Будівельна машина з поліпшеною ергономікою органів управління

 

Область техніки, до якої належить винахід

Даний винахід відноситься до будівельних машин. Більш конкретно, воно відноситься до таких машин, на яких є робоче місце оператора з кріслом водія, яке може обертатися навколо вертикальної осі щонайменше з першого робочого положення в друге робоче положення з переходом через проміжне положення, а також щонайменше перший орган управління, який може використовуватися оператором щонайменше для виконання деяких операцій щонайменше в одному положенні крісла для керування робочим обладнанням.

Рівень техніки

Прикладом такої машини є так званий навантажувача із зворотною лопатою, показаний на фіг.1. Така машина має шасі, встановлений на чотирьох колесах, і кабіну 10 або робоче місце оператора, встановлене на шасі для розміщення оператора машини. Свою назву ця машина отримала завдяки тому, що має дві основні одиниці робочого обладнання, а саме навантажувальний механізм 12 спереду і зворотну лопату 14 ззаду. Основними частинами навантажувального механізму 12 є два важеля 16 навантажувача, які шарнірно прикріплені до шасі і відходять у продо�ой лопати включає механізм зворотної лопати, який шарнірно прикріплений до шасі і на вільному кінці якого закріплений основний робочий орган, такий як екскаваторний ківш 20. Робота обох механізмів забезпечується гідравлічними циліндрами, якими керує оператор, що знаходиться в кабіні, за допомогою органів управління. На навантажувачах з зворотною лопатою встановлюється поворотне крісло, так що оператор повертається обличчям вперед, коли він керує рухом машини і/або роботою навантажувального механізму, або тому, коли використовується механізм зворотної лопати.

Зазвичай на навантажувачі з зворотною лопатою є дві групи органів управління, одна з яких належить до переднього обладнання і її розміщують так, щоб вона була в межах досяжності для оператора, коли він дивиться вперед, і до заднього обладнання відноситься інша група органів управління, яка розміщується в межах досяжності оператора, коли він дивиться назад. Наприклад, навантажувальним механізмом можна управляти з допомогою лише однієї ручки типу джойстика, в той час як для управління механізмом зворотної лопати необхідні два джойстика, які оператор використовує одночасно (працює двома руками).

Вищеописані навантажувачі зі зворотним ло�>p>У документі US 4,934,462 розкривається пристрій управління для машини, що виконує дві функції, при цьому крісло оператора обладнано двома органами управління, які постійно з'єднані з кріслом і знаходяться перед його підлокітниками. Для забезпечення виконання першої функції, коли крісло знаходиться в першому положенні, і для виконання другої функції, коли крісло знаходиться у другому положенні, використовується перемикаючий пристрій. Слід зазначити, що другий орган управління відключається, коли крісло знаходиться у другому положенні, однак, тим не менш, він залишається в колишньому положенні щодо крісла, що перебуває у другому положенні, коли він не використовується. Таким чином, у другому положенні крісла необов'язкова присутність другого органу управління може бути перешкодою для оператора, наприклад, при необхідності сісти в крісло або встати з нього або при використанні іншого органу управління, такого як, наприклад, рульове колесо.

У документі EP 1,264,940 розкривається навантажувача із зворотною лопатою, на якому використовується перший орган управління, з'єднаний з кріслом, і другий орган управління, який не з'єднаний з кріслом, так що він не переміщається разом з кріслом, ко�отором він не потрібен, не буде перешкодою. З іншого боку, оскільки другий орган управління має фіксоване положення при поворотах крісла навколо вертикальної осі, він менш зручний для використання оператором, якщо оператор захоче працювати, коли крісло знаходиться під деяким кутом від точного напрямку тому, наприклад, при виїмці грунту, що знаходиться трохи осторонь від цього напрямку.

Метою справжнього винаходу є нове компонування кабіни оператора будівельної машини, яка більш ергономічна для використання і роботи.

Розкриття винаходу

У цьому винаході пропонується будівельна машина, що включає робоче місце оператора з кріслом водія, яке може обертатися навколо вертикальної осі щонайменше з першого робочого положення в друге робоче положення з переходом через проміжне положення, причому машина забезпечена щонайменше першим органом управління, який може використовуватися оператором для виконання щонайменше деяких операцій, і, принаймні, в одному положенні крісла для керування гідравлічним робочим обладнанням, що відрізняється тим, що коли крісло переміщується між першим положенням та меншою меѵе положення крісла, і коли крісло знаходиться у другому положенні, орган управління зміщується, формуючи другу конфігурацію, в якій він переміщений в неробочий стан.

У винаході також пропонується пристрій крісла для будівельної машини, що включає:

- опору, на якій встановлено крісло з можливістю повороту навколо вертикальної осі;

- кронштейн органу управління, який встановлений з можливістю повороту навколо зазначеної осі відносно крісла і опори крісла;

- контактний елемент на кріслі для зачеплення з кронштейном органу управління;

- смещающий елемент для зміщення опорного кронштейна в напрямку контактного елемента;

- упор-обмежувач опори крісла для обмеження переміщення опорного кронштейна.

В іншому варіанті машина включає:

- крісло, встановлене з можливістю повороту навколо вертикальної осі щонайменше з першого робочого положення в друге робоче положення з проходженням через проміжне положення;

- датчик положення крісла для визначення щонайменше проміжного положення крісла;

- кронштейн першого органу управління, який встановлений з можливістю переміщення переміщує пристроєм относител�аким чином, що орган управління утримується в робочому положенні, коли крісло переміщується між першим положенням і щонайменше проміжним положенням, і переміщається в неробочий стан, коли крісло переміщується через проміжне положення.

