Сдвиговой елемент для сполучної муфти

 

Область винаходу

Даний винахід відноситься в основному до сдвиговому елементу для сполучної муфти. Винахід, зокрема, застосовується для сполучної муфти, призначеної для труб або шлангів високого тиску, і для зручності сутність цього винаходу розкривається далі щодо цього прикладу застосування. Однак повинно бути зрозуміло, що даний винахід не обмежується цим застосуванням.

Передумови до створення винаходу

Нижченаведене розгляд передумов до створення винаходу наводиться з метою полегшення розуміння сутності цього винаходу, Однак, має бути зрозуміло, що цей розгляд не являє собою підтвердження або допущення того, що будь-які відомості, на які робиться посилання, були опубліковані, відомі або є частиною відомого рівня техніки на дату пріоритету цієї заявки.

Один тип сполучної муфти, що застосовується для з'єднання разом труб або шлангів високого тиску, включає в себе з'єднувальні елементи, що з'єднуються, на кінцях труб або шлангів, і один або більш зсувних елементів. Рухомі елементи цього типу діють як сопрягающих деталей між соединЕконфигурировани для амортизирования значною мірою осьових переміщень труб високого тиску, сполучених при впливі тиску на труби/шланги високого тиску і муфту.

У патенті США 7481464B2 описується один приклад сполучної муфти цього типу. В цьому патенті описується сполучна муфта, яка містить пару з'єднувальних елементів, передбачених на відповідному кінці труб або шлангів, а також циліндричну манжету, яка включає в себе два зсувних елемента для приєднання пари з'єднувальних елементів до манжеті. Рухомі елементи містять кілька сталевих циліндричних деталей, навинченних на сердечник сталевого троса. Кожна з циліндричних деталей може здійснювати вільне переміщення вздовж сталевого троса і обертання навколо сталевого троса. Кожна з з'єднувальних муфт і манжета має додаткову кільцеву канавку, в якій поміщені рухомі елементи. Кожна пара з'єднувальних елементів зачіпляє за манжету і закріплена на місці за допомогою зсувних елементів. При впливі тиску відбувається поступове заклинювання зсувних елементів в кільцевих канавках.

У патенті Німеччини 7341019 U1, описується інший вид сдвигового елемента, який може бути застосований в сполучній муфті цього типу і який содержй.

Кожен з зсувних елементів, зазначених у патенті США 748146482 і в патенті Німеччини 7341019 U1, містить кілька зсувних деталей, утримуваних у звичайному соединительном елементі або навинченних на нього. Однак недоліком зсувних деталей в такій компоновці є те, що вони можуть з великою працею піддаватися маніпулювання і/або видалення із сполучної муфти в разі серйозного пошкодження або поломки такого звичайного з'єднувача. Це відбувається з тієї причини, що окремі рухомі елементи не залишаються з'єднаними між собою при поломці звичайного з'єднувача.

У зв'язку з цим виникає необхідність створення альтернативних зсувних елементів для застосування в з'єднувальних муфтах цих типів.

Короткий виклад суті винаходу

Відповідно до першого аспекту цього винаходу пропонується сдвиговий елемент для сполучної муфти, яка з'єднує кінці труб високого тиску або шлангів високого тиску. Сдвиговий елемент включає в себе кілька з'єднаних між собою зсувних деталей, при цьому кожна сдвиговая деталь включає в себе окрему сполучну частину, яка утворює з'єднання з прилеглої сдвиговой деталлю.

Сдрих з'єднана з прилеглою зсувними елементом за допомогою окремої сполучної частини. Таким чином кожна сдвиговая деталь залишається прикріпленою до прилеглій сдвиговой деталі поки сполучна частина зсувних деталей залишається приєднаної. Пошкодження однієї сполучної частини призводить в основному лише до від'єднання відповідних зсувних деталей, прилеглих до цієї сполучної частини. Інші рухомі деталі залишаються з'єднаними з прилеглими зсувними деталями допомогою їх окремих (непошкоджених) з'єднувальних частин.

Сполучна частина, що зв'язує кожну прилеглу зсувних деталь, може містити будь відповідне пристосування, яке дозволяє прилеглою зсувними деталей здійснювати переміщення з відповідним ступенем свободи відносно один одного. В деяких варіантах здійснення цього винаходу сполучна частина шарнірно з'єднує кожну зсувних деталь з прилеглої сдвиговой деталлю. Відповідна сполучна частина включає в себе (але не обмежуючись цим) універсальний шарнір, кульове шарнірне з'єднання, сережку в зборі, поворотне з'єднання, з'єднання за допомогою ланцюжка або т. п. В інших варіантах здійснення цього винаходу сполучна частина включа�ключают в себе (але не обмежуючись цим) гнучкий шнур, пружну деталь, зв'язку, ланцюжок, гнучку дріт, спіраль пружину, трос або т. п.

В деяких варіантах сполучна частина може бути виконана як одне ціле зі зсувними деталями. В деяких варіантах сполучна частина може представляти собою окремий елемент, який прикріплений до кожної сдвиговой деталі. У тому випадку, коли з'єднувальна частина являє собою окремий елемент, кожна сдвиговая деталь може включати в себе виїмку, в якій закріплений кінець сполучної частини.

