Паливний насос високого тиску

 

Рівень техніки

Даний винахід відноситься до паливного насоса високого тиску двигуна внутрішнього згоряння (ДВЗ) згідно з обмежувальної частини п. 1 формули винаходу.

Подібні насоси високого тиску досить добре відомі з рівня техніки. Вони використовуються в автомобілях насамперед для нагнітання палива, переважно дизельного палива, на загальну паливну магістраль високого тиску (звану також паливним акумулятором високого тиску), звідки паливо впорскується під високим тиском в камеру згоряння ДВЗ. Для цього подібний насос високого тиску має приводний вал з кулачком або ексцентриком як кулачкового, відповідно ексцентрикового приводу, яким плунжер щонайменше однієї плунжерній пари приводиться в зворотно-поступальний рух. При вчиненні плунжером ходу всмоктування паливо всмоктується з контуру низького тиску, а при вчиненні плунжером ходу нагнітання паливо потім нагнітається під високим тиском в загальну паливну магістраль високого тиску.

Проблема, зазвичай притаманна подібних насосів у зв'язку зі створюваним ними високим тиском нагнітання палива, полягає в тому, що на пѸ, а також уздовж неї осьові зусилля, які повинні сприйматися опорами приводного валу. Щоб уникнути виникнення високого кромочного тиску в крайових зонах опор при появі високих радіальних зусиль і пов'язаного з цим перекосу приводного вала, наприклад, в DE 102006051332 A1 було запропоновано надавати вставляемому в опорне отвір опорного ділянці приводного вала або контуру самого цього опорного отвори бочкоподібну форму, завдяки якій по середині опори в ній залишається менший зазор, ніж у її крайових зонах. Таким шляхом вдається ефективніше компенсувати певний перекіс приводного вала, обумовлений дією на нього радіальних зусиль. Для сприйняття осьових зусиль опора виконана під фланці, який щонайменше одним різьбовим з'єднанням з'єднаний з корпусом насоса високого тиску з геометричним замиканням.

Виходячи з відомого насоса високого тиску зазначеного на початку опису типу в основу цього винаходу була покладена задача розробити насос високого тиску з удосконаленою опорою його приводного валу. Такий насос високого тиску повинен бути простим і тим самим недорогим у виготовленні.

Короткий виклад суті з�ставленними в п. 1 формули винаходу. В залежних пунктах формули винаходу наведено різні кращі варіанти здійснення винаходу.

Пропонований у винаході паливний насос високого тиску має корпус, в якому для приведення в дію щонайменше однієї розташованої в ньому плунжерній пари встановлений приводний вал, з кулачком або ексцентриком як кулачкового, відповідно ексцентрикового приводу і змонтований на опорах з можливістю обертання навколо своєї поздовжньої осі. Для установки приводного вала і його монтажу на опорах з можливістю його обертання корпус насоса має корпусні деталь з опорним отвором. Згідно винаходу корпусні деталь з'єднана з корпусом насоса з фрикційним замиканням пресовим з'єднанням, для створення якого корпусна деталь має щонайменше один ділянка з радіальним надмірною розміром щодо розміру інсталяційного отвори в корпусі насоса, в яку вставлена корпусні деталь. Подібне пресове з'єднання в кращому варіанті розраховано таким чином, що через нього можливо також сприйняття осьових зусиль від приводного валу. Тим самим відпадає необхідність в різьбовому з'єднанні, а креплен�ть під фланці, завдяки чому в цілому скорочується витрата матеріалу, що йде на виготовлення корпусної деталі, і зменшується її маса. Крім того, відпадає також необхідність у трудомісткому виконанні отворів під кріпильні гвинти, завдяки чому в цілому спрощується, а тим самим і здешевлюється виготовлення насоса.

В одному з кращих варіантів для створення пресового з'єднання з фрикційним замиканням корпусна деталь має перший ділянку і друга ділянка з радіальним надмірною розміром щодо розміру інсталяційного отвори в корпусі насоса, у відповідності з чим утворюються два пресових сполуки, якими корпусні деталь з'єднана з корпусом насоса з фрикційним замиканням. При цьому зазначені перший ділянку і друга ділянка рознесені один від одного в напрямку поздовжньої осі приводного валу. Рознесення зазначених ділянок на велику осьова відстань один від одного дозволяє центрувати корпусні деталь на великій довжині в осьовому напрямку і забезпечує тим самим співвісність корпусної деталі відносно корпусу насоса. У відповідності з цим осьова відстань між вказаними ділянками переважно вибирати максимально можливим.

