Отримання розчинного продукту соєвого білка з мицеллярной маси соєвого білка (s200ca)

 

Область техніки, до якої належить винахід

Винахід відноситься до отримання продуктів соєвого білка.

Рівень техніки

У попередніх патентних заявках US No. 61/107112 (7865-373) від 21 жовтня 2008 року, 61/193457 (7865-374) від 2 грудня 2008 року, 61/202070 (7865-376) від 26 січня 2009 року, 61/202553 від 12 березня 2009 року (7865-383), 61/213717 (7865-389) від 7 липня 2009 року, 61/272241 від 3 вересня 2009 року і в патентній заявці US No. 12/603087 від 21 жовтня 2009 року, опис яких включено в справжній документ посиланням, описано отримання продукту соєвого білка, який повністю розчинний і здатний забезпечувати прозорі і термостабільні розчини при низьких значеннях рН. Цей продукт соєвого білка може використовуватися для збагачення білком, зокрема, для збагачення білком безалкогольних напоїв і спортивних напоїв, а також інших підкислених водних систем без осадження білка. Продукт соєвого білка отримують шляхом екстракції джерела соєвого білка разом з водним розчином хлориду кальцію при природному рН, з необов'язковим розведенням отриманого в результаті розчину соєвого білка, з регулюванням рН водного розчину соєвого білка до значення рН близько 1,5-4,4, переважно, близько 2-4, з отриманням підкисленого прозорими� перед сушінням.

Сутність винаходу

Було виявлено, що технологічні потоки, отримані в результаті осадження мицеллярной маси соєвого білка, додатково можуть бути оброблені з отриманням продуктів соєвого білка, які мають вміст білка, що становить, принаймні, близько 60 мас.% (N×6,25) з розрахунку на суху масу, які розчиняються у кислому середовищі і з використанням яких отримують прозорі, термостабільні розчини при низьких значеннях рН і які, таким чином, можуть застосовуватися для збагачення білком, зокрема, безалкогольних та спортивних напоїв, а також інших водних систем, без осадження білка. Продукт соєвого білка переважно представляє собою ізолят, що має вміст білка, що становить, щонайменше, близько 90 мас.%, переважно, щонайменше, близько 100 мас.% (N×6,25) з розрахунку на суху масу.

Відповідно до одного аспекту цього винаходу, пропонується спосіб одержання продукту соєвого білка, що має вміст білка, що становить, принаймні, близько 60 мас.% (N×6,25) з розрахунку на суху масу, причому спосіб включає:

додавання солі кальцію або інший двовалентній солі, переважно, хлориду кальцію, до надосадової рідини, получемСм, переважно, від близько 8 до близько 15 мСм,

видалення обложеного фитатного матеріалу з отриманого в результаті розчину для отримання прозорого розчину,

необов'язкову регулювання рН прозорого розчину до значення близько 1,5 до близько 4,4, переважно, від близько 2 до близько 4, наприклад, шляхом додавання соляної кислоти,

концентровано прозорого розчину з необов'язковою регулюванням рН до отримання вмісту білка від близько .50 до близько 400 г/л, переважно від близько 100 до 250 г/л, з отриманням прозорого концентрованого розчину соєвого білка,

необов'язкову диафильтрацию прозорого розчину соєвого білка перед або після повного концентрування, наприклад, з використанням від ~ 2 до близько 40 обсягів води, переважно, від близько 5 до близько 25 обсягів води,

необов'язково виконання стадії видалення кольору, такий як обробка гранульованим активованим вугіллям, і

сушку концентрованого розчину білка.

Надосадова рідина може бути частково сконцентрована до проміжної концентрації перед додаванням солі кальцію. Утворюється осад видаляють, отриманий в результаті розчин необов'язково підкисляють, як описано вище, далі�випадку, надосадова рідина спочатку може бути сконцентрована до кінцевої концентрації, потім до концентрованої надосадової рідини додають сіль кальцію, отриманий в результаті осад видаляють, розчин необов'язково підкисляють, потім обов'язково піддають диафильтрации і сушать.

Для вищеописаних процедур є варіант, за винятком стадії підкислення і виконанням обробки розчину при природному значенні рН. У цьому варіанті сіль кальцію додають до надосадової рідини, частково сконцентрованої надосадової рідини або до концентрованої надосадової рідини з утворенням осаду, який видаляють. Отриманий в результаті розчин потім обробляють, як описано вище, без стадії підкислення.

У разі, коли надосадову рідину частково концентрують перед додаванням солі кальцію і повністю концентрують після видалення осаду, надосадову рідину спочатку концентрують до отримання концентрації білка близько 50 г/л або менше, а потім після видалення осаду концентрують до отримання концентрації від близько 50 до близько 400 г/л, переважно, від близько 100 до 250 г/л

Продукт соєвого білка переважно представляє собою ізолят, ма�сс.% (N×6,25) з розрахунку на суху масу.

В іншому аспекті винаходи, ми виявили, що з сої може бути отриманий еквівалентний продукт шляхом обробки розчину соєвого білка після екстракції вихідного матеріалу соєвого білка з допомогою натрієвої солі шляхом концентрування розчину соєвого білка, необов'язковою диафильтрации концентрованого розчину соєвого білка, з необов'язковою регулюванням рН розчину до значення близько 2-4, і сушіння підкисленого розчину. Відповідно до цього аспекту цього винаходу, пропонується спосіб одержання продукту соєвого білка, що має вміст білка, що становить, принаймні, близько 60 мас.% (N×6,25) з розрахунку на суху масу, яка включає:

екстракцію джерела соєвого білка для солюбілізації соєвого білка у вихідному матеріалі і з освітою водного розчину соєвого білка, що має рН близько 5 до близько 7,

концентрування водного розчину соєвого білка до отримання концентрації від близько 50 до близько 400 г/л з утворенням концентрованого ізоляту соєвого білка,

необов'язкову диафильтрацию розчину соєвого білка перед або після його повного концентрування,

необов'язкову регулювання рН концентрованого і підданого диафильтрации розчину соев

сушку розчину соєвого білка.

Продукт соєвого білка переважно представляє собою ізолят, що має вміст білка, що становить, щонайменше, близько 90 мас.%, переважно, щонайменше, близько 100 мас.% (N×6,25) з розрахунку на суху масу.

Також виявлено, що ізолят соєвого білка, утворений в якості мицеллярной маси білка, ізолят соєвого білка, отриманий з надосадової рідини в результаті осадження мицелляроной маси соєвого білка, розчинні у кислому середовищі і можуть використовуватися для отримання водних розчинів прийнятною прозорості.

У той час як даний винахід відноситься, головним чином, до отримання ізолятів соєвого білка, передбачається, що можуть бути отримані продукти соєвого білка меншої чистоти, що мають властивості, подібні до властивостей даних ізолятів соєвого білка. Такі продукти з меншою чистотою можуть мати вміст білка, що становить, принаймні, близько 60 мас. % (N×6,25) з розрахунку на суху масу.

Нові продукти соєвого білка щодо винаходу можуть бути змішані з порошковими напоями для утворення водних безалкогольних напоїв або спортивних напоїв шляхом розчинення цих продуктів у воді. Така суміш може пред�длагаться як їх водних розчинів, мають високу ступінь прозорості при кислих значеннях рН і які термостабильни при цих значеннях рН.

В іншому аспекті цього винаходу, пропонується водний розчин соєвого продукту, пропонованого в цьому документі, який термостабилен при низьких значеннях рН. Водний розчин може представляти собою напій, який може бути прозорим напоєм, в якому продукт соєвого білка повністю розчинний і є прозорим або не прозорим напоєм, в якому продукт соєвого білка не збільшує каламутність.

Продукти соєвого білка, отримані згідно способам цього документа, позбавлені характерного смаку бобів ізоляту соєвого білка і підходять не тільки для збагачення білком кислого середовища, але також можуть використовуватися в широкому спектрі відповідних застосувань білкових ізолятів, включаючи, зокрема, збагачення білками перероблених харчових продуктів і напоїв, емульгування масел, надання форми у продуктах випічки і застосування в якості піноутворюючий агентів у продуктах, які захоплюють гази. Крім того, продукт соєвого білка може бути сформований білкові волокна, що застосовуються в аналогах м'яса, і може використовуватися в якості зЕтве сполучного агента. Продукт соєвого білка може застосовуватися в харчових добавках. Інші застосування продукту соєвого білка відносяться до застосувань в кормі для тварин, корм для тварин, промисловим і косметичним застосуванням і до застосувань в продуктах особистої гігієни.

Розкриття винаходу

Вихідна стадія способу отримання продукту соєвого білка включає в себе солюбилизацию соєвого білка з джерела соєвого білка. Джерело соєвого білка може представляти собою сою або будь соєвий продукт або побічний продукт, отриманий з переробки сої, що включає, зокрема, соєвий шрот, соєві пластівці, соєву крупу і соєве борошно. Джерело соєвого білка може використовуватися в полножирной формі, частково знежиреної формі або в повністю знежиреної формі. В випадку, коли джерело соєвого білка містить відповідну кількість жиру в процесі, як правило, потрібне проведення стадії видалення олії. Соєвий білок, витягнутий з джерела соєвого білка, може представляти собою природний білок сої, або белковоподобний матеріал, може представляти собою білок, модифікований за допомогою генетичної маніпуляції, але володіє при цьому властивостями гідрофобності і полярноста харчової натрієвої солі, такого як розчин харчового хлориду натрію. У разі, коли соєвий ізолят призначений для нехарчових потреб, можуть використовуватися нехарчові хімічні реактиви. Також можуть використовуватися інші одновалентні солі, такі як хлористий калій. По мірі збільшення концентрації розчину солі, спочатку збільшується ступінь солюбілізації білка з джерела соєвого білка до тих пір, поки не досягне максимального значення. Будь-яке подальше збільшення концентрації солі не збільшує сумарне кількість солюбилизированного білка. Концентрація розчину солі, яка викликає максимальну солюбилизацию білка, варіює в залежності від використовуваної солі. На вибір концентрації розчину натрієвої солі також впливає цільова пропорція білка, яка повинна бути отримана мицеллярним способом. Більш високі концентрації солі, переважно від 0,5 М до близько 1 М, як правило, призводять в результаті до отримання більшої кількості мицеллярной маси білка при розведенні концентрованого розчину соєвого білка холодною водою. Екстракція може проводитися за допомогою розчину хлориду натрію більш високої концентрації або, альтернативно, екстракція може проводитися за допомогою � може додаватися додаткову кількість солі після видалення джерела соєвого білка.

У періодичному процесі, сольова солюбилизация білка виконується при температурі від близько 1°С до близько 100°С, переважно, від близько 15°С до 35°З, і, переважно, супроводжується перемішуванням для зменшення часу солюбілізації, яке зазвичай становить від близько 1 до близько 60 хвилин. Бажано виконувати солюбилизацию так, щоб екстрагувати настільки багато білка з джерела білка, наскільки це практично можливо, так щоб забезпечити загальний високий вихід продукту.

У безперервному процесі екстракцію білка з джерела соєвого білка проводять будь-яким способом, узгоджувався з виконанням безперервної екстракції білка з джерела соєвого білка. В одному втіленні, джерело соєвого білка безперервно змішується з розчином харчової солі, і суміш транспортується по трубі або по трубопроводу, де довжина і швидкість потоку протягом часу утримання достатні для виконання цільової екстракції згідно параметрам, описанньм в цьому документі, в такому безперервному процесі стадію сольову солюбилизацию виконують швидко протягом періоду часу аж до близько 10 хвилин, бажано щоб виконати солюбилизацию з екстракцією фактично настільки бо�еривном процесі виконують при температурах в інтервалі від близько 1 °С до близько 100°С, переважно від близько 15°С до 35°С.

Екстракція може проводитися при природному рН джерела соєвого білка/системи сольового розчину, як правило, від близько 5 до 7. В іншому випадку, рН екстракції можна регулювати до будь-якого цільового значення всередині інтервалу від близько 5 до близько 7 для застосування в стадії екстракції з допомогою використання відповідної кислоти, як правило, соляної кислоти або лугу, як правило, гідроксиду натрію, якщо це необхідно.

Концентрація джерела соєвого білка в розчині харчової солі під час стадії солюбілізації може варіювати в широкому інтервалі. Типові значення концентрації знаходяться в інтервалі від близько 5 до близько 15% мас./про.

Стадія екстракції білка за допомогою водного розчину солі має додатковий ефект солюбілізації жирів, які можуть бути присутніми у джерелі соєвого білка, що в результаті може призводити до присутності жирів у водній фазі.

