Шовна нитка

 

ОБЛАСТЬ ВИНАХОДУ

Даний винахід відноситься до шовної нитки, використовуваної для хірургічних операцій та способу зшивання з використанням шовної нитки і, зокрема, до шовної нитки, яка не вимагає процедури створення вузлів під час операції зшивання, способу виготовлення шовної нитки і способу зшивання з використанням шовної нитки.

ПЕРЕДУМОВИ ВИНАХОДУ

В процесі зшивання, здійснюваній у різних хірургічних операціях, таких як зшивання м'язів, кровоносних судин, нервів, ран або хірургічних розрізів, хірургічних операціях по створенню подвійного століття, пластичних операціях щодо усунення зморшок і т. д., вимагає багато часу, дратівливою і дуже важливою роботою, сильно впливає на результат операції, є процес затягування вузлів для захисту від вивільнення шовної нитки після зшивання області зшивання. Під час процесу зшивання для захисту від вивільнення нитки виконується вузол в початковій частині і кінцевої частини шва або при необхідності в середній частині.

Оскільки дуже важливо зменшити час операції і виконати операцію як можна швидше, для стабільних і ефективних операцій істотними є способи зшивання і створення узлия в тілі під час операції, використовуючи, наприклад, лапароскоп, ендоскоп або артроскоп.

Традиційно, щоб зав'язати вузол на шовної нитки під час зшивання, оператор використовує два інструменти для фіксації або намотування шовної нитки, при цьому утримуючи шовную нитка. Оскільки для маніпуляції двома інструментами потрібно багато простору, оператор повинен бути надзвичайно досвідченим, щоб якомога сильніше скоротити час хірургічного зшивання в обмеженому просторі, наприклад черевної порожнини. Таким чином, були розроблені спосіб та інструмент зшивання, наприклад, інструмент, має великий ступінь свободи, такі як Cambridge endo. Real hand, Radius surgical system і т. д., або роботи для легкого, швидкого і міцного зав'язування шовної нитки у вузол в обмеженому просторі.

У відкритій публікації патенту Японії №2006-25867 розкрита шовна нитка для хірургії, в якій шовна нитка сплетена з утворенням порожнечі всередині в поздовжньому напрямку, і зшиваючий наконечник приєднаний до обох кінцевих частинах шовної нитки. У відкритій публікації патенту Японії №2003-19683 розкрито хірургічний робот для лігування та зшивання, щоб уникнути пошкодження тканин живого організму. Однак хірургічний робот, наприклад роботизирова�огостоящий і вимагає багато простору для установки що перешкоджає їх широкому застосуванню. Таким чином існує необхідність в удосконаленні способу зшивання, який можна легко застосувати при низьких витратах, а також шовна нитка і голка для забезпечення здійснення способу.

ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС ВИНАХОДУ ТЕХНІЧНІ ПРОБЛЕМИ

Даний винахід пропонує спосіб швидкого і полегшеного зшивання в обмеженому просторі під час хірургічної операції, інструмент для здійснення способу (корпус, підтримує шовную нитка, корпус для розміщення голки, шовна нитка, що містить корпус, підтримує шовную нитка, та/або корпус для розміщення голки), а також спосіб виготовлення інструменту.

Даний винахід пропонує вдосконалену шовную нитка для здійснення зшивання без зав'язування кількох або всіх вузлів, які передбачається зав'язати під час зшивання, і спосіб її виготовлення, необхідний для цього корпус, підтримує шовную нитка, корпус для розміщення голки і спосіб застосування вищевикладеного.

ТЕХНІЧНЕ РІШЕННЯ

Відповідно до одного аспекту цього винаходу надані підтримує корпус для захисту від затягування кінця шовної нитки шкіри або тканини під овной нитки, до якої приєднаний підтримує корпус, проходить через шкіру або тканини області зшивання за допомогою хірургічної голки і, таким чином, здійснюється зшивання. При зшиванні шовного ниткою, підтримує корпус діє як вузол і, таким чином, кінець шовної нитки, до якого приєднаний підтримує корпус, фіксується на ділянці, де зшивання починається. Таким чином, оскільки проблема розв'язування шва відсутня, в процесі зшивання більше не потрібно створення сайтів. Крім того, кінець шовної нитки може фіксуватися на шкірі або тканині більш щільно, ніж у випадку шовної нитки, що має тільки вузол.

Згідно іншого аспекту цього винаходу, наданий корпус для розміщення голки, що має форму трубки з наскрізним отвором, що проходить через обидва кінця, і шовна нитка має корпус для розміщення голки. Корпус для розміщення голки може мати форму усіченого круглого конуса або усіченої піраміди, в якій діаметр наскрізного отвору збільшується від однієї кінцевої частини до іншої кінцевої частини, або форму круглої колони або призми, в якій діаметр наскрізного отвору постійний. Корпус для розміщення голки може бути утворений з твердого матеріалу або, якщо неола, приєднана до корпусу для розміщення голки, має форму частини основного корпусу голки, прилягаючи до наскрізного отвору корпусу для розміщення голки. Хірургічна голка може мати форму, в якій частина основного корпусу голки має діаметр більший, ніж у нижній кінцевій частині корпусу для розміщення голки. Хірургічна голка може затягуватися з нижньої кінцевій частині корпусу для розміщення голки для видалення з корпусу для розміщення голки. Хірургічна голка приєднана до корпусу для розміщення голки.

Згідно іншого аспекту цього винаходу надана шовна нитка, що має корпус для розміщення голки і хірургічну голку, в якій частина основного корпусу хірургічної голки, приєднана до корпусу для розміщення голки, виконана більшою, ніж нижня кінцева частина (кінцева частина має відносно більший діаметр корпусу для розміщення голки. Корпус для розміщення голки може мати форму трубки з наскрізним отвором, що проходить через обидва кінця, форму усіченого круглого конуса або усіченої піраміди, в якій діаметр наскрізного отвору збільшується від однієї кінцевої частини до іншої кінцевої частини, форму круглої колони або призми, в якій діаметр наскрізного �иваться з нижньої кінцевій частині корпусу для розміщення голки для видалення з корпусу для розміщення голки.

Згідно іншого аспекту цього винаходу, запропоновано спосіб виготовлення підтримує корпусу та/або корпусу для розміщення голки.

