PEG-6 децилтетрадецет-300,50<касторове масло (тверде)0,50масло сперми Ricinus Communic (бобровий струмінь) (рідина)2,00PEG-20 (твердий)2,003,003,00PVP0,50PTFE2,00полівініловий спирт (плівкоутворюючих полімер)3,003,00найлон-6/кремнезем0,50вода/гідролізований пшеничний білок/PVP зшитий полімер1,00вода/гідролізований пшеничний білок7,00вода/полиаминопропил бигуанид0,200,100,05вода/акрилати сополімер, бутиленгліколь/натрій лаурет сульфат5,00феноксіетанол/каприлилгликоль/калію сорбат/вода/гексиленгліколь0,75феноксіетанол0,400,40феноксіетанол/каприлилгликоль/калію сорбат/вода/гексиленгліколь0,85амінометил пропандиол0,05

Композицію отримують поєднанням інгредієнтів водної фази і масляної фази окремо, потім змішуванням фаз до емульгування і про�нтом здійснення, це не повинно обмежувати обсяг винаходу конкретної представленою формою, навпаки, це повинно охоплювати такі варіанти, модифікації та еквіваленти, які можуть бути включені до сутність і обсяг винаходу, яке визначено додається формулою винаходу.

1. Композиція для нанесення на кератинові поверхні, що містить композиційні частки у формі спучених агломератів, що мають частку, що містить щонайменше один барвник, і частку, що містить щонайменше один прозорий або напівпрозорий термопластичний матеріал, де композиційні частинки містять по масі всього композиційного порошкоподібного матеріалу, близько від 10 до 90 частин частки барвника і від близько 90 до 10 частин частки прозорого або просвічує термопластичного матеріалу.

2. Композиція з п. 1, де барвник є пігментом, порошком або їх сумішшю.

3. Композиція з п. 2, де барвник є органічним пігментом, неорганічним пігментом або їх сумішами.

4. Композиція з п. 3, де органічним пігментом є барвник D&C, барвник FD&C або їх барвистий лак, і неорганічним пігментом є один або кілька оксидів заліза, діоксид титану або оксид цинку.

5. Комп�елах близько від 0,001 до 100 мікрометрів.

6. Композиція з п. 1, де термопластичний матеріал знаходиться у формі часткових або суцільних порожнистих сфер.

7. Композиція по 1 п. у формі основи гриму, пудри, туші для вій і брів, тіней, тонального крему або губної помади.

8. Композиційний порошкоподібний матеріал у формі спучених агломератів, що мають частку, що містить щонайменше один барвник, і частку, що містить щонайменше один прозорий або напівпрозорий термопластичний матеріал, де композиційні частинки містять по масі всього композиційного порошкоподібного матеріалу, близько від 10 до 90 частин частки барвника і від близько 90 до 10 частин частки прозорого або просвічує термопластичного матеріалу, і де щонайменше певну кількість термопластичного матеріалу в композиційних частинках знаходиться у формі суцільних або порожнистих, часткових або повних сфер.

9. Порошкоподібний матеріал з п. 8, де прозорий або напівпрозорий термопластичний матеріал походить з прозорих або просвічують порожнистих або суцільних сферичних частинок, отримані полімеризацією одного або декількох ненасичених за типом етилену мономерів.

10. Порошкоподібний матеріал з п. 8, де термопластичний матеріал нах�ссе забезпечують білуватий або сіруватий зовнішній вигляд.

11. Порошкоподібний матеріал з п. 8, де прозорий або напівпрозорий термопластичний матеріал, використовуваний для отримання порошкоподібного матеріалу, що знаходиться у формі порожнистих або суцільних сферичних частинок, що містять поліметилметакрилат.

12. Спосіб додання кольору кератиновим поверхонь з удосконаленням зовнішнього вигляду ряду якісних характеристик, глибини або відтінків поверхні шляхом нанесення на шкіру композиції, що містить композиційні частки у формі спучених агломератів, що мають частку, що містить щонайменше один барвник, і частку, що містить щонайменше один прозорий або напівпрозорий термопластичний матеріал.

