Спосіб лікування дегенеративних уражень, протрузій та гриж міжхребцевих дисків

 

Винахід відноситься до медицини, а саме до ортопедії, і може бути використане для лікування дегенеративних уражень, протрузій та гриж міжхребцевих дисків.

Відомі консервативні способи лікування вертебропатологии, які полягають у застосуванні мануальної терапії (Бобир А. В., Нікітін Ст. Ст. Дефанотерапия порушень постави та сколіозу. 1999. 50-60 с.), фізіотерапії, анальгетиків, новокаїнових блокад, лікувальної гімнастики, протизапальних препаратів, а також введення папаїну в міжхребцевий диск (Шапошникова Ю. Р. Травматологія та ортопедія. Том 3. 1997. 175 с.) і медикаментів, що поліпшують тканинний метаболізм. В силу того що основною причиною дегенеративних змін структур хребта є трофічний фактор, обумовлений низьким рівнем регіонального і місцевого лімфо - і кровотоку, очевидним є факт, що вводяться ззовні речовини не можуть досягти належної лікувальної концентрації у зоні ураження, більш того, не існує засобів, здатних збільшити кількість кровоносних судин в зоні ураження і, як наслідок, нормалізувати тканинний обмін за допомогою посилення місцевого кровотоку. Однак тільки іноді, коли первинною причиною патології хребта є в�запальних препаратів дає тимчасовий ефект, обмежений періодом прийому і нетривалим післядією, в той час як тривалий прийом протизапальних препаратів пов'язаний з ризиком розвитку ускладнень з боку внутрішніх органів (Bjarnason I., Zanelli G., Smith T. et al. Nonsteroidal antiinflammatory drug-induced intestinal inflammation in humans. Gastroenterol 1987; 93:480-9). У разі ж дегенеративного ураження дугоотросчатих суглобів (спондилоартроз) з відсутністю або слабовираженним запальним синдромом застосування перерахованих вище методів лікування рідко призводить до стабілізації або регресу патологічного процесу.

Важливе значення в лікуванні вертебропатологии надається різних видів витягнення, в тому числі підводного (Шапошникова Ю. Р. Травматологія та ортопедія. Том 3. 1997. 175 стор.), у ході виконання яких у тканинах поряд з усуненням рефлекторно-спастичних явищ виникає розрідження, що сприяє активному переміщенню тканинної рідини, що забезпечує обмін речовин в структурах хребта. Однак очевидно, що лікувальний вплив даного методу обмежено часом витягнення з короткочасним післядією.

При грижах, протрузіях міжхребцевих дисків широко й обґрунтовано застосовується іммобілізація різними засобу�часто іммобілізація служить пусковим механізмом подальшої дегенерації міжхребцевих дисків на тлі атрофії м'язового футляра хребта, так як рух в нормі є потужним чинником, що підсилює місцевий лімфо - і кровотік, та, як наслідок, обмін тканинної рідини в структурах хребта, представлених дисками і зв'язками, поряд з якісною перебудовою структури хребців.

При дегенеративному ураженні дисків з явищами протрузії, утворенням гриж, як правило, виникає дискорадикулярний конфлікт з вираженим больовим синдромом, а в подальшому через компресії спинномозкових корінців і, як наслідок, незворотного їх дегенеративного переродження порушується функція кінцівок, що може привести до інвалідності. Застосування консервативного лікування в ряді випадків виявляється абсолютно неефективним, що є показанням для проведення різного роду хірургічних втручань по звільненню компримованого спинномозкового корінця (Мовшович І. А. Оперативна ортопедія. 1994. 356-357 с.). Через що нерідко спостерігаються післяопераційних паралічів застосовуються хірургічні втручання більшістю фахівців характеризуються як «операція відчаю». Крім того, перетин навколохребцеві м'яких тканин з проходять в них судинами неминуче призводить до дефіциту лімфо - і кровотоку, що служпозвоночника. Слід зазначити, що при наявності запалення в дугоотросчатих (фасеточних) суглобах будь-яка хірургічна інвазія може також спровокувати виражене загострення запалення з появою або прогресуванням вже наявного спондилоартрозу.

Загальним недоліком вищеописаних методів лікування є непостійний (виявляється не у всіх випадках застосування), невираженний і стійкий лікувальний ефект, а також відсутність відновлення структур хребта.