При використанні шовної нитки, що має корпус для розміщення голки, на заключному етапі зшивання хірургічна голка проникає в або вводиться в інші тканини навколо області зшивання з корпусу для розміщення голки в тканину. Потім хірургічна голка витягується з нижнього кінця корпусу для розміщення голки і, таким чином, вилучається з нього. Відповідно корпус для розміщення голки після видалення хірургічної голки залишається в тканини і шовна нитка, яка використовується для зшивання, все ще приєднана до корпусу для розміщення голки. У результаті цього навіть без створення сайту на задньому кінці нитки шов не розв'язується.

КРАЩІ ЕФЕКТИ

Згідно з цим винаходу шовна нитка може забезпечити стабільне зшивання без зав'язування вузла. Коли використовується шовна нитка з підтримуючим корпусом і/або корпусом для розміщення голки, можна досягти ефекту міцного узлования без витрат часу на зав'язування вузла. Відповідно, можна значно зменшити час зшивання за допомогою простої техніки зшивання. Крім того, можна більш того, при використанні шовної нитки відповідно до цього винаходу операцію ушивання можна виконати за допомогою лише одного інструменту. Таким чином, навіть коли область, яку необхідно обробити за допомогою ендоскопа, мала, зшивання можна здійснити швидко і точно.

Більше того, коли шовна нитка, спосіб зшивання, корпус для розміщення голки і підтримує корпус згідно з цим винаходу виконані з матеріалу, який може абсорбуватися живим організмом, при цьому процес видалення елементів після операції може бути необов'язковим.

ОПИС ГРАФІЧНИХ МАТЕРІАЛІВ

На фіг.1 показано шовні нитки, що мають різні підтримують корпуси згідно варіантів здійснення цього винаходу.

На фіг.2 показана шовна нитка, яка підтримує корпус і голку відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу.

На фіг.3 показаний корпус для розміщення голки згідно з одним із варіантів здійснення цього винаходу і шовна нитка, що має корпус для розміщення голки, де на фіг.3 показано, що голка вставлена в корпус для розміщення голки, який з'єднаний з шовним ниткою, на фіг.3С показаний корпус для розміщення голки згідно одномѵния голки і шовної нитки.

На фіг.4 показані форми корпусу для розміщення голки голки згідно з іншим варіантом здійснення цього винаходу.

На фіг.5 показана шовна нитка з корпусом для розміщення голки, надана на кожній з двох кінцевих частин.

На фіг.6 показані різні шовні нитки, до яких приєднані підтримує корпус та корпус для розміщення голки, відповідно на одній кінцевій частині і на інший кінцевій частині шовної нитки.

На фіг.7 показано, що шовна нитка утворює петлю, приєднану до корпусу для розміщення голки згідно з одним із варіантів здійснення цього винаходу.

На фіг.8 показана шовна нитка з зубцями відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу.

На фіг.9 показана шовна нитка з конусом і вузол згідно з одним варіантом здійснення цього винаходу.

<Список основних посилальних позицій>

10: шовна нитка

20: корпус для розміщення голки

21: нижня кінцева частина корпусу для розміщення голки

22: передня кінцева частина корпусу для розміщення голки

23: отвір корпусу для розміщення голки

30: хірургічна голка

31: основний корпус голки

32: кінчик голки

33: уступчаста частина основногЃзел

50: зубець

51: конус

Найкращий варіант здійснення

Далі даний винахід буде описано більш докладно з посиланням на супутні графічні матеріали, в яких показано приблизні варіанти здійснення. Винахід, тим не менш, може здійснюватися в безлічі різних форм і не повинно розглядатися як обмежена зазначеними далі варіантами здійснення; навпаки, ці варіанти здійснення подані так, щоб цей опис було повним і закінченим, і повністю передають суть винаходу фахівцям в даній області. На графічних матеріалах частина з голкою перебільшена для легкості розуміння винаходу. Слід розуміти, що довжина нитки, приєднаної до голці або корпусу для розміщення голки, при використанні в реальному житті досить довга.

На фіг.1 показано шовні нитки 10, мають різні підтримують корпуси 40 згідно варіантів здійснення цього винаходу. Підтримуючий корпус має діаметр більше, ніж у шовної нитки, і має форму, таку як паличка, кулька, кругла колона, круглий конус, піраміда, усічений круглий конус або усічена піраміда, диск, пластина, багатогранник і т. д. Даний винахід не обмеживши�оби захистити від втягування кінцеву частину шовної нитки в область зшивання. Підтримуючий корпус може бути однорідним твердим речовиною або може мати щонайменше один отвір на обох кінцевих частинах підтримує корпусу. Наприклад, підтримує корпус є усіченим круглим конусом і має наскрізний отвір, що проходить через обидва кінці підтримує корпусу. Діаметр отвору або порожнини більше, ніж у використовуваної шовної нитки.

Підтримуючий корпус може формуватися з матеріалу, такого як нейлон, поліпропілен, наприклад сітка, полі(винилиденфторид), поліестер, нержавіюча сталь, титан і ін, який не абсорбується живим організмом, однак даний винахід не обмежується цим. Крім того, підтримує корпус може формуватися з абсорбирующегося матеріалу у відповідності зі своїм призначенням. Наприклад, можуть використовуватися полимолочная кислота, полидиоксанон, сополімер молочної кислоти і гликолиевой кислоти і т. д., однак даний винахід не обмежується цим. Коли використовується матеріал, який може абсорбуватися живим організмом, немає необхідності видаляти підтримує корпус після зшивання людського тіла.

Спосіб з'єднання шовної нитки і підтримує корпусу включає спосіб ра�ятися з шовним ниткою, спосіб формування щонайменше одного отвору, наприклад отворів 41 на фіг.8С, підтримує корпусі, пропускання шовної нитки через отвір і зав'язування шовних ниток разом або зав'язування вузла 42 шовної нитки з діаметром більшим, ніж у отвори підтримує корпусу, а також спосіб пропускання шовної нитки, що проходить через один отвір, в протилежному напрямку через інший отвір. Однак даний винахід не обмежується цим, і може здійснюватися безліч способів (фіг.1).

Шовна нитка, яка підтримує корпус згідно з цим винаходу, застосовується допомогою вставки в хірургічну голку або приєднання до корпусу для розміщення голки. Використовується хірургічна голка може формуватися з матеріалів, таких як метал, який не абсорбується, або абсорбируемих матеріалів, таких як полидиоксанон (PDS). Хірургічна голка може мати лінійний або зігнутий зовнішній вигляд. Кінчик голки може мати звичайну і широко використовувану форму, наприклад з круглим або зрізаним профілем.

