Допоміжний засіб для розкрою пов'язки на рану для вакуум-терапії ран

 

Винахід відноситься до пристрою для вакуум-терапії ран, що містить повітронепроникний покривний матеріал для повітронепроникного закриття рани і навколишнього рану простору, і засіб для функціонального з'єднання простору рани з розташованим поза покривного матеріалу джерелом вакууму, так що в просторі рани можна створювати вакуум і відсмоктувати рідини з простору рани.

Під раною розуміють поділ зв'язку тканин покриву тіла людини або тварин. Це може бути пов'язано з втратою речовини.

Пристрої для вакуум-терапії ран відомі з рівня техніки. Так, наприклад, в WO 1993/009727 описано пристрій для стимулювання загоєння ран шляхом застосування вакууму до області, в якій знаходиться рана, і до ділянки шкіри, що оточує рану. Пристрій згідно WO 1993/009727 містить вакуумне пристосування для створення вакууму, повітронепроникне покриття рани, яке перебуває у функціональному поєднанні з вакуумним пристроєм, а також пов'язку на рану для позиціонування на рані в межах повітронепроникного покриття. Пов'язка на рану являє собою, переважно, відкрито-пористий полімерний пінопласт, наприклад пінопласт з�анія WO 1993/009727, шляхом застосування вакуум-терапії можна прискорювати загоєння різного типу ран, наприклад опікових ран, пролежнів або забитих ран.

В процесі лікування вакуум можна безперервно підтримувати до зміни пов'язки. В якості альтернативи вакуум можна прикладати під час чергування циклів або ж можна застосовувати вакуумні цикли різної потужності.

Прилади для вакуум-терапії ран комерційно доступні, наприклад прилад V. A. C.® фірми KCI (KCI Medizinprodukte GmbH, Німеччина). В комерційно доступних приладах часто використовують пов'язку на рану, яка містить відкрито-пористий полімерний пінопласт, наприклад, полівініловий спирт (PVA) або поліуретану (PU). Поряд з використанням відкрито-пористого полімерного пінопласту для виготовлення пов'язок на рани для вакуум-терапії описані інші матеріали. Так, наприклад, в WO 2001/89431 описана колагенової матриці в якості пов'язки для вакуум-терапії ран. У GB 2415908 описано використання волокнистих матеріалів, які також можуть бути биорассасиваемие, в пов'язках на рани для вакуум-терапії ран.

Рани відрізняються за формою і розміром. З рівня техніки відомо, що пов'язки на рани для вакуум-терапії ран підганяють індивідуально. Так, наприклад, в WO 1994/20041 вказується, що е в межах рани. В якості альтернативи згідно WO 1994/20041 пов'язка на рану може бути також достатньо великий, щоб перекривати навколишнє шкіру внахлестку. При перекриванні внахлестку здорової шкіри пов'язка на рану згідно WO 1994/20041 повинна запобігати розростання ранової тканини під час лікування. На практиці пов'язки на рану часто вкладають у простір рани, так як при розміщенні внахлестку з краєм рани під час вакуум-терапії рани на край рани і на навколишнє неушкоджену шкіру впливає стискаюча навантаження. В обох вищеназваних випадках пов'язку на рану необхідно підганяти під форму і розмір рани. На практиці це здійснюється, як правило, «на око».

З рівня техніки відомі засоби і способи для підготовки точно за розміром пов'язок на рани для вакуум-терапії.

Так, наприклад, в WO 2008/57600 для індивідуального виготовлення точно підігнаних пов'язок на рану для вакуум-терапії пропонується розчиняти в растворяющем засобі биорассасиваемий полімер і порогенную систему, і після видалення розчинюючого кошти пов'язку на рану точно вставляють в простір рани. При цьому пов'язку на рану можна підганяти під розмір і форму рани або за допомогою ручного формування, або ж розміщення повяз�раю при контакті з ексудатом з рани призводить до утворення пір, складається, наприклад, з бікарбонату натрію і лимонної кислоти.

В WO 2005/009488 пропонується спеціально виконані пов'язки на рани для ран на профільованих ділянках, наприклад для п'яти.

В WO 2009/097308 пропонується пристрій для розкрою для пов'язок на рани, зокрема пов'язок на рани для застосування у вакуум-терапії ран.

Крім того, комерційно доступними є пов'язки на рани для вакуум-терапії, які повинні полегшувати підгонку під індивідуальні рани. Так, наприклад пов'язка на рану V. A. C. ® Simplace Dressing Kit фірми KCI містить пов'язку на рану з спіненого матеріалу GranuFoam™, яку можна підігнати під розмір рани без різання. Пов'язка на рану має спіральну форму і виконується різних розмірів.

Стандартні набори V. A. C. ® GranuFoam™ Standard Dressing фірми KCI містять пов'язки на рану з спіненого матеріалу різних форм і розмірів для різних ран. Пов'язки на рану V. A. C. ® GranuFoam™ Thin Dressing фірми KCI були розроблені спеціально для плоских ран. Вони містять перфорації, які служать для полегшення розкрою пов'язки на рану.

В основу цього винаходу покладено завдання далі вдосконалити вакуум-терапиию ран і подолати недоліки рівня техніки. Крім того, в основу винаходу положЄфективное і як можна більш щадне лікування ран. Зокрема, завдання спрямована на те, щоб пов'язка як можна більш точне підганялася під форму рани. Це особливо бажано, так як занадто маленька пов'язка на рану може призвести до утворення небажаних порожнин, в той час як пов'язка на рану дуже великих розмірів може призвести до подразнення країв рани. Крім того, індивідуальна підгонка пов'язки на рану повинна здійснюватися як можна простіше і як можна швидше, щоб таким чином скоротити час, який необхідно для накладення ранової пов'язки, і зменшити навантаження на пацієнта. Крім того, індивідуальна підгонка пов'язки на рану повинна відбуватися при мінімальній кількості робочих етапів, щоб зберегти стерильність пов'язки на рану. Крім того, на практиці бажано виготовляти тільки незначна кількість різних пов'язок на рану, які підходять для застосування для різних ран.

Даний винахід вирішує задачу шляхом надання пристрою для вакуум-терапії ран, що містить:

a) повітронепроникний покривний матеріал для герметичного закриття рани і навколишнього рану простору;

b) засіб для функціонального з'єднання простору рани з перебувають поза покривного матері�транства рани;

c) влагопроницаемую пов'язку на рану для вставки в проміжний простір, утворений поверхнею рани і покривним матеріалом,

відрізняється тим, що, крім того, пристрій

d) містить допоміжний засіб для розкрою влагопроніцаємой пов'язки на рану, причому

d1) допоміжний засіб для розкрою містить прозору плівку з першою і другою стороною;

d2) прозора плівка на своїй першій стороні можливо допускає нанесення написів, в результаті чого контур рани можна відзначати на допоміжному засобі для розкрою;

d3) прозора плівка, щонайменше, з другої сторони, яка розташована проти першої сторони, містить самоклеїться покриття, завдяки чому допоміжний засіб для розкрою може наноситися з можливістю приклеювання на звернену при використанні від рани бік пов'язки для ран,

а також з допомогою способу для виготовлення раскроенной влагопроніцаємой пов'язки на рану для вакуум-терапії ран, що включає наступні етапи:

a) приготування допоміжного засобу для розкрою;

b) приготування влагопроніцаємой пов'язки на рану;

c) обмальовка контуру рани на допоміжному засобі для розкрою;

dцаемой пов'язки на рану, в результаті чого утворюється плоске з'єднання з пов'язки на рану і допоміжного засобу для розкрою;

e) розкрій плоского з'єднання з пов'язки на рану і допоміжного засобу для розкрою, причому розкрій відбувається уздовж на зазначеному етапі з) на допоміжному засобі для розкрою контурі.

У способі для виготовлення раскроенной влагопроніцаємой пов'язки на рану для вакуум-терапії ран спочатку виготовляють компоненти a)-d) зазначеного вище пристрої. Після цього можна відзначати контур рани на допоміжному засобі для розкрою за допомогою відповідного олівця, наприклад, з допомогою звичайного, наявного на ринку прати (непостійного) або нестираемого (постійного) отметочного олівця для плівки. Змальовування контуру рани на допоміжному засобі для розкрою може відбуватися під час щільного утримування над раною, наприклад, на відстані 2 см допоміжного засобу для розкрою. Змальовування контуру рани на допоміжному засобі для розкрою альтернативно може відбуватися також під час накладання допоміжного засобу для розкрою на рану. Після того як контур рани буде змальований на допоміжному засобі для розкрою, вспомогй пов'язки на рану, в результаті чого утворюється плоске з'єднання з пов'язки на рану і допоміжного засобу для розкрою. Потім з'єднання з пов'язки на рану і допоміжного засобу для розкрою можна викроювати уздовж виділеного контуру рани, причому для розкрою використовують, переважно, стерильні ножиці.

