Спосіб виготовлення безкамерної шини

 

Винахід відноситься до техніки автотранспорту.

Відома безкамерна шина, заповнена газом під тиском [1]. Ми не змогли знайти аналогів способом виготовлення такої шини.

Оскільки така безкамерна шина повинна бути масовим виробом невисокій вартості, технічний результат винаходу полягає в невисоких витратах при її виготовленні.

Зазначений технічний результат досягається тим, що у безкамерній шині щодо винаходу виготовляють капсули, заповнені газом під тиском, шляхом створення оболонок у шматків поролону нанесенням на них поліуретанового клею з попереднім введенням у них розрахункових кількостей азиду натрію і поглинача натрію, наприклад щавлевої кислоти, і заповнення шини такими капсулами. Тиск газу всередині капсул створюється азотом, що виділяються при розкладанні азиду натрію під впливом НВЧ - або γ-випромінювання.

Крім того, всередині шини простір між капсулами заповнюють м'яким пінополіуретаном, одержуваним всередині шини з рідких компонентів.

Крім того, азид натрію і щавлеву кислоту вводять у капсули в різних упаковках.

Суть винаходу пояснюється кресленнями, на яких представлені: фіг.1 - капсули з газом під тиск�оролона у формі довгастого бруса нарізають шматочки. У кожен шматочок вводять розраховане кількість азиду натрію і щавлевої кислоти в різних упаковках. На шматочки наносять полеуретановое покриття. Отримані таким чином капсули після затвердіння покриття поміщають усередині корпусу безкамерної шини.

Потім змішують компоненти пінополіуретану м'якою марки і суміш заливають у заповнену капсулами шину. Пінополіуретан заповнює стики між капсулами і стики між капсулами і шиною. Ця операція виконується в темпі», оскільки завершення відведення композиції відбувається за одну хвилину.

Завантажувальну проріз шини заварюють, шину обробляють СВЧ-випромінюванням або γ-випромінюванням. Під впливом випромінювання в капсулах відбувається розкладання азиду натрію

2NaN3→2Na+3N2.

Азот N2створює тиск всередині капсул.

Виділився металевий натрій зв'язується щавлевої кислотою

2Na+H2C2O4→Na2C2O4+H2.

Таким чином, пропонований спосіб виготовлення безкамерної шини заснований на простих і маловитратних операціях.

Джерело інформації

1. Безкамерна шина. www.dadi-auto/58-beskameruye-shiny.html.

1. Спосіб виготовлення безкамерної шини, заповненої капсулами під давл�рительним введенням в поролон розрахункового кількості азиду натрію і поглинача натрію, наприклад щавлевої кислоти, а після заповнення шини капсулами тиск газу всередині капсул створюють азотом, що виділяються при розкладанні азиду натрію під впливом НВЧ-випромінювання або γ-випромінювання.

2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що в капсули вводять азид натрію і щавлеву кислоту в окремих упаковках.

3. Спосіб по 1 п. відрізняється тим, що простір між капсулами, а також між капсулами і корпусом заповнюють м'яким пінополіуретаном, одержуваним всередині шини з рідких компонентів. 

Схожі патенти:

Колесо транспортного засобу

Колесо містить обід і шину, між якими є оперізуючий обід кільцева порожнина, заповнена повітрям при атмосферному тиску. У неї поміщена структура з матеріалу з пружними властивостями гуми, яка представляє собою сітку з поперечних перегородок. Стики між цими перегородками орієнтовані в радіальному напрямку. Технічний результат - підвищення плавності ходу на дрібних нерівностях при малій вазі, спрощення конструкції і підвищення надійності колеса. 5 іл.

Автомобільне колесо з шиною безповітряного

Автомобільне колесо з безповітряного шиною відноситься до галузі транспортного машинобудування. Автомобільне колесо з безповітряного шиною являє собою нерозбірну конструкцію і складається з металевого колеса 1 і шини з пружними деформованими спицями, виготовленої з полімерного еластичного матеріалу. Елементами безповітряного шини є внутрішнє 2 і зовнішнє 3 кільця, з'єднані радіально розташованими пружними деформованими спицями 4 зигзагоподібної форми, яка утворена з'єднаними між собою дугоподібними пластинами 5, 6, 7 і 8. Основну вертикальне навантаження на колесо з боку опорної поверхні сприймає зовнішнє кільце 3, висока радіальна жорсткість якого забезпечується розташованим всередині кільце з еластичного полімеру високої твердості, що захищає безвоздушную шину від наскрізних механічних пошкоджень. Для зменшення вібрації і шуму при коченні колеса пружні спиці з'єднані в окружному напрямку перемичками 9, 10 і 11, які можуть бути як прямими, так і мати дугоподібну форму. Технічний результат - забезпечення незмінності характеристики радіальної жорсткості безповітряного шини по периметру бігової доріжки, зменшення вібро�

Шина колеса шахтного великовантажного автомобіля-самоскида

Винахід відноситься до конструкції коліс великовантажних транспортних засобів, що експлуатуються в шахтах. Шина виконана з розміщеним усередині її середній частині замкнутого контуру з листової пружинної сталі або пластмаси з відігнутими всередину шини бічними кромками при їх криволінійній профілі. Відігнуті всередину кінці контуру пов'язані між собою роз'ємним болтовим з'єднанням. Між зовнішньою поверхнею зазначеного вище контуру і внутрішньою поверхнею шини розміщено приклеєна до контуру суцільна по довжині прокладка або примикають один до одного окремі гумові прокладки. Ширина єдиною або примикають один до одного прокладок дорівнюють ширині замкнутого контуру, яка прийнята рівною 60÷70% ширини шини. Технічний результат - підвищення допустимого навантаження на шини коліс шахтного великовантажного автомобіля-самоскида і відповідне збільшення терміну їх експлуатації. 2 іл.

Конструктивно підтримуване непневматическое колесо з вузлом безперервного контуру

Винахід відноситься до непневматическому колеса, що має вузол безперервного контуру, який може витримувати навантаження і має робочі характеристики, подібні пневматичним шин. Непневматическое колесо містить вузол посилення безперервного контуру, який може підтримувати навантаження і має робочі характеристики, подібні пневматичним шин. Забезпечені різні конфігурації непневматического колеса, включаючи різні варіанти реалізації вузла посилення безперервного контуру. Одна або більше пружних прокладок можуть бути встановлені з вузлом посилення безперервного контуру і можуть бути виконані з можливістю прийому зв'язуючого матеріалу. Досягається підвищення надійності та еластичності, зниження маси і підвищення комфорту. 14 з.п ф-ли, 14 іл.

Пневматична шина барабанного типу з несучою конструкцією

Винахід відноситься до конструкції автомобільної шини

Структурно несуча шина, а також спосіб визначення поперечного профілю перемички-спиці для такої шини

Винахід відноситься до непневматическим шин для транспортної техніки

Recreation шина з аркообразними плечовими зонами

Винахід відноситься до непневматическим шин для транспортних засобів

Непневматическая шина

Винахід відноситься до непневматической, структурно несучої шині
Up!