Вантажопідйомний пристрій для монтажу естакад

 

Винахід відноситься до вантажопідйомних пристроїв для монтажу естакад.

Відоме вантажопідйомне збірно-розбірні пристрій містить платформу, опорно-ходові візки, противага і консольну стрілу з опорними елементами, що включають підкоси, стійки і відтяжки. Є поліспасти для підвішування до консольної стрілі плоскої опори або прогонової будови естакади з подальшою подачею їх на монтаж [1].

Недоліком даного вантажопідйомного пристрою для монтажу естакади є наявність консольної стріли з підкосами, що ускладнює і ускладнює його конструкцію.

Відомо вантажопідйомне збірно-розбірні пристрій у вигляді крана-пілона для монтажу прогонової будови естакади, причому остання відіграє роль стріли замість консольної стріли.

Він містить базову частину з прольотної будови і пілон, що представляє собою металеву плоску раму, шарнірно спирається нижнім кінцем на передній край прогінної будови і утримувану двома відтяжками за задній край прогінної будови. Саме прогонову будову спирається на великовантажні залізничні візки. Чотири поліспаста, закріплені вгорі металевій рами, призначені для підтримки уся в торець прогонової будови базової частини [2].

Відоме вантажопідйомний пристрій для монтажу естакад у вигляді крана-пілона має чотири поліспаста і чотири лебідки для піднімання двох кінців встановлюється прогонової будови через відсутність міцного ригеля вгорі пілона. При опусканні та підійманні встановлюється прогонової будови з'являються при нерівномірному натягу поліспастів горизонтальні зусилля нагорі пілона легко можуть її перекинути. При монтажі естакадного моста, що має інвентарні плоскі опори з ригелями і поворотними башмаками, кран-пілон може подавати зі складальної майданчики і встановлювати тільки прогонові будови на заздалегідь встановлені якимось чином у вертикальне положення ці інвентарні плоскі опори.

Технічним результатом винаходу є виключення ймовірності перекидання крана-пілони при роботі і одночасний монтаж плоскої опори і прогонової будови естакади.

Для цього пілон забезпечується міцним і жорстким ригелем, до якого закріплюються по осі базової частини крана два блоку і два блоки по його кінцях.

Крім того, з метою спільної подачі прогонової будови і плоскою інвентарної опори при монтажі естакади на тротуарні консолі прогонової будови базою�аваемим пролетним будовою.

На фіг.1 зображено кран-пілон з встановлюваним пролетним будовою і плоскою інвентарної опорою естакадного мосту. (Пунктиром показані встановлюється пролітна будова і плоска інвентарна опора з черевиком в момент спирання його на верхню частину опори, встановленої на грунт).

На фіг.2 показаний загальний вигляд пілона, шарнірно закріпленого на пролетном будові, що використовується в якості базової частини крана-пілона з встановленими электролебедками.

Кран-пілон включає базову частину у вигляді прогонової будови естакади з тротуарними консолями 1, залізничні візки 2 з турнікетами 3, пілон 4 з ригелем 5, шарнірно встановлений на передньому кінці базової частини 1. На передньому торці базової частини 1 закріплений напівкруглий упор 6. На пролетном будові базової частини 1 встановлені по його осі электролебедка 7, яка повинна приводити в рух поліспаст 8, і электролебедка 9, яка повинна приводити в рух поліспаст 10. Електролебідки 11 і 12, які встановлені на тротуарних консолях прогонової будови базової частини 1, своїми канатами 13 і 14, пропущеними через блоки 15 і 16, встановленими на ригелі 5, повинні виробляти підйом і опускання нижніх кінців стійок плоскої інвентарної опори 17. Л�ерез знімні відвідні блоки 22 і 23 повинні виробляти підйом і опускання ригеля плоскої інвентарної опори 17. Дві відтяжки 24 і 25, закріплені за задній край прогінної будови базової частини 1, утримують пілон 4 в похилому положенні. Крім того, на пролетном будові базової частини 1 розташовані електростанція 26 для приводу електролебідок і противагу 27.

