Гальмівний блок дискового гальма залізничного транспортного засобу

 

Винахід відноситься до гальмівного обладнання залізничних транспортних засобів, зокрема до дисковим гальмам.

Відомий дисковий гальмо для залізничного рухомого складу [реєстраційний номер заявки №4787398/11, 12.12.1989, номер публікації №1726303, індекс МПК - B61H 5/00], що містить гальмівний циліндр, на штоку якого закріплений клин, що контактує з одними плечима важелів кліщового механізму, на плечах яких закріплені гальмівні накладки, що охоплюють гальмовий диск, механізм зближення важелів, виконаний з двох гвинтів з правою і лівою різьбою, сполучених гайкою з зубчастим вінцем, привід механізму зближення важелів у вигляді Z-подібного кронштейна, одним кінцем шарнірно з'єднаного з клином, а на протилежному кінці має зубчасту рейку з одним зубом, перекладне пристрій кронштейна з пружними пластинками.

Недоліком представленого аналога є наступне: застосування клиновий передачі створює зниження ККД в механізмі, а також такий вид передачі дуже критичний зносу деталей; компактність даної конструкції дискового гальма не забезпечується; взаємне положення гальмівного циліндра, важільно-клинового механізму і лінійного приводу механой парі, щодо гальмівних накладок; перекладне пристрій з пружними пластинками має велику ймовірність заклинювання в умовах забруднення або при відсутності забезпечення достатньо точних геометричних і пружних властивостей платівок.

Як прототип був обраний дискове гальмо залізничного рухомого складу [реєстраційний номер заявки №1464158/27-11, 23.06.1970, номер публікації №386497, індекс МПК - B61H 5/00], що містить змонтований на рамі візка гальмівний циліндр зі штоком, пов'язаних допомогою жорстко прикріпленого до нього розпірного клина з важелями, шарнірно з'єднаними з гальмівними накладками, відрізняється тим, що з метою забезпечення рівномірного гальмівного зусилля при нерівномірному зносі гальмівних накладок гальмівний циліндр рухомо змонтований в корпусі, прикріпленому до рами візка, зчіпний з'єднання між важелями, що є регулятором, складається з двох частин з шарніром і поміщеними в них самотормозящих різьбових елементів, а також різьбової втулки.

Недоліком прототипу є наступне: коробчата конструкція корпусу механізму не забезпечує свою компактність, а також значно обмежує доступ до вузлів механізму для забезпечення рв роботи; спрацьовування регулятора, тобто зведення важелів для компенсації зносу гальмівних накладок, забезпечується зусиллям поворотної пружини в гальмівному циліндрі, зусилля якої має обмежену величину - це створює низький запас надійності роботи регулятора; в конструкції регулятора не передбачено пристрій розблокування зворотного ходу різьбових елементів для розведення важелів.

Завданням, на вирішення якої спрямоване дане винахід, є:

- забезпечення високого ККД і збільшення надійності роботи кліщового механізму гальмівного блоку;

- збільшення надійності роботи авторегулятори зазору між накладками і диском;

- забезпечення зручної і швидкої розблокування зворотного ходу різьбових елементів регулятора для розведення важелів;

- забезпечення компактності конструкції гальмівного блоку.

Рішення поставленої задачі досягається застосуванням оригінальної конструкції гальмівного блоку дискового гальма, в якій застосовані: авторегулятор зазору, розміщений в корпусі блоку між точками опор важелів, гальмівний циліндр, розміщений між важелями на кінцях, протилежних розміщення черевиків, причому авторегулятор приводиться в дію ткировки храпового механізму авторегулятори, представляє собою підпружинений шток.

На фіг.1, фіг.2, фіг.3 схематично зображений пропонований гальмівний блок дискового гальма в плані, вид знизу і вид праворуч відповідно.

