Вентиляційний клапан

 

Винахід відноситься до вентиляційного клапану для регулювання внутрішнього тиску в паливному баку, має корпус клапана, має, щонайменше, одне перше з'єднання з паливним баком і, щонайменше, одне друге з'єднання, яке може бути пов'язане з вентиляційної лінією, що веде до фільтру парів палива, має, щонайменше, один клапанний елемент, який утримується в сідлі клапана в положенні, в якому він закриває перше з'єднання під дією сили тяжіння і/або подпружинивания, і коли поріг заданого тиску перевищений, підводиться із сідла клапана, а коли поріг заданого тиску знижений, повертається у вихідне положення, при цьому клапанний елемент виконаний з можливістю переміщення всередині направляючої деталі клапанного елемента.

Вентиляційні клапани такого виду називають також блокуючими тиск клапанами або вентиляційними клапанами з функцією блокування тиску. Зокрема, у разі коли паливний бак заправляється, вони забезпечує те, що роздавальний кран паливного насоса вимикається, коли буде досягнутий заданий рівень палива в баку. У всіх випадках, коли заправка транспортного засобу не здійснюється по р� можливий дуже незначний перепад тиску по відношенню до атмосферного у паливному баці, як у випадку процесів, пов'язаних з динамікою руху, так і в разі великих коливань тиску.

Вентиляційний клапан описаного вище типу спроектований або як окремий блокуючий тиск клапан, або як вбудований в технологічний вентиляційний клапан вентиляційної системи паливного бака.

Функція блокування тиску або контролю тиску вентиляційним клапаном служить в першу чергу для запобігання переповнення. Під час заправлення паливного бака автотранспортного засобу, рівень рідини всередині паливного бака продовжує рости, поки вона не закриє заправний вентиляційний клапан, наприклад, підніме поплавок в заправному вентиляційному клапані, який закриває відповідний вентилюють шлях. Для того, щоб попередити подальше заповнення паливного бака понад рівня заповнення, передбаченого виробником, тиск усередині бака повинен бути в змозі підніматися до певних меж, коли заправний вентиляційний клапан спрацює, в результаті чого стовп рідини всередині трубопроводу горловини паливного бака піднімається до тих пір, поки він закриє звужена догори отвір в роздавальному крані паливного насосалива в паливному баці, допустимий при повторному заповненні, визначено структурно таким чином, що компенсує обсяг залишається в паливному баку. Цей компенсуючий обсяг дозволяє паливу розширюватися в баку завдяки впливу температури і забезпечує те, що вентиляційна система паливного бака не змочується рідким паливом. Підтримання цього компенсуючого об'єму є необхідною умовою для надійності в роботі вентиляційної системи паливного бака. Таким чином, паливний бак повинен бути спроектований таким чином, щоб навмисне переповнення користувачем, по можливості, було виключено. Таке переповнення також називається крапельним заповненням. Загалом, це досягається після того, як роздавальний кран паливного насоса вимкнений під час процесу заповнення користувачем приводиться в дію роздавальний кран паливного насоса кілька разів поспіль з короткими інтервалами таким чином, що частина компенсуючого об'єму паливного бака, тим не менш, заповнюється. Це не обов'язково є проблематичним, особливо у випадку з паливними баками, в яких компенсує/обезгаживающий обсяг бака має достатні розміри.

Однак у випадку з сучасними пассажирс�их компонентів таким чином, щоб, наскільки це можливо, вибрати найбільш вигідне рішення виходячи з інсталяційного простору. Тому бажано, щоб розміри компенсуючого об'єму в паливному баку було як можна менше. Для цієї мети, однак, необхідно поліпшити вентиляційну систему паливного бака щодо захисту від переповнення.

Тому основним завданням винаходу є поліпшення вентиляційного клапана типу, зазначеного у введенні, щодо захисту від переповнення паливного бака.

