Спосіб годівлі птиці

 

Винахід відноситься до птахівництву і може бути використане при годівлі птахів у фермерських господарствах.

Відомий спосіб підвищення продуктивності курей-несучок, що включає використання ферментних препаратів, зокрема мультиэнзимной композиції авизима-1200 з вмістом бета-глюкаиази, ксиланази і протеази з активністю відповідно 100, 2500 і 800 МО/р. Підвищення продуктивності досягається за допомогою чергування двотижневих періодів дачі вищевказаного препарату в дозі 0,1% від маси корму з тижневими періодами виключення такого з раціону (Патент №2201690, А23К 1/165, 10.04.2003).

Недоліком відомого способу є зменшення маси тіла птиці на кінець періоду яйцекладки.

Найбільш близьким за технічною сутністю до винаходу є спосіб годівлі сільськогосподарської птиці, наприклад курей, що включає введення в основний раціон білково-мінеральної добавки, відрізняється тим, що добавка містить в якості білкового компонента борошно з нуту і амінокислоту гліцин, як мінерального компонента - природний мінерал бішофіт-порошок і йодистий калій в таких співвідношеннях, мас.%:

Бішофіт-порошок - 1,6

Гліцин - 1,10

Калій йодистий - 0,27

Борошно з нуту - Про�сть, обмежений період яйцекладки птиці.

Технічним результатом заявляється способу є підвищення несучості, збільшення періоду яйцекладки птиці.

Технічний результат досягається тим, що спосіб годівлі птиці, що включає введення в основний раціон борошна, в якості борошна використовують борошно трав'яне у кількості 5-9% основного раціону, в останній третині періоду яйцекладки основний раціон доповнюють сирим рубаним м'ясом або сирої нарізаної рибою в кількості 3-4% від маси тіла птиці.

Доповнення основного раціону сирим рубаним м'ясом або сирої нарізаної рибою в останній третині періоду яйцекладки стимулює обмін речовин, запобігає зменшення маси тіла птиці і витрати ресурсів тіла птиці на освіту яйця і пера, зменшує період відпочинку птиці, що підвищує несучість, збільшує період яйцекладки птиці.

Доповнення основного раціону сирим рубаним м'ясом або сирої нарізаної рибою в кількості не менше 3% від маси тіла птиці не забезпечує підвищення несучості і збільшення періоду яйцекладки птиці.

Доповнення основного раціону сирим рубаним м'ясом або сирої нарізаної рибою в кількості більше 4% від маси тіла птиці економічно недоцільно.

І�оэлементов, сирої клітковини підвищує несучість птиці.

Використання трав'яний борошна в кількості не менше 5% основного раціону не забезпечує підвищення несучості, а використання трав'яний борошна у кількості більше 9% основного раціону економічно недоцільно.

Спосіб годівлі птиці здійснюють наступним чином: птахів годують досхочу. Готують основний раціон, наприклад кормову суміш для птахів, що складається з, мас.ч.: зернових - 68, макух і шротів - 8, м'ясних проварених відходів - 5, дріжджів - 3, висівок пшеничних - 4, кормового жиру - 5, мінеральної сировини - 7. Беруть, наприклад, 95 мас.ч. кормової суміші і в неї додають 5 мас.ч. трав'яний борошна. Основний раціон роздають птахам розсипом в годівниці з урахуванням фронту годівлі поголів'я. Напування здійснюється проточною водою досхочу з поїлки.

Протягом останньої третини періоду яйцекладки в основний раціон годівлі птахів додають сире м'ясо або сиру рибу, відповідні показниками якості, кількості 3-4% від маси тіла птахів. Сире м'ясо або рибу рубають на шматочки розміром 1,8-2,6 мм. Рубане сире м'ясо або рубану сиру рибу роздають птахам один раз в день протягом останньої третини періоду яйцекладки.

Експерименти проводили в лабораторних умовах на групи дослідна і контрольна з рівною кількістю голів у кожній групі, 17-18-місячного віку. Птахи містилися у вольєрах напольно, в одному приміщенні, погрупно. Освітлення в приміщенні було природним. Годування здійснювалося досхочу. Основний раціон годівлі складався з кормової суміші для птахів, мас.ч.: зернових - 68, макух і шротів - 8, м'ясних проварених відходів - 5, дріжджів - 3, висівок пшеничних - 4, кормового жиру - 5, мінеральної сировини - 7, з додаванням борошна трав'яний в кількості 5% основного раціону. Напування здійснювалося проточною водою досхочу. Птахам дослідних груп в останній третині періоду яйцекладки додатково до основного раціону, індивідуально, один раз на добу давали сире рубане м'ясо або сиру порізану рибу в кількості 3-4% від маси тіла птиці.