Короткий опис креслень

Фіг.1 - вигляд збоку навантажувача із зворотною лопатою, у якому може бути реалізовано даний винахід;

фіг.2, 3 - види зверху внутрішнього простору кабіни навантажувача із зворотною лопатою, відповідно, для першого і другого робочих положень крісла, в першому варіанті здійснення винаходу;

фіг.4А-4Д - види різних положень крісла та відповідного положення першого органу управління по одному з варіантів здійснення винаходу;

фіг.5, 6 - схематичні види спереду і зверху, відповідно, пристрої крісла, містить кронштейн для органу управління по одному з варіантів здійснення винаходу;

фіг.7 - схематичний вигляд у перспективі деяких елементів пристрою крісла, показаного на фіг.5 і 6;

фіг.8, 9 - види збоку другого варіанту здійснення винаходу з кріслом, обладнаним органом управління, який може бути переміщений щодо крісла з робочого розташ�ано внутрішній простір кабіни 10 по першому варіанту здійснення винаходу, причому особливо докладно показано крісло 22, містить сидіння 24, спинку 26, перший підлокітник 28 і другий підлокітник 30, причому крісло може бути зафіксоване всередині кабіни 10 щонайменше двох робочих положеннях. Наприклад, на фіг.2 крісло 22 показано в першому робочому положенні, яке оператор використовує при роботі з механізмом 14 зворотної лопати. В цьому випадку оператор, який сидить у кріслі, дивиться назад. При цьому оператору доступні перший орган 32 управління і другий орган 34 управління, і він може використовувати їх для управління механізмом зворотної лопати. У розглянутому прикладі обидва органу 32, 34 управління мають форму джойстика і розташовані перед відповідними підлокітниками 28, 30, так що оператор може легко маніпулювати цими органами управління, використовуючи праву і ліву руки. Таким чином, обидва органи управління знаходяться в робочому положенні щодо крісла, так що оператору зручно ними користуватися, переважно без необхідності відривати передпліччя рук від відповідних підлокітників. На фіг.3 показано друге робоче положення крісла 22, в якому оператору зручно працювати при використанні переднього навантажувального механізму 12 або коли він управляє движениев кріслі, переважно дивиться вперед.

В кабіні можуть бути розташовані і інші компоненти, включаючи інші органи управління або панелі приладів, які на фіг.2, 3 не показано.

У розглянутому прикладі переміщення крісла між першим і другим робочими положеннями являє собою поворот крісла на 180 градусів навколо вертикальної осі А1, яка приблизно проходить через центр сидіння 24 крісла 22. Однак слід зазначити, що перше і друге положення крісла можуть бути й іншими. Наприклад, в залежності від типу машини кутова відстань між цими двома положеннями може становити 90 градусів. Крім того, переміщення крісла між двома положеннями необов'язково є тільки поворотом, як у розглянутому прикладі, а може включати більш складні рухи в горизонтальній площині. Таке переміщення може забезпечуватися більш складними кінематичними схемами, проте воно повинно містити поворот навколо уявної вертикальної осі, наприклад, це може бути комбінація обертання і поступального руху. У будь-якому разі переміщення крісла між двома робочими положеннями включає проходження через проміжні положення.

Як показано на фіг.3, у другому робочому поЇается від його положення відносно крісла в його першому робочому положенні. У другому робочому положенні крісла перший орган управління знаходиться поза зоною зручною досяжності оператора, коли він сидить у кріслі 22, і тому перший орган управління знаходиться в неробочому положенні щодо крісла. Він знаходиться в неробочому стані і при цьому не заважає оператору. Тим не менш, слід зазначити, що відповідний підлокітник 28 повертається разом з кріслом при його переміщенні в друге положення, так що оператор може в цьому другому положенні використовувати цей підлокітник, не маючи при цьому більше доступу до відповідного органу 32 управління. Іншими словами, у другому робочому положенні крісла перший орган 32 управління віддалений від відповідного підлокітника 28.

З іншого боку, в цьому конкретному прикладі можна бачити, що другий орган 34 управління може переміщатися разом з кріслом при його переміщенні з першого робочого положення в друге робоче положення, наприклад, оскільки цей другий орган управління може використовуватися в першому робочому положенні крісла для управління першим знаряддям, в даному випадку механізмом 14 зворотної лопати, і в другому робочому положенні крісла для управління другим знаряддям, навантажувальним механізмом 12. У рассматрив�може бути іншим чином постійно з'єднаний з кріслом.

Тому в даному варіанті другий орган управління фіксований щодо крісла, яке б положення воно не займало.

На фіг.4А-4Д показано, як при переміщенні крісла між першим положенням і щонайменше проміжним положенням перший орган управління формує першу конфігурації з кріслом, так що він знаходиться в робочому положенні (тобто, оператор може ним користуватися), і коли крісло знаходиться у другому положенні, орган управління зміщується, формуючи з кріслом другу конфігурацію, в якій він переміщений в неробочий стан (тобто, оператор вже не може ним користуватися). Більш конкретно, у першій конфігурації крісла та органів управління перший орган 32 управління може переміщатися разом з кріслом 22, коли воно переміщається з першого стану в проміжне положення, і в другій конфігурації перший орган 32 управління може бути від'єднаний від крісла і буде перебувати в положенні резерву, коли крісло знаходиться у другому положенні.

На фіг.4Г крісло знаходиться в першому положенні. Як можна бачити, в цьому випадку перший орган 32 управління знаходиться в положенні, оптимальному з ергономічної точки зору для його використання оператором, наприклад, орган 32 упр в проміжному положенні між першим і другим робочими положеннями. Як можна бачити, в цьому положенні крісла перший орган 32 управління знаходиться приблизно в тому ж положенні щодо крісла, в якому він знаходився у першому робочому положенні крісла. Іншими словами, положення органу управління, у якому їм може користуватися оператор, це фіксоване положення щодо крісла, поки воно знаходиться між першим робочим положенням і проміжним положенням. Таким чином, в розглянутому прикладі перший орган 32 управління з'єднаний з кріслом, так що він буде переміщатися разом з кріслом, коли воно переміщається між першим робочим положенням і проміжним положенням. Переважно це з'єднання підтримується весь час, поки крісло знаходиться в будь-якому положенні між першим робочим положенням і проміжним положенням. В результаті перший орган 32 управління переміщується разом з кріслом 22 між першим положенням, відповідним першого робочого положення крісла 22, показаному на фіг.4Г, і кінцевим положенням, відповідним проміжного положення крісла 22, показаному на фіг.4В. З'єднання органу управління з кріслом може бути механічним з'єднанням, як це буде описано далі в розглянутому прикладі, або ж може бути ті з переміщенням крісла 22 щодо кабіни навколо вертикальної осі А1. Наприклад, перший орган управління може переміщатися приводом, управління яким здійснюється в автоматичному режимі у відповідності з переміщеннями крісла. Переміщення крісла може відслідковуватися, наприклад, з допомогою відповідних датчиків, або ж у разі переміщення крісла між першим і другим робочими положеннями з допомогою привода керування приводами крісла та органу управління може здійснюватися таким чином, щоб крісло і орган управління переміщалися разом.