Розчин білка, отриманий в результаті стадії екстракції, як правило, має концентрацію білка від близько 5 до близько 50 г/л, переважно, від близько 10, біля 50 г/л

Водний розчин солі може містити антиоксидант. Антиоксидант може являти собою будь�нта може варіювати від близько 0,01 до близько 1 мас.% розчину, переважно, близько 0,05 мас.%. Антиоксидант служить для інгібування окислення будь-яких фенольних смол в розчині білка.

Водна фаза, отримана в результаті стадії екстракції, потім може бути відокремлена від залишку джерела соєвого білка будь-яким підходящим способом, наприклад, за допомогою застосування декантирующей центрифуги, з подальшим застосуванням тарельчатой центрифуги, та/або фільтрації для видалення залишкового матеріалу джерела соєвого білка. Відокремлений залишок джерела соєвого білка може бути висушений для видалення. В іншому випадку, відокремлений залишок джерела соєвого білка може бути оброблений для отримання деякої частини решти білка, як наприклад, з допомогою відповідної процедури ізоелектричного осадження або будь-якої іншої процедури, підходящою для отримання такого залишкового білка.

В випадку, коли джерело соєвого білка містить значні кількості жиру, як описано в патентах US No.5844086 і 6005076, закріплених за їх правовласниками, і опис яких включено в справжній документ посиланням, потім можуть бути виконані описані в цьому документі стадії знежирення у відношенні до відокремленого водного розчину білка. В іншому випадку, знежирення оѽий розчин соєвого білка може бути оброблений за допомогою адсорбенту, такого як порошковий активоване вугілля або гранульований активоване вугілля, для видалення компонентів кольору і/або запаху. Таку обробку адсорбентом можна проводити при відповідних умовах, як правило, при температурі навколишнього середовища відокремленого водного розчину білка. Для порошкового активованого вугілля застосовується кількість від близько 0,025% до близько 5% мас./про., переважно, від близько 0,05% до близько 2 мас./про.% Адсорбуючий агент може бути видалений з розчину соєвого білка з допомогою будь-якого відповідного способу, такого як фільтрація.

В якості альтернативи екстракції з джерела соєвого білка з допомогою водного розчину солі, таку екстракцію можна проводити з використанням однієї води. У разі, коли застосовується така альтернатива, потім, після відділення від залишку джерела соєвого білка, до розчину білка може бути додана сіль в обговорюваних вище концентраціях. Коли проводять першу стадію видалення жиру, сіль, як правило, додають після завершення таких операцій.

Інша альтернативна процедура являє собою екстракцію з джерела соєвого білка за допомогою розчину харчової солі при відносно високому значенні рН, вище ніж 7, як правило, до �одходящей харчової лугу, такий як водний розчин гідроксиду натрію. В іншому випадку, джерело соєвого білка може бути підданий екстракції за допомогою розчину солі при відносно низькому рН, нижче ніж рН близько 5, як правило, опускаючись до близько рН 3. рН системи екстракції можна регулювати до цільового кислого значення шляхом використання будь-якої зручної харчової кислоти, такий як соляна або фосфорна кислота. У разі, коли застосовується така альтернатива, водна фаза, отримана в результаті стадії екстракції з джерела соєвого білка, потім може бути відокремлена від залишку джерела соєвого білка будь-яким підходящим способом, таких як застосування декантирующего центрифугування, з подальшим застосуванням тарельчатой центрифуги, та/або фільтрацією для видалення залишку джерела соєвого білка. Відокремлений залишок соєвого білка може бути висушений для видалення або може бути додатково оброблений для отримання решти білка, як обговорювалося вище.

Водний розчин соєвого білка, отриманий в результаті стадії екстракції при високому або низькому рН, потім регулюють за рН до значення в інтервалі від близько 5 до 7, як обговорювалося вище, перед додатковою обробкою, що обговорюється нижче. Така регуили лугу, такий як гідроксид натрію. Якщо необхідно, розчин білка може . бути зроблений прозорим з допомогою будь-якої зручної процедури, такий як центрифугування або фільтрування, після регуляції рН і перед додатковою обробкою.

У разі адекватної чистоти, отриманий в результаті водний розчин соєвого білка може бути висушений безпосередньо для отримання продукту соєвого білка. Для зменшення вмісту домішок, перед сушінням водний розчин соєвого білка може бути оброблений.

Водний розчин соєвого білка може бути сконцентрований для збільшення в ньому концентрації білка, зі збереженням при цьому його іонної сили по суті постійною. Таке концентрування, як правило, виконують для отримання концентрованого розчину білка, що має концентрацію білка від близько 50 г/л до близько 400 г/л, переважно, від близько 100 до 250 г/л

Стадія концентрування може бути виконана любьм підходящим способом, узгоджувався з періодичним або безперервним процесом, таким, як застосування будь-якого відповідного селективного мембранного методу, такого як ультрафільтрація або диафильтрация, з використанням мембран, таких як мембрани порожнистих волокон або спіралеподібні мембрани ѵльно, від близько 5000 до близько 100000 дальтон, беручи до уваги відмінності мембранних матеріалів і конфігурацій, і, для безперервного процесу, откалиброванной так, щоб була можливість отримання цільової ступеня концентрування, оскільки водний розчин білка проходить через мембрани.

Добре відомо, що ультрафільтрація та аналогічні селективні мембранні методи дають можливість низькомолекулярним зразкам проходити через мембрану, і в той же час запобігають проходження більш високомолекулярних зразків. Низькомолекулярні зразки включають не тільки зразки іонів харчової солі, а також низькомолекулярні речовини, екстраговані з вихідного матеріалу, такі як вуглеводи, пігменти, низькомолекулярні білки, такі як інгібітори трипсину, які самі являють собою низькомолекулярні білки. Межа пропускання мембрани молекулярної маси зазвичай вибирається для гарантії збереження значної частини білка в розчині, при цьому з можливістю домішок проходити через мембрану, беручи до уваги різні мембранні матеріали і конфігурації.

Розчин білка може бути підданий стадії диафильтрации до або після повного концентрування, переважно з исполѽьшение вмісту солі ультраконцентрата, то застосовуваний розчин диафильтрации може представляти собою водний розчин солі з таким же рН, але з більш низькою концентрацією солі, ніж у экстрактного розчину. Однак концентрація солі диафильтрационного розчину повинна вибиратися так, щоб рівень солі в ультраконцентрате залишався досить високим для підтримання цільової розчинності білка. Диафильтрация може бути виконана з використанням близько від 2 до близько 40 обсягів диафильтрационного розчину, переважно від близько 5 до близько 25 обсягів диафильтрационного розчину. В процесі диафильтрации додаткові кількості домішок видаляються з водного розчину білка шляхом пропускання фільтрату через мембрану. Процес диафильтрации може виконуватися до тих пір, поки присутні домішки в значних кількостях або видимий колір. Якщо ультраконцентрат необхідно висушити без додаткової обробки відповідно до одного аспекту цього винаходу, то диафильтрацию можна проводити до тих пір, поки ультраконцентрат не буде достатньо чистим так, щоб при сушінні була отримана цільова концентрація білка, переважно, з отриманням ізоляту з вмістом білка, щонайменше, близько 90 мас.% (N×6,25) з розрахунку нцентрирования. Однак якщо необхідно, то стадія диафильтрации може бути виконана з використанням окремої мембрани з іншого кордоном пропускання молекулярної маси, наприклад, мембрани, що має кордон пропускання молекулярної маси в інтервалі від близько 3000 до близько 1000000 дальтон, переважно, від близько 5000 до 100000 дальтон, беручи до уваги різні мембранні матеріали і конфігурації.

Стадії концентрування і диафильтрации можна виконувати згідно з цим документом таким чином, щоб продукт соєвого білка, витягнутий згодом шляхом сушіння концентрованого і підданого диафильтрации ультраконцентрата, містив менше ніж близько 90 мас.% білка (N×6,25) з розрахунку на суху масу, як наприклад, щонайменше, близько 60 мас.% білка (N х 6,25) з розрахунку на суху масу. За допомогою частково концентрованого та/або частково зазнає диафильтрации водного розчину соєвого білка можливе лише часткове видалення домішок. Цей розчин білка потім може бути висушений з отриманням продукту соєвого білка з більш низьким рівнем чистоти. За допомогою продукту соєвого білка залишається можливість одержання прозорих розчинів білка в умовах кислого середовища.

Антиоксидант може п�процесуальні документи, представляти собою будь-який відповідний антиоксидант, такий як сульфіт натрію або аскорбінова кислота. Кількість антиоксиданту, застосовуваного в середовищі диафильтрации, залежить від застосовуваних матеріалів і може варіювати від близько 0,01 до близько 1 мас.%, переважно, близько 0,05 мас.%. Антиоксидант служить для інгібування окислення будь-яких фенольних смол, присутніх в концентрованому розчині соєвого білка.

Стадія концентрування і необов'язкова стадія диафильтрации може виконуватися при будь підходящої температурі, як правило, близько від 2° до близько 60°З, переважно, від близько 20° до 35°С, і протягом періоду часу, необхідного для досягнення цільової ступеня концентрування і диафильтрации. Температура та інші використовувані умови в деякій мірі залежать від мембранного устаткування, використовуваного для виконання мембранної обробки, від цільової концентрації білка в розчині і від ефективності видалення домішок з фільтрату.

Існує два основних інгібітора трипсину в сої, а саме, інгібітор Кунитца, який представляє собою термостабильную молекулу з молекулярною масою приблизно 21000 дальтон, і інгібітор Боумана-Бирка, більш термостабільна молекула з молекулярною масою близько 8000 дальтпуляций з різними параметрами процесу.

Наприклад, стадії концентрування і/або диафильтрации можуть бути виконані способом, сприятливим для видалення інгібіторів трипсину в фільтраті поряд з іншими домішками. Видалення інгібіторів трипсину стимулюється шляхом використання мембрани з порами більшого розміру, наприклад, від близько 30000 до близько 1000000 Так, з використанням мембран при підвищених температурах, наприклад, від близько 30 до близько 60°З і з застосуванням великих обсягів середовища диафильтрации, наприклад, від близько 20% до близько 40 обсягів.

Крім того, зменшення активності інгібітора трипсину можна досягти шляхом експонування соєвих матеріалів відновлює агентам, які руйнують дисульфідні зв'язки інгібіторів. Відповідні відновлювальні агенти включають сульфіт натрію, цистеїн і N-ацетилцистеїн.

Додавання таких відновлюючих агентів може виконуватися на різних стадіях процесу в цілому. Відновлюючий агент може бути доданий разом з вихідним матеріалом соєвого білка в стадії екстракції, може бути доданий до осветленному водного розчину соєвого білка після видалення залишкового вихідного матеріалу соєвого білка, може бути доданий до концентрованого розчину білка перед або послвливающего агента може бути об'єднана зі стадіями мембранної обробки, описаними вище.

Якщо доцільним є збереження активних інгібіторів трипсину в концентрованому розчині білка,, то цього можна досягти шляхом застосування концентрує і диафильтрующей мембрани з меншим розміром пір, здійснення мембранної обробки при більш низьких температурах, застосування менших обсягів середовища диафильтрации і не використовуючи відновлюючий агент.

Якщо це необхідно, то концентрований і необов'язково диафильтрованний розчин білка може бути піддадуть додатковій операції знежирення, як описано в патентах US No.5844086 і 6005076. В іншому випадку, знежирення концентрованого і необов'язково підданого диафильтрации розчину білка може бути проведено за допомогою будь-якої відповідної процедури.

Концентрований і підгорнутий диафильтрации водний розчин білка може бути оброблений за допомогою адсорбенту, такого як порошковий активоване вугілля або гранульований активоване вугілля, для видалення компонентів кольору і/або запаху. Таку обробку адсорбентом можна провести при відповідних умовах, як правило, при температурі середовища, навколишнього концентрований розчину білка. Для порошкового активованого вугілля пр�ент може видалятися з розчину соєвого білка з допомогою відповідних способів, таких як фільтрація.

Концентрований і необов'язково підданий диафильтрации розчин соєвого білка, отриманий в результаті виконання стадії додаткового знежирення і необов'язковою стадії обробки адсорбентом, може бути підданий стадії пастеризації для видалення мікробного навантаження. Така пастеризація може бути виконана при цільових умовах пастеризації. Як правило, концентрований і необов'язково підданий диафильтрации розчин білка нагрівають до температури близько від 55°С до близько 70°С, переважно, від близько 60°С до 65°С протягом від близько 30 секунд до близько 60 хвилин, переважно, близько від 10 до близько 15 хвилин. Пастеризований, концентрований розчин білка потім може бути охолоджений для подальшої обробки, як описано нижче, переважно, до температури від близько 25°С до 40°С.