У ході експерименту у птахів контрольних груп в останній третині періоду яйцекладки спостерігалося зниження несучості до повного припинення протягом трьох тижнів. У птиці дослідних груп у цей же період несучість зберігалася на рівні 33% протягом 3 тижнів. За весь період спостереження несучість птахів дослідних груп була на 16% більше, ніж у контрольних груп. Маса тіла птахів дослідних груп в кінці експерименту була більше на 20%, ніж у птахів контрольних груп.

Пропонований спосіб годівлі птахів забезпе� птахів.

Пропонований спосіб годівлі птахів апробований в лабораторних умовах кафедри анатомії, гістології, фізіології і паталогической анатомії Федерального державного бюджетного освітньої установи вищої професійної освіти «Омський державний аграрний університет імені П. А. Столипіна».

Спосіб годівлі птахів підвищує несучість на 16%, збільшує період яйцекладки птахів на три тижні і може бути використаний у фермерських господарствах, а також при розведенні птахів рідкісних порід.

Джерела інформації

1. Патент №2201690, А23К 1/165, 10.04.2003.

2. Патент №2214102, А23К 1/16, А23К 1/175, 20.10.2003 (прототип).

Спосіб годівлі птиці, що включає введення в основний раціон борошна, відрізняється тим, що в якості борошна використовують борошно трав'яне у кількості 5-9% основного раціону, в останній третині періоду яйцекладки основний раціон доповнюють сирим рубаним м'ясом або сирої нарізаної рибою в кількості 3-4% від маси тіла птиці. 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до галузі рибного господарства, зокрема до розділу марикультури, і може бути використане при виробництві продукційних комбінованих кормів для культивування молоді трепанга. Спосіб включає подрібнення компонентів, складання суміші, змішування, фасування в мішки з полімерних матеріалів, герметичне закупорювання та зберігання. До складу суміші входять сухі подрібнену компоненти: саргассум, м'які тканини відходів переробки далекосхідних двостулкових молюсків, соєве м'ясо, рибне борошно, раковини молюсків, природний детрит, листя або коріння елеутерококу або лимонника. Всі компоненти використовують при певному співвідношенні по масі. Винахід забезпечує отримання високоефективного натурального кормового продукту для годування пігментованою молоді трепанга від моменту завершення пігментації шкірно-мускульного мішка до життєстійкої стадії. 2 табл., 5 пр.
Винахід відноситься до харчових композицій у вигляді шматочків в желе, мають привабливий зовнішній вигляд. Запропоновано харчова композиція у вигляді шматочків в желе для споживання домашнім тваринам, що містить желе і один або кілька шматочків, при цьому шматочки містять від 15% до 20% одного або декількох видів зернових і крохмалю, в якій зернові і крохмалі містять менше 5% амілози і яка містить від 80% до 85% одного або кількох видів м'яса або продуктів, отриманих з тварин. Запропонований спосіб приготування харчової композиції у вигляді шматочків в желе для споживання домашніх тварин, містить: а) приготування суміші для шматочків, що містить від 15% до 20% одного або декількох видів зернових і крохмалю, в якій зернові і крохмалі містять менше 5% амілози і від 80% до 85% одного або кількох видів м'яса або продуктів, отриманих з тварин, b) застосування суміші для шматочків для виробництва шматочків, c) приготування желе і d) змішування шматочків з желе для отримання харчової композиції шматочків в желе. Винахід дозволяє отримати харчові композиції у вигляді шматочків в желе, які містять зернові та/або крохмаль, але не мають мутного і непривабливого зовнішнього вигляду, при цьому не маю�е не містять ніяких значних кількостей амілози. 5 н. і 10 з.п. ф-ли, 4 ін.