Найбільш близьким до запропонованого є спосіб регенерації хряща при захворюваннях опорно-рухової системи (остеохондроз, грижі і протрузії дисків, спондильоз і т. д.), в ході виконання якого здійснюють ін'єкційне введення біоматеріалу Аллоплант підшкірно або в межостистую зв'язку на рівні ураження, причому в якості біоматеріалу використовують диспергованих біоматеріал Аллоплант, розчинений у фізіологічному розчині у співвідношенні 50 мг біоматеріалу на 5-15 мл фізіологічного розчину. Ін'єкції здійснюють в кількості 1-30 за один сеанс, по 0,1-5,0 мл в одній ін'єкції, з кількістю сеансів 1-10 за курс лікування з проміжком 2-7 діб між ними. Спосіб забезпечує стимуляцію регенеративних процесів в хрящі�лант в прилеглі до хряща тканини (патент РФ №2347559, МПК А61К 31/00, опубл. 27.02.2009 р.).

Недоліком способу-прототипу є те, що в ході його виконання Аллоплант вводиться в межостистую зв'язку і підшкірно, тому виключається проникнення частинок біоматеріалу безпосередньо до корінцях спинного мозку, не кажучи про хребцях і дисках між ними, так як між останніми і місцем введення Аллопланта є бар'єр, представлений м'язами, задніми опорними структурами хребців і потужним зв'язковим апаратом. Позитивний лікувальний ефект при зазначеному способі введення біоматеріалу пов'язаний з тим, що на місці введення Аллопланта спостерігається розширення кровоносних судин, внаслідок чого усуваються ангіоспастичні рефлекси, що виникають в ураженій зоні, посилюється кровотік, що благотворно позначається на стані задній порції навколохребцеві м'язів, що беруть участь у стабілізації хребетно-рухового сегмента. Також в цей період купіруються миотонические рефлекторні синдроми, так як подразнення механорецепторів навколохребцеві м'язів є ефективним «відволікаючим чинником. Все перераховане вище усуває патологічний рефлекторний спазм околопозвоночного м'язового «футляра» і призводить до значного змен� розправлення бічного патологічного випинання по периметру, чим і пояснюється зменшення протрузії або виступання грижі на 2-3 мм, а виникаюче при цьому відносне розрідження в структурах диска супроводжується гідратацією, на магнітно-резонансної томограми (МРТ) проявляє себе як «посилення гідратації».

Технічним результатом винаходу є відновлення структур хребта за рахунок безпосереднього впливу на них регенеруючою біоматеріалом Аллоплант.

Зазначений результат досягається способом лікування дегенеративних уражень, протрузій та гриж міжхребцевих дисків, включає ін'єкційне вплив дисперговані біоматеріалом Аллоплант, розведеним у фізіологічному розчині, шляхом його введення в околопозвоночние м'які тканини, в якому на відміну від прототипу розчин диспергованого біоматеріалу Аллоплант по 10-20 мл за одну ін'єкцію вводять в простір між околопозвоночними м'язами і поперечним відростком хребця або межпоперечной зв'язкою, а відразу після кожної ін'єкції біоматеріалу вводять фізіологічний розчин в кількості 20-100 мл до отримання иррадиирующие неприємних чи больових відчуттів, створюючи додатковий тиск, забезпечує просування біоматеріалу за гідра� пацієнта позиціонують на животі протягом 12-24 годин для гравітаційного поширення розчину до передніх відділів хребта, причому лікування проводять курсом, що включає 3-5 ін'єкцій одностороннього або двостороннього введення біоматеріалу з подальшим введенням фізіологічного розчину після кожної ін'єкції біоматеріалу з інтервалом між ін'єкціями 8-12 днів, а диспергованих біоматеріал Аллоплант для ін'єкцій розводять у співвідношенні 50 мг біоматеріалу на 20 мл фізіологічного розчину.

Згідно винаходу у літніх або хворих після хірургічного втручання на хребті, коли тканини ригідні або рубцево перероджені, біоматеріал вводять безпосередньо до тіла хребця або до межпозвонковому диску, при цьому голку проводять на відстані 3 см від остистого відростка, обходячи поперечний відросток по верхньому краю.

У разі наявності вираженого запалення дугоотросчатих суглобів та інших структур хребта поряд з біоматеріалом допустимо застосування протизапальних препаратів.

При комбінуванні відомих способів медикаментозного лікувального впливу з запропонованим методом яких-небудь побічних ефектів і несумісності нами не виявлено.