Спосіб приєднання шовної нитки до хірургічної голці включає спосіб вставки шовної нитки в порожній основний корпус голки і запресовування голки, спосіб обр�s, має порожнину і проведення шовної нитки по жолобу. Однак даний винахід не обмежується цим, і може здійснюватися безліч способів.

При зшиванні шовного ниткою, яка має вищеописаний підтримує корпус, немає необхідності окремо зав'язувати вузол в початковій частині шва, і, крім того, шовна нитка може бути зафіксована міцніше, ніж у випадку з зав'язування вузла. Це корисно не тільки для зшивання зовнішніх частин людського тіла, але також і для зшивання внутрішньої частини людського тіла, наприклад ендоскопічна операція.

На фіг.2 показана шовна нитка, яка підтримує корпус і хірургічну голку, відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу. Згідно фіг.2 використовується підтримуючий корпус у формі усіченого круглого конуса, має наскрізний отвір, що проходить через два його кінця. Коли нижня поверхня допоміжного корпусу, що має більший діаметр, як у підтримуючого корпусу, розташована обличчям до хірургічної голці, можна досягти ефекту міцного узлования.

На фіг.3 показаний корпус для розміщення голки згідно з одним із варіантів здійснення цього винаходу і шовна нитка, що має корпус длретению. Корпус 20 для розміщення голки має форму труби з наскрізним отвором, що проходить через обидва її кінця, і також має форму усіченого круглого конуса або усіченої піраміди, в якій діаметр наскрізного отвору збільшується від одного кінця до іншого. Діаметр наскрізного отвору корпуса 20 для розміщення голки встановлюється так, щоб голка могла проходити через і вставлятися в наскрізний отвір, враховуючи діаметр використовуваної хірургічної голки.

Спосіб з'єднання шовної нитки з корпусом для розміщення голки включає спосіб плавки одного кінця шовної нитки та/або частини корпусу для розміщення голки, який необхідно з'єднати з шовним ниткою для зчеплення шовної нитки і корпусу для розміщення голки, і спосіб утворення щонайменше одного отвору в корпусі для розміщення голки, вставки шовної нитки в отвір і зав'язування шовної нитки у вузол або зав'язування шовних ниток разом. Однак даний винахід не обмежується цим, і може застосовуватися безліч способів.

Хірургічна голка 30 з'єднується з корпусом для розміщення голки. Хірургічна голка 30, використовувана у цьому винаході, містить основний корпус 31 голки і кінчик 32 голки, виконаний на одному кінці � кінчика голки до іншого кінця основного корпусу голки. Хірургічна голка вставляється в корпус для розміщення голки, до якого приєднується шовна нитку, і здійснюється зшивання. На заключному етапі зшивання хірургічна голка проникає в інші тканини навколо області зшивання або проникає або проходить в інші тканини навколо області зшивання з тим, щоб перемістити корпус для розміщення голки в тканини. Потім хірургічна голка може бути видалена, за допомогою вилучення хірургічної голки в напрямку нижній кінцевий 21 частини корпусу для розміщення голки. Відповідно корпус для розміщення голки без хірургічної голки 30 залишається в тканинах і шовна нитка, використана для зшивання, все також приєднана до корпусу для розміщення голки, і, таким чином, можливо, що шов не розв'яжеться без зав'язування вузла на заключному етапі зшивання.

Оскільки корпус для розміщення голки має форму круглого конуса або піраміди, в якій діаметр наскрізного отвору збільшується від однієї кінцевої частини до іншої кінцевій частині корпусу для розміщення голки, частина основного корпусу голки, вставлена в корпус для розміщення голки, також має діаметр, який поступово збільшується в напрямку іншого його кінця. Отже, при прот�кая голка не відокремлюється від корпусу для розміщення голки. З цією метою наскрізний отвір корпусу для розміщення голки має розмір, достатній для розміщення хірургічної голки. Крім того, розмір наскрізного отвору передній кінцевий 22 частини корпусу для розміщення голки менше, ніж частина основного корпусу голки, що має максимальний діаметр.

На фіг.4 показані форми корпусу для розміщення голки і хірургічна голка згідно з іншим варіантом здійснення цього винаходу. Оскільки корпус для розміщення голки і частина або весь основний корпус голки хірургічної голки виконані великими, ніж нижня кінцева частина корпусу для розміщення голки, утворюється уступ і, таким чином, запобігає від'єднання хірургічної голки від корпусу для розміщення голки, в той час як при зшиванні хірургічна нитка витягується в напрямку, в якому здійснюється зшивання. Корпус для розміщення голки має форму трубки з наскрізним отвором, що проходить через обидва її кінця, і, крім того, має форму усіченого круглого конуса або усіченої піраміди, в якій діаметр наскрізного отвору збільшується від одного кінця до іншого кінця (фіг.4А), або має форму круглої колони або призми, в якій діаметр наскрізного отвору постійний (фіг.4В)., �спользуемая у цьому винаході, може в цілому мати пряму або вигнуту форму. Кінчик голки може мати в цілому широко використовувану форму, наприклад з круглим або зрізаним профілем. Довжина і товщина кінчика голки може підбиратися у відповідності зі своїм призначенням.

Корпус для розміщення голки згідно з цим винаходу може бути виконаний з матеріалу, який абсорбується живим організмом, наприклад полімолочної кислоти, полидиаксонона, сополімеру молочної кислоти і гликолиевой кислоти і т. д., однак даний винахід не обмежується цим.

Даний винахід включає шовную нитку по фіг.5, до якої на обох кінцях шовної нитки приєднується корпус для розміщення голки, шовную нитку по фіг.1-3 і 6-8, до якої на одному кінці шовної нитки приєднується корпус для розміщення голки та/або підтримуючий корпус, що приєднаний до іншого її кінця, і шовную нитку по фіг.9, до якої на обох кінцях шовної нитки приєднуються підтримують корпуси.

Шовна нитка, що використовується у цьому винаході, має безліч форм, які відомі з рівня техніки, до якої належить даний винахід. Шовна нитка відповідно до цього винаходу може містити �ургическая голка вставлена в корпус для розміщення голки. На фіг.7В показано, що хірургічна голка вийняти з корпусу для розміщення голки.

