Спосіб отримання концентрату на основі бад для напою (варіанти), рецептура концентрату для напою швидкого приготування, спосіб приготування і застосування напою, одержаного з цього концентрату

 

Область застосування заявленої групи винаходів відноситься до харчової промисловості та виробництва біологічно активних речовин, які використовуються для одержання харчового продукту швидкого приготування. В тому числі відноситься до технологій збагачення основного продукту, наприклад вівсяних пластівців, харчовими волокнами, отриманими із суміші зернових культур шляхом їх ферментації дріжджами Saccharomyces cerevisiae, що дозволяє використовувати продукт як основне або додаткове джерело харчових волокон.

Призначенням пропонованої групи винаходів є виключення протипоказань щодо застосування кінцевого продукту, вироблення прийнятних форм використання як для здорових людей, так і для важко хворих, а також для дітей і людей похилого віку.

Винахід вирішує задачу підвищення біологічної активності пропонованого харчового продукту в якості основного живлення або додаткового джерела харчових волокон, що вводиться в організм через кишково-шлунковий тракт, тобто ентерально.

Спосіб отримання концентрату на основі БАД для напою.

Застосовується у виробництві лікувально-профілактичних сумішей, а також для основного живлення або як дополнительногз рівня техніки відомо винахід «Спосіб отримання напівфабрикату для приготування киселю», патент UA 2268625, опубл. 27.01.2006, МПК A23L 2/02, полягає в тому, що використовують дозоване кількість фруктово-ягідної основи і сухого компонента, отриманого шляхом змішування крохмалю і цукру. Одержують продукт, що дозволяє заповнити недолік вітамінів, з поліпшеними органолептичними і поживними властивостями. Однак продукт містить цукор і крохмаль, які протипоказані великим групам людей, а також має малу харчову цінність, недостатня кількість харчових волокон і малий термін зберігання.

Відомо винахід «Спосіб одержання гранульованого харчового продукту», патент UA 2410983, опубл. 20.04.2010, МПК A23L 2/39, A23L 2/385, A23B 7/02, в якому використовують плодово-ягідний жом, висушений при температурі 50-55°C до залишкової вологості 12-14% і подрібнений до розмірів частинок 0,02-0,04 мм, який потім гранулюють. Винахід дозволяє поліпшити товарні характеристики готового продукту і збільшити термін зберігання гранул. Однак за змістом харчових волокон, він значно поступається продуктів на основі зернових, а також такий продукт містить частинки розмірів менше 0,5 мм, що ускладнює отримання однорідної консистенції при приготуванні через небажаного пилоутворення, ускладнює його уп�водить до втрати корисних речовин, а отже, і харчової цінності продукту.

Відомо винахід «Спосіб отримання вівсяного киселю», патент UA 2204265, опубл. 20.05.2003, МПК A23L 1/105, в якому використовують заливання водою зерна з оболонками для отримання суспензії і молочнокисле бродіння цієї суспензії. Кисіль володіє високою біологічною цінністю, однак, використання у якості сировини крупи з оболонками зерна або пластівців з вівса не забезпечує однорідної маси продукту, знижує біологічну цінність продукту, т. к. засвоюваність продукту ускладнена, а також кисіль є непридатним до тривалого зберігання.

Найбільш близьким до запропонованого способу є винахід «Спосіб одержання біологічно активного препарату», патент UA 2233320, опубл. 27.07.2004, МПК C12N 1/16, C12N 11/02, A61K 35/72, A23L 1/05, в якому культивують посівний матеріал в живильному середовищі з отриманням посівної маси, посівний матеріал культивують в рідкому поживному середовищі, яку готують шляхом змішування солодового сусла щільністю не більш 15% з питною водою в пропорції 50 об.% на 50 об.%, в два етапи, і інактивацію біомаси проводять інфрачервоним випромінюванням при щільності 0,1-2,0 Вт/см з довжиною хвилі 4,3-8,2 мкм одночасно з висушуванням, яке проводять при темперает отримання інактивованої біомаси, отриманої на основі висівок зернових культур з застосуванням Saccharomycetaceae, отримують продукт, який володіє високою біологічною активністю і високим вмістом харчових волокон, однак, може застосовуватися лише як додаткове джерело харчових волокон, вітамінів і мікроелементів, але має недостатню харчовою цінністю для використання його в основному живленні. Крім того, він приймається дозами при разовому прийомі. Приготування з нього повноцінного харчового продукту утруднено. Його не можна використовувати в якості основної їжі.

Традиційно відомі технології приготування різних киселів. Однак традиційно кисіль є драглистим рідким стравою і є давно і широко відомим традиційним національним кулінарним приготуванням на основі крохмалю. Зазвичай приготування його є простим і доступним. Однак завжди існувала необхідність, по-перше, для спрощення мати концентрат, який можна було б просто розвести у воді, але після розведення масу потрібно заварити, оскільки в ній присутній крохмаль. Крім того, крохмаль в цьому блюді був загусником (желеобразующим речовиною), який можуть вживати не всі групи людей, оскільки�ставляют собою вуглеводи і лігнін і які не можуть бути гідролізувати травними ферментами людини, а ферментуються кишковими бактеріями. Фізичні властивості волокон і їх відповідна дія забезпечують нормальне функціонування кишечника. Найбільш здібні до ферментації розчинні волокна і є в'язкими, а самі нерозчинні волокна є невязкими і не здатні до повної ферментації, тому в'язкість їжі частково можна забезпечити за рахунок самих волокон, а також за рахунок додавання невеликої кількості желеобразующего речовини, наприклад вівсяної муки. Цього додавання достатньо для отримання необхідних органолептичних властивостей продукту, але одночасно, при використанні біологічно активних речовин, насичених волокнами, істотно підвищується біологічна активність самого продукту.

Для збільшення харчової цінності досить додати, наприклад, вівсяні пластівці і сухофрукти. У залежності від потрібних желеобразуючих властивостей самої біологічно активної добавки (БАД), в одному з варіантів достатньо для отримання в'язкого напою використовувати тільки сам БАД, приготований на основі суміші зернових висівок. Поєднання розчинних і нерозчинних волокон в такій їжі, які містяться в БАД поряд з корисною біологічною масою, яка получаают нормальне просування вмісту по кишечнику, і, одночасно, необхідну ферментацію запропонованої їжі кишковими бактеріями, 90% яких знаходиться в товстій кишці. Розчинні волокна надають сприятливу дію під час перетравлення, таке уповільнення звільнення шлунка зі збільшенням періоду насичення, уповільнення швидкості абсорбції глюкози і зв'язування стеринів. Тому виникає потреба використовувати ці корисні якості волокон при харчуванні хворих з хронічними захворюваннями органів травлення, хворих на цукровий діабет 2 типу, ожирінням, а також особам, які контролюють масу тіла. Крім того, виникає потреба створення дієтичного продукту, який не має протипоказань і може легко готуватися з сухого концентрату, який отримують промисловим шляхом. При цьому, в залежності від способу приготування і від рецептури цього концентрату, можна отримувати як дієтичний продукт, так і профілактичний та лікувальний продукт. Більш того, він повинен використовуватися як при самостійному приготуванні, наприклад, для харчування дітей або літніх людей, так і в лікувальних установах, наприклад, при зондовому харчуванні тяжкохворих, які перебувають у реанімації.

В запропонованому способі досягається сл�дко засвоюваних харчових волокон;

- підвищена харчова цінність продукту;

- можливість тривалого зберігання концентрату;

- простота і швидкість приготування;

- можливість використання для основної їжі здорових і ослаблених людей,

- можливість використання для основного живлення або додаткового джерела харчових волокон дітей і людей похилого віку;

- можливість зондового основного харчування тяжкохворих, а також зондового додаткового харчування хворих, які знаходяться в реанімації.

Даний технічний результат досягається за рахунок того, що запропонований спосіб отримання концентрату на основі БАД для напою, що включає одержання цільового продукту в декілька етапів і складається в тому, що на першому етапі отримують робочу біомасу, для чого спочатку отримують попередньо посівну масу у вигляді рідкого інокулята з концентрацією не менш 1×105клітин/мл Saccharomyces cerevisiae (vini), потім отримують робочу посівну масу Saccharomyces cerevisiae (vini) і культивують в рідкому поживному середовищі, приготовленої шляхом змішування солодового сусла щільністю не більш 15% з питною водою в пропорції 50 об.% на 50 об.%, і проводять процес ферментації робочої посівної маси, після чого отримують робочу биомас�лученную робочу біомасу розміщують на суміші висівок зернових культур в кількості 20×109-40×109клітин/кг зазначеної суміші, отримуючи проміжний продукт, а потім отриманий проміжний продукт з робочої біомаси та суміші зернових культур інактивують інфрачервоним випромінюванням при щільності 0,1-2,0 Вт/см з довжиною хвилі 4,3-8,2 мкм одночасно з висушуванням, яке проводять комбінованим радіаційно-конвективним способом до залишкової вологості, отримуючи цільовий продукт у вигляді БАД (висушена біомаса).

Запропонований спосіб відрізняється тим, що в якості суміші зернових культур беруть суміш пластівців зернових культур, екструдованих при тиску до 100 кг/см2і температурі (120-170) град.C, з проміжного продукту з робочої біомаси та суміші зернових культур після інактивації і висушування до залишкової вологості не більше 7,0%, отримують цільовий продукт у вигляді БАД, який піддають подрібненню з розмірами часток не більше 3 мм, після чого додають в достатній кількості желеобразующие добавки, та/або смакові добавки та/або ароматизуючі добавки, отримуючи концентрат для напою. Крім того, в запропонованому способі цільовий продукт, зокрема, подрібнюють до порошку з розмірами часток, що характеризуються їх проходом через сито №05 не більше 80%. Крім того, в �і в співвідношенні мас.% від цільового продукту від 0 до 70. Наприклад, після подрібнення цільового продукту додають желеобразующую добавку та/або смакові добавки, причому кожна добавка попередньо висушений до вологості 10-15% і подрібнена до розмірів частинок 1,0-10,0 мм або концентрат для напою отримують при змішуванні цільового продукту, желеобразующей добавки і смакових добавок та/або ароматичних добавок в пропорції, мас.%: цільовий продукт у вигляді БАД - 30, желеутворюючий добавка у вигляді вівсяних пластівців - 50-65 та смакові добавки та/або ароматизуючі добавки - 5-20.