Відповідно до одного аспекту цього винаходу, концентрований і необов'язково підданий стадії диафильтрации розчин соєвого білка сушать з отриманням продукту соєвого білка. В іншому випадку, в концентрованому і підданому диафильтрации розчині соєвого білка можна регулювати рН до значення рН близько від 2 до 4~, переважно, від око�чи фосфорної кислоти. Потім отриманий в результаті підкислений розчин соєвого білка сушать. В якості додаткової альтернативи, розчин соєвого білка з регулюванням рН може бути підданий термообробці для інактивації термочутливих антиживильних факторів, таких як інгібітори трипсину, згадані вище. Така стадія нагрівання також забезпечує додаткову користь завдяки зменшенню мікробного навантаження. Як правило, розчин білка нагрівають до температури близько 70°С до близько 100°С, переважно від близько 85°С до близько 95°С, протягом близько 10 секунд до близько 60 хвилин, переважно, від близько 30 секунд до близько 5 хвилин. Підданий термообробці підкислений розчин соєвого білка може бути охолоджений до температури близько від 2°С до близько 60°З, переважно, від близько 20°С до 35°С. Отриманий в результаті підкислений підданий термообробці розчин соєвого білка потім сушать.

Якщо це доцільно, то в якості альтернативи операції регуляції іонної сили, описаної вище, іонна сила у концентрованого і необов'язково підданого диафильтрации розчину білка може бути збільшена шляхом додавання солі, для стимуляції утворення мицеллярной маси білка при р� диафильтрации і при наявності або відсутності стадії пастеризації, концентрований розчин білка можна нагрівати до температури, яка становить, щонайменше, близько 20°С і до близько 60°З, переважно, від близько 25°С до 40°С, для зменшення в'язкості концентрованого розчину білка для полегшення подальшої стадії розведення і утворення міцел. Концентрований розчин білка не слід нагрівати за межами температури, вище якої утворення міцел не відбувається при розведенні охолодженою водою.

Концентрований розчин білка, отриманий в результаті стадії концентрування, необов'язковою стадії диафильтрации, необов'язковою стадії регуляції іонної сили, необов'язковою стадії знежирення, необов'язковою стадії обробки адсорбентом і необов'язковою стадії пастеризації потім розводять для виконання утворення міцел шляхом змішування концентрованого розчину білка з охолодженою водою, що має об'єм, необхідний для досягнення цільової ступеня розведення. Залежно від цільової частки соєвого білка, одержуваного мицеллярним способом і частки, отриманої з надосадової рідини, ступінь розведення концентрованого розчину білка може варіювати. При меншому рівні розведення, як правило, більша частка сособом, концентрований розчин білка розводять приблизно від близько 5 до близько 25 разів, переважно, близько від 10 до близько 20 разів.

Охолоджена вода, з якої змішується концентрований розчин, що має температуру менше ніж близько 15°С, як правило, від близько 1°С до 15°С, переважно, менше ніж близько 10°С, так як при використовуються фактори розведення з допомогою цих нижчих температур досягається підвищений вихід ізоляту білка у формі мицеллярной маси білка.

У періодичному процесі, партію концентрованого розчину білка додають до нерухомій масі охолодженої води, що має цільовий обсяг, обговорюваний вище. Розведення концентрованого розчину білка і подальше зменшення іонної сили викликають утворення скаламученої маси високо-асоційованих молекул білка у формі дискретних білкових крапель в мицеллярной формі, в періодичному процесі білкові міцели можуть осідати в статичній масі охолодженої води з утворенням агрегованої, коалесцированной, щільною аморфної слипшейся глютеноподобной мицеллярной маси білка (англ. protein micellar mass, PMM). Осадженню може сприяти, наприклад, центрифугування. Таке індуковане осадження зменшує вміст�с.% до близько 95 мас.% до значення, як правило, від близько 50 мас.% близько 80 мас.% загальною мицеллярной маси. Зменшення вмісту вологи в мицеллярной масі, таким чином, також зменшує вміст адсорбованої солі в мицеллярной масі, і, отже, вміст солі у висушеному продукті білка.

В іншому випадку, операцію розведення можна проводити безперервно шляхом безперервного пропускання концентрованого розчину білка в один вхідний отвір Т-подібної трубки, з можливістю змішування в трубці. Вода для розведення подається в Т-подібну трубку зі швидкістю, достатньою для досягнення цільової ступеня розведення концентрованого розчину білка.

Змішування концентрованого розчину білка і води при розведенні в трубці ініціює утворення білкових міцел і суміш безперервно виходить з вихідного отвору Т-подібної трубки у відстійник, з якого при його заповненні, може виливатися надосадова рідина. Суміш переважно подається в масу рідини у відстійнику так, щоб мінімізувати турбулентність всередині маси рідини.

У безперервному процесі білкові міцели можуть осідати у відстійнику з утворенням агрегованої, коалесцированной, щільною аморфної слипшейся глютенопо�я цільове кількість PMM, після чого акумульовану PMM видаляють з відстійника. Замість осадження з допомогою седиментації, PMM можна відокремлювати безперервно за допомогою центрифугування.

При використанні для вилучення мицеллярной маси соєвого білка безперервного процесу порівняно з періодичним процесом вихідна стадія екстракції білка може бути зменшена за часом при однаковому рівні екстракції білка, і можна застосовувати в стадії екстракції значно більш високі температури. Крім того, у безперервному процесі менше, ніж в періодичному процесі, випадків контамінації, що призводить до отримання продукту більш високої якості, а процес можна проводити в більш компактному обладнанні.

Осаджена міцелярна маса відділяється від залишкової водної фази або від надосадової рідини, наприклад, шляхом декантації залишкової водної фази з обложеної маси або шляхом центрифугування. РММ можна використовувати у вологому формі або її можна висушити за допомогою відповідного методу, такого як сушіння розпиленням або сушіння сублімацією, і може використовуватися в сухому вигляді. Суха РММ володіє високим вмістом білка, близько 90 мас.% білка, переважно, щонайменше, близько 100 мас.% білка (расѶно регулювати до значення рН близько від 2 до близько 4, переважно, від близько 2,9 до близько 3,2. Регулювання рН можна виконувати будь-яким підходящим способом, таким як додавання соляної або фосфорної кислоти. Отриманий в результаті підкислений розчин соєвого білка потім сушать. В якості додаткової альтернативи, розчин соєвого білка з регулюванням по рН можна піддати термообробці для інактивації термочутливих антиживильних факторів, таких як інгібітори трипсину, згадані вище. Така стадія нагрівання також забезпечує додаткову користь у результаті зменшення мікробного навантаження. Як правило, розчин білка нагрівають до температури близько 70°С до близько 100°С, переважно, від близько 85°С до близько 95°С, протягом близько 10 секунд до близько 60 хвилин, переважно, від близько 30 секунд до близько 5 хвилин. Підданий термообробці підкислений розчин соєвого білка потім можна охолодити до .температури близько від 2°С до близько 60°З, переважно, від близько 20° до 35°С. Отриманий в результаті, підкислений, підданий термообробці розчин соєвого білка потім сушать.

В одному аспекті цього винаходу, сіль кальцію або іншу двухвалентную сіль, переважно хлорид кальцію, додають до надосадової �е, з отриманням провідності від близько 2 мСм до близько 30 мСм, переважно, від близько 8 чсч до близько 15 мСм. Хлорид кальцію, що додається до надосадової рідини, може бути представлений у будь-якій доцільній формі, такий як його концентрований водний розчин.

Додавання хлориду кальцію володіє ефектом депонування фитиновой кислоти з надосадової рідини у формі фитата кальцію. Депонований фитат витягують з надосадової рідини, як наприклад, з допомогою центрифугування та/або фільтрації з отриманням прозорого розчину.

рН прозорого розчину можна регулювати до значення близько 1,5 до близько 4,4, переважно, від близько 2 близько до 4. Регулювання рН можна виконувати будь-яким підходящим способом, таким як, наприклад, додавання соляної або фосфорної кислоти. Якщо доцільно, стадія підкислення може бути пропущена в різних операціях, описаних у цьому документі (відмінних від термообробки, згаданої нижче), після видалення осадженого матеріалу фитата.

Прозорий підкислений водний розчин соєвого білка з регулюванням рН може бути підданий термообробці для інактивації термочутливих антиживильних факторів, таких як інгібітори триЈения мікробного навантаження. Як правило, розчин білка нагрівають до температури близько 70°С до близько 100°С, переважно від близько 85°С до близько 95°С, протягом близько 10 секунд до близько 60 хвилин, переважно від близько 30 до близько 5 хвилин. Підданий термообробці підкислений розчин соєвого білка потім може бути охолоджений для подальшої обробки, як описано нижче, до температури близько від 2°С до близько 60°З, переважно, від близько 20°С до 35°С.

Прозорий розчин з необов'язковою регулюванням рН і з необов'язковою термообробкою, якщо він ще не сконцентрований, концентрують для збільшення в ньому концентрації білка. Таке концентрування виконують з використанням будь-якого відповідного селективного мембранного методу, такого як ультрафільтрація або диафильтрация з використанням мембран з відповідною кордоном пропускання молекулярної маси, що дозволяють экстрагированним з вихідного матеріалу білка низькомолекулярним зразкам, що включає сіль, вуглеводи, пігменти, інгібітори трипсину та інші низькомолекулярні матеріали, проходити крізь мембрану, зі збереженням при цьому значною пропорції соєвого білка в розчині. Можна використовувати ультрафильтрационние мембрани, мають кордон пропус� урахуванням різних мембранних матеріалів і конфігурацій. Концентрування розчину білка, таким чином, також зменшує об'єм рідини, який потрібно висушити для отримання білка. Розчин білка, як правило, концентрують до отримання концентрації білка перед сушінням від близько 50 г/л до близько 400 г/л, переважно, від близько 100 до 250 г/л. Така операція концентрування може проводитися в періодичному процесі або в безперервному процесі, як описано вище.

У разі, коли надосадову рідину частково концентрують перед додаванням солі кальцію або повністю концентрують після видалення осаду, надосадову рідину спочатку концентрують до отримання вмісту білка близько 50 г/л або менше, і потім після видалення осаду концентрують до отримання концентрації білка близько від 50 до близько 400 г/л, переважно, від близько 100 до 250 г/л

Розчин білка може бути підданий стадії диафильтрации перед або після часткового або повного концентрування переважно з використанням води або сольового розчину для розведення. Диафильтрационний розчин може мати своє природне рН, рН, що дорівнює значенню рН для розчину білка, який підданий диафильтрации, або може мати будь-рН між цими значеннями. Така диафтельно, від близько 5 до близько 25 обсягів розчину диафильтрации, в операції диафильтрации додаткові кількості домішок видаляють з водного розчину шляхом пропускання через мембрану з фільтратом. Операція диафильтрации може виконуватися до тих пір, поки у фільтраті будуть присутні значні кількості домішок або видимий колір, або до тих пір, поки розчин білка не буде достатньо очищена. Така диафильтрация може виконуватися з використанням такої ж мембрани, як і для стадії концентрування. Однак, якщо доцільно, диафильтрация може виконуватися з використанням окремої мембрани, такий як мембрана, що має кордон пропускання молекулярної маси в інтервалі від близько 3000 до близько 1000000 дальтон, переважно, від близько 5000 до близько 100000 дальтон з урахуванням різних мембранних матеріалів і конфігурацій.

Стадія концентрування і стадія диафильтрации можуть виконуватися в цьому документі таким чином, щоб продукт соєвого білка, послідовно отримують шляхом сушіння концентрованого і підданого диафильтрации ультраконцентрата, містив менше ніж близько 90 мас.% білка (N×6,25) з розрахунку на суху масу, як наприклад принаймні, близько 60 мас.% білка (N х 6,�твора соєвого білка можливе лише часткове видалення домішок. Потім цей розчин може бути висушений з отриманням продукту соєвого білка з меншим рівнем чистоти. З продукту соєвого білка при цьому можливе одержання прозорих розчинів білка в умовах кислого середовища.

