Спосіб анестезії при виконанні операції циклофотокоагуляция у пацієнтів з синдромом "хронічної" болі

A61F9/00 - Способи і пристрої для лікування очей; пристосування для вставки контактних лінз; пристрої для виправлення косоокості; пристосування для водіння сліпих; захисні пристрої для очей, що носяться на тілі або в руці (шапки, кепки з пристосуваннями для захисту очей A42B 1/06; оглядові скла для шоломів A42B 3/22; пристосування для полегшення ходіння хворих A61H 3/00; ванни для промивання очей A61H 33/04; сонцезахисні та інші захисні окуляри з оптичними властивостями G02C)

 

Винахід відноситься до медицини, а саме до офтальмології, і може бути використане для анестезії при виконанні операції циклофотокоагуляция у пацієнтів з синдромом «хронічної» болі.

Відомий спосіб анестезії у пацієнтів з синдромом «хронічної» болю (див. М. Малрой. Ілюстроване практичне керівництво, «Місцева анестезія». М.: БІНОМ, 2003 р., c.230-232), що полягає у виконанні периферичного блоку, у вигляді перибульбарной анестезії, що включає ін'єкцію місцевого анестетика, введеного трансконъюнктивально. Кількість введеного анестетика в відомому способі до 10 мл, причому для його введення виконують 2 ін'єкції. Анестезія при цьому настає повільно. Крім того, недоліком даного способу є слабкий знеболюючий ефект при блокаді периферичного ланки за рахунок впливу на єдиний компонент патологічної ланцюга болю. Внаслідок цього не вдається отримати хороший аналгезуючий ефект при проведенні операції у пацієнтів з синдромом «хронічної» болі.

Пропоноване винахід вирішує задачу розробки нового способу знеболювання при операції циклофотокоагуляция у пацієнтів з синдромом «хронічної» болі. Одержуваний при цьому технічно�тологической больовий ланцюга і отримати швидкий наступ хорошого анестезуючого ефекту. Гормональний препарат дексаметазон дозволяє призупинити подальший гормонально - гуморальний відповідь, нейролептик - дроперидол забезпечує зниження впливу ретикулярної формації, бензодіазепін, наприклад діазепам. захищає лімбічну систему, а в поєднанні з виконуваним в запропонованому нами способі периферичним блоком досягається новий позитивний ефект знеболювання групи пацієнтів з синдромом «хронічної» болю при виконанні операції циклофотокоагуляция. За рахунок запропонованого поєднання медикаментів і виконуваних маніпуляцій відбувається переривання потоку хаотичних імпульсів з кори головного мозку до периферичної ланки, що дозволяє розірвати патологічний коло болю. Отриманий позитивний результат досягнутий нами в результаті проведених досліджень.

Зазначений технічний результат досягається тим, що в способі анестезії при виконанні операції циклофотокоагуляция у пацієнтів з синдромом «хронічної» болі, що полягає у виконанні периферичного блоку у вигляді перибульбарной анестезії, що включає ін'єкцію місцевого анестетика, введеного трансконъюнктивально, за 5 хв до операції перед перибульбарной анестезією внутрішньовенно последоне більше 2,5 мг, після виконання периферичного блоку в момент початку проведення операції внутрішньовенно вводять бензодіазепіни, наприклад діазепам в дозі не більше 5 мг, а при виконанні перибульбарной анестезії вводять не більше 6 мл місцевого анестетика.

Спосіб анестезії при виконанні операції циклофотокоагуляция у пацієнтів з синдромом «хронічної» болю здійснюють наступним чином.

За 5 хв до операції внутрішньовенно послідовно вводять спочатку гормональний препарат дексаметазон у дозі не більше 8 мг, потім нейролептик дроперідол в дозі не більше 2,5 мг. Після введення вищезазначених препаратів виконують периферичний блок у вигляді перибульбарной анестезії, що включає ін'єкцію місцевого анестетика, введеного трансконъюнктивально. Як місцевого анестетика використовують 2% розчин ультракаїну у дозі не більше 6 мл Після виконання периферичного блоку в момент початку проведення операції внутрішньовенно вводять бензодіазепіни, наприклад діазепам в дозі не більше 5 мг.

Клінічний приклад:

Пацієнт С., 1948 року народження.

Ds: Термінальна глаукома. Ускладнена катаракта. Псевдоэксфолиативний синдром OD. Супутня патологія: ІХС, кардіосклероз ХСН 1, ФК 2, АГ 2, ризик 3, НТГ. Пацієнт з �иклофотокоагуляция.