Запропонований спосіб реалізується наступним чином.

Спосіб отримання біомаси Saccharomyces cerevisiae (vini) полягає в тому, що готують живильне середовище, культивують посівний матеріал в живильному середовищі з отриманням посівної маси, розміщують посівну масу на висівках зернових культур, культивують до отримання необхідної концентрації клітин Saccharomyces cerevisiae (vini) і отримують цільовий продукт, який змішують з вівсяними пластівцями. Потім інактивують біомасу висушуванням.

Посівний матеріал культивують в рідкому поживному середовищі, яку готують шляхом змішування солодового сусла щільністю не більш 15% з питною водою в пропорції 50 об.% на 50 об.%, в два етапи, спочатку отримують предваритебей зернових культур, екструдованих при тиску до 100 кг/см2і температурі (120-170) град.З і вівсяних пластівців з вологістю 10-15% з питною водою в пропорції 1 кг суміші висівок зернових культур на 1,2-1,4 л питної води, попередню і робочу посівну масу отримують у вигляді рідкого інокулята з концентрацією не менше 108клітин/мл, при цьому на обох етапах в рідку живильне середовище вносять инокулят до отримання початкової концентрації 105клітин/мл і культивують до зазначеної концентрації клітин, далі робочу посівну масу розміщують на суміші висівок зернових культур в кількості 20×109-40·109клітин/кг зазначеної суміші і культивують протягом 16-18 год при температурі 28-30 град. С і вологості 90-100% до концентрації не менше 1×109клітин/мл, а інактивацію біомаси проводять інфрачервоним випромінюванням при щільності 0,1-2,0 Вт/см з довжиною хвилі 4,3-8,2 мкм одночасно з висушуванням, яке проводять при температурі 70-85 град. З комбінованим радіаційно-конвективним способом до достатньої вологості 10-15%.

Далі висушену біомасу подрібнюють. Отримана подрібнена маса є готовим вівсяним напоєм. Для приготування різних варіантів вівсяного напою готують заміс продукт�в і ягід. Допускається використання підсолоджувачів, ароматизаторів, ідентичних натуральним.

Рецептура концентрату для напою швидкого приготування (ВАРІАНТИ)

Областю застосування є використання в області індивідуального і громадського харчування при виробництві харчових продуктів швидкого приготування, для виготовлення яких використовується сировина рослинного походження.

За варіантом 1 може застосовуватися також для лікувально-профілактичних цілей, зокрема для лікувального харчування важко хворих людей.

ВАРІАНТ 1

З рівня техніки відомо винахід «Гіпоалергенний засіб для застосування для додаткового живлення, патент UA 2036656, опубл. 09.06.1995, МПК A61K 35/78, в якому застосовують пшеничні зародкові пластівці як гіпоалергенного кошти. Засіб розширює асортимент продуктів дієтичного харчування на основі білків рослинного і тваринного походження. Проте його застосовують тільки для лікування харчової алергії, суміші готують з додаванням зародкових пластівців у їжу на основі або білків молока, або сої та їх ферментолизатов, або алергену курячого овальбумина (ОВА) ізоляту соєвого білка. Це засіб не може бути повноцінним«Концентрат сухого киселю», патент UA 2289259, опубл. 20.12.2006, МПК A23C 21/00, A23C 23/00, A23L 1/05, який містить цукор-пісок, лимонну кислоту, суху молочну сироватку, суху молочну сироватку використовують у вигляді концентрату сироваткового сухого «УМК-ОНС», крохмаль і рослинний наповнювач. Він має поліпшені органолептичні властивості, освіжаючий смак, проте має невисоку харчову цінність через низького вмісту сухої сироватки. Не може застосовуватися для основного і додаткового джерела харчових волокон, не може застосовуватися при зондовому харчуванні і для широкого кола осіб, від дітей до тяжкохворих. Термін його зберігання обмежений.

Відомо винахід «Композиція харчових волокон для профілактики або лікування захворювань травної системи», патент UA 2395218, опубл. 27.10.2009, WO 2007/050656 від 03.05.2007, МПК A23L 1/308, A23L 1/29, A61K 31/702, A61P 1/00, A61P 3/00, A61P 31/00, що містить частково гидролизованную гуарова камідь (PHGG) і фруктоолигосахарид (FOS), виявляє пребіотичний потенціал. Композиція отримана синтезом з сахарози, гідролізом інуліну, екстракцією з кореня цикорію, екстракцією з топінамбура і екстракцією з агави. Однак не містить харчових волокон з висівок зернових культур і біомаси, що складається з цитоскелета інактивованих яєчні способи ендогенного введення композиції в організм. Однак небезпечна для людей, які не звикли використовувати продукти, які не ростуть в середній смузі Європи. Крім того, продукти гідролізу можуть містити канцерогени.

Найбільш близьким до запропонованого рецептом є винахід «БАД до їжі пребиотического дії» за патентом RU 2233320, опубл. 27.07.2004, МПК C12N 1/16, C12N 11/02, A61K 35/72, A23L 1/05, в якому застосовують висівки зернових культур, а біомаса складається з цитоскелета інактивованих мікроорганізмів, де в якості мікроорганізмів взяті Saccharomyces з концентрацією на 1 г маси БАД не менше 109-1012і містить биомикроэлементи і залишки цитоскелета клітинних мембран зернових культур, в тому числі биотрансформированние мікроорганізмами сполуки органічного та неорганічного походження, з кількісним складом продуктів життєдіяльності мікроорганізмів. В силу застосування захищеної патентом технології отримані частинки цього препарату спочатку представляють собою повноцінний джерело харчових волокон, тому він може використовуватися для подальшого приготування додаткового живлення різноманітних груп людей без обмеження, як здорових дорослих, так і дітей, і людей похилого віку, а також дл� чи іншого поживного продукту, не може вводитися в шлунково-кишковий тракт через зонд. Більш того, цей продукт не має достатньої харчовою цінністю і необхідною кількістю вітамінів.

При використанні концентрату, отриманого з БАД, який відповідним чином висушений і подрібнений, можна отримати продукт, який буде сприяти відновленню і підтриманню нормальної мікрофлори кишечника. Більше того, необхідно, щоб напій з цього концентрату міг застосовуватися для реалізації населенню в якості дієтичного (профілактичного) напою швидкого приготування. Потрібно його застосовувати також для хворих з хронічними захворюваннями органів травлення, хворих на цукровий діабет 2 типу, ожирінням, а також особам, які контролюють масу тіла. Біологічно активні властивості такого напою, а також його харчова цінність сприятиме зміцненню імунітету, усунення побічних ефектів і підвищення ефективності антибактеріальної терапії. Крім того, концентрат повинен бути придатний для готування в лікувальних установах продукту, який індивідуально використовують при зондовому харчуванні. При цьому важливо, щоб в якості БАД використовували пребіотики, які містять инактивироваеличения їх частки в кишечнику. Оскільки людський шлунково-кишковий тракт являє екосистему, в якій бактеріальні субпопуляції приблизно 800 видів бактерій взаємодіють один з одним интестинальними епітеліальними клітинами господаря і компонентами імунної системи господаря, то важливо допомогою введення їжі з вмістом харчових волокон запобігати або лікувати клінічні стани. За допомогою правильно збалансованої їжі або додаткового джерела волокон потрібно модулювати зростання субпопуляцій бактерій, які в поєднанні з екзогенними корисними бактеріями або пробіотиками здатні до додаткової підтримки здоров'я травної системи. Особливо це важливо при лікуванні або дієтичному харчуванні тяжкохворих. У разі живлення тяжкохворих, наприклад, за допомогою зонда потрібно максимально використовувати переваги екзогенного харчування, т. к. з введенням поживних речовин в шлунково-кишковий тракт не настає таких несприятливих наслідків, як, наприклад, дегенеративні зміни в кишковій стінці.

Показаннями для зондового харчування є: тривала відсутність можливості природного перорального прийому їжі (розлади ковтання і свідомості на тлі черепн�відмінність анорексії; зрослі потреби пацієнта на тлі наявного гиперкатаболического стану при неможливості отримання необхідного обсягу добового раціону природним оральним шляхом (поранення, політравма, опіки, сепсис); необхідність забезпечення максимально раннього післяопераційного відновлення травної функції шлунково-кишкового тракту (нутриционная підтримка в перед - і післяопераційному періоді); терапії супроводу (онкологічні захворювання, при проведенні радіо - та хіміотерапії); порушення травлення на тлі різних захворювань органів травлення (запальні захворювання кишечнику, синдром короткої кишки", хвороби печінки та підшлункової залози).

Таким чином, запропонованої рецептурою концентрату досягається наступний технічний результат:

- отримання однорідної консистенції продукту з великою кількістю легко засвоюваних харчових волокон;

- можливість тривалого зберігання концентрату;

- можливість зондового основного і додаткового харчування хворих, що перебувають у реанімації;

- можливість застосування в якості основного харчування різних груп без обмежень;

- можливість додаткового джерела харчових волокодостигается за рахунок запропонованої рецептури, зокрема, за варіантом 1.

За варіантом 1 запропонована рецептура концентрату для швидкого приготування напою, що містить сухий концентрат, що включає в якості цільового продукту БАД «Эубикор» або БАД «Протобиол», висушений до залишкової вологості не більше 7,0% і подрібнений до порошку з розмірами часток, що характеризуються проходом через сито №05 не більше 80%.

В підтримку ентерального харчування (проти парентерального) служить те, що повний спокій кишечника викликає атрофії його слизової оболонки. Дегенеративні зміни в кишковій стінці виникають вже через кілька днів спокою. Руйнування слизової оболонки, що виникло із-за відсутності ентерального харчування, призведе до порушення абсорбції поживних речовин при його відновлення.

Даний рецепт готується наступним чином:

30 г подрібненої біомаси заварюють 300 мл води, 3-5 хвилин наполягають і вживають в їжу.

В якості БАД беруть біологічно активний препарат «Эубикор» або «Протобиол», отримані способом, описаним в патенті №UA 2233320, опубл. 27.07.2004, МПК C12N 1/16, C12N 11/02, A61K 35/72, A23L 1/05. Їх додатково висушують до залишкової вологості не більше 7,0% і подрібнюють до порошку з розмірами частинок, що ха�раю може вживатися для зондового харчування, а також як додаткове джерело волокон для дітей і людей похилого віку за рецептурою 1.

