Пристрій для одержання гранул вуглекислоти

 

Винахід відноситься до пристроїв для проведення процесу переходу вуглекислоти з рідкого агрегатного стану в твердий агрегатний стан з формуванням гранул заданого розміру.

Прототипом пропонованого пристрою є винахід (UA 2495163 С2) ,що представляє собою спосіб отримання монолітних кристалів карбіду кремнію, який включає: приміщення суміші, що містить крихту полікристалічного кремнію і порошок вуглецю, на дно циліндричної реакційної камери, що має кришку; герметизацію циліндричної реакційної камери; приміщення циліндричної реакційної камери в вакуумну піч; відкачування з печі повітря; заповнення печі сумішшю газів, які по суті є інертними газами, приблизно атмосферного тиску; нагрівання циліндричної реакційної камери в печі до температури від 1975 до 2500°C; зниження тиску в циліндричній реакційній камері до менш 50 Торр, але не менше 0,05 Торр; і здійснення сублімації і конденсації пари на внутрішній частині кришки циліндричної реакційної камери. Винахід дозволяє отримати великі кристали карбіду кремнію, створити відтворений спосіб вирощування кристалів з високим ступенем чі�виробництва гранульованого льоду з рідкої вуглекислоти або іншого скрапленого газу, містить камеру, в якій встановлені пристосування для формування гранул сухого льоду, що відрізняється тим, що пристосування для формування гранул виконані у вигляді плоских металевих пластин, в яких виконані поглиблення, висота яких менше товщини пластин, камера з'єднана з джерелом подачі рідкої вуглекислоти або аргону з пиловідводним пристроєм парів та газоподібних з джерелом подачі теплого агента.

Завданням винаходу є розробка пристрою для перекладу вуглекислоти з рідкого агрегатного стану в твердий з одержанням твердих частинок заданого розміру.

Пропоноване пристрій складається з розпилювача рідкої вуглекислоти 1(фіг. 1), ланцюги 2, утвореної шарнірно з'єднаними між собою з зазором пластинами, опорних приводних коліс 3, прес-валків 4, перегородки 5, виконаної з можливістю підйому і опускання, опорно-вигружного колеса 6, піддону 7, приймача гранул 8.

Короткий опис креслень:

на малюнку 1 зображена схема пропонованого пристрою.

Робота пристрою здійснюється наступним чином: рідка вуглекислота прямує у розпилювач 1. При виході вуглекислоти з сопла розпилювача остання перетворюється в вуглекислоти�ті з ланцюгом між прес-валками, спресовується між ними, запрессовиваясь між ланками ланцюга - простору займані зубом приводних коліс. Зуби опорно-вигружного колеса 6 виштовхують отримані гранули 9 в приймач 8. Перегородка 5, піднімаючись або спускаючись, дозволяє регулювати товщину шару снігу і, як наслідок, щільність гранул. Піддон 7 не дозволяє снігу, провалившись крізь ланцюг, випадати з пристрою. Розміри отворів ланцюга визначають максимальний розмір одержуваних гранул. Шириною ланцюга і швидкістю її руху визначають продуктивність пристрою.

Пристрій для одержання гранул вуглекислоти, що містить розпилювач рідкої вуглекислоти, що відрізняється тим, що містить ланцюг, утворену шарнірно з'єднаними між собою з зазором пластинами, опорні приводні колеса, валки, встановлені між собою з зазором для пресування снігу, що транспортується ланцюгом, перегородку, виконану з можливістю підйому і опускання для регулювання товщини снігу при формуванні гранул, опорно-вигружное колесо, піддон. 

Схожі патенти:

Спосіб намораживания льодових покриттів

Винахід відноситься до галузі виконання льодових покриттів на переправах, майданчиках, ковзанках і т. п. Спосіб заморожування льодових покриттів включає зрошення водою шару гранульованого льоду для змерзання каркаса, гранули шару мають овально-сферичну форму, після змерзання каркаса заповнюють водою межгранульное простір шару. Вода для зрошення має температуру 0-0,5 ºС в кількості 0,1-5 дм3 на 1 см висоти шару площею 1 см2, а вода для заповнення каркасу має температуру 0,1-0,5 С і швидкість підйому менше 0,4 м/с. Використання винаходу дозволяє запобігти утворенню в шарі повітряних порожнеч і прискорення часу його заморожування. 4 іл.

