Спосіб комплексного лікування хронічного бронхіту

 

Винахід відноситься до галузі медицини, а саме до пульмонології, і може бути використане для комплексного лікування хворих з хронічним бронхітом.

Проблема ефективного лікування хворих з хронічним бронхітом є актуальною. Включення комплексного лікування хворих на хронічний бронхіт в період поза загострення зменшує частоту загострення бронхіту.

Відомий спосіб лікування хворих бронхітом шляхом використання фізичних факторів і мануальної терапії (патент РФ №18011462).

Однак відомий спосіб малоефективний, оскільки здійснює тільки зняття функціональних блоків в грудному відділі хребта і не знімає дисбаланс тонусу м'язів спини.

Найбільш близьким за досягається технічного результату є спосіб реабілітації хворих бронхітом з допомогою впливу фізичних факторів у поєднанні з мануальною терапією (патент РФ №2175251).

Проте відомий спосіб є недостатньо ефективним і не знімає дискоординацию тонусу м'язів на симетричних ділянках грудної клітини. Цей недолік виявляється після лікування незмінною присутністю тригерних і хворобливих ділянок у різних відділах грудної клітини.

Автори пропонують висо�ечения з використанням діадинамотерапії і постизометрический релаксації м'язів (БЕНКЕТ) спини.

Технічним результатом заявленого способу є підвищення ефективності комплексного лікування хворих хронічним бронхітом.

Технічний результат досягається тим, що попередньо симетрично зліва і справа встановлюють дисбаланс тонусу м'язів грудної клітки з наступним впливом на зону розслаблення тонізуючим методом діадинамотерапії за допомогою апарату «Тонус-1», на зону напруги - редактирующим методом постизометрической релаксації, причому диадинамотерапию призначають на зону розслаблення по тонізуючому методикою, починаючи з двухполупериодного неперервного імпульсного струму з частотою 100 Гц, 3 хвилини і зміною полюса на електродах з (-) на (+) наступні 3 хвилини, продовжуючи двухпериодний хвильовий частотою 100 Гц, 8 с - 4 з пауза, 3 хвилини і зміною полюса на електродах з (-) на (+) наступні 3 хвилини, а закінчують на зону напруги впливом постизометрической релаксацією м'язів спини з попередніми изометрическим напругою м'язів спини, при вихідному положенні хворого сидячи спиною до лікаря кисті хворого стиснуті в кулаки і фіксуються на крижах хворого, вихідне положення лікаря стоячи за спиною пацієнта на відстані витягнутої руки, кисті лікаря фіксуються на�я назад, на вдиху хворого протягом 5 секунд хворий кулаками тисне на свій крижі, відводячи при цьому лікті хворого назад і ротируя плече хворого назовні, положення хворого фіксується на 7-9 секунд, на видиху хворого лікар виробляє пасивне розтягування м'язів спини хворого, відводячи лікті хворого вперед, ротируя плече хворого досередини, кулаки пацієнта при цьому залишаються на власному крижах, прийом повторюється 5-6 разів, тривалістю процедури 1-2 хвилини, 5-6 комплексних процедур тривалістю 12-15 хвилин на курс лікування щодня.

Заявляється спосіб здійснюють наступним чином.

Хворий розташовується горизонтально на кушетці обличчям вниз. Комплексне лікування проводять з призначенням на зону розслаблення діадинамотерапії по тонізуючому методикою з допомогою апарату «Тонус-1», починаючи з двухполупериодного неперервного імпульсного струму з частотою 100 Гц, 3 хвилини і зміною полюса на електродах з (-) на (+) наступні 3 хвилини, продовжуючи однополупериодним ритмічним 1 з 1 пауза, 3 хвилини і зміною полюса на електродах з (-) на (+) наступні 3 хвилини, а закінчують на зону напруги впливом постизометрической релаксацією м'язів спини з попередніми изометрическим напругою м'язів спини, п�покрівельного, вихідне положення лікаря стоячи за спиною пацієнта на відстані витягнутої руки, кисті лікаря фіксуються на ліктьових суглобах хворого з випрямленими руками, спина лікаря пряма, одна нога лікаря для упору отставляется тому, на вдиху хворого протягом 5 секунд хворий кулаками тисне на свій крижі, відводячи при цьому лікті хворого назад і ротируя плече хворого назовні, положення фіксується на 7-9 секунд, на видиху хворого лікар виробляє пасивне розтягування м'язів спини хворого, відводячи лікті хворого вперед, ротируя плече хворого досередини, кулаки пацієнта при цьому залишаються на власному крижах, прийом повторюється 5-6 разів, тривалістю процедури 1-2 хвилини, 5-6 комплексних процедур тривалістю 12-15 хвилин на курс лікування щодня.

Клінічний приклад 1.

Хворий Ю., 34 років. Знаходиться на диспансерному обліку в поліклініці з діагнозом хронічний простий бронхіт в період ремісії (останнє загострення було 3 місяці тому).

Скарги на сухий кашель непостійний періодичний в денний і нічний час, необільное виділення серозної мокротиння, на хворобливі відчуття в близько лопаткової області. Об'єктивно відзначався сухий кашель з серозної необільной мокротою, ЧД 14 хв, ЧСС 74 за хв, Аункциональние дослідження. По ЕКГ зміни не були відзначені. За ФЗД не визначалося помітного відхилення показників (ЖЄЛ 4,4 л, до належного ЖЕЛ 98%; ПТХМ видиху 4,4 л/сек, до належного ПТХМ 85%; ОФВ в 1 сек 3,9 л, 75%; МВЛ 76 л, до належного 80%). За даними лабораторних ознак активності запального процесу не виявлено (ШОЕ 6 мм/год, лейкоцити 5,4 тис. у мм3).