Завдання, що лежить в основі винаходу, вирішується за допомогою створення вентиляційного клапана для регулювання внутрішнього тиску в паливному баку, що має корпус клапана, має, щонайменше, одне перше з'єднання з паливним баком і, щонайменше, одне друге з'єднання, яке може бути пов'язане з вентиляційної лінією, що веде до фільтру парів палива, мають, щонайменше, один клапанний елемент, який утримується в сідлі клапана в положенні, в якому він закриває перше з'єднання за допомогою сили тяжіння та/або подпружинивания, а коли поріг заданого тиску перевищений, піднімається з сідла клапана, і коли поріг заданого тиску знижений, повертається у вихідне полоента. Вентиляційний клапан згідно винаходу характеризується, зокрема, тим, що клапанний елемент і/або напрямна деталь клапанного елемента має/мають, щонайменше, одне перше випускний отвір, яке утворює перепускний канал для розриву потоку, який виникає, наприклад, під час зворотного руху клапанного елемента.

Винахід засновано на розумінні того, що можливо крапельне заповнення під час повторного заповнення паливного бака, досягається користувачем, використовують запізнювання блокуючого тиск клапана під час повторного заповнення.

Блокуючі тиск клапани описаного вище типу, реагують приблизно на надлишковий тиск 30 мбар всередині паливного бака, тобто вони дозволяють підніматися тиску до 30 мбар. Якщо вентиляційний клапан спрацьовує в процесі повторного заповнення, клапанний елемент буде не миттєво знову закривати припливний отвір у корпусі клапана і, отже, закриття системи буде відбуватися тільки при тиску, який значно нижче тиску спрацювання. В залежності від конструкції клапана, запізнювання перемикання вентиляційного клапана може бути більше ніж 10 мбар, і додавання дополнителѹ і постійною роботою роздавального крана паливного насоса.

Зокрема, винахід засновано на розумінні того, що більш ефективна захист від переповнення забезпечується, особливо якщо зменшується запізнювання перемикання вентиляційного клапана. Обумовлене відносно невеликою різницею тиску і невеликий діючою силою для клапанного елемента, запізнювання перемикання вентиляційного клапана залежить, зокрема, від розриву потоку між клапанним елементом і спрямовуючої клапанного елемента або корпусом клапанного елемента. Як не дивно, було виявлено, що запізнювання перемикання клапана може впливати кращим чином, якщо, зокрема, клапанний елемент і/або напрямна деталь клапанного елемента має, щонайменше, одне перше випускний отвір, яке утворює перепускний канал для розриву потоку, який виникає, наприклад, під час зворотного руху клапанного елемента.

Як не дивно, але випускний отвір цього виду може бути реалізовано, зокрема, простим способом з точки зору конструкції.

Наприклад, у вигляді клапанного елемента можуть бути передбачені куля, поршень або пластина. Зокрема, коли клапанний елемент реалізований у вигляді поршня або пластини, розрив піт�ого руху клапанного елемента.

У разі якщо заправні вентиляційні системи паливних баків виготовляються з термопластів, переважно всі компоненти клапана, які переміщаються щодо один одного, виготовляти з поліаміду. Поліамід є в дуже значній мірі просторово стабільним в присутності палива і парів палива. Тим не менш, розриви потоку, які все ж виникають, змінюються в залежності від фактичних допусків компонентів.

У рішенні згідно винаходу запізнювання перемикання вентиляційного клапана не пов'язано з допусками компонентів. За допомогою передбаченого випускного каналу втрата тиску під час зворотного руху клапанного елемента в початкове положення, тобто в положенні, в якому воно блокує приплив, що відкривається у вентиляційному клапані, зводиться до мінімуму. В результаті можна також зменшити допуск компонентів між направляючою деталлю клапанного елемента і клапанним елементом, тим самим, зокрема, також мінімізувати дребезжащие шуми, викликані будь-яким коливальним рухом або обертальним рухом клапанного елемента.

Циліндр, наприклад, в якому клапанний елемент розташований так, що він може переміщатися в ос�, �слі перше випускний отвір у напрямній деталі клапанного елемента розташоване поза сідла клапана. Це, звичайно, можливо для безлічі випускних отворів, наприклад, у вигляді випускних каналів, які повинні бути передбачені.