Гальмівний блок містить: підвіс 1, який кріпиться на подрессоренной рамі транспортного засобу; корпус 2 з вбудованим авторегулятором зазору між фрикційними накладками і гальмівним диском, який шарнірно кріпиться до підвісу 1; супорти 3, що приводяться в рух авторегулятором, до яких шарнірно приєднані важелі 4, гальмівний циліндр 5 (на фіг.3 умовно не показаний), розташований між важелями 4 і шарнірно з'єднаний з ними, до важелів також шарнірно приєднані черевики 6, на гальмівному циліндрі 5 і на штоку 8 гальмівного циліндра закріплені кронштейни 9 і 10, до них шарнірно і до авторегулятору через кулісу кріпиться важільний привід 7 із заданим передаточним числом, з допомогою якого гальмівний циліндр 6 приводить в дію авторегулятор, привід 7 має компенсаційну пружину 11.

Авторегулятор являє собою вал 12 (фіг.4) з храповиком, вбудований в корпус 2 з можливістю обертання, на протилежних кінцях вала відповідно права і ліва упорна різьба з самоторможением, на вал на�зможностью обертання розташоване водило 15 з собачкою 16 (фіг.5), яка підтискається до храповику валу пружиною 18.

При подачі стисненого повітря в гальмівний циліндр 5 відбувається взаємне переміщення циліндра і штока 8, тим самим приводячи в рух привід регулятора 7, який в свою чергу через кулісу змушує повертатися водило 15 навколо валу 12.

При збільшенні зазору між накладками і гальмівним диском через фрикційного зносу величина виходу штока 8 теж збільшується, і, за рахунок упору собачки 16 зуб храповика, вал 12 повертається на відповідний за розміром кут, при цьому супорти 3 зводяться для підтримки постійного зазору між накладками і диском.

Для розблокування храпового механізму авторегулятори, наприклад, при заміні накладок передбачено пристрій розблокування 17 (фіг.6), що представляє собою підпружинений шток, при натисканні на який відбувається упор в собачку 16 і відведення її головки від зубів храповика.

При компенсації зносу накладок і диска відбувається зведення регулятора зазору, тобто відстань між супортами 3 зменшується, і, відповідно, не відбувається збільшення простору (габаритів), займаного гальмівним блоком.

Надійність роботи авторегулятори і його приводу забе� ходу механізму приводу 7, змінюючи його структуру, що є необхідним у загальмованому стані гальмівного блоку в разі, коли одночасно накладки притиснуті до диска і собачка 16 уперта до храповику валу 12, а також у разі нештатної ситуації, коли гайки 13 і 14 наворочені на різьбу валу 12 до упору, а величина фрикційного зносу перевищила встановлені обмеження, але гальмівний блок ще знаходиться в експлуатації.

Компактність конструкції гальмівного блоку забезпечується за рахунок розташування авторегулятори всередині корпусу 2, розташування гальмового циліндра 5 між важелями 4, зводиться конструкції авторегулятори, з допомогою якої у процесі фрикційного зносу накладок відбувається зменшення габаритів блоку.

Гальмівний блок дискового гальма, що складається з корпусу з підвісом, розташованим на подрессоренной рамі транспортного засобу, кліщового механізму, містить важелі, гальмівний циліндр, черевики, авторегулятор зазору між накладками і диском з храповим механізмом, привід авторегулятори зазору, що відрізняється тим, що авторегулятор зазору розміщений в корпусі блоку між точками опор важелів, гальмівний циліндр розташований між важелями на кінцях, протилежних розміщення черевиків, автор�енсационную пружину, знову введено пристрій розблокування храпового механізму авторегулятори зазору, що представляє собою підпружинений шток. 

Схожі патенти:

Накладка дискового гальма для застосування на залізничному транспорті та транспортному засобі промислового призначення

Винахід відноситься до галузі залізничного і промислового транспорту, зокрема до гальмівних накладок дискових гальм. Накладка містить несучу плиту і безліч фрикційних елементів. Кожен фрикційний елемент має видовжену форму, з двома вигнутими довгими паралельними сторонами. Кожен фрикційний елемент закріплений на несучій плиті таким чином, що лінії згину довгих сторін утворюють кут, по суті, 0° відносно відповідних концентричних кіл диска, з яким використовується накладка. Кожен з фрикційних елементів закріплений на несучій плиті через засоби запобігання повороту. Досягається запобігання зсуву фрикційних елементів, підвищення ефективності гальмування та зниження шуму. 8 з.п. ф-ли, 6 іл.