Мануальна діагностика. У грудному відділі хребта визначалися функціональні блоки на рівні ThV, ThVI, ThVIII, ThIX. В цих регіонах в симетричних ділянках відзначався дисбаланс м'язового тонусу: на рівні ThIV-ThVIправоруч - напруга, зліва - розслаблення у медіального краю лопатки, на рівні ThVII-ThIXправоруч - розслаблення, зліва - напруги по паравертебральній лінії.

Комплексне лікування полягало у використанні преформованих фізичних факторів у вигляді призначення озокериту аплікаційним методом на спину при температурі 50°C, тривалістю процедури 30 хвилин у кількості 10 сеансів і теплові інгаляції при температурі 40°C розчину морської солі тривалістю 5 хвилин у кількості 10 сеансів. Мануальна терапія призначалася на області патологічних змін грудного відділу хребта з метою ликвидациЌзован заявлений метод комплексного лікування. Хворий розташовується горизонтально на кушетці обличчям вниз. Комплексне лікування проводять з призначенням на зону розслаблення діадинамотерапії по тонізуючому методикою з допомогою апарату «Тонус-1», починаючи з двухполупериодного неперервного імпульсного струму з частотою 100 Гц, 3 хвилини і зміною полюса на електродах з (-) на (+) наступні 3 хвилини, продовжуючи однополупериодним ритмічним, 1 з 1 пауза, 3 хвилини і зміною полюса на електродах з (-) на (+) наступні 3 хвилини, а закінчують на зону напруги впливом постизометрической релаксацією м'язів спини з попередніми изометрическим напругою м'язів спини, при вихідному положенні хворого сидячи спиною до лікаря кисті хворого стиснуті в кулаки і фіксуються на крижах хворого, вихідне положення лікаря стоячи за спиною пацієнта на відстані витягнутої руки, кисті лікаря фіксуються на ліктьових суглобах хворого з випрямленими руками, спина лікаря пряма, одна нога лікаря для упору отставляется тому, на вдиху хворого протягом 5 секунд хворий кулаками тисне на свій крижі, відводячи при цьому лікті хворого назад і ротируя плече хворого назовні, положення фіксується на 7-9 секунд, на видиху хворого лікар виробляє пасивне розтягування м'язів спіа власному крижах, прийом повторюється 5-6 разів, тривалістю процедури 1-2 хвилини, 5-6 комплексних процедур тривалістю 12-15 хвилин на курс лікування щодня.

Після проведеного лікування клінічно відзначалося поліпшення стану хворого: припинився кашель, зникли болісні відчуття в окололопаточной області. Без негативної динаміки залишалися функціональні показники дихання: ПТХМ видиху (4,4 л/с; 85% належного), ОФД за 1 сек (3,9 л, 75% належного), МВЛ (84 л, 87% належного). Функціональні блоки в міжхребцевих зчленуваннях і реберно-хребетних суглобах не визначалися. У симетричних зонах дисбаланс тонусу м'язів грудної клітки не відзначалося.

Огляд хворого через 1 місяць після проведеного комплексного лікування: не реєструвалися негативні зміни в стані. У віддалений період після комплексного лікування (3, 6 міс. і 1 рік) не було визначено погіршення загального стану. Загострення хронічного бронхіту за цей період не реєструвалося.

Таким чином, запропонований спосіб комплексного лікування сприяв нормалізації дисбалансу тонусу м'язів в симетричних ділянках грудної клітини, що призвело до поліпшення перебігу хронічного бронхіту протягом 1 року.

Клінічний приклад 2.

�хіт в період ремісії.

Скарги на сухий кашель непостійний періодичний в нічний час, необільное виділення серозної мокротиння, на хворобливі відчуття в окололопаточной області і на утруднений видих, що підсилюється при фізичному навантаженні, на холоді і в нічний час. Об'єктивно зазначалося утруднення видиху і його щодо подовження вдиху, ЧД 14 хв, ЧСС 74 за хв, А/Д 115/70 мм рт. ст., в легенях аускультативно вислуховується жорстке дихання, сухі хрипи, з боку серця без особливостей. Функціональні дослідження. По ЕКГ зміни не були відзначені. За ФЗД визначалися помітні відхилення по обструктивному типу (ЖЕЛ 3,0 л, до належного ЖЕЛ 60%; ПТХМ видиху 2,1 л/сек, до належного ПТХМ 50%; ОФВ в 1 сек 2,0 л, 45%; МВЛ 30 л, до належного 4%). За даними лабораторних ознак активності запального процесу не виявлено (ШОЕ 8 мм/год, лейкоцити 5,9 тис. у мм3).

Мануальна діагностика. У грудному відділі хребта визначався гіперлордоз. Функціональні блоки реєструвалися на рівні ThII, ThIII, ThV, ThVI, ThVII, ThVIII, ThX, ThXI. В цих регіонах в симетричних ділянках відзначався дисбаланс м'язового тонусу: на рівні ThII-ThIII, праворуч - напруга, зліва - розслаблення �бральной лінії, на рівні ThVII-ThVIIIзліва - розслаблення, праворуч - напруга по паравертебральній лінії, на рівні ThX-ThXIправоруч - розслаблення, зліва - напруга по паравертебральній лінії.