Таким чином, напій, отриманий на основі цих БАД «Эубикор» і «Протобиол», для їжі є і дієтичним харчуванням і одночасно додатковим джерелом волокон, стимулює ріст власної корисної флори кишечника, що різко стимулює головну ендогенну біфідо - і лактофлору та сприяє нівелюванню основних проявів метаболічного синдрому, зокрема дислипотротеидемии атерогенного профілю. За рахунок структури застосовуваних у концентраті висівок і наявності в ньому біомаси дріжджових клітин збільшується сорбційна ємність напою. За рахунок створення дрібнодисперсного БАД усувається пошкоджуючий ефект впливу нативних висівок на запалену, эрозированную і изъявленную слизову поверхню шлунково-кишкового тракту. Завдяки вищевказаним якостям забезпечується виборче дію БАД в напої.

ВАРІАНТ 2

Рецептура по варіанту 2 застосовується для підвищення харчової цінності продукту. Використовується для основного живлення і додаткового джерела харчових волокон і вітамінів для всіх вікових груп. Застосовується для профилактичес�унитета і стійкості організму до шкідливих факторів навколишнього середовища, покращує обмін речовин і нормалізує стан шлунково-кишкового тракту. Є спеціалізованим продуктом дієтичного (профілактичного) живлення. Напій пшенично-вівсяний сухий швидкого приготування є додатковим джерелом нерозчинних і розчинних харчових волокон, вітамінів і мінералів.

З рівня техніки відома заявка на винахід «Склад для виробництва мюслі», заявка RU 2011111298, опубл. 27.09.2012, МПК A23L 1/168, в який входять такі інгредієнти, як зерновий продукт 5,0-98,5 мас.%, продукт рослинного походження 0,5-94,0 мас.%, сухий концентрат напою 1,0-94,5 мас.% біологічно активні речовини та/або компоненти, і/або комплекси 0,0-60,0 мас.%. У нього можуть входити вівсяні пластівці або інші. Однак цей продукт не є легкозасвоюваним продуктом, ця рецептура не забезпечує підвищений вміст харчових волокон і можливість тривалого зберігання, а також він показаний дуже обмеженому колу людей. Наприклад, для дітей і людей похилого віку такий продукт може бути небезпечний, крім того, його важко приготувати для включення в їжу тяжкохворих людей.

Відомий рецепт сухого киселю, винахід за патентом RU 2308853, опубл. 27.10.2007, МПК A23L 2/39, що містить компонент�ї кислоти 0,78 і порошок з апельсинової цедри 1,6. Цей продукт є продуктом з високими профілактичними, органолептичними властивостями, з підвищеною біологічною цінністю, він може довго зберігатися. Однак включає дороге сировину, має низьку концентрацію біологічно активних речовин, у тому числі харчових волокон, мінеральних речовин, пектину. Крім того, не надається можливим його використовувати при зондовому додатковому харчуванні хворих, що перебувають у реанімації; можливості додаткового джерела харчових волокон для всіх категорій людей, в тому числі дітей і людей похилого віку, а також хворих, оскільки в ньому присутній крохмаль.

Відомо винахід «Кисіль вітамінізований», патент UA 2242145, опубл. 20.12.2004, МПК A23L 2/395, A23L 1/064, A23L 1/302, A23L 1/212, що містить подрібнене до порошкоподібного стану натуральне сухе фруктово-ягідна сировина. Дозволяє використовувати при виробництві продукту для лікувально-профілактичного харчування різних груп населення. Кисіль виготовлений на основі рослинної сировини і комплексу вітамінів. Кисіль збагачений життєво важливими біологічно активними речовинами, однак брак у ньому необхідного комплексу вітамінів заповнюється штучно отриманими вітамінами. Крім Ѳестно винахід «Дієтичний продукт», патент UA 2413431, опубл. 10.03.2011, МПК A23L 1/29, A23L 1/105, що містить вівсяну муку, БАД «Биобактон» і порошок сухого рослинного походження, зокрема порошок сухого листя стевії. Введення до складу основи вівсяного борошна, порошку листя стевії та пробіотиків у певному співвідношенні забезпечує продукт біологічно активними компонентами, що містять жир, протеїн, клітковину, МЕВ, амінокислоти та мікроелементи, необхідні для активізації білково-вуглеводного обміну. Однак продукт призначений для використання в дієтичному харчуванні тварин. Однак для тварин ця технологія приготування вівсяного киселю є складною і дорогою. Цей продукт не може бути застосований в їжу людей.

Також відомо винахід «Білково-вітамінний продукт сої "пробуджене насіння", спосіб його одержання, харчовий продукт швидкого приготування», патент UA 2271371, опубл. 10.03.2006, МПК C08H 1/00, A23L 1/20, в який входить біохімічний комплекс, що складається з полиненасищенной жирної кислоти, що включає полісахаридний залишок і білок, вода, при цьому отримують продукт після теплової обробки боба нативної сої точковим хвильовим энергоподводом з енергетичної експозицією 200-1200 кДж/м. Відноситься до продуктів на основльзуемих в якості продуктів харчування з лікувально-профілактичними і дієтичними властивостями. Однак його готують з використанням високотемпературної теплової обробки, що призводить до значних втрат вітамінів, внаслідок чого в даний склад доводиться вводити додатково групу вітамінів, які по своїй цінності поступаються природним вітамінів.

Найбільш близьким до пропонованого рецептом є винахід «Спосіб отримання вівсяного киселю», заявка RU 2010127621, патент 2446704, опубл. 10.01.2012 МПК A23L 1/00, A23L 1/10, у відповідності з яким подрібнене зерно вівса з оболонками запарюють з розрахунку 70-110 г подрібненої маси зерна на 800 мл окропу і додають біокомпонент. В якості дал біокомпоненту використовують сік паростків вівса. Проте в результаті використання дал біокомпоненту термін зберігання такого киселю малий. Кисіль придатний для всіх груп людей, однак, у нього низька харчова цінність та біологічна активність, крім того, в ньому міститься недостатня кількість харчових волокон, тому він не може застосовуватися в якості додаткового джерела.

Дієтичне харчування дітей і людей похилого віку має ряд специфічних вимог, поетом розробка рецептури такого харчування особливо важлива при лікуванні або дієтичному харчуванні дітей і людей похилого віку. Т�ія у відповідності з потребами дітей, наявністю необхідно важливих вітамінів і мікроелементів, наявністю високоякісних білків, жирних кислот і відсутністю глютену і лактози. Як для дітей, так і для людей похилого віку отриманий з концентрату напій повинен володіти легкої травленням, усмоктуваністю, забезпечувати співвідношення калорій і білкового азоту, бути повноцінним за інгредіентному складу, не викликати підвищеного газоутворення, не викликати небезпечної стимуляції кишкової моторики і евакуаторної активності товстої кишки, володіти низькою осмолярностью, низькою в'язкістю, мати гомогенну консистенцію, відносно слабкий запах і бактеріальну безпека, низьку комерційну вартість, а також бажано мати дезінтоксикаційну дію.

Згідно з запропонованими рецептурами досягається наступний технічний результат:

- однорідна консистенція концентрату з великою кількістю легко засвоюваних харчових волокон;

- підвищена харчова цінність продукту;

- можливість тривалого зберігання концентрату;

- можливість використання для основної їжі здорових і ослаблених людей;

- можливість використання для основного живлення або додаткового джерело�сування для зондового харчування;

Зазначений технічний результат досягається за рахунок запропонованої рецептури, зокрема, за варіантом 2.

За варіантом 2 запропонована рецептура концентрату для швидкого приготування напою, що містить БАД, желеобразующие і смакові добавки або ароматизуючі добавки. Вона відрізняється тим, що в якості концентрату напою взято концентрат, отриманий способом, вказаним вище (по 1 п. формули) в наступному співвідношенні компонентів, мас.%:

- цільовий продукт, який є БАДом - 15-45

- желеутворюючий добавка - 45-70

- смакові добавки та/або ароматизуючі добавки - 0-20.

У приватному разі рецептура містить БАД, желеобразующие і смакові добавки або ароматизуючі добавки і відрізняється тим, що в якості концентрату напою взято сухий концентрат, отриманий вищевказаним способом в наступному співвідношенні компонентів, мас.%:

- цільовий продукт, який є БАДом - 30

- желеутворюючий добавка у вигляді вівсяних пластівців, попередньо висушених до залишкової вологості 10-15% і подрібнених до розмірів частинок 3-7 мм - 70,

чи містить: БАД, желеобразующие і смакові добавки або ароматизуючі добавки і відрізняється тим, що в якості концентрату напою взято сухий концентрат, пол5

- желеутворюючий добавка - овіяні пластівці - 50-65

- ароматизуюча добавка з суміші сублімованих фруктів 5-20.

Як окремий випадок рецептура містить БАД, желеобразующие і смакові добавки або ароматизуючі добавки і відрізняється тим, що в якості концентрату напою взято сухий концентрат, отриманий вищевказаним способом в наступному співвідношенні компонентів, мас.%:

- цільовий продукт, який є БАДом - 15-45

- желеутворюючий добавка - овіяні пластівці - 50-65

- ароматизуюча добавка з плодів і ягід, попередньо висушених до залишкової вологості 10-15% і подрібнених до розмірів частинок 3-7 мм - 5-20,

чи містить БАД, желеобразующие і смакові добавки або ароматизуючі добавки, а в якості концентрату напою взято сухий концентрат, отриманий вищевказаним способом в наступному співвідношенні компонентів, мас.%:

- цільовий продукт, який є БАДом - 15-45

- - желеутворюючий добавка - вівсяні пластівці 45-65

- натуральні ароматизатори - 5-15

- ароматизатори, ідентичні натуральним, - 5.

Отриманий продукт являє собою суху суміш, з шматочками фруктів (при використанні сублімованих фруктів і їх сумішей) від сірого до світло-коричневого кольору. При � відтінок використовуваної фруктової композиції. Напій являє собою в'язку рідину з шматочками фруктів.