Один варіант вентиляційного клапана згідно з винаходом характеризується тим, що перше випускний отвір розташовується приблизно на рівні сідла клапана або нижче сідла клапана, по відношенню до напрямку потоку через клапан. В якості альтернативи положення може бути визначена для першого випускного отвору, передбаченого в клапанному елементі.

По суті, це є бажаним і вигідним з причин, пов'язаних з технологією виробництва однакового корпусу клапана, передбаченого для всіх згаданих вище принципів утримання тиску або типів клапанного елемента.

В одному варіанті вентиляційного клапана визначено положення для клапанного елемента, щоб мати, щонайменше, одне друге випускний отвір, яке відкрито постійно для отримання примусової негерметичності. Термін "друге випускний отвір", в сенсі використання в цій заявці, означає випускний отвір, яке ачительно менше поперечний переріз, ніж перше випускний отвір. На вентиляційному клапані згідно з винаходом може бути забезпечено безліч перших випускних отворів (перший тип випускного отвору) і може бути передбачено друге випускний отвір (другий тип випускного отвору).

В іншому доцільному і вигідному варіанті вентиляційного клапана згідно з винаходом, щонайменше, одне друге випускний отвір передбачено, що закрите допомогою зворотного клапана, що діє у зворотному напрямку до напрямку закриття вентиляційного клапана. Це друге випускний отвір використовується для того, щоб зробити можливим компенсацію досягнутого тиску, якщо, наприклад, в баку виникає вакуум.

Якщо клапанний елемент виконаний у вигляді поршнеобразного циліндричного корпусу з конічною ущільнювальної поверхнею, наприклад, одне або більше випускних отворів може бути передбачено всередині поршня безпосередньо в області ущільнюючої поверхні поршня, тим самим забезпечуючи, що закриває переміщення клапанного елемента викличе мінімальну втрату тиску.

Винахід пояснюється далі з посиланням на два ілюстративних варіанти осуществлеоответствии з першим ілюстративним варіантом здійснення винаходу;

Фіг. 2 - схематичний вигляд у розрізі вентиляційного клапана у відповідності з другим ілюстративним варіантом здійснення винаходу;

Фіг. 3 - схематичний вигляд вентиляційного клапана згідно з третім ілюстративним варіантом здійснення винаходу;

Фіг. 4 - схематичний вигляд вентиляційного клапана згідно з четвертим ілюстративним варіантом здійснення винаходу, і

Фіг. 5 і 6 - схематичний вигляд вентиляційного клапана згідно з п'ятим ілюстративним варіантом здійснення винаходу.

Вентиляційний клапан 1 згідно з винаходом може бути сконструйований як чисто блокуючий тиск клапан або, у якості альтернативи, як частина технологічного вентиляційного клапана з функцією перевертання на паливному баку. Він містить, наприклад, корпус 2 клапана, має перше з'єднання 3 з паливним баком (не показаний) і друге з'єднання 4, яке може бути пов'язане з вентиляційної лінією, що веде до фільтру парів палива. Перше з'єднання 3 містить вентиляційний отвір 5, яке з'єднане безпосередньо або з компенсуючим об'ємом паливного бака, або з вентиляційною лінією від паливного бака. Корпус 2 клапа або може бути приварений до неї.

Клапанний елемент у вигляді кулі 6 (перший ілюстративний варіант) розташований, наприклад, всередині корпусу 2 клапана. В ілюстративному варіанті здійснення, показаному на фіг. 1, куля 6 розташований з можливістю вільного переміщення в патрубку 7, який утворює напрямну деталь клапанного елемента.