13. Спосіб за п. 12, де композиційні частки у формі спучених агломератів містять по масі від всього композиційного порошкоподібного матеріалу, близько від 10 до 90 частин частки барвника і від близько 90 до 10 частин частки прозорого або просвічує термопластичного матеріалу, і де щонайменше певну кількість термопластичного матеріалу в порошкоподібному матеріалі знаходиться у формі суцільних або порожнистих, часткових або повних сфер.

14. Спосіб за п. 12, де близько 0,1-99% всього компонента барвника, присутнього в компози�поверхнею є шкіра, і композиція надає колір і обрана з основи гриму або рум'ян.

16. Спосіб зменшення землистого, мертвотно бліде або подібного масці зовнішнього вигляду косметичної композиції на шкірі шляхом нанесення композиції, що містить композиційні частки у формі спучених агломератів, що мають частку, що містить, принаймні, один барвник, і частку, що містить, принаймні, один прозорий або напівпрозорий термопластичний матеріал.

17. Спосіб за п. 14, де композиційні частинки мають частку, що містить щонайменше один барвник, і частку, що містить щонайменше один прозорий або напівпрозорий термопластичний матеріал.

18. Спосіб за п. 16, де композиційні частки у формі спучених агломератів містять по масі всього композиційного порошкоподібного матеріалу, близько від 10 до 90 частин частки барвника і від близько 90 до 10 частин частки прозорого або просвічує термопластичного матеріалу, і де щонайменше певну кількість термопластичного матеріалу знаходиться у формі суцільних або порожнистих, часткових або повних сфер.

19. Спосіб зменшення числа одиниць SKU в асортименті відтінків кольорової косметики шляхом приготування кольорової косметичної композиції з компо�ль, і частку, що містить щонайменше один прозорий або напівпрозорий термопластичний матеріал.

20. Спосіб за п. 19, де композиційні частки у формі спучених агломератів містять близько від 10 до 90 частин частки барвника і від близько 90 до 10 частин частки прозорого або просвічує термопластичного матеріалу, і де щонайменше певну кількість термопластичного матеріалу знаходиться у формі суцільних або порожнистих, часткових або повних сфер.

21. Спосіб одержання композиційного порошкоподібного матеріалу, що містить сплавлені агломерати, що мають частку, що містить щонайменше один барвник, і частку, що містить щонайменше один прозорий або напівпрозорий термопластичний матеріал, що містить стадії:
(a) сольватації прозорого або просвічує термопластичного матеріалу розчинником;
(b) об'єднання сольватовані суміші (а) з одним або декількома пігментами;
(c) видалення розчинника для формування сплавленого агломерату.

22. Спосіб за п. 21, де прозорий або напівпрозорий термопластичний матеріал знаходиться у формі порожнистих або суцільних сфер.

23. Спосіб за п. 21, де композиційні частинки містять по масі всього композиційного порошкообр�ающего термопластичного матеріалу, і де щонайменше певну кількість термопластичного матеріалу в композиційному порошкоподібному матеріалі знаходиться у формі суцільних або порожнистих, часткових або повних сфер. 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до галузі стоматології, а саме являє собою инкапсулированную композицію для догляду за порожниною рота і пристрій для догляду за порожниною рота. Композиція згідно винаходу включає: (a) желатинову капсулу; і (b) композицію для догляду за порожниною рота, який міститься всередині капсули і включає: (i) гідрофільний активний інгредієнт, (ii) гідрофобний структурирующий інгредієнт і (iii) масляний носій. Гідрофільний активний інгредієнт переважно представляє собою хлорид цетилпіридиній. Гідрофобний структурирующий інгредієнт переважно представляє собою желатинизированное мінеральне масло. При створенні композиції згідно винаходу вирішується проблема виникнення міграції цетилпіридиній хлориду і виникнення в капсулах дефекту типу «риб'яче око». 2 н. і 7 з.п. ф-ли, 1 пр., 1 табл.