На фіг.4Б показано крісло, що знаходиться між проміжним положенням і другим робочим положенням, показаним на фіг.4А. Як можна бачити, між проміжним положенням і другим робочим положенням перший орган управління змістився, формуючи другу конфігурацію, в якій в розглянутому варіанті перший орган управління вже не переміщується разом з кріслом. Іншими словами, можна сказати, що перший орган управління від'єднується від крісла при подальшому переміщенні крісла з проміжного стану в друге робоче положення.

Перехід з першої конфігурації, в якій орган управління переміщується разом з кріслом, у другу конфігурацію, в якій орган управління більше не переміщається в�а або вимикання програми в блоці керування приводом органу управління. У кращому варіанті здійснення винаходу від'єднання першого органу управління від крісла здійснюється автоматично, коли крісло з проміжного положення починає переміщатися по друге робоче положення. Управління таким автоматичним від'єднанням може здійснюватися виключно механічними засобами, як це буде описано в наступному прикладі, або ж для цього може використовуватися електронна система від'єднання.

Коли крісло повертається з другого робочого положення в перше робоче положення, в кращих варіантах орган управління повертається в першу конфігурацію, тобто у розглянутому прикладі знову з'єднується з кріслом. Таке повторне з'єднання може здійснюватися водієм вручну шляхом виконання певної дії. Однак у кращих варіантах повторне з'єднання виконується автоматично. В цьому разі можливі різні варіанти. Таке повторне з'єднання може виконуватися автоматично, коли оператор знову береться за перший орган управління при знаходженні крісла у першому робочому положенні або біля нього. Або ж, як у розглянутому варіанті, повторне з'єднання може инициироватьсѾ боку оператора.

Слід зазначити, що проміжне положення крісла, є межею, до якої орган управління переміщується разом з кріслом, може бути зафіксовано для заданої машини. В інших випадках це положення може бути регульованим для забезпечення можливості оператору адаптації цього положення до особливостей управління машиною та/або до особливостям виконуваної роботи.

У варіанті здійснення винаходу, іллюстріруемих на фіг.2-7, на фіг.4А-4Б можна бачити, що коли крісло 22 знаходиться між проміжним положенням і другим робочим положенням, перший орган 32 управління утримується в його кінцевому становищі, яке він займає, коли крісло знаходиться в проміжному положенні. Таким чином, кінцеве становище - це становище резерву органу управління, коли крісло переміщується з проміжного стану в друге робоче положення. В інших варіантах, коли перший орган управління від'єднується від крісла, він може автоматично повертатися в положення резерву, яке відрізняється від кінцевого положення.

На фіг.5, 6 і 7 більш докладно показаний один з варіантів конструкції крісла з органом управління по справжньому винаходу. У цій конструкції крісло 22 уста�та регулювання висоти, яка забезпечує можливість зміни положення по вертикалі опорної плити і, відповідно, крісла щодо статі 40 кабіни. Звичайно, опорна плита крісла може бути прикріплена до підлоги кабіни або ж може становити одне ціле з цим підлогою. Крісло встановлено на опорній платі з використанням осі 42 обертання, яка забезпечує можливість повороту крісла 22 щодо опорної плити навколо вертикальної осі А1. Обидва підлокітники 28, 30 приєднані до крісла, так що вони повертаються разом з кріслом навколо осі А1. Іншими словами, підлокітники знаходяться в одному і тому ж положенні щодо крісла при його переміщенні з першого робочого положення в друге робоче положення. Правий орган 34 управління може бути, наприклад, об'єднаний з відповідним правим підлокітником 30, так що він буде зафіксований щодо крісла, за винятком можливості регулювання положення підлокітника 30 та/або органу 34 управління щодо крісла для підгонки під певного оператора.

Як можна бачити на фігурах, лівий орган 32 управління встановлений на спеціальному кронштейні 44 окремо від відповідного підлокітника 28. Кронштейн 44 з'єднаний з вузлом крісла таким чином, що аемом варіанті кронштейн 44 може містити горизонтальну частину, яка з'єднана з центральною віссю 42 обертання крісла з можливістю повороту навколо неї і відходить від цієї осі радіально в горизонтальній площині над опорною плитою 38, але під сидінням 24 крісла 22. Від дистального кінця горизонтальної частини відходить вгору вертикальна частина, на якій встановлено орган 32 управління. Розміри і форму кронштейна 44 вибирають таким чином, що коли кронштейн і крісло знаходяться в заданому кутовому положенні відносно один одного, орган 32 управління знаходиться в зручному положенні для оператора, який сидів у кріслі. У тому випадку, коли крісло має підлокітники, як у розглянутому варіанті, орган управління переважно розташований безпосередньо перед підлокітником. Тому в такому варіанті орган управління може повертатися навколо осі А1 щодо опорної плити 38 крісла і, відповідно, відносно кабіни 10, а також щодо самого крісла 22.

