Термоелектричний пристрій для теплового впливу на руку людини

 

Винахід відноситься до медицини і призначений для локального контрастного теплового впливу на руку людини.

Прототипом винаходу є прилад, описаний в [1]. Пристрій містить температурний подразник, що включає набір послідовно з'єднаних елементів теплового впливу, підключених до программируемому джерела постійного електричного струму і встановлених з тепловим контактом на еластичній прошарку, кожен з яких складається з термоелектричної батареї, при цьому внутрішній знаходиться поблизу еластичною прошарку спай батареї має тепловий контакт з тепловиравнивающей пластиною, а зовнішній - з ребристим радіатором. Еластична прошарок виконана з можливістю забезпечення щільного контакту на ділянці руки людини, а кожний елемент теплового впливу забезпечений пристроєм сполучення, що включає шарнір з закріпленою на ньому направляючої пластиною, виконаної з поздовжнім пазом трапецієподібної форми і першої контактної майданчиком на її поверхні, підключеної до першого висновку термоелектричної батареї допомогою металевої пружини, і другу підпружинену контактну майданчик, розміщену на шарі теплоізоляції элеминения з першої контактної майданчиком іншого елемента температурного впливу. Ребро радіатора, розташоване з боку направляючої пластини іншого елемента температурного впливу, має виступ такої ж трапецієподібної форми, виконаний з можливістю утворення механічного з'єднання за допомогою щільного входження в поздовжній паз направляючої пластини сусіднього елемента теплового впливу.

Недоліком приладу є складність і громіздкість конструкції.

Метою винаходу є спрощення конструкції приладу, а також зниження його габаритних розмірів і маси.

Мета досягається тим, що в пристрої термоелектричні модулі (ТЕМ) вбудовані в гнучке еластичне підставу, по краях забезпечений застібкою-липучкою, з отворами для їх установки, розташованими в один ряд по його довжині. При цьому основа виконана у вигляді двох полотен з синтетичної еластичною матерії, зшитих між собою капроновою ниткою по периметру встановлених у них ТЕМ на відстані від їх країв до 2-3 мм таким чином, що частина матерії знаходить на поверхні ТЕМ, закриваючи 2-3 мм останніх по периметру. Внутрішні спаї ТЕМ, звернені до руки людини, приведені в тепловий контакт з гнучкою тепловиравнивающей пластиною через теплопровідну пасту, противополои пластинами, виконують роль тепловіддачі, при цьому металеві пластини пришиваються до основи по своїх кутках капроновою ниткою. Підстава з боку знаходження зовнішніх спаїв термоелектричних модулів по всій своїй площі наведено в щільний механічний контакт з манжетою, з'єднаної трубкою з нагнітачем, робота якого регулюється блоком управління.

Структурна схема пристрою наведена на фіг.1-2.

Пристрій містить гнучке еластичне підстава 1 з отворами, розташованими в один ряд по довжині підстави для встановлення ТЕМ 2. Підстава 1 виконано у вигляді двох полотен 3 із синтетичної еластичною матерії, зшитих між собою капроновою ниткою 14 по периметру встановлених у них ТЕМ 2 на відстані від їх країв до 2-3 мм таким чином, що частина матерії знаходить на поверхні ТЕМ 2, закриваючи 2-3 мм останніх по периметру. Внутрішні спаї 4 ТЕМ 2, звернені до руки людини, приведені в тепловий контакт з гнучкою тепловиравнивающей пластиною 5 через теплопровідну пасту 6. Протилежні (зовнішні) спаї 7 ТЕМ 2 також через теплопровідну пасту 7 контактують з гнучкими металевими пластинами 8, виконують роль теплообміну. Металеві пластини 8 пришиваються до основи 1 по своїм уа фігурі не показаний), реалізує різні режими роботи модулів (охолодження, нагрівання, їх чергування). Підстава 1 по краях забезпечений застібкою-липучкою 9. Підстава 1 з боку знаходження зовнішніх спаїв ТЕМ 2 по всій своїй площі наведено в щільний механічний контакт з манжетою 10, з'єднаної з нагнітачем 11 трубкою 12. Робота нагнітача 11 регулюється блоком управління 13.

Пристрій працює наступним чином.