Комплексне лікування полягало у використанні преформованих фізичних факторів у вигляді призначення озокериту аплікаційним методом на спину при температурі 50°C, тривалістю процедури 30 хвилин у кількості 10 сеансів і теплові інгаляції при температурі 40°C розчину морської солі тривалістю 5 хвилин у кількості 10 сеансів. Мануальна терапія призначалася на області патологічних змін грудного відділу хребта з метою зняття функціональних блоків у грудних сегментах хребта. При лікуванні патологічних зон дисбалансу було використано заявлений метод комплексного лікування. Хворий розташовується горизонтально на кушетці обличчям вниз. Комплексне лікування проводять з призначенням на зону розслаблення діадинамотерапії по тонізуючому методикою з допомогою апарату «Тонус-1», починаючи з двухполупериодного неперервного імпульсного струму з частотою 100 Гц, 3 хвилини і зміною полюса на електродах з (-) на (+) наступні 3 хвилини, продовжуючи однополупериодним ритмічним, 1 з 1 пауствием постизометрической релаксацією м'язів спини з попередніми изометрическим напругою м'язів спини, при вихідному положенні хворого сидячи спиною до лікаря кисті хворого стиснуті в кулаки і фіксуються на крижах хворого, вихідне положення лікаря стоячи за спиною пацієнта на відстані витягнутої руки, кисті лікаря фіксуються на ліктьових суглобах хворого з випрямленими руками, спина лікаря пряма, одна нога лікаря для упору отставляется тому, на вдиху хворого протягом 5 секунд хворий кулаками тисне на свій крижі, відводячи при цьому лікті хворого назад і ротируя плече хворого назовні, положення фіксується на 7-9 секунд, на видиху хворого лікар виробляє пасивне розтягування м'язів спини хворого, відводячи лікті хворого вперед, ротируя плече хворого досередини, кулаки пацієнта при цьому залишаються на власному крижах, прийом повторюється 5-6 разів, тривалістю процедури 1-2 хвилини, 5-6 комплексних процедур тривалістю 12-15 хвилин на курс лікування щодня.

Після проведеного лікування клінічно відзначалося поліпшення стану хворого: припинився кашель, зникли болісні відчуття в окололопаточной області, стало рівним дихання. Нормалізувалися функціональні показники дихання: ПТХМ видиху (3,9 л/с; 90% належного), ОФД за 1 сек (3,0 л, 81% належного) і МВЛ (56 л, 87% належного). Функціональні�ределялся.

Огляд хворого через 1 місяць після проведеного комплексного лікування не зареєстрував негативних змін у стані. У віддалені терміни після комплексного лікування (до 1 року) не було визначено погіршення загального стану. Загострення бронхіту за цей період не відзначалося.

Таким чином, заявлений спосіб комплексного лікування хворих хронічним бронхітом покращує функцію зовнішнього дихання, ліквідує функціональні блоки та нормалізує дисбаланс тонусу м'язів на симетричних ділянках грудної клітини.

Заявляється спосіб дозволяє з більш високою ефективністю надавати лікувальну допомогу хворим з хронічним бронхітом в період необострения при наявності у них дискоординації тонусу м'язів на симетричних ділянках грудної клітки; може бути використаний в пульмонологічних відділеннях органів охорони здоров'я та курортній практиці.

Спосіб лікування хронічного бронхіту, що включає використання преформованих фізичних факторів та усунення за допомогою мануальної терапії функціональних блоків грудного відділу хребта, відрізняється тим, що в складі комплексу впливу преформированними фізичними факторами використовують диадинамотерапию, для чого вна�ения диадинамотерапией по тонізуючому методикою з допомогою апарату «Тонус-1», починаючи з двухполупериодного неперервного імпульсного струму з частотою 100 Гц 3 хв і зміною полюса на електродах з (-) на (+) наступні 3 хв, продовжуючи однополупериодним ритмічним, 1 з 1 пауза, 3 хв і зміною полюса на електродах з (-) на (+) наступні 3 хв, а закінчують на зону напруги впливом постизометрической релаксації м'язів спини з попередніми изометрическим напругою м'язів спини, при вихідному положенні хворого сидячи спиною до лікаря кисті хворого стиснуті в кулаки і фіксуються на крижах хворого, вихідне положення лікаря стоячи за спиною пацієнта на відстані витягнутої руки, кисті лікаря фіксуються на ліктьових суглобах хворого з випрямленими руками, спина лікаря пряма, одна нога лікаря для упору отставляется тому, на вдиху хворого протягом 5 хворий з кулаками тисне на свій крижі, відводячи при цьому лікті хворого назад і ротируя плече хворого назовні, положення фіксується на 7-9 с, на видиху лікар виробляє пасивне розтягування м'язів спини хворого, відводячи лікті хворого вперед, ротируя плече хворого досередини, кулаки пацієнта при цьому залишаються на власному крижах, прийом повторюється 5-6 разів, тривалістю процедури 1-2 хв, 5-6 комплексних процедур тривалістю

 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до медицини, а саме до терапевтичної стоматології, і може бути використане для місцевого лікування хронічного гінгівіту, обумовленого тютюнопалінням, у осіб молодого віку. Для цього попередньо проводять люминолзависимую хемілюмінесценцію ротової рідини, визначаючи значення максимальної спалаху і светосумми світіння. При значеннях максимальної спалаху від 3,3 до 18,15 умовних одиниць і светосумми світіння від 8,2 до 40 умовних одиниць антиоксидантну терапію проводять шляхом використання поперечної методики електрофорезу 5% водного розчину прополісу на слизову ясен за допомогою щелепних електродів в капі, при силі струму 0,5-1 мА, експозицією 8-10 хвилин. При цьому змінюють полярність, починаючи з позитивного полюса. Курс лікування становить 4 процедури, що проводяться через день. Додатково використовують зубну пасту і ополіскувач «Колгейт з прополісом» тривалістю 30 днів. При значеннях максимальної спалаху від 0,8 до 1,24 умовних одиниць і светосумми світіння від 3,34 до 7,5 умовних одиниць проводять прооксидантную терапію шляхом використання МІЛ-терапії в зоні проекції ясен лазером «Оптодан» з пародонтальної насадкою. Режим впливу: 2-2000 Гц посегментарно,ень. Додатково використовують зубну пасту і ополіскувач «Пародонтакс» тривалістю 12 днів. Спосіб спрощує і скорочує тривалість лікування у даної категорії хворих. 2 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до фізіотерапії. Спосіб включає електронейростімуляцію (ЕНС) литкових м'язів, прийом прямих антикоагулянтів, носіння еластичних панчох. До оперативного втручання через накладені на обидві литкові м'язи електроди визначають індивідуальні параметри сили впливає імпульсного струму, що характеризується помітним скороченням литкового м'яза. Після цього проводять першу процедуру ЕНС литкових м'язів обох кінцівок. Другу процедуру ЕНС проводять в ході оперативного втручання тільки на неоперіруемой кінцівки. Після закінчення операції і дії анестезії проводять таку процедуру ЕНС литкових м'язів обох кінцівок. Протягом наступних діб процедури повторюють кожні 4-6 годин, аж до початку самостійного пересування пацієнта з допомогою милиць. Час проведення процедури ЕНС становить 20 хвилин. Спосіб забезпечує профілактику тромбозу глибоких вен нижніх кінцівок при оперативних втручаннях за рахунок активного впливу на м'язи нижніх кінцівок. 1 пр., 1 іл.