Перевага, связанн�рознесеними один від одного в осьовому напрямку, складається, крім того, в тому, що між обома ділянками а і b з радіальним надмірною розміром можна утворити кільцеве простір, що використовується в якості відводить канавки. Від цього кільцевого простору в кращому варіанті відходить зливний отвір для відводу змащення підшипників в зворотну магістраль мастильної системи. Таке зливний отвір може бути виконано у вигляді радіального отвору небудь виді отвори, що проходить похило в стінці корпусної деталі. Перевага, пов'язана з використанням кільцевого простору як відводить канавки, тобто кільцевій відводить канавки, полягає в тому, що і при різних кутових положеннях зливних отворів в корпусних деталі і в корпусі насоса забезпечується з'єднання із зворотного магістраллю мастильної системи. Кільцеву відвідну канавку переважно герметично відокремлювати від внутрішньої порожнини насоса розташованих глибше всередині нього пресовим з'єднанням на першій ділянці а. Завдяки цьому можна відмовитися від застосування ущільнювального кільця. При виникненні ж тим не менш нещільностей не слід очікувати жодних серйозних наслідків, оскільки витік відбувається всередині насоса.

Ще �але розміру інсталяційного отвори в корпусі насоса відмінний від радіального розміру надлишкового другого ділянки b. Переважно далі вибирати радіальний надлишковий розмір другого ділянки b більше радіального розміру надлишкового першого ділянки а. При відповідному виконанні ділянок а і b, по-перше, забезпечується достатня пресове з'єднання на них обох, а по-друге, полегшується процес запресування корпусної деталі в корпус насоса.

У наступному варіанті пресове з'єднання в зоні другого ділянки також виконує ущільнюючу функцію. У відповідності з цим при застосуванні у насосах з низькими висунутих до них вимог, тобто з низькими діючими на приводний вал зусиллями, пресове з'єднання може замінювати собою ущільнювальне кільце для ущільнення кільцевого простору щодо зовнішнього простору.

Для створення пресового з'єднання радіальний надлишковий розмір і осьову довжина першої ділянки а і/або другого ділянки b переважно вибирати такими, щоб мінімальне зусилля запресовування перевищувало 5 кН і щоб було можливим сприйняття звичайного осьового зусилля запресовування, що становить приблизно 1 кН.

З причини надмірного розміру, необхідного для створення пресового з'єднання, в зоні нього може виникати нежелатель�, наприклад, в опорне отвір може бути встановлена втулка ковзання, деформацію якої може викликати надмірний розмір, необхідний для створення пресового з'єднання. В результаті цього при певних умовах може знизитися несуча здатність підшипника. Тому, щоб уникнути подібних деформацій у ще одному варіанті в корпусі насоса в зоні щонайменше одного пресового з'єднання передбачена кільцева канавка, яка допускає пружну деформацію корпусу насоса і забезпечує тим самим усунення жорсткого зв'язку в зоні пресового з'єднання. Таким шляхом можливе досягнення високих кріпильних зусиль без пластичної деформації примикають деталей і без утворення напружень у зоні пресового з'єднання. Завдяки усуненню жорсткої зв'язку можливо навіть подальше збільшення зусилля запресовування.

У наступному варіанті передбачена для усунення жорсткої зв'язку з корпусом насоса кільцева канавка розташована переважно співвісно установчого отвору в корпусі насоса, в яку вставлена корпусні деталь. Кільцева канавка проходить починаючи від торця корпусу насоса в основному в осьовому напрямку і в віддайте перевагу�змз для запобігання небажаних деформацій у торці корпусної деталі також може бути виконана відповідна кільцева канавка. У тому випадку, коли передбачено застосування втулки ковзання, що вставляється в опорне отвір в корпусній деталі, така втулка може бути виконана циліндричної форми або у вигляді втулки з буртиком.