Встановлення плоскої інвентарної опори 17 і прогонової будови 28 в проектне положення на вісь естакади проводиться наступним чином.

На залізничний шлях складальної майданчики перед змонтованим краном-пілоном встановлюється прогонову будову естакади 28 зі знімними відвідними блоками 22 і 23, а перед ним також на шлях укладається плоска інвентарна опора з черевиком 17.

Кран-пілон подається з допомогою автомобіля на комбінованому ходу 29 до заднього торця прогонової будови 28. Проводиться застроповка кінців цього прогонової будови 28 поліспастами 8 і 10. Потім поліспастом 10, приводиться в дію электролебедкой 9, піднімається задній край прогінної будови 28 до упирання його торця в напівкруглий упор 6. Поліспаст 8, що приводиться в дію электролебедкой 7, піднімає передній край прогінної будови 28 для досягнення їм горизонтального положення. Кран-пілон з пролетним будовою 28 автомобілем на комбінованому ходу 29 під�ної плоскої опори 17. Проводиться застроповка канатами 13 і 14 лебідок 11, 12 нижніх кінців плоскої інвентарної опори 17, а канатами 20 і 21 лебідок 18 і 19 через знімні блоки 22 і 23 застроповка її ригеля.

Отримана система: кран-пілон, що встановлюється прогонову будову 28 і плоска інвентарна опора з опорним черевиком 17 подається автомобілем на комбінованому ходу 29 вперед до моменту поєднання в вертикальній площині заднього торця встановлюється прогонової будови 28 з переднім торцем раніше встановленого прогонової будови.

Плоска інвентарна опора 17 опускається за допомогою електролебідок 11, 12, 18 і 19 у вертикальне положення до моменту обпирання її башмака на грунт. (Це положення показано на фіг.1 пунктиром). Потім за допомогою електролебідки 7 і поліспаста 8 виробляється опускання переднього кінця прогонової будови 28 при одночасному підтягуванні канатів 20 і 21. Після спирання цього кінця прогонової будови 28 на ригель плоскої інвентарної опори проводиться опускання электролебедкой 9 і поліспастом 10 його заднього кінця з ковзанням по напівкруглому упору 6 до моменту спирання на ригель раніше встановленої плоскої інвентарної опори. Монтаж прогонової будови 28 і плоскою інвентарної опори 17 на е�ія 28 знімних відвідних блоків 21 і 22 з передвижкой останніх на базову частину 1 крана-пілона. Потім за допомогою автомобіля на комбінованому ходу 29 кран-пілон подається на складальну майданчик для підготовки до монтажу наступного прогонової будови з плоскою інвентарної опорою. Якщо плоска інвентарна опора встановлюється в проектне положення яким-небудь іншим способом, то кран-пілон виробляє установку тільки прогонової будови.

Якщо монтаж інвентарної залізничної естакади, виконується з застосуванням крана-пілона, змонтованого з прольотної будови і майна плоскої інвентарної цієї опори естакади, то економічний ефект не викликає сумнівів, так як не потрібно витрат на створення спеціального монтажного крана.

Джерела інформації

1. SU. А. С. 1720994 А1 «Вантажопідйомний пристрій для монтажу естакад».

2. Б. М. Вейнблат, І. В. Елінсон, Р. Н. Миколаїв, Л. М. Тауер «Крани для будівництва мостів і транспортних гідротехнічних споруд», Москва, 1966 р., стор 162-163.

Вантажопідйомний пристрій для монтажу естакад, що включає базову будова з тротуарними консолями на залізничних візках, пілон з двома стійками і відтяжками, шарнірно закріплений на передньому кінці базового будови, лебідки з поліспастами, відмінне тим, що по осі базового стцах, а на тротуарних консолях встановлені чотири лебідки з канатами. 

Up!