У розглянутому варіанті на опорній плиті 38 крісла забезпечується упор-обмежувач 46 для обмеження повороту кронштейна 44 в одному напрямку шляхом зачеплення з його горизонтальною частиною. Наголос-обмежувач 46 являє собою елемент, який визначає проміжне положення крес положення. Додатково може також забезпечуватися протилежні упор-обмежувач 48, який аналогічним чином обмежує поворот кронштейна 44 в протилежному напрямку. Протилежні упор-обмежувач 48 може відповідати першого робочого положення крісла. У розглянутому варіанті упори-обмежувачі 46, 48 зафіксовані відносно опорної плити, однак принаймні один з цих упорів-обмежувачів може бути регульованим для забезпечення можливості регулювання відповідного кінцевого положення органу управління.

Таким чином, якщо крісло може переміщатися в протилежному напрямку від першого робочого стану, тобто в напрямку, протилежному напрямку, вказаному на фіг.4Д, то може забезпечуватися утримання органу управління в його першій конфігурації. У цьому варіанті орган управління буде переміщатися разом з кріслом аж до його противолежащего положення. Потім, як і в розглянутому варіанті, крісло може обертатися в протилежному напрямку з першого робочого положення, і перший орган управління може переміщатися в цьому напрямку разом з кріслом, щонайменше до противолежащего кінцевого положення первоЀвого органу 32 управління, який знаходиться по обидва боки від першого робочого положення крісла і для якого перший орган 32 управління утримується в його першій конфігурації, залишаючись доступним для роботи оператора.

На нижній поверхні сидіння 24 крісла забезпечується контактний елемент 50, упирається в горизонтальну частину кронштейна 44 для запобігання переміщення кронштейна 44 щодо крісла в одному напрямку. У розглянутому варіанті контактний елемент 50 крісла завжди перебуває з тієї ж сторони кронштейна 44, що і упор-обмежувач 46 опорної плити 38 крісла. Кронштейн 44 зміщується з обертанням навколо осі А1 в напрямку, протилежному напрямку на контактний елемент 50 крісла, з допомогою смещающего елемента, який може мати форму пружини, наприклад пружини стиснення, пружини розтягування або торсіонної пружини, проте в розглянутому варіанті смещающий елемент реалізований у формі пневматичного циліндра. У розглянутому варіанті смещающий елемент являє собою пневматичний циліндр, який з'єднується на одному кінці з опорною плитою 38 крісла і на іншому кінці з кронштейном 44, притискаючи кронштейн 44 до контактного елементу 50 крісла. Таким чином, поки кронштейн 44 не сестрі з кріслом навколо осі А1. Якщо ж крісло 22 проходить проміжне положення, показане на фігурі 4В, в напрямку другого робочого положення, як показано на фіг.4А і 4Б, то кронштейн зупиняється упором-обмежувачем 46 в його кінцевому положенні і його подальше переміщення разом з кріслом припиняється. Таким чином, наголос-обмежувач 46 забезпечує від'єднання органу 32 управління від крісла, припиняючи дію смещающего елемента, притискає кронштейн до контактного елементу 50 крісла. У розглянутому варіанті положення резерву органу 32 управління являє собою вищеописане кінцеве положення.

Коли крісло повертається назад у напрямку першого робочого положення, контактний елемент 50 крісла знову входить в контакт з кронштейном 44, коли крісло досягає свого проміжного положення (фіг.4В) і по мірі того, як крісло переміщається назад у напрямку першого робочого положення, контактний елемент 50 буде штовхати кронштейн у цьому ж напрямку.

Однак в інших варіантах положення резерву органу управління може відрізнятися від кінцевого положення. Наприклад, контактний елемент 50 може бути забезпечений магнітним засобом для з'єднання крісла і кронштейна органу управління� еквівалентно смещающему елементу в тому, що вони утримують опорний кронштейн в контакті з контактним елементом 50 і, відповідно, забезпечують переміщення опорного кронштейна разом з кріслом до упору-обмежувача. У розглянутому варіанті може бути передбачено пружне повертає пристрій між опорною плитою крісла і кронштейном для повернення кронштейна до протилежного упору-обмежувача 48, коли магнітне засіб від'єднується при затримці кронштейна упором-обмежувачем 46.

У розглянутому варіанті крісло має підвіску, і перший орган управління слід за вертикальними переміщеннями крісла. Такий ознака необхідний щонайменше у першій конфігурації, тобто поки орган управління з'єднаний з кріслом, коли оператор може користуватися цим органом управління.

У варіанті, показаному на фіг.2-7, перший орган 32 управління повертається навколо тієї ж осі А1, що і крісло. Бажано, щоб між кріслом і органом управління практично відсутнє будь-яке відносне переміщення в робочому діапазоні, в якому орган управління переміщується разом з кріслом. Безумовно деяке відносне переміщення може вважатися допустимим, оскільки це дає більше свободи у виборі і �ті в першій конфігурації, в якій орган управління переміщується разом з кріслом, другий орган управління розташований симетрично з першим органом управління щодо крісла. Проте це необов'язково, особливо в тому випадку, коли використовуються органи управління різних типів.

Даний винахід забезпечує оператору можливість використовувати перший орган управління в усьому робочому діапазоні, коли він знаходиться в оптимальному положенні, і потім забезпечує відведення першого органу управління, коли крісло орієнтоване тому у другому робочому положенні, коли перший орган управління не використовується. Додатково, перший орган управління включається, коли він знаходиться в першій конфігурації, і вимикається, коли він знаходиться в другій конфігурації, що означає, що він не може більше використовуватися для керування робочим обладнанням. Це запобігає небажаному рух робочого устаткування, коли оператор випадково зачепить орган управління, що знаходиться в другій конфігурації управління включенням/виключенням першого органу управління у варіанті, іллюстріруемих на фіг.2-7, може здійснюватися з допомогою датчика, який забезпечує визначення положення першого органу управленитносительно положення крісла. Датчик може, наприклад, визначати, що кронштейн органу управління знаходиться в контакті з контактним елементом 50. Після виявлення такого контакту орган управління може бути включений, і після зникнення такого контакту між кронштейном 44 і контактним елементом 50 орган управління може бути вимкнений.

