Спосіб лікування кератоконуса

 

Винахід відноситься до медицини, а саме до офтальмології, і може бути використане для лікування кератоконуса.

Відомий спосіб лікування кератоконуса (див. Stronger Cross-linking in the Anterior Stroma // Keratokonus Surgery and Cross-linking, 2009, p.16-18), що полягає у видаленні епітеліального шару, впливі на рогівку шляхом насичення її багаторазовими інстиляціями 0,1% розчином рибофлавіну з наступним ультрафіолетовим опроміненням. Причому опромінення здійснюють деэпителизированной зони рогівки ультрафіолетом з довжиною хвилі 365 нм протягом 30 хв.

Проте за рахунок того, що пацієнтові протягом тривалого часу, а саме під час всього періоду опромінення, необхідно тривало, правильно фіксувати погляд таким чином, щоб ультрафіолетове пляма було чітко центроване на поверхні рогівки. При можливому русі оком велика ймовірність ультрафіолетового опромінення лімба, що вкрай небажано, так як це може привести до такого післяопераційного ускладнення лікування, як іридоцикліт.

Пропоноване винахід вирішує задачу розробки нового способу лікування кератоконуса. Одержуваний при цьому технічний результат полягає в підвищенні ефективності лікування за рахунок обмеження зони впливом навколишнього середо�іонних ускладнень після проведеного лікування. За рахунок утримання розчину рибофлавіну на поверхні рогівки в кільці виключений контакт деэпителизированной рогівки з повітрям, що в свою чергу знижує вираженість рогівкового синдрому у пацієнта, полегшує йому суб'єктивну переносимість процедури, прискорює процес насичення рогівки. В цілому, в процесі лікування відбувається поліпшення суб'єктивного стану пацієнта, зниження ризику небажаного впливу ультрафіолетового опромінення на лимбальную зону і, відповідно, зменшення ймовірності розвитку реактивного іридоцикліту в ранньому післяопераційному періоді після проведеного лікування. Спосіб простий у виконанні і не представляє складності для фахівців при його використанні.

Зазначений технічний результат досягається тим, що в способі лікування кератоконуса, що полягає у видаленні епітеліального шару, впливі на рогівку шляхом насичення її багаторазовими інстиляціями 0,1% розчином рибофлавіну з наступним ультрафіолетовим опроміненням, після видалення епітеліального шару на поверхню очного яблука перилимбально накладають кільце з м'якого матеріалу з ультрафіолетовим захистом, наружний діаметр якого перекриває лімб на величину нуществляют після завершення ультрафіолетового опромінення.

Спосіб лікування кератоконуса здійснюють наступним чином.

Попередньо до лікування проводять повне передопераційне обстеження, що включає визначення параметрів рогівки, в тому числі багатоточкове вимірювання товщини рогівки, визначення товщини епітеліального шару рогівки, кератотопографическое обстеження рогівки з визначенням параметрів кератоконуса. В умовах стерильної операційної проводять механічну деэпителизацию рогівки діаметром, відповідним зоні ультрафіолетового опромінення. Безпосередньо перед проведенням операції з м'якої контактної лінзи з ультрафіолетовим захистом, ефективність якої оцінюють за допомогою приладу - «UV-X» версія 1000» (IROC, Швейцарія), викроюють кільце з діаметром внутрішнього отвору від 5 до 7 мм, відповідним вихідним клінічними параметрами кератоконуса. Зовнішній діаметр кільця відповідає діаметру контактної лінзи (стандартна величина). Після видалення епітеліального шару на поверхню очного яблука перилимбально накладають отримане кільце з м'якого матеріалу з ультрафіолетовим захистом. При цьому зовнішній край кільця перекриває лімб на 1-2 мм. Потім проводять етап насичення рогівки 0,1% растворония рогівки рибофлавіном. Биомикроскопический контроль насичення рогівки розчином рибофлавіну проводять через 15 хвилин від початку даного етапу операції. Про достатній рівень насичення рогівки розчином рибофлавіну говорить дифузне жовте фарбування строми рогівки. Залишаючи кільце на поверхні рогівки, виконують ультрафіолетове опромінення рогівки довжиною хвилі 365 їм потужністю 3,0 мВт/см2протягом 30 хв, яке також супроводжують додатковими інсталяціями 0,1% розчином рибофлавіну на рогівку кожні 3-4 хвилини для підтримки його концентрації. В процесі всього періоду ультрафіолетового опромінення кільце залишається на поверхні рогівки, закриваючи лимбальную зону. При інстиляції відбувається утримання розчину рибофлавіну на поверхні рогівки в кільці, що виключає контакт деэпителизированной рогівки з повітрям. Пахиметрический контроль товщини рогівки здійснюють на наступних етапах операції: перед деэпителизацией, після деепітелізації, після досягнення достатнього рівня насичення рогівки рибофлавіном, після завершення ультрафіолетового опромінення, тобто після 30-хвилинного ультрафіолетового опромінення рогівки.