Навколишній комір навколо вентиляційного отвору 5 виконаний у вигляді сідла 8 клапана і закривається кулею 6 в стані спокою. Як і клапанний елемент, куля 6 утримується в положенні, в якому він закриває вентиляційний отвір 5 в силу своєї маси, тобто силою тяжіння. Маса кулі визначає силу закриття клапана. Вільна ширина патрубка 7 більше діаметра кулі 6 на таку величину, що коли паливний бак або транспортний засіб, в якому встановлений останній, знаходиться в похилому положенні або в результаті динаміки руху, можливе відхилення кулі 6 від центру вентиляційного отвору 5, як це визначено сідлом 8 клапана. В силу цієї можливості, куля 6 частково розкриває поперечний переріз вентиляційного отвору 5, коли транспортний засіб знаходиться в похилому положенні або коли є уповільнення або прискорення транспортного засобу, таким чином, обеспечиваѼуму втрату тиску в разі реакції вентиляційного клапана 1, коли клапанний елемент, тобто куля 6, повертається у своє вихідне положення, в якому він повністю закриває вентиляційний отвір 5, перші випускні отвори 10 передбачені на краю патрубка 7 приблизно на рівні сідла клапана 8, утворюючи перепускний канал для втрати тиску, викликаного клапанним елементом або кулею 6, незалежно від похилого положення транспортного засобу.

Внаслідок цієї простої і ефективної заходи, значно знижується запізнювання перемикання вентиляційного клапана 1.

У варіанті вентиляційного клапана 1, показаного на фіг. 2, де ідентичні деталі позначені однаковими ссилочними позиціями, клапанний елемент виконаний у вигляді поршня 9. Поршень 9 також розташований з зазором в патрубку 7, що дозволяє йому легко виконувати коливальний/похиле рух всередині патрубка 7. Оскільки відхилення поршня 9, в деякому сенсі відповідне тому, що в ілюстративному варіанті здійснення, показаному на фіг. 1, є небажаним і не є необхідним, розмір зазору між поршнем 9 і патрубком 7 є дещо меншим, ніж у першому ілюстративному варіанті здійснення. У результаті втрата тиску, обумовлена клапанним елементом, ному отвору 10, передбаченому в патрубку 7, режим перемикання поршня практично не залежить від розриву потоку, який виникає між поршнем 9 і патрубком 7.

В ілюстративному варіанті здійснення також у відповідності з фіг. 2, поршень 9 може утримуватися в стані, в якому він закриває вентиляційний отвір 5 виключно під дією сили тяжіння.

В якості альтернативи, можна утримувати поршень 9 в закритому положенні за допомогою подпружинивания.

Поршень 9 і патрубок 7 мають взаємно доповнювати круглий поперечний переріз, але, звичайно, винахід не обмежується такою геометрією поперечного перерізу.

Також можливо, що пластина може бути передбачена як клапанний елемент замість поршня 9.

У варіанті вентиляційного клапана 1, показаного на фіг. 3, він розташований в продувної лінії 11 як простий зворотний клапан тиску. Відповідно, клапанний елемент виконаний у вигляді поршня 9, навантаженого пружиною 13. Поршень 9 має конічну ущільнюючу поверхню 12, яка взаємодіє з воронкоподібним сідлом 8 клапана. В області навколишнього ущільнюючу поверхню 12, поршень 9 забезпечений першими випускними отворами 10 у вигляді каналів, через які може текти �в'язане з переміщенням поршня 9 в сідлі 8 клапана є мінімальним. Інший варіант вентиляційного клапана 1 згідно з винаходом показано на фіг. 4. Варіант вентиляційного клапана 1, показаний на фіг. 4, відповідає варіанту вентиляційного клапана, показаного на фіг. 3. Компоненти, які є такими ж, позначені аналогічними ссилочними позиціями. Варіант вентиляційного клапана 1, показаний на фіг. 4, відрізняється від показаного на фіг. 3 тим, що друге випускний отвір 14 передбачено в торцевій поверхні поршня 9 і постійно відкрито. Це випускний отвір 14 виконано у вигляді дещо меншого випускного каналу і дозволяє направляти невелику кількість витоку через вентиляційний клапан 1. Така витік забезпечує те, що стовп рідини в прямій трубі паливного бака падає після певного часу після того, як роздавальний кран паливного насоса вимкнений. Затримка встановлюється таким чином, щоб користувач не міг негайно додати більше палива. Крім того, друге випускний отвір 14 служить для компенсації будь вакууму в баку.

П'ятий варіант вентиляційного клапана 1 згідно з винаходом показано на фіг. 5 і 6. Цей п'ятий варіант вентиляційного клапана 1, по суті, відповідає вверстие 14. Це відкриває друге випускний отвір 14, коли існує вакуум в баку, і закриває його, коли є надлишковий тиск.