Робочий діапазон, в якому перший орган управління з'єднаний з кріслом і переміщається разом з ним, має достатню величину, щоб оператор міг комфортно управляти відповідним гідравлічним робочим обладнанням в будь-яких умовах роботи. Переважно робочий діапазон перевищує 15 градусів і більше переважно становить не менше 45 градусів. Перше робоче положення крісла обов'язково знаходиться посередині робочого діапазону. З іншого боку, в кращих варіантах положення резерву першого органу управління достатньою мірою віддалена від другого робочого стану, щоб він не був перешкодою для роботи оператора в цьому положенні. Наприклад, у варіанті, іллюстріруемих на фіг.2-7, положення резерву органу управління повинна відповідати щонайменше 30 градусам, переважно більше 60 градусів повороту крісла щодо другого робочого поло� робочого положення (див. положення крісла на фіг.4В).

На фіг.8, 9 показаний схематично другий варіант здійснення винаходу, який описується нижче лише в тій мірі, в якій він відрізняється від першого варіанту, і описи всіх інших ознак (обов'язкових чи необов'язкових) першого варіанту можуть бути перенесені на цей другий варіант. У цьому варіанті кронштейн 44 органу управління встановлений на кріслі 22 з можливістю повороту навколо горизонтальної осі А2, між першим положенням, в якому оператор може використовувати орган управління для виконання роботи (робоче положення органу управління), як показано на фіг.8, і другим положенням, в якому оператор не може використовувати орган управління (неробочий стан органу управління), як показано на фіг.9. При повороті кронштейна 44 орган управління переміщається вниз відносно крісла, з одного його боку. Кронштейн органу управління може переміщатися за допомогою приводу, управління яким здійснюється в автоматичному режимі у відповідності з переміщеннями крісла. Переміщення крісла може відслідковуватися, наприклад, з допомогою відповідних датчиків, або ж у разі переміщення крісла між першим і другим робочими положеннями з допомогою п�ган управління переміщалися відповідним чином. У цьому варіанті перший орган 32 управління з'єднаний з кріслом, так що він буде переміщатися разом з кріслом, коли воно переміщається між першим робочим положенням і проміжним становищем, тобто орган управління утримується в робочому положенні щодо крісла, коли воно переміщається між першим положенням і проміжним положенням, і в другій конфігурації перший орган 32 управління може бути переміщений в неробочий стан, коли крісло знаходиться у другому положенні.

Модифікації другого варіанту можуть включати інший механізм переміщення кронштейна щодо крісла, який може забезпечувати інше переміщення.

Для цілей цього винаходу можуть використовуватися органи управління будь-якого типу. Переважно використовуються гідравлічні або електричні контролери. Більш конкретно, вони являють собою регулятори пропорційного дії, в яких сигнал керування (електричний, гідравлічний, магнітний, механічний тощо) пропорційна зміщенню контролера оператором. Вони використовуються для управління гідравлічними або електричними приводами робочого обладнання.

1. Будівельна машина, що містить робоче місце (10)�рвого робочого положення в друге робоче положення з переходом через проміжне положення, причому машина забезпечена щонайменше першим органом (32) управління, який може використовуватися оператором щонайменше для виконання деяких операцій і щонайменше в одному положенні крісла для управління робочим обладнанням, що відрізняється тим, що коли крісло переміщується між першим положенням і щонайменше проміжним положенням, перший орган управління формує першу конфігурацію з кріслом, в якій перший орган управління переміщується разом з кріслом, так що він знаходиться в робочому положенні по відношенню до крісла, а коли крісло повертається з проміжного стану в друге положення, орган управління автоматично зміщується у другу конфігурацію, в якій він переміщений в неробочий становище по відношенню до крісла.

2. Будівельна машина за п. 1, яка відрізняється тим, що перший орган управління з'єднаний з кріслом, так що він буде переміщатися разом з кріслом, коли воно переміщається з першого стану в друге положення, і буде утримуватися в робочому положенні щодо крісла, коли воно переміщається між першим положенням і щонайменше проміжним положенням, і перший орган управління переміщається в неробочий стан, �нфигурации перший орган управління може переміщатися разом з кріслом, коли воно переміщається між першим положенням і щонайменше проміжним положенням, а у другій конфігурації перший орган управління від'єднується від крісла і залишається в положенні резерву, коли крісло знаходиться у другому положенні.

4. Будівельна машина за п. 3, яка відрізняється тим, що перший орган (32) управління переміщається щодо робочого місця (10) оператора разом з кріслом між першим положенням, відповідним першому положення крісла, і кінцевим положенням, відповідним проміжного положення крісла.

5. Будівельна машина за п. 4, відрізняється тим, що кінцеве положення першого органу (32) управління може регулюватися.

6. Будівельна машина за п. 3 або 4, що відрізняється тим, що, коли крісло знаходиться між проміжним і другим положеннями, перший орган (32) управління утримується в кінцевому положенні.

7. Будівельна машина по кожному з пп.2-5, відрізняється тим, що, коли перший орган управління від'єднується від крісла, він автоматично повертається в положення резерву.

8. Будівельна машина по кожному з пп.2-5, відрізняється тим, що перший орган (32) управління встановлений з можливістю повороту щодо робочого місця (10) оператора їм, що крісло (22) має принаймні один робочий підлокітник (28), на який оператор машини може спиратися своїм передпліччям при управлінні машиною, і в першій конфігурації перший орган (32) управління знаходиться відносно крісла по суті перед підлокітником (28).

10. Будівельна машина за п. 9, що відрізняється тим, що у другій конфігурації перший орган (32) управління віддалений від підлокітника (28).

11. Будівельна машина за п. 9 або 10, відрізняється тим, що підлокітник знаходиться в одному і тому ж положенні щодо крісла при переміщенні крісла з першого робочого положення в друге робоче положення.

12. Будівельна машина за п. 1, яка відрізняється тим, що крісло (22) має вертикальну підвіску і перший орган (32) здатний переміщатися разом з кріслом по вертикалі щонайменше у першій конфігурації.