Антиоксидант може бути присутнім в середовищі диафильтрации протягом, щонайменше, частини стадії диафильтрации. Антиоксидант може являти собою будь підходящий антиоксидант, такий як сульфіт натрію або аскорбінова кислота. Кількість антиоксиданту, що застосовується в середовищі диафильтрации, залежить від застосовуваних матеріалів і може варіювати від близько 0,01 до близько 1 мас.%, переважно, близько 0,05 мас.%. Антиоксидант служить для інгібування окислення будь-яких фенольних смол, присутніх в концентрованому розчині ізоляту соєвого білка.

Стадії концентрування і диафильтрации можуть бути виконані за будь-якої зручної температурі, як правило, від близько 2°С до близько 60°З, переважно, від близько 20°С до 35°С, і протягом періоду часу, необхідного для здійснення цільової ступеня концентрування і диафильтрации. Температура та інші використовувані умови в деякій мірі залежать від мембранного устаткування, використовуваного для виконання мембра�>p>Як згадано вище, рівень активності інгібітора трипсину в кінцевому продукті соєвого білка може контролюватися за допомогою маніпуляцій різними параметрами процесу.

Як було раніше помічено, термообробка підкисленого водного розчину соєвого білка може застосована для інактивації термочутливих інгібіторів трипсину. Частково концентрований або повністю концентрований підкислений розчин соєвого білка також може бути підданий термообробці для інактивації термочутливих інгібіторів трипсину.

Крім того, стадії концентрування і/або диафильтрации можуть виконуватися способом, сприятливим для видалення інгібіторів трипсину в фільтраті поряд з іншими домішками. Видалення інгібіторів трипсину стимулюється застосуванням мембрани з порами більш великого розміру, наприклад, від близько 30000 до близько 1000000 Так, використанням мембран при підвищених температурах, наприклад, від близько 30 до близько 60°З, і застосуванням великих обсягів середовища диафильтрации, наприклад, від близько 20% до близько 40 обсягів.

Підкислення та мембранна обробка розведеного розчину білка при більш низьких значеннях рН, наприклад, від близько 1,5 до близько 3, можуть зменшувати активностдо близько 4,4. Коли розчин білка концентрують і піддають диафильтрации на нижній межі інтервалу рН, то доцільним може бути підвищення рН ультрафільтрату перед сушінням. Значення рН концентрованого і підданого диафильтрации розчину білка може бути підвищена до доцільного значення, наприклад, до рН 3, шляхом додавання будь підходящої харчової лугу, такий як гідроксид натрію.

Більше того, зменшення активності інгібітора трипсину може бути досягнуто шляхом експонування соєвих матеріалів відновлює агентам, які руйнують або перегруповують дисульфідні зв'язки інгібіторів. Відповідні відновлювальні агенти включають сульфіт натрію, цистеїн і N-ацетилцистеїн.

Додавання таких відновлюючих агентів може виконуватися на різних стадіях процесу в цілому. Відновлюючий агент можна додати разом з вихідним матеріалом соєвого білка в стадії екстракції, можна додати до осветленному водного розчину соєвого білка після видалення залишкового вихідного матеріалу соєвого білка, можна додати до подвергнутому диафильтрации ультраконцентрату перед розведенням, можна додати до надосадової рідини, можна додати до концентрированнли може бути змішані в сухому вигляді з сухим продуктом соєвого білка. Додавання відновлюючого агента може бути об'єднано зі стадією термообробки і зі стадіями мембранної обробки, як описано вище.

Якщо доцільно збереження активних інгібіторів трипсину в концентрованому розчині білка, то цього можна досягти шляхом виключення або зменшення інтенсивності стадії термообробки, шляхом незастосування відновлюючих агентів, здійснення стадій концентрування і диафильтрации при більш високих значеннях інтервалу рН, наприклад, від близько 3 до близько 4,4, шляхом застосування мембран для концентрування і диафильтрации з порами меншого розміру, шляхом обробки мембран при більш низьких температурах і шляхом застосування менших обсягів середовища диафильтрации.

Концентрований і підданий диафильтрации водний розчин білка може бути оброблений адсорбентом, таким як порошковий активоване вугілля або гранульований активоване вугілля для видалення компонентів кольору і/або запаху. Така обробка адсорбентом може проводитися при відповідних умовах, як правило, при температурі навколишнього середовища концентрованого розчину білка. Для порошкового активованого вугілля може застосовуватися кількість від близько 0,025% до окол�білка за допомогою будь-якого відповідного способу, такого як фільтрація.

рН концентрованого і необов'язково підданого диафильтрации і необов'язково обробленого адсорбентом розчину білка можна регулювати до значень від ~ 2 до близько 4, якщо стадія регуляції рН ще не застосовувалася. Концентрований і необов'язково підданий диафильтрации і необов'язково оброблений адсорбентом розчин білка з регулюванням рН також може бути підданий термообробці для зменшення рівня активності інгібіторів трипсину, як описано вище.

Концентрований і необов'язково підданий диафильтрации і необов'язково оброблений адсорбентом розчин білка сушать за допомогою будь-якого відповідного методу, такого як сушка, розпиленням або сублімаційна сушка до одержання сухої форми. Висушений продукт соєвого білка має вміст білка, що становить, принаймні, близько 60 мас.% (N×6,25) з розрахунку на суху масу, переважно більше, ніж близько 90 мас.% (N×6,25) з розрахунку на суху масу, більш переважно, щонайменше, близько 100 мас.%. Продукт соєвого білка має низький вміст фитиновой кислоти, як правило, менш ніж 1,5 мас.%.

В одному втіленні цього винаходу, надосадова рідина, полученнанением стадій, описаних вище, з пропуском стадії додавання хлориду кальцію. Продукт соєвого білка, утворений таким чином, має вміст білка, що становить, принаймні, близько 60 мас.% (N×6,25) з розрахунку на суху масу, переважно більше, ніж близько 90 мас.% (N×6,25) з розрахунку на суху масу, більш переважно, щонайменше, близько 100 мас.%.

Продукти соєвого білка, отримані згідно з цим документом, є розчинними у підкисленій водному середовищі, що робить продукти ідеальними для включення в напої, як в газовані, так і в негазовані, з отриманням напоїв, збагачених білком. Такі напої мають широкий інтервал значень рН від 2,5 до близько 5. Продукти соєвого білка, запропоновані в цьому документі, можуть бути додані до таких напоїв у будь-якому підходящому кількості з отриманням таких напоїв, збагачених білком, наприклад, з отриманням, щонайменше, близько 5 г соєвого білка на порцію. Доданий продукт соєвого білка розчиняється в напоях і не впливає на прозорість напою, навіть після термічної обробки. Продукт соєвого білка може бути змішаний з сухим напоєм перед відновленням напою шляхом розчинення у воді. У деяких випадках, можетоненти, присутні в напої, можуть мати шкідливий вплив на здатність композиції залишатися розчиненими в напої.

Приклади

Приклад 1:

Цей Приклад ілюструє отримання мицеллярной маси білка (S300), ізоляту білка, отриманого з надосадової рідини, (S200) і ізоляту білка з сої, отриманого з надосадової рідини, модифікованого за допомогою солі кальцію (S200Ca).

«а» кг знежиреної сої з мінімальною термообробкою додавали до «b» л «з» М розчину NaCl при кімнатній температурі перемішували протягом 60 хвилин з отриманням водного розчину білка. Залишився соєвий порошок видаляли і отриманий в результаті розчин білка осветляли шляхом центрифугування і фільтрування з отриманням «d» л фільтрованого розчину білка, що має вміст білка «е» мас.%.

Масу розчину екстракту білка зменшували до «f» кг шляхом концентрування на «g»-мембрані, що має кордон пропускання молекулярної маси «h» дальтон, з отриманням концентрованого розчину білка з вмістом білка «i» мас.%.

Провідність концентрованого розчину білка склала «j» чсч. Концентрований розчин хлориду натрію додавали до ультраконцентрату для підвищення провідності до «k» чсч.елая суспензія утворювалася негайно. Надосадову рідину видаляли і осаджену, в'язку, злиплу масу (РММ) отримували шляхом центрифугування з виходом «про» мас.% фільтрованого розчину білка. Було виявлено, що білок, отриманий з сухої РММ, має вміст білка «р»% (N×6,25) з розрахунку на суху масу. Продукт отримував позначення «q» S300.

Параметри «a»-«q» представлені нижче в Таблиці 1:

Таблиця 1
Параметри для отримання S300
qS005-J27-08AS005-К19-08A
а1010
b200200
з0,150,50
d185165
е0,701,34
f5,2812,06
100,000100,000
i21,2817,51
j9,4524,9
k21,424,9
l27,830
m1:101:5
n1,64
o18,520,8
p91,3199,66

Надосадочние рідини з цих двох потоків обробляли різними шляхами. Надосадову рідину з потоку S005-J27-08A обробляли без модифікації за допомогою солі кальцію. В цьому потоці, 65 л надосадової рідини, концентрували до отримання обсягу 5 л на PES-мембрані за кордоном пропускання молекулярної маси 10000 дальтон, потім піддавали диафильтрации з допомогою 25 л води, очищеної за іс�рацію білка 12,0 мас.%. Разом з додатковим білком, витягнутим з надосадової рідини, загальне вилучення фільтрованого розчину білка склав 69,2%. Підданий диафильтрации ультраконцентрат сушили з утворенням продукту з вмістом білка 98,76% (N×6,25) з розрахунку на суху масу. Продукт отримав позначення S005-J27-08A S200.

Надосадову рідину з потоку S005-К19-08A обробляли з допомогою модифікації з використанням солі кальцію. До 65 л надосадової рідини додавали 0,336 кг CaCl2, який підвищував провідність розчину від 6,31 чсч до 12,65 мСм. Осад, який утворився, видаляли за допомогою центрифугування і потім рН фугату регулювали до значення 3 з допомогою розведеною НСl. Підкислений фугат потім концентрували з обсягу 66 л до об'єму 5 л на PES-мембрані за кордоном пропускання молекулярної маси 10000 дальтон. Концентрат потім піддавали диафильтрации на тій же мембрані з використанням 25 л води, очищеної з використанням зворотного осмосу, з регулюванням рН до 3 з допомогою НС1 розведеною, Разом з додатковим білком, витягнутим з надосадової рідини, загальне вилучення фільтрованого розчину білка склав 37,1%. Підданий диафильтрации ультраконцентрат сушили з отриманням продукту з сод�ошкових продуктів оцінювали за допомогою приладу «HunterLab ColorQuest XE» в режимі роботи у відбитому світлі. Колірні тональності представлені у Таблиці 2:

Таблиця 2
Бали «HunterLab» для сухих продуктів
зразокL*a*b*
S005-J27-08AS30087,06-0,2810,04
S005-К19-08AS30085,980,7210,91
S005-J27-08AS20084,510,5610,51
S005-К19-08AS200Ca86,870,589,53

Як видно з Таблиці 2, колір усіх сухих продуктів був досить світлим.

Цей Приклад містить оцінку термостабільності у воді ізолятів соєвого білка, отриманих способом Прикладу 1 (S300, S200, S200Ca).

Отримували 2 мас./про.% розчин білка кожного продукту в воді і рН регулювали до 3. Прозорість ці�. �атем розчини нагрівали до 95°С, підтримували цю температуру протягом 30 секунд і потім швидко охолоджували до кімнатної температури в крижаній бані. Після цього прозорість підданих термообробці розчинів знову вимірювали.

Прозорість розчинів білка перед і після нагрівання представлені нижче в Таблиці 3:

Таблиця 3
Вплив термообробки на прозорість різних зразків
зразокКаламутність ( % )Каламутність (%) після
нагріваннямнагрівання
S005-J27-08AS30024,921,1
S005-К19-08AS30030,529,6
S005-J27-08AS20011,03.2
S005-К19-08AS200Ca7,37,9

Як видно з Таблиці 3,тільки прозорими. Всі ці розчини були термостабильни з рівнем каламутності, який по суті залишався постійним при нагріванні або фактично поліпшувався.

Приклад 3:

Цей Приклад містить оцінку розчинності у воді ізолятів соєвого білка, отриманих способом Прикладу 1 (S300, S200, S200Ca). Розчинність тестували на підставі розчинності білка (так званий спосіб по білку, модифікована версія процедури, описаної у Morr et al., J. Food Sci. 50:1715-1718) і загальної розчинності продукту (так званий метод осідання).