Спосіб отримання білкового гідролізату з м'ясного чи м'ясо-кісткового сировини тушок норок для парентерального харчування

Винахід відноситься до галузі ветеринарії, біотехнології. Відбирають і подрібнюють м'ясне або мясокостное сировину з тушок норок. Сировину гомогенізують з водою у співвідношенні 1,0:0,5, знежирюють і термообробці. Здійснюють ферментативний гідроліз підшлункової залози свині в кількості 10-15% від об'єму субстрату при температурі 50±2°С, рН 8,0±0,2 протягом 4-7 ч. Інактивують фермент при температурі 90±5°С протягом 15-20 хв. Фракционируют відстоюванням протягом 4-6 год і сушать. З сухого гідролізату готують 7%-ний розчин на дистильованій воді, який перед стерильної розфасовкою піддають стерилізуючої фільтрації пропусканням продукту через каскад мембран розміром пір 1,2, 0,6 і 0,2 мкм. Винахід забезпечує скорочення часу гідролізу і підвищення його ефективності, отримання продукту в стерильній формі, що володіє високою біологічною цінністю за рахунок глибокого ступеня розщеплення білка. 11 табл., 12 пр.
Винахід відноситься до кормової промисловості, а саме до кормових добавок для курей. Комплексна кормова добавка для курей містить сухе амарантова сировину у вигляді трав'яного борошна або/та гранул, змішується з сухою рибної кормової борошном, маса якої співвідноситься з масою амарантової сировини як (1-2):10. Здійснення винаходу забезпечує одержання кормової добавки, що володіє високою засвоюваністю. Згодовування добавки сприяє підвищенню опірності курей хвороб, покращує якість яєць і м'яса. 1 пр.
Винахід відноситься до сільського господарства, зокрема, до приготування кормів для молодняку свиней. Спосіб підвищення продуктивності та збереженості поросят після відлучення включає введення в комбікорм щодня кормових добавок у вигляді цеоліту в кількості 7-8%, пробіотика «Проваген» з спороутворюючих бактерій Bacillus subtilis в кількості 0,2-0,3% і глюкози в кількості 0,1-0,2% від маси кормової суміші. В якості комбікорму використовується кормова суміш з харчових відходів, а саме з відходів молочного виробництва, відходів каші і хліба, кукурудзяного мезги, взятих у певному співвідношенні. Здійснення способу забезпечує підвищення перетравності сухої речовини раціону і приріст живої маси поросят. 1 табл., 4 пр.

Спосіб приготування кормового продукту для трепанга

Винахід відноситься до технології приготування кормів для гідробіонтів, зокрема трепанга. Спосіб включає роздільну підготовку морського сировини: тваринного походження і водоростей, подрібнення, термічну обробку, ферментацію тваринного сировини нутрощами хижих риб і ферментацію водоростей нутрощами рослиноїдних риб, у кількості 26% до загальної маси сировини, з'єднання і перемішування ферментованої сировини, сушку. В якості тваринної сировини використовують суміш рибних відходів і відходів молюсків у співвідношенні 1:1. Ферментовані тварина сировину і водорості з'єднують в пропорції 2:1. В отриману суміш вносять йодат калію в кількості 0,003% до загальної маси сировини, а сушку здійснюють до змісту вологи в готовому продукті 40%. Використання винаходу дозволить отримати кормовий продукт, що володіє високою харчовою і біологічною цінністю, хорошими адгезійними властивостями, стійкий до мікробної та окиснювального псування. 10 табл., 1 пр.
Винахід відноситься до харчових композицій, використовуваним в якості корму для тварин. Композиція згідно з першим варіантом включає смажені в олії харчові скибочки, з вмістом вологи приблизно 16% і значенням Aw приблизно 0,7; і приблизно від 5 до 35% нанесеного на смажені скибочки пластифікатора. Смажені харчові скибочки з нанесеним на них пластифікатором мають вміст вологи приблизно 12% або менше, і значення Aw приблизно 0,65 або менше. Композиція згідно другого варіанту додатково містить один або кілька їстівних інгредієнтів, сумісних з смаженими харчовими скибочками. При приготуванні композиції харчові скибочки смажать в олії при температурі 110-250°С, а пластифікатор наносять на гарячі скибочки, мають температуру 75-95°С. При цьому спосіб приготування композиції не передбачає використання консервантів. Винахід дозволяє отримати композиції, які володіють необхідною структурою і привабливим мясоподобним зовнішнім виглядом і стійкі при зберіганні, оскільки не псуються через небажаного росту мікроорганізмів. 3 н. і 11 з.п. ф-ли, 5 табл., 4 пр.

