Система транспортування літального апарату від місця стоянки до місця злету і від місця посадки до місця стоянки

 

Метою справжнього винаходу є створення системи для транспортування літальних апаратів від місця їх стоянки до місця злету і від місця посадки до місця стоянки. Це рішення відноситься до галузі авіації.

До теперішнього часу літальні апарати переміщають по відкритому майданчику аеродрому від місця стоянки до злітної смуги або після посадки до місця стоянки за допомогою їх власних працюючих двигунів.

Метою справжнього винаходу є створення можливості транспортування літального апарату від місця стоянки до злітної смуги або переміщення його після посадки і транспортування до місця стоянки з вимкненими двигунами. Метою винаходу є створення структури системи, яка сприятиме реалізації цієї концепції. Реалізація такої концепції дозволить знизити споживання палива, знизити викид газоподібних продуктів згоряння і зменшити шум в околицях аеродрому. Це також дозволить знизити кількість палива, яким заправляють літальні апарати. Завдяки такому рішенню літальний апарат буде легше і економічніша в експлуатації.

Об'єктом справжнього винаходу є система для транспортування летател� стоянки з вимкненими двигунами. Система по справжньому винаходу містить стикувальні пункти, сформовані на службових дорогах на шляху до злітній смузі аеродрому, ці стикувальні пункти з'єднані з напрямними канавками, розташованими вздовж маршруту транспортування літального апарата до місця стоянки. В стикувального пункті змонтовані направляючі штифти, переважно, прикріплюються до переднього колеса літального апарата після того, як літальний апарат підведений до стикувального пункту. Від головного маршруту транспортування відходять кінцеві маршрути транспортування. Напрямні канавки, що визначають ці маршрути, зверху закриті поворотними колосниками сегментованої конструкції. Поворотні решітки відкриваються автоматично, пропускаючи направляючий штифт, ковзний в направляючої канавці. Після проходження направляючого штифта поворотні решітки закриваються. У місцях зміни напрямку, крутих поворотів направляючих канавок і в місцях з'єднання головного маршруту транспортування з кінцевими маршрутами транспортування встановлені перемикаючі пристрої. Управління рухом направляючого штифта здійснюється автоматично наземним персоналом аеродрому у взаимодейора подається живлення до електричної установки системи транспортування літального апарату.

Рішення по справжньому винаходу дозволяє скоротити величезну кількість палива, споживаного на транспортування літального апарату по відкритому майданчику аеродрому від місця стоянки до злітної смуги або в протилежному напрямку. Це рішення дозволяє зменшити кількість палива на борту літального апарату в польоті. Спалювання меншого кількості палива приводить до зниження кількості газоподібних продуктів згоряння, що викидаються в атмосферу. Дуже важливим технічним результатом, що досягається при здійсненні такого рішення є зниження шуму в околицях аеродрому та зменшення занепокоєння для населення, яке проживає поруч з аеродромом. Даний винахід дозволяє більш ефективно і точно організувати покращання літального апарату, що тягне за собою збільшення пропускної здатності аеродрому. Це також робить істотний вплив на безпеку руху на аеродромах. Строго певні маршрути транспортування літальних апаратів за допомогою направляючих штифтів, призначених для конкретних літальних апаратів, усувають небезпеку зіткнень. Простота конструкції цього винаходу дозволяє змонтувати дозволяє зменшити кадровий склад, що знижує експлуатаційні витрати аеродрому.

Мета цього винаходу пояснюється нижче на прикладі варіанту здійснення, показаного на доданих кресленнях, де:

Фіг.1 - відкрита площадка аеродрому з напрямними канавками, розподіленими по його поверхні.

Фіг.2 - вигляд зверху стикувального пункту.

Фіг.3 - вигляд спереду в перерізі направляючого штифта, прикріпленого до переднього колеса літального апарату.

Фіг.4 - вид направляючого штифта збоку в перерізі.

Система для транспортування літальних апаратів на відкритому майданчику аеродрому від місця 1 стоянки до злітної смуги 2 та від місця посадки до місця стоянки з вимкненими двигунами містить напрямні канавки 5, сформовані на поверхні службових 3 доріг, що ведуть до злітній смузі 2, при цьому канавки визначають маршрут транспортування літального апарату 4 по відкритому майданчику аеродрому. Напрямні канавки 5 визначають головний маршрут 6 транспортування і кінцеві маршрути 7 транспортування. Напрямні канавки 5 з'єднані з стикувальними пунктами 8, розташованими на службових дорогах 3. В стикувальних пунктах встановлені направляючі штифти 9, що кріпляться захопленням до переднього до�ением здійснюється автоматично наземним персоналом аеродрому разом з пілотом літального апарату 4. Напрямні канавки 5 зверху закриті поворотними колосниками 11 сегментованої конструкції. Поворотні решітки 11 автоматично відкриваються, пропускаючи направляючий штифт 9, ковзний в направляючої канавці 5. Після проходження направляючого штифта 9 поворотні решітки 11 закриваються. В місцях крутих поворотів направляючих канавок 4 або в місцях зміни напрямку канавок встановлені перемикаючі пристрої 12. В направляючої канавці 5 встановлена шина, від якої за допомогою колектора подається живлення до електричної установки системи для транспортування літального апарату.