Спосіб фарбування або освітлення кератинових волокон в два прийоми з використанням збагаченого олією прямий лужної емульсії на основі твердого неіоногенної поверхнево-активної речовини зі значенням гідрофільно-липофильного балансу від 1 до 10

Даний винахід відноситься до косметичної галузі, а саме являє собою спосіб фарбування або освітлення кератинових волокон, що включає стадію змішування без підготовки в момент використання двох композицій (А) і (В) і нанесення зазначеної суміші на зазначені волокна; причому зазначена суміш включає, щонайменше, 25% жирових речовин відносно загальної маси композиції, отриманої при змішуванні двох композицій (А)+(). Спосіб за винаходом робить можливим провести фарбування кератинових волокон інтенсивним і однорідним, причому в той же час спосіб легко здійснимо, так як суміш у формі багатою маслом емульсії не стікає, а залишається в місці нанесення. Спосіб за винаходом також дозволяє освітлювати кератинові волокна. 4 н. і 15 з.п. ф-ли, 3 табл., 1 пр.

Гель для душа

Винахід відноситься до області косметології і являє собою гель для душу, що включає лаурил глюкозид карбоксилат натрію і лаурил глюкозид, кокоглюкозид, кокоамидопропилбетаин, гуаргидроксипропилтриониум хлорид, кокоглюкозид і глицерилолеат, етиловий спирт, парфумерну отдушку, сангвинитрин, отриманий з Маклейи дрібноплідної, лимоннаую кислоту і воду, причому компоненти в гелі знаходяться в певному співвідношенні в мас.%. Винахід забезпечує високу миючу і пенообразующую здатність з м'яким дією, що не порушує ліпідний шар шкіри, і володіє знезаражувальним дією, без знищення власної мікрофлори шкіри людини. 3 табл.

Композиції, що містять циклічні пептиди, і способи їх застосування

Група винаходів відноситься до липосомним композицій для застосування в косметичній промисловості, що включає i) від 0,001 до 1 мас.% цикло-(Arg-Gly-Asp-DPhe-Acha) та/або його сіль або сольват, ii) від 0,01 до 20 мас.% одного або більше ліпідів; iii) від 60 до 99,99 мас.% одного або більше фізіологічно прийнятних розчинників, а також до способу їх отримання і застосування для догляду та збереження загального стану шкіри або волосся, для профілактики або зменшення зморшок. Заявлені композиції демонструють вигідні властивості: покращену ефективність, більш високу стабільність, знижені імуногенні реакції порівняно з відомими засобами. 6 н. і 12 з.п. ф-ли, 3 іл., 29 табл., 18 пр.
Даний винахід відноситься до області косметології і гігієни і являє собою миючу композицію з піноутворенням, що містить: a) поверхнево-активні речовини, що складаються з децилглюкозида і кокоглюкозида, де децилглюкозид присутній в кількості по масі, що у 1,8-2,2 рази перевищує масу кокоглюкозида, і b) воду, де кількість децилглюкозида становить від 10 до 30% мас. від маси композиції, причому композиція вільна від аніонних поверхнево-активних речовин. Винахід забезпечує створення миючої композиції, яка має настільки ж ефективні властивості піноутворення при відсутності аніонного ПАР, як і композиція, що включає анионное ПАР. 3 н. і 20 з.п. ф-ли, 6 пр.

Биосредство для очищення і відновлення шкіри

Винахід відноситься до косметології і являє собою биосредство для очищення і відновлення шкіри, містить тканину підшлункової залози свиней чи птахів, спирт етиловий 70%, отдушку та розчин Рінгера, причому компоненти в засобі знаходяться в певному співвідношенні, мас.%. Винахід забезпечує прискорення процесу регенерації шкіри, а також розширення арсеналу засобів, що мають очищує та відновлює шкіру дією. 3 іл., 1 табл.
Група винаходів відноситься до композиції для догляду за порожниною рота і способу її отримання. Запропонована композиція містить від 0,1% до 5,0% мас. плівки, утримуваної в носії, де плівка містить неіонні поверхнево-активна речовина полісорбат 80 в кількості від 10,5% до 20% від маси плівки і включає твердий продукт - пероксид кальцію в кількості від 20% до 65% від маси плівки. Плівка може додатково містити терапевтично активна речовина в кількості від 0,01 до 30% від маси плівки. Спосіб одержання композиції для догляду за порожниною рота, представляє собою засіб для чищення зубів, включає: (a) отримання носія; (b) додавання ламелярних фрагментів плівки, що містить полісорбат в кількості від 10,5% до 20% від маси плівки і твердий продукт - пероксид кальцію в кількості від 20% до 65% від маси плівки; і (c) гомогенізацію суміші, де плівка присутній в кількості від 0,1% до 5,0% мас. від загальної маси композиції. Використання плівки з високим навантаженням активного матеріалу забезпечує можливість доставки більшої кількості активної речовини на одиницю площі, дозволяючи використовувати при цьому порівняно невеликий (0,1%-5,0% мас.) кількість плівки у складі засоби для чищення зубів. 2 н. і 4