Спосіб приготування білково-мінерального кормового продукту

Винахід відноситься до виробництва, зокрема до способу приготування корму з використанням соєвого компоненту. Спосіб включає подрібнення рибокостного сировини з подальшим доведенням його до певного вмісту сухих речовин і змішування з білковим компонентом. Як рибокостного сировини використовують пасту з голів і хребтів оселедцевих і лососевих, взятих при співвідношенні 1:1, підготовлену шляхом дворазового подрібнення - грубого і тонкого на измельчителе-пастоизготовителе. В якості білкового компонента використовують необезжиренную соєве борошно. Доведення до певного вмісту сухих речовин здійснюють співвідношенням борошна і пасти 1:1, а змішування проводять одночасно з подачею компонентів на формування гранул, вміст сухих речовин в яких доводять до 89-90%. Здійснення винаходу дозволяє зменшити витрати енергії на сушіння продукту і отримати готовий продукт, який містить вітамінно-мінеральний комплекс, що забезпечує виробу високу антиоксидантну активність. 2 іл., 1 пр.
Винахід відноситься до сільського господарства, зокрема кормовиробництва. Спосіб включає розморожування і грубе і тонке подрібнення м'ясо-рибного сировини. М'ясо-рибна сировина після розморожування перед грубим подрібненням завантажують у прес і ущільнюють до щільності мінімальною, але достатньою для проникнення в сировині леза ножа: м'ясне сировину при тиску 1,56...1,95 МПа ущільнюють до досягнення його щільності 1230...1247 кг/м3, а рибну сировину при тиску 2,73...3,51МПа - до досягнення щільності 1272...1291 кг/м3. Ущільнена м'ясо-рибну сировину вивантажують і подають на грубе подрібнення з наступним тонким подрібненням. Клітинний сік, що виділяється із сировини при ущільненні, збирають у ємність для подальшої переробки. Використання винаходу дозволить підвищити якість приготування кормосумішей.
Винахід відноситься до м'ясної промисловості, а саме до виробництва кормів для непродуктивних тварин. Консервований м'ясний корм для непродуктивних тварин містить м'ясну сировину, желирующую добавку, сіль і воду, при цьому при виготовленні корми вихідні компоненти завантажують у мішалку в наступній послідовності: м'ясне сировину, желирующая добавка, частина води і перемішують. Потім додають сіль, воду, що залишилася і повторно перемішують. Отриману суміш направляють на фасування та стерилізацію з отриманням готового продукту. Здійснення винаходу забезпечує одержання поживного, оптимально збалансованого за складом корми для непродуктивних тварин. Згодовування корму забезпечує збереження здоров'я і продовження життя тварин. 2 н.п. ф-ли, 2 табл.
Винахід відноситься до виробництва кормів і призначене для виробництва сапропелево-трав'яних кормосумішей для підгодівлі сільськогосподарських тварин в екстремальних умовах Якутії. Кормосуміші виробляють шляхом змішування біогенного (органічного) типу озерного сапропелю з вологістю 60% c сухими зеленими масами кормових трав або сільськогосподарських культур з вологістю 14-15%, подрібнених до розмірів не більше 10 мм в об'ємних відносинах сухий зеленої маси до сапропелю, що дорівнює 1:1. Здійснення винаходу дозволяє виробляти високопоживні сапропелево-трав'яні кормові суміші для підгодівлі сільськогосподарських тварин в екстремальних умовах зимового періоду в Якутії. 1 табл.
Винахід відноситься до галузі рибного господарства, зокрема до розділу марикультури, і може бути використане при виробництві стартового корму і його застосування для годівлі молоді трепанга після личиночного розвитку. Спосіб включає подрібнення сухих компонентів, змішування, фасування, упаковку в мішки з полімерних матеріалів, герметичне закупорювання та зберігання. Склад рецептури корми включає саргассум, м'які нехарчові тканини далекосхідних двостулкових молюсків після оброблення, соєве борошно, рибне борошно, раковини молюсків, природний детрит, листя або коріння елеутерококу. Стартовий комбінований корм призначений для годівлі молоді трепанга після личиночного розвитку до досягнення розміру особин 8-10 мм і масою тіла 30 мг. Здійснення винаходу забезпечує отримання високоефективного натурального кормового продукту з високою харчовою цінністю і володіє стійкістю до мікробної та окиснювального псування. 1 з.п. ф-ли, 1 табл., 5 пр.