Перед початком процедури пристрій закріплюється на ділянці руки людини, що підлягає теплового впливу, з забезпеченням щільного контакту за рахунок еластичних властивостей основи 1 і наявності застібки-липучки 9. Процедура починається з включення програмованого блоку живлення за заданою програмою здійснює живлення електричним струмом необхідної величини і полярності 2 ТЕМ. Доза і тривалість теплового впливу визначається лікуючим лікарем, їм же проводиться поточний контроль за станом пацієнта. Металеві пластини 8 призначені для знімання надлишку тепла з зовнішніх спаїв 7 ТЕМ 2 при охолодженні ділянки руки, а тепловиравнивающая пластина 5 забезпечує рівномірний розподіл температури. Для здійснення окрім компресійного теплового впливу, поліпши відкачує повітря в манжету 10 відповідно до регулюючої програмою блока керування 13. За рахунок створюваного всередині манжети 10 тиску при контакті зони руки і тепловиравнивающей пластини 5 здійснюється відповідний компресійний масаж.

Конструктивна простота пристрою і можливість зміни режимів в широкому інтервалі температур забезпечує застосування його в різних областях медицини.

Література

1. Патент РФ на винахід №2299711. Термоелектричне напівпровідниковий пристрій для локального температурного впливу на руку людини / Ісмаїлов Т. А., Евдулов О. В., Амінів Р. В., Хазамова М. А., опубл. 27.05.2007, Бюл. №15.

Термоелектричний пристрій для теплового впливу на руку людини, що містить температурний подразник, наведений в тепловий контакт з рукою людини, виконаний на базі термоелектричних модулів, наведених у контакт з тепловиравнивающей пластиною і пристроєм тепловіддачі, і підключених до программируемому джерела живлення електричними проводами, що відрізняється тим, що термоелектричні модулі вбудовані в гнучке еластичне підставу, по краях забезпечений застібкою-липучкою, з отворами для їх установки, розташованими в один ряд по його довжині, при цьому основа виконана у вигляді двох полотен з синтетичееских модулів на відстані від їх країв до 2-3 мм таким чином, що частина матерії знаходить на поверхні термоелектричних модулів, закриваючи 2-3 мм останніх по периметру, причому внутрішні спаї термоелектричних модулів, звернені до руки людини, приведені в тепловий контакт з гнучкою тепловиравнивающей пластиною через теплопровідну пасту, протилежні ж до внутрішніх зовнішні спаї термоелектричних модулів також через теплопровідну пасту контактують з гнучкими металевими пластинами, які виконують роль тепловіддачі, при цьому металеві пластини пришиваються до основи по своїх кутках капроновою ниткою, а підстава з боку знаходження зовнішніх спаїв термоелектричних модулів по всій своїй площі наведено в щільний механічний контакт з манжетою, з'єднаної трубкою з нагнітачем, робота якого регулюється блоком управління. 

Схожі патенти:

Термоелектричний пристрій для теплового впливу на руку людини

Винахід відноситься до медичної техніки. Термоелектричний пристрій для теплового впливу на руку людини містить температурний подразник. Термоелектричні модулі температурного подразника вбудовані в гнучке еластичне основа з отворами для їх установки і підключені до программируемому джерела живлення електричними проводами. Отвори розташовані в один ряд по довжині підстави. Підстава по краях забезпечений застібкою-липучкою і виконано у вигляді двох полотен з синтетичної еластичною матерії, зшитих між собою капроновою ниткою по периметру встановлених у них термоелектричних модулів на відстані від їх країв у 2-3 мм. Частина матерії знаходить на поверхні термоелектричних модулів, закриваючи 2-3 мм останніх по периметру. Внутрішні спаї термоелектричних модулів звернені до руки людини і наведені в тепловий контакт з гнучкою тепловиравнивающей пластиною через теплопровідну пасту. Зовнішні спаї термоелектричних модулів через теплопровідну пасту контактують з тонкостінними гнучкими ємностями, заповненими плавким робочою речовиною з температурою плавлення 35-45°C. Ємності виконують роль теплообміну і пришиті до основи за своїм уей площі наведено в щільний механічний контакт з манжетою, з'єднаної з нагнітачем трубкою. Застосування винаходу дозволить спростити конструкцію приладу і знизити його габаритні розміри і масу. 2 іл.