Клінічний приклад

Пацієнт А., 27 років. Скарги па проведено повне офтальмологічне обстеження, включає візометрію, рефрактометрія в звичайних умовах і в умовах циклоплегии, багатоточкову пахіметрію, вимірювання діаметра рогівки, визначення щільності ендотеліальних клітин рогівки, кератотопографію, огляд очного дна з лінзою Гольдмана. Результати обстеження: VOD=1,0, ROD=sph-0,25 Дптр cyl-0,5 Дптр ax 10, VOS=0,1 cyl-6,0 Дптр ax 130=0,3, ROS=sph-1,75 Дптр cyl-9,0 Дптр ах 137, пахіметрія в центральній оптичній зоні OD=481 мкм, пахіметрія в центральній оптичній зоні OS=462 мкм. Щільність ендотеліальних клітин OD=2902 CD/мм2, щільність ендотеліальних клітин OS=2750 CD/мм2, діаметр рогівки OD=10,5 мм, OS=11,0 мм. Кератотопографически на OS картина кератоконуса в центральній оптичній зоні. Клінічний Ds: «Кератоконус OS II ступеня».

Пацієнту заплановано лікування кератоконуса OS, перед яким пацієнту проводять додаткове передопераційне обстеження, що включає визначення параметрів рогівки, в тому числі багатоточкове вимірювання товщини рогівки, визначення товщини епітеліального шару рогівки, кератотопографическое обстеження рогівки з визначенням параметрів кератоконуса. Потім в умовах стерильної операційної під інсталяційної місцевою анестезією виконана повна механічна деэализацией і розмірами кератоконуса. Контрольне вимірювання товщини рогівки після деепітелізації - 415 мкм. Безпосередньо перед проведенням операції з силікон-гідрогелевими м'якою контактної лінзи з ультрафіолетовим захистом (Acuvue Oasys with Hydraclear Plus, Johnson&Johnson, USA) за допомогою ножиць було викроено кільце з діаметром внутрішнього отвору 7,0 мм у центральній оптичній зоні. Ультрафіолетовий захист була оцінена за допомогою приладу «UV-X» версія 1000» (IROC, Швейцарія). Після видалення епітеліального шару на поверхню очного яблука перилимбально було накладено отримане кільце з м'якого матеріалу з ультрафіолетовим захистом. При цьому зовнішній край кільця перекрив лімб на 2 мм. Потім провели етап насичення рогівки 0,1% розчином рибофлавіну шляхом його багаторазового інсталяцій кожні 2-3 хвилини до настання достатній мірі насичення рогівки рибофлавіном. Биомикроскопический контроль насичення рогівки розчином рибофлавіну провели через 15 хвилин від початку даного етапу операції. Про достатній рівень насичення рогівки розчином рибофлавіну судили по дифузному жовтого прокрашиванию строми рогівки. Безпосередньо перед ультрафіолетовим опроміненням провели пахиметрический контроль рогівки - 420 мкм. Протягом всегю зону. Ультрафіолетове опромінення рогівки довжиною хвилі 365 нм потужністю 3,0 мВт/см2з відстані 50 мм протягом 30 хв також супроводжували додатковими інсталяціями 0,1% розчином рибофлавіну на рогівку кожні 3-4 хвилини для підтримки його концентрації. В процесі всього періоду ультрафіолетового опромінення кільце залишалося на поверхні рогівки, закриваючи лимбальную зону. При інсталяції відбувалося утримання розчину рибофлавіну на поверхні рогівки в кільці, що виключало контакт деэпителизированной рогівки з повітрям. Товщина рогівки після опромінення склала 415 мкм. Після завершення ультрафіолетового опромінення кільце видалили.

У процесі насичення рогівки розчином рибофлавіну і ультрафіолетового опромінення пацієнт скарг не пред'являв. Після операції пацієнтові в оперований очей був призначений Тобрекс по 1 краплі 6 разів на день і Корнерегель - 3-4 рази в день. Повна епітелізація була досягнута через 42 години після операції. На 10-й день після операції VOS=0,3 с cyl-6,0 ах 130=0,6-0,8.