Пристрій складання економічно найкращого кормового раціону і приготування економічно найкращої кормової суміші при програмованому рості тварин і птиці

Винахід відноситься до галузі сільського господарства, до технологій складання кормових раціонів і годування сільськогосподарських тварин та птиці. Пристрій містить задатчик імітованого сигналу віку птиці 1, задатчик імітованого сигналу дози кормосуміші при максимальному прирості живої маси птиці 2, задатчик імітованого сигналу дози кормосуміші при мінімальному приросту живої маси птиці 3, обчислювач сигналу живої маси птиці в початковій стадії вирощування 4, обчислювач сигналів економічно оптимального раціону в початковій стадії вирощування 5, обчислювач сигналу живої маси птиці в кінцевій стадії вирощування 6, обчислювач сигналів економічно оптимального раціону в кінцевій стадії вирощування 7, схему порівняння сигналів живої маси птиці в початковій і кінцевій стадії вирощування 8, формувач сигналу відключення режиму обчислення максимального приросту живої маси і переходу в режим обчислення мінімального приросту живої маси 9, блок керованих ключів 10, схему збігу сигналів 11, задатчик сигналу реального віку птиці 12, задатчики сигналів економічно оптимальних доз кормів 13, схему порівняння сигналів доз кормів 14, задатчики сигналів реальнтройством 19. Вихід задатчика сигналу 1 підключений до входів задатчика сигналу 2 і задатчика сигналу 3 і до першого входу схеми 11. Вихід задатчика сигналу 2 з'єднаний з входами обчислювачів сигналів 4 і 5. Вихід задатчика сигналу 3 з'єднаний з входами обчислювачів сигналів 6 і 7. Виходи обчислювачів сигналів 4 і 6 підключені до першого й другого входів схеми 8. Вихід схеми 8 через формувач сигналу 9 підключений до другого входу схеми 11. До третього входу схеми 11 підключений вихід задатчика сигналу 12. Вихід схеми 11 з'єднаний з керуючим входом блоку 10. Перший і другий входи і вихід блоку 10 підключені до виходу сигналів обчислювача 5, 7 і до входу задатчика сигналів 13. Вихід задатчика сигналів 13 з'єднаний з першим входом схеми 14. Другий вхід і вихід схеми 14 підключені до входів задатчиків сигналів 15 і до входів дозаторів 16. Виходи дозаторів 16 з'єднані з входами змішувача 17, на виході якого формується економічно оптимальна кормосуміш 18. Забезпечується підвищення точності завдання та регулювання доз кормів кормової суміші при складанні кормового раціону при приготуванні кормової суміші для тварин і птиці з урахуванням функцій втрат їх продуктивності. 2 іл.
Винахід відноситься до сільського господарства, зокрема до способу виробництва рослинної кормової добавки на основі сої - сухого ферментованої соєвого білка кормового призначення з соєвого шроту. Винахід призначений для використання в кормовиробництві і може бути використано при складанні повноцінних кормів для свиней, птиці, великої рогатої худоби та об'єктів аквакультури. Спосіб включає екструзія соєвого шроту при температурі 80-150°C, його охолодження, подрібнення і ферментування з додаванням культур мікроорганізмів - молочнокислих бактерій і/або симбіозу мікроорганізмів - молочнокислих бактерій, сінної палички і/або дріжджів і протеолітичних ферментів, сушку отриманого продукту. З метою руйнування антиживильних речовин проводять процес ферментації соєвого шроту при вологості 40-90%, температурі 35-60°C, pH 4,0-8,0 протягом 6-48 годин, з подальшою сушкою при температурі 40-60°C до залишкової вологості 5-10% і подрібненням до розміру 100-500 мкм. В процесі ферментації передбачено проміжне зміна умов ферментації, а саме поетапне додавання ферментів і/або мікроорганізмів, зміна температури, наявність або відсутність перемешрганизмов - молочнокислих бактерій, сінної палички і/або дріжджів. При ферментировании використовують ферменти, що володіють протеолітичною, та/або альфа-галактозидазной, та/або фитазной, та/або ліполітичну, та/або целлюлазной, та/або гемицеллюлазной активністю. Здійснення винаходу забезпечує одержання кормової добавки на основі ферментованого соєвого шроту з поліпшеними властивостями: зниженими кількістю антиживильних речовин, наявністю молочної кислоти, підвищеним загальним вмістом білка, в основному, у вигляді швидко засвоюваних дрібних пептидів розміром до 10 кДа. Здійснення способу забезпечує поліпшення органолептичних властивостей кормової добавки і, як наслідок, - підвищення поїдання кормів. 2 з.п. ф-ли, 4 ін.