1. Система для транспортування літальних апаратів на відкритому майданчику аеродрому від місця стоянки до злітної смуги і від місця посадки до місця стоянки, що характеризується тим, що містить напрямні канавки (5), в яких ковзають направляючі штифти (9), при цьому штифти встановлені на стикувальних пунктах (8) і кріпляться захопленням переважно до переднього колеса (10) літального апарату (4), при цьому направляючі канавки (5) закриті зверху поворотними колосниками (11) сегментованої конструкції, які відкриваються, пропускаючи направляючий штифт (9), ковзний в направляючої канавці (5), і закривши� у місцях зміни напрямку встановлені перемикаючі пристрої (12).

2. Система п. 1, яка відрізняється тим, що напрямні канавки (5) визначають головний маршрут (6) транспортування і кінцеві маршрути (7) транспортування.

3. Система п. 1, яка відрізняється тим, що управління рухом направляючих штифтів (9) здійснюється автоматично наземним персоналом аеродрому переважно у взаємодії з пілотом літального апарату (4).

4. Система п. 1, яка відрізняється тим, що в направляючої канавці (5) прокладена шина, від якої через колектор подається живлення до електроустановці системи для транспортування літального апарату. 

Схожі патенти:

Ангар для палубного вертольота

Винахід відноситься до галузі кораблебудування, переважно до обладнання вертолітних майданчиків на судновій палубі. Ангар для палубного вертольота містить корпус і засоби кріплення до палуби судна. Ангар виконаний зсувним, що закріплюються на вертолітному майданчику після посадки вертольота і що закріплюються на палубі межами майданчика над зоною з корабельним озброєнням перед зльотом вертольота. Ангар може бути встановлений на напрямних, закріплених у подпалубном просторі. Підвищується ефективність використання території палуби і поліпшуються умови експлуатації. 1 з.п. ф-ли, 1 іл.

Спосіб буксирування літаків

Винахід відноситься до галузі обслуговування літаків, більш конкретно до способу буксирування літаків. Спосіб буксирування полягає в тому, що використовується пристрій для буксирування літаків, що містить тягач - рухливий електроагрегат, водило, що взаємодіє з передньою стійкою літака, і буксировочную візок, що складається з рами і провідних коліс, що мають диференціальний привід від приводного пристрою. Буксирувальна візок з'єднується з передньою стійкою літака за коштами кривошипних захоплень, які є продовженням рами візка, що забезпечує автоматичну довантаження її ведучих коліс вагою, що доводиться на передню стійку літака за рахунок реактивного моменту, що виникає при збільшенні опору коченню літака. Технічний результат полягає в підвищенні тягових якостей агрегату тягач - літак і забезпечення можливості буксирування різнотипних літаків без переналагодження устаткування. 2 іл.

Конструкція шасі повітряного судна і вузол передньої опори шасі

Винахід відноситься до конструкції шасі повітряного судна і стосується трьох-опорної конструкції шасі. Конструкція шасі містить вузол передньої опори шасі і вузол основної опори шасі. Вузол передньої опори шасі містить колесо передньої опори шасі з встановленим в ньому потужним гальмівним пристроєм. Вузол основної опори шасі містить колесо основної опори шасі з встановленим в ньому потужним гальмівним пристроєм і колесо основної опори шасі з встановленим в ньому двигуном для приведення в рух цього колеса основної опори шасі під час руління повітряного судна. Досягається збільшення сили зчеплення між колесами передньої опори шасі і стернової доріжки при переміщенні повітряного судна за допомогою привода коліс передньої опори в умовах, відмінних від ідеальних. 2 н. і 8 з.п. ф-ли, 7 іл.

Спосіб буксирування повітряного судна

Винахід відноситься до галузі обслуговування повітряних суден, більш конкретно до способу буксирування повітряного судна. Спосіб включає операції зближення буксирувальника заднім ходом з повітряним судном, фіксування захватного пристрою на передній стійці шасі, вивішування передньої стійки шасі, зачаливание тягача за задні основні стійки шасі і буксирування повітряного судна. При цьому після зачаливания за задні стійки повітряного судна під колеса буксирувальника встановлюють гальмівні колодки, чалочному пристрою повідомляють рух щодо буксирувальника, минаючи його колісний рушій, в напрямку початку руху, потім прибирають гальмівні колодки після початку руху повітряного судна і збільшують зчіпну вагу буксирувальника за рахунок вивішування передньої стійки шасі. Технічний результат полягає в можливості регулювання початкової швидкості руху буксированого повітряного судна. 4 іл.

Спосіб евакуації літаків

Винахід відноситься до наземного обслуговування літаків, зокрема до пристроїв їх буксирування та евакуації

Пристрій для транспортування літаків

Винахід відноситься до області наземного обслуговування літаків

Малогабаритний пристрій для буксирування повітряних суден

Винахід відноситься до засобів технічного обслуговування повітряних суден, зокрема до пристроїв для їх буксирування

Пристрій для буксирування літаків

Винахід відноситься до пристроїв транспортування повітряних суден

Пристрій для буксирування повітряного судна

Винахід відноситься до наземних засобів аеродромно-технічного забезпечення
Up!