Високотемпературний високоефективний термоелектричний модуль

Винахід відноситься до термоелектричних модулів. Сутність: кращі варіанти виконання включають в себе складається з двох частин (високотемпературної частини і низькотемпературної частини) комірчасту конструкцію і сегментовані N-стійки і Р-стійки, що складаються з термоелектричних матеріалів в трьох сегментах, обраних за принципами їх хімічної сумісності або їх добротності при різних перепадах температур між гарячою та холодною стороною модуля. Стійки включають в себе металеві сітки, частково убудовані в термоелектричні сегменти для сприяння підтримці електричних контактів незалежно від значного коливання температур. У кращих варіантах лита комірчаста конструкція утримує на місці термоелектричні N-стійки і Р-стійки і забезпечує для них ізоляцію і електричні контакти. Високотемпературна частина комірчастій конструкції складається з керамічного матеріалу, здатного експлуатуватися при температурах, що перевищують 500°С, а низькотемпературна частина складається з термопластичного матеріалу, який має дуже низьку теплопровідність. 24 з.п. ф-ли, 1 табл., 12 іл.

Система термоелектричного генератора

Винахід відноситься до перетворення теплової енергії в електричну. Сутність: система термоелектричного генератора містить блок (202) управління і термоелектричний елемент (204) з тепловоспрінімающіе поверхнею (212) і охолоджуваною поверхнею (214). Тепло (216) надходить від нагрівача (208) через термоелектричний генератор (204). В залежності від електричної потужності, яка передається в навантаження (232), блок (202) управління регулює струм, що генерується термоелектричним генератором (204). Електричний струм через термоелектричний елемент (204) використовується для обмеження робочої температури тепловоспрінімающіе поверхні (212). Технічний результат: підвищення терміну служби і надійності термоелектричного генератора. 9 з.п. ф-ли, 7 іл.

Випрямляч змінної напруги

Винахід відноситься до електроніки, зокрема до засобів випрямляння змінного електричного напруги. Метою винаходи є збільшення значення постійної напруги, що генерується пристроєм. Випрямляч змінної напруги складається з омічного області, на яку подається змінна напруга, через ізолюючу область приєднаної із забезпеченням хорошого теплового контакту до термоелектричної структурі, з якої знімається постійна напруга. При цьому з поверхнею омічного області, протилежної контактує з термоелектричної структурою, пов'язаний джерело теплоти, виконаний у вигляді проточного резервуара з геотермальною водою. Поверхня термоелектричної структури, протилежна контактує з омічного областю, пов'язана з тепловим акумулятором, виконаним у вигляді ємності з розчином солі, що має низьку криогидратную температуру розчинення, періодична досипка якої у відповідну ємність здійснюється спеціальним дозатором. 1 іл.

Пристрій і спосіб оцінки термалгезийной і вібраційної чутливості

Група винаходів відноситься до медицини. Пристрій для оцінки термалгезийной і вібраційної чутливості містить перший блок для застосування стимулюючих впливів локалізованим точок на тілі пацієнта, що представляють собою вібраційні і температурні зміни, і другий блок для збору даних. Перший блок містить зовнішній корпус, засоби вібраційного впливу та засоби створення холоду/тепла для безпосереднього впливу на пацієнта, а також кошти включення/відключення і управління для приведення в дію першого блоку і зміни інтенсивності вібрації та температури. Засоби вібраційного впливу та засоби створення холоду/тепла знаходяться всередині зовнішнього корпусу і переміщуються лінійно відносно корпусу для розгортання з нього під час програми стимулюючого впливу. Другий блок містить засоби введення даних, засоби відображення даних, засоби індикації різних режимів роботи першого блоку, а також засоби кількісної оцінки даних, отриманих від засіб введення даних. Обмін даними між першим і другим блоками здійснюється за допомогою засобів двосторонньої бездротової передачі. Кошти вібраційно�ационний аплікатор, на торець якого надіта тефлонова або полиниловая насадка. Аплікатор являє собою важіль, що відхиляється від основної осі першого блоку на кут до 30°, і з'єднаний із зовнішнім корпусом за допомогою гумової прокладки. На вільному кінці кожного уба нерухомо закріплені п'єзоелектричний елемент або динамік з котушкою індуктивності для створення вібрації. Через центральну частину корпусу першого блоку проходять кабелі, що йдуть від засобу вібраційного впливу. При цьому включають перший і другий блоки і проводять їх самодіагностику за параметрами: заряд батареї, температура навколишнього середовища, температура шкірного покриву і стан інфрачервоного зв'язку. Розгортають аплікатор з однією з сторін корпусу. Поміщають торець аплікатора на локалізований ділянку шкірного покриву нігтьового ложа великого пальця правої стопи, на другий і всі наступні пальці даної стопи, потім повторюють процедури на лівій стопі, а потім на верхніх кінцівках. Поміщають під подушечку кожного досліджуваного пальця ізолюючу гумову пластину. Подають вібрації різної інтенсивності на кожен палець по черзі протягом певного періоду часу. Після кожної вібрації пацієнт натиснув першу кнопку �про визначають другим блоком відсоток вібрацій, які пацієнт відчув, для розрахунку ступеня чутливості. Розгортають клітинку Пелтьє з однією з сторін корпусу. Поміщають одну з сторін клітинки Пелтьє на локалізований ділянку шкірного покриву ступні правої стопи, потім повторення процедури на лівій стопі, а потім на верхніх кінцівках. Подають холодні/гарячі стимулюючі імпульси на кожну кінцівку по черзі протягом певного періоду часу. Після кожного холодного/гарячого/больового стимулюючого впливу пацієнт натиснув першу кнопку, якщо він відчув стимулюючий вплив, або другу кнопку - якщо він нічого не відчув. Кількісно визначають другим блоком відсоток змін температури і болю, викликаних холодом/теплому, які пацієнт відчув, для розрахунку ступеня чутливості. Застосування винаходів дозволить на ранній стадії здійснювати самодіагностику порушень чутливості дистальних ділянок тіла пацієнта. 2 н. і 11 з.п. ф-ли, 7 іл.