Спосіб лікування кератоконуса, що включає видалення епітеліального шару, вплив на рогівку шляхом насичення її багаторазовими інстиляціями 0,1% розчином рибофлавіну з подальшим ультрафіолетовий�рилимбально накладають кільце, отримане з контактної лінзи з ультрафіолетовим захистом, зовнішній діаметр якого перекриває лімб на величину не більше 2 мм, а внутрішній діаметр кільця відповідає діаметру підстави кератоконуса, при цьому в процесі всього періоду ультрафіолетового опромінення рогівки додатково інстилюють розчин рибофлавіну на рогівку кожні 3-4 хвилини, опромінення проводять довжиною хвилі 365 нм потужністю 3,0 мВт/см2з відстані 50 мм протягом 30 хв з подальшим видаленням кільця після завершення опромінення. 

Схожі патенти:

Лікування хориоидальной неоваскуляризації з допомогою вакцин

Група винаходів відноситься до способів для лікування або попередження захворювань, викликаних неоваскуляризацією хориоідеї людини (неоваскулярної макулопатией), а також до фармацевтичних композицій, що містять в якості активного інгредієнта щонайменше один пептид з пептидів, що містять аминокислотную послідовність, отриману з білка VEGF-рецептора 1, і що володіють активністю індукувати цитотоксичні Т-клітини в присутності антиген-що представляють клітин і щонайменше один пептид з пептидів, що містять аминокислотную послідовність, отриману з білка VEGF-рецептора 2 і володіють активністю індукувати цитотоксичні Т-клітини в присутності антиген-що представляють клітин або кодують їх полінуклеотиди, де клітини судинного ендотелію, залучені в неоваскуляризацию хориоідеї у людини, що експресують VEGFR-1 рецепторний білок на поверхні клітин. Група винаходів ефективна в лікуванні або попередженні захворювань, викликаних неоваскуляризацією хориоідеї людини (неоваскулярної макулопатией). 6 н. і 30 з.п. ф-ли, 19 іл., 1 табл., 1 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до офтальмології, і може бути використане для лікування первинної відкритокутової глаукоми на тлі псевдоэксфолиативного синдрому в поєднанні з катарактою. Проводять нормалізацію внутрішньоочного тиску шляхом інстиляцій b-адреноблокаторів та/або інгібіторів карбоангідрази. Виконують селективну лазерну трабекулопластику. На наступний день після лазерного впливу пацієнту виконують факоемульсифікацію катаракти з імплантацією інтраокулярної лінзи. Під час проведення факоемульсифікації катаракти здійснюють вимивання псевдоэксфолиативних частинок і гранул пігменту з кута передньої камери ока. Спосіб забезпечує поліпшення відтоку внутрішньоочної рідини, нормалізацію внутрішньоочного тиску, зменшення обсягу втручання і прискорення реабілітації пацієнтів за рахунок усунення пігментації трабекулярної мережі, видалення псевдоэксфолиативного матеріалу в сукупності з видаленням катарактальних мас і збільшенням ширини кута передньої камери ока. 1 пр.

Спосіб діагностики і терапії фармакологічної форми синдрому

Винахід відноситься до медицини, а саме до офтальмології і призначене для лікування фармакологічної форми синдрому «сухого ока» (Ф-ССО). Для лікування Ф-ССГ виявляють анамнез, визначають зниження норми щодо обсягу сльозопродукції та підвищення показника ксероза очної поверхні. Переводять пацієнта на бесконсервантние антиглаукомні гіпотензивні препарати. Призначають бесконсервантние слезозаместители. Проводять мультицитокиновое дослідження слізної рідини. За умови збільшення концентрацій прозапальних - інтерлейкін-6, інтерлейкін-8, інтерлейкін-12, Th-1 - інтерлейкін-2, інтерферон-гамма, і Th-2 - інтерлейкін-4, цитокінів не менш ніж на 30% відносно вікової норми пацієнта, виявляють хронічне імунне запалення очної поверхні. Проводять транспальпебральний фонофорез з Блефарогелем-1 і фонофорез з 1% гідрокортизоновою маззю на субмастоидальную область з обох сторін, щодня, курсом 8-10 процедур. Використання способу забезпечує оптимальні умови для діагностики та обґрунтованої диференційованої терапії Ф-ССГ, що дає можливість своєчасно призначити патогенетично обгрунтовану терапію і підвищити ефективність лікувального воздейс

Мікробіологічно стабільна фармацевтична композиція, що включає електрохімічно активованого сольовий розчин, та її застосування