13. Будівельна машина за п. 1, яка відрізняється тим, що крісло (22) може також обертатися з першого стану в протилежному напрямку і перший орган (32) управління утримується в першій конфігурації, коли крісло повертається в цьому напрямку.

14. Будівельна машина за п. 13, відрізняється тим, що перший орган (32) управління може переміщатися разом з кріслом у пр�.

15. Будівельна машина за п. 1, яка відрізняється тим, що робоче положення органу управління являє собою фіксоване положення щодо крісла, поки воно знаходиться між першим положенням і проміжним положенням.

16. Будівельна машина, що відрізняється тим, що вона містить:
опору (38), на якій встановлено крісло (22) з можливістю повороту навколо вертикальної осі (A1);
кронштейн (44) першого органу управління, встановлений з можливістю повороту навколо вказаної осі (A1) щодо і крісла, і опори крісла;
контактний елемент (50) на кріслі для зачеплення з кронштейном органу управління;
смещающий елемент (52) для зміщення опорного кронштейна в напрямку контактного елемента;
наголос-обмежувач (46) опори крісла для обмеження переміщення опорного кронштейна.

17. Будівельна машина, що відрізняється тим, що вона містить:
крісло (22), встановлений з можливістю повороту навколо вертикальної осі (A1) щонайменше з першого робочого положення в друге робоче положення з проходженням через проміжне положення;
датчик положення крісла для визначення щонайменше проміжного положення крісла;
кронштейн (44) першого органу управління, ія в неробочий стан;
засіб управління переміщує пристроєм таким чином, що орган управління утримується в робочому положенні, коли крісло переміщується між першим положенням і щонайменше проміжним положенням, і переміщається в неробочий стан, коли крісло переміщується через проміжне положення. 

Схожі патенти:

Самохідна робоча машина з електричною системою приводу, а також спосіб її експлуатації

Даний винахід відноситься до самохідної робочій машині, таким як грунтофрез, асфальтореза, фрезерного снігоочисника з головним робочим агрегатом. Технічним результатом є забезпечення безперешкодного надійного пуску приводних двигунів, підвищення ККД і зниження експлуатаційних витрат. Запропоновано самохідна робоча фрезерна машина, що містить головний робочим агрегат, який утворює фрез-барабан, що приводиться в обертання навколо горизонтальної осі, по колу якого встановлені ріжучі інструменти для роздрібнення шару грунту, асфальту або снігу. При цьому згаданий головний робочий агрегат виконаний з можливістю роботи в стаціонарному режимі і приводиться в рух приводним пристроєм, що містить щонайменше один електродвигун. Причому електродвигуна для обмеження пускового струму додана пускова схема, що містить щонайменше один перетворювач частоти. Крім того, передбачена робоча схема (19) для стаціонарного режиму, що містить місток для шунтування перетворювача частоти після пуску або досягнення стаціонарного режиму. Причому робоча схема (19) містить пристрій управління для деактивація містка (9) і энергосости фрез-барабан нижче заздалегідь визначеної, і активування містка (9) для шунтування перетворювача (FU) частоти і безпосереднього енергопостачання електродвигуна (М) від джерела електроенергії при робочій швидкості вище заздалегідь певної швидкості. 2 н. і 17 з.п. ф-ли, 10 іл.

Пристрій для виїмки ґрунтового матеріалу під водою

Винахід відноситься до пристрою для виїмки ґрунтового матеріалу під водою. Технічним результатом є підвищення ефективності виробництва донноуглубительних робіт. Пристрій містить понтон, оснащений екскаватором, виконаним з можливістю копання ґрунту під водою, виконавчі кошти, виконані з можливістю управління переміщенням понтона і/або екскаватора, перше контролює засіб, виконаний з можливістю відстеження положення екскаватора. При цьому плавэкскаватор з зворотною лопатою також містить друге контролює засіб, виконаний з можливістю відстеження навантаження, випробовуваної екскаватором, і третє контролює засіб, виконаний з можливістю відстеження положення понтона, комп'ютерне засіб, виконаний з можливістю розрахунку на підставі даних, отриманих від першого, другого і третього контролюючих засобів, керуючі сигнали для виконавчих коштів. 2 н і 13 з.п. ф-ли, 4 іл.

Наземний самохідний роторний екскаватор з електричним приводом фрез-барабан

Даний винахід відноситься до самоходному наземного роторному екскаватору, переважно у формі дорожньої фрези, шнекороторного снігоочисника або кар'єрного комбайна, фрез-барабан, здатним обертатися навколо горизонтальної осі обертання, і приводом фрез-барабан, що містить щонайменше один електродвигун, встановлений усередині фрез-барабан, причому статор і ротор електродвигуна встановлені у внутрішньому обсязі повітро - та/або пиленепроницаемого корпусу електродвигуна. Пропонується забезпечити знаходиться всередині корпусу фрез-барабан електродвигун приводу фрез-барабан охолоджуючим пристроєм із замкнутим контуром рідинного охолодження. Завдяки високій теплоємності підходящої охолоджуючої рідини, такої як масло або суміш води з гліколем, для контуру рідинного охолодження достатні малі об'ємні потоки і, тим самим, можливі малі перерізу трубопроводу. З іншого боку, завдяки замкнутій структурі контуру рідинного охолодження можна уникнути всякого внесення пилу в привід фрез-барабан, а також утворення пилу відходить повітрям. Технічним результатом є зниження теплового навантаження на привід фрез-барабан без підвищення пильов�

Спосіб управління рухом ковша эксковатра-драглайна і пристрій для його здійснення