Застосовується в якості харчового продукту швидкого приготування. Особлива технологія збагачення вівсяних пластівців харчовим волокном (ферментація пшеничних висівок дріжджами Saccharomyces cerevisiae), дозволяє використовувати продукт як додаткове джерело харчових волокон. Поєднання вівсяних пластівців, пшеничних висівок і сублімованих продуктів робить напій додатковим джерелом вітамінів E, A, H, B, PP, F і антиоксидантів, різні мінеральні речовини - кремній, калій, фосфор, магній, а ще кальцій, залізо, йод, натрій та інші, харчові волокна. Зерна вівса містять досить важливі для нашого організму вітаміни і мінеральні речовини: багато фосфору, хрому, магнію, також нікель, цинк, фтор, калій, кальцій, пектини, вітаміни A, C, E, PP, досить рідкісні B6 і B12. Вівсяна крупа на 65% складається з вуглеводів і на 12% білка, в ній майже в два рази більше цінних рослинних жирів, ніж у гречці.

Внаслідок цього концентрат відповідає всім вимогам, що пред'являються до харчування дітей і літніх людей, вказаних вище.

При цьому отримують продукт, який являє собою аморфний порошок від світло-коричневого (пісочного) до темно-коричневий колір ш� характерний запах пшеничних висівок і застосовуваних добавок. Смак: відповідний смаком пшеничних висівок і застосовуваних добавок.

В якості ароматизаторів можна застосовувати - сублімовані фрукти і овочі (малина, яблуко, персик та ін), ароматизатори натуральні і ідентичні натуральним - це малина, яблуко, смакоароматичні добавки - ванілін, натуральний йогуртовий порошок і ін

Спосіб приготування напою

За способом приготування концентрати, рецептура і технологія отримання яких вказана вище, застосовується в харчовій промисловості для самостійного використання, а також для індивідуального живлення в профілактичних цілях для всіх груп людей, і в лікувальних цілях для тяжкохворих людей, а також для відновлення сил після важких операцій.

З рівня техніки відомо винахід «Спосіб виробництва сухого концентрату вівсяного киселю», патент UA 2399343, опубл. 20.09.2010, МПК А23В 2/38, A23L 1/39, при якому змішують вівсяний компонент з наповнювачем, поліпшує смакові якості і проводять термічну обробку, яку проводять шляхом декстринизации борошна вівсяної інфрачервоними променями при температурі 80-90°C протягом 4-7 хв. Він зменшує собівартість виробництва і забезпечує отримання продукту з тривалим терміном годноет 4-х місяців. Крім того, наповнювач з ягід додають цукровий пісок. Тому цей кисіль не може застосовуватися для всіх груп людей, в тому числі хворих і ослаблених, а також дітей і людей, схильних до алергічних реакцій, цукрового діабету та іншим. Крім того, він не може використовуватися в якості додаткового джерела харчових волокон, т. к. у нього низька біологічна активність.

З рівня техніки відомо винахід «Спосіб приготування вівсяного концентрату», патент UA 2007092, опубл. 15.02.1994, МПК A23C 23/00, що включає заливку холодною кип'яченою водою з отриманням суспензії з подрібненої вівсяної крупи. Дозволяє отримати рідкий концентрат для приготування вівсяного киселю з підвищеною біологічною цінністю. Проте термін зберігання невеликий. Рідкий концентрат легко приготувати і вжити в їжу, проте, він має малу біологічну активність, а також містить недостатня кількість харчових волокон. У зв'язку з цим його харчова цінність знижується.

Відомо винахід «Спосіб приготування функціонального напою на основі молочної сироватки», патент UA 2432768, опубл. 10.11.2011, МПК A23C 21/00, використовує харчові добавки, у т. ч. пектин і фруктозу. В якості харчових добавок використовують смерганолептические характеристики і подовжити термін зберігання готового напою. Однак спостерігається нестійкість консистенції напою, що призводить до зменшення терміну зберігання внаслідок розщеплення корисних речовин, а також має недостатню кількість харчових волокон. Застосування для окремих груп людей, наприклад дітей та тяжкохворих, обмежена.

Відомо винахід «Спосіб приготування біологічно активного харчового продукту», патент UA 2189153, опубл. 20.09.2002, МПК A23L 1/10, A23L 1/30, A21D 8/04, що складається в тому, що зерна харчових злаків овес, пшоно, рис або суміш вівсяної крупи з пшеничними висівками використовують, додають закваску і квасять. В якості закваски використовують препарат "Лактобактерин", або "Ацилакт", або "Наріне", Дозволяє виключити протипоказання щодо застосування кінцевого продукту, а також підвищує його біологічну активність. Застосовують для приготування продуктів лікувально-профілактичного призначення. Однак кефірний грибок не є нормальним мешканцем організму людини і сприймається організмом як чужорідний, що знижує біологічну активність кінцевого продукту за способом, сквашивание тільки вівсяної крупи певним складом мінеральних речовин і амінокислот не дозволяє варіювати ні їх складом, ні кількістю, що також�винахід «Спосіб отримання киселя», RU 2204265, опубл. 20.05.2003, МПК A23L 1/105, в якому подрібнений овес заливають водою з отриманням суспензії, при цьому використовують зерно з оболонками і додають відвар з оболонок. Дозволяє приготувати вівсяний кисіль з високою біологічною цінністю, володіє тривалим терміном зберігання (не менше 20 днів) у готовому до вживання вигляді. Однак є непридатним до більш тривалого зберігання, що не дозволяє випускати його в серійному виробництві з-за того, що кисіль необхідно готувати на виробництві, а не безпосередньо перед вживанням. Складне приготування киселю, не є бистроприготавливаемим напоєм. Не можна використовувати для індивідуальної їжі тяжкохворих, має зменшену кількість харчових волокон, що не дозволяє застосовувати його як додаткове джерело харчових волокон.

Для того щоб з концентрату отримати напій, який не має протипоказань і може використовуватися для всіх груп людей - від дітей після 3-х років і літніх людей в якості основної їжі, що приймається перорально, до такого напою пред'являються жорсткі вимоги по його органолептичним властивостям, таким як в'язкість, наявність жорстких включень, а також до його поживної цінності, і потрібно�само важливо забезпечити енергетичну цінність напою, приготовленого з концентрату. Вона в першу чергу визначається вмістом вуглеводів. Однак вуглеводи повинні всмоктуватись поступово, протягом тривалого часу, для того, щоб не підвищувати цукор в крові до критичних величин. Енергетична цінність напою вимірюється його енергетичною щільністю. Для дотримання необхідних властивостей налитка його енергетична щільність (в розрахунку на 1 мл живильного суміші) буде варіюватися в залежності від кількості концентрату і ступеня його набухання у воді. Так у відомих препаратів, таких як Osmolite, Isocal і Ensure, Ensure Plus, Isocal HCN, smolite HN, енергетична щільність становить від 1,0 до 2,0 ккал/мл

Потрібно отримати напій з енергетичною щільністю

- для дітей 0,2-1,0 ккал/мл;

- для літніх людей 0,2-1,0 ккал/мл;

- для важкохворих 0,2-1,5 ккал/мл;

- для зондового харчування 0,2-2,0 ккал/мл

Також у напою для хворих людей повинна бути дотримана осмолярність від 150 до 1300 мосм/кг H2O, що визначається їх енергетичною щільністю.

Для зондового харчування потрібно, щоб напій задовольняв наступним вимогам. Для забезпечення повноцінного харчування вимагається щоденне отримання більш 50 поживних речовин, повинен бути сбаланс�етствует нормальному обміну рідини між посудиною і тканиною, тому характеристики напою за цим показником можуть суттєво позначатися на інтенсивності обміну води та іонів або порушення їх обміну.

Запропонований спосіб виготовлення за вищевказаним рецептурами забезпечує наступний технічний результат:

- отримання концентрату для швидкого приготування напою з тривалим терміном зберігання;

- легкість приготування як в умовах промислового виробництва, так і при індивідуальному приготуванні;

- отримання однорідної консистенції напою, що підвищує органолиптические властивості напою;

- можливість застосування в лікувально-профілактичних цілях для всіх груп людей без обмеження»

Даний технічний результат досягається за рахунок того, що спосіб приготування напою для його застосування, отриманого з вищевказаних рецептур концентрату, полягає в отриманні водної суспензії з концентрату. Його відмінність полягає в тому, що від 20 - до 30 грамів концентрату вологістю не більше 14% заливають 300 мл води, при цьому воду беруть при температурі від 23 до 100 градусів C, а витримку отриманої суспензії здійснюють у розведеному вигляді 3-9 хвилин, отримуючи в'язкий напій з необхідними органолептичними властивостями, при цьому ующим чином.

За рецептурою 1 варіанту 1.

30 г подрібненої біомаси, заварюють 300 мл води, 3-5 хвилин наполягають і вживають в їжу.

По рецептурі 2 варіанта 2. 30 г подрібненої біомаси і 3 р сублімованих фруктів (одне найменування або композиція). Заварюють 300 мл киплячої води, настоюють 3-5 хвилин. Допускається використовувати підсолоджувач.

За рецептурою 3 варіанта 2. 30 г подрібненої біомаси і 2 г порошку з сублімованих фруктів (одне найменування або композиція). Заварюють 300 мл киплячої води, настоюють 3-5 хвилин.

За рецептурою 4 варіанта 2. 30 г подрібненої біомаси і 2 г натурального ароматизатора або ідентичного натуральному. Заварюють 300 мл киплячої води, настоюють 3-5 хвилин.

Стадії заварювання або розведення концентрату вказані в Таблиці 1

При отриманні напою з концентрату, рецептура якого зазначено вище, основною відмітною характеристикою є те, що використовують в якості основного інгредієнта біологічно активну добавку, наприклад БАД до їжі «Эубикор» або «Протобиол», для підвищення енергетичної цінності додають вівсяні пластівці, які також є і желеобразующим інгредієнтом, для необхідної кількості вітамінів, а також для отримання хороак в сублімованому вигляді, так і у висушеному. Також замість них або разом з ними можуть додаватися ароматизатори, ідентичні натуральним. Такими ароматизатоврами можуть бути натуральний йогуртовий, ванілін, яблука, мед і ін

У таблиці 1 показані характеристики розчинності і органолептичні властивості напою.