Винахід відноситься до мікробіологічно стабільної фармацевтичної композиції, що включає активний агент, вибраний з простагландинів, і носій. Носій включає водний електрохімічно активованого сольовий розчин з вмістом вільного хлору від 1 до 500 мг/л і редокс-потенціалом від +150 до +1350 мВ. Активний агент присутній у фазі, відокремленої від електрохімічно активованого сольового розчину, причому електрохімічно активованого сольовий розчин є розчином гіпохлориту. Винахід відноситься до застосування фармацевтичної композиції для лікування та/або профілактики синдрому "сухого ока" і для очищення контактних лінз. 5 н. і 9 з.п. ф-ли, 5 табл., 2 пр.
Винахід відноситься до медицини і стосується способу обробки амніотичної мембрани людини перед кератопластикой, полягає в тому, що нативну амніотичну мембрану поміщають в розчин для консервації, що містить BSS, гентаміцин-сульфат, амфотерицин Б, рибофлавін. Потім амніотичну мембрану переміщують у стерильну ємність і обробляють ультрафіолетом, причому в процесі обробки ультрафіолетом на амніотичну мембрану капають рибофлавін. Після цього оброблену амніотичну мембрану поміщають в розчин, що містить BSS, гентаміцин-сульфат, амфотерицин Б. Винахід забезпечує посилення міцнісних і біологічних властивостей амніотичної мембрани людини для підвищення ефективності кератопластики. 2 пр.

Похідні ретиналю і способи їх застосування для лікування порушень зору

Винахід відноситься до фармацевтичних композицій, зокрема до фармацевтичної композиції, відновлює зоровий пігмент при недостатності ендогенного 11-цис-ретиналю, містить ефективний кількість похідного ретиналю і фармацевтично прийнятний носій, де похідне ретиналю перетворюється в ретиналь, здатний формувати функціональний комплекс опсин/ретиналь, де похідне ретиналю являє собою складний ефір 9-цис-ретинила формули I, складний ефір 11-цис-ретинила формули II або їх комбінацію, де А в кожному випадку означає CH2OR і R являє собою утворює складний ефір карбоксилатний радикал монокарбонові кислоти С1-С10 або полікарбонові кислоти, виділеної з щавлевої кислоти янтарної кислоти, яблучної кислоти, глутаровой кислоти, адипінової кислоти, пимелиновой кислоти, субериновой кислоти азелаїнової кислоти, себаціновой кислоти, лимонної кислоти, кетоглутаровой кислоти, фумарової кислоти, малонової кислоти та оксалоуксусной кислоти, що є замісної групою в складному ефірі; де недостатність 11-цис-ретиналю обумовлена мутацією в генах, що кодують білки RPE65 і LRAT. Винахід відноситься до способу відновлення фодного ретиналю для приготування лікарського засобу. 4 н. і 39 з.п. ф-ли, 7 іл., 5 пр.
Винахід відноситься до медицини, зокрема до офтальмології, і може бути використане в офтальмохирургической практиці результатів лікування тромбозів вен сітківки (ТВЗ). Спосіб включає проведення вітректомії з видаленням задній гиалоидной мембрани скловидного тіла і эндолазерную коагуляцію сітківки з довжиною хвилі 532 нм, потужністю випромінювання 120-200 мВт, тривалістю імпульсу 0,1-0,2 с, діаметром плями 150-200 мкм. Індукування хориоретинального венозного анастомозу (ХРВА) проводять шляхом впливу на гілки центральної вени сітківки третього порядку лазерним випромінюванням з довжиною хвилі 532 нм в кількості 4-х коагулянтів, потужністю випромінювання 500 мВт, тривалістю імпульсу 1 сек і діаметром плями 50 мкм. Попередньо за 25-30 хвилин до проведення вітректомії внутрішньом'язово вводять 4 мл 12,5% розчину етамзілата і внутрішньовенно - 1 г 0,5% транексамової кислоти. Потім внутрішньовенно краплинно з початковою швидкістю 5 мкг/хв вводять інфузійний розчин, що включає 10 мл 0,1% розчину перлинганита на 100 мл 0,9% розчину натрію хлориду. Місце для лазерного впливу вибирають мінімум в 3-х діаметрах диска від диска зорового нерва. На гілки центральної вени сітківки третього порядку наносять лазерні аплікації кількість�двох місцях проксимальніше та дистальніше місця індукування ХРВА. Безпосередньо перед индуцированием ХРВА збільшують інфузійний потік водно-сольового розчину до початку пульсації центральної артерії сітківки. Хірургічне лікування закінчують тампонадою витреальной порожнини 20% повітряно-газової сумішшю SF6. Спосіб забезпечує ефективне лікування результатів ТВЗ за рахунок значного зниження числа післяопераційних гемофтальмов. 2 пр.
Винахід відноситься до галузі медицини, а саме до офтальмології, і призначене для діагностики травм і захворювань рогівки ока. Засіб містить розчин рибофлавіну мононуклеотида і декстрану при наступному співвідношенні компонентів, мас.%: рибофлавін мононуклеотид 1,0; декстран 20,0; фізіологічний розчин інше. Використання винаходу забезпечує утворення стабільної прекорнеальной фарбувальної плівки пролонгованої дії, додаткову терапевтичну активність діючих та допоміжних речовин. 3 пр.
Винахід відноситься до медицини, зокрема до офтальмохірургії, і може бути використане при проведенні процедури кросслинкинга рогівкового колагену при эктатических захворюваннях рогівки. Для цього пропонується набір для насичення рогівки фотосенсибілізатором. Набір містить пористої структури покриття, просочене 0,1% розчином рибофлавіну, розміром, відповідним поверхні рогівки. Набір містить також інструмент для фіксації покриття, що складається з підстави напівсферичної грибоподібної форми діаметром 10-11,5 мм радіусом кривизни 7,5-8,0 мм і ручки-власника. Використання набору спрощує та прискорює процедуру насичення рогівки фотосенсибілізатором, скорочує час процедури кросслинкинга рогівкового колагену. 1 з.п. ф-ли, 2 іл., 1 пр.