Технічний результат винаходу досягається завдяки тому, що введення біоматеріалу Аллоплант безпосередньо в зону пора�тивно-макрофагальний лізис пошкоджених (нежиттєздатних) структур хребців (при переломі), дисків (грижі, що представляє «секвестр», або елементів фіброзного кільця при протрузії), а також нервової тканини внаслідок имбибиции останніх біоматеріалом Аллоплант. Це супроводжується заповненням утворилися дефектів новоствореної повноцінної заможної тканиною, ідентичною ураженої, завдяки постаттракционной діяльності стовбурових клітин (Муслимов С. А. Морфологічні аспекти регенеративної хірургії. 2000. 18 с.). Лізис і заміщення нежиттєздатних волокон по периметру диска (спондильоз і т. д.) має дуже важливе значення ще й тому, що ці волокна створюють бар'єр, що перешкоджає повноцінній дифузії тканинної рідини в глубоколежащие структури диска і пульпозне ядро, чим і пояснюється зневоднення і зниження висоти дисків при даній патології поряд з инволюционним зниженням гідрофільності ядер останніх. Оскільки використовуваний в запропонованому способі біоматеріал Аллоплант має гранично низькими антигенними властивостями, то практично виключається імунний характер реакції після його введення. Виникає в навколохребцеві м'яких тканинах після введення Аллопланта асептичне запалення супроводжується розширенням судин, більш того, згідно экспразуется багата мережа новоутворених кровоносних судин, що благотворно відбивається на складі і кількості тканинної рідини, що забезпечує трофіку структур хребетно-рухового сегмента.

Таким чином, заявлена сукупність істотних ознак винаходу дозволяє виключити недоліки існуючих способів лікування захворювань хребта і отримати новий неочевидний результат.

Приклад 1. Хворий Р., 35 років, з діагнозом: Грижа диска LV-S1, дискорадикулярний конфлікт. Болі в попереку з іррадіацією в праву ногу з'явилися безпосередньо після підняття тяжкості. До звернення до нас проводилося лікування хондропротекторами і протизапальними препаратами, а також проводилася мануальна терапія і підводне витяжіння, однак відчутного результату отримано не було, в результаті пацієнту було запропоновано хірургічне лікування, від якого він відмовився. У момент огляду пацієнт пересувався в вимушене положення з нахилом вліво, скаржився на нестерпні болі в області попереку, иррадиирующие в праву ногу, посилюються у вертикальному положенні. Симптоми «натягу» - позитивні. Після проведення повного обстеження, включаючи КТ і МРТ, була виявлена грижа диска LV-S1-8 мм. Після отримання згоди пацієнта еми остистих відростків голка вводилася до упору в поперечний відросток на рівні ураження, через яку вводився диспергованих біоматеріал Аллоплант для ін'єкцій, розведений у співвідношенні 50 мг біоматеріалу на 20 мл фізіологічного розчину, в повному обсязі, слідом за біоматеріалом вводився фізіологічний розчин в об'ємі 35 мл. При цьому показником досягнення розчином корінців спинного мозку, а значить і просочування до ураженого диска, обтікаючи поперечні відростки, була поява иррадиирующие неприємних відчуттів. Після цього пацієнт позиціонувався на животі протягом 24 годин для гравітаційного поширення біоматеріалу Аллоплант до передніх відділів хребта. Аналогічне ін'єкційне введення здійснювалося 3-х кратно (3 процедури) з інтервалом 10 днів. У ході спостереження було відзначено виражене загострення больового синдрому за рахунок набряку навколохребцеві м'яких тканин із залученням спинномозкових корінців, обумовленого асептичним запаленням у місці введення біоматеріалу. Потім намітилася тенденція до зменшення болю, а до 7 діб біль була повністю купирована. За даними МРТ, проведеної через 8 тижнів, відзначалося зменшення заднебокового правостороннього випинання ураженого диска на 6,5 мм з збільшенням його висоти на 3 мм поряд з ознаками гіпер�піі вводився біоматеріал Аллоплант за запропонованим способом. Завдяки цьому досягнутий результат зберігся через 4 роки.

Приклад 2. Хворий Т., 70 років, з діагнозом: Грижа диска LV-S1, дискорадикулярний конфлікт. До звернення до нас проводилося лікування протизапальними препаратами, а також пацієнта періодично призначалися масаж, гірудотерапія, фізіолікування і голковколювання, однак відчутного результату отримано не було. В силу похилого віку і стану загальносоматичного статусу хірургічний метод лікування не розглядався. У момент огляду пацієнт пересувався насилу із-за вираженого болю в області попереку, що іррадіює в праву ногу. Симптоми «натягу» - позитивні. Після проведення повного обстеження, включаючи КТ і МРТ, була виявлена грижа диска LV-S1-6 мм і було прийнято рішення застосувати для лікування запропонований згідно винаходу спосіб. В ході виконання процедур, відступивши на 3 см вправо від лінії остистих відростків, голка вводилася до упору в поперечний відросток на рівні ураження, через голку вводився диспергованих біоматеріал Аллоплант для ін'єкцій, розведений у співвідношенні 50 мг біоматеріалу на 20 мл фізіологічного розчину, в повному обсязі, при цьому показником досягнення розчином корінців спинезненних відчуттів після введення фізіологічного розчину слідом за Аллоплантом значною обсязі (60 мл). Після цього пацієнта позиціонували на животі протягом 24 годин (рекомендований положення дотримувалося нестрого через посилення болю при тривалому знаходженні в одній позі) для гравітаційного поширення розчину біоматеріалу до передніх відділів хребта. Аналогічне введення здійснювалося 3-х кратно (3 процедури) з інтервалом 10 днів. У ході спостереження було відзначено виражене загострення больового синдрому за рахунок набряку навколохребцеві м'яких тканин, обумовленого асептичним запаленням у місці введення біоматеріалу, а після намітилася тенденція до зменшення болю, а до 12 діб біль придбала періодичний характер.