Виготовлена з допомогою способу згідно винаходу розкроєна влагопроніцаемая пов'язка на рану має форму, яка точно відповідає рані, і може накладатися на рану. Виготовлена згідно винаходу розкроєна пов'язка на рану може поліпшити ефективність лікування ран вакуумом, так як виключається як утворення порожнин внаслідок використання пов'язок на рану невеликого розміру, так і навантаження на краю рани внаслідок використання пов'язок на рану великого розміру. Крім того, при використанні точно виготовленої способом згідно з цим винаходу раскроенной пов'язки на рану під час лікування вакуумом пацієнт почуває себе більш комфортно, так як можна виключити місця натискання. Далі спосіб згідно винаходу для виготовлення пов'язки на рану для вакуум-терапії ран дозволяє проводити точну і просту підгонку пов'язки на рану під индивидуаледостатков раскроенной на очей пов'язки на рану - як це зазвичай буває з пов'язками з рівня техніки - відсутня. Для лікаря, який при лікуванні ран часто відчуває брак часу, це є перевагою. Крім того, швидка обробка рани забезпечує щадний режим для пацієнта. Спосіб для швидкого виготовлення пов'язок на рани згідно винаходу для вакуум-терапії ран за кілька робочих етапів зменшує ризик забруднення компонентів ранової пов'язки або відкритої рани.

Згідно кращого варіанту здійснення допоміжний засіб для розкрою залишається під час лікування вакуумом на пов'язку на рану. Це, з одного боку, є кращим щодо швидкого здійснення лікування рани в кілька етапів. Залишається на пов'язці, на рані допоміжний засіб для розкрою може бути кращим також щодо стабілізації перев'язки для вакуумної пов'язки, зокрема, якщо мова йде про великих ранах, наприклад про ранах площею більше 50 см2. Залишається на пов'язці, на рані допоміжний засіб для розкрою може поряд з цим сприяти рівномірному розподілу тиску в просторі рани. При цьому залишається на пов'язці, на рані допоміжний засіб для розкрою моому кращого варіанту здійснення допоміжний засіб для розкрою перед накладенням раскроенной влагопроніцаємой пов'язки на рану відокремлюється від пов'язки на рану. Відділення допоміжного засобу для розкрою від раскроенной пов'язки на рану може бути кращим після індивідуальної підгонки пов'язки на рану в тому випадку, якщо в межах простору рани буде небажаним наявність додаткових шарів. Відділення допоміжного засобу для розкрою від раскроенной пов'язки на рану може бути тоді особливо бажаним, коли хочуть отримати як можна більш м'яке покриття для рани. Це може у відомих випадках мати місце при відносно невеликих ранах, наприклад ранах площею менше 50 см2.

Пристрій згідно винаходу містить покривний матеріал для повітронепроникного закриття рани. Під «повітронепроникним закриттям» тут не слід розуміти, що між простором рани і навколишнім його простором взагалі не існує ніякого газообміну. Більше того, під «повітронепроникним закриттям» відповідно з цим мають на увазі, що з урахуванням використовуваного вакуумного насоса підтримується необхідний для вакуум-терапії вакуум. З цієї причини можна використовувати покривні матеріали, які володіють незначною газопроникність до тих пір, поки для вакуум-терапії можна підтримувати необходимийатериала або у вигляді гнучкої плівки. Можна використовувати також поєднання твердих рамок або опорних пластин з гнучкою плівкою.

В одному з кращих варіантів здійснення винаходу покривний матеріал для повітронепроникного закриття рани містить нерозчинний у воді полімер або металеву плівку.

В особливо кращому варіанті здійснення винаходу як під нерозчинним у воді полімером увазі поліуретан, складний поліефір, поліпропілен, поліетилен, поліамід або полівінілхлорид, полиорганосилоксан (силікон) або їх суміш.

Спеціалісту відомі інші відповідні листові полімерні матеріали.

В якості покривного матеріалу можна використовувати готові вироби, які володіють перерахованими вище властивостями.

Особливо підходящим покривним матеріалом для пристрою згідно винаходу виявилася поліуретанова плівка марки Hydrofilm® (Paul Hartmann AG, Німеччина) або Visulin ® (Paul Hartmann AG, Німеччина).

Покривний матеріал так прикріплений до навколишнього рану простору чи до краю рани таким чином, що забезпечується повітронепроникне закриття рани. При цьому може бути доцільним, якщо покривний матеріал буде виконаний самоклеючі по всій поверхні або ж�за допомогою клейкої плівки, рідкого клею або за допомогою герметика.

У кращому варіанті здійснення винаходу покривний матеріал включає плівку з одного або декількох нерозчинних у воді полімерів, причому плівка виконана самоклеїться по всій поверхні або ж забезпечена самоклеючі краєм.

Однак, можливо також, щоб покривний матеріал утримувався на рані тільки з допомогою вакууму, що створюється під час лікування вакуумом.

У кращому варіанті здійснення винаходу покривний матеріал і засіб для функціонального з'єднання простору рани з перебувають поза покривного матеріалу джерелом вакууму знаходяться в сполученому один з одним стані, готові до застосування. Зовсім особливо бажаним є те, щоб цей варіант здійснення містив плівку з одного або декількох нерозчинних у воді полімерів, яка містить самоклеючий край, так як таке розташування значною мірою полегшує накладення ранової пов'язки.

Пристрій згідно винаходу для вакуум-терапії містить засіб для функціонального з'єднання простору рани з перебувають поза покривного матеріалу джерелом вакууму, так що в просторі рани создаеает згідно з винаходом знижений тиск повітря в межах ранової пов'язки порівняно з тиском повітря навколишнього середовища (атмосферним тиском повітря). Під виразом «в межах ранової пов'язки на рану» означають проміжний простір, утворене покривним матеріалом і раною. «Вакуум» часто позначають як «негативний тиск».

Перепад тиску між тиском повітря всередині ранової пов'язки і тиском повітря навколишнього середовища у відповідності з винаходом вказується у мм рт. ст. (мм рт. ст.), так як воно зазвичай застосовується в області вакуум-терапії 1 мм рт. ст. відповідає одному Тору або 133,322 Па (Паскаль). Згідно з винаходом вакуум, тобто перепад тиску між тиском повітря в межах пов'язки на рану і тиском повітря навколишнього середовища, вказується в позитивному числовому значенні мм рт. ст.

В одному з варіантів здійснення винаходу під вакуумом увазі вакуум саме більше 500 мм рт. ст. Область вакууму 500 мм рт. ст. виявилася придатною для загоєння ран. У кращому варіанті здійснення винаходу під вакуумом увазі вакуум щонайменше 10 мм рт. ст. і саме більше 150 мм рт. ст.

Ще в двох інших альтернативних, відповідно, кращих варіантах здійснення винаходу під вакуумом передбачають а) постійний вакуум або b) варьирующийсясуществу, постійним. «По суті постійний» означає, що під час лікування можуть виникати незначні зміни вакууму, наприклад на 15% у бік підвищення або в бік зменшення.

Переважний постійний вакуум являє собою діапазон від щонайменше 80 мм рт. ст. до щонайбільше 150 мм рт. ст.

Під «що варіюється в часі вакуум» (b) тут розуміють, що вакуум під час лікування варіюється цілеспрямовано. Під цілеспрямованим варіюванням тиску повітря увазі таке варіювання тиску повітря, яке застосовують, якщо після накладення вакуумної пов'язки було досягнуто перше задане значення вакууму. Навпаки, перша фаза підвищення вакууму, яка виникає після накладення ранової пов'язки до досягнення першого заданого значення, не входить у поняття «що варіюється в часі вакуум». Це справедливо також по відношенню до необхідного в кінці лікування пониження тиску повітря до тиску повітря навколишнього середовища, яке також не входить у поняття «що варіюється в часі вакуум».

«Що варіюється в часі вакуум» обмежується тиском повітря навколишнього середовища в бік зменшення і максимальним вакуумом 500 мм рт. ст., предпочтительномещается в межах проміжку, визначається її орієнтовними показниками. Отже, «що варіюється в часі вакуум» включає, наприклад, разове чи багаторазове чергування між одним або декількома більш високими значеннями вакууму і одним або кількома більш низькими значеннями вакууму. «Що варіюється в часі вакуум» включає також виникає під час лікування цілеспрямоване разове або багаторазове чергування між тиском навколишнього середовища і одним або кількома значеннями вакууму.