Перед операцією: ПЕКЛО 164/87 мм рт.ст., ЧСС 66 уд/хв, пульс ритмічний, Sp O296%. За 5 хвилин до початку операції послідовно внутрішньовенно ввели спочатку гормональний препарат дексаметазон у дозі 8 мг (2 мл), потім нейролептик дроперідол в дозі 2,5 мг (1 мл).

Після введення вищезазначених препаратів виконали периферичний блок у вигляді перибульбарной анестезії, що включає ін'єкцію місцевого анестетика, введеного трансконъюнктивально з допомогою голки довжиною 32 мм і діаметром 25 G. як місцевого анестетика використовували 2% розчин ультракаїну у дозі 6 мл Після виконання периферичного блоку в момент початку проведення операції внутрішньовенно ввели бензодіазепін, наприклад діазепам у дозі 5 мг (1 мл). Під час операції: ПЕКЛО 101/74 мм рт.ст., ЧСС 65 уд/хв, пульс ритмічний, Sp Про296%. Після операції: ПЕКЛО 144/82 мм рт.ст., ЧСС 61 уд/хв, пульс ритмічний, Sp O297%.

Спосіб анестезії при виконанні операції циклофотокоагуляция у пацієнтів з синдромом «хронічної» болі, що полягає у виконанні периферичного блоку у вигляді перибульбарной анестезії, що включає ін'єкцію місцевого анестетика, введеного трансконъюнктивально, відрізняється тим, що за 5 хвилин до операції перед перибульбарной анесролептик дроперидол у дозі не більше 2,5 мг, після виконання периферичного блоку в момент початку проведення операції внутрішньовенно вводять бензодіазепіни, наприклад діазепам в дозі не більше 5 мг, а при виконанні перибульбарной анестезії вводять не більше 6 мл місцевого анестетика. 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до медицини, а саме до травматології, ортопедії та анестезіології, і може бути використане при проведенні знеболювання при ендопротезуванні кульшового суглоба. Для цього перед операцією одноразово вводять внутрішньовенно дексаметазон у дозі 8 мг і кетопрофен у дозі 100 мг. Блокаду поперекового сплетення здійснюють в комбінації з парасакральной блокадою і проведенням периневральних катетерів з подальшим введенням через них низької концентрації місцевого анестетика 0,2% розчину ропивакаина в обсязі 20 мл За 30 хвилин до закінчення операції вводять парацетамол у дозі 1000 мг внутрішньовенно. Після закінчення операції через периневральний катетер поперекового сплетення здійснюють інфузію 0,2% розчину ропивакаина в об'ємі 300 мл зі швидкістю 6-8 мл/год протягом 4-5 днів. Кетопрофен у дозі 100 мг вводять внутрішньом'язово 2 рази на добу протягом 3 днів. Через периневральний катетер парасакрального сплетення вводять 0,2% розчин ропивакаина в обсязі 10 мл 2 рази з інтервалом 12 годин. Спосіб забезпечує адекватне знеболення у даної категорії пацієнтів за рахунок впливу на основні компоненти болю, а також забезпечує безперервність і тривалість знеболювання як воиндрома, забезпечує профілактику моторної блокади кінцівок, знижує частоту розвитку токсичних ускладнень. 1 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до анестезіології та реаніматології, і може бути використане для премедикації перед оперативними гінекологічними втручаннями, що виконуються в умовах загальної анестезії. Для цього за 30-40 хв до оперативного втручання призначають діазепам в дозі 10 мг, нефопам в дозі 10 мг і кетопрофен у дозі 100 мг внутрішньом'язово. Спосіб дозволяє досягти седативного та аналгетичного ефекту премедикації за рахунок комплементарного дії препаратів без небажаних побічних ефектів, не вимагаючи тимчасових витрат і дорогого устаткування. 3 табл., 2 пр.

Фармацевтична композиція у твердій формі з анальгетичну активність

Винахід відноситься до фармацевтичної композиції з каппа-опіоїдної агонистической активністю, яка проявляє аналгетичний ефект. Фармацевтична композиція містить в якості діючої початку дигідрохлорид 9-(2-морфолиноэтил)-2-(4-фторфенил)имидазо[1,2-α]бензимідазолу, а в якості допоміжних речовин наповнювачі, що зв'язують, ковзаючі та плівкові покриття, зазначених у формулі винаходу кількостях. Композиція може бути виконана у вигляді твердої лікарської форми, переважно у вигляді таблеток або капсул. Отримані тверді лікарські форми відповідають вимогам Державної Фармакопеї. 6 з.п. ф-ли, 2 іл., 3 табл., 14 пр.