Через 3.5 місяці больовий синдром повністю купірувався. За даними МРТ, проведеної через 4 місяці, залишкове випинання диска становило 2.5 мм, а висота диска збільшилася на 2.5 мм поряд з появою ознак гіпергідратації диска. Менш виражені позитивні зміни в диску пояснюються вираженою інволюційної перебудовою дисків пацієнта, виключає наявність повноцінного регенераторного потенціалу, а також, частково, несуворими витримуванням позиціонування. Враховуючи ступінь ураження диска, 1 раз на рік, одноразово, в якості поддержива зберігся через 2 роки.

З застосуванням запропонованого способу до теперішнього моменту проліковано 267 пацієнтів. У всіх хворих відзначено позитивний результат лікування: зникнення болю поряд з поліпшенням МРТ картини у вигляді зменшення або зникнення грижі, зменшення протрузії, збільшення висоти і гідратації ураженого диска, при цьому жодного ускладнення, включаючи інфікування, відзначено не було.

Таким чином, запропонований спосіб лікування дегенеративних уражень, протрузій та гриж міжхребцевих дисків дозволяє відновити уражені міжхребцеві диски, що сприяє відновленню працездатності пацієнтів без проведення травматичною операції по усуненню дискорадикулярного конфлікту.

1. Спосіб лікування дегенеративних уражень, протрузій та гриж міжхребцевих дисків, включає ін'єкційне вплив дисперговані біоматеріалом Аллоплант, розведеним у фізіологічному розчині, шляхом його введення в околопозвоночние м'які тканини, відрізняється тим, що розчин диспергованого біоматеріалу Аллоплант по 10-20 мл за одну ін'єкцію вводять в простір між околопозвоночними м'язами і поперечним відростком хребця або межпоперечной зв'язкою, а відразу після кожної инъЅ або хворобливих відчуттів, створюючи додатковий тиск, що забезпечує просування біоматеріалу з гідравлічно розширеним межтканевим, периневральним і параваскулярним просторам до зони ураження, після чого пацієнта позиціонують на животі протягом 12-24 годин для гравітаційного поширення розчину до передніх відділів хребта, причому лікування проводять курсом, що включає 3-5 ін'єкцій одностороннього або двостороннього введення біоматеріалу з подальшим введенням фізіологічного розчину після кожної ін'єкції біоматеріалу з інтервалом між ін'єкціями 8-12 днів, а диспергованих біоматеріал Аллоплант для ін'єкцій розводять у співвідношенні 50 мг біоматеріалу на 20 мл фізіологічного розчину.

2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що біоматеріал вводять безпосередньо до тіла хребця або до межпозвонковому диску, при цьому голку проводять на відстані 3 см від остистого відростка, обходячи поперечний відросток по верхньому краю. 

Схожі патенти:

Фармацевтична композиція для лікування захворювань опорно-рухового апарату

Група винаходів відноситься до області фармацевтики і стосується фармацевтичної композиції у вигляді м'якої лікарської форми для лікування захворювань опорно-рухового апарату, що володіє протизапальною, знеболюючою та протинабрякову дію, що включає комбінацію гепарину натрієвої солі, декспантенолу, моноетілового ефіру діетиленгліколю та/або диметилсульфоксиду і цільових добавок. В якості останніх використовують гелеобразователь, розчинник/солюбілізатор, нейтралізатор, ароматизатор/зволожувач і воду. Винахід також розкриває спосіб отримання фармацевтичної композиції. Група винаходів забезпечує зменшення побічних дій, зокрема алергічних реакцій, характеризується високою фармакологічною активністю, спрощення способу отримання. 5 н. і 10 з.п. ф-ли, 5 пр., 3 табл.
Група винаходів відноситься до медицини і стосується фармацевтичної композиції для лікування захворювань суглобів і кісткових тканин, що містить комбінацію активних речовин складаються з солі глюкозаміну сульфату, солі хондроїтину сульфат натрію, ібупрофен як нестероїдного протизапального засобу, допоміжних речовин з числа наповнювачів і технологічних добавок, де додатково до складу допоміжних речовин включені вітаміни і кальційсодержащіе агент-наповнювач. Група винаходів також стосується способу отримання зазначеної фармацевтичної композиції. Група винаходів забезпечує посилення лікувального ефекту фармацевтичної композиції відносно відомого рівня техніки без збільшення кількості і тяжкості побічних ефектів від її застосування. 2 н. і 6 з.п. ф-ли, 1 пр., 1 табл.
Винахід відноситься до медицини, а саме до ортопедії, і може бути використане для лікування дегенеративно-дистрофічних, запально-дегенеративних захворювань і травматичних ушкоджень м'яких тканин опорно-рухового апарату. Для цього здійснюють ін'єкційне вплив на уражені м'які тканини дисперговані біоматеріалом Аллоплант, розведеним у фізіологічному розчині у співвідношенні 50 мг біоматеріалу на 20-60 мл фізіологічного розчину, забезпечуючи рівномірне проникнення з урахуванням нейроваскулярной топографії в товщу уражених м'яких тканин. Лікування проводять курсом, що включає 1-5 процедур запровадження 5-60 мл біоматеріалу з перервою між процедурами 8-12 днів. Винахід дозволяє підвищити ефективність лікування дегенеративно-дистрофічних, запально-дегенеративних захворювань і травматичних ушкоджень м'яких тканин опорно-рухового апарату за рахунок безпосереднього і пролонгованого впливу на них регенеруючою біоматеріалом Аллоплант. 5 з.п. ф-ли, 2 ін.
Група винаходів відноситься до медицини, а саме до ортопедії, і може бути використана для отримання трансплантата для регенерації кісткової тканини трубчастих кісток. Для цього збирають аспірат кісткового мозку в пробірки з літій-гепарином, розбавляють фосфатно-сольовим буфером, фільтрують через фільтр з розміром пор 70 µм і центрифугують 10 хв при 400 g. Отримані мезенхімні стовбурові клітини (ММСК) висівають у флакони площею 150 см2 з розрахунку 1×106 клітин/см2, культивують при температурі 37°С і 5% CO2 в повітрі, у середовищі ДМЕМ з вмістом глюкози 1 г/л і менше, з 10% ембріональної сироваткою теляти, з розчином амінокислот та антибіотиками. Середовище змінюють кожні 3 доби. Перед підготовкою трансплантата клітини знімають з субстрату розчином 0,05% трипсин-ЕДТА, відмивають і ресуспендують. Суспензію клітин наносять на матрикс, інкубують 3 години при температурі 37°С при погойдуванні на орбітальному шейкері зі швидкістю 25 оборотів в хвилину. Потім матрикс заливають середовищем ДМЕМ з 10% сироваткою плода корів, дексаметазоном 10-7 М, β-глицерофосфатом 10 мМ, аскорбат-2-фосфатом 0,05 мМ, 1% стрептоміцином з концентрацією 100 мкг/мл або пеніциліном 100 Од/мл Культивують ММСК протягом 28 днів. Також запропоновано спосіб регенерації до�приміщенні трансплантатом дефектів кісткової тканини критичної величини. 3 н. п. ф-ли, 2 табл.,6 пр.
Винахід відноситься до медицини і являє собою препаративную форму диацереина для введення один раз на добу з контрольованим вивільненням для лікування запальних або аутоімунних захворювань або їх ускладнень. Препаративна форма містить ядро, активний шар, шар плівки з уповільненим вивільненням і шар плівки з відстроченим вивільненням, де спочатку йде активний шар, потім шар з уповільненим вивільненням і після нього шар з відстроченим вивільненням. Шар плівки з уповільненим вивільненням містить полімер этилцеллюлози, повідон, триэтилцитрат і тальк, шар плівки з відстроченим вивільненням містить полімер Eudragit, триэтилцитрат і тальк. Технічний результат полягає в зменшенні негативної побічної дії диацереина. 2 н. і 16 з.п. ф-ли, 23 пр., 33 табл.

Спосіб безопераційного лікування контрактури дюпюітрена iii-iv ступеня тяжкості

Винахід відноситься до медицини, а саме до хірургії кисті, і може бути використане для безопераційного лікування контрактури Дюпюітрена III-IV ступеня тяжкості. Для цього роблять ін'єкції коллализина, розчиненого у 2% розчині новокаїну в підшкірний тяж і вузли в проекції п'ястно-фалангового, проксимального міжфалангового суглобів та/або в основу тяжа і через 24 години після ін'єкцій виробляють субдермальную отсепаровку тяжа від шкіри, її мобілізацію і редрессацию ураженого пальця (пальців). Винахід дозволяє відновити безопераційний спосіб повну рухову функцію пальців кисті. 4 іл., 1 пр.