У кращому варіанті здійснення максимальний вакуум для варіюється в часі вакууму складає 125 мм рт. ст. Нижня межа варіювання вакууму в цьому варіанті здійснення являє собою тиск повітря навколишнього середовища. Під час лікування вакуум варіюється між або в межах цих орієнтовних показників.

У ще одному варіанті здійснення максимальний вакуум для варіюється в часі вакууму складає 125 мм рт. ст. Нижня межа зміни вакууму в цьому варіанті здійснення складає 20 мм рт. ст. Під час лікування вакуум варіюється між або в межах цих орієнтовних показників.

В обох зазначених вище варіантах осуѾдически. Періодичне чергування є кращим. Тимчасові інтервали, в яких утримується більш високий вакуум і більш низький вакуум або тиск навколишнього середовища, можуть мати різну тривалість. Більш низький вакуум утримується, переважно, протягом більш тривалого часу, порівняно з більш високим вакуумом. Відповідні часові інтервали, в яких кожен раз утримується певна задана величина вакууму або тиск навколишнього середовища, становлять, наприклад 1 хвилину, 2 хвилини, 5 хвилин, 10 хвилин, 30 хвилин, 1 годину, 12 годин або 24 години.

Особливо доцільним є що варіюється вакуум з нижченаведеними зазначеними параметрами, причому під час лікування безперервно змінюється в зазначених проміжках часу між обома значеннями вакууму:

- вакуум 125 мм рт. ст. протягом 2 хвилин, після цього

- вакуум 20 мм рт. ст. протягом 5 хвилин.

Крім того, пристрій згідно винаходу для вакуум-терапії ран містить засіб для функціонального з'єднання простору рани з перебувають за межами покривного матеріалу джерелом вакууму.

Функціональне з'єднання може бути виконано, наприклад, з допомогою сполучної лінії чи за допомогою �нте здійснення під засобом для функціонального з'єднання простору рани з перебувають за межами покривного матеріалу джерелом вакууму увазі сполучну лінію. Щонайменше одну з'єднувальну лінію можна пропустити через покривний матеріал.

В якості альтернативи щонайменше одну з'єднувальну лінію можна пропустити під краєм покривного матеріалу.

В обох випадках місце проходження необхідно забезпечити повітронепроникним ущільненням, так щоб можна було утримувати необхідний вакуум у пов'язці. В якості ущільнюючого кошти можна використовувати, наприклад клейку плівку, клейку масу або клейку стрічку.

Під сполучної лінією може розумітися, наприклад, шланг, труба чи інший елемент з порожниною. Відповідним шлангом є, наприклад, силіконовий дренажний шланг.

Доцільно, сполучна лінія містить на кінці, який знаходиться за межами ранової пов'язки, вакуумний перехідник, щоб можна було виробляти її з'єднання з іншими компонентами системи вакууму.

Сполучна лінія містить отвір на кінці, який знаходиться в межах пов'язки на рану.

Ще В одному варіанті здійснення під засобом для функціонального з'єднання простору рани з перебувають за межами покривного матеріалу джерелом вакууму розуміють вакуумний з'єднувач (порт), який можна закреплятьерстия. У будь-якому випадку необхідно звернути увагу на повітронепроникне ущільнення або прохідного отвори (порт всередині) або поверхні прилягання (порт зовні). Ущільнення можна виконати, наприклад, з допомогою клейкої плівки, клейкої маси або за допомогою клейкої стрічки. Однак, можливо, щоб порт сам містив відповідні кріпильні пристосування, наприклад, клейкими поверхнями. Відповідні вакуумні з'єднувачі доступні на ринку. При цьому мова йде, як правило, про вакуумних з'єднувачах, які кріпляться на зовнішній стороні покривного матеріалу.

Також доцільно, щоб вакуумний з'єднувач містив вакуумний перехідник для з'єднання з іншими компонентами вакуумної системи.

Крім того, пристрій згідно винаходу для вакуум-терапії ран містить проникну для рідин пов'язку на рану. В якості пов'язки на рану можна використовувати, в принципі, будь-яку відому з рівня техніки пов'язку на рану, поки, з одного боку, під час вакуум-терапії буде забезпечуватися проходження через пов'язку на рану ексудату з рани і, з іншого боку, матеріал не буде виявляти тенденції до вростання або до приклеювання до ранової тканини. Проходження ексудату з рани може пробеспечиваться, наприклад, у разі використання пов'язок на рани з піноматеріалу. Проходження ексудату з рани можна забезпечити також за рахунок того, що пов'язка на рану містить відповідні отвори або канали. Крім того, пов'язка на рану повинна бути придатною для розкрою. Пов'язка на рану повинна викроюють переважно ножицями, зокрема стерильними ножицями.

Особливо підходящої пов'язкою на рану є прокладка зі структурованого гелю, яка розкрита у патентній заявці Німеччини Az 102008062472.1. У ній описана пов'язка на рану для вакуум-терапії, яка містить шар-підкладку, а також нанесений на шар-підкладку з зверненої до рани боку стикається з раною шар, причому дотичний з раною шар містить проходять поперек плоскій поверхні отвори, які пронизують що стикається з раною шар, що характеризується тим, що звернена до рани сторона стикається з раною шару містить опуклості і поглиблення, і стикається з раною шар утворює поверхню контакту з поверхнею шкіри тільки в області опуклостей.

Описані в патентних заявках Німеччини Az DE 102008031183.9 і Az DE 102008031182.0 пов'язки на рани можна також застосовувати як проникних для ж�8031182.0 є особливо придатними для використання у фазі грануляції і у фазі епітелізації. Вони містять гідрофільний пінополіуретан з часткою води щонайменше 10 мас. %.

Пов'язка на рану також може містити проникний шар з нетканого матеріалу або сітчасту тюль. Проникний шар з нетканого матеріалу або сітчаста тюль переважно виконані з гідрофобного матеріалу, наприклад складного поліефіру. Крім того, тюль може бути виконана з маззю.

Особливо слушними пов'язками на рану є мазеві компреси марки Hydrottill® і Atrauman® фірми Paul Hartmann AG, Німеччина.

Проблема можливого вростання або склеювання пов'язки на рану з ранової тканиною в альтернативному варіанті здійснення винаходу вирішується тим, що пов'язка на рану або повністю складається з биорассасиваемого матеріалу або з боку рани виконана з биорассасиваемим матеріалом. Відповідні биорассасиваемие матеріали відомі, наприклад DE 19609551 або з опису винаходу заявки WO 02/072163.

Переважно, зокрема, для використання пристрою згідно винаходу при лікуванні інфікованих ран проникна для рідини пов'язка на рану включає протимікробну покриття. Переважно, під протимікробну покриттям передбачають покриття з срібла.

Підходить в якості сопрartmann AG, Німеччина.

Що стикається з раною шар може містити має антибіотичну дію фармацевтичне речовина.

Можна також передбачити, щоб стикається з раною шар містив сприяють загоєнню ран речовини, які під час лікування виділяються на поверхню рани. Прикладом таких речовин є стимулятори росту.

Ще В одному варіанті здійснення винаходу пристрій для вакуум-терапії містить принаймні один додатковий що стикається з раною шар, на який з зверненої до рани сторони нанесена проникна для рідини перша пов'язка на рану. При цьому є також шари з різних матеріалів. Додатковий що стикається з раною шар або стикаються з раною шари повинні, крім того, з'єднуватися шляхом прилипання з першої пов'язкою на рану, в результаті чого їх можна одночасно викроювати. За рахунок з'єднання шляхом прилипання повинно припинятися те, щоб перша пов'язка на рану і додатковий що стикається з раною шар не зміщувалися відносно один одного. Разом з тим, якщо передбачено використання більше одного додаткового що стикається з раною шару, додаткові стикаються з раною шари ѿтимальную підгонку з ранами різного характеру. Так, наприклад може бути кращим у разі інфікованої рани використовувати поєднання мазеві компресу з містить срібло покриттям і пінної пов'язки в якості першого стикається з раною шару.