Випрямляч змінної напруги

Винахід відноситься до електроніки, зокрема до засобів випрямляння змінного електричного напруги. Метою винаходи є збільшення значення постійної напруги, що генерується пристроєм. Випрямляч змінної напруги складається з омічного області, на яку подається змінна напруга, через ізолюючу область приєднану із забезпеченням хорошого теплового контакту до термоелектричної структурі, з якої знімається постійна напруга. При цьому з поверхнею омічного області, протилежної контактує з термоелектричної структурою, пов'язаний приймач непридатного тепла. Поверхня термоелектричної структури, протилежна контактує з омічного областю, пов'язана з тепловим акумулятором, виконаним у вигляді ємності з плавким робочою речовиною. 1 іл.

Термоелектричний охолоджуючий модуль

зобретение відноситься до галузі термоелектрики, зокрема, термоелектричним охолоджуючим модулів, експлуатуються в жорстких екстремальних умовах. Сутність: термоелектричний охолоджуючий модуль (ТЭМО) містить «холодну» і «гарячу» підкладки з розміщеним між ними матричним блоком термоелектричних елементів з множини напівпровідникових гілок n - і p-типів провідності попарно з'єднаних комутаційними шинами в послідовну електричну ланцюг. Між «холодної» підкладкою і «холодної» стороною матричного блоку розміщено теплопроводное еластичне засіб з'єднання комутаційних шин холодних спаїв термоелементів з «холодної» підкладкою. Між «гарячої» підкладкою і «гарячої» стороною матричного блоку розміщено засіб з'єднання комутаційних шин «гарячих» спаїв термоелементів з «гарячої» підкладкою. ТЭМО забезпечений силіконовими праймерами, кожен з яких виконаний у вигляді усіченої чотиригранної піраміди і прикріплений меншим її підставою до вільної поверхні кожної комутаційної шини всіх холодних спаїв термоелементів. ТЭМО забезпечений адгезійним елементом для «холодної» підкладки, виконаним у вигляді теплопровідної еластичною мікрорайоні�Засіб з'єднання комутаційних шин холодних спаїв термоелементів з «холодної» підкладкою виконано у вигляді протектора з рельєфним малюнком, розміщеними на внутрішній поверхні «холодної» підкладки поверх його адгезійного елемента. Рельєфний малюнок протектора виконаний у вигляді чергуються виступів, що мають форму зрізаних чотиригранних пірамід. З кожним меншим підставою пірамід протектора з'єднаний силіконовий мастика відповідної комутаційної шині по холодній стороні матричного блоку термоелементів з можливістю утворення всередині кожної піраміди лунок для розміщення в них відповідних комутаційних шин. Засіб з'єднання комутаційних шин «гарячих» спаїв термоелементів з «гарячої» підкладкою виконано у формі матриці з адгезійних елементів, кожен з яких виконаний у вигляді усіченої чотиригранної піраміди з стійкого до окислення провідникового матеріалу, наприклад срібла, причому згадані піраміди матриці адгезійних елементів закріплені своїми більшими підставами на внутрішній поверхні «гарячої» підкладки попарно. Кожна пара згаданих пірамід матриці адгезійних елементів приєднана своїми меншими підставами до відповідної комутаційної шині «гарячої» сторони матричного блоку термоелектричних елементів. Технічний результат: підвищення міцності, наді�варийной роботи при експлуатації в жорстких екстремальних умовах. 11 іл.