Спосіб підвищення швидкісних властивостей масиву льоду

Винахід відноситься до технологій створення спортивних майданчиків з льодовим покриттям у закритих приміщеннях для тренувань і виступів на ковзанах і, зокрема, до способу підвищення швидкісних властивостей масиву льоду. Спосіб містить етапи, на яких: на заздалегідь підготовленій бетонній плиті виробляють заливку чорнового масиву льоду певним чином; завершують заливку чорнового льоду виконанням стругання останнього шару льодовим комбайном на глибину 0,35 мм з комбайнового заливкою шару водою з температурою 40-55°C; виробляють заливку чистового масиву льоду поверх чорнового масиву льоду певним чином; завершують заливку чистового льоду виконанням стругання останнього шару льодовим комбайном на глибину 0,35 мм з комбайнового заливкою шару водою з температурою 55-70°C; і проводять одноразову хімічну модифікацію поверхневого шару масиву льоду льодовим комбайном струганням на глибину 0,3 мм з комбайнового заливкою шару водою з температурою 55-70°C, яка містить полівінілпіролідон (ПВП) у кількості 0,000524%±0,000055% від маси води і гліцерину в кількості 0,00262%±0,00039% від маси води. Результатом є отримання масиву льоду з високими швидкісними властивостями з можливістю і�

Спосіб і пристрій для моделювання крижаного покриву в льодовому дослідному басейні

Спосіб моделювання крижаного покриву із заданими міцнісними характеристиками в льодовому дослідному басейні включає пониження температури повітря до -10 градусів Цельсія, чашу басейну з переохолодженої солоною водою засівають ядрами кристалізації льоду шляхом розпилення прісної води з дрібнодисперсного форсунки в кількості близько 0,1 кг на квадратний метр поверхні з рівномірно рухається візки протягом 1-2 хвилин, після чого деякий час вичікують до утворення суцільного шару тонкого льоду і далі за певним графіком регулюють температуру повітря в басейні в бік зниження або підвищення в залежності від необхідної товщини і міцності крижаного покриву. Пристрій для моделювання крижаного покриву містить закрите приміщення з системою охолодження і вентиляції, чашу басейну, яка заповнена переохолодженої солоною водою і забезпечена буксирувальної візком з рейковим ходом, на якій встановлена дрібнодисперсійна форсунка, яка виконана з можливістю регулювання розмірів ядер кристалізації льоду. Використання даної групи винаходів забезпечує приготування крижаного покриву в басейні з заданими міцнісними характеристиками. 2 н. п. ф-л�
Винахід відноситься до галузі використання поновлюваних джерел енергії, які можуть бути використані при отриманні льоду, і може бути використане в харчовій, рибопереробної, фармацевтичної, мікробіологічної промисловості, а також на підприємствах агропромислового комплексу. Аэростатическое пристрій містить два аеростата, сполучених гнучкою зв'язком, перекинутій через вал оборотної електричної машини, яка працюючи в режимі електромотора, піднімає або опускає аеростат, а в режимі електрогенератора виробляє електричний струм. Аеростати виконані з можливістю почергового заповнення насиченим водяною парою з температурою понад 100°С, а їх оболонки містять герметично закриті клапан. 5 з.п. ф-ли.

Холодильно-технологічний комплекс для попереднього охолодження і тимчасового зберігання риби

Установка для виробництва бінарного льоду, що містять замкнутий контур холодоагенту, що включає послідовно з'єднані трубопроводом перший компресор, масловіддільник, конденсатор, ресивер, віддільник рідини, перший електромагнітний клапан, чотири паралельні лінії, кожна з яких містить терморегулюючий вентиль і кристалізатор-випарник. Всі кристалізатори-випарники виходами пов'язані з віддільником рідини, контур розсолу включає послідовно з'єднані трубопроводом розсолу перший кран, фільтр грубого очищення, фільтр тонкого очищення, циркуляційний насос, регулюючий вентиль, циліндри кристалізаторів-випарників, триходовий кран і перший пристрій видачі льоду. Вихід масловіддільника масляним з'єднаний трубопроводом через другий кран, другий електромагнітний клапан і оглядове скло з зазначеним компресором. Використання даного винаходу забезпечує спрощення конструкції, підвищення надійності і зниження енергоспоживання установки. 4 з.п. ф-ли, 1 іл.