Пристрій згідно винаходу для вакуум-терапії ран містить, крім того, допоміжний засіб для розкрою для проникною для рідини пов'язки на рану. Допоміжний засіб для розкрою містить прозору плівку з першою і другою стороною. На першу бік прозорої плівки можна наносити написи, наприклад, з допомогою звичайного, наявного на ринку отметочного олівця для плівки. Завдяки можливості нанесення напису на плівку на допоміжному засобі для розкрою можна відзначати точний контур оброблюваної рани. Прозора плівка повинна володіти достатньою прозорістю, яка дозволяє розпізнавати через плівку розмір рани під час утримування плівки на рані. Зокрема, повинна забезпечуватися можливість визначення розміру рани, коли плівка щільно утримується над раною, наприклад на відстані 2 див. Переважно, плівка повинна також мати достатню прозорість для розпізнавання рани, коли плівка буде накладена на рану. СпециБило встановлено, що найбільш відповідною товщиною прозорої плівки є товщина від 20 мкм до 500 мкм, зокрема, від 25 мкм до 100 мкм. Під прозорими плівками розуміють, переважно, полімерну плівку, зокрема плівка з поліуретану, складного поліефіру, поліпропілену, поліетилену, поліаміду, чи полівінілхлориду, полиорганосилоксана або з їх сумішей. Згідно особливо кращого варіанту здійснення прозора плівка являє собою поліуретанову плівку. На другій стороні, протилежній першій стороні, допоміжний засіб для розкрою містить самоклеїться покриття. Самоклеїться покриття дозволяє наносити допоміжний засіб для розкрою шляхом приклеювання до зверненої при застосуванні від рани стороні пов'язки на рану. Самоклеїться покриття виконують, переважно, з полиакрилатного клею.

Згідно кращого варіанту здійснення допоміжний засіб для розкрою, крім того, містить на зверненої при застосуванні до рани стороні щонайменше одну прозору покривну плівку. При цьому покривна плівка захищає самоклеїться покриття прозорої плівки. У цьому варіанті здійснення суттєвим є те, щоб також комбінований �раю дозволяє визначати розмір рани через комбінований матеріал, коли комбінований матеріал утримується над раною і/або накладений на рану. Відповідні матеріали для прозорої покривної плівки містять поліуретан, складний поліефір, поліпропілен, поліетилен, поліамід, полівінілхлорид, полиорганосилоксан або з їх суміші. Було встановлено, що в якості прозорої покривної плівки особливо придатною є силіконізований плівка зі складного поліефіру.

Допоміжний засіб для розкрою містить переважно дві окремі частини прозорою покривної плівки, які розташовані таким чином, що їх можна простим чином відокремлювати від прозорої плівки, наприклад, за допомогою виконання щонайменше одного зачепа. Зачіп можна виконати, наприклад, з допомогою одвороту покривної плівки. Інша частина покривної плівки також може містити зачіп, утворений відворотом. В якості альтернативи інша частина покривної плівки може, щонайменше, в окремих місцях перекривати першу частину покривної плівки.

Згідно ще одному кращого варіанту здійснення винаходу допоміжний засіб для розкрою містить на зверненої при застосуванні від рани стороні щонайменше ще одну плівку, яка містить, преиполнена в якості захисної плівки. Захисну плівку можна видалити після вилучення допоміжного засобу для розкрою, переважно, з стерильної упаковки.

Щонайменше, ще одна плівка може містити, зокрема, прозору плівку зі складного поліефіру з першою і другою стороною, причому друга сторона прозорої плівки зі складного поліефіру наноситься на першу бік прозорої плівки. У цьому разі під час обрисовивания контуру рани на прозорій плівці ще одну плівку можна залишити на прозорій плівці. Змальовування контуру рани в цьому варіанті здійснення відбувається на першій стороні прозорої плівки зі складного поліефіру, в той час як на першу бік прозорої плівки написи не роблять. Нанесена своєю другою стороною на першу бік прозорої плівки прозора плівка зі складного поліефіру може служити для стабілізації і захисту допоміжного засобу для розкрою і для полегшення поводження з допоміжним засобом для розкрою.

При лікуванні ран може знадобитися документувати хід загоєння ран. При документуванні рани бажано отримувати дані про розмір і периметрі рани на початку вакуум-терапії. Автори цього винаходу встановили, що допоміжні�идуально розкроєні пов'язки на рани, але його можна використовувати додатково для простого і швидкого документування розміру і периметра рани. Згідно з цим кращого варіанту здійснення допоміжний засіб для розкрою містить ще одну прозору плівку з першою і другою стороною, причому особливо придатною є прозора плівка зі складного поліефіру. На першій стороні додаткової прозорої плівки можна робити написи, так що контур рани можна відзначати на ще одній прозорій плівці. Додаткова прозора плівка містить, крім того, на другій стороні, протилежній першій стороні, самоклеїться покриття, так що друга сторона додаткової прозорої плівки може з'єднуватися шляхом прилипання з першою стороною прозорої плівки. Згідно з цим варіантом здійснення контур рани зазначається на першій стороні додаткової прозорої плівки. Комбінований матеріал з першої і додаткової прозорої плівки потім приклеюється на проникну для рідини пов'язку на рану. Після розкрою комбінованого матеріалу з пов'язки на рану, прозорої плівки і додаткової прозорої плівки додаткову прозору плівку оброблять від прозорої плівки. Додаткова�льно, щонайменше, друга плівка виконана з двох частин, причому дві частини розташовані таким чином, що їх можна простим чином зняти з прозорої плівки, наприклад, за допомогою виконання щонайменше одного зачепа. Це можна виконати, наприклад, з допомогою того, що перша частина додаткової плівки перекриває другу частину додаткової плівки.

Особливо кращим виявилося те, що допоміжний засіб для розкрою на своїй першій стороні містить, щонайменше, додаткову плівку і, крім того, на її другій стороні містить, щонайменше, одну прозору покривну плівку. Також можливо, щоб допоміжний засіб для розкрою з зверненої при застосуванні від рани боку містив щонайменше додаткову плівку, а на зверненої при використанні до рани стороні, крім самоклеючого покриття, що не містить ніякого додаткового шару.

Крім того, винахід надає в розпорядження готовий до використання комплект для лікування ран вакуумом, містить повітронепроникний покривний матеріал для повітронепроникного закриття рани і навколишнього рану простору, засіб для функціонального з'єднання простору рани з розп�я рідини з простору рани, пов'язка на рану з проникного для рідини матеріалу для вставки в проміжний простір, утворений поверхнею рани і покривним матеріалом, а також допоміжний засіб для розкрою проникною для рідини пов'язки на рану для вакуум-терапії ран. При цьому містяться в комплекті компоненти необхідно надавати в упаковці стерильними. Зокрема, допоміжний засіб для розкрою, пов'язка на рану, покривний матеріал і засіб для функціонального з'єднання простору рани з розташованим поза покривного шару джерелом вакууму повинні надаватися в упаковці стерильними. Переважно всі компоненти, для яких це необхідно з точки зору медицини, повинні надаватися в упаковці стерильними.

Крім того, комплект може містити інші опціонні складові, наприклад один або кілька шарів пов'язки на рану, клейкі речовини для фіксації пов'язки, засіб для ущільнення для створення повітронепроникного ущільнення пов'язки, датчики тиску, з'єднувальні елементи для датчиків тиску, додаткові шланги, сполучні частини для шлангів, дезінфікуючий засіб, засіб для догляду за шкірою, фармацевтичні композ�жниці і стерильний олівець. Під містяться в комплекті опціонним олівцем передбачають, зокрема, маркер для плівки, який підходить для нанесення контуру рани на допоміжний засіб для розкрою.

Крім того, комплект містить, переважно, готовий до використання вузол для створення вакууму. Вузол для створення вакууму може містити компоненти, як, наприклад, насос, один або кілька резервуарів для рідини, блок управління, джерело електропостачання, електричні засоби приєднання і шланги. Вузол для створення вакууму може також містити пристрій для функціонального з'єднання вакуумної пов'язки з наявними в розпорядженні стаціонарним джерелом вакууму.

Перевага готового до використання комплекту полягає в тому, що вакуумну пов'язку можна швидко, стандартно і просто накласти. Ще одна перевага полягає в тому, що всі використовувані в області рани складові комплекту можна постачати вже стерильними.

У ще одному варіанті здійснення допоміжний засіб для розкрою надається для використання у вакуум-терапії для лікування рани, яка утворюється в результаті пересадки шкіри. Застосування охоплює лікування за допомогу� повношарового шкірного клаптя. Сприятливі впливи виникають в результаті можливості виготовлення пов'язки на рану, контур якої збігається з контуром трансплантата. Це дозволяє забезпечити дуже рівномірний розподіл тиску. При використанні допоміжного засобу для розкрою при лікуванні ран, що виникли в результаті пересадки шкіри, трансплантат ("Skin-Graft") можна зафіксувати в достатній мірі з допомогою розрізаний відповідним чином пов'язки на рану. В результаті цього можна достатньою мірою уникнути шкідливих зусиль зсуву.