ера»)
Таблиця 1
№ рецептуриМомент заварювання і перемішування3-5 хвилин заварювання5-7 хвилин заварювання7-9 хвилин заварювання
1 біомасаСуспензія від світло-коричневого до коричневого кольору, із запахом вівсяних пластівцівСуспензія злегка в'язка від світло-коричневого до коричневого кольору, із запахом вівсяних пластівцівВ'язка суспензія від світло-коричневого до коричневого кольору, із запахом вівсяних пластівцівКашоподібна в'язка маса від світло-коричневого до коричневого кольору, із запахом вівсяних пластівців
2 біомаса + (використовували клубнди 5-12 ммСуспензія із запахом і кольором вівсяних пластівців і використовуваних сублімованих фруктівЗлегка в'язка маса з шматочками відновлених сублімованих фруктів, з характерним запахом і смаком.Злегка в'язка маса з шматочками відновлених сублімованих фруктів, з характерним запахом і смаком.Пюреобразная в'язка маса з шматочками відновлених сублімованих фруктів, з характерним запахом і смаком.
3 біомаса + (використовували полуницю, вишню, яблуко, малина, персик сублімований порошок ТОВ «ТД «Аргол»)Суспензія із запахом і кольором вівсяних пластівців і використовуваного сублімованого порошку даного виду фруктівЗлегка в'язка маса з кольором вівсяних пластівців і використовуваного сублімованого порошку даного виду фруктівЗлегка в'язка маса з кольором вівсяних пластівців і використовуваного сублімованого порошку даного виду фруктівПюреобразная в'язка маса з кольором вівсяних пластівців і використовуваного сублімованого порошку даного виду фруктів
Суспензія із запахом і кольором вівсяних пластівців і легким запахом і смаком йогуртуСуспензія із запахом і кольором вівсяних пластівців і легким запахом і смаком йогуртуСуспензія із запахом і кольором вівсяних пластівців і легким запахом і смаком йогуртуКашоподібна в'язка маса від світло-коричневого до коричневого кольору, із запахом вівсяних пластівців і легким запахом і смаком йогурту

При цьому концентрат, який являє собою аморфний порошок, розводять у воді. Запропонований напій відноситься до рідкій формі звичайної їжі змішаного складу. У цьому напої виключена лактоза, яка у дорослих, що не переносять лактозу, викликає діарею. Тому його можна призначати, наприклад, літнім хворим зі здоровим шлунково-кишковим трактом, не є здатним самостійно.

Напій з нативними висівками та інактивованої біомасою має хороший хімічний склад для полегшення травлення і містять гідролізований білок замість інтактного протеїну. Тому його можуть застосовувати для людей з порушеною здатністю до розщеплення білків і всмоктування поживних речовин.

Запропонований нап�полнительного харчування усмоктування їжі (при її надходженні через рот або через зонд в шлунку або кишечнику) здійснюється фізіологічно адекватним шляхом, тобто через слизову оболонку шлунково-кишкового тракту. У цьому сенсі ентеральне харчування протиставляється парентерального харчування (коли поживні речовини надходять в організм, минаючи слизову кишечника - найчастіше внутрішньовенно).

При зондовому харчуванні в перші 4-12 годин розвитку у пацієнта критичного стану доцільно призначення такого спеціального гипокалорического імуностимулюючої напою в мінімальному обсязі (не більше 500-700 мл на добу), оскільки переносимість їжі та її всмоктування в кишечнику різко знижені. Запропонований напій задовольняє цим вимогам і має необхідну енергетичну цінність 300 ккал і осмолярність (під осмолярностью розуміють кількість часток в 1 кг води) становить від 150 до 1300 мосм/кг H2O.

При цьому такий напій збагачений харчовими волокнами, які містять безліч полісахаридів, резистентних до метаболізму звичайними шляхами. Та частина біомаси, яка міститься в напої у вигляді ферментуючих волокон (целюлоза і пектин), метаболізується бактеріями кишечника з утворенням граничних карбонових кислот жирного ряду з коротким ланцюгом (оцтова, пропіонова і масляна кислоти). Ці кислоти можуть бути використаний�ня шлунка і можуть бути корисні при лікуванні діареї. Та частина біомаси, яка міститься в напої у вигляді неферментируемих волокон (лігніни), не розщеплюються кишковими бактеріями і, змінюючи осмотичний тиск, привертає рідина в просвіт кишечника. Неферментируемие волокна збільшують об'єм калових мас і прискорюють їх пересування по кишечнику, діючи подібно проносних засобів (допомагають при лікуванні закрепів). Таким чином, запропонований спосіб приготування напою з концентрату вищевказаної рецептури забезпечує ці ефекти. Таким чином, запропонований напій для ентерального харчування містить рослинні волокна від 12,5 до 17,5 м волокон на 1 л води.

Тому подученний напій, що містить рослинні волокна, рекомендується для хронічного зондового годування (хоча їх сприятливу дію відносно діареї постійно). Запропонований напій є повноцінним збалансованим, він забезпечення фізіологічні потреби організму. Аналогами таких сумішей є (Нутрізон, Нутридринк, Нутрилан, Берламин модуляр, Изокал, Эншур, Оволакт, Фрезубин)

Отриманий напій для ентерального харчування має наступні характеристики, наведені в таблиці 2.

Білок г/лВуглеводи, г/лЖири, г/лОсмолярність, мосм/лКалорійність, ккал
Напій з концентрату, що містить БАД «Эубикор» або16,016,63,8200-1100200,0
«Протобиол» (рецепт 1 по варіанту 1)14,834,22,5343,2
Напій з концентрату, що містить БАД, за варіантом 2 отриманий зазначеним способом і вівсяні пластівці (рецепт 2 по варіанту 2)13,542,75,3150-1300245,02
А також фруктові добавки (рецепт 2 по вариату 2)13,542,75,3150-1300245,02
4,7200-1100274,13
Рецепт 4 по варіант 213,642,02,3200-1100249,35
Рецепт 5 по варіант 213,442,62,5200-1100252,85

У порівнянні з відомими сумішами біохімічний склад запропонованого напою істотно більш збалансований.

Нутрізон40122393251
Нутрилан МСТ35117473001
Берламин модуляр38,2137,734,230041,53001
Эншур35137353801
Фрезубин38138343001
Нутрен39,2126,3383001
Нутридрип стандарт4315137,52931

Спосіб застосування напою

Область застосування в лікувальних установах, дитячих дошкільних та шкільних закладах, будинках престарілих. Застосовується для основної їжі людей з ослабленим здоров'ям і як джерело харчових волокон.

Відомо винахід «Продукт ентерального харчування «Нутриэн елементаль», патент UA 2316220, опубл. 10.02.2008, МПК A23C 21/00, що містить гідролізат сироваткових �неральние речовини, вітаміни і воду. Відноситься до молочної промисловості, а саме до виробництва продуктів на молочній основі перорального і зондового харчування дорослих і дітей від 3-х років і старше, що використовуються в якості додаткового або основного живлення при порушенні функцій шлунково-кишкового тракту. Дозволяє підвищити харчову і біологічну цінність продукту, надає продукту профілактичні властивості, покращує якість і дієтичні властивості продукту. Однак його використовувати у вуглеводному компоненті несприятливо, так як його перетравлення може бути порушене у хворих з недостатністю шлункової і панкреатичної секреції. Крім того, висока осмоляльність з-за значного вмісту коротких пептидів і вільних амінокислот може викликати діарею при зондовому введенні. А також надає гіркий смак через наявність значної кількості вільних ароматичних амінокислот і містять їх коротких пептидів, що володіють сильно вираженою гіркотою.

Відомо винахід «Рідкий лікувальний склад для внутрішньовенного введення, що містить декстрозу та інсулін», патент UA 2300367, опубл. 10.06.2007, МПК A61K 9/08, A61K 31/7004, A61K 38/28, A61K 33/00, A61K 31/14, A61K 31/00, A61K 31/195, A61P 3/02, A61P 43/00, в якому рідкий склад з инсу�особливій внутрішньовенного введення. Гідність таких складів полягає в їх здатності задовольняти необхідним вимогам. Однак їх вводять внутрішньовенно у формі рідини певного обсягу для підтримання циркуляції та забезпечення поживними речовинами, мінералами, вітамінами, антибіотиками та іншими життєво необхідними препаратами в різних клінічних умовах. Але не є харчовою добавкою, а, значить, не вводиться через шлунково-кишковий тракт, що не може забезпечити потребу хворого в повноцінної їжі, а також парентеральне харчування має ряд істотних недоліків. Наприклад, парентеральне харчування призводить до необхідності тимчасового виключення шлунково-кишкового травлення, а це, в свою чергу, викликає атрофію.

Відомо винахід «Харчування з ліпідами і неперевариваемими сахаридами» патент UA 2428056, опубл. 10.09.2011, МПК A23L 1/30, A23L 1/308, A23L 1/29, що полягає у введенні перорально харчової рідкій композиції для перорального прийому з в'язкістю від 1 до 100 мПа·с і містить джерело рослинного масла; жир з короткоцепочечними жирними ацильними ланцюгами бутировой кислоти, поліненасичені жирні апильние ланцюга, неперетравлювані сахариди зі ступенем полімеризації від 2 до 200 на 100 мларидов. Відноситься до рідкої харчової композиції поліпшення бар'єрної функції кишечника, що містить ліпіди з короткоцепочечними жирними ацильними ланцюгами і неперевариваемими зброджують сахаридами. Дозволяє отримати благотворні ефекти коротколанцюгових жирних кислот, зокрема поліпшити бар'єрну функцію кишечнику, інгібуючи зростання шлунково-кишкових патогенів та/або регулюючи скорочення кишкової мускулатури по всій довжині шлунково-кишкового тракту.

Спосіб дозволяє використовувати його для запобігання та/або лікування людського суб'єкта від алергії, харчової гіперчутливості, атонічного дерматиту, астми, екземи, шлунково-кишкових інфекцій, діареї. Однак цей продукт не може використовуватися для широкого використання різних груп людей, оскільки вимагає індивідуального приготування. Таке харчування застосовують тільки для важкохворих. У той же час, його неможливо застосувати в якості основного живлення або додаткового джерела харчових волокон, необхідних при лікувально-профиллактическом харчуванні.

Найбільш близьким до пропонованого способу застосування налитка є винахід «Продукт ентерального харчування "нутриэн елементаль», патент UA 2316220, опубл. 10.02.2008, Мльтодекстрин, цукор, крохмаль, олія соєва, і емульгатор. Є джерелом среднецепочечних тригліцеридів, мінеральних речовин і вітамінів. Легко розчиняється у воді, проте використання у вуглеводному компоненті модифікованого крохмалю і емульгаторів несприятливо, так як його перетравлення може бути порушене у хворих з недостатністю шлункової і панкреатичної секреції.