Гальмівна накладка для дискового гальма залізничного рухомого складу

Винахід відноситься до галузі залізничного транспорту та стосується конструкції гальмівних накладок дискових гальм. Гальмівна накладка містить закріплені на металевому тильнике фрикційні елементи з пазами. Фрикційні елементи являють собою дві окремо взяті половини накладки, виконані у вигляді дзеркального відображення один одного. Кожна з половин накладки має хоча б один ненаскрізний паз по довжині і один ненаскрізний паз по ширині. Металевий тильник кожної з половин накладки виконаний не на всю тильну поверхню, а тільки в місцях закріплення накладки в гальмівному сайті. Досягається підвищення експлуатаційної довговічності і надійності накладки. 1 з.п. ф-ли, 3 іл.

Фрикційне виріб

Винахід відноситься до області машинобудування, а саме до гальмівних колодок транспортних засобів та різного обладнання. Фрикційне виріб містить металевий каркас з отворами, приформованний до нього фрикційний елемент, протишумну металеву пластину з відігнутими елементами, полімерний демпфуючий шар, зафіксований до поверхні металевого каркаса, протилежній поверхні, до якої приформован фрикційний елемент. Фрикційний елемент забезпечений виступами, розміщеними всередині отворів металевого каркаса. Відігнуті елементи виконані у вигляді бортів і зафіксовані в отворах металевого каркасу до виступам фрикційного елемента. Поверхня демпфуючого шару звернена до протишумового металевій пластині і виконана з виступами. На поверхні протишумового пластини, протилежній поверхні, що контактує з демпфуючим шаром, зафіксований додатковий демпфуючий шар, поверхня якого виконана з виступами. Досягається підвищення шумопоглинаючою здатності виробу за рахунок розміщення на виробі додаткового шумопоглинального шару. 1 іл.

Колодка дискового гальма

Винахід відноситься до машинобудування, а саме до колодок дискових гальм автомобілів та іншої техніки, забезпечених акустичними сигналізаторами про граничному зносі. Пристрій сигналізації про знос фрикційної накладки включає U-подібний металевий сигналізатор, закріплений на каркасі елементом кріплення сигналізатора. Пристрій розміщено у виїмці металевого каркаса. Досягається виключення переміщення сигналізатора зносу щодо елемента фіксації за рахунок створення перешкоди переміщенню стінками виїмки, а також виключення появи виступів над поверхнею каркаса, оскільки фіксує частину елемента фіксації повністю знаходиться всередині виїмки у каркасі. 4 іл.

Колодка дискового гальма

Винахід відноситься до області машинобудування, а саме до колодок дискових гальм автомобілів та іншої техніки. Колодка дискового гальма містить плоский металевий каркас і зафіксований на ньому фрикційний елемент, при цьому торцева поверхня металевого каркаса виконана з виступом. Досягається зменшення площі поверхні контакту торця колодки з елементами супорта, внаслідок чого знижується опір переміщенню колодки щодо елементів супорта, а також знижується можливість підклинювання колодки при незначних відхиленнях положення колодки від площини гальмівного диска - контртіла при експлуатації. 3 іл.

Фрикційне виріб

Винахід відноситься до області машинобудування, а саме до гальмівним фрикційних виробів, эксплуатирующимся у гальмівних і фрикційних вузлах. Фрикційне виріб містить металевий каркас і приформованний до нього полімерний композиційний фрикційний елемент. На поверхні металевого каркаса зафіксований полімерний демпфуючий шар і розміщена протишумова металева пластина з відігнутими елементами. Поверхня полімерного демпфуючого шару, звернена до протишумового металевій пластині, виконана з виступами. На містить виступи поверхні полімерного демпфуючого шару, зафіксованого на поверхні металевого каркаса, зафіксований додатковий полімерний шар. Досягається підвищення шумопоглинаючою здатності виробу, спрощення фіксації протишумового пластини, а також спрощення конструкції протишумового пластини в цілому. 4 іл.