Ще одним об'єктом даного винаходу є спосіб для вакуум-терапії ран, що включає наступні етапи:

a) підготовки пристрою, що містить повітронепроникний покривний матеріал для повітронепроникного закриття рани і навколишнього рану простору, засіб для функціонального з'єднання простору рани з розташованим поза покривного матеріалу джерела вакууму, так що в просторі рани можна створювати вакуум і відсмоктувати рідини з простору рани, проникну для рідини пов'язку на рану для вставки у проміжний простір, яке утворено поверхнею рани і покривним матеріалом, причому пристрій ха�ки на рану. Допоміжний засіб для розкрою містить прозору плівку з першою і другою стороною. На першій стороні прозорої плівки можна робити написи, так що на допоміжному засобі для розкрою можна відзначати контур рани. Крім того, прозора плівка містить, щонайменше, на другій стороні, протилежній першій стороні, самоклеїться покриття, так що допоміжний засіб для розкрою можна наносити на звернену при застосуванні від рани бік пов'язки на рану;

b) накладення допоміжного засобу для розкрою на рану або, альтернативно, щільного утримання допоміжного засобу для розкрою над раною, наприклад на відстані 2 см;

c) обрисовивания контуру рани;

d) наклеювання допоміжного засобу для розкрою на звернену при застосуванні від рани бік проникною для рідини пов'язки на рану;

e) розкрою проникною для рідини пов'язки на рану разом з допоміжним засобом для розкрою, причому розкрій виробляють по контуру, який заданий на етапі с);

f) накладення раскроенной проникною для рідини пов'язки на рану;

g) накладення інших складових вакуумної пов'язки на рану;

h) створення вакууму саме більше 500 мм рт. ст. я розкрою залишається на етапі f) на зверненої при застосуванні від рани стороні проникною для рідини раскроенной пов'язки на рану. Однак згідно з альтернативним варіантом здійснення перед накладенням раскроенной пов'язки на рану можна відокремити від раскроенной пов'язки на рану.

Фігури

Далі пристрій згідно винаходу для вакуум-терапії ран більш докладно пояснюється на підставі креслень. Проте не слід розуміти, що винахід обмежується тільки варіантами здійснення, які наведені на кресленнях або в описі креслень. Більш того, пристрій згідно винаходу входить також поєднання окремих ознак альтернативних варіантів здійснення.

Фіг. 1 - схематичне зображення накладеної на рану вакуумної пов'язки (вид збоку).

Фіг. 2 - схематичне зображення варіанти здійснення допоміжного засобу для розкрою (вид збоку).

Фіг. 3 - схематичне зображення ще одного варіанту здійснення допоміжного засобу для розкрою (вид збоку).

Фіг. 4 - схематичне зображення ще одного варіанту здійснення допоміжного засобу для розкрою (вид збоку).

Фіг. 5 - схематичне зображення кращого варіанту здійснення накладеного на рану пристрої для вакуум-терапії ран (вид збоку).

Пояснення до фігур

W - дно рмий покривний матеріал;

3 - вкладена в рану проникна для рідини пов'язка на рану;

3р - викроенная проникна для рідини пов'язка на рану;

4 - вакуумний з'єднувач (порт);

5 - сполучна лінія до джерела вакууму;

6 - збірник;

7 - вузол для створення вакууму;

8 - прозора плівка;

9 - самоклеїться покриття на прозорій плівці 8;

10 - допоміжний засіб для розкрою;

11, 12 - прозорі покривні плівки;

13, 14 - зачепи на прозорій покривної плівки, причому зачепи 13 виконані з допомогою одвороту покривної плівки 12, а зачіп 14 - з допомогою перекриває зачіп 13 частини покривної плівки 11;

15 - плівка для нанесення;

16 - самоклеїться покриття на плівці для нанесення 15.

Опис фігур

На фіг. 1 показано типова структура накладеної на рану вакуумної пов'язки. З рівня техніки відомі різні варіанти подібних пристроїв. Пристрій містить повітронепроникний покривний матеріал 2, засіб для функціонального з'єднання простору рани з розташованим поза покривного матеріалу джерелом вакууму 7, каністру для збору ексудату з рани 6, а також проникну для рідини пов'язку на рану 3, яка знаходиться в просторі рани. Проникну для рідини п� і форму рани пов'язка на рану не повністю заповнює простір рани, це може призвести до утворення порожнин між дном рани W і покривним матеріалом 2 (показана стрілкою на фіг. 1). Крім того, занадто велика пов'язка на рану може перекрити внапуск краю рани (на фіг. 1 не показано). Засіб для функціонального з'єднання простору рани, з розташованим поза покривного матеріалу, джерелом вакууму 7, містить у наведеному прикладі вакуумний з'єднувач 4, який називається тут портом, і вакуумпровод 5. Порт 4 знаходиться у наведеному прикладі на зверненої від рани зовнішній стороні повітронепроникного покривного матеріалу 2. Для функціонального з'єднання простору рани з розташованим поза покривного матеріалу джерелом вакууму 7 при такому розташуванні в області вакуумного з'єднувача 4 повинне знаходитися одна або кілька проходять через покривний матеріал 2 отворів (на кресленні не показано). Крім того, необхідно забезпечити повітронепроникне ущільнення. Таке ущільнення можна виконати, наприклад, шляхом нанесення на спрямовану від рани верхню бік порту плівки (на фіг. 1 не показано), яка склеєна з покривним матеріалом 2. Накладення пов'язки можна спростити у тому випадку, якщо буде використано порт, в якому вже прсоединителем 4 і вузлом для створення вакууму 7 знаходиться збірник 6. Покривний матеріал 2 закріплений на навколишній рану просторі 1, яке полягає, як правило, з неушкодженої шкіри. Розмір покривного матеріалу необхідно розрахувати таким чином, щоб покривний матеріал можна було закріпити за межами області рани в області навколишнього рану простору 1. Покривний матеріал 2 може надаватися різних розмірів і форм, наприклад круглим, овальним або прямокутним. Він може також надаватися підігнаної під рану неправильної форми. Під покривним матеріалом 2 може матися на увазі непрозорий матеріал, частково прозорий матеріал або повністю прозорий матеріал. Використання прозорого матеріалу може бути кращим для забезпечення контролю над перебігом загоєння рани. Використання тільки частково прозорого матеріалу або непрозорого матеріалу може бути кращим, аби пацієнтові не доводилося бачити рану. В якості альтернативи під покривним матеріалом 2 може також матися на увазі жорсткий матеріал, який накладається на область рани у вигляді відкритої в бік рани оболонки і кріпиться в навколишньому рану просторі 1. Покривний матеріал 2 повинен кріпитися і забезпечуватися повітронепроникним ущільнення�леящим краєм. Склеювальний край повинен по можливості до накладання пов'язки захищатися покривної смужкою. В якості альтернативи клейка речовина можна або наносити на край покривного матеріалу 2 і/або на неушкоджену шкіру в навколишньому рану просторі. Це має перевагу, яка полягає в тому, що можна полегшити підгонку покривного матеріалу під форму і розмір рани. Кріплення і повітронепроникне ущільнення пристрою можна полегшити також шляхом використання клейкої смужки і клейкої маси. Накладення пов'язки можна полегшити шляхом використання порту, в якому вже присутні кріпильне і ущільнюючий засіб для кріплення порту на покривному матеріалі. Це можна забезпечити, наприклад, за рахунок використання наявного на ринку дренажного порту РРМ фірми Phametra-Pharma und Medical-Trading GmbH, Німеччина.

На фіг. 2 показаний вигляд збоку варіанту здійснення допоміжного засобу для розкрою 10. Допоміжний засіб для розкрою 10 містить прозору плівку 8, на першу сторону якої можна наносити написи, так що на ній можна відзначати контур рани. Після того як контур рани буде нанесений на першу бік прозорої плівки 8, на проникну для рідини пов'язку на рану приклеюють вс�видатним покриттям 9. Самоклеїться покриття 9 дозволяє простим способом наклеювати допоміжний засіб для розкрою 10 на пов'язку на рану 3. Потім проникна для рідини пов'язка на рану 3 викроюється разом з допоміжним засобом для розкрою 10, причому розкрій проводиться по контуру, зазначеного на першій стороні прозорої плівки 8.

