Установка для запресовування колісних пар вагонів метро

 

Винахід відноситься до галузі залізничного машинобудування, зокрема до пристроїв для складання колісних пар вагонів метро, і орієнтована на використання в умовах вагоноремонтних підприємств метрополітену.

Відомий прес для складання або розбирання залізничних колісних пар, що містить встановлену на підставі силову раму у вигляді двох нерухомих траверс, сполучених між собою колонами, два силових гідроциліндра, встановлених на нерухомих траверсах, наполегливу траверсу для установки елементів колісних пар та дві рухомі траверси. Кожна з рухомих траверс жорстко пов'язана з плунжером відповідного силового гідроциліндра і виконана з можливістю переміщення паралельно осях колон силової рами. RU 2385793 С1, 10.04.2010.

Недоліками цього пристрою є його великі габарити, складність кріплення до рами ложемента і його невисока надійність конструкції.

Найбільш близьким технічним рішенням до описуваного по своїй суті є установка, що містить встановлені на підставі передню і задню плити, стягнуті силовими шпильками з утворенням силового блоку, гідроциліндри, підключені рукавами високого тиску до гідростанції, п� площині, і базирующее пристрій осі колісної пари. RU 2411113 С1, 10.02.2011.

Недоліками даної установки є неможливість виробляти запресовування коліс на вісь колісних пар вагонів метро, а також великі габарити установки і низька надійність.

Завданням винаходу є розширення функціональних можливостей установки, спрощення конструкції, підвищення надійності, простоти і якості процесу запресування коліс на вісь колісних пар.

Поставлена задача вирішена і технічний результат досягнуто за рахунок того, що установка для запресовування колісних пар вагонів метро містить встановлені на підставі передню і задню плити, стягнуті силовими шпильками з утворенням силового блоку, гідроциліндри, підключені рукавами високого тиску до гідростанції, при цьому поздовжні геометричні осі гідроциліндрів і осі колісної пари розташовані в одній горизонтальній площині, і базирующее пристрій осі колісної пари, при цьому новим є те, що базирующее пристрій, виконане у вигляді встановленого в наскрізному отворі задньої плити циліндричного типу з несучим ложементом, розташованим з боку передньої плити, і у вигляді встановленого в наскрізному отворі передній пполнен також з несучим ложементом, і циліндричної втулки, розташованої на ложементі розвантажувального гідроциліндра, і виконаною з можливістю установки на вісь колісної пари і упору одним торцем предподступичную частина осі колісної пари, а іншим торцем в торець корпусу розвантажувального гідроциліндра через опорну шайбу, при цьому шток розвантажувального гідроциліндра встановлений з можливістю упора в торець осі колісної пари, а два паралельних силових гідроциліндра встановлені в наскрізних расточках задньої плити і на їх штоках, які виходять в бік передньої плити, закріплена робоча плита з отвором, виконаним з можливістю розміщення в ньому ложемента, і опорною шайбою, встановленої в розточці робочої плити концентрично отвору, і з можливістю упора в торець маточини колеса.

Технічний результат, що досягається при цьому, - зниження трудомісткості запресування коліс на вісь колісних пар і підвищення якості запресування при повній схоронності осі.

Суть винаходу пояснюється кресленнями.

На фіг. 1 показаний загальний вигляд установки.

На фіг. 2 показаний вид зверху.

На фіг. 3 показаний вид по стрілці Б на фіг. 2

На фіг. 4 показаний розвантажувальний гідроциліндр в розрізі.

На фіг. 5 показаний вигляд за стрілкою реднюю і задню плити 2 і 3, стягнуті силовими шпильками 4 з утворенням силового блоку, гідроциліндри 5 і 6, підключені рукавами високого тиску (на кресленні не показано) до гідростанції 7, при цьому поздовжні геометричні осі гідроциліндрів 5 і 6 і осі 8 колісної пари розташовані в одній горизонтальній площині. Базирующее пристрій виконано у вигляді встановленого в наскрізному отворі задньої плити 3 циліндричного шипа 9 з несучим ложементом 10, розташованим з боку передньої плити 2, і у вигляді встановленого в наскрізному отворі передній плити 2 розвантажувального гідроциліндра 5, корпус 11 якого з боку штока 12, спрямованого в бік задньої плити 3, виконаний також з несучим ложементом 13, і циліндричної втулки 14, розташованої на ложементі 13 розвантажувального гідроциліндра 5, і виконаною з можливістю установки на вісь 8 колісної пари і упору одним торцем 15 в предподступичную частина осі 8 колісної пари, а іншим торцем 16 в торець корпусу 11 розвантажувального гідроциліндра 5 через опорну шайбу 17, при цьому шток 12 розвантажувального гідроциліндра 5 встановлений з можливістю упора в торець осі 8 колісної пари, а два паралельних силових гідроциліндра 6 встановлені в наскрізних расточках задньої плити 3 і на їх штоках 18, вихония в ньому ложемента 10 задньої плити 3, і опорною шайбою 20, встановленої в розточці робочої плити 19 концентрично отвору, і з можливістю упора в торець маточини колеса (на кресленні не показано).