У цьому винаході як шовної нитки може використовуватися хірургічна шовна мононитка або крученная шовна нитка, або хірургічна шовна мононитка або крученная шовна нитка, що має зубці або шипи, виконані на зовнішній поверхні шовної нитки. Шовна нитка з зубцями описано в публікації патенту Кореї №10-2008-39345 і 10-2005-0108494, публікації корисної моделі Кореї №20-320005 і патенті США №5931855, зміст яких за допомогою посилання включено в опис цього винаходу. Зубець може розташовуватися на нитки у відповідності з необхідною конфігурацією і може виконуватися за допомогою відповідного способу, включаючи способи, добре відомі з рівня техніки, до якої належить даний винахід. У способах може застосовуватися ніж або лазер, литьевое формування за допомогою пресування, штампування або обробка різанням. У шовної нитки виконується необхідна кількість гострокутних прорізів. Розмір зубця може підбиратися у відповідності зі своїм призначенням в доцільному діапазоні згідно з рівнем техніки, до якої належить даний винахід. Наприклад, глибина зубців, викона�і від діаметра шовної нитки. Інтервал між зубцями, виконаними на зовнішній поверхні шовної нитки, може становити від 100 мкм до 1 мм і вище.

На фіг.8 показана шовна нитка з зубцями згідно з одним з варіантів здійснення цього винаходу. Посилаючись на фіг.8А, дві або більше шовних ниток скомбіновані разом, причому кожна шовна нитка має кілька зубців, які нахилені в одному напрямку в частині передньої половини і в частині її задньої половини під кутом менше 90° або більш ніж 90° і менше ніж 180° по відношенню до поздовжньої осі шовної нитки. Потім один кінець кожної шовної нитки приєднується до хірургічної голці, а інший кінець кожної з шовних ниток приєднується до підтримуючого корпусу. В якості іншого варіанту здійснення, посилаючись на фіг.8В, дві або більше шовних ниток, що мають зубці, виконані на шовної нитки, повернених в протилежних напрямках у частинах передньої половини і задньої половини, наприклад, зубці у частині передньої половини нахилені під кутом менше 90° відносно поздовжньої осі шовної нитки в напрямку частині переднього кінця шовної нитки, і всі зубці у частині задньої половини нахилені під кутом менше 90° відносно поздовжньої осі шовної нитки в спрямо�ба кінця кожної з шовних ниток приєднуються до підтримуючого корпусу, або один кінець кожної з складених шовних ниток вставлений в хірургічну голку і запресовується там, а інший її кінець приєднується до підтримуючого корпусу. Посилаючись на фіг.8С, напрямки нахилу зубців шовної нитки відрізняються від зубців шовної нитки по фіг.8В. У цьому випадку шовна нитка згинається навпіл після проходження через отвори підтримує корпусу і два кінця шовної нитки приєднуються до хірургічної голки. Наприклад, може використовуватися два, три або чотири шовні нитки з зубцями, і кількість шовних ниток може встановлюватися у відповідності з товщиною або призначенням шовної нитки. Напрямки зубців шовної нитки схематично зображені на правій стороні кожної з фіг.8А, 8В і 8С. У прикладі шовної нитки згідно з цим винаходу, виготовленої, як описано вище та як показано на фіг.8, зубці нахилені у напрямку підтримує корпусу, таким чином, утворюючи гострий кут з поздовжнім напрямком шовної нитки. Коли зубці мають цю форму, при зшиванні шовна нитка може проходити плавно вперед і, крім того, зубці запобігають рух шовної нитки в напрямку, протилежному напрямку зшивання. Коли хірургічна голка після закінчення сшивани�чині, коли використовуються дві або більше шовних ниток з зубцями, за допомогою приєднання до підтримуючого корпусу та/або корпусу для розміщення голки, немає необхідності в створенні сайтів і можна досягти ефекту міцного узлования. Крім того, порівняно з випадком застосування шовної нитки з зубцями, яка зазвичай використовується при зшиванні одна нитка може порватися, оскільки сила шовної нитки зменшується вдвічі або більше. Тим не менш, коли використовуються дві або більше ниток, сила шовних ниток може збільшуватися вдвічі або більше і, отже, шовні нитки можуть бути схильні до розриву менше. Більше того, оскільки кількість зубців або контактних поверхонь кожного зубця збільшується вдвічі або більше, можна досягти більш щільного ушивання і можна запобігти переміщення шовної нитки в зворотному напрямку.

В іншому варіанті здійснення цього винаходу підтримує корпус приєднаний до одного кінця шовної нитки, а до іншого її кінця приєднана хірургічна голка, і підтримує корпус або конус, що має форму усіченого круглого конуса або усіченої піраміди і має наскрізний отвір, що проходить через обидва кінці підтримує корпусу, насаджений на шовн�ольку усічений круглий конус відчуває менше тертя. Конус розташований таким чином, що частина, що має менший діаметр (передній край), звернена в бік хірургічної голки і двох вузлів А та В, кожен з яких має діаметр більший, ніж у переднього кінця, відповідно виконаних в передній і задній частині переднього кінця (фіг.9А та 9В). Два вузли А та В виконані поруч один з одним. Вузол А захищає від вислизання конус після зшивання і видалення хірургічної голки. Вузол У захищає від виштовхування конус в протилежному напрямку при зшиванні. Навіть коли зшивання завершено і хірургічна голка вилучена, конус залишається на кінці шовної нитки. Таким чином, немає необхідності створювати вузол після зшивання і можна не переживати, що шовна нитка розв'яжеться. Перед вузлом А з поверхнею, що має менший діаметр (передній край), звернений у бік хірургічної голки, додатково може виконаний інший усічений круглий конус або піраміду. Відповідно вузол А легко може проходити через тканини при зшиванні і, отже, легко можна здійснити зшивання (фіг.9В). Передній конус видаляється разом з видаленням хірургічної голки після зшивання, і, отже, вузол А і задній конус можуть захищати від вивільнення шовную нитка, ка�актида і гликолида, або неабсорбируемого матеріалу, такого як поліпропілен. Довжина конуса може становити, наприклад, приблизно 1-10 мм Однак даний винахід не обмежується цим, і довжина може регулюватися залежно від області застосування і призначення. Діаметр наскрізного отвору, що проходить через обидва кінця конуса підтримує корпусу, може становити, наприклад, приблизно 0,1-2 мм на передньому кінці, має відносно невеликий діаметр, і приблизно 0,5-5 мм на задньому кінці, має відносно більший діаметр. Однак даний винахід не обмежується цим, і діаметр може встановлюватися в залежності від товщини та призначення шовної нитки.