Випрямляч змінної напруги

Винахід відноситься до електроніки, зокрема до засобів випрямляння змінного електричного напруги. Метою винаходи є збільшення значення постійної напруги, що генерується пристроєм. Випрямляч змінної напруги складається з омічного області, на яку подається змінна напруга, через ізолюючу область приєднаної із забезпеченням хорошого теплового контакту до термоелектричної структурі, з якої знімається постійна напруга. При цьому з поверхнею омічного області, протилежної контактує з термоелектричної структурою, пов'язаний джерело теплоти, виконаний у вигляді проточного резервуара з геотермальною водою, а поверхня термоелектричної структури, протилежна контактує з омічного областю, пов'язана з тепловим акумулятором, виконаним у вигляді ємності з плавким робочою речовиною. 1 іл.

Випрямляч змінної напруги

Винахід відноситься до електроніки, зокрема до засобів випрямляння змінного електричного напруги. Метою винаходи є збільшення значення постійної напруги, що генерується пристроєм. Випрямляч змінної напруги складається з омічного області, на яку подається змінна напруга, через ізолюючу область приєднаної із забезпеченням хорошого теплового контакту до термоелектричної структурі, з якої знімається постійна напруга. При цьому на певній відстані від поверхні омічного області розташований сонячний концентратор, закріплений на тримачі, здійснює додатковий нагрів омічного області, а відстань між омічного областю і сонячним концентратором відповідає фокусній відстані лінз, які входять до складу сонячного концентратора, при цьому поверхня термоелектричної структури, протилежна контактує з омічного областю, пов'язана з повітряним радіатором. 1 іл.

Термоелектрична батарея

Винахід відноситься до термоелектричних приладобудування, зокрема до конструкцій термоелектричних батарей (ПЕБ). Технічний результат: підвищення ефективності тепловіддачі комутаційних пластин ТЕБ. Сутність: гілки термоелементів встановлені похило в одній з координатних площин. Гілки, виконані з напівпровідника р-типу, розташовані під кутом, протилежним кутом нахилу гілок, виконаних з напівпровідника n-типу. Кут нахилу між гілками лежить в межах Комутаційні пластини, виконані у формі тригранної призми, впаюються в простір, обмежений кінцями гілок р - і n-типів, і мають у своїй центральній частині взаємно паралельні наскрізні отвори, внутрішня поверхня яких виготовлена у формі шестнадцатиконечной зірки. Отвори всіх парних комутаційних пластин і відповідно отвори всіх непарних комутаційних пластин за допомогою діелектричних гнучких шлангів з'єднані в єдині канали, по яких у процесі функціонування термоелектричної батареї прокачується теплоносій. 1 іл.

Термоелектричний пристрій для теплового впливу на руку людини

Винахід відноситься до медичної техніки. Термоелектричний пристрій для теплового впливу на руку людини містить температурний подразник. Термоелектричні модулі температурного подразника вбудовані в гнучке еластичне основа з отворами для їх установки і підключені до программируемому джерела живлення електричними проводами. Отвори розташовані в один ряд по довжині підстави. Підстава по краях забезпечений застібкою-липучкою і виконано у вигляді двох полотен з синтетичної еластичною матерії, зшитих між собою капроновою ниткою по периметру встановлених у них термоелектричних модулів на відстані від їх країв у 2-3 мм. Частина матерії знаходить на поверхні термоелектричних модулів, закриваючи 2-3 мм останніх по периметру. Внутрішні спаї термоелектричних модулів звернені до руки людини і наведені в тепловий контакт з гнучкою тепловиравнивающей пластиною через теплопровідну пасту. Зовнішні спаї термоелектричних модулів через теплопровідну пасту контактують з тонкостінними гнучкими ємностями, заповненими плавким робочою речовиною з температурою плавлення 35-45°C. Ємності виконують роль теплообміну і пришиті до основи за своїм уей площі наведено в щільний механічний контакт з манжетою, з'єднаної з нагнітачем трубкою. Застосування винаходу дозволить спростити конструкцію приладу і знизити його габаритні розміри і масу. 2 іл.