Спосіб лікування невралгії та невриту трійчастого нерва

Винахід відноситься до медицини, а саме до неврології, нейростоматологии, нейрохірургії. Здійснюють вплив електричним струмом на області проекції Гассерова вузла, на верхні краї очниць в області foramen supraorbitale, на нижні краї очниць в області foramen infraorbitale, на нижньому кінці щелепи в області foramen mentale і на області передніх черевець двубрюшной м'язи і жувальні м'язи. Електростимуляцію здійснюють трапецієподібним біполярним електричним струмом частотою 20-120 Гц, тривалістю імпульсу 0,01-0,2 мс, часом посилки і паузи 2 з силою струму, зростаючої від 0,1 мА до 20 мА до появи слабкої вібрації тканин, час впливу 10-20 хвилин. Потім проводять вплив низькоінтенсивних імпульсним магнітним полем від апарату «Колібрі» в режимі I і додатково впливають на області шиї та верхньої третини грудної клітки, час впливу 10-15 хв. Після цього на область коміра накладають аплікацію бруду «Томед» кімнатної температури, часом впливу 10-20 хв. Загальний курс лікування 8-15 процедур. Спосіб дозволяє підвищити ефективність лікування, що досягається за рахунок комплексного послідовного впливу електричним струмом, магнітним полем і грязьовими аплікаціями в вказано

Спосіб лікування пацієнтів зі стійкими функціональними порушеннями голосу

Винахід відноситься до медицини, а саме до отоларингології, фоніатрії та фізіотерапії. Спосіб включає проведення електростимуляції і вправ, спрямованих на відновлення роботи нервово-м'язового апарату гортані. Електростимуляцію здійснюють струмом з біполярної асиметричною формою імпульсу, частотою 20-120 Гц, тривалістю імпульсу 0,2 мс, при інтервалі між імпульсами 2 секунди. Час впливу 5-10 хвилин. Використовують сім пар електродів, розташованих симетрично. Першу і другу пари електродів розташовують в області переднього і заднього черевець двочеревцевого м'яза зліва і справа. Третю і четверту пари електродів розташовують горизонтально зліва і справа в областях верхньої і нижньої третин бічній поверхні шиї, перетинаючи грудинно-ключично-соскоподібний м'яз. П'яту пару електродів - на рівні 3 і 6 шийних хребців в області задньої поверхні шиї зліва. Шосту пару електродів - на рівні 3 і 6 шийних хребців в області задньої поверхні шиї справа. Сьому пару електродів - в області середньої третини трапецієподібної м'язи ліворуч і праворуч від хребта. Після чого пацієнт самостійно виконує ряд вправ. При цьому висуває язик до зубів, потім втягує корінь яз�ого, не відкриваючи рот, робить вдих і одноразово затискає крила носа на 5-7 секунд з наступним їх відкриванням протягом одного видиху. Потім робить вдих, затискає крила носа і здійснює видих через рот, одноразово стискаючи на 1 секунду губи. Повторює цю вправу, збільшуючи тривалість стискання губ до 5-7 секунд. Кожна вправа пацієнт виконує 3-4 рази підряд. Під час виконання вправ пацієнт пригинає голову до грудей, притискаючи до неї підборіддя. Після виконання вправ впливають вибростимуляцией на область плечового пояса. Вплив здійснюють частотою 20-60 Гц, амплітудою 1,5 мм, зі швидкістю наростання частоти вібрації на 20% за 10 секунд. Час впливу 10-15 хвилин. На курс 8-12 процедур, що проводяться щодня. Спосіб збільшує робочий діапазон голосу, відновлює час фонації за рахунок відновлення скорочення м'язів гортані, нормалізує функції дихального апарату. 2 іл., 3 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до неврології і фізіотерапії. На другий день після проведення ботулинотерапии проводять 10 процедур миоэлектростимуляции апаратом «Ионосон-Експерт». При цьому спочатку впливають амплітудно-модульованими струмами середньої частоти з частотним діапазоном 100-250 Гц і частотою 7 гц при силі струму від 8 до 20 мА протягом 4-7 хвилин. Потім застосовують струм середньої частоти з Котсу з частотою 50 Гц, тривалістю імпульсу і паузи 2:6 секунд відповідно і частотою 7 кГц, протягом 4-7 хвилин. Вплив кожним видом струму становить для дитини 2-6 років - 4 хвилини з силою струму 8 мА, для дитини 7-9 років - 5 хвилин з силою струму 10 мА, для дитини 10-15 років - 7 хвилин з силою струму 20 мА. Спосіб дозволяє знизити частоту ускладнень у вигляді формування та прогресування суглобових контрактур. 1 пр.
Винахід відноситься до галузі медицини, а саме до неврології. Проводять багатоканальну низькочастотну електростимуляцію м'язів нижніх кінцівок за допомогою апарату «АКорД». При цьому электростимуляциею здійснюють у відповідності з фазами рухового акта за схемою: у перший день проводять електростимуляцію сідничних м'язів, м'язів згиначів стегна, розгиначі стопи; на другий день - електростимуляцію паравертебральних і попереково-крижових м'язів. Датчик узгодження з рухом встановлюють на більш функціонально зберігання ногу. Стимуляцію проводять в режимі «ходьба», при частоті струму 50 Гц, силу струму підбирають по отчетливому скорочення м'язів, час стимуляції - 15 хвилин. Електростимуляцію здійснюють під час ходьби пацієнта і припиняють при припиненні руху. Процедури проводять щодня, чергуючи розташування електродів, курс лікування 10 процедур. Спосіб дозволяє підвищити ефективність лікування, що досягається за рахунок узгодження подачі электростимулов з фазами рухового акту. 2 пр.