У шовної нитки з зубцями, один кінець якої приєднаний до підтримуючого корпусу (наприклад, фіг.8), або у шовної нитки, один кінець якої приєднаний до підтримуючого корпусу, і має вузол і конус, виконаний в частині поруч з частиною, приєднаної до хірургічної голці (наприклад, фіг.9), наданої згідно з цим винаходу, інший кінець шовної нитки, який не підключено до підтримуючого корпусу може приєднуватися до корпусу для розміщення голки або може приєднуватися безпосередньо до хірургічної иание завершено, не використовується, шовна нитка не може вивільнятися завдяки зубців або конусу, коли хірургічна голка після зшивання видаляється.

Шовна нитка, надана відповідно до цього винаходу, може бути виконана з неабсорбируемих матеріалів, наприклад поліпропілену, золота, нержавіючої сталі, титану, нейлону, поливинилиденвторида, поліестеру, плетеного шовку і т. д., або орс матеріалу, наприклад полидиаксонона, однак даний винахід не обмежено цим.

Відповідно до одного з варіантів цього винаходу, спосіб виготовлення шовної нитки, яка підтримує корпус і/або корпус для розміщення голки, включає етапи з'єднання одного кінця шовної нитки з підтримуючим корпусом і з'єднання іншого кінця шовного хірургічної нитки з голкою або корпусом для розміщення голки.

З'єднання шовної нитки з підтримуючим корпусом включає застосування нагрівання до одного кінця шовної нитки та/або підтримує корпусу для їх розплавлення і об'єднання шовної нитки і підтримує корпусу, у будь-якого один кінець або обидва кінця расплавлени. З'єднання шовної нитки з підтримуючим корпусом може додатково включати зниження температури частини, де шовної нитки через отвір, утворене в підтримуючому корпусі, або через наскрізний отвір і потім зав'язування вузла на шовної нитки, який повинен мати діаметр більше, ніж у отвори підтримує корпусу або наскрізного отвору. Крім того, спосіб може включати пропускання шовної нитки через отвір, утворений в підтримуючому корпусі, або через наскрізний отвір, і потім пропускання шовної нитки в протилежному напрямку через інший отвір, утворений в підтримуючому корпусі. Коли використовуються дві шовні нитки, даний винахід може включати проходження шовних ниток через отвір, утворений в підтримуючому корпусі, або через наскрізний отвір і потім зав'язування шовних ниток разом або зав'язування шовних ниток у вузол.

З'єднання шовного хірургічної нитки з голкою може включати приміщення шовної нитки в хірургічну голку, має наскрізний отвір, виконане в ній, і запрессовивании хірургічної голки, вставку шовної нитки в отвір, утворений в хірургічній голці, або наважку шовної нитки на виріз, утворений в стінці хірургічної нитки, має наскрізний отвір.

З'єднання шовної нитки з корпусом для розміщення голки може включати связиваниединения з шовним ниткою, і вставку шовної нитки в щонайменше один отвір, утворений у корпусі для розміщення голки, і зав'язування шовної нитки у вузол або зав'язування шовної нитки воєдино, з діаметром більшим, ніж у отвори.

Згідно з одним варіантом здійснення цього винаходу, спосіб виготовлення шовної нитки включає операції комбінування двох шовних ниток, при цьому кожна шовна нитка має кілька зубців, які нахилені в одному напрямку в частині передньої половини і частини задньої половини шовної нитки, і приєднання одного кінця кожної шовної нитки до підтримуючого корпусу та іншого кінця до хірургічної голки. Крім того, в іншому варіанті здійснення цього винаходу шовна нитка має зубці, які нахилені в протилежних напрямках у частинах передньої і задньої половинок шовної нитки, яка зігнута навпіл, і потім один кінець шовної нитки приєднується до підтримуючого корпусу, а інший кінець приєднується до хірургічної голки.

В іншому варіанті здійснення цього винаходу спосіб виготовлення шовної нитки включає операції підтримує з'єднання корпусу з одним кінцем шовної нитки, зав'язування шовної нитки у вузол в частині, розташованій �квозное отвір, проходить через обидва її кінця, на шовную нитка на передній стороні вузла, утвореного на шовної нитки для отримання переднього кінця, що має відносно невеликий діаметр з боку хірургічної голки, зав'язування шовної нитки у вузол попереду конуса і приєднання іншого кінця шовної нитки до хірургічної голки. Спосіб може додатково включати вставку додаткового конуса між хірургічної голкою і вузлом в передній частині конуса, щоб отримати передній кінець, що має відносно невеликий діаметр з боку хірургічної голки.

Шовна нитка, утворена вищеописаним способом, входить в обсяг цього винаходу.

Спосіб зшивання із застосуванням шовної нитки, що має корпус для розміщення голки, згідно з цим винаходу включає операції зшивання області зшивання, використовуючи хірургічну голку, виконану в корпусі для розміщення голки, до якої приєднується шовна нитка, пропускання хірургічної голки через тканини навколо кінцевій частині області зшивання так, щоб корпус для розміщення голки занурювався в або проходив через тканини і видалення хірургічної голки за допомогою витягування хірургічної голки у напрямку нижньої кінцевій частині корпусу для р�овной нитки також з'єднується з корпусом для розміщення голки. Таким чином, можна не переживати, що шовна нитка розв'яжеться, і немає необхідності зав'язувати вузол.

ПРОМИСЛОВА ПРИДАТНІСТЬ

Шовна нитка, корпус для розміщення голки і корпус, підтримує шовную нитка, згідно з цим винаходу можуть бути корисними для зшивання різних хірургічних операціях, наприклад зшивання ушкоджених м'язів, кровоносних судин, нервів, ран або хірургічних розрізів, хірургічних операціях по створенню подвійного століття, пластичних операціях щодо усунення зморшок і т. д.

1. Шовна нитка, що має одну або більше ниток і корпус для розміщення голки, приєднаний до одного кінця зазначеної шовної нитки, при цьому корпус для розміщення голки має форму трубки з наскрізним отвором, що проходить через обидва кінці, для установки в нього хірургічної голки так, що голка проходить через отвір і може вийматися з задньої кінцевій частині корпусу.

2. Шовна нитку по п. 1, яка відрізняється тим, що наскрізний отвір корпусу має діаметр, збільшується від передньої кінцевій частині корпусу до його задньої кінцевій частині.

3. Шовна нитку по п. 1, яка відрізняється тим, що в стінці корпусу виконані одне або кілька отворів.