Посилальні позиції

1 вентиляційний клапан

2 корпус клапана

3 перше з'єднання

4 друге з'єднання

5 вентиляційний отвір

6 куля

7 патрубок

8 сідло клапана

9 поршень

10 перше випускний отвір

11 продувна лінія

12 ущільнювальна поверхня

13 пружина

14 друге випускний отвір

15 елемент зворотного клапана

1. Вентиляційний клапан (1) для контролю внутрішнього тиску паливного бака, має, щонайменше, один корпус (2) клапана, що має, щонайменше, одне перше з'єднання (3) з паливним баком і, щонайменше, одне друге з'єднання (4), яке може бути пов'язане з вентиляційної лінією, що веде до фільтру парів палива, має, щонайменше, один клапанний елемент, який утримується в сідлі (8) клапана в положенні, в якому він закриває перше з'єднання (3) під дією сили тяжіння і/або подпружинивания і після того, як заданий поріг тиску перевищений, піднімається від сідла (8) клапана і, коли заданий поріг тиску знижений, повертається у вихідне положення, при цьому кл�клапанний елемент і/або напрямна деталь клапанного елемента має/мають, щонайменше, одне перше випускний отвір (10), яке утворює перепускний канал для розриву потоку, який виникає, наприклад, під час зворотного руху клапанного елемента, який відрізняється тим, що перший випускний отвір (10) розташоване приблизно на рівні сідла (8) клапана або нижче сідла (8) клапана щодо спрямування потоку через клапан.

2. Вентиляційний клапан (1) п. 1, який відрізняється тим, що клапанний елемент виконаний у вигляді кулі (6), поршня (9) або пластини.

3. Вентиляційний клапан (1) п. 2, який відрізняється тим, що є, щонайменше, один циліндр, в якому клапанний елемент розташовується так, що він може рухатися в осьовому напрямку, як напрямна деталь клапанного елемента.

4. Вентиляційний клапан (1) п. 1, який відрізняється тим, що є, щонайменше, один циліндр, в якому клапанний елемент розташовується так, що він може рухатися в осьовому напрямку, як напрямна деталь клапанного елемента.

5. Вентиляційний клапан (1) по кожному з пп.1-4, відрізняється тим, що перший випускний отвір (10) в направляючої деталі клапанного елемента розташоване поза сідла (8) клапана.

6. Вентиляційний клапан (1) п. 5, який відрізняється тим, що клого, щоб досягти примусової витоку.

7. Вентиляційний клапан (1) п. 6, відрізняється тим, що клапанний елемент (9) має, щонайменше, одне друге випускний отвір (14), яке відкривається за допомогою зворотного клапана, що діє проти напрямку закриття вентиляційного клапана (1).

8. Вентиляційний клапан (1) п. 5, який відрізняється тим, що клапанний елемент (9) має, щонайменше, одне друге випускний отвір (14), яке відкривається за допомогою зворотного клапана, що діє проти напрямку закриття вентиляційного клапана (1).

9. Вентиляційний клапан (1) по кожному з пп.1-4, відрізняється тим, що клапанний елемент (9) має, щонайменше, одне друге випускний отвір (14), яке відкрито постійно для того, щоб досягти примусової витоку.

10. Вентиляційний клапан (1) п. 9, що відрізняється тим, що клапанний елемент (9) має, щонайменше, одне друге випускний отвір (14), яке відкривається за допомогою зворотного клапана, що діє проти напрямку закриття вентиляційного клапана (1).

11. Вентиляційний клапан (1) по кожному з пп.1-4, відрізняється тим, що клапанний елемент (9) має, щонайменше, одне друге випускний отвір (14), ко�клапана (1). 