Потрібно застосовувати напій для зондового харчування за калорійністю 1 ккал/мл, він изотоничний плазмі і призначений для введення в шлунково-кишковий тракт. Напій з більшою енергетичною щільністю кращий тоді, коли об'єм рідини повинен бути обмежений. Такий напій слід вводити головним чином в шлунок. Секрети останнього будуть розводити напій і зменшувати ризик діареї. Бажано обмежувати осмолярність напою у хворих на діарею, наприклад, шляхом введення напою в шлунок, або застосуванням ізотонічних сумішей.

Для перорального харчування дітей також необхідно використовувати досить гомогенний напій для того, щоб його можна було просто ковтати без пережевиваиня. Дрібні включення, які допускаються в такому напої, надають йому більш виражений смак і стимулюють переже�му способі застосування такого напою досягається наступний технічний результат:

- можливість використання для основного живлення або додаткового джерела харчових волокон дітей і людей похилого віку та інших груп людей без обмеження;

- можливість зондового основного харчування тяжкохворих, а також зондового додаткового харчування хворих, що перебувають у реанімації;

- відсутність передозування;

- висока біологічна активність;

- висока харчова цінність.

Технічний результат досягається за рахунок того, що в способі застосування напою з концентрату, отриманого вищевказаним спосіб з вищевказаної рецептурою і приготованого так, як зазначено вище, напій вживають в їжу як додаткове джерело харчових волокон, вітамінів, антиоксидантів, мінеральних речовин ентерально, тобто через шлунково-кишковий тракт. Зокрема, концентрат по варіанту 2 з додаванням тільки вівсяних пластівців заварюють в кількості 70-100 г на 300 г киплячої води і витриманий 3-9 хвилин, використовують у вигляді пюре і застосовують для харчування дітей віком від 3 років перорально, при разовому прийомі не більше 100 мл В іншому випадку, концентрат по варіанту 1 і 2 заварюють в кількості 40-50 г на 300 г киплячої води і витриманий 3-5 хвилин, використовують у вигляді кашоподібна 100 мл Також можливо концентрат по варіанту 2 заварювати в кількості 30-40 г на 300 г киплячої води і витриманий 3-7 хвилин, отриманий напій можна використовувати в цьому разі у вигляді киселю і застосовувати для важкохворих перорально. при разовому прийомі не більше 100 мл

Для зондового харчування концентрат по варіанту 1 розводять в кількості 30 г на 300 г води і витримують 3-7 хвилин, після чого використовують у вигляді суспензії з насипною щільністю не більш 0,52 г/куб. см для зондового харчування в реанімації тяжкохворих, при разовому прийомі не більше 100 мл. Також можна концентрат по варіанту 2 розводити в кількості 30 г на 300 г води і витримувати 3-7 хвилин, після чого використовувати у вигляді суспензії з насипною щільністю не більш 0,52 г/куб. см для зондового харчування в реанімації тяжкохворих. При цьому зондове харчування проводять через зонди діаметром 1,7-2,6 мм і довжиною 40-60 см зі швидкістю від 5 до 60 мл/год постійним або переривчастим крапельним методом.

Застосування ентеральних сумішей у вигляді напоїв, адаптованих до метаболічним потребам хворих, дозволяє скоротити відновний період після операцій, поліпшити переносимість до агресивних препаратів при лікуванні. Хворих в критичних станах (відділення реанима�м, при відсутності протипоказань повне ентеральне харчування рекомендують в наступних ситуаціях:

- виснаженим хворим, неадекватно питавшимся (через рот) протягом останніх 5 днів;

- добре вгодованим людям, голодавшим від 7 до 10 днів;

- хворим з обширними опіками;

- після субтотальної (до 90%) резекції тонкої кишки;

- при зовнішніх тонкокишковій свищах з малою кількістю виділень (менше 500 мл/добу).

Після резекції тонкої кишки зондове харчування допомагає регенерації решти слизової оболонки. При застосуванні такого напою виникає специфічний ефект ентерального харчування при опіках, він може запобігти виникненню сепсису і втрату великої кількості білка з кишечника у обпечених.

Концентрат використовують для отримання напою, а напій у свою чергу можна застосовувати ентерально, як через рот (перорально), так і при зондовому харчуванні. Режим введення живильної суміші може бути суцільним і дробовим.

При разовій подаванні напою через зонд можна вводити напій в шлунок або кишечник, але не більше 100 мл

При постійній подачі зондового харчування потрібно здійснювати введення ентеральної суміші, якою є запропонований напитокно вводити по 25-50 мл/годину, кожні наступні добу можна збільшити швидкість введення на 25 мл/годину (до 125 мл/год), наприклад, за допомогою шприца Жане, але не більше 100 мл/год. Так при порушеннях травлення, алергії, парезі кишечника запропонований напій можна використовувати в перші 2-3 доби.

1. Спосіб отримання концентрату для напою на основі БАД для напою, що характеризується тим, що в якості цільового продукту використовують БАД «Эубикор», яку піддають висушування до залишкової вологості не більше 7% і подрібнення з розмірами часток не більше 3 мм

2. Спосіб отримання концентрату для напою з п. 1, який відрізняється тим, що в цільовий продукт вносять желеобразующие добавки та/або смакові добавки та/або ароматизуючі добавки.

3. Спосіб отримання концентрату для напою з п. 1, який відрізняється тим, що цільовий продукт подрібнюють до порошку з розмірами часток, що характеризуються їх проходом через сито №05 не більше 80%.

4. Спосіб отримання концентрату для напою з п. 2, який відрізняється тим, що в цільовий продукт вносять желеобразующие добавки та/або смакові добавки та/або ароматизуючі добавки в співвідношенні мас. % від цільового продукту до 70.

5. Спосіб отримання концентрату для напою з п. 2, який відрізняється тим, що поса попередньо висушений до вологості 10-15% і подрібнена до розмірів частинок 1,0-10,0 мм.

6. Спосіб отримання концентрату для напою з п. 2, який відрізняється тим, що висушений цільовий продукт у вигляді БАД «Эубикор», желеобразующую добавку, у якості якої використовують вівсяні пластівці, смакові добавки та/або ароматизуючі добавки змішують у пропорції мас. %:

висушений цільовий продукт у вигляді БАД «Эубикор»15-45
желеутворюючий добавка у вигляді вівсяних пластівців50-65
смакові добавки та/або ароматизуючі добавки5-20

7. Рецептура концентрату для напою швидкого приготування, одержана способом за п. 3.

8. Рецептура концентрату для напою швидкого приготування, одержана способом за п. 2 і характеризується тим, що містить висушений цільовий продукт у вигляді БАД «Эубикор», желеобразующие добавки, смакові добавки та/або ароматизуючі добавки в наступному співвідношенні компонентів, мас. %:

висушений цільовий продукт у вигляді БАД «Эубикор»15-45
0-20

9. Рецептура концентрату для напою з п. 8, відрізняється тим, що містить висушений цільовий продукт у вигляді БАД «Эубикор», желеобразующую добавку у вигляді вівсяних пластівців, попередньо висушених до залишкової вологості 10-15% і подрібнених до розмірів частинок 3,0-7,0 мм, в наступному співвідношенні компонентів, мас. %:

висушений цільовий продукт у вигляді БАД «Эубикор»30
желеутворюючий добавка у вигляді вівсяних пластівців70

10. Рецептура концентрату для напою з п. 8, відрізняється тим, що містить висушений цільовий продукт у вигляді БАД «Эубикор», желеобразующую добавку у вигляді вівсяних пластівців і ароматизирующую добавку із суміші сублімованих фруктів в наступному співвідношенні компонентів, мас. %:

висушений цільовий продукт у вигляді БАД «Эубикор»15-45
желеутворюючий добавка у вигляді вівсяних пластівців50-65
ароматизирую�трата для напою з п. 8, відрізняється тим, що містить висушений цільовий продукт у вигляді БАД «Эубикор», желеобразующую добавку у вигляді вівсяних пластівців і ароматизирующую добавку з плодів і ягід, попередньо висушених до залишкової вологості 10-15% і подрібнених до розмірів частинок 3,0-7,0 мм, в наступному співвідношенні компонентів, мас. %:
висушений цільовий продукт у вигляді БАД «Эубикор»15-45
желеутворюючий добавка у вигляді вівсяних пластівців50-65
ароматизуюча добавка з плодів і ягід5-20

12. Рецептура концентрату для напою з п. 8, відрізняється тим, що містить висушений цільовий продукт у вигляді БАД «Эубикор», желеобразующую добавку у вигляді вівсяних пластівців і ароматизирующую добавку у вигляді натуральних та ідентичних натуральним ароматизаторів у наступному співвідношенні компонентів, мас. %:

висушений цільовий продукт у вигляді БАД «Эубикор»15-45
желеутворюючий добавка у вигляді align="right">5-15
ароматизатори, ідентичні натуральним5

13. Спосіб приготування напою, одержаного з концентрату за п. 7 або з концентрату по кожному з пп. 8-12, що характеризується тим, що 20-50 або 70-100 г концентрату заливають 300 мл води, при цьому воду беруть при температурі від 23 до 100°C і витримують 3-9 хвилин, при цьому насипна щільність вихідного концентрату повинна бути від 0,3 до 0,6 г/куб. см.

14. Спосіб застосування напою, одержаного з концентрату за п. 7 або з концентрату по кожному з пп. 8-12, що характеризується тим, що напій вживають в їжу як додаткове джерело харчових волокон, вітамінів, антиоксидантів, мінеральних речовин ентерально.