Лікувально-профілактична зубна паста

Винахід відноситься до медицини, а саме до стоматології, лікувально-профілактичних засобів для догляду за зубами і порожниною рота, і може бути використане для профілактики та комплексного лікування запальних захворювань ясен, пародонту, стоматитів, зменшення або усунення кровоточивості ясен. Лікувально-профілактична зубна паста містить гліцерин, лаурилгликозид, сорбіт, ксиліт, аеросил, дикальцію фосфат, ксантанова смолу, натрію бензоат, CO2-екстракти чебрецю, шавлії, розмарину, білу глину, зелену глину, червону глину і воду при певному вмісті компонентів. При цьому для CO2-екстракти чебрецю, шавлії і розмарину виконують співвідношення Мт/Мш/Мр=(0,40-0,50)/(0,25-0,35)/0,20-0,25), де Мт, Мш, Мр - масові частки відповідно CO2-екстракти чебрецю, шавлії, розмарину, а частинки зеленої, білої і червоної глини мають розміри в інтервалі 0,1-100 мкм і отримані з глини, висушеної при 80-400°C. Технічним результатом є підвищення ефективності профілактики і лікування запальних захворювань порожнини рота, пародонта, зокрема гінгівіту, парадонтиту, а також підвищення очищувальної здатності зубної пасти при одночасному зниженні абразивної дії на зубну емаль. Крім того, �вительное і профілактичну дію на органи і тканини порожнини рота. 8 з.п. ф-ли.

Композиція по догляду за порожниною рота для застосування в боротьбі з патологічною стертістю зубів і/або зносом зубів

Винахід відноситься до галузі засобів по догляду за порожниною рота. Пропонується застосування композиції по догляду за порожниною рота у формі рідини для полоскання рота, що містить джерело фторид-іонів і потрійну полімерну систему, що складається з ксантанової камеді, карбоксиметилцелюлози та коповидона, для боротьби з патологічною стертістю зубів і/або зносом зубів. Застосування фторид-іонів у комбінації з зазначеної потрійний полімерної системою забезпечує кращий захист поверхні зубів від їх патологічної стертості, порівняно із застосуванням тільки фторид-іона. Така композиції також корисна в боротьбі з карієсом зубів. 6 з.п. ф-ли, 4 ін., 5 іл.