Спосіб нашкірній електростимуляції спинного мозку

Винахід відноситься до медицини, а саме до неврології. Здійснюють вплив послідовністю електричних прямокутних біполярних стимулів у вигляді меандр з частотою 5-40 Гц, тривалістю 0,5-1 мс і частотою 10 кГц на сегменти спинного мозку пацієнта, розміщеного «лежачи на боці», з ногами, підвішеними в рамах-гойдалці. При цьому вплив справляють на ділянки, розташовані безпосередньо над хребтом, між остистими відростками спинного мозку, і на ділянки, розташовані симетрично справа і зліва від хребта, над корінцями спинного мозку. Стимули подають із заданою послідовністю. Залежно від стимульованого сегмента спинного мозку амплітуду стимулів вибирають в межах 40-250 мА, а зсув по фазі імпульсів в пачці подаються стимулів - у межах 0,1-0,5 мс. Для цього використовують пристрій, який містить матриці у вигляді електродів, формувач електричних стимулів, блок управління, мікроконтролер з програмним забезпеченням, формувач сигналу, блок вимірювання амплітуди струму на вході електродів і блок індикації необхідних параметрів. Винахід дозволяє управляти мимовільними рухами ніг і викликати координовані шагательние дви�
Винахід відноситься до медицини, а саме до офтальмології. Визначають поріг електричної чутливості і електролабільності. Проводять електростимуляцію через електрод, накладений на повіки, серіями пачок прямокутних імпульсів з наступними параметрами: тривалість імпульсу 10 мс, кількість імпульсів в пачці 5, інтервал між пачками 1 с, кількість пачок в серії 30, інтервал між серіями 30 с, кількість серій 4 на кожне око. При цьому амплітуду лікувального струму вибирають рівною полуторним значенням порогу електричної чутливості, частоту лікувального струму вибирають на 5-10 Гц нижче показника електролабільності. Використовують індивідуальний стимулятор ЭСОМ-Мікро, канали якого вводять параметри стимуляції для кожного ока окремо. На початку лікування проводять 10-денний курс електростимуляції і при стабілізації та поліпшенні показників зорового сприйняття продовжують електростимуляцію протягом ще 10 днів, повторюють курс електростимуляції через три місяці. Спосіб дозволяє підвищити ефективність відновлення зорових функцій, що досягається за рахунок підбору параметрів електростимуляції з урахуванням індивідуальних особливостей электрочувствительности і елек�
Винахід відноситься до медицини, а саме до фізіотерапії. Спосіб включає щоденне вплив на уражену кінцівку низькочастотним імпульсним струмом. Вплив здійснюють протягом 10 хвилин через накладені по ходу лімфатичних судин електроди від апарату «Лимфавижн». При цьому перші 2-3 процедури проводять у режимі «профілактика», а з 3-4 процедури впливають у режимі «стимуляція». На курс 6-8 процедур. Потім через 20 хвилин проводять механотерапію протягом 20 - 30 хвилин. При цьому при ураженні верхньої кінцівки механотерапію ліктьового суглоба проводять на апараті «ARTROMOT Е2». При ураженні нижньої кінцівки механотерапію колінного суглоба проводять на апараті «ARTROMOT К1». На курс 15 процедур, що проводяться щодня. Спосіб скорочує терміни лікування за рахунок прискореного регресу периартикулярного набряку і контрактури суглоба, забезпечуючи при цьому відновлення діапазону рухів ураженої кінцівки, тонусу м'язів та функціонального стану ушкоджених сегментів кінцівки, нормалізацію мікроциркуляторного русла, покращує якість життя дітей. 2 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме - до фізіотерапії, ендокринології. Спосіб включає проведення загальних контрастних ванн, электромиостимуляцию і кріомасаж передньої черевної стінки, фізичні навантаження на тлі гіпокалорійної дієти. Электромиостимуляцию проводять з допомогою чотириканального электромионейростимулятора «Галатея». Вплив здійснюють частотою стимулюючих імпульсів від 50 - 150 Гц, тривалістю від 1 мс, протягом 30 хвилин. Потім через 40-60 хвилин здійснюють кріомасаж. При цьому використовують криопакет об'ємом 500 мл, температурою -23 -21°C. Кріомасаж проводять круговими рухами за годинниковою стрілкою, протягом 20-25 хвилин. Через 30-60 хвилин проводять процедуру загальних контрастних ванн у двох суміжних басейнах-писцинах, в одному з яких - холодна вода температурою 18-20°C, в іншому - гаряча вода температурою 40-42°C. Тривалість перебування в гарячій і холодній воді при перших чотирьох процедурах становить 3 і 1 хвилину відповідно. При 5 - 6 процедурах 2 і 2 хвилини, при наступних процедурах 1 і 3 хвилини відповідно. Процедури проводять щодня. На курс лікування 10-12 процедур. Спосіб забезпечує зниження маси тіла, нормалізацію гормонального дисбалансу, поліпшення псацию, покращує якість життя, збільшує тривалість ремісії. 2 пр.