Виконання наступного кращого варіанту здійснення допоміжного засобу для розкрою 10 показано на фіг. 3. Пристрій відрізняється від показаного на фіг. 2 пристрої тим, що склеювальний шар 9, який знаходиться на другій стороні прозорої плівки 8, покритий прозорими покривними плівками 11 і 12. В якості альтернативи допоміжний засіб для розкрою 10 може містити лише одну прозору покривну плівку або ж більше двох прозорих покривних плівок (на кресленні не показано). Показані на фіг. 3 прозорі покривні плівки 11 і 12 містять зачепи 13 і 14, які виконані за рахунок одвороту (зачіп 13) або перекривання другий прозорої плівки (зачіп 14). Зачепи 13 і 14 полегшують відділення прозорих покривних плівок 11 і 12. Спеціалісту відомі інші засоби, за допомогою яких можна полегшити відділення щонайменше однієї прозорою покровноленку є особливо придатною для застосування способу згідно винаходу. З одного боку, щонайменше одна прозора покривна плівка полегшує обіг з допоміжним засобом для розкрою 10, так як клейка поверхня 9 покрита. Крім того, щонайменше одна прозора покривна плівка стабілізує допоміжний засіб для розкрою 10 так, що воно не так легко згинається. Нарешті, щонайменше одна прозора покривна плівка захищає клейку поверхню 9 прозорої плівки 8 від ексудату з рани. Зіткнення з ексудатом з рани може статися через недогляд в тому випадку, якщо допоміжний засіб для розкрою буде утримуватися щільно до рани. Зіткнення з ексудатом рани проводиться неминуче в тому випадку, якщо допоміжний засіб для розкрою 10 буде накладена на рану для окреслення контуру рани. Тому бажано, якщо принаймні одна прозора покривна плівка буде відокремлена від допоміжного засобу для розкрою після того, як допоміжний засіб для розкрою буде приклеєне до пов'язки на рану 3.

Особливо кращий варіант здійснення допоміжного засобу для розкрою 10 показано на фіг. 4. У цьому варіанті здійснення прозора плівка 8 містить, крім того, на своїй пе�а плівка зі складного поліефіру 15 може бути виконана також з декількох частин (на фіг. 4 не показано). Крім того, на прозорій плівці зі складного поліефіру 15 можна виконати один або кілька зачепів для полегшення зняття плівки зі складного поліефіру 15 з прозорої плівки 8 (на фіг. 4 не показано). Крім того, зняття плівки зі складного поліефіру 15 можна полегшити за допомогою одвороту (на фіг. 4 не показано). Спеціалісту відомі інші засоби, з допомогою яких можна полегшити відділення щонайменше однієї прозорої плівки зі складного поліефіру.

Перевага показаного на фіг. 4 варіанти здійснення полягає в тому, що прозору плівку зі складного поліефіру при використанні можна залишити на прозорій плівці 8. При цьому контур рани можна відзначати безпосередньо на прозорій плівці зі складного поліефіру 15. Прозору плівку зі складного поліефіру 15 можна після розкрою пов'язки на рану зняти з прозорої плівки 8 і архівувати для документування розміру рани у якості допоміжного засобу документування.

На фіг. 5 показано переважний варіант здійснення накладеного на рану пристрої для вакуум-терапії ран з вже раскроенной проникною для рідини пов'язки на рану 3р. Пристрій містить повітронепроникний покривний м�ріала джерелом вакууму 7, збірну каністру для ексудату з рани 6, а також розкроєну проникну для рідини пов'язку на рану 3р, яка знаходиться в просторі рани на дні рани W. Згідно показаному на фіг. 5 варіанту здійснення прозора плівка 8 після комбінованого розкрою матеріалу з прозорої плівки 8 і пов'язки на рану 3 залишається на розрізаний пов'язки на рану 3р. Розкроєний точно за розміром і контуру індивідуальної рани комбінований матеріал з прозорої плівки 8 і пов'язки на рану 3р вкладається у простір рани. Простір рани закривається повітронепроникним покривним матеріалом 2. Для функціонального з'єднання простору рани з розташованим поза покривного матеріалу джерелом вакууму 7 при такому розташуванні в області вакуумного з'єднувача 4 знаходиться одне або кілька проходять через покривний матеріал 2 і прозору плівку 8 отворів (на фіг. 5 показано за допомогою двосторонніх стрілок). Ці отвори виконують, як правило, після накладення повітронепроникного покривного матеріалу 2. Для цієї мети можна за допомогою гострого предмета, наприклад стерильного скальпеля, всередині області, перекритою вакуумним з'єднувачем 4, прорізати через покривний матеріал 2 і прозрачндного або декількох хрестоподібних прорізів. Однак, особливо переважно, якщо отвори будуть вирізані у формі одного або декількох (наприклад від 2 до 5) круглих отворів діаметром в кожному випадку приблизно 3-8 мм в покривному матеріалі 2 і прозорій плівці 8. При цьому вирізаний плівковий матеріал необхідно по можливості відокремити від пов'язки, так як в противному випадку під час вакуум-терапії може статися закупорка вакуумного з'єднувача.

1. Пристрій для вакуум-терапії ран, що містить:
a) повітронепроникний покривний матеріал (2) для повітронепроникного закриття рани і навколишнього рану простору (1);
b) засіб (4, 5) для функціонального з'єднання простору рани з розташованим поза покривного матеріалу джерелом вакууму, так що в просторі рани може бути створений вакуум і відсмоктувати рідину з простору рани;
c) проникну для рідини пов'язку на рану (3) для вставки у проміжний простір, утворене поверхнею рани (W) і покривним матеріалом (2),
відрізняється тим, що пристрій, крім того,
d) містить допоміжний засіб для розкрою (10) проникною для рідини пов'язки на рану (3), причому
d1) допоміжний засіб для розкрою (10)містить прозору плівку (8) з перисей, так що на прозорій плівці (8) може бути позначений контур рани;
d3) прозора плівка (8), щонайменше, з другої сторони, протилежної першій стороні, містить самоклеїться покриття (9), так що допоміжний засіб для розкрою (10) може бути нанесено на звернену при застосуванні від рани бік пов'язки на рану (3) шляхом приклеювання.

2. Пристрій для вакуум-терапії ран по п. 1, причому прозора плівка (8) на другій стороні покрита полиакрилатним клеєм.

3. Пристрій для вакуум-терапії ран по п. 1 або 2, причому прозора плівка (8) являє собою полімерну плівку.

4. Пристрій для вакуум-терапії ран по п. 3, причому полімер полімерної плівки містить поліуретан, складний поліефір, поліпропілен, поліетилен, поліамід, полівінілхлорид, полиорганосилоксан або їх суміш.

5. Пристрій для вакуум-терапії ран по п. 1, причому допоміжний засіб для розкрою (10), крім того, на зверненої при застосуванні до рани стороні містить щонайменше одну прозору покривну плівку (11, 12).

6. Пристрій для вакуум-терапії ран по п. 5, причому щонайменше одна покривна плівка (11, 12) містить силіконізоване плівку зі складного поліефіру.

7. Пристрій для вакуум-терапії�жит щонайменше одну додаткову плівку.

8. Пристрій для вакуум-терапії ран по п. 7, причому щонайменше одна додаткова плівка містить прозору плівку зі складного поліефіру (15) з першою і другою стороною, і причому, крім того
d2) прозора плівка зі складного поліефіру (15) виконана з можливістю нанесення на її першу сторону написів, так що на прозорій плівці зі складного поліефіру (15) може бути позначений контур рани;
d3) прозора плівка зі складного поліефіру (15) на другій стороні, протилежній першій стороні, містить самоклеїться покриття (16), так що прозора плівка зі складного поліефіру (15) може бути нанесена шляхом приклеювання на першу бік прозорої плівки (8), і, крім того, прозора плівка зі складного поліефіру (15) після розкрою пов'язки на рану (3) може бути знята з прозорої плівки (8) і архівовано у якості допоміжного засобу для документування розміру рани.

9. Спосіб виготовлення раскроенной проникною для рідини пов'язки на рану (3р) для вакуум-терапії ран, що включає етапи:
a) приготування допоміжного засобу для розкрою (10) по одному з пп. 1-8,
b) приготування проникною для рідини пов'язки на рану (3);
c) змальовування контуру рани на вспомогательноую при застосуванні від рани бік проникною для рідини пов'язки на рану (3), так що утворюється площинний комбінований матеріал з пов'язки на рану (3) і допоміжного засобу для розкрою (10);
e) розкрій площинного комбінованого матеріалу з пов'язки на рану (3) і допоміжного засобу для розкрою (10), причому розкрій відбувається вздовж контуру, зазначеного на етапі с) на допоміжному засобі для розкрою (10).