15. Спосіб застосування напою за п. 14, характеризується тим, що концентрат з п. 7 або 9, заварений в кількості 70-100 г на 300 г киплячої води і витриманий 3-9 хвилин, використовують у вигляді пюре для харчування дітей віком від 3 років перорально, при разовому прийомі не більше 100 мл

16. Спосіб застосування напою за п. 14, характеризується тим, що концентрат з п. 7 або по кожному з пп. 8-12, заварений в кількості 40-50 г на 300 г киплячої води і витриманий 3-5 хвилин, використовують у вигляді кашоподібної в'язкої м� 17. Спосіб застосування напою за п. 14, характеризується тим, що концентрат з п. 7 або по кожному з пп. 8-12, заварений в кількості 30-40 г на 300 г киплячої води і витриманий 3-7 хвилин, використовують у вигляді киселю для важкохворих перорально при разовому прийомі не більше 100 мл

18. Спосіб застосування напою за п. 14, характеризується тим, що концентрат з п. 7, розведений у кількості 30 г на 300 г води і витриманий 3-7 хвилин, використовують у вигляді суспензії з насипною щільністю вихідного концентрату не більше 0,52 г/куб. см для зондового харчування в реанімації важкохворих при разовому прийомі не більше 300 мл

19. Спосіб застосування напою за п. 14, характеризується тим, що концентрат з п. 7, розведений у кількості 30 г на 300 г води і витриманий 3-7 хвилин, використовують у вигляді суспензії з насипною щільністю вихідного концентрату не більше 0,52 г/куб. см для зондового харчування в реанімації тяжкохворих, при цьому зондове харчування проводять через зонди діаметром 1,7-2,6 мм і довжиною 40-60 см зі швидкістю від 5 до 60 мл/год постійним або переривчастим крапельним методом. 

Схожі патенти:

Сверхвисокочастотний активатор дріжджів

Винахід відноситься до галузі харчової промисловості. Запропоновано сверхвисокочастотний активатор хлібопекарських дріжджів. Сверхвисокочастотний активатор містить робочий циліндр з неферомагнітних матеріалу, всередині циліндра вздовж центральної осі розташований шнек з неферомагнітних матеріалу. Вал шнека спирається на підпірний вузол і приводиться в рух від двигуна, редуктора. На поверхні робочого циліндра вмонтований СВЧ-генераторний блок так, що магнетрон стикован з отвором на поверхні робочого циліндра. Робоча зона циліндра і витки шнека утворюють резонаторні камери НВЧ-генератора, кількість камер залежить від кроку витка шнека. Діаметр витка шнека відрізняється від внутрішнього діаметру робочого циліндра не більш ніж на чверть довжини хвилі електромагнітного випромінювання. Вивантажувальний патрубок і підпірний вузол з притискним пристроєм забезпечують екранізацію. Запропоноване винахід забезпечує прискорення процесу бродіння. 1 іл.
Винахід відноситься до харчової промисловості, зокрема до способів приготування заквасок для напоїв бродіння. Спосіб включає приготування осахаренной заварки шляхом змішування борошна пшеничного першого сорту і пшеничних висівок у співвідношенні 1:1, заварювання отриманої суміші водою з температурою 85-90°С, витримування протягом 45-60 хв, охолодження суміші до температури 65-67°С, оцукрювання неферментированним ячмінним або житнім солодом в кількості 10% до маси суміші протягом 60-90 хв, внесення дріжджового автолизата в кількості 0,1% до маси суміші для одержання поживного субстрату. Потім здійснюють розвішування субстрату в три бродильних посудини з чотирикратним збільшенням навішування 50 г:200 г:800 г відповідно, триразове автоклавування з інтервалом 24 години при 1,5 атм. протягом 60 хв, розмноження в приготованому субстраті молочнокислих бактерій в трифазному разводочном циклі до кінцевої кислотності 16-18 см3 розчину гідроокису натрію концентрацією 1 моль/дм3 на 100 см3 заварки, при цьому в якості джерела молочнокислих бактерій використовують препарати-пробіотики «Лактобактерин», або «Біфідумбактерин», або «Эвиталия» або комплекс, що складається з трьох зазначених препаратів, которѰренную заварку з розрахунку 1 доза препарату, що складе 2×109, 107 і 1,5-2,0×109 КУО відповідно на 50 г субстрату. Инокулированную живильне середовище інкубують (перша фаза) протягом 24 годин при температурі 37°С, після чого виконують другу і третю фази горщика циклу шляхом розбавлення зрілої закваски попередньої фази у чотирикратному кількості стерильної осахаренной заварки для наступної фази. Інкубування наступних фаз горщика циклу проводять протягом 24 годин при 37°С до кислотності 16-18 см3 розчину гідроокису натрію концентрацією 1 моль/дм3 на 100 см3 заварки. Потім виконують змішування фаз з рівним до маси закваски кількістю картопляного крохмалю і пресованими хлібопекарськими дріжджами Saccharomyces cerevisiae в дозі 5 г/100 дм3 квасного сусла, висушування отриманої маси в потоці стерильного повітря при кімнатній температурі до вологості 13-14%. Загальний час заквашування осахаренной заварки становить 72 години. 2 пр.
Винахід відноситься до біотехнології і може бути використано для культивування хлібопекарських дріжджів. Спосіб передбачає приготування стерильної живильного середовища, що містить 8-10% сахарози і 10% водної витяжки з свежепророщенних насіння маку Papaver somniferum. Культивування дріжджів отриманої на стерильному поживному середовищі в аеробних умовах при температурі 32-34°С протягом 6 год до концентрації 1450-1510 млн/мл Винахід дозволяє скоротити терміни накопичення дріжджових клітин з високої бродильної активності. 2 пр.
Винахід відноситься до пробіотичною композиції, використовуваної в галузі харчової промисловості та охорони здоров'я та/або ветеринарії. Спосіб гранулювання включає стадію введення в живильну суміш, призначену для відповідного застосування, пробіотичною композиції (А), що містить від 2 до 30 мас.% пробіотичних дріжджів від загальної маси композиції і від 70 до 98 мас.% поживної добавки від загальної маси композиції, що містить, принаймні, один інгредієнт, обираний з вітамінів, мікроелементів, амінокислот та інших добавок, призначених для використання у харчовій промисловості або в галузі охорони здоров'я та/або ветеринарії. При цьому вміст сухої речовини (DM) у пробіотичних дріжджах становить від 93 до 98%, а середній діаметр (d) кульок складає від 800 до 1200 мкм. Далі здійснюють нагнітання водяної пари при температурі від 60°С до 85°С під тиском від 0,5 до 4 бар в суміш, отриману на попередній стадії. Потім гранулювання проводять шляхом видавлювання при температурі від 70 до 92°С для одержання гранул діаметром (D), що становить від 2 до 6 мм, і охолодження. Причому температуру (Т) грануляційної фільєри, діаметр (D) гранул, вміст сухої речовини (DM) і середній ді�+[6,25×10-5×d×(DM)]+[0,001×d×Т]+[5,63×10-5×d×Т]+[0,167×(DM)×Т]-[0,036×(DM)×Т]-[0,023×D×Т]+[4,06×10-6×d2]+[0,003×Т2], в якому втрати дріжджів після гранулювання Х (log КУО/г вихідних дріжджів - log КУО/г після гранулювання) складають менше 1 log КУО/г гранульованого продукту. Запропонованим способом отримують пробіотичний гранулят, що містить від 0,01 до 5 мас. % пробіотичних дріжджів і від 95 до 99,9 мас.% відповідної живильної суміші. Винахід дозволяє встановити сукупність характеристик пробіотичних дріжджів, а також параметри способу таким чином, щоб втрати в мікроорганізмах після гранулювання становили менше 1 log KOE/г гранульованого продукту. 2 н. і 8 з.п. ф-ли, 6 табл.
Винахід відноситься до фармацевтичної промисловості, а саме до способу одержання дріжджового екстракту, що містить біологічно активну високополимерную РНК. Спосіб одержання дріжджового екстракту, що містить біологічно активну високополимерную РНК із сухих пекарських дріжджів Saccharomyces cerevisiae, що включає суспендирование дріжджів у водному розчині олеат натрію, кип'ятіння суспензії при періодичному перемішуванні, центрифугування охолодженого до кімнатної температури лізати, доведення обсягу дріжджового екстракту до стандарту дистильованою водою з подальшим виділенням з нього високополимерной РНК, додаванням його до мазь або розливом у виали по 2-4 мл з подальшим заморожуванням і лиофилизацией при певних умовах. Вищеописаний спосіб дозволяє збільшити вихід високополимерной РНК. 1 пр., 1 табл.
Спосіб отримання глюкан-хитозанового комплексу з дріжджової біомаси відходів пивоварного виробництва включає механічну і ультразвукову обробку дріжджової біомаси, руйнування білків обробкою отриманої суспензії лужними реагентами з наступним виділенням цільового продукту. В якості біомаси використовують живі дріжджі Saccharomyces cerevisiae. Дріжджі попередньо заморожують до -15°С протягом 24 годин. Після механічного руйнування біомасу обробляють 15 хв при 20°C в ультразвуковій бані з частотою випромінювача 35 кГц і потужністю 285 Вт. Біомасу підкислюють соляною кислотою до рН=5,5 і обробляють ферментним препаратом у кількості однієї таблетки, що містить ліпазу - 3500 Од Ph.Eur., амілазу - 4200 Од Ph.Eur. і протеазу - 250 Од Ph.Eur. на 1 кг біомаси в перерахунку на суху речовину, потім видаляють ліпідні компоненти дріжджів. Ферментацію здійснюють при t=20--29 o c протягом 30-60 хв. Руйнування білків здійснюють при 55°с на водяній бані протягом 60 хв обробкою 4%-ним водним розчином їдкого натру при співвідношенні дріжджової біомаси і луги, рівному 1:4. Середовище нейтралізують і осаджують гидрозоль глюкан-хитозанового комплексу центрифугуванням протягом 10 хв. Осад висушують при t=55°C протягом 48 год�
Винахід відноситься до харчової промисловості. Залишкові пивні дріжджі попередньо розбавляють водою у співвідношенні 1:1 і центрифугують протягом 5-10 хв. Осад розбавляють водою у співвідношенні 1:1, нагрівають до температури 50-60°C і гідролізують лугом NaOH протягом 10-15 хв при рн=10,5-11,5 у присутності ПАР, що містять ненасичені жирні кислоти, наприклад рослинні олії в кількості 0,5-1,0% від маси залишкових пивних дріжджів. Суспензію розбавляють водою у співвідношенні 1:2 і повторно центрифугують протягом 10 хв з наступною деактивацією при температурі 60-70°с протягом 10 хв або при 100°C протягом 5 хв. Сушать при температурі теплоносія на вході в сушильний агрегат 150-160°C. Винахід спрямовано на підвищення якості готового продукту, повну деактивацію дріжджів, підвищення біологічної цінності, покращення органолептичних показників (смак, колір) і збільшення терміну зберігання готового продукту. 1 з.п. ф-ли, 1 пр.