Заміщення фосфорсодержащей групою хинолиноподобное з'єднання, спосіб його одержання, лікарська композиція, що містить це з'єднання, і його застосування

Винахід відноситься до заміщених фосфорсодержащей групою хінолінів формули (I), які можуть використовуватися в медицині , де Ζ являє собою , V1 і V2 незалежно обрані з водню або галогену; один з R і R` являє собою фосфорсодержащий заступник Q, інший вибраний з водню або метоксила; де фосфорсодержащий заступник Q являє собою , А представляє собою; L являє собою С1-6алкил; J являє собою NH або С3-6гетероциклоалкил і J можливо заміщений G3; X відсутня або являє собою-З(=O)-; Υ відсутня або являє собою C1-6алкил; кожен з R1 і R2 незалежно обраний С1-6алкила або С1-6алкокси; G3 являє собою С1-6алкил, R3S(=O)m-, R5C(=O)- або R3R4NC(=O)-; R3, R4 і R5 незалежно обрані з Η або С1-6алкила; m дорівнює 0-2. Запропоновано нові інгібітори протеїнкінази, ефективні для лікування захворювань, асоційованих з аномальною активністю протеїнкінази. 6 н. і 14 з.п. ф-ли, 42 пр., 8 табл., 3 іл.
Винахід відноситься до медицини, зокрема онкології, урології, хірургії, і може бути використане при трансуретральной резекції сечового міхура. Після виконання трансуретральной резекції сечового міхура проводять обробку тканин області ложа видаленої пухлини імпульсним лазерним випромінюванням довжиною хвилі 970 нм і потужністю випромінювання від 10 до 15 Вт. Вплив виконують при контакті світловода з тканинами ранового дефекту стінки сечового міхура до появи візуальних ознак коагуляційних змін в зоні контактного впливу. При цьому послідовно переміщують світловод по спіралі від периферії ранового дефекту до центру ложа пухлини. Спосіб дозволяє поліпшити результати лікування за рахунок профілактики рецидивів пухлини, профілактики гематурії і розвитку ускладнень, зумовлених запальними явищами в зоні операції, а також попередження ускладнень, зумовлених глибоким термічним впливом на стінку сечового міхура. Поліпшення онкологічного результату операції досягається за рахунок виключення міграції пухлинних клітин по судинах в зоні ложа пухлини шляхом первинної коагуляції периферичних відділів оброблюваного ложа. 2 з.п. ф-ли, 3 ін.