Винахід відноситься до гірської промисловості і може бути використаний для управління рухом ковша драглайна при копанні. Технічним результатом є підвищення надійності і довговічності робочого обладнання та механізмів драглайна, а також підвищення його продуктивності. Запропоновано спосіб керування рухом ковша екскаватора-драглайна, включає завдання сигналів керування по частоті обертання приводів підйому, тяги і повороту, регулювання частоти обертання цих приводів, формування по заданих і поточних значень зусиль натягу в підйомних та тягових канатах сигналів управління по зусиллю в цих канатах, потім ці сигнали по зусиллю порівнюють з відповідними сигналами по частоті обертання приводів підйому і тяги з подальшим виділенням з порівнюваних сигналів найбільших сигналів, виділений сигнал керування приводом підйому подають на вхід блоку регулювання частоти обертання приводу підйому безпосередньо, виділений сигнал керування приводом тяги подають на вхід блоку регулювання частоти обертання приводу тяги через перший основний керований ключ, сигнал керування приводом повороту подають на вхід блоку регулювання частоти вращени�ових канатів, додатково задають відстані до двох кордонів положення ковша в забої щодо бровки забою. Задають довжини тягових канатів, відповідні положення ковша на зазначених межах, і довжину підйомних канатів, відповідну положенню ковша на кордоні гальмування ковша, задають рівень обмеження сигналу керування приводом тяги при положенні ковша на кордоні обмеження швидкості ковша і додаткове зусилля натягнення підйомних канатів при положенні ковша на кордоні гальмування ковша. У процесі копання порівнюють поточні довжини підйомних і тягових канатів з їх заданими значеннями до зазначених меж. Запропоновано також пристрій для керування рухом ковша екскаватора-драглайна, що містить блоки регулювання частоти обертання приводів підйому, тяги і повороту, блоки виділення сигналів керування приводами підйому і тяги, входи яких підключені до виходів відповідних задатчиків частоти обертання цих приводів і регуляторів зусиль натягнення підйомних і тягових канатів, перший вхід кожного з останніх підключений до виходу відповідного задатчика зусилля натягу канатів, а другий - до виходу відповідного перетворювача зусилля натягу канатів, при цьому ія сигналу керування приводом підйому, вхід блоку регулювання частоти обертання приводу тяги з'єднаний з виходом першого основного керованого ключа, а вхід блоку регулювання частоти обертання приводу повороту з'єднаний через другий керований ключ з виходом задатчика частоти обертання цього приводу, а також перетворювачі довжини підйомних і тягових канатів. Пристрій додатково забезпечений трьома нелінійними елементами, чотирма додатковими керованими ключами, елементом обмеження сигналу керування приводом тяги і задатчиком додаткового натягнення підйомних канатів. При цьому вхід першого нелінійного елемента підключено до виходу перетворювача довжини підйомних канатів, а входи другого і третього нелінійних елементів - до виходу перетворювача довжини тягових канатів, вихід першого нелінійного елемента підключено на керуючий вхід першого додаткового ключа, вихід другого нелінійного елемента підключено на керуючі входи другого і третього додаткових ключів, вихід третього нелінійного елемента з'єднаний з керуючим входом першого і другого основних ключів і четвертого додаткового ключа. Вхід першого основного ключа підключений до виходу блоку виділення сигналу управління привід�ения сигналу керування приводом тяги і третій додатковий ключ. Четвертий додатковий ключ включений між виходом задатчика додаткового натягнення підйомних канатів і третім входом регулятора натягнення підйомних канатів. 2 н. і 2 з.п. ф-ли, 2 іл.

Пристрій управління і руління для гусеничного транспортного засобу

Винахід відноситься до засобів управління для ручного приведення в дію. Запропоновано керуючий пристрій для гусеничного транспортного засобу, що містить керуючий важіль (3), виконаний з можливістю приведення в дію оператором навколо точки (H) опори і має вільний кінець (5). Причому керуючий важіль (3) виконаний з можливістю поздовжнього зсуву вздовж напрямку транспортного засобу між ближнім положенням (P5) ближче до оператора і дальнім положенням (P1) далі від оператора для управління головної муфтою транспортного засобу. Крім того, керуючий пристрій (2) додатково містить підтримуючий елемент (4), виконаний з можливістю кріплення до тіла транспортного засобу для підтримування руки оператора, коли рука впливає на керуючий важіль (3). При цьому керуючий важіль (3) має проміжну частину (7), розташовану між вільним кінцем (5) і точкою (H) опори, і має таку форму, щоб частково охоплювати підтримуючий елемент (4) в близькому положенні (P5). Запропоноване пристрій забезпечує комфорт і безпека оператора при управлінні гусеничним транспортним засобом. 2 н. і 12 з.п. ф-ли, 6 іл.

Система управління землерийно-транспортної машини

Винахід відноситься до землерийно-транспортних машин. Система містить електронний блок управління робочим обладнанням, трансмісією, двигуном і механізмами повороту машини, засіб вимірювання параметрів її руху (дійсної та теоретичної швидкості, буксування тощо), апарати управління і дисплей. Вимірювання параметрів руху машини здійснюється за допомогою мікромеханічних гіроскопів і акселерометрів. У системі здійснюється прогнозування величини буксування забегающего борту машини з подальшою оптимізацією радіусу повороту машини. Реалізовано автоматичне регулювання швидкості руху машини в залежності від нерівностей траси руху, виявлених при попередньому проході машини, а також керування робочим органом з умови, що сформовані його ріжучої крайкою нерівності поверхні грунту не приводять до необхідності зниження швидкості відкату. Оптимізовано управління машиною при роботах на схилах і косогорах, на взрихленних скельних породах, в обмежених умовах, при наявності в розробляється грунті електричних кабелів і металевих предметів. Реалізовані різні види програмного керування рухом машини, в тому числподачей палива в двигун машини. Винахід забезпечує підвищення продуктивності землерийно-транспортної машини і поліпшення умов праці оператора. 11 з.п. ф-ли, 1 іл.