4. Шовна нитка за пп.1-3, отличающаяс1-3, відрізняється тим, що інший кінець шовної нитки з'єднаний з підтримуючим корпусом шовної нитки, який має діаметр більший, ніж у шовної нитки, має одне або кілька отворів, через які проходить шовна нитку, і захищає кінець шовної нитки від втягування шкіри або тканини.

6. Шовна нитку по кожному з пп.1-3, відрізняється тим, що корпус для розміщення голки, підтримує корпус шовної нитки або шовна нитка виконані з матеріалу, орс живим організмом.

7. Шовна нитку по кожному з пп.1-3, відрізняється тим, що шовна нитка містить частину у вигляді петлі.

8. Шовна нитка, яка містить одну або більше ниток і підтримує корпус шовної нитки, з'єднаний з одним кінцем зазначених ниток і має один або кілька отворів, через які проходить шовна нитка, при цьому кожне отвір має діаметр більше, ніж у шовної нитки, і це захищає один кінець шовної нитки від втягування шкіри або тканини, причому шовна нитка виконана з двох або більше ниток і додатково містить хірургічну голку, приєднану до іншого кінця зазначених ниток.

9. Шовна нитка, яка містить одну або більше ниток і підтримує корпус шовної нитки, з'єднаний з одним кінцем зазначених ниток і має одне � шовної нитки, і захищає один кінець шовної нитки від втягування шкіри або тканини, і інший кінець шовної нитки приєднаний до хірургічної голки, при цьому підтримує корпус шовної нитки має форму усіченого круглого конуса або усіченої піраміди і має наскрізний отвір, що проходить через обидві кінцеві частини підтримує корпусу шовної нитки, причому кінцева частина підтримує корпусу шовної нитки, має відносно більший діаметр, розташована в напрямку в бік хірургічної голки, при цьому зазначена шовна нитка додатково містить вузол, який зав'язують на шовної нитки, що пройшла через наскрізний отвір підтримує корпусу шовної нитки, для захисту підтримує корпусу шовної нитки від зісковзування з шовної нитки.

10. Шовна нитку по п. 8 або 9, що відрізняється тим, що шовна нитка містить зубці.

11. Шовна нитку по п. 8 або 9, що відрізняється тим, що шовна нитка виконана з двох або більше ниток з зубцями.

12. Шовна нитку по п. 8 або 9, що відрізняється тим, що підтримує корпус шовної нитки, що має форму усіченого круглого конуса або усіченої піраміди і має наскрізний отвір, що проходить через обидві кінцеві частини, виконаний на частини, розташованої поруч з частиною шовно�живає корпусу, а що підтримує корпус виконаний з поверхнею або переднім кінцем, мають відносно невеликий діаметр з боку хірургічної голки, і вузол шовної нитки зав'язаний попереду і позаду переднього кінця з відносно великим діаметром, ніж у переднього кінця.

13. Шовна нитку по п. 12, відрізняється тим, що шовна нитка містить зубці.

14. Шовна нитку по п. 12, відрізняється тим, що інший підтримує корпус, що має форму усіченого круглого конуса або усіченої піраміди і має наскрізний отвір, що проходить через обидві кінцеві частини, розташований між хірургічної голкою і вузлом шовної нитки, зав'язаним перед підтримує корпусом, з поверхнею або переднім кінцем, мають відносно невеликий діаметр з боку хірургічної голки.

15. Корпус для розміщення голки, що має форму трубки, що має наскрізний отвір, що проходить через обидва кінці, для установки в нього голки так, що вона проходить через отвір і може вийматися із задньої частини корпусу.

16. Корпус для розміщення голки по п. 15, відрізняється тим, що наскрізний отвір корпусу має діаметр, збільшується від передньої кінцевій частині корпусу до його задньої кінцевій частині.

17. Корпус для розміщення голки по п. 15, ві�ої нитки, має форму зрізаної піраміди і приєднаний до одного кінця шовної нитки, має діаметр більше, ніж у шовної нитки, що має два або більше отвори, через які проходить шовна нитку, і захищає кінець шовної нитки від втягування шкіри або тканини.

19. Підтримуючий корпус шовної нитки, приєднаний до одного кінця шовної нитки, має діаметр більше, ніж у шовної нитки, що має два або більше отвори, через які проходить шовна нитку, і захищає кінець шовної нитки від втягування шкіри або тканини, при цьому підтримує корпус шовної нитки має форму усіченої піраміди і має наскрізний отвір, що проходить через обидві кінцеві частини.

20. Спосіб виготовлення шовної нитки з підтримуючим корпусом шовної нитки та/або корпусом для розміщення голки, при цьому спосіб включає з'єднання одного кінця шовної нитки з підтримуючим корпусом шовної нитки по п. 18 або 19 та/або з'єднання іншого кінця шовної нитки з хірургічної ниткою або корпусом для розміщення голки по п. 15.

21. Спосіб за п. 20, відрізняється тим, що дві нитки з зубцями, виконаними з нахилом в одному напрямку, комбінують і один кінець кожної із двох ниток з'єднують з підтримуючим корпусом, а інший кінець з'єднують з хір�иполненними з нахилом в протилежних напрямках у частині передньої половини і частини задньої половини нитки, згинають навпіл і один кінець нитки з'єднують з підтримуючим корпусом, а інший кінець з'єднують з хірургічної голкою або корпусом для розміщення голки.

23. Шовна нитка, виконана згідно способу за п. 20.

24. Спосіб виготовлення шовної нитки, нитка має і підтримує корпус шовної нитки, при цьому спосіб включає:
з'єднання корпусу, підтримує шовную нитка, з одним кінцем шовної нитки і зав'язування шовної нитки у вузол в частині, розташованій поруч з іншим кінцем шовної нитки;
надання конуса, що має форму усіченого круглого конуса або усіченої піраміди і має наскрізний отвір, що проходить через обидві кінцеві частини, на шовної нитки перед вузлом в напрямку хірургічної голки, з переднім кінцем конуса, мають відносно невеликий діаметр з боку хірургічної голки;
зав'язування шовної нитки у вузол перед конусом і з'єднання кінця шовного хірургічної нитки з голкою.

25. Спосіб за п. 24, відрізняється тим, що додатково включає надання іншої піраміди, що має форму усіченої піраміди і має наскрізний отвір, що проходить через обидві кінцеві частини між хірургічної голкою і вузлом, зав'язаним перед пірамідою, де передній кінець импособу по кожному з пп.24-25. 