Спосіб попередження больових і психоемоційних реакцій при ендоваскулярних втручаннях рентгенхірургічних

Винахід відноситься до медицини, а саме до анестезіології та хірургії, і може бути використане при проведенні ендоваскулярних рентгенхірургічних утручань. Для цього на початковому етапі інтраопераційного періоду безпосередньо перед виконанням місцевої анестезії і пункції стегнової артерії внутрішньовенно вводять кеторолак трометамін в якості засобу аналгезії і пропофол як засобу седації. При цьому кеторолак трометамін вводять у дозі 15-75 мг, а пропофол у дозі 50-250 мг. Спосіб запобігає можливість розвитку больових і психоемоційних реакцій, зумовлених проведенням даного виду втручань, в тому числі і в післяопераційному періоді, за рахунок швидкого розвитку адекватного аналгетичного ефекту на тлі контрольованого рівня седації 1 табл., 10 пр.

Аналоги этомидата з поліпшеними фармакокінетичними та фармакодинамічними властивостями

Винахід відноситься до галузі органічної хімії, а саме до похідних бензимідазолу загальної формули (I) і до їх фармацевтично прийнятним солей, сумішей стереоизомеров і энантиомерам, де R1 є L1C(O)OL2C(O)OT; R2 є незамещенним C1-С10алкилом; L1 є зв'язком; L2 є незамещенним С2-С10алкиленом; Т є C1-С10алкилом. Винахід відноситься до фармацевтичної композиції на основі сполуки формули (I) і способу забезпечення анестезії, заснованому на використанні формули сполуки (I). Технічний результат: отримано нові похідні імідазолу, корисні в якості анестезуючого агента. 4 н. і 11 з.п. ф-ли, 9 іл., 15 пр.

Энантиомери спіро-оксіїндольних сполук та їх застосування в якості терапевтичних засобів

Винахід відноситься до нового з'єднання, а саме (S)-енантіоміру 1'-{[5-(трифторметил)фуран-2-іл]метил}спіро[фуро[2,3-f][1,3]бензодиоксол-7,3'-індол]-2'(1'Н)-вона формули (I), і способу його одержання, який є корисним для лікування захворювань або станів, таких як біль, інтенсивність яких можна зменшити або полегшити шляхом модуляції потенціал-залежних комірних натрієвих каналів. Винахід відноситься також до фармацевтичної композиції на основі цього з'єднання, способів лікування і способу зменшення іонного потоку через воротний калієвий канал в клітці. 8 н. і 2 з.п. ф-ли, 5 табл., 6 іл., 11 пр.