Спосіб неінвазивної поліхроматичної світловий імпульсної терапії

Спосіб відноситься до фізіотерапії, а саме до фототерапії, і може бути використаний при профілактиці і лікуванні ряду захворювань людини і тварин. Здійснюють опромінення поверхні тіла пацієнта імпульсами світла в ультрафіолетовому діапазоні. Опромінення проводять імпульси, тривалість яких не менш 10-10 с і не більше 5×10-3 с. Одночасно з ультрафіолетовим опроміненням проводять опромінення у червоному і інфрачервоному діапазонах спектра, причому співвідношення величин опроміненості в названих трьох ділянках складає в частках 97:1,5:1.5. Спосіб дозволяє підвищити ефективність і безпеку процедури за рахунок зміни меж діапазону тривалостей імпульсів випромінювання; меж спектрального діапазону опромінення і співвідношення спектральних ділянок випромінювання. 13 з.п. ф-ли, 2 іл.
Винахід відноситься до медицини, а саме до ревматології, і може бути використане при лікуванні хворих на ревматоїдний артрит. В якості лікарських препаратів призначають метотрексат 15 мг на тиждень всередину, фолієву кислоту 5 мг на тиждень всередину, моваліс 15 мг на добу всередину. При другому ступені активності ревматоїдного артриту, рівні ІЛ-1β, рівному та понад 1,3±0,3 пг/мл, рівні ІЛ-6, рівному та понад 1,5±0,3 пг/мл, рівні ФНП-α, рівному і більше 1,78±0,35 пг/мл, рівні ІЛ-4, рівному і менше 3,7±0,34 пг/мл, рівні лептину, рівному і більше 6,4±0,42 пг/мл, рівні глікозаміногліканів 0,310±0,032 г/л призначають 7 щоденних процедур внутрішньовенного лазерного опромінення. Чергують через день випромінюючу головку КЛ-ВЛОК з довжиною хвилі 635 нм, потужність на кінці одноразового світловоду 1,5 мВт, часом експозиції 15 хвилин і лазерну головку КЛ-ВЛОК-365 для УФОК з довжиною хвилі 365 нм, потужністю на кінці світловода 1,0 мВт та часом експозиції 5 хвилин. При третього ступеня активності, рівні ІЛ-1β, рівному і більше 2,01±0,18 пг/мл, рівні ІЛ-6, рівному і більше 3,01±0,38 пг/мл, рівні ФНП-α, рівному і більше 3,3±0,25 пг/мл, рівні ІЛ - 4, рівному і менше 1,3±0,24 пг/мл, рівні лептину, рівному і більше 8,8±0,72 пг/мл, рівні ГАГ, рівному та більш ніж 1,3±0,54 г/л, проводять 10 щоденних процедур. Ча 1,5-2,0 мВт, часом експозиції 15 хвилин і лазерну головку КЛ-ВЛОК-365 для УФОК з довжиною хвилі 365 нм, потужністю на виході одноразового світловода 1,0 мВт, часом експозиції 5 хвилин. Спосіб дозволяє знизити частоту загострень, вираженість клінічних проявів, медикаментозне навантаження на хворого, збільшити тривалість ремісій за рахунок нормалізує дії на динаміку показників цитокінів - зниження рівня прозапальних та підвищення рівня протизапальних цитокінів. 2 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до терапевтичної стоматології, і може бути використане для місцевого лікування хронічного гінгівіту, обумовленого тютюнопалінням, у осіб молодого віку. Для цього попередньо проводять люминолзависимую хемілюмінесценцію ротової рідини, визначаючи значення максимальної спалаху і светосумми світіння. При значеннях максимальної спалаху від 3,3 до 18,15 умовних одиниць і светосумми світіння від 8,2 до 40 умовних одиниць антиоксидантну терапію проводять шляхом використання поперечної методики електрофорезу 5% водного розчину прополісу на слизову ясен за допомогою щелепних електродів в капі, при силі струму 0,5-1 мА, експозицією 8-10 хвилин. При цьому змінюють полярність, починаючи з позитивного полюса. Курс лікування становить 4 процедури, що проводяться через день. Додатково використовують зубну пасту і ополіскувач «Колгейт з прополісом» тривалістю 30 днів. При значеннях максимальної спалаху від 0,8 до 1,24 умовних одиниць і светосумми світіння від 3,34 до 7,5 умовних одиниць проводять прооксидантную терапію шляхом використання МІЛ-терапії в зоні проекції ясен лазером «Оптодан» з пародонтальної насадкою. Режим впливу: 2-2000 Гц посегментарно,ень. Додатково використовують зубну пасту і ополіскувач «Пародонтакс» тривалістю 12 днів. Спосіб спрощує і скорочує тривалість лікування у даної категорії хворих. 2 пр.
Винахід відноситься до медицини, зокрема до офтальмології, і може бути використане в лікуванні амбліопії у дітей. При проведенні однієї процедури тривалістю 10 хв чергують вплив протягом 1-2 хв лазерними спекл-структурами зеленого діапазону з довжиною хвилі 0,5-0,65 мкм і червоного діапазону з довжиною хвилі 0,63-0,7 мкм. Щільністю лазерного випромінювання (4-8)×10-5 Вт/см2. Одночасно впливають біжучим магнітним полем в напрямку від скроневих часток до потиличної області в режимі автоматичного сканування за битемпоральной методикою з частотою сканування 90-180 Гц. Індукція магнітного поля 30-45 мТл. Процедури проводять щодня протягом 10 днів. Спосіб забезпечує стимуляцію максимальної кількості клітин сітківки, відповідальних за колірний зір; запобігає адаптацію тканин ока до лазерного випромінювання, забезпечує оптимізацію проведення зорових імпульсів по зоровому шляху до зорової корі. 1 табл., 2 пр.