Кількість білкового порошку, достатню для забезпечення 0,5 г білка, зважували в хімічному стакані, потім додавали невелику кількість очищеної зворотним осмосом (RO) води, і перемішували суміш до тих пір, доки не утворювалася однорідна маса. Додавали додаткову воду, доводячи об'єм приблизно до 45 мл Вміст хімічного склянки потім повільно перемішували протягом 60 хвилин з допомогою магнітної мішалки. рН визначали відразу після диспергування білка і регулювали до відповідного рівня(2, 3, 4, 5, 6 або 7) з допомогою розлучених NaOH або НС1. Зразок також отримували при природному рН. Для зразків з регулюванням рН, рН вимірювали і коректували два рази під час 60-минутн�олучением 1% мас./про. білкової дисперсії. Вміст білка в дисперсіях вимірювали за допомогою приладу «LECO FP528 Nitrogen Determinator». Аликвоти (20 мл) дисперсій потім переносили у попередньо зважені центрифужні пробірки, які сушили протягом ночі в сушильній шафі при 100°С, потім охолоджували в ексикаторі і закривали кришками. Зразки центрифугували при 7800 g протягом 10 хвилин, що призводило до осадженню нерозчинного матеріалу й одержання прозорої надосадової рідини. Вміст білка в надосадовій рідині вимірювали за допомогою LECO-аналізу, після чого надосадову рідину і кришки пробірок викидали, і сушили матеріал осаду протягом ночі в сушильній шафі при 100°С. На наступний ранок пробірки переносять в ексикатор і давали можливість охолонути. Масу сухого матеріалу осаду записували. Масу сухого залишку вихідного білкового порошку розраховували шляхом множення маси порошку на фактор ((100-вміст вологи у порошку (%))/100). Розчинність продукту потім розраховували двома різними шляхами:

1) Розчинність (спосіб по білку) (%)=(% білка в надосадовій рідині /% білка у вихідній дисперсії)×100

2) Розчинність (спосіб за осідання) (%)=(1-(маса сухого нерозчинного матеріалу осаду / ((маса 20 мл �тов білка, отриманих в Прикладі 1 у воді (1% білок), представлені в Таблиці 4:

Таблиця 4
Природне значення рН розчину білка, отриманого у воді при вмісті білка 1%
ПартіяПродуктПриродний рН
S005-J27-08AS3006,67
S005-К19-08AS3006,76
S005-J27-08AS2006,70
S005-К19-08AS200Ca3,29

Отримані результати розчинності представлені нижче в Таблицях 5 і 6:

Таблиця 5
Розчинність продуктів при різних значеннях рН, заснована на способі по білку
ПродуктрН2рН3рН4рН5рН6рН7Їсть.
S005-J27-08AS30010094,243,419.191,999,195,0
S005-К19-08AS30010010085,38,123,710094,7
S005-J27-08AS20091,510098,80,076,794,489,5
S005-К19-08AS200Ca94,7100100100

Таблиця 6
Розчинність продуктів при різних значеннях рН, заснована на способі за осадку
Розчинність (спосіб за осідання) (%)
ПартіяПродуктрН2рН3рН4рН5рН6рН7Їсть. РН
S005-J27-08AS30097,197,055,429,391,794,586,9
S005-К19-08AS30096,596,176,35,729,193,196,997,896,315,186,197,998,1
S005-К19-08AS200Ca98,295,897,231,455,071,198,3

Як видно з результатів Таблиць 5 і 6, продукти S3 00 були дуже добре розчиняються при значеннях рН 2, 3 і 7. S200 були дуже добре розчиняються при рН 2-4 і 7. S200Ca були дуже добре розчиняються в інтервалі рН 2-4.

Приклад 4:

Цей Приклад містить оцінку прозорості ізолятів соєвого білка, отриманих методом Прикладу 1 (S300, S200, S200Ca).

Прозорість 1% мас./про. розчинів білка, отриманих як описано в Прикладі 3, оцінювали шляхом вимірювання поглинання при 600 нм, причому більш низька бальна оцінка поглинання вказувала на більш високу прозорість. Аналіз зразків на приладі «HunterLab ColorQuest XE» в режимі роботи в прохідному світлі також дає показники відсотка каламутності, іншого запобіжного прозорості.

Результати прозорості представлений�бліцу 7Прозорість розчинів білка при різних значеннях рН визначена за А600А600ПартіяПродуктрН2рН3рН4рН5рН6рН7Їсть. РНS005-J27-08AS3000,0250,064>3,0>3,01,5680,8192,482S005-К19-08АS3000,0590,1171,995>3,0>3,00,3190,468S005-J27-08AS2000,0530,0700,080S005-К19-08АS200Ca0,0310,0400,066>3,0>3,01,9220,047

S300
Таблиця 8
Прозорість розчинів білка при різних значеннях рН певна аналізом «HunterLab»
Показники каламутності за «HunterLab» (%)
ПартіяПродуктрН2рН3рН4рН5рН6рН7Їсть. РН
S005-J27-08AS3008,116,398,999,997,65,816,992,493,493,440,254,1
S005-J27-08AS2005,66,414,497,486,58,19,2
S005-К19-08АS200Ca1,23,37,193,692,992,42,9

Як видно з результатів Таблиці 7 та 8, розчини S300 були прозорими при рН 2 і злегка каламутними при рН 3. Розчини цього продукту при більш високих значеннях рН були досить каламутними. Розчини S200 і S200Ca були прозорими в інтервалі рН 2-4, і розчини S200 також були прозорими при природному рН і при рН 7.

Приклад 5:

Цей приклад містить оцінку розчинності в безалкогольному напої («Sprite») і спортивному напої («Orange Gatorad�єм білка, доданого до напоїв без корекції рН, і знову визначали розчинність напоїв, збагачених білком, з регулюванням рН до вихідного рівня напоїв.

При оцінці розчинності без корекції рН зважували достатню кількість порошку для забезпечення 1 г білка і перемішували до утворення однорідної маси. Додавали додатковий напій для доведення об'єму до 50 мл і потім розчини перемішували протягом 60 хвилин з отриманням на виході 2 мас./про.% білкової дисперсії. Вміст білка зразків аналізували з використанням приладу «LECO FP528 Nitrogen Determinator», потім аликвоту напоїв, що містять білок, центрифугували при 7800 g протягом 10 хвилин і вимірювали вміст білка в надосадовій рідині.

Розчинність (%)=(% білка в надосадовій рідині/% білка у вихідній дисперсії)×100

Коли розчинність оцінювали при корекції рН, то вимірювали рН безалкогольного напою («Sprite») (3,39) і спортивного напою («Orange Gatorade») (3,19) без білка. В хімічному стакані зважували достатню кількість білкового порошку для забезпечення 1 г білка, додавали невелику кількість напою і перемішували з утворенням однорідної маси. Додавали додатковий напій для доведення обсягу прибли�містячих білок, вимірювали і потім регулювали до вихідного рН розчину без білка з допомогою НС1 або NaOH за необхідності. Загальний обсяг кожного розчину потім доводили до 50 мл з допомогою додаткового напою з отриманням на виході 2 мас./про. % білкової дисперсії. Потім вміст білка зразків аналізували з використанням приладу «LECO FP528 Nitrogen Determinator», після чого аликвоту напоїв, що містить білок, центрифугували при 7800 g протягом 10 хвилин і вимірювали вміст білка в надосадовій рідині.

Розчинність (%)=(% білка в надосадовій рідині/% білка у вихідній дисперсії)×100

Отримані результати представлені нижче в Таблиці 9:

Таблиця 9
Розчинність продуктів «Sprite» і «Orange Gatorade»
Без корекції рНЗ корекцією рН
ПартіяПродуктРозчинність (%) в «Sprite»Розчинність (%) в «Orange Gatorade»Раст�005-J27-08AS30025,642,287,990,3
S005-К19-08AS3004,871,095,385,2
S005-J27-08AS20017.369,966,574,4
S005-К19-08AS200Ca95,710094,1100

Як видно з результатів Таблиці 9, S200Ca є продуктом, який краще розчинний у «Sprite» і «Orange Gatorade». Це підкислений продукт і таким чином надає невеликий вплив на рН напою. Інші продукти не подкислени і тому їх розчинність покращилася при корекції рН напоїв. Після корекції рН розчинність продуктів S300 була досить хорошою, але розчинність S200 була несподівано низькою з урахуванням результатів розчинності отриманих у воді в Прикладі 3.

<� спортивному напої, отриманих способом Прикладу 1 (S300, S200, S200Ca).

Прозорість 2 мас./про.% білкових дисперсій в безалкогольному напої («Sprite») і спортивному напої («Orange Gatorade») в Прикладі 5 оцінювали способами, описаними в Прикладі 4. Для вимірювання поглинання при 600 нм, спектрофотометр перед здійсненням вимірювань обнуляли з допомогою відповідного напою.

Отримані результати представлені у Таблицях 10 та 11:

>3,0
Таблиця 10
Прозорість (А600) продуктів «Sprite» і «Orange Gatorade»
Без корекції рНЗ корекцією рН
ПартіяПродуктА600 в «Sprite»А600 в «Orange Gatorade»А600 в «Sprite»А600 в «Orange Gatorade»
S005-J27-08AS300>3,0>3,01,7301,740
1,3391,028
S005-J27-08AS200>3,02,8161,5601,560
S005-К19-08AS200Ca0,0840,0190,0930,071

Таблиця 11
Показники каламутності «HunterLab» для продуктів «Sprite» і «Orange Gatorade»
Без корекції рНЗ корекцією рН
ПартіяПродуктКаламутність (%) в «Sprite»каламутність (%) в «Orange Gatorade»Каламутність (%) в «Sprite»каламутність (%) в «Orange Gatorade»
Без білкаS005-J27-08AS30097,798,189,389,9
S005-К19-08AS30093,693,594,986,3
S005-J27-08AS20097,498,288,690,4
S005-К19-08AS200Ca12,346,719,553,3

Як видно з результатів у Таблицях 10 і 11, продукт S200Ca надає дуже малий вплив на прозорість «Sprite» і «Orange Gatorade». Однак S200Ca в «Sprite» був злегка мутним, особливо при тестуванні з корекцією рН. Зразки «Sprite» і «Orange Gatorade», що містять S300 і S200, були дуже мутними, не дивлячись на застосування корекції рН або на її відсутність.

Приклад 7:

Цей Приклад ілюструє отримання ізоляту соєвого білка з концентрованого ультраконцентрата (S500) екстракцією хлор 0,15 М розчину NaCl при температурі навколишнього середовища і перемішували протягом 30 хвилин з отриманням водного розчину білка. Залишився соєвий порошок видаляли і отриманий в результаті розчин білка осветляли шляхом центрифугування і фільтрування з отриманням 97 л фільтрованого розчину білка, що має вміст білка 1,14 мас.%.

Розчин білкового екстракту зменшували в обсязі до 7 л шляхом концентрування на PVDF-мембрані, що має кордон пропускання молекулярної маси 5000 дальтон, з отриманням концентрованого розчину білка з вмістом білка 14,83 мас.%.

Концентрований розчин білка потім піддавали диафильтрации з використанням 14 л 0,075 М розчину NaCl. Підданий диафильтрации ультраконцентрат мав кінцеву масу 6,14 кг і вміст білка 14,16 мас.% з отриманням на виході 78,4 мас.% фільтрованого розчину білка. Підданий диафильтрации ультраконцентрат сушили з утворенням продукту з вмістом білка 95,45% (N×6,25) з розрахунку на суху масу. Продукт отримав позначення S005-L17-08A S500.

3,2 мас./про.% білковий розчин S500 отримували у воді і рН знижували до 3 з використанням розведеною НСl. Колір і прозорість потім оцінювали з використанням приладу «HunterLab ColorQuest XE» в режимі роботи в прохідному світлі.

Значення кольору і прозорості вказані нижче в Таблиці 12:

зразок
L*а*b*каламутність(%)
S50094,86-1,1515,4522,0

Як видно з таблиці 12, колір розчину S500 при рН 3 був цілком світлим, але розчин також був мутним.

Колір сухого порошку також оцінювали за допомогою інструменту «HunterLab ColorQuest XE» в режимі роботи у відбитому світлі. Значення кольору вказані нижче в Таблиці 13:

Таблиця 13
Бали «HunterLab» для сухого зразка S005-L17-08A S500
зразокL*а*b*
S50084,710,1414,88

Як видно з таблиці 13, колір сухого продукту був досить світлим.

Приклад 8:

Цей приклад містить оцінку термічної стабільності у воді ізоляту сорректировали рН до 3. Прозорість розчину оцінювали шляхом вимірювання каламутності за допомогою інструменту «HunterLab ColorQuest XE» в режимі роботи в прохідному світлі. Розчин потім нагрівали до 95°С, витримували при цій температурі протягом 30 секунд і потім негайно охолоджували до кімнатної температури в крижаній бані. Прозорість обробленого нагріванням розчину знову вимірювали.