Спосіб генерування льоду

Винахід відноситься до галузі засобів і способів отримання льоду, зокрема лускатого льоду, і може бути використане в хімічної, фармацевтичної, мікробіологічної промисловості, а також на підприємствах агропромислового комплексу і в системах теплових акумуляторів

Спосіб отримання льдосодержащей пульпи

Винахід відноситься до холодильній техніці, зокрема до способів отримання льдосодержащих пульп або суспензій, і може бути використане для охолодження і консервації рибного сировини безпосередньо на судах в районі промислу

Багатофункціональна візок льодового опитового басейну

Винахід відноситься до галузі експериментальної гідродинаміки морського транспорту

Холодильно-технологічний комплекс для попереднього охолодження і тимчасового зберігання риби

Винахід відноситься до холодильної техніки і може бути використане для виробництва бінарного льоду (рідкого гелеобразного льоду, крижаний шуги, айс-сларри) в холодильно-технологічному комплексі для попереднього охолодження і тимчасового зберігання риби

Спосіб синтезу фуллерида металевого нанокластерів і матеріал, що включає фуллерид металевого нанокластерів

Винахід відноситься до способу синтезу фуллерида металевого нанокластерів і до матеріалу, що включає фуллерид металевого нанокластерів. Спосіб синтезу фуллерида металевого нанокластерів включає механічне сплавлення металевих нанокластерів з розміром частинок між 5 нм і 60 нм з кластерами фуллеренового типу шляхом подрібнення в планетарній млині, при якому молекули фулерену в фуллериде металевого нанокластерів зберігаються. Матеріал, отриманий вищевказаним способом, включає фуллерид металевого нанокластерів. Винахід дозволяє отримати наноблок з поліпшеними механічними властивостями, що володіє високою твердістю, при цьому металеві нанокластери під час спікання зберігаються. 2 н. і 10 з.п. ф-ли, 2 іл., 1 табл., 2 пр.

Наноагрегати водорозчинних похідних фулеренів, спосіб їх отримання, композиції на основі наноагрегатов водорозчинних похідних фулеренів, застосування наноагрегатов водорозчинних похідних фулеренів і композицій на їх основі в якості біологічно-активних сполук, для зниження токсичності і підсилення терапевтичної дії лікарських препаратів, а також у якості препаратів для лікування онкологічних захворювань

Винахід відноситься до наноагрегатам водорозчинних похідних фулеренів, які можуть застосовуватися для зниження токсичності і підсилення терапевтичної дії ліків проти онкологічних захворювань. Запропоновані наноагрегати водорозчинних похідних фулеренів загальної формули [C2i(R)mXl]k де k=3-1000000000; де значення i, l, m, X і R визначаються наступними формулами: i=30, m=5, Х=Н, l=1, a R - залишок тиокислоти формули-S(c n h 2n)COOH, n=2 у вигляді калієвої солі; i=30, m=5, Х=Н, l=1, R - фосфонатний залишок де є этильним радикалом; i=30, m=5, Х=Сl, l=1, a R - арильний залишок формули-С6Н4(СпН2п)СООН, де n=3, який може бути у вигляді калієвої солі; i=35, m=8, l=0, a R - арильний залишок формули-С6Н4(СпН2п)СООН, де n=2, у вигляді калієвої солі. Запропоновано нові наноагрегати, які можуть бути ефективні при лікуванні онкологічних захворювань. 2 н. п. ф-ли, 9 пр., 1 табл., 11 іл.

