Пристрій для розпечатування стільників меду

 

Винахід відноситься до сільського господарства, а саме до бджільництва, і може знайти широке застосування при розпечатуванні медових стільників як в особистому господарстві, так і в промисловому виробництві.

Відомий пасічний ніж А. В. Смирнова, що містить металеву пластину з ріжучими фасками, укріплену на ручці.

Відомий паровий ніж для розпечатування стільників, що включає в себе ріжуче полотно, паропровід, трубки для підведення пари і рукоятку з трубками, де ріжуче полотно виконане у вигляді леза ножа, утвореного двома паралельно проходять відносно один одного трубками паропроводу, виконаними з відтягнутою і загостреною кромкою, симетрично поєднаними в одній точці для отримання вістря ножа, при цьому кромка леза ножа розташована в одній площині різання з нижньої відтягнутою стінкою кожної трубки, а верхня частина кожної трубки виконана опуклої для виключення прилипання зрізаного забрусу до поверхні сота, причому в рукоятку вмонтовані трубки підведення пари, що проходять по всій довжині всередині її і з'єднують лезо ножа з рукояткою, вісь якого зміщена відносно площини леза. Патент №2242876, А01К 59/02.

Основними недоліками такого ножа є нерівному�ходить зниження продуктивності і якості розпечатування стільників і ще при тривалій роботі з ножем втомлюється рука, що негативно впливає на продуктивність роботи.

Метою винаходу є усунення перелічених вище недоліків, а саме підвищення продуктивності і зниження трудомісткості при відкритті стільників, зменшення пошкодження стільників при роздруківці, крім того, використання у промисловому виробництві меду.

Для досягнення цієї мети пропонується пристрій для розпечатування стільників меду, в якому рамка з закритим медом рухається між двома котушками, що обертаються назустріч один одному, які мають шорсткості, виконані у вигляді конусів і розташовані в шаховому порядку з кутом нахилу їх ліній штампування до осі обертання, причому для якісного очищення залишків воску котушками можна регулювати тиск на распечативаемую поверхня рамки з метою мінімального пошкодження, крім того, є обмежувачі для зняття мінімального шару воску з рамки, розташовані на середині котушки, і очисники воску.

На Фіг. 1 зображено загальний вигляд пристрою для розпечатування стільників меду зверху.

На Фіг. 2 зображено загальний вигляд пристрою для розпечатування стільників меду збоку.

На Фіг. 3 зображена котушка в розрізі.

На Фіг. 4 зображено пружинне кільце для сня�ативания стільників меду має ємність 1, в якій поміщені дві котушки 2, встановлені на пластмасових підшипниках 3 (Фіг. 1-2). Пластмасові підшипники 3 встановлені в пазах, розташованих під кутом з можливістю їх переміщення (Фіг. 2). Крім того, кожна котушка 2 спирається на двуплечий важіль 4, який може пересувати котушки 2 по пазах і змінювати тиск на распечативаемую поверхню, наприклад з допомогою вантажу або пружного елементу (не показано). На середині котушки 2 встановлені пружинні кільця 5, що регулюють мінімальний зняття воску з рамки або за рахунок товщини цих кілець, або за рахунок встановлення між котушками 2 і кільцями 5 додаткової прокладки (Фіг 1., Фіг 4). Кожна котушка 2 має прикріплені до неї пластини 6, мають шорсткість з профілем у вигляді конуса і розташуванням в шаховому порядку, причому лінії штампування рядів розташовані під кутом до осі обертання. Крім того, кожна котушка 2 має очисники залишків воску 7 з можливістю регулювання висоти по відношенню до пластин 6 і мають нахил у бік зворотного обертання котушки 2 (Фіг. 3). Ємність 1 має зливний отвір 8. Привід котушок 2 здійснюється з допомогою електродвигунів і гнучких елементів зв'язку (не показано).