Агент для профілактики або зменшення пігментації

Винахід відноситься до хіміко-фармацевтичної промисловості і являє собою агент для профілактики або зменшення пігментації, що містить з'єднання, представлене такою загальною формулою (1), його стереоизомер та/або його фармакологічно прийнятну сіль: де: R1 являє собою атом водню або алкільних груп з лінійною або розгалуженим ланцюгом, має 1-4 атомів вуглецю; R2 являє собою атом водню або незамещенную алифатическую вуглеводневу групу, яка має 1-4 атомів вуглецю; R3 являє собою незамещенную ароматичну групу, яка має 5-15 атомів вуглецю, замещенную алкільного групою, що має 1-6 вуглецевих атомів, алкокси групою, що містить алкільних ланцюг, що має 1-6 вуглецевих атомів, або фенильной групою, ароматичну групу, яка має 5-15 атомів вуглецю; n дорівнює 1 або 2 і m являє собою ціле число від 0 до 3. 4 н. і 6 з.п. ф-ли, 10 пр., 6 табл.
Група винаходів відноситься до медицини і призначена для догляду за порожниною рота. Композиції містять: a) активна речовина на основі гуанідину, b) плівкоутворюючих полімер, c) гідрофобний модифікатор в'язкості в кількості, достатній для забезпечення композиції для догляду за порожниною рота з часом осідання частинок більше 20 хвилин, і d) масляний носій. Активна речовина на основі гуанідину переважно представляє собою L-аргінін. Плівкоутворювальний полімер переважно представляє собою GANTREZ. Гідрофобний модифікатор в'язкості переважно представляє собою загущене мінеральне масло. Масляний носій переважно являє собою рослинну олію. Композиція укладена в желатинову капсулу. Спосіб чистки зубів, що включає нанесення на зуби композиції для догляду за порожниною рота таким чином, що композиція для догляду за порожниною рота очищає зуби. Пристосування для догляду за порожниною рота, що містить: ручку, закріплену на ручці головку, де головка має зовнішню поверхню і ряд чистячих зуби елементів, що виступають назовні на зовнішній поверхні, і желатинову капсулу, що містить композицію для догляду за порожниною рота, розташовану на голівці. Група зображе

Спосіб обробки волокон та/або текстильних матеріалів

Винахід відноситься до инкапсулированию активних інгредієнтів і до обробки текстильних матеріалів. Заявлені спосіб обробки текстильних матеріалів, що містять мікрокапсули активних інгредієнтів, волокна і/або текстильні матеріали, отримані з цього способу, і їх косметичне або фармацевтичну застосування та/або їх застосування в якості репеленту. Заявлений винахід дозволяє збільшити стійкість активного інгредієнта протягом прийнятного кількості прань. 3 н. і 13 з.п. ф-ли, 6 іл.
Винахід відноситься до застосування композиції, що містить траву горця пташиного 20-25 мас.%, листя брусниці 13-17 мас.%, калини Саржента плоди 5-9 мас.%, шипшини різних далекосхідних видів плоди 20-25 мас.%, лимонника китайського насіння 13-17 мас.%, суниці східної листя 5-9 мас.% і кукурудзяні рильця 5-9 мас.%, в якості засобу з нефропротекторной активністю при лікуванні гломерулонефритів. Заявлений винахід забезпечує позитивний вплив на основні показники гломерулонефриту: сприяє відновленню діурезу, зменшення протеїнурії, зниження азотемії, кріоглобулінемії та рівня циркулюючих імунних комплексів. 2 табл.

Спосіб комбінованого лікування гострого алкогольного гепатиту органічним селеном та вітаміном е

Винахід відноситься до медицини і призначене для лікування гострого алкогольного гепатиту. В комплексну терапію додатково включають введення 30 г на один прийом порошку тонкостінного солодкого перцю сорту «Маяк», сортотипу паприка із встановленим вмістом селену 1 мг/кг і капсулу альфа-токоферолу ацетату 100 мг на один прийом виробника ТОВ «Люми» (р. Єкатеринбург) перорально під час прийому їжі 3 рази в день. Тривалість курсу 20 днів. Винахід дозволяє скоротити час лікування, підвищити його ефективність, збільшити тривалість ремісії. 1 табл., 2 іл., 2 пр.