10. Спосіб виготовлення раскроенной проникною для рідини пов'язки на рану (3р) для вакуум-терапії ран по п. 9, що включає, крім того, етап f) видалення допоміжного засобу для розкрою (10) з раскроенной пов'язки на рану (3р).

11. Спосіб виготовлення раскроенной проникною для рідини пов'язки на рану (3р) для вакуум-терапії ран по п. 9 або 10, причому змальовування контуру рани відбувається на допоміжному засобі для розкрою (10), в той час як допоміжний засіб для розкрою (10) утримується у рани або накладається на рану.

12. Застосування пристрою за пп. 1-8 для вакуум-терапії ран.

13. Застосування виготовленої спосіб за пп. 9-11 раскроенной проникною для рідини пов'язки на рану (3р) для вакуум-терапії ран.

14. Спосіб вакуум-терапії ран, що включає етапи:
a) приготування повітронепроникного покривного матеріалу для функціонального з'єднання простору рани з розташованим поза покривного матеріалу (2) джерелом вакууму (7), так що в просторі рани може бути створений вакуум і можна відсмоктувати рідини з простору рани;
c) приготування допоміжного засобу для розкрою (10) для проникною для рідини пов'язки на рану (3), причому
c1) допоміжний засіб для розкрою (10) містить прозору плівку (8) з першою і другою стороною;
с2) прозора плівка (8) виконана з можливістю нанесення на її першу сторону написів, так що контур рани може бути відзначений на прозорій плівці (8);
с3) прозора плівка (8) щонайменше на другій стороні, протилежній першій стороні, містить самоклеїться покриття (9), так що допоміжний засіб для розкрою (10) може наноситися шляхом приклеювання на звернену при застосуванні від рани бік пов'язки на рану (3);
d) приготування проникною для рідини пов'язки на рану (3);
e) змальовування контуру рани на допоміжному засобі для розкрою (10);
f) наклеювання допоміжного засобу для розкрою (10) на звернену при застосуванні від рани бік проникною для рідини пов'язки на рану (3), так що утворюється площинний комбінований матеріал з пов'язки на рану (3) і допоміжного засобу для розкрою (10);
g) розкрій площинного комбін�дит вздовж контуру, який відзначений на допоміжному засобі для розкрою (10) на етапі с);
h) накладення раскроенной проникною для рідини пов'язки на рану (3р) на рану;
i) перекриття рани і навколишнього рану простору повітронепроникним покривним матеріалом (2) з етапу а), так що рана і навколишній рану простір воздухонепроницаемо закриваються;
k) прикріплення кошти (4, 5) етапу b) для функціонального з'єднання простору рани з перебувають поза покривного матеріалу (2) джерелом вакууму (7);
l) створення вакууму саме більше 500 мм рт. ст. в просторі рани протягом щонайменше 30 хв.

15. Спосіб вакуум-терапії ран по п. 14, причому допоміжний засіб для розкрою (10) після розкрою площинного комбінованого матеріалу, що складається із пов'язки на рану (3) і допоміжного засобу для розкрою (10), видаляють з раскроенной проникною для рідини пов'язки на рану (3р) до накладення раскроенной пов'язки на рану (3р).

16. Готовий до застосування комплект для лікування ран вакуумом, містить:
a) повітронепроникний покривний матеріал (2) для повітронепроникного закриття рани і навколишнього рану простору;
b) засіб (4, 5) для функціонального з'єднання простору рани з ѽ вакуум і можна відсмоктувати рідини з простору рани;
c) проникну для рідини пов'язку на рану (3) для вставки у проміжний простір, яке утворено поверхнею рани і покривним матеріалом (2);
d) допоміжний засіб для розкрою (10), що містить прозору плівку (8) з першою і другою стороною, перша сторона якої виконана з можливістю нанесення написів на ній, а друга сторона якої містить самоклеїться покриття (9), причому компоненти від а) до г) поставляються в упаковці стерильними. 

Схожі патенти:

Трансдермальні пластирі

Група винаходів відноситься до медицини. Описаний матричний шар, придатний для застосування в пластирі для черезшкірної доставки, з метою введення біологічно активні з'єднання, який включає фосфатне з'єднання токоферолу і полімерний носій. Описаний також трансдермальний пластир і спосіб його виготовлення. Пластир дозволяє ефективно вводити біологічно активні сполуки. 4 н. і 44 з.п. ф-ли, 15 табл., 13 іл., 12 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до хірургії, і може бути використане для комплексного лікування хворих з ускладненими формами діабетичної стопи. Для цього проводять малу ампутацію стопи з наступною некрэктомией. Після накладення антимікробної пов'язки і дренажу рану герметизують від зовнішнього середовища шляхом створення над раною негативного тиску в поєднанні з медикаментозним лікуванням. При цьому лікування проводять у два етапи. На першому етапі рану з антимікробною пов'язкою і дренажем герметизують зверху липкою плівкою, створюють і підтримують над раною негативний тиск не менше 80 мм рт.ст. Додатково щоденно внутрішньовенно крапельно вводять Урокиназу 500000 ОД на 100 мл фізіологічного розчину, Весел-Дуе-Ф по 600 ЛЕ на 100 мл фізіологічного розчину і ВАП 20 - алпростадил по 40 мкг на 100 мл фізіологічного розчину. Крім того, пацієнтові вводять Антистакс в капсулах. На другому етапі продовжують активну цілодобову вакуум-аспірацію з зміною негативного тиску від 10 до 80 мм рт.ст. протягом дня. Додатково вводять Весел-Дуе-Ф по 1 капсулі по 250 ЛЕ 2 рази на добу між прийомами їжі і Антистакс. При цьому на першому і другому етапах Антистакс вводять по 2 капсули вранці з�підвищення ефективності лікування за рахунок повного і своєчасного очищення рани від патологічного ексудату, виключення прогресії гнійно-некротичного процесу, підвищення регенеративної активності тканин, активізації місцевого імунітету, відновлення мікроциркуляції та оксигенації уражених тканин. 1 з.п. ф-ли, 2 ін.

Спосіб і пристрій для виготовлення клейкою накладки

Група винаходів для виготовлення клейкою накладки, яка легко накладається на шкіру. Клейка накладка включає в себе підкладку, чутливий до тиску шар клейкої речовини, забезпечений на одній поверхні підкладки, знімний лист, знімно закріплений на чутливому до тиску шарі клейкої речовини, а також разупрочненную частина, утворену на знімному аркуші. У клейкою накладці на знімному аркуші закріплений лист, який утворює захватні деталь, так що лист, який утворює захватні деталь, накриває разупрочненную частину, при цьому ділянки листа, що утворює захватні деталь, які відмінні, щонайменше, від одного закріпленого ділянки, працюють в якості захватних деталей. Спосіб включає в себе перший етап освіти чутливого до тиску шару клейкої речовини на підкладці, другий етап закріплення листа, що утворює захватні деталь, на знімному аркуші, третій етап формування разупрочненной частини на знімному аркуші і аркуші, образующем захватні деталь, а також четвертий етап приклеювання з можливістю знімання знімного аркуша, на якому закріплений лист, який утворює захватні деталь, що було досягнуто на третьому етапі, до чутливого до тиску клейкого шару ється ефективність виробництва. 2 н. і 4 з.п. ф-ли, 15 іл.