Прозорість розчину білка до і після нагрівання викладена нижче в таблиці 14:

Таблиця 14
Ефект термічної обробки на прозорість розчину зразка S005-L17-08A S500
ЗразокКаламутність (%) до нагріванняКаламутність (%) після нагрівання
S5007,99,8

Як можна бачити в таблиці 14; зразок S500 дав досить прозорий розчин у воді при рН 3. Зразок був термостабільним, з рівнем каламутності який лише трохи змінився при нагріванні.

Приклад 9:

Цей приклад містить оцінку розчинності у воді ізоляту соєвого білка, отриманого способированная версія процедури Morr et al., J. Food Sci. 50: 1715-1718) і на основі розчинності загального продукту (названої способом осідання).

Достатня кількість білкового порошку протеїновий порошок для забезпечення 0,5 г білка зважували в хімічному стакані, а потім невелику кількість очищеної зворотним осмосом (RO) води додавали до суміші, перемішували суміш до утворення однорідної маси. Потім додавали воду для доведення об'єму приблизно до 45 мл Після цього вміст хімічного склянки повільно перемішували протягом 60 хвилин з допомогою магнітної мішалки. рН визначали відразу ж після диспергування білка і коректували рН до відповідного рівня (2, 3, 4, 5, б або 7) з розведеним NaOH або НС1. Зразок також готували при природному рН. Для зразків з регулюванням рН, рН вимірювали і коректували два рази під час 60-хвилинного перемішування. Після 60-хвилинної перемішування, доводили загальний обсяг зразків до 50 мл з допомогою RO-води, з отриманням 1% мас./про. білкової дисперсії. Вміст білка в дисперсіях вимірювали за допомогою приладу «LECO FP528 Nitrogen Determinator». Аликвоти (20 мл) дисперсій потім переносили у попередньо зважені центрифужні пробірки, які сушили протягом ночі в сушильній шафі при 100°С, потім охолоджували в эксикаттворимого матеріалу й одержання прозорої надосадової рідини. Вміст білка в надосадовій рідині вимірювали за допомогою LECO-аналізу, після чого надосадову рідину і кришки пробірок викидали, і сушили матеріал осаду протягом ночі в сушильній шафі при 100°С. На наступний ранок пробірки переносять в ексикатор і давали можливість охолонути. Масу сухого матеріалу осаду записували. Масу сухого залишку вихідного білкового порошку розраховували множенням маси використаного порошку на фактор (100 - вміст вологи у порошку (%))/100). Розчинність продукту потім розраховували двома різними шляхами:

1) Розчинність (спосіб по білку) (%)=(% білка в надосадовій рідині /% білка у вихідній дисперсії)×100

2) Розчинність (спосіб за осідання)(%)=(1-(маса сухого нерозчинного матеріалу осаду / ((маса 20 мл дисперсії / маса 50 мл дисперсії)×вихідну масу сухого порошок білка)))×100

Природне значення рН білкового ізоляту отриманого в Прикладі 7 у воді (1% розчин) представлено в Таблиці 15:

Таблиця 15
Природне рН розчину S500, отриманого у воді при вмісті білка 1%
Партія<">S005-L17-08AS5006,61

Отримані результати розчинності представлені нижче в Таблицях 16 і 17:

Таблиця 16
Розчинність S500 при різних значеннях рН, заснована на способі по білку
Розчинність (спосіб по білку) (%)
ПартіяПродуктрН2рН3рН4рН5рН6рН7Їсть. рН
S005-L17-08AS50092,610060,426,988,310092,6

Таблиця 17
Розчинність (спосіб за осідання) (%)
ПартіяПродуктрН2рН3рН4рН5рН6рН7Їсть. рН
S50097,897,568,330,384,997,497,6

Як видно з результатів Таблиці 16 і 17, продукт S500 був дуже добре розчинний при рН 2, 3 і 7, і при природному рН.

Приклад 10:

Цей приклад містить оцінку прозорості у воді ізоляту соєвого білка, отриманого способом прикладу 7 (S500).

Прозорість 1% мас./про. розчину білка, отриманого як описано в Прикладі 9, оцінювали шляхом вимірювання поглинання при 600 нм, оцінювали шляхом вимірювання поглинання при 600 нм, причому більш низька бальна оцінка поглинання вказувала на більш високу прозрач�цента каламутності, іншого запобіжного прозорості.

Отримані результати прозорості представлені нижче в Таблиці 18 і 19:

Таблиця 18
Прозорість розчину S500 при різних значеннях рН, визначена за А600
А600
ПартіяПродуктрН2рН3рН4рН5рН6рН7Їсть. рН
S5000,0200,044>3.0>3,01,4990,0480,061

Таблиця 19
Прозорість розчину S500 при різних значеннях рН определс8">Показники каламутності за «HunterLab» (%)
ПартіяПродуктрН2рНЗрН4рН5рН6рН7Їсть. рН
S005-L17-08АS5000,66,595,395,990,87,05,5

Як видно з результатів Таблиці 18 і 19, продукт S500 був дуже добре розчинний при рН 2, 3 і 7, і при природному рН.

Приклад 11:

Цей приклад містить оцінку розчинності в безалкогольному напої («Sprite») і в спортивному напої («Orange Gatorade») ізоляту соєвого білка, отриманого способом прикладу 7 (S500). Розчинність визначали з використанням білка, доданого до напоїв без корекції рН, і знову визначали розчинність напоїв, збагачених білком, з регулюванням рН до вихідного рівня напоїв.

Якщо розчинність оцінювали без корекції рН, достатня кількість белковогоемешивали до утворення однорідної маси. Додатковий напій додавали для доведення об'єму до 50 мл, і потім розчини повільно перемішували на магнітній мішалці протягом 60 хвилин для отримання 2 мас./про.% білкової дисперсії. Вміст білка зразків аналізували з використанням приладу «LECO FP528 Nitrogen Determinator», потім аликвоти напоїв, що містять білок центрифугували при 7800 g протягом 10 хвилин і вимірювали вміст білка в надосадовій рідині.

Розчинність (%)=(% білка в надосадовій рідині /% білка у вихідній дисперсії)×100

Коли розчинність оцінювали при корекції рН, то вимірювали рН безалкогольного напою («Sprite») (3,39) і спортивного напою («Orange Gatorade») (3,19) без білка. В хімічному стакані зважували достатню кількість білкового порошку для забезпечення 1 г білка, додавали невелику кількість напою і перемішували з утворенням однорідної маси. Додавали додатковий напій для доведення об'єму приблизно до 45 мл, і потім розчини повільно перемішували на магнітній мішалці протягом 60 хвилин для отримання 2 мас./про. % білкової дисперсії. рН напоїв, що містять білки, вимірювали і потім при необхідності коригували до значення вихідного рН, без білка, за допомогою НС1 або NaOH. Загальний обсяг кожного�ой дисперсії. Потім вміст білка зразків аналізували з використанням приладу «LECO FP528 Nitrogen Determinator», після чого аликвоту напоїв, що містить білок, центрифугували при 7800 g протягом 10 хвилин і вимірювали вміст білка в надосадовій рідині.

Розчинність (%)=(% білка в надосадовій рідині /% білка у вихідній дисперсії)×100

Отримані результати представлені нижче в Таблиці 20:

Таблиця 20
Розчинність S500 в «Sprite» і «Orange Gatorade»
Без корекції рНЗ корекцією рН
ПартіяПродуктРозчинність (%) в «Sprite»Розчинність (%) в «Orange Gatorade»Розчинність (%) в «Sprite»Розчинність (%) в «Orange Gatorade»
S005-L17-08AS50022,550,082,0

Приклад 12:

Цей приклад містить оцінку прозорості в безалкогольному напої ізоляту соєвого білка, отриманого способом прикладу 7 (S500).

Прозорість 2 мас./про.% білкових дисперсій, приготованих в безалкогольному напої («Sprite») і в спортивному напої («Orange Gatorade») в прикладі 11, оцінювали за допомогою методів, описаних у прикладі 10. Для вимірювання поглинання при 600 нм, спектрофотометр перед здійсненням вимірювань обнуляли з допомогою відповідного напою. Отримані результати представлені в Таблицях 21 і 22:

Таблиця 21
Прозорість (А600) продуктів «Sprite» і «Orange Gatorade»
Без корекції рНЗ корекцією рН
ПартіяПродуктА600 в «Sprite»S005-L17-08AS500>3,0>3,01,0561,710

Таблиця 22
Показники каламутності «HunterLab» для продуктів «Sprite» і «Orange Gatorade»
Без корекції рНЗ корекцією рН
ПартіяПродуктКаламутність (%) в «Sprite»каламутність (%) в «Orange Gatorade»каламутність(%) в «Sprite»каламутність (%) в «Orange Gatorade»
Без білка0,044,00,044,0
S005-L17-08AS50097,598,183,6

Таким чином, можуть бути виготовлені ізоляти білка сої, з допомогою яких можуть бути отримані термостабільні і прозорі водні розчини при кислих значеннях рН. У межах обсягу домагань цього винаходу можливі модифікації.

1. Спосіб одержання продукту соєвого білка, що має вміст білка, що становить, щонайменше, 60 мас. % переважно щонайменше 90 мас. %, ще більш переважно 100 мас. % (Ν x 6,25) з розрахунку на суху масу, який включає:
(a) (i) додавання солі кальцію або інший двовалентній солі до надосадової рідини, отриманої в результаті осадження мицеллярной маси соєвого білка, з отриманням провідності від 2 мСм до 30 мСм, або
(ii) часткове концентрування надосадової рідини, отриманої в результаті осадження мицеллярной маси соєвого білка, до отримання концентрації білка менше 50 г/л і додавання кальцієвої солі або інший двовалентній солі до частково концентрованої надосадової рідини з отриманням провідності від 2 мСм до 30 мСм, або
(iii) концентрування надосадової рідини, отриманої в результаті осадження мицеллярной маси соєво двовалентній солі до концентрованої надосадової рідини з отриманням провідності від 2 мСм до 30 мСм,
(b) видалення осаду з отриманого в результаті стадії (а) розчину з отриманням прозорого розчину,
(c) необов'язкове регулювання pH прозорого розчину до значення від 1,5 до 4,4, переважно від 2,0 до 4,0,
(d) (i) у разі стадії (a)(i), концентрування або (ii) у разі стадії (a)(ii), додаткове концентрування прозорого розчину з необов'язковим регулюванням pH до отримання вмісту білка від 50 до 400 г/л, переважно від 100 до 250 г/л, з отриманням прозорого концентрованого розчину соєвого білка,
(e) необов'язкову диафильтрацию прозорого концентрованого розчину білка та
(f) сушку концентрованого розчину.

2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що на зазначеній стадії концентрації (d)(i), (а)(iii) або (а)(ii), та/або на додатковій стадії концентрації (d)(ii) виконують ультрафільтрацію і/або зазначену необов'язкову стадію диафильтрации виконують з використанням мембрани за кордоном пропускання молекулярної маси від 3000 до 1000000 Дальтон, переважно від 5000 до 100000 Дальтон.

3. Спосіб за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що стадію диафильтрации виконують з використанням води, підкисленої води, розведеного сольового розчину або підкисленого розведеного солевог�але з використанням від 2 до 40 обсягів, більш переважно з використанням від 5 до 25 обсягів диафильтрационного розчину, переважно, щонайменше, частково в присутності антиоксиданта.

4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що концентрований і необов'язково диафильтрованний розчин соєвого білка, якщо він ще не підкислити, то його підкислюють до рн від 2 до 4 перед сушінням.

5. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що прозорий підкислений розчин соєвого білка піддають стадії термообробки для інактивації термочутливих антиживильних факторів, переважно термочутливих інгібіторів трипсину, переважно при температурі від 70°C до 100°C протягом від 10 с до 60 хв, більш переважно від 85°C до 95°C протягом від 30 с до 5 хв, і в якому на стадії термообробки також обов'язково пастеризують прозорий підкислений розчин білка, і в якій термооброблений прозорий підкислений розчин соєвого білка необов'язково охолоджують до температури від 2°C до 60°C, переважно, від 20°C до 35°C, для подальшої обробки.

6. Спосіб за п. 3, який відрізняється тим, що стадії концентрації і/або диафильтрации проводять для видалення інгібіторів трипсину.

7. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що восстанавливо диафильтрации, та/або на стадії (с) до концентрованого та необов'язково диафильтованному розчину соєвого білка до сушіння і/або на стадії (d) до висушеного продукту соєвого білка для руйнування або перегрупування дисульфідних зв'язків інгібіторів трипсину, щоб зменшити активність інгібіторів трипсину.

8. Продукт соєвого білка, отриманий способом по кожному з пунктів 1-7.

9. Продукт соєвого білка з п. 8, який змішаний з водорозчинними порошковими матеріалами для отримання водних розчинів суміші, де суміш переважно є порошковим напоєм.

10. Напій, який представляє собою кислий розчин з розчиненим у ньому продуктом соєвого білка з п. 8 або п. 9.

11. Спосіб одержання продукту соєвого білка, що має вміст білка щонайменше 60 мас. %, переважно щонайменше 90 мас. %, ще більш переважно 100 мас. % (Ν x 6,25) з розрахунку на суху масу, який включає:
(a) екстракцію джерела соєвого білка для солюбілізації соєвого білка у вихідній речовині і освіти водного розчину соєвого білка, що має pH від 5 до 7, переважно використовуючи водний розчин моновалентною солі, переважно розчин хлориду натрію, що має концентрацію від 0,05 до 1,0 М, предпочтитель�вета,
(c) концентрування водного розчину соєвого білка до концентрації від 50 до 400 г/л, переважно від 100 до 250 г/л,
(d) необов'язково диафильтрацию концентрованого розчину соєвого білка з отриманням концентрованого і необов'язково диафильтрованного розчину соєвого білка,
(e) необов'язково обробку концентрованого і необов'язково диафильтрованного розчину соєвого білка адсорбентом для видалення сполук, що дають колір і/або запах,
(f) необов'язково піддає зазначеного концентрованого і необов'язково диафильтрованного розчину соєвого білка стадії пастеризації шляхом нагрівання розчину до температури від 55°C до 70°C протягом від 30 до 60 хв, переважно від 60°C до 65°C протягом від 10 хв до 15 хв, і необов'язково охолодження пастеризованого розчину до температури від 25°C до 40°C для подальшої обробки та
(g) (i) підкислення концентрованого і необов'язково диафильтрованного, необов'язково пастеризованого розчину соєвого білка до значення рн від 2,0 до 4,0, і сушку підкисленого розчину соєвого білка, або
(ii) розведення концентрованого і необов'язково диафильтрованного розчину соєвого білка, переважно у 5-25 разів, більш переважно в 10-20 ра�е можливості мицеллам білка злипатися/з'єднуватися в міцелярно масу соєвого білка, відділення мицеллярной маси соєвого білка від надосадової рідини, підкислення мицеллярной маси соєвого білка до значення рн від 2,0 до 4,0, і сушку відокремленою і підкисленою мицеллярной маси соєвого білка.

12. Спосіб за п. 11, відрізняється тим, що концентрування водного розчину соєвого білка виконують ультрафільтрацією та/або необов'язково диафильтрацию концентрованого соєвого білка виконують з використанням мембрани за кордоном пропускання молекулярної маси від 3000 до 1000000 Дальтон, переважно від 5000 до 100000 Дальтон.

13. Спосіб за п. 11, відрізняється тим, що стадію диафильтрации виконують із застосуванням сольового розчину з таким же pH і з приблизно такою ж або меншою молярностью, ніж у экстрагирующего сольового розчину, в розчині соєвого білка до або після його повного концентрування, переважно використовуючи від 2 до 40 обсягів фільтраційного розчину, більш переважно від 5 до 25 обсягів диафильтрационного розчину, переважно, щонайменше, частково в присутності антиоксиданта.

14. Спосіб за п. 11, відрізняється тим, що або виконують стадію (g)(i) і концентрований і необов'язково диафильтрованний, необов'язково пастеризований розчин соєвого белкаН від 2,9 до 3,2 перед сушінням.

15. Спосіб за п. 11, відрізняється тим, що або виконують стадію (g)(i) і підкислений розчин соєвого білка піддають стадії термообробки, інактивуючи термолабільні антипитательние фактори, переважно термолабільні інгібітори трипсину, перед сушінням, в якому стадію термообробки переважно виконують при температурі від 70°C до 100°C протягом періоду часу від 10 с до 60 хв, більш переважно від 85°C до 95°C протягом від 30 с до 5 хв, або виконують стадію (g)(ii) і підкислений розчин РММ піддають стадії термообробки, інактивуючи термолабільні антипитательние фактори, переважно термолабільні інгібітори трипсину, перед сушінням, в якому стадію термообробки переважно виконують при температурі від 70° до 100°C протягом періоду часу від 10 с до 60 хв, більш переважно від 85°C до 95°C протягом від 30 с до 5 хв, і необов'язково охолодження термообробленого розчину до температури від 2°C до 60°C, переважно від 20°C до 35°C для подальшої обробки.

16. Спосіб за п. 13, відрізняється тим, що стадії концентрування і/або необов'язковою диафильтрации проводять для видалення інгібіторів трипсину.

17. Спосіб за п. 11, відрізняється тим, що восстанавливаюьной диафильтрации, та/або на стадії (с) до концентрованого та необов'язково диафильтрованному розчину соєвого білка до сушіння, та/або на стадії (d) до висушеного продукту соєвого білка для руйнування або перегрупування дисульфідних зв'язків інгібіторів трипсину, щоб зменшити активність інгібіторів трипсину.

18. Продукт соєвого білка, отриманий способом по кожному з пунктів 11-17.

19. Продукт соєвого білка з п. 18, який змішаний з водорозчинними порошковими матеріалами для отримання водних розчинів суміші, де суміш переважно є порошковим напоєм.

20. Напій, який представляє собою кислий розчин з розчиненим у ньому продуктом соєвого білка з п. 18 або п. 19. 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до виробництва напоїв на основі рослин. Композиція фитонапитка за першим варіантом включає сухі подрібнені рослинні компоненти: лист сени, квітки цмину піскового, листя кропиви, та додатково містить листя м'яти перцевої, траву череди і манжетку звичайну. Композиція фитонапитка за другим варіантом включає сухі подрібнені рослинні компоненти: оман високий, фіалку триколірну, звіробій продірявлений, і додатково містить квітки чорної бузини, мати-й-мачуху, материнку звичайну, липовий цвіт, шавлія лікарська, солодку голу, лист евкаліпта кулькового і медунку. Композиція фитонапитка за третім варіантом включає сухі подрібнені рослинні компоненти: польовий хвощ, спориш, плоди шипшини, кропиву, листя малини, гречку посівну, і додатково містить листя лохини, медунку, яснотку, деревій і кипрей. У кожному з трьох варіантів всі компоненти містяться в рівних частках. Забезпечується підвищення оздоровчого впливу на організм людини. 3.н.п. ф-ли.
Група винаходів відноситься до молочної промисловості. Порошкоподібна композиція придатна для отримання швидкорозчинного підкисленого молочного напою з рН від 5,0 до 6,2 з використанням пастеризованого рідкого молочного продукту незалежно від способу його пастеризації і містить, щонайменше, одну харчову одноосновную сіль полипротонной кислоти з рКа менш ніж 4,4 і необов'язково підсолоджувач, загусник, буферну сіль, харчове волокно, агент наповнювач, агент проти злежування, ароматизатор і барвник з мінімальним перемішуванням до одержання підкисленого молочного напою. Композиція по суті вільна від звичайних харчових кислот. Інший варіант композиції включає додавання до порошкоподібної композиції пастеризованого порошкоподібного молочного продукту для отримання швидкорозчинного підкисленого молочного напою. Напій включає об'єднання пастеризованого молочного продукту і порошкоподібної композиції. Група винаходів забезпечує отримання напою з хорошими органолептичними властивостями, гладкою текстурою, без коагуляції білка, при цьому напій одержують швидко і легко без інтенсивного перемішування з молочними продуктами, напри молочними продуктами. 4 н. і 10 з.п. ф-ли, 1 табл., 5 пр.

Швидкорозчинний продукт для отримання напою

Винахід відноситься до способу виробництва швидкорозчинного продукту для отримання напою, який при відновленні рідиною утворює спінену поверхню. Спосіб використовують пористий порошок-основу, має пористість частинок, щонайменше, 35%. Об'єм пор, заповнених кристалами льоду, менше 2,5 мг/л і розмір пор, заповнених кристалами льоду, менше 3 мкм. Це забезпечує отримання напою, при відновленні якого отримують напій з поліпшеною спіненої поверхнею за рахунок тонкодисперсної і однорідної пінки. 4 н. і 15 з.п. ф-ли, 6 пр., 3 іл.
Група винаходів відноситься до харчової промисловості. Екстрагують джерело соєвого білка водним розчином кальцієвої солі. Відокремлюють водний розчин соєвого білка від джерела соєвого білка і концентрують розчин з використанням селективного мембранного методу при збереженні постійної іонної сили. Можливе проведення стадії диафильтрации концентрованого розчину соєвого білка. Проводиться сушка розчину соєвого білка або розведення концентрованого розчину соєвого білка з водою для утворення осаду, відділення осаду від води для розбавлення і сушка відокремленого осаду, де концентрований і необов'язково диафильтрованний розчин соєвого білка підкисляють до рн 2,5-4,4 перед розведенням, поділом або сушкою, або розведення концентрованого розчину соєвого білка з водою для утворення осаду, підкислення суміші осаду і води для розбавлення для повторного розчинення білка з утворенням прозорого розчину соєвого білка, концентрування прозорого підкисленого розчину соєвого білка шляхом використання селективного мембранного методу при збереженні, по суті, постійної іонної сили, необов'язкова диафильтрация розчину соєвого білка і сушкай з водорозчинними порошкоподібними речовинами для отримання водних розчинів суміші. Кислий розчин з розчиненим у ньому соєвим білковим продуктом являє собою напій. Соєвий білковий продукт має вміст білка, щонайменше, 60 мас.% (N×6,25) на суху масу. Група винаходів забезпечує продукт, розчинний у кислих середовищах, який утворює прозорі і стійкі до дії високої температури розчини при низькому pH, може використовуватися в напоях без випадання білка в осад. 3 н. і 17 з.п. ф-ли, 27 табл., 11 пр.

Спосіб виробництва сухого концентрату солодового напою.

Винахід відноситься до способу виробництва сухого концентрату солодового напою, а саме солодового какао-напою. Спосіб включає змішування твердих і рідких компонентів напою в одній ємності з отриманням суміші, наражання суміші зазначеної ємності нагрівання до температури від 60 до 80°С при зниженому тиску від 1 до 20 кПа для здійснення сушіння та гранулювання суміші і отримати сухий концентрат солодового напою і вивантаження сухого концентрату солодового напою з ємності. Тверді компоненти включають один або більше компонентів, обираних з какао-порошку, сухого знежиреного молока чи сухого молока або вершків, сухої молочної сироватки, солі, спецій, натуральних барвників, порошкового солодового екстракту, мальтодекстрину і їх суміші. Рідкі компоненти включають одне або більше компонентів, які вибираються з води, солодового екстракту, карамелізованого цукрового сиропу, спецій, соєвого лецитину, натуральних барвників, мальтодекстрину і їх суміші. При цьому тверді компоненти можуть додатково містити цукор, а рідкі - цукровий розчин. 3 н. і 11 з.п. ф-ли, 3 іл., 2 пр.

Переробка свіжих фруктів і овочів, переробка побічних інгредієнтів з овочів і фруктів та застосування перероблених фруктів і овочів в напиткових і харчових продуктах

Винахід відноситься до харчової промисловості, а саме до нового фруктового або овочевого продукту, що містить підсумки або, щонайменше, один фруктовий або овочевий продукт, напою, що містить воду і зазначений продукт, способом переробки вичавок, способом обробки, щонайменше, одного цільного фрукта або овоча і способом поліпшення діспергіруемие вичавок в напоях. Перероблений продукт має розмір частинок менше 250 мікрон. Спосіб переробки вичавок передбачає отримання вичавок шляхом екстрагування соку з цільного фрукта чи овоча, заморожування вичавок, причому вичавки містять шкірку і пульпу. Спосіб поліпшення діспергіруемие вичавок в напоях включає зменшення розміру частинок вичавок до менш 250 мікрон шляхом заморожування вичавок та зменшення розміру частинок вичавок до менш 250 мікрон або до менш 125 мікрон. Продукт має гладку текстуру і хорошу диспергованість, слабку зернистість або не має зернистість. 5 н. і 18 з.п. ф-ли, 9 пр.
Винахід відноситься до суміші електролітів і напоїв, що містять ці суміші. Суміш електролітів складається з лактату натрію та хлориду калію і являє собою порошок для відновлення в напій. Альтернативна суміш електролітів складається з лактату натрію, глюконату калію і хлориду кальцію. Суміш електролітів може бути забезпечена у вигляді напою. При цьому напій містить у межах від 50 до 220 мг натрію на порцію, в межах від 20 до 110 мг калію на порцію, в межах від 80 до 100 мг хлору на порцію і 50 мг кальцію на порцію, де порція містить 240 мілілітрів напою. Як варіант, напій містить воду, щонайменше один підсолоджувач в кількості до 19 мас. %щонайменше одну кислоту в кількості до 1,0 мас. %, а також суміш електролітів, що складається з хлориду натрію лактату натрію і щонайменше одного з цитрату калію і монокалійфосфату. Винахід дозволяє одержати порошки і напої з поліпшеним смаком зважаючи на зменшення солоності порівняно з традиційними регідратаційної продуктами, що містять електроліти. 5 н. і 12 з.п. ф-ли, 29 табл., 30 пр.