Спосіб усунення викривлення перегородки носа

Винахід відноситься до медицини, мануальної терапії та оториноларингології. Спосіб включає мануальний вплив на спинку носа надавлюють ритмічними рухами з силою 8-10 кг, 20-25 разів. При цьому докладають зусиль зверху-вниз вперед під кутом 45 градусів по відношенню до горизонтальної площини. Далі впливають ритмічними стискають рухами з силою 6-8 кг, 15-20 разів на бічні поверхні носової кістки і на лобові відростки верхньої щелепи і проводять 15-20 згладжуючих рухів на бічні поверхні носової кістки. Спосіб забезпечує ефективність виправлення незалежно від терміну давності отриманої травми і виключає необхідність хірургічного втручання. 3 іл., 2 пр.

Спосіб лікування дегенеративно-дистрофічних змін у шийно-грудному відділі хребта

Винахід відноситься до медицини, реабілітації хворих з дегенеративно-дистрофічними змінами шийно-грудного відділу хребта. Проводять комплекс дозованого фізичного навантаження у вигляді вправ і курс білкового харчування. Комплекс включає послідовні етапи: активно-пасивна розминки гімнастика (АПРГ), активна гімнастика на тренажері (АГТ), корекція м'язово-зв'язкового апарату (КМСА) шляхом міофасциальний корекції, спрямованої на нормалізацію тонусу м'язів, задіяних на етапі активної гімнастики, а також м'язів, не розроблених на попередніх етапах: ремінна, грудинно-ключично-соскоподібного, сходові, довгий м'яз голови, довгий м'яз шиї, передня і латеральна прямі м'язи голови, короткі м'язи задньої області шиї. При цьому АПРГ включає 5 вправ, охарактеризованих у формулі винаходу. АГТ проводять на тренажері кросовер, здійснюючи видих і втягування живота на обтяження, з тягою вантажу однією рукою з верхнього блока, однією рукою з нижнього блока, однією рукою з середнього блоку, а також вертикальною тягою, горизонтальною тягою з декомпресією, пуловерів лежачи, тягою до підборіддя, шраги зі зведенням. Дотримуються дробовий питний режим порціями ппутем прийому ізотоніка, а через годину після тренування приймають білкове харчування. Під час курсу лікування пацієнт приймає препарати хондроїтину сульфату кальцію. Спосіб забезпечує скорочення часу лікування, спрощення процедур, зниження ймовірності больових відчуттів. 4 з.п. ф-ли, 19 іл., 1 пр.

Спосіб оздоровлення організму

Винахід відноситься до медицини, немедикаментозного оздоровлення людини шляхом здійснення комплексу заходів, таких як: медитація, дихальні вправи, самомасаж і фізичні вправи. Комплекс виконують щодня. При цьому медитацію здійснюють не менше 10-15 хвилин в день. Дихальні вправи полягають у виконанні глибокого вдиху через ніс, на початку якого роздувають живіт, потім продовжують вдих, підводячись навшпиньки і відводячи плечі назад, закінчують вдих, затримують дихання. Потім здійснюють видих у зворотній послідовності, останнім етапом видиху втягують живіт. Самомасаж виконують у вигляді вібраційного і погладжуючого впливів попередньо розігрітими шляхом розтирання один про одного долонями. Самомасаж починають з голови, далі послідовно масажують шию, грудну клітку, живіт, поясницю, крижі, стегна, тазостегнові, колінні і гомілковостопні суглоби, плечові та ліктьові суглоби зап'ястя. Фізичні вправи включають біг у спокійному темпі або скандинавську ходьбу не менше 20-40 хвилин в день і гімнастику. Гімнастика включає в себе послідовно виконувані вправи для тренування м'язів обличчя, рук, шиї, вправи для витягива�оработку кульшових суглобів. Спосіб забезпечує комплексне оздоровлення людини без використання тренажерів або додаткових коштів, зручність і простоту проведення вправ протягом всього дня при виконанні звичайних, рутинних справ, життєво необхідних рухів м'язів, що несуть основне навантаження, в тому числі перебуваючи поза домом. 3 з.п. ф-ли, 1 табл.
Винахід відноситься до спортивної медицини, фізичної культури, оздоровчої гімнастики, відновленню організму спортсменок високої кваліфікації у художній гімнастиці та інших видах спорту. Спочатку здійснюють аутотренінг шляхом м'язової і психічної релаксації під музичний супровід з включенням текстів, спрямованих на розслаблення усіх груп м'язів. Далі виконують послідовно три комплекси фізичних вправ на основі асан хатха-йоги, з сидячого в позі «лотоса», лежачи на спині, животі, седа ноги вперед, а також седа на колінах, де вправи включають різні нахили, обертання, прогини, перекати, виконання різкого дихання - «вогняного дихання», почергові згинання і розгинання кінцівок, підняття рук і ніг, розслаблення і релаксацію, як це охарактеризований у формулі винаходу. Спосіб забезпечує зняття психічної й м'язової напруги при м'яких режимах виконання фізичних вправ на основі асан хатха-йога, а також оздоровлення і відновлення організму гімнасток після максимальних за обсягом і інтенсивності тренувальних і змагальних навантажень. 1 табл.
Винахід відноситься до спортивної медицини, фізичної культури, підготовці спортсменів. Функціональна тренування полягає у виконанні кругового тренування, під час якої виконують вправи на станціях. Перед основною частиною тренування виконують кардиоразминку і вправи на попередню розтяжку м'язів, а після тренування - затримку. В якості основної частини тренування виконують 2-4 кола аеробних вправ, де кожне коло включає наступні станції: вправа загального впливу - задействующее в роботу понад 2/3 м'язових груп всього тіла, потім дві вправи вибіркового впливу - задіють в роботу окремі регіонарні групи м'язів. Між вправами - відпочинок, в кінці кожного кола проводять станцію вправ кардиовставки. Рівень складності регулюють залежно від рівня підготовленості людини шляхом зміни частоти повторень, тривалості, типу вправ на станціях, тривалості відпочинку. Залежно від рівня підготовленості задають співвідношення часу відпочинку і виконання вправ: для початкового рівня - 2:1, для середнього рівня - 1:1, для просунутого рівня - 1:2. Спосіб забезпечує збільшення временЕтв людини при відповідності високого рівня фізичних якостей людини високого рівня функціонального стану серцево-судинної системи, з виключенням монотонності, звикання у процесі тренувального циклу, втомі ЦНС, при тривалій підтримці інтересу і позитивної мотивації до занять фізичною культурою. 3 з.п. ф-ли.