Схожі патенти:

Взривозащитное пристрій кочетова з розривною мембраною

Винахід відноситься до машинобудування і призначене для взвривозащити технологічного обладнання у разі виникнення надзвичайної ситуації. Взривозащитное пристрій з розривною мембраною містить корпус клапана, затвор, розривний елемент. У верхній циліндричної частини корпуса клапана розміщений вузол кріплення розривної мембрани. Розривна мембрана затиснута між кільцями. Кільця скріплюють одне з іншим двома діаметрально розташованими планками і гвинтами. Один з отворів під гвинти в планці має довгасту форму. У нижній циліндричній частині корпусу розміщений футерованих вантажний затвор, перекриває отвір в корпусі захищеного об'єкта. Футерованих вантажний затвор рухомо з'єднаний з корпусом клапана за допомогою не менше трьох гнучких зв'язків. Гнучкі зв'язки виконані у вигляді пружних ременів, один кінець яких шарнірно з'єднаний з корпусом клапана, а інший - шарнірно з'єднаний з вантажним затвором. Пружні ремені виконані шаруватими з чергуванням пружних і демпфуючих шарів. У якості захисних шарів застосовано вибродемпфирующая мастика типу ВД-17, а в якості пружних шарів - еластомер. Винахід спрямовано на підвищення ефективності і надійності з�ія швидкодії і надійності спрацьовування розривних елементів. 6 іл.

Спосіб вибухозахисту кочетова з системою попередження аварійної ситуації

Винахід відноситься до систем безпеки в хімічній, машинобудівній та інших суміжних галузях промисловості, продукти яких і цінні і виключно шкідливі для навколишнього середовища. Спосіб вибухозахисту з системою попередження аварійної ситуації полягає в тому, що між верхньої циліндричної частини корпуса клапана, встановленого на вибухонебезпечному об'єкті, і важелем кришки клапана розміщують ланка, що реагує на аварійну ситуацію, тобто реалізують принцип «слабкої ланки» в системі безпеки об'єкта. Ланка, що реагує на аварійну ситуацію, виконують у вигляді індикатора безпеки, наприклад у вигляді датчика, що реагує на деформацію, вихід якого з'єднують зі входом підсилювача сигналу датчика, а вихід з підсилювача сигналу датчика з'єднують зі входом пристрої оповіщення про аварійну ситуацію. Винахід спрямовано на підвищення надійності та ефективності захисту технологічного устаткування від аварійної ситуації шляхом введення в систему безпеки індикатора безпеки, що сигналізує і оповещающего про персонал аварійної ситуації. 5 іл.

Взривозащитное пристрій кочетова з індикатором безпеки на розривному елементі

Винахід відноситься до машинобудування і призначене для взвривозащити технологічного обладнання. Взривозащитное пристрій містить корпус клапана, теплоізолюючий і розривною елементи, футерованих вантажний затвор, перекриває отвір в корпусі захищеного об'єкта. У верхній циліндричної частини корпуса клапана розміщений теплоізоляційний елемент і герметизуюча мембрана, прижимаемая до корпусу клапана за допомогою кришки, шарнірно з'єднаної з важелем, взаємодіючим з відбійником. Вузол кріплення розривного елемента кріпиться своєю верхньою частиною на важелі, а нижній - до верхньої циліндричної частини корпуса клапана. Розривний елемент складається з дроту, стопорного болта, вилки, важеля кришки клапана, гайки, двох барабанів, розташованих відповідно у вилці важеля кришки клапана і в вилці верхньої циліндричної частини корпуса клапана. Кінці дроту вставляються в отвори барабанів і потім намотуються на них. На дроті розривного елемента закріплений індикатор безпеки у вигляді датчика, що реагує на деформацію, наприклад тензорезистора, вихід якого з'єднаний з підсилювачем сигналу, наприклад тензоусилителем. Вихід тензоусилителя з'єднаний сктивности захисту технологічного устаткування від вибухів. 1 з.п. ф-ли, 2 іл.