Поліпшені амінокислотні послідовності проти іl-6r і містять їх поліпептиди для лікування пов'язаних з іl-6r захворювань і порушень

Винахід відноситься до галузі біохімії, зокрема до одиночного вариабельному домену, спрямованому проти ІL-6R, до поліпептиду і конструкції, спрямованим проти ІL-6R, що містять зазначений одиночний варіабельний домен, а також до способам їх отримання. Розкрито нуклеїнові кислоти, що кодують вищевказаний одиночний варіабельний домен, поліпептид і конструкцію, а також генетичні конструкції, що містять вищевказані нуклеїнові кислоти. Описані клітини-господарі і організми господарі, що містять вищевказані нуклеїнові кислоти. Винахід також охоплює композицію для блокування взаємодії IL-6/IL-6R, містить ефективний кількість описаного одиночного вариабельного домену, поліпептиду, конструкції, нуклеїнової кислоти або генетичної конструкції. Також розкрито спосіб профілактики та/або лікування принаймні одного із захворювань або розладів, пов'язаних з IL-6, IL-6R, комплексом IL-6/IL-6R та/або сигнальними шляхами, у які залучений IL-6, IL-6R або комплекс IL-6/IL-6R та/або біологічними функціями і реакціями, в яких бере участь IL-6, IL-6R або комплекс IL-6/IL-6R з використанням описаного одиночного вариабельного домену, поліпептиду, конструкції або композиції. Винахід по14 н. і 11 з.п. ф-ли, 70 іл., 56 табл., 61 пр.
Винахід відноситься до фармацевтичної промисловості, а саме до способу комплексного лікування захворювань кульшового суглоба при тотальному ендопротезуванні. Спосіб комплексного лікування захворювань кульшового суглоба при тотальному ендопротезуванні включає в післяопераційному періоді базисну терапію з використанням інфузійної терапії, антибіотикотерапії, антикоагулянтної терапії, лікувальної фізкультури та физиолечения, додатково за 14 днів до операції і в післяопераційному періоді протягом трьох місяців призначають прийом водного настою зі збору лікарських рослин, що містить кору верби, траву звіробою звичайного, траву меліси, корінь солодки, трава лабазніка, плоди горобини червоної, листя малини, взятих при визначеному співвідношенні компонентів, по 0,5 склянки 4 рази на день за півгодини до їди. Вищеописаний спосіб дозволяє підвищити ефективність хірургічного лікування захворювань кульшового суглоба за рахунок поліпшення реабілітації пацієнтів, сприяє зниженню особистісної та реактивної тривожності, зменшенню частоти прийняття болезаспокійливих лікарських препаратів, поліпшення рухової функції нижніх кінцівок (ходіння без опори) �
Винахід відноситься до фармацевтичної промисловості, зокрема до композиції, що володіє протизапальними властивостями. Композиція з протизапальними властивостями, містить рослинний екстракт, отриманий екстракцією оболонок плодів шипшини або оболонок і кісточок плодів шипшини водою або сумішшю води і етанолу з подальшим очищенням та сушінням разом з гідролізатом колагену. Спосіб одержання композиції. Композиція з протизапальними властивостями. Застосування композиції для одержання лікарського засобу або біологічно активної добавки до їжі, або збалансованої дієти для попередження та для зменшення симптомів при скаргах на суглоби. Лікарський засіб з протизапальними властивостями, що містить композицію. Біологічно активна добавка до їжі з протизапальними властивостями, містить композицію. Збалансований дієтичний продукт з протизапальними властивостями, що включає композицію. Вищеописані засоби володіють вираженими протизапальними властивостями. 7 н. і 3 з.п. ф-ли, 13 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до травматології та ортопедії, і призначене для консервативного лікування підошовного фасциїту. Для цього в область прикріплення підошовного апоневрозу до п'яткової кістки (подпяточная сумка), внутрішню і зовнішню бічні поверхні середнього відділу, а також підошовну поверхню середнього відділу стопи вводять багату тромбоцитами аутоплазму в кількості 2,0 мл для кожної ін'єкції. Аутоплазму отримують за 1-2 години до процедури, і вона містить від 1243 тис./мкл до 3029 тис./мкл тромбоцитів. У нормі аутоплазма містить від 162 тис./мкл до 358 тис./мкл тромбоцитів. Аутоплазму активують 0,25% розчином CaCl2 у співвідношенні 2:1 з додаванням 5% натрію гідрокарбонату в співвідношенні 1:20 до отриманої БТП. Зазначений спосіб дозволяє добитися купірування больового синдрому, відновити функцію кінцівки, отримати стійкий клінічний ефект, запобігти виникненню ускладнень. 2 пр.
Винахід відноситься до медицини і призначене для лікування энтезитов і энтезопатий. Проводять безпосередній вплив на уражений энтезис лікувальним засобом. Ін'єкції виконують звичайною голкою без пошкодження кісткової тканини, здійснюють вплив дисперговані біоматеріалом Аллоплант, розведеним у фізіологічному розчині, шляхом його введення в товщу м'яких тканин над всією поверхнею энтезиса. Курс 1-5 процедур введення по 5 мл біоматеріалу з перервою між процедурами 8-12 днів. Аллоплант для ін'єкцій розводять у співвідношенні 50 мг біоматеріалу на 5 мл фізіологічного розчину. Кількість процедур в курсі і інтервал між процедурами визначають шляхом індивідуального підбору залежно від ступеня ураження энтезиса, ваги і віку пацієнта. Спосіб дозволяє купірувати запалення энтезисов і прилеглих м'яких тканин з відновленням структури останніх при їх дегенерації, підвищити ефективність лікування. 2 з.п. ф-ли, 2 ін.
Винахід відноситься до медицини, а саме до ортопедії, і може бути використане для лікування дегенеративно-дистрофічних, запально-дегенеративних захворювань і травматичних ушкоджень м'яких тканин опорно-рухового апарату. Для цього здійснюють ін'єкційне вплив на уражені м'які тканини дисперговані біоматеріалом Аллоплант, розведеним у фізіологічному розчині у співвідношенні 50 мг біоматеріалу на 20-60 мл фізіологічного розчину, забезпечуючи рівномірне проникнення з урахуванням нейроваскулярной топографії в товщу уражених м'яких тканин. Лікування проводять курсом, що включає 1-5 процедур запровадження 5-60 мл біоматеріалу з перервою між процедурами 8-12 днів. Винахід дозволяє підвищити ефективність лікування дегенеративно-дистрофічних, запально-дегенеративних захворювань і травматичних ушкоджень м'яких тканин опорно-рухового апарату за рахунок безпосереднього і пролонгованого впливу на них регенеруючою біоматеріалом Аллоплант. 5 з.п. ф-ли, 2 ін.