В деяких варіантах кожна окрема сполучна частина містить частину вбудованої сполучної деталі, що проходить через кожну зсувних деталь. Кожна сдвиговая деталь жорстко з'єднана з вбудованою сполучної деталлю і розташована вздовж цієї вбудованої сполучної деталі, на відстані від неї. Отже, окремі з'єднувальні частини виконані між відповідними сполуками кожної сдвиговой деталі з вбудованою сполучної деталлю. Вбудована сполучна деталь може містити щонайменше один з наступних елементів: гнучкий шнур, пружну деталь, спіраль, пружину, дріт або ланцюжок. В деяких варіантах здійснення цього з�й елемент утворює пружний затиск, який може бути закріплений у пазу в сполучній муфті. В інших варіантах здійснення цього винаходу вбудована сполучна деталь являє собою гнучку дріт.

Сдвиговий елемент переважно закріплений на сполучній муфті через отвір в сполучній муфті. Отже, сдвиговий елемент може також включати в себе дві периферійні рухомі деталі на своїх периферійних кінцях, які включають в себе замкове пристосування. Замкове пристрій може являти собою будь-яке пристосування, яке дозволяє скріплювати разом периферійні кінці сдвигового елемента. Відповідні пристосування включають в себе (але не обмежуючись цим) хомутик, гачок, виступ, штифт, ланцюжок або т. п. В деяких варіантах здійснення цього винаходу замкове пристрій включає в себе замкову деталь, виконану з можливістю її заклинювання в збігається за формою виїмці, розташованої в отвори в сполучній муфті або поблизу цього отвору. Замкова деталь може мати будь-яку відповідну форму, яка може сприяти заклинювання цієї замковій деталі збігається за формою виїмці. Наприклад, замкова де� має щонайменше одну скошену або дугоподібну бік, переважно дві протилежні сторони, сприяють заклинювання цієї деталі збігається за формою виїмці. Замкова деталь переважно включає в себе зовнішній або верхній кінець, який виконаний з можливістю установки практично урівень із зовнішньою поверхнею сполучної муфти поблизу отвори. Замкова деталь може включати одне або більше ущільнень, переважно рідинні герметичні ущільнення. Замкова деталь може включати в себе одну або більше кольорових міток для візуальної індикації призначення ущільнення, сполучної муфти або відомостей, що стосуються текучого середовища (тиск, температура, склад або тощо), що проходить через сполучну муфту.

Рухомі деталі можуть мати будь-яку відповідну форму, яка універсально пристосована для схоплювання сполучної муфти. За формою сдвиговая деталь являє собою (але не обмежуючись цим) подовжену дугоподібну деталь, сферичну деталь, циліндричну деталь, прямокутну деталь, кубічну деталь або т. п.

Кожна сдвиговая деталь включає в себе скіс, сконфігурований для взаємодії з додатковим скосом, що знаходяться в канавці, що служить для розміщення сд деталь в канавці при додатку осьового зусилля до сполучній муфті. Скіс і додатковий скіс можуть мати будь-яку відповідну форму.

Відповідно до другого аспекту цього винаходу пропонується сполучна муфта для з'єднання разом кінців труб високого тиску або шлангів високого тиску. Сполучна муфта включає в себе охоплюваний з'єднувальний елемент і охоплює з'єднувальний елемент, при цьому кожен з цих охоплюються і охоплюють з'єднувальних елементів розташований або може бути розташований на відповідному кінці з'єднуються разом труб або шлангів. Сполучна муфта включає в себе також щонайменше один сдвиговий елемент відповідно до першого аспекту цього винаходу для з'єднання відповідної пари з'єднувальних елементів.

Охоплює з'єднувальний елемент зачіпляється за охоплюваний з'єднувальний елемент із з'єднанням у замок з'єднувальних елементів за допомогою сдвигового елемента.

Кожен з'єднувальний елемент переважно має кільцеву канавку. При розміщенні охоплюваного з'єднувального елемента охоплює соединительном елементі відбувається взаємодія між кожними кільцевими канавками з метою утворення кільцевої порожнини для сдвигового е канавкою, через яку може бути вставлений або видалений сдвиговий елемент. В деяких варіантах здійснення цього винаходу щонайменше одна з кільцевих канавок включає в себе скіс, сконфігурований для взаємодії з додатковим скосом на кожній сдвиговой деталі для заклинювання кожної сдвиговой деталі в такий кільцевій канавці при додатку осьового зусилля до сполучній муфті.

Згідно третього аспекту цього винаходу пропонується сполучна муфта для з'єднання разом кінців труб високого тиску або шлангів високого тиску. Сполучна муфта включає в себе кілька з'єднувальних елементів, при цьому кожен з'єднувальний елемент розташований або може бути розташований на відповідному кінці труби або шланга, які повинні бути з'єднані разом. Сполучна муфта включає в себе також проміжний з'єднувальний елемент, який має щонайменше один сдвиговий елемент відповідно до першого аспекту цього винаходу для з'єднання відповідної пари з'єднувальних елементів.

В одному варіанті здійснення цього винаходу проміжний з'єднувальний елемент являє собою манжету, яка мож�чеський і може включати в себе кілька кільцевих канавок. Кожна кільцева канавка вміщує в себе відповідний сдвиговий елемент. Кожен з'єднувальний елемент переважно має кільцеву канавку, яка відповідає відповідної кільцевій канавці манжети.