Микроколлоидний розчин пропофолу для анестезії

Винахід відноситься до галузі медицини та ветеринарії і може бути використане для індукції та підтримки анестезії. Запропоновано водяна композиція для анестезії, яка містить пропофол як активно-діючої речовини, ПЕГ-660-12-гидроксистеарат як солюбилизатора, бензиловий спирт, або хлорэтон, або парабени в якості консерванту, токоферол і аргінін або гліцин при певному вмісті компонентів, мас.%. У композицію можуть бути додатково введені ГАМК-агоністи, наприклад аминофенилмасляная кислота, місцеві анестетики, наприклад, лідокаїн, альфа-2-адреноміметики, наприклад ксилазин. Запропоновано спосіб здійснення анестезії, що включає введення пацієнту ефективного кількості заявленої композиції. Винахід забезпечує низьку токсичність лікарської форми і високу ефективність. 2 н. і 3 з.п. ф-ли, 3 табл., 1 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до анестезіології та реаніматології, і може бути використане при лікуванні пацієнтів з опіатною наркоманією. Для цього здійснюють інфузійну терапію кристалоїдними розчинами з розрахунку 15 мл/кг ваги хворого. Потім пунктирують і катетерізіруют епідуральний простір на рівні ThVII-ThVIII за загальноприйнятою методикою з подальшим введенням тест-дози розчину лідокаїну 2% - 3 мл Через 10 хвилин, при відсутності ознак інтратекального введення місцевих анестетиків, вводять основну дозу, що включає розчини наропина 0,75-1% - 10 мл або маркаина 0,25-0,5% - 10 мл і клофеліну 3-5 мкг/кг Через 20 хвилин після премедикації розчинами атропіну 0,01 мг/кг, димедролу 1% - 1 мл і реланіуму 10 мг та катетеризації сечового міхура проводять тотальну внутрішньовенну анестезію. Індукцію в наркоз проводять пропофолом в дозі 2 мг/кг, Підтримуюча анестезія - пропофол 2-4 мг/кг·год Після цього в першу годину детоксикації в/в вводять 12 мг налоксону, потім швидкість титрування налоксону повинна становити 0,8 мг/год протягом наступних 4-5 годин до загальної анестезії. Повторне введення в епідуральний простір розчинів наропина 0,75-1% - 6 мл або маркаина 0,25-0,5% - 6 мл і клофеліну 2-3 мкг/кг здійснюють капосредством введення в епідуральний простір кожні 4 години протягом 24-48 годин розчинів наропина 0,2% - 10 мл і клофеліну 1 мкг/кг. Спосіб забезпечує безпеку проведення ультрашвидкої опіоїдної детоксикації і збільшення часу ремісії у даної категорії хворих. 1 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до анестезіології та реаніматології, і може бути використане при епідуральної анестезії. Для цього через 10-20 хвилин після введення в епідуральний простір хворого основної дози місцевого анестетика: розчину наропина 0,2-1%, або маркаина 0,2-0,5%, або лідокаїну 1-2%, внутрішньовенно повільно вводять Sol. Nicotini acidi 1% - 0,5-1 ml. Через 5-10 хвилин після введення візуально оцінюють результати «нікотинової проби» за допомогою визначення по середній пахвовій лінії з двох сторін чіткої межі поділу шкіри за кольором - гиперемированной і звичайного забарвлення. Межі шкіри звичайного забарвлення відповідають рівню симпатичної блокади. Спосіб забезпечує підвищення точності та спрощення визначення рівня симпатичної блокади. 1 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до ендохірургіі та анестезіології, і може бути використане при эндохирургическом лікуванні хворих з синдромом жовчної гіпертензії, ускладненим гострим біліарним панкреатитом. Для цього до закінчення 24 годин від початку захворювання, після помірної внутрішньовенної інфузійної терапії в обсязі 15-20 мл/кг кристалоїдних розчинів, здійснюють грудну епідуральну аналгезію допомогою пунктирування і катетеризації епідурального простору на рівні ThVIII - ThIX. За 20 хвилин до передбачуваної ендоскопічної папиллосфинктеротомии катетер просувають на 4-5 см в краніальному напрямку. На рівні ThV-ThX, через епідуральний катетер вводять розчин наропина 0,4% - 10-12 мл або розчин маркаина 0,2% - 10-12 мл та розчин клофеліну 100 мкг. Потім здійснюють премедикацію шляхом введення розчину атропіну 0,1% - 0,5-1 мл розчину реланіуму 0,5% - 1-2 мл Після цього пацієнта подають у рентгеноперационную для проведення ендоскопічної папиллосфинктеротомии без ендоскопічної ретроградної холангіопанкреатографії зі стентуванням загального панкреатичної протоки. Після закінчення втручання хворого переводять у відділення реанімації, де проводять продовжену эпидуральвора маркаина 0,15% - 10-12 мл до переведення хворого в хірургічне відділення. Спосіб забезпечує раннє відновлення перистальтики кишечника, збільшення секреції підшлункової залози, запобігання спазму сфінктерів шлунково-кишкового тракту за рахунок повної блокади патологічної симпатичної імпульсації. 1 пр.

Спосіб зниження ваги за допомогою внутриротових пристроїв

Винахід відноситься до медицини і може бути використане при необхідності зниження надмірної ваги у пацієнтів. Для цього за допомогою внутриротових пристроїв здійснюють пасивну фіксацію, повністю виключає можливість пережовування їжі, між собою верхньої та нижньої щелеп. Причому пасивну фіксацію щелеп забезпечують за рахунок вирівнювання і з'єднання внутриротових пристроїв відносно один одного без урахування напрямку росту і форми зубів. Протягом від 1 до 3 тижнів харчування здійснюють тільки рідкою їжею. Потім через 1-3 тижні знімають фіксацію щелеп і здійснюють харчування індивідуально підібраною дієтою в поєднанні з індивідуально підібраними фізичними навантаженнями. Процедуру фіксації повторюють до досягнення результату. Спосіб забезпечує ефективне і комфортне зниження маси тіла у пацієнтів з ожирінням за рахунок зниження калорійності харчування шляхом використання фіксації щелеп, повністю запобігає можливість пережовування твердої їжі, при цьому без надання будь-якого впливу на зуби, виключаючи необхідність «правильної» ортодонтичної фіксації використовуваних пристроїв, а також за рахунок використання додаткового до це