При використанні кільцевої канавки для усунення жорсткої зв'язку з корпусом насоса її осьова довжина переважно повинна бути більше осьової довжини відповідної зони пресового з'єднання, зменшення навантаження на яку сприяє кільцева канавка. Сказане означає, що осьова довжина кільцевої канавки переважно повинна бути більше осьової довжини відповідної ділянки а або b з радіальним надмірною розміром. Дотримання такого умови дозволяє уникнути створення неоднакового контактної напруги в поздовжньому напрямку. Переважно далі, щоб осьова довжина кільцевої канавки на щонайменше 20% перевищувала осьову протяжність відповідної зони пресового з'єднання.

У ще одному варіанті для осьової фіксації корпусної деталі по положенню всередині установчого отвору в корпусі насоса додатково передбачено з'єднання корпусної деталі з корпусом насоса з геометрическименьшей мірі один гвинт або щонайменше один штифт. Подібний щонайменше один гвинт або щонайменше один штифт переважно розташовувати перпендикулярно поздовжньої осі приводного валу. В іншому варіанті для створення з'єднання з геометричним замиканням можна також використовувати пружинне стопорне кільце. Завдяки наявності додаткового з'єднання з геометричним замиканням насос високого тиску придатний також для застосування в умовах особливо високих пропонованих до нього вимог.

У ще одному варіанті корпусні деталь і корпус насоса виготовлені з однакового матеріалу і тому мають однакові значення модуля пружності і коефіцієнта температурного розширення. Завдяки цьому вдається практично повністю виключити обумовлене експлуатаційними умовами роз'єднання щонайменше одного пресового з'єднання. У відповідності з цим необхідність в додатковому з'єднанні з геометричним замиканням зазвичай відсутня. Крім цього забезпечується тривале збереження можливої ущільнюючої функції в зоні пресового з'єднання. При використанні різних матеріалів для виготовлення з них корпусних деталі і корпусу насоса мінімальне зусилля запресовування повинно бути пр�м достатнім для забезпечення надійності кріплення у всьому інтервалі робочих температур.

Нижче винахід більш детально розглянуто на прикладі деяких варіантів його здійснення з посиланням на додані до опису креслення, на яких показано:

на фіг.1 - вид у розрізі фрагмента відомого насоса високого тиску в зоні опори приводного вала,

на фіг.2 - збільшений вигляд у розрізі фрагмента пропонованого у винаході насоса високого тиску в зоні опори приводного валу і

на фіг.3 - збільшений вигляд у розрізі фрагмента, виконаного по іншому варіанту запропонованого у винаході насоса високого тиску в зоні опори приводного валу.

Показаний на фіг.1 і відомий з рівня техніки насос високого тиску має корпус 1, в якому для установки і кріплення приводного валу 2 з можливістю його обертання навколо своєї поздовжньої осі 4 розміщена фланцеобразная корпусні деталь 5. Для утворення підшипника ковзання (або в більш загальному випадку опори ковзання) опорне отвір 6 в корпусної деталі 5 вставлена відповідна втулка 11 ковзання в якості вкладиша підшипника ковзання. Привідний вал 2 пропущений через цю втулку 11 ковзання і своїм кінцем встановлений у ще однієї виконаної у вигляді підшипника ковзання опорі у корпусі 1 насоса. Тим не показаний) щонайменше однієї плунжерній пари (також не показана) для нагнітання палива.

Корпусні деталь 5 своїм фланцем 14 впирається в осьовому напрямку в корпус 1 насоса. Для кріплення фланець 14 щонайменше одним гвинтом 15 пригвинчують до корпусу насоса. Зазвичай, однак, для кріплення корпусної деталі 5 використовують 4 або 6 гвинтів 15, пропускаються через відповідні отвори у фланці 14, розташовані з рівним кутовим кроком один від одного. Гвинти 15 забезпечують з'єднання з геометричним замиканням, здатне сприймати осьові зусилля, створювані приводним валом 2. Крім цього корпусні деталь 5 циліндричним виступом на фланці 14 спирається в радіальному напрямку в установчому отворі 8 у корпусі 1 насоса.

Між настановним отвором 8 у корпусі 1 насоса та корпусних деталлю 5 розташовано щонайменше одне кільце 13, призначення якого полягає у запобігання витікання змащення підшипників ковзання, що знаходиться в певній кількості всередині корпусної деталі. Аналогічну функцію виконує і ущільнювальне кільце 16 для ущільнення приводного валу, який ущільнює наявний між приводним валом 2 та корпусних деталлю 5 зазор в підшипнику щодо зовнішнього простору.