В іншому варіанті здійснення цього винаходу проміжний з'єднувальний елемент являє собою втулку, в яку можуть бути поміщені з'єднувальні елементи. Втулка зазвичай є переважно циліндричної і включає в себе кілька кільцевих канавок. Кожна кільцева канавка вміщує в себе відповідний сдвиговий елемент. Кожна з'єднувальний елемент переважно має кільцеву канавку, яка відповідає відповідної кільцевій канавці втулки.

До того ж, щонайменше одна з кільцевих канавок манжети, втулки або з'єднувальних елементів може включати в себе скіс, сконфігурований для взаємодії з додатковим скосом на кожному сдвиговом елементі для заклинювання кожної сдвиговой деталі в кільцевій канавці при додатку осьового зусилля до сполучній муфті.

З'єднувальні муфти можуть включати в себе ущільнення для забезпечення рідинного герметичного ущільнення і запобігання попадання загрязтное герметичне з'єднання між пов'язаними радіальними елементами досягається навіть у разі незначного осьового переміщення між цими елементами.

Короткий опис креслень

Даний винахід буде описано нижче, з посиланням на додані креслення, на яких проілюстровані деякі бажані варіанти здійснення цього винаходу і на яких зображені:

на Фіг.1 - вигляд у перспективі сдвигового елемента з кульовим шарнірним з'єднанням згідно з одним варіантом здійснення цього винаходу;

на Фіг.2А і 2B - більш докладний вид з'єднання сдвигового елемента, показаного на Фіг.1;

на Фіг.3 - вигляд у перспективі сдвигового елемента з гнучким з'єднанням згідно з одним варіантом здійснення цього винаходу;

на Фіг.4 - більш докладний вид з'єднання сдвигового елемента, показаного на Фіг.3;

на Фіг.5 - вигляд у перспективі іншого сдвигового елемента з гнучким з'єднанням згідно з одним варіантом здійснення цього винаходу;

на Фіг.6 - докладний вид з'єднання сдвигового елемента, показаного на Фіг.5;

на Фіг.7А - вид в перспективі одного типу дугоподібного сегментного сдвигового елемента відповідно до одного варіанту здійснення цього винаходу;

на Фіг.7B - докладний вид з'єднання сдвигового елемента, показаного на Фіг.7А;

на Фіг.8А - Етвления цього винаходу;

на Фіг.8B - більш докладний вид з'єднання сдвигового елемента, показаного на Фіг.8А;

на Фіг.9А - вид в перспективі одного сдвигового елемента одного типу, який включає в себе вбудовану з'єднувальну деталь, згідно з одним варіантом здійснення цього винаходу; Фіг.9B являє собою більш детальний вид з'єднання сдвигового елемента, показаного на Фіг.9А;

на Фіг.10 - вигляд у перспективі сдвигового елемента іншого типу, який включає в себе вбудовану з'єднувальну деталь, згідно з одним варіантом здійснення цього винаходу;

на Фіг.10B - більш докладний вид з'єднання сдвигового елемента, показаного на Фіг.10A;

на Фіг.11А, 11B, НС - вигляд у поперечному розрізі з'єднувальних труб трьох типів, придатних для застосування разом зі зсувними елементами згідно з цим винаходу, при цьому на Фіг.11А показана охоплювана-охоплює сполучна муфта; на Фіг.11B показана втулочная сполучна муфта; на Фіг.11C показана сполучна муфта з манжетою;

на Фіг.12 - вигляд у перспективі інший сполучної муфти, придатної для застосування разом зі зсувними елементами згідно з цим винаходу;

на Фіг.13А. 13B і 13С - вигляд у поперид; Фіг.13B являє собою детальний вид сдвигового елемента в тому випадку, коли осьове зусилля не докладено до муфті; Фіг.13С являє собою детальний вид сдвигового елемента в тому випадку, коли осьове зусилля докладені до сполучній муфті;

на Фіг.14 - вид двох стопорних деталей для застосування зі зсувними елементом згідно з цим винаходу;

на Фіг.15 - стопорні деталі, представлені на Фіг.13, які розташовані в додатковій виїмці в сполучній муфті для застосування зі зсувними елементами згідно з цим винаходу;

на Фіг.16 - вигляд спереду сдвигового елемента іншого типу, який включає в себе вбудовану з'єднувальну деталь згідно з одним варіантом здійснення цього винаходу, і стопорная деталь, як показано на Фіг.14;

на Фіг.17 - вигляд у поперечному розрізі сполучної муфти, показаної на Фіг.15.

Детальний опис винаходу

На Фіг.1 і 2 показано сдвиговий елемент 10 з кульовим шарнірним з'єднанням згідно з цим винаходу. Сдвиговий елемент 10 включає сукупність циліндричних зсувних деталей 12, сполучених між собою. Як найкраще показано на Фіг.2А і 2B, ці рухомі деталі 12 з'єднані між собою п� сдвиговая деталь 12 включає в себе виконаний за одне ціле охоплюваний кульової виступ 16 і додатково сформований гніздо 18. Кожен периферійний кінець сдвигового 10 елемента включає в себе периферійну зсувних деталь 20. Кожна периферійна сдвиговая деталь 20 включає тільки один з елементів: охоплюваний кульової виступ 16 або додатково сформований гніздо 18, і закінчується замковим хомутиком 22. Замковий хомутик 22 дозволяє з'єднати разом ці периферійні рухомі деталі 20 при застосуванні в сполучній муфті.