Пристрій для корекції характеристик сну

Винахід відноситься до медичної техніки. Пристрій для корекції характеристик сну містить датчик для реєстрації електродермальної активності ЕДА, пов'язаний з блоками аналізу і виділення сигналів шкірно-гальванічної реакції КГР, генератор стимулюючих електричних імпульсів, нашкірні електроди і модуль управління. Пристрій виконаний у вигляді моноблока з можливістю закріплення на долоні користувача. Корпус моноблока має лицьову та тильну сторони та елементи кріплення. На тильній стороні розміщені три електрода, встановлені з можливістю гальванічної зв'язку з шкірним покривом долонній частині руки користувача. Вимірювальний електрод підключений до входу датчика для реєстрації ЕДА, стимулюючий електрод - до виходу генератора електричних імпульсів, а третій - є загальним нейтральним електродом гальванічних ланцюгів згаданих датчика і генератора. Блоки аналізу і виділення сигналів КГР і модуль управління виконані на основі мікропроцесора з можливістю періодичного контролю поточного стану гальванічного контакту електродів з шкірним покривом, циклічного вимірювання інтенсивності КГР і подачі стимулюючих електричних імпульсів в паузеского контакту електродів з шкірним покривом; режим реєстрації ЕДА - при наявності гальванічного контакту електродів з шкірним покривом, що включає виділення імпульсів КГР і підрахунок їх кількості (N) за заданий інтервал часу і зіставлення з пороговим значенням; режим стимуляції - при кількості N імпульсів КГР, що перевищує порогове значення, що включає періодичну подачу електричних імпульсів на стимулюючі електроди протягом заданого інтервалу часу. Застосування винаходу дозволить розширити арсенал технічних засобів для корекції фізичного стану пацієнта під час сну і при подальшому пильнуванні, збільшити індекс стадії медленноволнового сну, потужність дельта-хвиль і тим самим поглибити відчуття сну, фази швидких рухів очей, підвищити якість сну в цілому. 8 з.п. ф-ли, 10 іл.

Спосіб оцінки психологічного профілю особистості

Винахід відноситься до галузі медицини, зокрема до психології, і може бути використане для індивідуальних і масових досліджень у сфері соціології та менеджменту. Випробуваному особі пред'являють набір картин для вибору. Картини складені таким чином, що на кожній картині міститься зображення, на якому поєднані два архетипу відповідно фігура-фон. Випробуваному пропонується зробити з представленого кількості картин, найбільш відповідних його особистісної оцінки, вибірку. Після чого випробуваному пропонується присвоїти кожної обраної картині бальну оцінку. Числова обробка результатів включає в себе підсумовування присвоєних випробуваним балів, що належать одному архетипу. Кількість картин може становити 20, причому в кожній картині представлені два суміщених зображення при загальній кількості архетипів, що дорівнює 10. Кількість балів розподіляють від 1 до 8, а максимальне діагностичне число встановлюється рівним 10, при перевищенні якого робиться висновок про архетипній ідентичності. Спосіб дозволяє здійснити оцінку архетипній ідентичності, наявності невротичних рис і внутрішньоособистісних конфліктів за рахунок аналізу психологічного пр�
Винахід відноситься до медицини, косметології. Спосіб включає проведення загальних гідродинамічного масажу (ОГДМ) і гідродинамічного масажу області майбутнього впливу, кишкового лаважу, психотерапії. Процедури масажу проводять з допомогою насадки, що забезпечує подачу води за принципом водяний воронки. Процедури ОГДМ проводять 3 дні поспіль, потім день перерву. При цьому під час масажу опрацьовують всю поверхню тіла, включаючи голову. Процедури гідродинамічного масажу області майбутнього впливу виконують по масажних лініях і проводять перед ОГДМ і процедурою кишкового лаважу. Процедури кишкового лаважу проводять у ті дні, коли не виконують ОГДМ. Психотерапію проводять у вигляді музикотерапії, виконуваної на тлі ОГДМ, гідродинамічного масажу області майбутнього впливу і кишкового лаважу. При цьому проведення ОГДМ супроводжують музикотерапією розслабляючого характеру, а проведення кишкового лаважу та гідродинамічного масажу області майбутнього впливу - музикотерапією тонізуючого характеру. Спосіб проводять протягом 5-7 днів перед впливом. Процедури проводять щодня. Курс починають з проведення гідродинамічного масажу. Спосіб оучшения трофіки області впливу, прискорення репаративних процесів, підвищення активності імунної системи, поліпшення функціонального стану організму, знижує ризик розвитку побічних ефектів і ускладнень подальшого косметологічного впливу. 6 з.п. ф-ли, 2 табл.