Способи і композиції для оптимізації ваги і для поліпшення рівня глюкози в крові

Винахід відноситься до модифікованих харчових продуктів, придатним для регулювання ваги і рівня глюкози в крові. Модифікований харчовий продукт містить придатний в їжу полімерний гідрогель, який представляє собою полісахарид, поперечно-зшитий лимонною кислотою. Запропоновано також спосіб посилення глікемічного контролю у нужденного в цьому суб'єкта, що передбачає пероральне введення вказаному суб'єкту вищеназваного полімерного гідрогелю. Винахід дозволяє посилити насичення, зменшити кількість споживаної їжі, а також покращити глікемічний контроль. 2 н. і 46 з.п. ф-ли, 9 іл., 9 табл., 32 пр.
Винахід відноситься до харчової промисловості та може бути використане в області індивідуального і громадського харчування при виробництві харчових продуктів швидкого приготування. Спосіб отримання гранульованого харчового продукту включає отримання плодово-ягідних концентратів та жому, подрібнення жому, змішування їх з цукровою пудрою, структуроутворювач та іншими рецептурними інгредієнтами. Як структуроутворювач використовують гречану муку, яку екструдують. Екструдат подрібнюють до 180 мкм і вносять у кількості 30-36 мас.%. Суміш гранулюють і сушать до залишкової вологості 8-9% при температурі 50-55°С. Отримані гранули класифікують за розмірами для видалення частинок, розміри яких менше 0,5 мм і більше 3,0 мм, і фасують. Пропонований спосіб дозволяє отримати гранульований харчовий продукт на основі гречаного борошна з поліпшеними органолептичними властивостями, з підвищеним збереженням біологічно активних речовин, виявляє тонізуючий і зміцнюючий ефекти. 2 пр.
Винахід відноситься до харчової промисловості та може бути використане в області індивідуального і громадського харчування при виробництві харчових продуктів швидкого приготування. Спосіб отримання гранульованого харчового продукту включає отримання плодово-ягідних концентратів та жому, подрібнення жому, змішування їх з цукровою пудрою, структуроутворювач та іншими рецептурними інгредієнтами. Як структуроутворювач використовують гречану муку, яку екструдують. Екструдат подрібнюють до 180 мкм і вносять у кількості 30-36 мас.%. Суміш гранулюють і сушать до залишкової вологості 8-9% при температурі 50-55°С. Отримані гранули класифікують за розмірами для видалення частинок, розміри яких менше 0,5 мм і більше 3,0 мм, і фасують. Пропонований спосіб дозволяє отримати гранульований харчовий продукт на основі гречаного борошна з поліпшеними органолептичними властивостями, з підвищеним збереженням біологічно активних речовин, виявляє тонізуючий і зміцнюючий ефекти. 2 пр.

Спосіб одержання білково-вітамінних продуктів з використанням сої

Винахід відноситься до харчової промисловості і може бути використане при отриманні білково-вітамінних продуктів з використанням сої. Спосіб передбачає отримання з насіння сої білкової дисперсної системи шляхом спільної дезінтеграції насіння сої та листової маси черемші у водному середовищі, коагуляцію білка в ній проводять 5%-ним водним розчином або аскорбінової, чи бурштинової, або молочної кислот, або їх композиціями, або їх комбінаціями, при цьому коагулят доводять до вологості 10-80%, а сироватку змішують з томатною пастою у ваговому співвідношенні (1-8):1 з отриманням білково-вітамінних соусів і напоїв. Спосіб дозволяє отримувати білково-вітамінні продукти зеленого кольору з відтінками, з тонким часниковим запахом, що містять біологічно активний комплекс - білки плюс вітамін C плюс β-каротин. 1 іл., 1 пр.
Винахід відноситься до харчової промисловості і може бути використано при приготуванні білково-вуглеводних продуктів на основі сої. Спосіб передбачає спільну дезінтеграцію насіння сої і шкірки плодів сімейства цитрусових у водному середовищі, взятих у співвідношенні 1:1 до отримання білково-вуглеводної тонкодисперсної системи, подальший поділ суміші на білково-вуглеводну дисперсну систему та соєво-цедровий нерозчинний залишок, коагуляцію білка білково-вуглеводної дисперсної системи водним розчином аскорбінової та янтарної кислот, взятих у співвідношенні 1:1, до появи коагулянту, доведення коагулянту до вологості 10-90%. Спосіб дозволяє отримати продукти з високими органолептичними показниками і біологічною цінністю. 1 з.п. ф-ли.
Винахід відноситься до харчової промисловості і може бути використано при приготуванні білково-вуглеводних продуктів на основі сої. Спосіб передбачає спільну дезінтеграцію насіння сої та кореня імбиру в водної середовищі, взятих у співвідношенні 1:1, до отримання тонкодисперсної суспензії, подальше її поділ на соєво-імбирну білкову основу і соєво-імбирний нерозчинний залишок, подальшу коагуляцію білка в соєво-імбирною білкової основі водним розчином аскорбінової кислоти до появи білково-вуглеводного згустку, доведення до вологості 10-90%, а також формування соєво-імбирного нерозчинного залишку в гранули і сушку їх до вмісту сухих речовин 90-92%. Спосіб дозволяє отримати продукти з високими органолептичними властивостями та біологічною цінністю.
Спосіб отримання сирного продукту відноситься до молочної промисловості, переважно до отримання сирних продуктів. Спосіб включає підготовку молочної основи з соєвого молока, внесення в неї соєвого сироватки з кислотністю 2,5-3,0 од. pH, попередньо сброженной закваскою молочнокислих бактерій, коагуляцію і формування сирного продукту, причому в соєву сироватку до зброджування вносять біомасу попередньо дезинтегрированних протококкових мікроводоростей в кількості 20 % від об'єму сироватки, а закваска додатково містить біфідобактерії. Винахід дозволяє підвищити харчову цінність, дієтичні властивості сирного продукту і інтенсифікувати процес зброджування. 2 пр.
Група винаходів відноситься до харчової промисловості. Спосіб отримання соєвого білкового продукту з вмістом соєвого білка, щонайменше, 60 мас.% (N×6,25) на суху масу включає екстракцію джерела соєвого білка з водою при рН від 1,5 до 3,6 з розчиненням соєвого білка з джерела білка і освітою водного розчину соєвого білка, відділення водного розчину соєвого білка залишився джерела соєвого білка, концентрування водного розчину соєвого білка з використанням селективного мембранного методу, необов'язково диафильтрацию концентрованого розчину соєвого білка, сушку розчину соєвого білка. Соєвий білковий продукт змішують з водорозчинними порошковими матеріалами для отримання водних розчинів суміші, де суміш переважно є порошковим напоєм. Отриманий соєвий білковий продукт, переважно напій, може представляти собою кислий розчин або нейтральний розчин з розчиненим у ньому соєвим білковим продуктом. Група винаходів дозволяє отримати продукт без використання хлориду кальцію, розчинного при кислотних значеннях pH pH=7 з утворенням прозорого і стійкого до дії високої температури розчину продукту, пре�п. ф-ли, 18 табл., 10 пр.
Група винаходів відноситься до харчової промисловості. Екстрагують джерело соєвого білка водним розчином кальцієвої солі. Відокремлюють водний розчин соєвого білка від джерела соєвого білка і концентрують розчин з використанням селективного мембранного методу при збереженні постійної іонної сили. Можливе проведення стадії диафильтрации концентрованого розчину соєвого білка. Проводиться сушка розчину соєвого білка або розведення концентрованого розчину соєвого білка з водою для утворення осаду, відділення осаду від води для розбавлення і сушка відокремленого осаду, де концентрований і необов'язково диафильтрованний розчин соєвого білка підкисляють до рн 2,5-4,4 перед розведенням, поділом або сушкою, або розведення концентрованого розчину соєвого білка з водою для утворення осаду, підкислення суміші осаду і води для розбавлення для повторного розчинення білка з утворенням прозорого розчину соєвого білка, концентрування прозорого підкисленого розчину соєвого білка шляхом використання селективного мембранного методу при збереженні, по суті, постійної іонної сили, необов'язкова диафильтрация розчину соєвого білка і сушкай з водорозчинними порошкоподібними речовинами для отримання водних розчинів суміші. Кислий розчин з розчиненим у ньому соєвим білковим продуктом являє собою напій. Соєвий білковий продукт має вміст білка, щонайменше, 60 мас.% (N×6,25) на суху масу. Група винаходів забезпечує продукт, розчинний у кислих середовищах, який утворює прозорі і стійкі до дії високої температури розчини при низькому pH, може використовуватися в напоях без випадання білка в осад. 3 н. і 17 з.п. ф-ли, 27 табл., 11 пр.

Спосіб одержання сухого соєвого концентрату

Винахід відноситься до способу отримання сухого соєвого концентрату і може бути використано в молочній промисловості, кондитерському виробництві, у м'ясній галузі при виготовленні ковбас і напівфабрикатів. Спосіб передбачає тонке подрібнення висушених і очищених від лушпиння, вимитих соєвих бобів, при цьому процес інактивації ферментів проводять у варильній камері кукера шляхом подачі пари при температурі середовища 92-95°C. Отриману подрібнену соєву суспензію фільтрують, виділяють водний екстракт, з якого видаляють шляхом механічного сепарування при температурі 88-90°C рослинні вершки і отримують знежирений водний екстракт соєвих бобів з жирністю не більше 0,7% і кислотністю 10-11°Т. Проводять стерилізацію при температурі 135-137°C протягом 3 хвилин і охолодження до температури не більше 7°C. Знежирений водний екстракт соєвих бобів згущують у вакуум-випарної установки, пастеризують при температурі 75-78°C протягом 15-20 с і висушують у потоці гарячого повітря. Температура вхідного повітря 170-195°C, а виходить 75-90°C. Сухий порошок охолоджують і фасують. Отриманий сухий соєвий концентрат має покращений запах і тривалий термін зберігання. 1 з.п. ф-ли, 2 іл., 3 табл.
Винахід відноситься до харчової промисловості, зокрема до отримання фізіологічно функціональних інгредієнтів, і може бути використане при виробництві функціональних продуктів харчування з використанням сої

Спосіб одержання білково-вітамінно-мінерального концентрату

Винахід відноситься до м'ясної промисловості, зокрема до способів отримання м'ясо-рослинних харчових концентратів з використанням сої
Винахід відноситься до м'ясної промисловості, зокрема до способів отримання м'ясо-рослинних харчових концентратів з використанням сої

Спосіб одержання білково-вітамінних продуктів з використанням сої

Винахід відноситься до харчової промисловості і може бути використане при отриманні білково-вітамінних продуктів з використанням сої. Спосіб передбачає отримання з насіння сої білкової дисперсної системи шляхом спільної дезінтеграції насіння сої та листової маси черемші у водному середовищі, коагуляцію білка в ній проводять 5%-ним водним розчином або аскорбінової, чи бурштинової, або молочної кислот, або їх композиціями, або їх комбінаціями, при цьому коагулят доводять до вологості 10-80%, а сироватку змішують з томатною пастою у ваговому співвідношенні (1-8):1 з отриманням білково-вітамінних соусів і напоїв. Спосіб дозволяє отримувати білково-вітамінні продукти зеленого кольору з відтінками, з тонким часниковим запахом, що містять біологічно активний комплекс - білки плюс вітамін C плюс β-каротин. 1 іл., 1 пр.
Up!