На Фіг.3 і 4 показаний сдвиговий елемент 30 з гнучкою зв'язкою згідно з одним варіантом здійснення цього винаходу. Сдвиговий елемент 30 включає в себе кілька циліндричних зсувних деталей 32. Як найкраще показано на Фіг.4, ці рухомі деталі 32 з'єднані між собою за допомогою гнучкої зв'язки 34 для забезпечення гнучкої системи елементів. Гнучка зв'язка 34 містить гнучкий матеріал, такий як еластомер, плетений трос, високоміцний полімер або тому подібний матеріал, який закріплений між прилеглими (суміжними) зсувними деталями 32. Кожна сдвиговая деталь 32 включає в себе виїмку 36, в якій закріплена кінцева частина 38 гнучкої зв'язки 34. Кожен периферійний кінець сдвигового елемента 30 включає в себе периферійну зсувних деталь 40. Хоча на кресленнях не показано, ця �аке як гачок або ланцюжок. Замкове пристрій дозволяє з'єднати в замок ці периферійні рухомі деталі 40 при застосуванні в сполучній муфті.

На Фіг.5, 6А і 6B показаний інший вид сдвигового елемента 50 з гнучкою зв'язкою відповідно до цього винаходу. Цей сдвиговий елемент 50 аналогічний сдвиговому елементу 30, показаному на Фіг.3 і 4. До того ж сдвиговий елемент 50 включає в себе кілька зсувних деталей 52, сполучених між собою, але при цьому ці рухомі елементи мають багатокутну форму. До того ж кожна з зсувних деталей 52 з'єднана з сусідньої за допомогою гнучкої зв'язки 54. Кожна сдвиговая деталь 52 включає виїмку 56, в якій закріплена кінцева частина 58 гнучкої зв'язки 54. Крім того, кожен периферійний кінець сдвигового елемента 50 включає периферійну зсувних деталь 60, яка (не показано) може містити замкове пристрій, таке як гачок або ланцюжок. Багатокутна форма представлена елементом 52, мають практично кубічну форму, зі скошеною поверхнею (скосом) 55 на одній стороні. Скіс 55 виконаний для взаємодії з додатковим скосом, розташованим в канавці, призначеної для розміщення сдвигового елемента 52 в сполучній муфті. Як буде пояснено нижче з �ке при додатку осьового зусилля до сполучній муфті 150.

На Фіг.7А, 7В, 8А і 8B показані два варіанти сдвигового елемента 70, 90, містить подовжені дугоподібні рухомі деталі 72, 92 згідно варіантів здійснення цього винаходу. Кожен сдвиговий елемент 70, 90 включає в себе кілька дугоподібних циліндричних зсувних деталей 72, 92, сполучених між собою. Як найкраще показано на Фіг.7B, рухомі деталі 72 сдвигового елемента 70, показаного на Фіг.7А, з'єднані між собою за допомогою гнучкого троса 74 для забезпечення гнучкої системи елементів. Як найкраще показано на Фіг.8B, рухомі деталі 92 сдвигового елемента 90, показаного на Фіг.8А, з'єднані між собою за допомогою сережки в зборі 94, містить пару важелів 96, з'єднаних за допомогою осі шарніра 98. У кожному варіанті, кожен периферійний кінець сдвигового елемента 70, 90 включає в себе периферійну зсувних деталь 80, 100. Кожна периферійна сдвиговая деталь 70, 90 включає замковий хомутик 82, 102, який дозволяє з'єднати в замок ці периферійні рухомі деталі 80, 100 при застосуванні в сполучній муфті.

На Фіг.9А, 9B, 10А і 10B показані два варіанти виконання сдвигового елемента 70А, 90А, що включає подовжені дугоподібні деталі 72А, 92А і вбудовану сполучну дета�ва деталь являє собою гнучку дріт 71А. Як показано на Фіг.10А і 10B, вбудована сполучна деталь являє собою суцільну пружну дріт 91А, утворить затискне пристосування. Кожна сдвиговая деталь 72А, 92А жорстко з'єднана з вбудованою сполучної деталлю 72А і 91А і навколо неї у внутрішньому сполученні 73А і 93А. Це з'єднання може представляти собою зварне, клейове або інше жорстке з'єднання. Це призводить до того, що кожна сдвиговая деталь 72А, 92А розташована вздовж цієї вбудованої сполучної деталі 71А і 91А на відстані від неї. Таким чином, окремі з'єднувальні частини 74А і 94А утворені між відповідними з'єднаннями між кожною сдвиговой деталлю 72А, 92А і вбудованою сполучної деталлю 71А і 91А. Кожна периферійна сдвиговая деталь 70А, 90А може включати в себе стопорне пристосування, таке як замковий хомутик або замковий клин (див. Фіг.14 і 15), які дозволяють поєднати в замок ці периферійні рухомі деталі 80А, 100А в муфті при застосуванні.

Повинно бути зрозуміло, що рухомі елементи і рухомі деталі у проілюстрованих варіантах виконання можуть бути виготовлені з будь-якого відповідного матеріалу, включаючи, але не обмежуючись цим, пластмасові матеріали, метали, здійснює собою вид в поперечному розрізі з'єднувальних муфт 110, 112 та 114 трьох типів, придатних для застосування зі зсувними елементами, показаними на Фіг.1-10B.