Вибухонебезпечний клапан

Винахід відноситься до машинобудування і призначене для вибухозахисту технологічного обладнання. Вибухонебезпечний клапан з системою демпфування вантажного затвора містить корпус клапана, теплоізолюючий і розривною елементи, футерованих вантажний затвор. Рухоме з'єднання футеровані вантажного затвора з основою корпусу клапана виконано у вигляді трьох вертикально встановлених стрижнів в отворах периферійної частини футеровані вантажного затвора. Нижньою частиною стрижні закріплені в основі корпуса клапана. У верхній частині вони мають демпфіруючі пристрій. Кожне з трьох демпфуючих пристроїв закріплено на горизонтальній перемичці, жорстко з'єднаної зі стержнем і виконаної у вигляді круглого диска. На цьому диску закріплено допомогою гвинтів підстава демпфіруючого пристрою. Останнє виконано з жорсткого вібродемпфери матеріалу типу «Агат». Підстава з'єднане з втулкою з еластомеру і має центральний отвір, через яке проходить стрижень. Втулка має, принаймні, три отвори, співвісних зі стрижнем, в яких розташовані пружні елементи, наприклад циліндричні гвинтові пружини. Верхній торець цих пружин допомогою креи виступає за нижню площину втулки на відстань, визначається зусиллям, розвиває ударної вибуховою хвилею. Винахід спрямовано на підвищення ефективності захисту технологічного устаткування від вибухів шляхом збільшення демпфування футеровані вантажного затвора. 3 іл.

Вибухонебезпечний клапан для технологічного обладнання

Винахід відноситься до машинобудування і призначене для взвривозащити технологічного обладнання. Вибухонебезпечний клапан містить корпус клапана, затвор, теплоізолюючий і розривною елементи, футерованих вантажний затвор. Вантажний затвор рухомо з'єднаний з корпусом клапана за допомогою не менше трьох пружних гнучких зв'язків, наприклад, у вигляді пружних ременів. Один кінець ременів шарнірно з'єднаний з корпусом клапана, а інший - шарнірно з'єднаний з вантажним затвором. У нижній циліндричній частині розміщений футерованих вантажний затвор, перекриває отвір в корпусі захищеного об'єкта. У верхній циліндричної частини корпуса клапана розміщений теплоізоляційний елемент і герметизуюча мембрана, прижимаемая до корпусу клапана за допомогою кришки. Кришка шарнірно з'єднана з важелем, взаємодіючим з відбійником. Вузол кріплення розривного елемента кріпиться своєю верхньою частиною на важелі, а нижній - до верхньої циліндричної частини корпуса клапана. Розривний елемент складається з дроту, стопорного болта, вилки, важеля кришки клапана, гайки, двох барабанів, розташованих відповідно у вилці важеля кришки клапана, і в вилці верхньої циліндричної частини корпуса клапана. Ті�того матеріалу, покладеного в кошик з металевих прутів або смуг у вигляді, принаймні, трьох термостійких оболонок, наповнених термостійким пористим матеріалом і пов'язаних з кошиком пружними зв'язками, довжина яких перевищує висоту всього взривозащитного клапана. Пружні гнучкі зв'язки у вигляді пружних ременів виконані шаруватими з чергуванням пружних і демпфуючих шарів. У якості захисних шарів застосовано вибродемпфирующая мастика, наприклад, типу ВД-17, а в якості пружних шарів - еластомер, наприклад, поліуретан. Винахід спрямовано на підвищення ефективності захисту технологічного устаткування від вибухів шляхом збільшення швидкодії і надійності спрацьовування. 2 іл.

Вибухонебезпечний клапан для технологічного обладнання

Винахід відноситься до машинобудування і призначене для взвривозащити технологічного обладнання

Вибухонебезпечний клапан

Винахід відноситься до машинобудування і призначене для захисту технологічного устаткування

Клапан надлишкового тиску

Винахід відноситься до вентиляційної техніки, зокрема до запобіжних клапанів і для вирівнювання тиску повітря у вентильованих приміщеннях, і призначений для автоматичної підтримки постійного давлениия повітря в суміжних приміщеннях, включаючи приміщення укриття

Клапан зворотний

Винахід відноситься до нафтогазовидобувної промисловості і призначене для використання в насосах, перекачувальних в'язкі рідини, зокрема у штангових свердловинних насосах, що застосовуються для механізованого видобутку нафти з свердловин

Клапан надлишкового тиску

Винахід відноситься до трубопровідної арматури, переважно до клапанів надмірного тиску, і призначений для використання в енергетичному машинобудуванні і на ТЕС, АЕС