Крім цього у торці корпусної деталі 5 виконана ко�ри. Перевага, пов'язана з забезпечуваною кільцевою канавкою 12 пружного деформування, проявляється насамперед у тому разі, коли на приводний вал 2 з боку кулачкового приводу 3 діють високі поперечні сили, які можуть призводити до перекосу приводного валу 2 щодо його подовжньої осі 4. У подібному випадку крайові зони опори піддаються високому навантаженні, яку, однак, дозволяє знизити відповідна пружна деформація корпусної деталі.

Показаний на фіг.2 і 3 пропонований у винаході насос високого тиску відрізняється від описаного вище насоса високого тиску тим, що корпусні деталь 5 з'єднана з корпусом 1 насоса з фрикційним замиканням пресовим з'єднанням 7, для створення якого корпусні деталь 5 на щонайменше одному своєму ділянці a, b має радіальний надлишковий розмір щодо розміру інсталяційного отвори 8 у корпусі 1 насоса, в яку вставлена корпусні деталь 5. Тим самим відпадає необхідність в привинчивании корпусної деталі 5 до корпусу 1 насоса, а тому відпадає необхідність у виконанні фланця 14. Завдяки цьому скорочується витрата матеріалу, що йде на виготовлення корпусної деталі, і зменшується її маса. � циліндра.

Незважаючи на те, що для кріплення корпусної деталі 5 до корпусу 1 насоса можна вважати цілком достатнім освіта одного пресового з'єднання 7 тільки на одній ділянці а шляхом його виконання з радіальним надмірною розміром, тим не менше, за зазначеною нижче причин більш доцільним є створення двох пресових з'єднань.

У першому, показаному на фіг.2 варіанті корпусні деталь 5 має дві ділянки а і b, які мають радіальний надлишковий розмір щодо розміру інсталяційного отвори 8 у корпусі 1 насоса. У відповідності з цим на кожному з ділянок а і b створюється за обробному з'єднанню 7. Ділянки а і b рознесені один від одного на корпусної деталі 5 в осьовому напрямку, і тому між ними утворюється кільцеве простір 9. Таке кільцеве простір 9 служить відводить канавкою для подачі певної кількості мастила підшипників ковзання через зливний отвір 10 назад у мастильну систему за її зворотної магістралі (не показана). У показаному на фіг.2 варіанті зливний отвір 10 виконано у вигляді радіального отвору. Щодо внутрішньої порожнини насоса кільцеве простір 9 ущільнений пресовим з'єднанням 7 на ділянці а, радіальний забуто�від цього ділянку b не має достатньої для виконання ним ущільнюючої функції радіального розміру надлишкового, і тому кільцеве простір 9 ущільнений щодо зовнішнього простору ущільнювальним кільцем 13. Необхідність в подібному ущільнювальному кільці 13 немає в тому випадку, коли і радіальний надлишковий розмір ділянки b щодо розміру інсталяційного отвори 8 у корпусі 1 насоса збільшують на відповідну величину. Функцію ущільнення приводного валу 2 щодо корпусної деталі 5 виконує ущільнювальне кільце 16.

У показаному на фіг.2 варіанті в опорне отвір 6 в корпусної деталі 5 вставлена втулка з буртиком як втулки 11 ковзання. З метою перешкодити деформації втулки 11 ковзання через забезпечує пресову посадку надлишкового розміру ділянки а корпусні деталь 5 має у цій своїй частині виконану в її торці кільцеву канавку 12, завдяки якій крайова зона корпусної деталі 5 може пружно деформуватися. Таким шляхом запобігається деформація втулки ковзання, завдяки чому підшипник зберігає свою несучу здатність.

Згідно показаному на фіг.3 варіанту кільцева канавка 12 може бути також виконана в торці корпусу 1 насоса. В даному випадку кільцева канавка 12 компенсує забезпечує пресову посадку�пуса 1 насоса.