Установка для запресовування колісних пар вагонів метро працює наступним чином.

Підмет запресовуванні колесо наживляется на заходний конус подступичной частини осі 8, а на протилежний кінець осі 8 встановлюється циліндрична втулка 14 до упору торцем 15 в предподступичную частина осі 8. Після чого колісна пара з допомогою цехових підйомних засобів встановлюється на ложементи 10 і 13. Включається робочий хід гідроциліндрів 5 і 6. Гідроциліндр 5, підключений в одну ту ж магістраль, куди підключені основні гідроциліндри 6, розвиває половину їх сили. Штоки 18 гідроциліндрів 6 переміщують плиту 19 до торкання опорною шайбою 20 маточини колеса, після чого рух продовжується і колесо напресовується на подступичную частина осі 8, при цьому вісь 8 іншим торцем впирається в шток 12 розвантажувального гідроциліндра 5. При цьому половина зусилля запресовування передається на втулку поз.14, а друга половина зусилля на торець штока гідроциліндра 12 5. Ця особливість дозволяє зберегти базовий торець предподступичной частини осі від деформації.

З вікон�вливається у вихідне положення. На цьому цикл запресовування закінчується.

Установка для запресовування колісних пар вагонів метро, містить встановлені на підставі передню і задню плити, стягнуті силовими шпильками з утворенням силового блоку, гідроциліндри, підключені рукавами високого тиску до гідростанції, при цьому поздовжні геометричні осі гідроциліндрів і осі колісної пари розташовані в одній горизонтальній площині, і базирующее пристрій осі колісної пари, що відрізняється тим, що базирующее пристрій виконано у вигляді встановленого в наскрізному отворі задньої плити циліндричного типу з несучим ложементом, розташованим з боку передньої плити, і у вигляді встановленого в наскрізному отворі передній плити розвантажувального гідроциліндра, корпус якого з боку штока, спрямованого в бік задньої плити, виконаний також з несучим ложементом, і циліндричної втулки, розташованої на ложементі розвантажувального гідроциліндра, і виконаною з можливістю установки на вісь колісної пари і упору одним торцем предподступичную частина осі колісної пари, а іншим торцем в торець корпусу розвантажувального гідроциліндра через опорну шайбу, при цьому шток розвантажувального гідроциліндра встановл�релігійних расточках задньої плити і на їх штоках, виходять у бік передньої плити, закріплена робоча плита з отвором, виконаним з можливістю розміщення в ньому ложемента, і опорною шайбою, встановленої в розточці робочої плити концентрично отвору, і з можливістю упора в торець маточини колеса. 

Схожі патенти:

Стенд для монтажу і демонтажу підшипників залізничної колісної пари

Винахід відноситься до стенду для монтажу і демонтажу підшипників залізничної колінної пари, в тому числі касетних підшипників. Стенд містить візок, підйомний механізм і основа з силовим гідроциліндром. Співвісно силового гидроцилиндру до його торця з боку хвостовика шток-поршня силового гідроциліндра жорстко закріплений штовхач, виконаний у вигляді втулки, що має можливість переміщення щодо направляючого корпусу, який розташований всередині штовхача і закріплений на хвостовику шток-поршня силового гідроциліндра. На твірної штовхача жорстко закріплений упор у вигляді диска, а до напрямного корпусу з боку, протилежного хвостовика шток-поршня силового гідроциліндра, жорстко закріплений фланець з віссю на відстані від направляючого корпусу, що забезпечує установку кріпильних болтів для кріплення фланця до торця осі колісної пари. При монтажі і демонтажі касетних підшипників між фланцем і напрямних корпусом на вісь фланця встановлюють проміжну шайбу, виконану у вигляді хомута. 1 з.п. ф-ли, 2 іл.

Установка для запресування коліс і гальмівних дисків на вісь колісних пар

Винахід відноситься до галузі залізничного машинобудування, зокрема до пристроїв для складання залізничних колісних пар. Установка для запресування коліс і гальмівних дисків на вісь колісних пар містить встановлені на підставі передню і задню плити, стягнуті силовими шпильками, розташованими між плитами. Два паралельно встановлених силових гідроциліндра підключені рукавами високого тиску до гідростанції. Поздовжні геометричні осі гідроциліндрів і осі колісної пари розташовані в одній горизонтальній площині. У наскрізних отворах передньої і задньої плити розташовані циліндричні шипи з несучими ложементи, виконаними з можливістю установки на них осі колісної пари. На штоках, які виходять в бік осі колісної пари, закріплена робоча плита з отвором, виконаним з можливістю охоплення ложемента, і опорною шайбою, встановленої в робочій плиті з можливістю упора в торець маточини колеса. Забезпечується зниження трудомісткості запресування коліс і гальмівних дисків на вісь колісних пар при підвищенні якості запресування і надійності установки в цілому. 1 з.п. ф-ли, 5 іл.