Спосіб формування нанорозмірної плівки карбіду вольфраму

Винахід відноситься до галузі нанотехнології та наноелектроніки. Спосіб формування нанорозмірної плівки карбіду вольфраму включає нанесення на напівпровідникову або діелектричну підкладку у процесі імпульсно-плазмового осадження на двоканальної установки імпульсного осадження електроерозійної дугової плазми двошарової структури покриття сумарною товщиною 5 нм, що складається з плівки вольфраму і плівки вуглецю, і карботермический синтез у вакуумі при тиску не вище 5·10-4 Па і температурі не більше 450°C не більше 10 хв зі швидкістю нагрівання й охолодження не менш як 25 град/хв при співвідношенні товщини плівок вольфраму і вуглецю 5:1 і 3,5:1. Винахід забезпечує можливість формування плівок карбіду вольфраму в технології кремнієвих інтегральних схем в якості дифузійних бар'єрів та надтвердих покриттів. 2 з.п. ф-ли, 7 іл.

Полімерний медьсодержащій композит та спосіб його одержання

Винахід відноситься до нанотехнології, а саме до матеріалу і способу одержання сферичних конгломератів, які містять нанорозмірні частинки (НРЧ) металу, зокрема міді, в оболонці з іншої речовини або органічного полімеру. При цьому НРЧ отримують як в індивідуальному стані, так і у вигляді складових частин нанокомпозитів, в тому числі і полімервмісних. Винахід стосується способу отримання полімерного мідьвмісного композиту, що складається з однорідних сферичних діаметром 50-200 нм конгломератів полімеру з упровадженими в них сферичними наночастками міді діаметром 5-10 нм. Винахід також стосується способу отримання полімерного мідьвмісного композиту, що полягає в термічному розкладанні попередника композиту при 450°С в інертній атмосфері. Технічний результат - отримання композиту з однорідних сферичних конгломератів, які містять безліч вбудованих у полімерну матрицю наночастинок міді з вузькою областю розподілу за розмірами. 2 н. і 2 з.п. ф-ли, 7 іл.

Спосіб кількісного визначення вуглецевих наноструктур у біологічних зразках і їх розподілу в організмі

Винахід відноситься до медицини, зокрема до експериментальної фармакології і біофармації, і описує спосіб кількісного визначення вуглецевих наноструктур, зокрема наноалмазів і нанотрубок, в біологічних зразках та їх розподіл в організмі ex vivo, засноване на використанні методу мас-спектрометрії з індуктивно-зв'язаною плазмою. Спосіб характеризується тим, що поверхню вуглецевих наноструктур модифікують (2,4,5-трийодфенил)-метанолом, визначають кількість йоду в модифікованих вуглецевих наноструктурах, отримані модифіковані вуглецеві наноструктури вводять в організм експериментальної тварини з подальшим вилученням органів і тканин, їх гомогенізацією в 0,5-2 М розчині NaOH, відбором проби гомогенату, розведенням її водою, обробкою розведеної проби ультразвуком до температури 40-70°C, визначенням отриманої в пробі кількості йоду методом мас-спектрометрії з індуктивно-зв'язаною плазмою і розрахунком змісту вуглецевих наноструктур в пробі по різниці вмісту йоду в пробі до введення модифікованих вуглецевих наноструктур і після їх введення в організм і перерахуванням цієї кількості йоду в зміст вуглецевих наноструктурвает моніторинг розподілу вуглецевих наноносітелей в організмі in vivo. 1 з.п. ф-ли, 6 іл., 3 пр., 2 табл.

Конструкції, які включають молекулярні структури з високим аспектних співвідношенням, і способи їх виготовлення

Винахід відноситься до технології нанесення плівок і стосується конструкцій, що включають молекулярні структури з високим аспектних співвідношенням (ВАСМ-структури), і способу їх виготовлення. Наноуглеродная плівкова конструкція, що включає ВАСМ-структури, де конструкція включає по суті плоску мережу з випадковим чином орієнтованих ВАСМ-структур і підкладку, що знаходиться в контакті з мережею. Підкладка має отвір, причому по периферійній області зазначеного отвори мережа контактує з підкладкою так, що середня частина мережі є незакрепленной на підкладці. Спосіб включає стадії виготовлення плоскої мережі з ВАСМ-структур на підготовчій підкладці поблизу або в контакті з підкладкою, має отвір, шляхом нанесення ВАСМ-структур на підготовчу підкладку і в отвір підкладки, і видалення підготовчої підкладки з мережі. Винахід забезпечує створення нових типів конструкцій, що включають ВАСМ-структури. 3 н. і 6 з.п. ф-ли, 12 іл., 2 пр.