Спосіб лікування захворювань пародонту

Винахід відноситься до галузі медицини, а саме до стоматології, і може бути використане для лікування захворювань пародонту. Для здійснення пропонованого способу 1 мл «Гиалудент» гелю змішують на предметному склі з 0,0005 мг «Беталейкин», розчиненому в 1 мл води для ін'єкцій, потім отриманий вміст одноразовим аплікаційними шприцом наносять на ізольований від слини оброблюваний ділянку уражених тканин пародонту і залишають до його повного всмоктування протягом 1-3 хвилин з наступним впливом лазерної терапії з допомогою напівпровідникового лазерного терапевтичного стоматологічного апарату «Оптодан» з пародонтальної насадкою, режимом II, з експозицією 3-5 хвилин, курс лікування протягом 8 днів щодня. Використання способу дозволяє досягти швидких термінів регенерації, досягти стану інтактного пародонта у більшості пацієнтів. 4 табл., 3 пр.

Спосіб лікування виразкової хвороби шлунка або дванадцятипалої кишки в осіб, що зловживають курінням

Винахід відноситься до медицини, а саме до фізіотерапії, і може бути використане для лікування виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки в осіб, що зловживають курінням. Для цього вранці на голодний шлунок перорально вводять розчин гідролізату плаценти з розрахунку 2 мл препарату на 200 мл води з температурою 37°C. Після цього хворого укладають на спину і впливають інфрачервоним лазерним випромінюванням від стимулятора лазерного скануючого фізіотерапевтичного СЛСФ-03.2 ІК. Спочатку здійснюють вплив при вихідний потужності на торці світловода 2 мВт щільністю потоку потужності 50 мВт/см2 на проекцію виразкового дефекту на кадр №57 або 59 при модуляції лазерного променя частотою 12-15 в секунду протягом 3 хвилин на полі. Потім впливають на проекцію ліктьового згину на кадр №30 або 40 протягом 10 хвилин на поле. Далі, не змінюючи положення хворого, проводять транскраніальну електростимуляцію від апарату «Доктор ТЕС-03». При цьому гелевий лобовий електрод (+) накладають на середину шкіри чола до рівномірного прилипання до шкіри. Два гелевих завушних електроди накладають на кісткові сосцевидні відростки за вухами (-) до рівномірного прилипання до шкіри. Електроди фіксують пов'язку. Вплив �ія становить 10 щоденних процедур. Спосіб забезпечує купірування больового і диспептичного синдромів, астеновегетативного синдрому, прискорення загоєння виразкового процесу в слизовій оболонці, досягнення стійкої ремісії, нормалізацію функціонального стану парних органів, а саме печінки, підшлункової залози, зменшення бажання палити аж до повної відмови від куріння на період лікування. 4 табл., 2 пр.

Спосіб ендоваскулярної лазерної коагуляції великої підшкірної вени з варикозною трансформацією

Винахід відноситься до медицини, а саме до судинної хірургії. На першому етапі антеградно через розріз у медіальної щиколотки, вводять з пальпаторним супроводом флебэкстрактор з потовщеним кінцем для випрямлення варикозно-трансформованих ділянок. Після чого виводять флебэкстрактор з розрізу у медіальної кісточки. Виконують по ходу стовбура вени тумесцентную анестезію. Потім здійснюють коагуляцію лазерним світловодом неспроможного ділянки голенного сегмента великої підшкірної вени. Виводять лазерний світловод з розрізу у медіальної кісточки. Вшивають рану косметичним швом. На другому етапі: ретроградно через кроссэктомический розріз вводять з пальпаторним супроводом флебэкстрактор з потовщеним кінцем для випрямлення варикозно-трансформованих ділянок. З допомогою флебэкстрактора з потовщеним кінцем видаляють неспроможні клапани, доставляють лазерний світловод під контролем пілотного променя вздовж флебэкстрактора. Після чого здійснюють виведення флебэкстрактора з кроссэктомического розрізу. Виконують тумесцентную анестезію. Потім виконують лазерну коагуляцію на неспроможнім стегновому сегменті вени. Виводять лазерний світловод з кроссэктомическог�сс операції проводиться під постійним ультразвуковим контролем. Спосіб дозволяє провести коагуляцію лазерним світловодом неспроможних ділянок вени, не викликаючи в ній паравазальной запальної реакції, здійснити точну доставку лазерного светововда за рахунок застосування флебэкстрактора з потовщеним кінцем. 11 іл.