Пристрій для аксіального обтиснення

Група винаходів відноситься до області з'єднання труб, патрубків, що використовуються в системах з відкритими середовищами, шляхом обтиснення аксіально обтиснених фітингів. Пристрій для обтиску фітингів включає корпус, що має внутрішню поверхню і перше ярмо, плунжер, має поглиблену частина з різьбою на частини внутрішньої поверхні, поршень, який має друге ярмо, пружину, що вставляють у тримач пружини, шток поршня, має тримач пружини і різьбову частину, вкручиваемую в різьбову частину внутрішньої поверхні плунжера. Підшипники виконані з композитного матеріалу, зміцненого графітовими волокнами, приєднані до плунжеру і штоку поршня і контактують з можливістю ковзання в осьовому напрямку з внутрішньою поверхнею корпусу. Група винаходів включає також систему для обтиску фітингів, до складу якої входить описане пристрій та спосіб складання описаного пристрою для обтиску фітингів. Забезпечується зниження ваги і габаритів пристрою для обтиску фітингів. 3 н. і 17 з.п. ф-ли,7 іл.

Спосіб з'єднання деталей з натягом

Винахід відноситься до машинобудування і може бути використане в механоскладальному виробництві при з'єднанні деталей з натягом. Виробляють запресовування однієї деталі в іншу шляхом передачі запрессовиваемой деталі зусилля від повзуна. В якості приводу для створення зусилля на повзун використовують гідравлічний циліндр. Зусилля створюють шляхом стиснення рідини в робочому об'ємі циліндра. В процесі запресовування періодично здійснюють зриви отриманого з'єднання поздовжніх відносним переміщенням деталей. Зриви виробляють при стисненні рідини в робочому обсязі до одержання зусилля, що перевищує силу опору переміщенню поршня циліндра. Циліндр виконаний з можливістю попереднього зміни величин його початкового робочого об'єму і максимального тиску рідини. В результаті забезпечується розширення технологічних можливостей способу і підвищення міцності з'єднання. 2 іл.

Установка холодної напрессовки (варіанти)

Група винаходів відноситься до установок для з'єднання підшипникового вузла з віссю колісної пари залізничного вагона методом напрессовки. Установка містить дві вертикальні нерухомі стійки, попарно шарнірно сполучені з рухомими вертикальними стійками. Між вертикальними нерухомими стійками встановлено висувний склянку з першим центром і приводом переміщення напрессовиваемих деталей. Між рухомими вертикальними стійками встановлено висувний підпружинений упор, що спирається на пакетом тарілчастих пружин, з другим центром. На нижніх стяжках розташоване підйомно-поворотний пристрій з механізмами підтримки колісної пари, підйому і повороту. У першому варіанті установка містить шарнірно встановлені пристрої для розвантаження і позиціонування положення колісної пари по висоті. У другому варіанті підйомно-поворотний пристрій установки містить поворотну плиту, що спирається на основу за допомогою роликів, два пневмоциліндра з датчиками верхнього і нижнього допустимого положення і ложемент з опорними призмами для осі колісної пари. Забезпечується горизонтальність колісної пари при запре совці. 2 н. і 6 з.п. ф-ли. 9 іл.

Прес для запресовування або распрессовки колісних пар

Винахід відноситься до обробному обладнання, зокрема до пресів для запресування коліс, гальмівних дисків або подібних їм конструктивних елементів на осі (RA) колісних пар рейкових транспортних засобів або їх распрессовки

Установка для распрессовки коліс і гальмівних дисків з осей колісних пар швидкісних вагонів

Винахід відноситься до ремонтному виробництва і призначене для распрессовки коліс і гальмівних дисків з осей колісних пар

Спосіб складання колісних пар залізничного транспорту

Винахід відноситься до способу і обладнання, що використовується для складання колісних пар тягового рухомого складу залізничного транспорту, зокрема при посадці ходових коліс локомотивів на вісь колісної пари в холодному стані при використанні преса або в нагрітому стані

Горизонтальний гідравлічний прес для распрессовки і запресовування великогабаритних деталей і вузлів

Винахід відноситься до обробки металів тиском і може бути використане для распрессовки і запресовування великогабаритних деталей і вузлів

Прес для складання або розбирання залізничних колісних пар методом напрессовки або распрессовки (варіанти)

Винахід відноситься до галузі залізничного машинобудування, зокрема до пристроїв для складання або розбирання залізничних колісних пар
Up!