Багатовимірний біоматеріал та спосіб його приготування

Група винаходів відноситься до медицини. Описаний біоматеріал, який має багатовимірну структуру і містить диференційовану MSCs тканину і деминерализованний кістковий матрикс, який дисперговані у диференційованої MSCs тканини, спосіб його приготування і застосування. Біоматеріал має бажану обробку і механічні властивості, потрібні для імплантації в природну уражену область. 6 н. і 11 з.п. ф-ли, 6 іл., 2 пр.
Винахід відноситься до харчової промисловості, зокрема до харчових добавок, збагаченим природними біологічно активними речовинами. Біологічно активна добавка до їжі містить суху кров пантових оленів, пантовий концентрат і мед при наступному співвідношенні компонентів, мас.%: пантовий концентрат - 8-10; суха кров - 2-3; мед - 87-90. Винахід дозволяє отримати добавку, що має оптимальне співвідношення компонентів і володіє високими адаптогенними і тонізуючими властивостями. 4 табл., 1 пр.

Протез щелепи і спосіб його виготовлення

Група винаходів стосується медичних протезів для імплантації в організм людини і способів їх виготовлення, зокрема протеза щелепної кістки, який може бути використаний в косметичній хірургії щелепної кістки або у відновленні щелепної кістки. Пропонується імплантат щелепної кістки, виготовлений у відповідності зі способом, включає наступні етапи: відбір матеріалу тваринного походження з організму великої рогатої худоби або свиней, причому матеріалом тваринного походження є щелепна кістка; надання форми матеріалу тваринного походження для отримання бажаної форми імплантату щелепної кістки; витяг клітин з матеріалу тваринного походження; кросслинкинг матеріалу тваринного походження; витяг антигенів з матеріалу тваринного походження; піддає матеріалу тваринного походження лужній обробці; введення в матеріал тваринного походження активних речовин, що сприяють адгезії на імплантаті ростового фактора стовбурових клітин, що виробляються організмом людини; упаковка матеріалу тваринного походження в контейнер, що містить стерилізаційний розчин. Імплантат щелепної кістки, виготовлений зазначені виникнення або, щонайменше, мінімізацію явищ різного виду дискомфорту під впливом рухомих м'язів в період вростання імплантату в тканини організму-господаря, розсмоктування і заміщення нової кісткової тканиною з одночасним забезпеченням високої тканинної сумісності при виключенні, або, принаймні, мінімізації явищ імунологічного відторгнення біологічного протеза щелепної кістки. 2 н. і 12 з.п. ф-ли, 1 пр., 4 іл.
Винахід відноситься до галузі медицини, зокрема до травматології-ортопедії, і може бути використане при лікуванні хворих з травматичними дефектами кістки, з несросшимися переломами, хибними суглобами, переломами із сповільненою консолідацією. Описано комбінований кістковий аллогенний трансплантат, який представляє собою недеминерализованний кістковий блок, отриманий з губчастої кістки донора, і містить по всьому об'єму кісткового блоку колаген 1 типу людини у вигляді губки з мелкоячеистой структурою, отриманої при ліофільної сушки кісткового блоку, просоченого розчином колагену. Описаний спосіб отримання комбінованого алогенного кісткового трансплантата, який передбачає виготовлення недеминерализованного кісткового блоку губчастої кістки донора, просочення кісткового блоку розчином колагену 1 типу людини з подальшою лиофилизацией при умовах, що забезпечують перетворення розчину колагену в губку з мелкоячеистой структурою по всьому об'єму кісткового блоку. Біосумісний комбінований кістковий трансплантат володіє механічною міцністю, остеокондуктивним ефектом і стимулює остеогенез. 2 н. і 10 з.п. ф-ли.