Фрикційне виріб

Винахід відноситься до області машинобудування, а саме до гальмівним фрикційних виробів, эксплуатирующимся у гальмівних і фрикційних вузлах. Фрикційне виріб містить металевий каркас і приформованний до нього полімерний композиційний фрикційний елемент. На поверхні металевого каркаса зафіксований полімерний демпфуючий шар і розміщена протишумова металева пластина з відігнутими елементами. Поверхня полімерного демпфуючого шару, звернена до протишумового металевій пластині, виконана з виступами. На поверхнях протишумового металевої пластини зафіксовані полімерні демпфуючі шари. Протишумова пластина зафіксована відігнутими елементами на торцевій поверхні металевого каркаса, а містить виступи поверхні полімерного демпфуючого шару, зафіксованого на поверхні металевого каркаса, зафіксований додатковий полімерний шар. Досягається підвищення шумопоглинаючою здатності виробу, спрощення фіксації протишумового пластини, а також спрощення конструкції протишумового пластини в цілому. 4 іл.

Гальмівний механізм автомобіля

Винахід відноситься до гальмівного механізму автомобіля. Гальмівний механізм автомобіля містить накладки гальмівних колодок, закріплені на несучих пластинах і натяжний пристрій. Накладка гальмівної колодки забезпечена електронним блоком, що містить електронний запам'ятовуючий пристрій. Харчування електронного блоку здійснюється за рахунок електромагнітного поля. Пристрій зчитування і обробки даних встановлено в приладі управління антиблокувальної гальмівної системи. Для живлення при зникненні електромагнітного поля електронний блок оснащений джерелом напруги. Накладка гальмівної колодки гальмівного механізму автомобіля оснащена електронним блоком, що містить запам'ятовуючий пристрій. Гальмівна система з гальмівним механізмом автомобіля виконана таким чином, що характерні для накладок гальмівних колодок дані обробляються блоком управління гальмівної системи автомобіля. Дані включають в себе параметри, такі як якість виготовлення, поверхню накладки або коефіцієнт тертя. Досягається підвищення безпеки роботи гальмівної системи. 3 н. і 4 з.п. ф-ли, 2 іл.
Винахід відноситься до області машинобудування, а саме фрикційних дисків. Фрикційний диск містить металевий каркас з вісьмома виїмками по зовнішньому контуру каркаса і вісьмома отворами, на якому зафіксовані композиційні фрикційні накладки. На поверхнях тертя фрикційних накладок виконано по дванадцять канавок. Отвори і виїмки каркаса чергуються по колу диска. На одній з накладок чотири канавки розміщені в зонах виїмок, а решта - поза зон виїмок і отворів каркаса. На інший накладці чотири канавки розміщені в зонах виїмок каркаса, чотири канавки розміщені в зонах отворів каркаса, а решта канавки розміщені поза зон виїмок і отворів каркаса. Досягається зниження можливості тріщиноутворення і руйнування накладок, що підвищує міцність диска і його стійкість до відцентрових навантажень.
Винахід відноситься до області машинобудування, а саме фрикційних дисків. Фрикційний диск містить металевий каркас з вісьмома виїмками по зовнішньому контуру каркаса і вісьмома отворами, на якому зафіксовані композиційні фрикційні накладки. На поверхнях тертя фрикційних накладок виконано по дванадцять канавок. Отвори і виїмки каркаса чергуються по колу диска. На одній з накладок чотири канавки розміщені в зонах виїмок каркаса, а решта канавки розміщені поза зон виїмок і отворів каркаса. На інший накладці чотири канавки розміщені в зонах отворів каркаса, а решта канавки розміщені поза зон отворів і виїмок каркаса. Досягається зниження можливості тріщиноутворення і руйнування накладок, що підвищує міцність диска і його стійкість до відцентрових навантажень.

Дисковий гальмівний пристрій для рейкових транспортних засобів

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування, а саме до дискових гальмівних пристроїв рейкових транспортних засобів. Дисковий гальмівний пристрій містить гальмівний диск для установки на шасі і гальмівну систему для забезпечення гальмівного зусилля. Гальмівна система включає в себе гальмівний циліндр гальмівний супорт, на якому встановлена гальмівна накладка для взаємодії з гальмівним диском. На шляху передачі зусилля від гальмівного циліндра до гальмівної накладки передбачений сенсор, який призначений і встановлений для реєстрації передачі зусилля на гальмівний диск. Гальмівна накладка допомогою шарніра встановлена на супорті, а сенсор розташований в області цього шарніра. Досягається підвищення надійності констатації гальмівного зусилля при фактичній передачі на гальмівний диск. 6 з.п. ф-ли, 5 іл.