Спосіб курортного лікування вегето-судинної дистонії у працівників небезпечного хімічного виробництва

Винахід відноситься до медицини, а саме до фізіотерапії, курортології. Спосіб включає прийом радонової ванни з концентрацією радону 1,5 кБк (40 нКи/л), температурою 36-37°С, тривалістю 10-15 хвилин. На курс 10 процедур. Через 40 хвилин після прийому радонової ванни хворому проводять сеанс прослуховування релаксуючої музики. Потім протягом 30-40 секунд впливають лазерним випромінюванням на 5 симетричних зон скальпа. Вплив здійснюють довжиною хвилі 0,82 мкм, потужністю 12 мВт, режим імпульсний, частотою 50 Гц. Сеанси проводять щоденно, на курс 10 процедур. Спосіб скорочує терміни лікування за рахунок нормалізації кровопостачання головного мозку, поліпшення стану надсегментарних утворень вегетативної нервової системи. 5 пр., 6 табл.

Спосіб лікування абдомінального ожиріння при метаболічному синдромі у поєднанні з депресивними порушеннями

Винахід відноситься до медицини, а саме до ендокринології, кардіології, психотерапії і може бути використане для лікування хворих з метаболічним синдромом. Проводять дієтотерапію зниженої калорійності з обмеженням углеводсодержащих продуктів і жирів, з визначенням глікемічного індексу з включенням в раціон харчування углеводсодержащих продуктів з глікемічним індексом менш 40. При зниженні початкової маси тіла на 5% і стабілізації ваги протягом 3 місяців калорійність харчування піднімають до розрахункової величини, яка визначається для пацієнта за формулою розрахунку добової калорійності. У раціон харчування вводять продукти з глікемічним індексом 40-69 до зниження ваги до заданого рівня. Проводять скринінгового опитувальника, діагностують розладів афективного спектру і при їх наявності здійснюють тестування пацієнтів виявленої групи за шкалою Цунга. Проводять сеанс психосинтеза Ассаджоли - «Храм тиші», самонавіювання за Куе, повторюючи перед засипанням або при пробудженні багато разів одну і ту ж формулу «Я відчуваю, що навколо мене тиша і спокій, я оповитий сонячним світлом, я легко виконую рекомендації лікарів, у мене гарний настрій і работоспособностѽия, корекції метаболічних порушень, підвищити комплексність, поліпшення настрою, зростання рівня самооцінки, а так само підвищити впевненість в собі, змінити «внутрішню картину хвороби» в позитивну сторону, поліпшити психічний і соматичний стани за рахунок комплексного використання діагностики і методів психотерапії. 3 табл., 1 пр.

Спосіб корекції біологічного віку організму як профілактика передчасного старіння

Винахід відноситься до медицини, а саме до терапії, курортології. Спосіб включає проведення комплексного лікування на тлі дієтотерапії. При цьому щодня проводять прийом антигельминтика рослинного походження та імуномодулятора, кожен з яких запивають 200 мл радонової води. Через день проводять кишковий лаваж. У дні проведення кишкового лаважу, вранці до лаважу приймають ванну з радоновою водою, в інші дні вранці проводять підводний гідродинамічний масаж (ПГМ). У дні, вільні від проведення кишкового лаважу, після ПГМ проводять сеанси звукотерапії. Спосіб забезпечує корекцію біологічного віку організму як профілактику передчасного старіння. 2 з.п. ф-ли, 4 табл., 2 пр.