Спосіб лікування ішемічної хвороби серця на тлі холестазу

Винахід відноситься до медицини, а саме до кардіології, еферентної терапії, і може бути використане при лікуванні ішемічної хвороби серця на тлі холестазу. Для цього на тлі стандартної антиангінальної терапії проводять первинне дискретний плазмаферез на рефрежераторной центрифузі РС-6 з числом обертів 2000 в 1 хвилину протягом 15 хвилин при температурі 22°C у кількості 5 сеансів через день. При цьому видаляють за 1 сеанс цільної крові: при індексі маси тіла від 18 до 29,9 кг/м2 - 2 пластикатних пакета по 450 мл, при індексі маси тіла від 30 кг/м2 і більше - 3 пластикатних пакету об'ємом 450 мл Загальний об'єм видаленої плазми становить 600-900 мл Заповнюють об'єм циркулюючої крові фізіологічним розчином 0,9% NaCl в 1,5 рази більше видаленої плазми. Після закінчення курсу плазмаферезу здійснюють ультрафіолетове опромінення крові по 60 хвилин на апараті ОВК-3 з довжиною хвилі більше 400 нм в кількості 5 процедур через 1 день. Спосіб забезпечує ефективне лікування даної категорії пацієнтів за рахунок забезпечення поліпшення реологічних властивостей крові, нормалізації ліпідного спектру без підвищення печінкових ферментів із збереженням функції печінки, зниження рівня дисліпідемії та функціонального класу стено�
Винахід відноситься до медицини, а саме до ревматології, і може бути використане при лікуванні хворих на ревматоїдний артрит. В якості лікарських препаратів призначають метотрексат 15 мг на тиждень всередину, фолієву кислоту 5 мг на тиждень всередину, моваліс 15 мг на добу всередину. Лазерну терапію призначають диференційовано в залежності від ступеня активності захворювання і рівня глікозаміногліканів (ГАГ). При другому ступені активності ревматоїдного артриту - індекс DAS28 3,2-5,1, рівні глікозаміногліканів 0,510±0,032 г/л проводиться 7 щоденних процедур внутрішньовенного лазерного опромінення. Чергують через день випромінюючу головку КЛ-ВЛОК з довжиною хвилі 635 нм, потужністю на кінці одноразового світловоду 1,5 мВт, часом експозиції 15 хвилин, і лазерну головку КЛ-ВЛОК-365 з довжиною хвилі 365 нм, потужністю на кінці світловода 1,0 мВт, з часом експозиції 5 хвилин. При третьому ступені активності - індекс DAS28 більше 5,1, рівні ГАГ, що дорівнює або більше ніж 0,618±0,069 г/л, проводиться 10 процедур. Чергують через день випромінюючу головку КЛ-ВЛОК з довжиною хвилі 635 нм, потужністю на виході одноразового світловоду 1,5-2,0 мВт, часом експозиції 15 хвилин і лазерну головку КЛ-ВЛОК-365 з довжиною хвилі 365 нм, потужністю на виході одноразового светь клінічних проявів, знизити медикаментозне навантаження на хворого, забезпечує більш раннє купірування симптомів захворювання за рахунок диференційованого підходу при призначенні внутрішньовенного лазерного опромінення крові і нормалізує його дії на показники ГАГ та зниження ступеня активності захворювання. 2 пр.
Винахід відноситься до галузі медицини, а саме до офтальмології, і призначене для діагностики травм і захворювань рогівки ока. Засіб містить розчин рибофлавіну мононуклеотида і декстрану при наступному співвідношенні компонентів, мас.%: рибофлавін мононуклеотид 1,0; декстран 20,0; фізіологічний розчин інше. Використання винаходу забезпечує утворення стабільної прекорнеальной фарбувальної плівки пролонгованої дії, додаткову терапевтичну активність діючих та допоміжних речовин. 3 пр.
Up!