Спосіб лікування пацієнтів зі стійкими функціональними порушеннями голосу

Винахід відноситься до медицини, а саме до отоларингології, фоніатрії та фізіотерапії. Спосіб включає проведення електростимуляції і вправ, спрямованих на відновлення роботи нервово-м'язового апарату гортані. Електростимуляцію здійснюють струмом з біполярної асиметричною формою імпульсу, частотою 20-120 Гц, тривалістю імпульсу 0,2 мс, при інтервалі між імпульсами 2 секунди. Час впливу 5-10 хвилин. Використовують сім пар електродів, розташованих симетрично. Першу і другу пари електродів розташовують в області переднього і заднього черевець двочеревцевого м'яза зліва і справа. Третю і четверту пари електродів розташовують горизонтально зліва і справа в областях верхньої і нижньої третин бічній поверхні шиї, перетинаючи грудинно-ключично-соскоподібний м'яз. П'яту пару електродів - на рівні 3 і 6 шийних хребців в області задньої поверхні шиї зліва. Шосту пару електродів - на рівні 3 і 6 шийних хребців в області задньої поверхні шиї справа. Сьому пару електродів - в області середньої третини трапецієподібної м'язи ліворуч і праворуч від хребта. Після чого пацієнт самостійно виконує ряд вправ. При цьому висуває язик до зубів, потім втягує корінь яз�ого, не відкриваючи рот, робить вдих і одноразово затискає крила носа на 5-7 секунд з наступним їх відкриванням протягом одного видиху. Потім робить вдих, затискає крила носа і здійснює видих через рот, одноразово стискаючи на 1 секунду губи. Повторює цю вправу, збільшуючи тривалість стискання губ до 5-7 секунд. Кожна вправа пацієнт виконує 3-4 рази підряд. Під час виконання вправ пацієнт пригинає голову до грудей, притискаючи до неї підборіддя. Після виконання вправ впливають вибростимуляцией на область плечового пояса. Вплив здійснюють частотою 20-60 Гц, амплітудою 1,5 мм, зі швидкістю наростання частоти вібрації на 20% за 10 секунд. Час впливу 10-15 хвилин. На курс 8-12 процедур, що проводяться щодня. Спосіб збільшує робочий діапазон голосу, відновлює час фонації за рахунок відновлення скорочення м'язів гортані, нормалізує функції дихального апарату. 2 іл., 3 пр.

Пристрій для підводного вертикального витягнення хребта

Винахід відноситься до галузі медицини і медичної техніки, а конкретно до пристрою для підводного вертикального витягнення хребта. Пристрій містить консольну раму з поверхнею для розміщення користувача, опорний елемент, що контактує з краєм басейну, механізм переміщення консольної рами, навантажувальний механізм, верхній і нижній елементи кріплення і фіксації користувача. Опорний елемент містить центральну і дві бічні секції. Кожна із стійок виконана з можливістю індивідуального регулювання по висоті. Механізм переміщення виконаний з можливістю плавного або з зупинками перекладу консольної рами з горизонтального положення у вертикальне і назад у вигляді гідро - або електроприводу. Вал приводу рухомо контактує з двома фігурними пластинами, кожна з яких забезпечена отворами. Великі боку консольної рами оснащені пластинами з отворами, діаметр і крок яких дорівнює діаметру і кроку отворів фігурних пластин. Засіб тяги виконано у вигляді двох штанг. Рама забезпечена поперечиною з гачками для взаємодії з верхнім елементом кріплення і фіксації користувача. Поверхня для розміщення користувача являє собою єдину пл�і користувача. Пристрій дозволяє підвищити експлуатаційні можливості і зручності за рахунок створення умов щодо забезпечення функціонального результату в басейнах з різними конструктивними особливостями оформлення краю і з широким діапазоном глибини при одночасному досягненні мінімізації стресових факторів. 9 з.п. ф-ли, 7 іл.

Пристрій для тренування згинання-розгинання кисті

Винахід відноситься до медицини, зокрема до лікувальної фізкультури, і може бути використане у відновлювальному лікуванні хворих травматолого-ортопедичного і неврологічного профілів для відновлення функції кисті. Пристрій містить підставу у вигляді двох пластин. Верхня пластина виконана з ложементом для передпліччя. Ложемент складається з двох рухомих опор. Нижня пластина має амплітудну шкалу і обмежувачі рухів. Обмежувачі рухів виконані за типом струбцин і обладнані стопорними гвинтами. Гвинти мають можливість переміщення по борозенці нижньої пластини. Під нижньою пластиною розташований нагружаюче механізм. Механізм складається з U-образного затиску і проходить через нього гвинта, закріпленого на опорах і забезпеченого гайкою і маховиком з лімбом. Верхня і нижня пластини закріплені на металевих стійках, які розташовані на різних рівнях паралельно один одному і з'єднані віссю. На осі розташовані важіль з покажчиком і рукояткою і стрілки-індикатори. Пристрій дає можливість дозувати силу і амплітуду рухів кисті у сагітальній площині. 5 іл.