Спосіб очищення і оздоровлення організму людини

Винахід відноситься до медицини, а саме до методів очищення та оздоровлення організму. Для цього проводять лікувальне голодування не менше 5 днів при 7-денній програмі і не менше 7 днів при 9-денній програмі. Тривалість відновного періоду становить два дні. При цьому прийоми їжі здійснюють дев'ять разів кожен день як в процесі лікувального голодування, так і у відновний період. У період лікувального голодування перший прийом їжі включає продукти бджільництва «АПИГРАНУЛи 2» одну чайну ложку, «ХІНАЗІ бальзам» - одну чайну ложку, «ЕЙ-ПІ-ВІ» - одну чайну ложку, «АПИТОК» - одну чайну ложку, «Антигельм фіто» - одну капсулу і негазовану мінеральну воду - один стакан. Другий прийом їжі включає напій з імбиром, соком лимона, часником і м'ятою, мед - одну чайну ложку і один стакан яблучно-морквяного соку. Третій прийом їжі передбачає прийом продуктів бджільництва «АПИГРАНУЛи 2» - одну чайну ложку, «ХІНАЗІ бальзам» одну чайну ложку, «ЕЙ-ПІ-ВІ» - одну чайну ложку, «Антигельм фіто» - одну капсулу і негазовану мінеральну воду - один стакан. Четвертий прийом їжі включає напій з імбиром, соком лимона, часником і м'ятою, мед - одну чайну ложку і один стакан яблучно-морк�такана яблучно-морквяного соку. Шостий прийом їжі складається з продуктів бджільництва «АПИГРАНУЛи 2» - одна чайна ложка, «ЕЙ-ПІ-ВІ» - одна чайна ложка, «Антигельм фіто» - одна капсула, одного стакана негазованої мінеральної води. Сьомий прийом їжі включає чай чорний або зелений з імбиром, мед - одну чайну ложку і склянку яблучно-морквяного соку. Восьмий прийом їжі передбачає прийом чаю чорного або зеленого з імбиром, медом - однією чайною ложкою, одного стакана яблучно-морквяного соку. Дев'ятий прийом їжі включає заспокійливий чай, до складу якого входить трава м'яти, корінь валеріани, насіння Фенхелю, насіння кмину, кипрей або листя суниці і один стакан яблучно-морквяного соку. У відновний період у 1-ї, 2-ї, 3-ї, 4-ї і 6-ї прийоми їжі склад продуктів залишається той же, що і в процесі голодування. При цьому в п'ятий прийом їжі пацієнти приймають чай чорний або зелений з імбиром, мед - одну чайну ложку і овочевий суп. В сьомий прийом їжі - чай чорний або зелений з імбиром, «МОЛОЧНИЙ КОКТЕЙЛЬ З ХІТОЗАНОМ». Восьмий прийом їжі вводять чай чорний або зелений з імбиром, мед - одну чайну ложку, кашу з «АПІЦАМПА». Дев'ятий прийом їжі відновного періоду включає печене яблуко, заспокійливий чай. Крім того, після кпервого прийому їжі здійснюють гімнастику «5 Тибетських перлин». Після другого прийому їжі проводять заняття на тренажерах, процедури по пресотерапії, электролиполизу і миостимуляции. Після третього прийому їжі проводять заняття ЛФК або аеробікою. Після четвертого прийому їжі - відпочинок у вигляді прогулянки, сеанс галотерапії, поєднаний з сеансом релакстерапией. Після п'ятого прийому їжі проводять курс стрип-пластики. Після шостого прийому їжі здійснюють масаж ручний з аплікацією з сумішшю на пелоиде або ручний масаж з медом. Після сьомого прийому їжі беруть інфрачервону сауну, душ, фитованну з лікувальними травами, медом, імбиром, соком лимона. Після восьмого прийому їжі - душ. Спосіб забезпечує ефективне оздоровлення організму при збереженні повноцінного способу життя і відчуття комфортного стану в період голодування, скорочення терміну відновного періоду після голодування, очищення організму без навантаження на шлунково-кишковий тракт, зниження ваги, поліпшення загального стану і працездатності пацієнтів. 3 табл., 7 пр.