Теплообмінний пристрій

Винахід відноситься до холодильного обладнання, а саме, до термоелектричним холодильним установкам і може бути використано, наприклад, для охолодження повітря в продовольчих коморах на судах в жорстких умовах експлуатації, а також в пристроях кондиціонування повітря. Технічний результат винаходу полягає в підвищенні надійності за рахунок створення рівномірного зусилля стиснення теплообмінних поверхонь, збільшення терміну роботи. Теплообмінний пристрій складається з стягнутих гвинтами повітряного і водяного теплообмінників, між якими в тепловому контакті встановлені термоелектричні охолоджувачі, розташовані у вигляді прямокутника і оточені захисним бар'єром. Пристрій відрізняється тим, що додатково введені упори, розташовані по периметру і в центрі прямокутника, при цьому висота згаданих упорів перевищує висоту термоелектричних охолоджувачів, а на поверхні термоелектричних охолоджувачів, які контактують з теплообмінниками, нанесений шар теплопровідного матеріалу. Упори виконані з нізкотеплопроводного матеріалу. 4 з.п. ф-ли, 3 іл.

Теплообмінний пристрій

Винахід відноситься до холодильного обладнання, а саме до термоелектричним холодильним установкам, і може бути використано, наприклад, для охолодження повітря в продовольчих коморах на судах в жорстких умовах експлуатації, а також в пристроях кондиціонування повітря. Теплообмінний пристрій, що складається з стягнутих гвинтами повітряного і водяного теплообмінників, між якими в тепловому контакті встановлені термоелектричні охолоджувачі, розташовані у вигляді прямокутника і оточені захисним бар'єром, додатково забезпечено клемної коробкою, що розташована на зовнішній стороні водяного теплообмінника і пов'язана з порожниною, в якій розташовані термоелектричні охолоджувачі і датчики температури, за допомогою каналів, виконаних в стінці водяного теплообмінника, при цьому в згаданих каналах розташовані електричні дроти охолоджувачів і датчиків, виходи яких закріплені на клемної плати, встановленої в клемній коробці, в яку через сальниковий ущільнювач підведений кабель для зовнішніх підключень. Технічний результат - підвищення герметичності конструкції, збільшення надійності і терміну служби, підвищення оперативності управління з

Бистрозамораживатель, переважно для заповнених біологічними медичними субстанціями полімерних пакетів

Винахід відноситься до області холодильної або морозильної техніки і являє собою бистрозамораживатель, що містить холодильне пристрій з гідравлічною магістраллю, яка приєднана до насоса через паралельно підключені до цієї магістралі теплообмінники, які контактують з однією поверхнею термоелектричних модулів, друга поверхня яких контактує з теплопровідними пластинами. Теплопровідні пластини контактують у свою чергу з розміщеним між ними охолоджуваним пакетом. Термоелектричні модулі забезпечені блоком живлення, який ізольований від теплопровідних пластин з розміщеними між ними охолоджуваними пакетами теплоізолюючої стінкою, через яку проходять кабелі живлення термоелектричних модулів. Порожнина, утворена теплопровідними пластинами, заповнена рідиною, в якій розміщені охолоджувані макети, температура замерзання рідини нижче температури холодних спаїв термоелектричних модулів, розміщених на зовнішній стороні герметичній порожнині. Технічний результат полягає в підвищенні швидкості заморожування продуктів і розчинів, зокрема плазми крові. 1 з.п. ф-ли, 2 іл.

Система управління температурою рідини

Система управління температурою рідини містить два комплекти елементів управління температурою, розташованих протилежно один одному і утворюють між ними зону керування температурою. Трубопровідна система в зоні управління температурою утворює єдиний шлях потоку рідини, що може мати чергуються перший і другий ділянки рідини. Один або кілька перших ділянок розташовані поблизу першого комплекту і мають теплопровідну зв'язок з ним, а один або кілька друге ділянок розташовані поблизу другого комплекту і мають теплопровідну зв'язок з ним. Система управління температурою може бути використана в якості модуля охолодження або нагрівання рідини в пристрої або в системі видачі холодної рідини, наприклад питної води, або пристрої видачі іншого напою. Використання даної групи винаходів дозволяє підвищити ефективність охолодження. 2 н. і 18 з.п. ф-ли, 22 іл.