Дискові гальма з функцією динамічного гасителя коливань

Винахід відноситься до дисковим гальмам, зокрема до гальмових механізмів, що володіє, у вимкненому стані, функцією динамічного гасителя коливань. Дисковий гальмо має супорт, що містить гальмівні колодки і охоплює один або більше гальмівних дисків. Гальмівні колодки є частинами вузлів гальмівних колодок і встановлені на кожній стороні одного або більше гальмівних дисків з зазором між гальмівним диском і пов'язаними гальмівними колодками в змозі вимкнути дискового гальма. Супорт встановлений з можливістю коливань у площині диска по вертикалі. Між супортом і стійкою колеса встановлені пружний і демпфуючий елементи, що забезпечують між ними упругодемпфирующую зв'язок. Досягається розширення функціональних можливостей гальмівного механізму за рахунок можливості виконання його елементами функції динамічного гасителя коливань, що дозволяє знизити вплив високочастотних коливань на місця кріплення гальмівного механізму при русі автомобіля. 2 з.п. ф-ли, 3 іл.

Дисковий гальмо транспортного засобу рухомого складу залізниць

Винахід відноситься до галузі залізничного транспорту, а саме до гальмівного обладнання залізничних транспортних засобів, зокрема до дисковим гальмам

Дискове гальмо, що містить гальмівний механізм

Винахід відноситься до області машинобудування, а саме до дисковим гальмам

Дискове гальмо, що містить гальмівний механізм

Винахід відноситься до області машинобудування, зокрема до гальмівним механізмам дискових гальм

Дисковий гальмівний пристрій для рейкових транспортних засобів

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування, а саме до дискових гальмівних пристроїв рейкових транспортних засобів. Дисковий гальмівний пристрій містить гальмівний диск для установки на шасі і гальмівну систему для забезпечення гальмівного зусилля. Гальмівна система включає в себе гальмівний циліндр гальмівний супорт, на якому встановлена гальмівна накладка для взаємодії з гальмівним диском. На шляху передачі зусилля від гальмівного циліндра до гальмівної накладки передбачений сенсор, який призначений і встановлений для реєстрації передачі зусилля на гальмівний диск. Гальмівна накладка допомогою шарніра встановлена на супорті, а сенсор розташований в області цього шарніра. Досягається підвищення надійності констатації гальмівного зусилля при фактичній передачі на гальмівний диск. 6 з.п. ф-ли, 5 іл.

Накладка дискового гальма для застосування на залізничному транспорті та транспортному засобі промислового призначення

Винахід відноситься до галузі залізничного і промислового транспорту, зокрема до гальмівних накладок дискових гальм. Накладка містить несучу плиту і безліч фрикційних елементів. Кожен фрикційний елемент має видовжену форму, з двома вигнутими довгими паралельними сторонами. Кожен фрикційний елемент закріплений на несучій плиті таким чином, що лінії згину довгих сторін утворюють кут, по суті, 0° відносно відповідних концентричних кіл диска, з яким використовується накладка. Кожен з фрикційних елементів закріплений на несучій плиті через засоби запобігання повороту. Досягається запобігання зсуву фрикційних елементів, підвищення ефективності гальмування та зниження шуму. 8 з.п. ф-ли, 6 іл.

Гальмівна накладка для дискового гальма залізничного рухомого складу

Винахід відноситься до галузі залізничного транспорту та стосується конструкції гальмівних накладок дискових гальм. Гальмівна накладка містить закріплені на металевому тильнике фрикційні елементи з пазами. Фрикційні елементи являють собою дві окремо взяті половини накладки, виконані у вигляді дзеркального відображення один одного. Кожна з половин накладки має хоча б один ненаскрізний паз по довжині і один ненаскрізний паз по ширині. Металевий тильник кожної з половин накладки виконаний не на всю тильну поверхню, а тільки в місцях закріплення накладки в гальмівному сайті. Досягається підвищення експлуатаційної довговічності і надійності накладки. 1 з.п. ф-ли, 3 іл.
Up!