Спосіб оцінки психологічного профілю особистості

Винахід відноситься до психології і призначене для діагностики психологічних особливостей індивіда. Випробуваному особі пред'являють набір зображень з персонажами. Як набору зображень випробуваному особі пред'являють по 40 зображень з різними персонажами й ситуаціями, які розподілені за чотирма сферами: сім'я; інтимна і сексуальна сфера; професійна сфера; сфера міжособистісних відносин і дозвілля. Потім випробуваному пропонують подивитися на зображення і вибрати з них два зображення, які більшою мірою привертають чи відповідають його життєвої ситуації, і два зображення, які неприємні або не відповідають його життєвим ситуацій по кожній сфері. Кожному зображенню відповідає номер і знак, які визначають, фіксують обрані номери зі знаками зображень у відповідні комірки в бланку. Далі визначають кодовий номер архетипу і його знак, причому знак відповідає позитивною і негативною психологічною характеристикою архетипів. Кожен обраний архетип оцінюють в 1 бал, після чого підраховують частоту вибору випробуваним архетипів і проводять обробку даних за допомогою комп'ютера. За результатами обробки составляюральной оцінки психологічного профілю особистості за рахунок визначення, придатного для кожного індивіда, архетипових зображень у різних сферах життєдіяльності. 1 з.п. ф-ли, 6 іл., 10 табл., 1 пр.

Система підтримки психофізіологічного стану людини

Винахід відноситься до медицини і може бути використане в психології, фізкультурі і спорті. Фізичні вправи здійснюють системою фізичних взаємодій, що відбуваються в режимі тренінгу або аутотренінгу. Система включає проведення вправ при рівномірному витягнення хребта - верхівкою пацієнт тягнеться вгору, а куприком вниз, і в послідовності, наведеної у формулі винаходу. Спочатку виконують вправи для хребта і грудної клітки, сидячи на табуреті, потім - серію вправ по розтяжці підколінних м'язів, з положення лежачи на спині. Виконують згинання і розгинання ніг, проводячи круговий рух «велосипед», «жаба». Виконують попеременную розтяжку м'язів спіральним рухом ніг всередину, лежачи на спині, вправа - кола, описувані паралельно обома колінами, круговий рух «дельфіном» двома з'єднаними разом ногами, «дельфін» у зворотний бік, повні кола ногами, вправа «хвіст омара», «ножиці», «вісімка», «черепаха», комбінації «натягни лук», «гребемо на каяку», «пливемо брасом», «натягни лук - без зупинки», виконуючи рухи у відповідності з формулою винаходу. Здійснюють комбінацію рухів «вгору по канату», прокручиваномбинаций у відповідності з формулою винаходу, а саме: «балакаємо ногами», «коло вперед і назад», «вісімка», «slalom», «пронація-супінація», «ромб», «удари ногами». Далі виконують серію вправ для м'язів живота, використовуючи підйоми корпусу тіла дугами вперед і назад, рух «складаний ніж» згідно з формулою винаходу. Потім проводять серію вправ для тренування клубово-поперекового м'яза і глибоких м'язів живота, вправи по розкріпаченню плечового пояса, вправи для розвитку вестибулярного апарату і серцево-судинної системи, виконуючи рухи відповідно до наведених у формулі винаходу. Винахід забезпечує скорочення, розслаблення і подовження мускулатури з мінімальними зусиллями, збільшення радіусу рухів, одночасний розвиток координації, сили і гнучкості, функціональних можливостей хребта. 5 іл.
Винахід відноситься до медицини, а саме до травматології, ортопедії та анестезіології, і може бути використане при проведенні знеболювання при ендопротезуванні кульшового суглоба. Для цього перед операцією одноразово вводять внутрішньовенно дексаметазон у дозі 8 мг і кетопрофен у дозі 100 мг. Блокаду поперекового сплетення здійснюють в комбінації з парасакральной блокадою і проведенням периневральних катетерів з подальшим введенням через них низької концентрації місцевого анестетика 0,2% розчину ропивакаина в обсязі 20 мл За 30 хвилин до закінчення операції вводять парацетамол у дозі 1000 мг внутрішньовенно. Після закінчення операції через периневральний катетер поперекового сплетення здійснюють інфузію 0,2% розчину ропивакаина в об'ємі 300 мл зі швидкістю 6-8 мл/год протягом 4-5 днів. Кетопрофен у дозі 100 мг вводять внутрішньом'язово 2 рази на добу протягом 3 днів. Через периневральний катетер парасакрального сплетення вводять 0,2% розчин ропивакаина в обсязі 10 мл 2 рази з інтервалом 12 годин. Спосіб забезпечує адекватне знеболення у даної категорії пацієнтів за рахунок впливу на основні компоненти болю, а також забезпечує безперервність і тривалість знеболювання як воиндрома, забезпечує профілактику моторної блокади кінцівок, знижує частоту розвитку токсичних ускладнень. 1 пр.
Up!