Показаний на фіг.3 варіант відрізняється від показаного на фіг.2 варіанта тим, що втулка 11 ковзання виконана циліндричної форми, а не у вигляді втулки з буртиком. Для фіксації втулки 11 ковзання в її осьовому положенні на корпусної деталі 5 може бути виконаний буртик 18. Ще одна відмінність від розглянутого вище варіанту полягає в тому, що зливний отвір 10 виконано не у вигляді радіального, а у вигляді похилого отвори. Через кільцеве простір 9 зливний отвір 10 повідомляється з отвором 17 в корпусі, до якого в свою чергу приєднана зворотна магістраль мастильної системи.

Різні, описані вище з посиланням на фіг.2 і 3 конструктивні особливості запропонованого у винаході насоса високого тиску можна використовувати окремо у вигляді їх альтернативи або в будь-якому допустимому поєднанні між собою. Тому обсяг даного винаходу не обмежується лише розглянутими вище варіантами його здійснення.

1. Паливний насос високого тиску двигуна внутрішнього згоряння, що має корпус (1), в якому для приведення в дію щонайменше однієї розташованої в ньому плунжерній пари встановлений приводний вал (2), з кулачком або ексцентриком �обертання навколо своєї поздовжньої осі (4), і який для установки приводного валу (2) і його монтажу на опорах з можливістю його обертання має корпусні деталь (5), яка має опорне отвір (6) і з'єднана з корпусом (1) насоса з фрикційним замиканням пресовим сполукою (7), відрізняється тим, що для створення пресового з'єднання (7) з фрикційним замиканням корпусні деталь (5) має перший ділянку (а) і друга ділянка (b), виконані з радіальним надмірною розміром щодо розміру передбаченого в корпусі (1) насоса установчого отвору (8), в яку вставлена корпусні деталь (5), і рознесені при цьому один від одного в напрямку поздовжньої осі (4) приводного валу.

2. Паливний насос високого тиску з п. 1, який відрізняється тим, що між обома ділянками (а, b) утворюється кільцеве простір (9) як відводить канавки, від якої відходить зливний отвір (10).

3. Паливний насос високого тиску з п. 1, який відрізняється тим, що радіальний надлишковий розмір першого ділянки (а) і радіальний надлишковий розмір другого ділянки (b) корпусної деталі (5) щодо розміру інсталяційного отвори (8) в корпусі (1) насоса різні, при цьому більшої величини переважно обраний радіальний надлишковий розмір в�з'єднання в зоні другого ділянки (b) додатково виконує ущільнюючу функцію.

5. Паливний насос високого тиску по одному з пп. 1-3, відрізняється тим, що для уникнення деформації опорного отвори (6) в корпусної деталі (5) або розташованої в цьому опорному отворі (6) втулки (11) ковзання в корпусі (1) насоса у зоні щонайменше одного пресового з'єднання (7) передбачена кільцева канавка (12), яка допускає пружну деформацію корпусу (1) насоса і забезпечує тим самим усунення жорсткого зв'язку в зоні пресового з'єднання (7) і яка розташована переважно співвісно установчого отвору (8) в корпусі (1) насоса і має не чутливий до концентрації напруг радіус.

6. Паливний насос високого тиску з п. 5, який відрізняється тим, що осьова довжина кільцевої канавки (12) в корпусі (1) насоса більше, переважно на щонайменше 20% більше осьової довжини відповідної ділянки (а, b) з радіальним надмірною розміром.

7. Паливний насос високого тиску по одному з пп. 1-3, відрізняється тим, що для осьової фіксації корпусної деталі (5) по положенню всередині установчого отвору (8) в корпусі (1) насоса додатково передбачено з'єднання корпусної деталі (5) з корпусом (1) насоса з геометричним замиканням.

8. Паливний�гени з однакового матеріалу. 