Термоелектричний блок охолодження

Термоелектричний блок охолодження застосовується в холодильній техніці. Термоелектричний блок охолодження містить два або більше термоелектричних модуля (2), розміщених у герметичній камері (4), попередньо вакуумованої та заповненої осушеним газом. Гарячі спаї термомодулей пов'язані з рідинним радіатором (6) герметичної камери, а холодні спаї пов'язані з конденсаторами (7). У кожен конденсатор вбудовані три незалежних термосифонів (8) з внутрішніми паропроводами (10), причому зона випаровування (9) термосифонов знаходиться в корпусі повітряного радіатора (3), відокремленого теплоізолюючої вставкою (5) від рідинного радіатора герметичної камери, що забезпечує односпрямованість передачі тепла в разі відключення живлення термоелектричних модулів. Теплоізольований корпус (1) утворює внутрішній і зовнішній теплові контури. Вентилятор (11) і електричний нагрівач (12) встановлені на корпусі повітряного радіатора. Використання винаходу забезпечує зниження витрат електроенергії. 1 іл.

Пристрій для електричного обігріву приміщень

Винахід відноситься до систем опалення з використанням зовнішнього низькопотенційного джерела тепла. Пристрій містить використовується в якості теплового насоса термоелектричну батарею, підключену до мережі змінного струму через випрямляч і терморегулятор складається з термоелектричних модулів, пластини яких термічно з'єднані з теплообмінниками відповідно для підведення низькопотенційного тепла і відведення тепла в приміщення, що обігрівається. Термоелектрична батарея виконана з однієї або декількох паралельно з'єднаних електричних ланцюгів, кожна з яких утворена послідовно з'єднаними термоелектричними модулями, кількість яких у ланцюзі визначено співвідношенням n=KUo/Umax, де Uo - напруга живлення термоелектричної батареї на виході випрямляча, Umax - максимально допустима напруга живлення одного модуля ланцюга, К=2÷5 - коефіцієнт зниження електричного навантаження одного модуля. Технічним результатом винаходу є підвищення відношення вироблюваної теплової потужності до споживаної електроенергії. 1 іл.

Термоелектричний модуль

Винахід відноситься до галузі термоелектрики і призначений для використання в термоелектричних охолоджуючих пристроях і (або) термоелектричних генераторах

Термоелектрична система клімат-контролю

Винахід відноситься до термоелектричним систем клімат-контролю обмеженого об'єму повітря

Пристрій для здійснення реверсивних теплових впливів на ділянці тіла людини

Винахід відноситься до медичної техніки для створення апаратів, які реалізують оптимальну програму реверсивних теплових впливів на ділянці тіла людини

Термоелектричний пристрій для теплового впливу на руку людини

Винахід відноситься до медичної техніки. Термоелектричний пристрій для теплового впливу на руку людини містить температурний подразник. Термоелектричні модулі температурного подразника вбудовані в гнучке еластичне основа з отворами для їх установки і підключені до программируемому джерела живлення електричними проводами. Отвори розташовані в один ряд по довжині підстави. Підстава по краях забезпечений застібкою-липучкою і виконано у вигляді двох полотен з синтетичної еластичною матерії, зшитих між собою капроновою ниткою по периметру встановлених у них термоелектричних модулів на відстані від їх країв у 2-3 мм. Частина матерії знаходить на поверхні термоелектричних модулів, закриваючи 2-3 мм останніх по периметру. Внутрішні спаї термоелектричних модулів звернені до руки людини і наведені в тепловий контакт з гнучкою тепловиравнивающей пластиною через теплопровідну пасту. Зовнішні спаї термоелектричних модулів через теплопровідну пасту контактують з тонкостінними гнучкими ємностями, заповненими плавким робочою речовиною з температурою плавлення 35-45°C. Ємності виконують роль теплообміну і пришиті до основи за своїм уей площі наведено в щільний механічний контакт з манжетою, з'єднаної з нагнітачем трубкою. Застосування винаходу дозволить спростити конструкцію приладу і знизити його габаритні розміри і масу. 2 іл.
Up!