Схожі патенти:

Пристрій накладення хірургічного шва з функцією зшивання

Винахід відноситься до хірургії. Пристрій накладення хірургічного шва містить верхнє підставу, нижнє підставу, хірургічну голку, частина управління голкою, причому верхня основа включає в себе рейок, нижнє підставу, хірургічна голка і частина управління голкою утворюють частину накладення шва, при цьому хірургічна голка діє щодо нижньої основи за рахунок частини управління голкою так, що перша нитка для накладення шва з хірургічної голки і друга нитка для накладення шва з нижньої основи переплітаються один з одним за рахунок дії хірургічної голки, причому частина управління голкою виконана з можливістю руху уздовж рейки, розташованого на верхньому підставі, і звернена до нижньої основи, при цьому як верхнє підставу, так і нижня основа та частина накладення шва включають обертову частину. Пристрій дозволяє зменшити час накладання шва, зменшити ризик утворення рубців. 2 з.п. ф-ли, 5 іл.
Винахід відноситься до медицини, а саме хірургії, і може бути використано для посилення гемоциркуляції в шовній смузі межкишечного анастомозу в експерименті. Для цього після резекції тонкої кишки в умовах перитоніту у собак в брижу кишки в зоні анастомозу вводять 0,25% розчин тримекаина в дозі 400-800 мл на добу. При цьому в розчин тримекаина додатково додають 500 МО гепарину і добову дозу антибіотика. Спосіб забезпечує посилення гемоциркуляції в шовних смугах межкишечного анастомозу за рахунок підвищення інтрамурального тиску. 2 табл.
Винахід відноситься до медицини, а саме нейрохірургії, нейроонкології, і може бути використане для лікування гліальних пухлин головного мозку супратенториальной локалізації. Для цього за 2 години перед видаленням пухлини хворому вводять фотодитазин в дозі 1 мг/кг маси тіла. Після цього здійснюють хірургічний доступ до пухлини. Операційну рану висвітлюють синім кольором довжиною хвилі 400 нм і визначають межі пухлини за допомогою флуоресценції вибірково накопичився в пухлинної тканини фотодитазина. Пухлину видаляють під контролем світіння пухлини в синьому світлі з використанням операційного мікроскопа. Потім в ложі пухлини поміщують гнучкий світловод від джерела випромінювання довжиною хвилі 662 нм потужністю 2,0 Вт з розсіює світло насадкою і опромінюють перифокальную зону пухлини. При цьому дозу опромінення визначають по зникненню флуоресцентного світіння. Спосіб забезпечує підвищення ефективності лікування за рахунок достовірного чіткого визначення меж пухлинної тканини з нормальним мозковим речовиною, незалежно від ступеня злоякісності і характеру пухлинного росту, при збільшенні радикальності її видалення, а також за рахунок руйнування клітин, що знаходяться в перифока

Спосіб резекції нирки з пухлиною

Спосіб відноситься до медицини, а саме до хірургії. Перед резекцією нирки з пухлиною на паренхіму нирки по всій окружності пухлини, відступивши 1 см від її краю, накладають превентивні 8-подібні шви. Зав'язують шви над паренхімою. Виконують резекцію в межах наміченої колу. Після досягнення гемостазу вшивають зону резекції нирки з захопленням раніше накладених швів. При ушиванні зони резекції нирки застосовують м'язову прокладку. Спосіб забезпечує створення умов меншою кровоточивості паренхіми, зниження ризику пережиму ниркової артерії та розвитку ішемії нирки за рахунок скорочення тривалості операції. 1 з.п. ф-ли, 7 іл.

Сшивающая система та пристрій

Винахід відноситься до медицини і може бути використане для розміщення нитки у тканині. Сшивающее пристрій включає рукоятку з приводом, вал, який з'єднаний з рукояткою, і головку. Головка з'єднана з валом і включає ближню частину з голкою і дальню частину. Дальня частина відокремлена від ближньої частини шийкою і має порожнину. Голка може переміщатися через отвір виходу голки. Привід пристосований висувати голку з отвору виходу голки в ближній частині головки і через шийку, щоб зачіпати капсулу. Капсула розташована в порожнині в дальньому кінці головки і прикріплена до нитки. 3 н. і 9 з.п. ф-ли, 17 іл.

Спосіб і пристрій для формування хірургічних анастомозів

Група винаходів відноситься до медицини і може бути використана в дитячій хірургії, трансплантології, серцево-судинній хірургії, при операціях на печінці, підшлунковій залозі, сечоводах, уретрі, мікрохірургії. Спосіб хірургічного з'єднання порожнистих органів за допомогою пристрою включає: a) введення в просвіт одного із з'єднуваних порожнистих органів загостреного кінця насадки разом з голками; в) виконання тракції пристрою з просвіту порожнистого органа таким чином, щоб кінчики голок пройшли через стінку прошиваемого полого органу і з'явилися на зовнішній поверхні органу; c) захоплення голки хірургічним затиском або голкотримачем і витяг разом з ниткою з насадки, проходячи через стінку органу; d) фіксація отриманої голки з ниткою між витками пружини у відповідному секторі. Потім етапи c і d повторюють у тій же послідовності по черзі з усіма голками і нитками в насадці, при цьому кожна нитка фіксується в окремому секторі. Після чого виконують етап f) - витяг насадки і з просвіту порожнистого органу. Потім повторюють етапи a, в, c, d і f в тій же послідовності з іншої сторони з другою що з'єднується структурою. Після прошивання обох з'єднуються органів виконують зняття нитки з голками, проведені через стінку з'єднуються органів. Розводять пластини з нитками в протилежні сторони і послідовно видаляють з операційного поля обидві половини оболонки і стрижень з надітими насадками. Витягують по черзі нитки з пружини, зав'язують їх до повного з'єднання двох порожнистих органів, після затягування всіх вузлів вільні нитки зрізують. 2 н. і 10 з.п. ф-ли, 13 іл.
Винахід відноситься до медицини, а саме до хірургії, і може бути використане при оперативних втручаннях з приводу пухлин та ускладнених виразок дистальної 1/3 шлунка і дванадцятипалої кишки. Здійснюють резекцію шлунка за Більрот 2. Перетинають шлунок на межі проксимальної та середньої 1/3 лінійним сшивающим апаратом з боку малої кривизни. Формують отвір довжиною 1,5 см з протилежного краю кукси шлунка. Формують вимкнену петлю тонкої кишки по Ру. Створюють энтеротомное отвір на відстані 5 см від кукси виключеного відділу тонкої кишки по Ру. Вводять одну браншу зшиває лінійного апарату в просвіт шлунка через залишене гастротомное отвір кукси в бік великої кривизни. Вводять другу браншу через энтеротомное отвір у бік кукси тонкої кишки. Формують гастроэнтероанастомоз частково. Решту гастроэнтероанастомоза формують між кукс шлунка і энтеротомним отвором тонкої кишки безперервно ручним швом. Спосіб забезпечує зниження «забруднення» операційного поля, зменшує тривалість оперативного втручання і ризик виникнення післяопераційних ускладнень за рахунок невеликого гастротомного від�кукс і великою кривизною шлунка. 1 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до хірургії, і може бути використане при лапароскопічній гепатикоеюностомии при панкреатодуоденальної резекції. Здійснюють резекцію підшлункової залози. Формують панкреатоеюноанастомоз кінець-в-бік на ізольованій за Ру петлі тонкої кишки. Виконують гепатикоеюностомию. Виконують розтин просвіту кишки на відстані 10-15 см від сформованого панкреатоеюноанастомоза, відповідний діаметру загального печінкового протоку. Перший вкол здійснюють на 9 годин. Після формування вузла створюють тракцію за вільний кінець нитки до правого плеча хворого для розправлення задньої стінки загального печінкового протоку. Формують задню губу анастомозу обвівним безперервним швом з кроком шва 0,1-0,3 см до рівня 3 годин. Формують другий вузол. Формують передню губу анастомозу обвівним безперервним швом з кроком шва 0.1-0.3 див. По досягненню 9 годин вільні кінці нитки пов'язують між собою. Спосіб забезпечує зменшення травматичності операції, скорочення строків лікування та зниження ризику виникнення післяопераційних вентральних гриж за рахунок проведення оперативного втручання лапароскопічно без пошкодження м'язів передньої черевної стінки і �

Спосіб оцінки ефекту електромагнітних хвиль міліметрового діапазону (нвч) в експерименті

Винахід відноситься до експериментальної медицини та імунології і може бути використане для оцінки ефекту електромагнітних хвиль міліметрового діапазону (НВЧ) в умовах трехсоставной моделі цитостатичного впливу. Для цього у групі тварин впливають на область тимуса електромагнітними хвилями міліметрового діапазону (КВЧ) при довжині хвилі 5,6 мм протягом 2 тижнів з перервами в 1-2 дні. Разова експозиція фізичного чинника при цьому становить 1-2 хвилини протягом 2 тижнів з перервами в 1-2 дні. Потім здійснюють імітацію хірургічного оперативного втручання шляхом розтину і зашивання очеревини. На сьомий день після операції здійснюють триразове фракціоноване зовнішнє гамма-опромінення тварин у разовій дозі 2,5 Зв через день. Потім тваринам внутрішньочеревно циклофосфан вводять у дозі 4 мг/100 г маси тіла тварини. На 14 день після ін'єкції цитостатика проводять забій тварин з дослідженням крові та імунокомпетентних органів. При цьому визначають клеточность тимуса (КТ) у 106кл./100 мг його маси, функціональну активність лімфоцитів в тесті з нитросиним тетразолием (НСТ) у од., зміст антітелообразующіх клітин (АОС) за N.K.Erne в кл./нп в селезінці, апоптоз в аннексиновом тесті (АП)%, вміст циркулюючих імунних комплексів сироватки крові (ЦВК) од. Після цього розраховують індекс ефекту фізичного фактора (ІФ) за формулою: І Ф = А П × Н З Т × До Т × 100 Ц І До × А Про До . При величині ІФ менше 48 констатують наявність імуномодулюючого ефекту КВЧ-дії. Спосіб забезпечує можливість об'єктивної оцінки ефекту впливу електромагнітних міліметрових хвиль НВЧ в умовах трехсоставной моделі цитостатичного впливу. 1 табл., 3 пр.

Спосіб і пристрій для хірургічного з'єднання порожнистих органів

Група винаходів відноситься до медицини і може бути використана в дитячій хірургії, трансплантології, серцево-судинній хірургії, при операціях на печінці, підшлунковій залозі, сечоводах, уретрі, мікрохірургії. Пристрій для хірургічного з'єднання порожнистих органів містить підставу циліндричної форми з конусовидними звуженнями з обох сторін, перехідними в циліндричні стержні з загостреннями на кінці. На підставі виконані жолобки для хірургічних ниток. Жолобки тривають на конусоподібні звуження. За допомогою стрижнів, підстава з'єднане з двома насадками циліндричної форми. Периферичний кінець кожної насадки має загострену форму і на ньому розташовані отвори для установки решт прямих голок, сполучених з хірургічними нитками. Циліндрична частина основи покрита зовнішньої знімною оболонкою, на двох паралельних сторонах поверхні, зверненої до основи, якій завдано адгезивний матеріал. Спосіб хірургічного з'єднання порожнистих органів за допомогою вищезгаданого пристрою включає виконання таких етапів: а. введення в просвіт однією із з'єднувальних структур загостреного кінця насадки разом з голками; ст. тракцію пристрою з просвітництво на зовнішній поверхні органу; c. кінчики голок захоплюють хірургічними затискачами і по черзі витягають разом з нитками з пристрою; d. після вилучення всіх голок насадку витягують з просвіту порожнистого органу. Етапи а, b, с, d у тій же послідовності повторюють з іншої сторони з другою що з'єднується структурою. Після чого виробляють почергове зав'язування ниток до повного з'єднання двох порожнистих органів. Винаходи забезпечують автоматизацію процесу накладання хірургічного шва при з'єднанні трубчастих структур різного діаметру, що дозволяє накладати шви на програмованому відстані один від одного і від краю полого органу в заздалегідь визначений кількості, що виключає «людський фактор» як потенційне джерело помилки; точно співставляти з'єднуються порожнисті органи між собою; з'єднувати трубчасті структури, порожнисті органи малого діаметру; істотно прискорити процес формування хірургічного анастомозу; оптимізувати процес з'єднання структур в обмежених умовах хірургічного поля; використовувати хірургічний шовний матеріал для формування анастомозу, що є в даний час найбільш фізіологічним методом з'єднання біологічних структур. 2 н. і 10 з.п. ф-ли, 1 табл., 9
Up!