Схожі патенти:

Гідравлічне насосне пристрій

Винахід відноситься до гідравлічному насосу для приводу муфт. Система для розподілу крутного моменту між передньою і задньою осями повнопривідного транспортного засобу та/або між лівими і правими колесами транспортного засобу з приводом на два або чотири колеса містить одне муфтове з'єднання з підвищеним внутрішнім опором, має дисковий блок і приводить його в рух поршень, керований гідравлічним насосним пристроєм. Вказаний пристрій має електричний двигун і керовані ним гідравлічний насос відцентровий регулятор, керуючий клапаном надлишкового тиску і з'єднаний з вихідним отвором гідравлічного насоса для виходу олії. Зокрема, пристрій містить аксіально-поршневий насос, який має поршневий циліндр, розташований в корпусі насоса з можливістю повороту і містить кілька аксіальних поршнів, виконаних з можливістю зворотно-поступального переміщення, один відцентровий важіль, прикріплений до поршневому циліндру з можливістю повороту і клапанну частина, з'єднану з відцентровим важелем і розташовану із забезпеченням її взаємодії з входом вихідного каналу для масла в поршневому

Насос високого тиску

Винахід може бути використаний у двигунах внутрішнього згорання. Запропоновано насос високого тиску для системи вприскування палива двигуна внутрішнього згоряння, який має щонайменше одну плунжерную пару з плунжером (1), що приводиться кулачком (2) або ексцентриком приводного вала у зворотно-поступальний рух і спирається опосередковано через штовхає елемент (3) штовхача і опорний ролик (4) на кулачок (2) або ексцентрик приводного валу, при цьому передбачений опорний башмак (5) в основному з циліндричним поглибленням (6) для часткового розміщення та охоплення опорного ролика (4) в штовхає елементі (3) штовхача. Згідно винаходу в основному циліндричне заглиблення (6) опорного башмака (5) утворює з його торцевою поверхнею (8) поздовжні крайки (7), які для розміщення покриття (9), що проходить від поглиблення (6) опорного башмака за їх межі, виконані закругленими або з фаскою. Технічний результат полягає в поліпшенні контакту плунжера (1) і кулачка (2) або ексцентрика приводного вала, а також зниження зносу опорного ролика (4) і штовхача або вставленого в нього додаткового штовхаючого елемента (3). 8 з.п. ф-ли, 2 іл.

Виділений імпульсний клапан для циліндра компресора

Винахід відноситься до компресорів для використання в охолоджуючих системах. Поршневий компресор для використання в охолоджуючої парокомпресійної система містить перший і другий впускні колектори, перший і другий поршневі компресійні вузли, випускний колектор і перший імпульсний клапан. Впускні колектори поділяють вхідний потік в компресор. Перший і другий поршневі компресійні вузли приймають потік з першого і другого впускних колекторів, відповідно. Випускний колектор збирає і розподіляє стислий холодоагент з компресійних вузлів. Перший імпульсний клапан встановлений зовні першого впускного колектора для регулювання потоку теплоносія в першому впускному колекторі. В іншому варіанті реалізації другої клапан встановлений зовні другого впускного колектора для регулювання потоку у другому впускному колекторі, причому першим і другим клапанами управляє контролер. Контролер активує перший клапан із змінною шириною імпульсів, інтервал яких менше робочої інерції охолоджуючої парокомпресійної системи. Технічним результатом винаходу є підвищення ефективності та спрощення конструкції компресора. 2 н. 13 з.п. ф-ли, 2

Гідравлічне керуючий пристрій

Пристрій призначений для керування регулюючим органом аксіально-поршневої гідромашини. Пристрій складається з валика управління; гідроциліндрів управління; регулюючого органу насоса; механічної зворотного зв'язку; плоского двухзолотникового дросселирующего розподільника, виконаного у вигляді набору двох поворотних золотників, встановлених на одній осі між нижнім розподільним підставою і верхньою опорною плитою. Причому перший золотник кінематично зв'язаний з важелем валика управління, а другий золотник - з гідроциліндром управління через важіль зворотного зв'язку. В золотниках розподільника передбачені вікна управління, живлення і зливу робочої рідини, а також гідростатичні порожнини. Важелі управління і зворотного зв'язку симетрично розташовані уздовж поздовжньої осі нахилу блоку циліндрів при нейтральному положенні регулюючого органу насоса, а довжини їхніх плечей вибрані з умови рівності кутів повороту першого і другого золотників при повороті валика управління і регулюючого органу насоса. Перший золотник розподільника підключений через диференціальний редуктор до електродвигуна великого моменту. Технічний результат - мінімізація механічних і р�

Спосіб і пристрій для промивання насоса

Винахід відноситься до області промивання гідравлічного обладнання. Згідно даним способом через корпус насоса прокачують рідину, щоб видалити накопичене в ньому тверде речовина. Для цього за допомогою зливного насоса (30) водну суспензію закачують в промивний бак (31), а потім використовують цю суспензію для промивання корпусу насоса. Обсяг такої суспензії, що підлягає закачування, щонайменше, дорівнює об'єму корпусу насоса. Очищаючий модуль містить робочу ємність і прокачувати пристрій, який підключено до робочої ємності і має випускний отвір (34), виконане з можливістю видалення через нього з робочої ємності водної суспензії. Прокачувати пристрій містить зливний насос (30), пов'язаний з випускним отвором (34) і впускним отвором (40). Над насосом поміщений промивний бак (31), виготовлений з матеріалу, до якого тверда речовина, по суті, не прилипає, і має впускний отвір (33), підключений до випускного отвору (34) насоса; і вихідну трубу (36) для водної суспензії. Для забезпечення можливості перекачування повного об'єму насоса в бак в процесі одного циклу об'єм бака (31), щонайменше, дорівнює об'єму корпусу насоса. Передбачена ввное видалення твердої речовини, накопиченого всередині насоса, і запобігти міграцію такого речовини в очищену воду. 2 н. і 12 з.п. ф., 3 іл.

Радіально-поршневий насос високого тиску

Винахід відноситься до області машинобудування і призначений для живлення двигуна внутрішнього згоряння (ДВЗ) паливом. Насос містить корпус (1), в якому встановлено приводиться в обертання навколо своєї осі приводний вал (2) з виступаючим в радіальному напрямку кулачком або ексцентриком (3), з яким взаємодіють кілька встановлених в циліндрах (4) плунжерів (5), послідовно переміщуються кулачком або ексцентриком (3) в радіальному напрямку. Корпус (1) для закріплення на ДВС забезпечений монтажним фланцем (6). Циліндри (4) з'єднані топлипроводами (10), частково розташованими в корпусі (1). Монтажний фланець (6) і корпус (1) утворені незалежними деталями. З зверненої від монтажного фланця (6) сторони корпуса (1) закріплений блок (7) низького тиску. Монтажний фланець (6) і блок (7) низького тиску з'єднані з корпусом (1) з можливістю повороту один щодо одного і щодо корпусу (1) і разом з ним обмежують кільцеві канали (8), які концентрично охоплюють приводний вал (2) і якими частково утворені ділянки паливопроводів. Здешевлюється виготовлення. 9 з.п. ф-ли, 9 іл.

Аксіально-поршнева машина

Винахід відноситься до області об'ємного гідроприводу, зокрема до гідравлічних машин об'ємного витіснення

Насос високого тиску

Винахід відноситься до галузі насособудування і стосується насоса високого тиску для підземних гірничих робіт

Аксіальний механізм поршневої машини

Винахід відноситься до механіки, зокрема до поршневих машин, і може бути використане в їх конструкціях як механізму перетворення руху

Насос високого тиску

Винахід відноситься до двигунобудування, зокрема до системи живлення двигуна внутрішнього згоряння. Запропоновано паливний насос високого тиску, має, щонайменше, одну плунжерную пару з плунжером (1), що приводиться кулачком (2) або ексцентриком приводного вала у зворотно-поступальний рух і спирається опосередковано через штовхач (3) і опорний ролик (4) на кулачок (2) або ексцентрик приводного валу. Згідно винаходу опорний ролик (4) має, щонайменше, один центральний отвір (5), яке проходить уздовж поздовжньої осі (А) опорного ролика (4) і яке для утворення внутрішнього контуру має, щонайменше, один конічний, сферичний і/або эллипсоидальний ділянку (а). Технічний результат полягає в зниженні зносу в зоні контакту опорного ролика з кулачком або ексцентриком приводного валу і/або з опорним елементом, в якому встановлений опорний ролик. 6 з.п. ф-ли, 2 іл.