Дріжджі saccharomyces cerevisiae, що використовуються в якості пробіотика, і композиція на їх основі

Винахід відноситься до штамів дріжджів Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3856 і Saccharomyces cerevisiae var
Винахід відноситься до біотехнології і може бути використане при вирощуванні дріжджів Saccharomyces cerevisiae
Винахід відноситься до безалкогольної та харчоконцентратної промисловості, а саме до порошкоподібною сумішей для приготування безалкогольних напоїв. Суміш містить цукрову пудру, фруктозу, лимонну кислоту, сіль кухонну, желатин швидкорозчинний, порошки соків яблука і персика, картопляний крохмаль, муку вівсяну, інулін, L-карнітин, цитрат калію, премікс М 4-03, камедь геллановую, дигидрокверцитин і корицю. За другим варіантом - цукрову пудру, фруктозу, лимонну кислоту, сіль кухонну, желатин швидкорозчинний, крохмаль картопляний, толокно вівсяне, порошки соків журавлини, ананаса і моркви, інулін, L-карнітин, премікс М 4-03, камедь геллановую, дигидрокверцитин і цитрат калію. За третім варіантом - цукрову пудру, лимонну кислоту, сіль кухонну, желатин, крохмаль картопляний, фруктозу, інулін, L-карнітин, премікс М 4-03, дигидрокверцитин, камедь геллановую, цитрат калію, порошки соків буряка і чорної смородини і муку вівсяну. По четвертому варіанту - цукрову пудру, лимонну кислоту, сіль кухонну, фруктозу, інулін, крохмаль картопляний, толокно вівсяне, порошок соку моркви, порошок соку апельсина, L-карнітин, премікс М 4-03, камедь геллановую, дигидрокверцитин і цитрат калію. �доробка властивостями, а також розширити асортимент порошкоподібних сумішей для спортсменів. 4 н. п. ф-ли, 4 ін.
Винахід відноситься до біологічно активним добавкам до їжі (БАД). БАД до їжі включає комбінацію шести рослинних компонентів: коренів солодки голої, плодів глоду, плодів шипшини, плодів яблуні, трави аспалатуса і цедри апельсина. Винахід дозволяє отримати БАД до їжі, біологічно активні речовини якій виявляють синергетична взаємодія в частині збільшення ступеня переходу глицирризиновой кислоти у водні витяги, а також збільшення її стабільності у водяних витягах. 7 з.п. ф-ли, 4 табл., 3 пр.

Поживні композиції

Винахід відноситься до призначених для дітей живильним композиціям. Поживна композиція для дітей містить джерело жирів, джерело вуглеводів, джерело білків і джерело β-глюкану, що містить β-1,3;1,6-глюкан у вигляді мікрочастинок. Як варіант вищевказана поживна композиція для дітей представляє собою матрицю на основі молока. Запропоновано також спосіб посилення функції імунної системи у дітей, що передбачає введення матриці на основі молока, що містить β-глюкан у вигляді мікрочастинок β-1,3;1,6-глюкану. Винахід дозволяє отримати поживну композицію з поліпшеною засвоюваністю, а також посилити і поліпшити імунну відповідь у дітей. 3 н. і 14 з.п. ф-ли, 3 іл., 1 табл., 1 пр.

Новий спосіб отримання ентеральної системи вивільнення

Винахід відноситься до інкапсуляції гідрофобної рідини ентеральної матрицю без використання органічних розчинників. Матеріал ентеральної матриці вибирають із групи, що складається з зеина, шелаку і їх сумішей. Спосіб микроинкапсуляции активного інгредієнта ентеральної матрицею включає перемішування комбінації води, матеріалу ентеральної матриці при рН вище розчинності ентеральних полімерів, який використовують для підтримки повного розчинення, і емульгатора. При цьому комбінація по суті вільна від органічних розчинників. Далі здійснюють додавання в комбінацію гідрофобної рідини і гомогенізацію з отриманням тонкої стабільної емульсії. Потім проводять титрування емульсії кислотою при перемішуванні в кількості, ефективному для отримання осаду у формі частинок. Винахід дозволяє отримати композицію, що володіє ентеральним властивостями 2 н. і 43 з.п. ф-ли, 6 іл., 11 пр.

Композиція інгредієнтів для ароматизації напоїв

Композиція інгредієнтів для ароматизації напоїв містить троянду, материнку звичайну, лавандин, шавлія мускатний, полин лимонну, чебрець, деревій звичайний. 1 табл.

Пробіотичний соковмісний напій

Винахід відноситься до пробиотическому напою. Пробіотичний плодовий соковмісний напій складається з щонайменше одного виду пробіотичних бактерій, виділених з Lactobacillus, і щонайменше одного агента, знижує газоутворення, вибраного з ацероли, граната, журавлини, аронії, чорної смородини, крушини або ягід бузини і будь-якої їх комбінації, і основного плодового соку, вибраного з цитрусового плодового соку або соку зерняткових/кісточкових плодів. Пробіотичний соковмісний напій може містити другий плодовий сік і воду. Винахід дозволяє отримати напій, що забезпечує виживання пробіотичних бактерій і сприятливий вплив на шлунково-кишковий тракт. При цьому напій має хороший смак і тривалий термін зберігання. 2 н. і 20 з.п. ф-ли, 5 іл., 8 табл.
Винахід відноситься до суміші електролітів і напоїв, що містять ці суміші. Суміш електролітів складається з лактату натрію та хлориду калію і являє собою порошок для відновлення в напій. Альтернативна суміш електролітів складається з лактату натрію, глюконату калію і хлориду кальцію. Суміш електролітів може бути забезпечена у вигляді напою. При цьому напій містить у межах від 50 до 220 мг натрію на порцію, в межах від 20 до 110 мг калію на порцію, в межах від 80 до 100 мг хлору на порцію і 50 мг кальцію на порцію, де порція містить 240 мілілітрів напою. Як варіант, напій містить воду, щонайменше один підсолоджувач в кількості до 19 мас. %щонайменше одну кислоту в кількості до 1,0 мас. %, а також суміш електролітів, що складається з хлориду натрію лактату натрію і щонайменше одного з цитрату калію і монокалійфосфату. Винахід дозволяє одержати порошки і напої з поліпшеним смаком зважаючи на зменшення солоності порівняно з традиційними регідратаційної продуктами, що містять електроліти. 5 н. і 12 з.п. ф-ли, 29 табл., 30 пр.
Винахід відноситься до системи стабілізатора для готового до вживання цільнозернового напою. Система стабілізатора для використання в цельнозерновом напій містить карбоксиметилцелюлозу (CMC), ксантанова камедь і геллановую камедь. При цьому система стабілізатора включає близько від 5 до 10% геллановой камеді, від близько 1 до 10% ксантанової камеді і від близько 80 до 90% CMC. Запропонований напій, що містить цільнозернове борошно, воду і систему стабілізатора. Причому система стабілізатора присутня в напої у кількості близько 0,05% до приблизно 3% від загальної ваги напою. Винахід дозволяє отримати оптимальну систему стабілізатора для цільнозернових напоїв, запобігає гелеутворення, а також осадження частинок цільнозерновий борошна в напої. 2 н. і 10 з.п. ф-ли, 3 табл., 1 пр.

Пристрій для покращення якості питної води, спосіб поліпшення якості питної води, пристрій для виготовлення напоїв, спосіб виготовлення напоїв

Група винаходів відноситься до харчової промисловості, а саме пристроїв і способів для поліпшення якості питної води та виготовлення напоїв. Струминне пристрій для покращення якості питної води включає сопло 1 підведення питної води, патрубок 2 введення пасивної середовища, камеру змішування 3 з дифузором 4 і завіхрітелі 5, 6. Один з завихрювачів 5 виконаний у вигляді гвинтової вставки з поворотом проти годинникової стрілки і розташований в патрубку 2 пасивної середовища. Другий завихритель 6 виконаний у вигляді гвинтової вставки з поворотом за годинниковою стрілкою і розташований у дифузорі 4. Кут закручування гвинтових вставок вибрано близько 8-9°. В струменевому пристрої для виготовлення напоїв, в якому передбачено використання питної води, вакуумна камера приєднана до патрубка 2 введення пасивної середовища і оснащена блоком, виконаним з можливістю контролю розрідження в системі пасивної середовища та дозування з щонайменше одній ємності з інгредієнтами для отримання напоїв, що включають необхідні дози речовин, у тому числі гомеопатичних. Винахід дозволяє змінити якість рідкого середовища, що включає питну воду. 4 н.п. ф-ли, 13 іл., 1 табл., 2 пр.

Способи і композиції для оптимізації ваги і для поліпшення рівня глюкози в крові

Винахід відноситься до модифікованих харчових продуктів, придатним для регулювання ваги і рівня глюкози в крові. Модифікований харчовий продукт містить придатний в їжу полімерний гідрогель, який представляє собою полісахарид, поперечно-зшитий лимонною кислотою. Запропоновано також спосіб посилення глікемічного контролю у нужденного в цьому суб'єкта, що передбачає пероральне введення вказаному суб'єкту вищеназваного полімерного гідрогелю. Винахід дозволяє посилити насичення, зменшити кількість споживаної їжі, а також покращити глікемічний контроль. 2 н. і 46 з.п. ф-ли, 9 іл., 9 табл., 32 пр.
Група винаходів відноситься до харчової промисловості. Продукт соєвого білка має вміст білка, щонайменше, 60 мас.% або, щонайменше, 90 мас.% (N×6,25), тобто ізолят, з розрахунку на суху масу (N×6,25), отримують з надосадової рідини осаду мицеллярной маси соєвого білка. Кальцієву сіль або іншу двухвалентную сіль додають до надосадової рідини перед концентруванням, після вихідного концентрування або після кінцевого концентрування для отримання провідності від ~ 2 до близько 30 мСм. Осад видаляють з отриманого в результаті розчину і необов'язково регулюють рН чистого соєвого білка до значення близько 1,5 до близько 4,4. Розчин концентрують до близько 50-400 г/л. Концентрований розчин білка перед сушінням необов'язково фільтрують за допомогою діалізу. Напій являє собою кислий розчин з розчиненим у ньому соєвим білковим продуктом. Група винаходів забезпечує отримання продукту, який є розчинним у кислому середовищі, і з них отримують прозорі, термостабільні розчини при низьких значеннях рН, продукти можуть використовувати для збагачення білком безалкогольних та спортивних напоїв. 6 н. і 14 з.п. ф-ли, 22 табл., 12 пр.
Up!