По-перше, на Фіг.11 показані охоплювана-охоплює сполучна муфта 110, призначена для з'єднання кінців труб високого тиску або шлангів високого тиску. Сполучна муфта включає в себе охоплюваний з'єднувальний елемент 116 і охоплює з'єднувальний елемент 118. Кожен з цих елементів передбачений на відповідному кінці з'єднуються труб або шлангів. Сполучна муфта 110 включає в себе також сдвиговий елемент 120, поміщений у кільцевій порожнині 122, утвореної взаємодіючими кільцевими канавками 124 і 126 в охоплюваному соединительном елементі 116 і охоплює соединительном елементі 118. Сдвиговий елемент 120 може бути будь-яким одним з зсувних елементів, показаних на Фіг.1-10B. Хоча і не показано, що охоплює з'єднувальний елемент 118 включає в себе також отвір, поєднане з його кільцевою канавкою 126, і через яке сдвиговий елемент 120 може бути вставлений або видалений. Охоплює з'єднувальний елемент 118 зачіпляється за охоплюваний з'єднувальний елемент 116. З'єднувальні елементи з'єднані в замок за допомогою сдвигового елемента 120.

На Фіг.11С показана сполучна муфта 114 з манжетою для з'єднання кінців труб високого тиску або шлангів високого тиску. Сполучна муфта 114 включає в себе два охоплюють з'єднувальних елемента 140 і циліндричну проміжну сполучну манжету 142, яка поміщена у охоплюють з'єднувальних елементах 140. Ця сполучна муфта 114 включає в себе також пару зсувних елементів 144, поміщених в кільцевих порожнинах 146, утворених вЂственно. Сдвиговий елемент 144 може бути одним з зсувних елементів, показаних на Фіг.1-10B. Хоча і не показано, кожен охоплює з'єднувальний елемент 140 включає в себе також отвір, поєднане з його кільцевою канавкою 148, через яке сдвиговий елемент 144 може бути вставлений або видалений.

Всі з'єднувальні муфти, показані на Фіг.11А-11С, включають в себе різні кільцеві ущільнення 149 для забезпечення рідинного герметичного ущільнення між радіально пов'язаними з'єднувальними частинами і частинами манжети і/або втулки. Таким чином, між прилеглими радіальними елементами створюється герметичне з'єднання навіть у разі незначного осьового переміщення між цими елементами.

На Фіг.12, 13А, 13B і 13С показана охоплювана-охоплює сполучна муфта 150, яка аналогічна сполучній муфті 110, описаної з посиланням на Фіг.11А. Сполучна муфта 150 включає в себе також охоплюється з'єднувальний елемент 152 і охоплює з'єднувальний елемент 154. Кожен з цих елементів передбачений на відповідному кінці з'єднуються труб або шлангів. Сполучна муфта 150 включає в себе також сдвиговий елемент 156, поміщений в кільцеву порожнину 158, образованн�оединительном елементі 154. З'єднувальні елементи 152, 154 з'єднані в замок за допомогою сдвигового елемента 156.

Охоплює з'єднувальний елемент 154 включає в себе отвір 164, поєднане зі своєї кільцевою канавкою 160, і через яке сдвиговий елемент 156 може бути вставлений або видалений. Хоча і не показано, кожна периферійна сдвиговая деталь може включати в себе замковий хомутик або інше замкового пристосування, яке виступає з цього отвору 164, дозволяючи тим самим з'єднати в замок ці периферійні рухомі деталі, при цьому поєднуючи в замок сдвиговий елемент 156 у кільцевій порожнині 158 й охоплюваний з'єднувальний елемент 152 і охоплює з'єднувальний елемент 154.

У цьому варіанті сдвиговий елемент 156 містить сдвиговий елемент 50 з гнучкою зв'язкою, показаний на Фіг.5, 6А і 6B. Сдвиговий елемент 156 включає в себе рухомі деталі 52, мають скошену поверхню, тобто скіс 55 на одній стороні. Скіс 55 сдвигового елемента 156 налаштований для взаємодії з додатковим скосом 165, які знаходяться в кільцевій канавці 160 охоплює з'єднувального елемента 154. Як показано на Фіг.13B, якщо до сполучній муфті 150 не додається осьове зусилля, сдвиговий елемент вільно посаджений в кільцевій поЕкоси 55 і 165 зсувних деталей 52 сдвигового елемента 156 і кільцева канавка 160 здійснюють заклинювання кожної сдвиговой деталі 52 в кільцевій канавці 160. Осьове зусилля може бути докладено за рахунок осьового раздвигания труб і шлангів високого тиску (прикріплених до сполучних елементів 152 та 154) внаслідок створення тиску всередині сполучної муфти. Чим більше тиск, тим сильніше заклинивающее дію.

На Фіг.14А і 14B показані дві замкові деталі 200 і 210, призначені для застосування із зсувними елементом згідно з цим винаходу. Замкові деталі 200 і 210 діють як замок для запобігання випадання сдвигового елементів сполучної муфти. Кожна замкова деталь 200 і 210 містить клиноподібну деталь, яка може бути з'єднана з кінцем однієї периферійної сдвиговой деталі сдвигового елемента відповідно до цього винаходу, наприклад, зсувних елементів 70А і 90А, показаних на Фіг.9 і 10. На Фіг.16 показаний сдвиговий елемент 70B, який включає в себе замкову деталь 200, аналогічну замковій деталі 200, показаної на Фіг.14А.