Паливний насос високого тиску акумуляторної паливної системи двигуна внутрішнього згоряння

Винахід може бути використаний у двигунах внутрішнього згорання. Запропоновано паливний насос високого тиску акумуляторної паливної системи двигуна внутрішнього згоряння, що містить корпус 1, в якому розміщені плунжер 2, плоский штовхач 3 з опорною торцевою поверхнею 5 і зовнішній циліндричній напрямній поверхнею 4, приводний экцентриковий вал, з ексцентриком 6 і проміжної втулкою 7, що має зовнішню циліндричну поверхню і встановленою рухомо на ексцентрик, причому зовнішня циліндрична поверхня проміжної втулки контактує з опорною поверхнею штовхача. Причому торцева опорна поверхня штовхача виконана зі скосом до площини, перпендикулярної осі циліндричної поверхні штовхача, при цьому кут скосу має величину 0,05-6°. Технічний результат полягає в підвищенні несучої здатності і ресурсу приводу плунжерів паливного насоса. 2 з.п. ф-ли, 6 іл.

Насос високого тиску

Винахід може бути використаний у двигунах внутрішнього згорання. Запропоновано насос високого тиску для системи вприскування палива двигуна внутрішнього згоряння, який має щонайменше одну плунжерную пару з плунжером (1), що приводиться кулачком (2) або ексцентриком приводного вала у зворотно-поступальний рух і спирається опосередковано через штовхає елемент (3) штовхача і опорний ролик (4) на кулачок (2) або ексцентрик приводного валу, при цьому передбачений опорний башмак (5) в основному з циліндричним поглибленням (6) для часткового розміщення та охоплення опорного ролика (4) в штовхає елементі (3) штовхача. Згідно винаходу в основному циліндричне заглиблення (6) опорного башмака (5) утворює з його торцевою поверхнею (8) поздовжні крайки (7), які для розміщення покриття (9), що проходить від поглиблення (6) опорного башмака за їх межі, виконані закругленими або з фаскою. Технічний результат полягає в поліпшенні контакту плунжера (1) і кулачка (2) або ексцентрика приводного вала, а також зниження зносу опорного ролика (4) і штовхача або вставленого в нього додаткового штовхаючого елемента (3). 8 з.п. ф-ли, 2 іл.

Паливний насос високого тиску

Винахід може бути використано при виробництві паливних насосів високого тиску двигунів внутрішнього згоряння. Паливний насос високого тиску містить корпус (1), плунжерную втулку (14), плунжер (16) з поворотною пружиною (19), привід (3) зворотно-поступального руху плунжера (16), нагнітальний клапан (17), порожнини (36) і канали (37) високого тиску, що утворюють гідроакумулятор палива, а також порожнини (23) і канали (24) низького тиску. Паливний насос додатково містить золотник (27), встановлений з можливістю сполучення і роз'єднання порожнини (23) низького тиску і надплунжерной порожнини (26) при його прямому і зворотному переміщеннях. При цьому золотник (27) подпружинен в сторону повідомлення зазначених порожнин, а його торець з боку порожнини (36) високого тиску обмежує обсяг, утворює пружинний гідроакумулятор. Технічний результат полягає в зменшенні обсягу гідроакумулятора. 7 з.п. ф-ли, 2 іл.

Насос високого тиску і збірний штовхач

Винахід відноситься до двигунобудування, зокрема паливної апаратури двигунів внутрішнього згорання. Винахід спрямовано на підвищення надійності за рахунок точної запресовування опорного башмака в штовхає елемент. Насос високого тиску для пристрою впорскування палива в двигун внутрішнього згоряння має щонайменше одну плунжерную пару з плунжером, який обмежує надплунжерное простір і між яким і приводиться в обертання приводним валом насоса високого тиску передбачений збірний штовхач з штовхає елементом і з запресованим в його охоплює посадкову частина опорним черевиком, несучим опорний ролик. Штовхає елемент збірного штовхача має центрирующую напрямну для запресовування опорного башмака. 2 н. і 8 з.п. ф-ли, 6 іл.

Плунжерна пара

Винахід відноситься до двигунобудування, зокрема до системи подачі палива в дизель

Плунжерна пара

Винахід відноситься до двигунобудування, зокрема до системи подачі палива в дизель

Плунжерна пара

Винахід відноситься до двигунобудування, зокрема до системи подачі палива в дизель

Плунжерна пара

Винахід відноситься до двигунобудування, зокрема до топливоподающим насосів дизелів

Система подачі палива в дизель

Винахід відноситься до двигунобудування, зокрема до систем подачі палива в дизель
Up!