Винахід відноситься до біотехнології і може бути використане в лабораторіях біологічного та медичного профілю, які вирішують питання щодо впливу пробіотичних препаратів на зниження важких металів в організмі тварин. Спосіб зниження вмісту цинку та свинцю в організмі щурів включає дачу їм корми і введення per os один раз на добу препарату «Споробактерин» на основі спорообразующего штаму Bacillus subtilis 534 в кількості 0,5-1,5 мл на одну голову натщесерце протягом 7-14 днів, починаючи з моменту досягнення щурами статевої зрілості. Здійснення винаходу забезпечує зниження вмісту цинку та свинцю в тілі щурів за рахунок введення пробіотику «Споробактерин», що в підсумку дозволяє підвищити стійкість організму тварин до захворювань. 1 табл.
Винахід відноситься до сільського господарства, зокрема до птахівництва, а саме до годівлі курчат-бройлерів. Спосіб включає використання комбікорму, що містив суху післяспиртову барду і ферментний препарат. Суху післяспиртову барду вводять в комбікорм у кількості 8% з 6-денного віку курчат. Як ферментного препарату використовують комплекс ферментних препаратів ЦеллоЛюкс-F і Протосубтилин в рівному співвідношенні по масі в кількості 75 г/т. Здійснення винаходу забезпечує поліпшення перетравності та використання поживних речовин корму, продуктивності птиці, дозволяє знизити вартість корми та витрати кормів на 1 кг приросту живої маси. 8 табл., 1 пр.
Винахід відноситься до сільського господарства, зокрема кормовиробництва. Бобово-глютеновий концентрат для молодняку свиней включає сою полножирную микронизированную без оболонки, люпин лущений екструдований, кукурудзяний глютен СП-62%, лізин, DL-метіонін 99%-й, L-треонін 98%-й, риб'ячий жир, биоплекс цинку 15%-й, биоплекс йоду Йоддар, вітамін В4 60%-е, вітамін B12 1%-й, L-карнітин 50%-й, емульгатор Лисофорт, антиоксидант Эндокс. Бобово-глютеновий концентрат може замінювати рибне борошно в складі комбікормів. Він володіє оптимальним складом рослинних компонентів, що забезпечують збалансоване годівля молодняку свиней, що дозволяє одержувати показники продуктивності та показники конверсії корму на рівні комбікормів з рибної борошном. 4 табл., 1 пр.
Винахід відноситься до виробництва та може бути використане в якості кормової добавки для сільськогосподарської птиці. Кормова добавка містить в якості рослинного стимулятора організму при зниженому імунітеті кропиву дводомну, анісова олія, тимьяновое масло, корінь тирличу, часник. В якості сполучного ланки кормова добавка містить пшеничні висівки. Всі компоненти взяті в певному співвідношенні. Кормова добавка дозволяє підвищити енергетичну поживність корму, поліпшити стан життєво важливих органів, поліпшити апетит, підвищити імунітет і підвищити тонус організму тварин. 2 табл., 1 пр.
Винахід відноситься до виробництва, зокрема до кормової добавки для поросят. Кормова добавка містить полножирную микронизированную сою, екструдований люпин без оболонки, кукурудзяний глютен, соняшниковий макуха, рибне борошно, незамінні амінокислоти і біологічно активні речовини. Компоненти взяті при наступному співвідношенні, мас.%: соя полножирная микронизированная - 20, екструдований люпин без оболонки - 20, макуха соняшникова - 8,8, кукурудзяний глютен - 10, рибне борошно - 10, лізин - 5, DL-метіонін - 1, треонін - 1, кемзайм - 1, натузим - 0,3, біо-мос - 1, асид лак - 3, лисофорт - 0,7, фосфат дефторированний - 5, крейда - 5, сіль поварена - 3, премікс - 5, ароматизатор - 0,1, антиоксидант эндокс - 0,1. Використання винаходу дозволить отримати збалансований продукт, вітамінів і мікроелементів. 4 табл.
Винахід відноситься до сільського господарства, зокрема до годівлі курчат-бройлерів і курей-несучок. Спосіб включає введення в комбікорм тритикале та ферментного препарату. Тритикале вводять в комбікорм у кількості 30-45% від маси комбікорму. Як ферментного препарату використовують ЦеллоЛюкс-F в кількості 50-70 г/т корму. Курчатам-бройлерам починають згодовувати з 5-денного віку, а курям-несучкам здійснюють згодовування на всьому протязі змісту. Здійснення винаходу забезпечує поліпшення перетравності та використання поживних речовин корму при включенні в нього тритикале і підвищує продуктивність птиці. 4 табл., 2 пр.
Up!