Як найкраще показано на Фіг.15, кожна замкова деталь 200 і 210 налаштована для заклинювання в збігається за формою виїмці, розташованої в отвори 212 або поблизу отвору 212 в сполучній муфті 215 (описаної більш докладно нижче). Це утворює замок з фіксатором в совпадом випадку - скошені боку 218, які сприяють заклинювання деталі збігається за формою виїмці. Повинно бути зрозуміло, що ця форма може бути будь-дугоподібної чи тому подібною формою, що дозволяє отримати замкову деталь з різними багатокутними формами. Скошені боку 218 дозволяють також здійснити погойдування туди і сюди у виїмці. Як показано на Фіг.15, верхній кінець 222 замковій деталі 200 і 210 виконаний для установки урівень із зовнішньою поверхнею 223 сполучної муфти 215.

Як показано на Фіг.14 і Фіг.16, замкова деталь 200 може включати одне або кілька ущільнень 220, переважно рідинні герметичні ущільнення, такі як ущільнювальне кільце. Замкова деталь 200, показана на Фіг.14А, включає в себе також виступ 226 поблизу верхнього кінця 222, який можна зачепити за допомогою інструменту, такого як клиновий інструмент, що допомагає видалити замкову деталь 200. Хоча на кресленнях і не показано, повинно бути зрозуміло, що замкова деталь 200, 210 може включати в себе одну або більше кольорових міток, наприклад, у вигляді ковпачка, для забезпечення візуальної індикації призначення ущільнення, сполучної муфти або відомостей, що стосуються текучого середовища (давл�акже використана в якості ручки для установки і видалення із сполучної муфти 215 сдвигового елемента, до якої вона прикріплена.

На Фіг.16 показаний сдвиговий елемент 70B, який включає в себе замкову деталь 200, аналогічну тієї деталі, яка показана на Фіг.14А. Цей сдвиговий елемент 70B аналогічний сдвиговому елементу 70А, показаному на Фіг.9, і включає в себе подовжені рухомі деталі 72B і вбудовану гнучку дротяну з'єднувальну деталь 71B, яка проходить через кожну з зсувних деталей 72B. У цьому варіанті рухомі деталі 72B мають практично квадратне розтин.

На Фіг.17 показаний вигляд у поперечному розрізі сдвигового елемента 70B, поміщеного в сполучну муфту 215, показану на Фіг.15. Ця сполучна муфта 215 являє собою охвативаемую-охоплює сполучну муфту, аналогічну сполучній муфті 110, показаної на Фіг.11А. у цьому випадку сполучна муфта 215 включає в себе охоплюваний з'єднувальний елемент 252 і охоплює з'єднувальний елемент 253. Кожен з цих елементів може бути передбачений на відповідному кінці з'єднуються труб або шлангів. Охоплює з'єднувальний елемент 253 включає в себе гайку вертлюжного з'єднання 254, яка з'єднана з можливістю обертання з частиною основної деталі 255 охоплюваного з'єднувального элеоединяется з одним кінцем з'єднувальних труб або шлангів. Сполучна муфта 215 включає в себе також сдвиговий елемент 70B, поміщений у кільцевій порожнині 258, утвореної взаємодіючими кільцевими канавками 260 і 262 в охоплюваних з'єднувальних елементах 252 і гайка вертлюжного з'єднання 254 охоплюють з'єднувальних елементів 253 відповідно. Притискні кромки 278 280 в місці з'єднання між взаємодіючими кільцевими канавками 260 і 262 в охоплюваних з'єднувальних елементах 252 і гайкою вертлюжного з'єднання 254 охоплюють з'єднувальних елементів 253 мають скіс для запобігання істотною мірою бринеллирования (утворення вм'ятин) завдяки навантаження шляхом впливу на ці точки (місця). Цей скіс може бути у вигляді дуги, багатокутника або їх комбінації. Гайка вертлюжного з'єднання 254 охоплює з'єднувального елемента 253 поміщена над визначеним з'єднувальним елементом 252. З'єднувальні елементи 252, 254 з'єднані в замок за допомогою сдвигового елемента 252. Між прилеглими частинами сполучної муфти є герметичні ущільнення 274 і 276. Між визначеним з'єднувальним елементом 252 і охоплює з'єднувальним елементом 253 є також притискний ущільнення 272.

Фахівцям в даній області ясно наведені в описі даного винаходу. Повинно бути зрозуміло, що даний винахід включає в себе всі такі варіанти і модифікації в межах сутності та обсягу цього винаходу.

Використовувані в цьому описі (включаючи формулу винаходу) терміни «містить» або «містить» повинні бути витлумачені як терміни, що обумовлюють наявність зазначених ознак, складових частин, стадій або компонентів, але не виключають наявність одного або більше одного відмітної ознаки, складові частини, стадії, компонента або їх групи.

1. Сдвиговий елемент для сполучної муфти, що з'єднує кінці труб високого тиску або шлангів високого тиску, що включає декілька з'єднаних між собою зсувних деталей, кожна з яких містить окрему її частину, що утворить з'єднання з прилеглої сдвиговой деталлю.

2. Сдвиговий елемент по п. 1, в якому сполучна частина виконана з можливістю шарнірного з'єднання кожної сдвиговой деталі з прилеглої сдвиговой деталлю.

3. Сдвиговий елемент по п. 2, в якому шарнірна сполучна частина містить щонайменше один з наступних вузлів: універсальний шарнір, кульове шарнірне з'єднання, сережку в зборі, вертлюжное з'єднання илиединяющий воєдино прилеглі рухомі деталі.