Продукти з нетканих матеріалів з поліпшеними властивостями перенесення

Група винаходів відноситься до медицини. Описаний вологий продукт з нетканого матеріалу, просочений речовиною для особистої гігієни, який використовується в домашньому господарстві або для місцевої обробки в медичних цілях. Нетканий матеріал є скріпленим волокнистим полотном, що володіє гідрофільними властивостями, або волокнистим полотном, яким має гідрофільні властивості допомогою обробки зволожуючими добавками. Вологий продукт має високу адсорбційної здатністю і підвищеною здатністю до вивільнення речовини, що володіє абсорбційною здатністю, і перенесення його на поверхню. 2 н. і 19 з.п. ф-ли, 3 табл.
Винахід відноситься до галузі стоматології, а саме являє собою инкапсулированную композицію для догляду за порожниною рота і пристрій для догляду за порожниною рота. Композиція згідно винаходу включає: (a) желатинову капсулу; і (b) композицію для догляду за порожниною рота, який міститься всередині капсули і включає: (i) гідрофільний активний інгредієнт, (ii) гідрофобний структурирующий інгредієнт і (iii) масляний носій. Гідрофільний активний інгредієнт переважно представляє собою хлорид цетилпіридиній. Гідрофобний структурирующий інгредієнт переважно представляє собою желатинизированное мінеральне масло. При створенні композиції згідно винаходу вирішується проблема виникнення міграції цетилпіридиній хлориду і виникнення в капсулах дефекту типу «риб'яче око». 2 н. і 7 з.п. ф-ли, 1 пр., 1 табл.

Спосіб фарбування або освітлення кератинових волокон в два прийоми з використанням збагаченого олією прямий лужної емульсії на основі твердого неіоногенної поверхнево-активної речовини зі значенням гідрофільно-липофильного балансу від 1 до 10

Даний винахід відноситься до косметичної галузі, а саме являє собою спосіб фарбування або освітлення кератинових волокон, що включає стадію змішування без підготовки в момент використання двох композицій (А) і (В) і нанесення зазначеної суміші на зазначені волокна; причому зазначена суміш включає, щонайменше, 25% жирових речовин відносно загальної маси композиції, отриманої при змішуванні двох композицій (А)+(). Спосіб за винаходом робить можливим провести фарбування кератинових волокон інтенсивним і однорідним, причому в той же час спосіб легко здійснимо, так як суміш у формі багатою маслом емульсії не стікає, а залишається в місці нанесення. Спосіб за винаходом також дозволяє освітлювати кератинові волокна. 4 н. і 15 з.п. ф-ли, 3 табл., 1 пр.

Гель для душа

Винахід відноситься до області косметології і являє собою гель для душу, що включає лаурил глюкозид карбоксилат натрію і лаурил глюкозид, кокоглюкозид, кокоамидопропилбетаин, гуаргидроксипропилтриониум хлорид, кокоглюкозид і глицерилолеат, етиловий спирт, парфумерну отдушку, сангвинитрин, отриманий з Маклейи дрібноплідної, лимоннаую кислоту і воду, причому компоненти в гелі знаходяться в певному співвідношенні в мас.%. Винахід забезпечує високу миючу і пенообразующую здатність з м'яким дією, що не порушує ліпідний шар шкіри, і володіє знезаражувальним дією, без знищення власної мікрофлори шкіри людини. 3 табл.

Композиції, що містять циклічні пептиди, і способи їх застосування

Група винаходів відноситься до липосомним композицій для застосування в косметичній промисловості, що включає i) від 0,001 до 1 мас.% цикло-(Arg-Gly-Asp-DPhe-Acha) та/або його сіль або сольват, ii) від 0,01 до 20 мас.% одного або більше ліпідів; iii) від 60 до 99,99 мас.% одного або більше фізіологічно прийнятних розчинників, а також до способу їх отримання і застосування для догляду та збереження загального стану шкіри або волосся, для профілактики або зменшення зморшок. Заявлені композиції демонструють вигідні властивості: покращену ефективність, більш високу стабільність, знижені імуногенні реакції порівняно з відомими засобами. 6 н. і 12 з.п. ф-ли, 3 іл., 29 табл., 18 пр.
Даний винахід відноситься до області косметології і гігієни і являє собою миючу композицію з піноутворенням, що містить: a) поверхнево-активні речовини, що складаються з децилглюкозида і кокоглюкозида, де децилглюкозид присутній в кількості по масі, що у 1,8-2,2 рази перевищує масу кокоглюкозида, і b) воду, де кількість децилглюкозида становить від 10 до 30% мас. від маси композиції, причому композиція вільна від аніонних поверхнево-активних речовин. Винахід забезпечує створення миючої композиції, яка має настільки ж ефективні властивості піноутворення при відсутності аніонного ПАР, як і композиція, що включає анионное ПАР. 3 н. і 20 з.п. ф-ли, 6 пр.
Up!