Пристрій для роздруковування з�ний брус і поміщаємо між обертовими котушками 2. Потихеньку опускаємо, що обертаються котушки 2 будуть порушувати цілісність воскового покриття за рахунок шорсткості пластин 6. Так як на пластинах 6 шорсткості розташовані в шаховому порядку і ряди штампування під кутом до осі обертання, то зруйноване воскове покриття буде зрушувати на периферію котушок 2 і в ємність 1. Залишилися частинки від воску будуть видалятися очисниками 7, які за рахунок нахилу у зворотну сторону не будуть забиватися від воску, а будуть зрушуватися на периферію. Висота очищувачів 7 над висотою пластин 6 буде регулюватися таким чином, щоб мінімально зачіпати поверхню меду, розташованого в сотах. А це буде залежати від часу, в період якого проводиться очищення стільників від воску. Якщо в ранній період, коли тільки закриваються стільники і витягнуті з вулика рамки, одна висота воску, тут віск м'який і не застиглий, в пізній період, коли віск на рамках застиглий, інша. Крім вищесказаного, на якість розпечатування стільників меду впливають пружинні кільця 5. Вони підбираються таким чином, щоб при обертанні котушок 2 не відбувалося самовільного збільшення глибини пластин 6 в рамку з сотами. Проводиться регулювання кільцями 5 або постановкою біль�по восковій поверхні і не дає заглибитися пластин 6. Залишилася доріжка від півкільця 5 легко видаляється з допомогою виделки або ножа. І ще на якість роздрукування стільників впливає тиск, який чиниться котушками 2 на поверхню стільників (Фіг. 2). Наприклад, якщо рамки очищаються від воску, коли вони були попередньо охолоджені, то необхідно додатковий тиск на поверхню рамки з сотами, якщо проводиться очищення стільників відразу ж після вулика, то необхідно інший тиск на стільники, в першому випадку необхідно примусово посилювати тиск котушок 2 на очищення стільників від воску, а в другому достатньо власної ваги котушок 2 або з допомогою регулювання пружним елементом, або вантажем. Регулювання тиску котушок 2 на поверхню стільників здійснюється за рахунок переміщення котушок 2 з підшипниками 3 по пазах ємності 1, розташованим під кутами до осі. Крім перерахованих вище поліпшених якостей пристрої для розпечатування стільників меду є одна не маловажна умова, рамки стають рівними і чистими від меду.

Запропонований пристрій для розпечатування стільників меду дозволить підвищити якість виконуваних робіт, продуктивність, застосування пристрою як у приватному секторі, так і в промисловому виробництві меду.

Пристрій для распс переміщенням по пазах, очисники, що відрізняється тим, що для підвищення продуктивності виконуваних робіт і зниження пошкоджуваності поверхні рамки з медом при розпечатуванні стільників котушки виконані у вигляді пластин з шорсткостями, зробленими у вигляді конусів і розташованими в шаховому порядку з кутом нахилу ліній штампування до осі обертання, причому котушками регулюється як тиск на распечативаемую поверхня рамки, так і зняття мінімального шару воску, що досягається установкою набору пружинних кілець, розташованих на середині котушки. 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до сільського господарства, зокрема до бджільництва

Установка для скарифікації перговій стільників

Винахід відноситься до бджільництва і може бути використано переважно в технології отримання перги

Безінерційний електроніж бджоляра

Винахід відноситься до бджільництва

Паровий ніж для розпечатування стільників

Винахід відноситься до бджільництва і може бути використано при розкритті медових стільників

Пасічний інструмент

Винахід відноситься до бджільництва, і зокрема до ручних інструментів для обслуговування бджолосімей, дозволяє поєднувати кілька робочих елементів в одному інструменті відразу

Медогонка

Медогонка // 2053664
Винахід відноситься до техніки для відкачування меду і може використовуватися в бджільницьких господарствах країни

Універсальний ніж бджоляра

Винахід відноситься до бджільництва і може бути використано при розкритті медових сот, а також для створення аерозолю у вулику при різних захворюваннях бджолиної сім'ї

Ролик для роздруківки бджолиних стільників

Винахід відноситься до пристроїв для вскриванія бджолиних стільників
Up!