Спосіб відновлення втраченого зуба і спосіб виготовлення відновного матеріалу

Група винаходів відноситься до медицини, а саме до стоматології, і може бути використана для виготовлення відновного матеріалу, використовуваного для відновлення галузі втраченого зуба в порожнині рота. Для цього поміщають на носій першу клітинну масу, утворену клітинами/кліткою з мезенхімальних або епітеліальних клітин, і другу клітинну масу, утворену інший кліткою/іншими клітинами з мезенхімальних або епітеліальних клітин. При цьому одну з мезенхімальних або епітеліальних клітин отримують із зубного зачатка і зазначені клітинні маси розташовують у тісному контакті один з одним без змішування. Вирощують зазначені клітинні маси з формуванням цілого відновлюваного зуба або його зачатка. Потім визначають орієнтацію цілого відновлюваного зуба або його зачатка, сформованого вирощуванням, що дозволяє впровадити цілий відновлюваний зуб або його зачаток в області втраченого зуба таким чином, щоб коронкова частина зуба була спрямована всередину порожнини рота, при цьому зубний зачаток або зуб використовують в якості відновного матеріалу для одержання еквівалента втраченого зуба в області втраченого зуба. Група изобрете� відновлюваного цілого зуба, виготовляється вказаним способом. 2 н. і 8 з.п. ф-ли, 5 іл., 2 пр.

Антипроліферативна засіб

Винахід відноситься до медицини, а саме до засобу для лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози. Антипроліферативна засіб для лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози, яке містить ліпіди пантів марала, отримані екстракцією пантів марала сумішшю розчинників етанол : етилацетат : вода при певних умовах. Вищеописане засіб ефективний для лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози. 2 табл.

Біологічно активна композиція для поліпшення статевої функції чоловіків (варіанти)

Винахід відноситься до фармацевтичної промисловості, а саме до біологічно активної композиції для поліпшення статевої функції чоловіків. Біологічно активна композиція для поліпшення статевої функції у чоловіків, що включає порошок пантів марала, або тічка, або плямистого оленя і додатково містить порошок листя або кореневищ з коренями левзеї сафлоровидной, взяті в певному співвідношенні (варіант). Вищеописана композиція (варіанти) дозволяє розширити спектр високоефективних засобів для поліпшення статевої функції у чоловіків при мінімальному кількісному змісті високоефективних компонентів з рослинної і тваринної сировини, проявляють синергізм дії у складі композиції. 2 н. і 2 з. п. ф-ли, 6 табл., 2 пр.
Винахід відноситься до стоматології і може бути використане для профілактики карієсу, зокрема, при проведенні масових кариеспрофилактических заходів у дітей. Спосіб профілактики карієсу зубів з застосуванням суспензії на основі біологічно активної добавки «Эпсорин» включає щоденні або з інтервалом через день аплікації суспензією, при цьому денні процедури включають у себе не менше 4 аплікацій загальною тривалістю обробки до 20 хвилин, курс профілактики становить 10 процедур. Крім того, курс профілактики повторюють 2-3 рази на рік з інтервалом 3-4 місяці за показаннями. Використання способу забезпечує підвищення резистентності твердих тканин зубів до карієсу. 3 табл.
Up!