Спосіб отримання азафуллерена c48n12нитрацией β-нафтола розведеною азотної кислотою

Винахід відноситься до способу отримання азафуллерена C48N12, при якому суспензія β-нафтола у воді нітрит азотною кислотою з концентрацією 5-6% при температурі 96-98°С на водяній бані протягом 2÷2,5 годин в присутності оцтової кислоти в кількості 25-30 мл/л у перерахунку на крижану оцтову кислоту, що утворилася реакційну масу фільтрують, подрібнюють, промивають водою від азотної кислоти до нейтрального середовища і сушать при температурі 70-80°С, потім для отримання азафуллерена C48N12 чистотою 96-98% піддають селективної відмивання в апараті типу Сокслет, після чого азафуллерен перекристаллизовивают, промивають і сушать при температурі 70-80°С. Винахід забезпечує отримання азафуллерена C48N12 низькотемпературним синтезом в рідкій фазі. 9 з.п. ф-ли, 1 пр., 2 іл.

Спосіб виготовлення метал-вуглець містять тіл

Винахід відноситься до виробництва метал-вуглець містять тел. Описаний спосіб виробництва метал-вуглець містять тіл, що включають феромагнітні металеві частинки, капсульовані шарами графітового вуглецю, який включає просочування целюлозних, целлюлозоподобних або вуглеводних тіл або тіл, отриманих з них шляхом гідротермальної обробки, водним розчином щонайменше одного з'єднання металу, де метал або метали обрані з феромагнітних металів або сплавів, і наступну термічну карбонізацію просочених тел шляхом нагрівання в інертної та практично позбавленою кисню атмосфері при температурі вище приблизно 700°С з відновленням щонайменше частини щонайменше одного з'єднання металу до відповідного металу або металевого сплаву. Технічний результат - отримані каталітично активні тіла. 2 н і 13 з.п. ф-ли, 8 іл., 5 пр.
Винахід відноситься до способу синтезу покриттів похідних фулеренів. Спосіб включає фізичну розпилювання в вакуумі мішені іонним пучком, перенесення пари до ростової поверхні підкладок і нарощування покриттів заданого складу і певної структури. При цьому характеризується тим, що що розпорошується іонами мішень виконана з фуллеренової суміші 0,8 C60, 0,15 C70, 0,04 вищих фулеренів і 0,01 оксиди C60O і C70O з пайовою масовим вмістом відповідного допирующего елемента 0,02 Fe, 0,01 Na, 0,01 B, 0,003 Gd або 0,01 Se. Використання запропонованого способу дозволяє підвищити ефективність процесу завдяки новому підходу до отримання покриттів, що містять фулерени і елементи домішки, знизити енерговитрати, збільшити продуктивність. 1 з.п. ф-ли, 1 пр.

Спосіб отримання спіненого наноструктурного вуглецю

Винахід відноситься до хімічної і електротехнічної промисловості і може бути використане для модифікації гум та каучуку, при виробництві високоємкий конденсаторів і композитних матеріалів. Тонкоизмельченную суміш, що містить, мас. ч.: вуглевод - 100, окислювач - 200, поміщають в термостійкий посуд, закритий сітчастої термостійкої кришкою, нагрівають у печі до 150-250°С. Піроліз суміші ведуть в режимі високотемпературного синтезу при нагріванні до 900оС зі швидкістю 20-30оС/хв з витримкою при цій температурі 15-30 хвилин і відведення надлишку виділюваного газу. Як вуглеводу використовують цукор, глюкозу, фруктозу або крохмаль, а в якості окислювача - азотнокислий амоній. Отримують спінений наноструктурний вуглець з об'ємною щільністю 0,006 г/см3 і питомою поверхнею не менше 150 м2/р. Вихід спіненого вуглецю - близько 31% від маси вуглеводів. Виключається виділення агресивних продуктів. 7 іл., 4 пр.
Up!