Спосіб вибору тактики мануальної терапії при лікуванні неврологічних проявів гриж і протрузій поперекових міжхребцевих дисків з в. к. калабанову

Винахід відноситься до медицини, мануальної терапії (МТ) і корисна для лікування хворих з грижами і протрузії (пролапсами) міжхребцевих дисків поперекового відділу хребта (ПОП) в стадії загострення та регресу. Досліджують напрям блокування в ПОП, обирають тактику МТ в бік вільного руху. При неврологічному огляді визначають экстравертебральние синдроми (ЕВС), анатомічно пов'язані з поперековим (ПС), з крижовим (КС) або обома сплетеннями, що визначають взаємозв'язок напрямки міофіксації нижніх кінцівок (НК) з напрямком саногенирующей міофіксації в пошкоджених хребетно-рухових сегментах ПОП і з напрямком міофіксації грудного (ГОП) і шийного відділів хребта (ШОП). При наявності ЕВС в обох ПК техніки МТ виконують на обох ПК, і при ЕВС, анатомічно пов'язаних з ПС, що виконують мобілізаційну техніку - постактивизационное розтягнення (ПАР) або релаксаційні техніки - постізометричну релаксацію (БЕНКЕТ), постреципрокную релаксацію (ПРР) на ШОП, на ПК м'язів, що згинають, привідних та обертаючих назовні стегно, і на ГОП і ПОП в сгибательном положенні хребта і ПК. При ЕВС, анатомічно пов'язаних з КС, виконують ПАР або БЕНКЕТ, ВРР на ШОП, на ПК м'язів, �обов'язкове положенні хребта і ПК. При ЕВС, анатомічно пов'язаних як з ПС, так і з КС, виконують ПАР або БЕНКЕТ, ВРР на ШОП, на ПК м'язів, що згинають і приводять стегно, м'язів, разгибающих, відвідних і обертаючих назовні стегно, м'язів, разгибающих і згинають стопу, і на ГОП і ПОП в нейтральному положенні хребта і ПК. Впливають на ПК спочатку на м'язових групах, взаємопов'язаних з менш, а потім з більш вираженими ЕВС. ПАР або БЕНКЕТ, ВРР на ШОП завершують маніпуляціями з обох сторін, на ПК прессурой міофасциальних тригерних пунктів ПК і попереку, на таз мобилизациями або маніпуляціями на крижово-клубових зчленуваннях, на ГОП маніпуляціями, на ПОП мобілізацією шкіри. Завершують маніпуляціями на здорових хребетно-рухових сегментах ПОП з обох сторін. Маніпуляції на ПОП виконують при відсутності секвестрація гриж поперекових міжхребцевих дисків, з глибиною грижі не більше 1 див. Спосіб підвищує точність і об'єктивність вибору тактики МТ, в залежності від ЕВС, анатомічно пов'язаних з ПС, КС, із збереженням саногенирующей міофіксації хребетно-рухових сегментів ПОП, покращенням відтоку венозної крові і лімфи від ПК і хребта за рахунок активізації роботи м'язово-венозної помпи нижній ПК і дурально-м'язово-венозно-ів лікування. 20 іл., 3 пр.

Спосіб системної реабілітації пацієнтів з плегией в області передпліччя і кисті

Винахід відноситься до медицини, системної реабілітації пацієнтів з плегией в області передпліччя і кисті. Проводять послідовне, дискретне ортезування верхніх кінцівок. Використовують нічний ортез з ергономічного, низькотемпературного термопластика (НТТМ), у вигляді гільзи на передпліччя з дистальним зрізом на рівні нігтьових фаланг з перфорацією по всій довжині гільзи з отвором для великого пальця і ортезів - «випрямлячів» на інші пальці; з елементами кріплення, що забезпечують можливість спіралеподібного закріплення нічного ортезу на передпліччя і кисті. Використовують денний ортез з НТТП у вигляді гільзи на передпліччя з перфораціями по всій довжині гільзи з отвором для великого пальця і з дистальним зрізом на рівні головок п'ясткових кісток, що забезпечує вивільнення пальців руки для функції руки в денний час з елементами кріплення, що забезпечують можливість прямолінійного або спіралеподібного закріплення денного ортезу на передпліччі. Використовують динамічний ортез з НТТП у вигляді гільзи на передпліччя з отвором для великого пальця з перфораціями по всій довжині гільзи і з дистальним зрізом на рівні головок п'ясткових кісток, рознімної сполученого з динамічним �н петлею, з'єднаної з пружинної тягою з динамічним пружинним ортезом; з елементами кріплення, що забезпечують можливість прямолінійного або спіралеподібного закріплення динамічного ортезу на передпліччі. Використовують ортез - фіксатор променево-зап'ясткового суглоба (ОФЛС), виконаний з НТТП у вигляді гільзи з перфораціями по всій довжині гільзи з вмонтованими в гільзу електродами для электронейромиостимуляции, для одночасного спільного випрямляючого і фіксуючого впливів, і з елементами кріплення, що забезпечують можливість прямолінійного або спіралеподібного закріплення ОФЛС. В якості елементів кріплення використовують замок «блискавка» або на застібку стрічку «Велкро», що фіксують стик гільзи ортеза по прямій або по спіралі. Спосіб забезпечує повне усунення згинальної контрактури в променевозап'ястному суглобі і пальцях. 1 з.п. ф-ли, 4 іл., 1 табл.
Up!