Паливна система транспортного засобу та її компоненти

Винахід відноситься до паливних систем транспортних засобів та їх компонентів. Клапан управління парами палива містить корпус, впускний і випускний канали, сполучені потоком через перший і другий регульовані проходи клапана. Перший регульований прохід клапана виконано з можливістю пропускання потоку парів палива в напрямку від впускного каналу до випускного каналу, тільки коли тиск у впускному каналі перевищує визначений поріг. Другий регульований прохід клапана виконано з можливістю пропускання потоку пари в напрямку від випускного каналу до впускного каналу, тільки коли тиск у впускному каналі падає нижче тиску у випускному каналі. Клапан управління парами палива додатково містить ущільнювальне пристрій, розташоване на зовнішній частині корпусу між впускним і випускним каналами. Досягається покращення управління парами. 3 н. і 15 з.п. ф-ли, 22 іл.

Спосіб перевірки системи продувки парів транспортного засобу, транспортний засіб з гібридним приводом і спосіб перевірки системи продувки парів на борту транспортного засобу

Винахід може бути використано в системі продувки парів, приєднаної до двигуна внутрішнього згоряння в транспортному засобі з електричним гібридним приводом. Спосіб перевірки системи продувки парів транспортного засобу з двигуном внутрішнього згоряння включає виявлення команди для відключення транспортного засобу, закриття першого клапана, приєднаного між бачком з активованим вугіллям системи продувки парів і атмосферою. Спосіб також полягає в приведенні в дію двигуна для створення розрідження в системі продувки парів, закриття другого клапана, приєднаного між бачком з активованим вугіллям і двигуном і контролювання тиску в системі охолодження парів. Розкрито транспортний засіб з гібридним приводом і спосіб перевірки системи парів транспортного засобу. Технічний результат полягає в зниженні витрат палива транспортного засобу і викидів. 3 н. і 15 з.п. ф-ли, 7 іл.

Бак в зборі

Група винаходів відноситься до варіантів виконання бака для зберігання рідкого розкислювача і використання його з силовим агрегатом. У першому варіанті бак в зборі для зберігання рідкого розкислювача містить бак, утворює камеру; наполнительную трубку, вентиляційну систему, камера повідомляється з текучої середовищі з поплавковим клапаном за допомогою каналу. Поплавковий клапан повідомляється з текучої середовищі з першим каналом допомогою третього каналу. Поплавковий клапан має поплавковий елемент, виконаний з можливістю вибіркового переміщення між відкритим положенням, при якому здійснюється повідомлення текучого середовища між другим і третім каналами. Клапан скидання тиску повідомляється з текучої середовищі з першим каналом. Клапан скидання тиску виконаний з можливістю запобігання повідомлення з текучого середовища між першим і четвертим каналами, якщо тиск в першому каналі стає нижче заданого значення. У другому варіанті бак відрізняється виконанням вентиляційною системою, в якій заглибна труба утворює канал. Заглибна труба функціонально пов'язана із з'єднувальною трубкою, так, що канал сполучної трубки сполучається з каналом занурювальний трубки. Силовий агрненний по першому варіанту. Досягається спрощення конструкції бака і подачі розкислювача в потік вихлопних газів. 3 н. і 12 з.п. ф-ли, 11 іл.

Перекидний продувний клапан

Винахід відноситься до запірної арматури і призначений для використання в якості перекидного продувочного клапана, що запобігає переповнення, в паливних баках транспортних засобів

Клапан паливного бака, має подвійну функцію

Винахід відноситься до області техніки, пов'язаної з клапанами паливних баків, зокрема, до многоцелевому клапану з подвійним поплавцем для використання в паливних баках транспортних засобів

Пристрій для уловлювання парів бензину (варіанти)

Винахід відноситься до пристрою для уловлювання парів бензину при атмосферному тиску за допомогою розчинника, наприклад дизельного палива

Паливний бак транспортного засобу

Винахід відноситься до транспортного машинобудування і стосується створення конструкцій паливних баків транспортних засобів
Up!