Градуированное компресійна пристрій, що містить окремі основне полотно і стрічки

Група винахід відноситься до галузі медицини, а саме до пристроїв для лікування порушень кровообігу, наприклад лімфедема, набряків і захворювань вен, і способів їх підгонки до частини тіла пацієнта. Компресійний предмет одягу містить основне полотно і безліч стрічок. Полотно виконано з такими розмірами, що його можна обернути навколо частини кінцівки пацієнта. Причому полотно містить: верхній край, нижній край і пару протилежних бічних країв. Полотно підрізають від верхнього краю до нижнього краю між протилежними краями, дозволяючи тим самим основного полотна відповідати розміру і формі частини кінцівки пацієнта. Полотно містить одну або більше відрізаних частин на верхньому краї, нижньому краї і на протилежних бічних краях, які можуть бути видалені, дозволяючи тим самим надати ширині верхнього краю основного полотна розмір, відповідний довжині окружності верхньої кінцівки частини тіла пацієнта, а ширині нижнього краю розмір, відповідний довжині нижньої окружності кінцівки. Кожна стрічка прикріплена з можливістю від'єднання до полотна в безлічі різних місць і під різними кутами. Проксимальний край кожної стрічки приєднаний з можливістю отснти обертають навколо частині полотна при оборачивании полотна навколо частини кінцівки пацієнта для програми стискаючої сили до кінцівки пацієнта. Спосіб підгонки компресійного предмета одягу до частини тіла пацієнта включає збирання вищевказаного компресійного предмета одягу навколо частини кінцівки пацієнта за допомогою наступних етапів. Вибір положення на основному полотні, в якому кожну з безлічі стрічок слід прикріпити згідно з частиною кінцівки пацієнта. Прикріплення з можливістю відкріплення кожної стрічки до полотна в безлічі різних місць і під різними кутами. Обертання полотна навколо частини тіла пацієнта. Огортання кожної стрічки навколо частині полотна для застосування лікувального стиснення до кінцівки пацієнта. Причому полотно містить одну або більше відрізаних частин на верхньому, нижньому краях і на протилежних бічних краях, які можуть бути видалені, дозволяючи тим самим надати ширині верхнього краю основного полотна розмір, відповідний довжині окружності верхньої кінцівки частини тіла пацієнта, а ширині нижнього краю розмір, відповідний довжині нижньої окружності кінцівки. Компресійний предмет одягу за другим варіантом виконання містить циліндричний основне полотно і безліч стрічок. Розміри полотна виконані такими, щоб його можна було обертати навколо частини тіла хворим, �ижнем краях, які можуть бути видалені. Причому полотно підрізають від верхнього краю до нижнього краю, дозволяючи тим самим основного полотна відповідати розміру і формі частини кінцівки. Кожна стрічка прикріплена з можливістю від'єднання до полотна в безлічі різних місць і під різними кутами. Стрічки обертають навколо частині полотна, коли полотно обгорнуте навколо частини тіла пацієнта, для програми стискаючої сили до тіла пацієнта. За другим варіантом спосіб підгонки циліндричного компресійного предмета одягу до частини тіла пацієнта включає в себе складання зазначеного предмета одягу навколо частини кінцівки пацієнта за допомогою наступних етапів. Вибір положення на основному полотні виробу, в якому кожну стрічку слід прикріпити згідно з частиною тіла пацієнта. Прикріплення кожної стрічки до полотна в безлічі різних місць і під різними кутами. Обертання полотна навколо частини тіла пацієнта. Обернення кожної стрічки навколо частини основного полотна для програми стискаючої сили до кінцівки пацієнта. Група винаходів забезпечує створення компресійного предмета одного розміру одягу, що підходить усім і який можна легко і швидко підігнати таким

Застосування пінополіуретану як ранової пов'язки в вакуумної терапії

Група винаходів відноситься до медицини. Описано пристрій вакуумної терапії ран, що включає покривний матеріал для повітронепроникного закривання зони рани, можливо, засіб для підключення джерела вакууму і рану пов'язку, що містить пінополіуретан з відкритими порами, причому пінополіуретан з відкритими порами має міцність при розтягуванні після триденного зберігання в сироватці великої рогатої худоби, виміряну відповідно до DIN 53571, від 80 до 300 кПа кПа. Описано застосування пінополіуретану з відкритими порами як ранової пов'язки в вакуумної терапії ран. Пристрій запобігає відкладення частинок піноматеріалу в ранах. 2 н. і 11 з.п. ф-ли, 6 іл., 3 пр.

Медичний приклеюються при натисканні лейкопластир

Група винаходів відноситься до медицини. Медичний приклеюються при натисканні лейкопластир включає плівковий матеріал основи, перший клеючий при натисканні адгезійний шар і отслаиваемую внутрішню прокладку, наслоенную з можливістю відключення, для покриття першого склеює при натисканні адгезійного шару в зазначеному порядку. При цьому отслаиваемая внутрішня накладка розділена на перший відокремлений елемент і другий відокремлений елемент. Перший відокремлений елемент поміщений на розташованому в напрямку по ширині кінці з одного боку першого склеює при натисканні адгезійного шару для покриття частини першого склеює при натисканні адгезійного шару. Другий відокремлений елемент поміщений для покриття частини першого склеює при натисканні адгезійного шару, яка не покрита першим відокремленим елементом, і другий відокремлений елемент має зігнуту частину, що проходить до розташованого в напрямку по ширині кінця. Група винаходів дозволяє приклеювати лейкопластир без утворення зморшок. 4 н. і 19 з.п. ф-ли, 20 іл.

Клейка накладка

Винахід відноситься до медичної техніки. Клейка накладка, яка легко накладається на шкіру. Клейка накладка включає в себе підкладку, чутливий до тиску шар клейкої речовини, створений на одній поверхні підкладки, знімний лист, закріплений на чутливому до тиску шарі клейкої речовини, і разупрочненную частина. Лист, який утворює захватні деталь, закріплений так, щоб накривати разупрочненную частина на знімному аркуші. Ділянки листа, що утворює захватні деталь, відмінні від закріплених ділянок, що працюють в якості захватних деталей. На аркуші, образующем захватні деталь, і на знімному аркуші утворена разупрочненная частина. Разупрочненная частина полегшує поділ знімного листа. 4 з.п. ф-ли, 14 іл.
Винахід відноситься до медицини, зокрема до способу доставки активних субстанцій (АС) через епідермальний бар'єр. Заявлений спосіб включає використання трансдермального пластиру матричного типу, що містить підкладку, захисну стрічку та полімерний шар, і характеризується тим, що в полімерний шар трансдермального пластиру вносять 10% ниосом на основі ПЕГ-12 диметикона і потім полімерний шар наносять на підкладку. При цьому в ніосоми інкапсульовані АС із застосуванням АПВ гомогенізатора, а також 10% мас. пропіленгліколю і 5% мас. изопропилмиристата. Технічний результат винаходу полягає в поліпшенні проникнення активних субстанцій при збереженні біологічної активності та пролонгированности дії активних субстанцій. 2 табл., 3 пр.

Ранова пов'язка

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до рановим пов'язкам. Ранова пов'язка для лікування ран від середньої до високої ексудації містить несучий шар і абсорбує подушечку, причому абсорбуюча подушечка включає перший абсорбуючий шар, що містить перший абсорбуючий матеріал, і відмінний від першого шару другий абсорбуючий шар, що містить відмінний від першого матеріалу другий абсорбуючий матеріал, причому перший шар утримується на відстані від другого шару за допомогою принаймні одного третього шару, причому цей третій шар містить принаймні одне антимікробний засіб, що відрізняється тим, що другий абсорбуючий матеріал містить волокна, що володіють надвисокої абсорбційною здатністю, а абсорбуюча подушечка додатково містить контактує з раною шар, який знаходиться у безпосередньому контакті з першим шаром, причому контактує з раною шар являє собою полімерну сітку перфоровану або полімерну плівку, при цьому антимікробний засіб являє собою елементарне срібло, оксид срібла, комплекс срібла, або сіль срібла, або їх суміші, а володіють надвисокої абсорбційною здатністю волокн�ном використанні знижувати ризик приклеювання до рани і одночасно протидіяти мацерації, при цьому не завантажуючи підлягає лікуванню рану зайвими біологічно активними речовинами. 7 з.п. ф-ли, 3 іл.
Винахід відноситься до медицини, а саме до хірургії, і може бути використане для лікування підошовних бородавок. Для цього за 2 тижні до впливу пацієнту вводять Нікотинову кислоту і Трентал в терапевтичній дозі. Потім рогову частина підошовної бородавки вилущують хірургічним способом рівним шаром товщиною 2 мм до дерми, знеболюють 10% розчином лідокаїну. Після цього проводять кріовплив при температурі -170°С шляхом триразового заморожування-відтавання ділянки тканини, яке здійснюють на відстані 1,5 діаметра від патологічної тканини з захопленням здорової шкіри, протягом однієї процедури. Після кріовпливу на область патологічного вогнища наносять гель «Алломедин» з розрахунку 1 г на 1 см діаметра бородавки. Далі накладають пластир ортопедичний-кільце Gehwol таким чином, щоб папілома опинилася в центрі отвору. Зверху накладають лейкопластирную пов'язку, яку через 24 години видаляють. Рану промивають під проточною водою, після чого обробляють йодом до утворення сухого струпа. Носіння пластиру-кільця Gehwol продовжують до 3 тижнів. Спосіб забезпечує стійкий позитивний лікувальний ефект при щадному дії на патологічний осередок і предупрмсредств, пластиру і кріовпливу. 1 пр.
Up!