5. Сдвиговий елемент по п. 4, в якому сдвиговий елемент містить щонайменше один з наступних елементів: гнучкий шнур, пружну деталь, спіраль, пружину або ланцюжок.

6. Сдвиговий елемент по п. 1, в якому сполучна частина виконана за одне ціле зі зсувними деталями.

7. Сдвиговий елемент по п. 1, в якому кожна окрема сполучна частина містить частину вбудованої сполучної деталі, що проходить через кожну з зсувних деталей, при цьому кожна сдвиговая деталь жорстко з'єднана з цієї вбудованої сполучної деталлю і розташована вздовж цієї вбудованої сполучної деталі на відстані від неї.

8. Сдвиговий елемент по п. 7, в якому вбудована сполучна деталь містить щонайменше один з наступних елементів: гнучкий шнур, пружну деталь, спіраль, пружину, дріт або ланцюжок.

9. Сдвиговий елемент по п. 1, в якому сполучна частина являє собою окремий елемент, який прикріплений до кожної сдвиговой деталі.

10. Сдвиговий елемент по п. 9, в якому кожна сдвиговая деталь включає виїмку, в якій закріплений кінець сполучної частини.

11. Сдвиговий елемент по п. 1, включає також дві периферійні рухомі деталі на його периф пристосування включає щонайменше один з наступних елементів: хомутик, гачок, виступ, кнопку або ланцюжок.

13. Сдвиговий елемент по п. 11, в якому замкове пристрій включає замкову деталь.

14. Сдвиговий елемент по п. 13, в якому замкова деталь має щонайменше одну скошену або дугоподібну бік.

15. Сдвиговий елемент по п. 1, в якому сдвиговая деталь містить щонайменше одну з наступних деталей: подовжену дугоподібну деталь, сферичну деталь, циліндричну деталь, прямокутну деталь або кубічну деталь.

16. Сдвиговий елемент по п. 1, в якому кожна сдвиговая деталь включає в себе скіс, виконаний з можливістю взаємодії з додатковим скосом, розташованим в канавці, що вміщує сдвиговий елемент в сполучній муфті, для заклинювання кожної сдвиговой деталі в канавці при додатку осьового зусилля до сполучній муфті.

17. Сполучна муфта для з'єднання разом кінців труб високого тиску або шлангів високого тиску, що включає
охоплює з'єднувальний елемент,
охоплюваний з'єднувальний елемент, при цьому кожен з охоплюються і охоплюють з'єднувальних елементів розташований або може бути розташований на відповідному кінці з'єднуються разом труб або шлангів, �ьних елементів, при цьому охоплює з'єднувальний елемент виконаний з зачепленням за охоплюваний з'єднувальний елемент і із з'єднанням у замок з'єднувальних елементів за допомогою сдвигового елемента.

18. Сполучна муфта по п. 17, в якій кожен з'єднувальний елемент має кільцеву канавку, при цьому кожна кільцева канавка взаємодіє з іншою з утворенням кільцевої порожнини для сдвигового елемента при розміщенні охоплюваного з'єднувального елемента охоплює соединительном елементі.

19. Сполучна муфта по п. 17, в якій охоплює з'єднувальний елемент включає отвір, поєднане з кільцевою канавкою охоплює з'єднувального елемента, через який може бути вставлений або видалений сдвиговий елемент.

20. Сполучна муфта по п. 19, у якої щонайменше одна з кільцевих канавок має скіс, виконаний для взаємодії з додатковим скосом на кожній сдвиговой деталі для заклинювання кожної сдвиговой деталі в кільцевій канавці при додатку осьового зусилля до сполучній муфті.

21. Сполучна муфта для з'єднання разом кінців труб високого тиску або шлангів високого тиску, що включає
кілька соединительн�єсте труб або шлангів, і
проміжний з'єднувальний елемент, що включає щонайменше один сдвиговий елемент по кожному з пп.1-16 для з'єднання відповідної пари з'єднувальних елементів.

22. Сполучна муфта по п. 21, в якій проміжний з'єднувальний елемент являє собою манжету, яка може бути поміщена в межах пари з'єднувальних елементів.

23. Сполучна муфта по п. 22, в якій манжета є переважно циліндричної і включає пару кільцевих канавок, при цьому кожна кільцева канавка вміщує в себе відповідний сдвиговий елемент, причому кожен з'єднувальний елемент має кільцеву канавку, відповідну кільцевій канавці манжети.

24. Сполучна муфта по п. 21, в якій проміжний з'єднувальний елемент являє собою втулку, в яку можуть бути поміщені з'єднувальні елементи.

25. Сполучна муфта по п. 24, в якій втулка є переважно циліндричної і включає в себе кілька кільцевих канавок, при цьому кожна кільцева канавка вміщує в себе відповідний сдвиговий елемент, причому кожен з'єднувальний елемент має кільцеву канавку, відповідну кільцевій канавці втулки.

26. Сполучна муф додатковим скосом, виконаних на кожній сдвиговой деталі для заклинювання кожної сдвиговой деталі в цій кільцевій канавці при додатку осьового зусилля до сполучній муфті.