Спосіб формування динамічних зусиль в механізмі екскаватора

Винахід відноситься до гірської промисловості і може бути використане при відкритій розробці скельних гірських порід. Технічним результатом є підвищення ефективності роботи екскаваторів у т.ч. і за рахунок зниження аварійності навантажувального обладнання. Спосіб формування динамічних зусиль в механізмі екскаватора включає завдання робочої і можливо максимальної швидкостей приводу, вимір поточного зусилля і порівняння його з заданим. При цьому в екскаваторному вибої за координатами погашених вибухових свердловин і фактичних параметрів буропідривних робіт у процесі екскавації позиціонуванням ковша встановлюють локалізацію двох типів зон, що розрізняються по імовірності очікування максимальних динамічних навантажень. У першій - найбільш ймовірного очікування максимальних динамічних навантажень, що знаходиться навколо погашених вибухових свердловин з фактичними параметрами буропідривних робіт, що не відповідають проектним значенням, переходять з максимальної швидкості приводу на робочу. У другій зоні ймовірного очікування максимальних динамічних навантажень, яка локалізується положенням погашеного міжсвердловинного простору з фактичними параметрами буровия встановлюють режим роботи робочої швидкості приводу, який при непідтвердження максимальних навантажень в наступних циклах екскавації міняють для цієї зони на режим максимальної швидкості приводу. За межами зон очікування максимальних динамічних навантажень використовують максимальну швидкість приводу.

Канавокопатель з автоматичним врізанням і регулюванням глибини стріли

Винахід відноситься до системи управління землерийною технікою. Технічним результатом є підвищення продуктивності землерийної машини при різних умовах експлуатації за рахунок забезпечення можливості її пристосування до умов, що змінюються. Система управління виконавчим механізмом занурення пристосування для екскавації має привід і контролер, що виробляє вихідний сигнал для зміни швидкості занурення виконавчого механізму. При цьому контролер виконаний з можливістю визначати смугу частот обертання приводу, у якій величина вихідного сигналу виконавчого механізму збільшується при підвищенні частоти обертання приводу і, навпаки, зменшується при зменшенні частоти обертання приводу. Крім того, система містить інтерфейс користувача, що дозволяє оператору вручну змінювати смугу частот обертання приводу. 10 з.п. ф-ли, 28 іл.

Обмеження пікового відбору електроенергії кар'єрними екскаваторами

Запропонована група винаходів відноситься до електроживлення будівельної та гірничої техніки, зокрема до системи електроживлення кар'єрного екскаватора. Технічним результатом є підвищення продуктивності і надійності роботи екскаватора за рахунок обмеження пікового відбору електроенергії кар'єрними екскаваторами від джерела електроенергії. Зазначений технічний результат забезпечується тим, що максимальна електрична потужність, що відбирається кар'єрним екскаватором, які містять електродвигуни, з джерела електричної потужності, зменшується шляхом подачі додаткової електричної потужності пристрою зберігання електроенергії. При цьому вхідна електрична потужність, що відбирається кар'єрним екскаватором, є циклічною. Для електричної потужності, що відбирається з джерела електричної потужності, задають верхню межу. Коли вхідна електрична потужність, що відбирається кар'єрним екскаватором, перевищує верхню межу, пристрій зберігання електроенергії, зокрема банк ультраконденсаторов, подає електричну потужність. Причому банк ультраконденсаторов може заряджатися джерелом електричної потужності під час інтервалів між піками споживання�може збиратися і накопичуватися в пристрої зберігання електроенергії. 4 н. і 26 з.п. ф-ли, 18 іл.

Спосіб і система управління робочою машиною

Винахід відноситься до машинобудування

Підлокітник для дверей транспортного засобу

Винахід відноситься до підлокітника для дверей, зокрема для бічних дверей або оббивки двері транспортного засобу, з внутрішнім ударним елементом. Підлокітник (1) містить верхній і нижній кожух (4, 5), в яких розташований внутрішній ударний елемент у вигляді внутрішньої опори, яка містить ударну конструкцію (10). Ударна конструкція містить ударні елементи (9) з хрестоподібними поглибленнями (8), навколо яких розташована стінка (W), і безліч ударних елементів (9) виконані у формі зчепленої, цілісної структури. Ударні елементи (9) з'єднані один з одним в кожному випадку за допомогою проходять назовні утворень (11, 12) стінок (W). Досягається поглинання навантаження у разі бічного удару для захисту пасажирів транспортного засобу від зрослих максимальних зусиль. 5 з.п. ф-ли, 2 іл.

Сидіння автомобіля фіксується з відкидною частиною спинки і система сидіння з таким сидінням

Група винаходів відноситься до сидіння автомобіля. Сидіння (4) автомобіля зі спинкою (28), яка виконана з можливістю повороту з вертикального використовуваного положення в горизонтальне невикористовуване положення. Спинка (28) має відкидну частина (36, 38) спинки, яка в невикористовуваному положенні спинки (28) виконана з можливістю повороту навколо поворотної осі (48) з положення для невикористання в якості підлокітника, яке по суті паралельно середньої частини (34) спинки (28), положення для використання в якості підлокітника для освіти підлокітника. Фіксуючий пристрій (100, 200, 300) виконано з можливістю фіксації в двох положеннях, завдяки якому відкидна частина (36, 38) спинки виконана з можливістю фіксації в положенні для використання в якості підлокітника, так і в положенні для невикористання в якості підлокітника. Фіксуючий пристрій має пальцевий замок (300). Система сидіння включає перше сидіння (4) і друге сидіння (6) автомобіля, розташовані в ряду (10) сидінь поруч один з одним. Відкидна частина (36) спинки розташована на зверненій до другого сидіння (6) автомобіля боці першого сидіння (4) автомобіля. Досягається надійна фіксація відкиду�

Система сидіння з двома сидіннями транспортного засобу в одному ряду сидінь

Винахід відноситься до системи сидіння транспортного засобу з першим і другим сидіннями

Сидіння для транспортного засобу з монтованою у разі необхідності конструкцією столу

Винахід відноситься до сидіння для транспортного засобу, а саме до сидіння з монтованою у разі необхідності конструкцією столу

Автоматичний пристрій індексованою регулювання положення рухомого валу та спосіб управління ним

Винахід відноситься до галузі автомобілебудування, а саме до пристроїв, що регулює положення підлокітників автомобільних крісел

Вантажно-розвантажувальна машина і спосіб зниження навантаження

Винахід відноситься до конструкцій крісел для вантажно-розвантажувальних машин
Up!