Пристрій для очищення рейкових шляхів

 

Винахід відноситься до транспортного машинобудування, зокрема до пристроїв для очищення рейкових колій від снігу і льоду, які можуть застосовуватися на дорожньо-рейкових транспортних машинах комбінованого ходу.

Відомо пристрій для очищення головок рейок переважно від снігу, що представляє собою змонтовані на візку поворотні скребки, автоматично відводяться від рейки при наближенні до накладкам [АС №71153 СРСР, E01H 8/04 від 30.04.1948 р.]. До недоліків зазначеного пристрою відносяться складність конструкції, великі габаритні розміри пристрою, а також виникнення знакозмінних динамічних навантажень в елементах конструкції.

Відомо пристрій для очищення рейкових шляхів, що містить закріплений на рамі скребок з встановленою в ньому обертається гранчастою зірочкою, при цьому на кожній грані зірочки розміщений ріжучий елемент і опорна п'ята [Патент №2041315 РФ, E01H 8/00 від 09.08.1995]. Недоліками зазначеного пристрою є ненадійність конструкції, обмежені швидкості застосування пристрою, конструктивне наявність зазору між скребком і рейкою, а також виникнення знакозмінних динамічних навантажень в різальному елементі зірочки при прохожда, льоду і забруднювачів найбільш близьким за технічною сутністю до пропонованого є пристрій для очищення рейок, що містить короб прямокутної форми, всередині якого перпендикулярно поверхні рейок встановлені металеві пластини, розділені пружними прокладками [Патент №2341393 РФ, B61K 9/08, E01H 8/02, E01H 8/10 від 20.12.2008 - прототип].

Недоліком вказаного пристрою є те, що зіскоблений з поверхні рейки сніг і лід може забивати собою як межпластинное простір скребка, так і спеціальні Г-образні пази в корпусі скребка, що в свою чергу призведе до зменшення ефективності проходження висотності сусідніх рейок.

Винахід вирішує задачу підвищення безпеки руху залізничних транспортних засобів.

Це досягається тим, що в пристрої для очищення рейкових колій від снігу і льоду, виконаного у вигляді короба прямокутної форми, забезпеченого елементами для очищення колії від льоду, згідно винаходу, пристрій забезпечений плуг з відвалом, прикріпленим до короба, а елементи для очищення колії від льоду виконані у вигляді зірочок, розділених антифрикційними шайбами, постійно притискається до рейок пружиною з можливістю измеовлени всередині короба на пластині за допомогою кронштейнів на осі.

На фіг. 1 зображено пристрій для очищення рейкових шляхів; на фіг. 2 - вигляд справа; на фіг. 3 - короб; на фіг. 4 - розріз короби.

На дорожньо-рейковому транспортному засобі 1 (фіг. 1), перемещающемся по рейках 2 за допомогою рейкових коліс 3, на рамі 4 за допомогою знімного кронштейна 5 закріплене пристрій для очищення рейкових шляхів, що представляє собою короб 6 з прикріпленим до короба за допомогою кронштейна 7 плугом 8 (фіг. 2), забезпеченим відвалом. Всередині короба на пластині 9 (фіг. 3) за допомогою кронштейнів 10 на осі 11 встановлені зірочки 12, розділені антифрикційними шайбами 13 (фіг. 4), а також направляючі штоки 14 (фіг. 3) і центральний шток 15 з пружиною 16 та регулювальною гайкою 17, для зменшення забруднень яких і виключення відкритого доступу до них використовується захисний кожух 18.

Пристрій для очищення рейкових шляхів працює наступним чином. Знімний кронштейн 5 з пристроєм для очищення рейкових шляхів закріплюють на рамі 4 дорожньо-рейкового транспортного засобу. При необхідності роблять регулювання зусилля притиснення зірочок до рейок гайкою 17, при цьому у разі відсутності льоду довжина різьби центрального штока 15 забезпечує підняття зірочок над поверхнею рейок�ижении транспортного засобу плуг 8, взаємодіючи з рейкою, забирає з його поверхні сніг і, завдяки отвалу, скидає сніг у бік від рейки. При подальшому русі транспортного засобу з звільненим від снігу ділянкою поверхні рейки починають взаємодіяти зірочки 12, які, поджимаясь пружиною 16 до поверхні крижаної кірки, починають повертатися і кришити лід. Видалення крижаної крихти відбувається природним чином, а також внаслідок тривалого руху транспортного засобу рейковими колесами 3 і пневматичними колесами транспортного засобу.

На стику рейок при наявності висотності їх розташування плуг 8 долає перешкоду за рахунок вигину своїй поверхні, при цьому після проходу стику завдяки пружної деформації плуг набуває початкові розміри і форму. Зірочки 12, впираючись своїми променями у виступаючий рейковий стик, внаслідок тривалого руху транспортного засобу повертаються на деякий кут, при цьому пластина 9 з напрямними штоками 14 центральним штоком 15 піднімається вгору, стискаючи пружину 16. Після проходу стику рейковим колесом 3 пластина 9 повертається в початкове положення.

Підвищення безпеки руху желматических коліс транспортного засобу з рейками завдяки очищенню рейкових колій від снігу плугом, забезпеченим відвалом, і від льоду зірочками, постійно прижимаемими до рейок пружиною з можливістю зміни зусилля притиснення гайкою залежно від наявності на поверхні рейкових шляхів льоду.

Крім того, можливість швидкого зняття і постановки даного пристрою, постійна висота його розташування над поверхнею рейки, а також забезпечення безперешкодного проходу стику рейок при наявності висотності їх розташування також дозволяє підвищити безпеку руху залізничних транспортних засобів.

Пристрій для очищення рейкових колій від снігу і льоду, виконане у вигляді короба прямокутної форми, забезпеченого елементами для очищення колії від льоду, що відрізняється тим, що воно забезпечене плуг з відвалом, прикріпленим до короба, а елементи для очищення колії від льоду виконані у вигляді зірочок, розділених антифрикційними шайбами, постійно притискається до рейок пружиною з можливістю зміни зусилля притиснення залежно від наявності на поверхні рейкових шляхів льоду, при цьому зірочки встановлені всередині короба на пластині за допомогою кронштейнів на осі. 

Схожі патенти:

Самоочисне пристрій, що використовує набивання зазору для направляючого або ходового рейки в грунті

Винахід відноситься до набивання зазору для рейки, що використовується для спрямування ходу або залізничного транспортного засобу або міського громадського транспорту за допомогою принаймні одного ролика або залізничного колеса з ребордою

Робочий орган пристрої для миття

Винахід відноситься до машин для миття лотків тунелів метрополітену

Пристрій для управління очищенням залізничних стрілок від снігу

Винахід відноситься до пристроїв залізничної автоматики і призначене для очищення залізничних стрілок від снігу
Up!