27. Сполучна муфта по кожному з пп.17-26, що включає отвір, в який вставлений сдвиговий елемент, при цьому сдвиговий елемент містить дві периферійні деталі на своїх периферійних кінцях, що включають замкового пристосування, що містить замкову деталь, виконану для заклинювання відповідно сформованої виїмці, розташованої в отвори або поблизу отвори в сполучній муфті.

28. Сполучна муфта по п. 27, в якій замкова деталь включає зовнішній кінець, виконаний з можливістю посадки практично урівень із зовнішньою поверхнею сполучної муфти поблизу отвору.

29. Сполучна муфта по п. 18 або 25, в якій кожна пара кільцевих канавок включає притискні кромки у місці з'єднання між взаємодіючими кільцевими канавками, при цьому кожна притискна кромка має скіс для запобігання та/або зменшення в істотній мірі можливості виникнення ефекту бринеллирования, обумовленого впливом тиску на ці крайки.

30. Охоплюваний з'єднувальний элеительной муфти, з'єднує разом кінці труб високого тиску або шлангів високого тиску, що включає кільцеву канавку, що взаємодіє при використанні з додатковою кільцевою канавкою охоплює соединительном елементі для утворення кільцевої порожнини принаймні для одного сдвигового елемента по кожному з пп.1-16, причому цей сдвиговий елемент виконаний з можливістю поєднувати в замок охоплюваний з'єднувальний елемент і охоплює сполучний елемент.

31. Охоплюваний з'єднувальний елемент по п. 30, в якому кільцева канавка цього охоплюваного з'єднувального елемента включає притискні кромки у місці з'єднання або поблизу місця з'єднання з взаємодіючої кільцевою канавкою охоплює з'єднувального елемента, при цьому кожна притискна кромка має скіс для запобігання та/або зменшення в істотній мірі можливості виникнення ефекту бринеллирования, обумовленого впливом тиску на ці крайки. 

Схожі патенти:

Система ущільненого з'єднання між трубчастими секціями, зокрема, для ущільненого з'єднання трубки для подачі пального газу під високим тиском з редукційним клапаном в автомобільних двигунах внутрішнього згоряння

Винахід відноситься до системи для ущільненого з'єднання між парою трубчастих секцій, призначених для пропускання газоподібного середовища під тиском

Пристрій для осьового з'єднання зовнішньої трубчастої деталі з вставляється в неї співвісної штифтової деталлю або внутрішньою деталлю трубчастої

Винахід відноситься до пристроїв для осьового з'єднання зовнішньої трубчастої деталі з вставляється в неї співвісної штифтової деталлю або внутрішньої трубчастої деталлю, насамперед для з'єднання зливного патрубка паливного інжектора для вприскування палива в двигунах внутрішнього згоряння із вставним наконечником лінії зливу палива

Система взаємного блокування механічних елементів, що утворюють герметизированную камеру

Винахід відноситься до пристрою або системи взаємного блокування двох механічних елементів, зокрема двох механічних елементів, що утворюють камеру для рідини під тиском, яке прагне відокремити їх один від одного

Муфта

Муфта // 2355938
Винахід відноситься до муфтам

Муфта для трубопровідної системи для текучого середовища

Винахід відноситься до муфтам для трубопровідної системи для текучого середовища

Муфта

Муфта // 2338115
Винахід відноситься до сполучних пристроїв

Швидко монтується пристрій для приєднання поворотного з'єднувача до паливної форсунки двигуна внутрішнього згоряння

Винахід відноситься до двигунобудування, зокрема до топливовприскивающей апаратури двигунів внутрішнього згоряння

Пристрій для з'єднання кінцевої частини труби і спосіб з'єднання з'єднувального елемента з кінцевою частиною труби

Винахід відноситься до пристрою і способу приєднання з'єднувального елемента до труби складної конфігурації

З'єднувальний пристрій і спосіб виготовлення затискного кільця для застосування в такому сполучному пристрої

Винахід відноситься до сполучного пристрою для труби, містить з'єднувальний ділянку з втулочним кінцем для труби і ущільнювальний елемент, що забезпечує ущільнення навколо труби, вставленої в з'єднувальний пристрій, при цьому ущільнювальний елемент містить ряд елементів, які разом утворюють кільце, що охоплює трубу, з одним затискним кільцем, розташованим на, щонайменше, частини периферії труби

Трубне з'єднання з корпусом арматури

Винахід відноситься до з'єднань труб

Гідравлічна муфта

Винахід відноситься до сполук трубопроводів, зокрема до гідравлічним муфтам для з'єднання нагнітальних трубопроводів

Трубне з'єднання

Винахід відноситься до трубних з'єднань

Спосіб з'єднання труб і пристрій забезпечує його

Винахід відноситься до з'єднання труб в трубопровід

Муфта трубопроводу

Винахід відноситься до з'єднань труб

Спосіб з'єднання та герметизації трубопроводів і сполучна муфта для реалізації способу

Винахід відноситься до з'єднання і ремонту трубопроводів і може бути використано в таких галузях промисловості, як суднобудування, будівництво, машинобудування, нафто - і газодобувні галузі

Блокуючий стик між гладким кінцем одного трубопроводу і кінцем іншого трубопроводу, оснащеним розтрубом

Винахід відноситься до вузлів з'єднання трубопроводів, а більш конкретно стосується блокованою стику між гладким кінцем одного трубопроводу і кінцем іншого трубопроводу, оснащеним розтрубом, у виїмці якого встановлено сальник радіального стиснення
Up!